PDA

View Full Version : Real Madrid - Steaua



Pages : [1] 2 3

dede
20th October 2006, 12:51
Real Madrid - Steaua, 1 noiembrie...este al patrulea meci pt Steaua in grupele Ucl

Hard
20th October 2006, 13:01
un egal surprinzator ne-ar asigura locul 3 in grupa.insa va fi foarte greu cu mentalitatea aratata in jocul tur.la valoare nu ne putem ridica la pretentiile madridului insa cu putina ambitie putem mai mult

Liviu
20th October 2006, 13:28
Eu zic să nu ne facem iluzii cu acest meci , Real are 90% şanse să bată . Kievul a luat 5 aşa că...să sperăm că vom putea ţine scorul strâns acolo , dar ca pronostic eu văd un 4-1 , cu gol Bănel , căruia îi place Spania . :yeah:
Nu ştiu dacă avem jucători în situaţia de a fi suspendaţi cu Kiev dacă iau galben cu Real , dar dacă sunt ar fi bine să-i menajăm . E mai important meciul cu Kiev .

PS : Pollul ar fi trebuit făcut cu întrebarea : La câte goluri va lua bătaie Steaua ? Şi cu următoarele opţiuni : 1 gol , 2 , 3 , 4 , 5+ :D

dede
20th October 2006, 13:39
probabil va castiga real, dar ce pierdem daca speram?

cel mai important meci va fi cel din 21 noi, cu dinamo...

Zapada
20th October 2006, 13:59
iar se aduna stelisti ca mustele la galeata de lapte a ciobaului care-i conduce si voteaza cu meci egal

daca nici ciobanul vostru (mai nou general cioban) nu mai crede nici macar intr-un egal, de ce sunteti voi asa naivi si credeti intr-un meci egal?

Hard
20th October 2006, 14:05
zapada ,scormonici:D,la polul nord nu se stie ca romania este o tara democrata?fiecare voteaza ce crede,lasa-l pe gigi.daca mititelu zice ca joaca in uefa in 2-3 ani,tu ii dai dreptate sau ai alta parere?
ciobanul striga uite ciobanul...

Aurel.D
20th October 2006, 14:08
Nu stiu de ce va puneti problema invingatoarei...Cred ca mai nimerit ar fi sa va puneti problema scorului. Serios

Saber Rider
20th October 2006, 14:11
iar se aduna stelisti ca mustele la galeata de lapte a ciobaului care-i conduce si voteaza cu meci egal

daca nici ciobanul vostru (mai nou general cioban) nu mai crede nici macar intr-un egal, de ce sunteti voi asa naivi si credeti intr-un meci egal?

Bai, da' e democratie, ce-ai ?
Acuma vrei sa ne impui si ce sa credem ?
Lasa-ne in durerea si in fericirea noastra, nu inteleg de ce iti dai tu cu parerea de credinta noastra si de sperantele noastre ?

JJ
20th October 2006, 14:17
Face Jiji echipa... deci bate Steaua. :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Saber Rider
20th October 2006, 14:28
[...]
Ce trebuie facut pentru meciul de la Madrid?

I-am vazut pe oamenii mei suparati, abatuti. Au nevoie de generalul lor. Acum, ce sa fac? O sa-mi neglijez un pic politica si afacerile si vin la stadion sa-i incurajez, cum faceam si inainte. Vreau sa fie foarte clar: nu o sa fac eu echipa!

Am antrenor foarte bun, cel mai bun: pe Olaroiu! Cine a inteles ca fac eu echipa, n-a inteles bine. Apoi, pana la meciul cu Real mai e mult. Analizam, vedem ce-i de facut...

O sa-i dati un sfat antrenorului, o sa-i sugerati sa introduca vreun jucator?

O sa ne consultam si o sa gasim impreuna cea mai buna echipa.
[...]
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=10652

Nu mi se pare asa de deplasata atitudinea asta, de a sta mai mult prin preajma jucatorilor.

grande
20th October 2006, 14:38
Statzi linistitzi ca iar se duce ciobanul la muntele Athos si mai da cate o acatista pe acolo si uite cum steaua bate la Madrid !...am glumit !!!

Acum vorbesc serios ,sa nu va uitati sacul acasa ,ca nu stiu unde o sa puneti atatea goluri:ras-plans: :ras-plans:

Liviu
20th October 2006, 14:39
iar se aduna stelisti ca mustele la galeata de lapte a ciobaului care-i conduce si voteaza cu meci egal

daca nici ciobanul vostru (mai nou general cioban) nu mai crede nici macar intr-un egal, de ce sunteti voi asa naivi si credeti intr-un meci egal?

Sperăm şi noi , deşi ştim că vom lua ceva goluri...
Vot pentru Steaua , în poll...pentru încurajare !

Apropo...ciobanul crede , a declarat că vom vedea o altă Steaua la Madrid ! Schimbată în bine ! /hello

grande
20th October 2006, 14:44
Apropo...ciobanul crede , a declarat că vom vedea o altă Steaua la Madrid ! /hello

poate asta cu Steaua sus rasare ,ca o taina mare .....,dar stai ca am uitat ca voi jucati inainte de Craciun :happy

kain
20th October 2006, 16:19
Sper sa fie un scor mai mare de data asta.. :)

Hard
20th October 2006, 16:22
nu da Steaua atatea goluri :happy

Vand vise
20th October 2006, 17:19
ma multumesc si cu 0-1

Luis Garcia10
20th October 2006, 17:24
Va fi un meci infernal la Madrid! E greu in Liga Campionilor , iar asta o vor simti pe propria piele si rapidistii si dinamovistii cand vor ajunge acolo! Pronostic:1

remy
20th October 2006, 17:58
Sperăm şi noi , deşi ştim că vom lua ceva goluri...
Vot pentru Steaua , în poll...pentru încurajare !

Apropo...ciobanul crede, a declarat că vom vedea o altă Steaua la Madrid ! Schimbată în bine ! /hello
Nu-mi vine sa cred ca mai pot exista fanatici sa creada in vorbele ciobanului si a lui Meme !
Mai zic, printr-o minune, un egal, dar sa pui 2, e ceva peste puterile de intelegere ::: dOn-JJ, MisterLiviu au pus 2 la meciul asta, in infernul de la Madrid !
Apropo...ciobanul crede, a declarat că vom vedea o altă Steaua la Madrid !
Daca el crede, voi il copiati ? Oameni buni, asta a spus ca si dumnezeu e cu el, a fost la biserici, a dat bani negri in stanga si-n dreapta, si a promis si luna de pe cer !
Cu echipa asta de doi bani, vor sa castige ? De parca aduce in 2 sapt. un super-jucator, si vor face minuni. Asa-i ca a vorbit el cu Dumnezeu sa castige ? Cu cat a negociat ? Vai, noua, sa vedem pe cineva ca mai crede in acel analfabet cu bani, dar fara pic de creier.
E OPINIA VOASTRA CA STEAUA BATE, DAR MACAR SA FI SCRIS SI VOI ALT MOTIV, CHIAR SI ABSURD, DAR NU CA V-A PROMIS JIJI ! :happy :evil: :headbang:
Rugati-va sa scapati cu maxim 4-0, sa nu-i supere pe madrileni.
Sau o fi aranjat Jiji cu Calderon, ca si-asa sunt frati de ... gem (de durere) !!! :jerk:

Vand vise
20th October 2006, 18:02
nu ma intereseaza ce spune becali...Steaua baga cel putin 2 goluri.. 2 solist

YodaRo
20th October 2006, 18:07
Daca scoatem un egal e mare lucru. Nu e imposibil avand in vedere ca vedetele madrilene ne-ar putea subestima...si noi cum suntem oechipa de contraatac... dar cine garanteaza ca putem penetra apararea cu Cannavaro si S Ramos?

Hard
20th October 2006, 18:09
v.badea:D

Liviu
20th October 2006, 18:16
Nu-mi vine sa cred ca mai pot exista fanatici sa creada in vorbele ciobanului si a lui Meme !
Mai zic, printr-o minune, un egal, dar sa pui 2, e ceva peste puterile de intelegere ::: dOn-JJ, MisterLiviu au pus 2 la meciul asta, in infernul de la Madrid !
Apropo...ciobanul crede, a declarat că vom vedea o altă Steaua la Madrid !
Daca el crede, voi il copiati ? Oameni buni, asta a spus ca si dumnezeu e cu el, a fost la biserici, a dat bani negri in stanga si-n dreapta, si a promis si luna de pe cer !
Cu echipa asta de doi bani, vor sa castige ? De parca aduce in 2 sapt. un super-jucator, si vor face minuni. Asa-i ca a vorbit el cu Dumnezeu sa castige ? Cu cat a negociat ? Vai, noua, sa vedem pe cineva ca mai crede in acel analfabet cu bani, dar fara pic de creier.
E OPINIA VOASTRA CA STEAUA BATE, DAR MACAR SA FI SCRIS SI VOI ALT MOTIV, CHIAR SI ABSURD, DAR NU CA V-A PROMIS JIJI ! :happy :evil: :headbang:
Rugati-va sa scapati cu maxim 4-0, sa nu-i supere pe madrileni.
Sau o fi aranjat Jiji cu Calderon, ca si-asa sunt frati de ... gem (de durere) !!! :jerk:
Citeşte te rog şi postarea #3 de pe acest thread , de la 12:28 , care îmi aparţine ! Aşa cum am scris , în poll vot Steaua pentru încurajare !

Hard
20th October 2006, 18:17
este devreme sa discutam despre acest meci acum.atat Steaua cat si real mai au de jucat meciuri in campionat.orice e posibil

apercele
20th October 2006, 18:28
acum fara caterinca, nu va fi un macel de data asta
la bucuresti, real nu stia la ce sa se astepte, juca in deplasare si cit de cit i-a luat pe stelisti in serios (cam pana la golul 2)
acum vad si ei diferenta URIASA de valoare si fac pariu ca se multumesc cu 2-0..de ce sa riste accidentari si oboseala cand ei trag tare pt campionatul spaniei?

kain
20th October 2006, 20:20
Cum sa speri sa bati Real la ei acasa.. cand Steaua.. s-a chinuit in Ghencea sa ii bata.. si a mai luat si 4 goluri , madrilenii relaxandu-se de la 2-0 ptr. ei... Nu stiu ce o fi in capul lor.. poate nimic ? :D

YodaRo
20th October 2006, 20:25
v.badea:D
ar fi bine sa fie si asa...dar o alta intrebare e cate ne dau si ei....:)

YoYoyOi
20th October 2006, 20:52
Parca imi vine greu sa ma pronunt despre acest meci. Mai bine ii las pe anti-orice sa se pronunte ca ei stiu mai bine ce sa zica despre un meci cu Real. Ca au mare experienta intr-o astfel de competitie si cu asemenea adversar.

Sunchase
20th October 2006, 20:56
Bine ai venit aici Kali :D

my_bogdan
20th October 2006, 21:45
in retur intra Cristocea si Nesu , care vor aduce un plus la ofensiva ....eu sper sa faca un joc bun si de ce nu sa aduca puncte de la spanioli :D


in meciu tur am avut si ghinion ca am luat scor rapid , ca daca nu era mai strans scorul probabil....chiar daca tot infrangere era

apercele
20th October 2006, 22:28
in retur intra Cristocea si Nesu , care vor aduce un plus la ofensiva


deci daca intra astia doi, va fi 6-1, nu doar 4

danpuric78
20th October 2006, 22:33
in retur intra Cristocea si Nesu , care vor aduce un plus la ofensiva ....eu sper sa faca un joc bun si de ce nu sa aduca puncte de la spanioli :D


in meciu tur am avut si ghinion ca am luat scor rapid , ca daca nu era mai strans scorul probabil....chiar daca tot infrangere era
Altii n-ai gasit?
Cristocea e un fotbalist mediu de divizia A, iar pentru Nesu e o mare performanta cand reuseste sa nu ia rosu in primele 30 de minute.

guevarax
20th October 2006, 23:11
Real Madrid - Steaua, 1 noiembrie...este al patrulea meci pt Steaua in grupele Ucl

cum sa fie prietene al patrulea : e al 22-alea, am mai jucat 18 acum ceva ani

doar noi

apercele
20th October 2006, 23:27
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: haha se putea sa nu intre guevarax cu DOAR NOI?
hahaha ti se face si mila cand ii vezi.....asa e guevaraxica, asa e, tu esti cel mai bun
you are # 1, you are # 1 :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

dede
21st October 2006, 12:13
in retur intra Cristocea si Nesu , care vor aduce un plus la ofensiva ....eu sper sa faca un joc bun si de ce nu sa aduca puncte de la spanioli :D
Nesu nu va putea juca nici in retur...

Saber Rider
21st October 2006, 12:56
haha se putea sa nu intre guevarax cu DOAR NOI?
hahaha ti se face si mila cand ii vezi.....asa e guevaraxica, asa e, tu esti cel mai bun
you are # 1, you are # 1

Diferenta e ca noi avem ce sa numaram, pe cand voi nu.

Pentru voi, Liga Campionilor e doar la televizor marti si miercuri seara de la 21:45 pe ProTV.

Liviu
21st October 2006, 13:10
Cum sa speri sa bati Real la ei acasa.. cand Steaua.. s-a chinuit in Ghencea sa ii bata.. si a mai luat si 4 goluri , madrilenii relaxandu-se de la 2-0 ptr. ei... Nu stiu ce o fi in capul lor.. poate nimic ? :D
În capul cui ? :D Fiecare stelist crede (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=860338&postcount=3) că Real va bate Steaua dar fiecare speră (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=860513&postcount=12) la o victorie ! Indiferent că suntem jucători , antrenori , conducători sau suporteri .

guevarax
21st October 2006, 15:53
apropo azi l-am vazut la magazinul UCL pe Vali Badea - a vazut toata EUROPA interviul cu Vali Badea, Mourinho, Morientes

din Romania la magazinul UCL au fost intervievati doar Duckadam, Belodedici si Vali Badea - toti de la Steaua

Cinste lor, Cinste Campionilor

krapulax
21st October 2006, 16:40
a vazut toata EUROPA interviul cu Vali Badea, Mourinho, Morientes
a vazut, dar oare a priceput?

Vladek
21st October 2006, 17:01
Mare branza un interviu ... maine o sa fie altcineva. O victorie cu o echipa mare te ridica mai mult ca 10.000 de interviuri si poze prin reviste.

In alta ordine de idei, e clar ca nu ne putem astepta la mare lucru de la meciul asta dupa ce-am vazut la Bucuresti. Probabil vom pierde din nou, dar sper ca macar sa vedem o schimbare de atitudine la unii dintre jucatori. Lovin sa dispara unde o sti, unde vede cu ochii, dar sa nu apara pe teren. La fel si Saban. Poate ca Oli va gasi si un pic de curaj prin DVD-urile sale si-l va titulariza pe Toma in locul super-vedetei noastre dragi, Carlitos. In vara Toma apara prin amicale si n-o facea rau. Oricum, gafe mai mari nu cred ca poate face, iar la 20 sau 21 de ani cat are macar mai poate creste.

guevarax
21st October 2006, 17:22
Mare branza un interviu ... maine o sa fie altcineva. O victorie cu o echipa mare te ridica mai mult ca 10.000 de interviuri si poze prin reviste.

In alta ordine de idei, e clar ca nu ne putem astepta la mare lucru de la meciul asta dupa ce-am vazut la Bucuresti. Probabil vom pierde din nou, dar sper ca macar sa vedem o schimbare de atitudine la unii dintre jucatori. Lovin sa dispara unde o sti, unde vede cu ochii, dar sa nu apara pe teren. La fel si Saban. Poate ca Oli va gasi si un pic de curaj prin DVD-urile sale si-l va titulariza pe Toma in locul super-vedetei noastre dragi, Carlitos. In vara Toma apara prin amicale si n-o facea rau. Oricum, gafe mai mari nu cred ca poate face, iar la 20 sau 21 de ani cat are macar mai poate creste.

stii cum e

si la Olimpiada - important e sa fii acolo, pt ca acolo ajung doar cei mai buni

iar de Toma - gandeste-te ca aruncat acum in focul luptei, dak va gresi va fi terminat ca portar

danpuric78
21st October 2006, 18:29
apropo azi l-am vazut la magazinul UCL pe Vali Badea - a vazut toata EUROPA interviul cu Vali Badea, Mourinho, Morientes

din Romania la magazinul UCL au fost intervievati doar Duckadam, Belodedici si Vali Badea - toti de la Steaua

Cinste lor, Cinste Campionilor

De unde stii tu ce-a vazut europa mah? Chiar crezi ca toti cauta stelisti cu disperare pe site-ul uefa. De ce n-ai vazut si ce-a scris pe prima pagina dupa meci? Chiar crezi ca se uita toti la TV disperati sa vada ceva de steaua>
MAi bine citeste-l pe Vladek ca are dreptate.
La MAdrid echipa va fi facuta de marele antrenor Gigi si sincer nu stiu cat o va nimeri.

PS. Badea chiar merita atentie. Baiatul asta e ambitios si talentat. Ar fi pacat de el sa se iroseasca inutil in slujba lui Becali (vezi Radoi, Dica, Nicolita, Cristea, Neaga).

Vladek
21st October 2006, 19:45
stii cum e

si la Olimpiada - important e sa fii acolo, pt ca acolo ajung doar cei mai buni


guevarax, apropo de chestia asta cu "important e sa participi" Martina Navratilova a spus o vorba de duh : "Cel care a spus asta sigur a pierdut".

Cum dracu "important e sa fii acolo" ??
O fi pentru GG, care umbla doar pentru publicitate si voturi. Pentru suporterii adevarati ai Stelei, adica fraierii aia care erau alaturi de echipa inainte de era Becali si n-au putut fi alungati nici de "marele antrenor" - nea Piti, mai conteaza si rezultatele si cum se joaca.

Cand iei bataie e nasol, indiferent ca te-a batut Real Madrid sau FC Avantul Prabusirea din Cucuietii-din-Deal. Chiar daca esti constient ca deocamdata nu te poti masura ca forta financiara cu adversarul, macar sa fii putut spune ca te-ai batut pana la capat.



iar de Toma - gandeste-te ca aruncat acum in focul luptei, dak va gresi va fi terminat ca portar

Real Madrid nu s-a temut sa-l arunce "in focul luptei" pe Casillas acum ceva ani si uite ce-a iesit. Lui Wenger nu-i este teama sa aduca la echipa jucatori de 17-18 ani si sa-i titularizeze in Premiere League, campionat infinit mai dur decat Liga lui Mitica.

Ce i se poate intampla lui Toma ? Sa greseasca si sa pierdem. So what ?? Probabil vom pierde si cu marea vedeta Carlitos in poarta. Macar sa dam si unui portar tanar o sansa. Vedem dupa rezultatele.

guevarax
21st October 2006, 21:32
nu compara un jucator oarecare cu un portar

portarii dak gresesc se vede cel mai bine - dovada carlos

iar aia cu zicala olimpica, la un anumit nivel se aplica, in genere la Steaua si UCL, nu de alta dar obiectiv vorbind aia isi pot cumpara orice jucator din lume iar noi nu putem nici din Romania sa avem ce e mai bun, este o lupta inegala

johny bravo
21st October 2006, 21:50
cu Toma in poarta o luati cu 2-0. cu Carlos in poarta o sa fie fara numar... macar Toma o sa vrea sa se afirme si ar putea face meciul meciurilor chiar la Madrid. s-au mai vazut dintr-astea. oricum de castigat acolo nu cred ca e posibil. aveti 10% sanse. oricum bafta

vlad1607
21st October 2006, 22:34
5-0 si ziceti multumesc

Liviu
21st October 2006, 22:43
Care Toma ? Doar nu o să jucăm cu al treilea portar . O să joace Cernea , în care am încredere însă ca-n Carlos :) . Pe Toma mai întâi să-l văd cum joacă cu Forexul , în cupă , unde ar trebui băgat . Să-l văd şi eu la faţă că habar n-am dacă e alb sau negru , dacă e chel sau pletos , dacă are mustaţă sau barbă .

Rezultate Steaua în Spania în ultimii 10 ani:
Atletico Madrid - Steaua 4-0 UCL 1996
Valencia - Steaua 3-0 UEFA 1998
Athletic Bilbao - Steaua 1-0 UEFA 2004
Valencia - Steaua 2-0 UEFA 2005
Villareal - Steaua 2-0 UEFA 2005
Betis - Steaua 0-3 UEFA 2006

6 meciuri / 1 v. 0 e. 5 î. 3-12

YoYoyOi
21st October 2006, 23:57
Meciul asta o sa fie un alt esec dureros. Sa zicem ca am depasit faza emotiilor ca jucam cu Real. Sa zicem ca acum jucatorii se cunosc intre ei. Sa zicem ca nu vor mai avea atita respect pt adversar.Sa zicem ca vom intra mai increzatori ca nu vom avea ce pierde si dam tot ce-i mai bun.
Dar jucam pe Bernabeu, fratilor. Jucatorii ar trebui sa mearga acolo cu o saptamina inainte ca sa se obisnuiasca si ei cu stadionul cu atmosfera. Cind vezi colosul ala e greu sa te mai gindesti la meci. O sa fie aceleasi emotii ca in Ghencea, doar ca putin mai intense. Ai nostri, cu toata experienta lor europeana, vor fi *****i pe ei de emotii. Ca si cu Lyon, ca si cu Real acasa. Trebuie cel putin doua sezoane de CL ca sa nu mai ai astfel de emotii.
As putea sa spun si eu ca vom bate, ca-i spargem, ca maturam cu ei pe jos, ca nu ma doare gura (sau degetele). Dar nu fac acest lucru pentru ca pur si simplu nu se cade. Inca sintem mici. Mici de tot in comparatie cu ei. Poate cu timpul vom creste, si ne va fi mai usor.
Oricum, bafta Steaua. Nu-mi doresc sa cistige, cit imi doresc sa joace. As vrea sa-i mai vad jucind cum au facut-o la Kiev, fara inhibitii. fara respect pt adversar, fara frica. Macar un meci sa-l mai joace ca si ala. Si atunci voi crede ca acel meci nu a fost o greseala.

aetius
22nd October 2006, 10:37
olaroiu poate in sfirsit sa joace cu atacantii la linia de 16 ... a careului propriu.
poate vom scoate un 0-0 neumilitor. e de preferat sa ne aparam ca disperatii si poate luam un punct decat sa aratam ca vrem dar nu putem si sa luam 4-5 goluri. nu cred ca cineva crede ca vom da vreun gol pe bernabeu...

Gabriel28
22nd October 2006, 13:44
cine ar putea da un pronostic favorabil stelei dupa meciul tur? ....castiga real.

Vand vise
22nd October 2006, 13:51
eu :D .. castiga steaua cu 2-0 :)

Red-Castorryy
22nd October 2006, 14:06
Stoicikov ironizează STEAUA!!!
Pe prima pagină de azi din Marca, fostul jucător al Barcelonei, Stoicikov, ironizează echipa din Ghencea: „Patru veterani şi cu mine băteam Steaua.” Declaraţia a fost făcută înaintea super meciului Real - Barca din această seară de la ora 22:00 în direct pe B1TV.

Liviu
22nd October 2006, 14:14
Nu ar trebui să ne uităm în gura celui mai mare nesimţit-antrenor din Balcani . Nu s-a uitat cum Levski a luat-o de la Barca ? Un ******* .

dede
22nd October 2006, 14:43
bine ca au bulgarii echipa care face furori in ucl...

guevarax
22nd October 2006, 14:48
Stoicikov ironizează STEAUA!!!
Pe prima pagină de azi din Marca, fostul jucător al Barcelonei, Stoicikov, ironizează echipa din Ghencea: „Patru veterani şi cu mine băteam Steaua.” Declaraţia a fost făcută înaintea super meciului Real - Barca din această seară de la ora 22:00 în direct pe B1TV.

omul a jucat la Barca si a vrut sa spuna ca nu e mare lucru ca Real a batut Steaua

normal a spus asta pt ca toata Europa s-a mirat cum a reusit Real sa castige asa usor in templul fotbalului, asta e, accidente se mai intampla

Steaua i-a cam casapit pe bulgarii lui tot timpul, nu-mi aduc aminte de Steaua sa fi fost eliminata de vreo formatie bulgareasca, si acum 3 ani cand am jucat cu CSK Sofia, i-am dovedit si aici si acolo

despre dinamo e invers, mai tot timpul i-au batut bulgarii

vlad1607
22nd October 2006, 15:33
va faceti iarasi de cacao

Hard
22nd October 2006, 15:41
ne facem la madrid,si nu la bistrita

guevarax
22nd October 2006, 15:47
ne facem la madrid,si nu la bistrita

bine zis

diavol visiniu
22nd October 2006, 16:44
Nu ar trebui să ne uităm în gura celui mai mare nesimţit-antrenor din Balcani . Nu s-a uitat cum Levski a luat-o de la Barca ? Un ******* .

Va doare cand seia lumea de voi nu? Sa vedeti si voi cum e sa tot faca lumea misto de tine.Traseul lui Steaua in liga e pe sufletul meu mor deplacerecand vad echipa asta umilita.Jos ciobanul cu toate oile lui

Hard
22nd October 2006, 16:53
sa nu faci infarct.numai penibilii se iau de noi,stoickov s-ar lua de orice echipa romaneasca,dar pe celelalte nu le stie:happy

guevarax
22nd October 2006, 16:56
Va doare cand seia lumea de voi nu? Sa vedeti si voi cum e sa tot faca lumea misto de tine.Traseul lui Steaua in liga e pe sufletul meu mor deplacerecand vad echipa asta umilita.Jos ciobanul cu toate oile lui

te bucuri mai mult de insuccesele Stelei ???
un adevarat suporter

imi dau seama cum te-ai simtit dupa eliminarea Standard-ului si dupa victoria de la Kiev, ti-ai taiat venele probabil

FORZZA STEAUA
Cea mai puternica echipa din Sud Estul Europei

danpuric78
22nd October 2006, 16:56
omul a jucat la Barca si a vrut sa spuna ca nu e mare lucru ca Real a batut Steaua

normal a spus asta pt ca toata Europa s-a mirat cum a reusit Real sa castige asa usor in templul fotbalului, asta e, accidente se mai intampla

Steaua i-a cam casapit pe bulgarii lui tot timpul, nu-mi aduc aminte de Steaua sa fi fost eliminata de vreo formatie bulgareasca, si acum 3 ani cand am jucat cu CSK Sofia, i-am dovedit si aici si acolo

despre dinamo e invers, mai tot timpul i-au batut bulgarii
Bai euro-obsedatule. faci ce faci si tot ii tragi cu toata europa. Iar ai stat de vorba tu cu toata europa sau te-a sunat sefu' MM sa-ti spuns. Stii tu cum s-a mirat Europa. Chiar crezi ca este cineva in europa care urmareste cu interes Steaua (sau alte echipe romanesti) in afara de romani.
Mai bine ia exemplu lui Gigi si ciocul mic, poate mai aduceti macar un punct de pe undeva, ca sa mergeti in uefa.
Vezi de meciul cu real si lasa pe dinamo in pace, ca iar va faceti de ras.

YodaRo
22nd October 2006, 17:00
Este foarte clr ca Steaua e cunoscuta in Europa. E semifinalista a UEFA de anul asta...
Dinamo nu inseamna nimic!!!!
Steaua este aproape calificata in primavara UEFA de anul viitor.
Dinamo lupta din greu si spera sa prinda macar locul 3 in grupe....ar fi o performanta sa il prinda. Daca face blaturi in campionatul lui mitica cu alde corpodean sau cu alde jenel nu inseamna ca face si in Europa. Acolo se joaca adevarat....nu cu aranjamente ordinare.
Deci lasati-ne sa ne vedem de meciul cu Real Madrid si ocupati-va de meciul vostru cu Besiktas... voi nu stiti daca va calificati.
Chiar daca nu mergem mai departe in primavara in UCL am castigat ceva bani si experienta in UCL si la anul vom aborda altfel competitia. Si cu ptina sansa vom face mai mult decat locul 3 intr-o grupa de UCL.

YoYoyOi
22nd October 2006, 20:47
bla, bla, bla....
Voi nu v-ati plictisit sa va tot contrati care e mai tare, a cui echipa are palmaresul mai important, care echipa e mai bine vazuta?
In acest moment nu conteaza ce a facut sau ce nu a facut o echipa sau alta in anii trecuti. Ca Steaua joaca in CL nu ma incalzeste cu nimic, daca nu este in stare acum sa dovedeasca faptul ca isi merita locul acolo. MAre bucuria ca s-a calificat in grupa, dar si mai mare dezamagirea ca acum nu jucam nimic, ca nu suntem in stare sa cistigam in campionat meciuri importante.
Nu imi fac sperante ca vom reusi ceva pe Bernabeu. Ne bat aia de ne kkm pe noi. Ne bat la fundul gol.
Daca la inceput optimismul ma facea sa cred ca poate vom reusi ceva, dupa ultimele prestatii ma indoiesc ca Steaua vine din Spania cu un rezultat bun. Si cind zic rezultat bun ma refer la un scor de 2-1 pt Real. Ca de cistigat nu cistigam nici daca jucam cu echipa under 17 a Realului.

grande
23rd October 2006, 01:14
Dupa victoria de la Galati si infringerea Realului de astazi ,nu aveti cum sa nu castigati la Madrid !:ras-plans:

pinki
23rd October 2006, 01:22
hai sa va vedem si pe voi mai departe, dupa victoria aia clara cu psg :P

grande
23rd October 2006, 01:32
hai sa va vedem si pe voi mai departe, dupa victoria aia clara cu psg :P

Nu mai fi offtopic ca oricum castigati la Madrid :ras-plans: :ras-plans:

pinki
23rd October 2006, 01:37
:P lasa ca vedeti voi :ras-plans: la cat de bine joaca steaua in ultima vreme :happy

serios vorbind, macar revine radoi, e un plus... :D

YodaRo
23rd October 2006, 07:26
Pana si Barca a fost umilita pe Bernabeu. Deci ar fi o problema daca am luar 3-0 si noi? ca doar suntem Barca Europei de Est
Nu cred ca pierdem pe Bernabeu

dede
23rd October 2006, 12:39
Real Madrid - Barcelona 2-0
le merge bine de cand au venit la Bucuresti...

pink, Radoi nu va juca nici la Madrid...

pinki
23rd October 2006, 12:46
cum nu va juca???? :o: pai eu asa auzisem :hmm:

ps: intr=adevar, realul joaca super bine de cand (inclusiv) a venit pe la noi in vizita....

dede
23rd October 2006, 12:52
asa se zicea mai de mult...
sapt trecuta parca, la recursul etapei, Radoi a zis ca i-ar mai fi nevoie de inca 4-6 sapt de recuperare, sau ceva de genu'...deci nu va putea juca cu real

pinki
23rd October 2006, 12:54
of, pacat :( ca avem nevoie de el... de fapt, nici nu mai stiu de ce avem nevoie, ca suntem debusolati rau :mda:

King of Hell
23rd October 2006, 13:37
Real Madrid-Steaua 8-0

Zapada
23rd October 2006, 14:55
asta chiar e oaieeeeeeeeeeee!
23% voteaza ca bate Steaua la Real Madrid

voi astia care a-ti votat ca bate steaua, trebuie sa aveti creierul ibacsit cu cacareze de la oile lui becali!

superchumbo
23rd October 2006, 16:02
voi astia care a-ti votat ca bate steaua, trebuie sa aveti creierul ibacsit cu cacareze de la oile lui becali!



cred ca vb despre tine ...................... astia ca tine tari la gramatica care fac categorisiri .....

SAMM
23rd October 2006, 16:25
Pana si Barca a fost umilita pe Bernabeu. Deci ar fi o problema daca am luar 3-0 si noi? ca doar suntem Barca Europei de Est
Nu cred ca pierdem pe Bernabeu

corect

dar ce sa le ceri, ei compara sanchy skoda cu real Madrid

Trebuie sa privim pozitiv, mai e un meci poate obtine Vali Badea tricoul mult visat

Real Madrid si Lyon sunt intre primele 5 favorite la castigarea UCL, cu Lyon Steaua nu s-a facut de ras , iar cu Real am marcat, cred ca este un lucru apreciabil.

Sa nu uitam ca ultima mare echipa venita in Romania, Valencia a fost spulberata de Steaua, atunci am avut noroc, acum ghinion, mergem inainte

STEAUA IN UCL
doar noi contam in Europa

danpuric trimite si tu o poza cu antebratul tau, suntem curiosi cate cicatrici ai de la parcursul Stelei in ultimii 2-3 ani in Europa

YodaRo
23rd October 2006, 17:40
Jucam cu primele 2 echipe cele mai bune din lume din acest moment LYON si real Madrid. !!!! ce ne cereti sa facem? Nu avem cum sa ii batem...e vorba de bani in primul rand...
Pe de alta parte nici Steaua nu are o perioada fasta in acest moment.
Dar faptul ca jucam cu cele mai bune 2 echipe din lume ale momentului nu e o performanta la indemana oricui.
Despre Dinamo? Niste blatisti...atat pot sa spun. Datorita lor fotbalul romanesc ramane inca o cooperativa de tip comunist...

aetius
23rd October 2006, 18:11
eu zic ca un 0-0 e ok pentru noi dar nu si pentru ei.
lyon 12
real 7
steaua 4
dinamo 0

apoi lyon 15
real 7
steaua 7
dinamo 0

iar in utima etapa:
lyon 16
steaua 8
real 7
dinamo 3

SAMM
23rd October 2006, 18:21
eu zic ca un 0-0 e ok pentru noi dar nu si pentru ei.
lyon 12
real 7
steaua 4
dinamo 0

apoi lyon 15
real 7
steaua 7
dinamo 0

iar in utima etapa:
lyon 16
steaua 8
real 7
dinamo 3


din pacate imposibil
asta e, la anul o sa avem mai multe sanse in grupe, in UEFA sa facem din nou in primavara o figura frumoasa

Steaua n-are fata inca de optimi UCL, dinamo nici macar de Europa

aetius
23rd October 2006, 18:44
to samm:
nu fii asa pesimist, oli si-a dat seama ca un 0-0 e bun si vom avea 3 atacanti 2 mijlocasi centrali si 5 fundasi, sper sa fi invatat ceva din meciul cu boro si cu rapid de anul trecut din retur.
cu lyon e mai usor , valoarea e egala doar acuratetea indeplinirii sarcinilor tactice e diferita, lyonezii sunt foarte disciplinati dar nu sclipitori.

SAMM
23rd October 2006, 19:07
nu incape comparatie

am fost la ambele meciuri ale Stelei si ce m-a frapat in mod deosebit :
doua lucruri :
1. erau ff solizi in comparatie cu ai nostrii, fizic erau la orice capitol peste ai nostri, la viteza, la forta, doar la inaltime sa zic ca ii depaseam cu Goian in rest atat
2. erau ff bine pusi in teren, recuperau mingea rapid, nu alergau mult, pasau mai tot timpul din prima, controlau minge ff bine. Plus ca erau si mult mai experimentati fie si prin prisma varstei.

tehnica si mingicareala nu mai sunt calitati importante in fotbalul actual, cele 2 de mai sus conteaza cel mai mult acum

oricum asa a fost si Valencia si totusi i-am ars, dar dupa cum am mai zis nu e in fiecare zi soare

important e ca deocamdata ne-am calificat din tururile preliminare acolo dupa 10 ani, am batut la kiev si suntem favoriti sa prindem primavara

FORZZA STEAUA

aetius
23rd October 2006, 19:12
eu am vazut meciurile la TV , mai exact la 2 TV - primul la scorul de 3-0 pt lyon l-am facut praf de ciuda, la meciul cu real stateam in fotoliu cam cum sta taurul rapus de banderillas in arena .
ce draq chiar nu putem scoate nici macar 1 pct cu goliatii astia ?

SAMM
23rd October 2006, 19:14
doar dak sunt ei in forma ff slaba si noua ne-ar iesi absolut tot

acum insa ei sunt intr-o forma de zile mari (Barca 2-0) iar noi suntem cam in criza

aetius
23rd October 2006, 19:20
am auzit pe un post TV ca Real are un bucatar roman.
pot sa sugerez ceva ?:drak:

:drak: :drak: o indigestie colectiva la real ? :drak: :drak:

pinki
23rd October 2006, 23:00
hahaha, pai, poate e patriot romanu' ala :D :evil:

serios vorbind, sper la un egal micut si linistit, poate poate o sa jucam si noi mai bine... eh... sau daca ne bat (iar) macar sa fie la doar 2 goluri diferenta :D

Liviu
24th October 2006, 01:23
Ioan Andone pentru "Libertatea" : “Steaua a jucat foarte bine in Liga Campionilor. Ce era sa faca in fata celor de la Real Madrid sau Lyon? Diferenta de valoare e prea mare. Saban si Carlos au fost scosi tapi ispasitori pentru ca s-a nimerit sa greseasca ei. Dinamo Kiev e varza, asa ca Steaua va merge cu siguranta in Cupa UEFA”.
Deşi vine de la un dinamovist , comentariul se vede că e obiectiv şi caracterizează corect situaţia din grupă . De ce oare cei din ţară şi care sunt adversari ai Stelei nu pot fi la fel de obiectivi ? Oare pentru că au tot interesul să facă atmosferă Stelei ?

Florin Călinescu se întreba aseară când vor avea cluburile noastre bugete de 100 milioane de euro să ne putem lupta cu echipa ca Real . Răspunsul e că nu o să apucăm , noi , acea zi ! Baza bugetelor de la asemenea echipe o constituie drepturile TV ( zeci de milioane ) , bilete , marketing , care la noi în ţară nu pot aduce mai mult de 2-3 milioane E . Poate că odată cu economia o să mai crească şi aceste venituri , dar în viitorii ani , mai mult de 10 milioane nu o să câştige cluburile noastre din aceste direcţii . Restul trebuie să vină de la investitori şi nu văd pe vreunul să completeze bugetul până la 100 de milioane . :o: . Se mai poate vorbi că s-ar putea uni mai mulţi investitori , dar s-a văzut şi la Dinamo că nimănui nu-i convine să conducă altcineva pe banul lui . Deci un buget de 100 milioane doar când o veni Abramovici sau unul d-ăsta , care să "spele" bani pe Dâmboviţa . :)
Nu ne putem lupta cu Real cu asemenea bugete , de 5-6 milioane E . Fără un buget ca Sahtior sau Fenerbahce , de vreo 50 de milioane , n-ai nicio şansă . Decât , dacă se întâmplă cum zice şi Jiji , bagă Dumnezeu mingea-n poarta adversarilor ...

danpuric78
24th October 2006, 01:43
Ioan Andone pentru "Libertatea" : “Steaua a jucat foarte bine in Liga Campionilor. Ce era sa faca in fata celor de la Real Madrid sau Lyon? Diferenta de valoare e prea mare. Saban si Carlos au fost scosi tapi ispasitori pentru ca s-a nimerit sa greseasca ei. Dinamo Kiev e varza, asa ca Steaua va merge cu siguranta in Cupa UEFA”.
Deşi vine de la un dinamovist , comentariul se vede că e obiectiv şi caracterizează corect situaţia din grupă . De ce oare cei din ţară şi care sunt adversari ai Stelei nu pot fi la fel de obiectivi ? Oare pentru că au tot interesul să facă atmosferă Stelei ?

Florin Călinescu se întreba aseară când vor avea cluburile noastre bugete de 100 milioane de euro să ne putem lupta cu echipa ca Real . Răspunsul e că nu o să apucăm , noi , acea zi ! Baza bugetelor de la asemenea echipe o constituie drepturile TV ( zeci de milioane ) , bilete , marketing , care la noi în ţară nu pot aduce mai mult de 2-3 milioane E . Poate că odată cu economia o să mai crească şi aceste venituri , dar în viitorii ani , mai mult de 10 milioane nu o să câştige cluburile noastre din aceste direcţii . Restul trebuie să vină de la investitori şi nu văd pe vreunul să completeze bugetul până la 100 de milioane . :o: . Se mai poate vorbi că s-ar putea uni mai mulţi investitori , dar s-a văzut şi la Dinamo că nimănui nu-i convine să conducă altcineva pe banul lui . Deci un buget de 100 milioane doar când o veni Abramovici sau unul d-ăsta , care să "spele" bani pe Dâmboviţa . :)
Nu ne putem lupta cu Real cu asemenea bugete , de 5-6 milioane E . Fără un buget ca Sahtior sau Fenerbahce , de vreo 50 de milioane , n-ai nicio şansă . Decât , dacă se întâmplă cum zice şi Jiji , bagă Dumnezeu mingea-n poarta adversarilor ...

Multi dintre adversarii stelei au fost obiectivi. II excludem pe fanaticii nerealisti, nu are rost sa-i bagam in seama. Ca Steaua are sanse minime cu OL si Real Madrid stiam de la inceput. Problema sunteti voi, o parte din stelisti, care nu prea ati stiut sa va evaluati adversarii. Dupa meciul de la kiev, toti cei care au spus ca steaua a facut un pas inainte spre uefa nu spre optimile Cl s-au ales cu injuratori si calificativul ''anti-steaua".
Inainte de meciul cu real, toti cei de la steaua s-au intrecut in a face mishto de, pana la urma cea mai titrata echipa din europa. Expirati, grasi, vedete maneliste, ii batem cu 3-0 etc. Pe teren stim ce-au facut.
in toata aceasta situatie, cei de la steaua, ei au centrat, ei au dat cu capul. Ei s-au batut cu pumnu' in piept ca rup europa in doua, ei au furat-o rau pe teren. Adversarii numai au constatat penibilul situatiei. In afara de unii care rad ca proshtii de raul altuia.

apercele
24th October 2006, 01:55
tot noi nu suntem obiectivi? pai ca roman am zis ca steaua va fi umilita si de real lyon, in nici un caz ca dinamovist.
am zis ca dinamo kiev este cea mai slaba echipa din grupe (nu degeaba este in urna 4) si bataia de la kiev nu dovedeste nimic ca oricum steaia si-o ia pe cocoasa rau si cu madrid si cu lyon....foarte obiectiv
ca sa aud ca sunt frustrat, gelos, si toate idiotenille din ghencea....pana la urma cine a avut dreptate?

aetius
24th October 2006, 14:55
cred ca a spera la un 0-0 nu e o utopie domnilor.
daca inchizi jocul , cum a incercat cu lyon, steaua poate obtine 1 punct cu ceva noroc.
e mai usor sa distrugi decat sa construiesti si e mai usor sa dai cu mingea in tribuna decat sa alergi spre poarta adversa.

starsteel
24th October 2006, 23:12
Dupa ce i-am vazut pe Real jucand cu Barca am pierdut si ultima speranta a unui rezultat strans parca prea sunt buni pt. noi.

apercele
24th October 2006, 23:20
Dupa ce i-am vazut pe Real jucand cu Barca am pierdut si ultima speranta a unui rezultat strans parca prea sunt buni pt. noi.

trebuia sa vezi real-barca ca sa iti dai seama acest lucru?
si nu o zic la misto, dar eu cred ca toti o stiam de inainte, nu trebuia sa vezi derby-ul

daca nu vedeai meciul, la ce rezultat sperai?

Bumbescu
24th October 2006, 23:30
trebuia sa vezi real-barca ca sa iti dai seama acest lucru?
si nu o zic la misto, dar eu cred ca toti o stiam de inainte, nu trebuia sa vezi derby-ul

daca nu vedeai meciul, la ce rezultat sperai?

Ce stiati voi ma dinainte? Dupa 12 , in fine, hai sa le spunem victorii(o parte vai de mama lor) s-au trezit toate panaramele sa-si dea cu parerea despre real-steaua.
Felicitari pt postarea tuturor stemelor comunisto-sovietice ale lui dinamo! In special D-ul ala e de mare efect, mai ales ca-l mai au toate suratele voastre din minsk, kiev si alte orase "europene". E bine sa stie si latratorii mai mici care le e trecutul.

apercele
24th October 2006, 23:59
haha, bine mai bumbescule vad ca si tu incepi sa te ataci
bine, nu stiam ca o sa va omoare real...credeam ca va fi un meci strans

Bumbescu
25th October 2006, 00:04
haha, bine mai bumbescule vad ca si tu incepi sa te ataci
bine, nu stiam ca o sa ma omoare real...credeam ca va fi un meci strans

Hmm, esti baiat simpatic, tii la tavaleala, la faulturi dure:)

realmadrid.com
25th October 2006, 00:10
Eu zic un sec 3 sau 4-0, fara prea mult efort. Dupa cum au jucat cu Barca, v-ati dat seama si voi ca nu ati fost umiliti, doar ca fotbalul din Romania mai are mult pana sa se compare cu cei din primele campionate ale Europei. Nici o echipa din Romania n-ar fi scapat fara 3 goluri minim.


E bine sa stie si latratorii mai mici care le e trecutul.

Ma ce vorbiti voi, de parca Steaua a fost sfanta si n-a fost infintata la fel ca si Dinamo, prin terminarea altor echipe. Voi sunteti CCA, nu Steaua.

pinki
25th October 2006, 00:56
aoleo, sa nu incepem iar, va rog :D

remy
25th October 2006, 03:00
Dupa ce i-am vazut pe Real jucand cu Barca am pierdut si ultima speranta a unui rezultat strans parca prea sunt buni pt. noi.
Ei, na, nu pot sa cred !
Ati renuntat voi la CH. League ?
Nu mai castigati cu 3-0, cum aberau unii pe Forum ?
Voi nu mai sunteti siguri nici de locul 3 in Romania, dar de Ch. League ce sa mai zicem !
Nu disperati, ca peste vreo 3 ani va faceti echipa sa bateti iar pe Dinamo Kiev, ca pe Real ... never !
La ce scor pierdeti cu Realul ?
Daca se vor odihni pt. Campionatul Spaniei, scapati cu 2-0, daca nu, minim 5-0 va fi !
Si ce vom mai rade atunci !
Apropo, revine marele (la "propriu" si la "figurat") NESU ???
Daca da, deja Realul trebuie sa-si faca probleme la ... picioare, ca la fotbal nu.

Cucu
25th October 2006, 10:11
chiar exista 8 oameni care cred ca Steaua castiga la REAL ?

aici nu e intrebarea cine speram sa castige, ci cine crezi ca castiga .... sau are cele mai mari sanse sa castige ....

in fine, lasam oile cu oile ... sper ca Steaua sa faca surpriza dar, dupa cum au jucat ... sa trecem de 4 ori in jumatatea lor de teren tot meciul ... si am realizat ceva
Succes Steaua ...

apercele
26th October 2006, 03:18
se pare ca exista....ce o fi in capul lor doar ei stiu...
cred ca ei gandesc ca bucatarul roman sa le prepare vreo delicatete cu vreo gaina moarta de pe strada, si sa aibe toti jucatorii gripa aviara

daca joaca real cu echipa a II-a, intr-adevar scorul va fi mai strans, cu chiu cu vai un 4-0 amarat pt spanioli....

Cucu
26th October 2006, 10:03
tot e mai bine decat in tur ... unde peste 60 au zis ca castiga Steaua

Cucu
26th October 2006, 10:05
acum toti stelistii sau ascuns in dulap, pana mai castiga ceva aranjat prin campionat si iarasi ies ca ciupercile de dupa ploaie

superchumbo
26th October 2006, 11:32
Dupa ce i-am vazut pe Real jucand cu Barca am pierdut si ultima speranta a unui rezultat strans parca prea sunt buni pt. noi.

mai crezi acelasi lucru dupa ce-au facut in cupa ............. cu echipe din liga 3 ????

daca rejucau meciul cu barca de 100 ori POATE bateau si ei de 3 ori. POATE

pinki
26th October 2006, 13:01
real e in forma oscilanta... :D de sinusoida :)

remy
26th October 2006, 13:43
chiar exista 8 oameni care cred ca Steaua castiga la REAL ?

aici nu e intrebarea cine speram sa castige, ci cine crezi ca castiga .... sau are cele mai mari sanse sa castige ....

in fine, lasam oile cu oile ... sper ca Steaua sa faca surpriza dar, dupa cum au jucat ... sa trecem de 4 ori in jumatatea lor de teren tot meciul ... si am realizat ceva
Succes Steaua ...

Sunt chiar 9, dar ce ma uimeste, e si apercele, infiltrat printre stelisti.
apercele, dOn-JJ, guevarax, kra****x, MAN_US, MisterLiviu, RajaF, SAMM, stelistu13
Ce-o sa mai radem de acestia (mai ales stelistii) dupa meci, ca-si fac curaj inainte de decaderea Stelei.
Vedeti si cum au castigat meciul de Cupa, jucand acasa cu o echipa care s-a facut ca joaca ! http://www.stelisti.ro/index/De_ce_sa_jucat_in_Ghencea.html
Ei isi fac curaj pt. meciul cu Realul, aranjand meciuri de antrenament fara sare si piper, ca saarate suporterilor ce goluri usoare dau ei.
Dar isi fac iluzii, tot un joc execrabil au, cu greseli de incepatori.
Si Realul nu iarta, ca doar nu e un Forex, Vaslui, Bistrita, UTA, etc. :rosu:

noir_desir
27th October 2006, 09:45
X 18.60%; 2 20.93% .... vad ca mai sunt si romani (stelisti) optimisti...nu-i rau...:D
Din pacate, Real va castiga, cu 2-0 sa zicem. Nu mai au interesul sa faca scor, caci pe Lyon sunt slabe sanse sa-i mai ajunga, la fel si sa piarda locul 2.
Oricum, succes Steaua!

superchumbo
27th October 2006, 10:58
La moralul pe care-l au acum ce mai conteaza un 5-0 ??? Au uitat sa joace, iar sa lupte habar n-au ..... Marele tactician Olaroiu ..... poate-l prinde sf de campionat de banca ...

grande
27th October 2006, 19:29
Lasa ma ,ca se duce din nou ciobanul la Muntele Asos si o sa va ridice moralul si uite cum o sa castigati pe Bernabeu !

Bumbescu
27th October 2006, 19:54
Lasa ma ,ca se duce din nou ciobanul la Muntele Asos si o sa va ridice moralul si uite cum o sa castigati pe Bernabeu !

"Muntele Asos"-o fi gluma, o fi cretinism....greu de spus:)
Mai zi ceva amice ca sa ne dam seama cum sta treaba.

Seldon
27th October 2006, 22:07
1-0 sau 5-0, tot aia e. Nu cred ca exista vreo echipa romaneasca in stare sa scoata rezultate bune cu Real, asa ca nu e cazul sa comentam ca astia sunt rai si ca altii ar fi mai cu mot. Meciurile cu Real si cu Lyon, chiar si pierdute la scor, pot sa dea etalonul valorii echipelor noastre. De aceea trebuie jucate fara teama si fara emotii. Si, daca nu se supara stelistii, ar fi buna disciplina tactica de care zicea cineva ca ar fi atuul lyonezilor, dar pentru asta e nevoie de ... tactica. Adica tocmai ce nu am prea vazut pana acum la Olaroiu.
Cred ca Steaua va pierde si ca diferenta va fi mai mica decat la Bucuresti. Iar Staua va marca din nou.

Bumbescu
27th October 2006, 22:42
Putem scoate un rezultat bun cu putin noroc si cu un gol marcat din intamplare.
La Kiev ne-au intrat toate, cred ca in seara aia am fi batut aproape pe oricine, inclusiv pe real .

YoYoyOi
27th October 2006, 22:50
Chestia e ca trebuie sa incetam sa mai traim din amintiri si sa realizam ce este prezentul. Care nu este deloc roz, cum am dori.
O victorie la Madrid, sau chiar un egal, sint foarte greu de realizat. Si la starea in care se afla Steaua acum, imi vine sa cred ca e chiar imposibil.

MagicTouch
28th October 2006, 01:41
Acest poll denota ca:
60.87% - Realisti
17.39% - Visatori
21.74% - Ori nu au habar pe ce lume traiesc, ori cred ca Steaua joaca cu Real BETIS

crissis
28th October 2006, 01:50
Acum ca au cam scapat de grijile calificarii in optimile CL stelistii vor arata o alta fata mai buna decit cea de la Bucuresti si meciul va fi (poate) un pic mai echilibrat si de ce sa nu o spunem ca Steaua e ,din pacate, mai buna atunci cind joaca afara decit pe teren propriu si cred ca stelistii ar trebuii sa se gindeasca la cum sa limiteze proportiile scorului nu si la cine va cistiga dar totusi sa le uram multa bafta si mult succes la Madrid

crissis
28th October 2006, 01:52
Chestia e ca trebuie sa incetam sa mai traim din amintiri si sa realizam ce este prezentul. Care nu este deloc roz, cum am dori.
O victorie la Madrid, sau chiar un egal, sint foarte greu de realizat. Si la starea in care se afla Steaua acum, imi vine sa cred ca e chiar imposibil.

Ai inceput sa gindesti rational :ok:

YoYoyOi
28th October 2006, 10:04
Ai inceput sa gindesti rational :ok:

intotdeauna am gindit asa:P

danny del corco
28th October 2006, 10:28
Putina modestie nu strica, hai sa ne vedem lungul nasului. Locul 3 in grupa este tot la ceea ce se poate spera in conditiile actuale. Ca intra Nesu sau Cristocea, astea sunt frectii la picior de lemn ! Uitati-va ce jucatori au astia pe banca. Totusi speranta moare ultima !

YoYoyOi
28th October 2006, 10:48
Nu neaparat din modestie, ci mai ales din spirit rational am spus de la inceput ca mai mult de locul 3 nu vom obtine. Si nici ala nu e batut in cuie. Nu la modul in care joaca Steaua acum, cazuta pe plan fizic, psihic si in plina reorganizare.
La ora asta Steaua nu are nici un portar valid, toti 3 urmind a parasi echipa din iarna. Deci e oarecare problema.
Si la Madrid oricare din cei 3 va fi folosit, e aceeasi brinza. O luam.

pinki
28th October 2006, 13:35
eu cred ca daca mai castigam prin campionat, daca vorbeste un psiholog cu ei :D putem sa tragem spre un egal... daca nu, macar sa incercam sa ne-o luam doar la 1 gol diferenta :D desi ce mi-e cernea, ce mi-e carlos, cred ca mi-e mai frica de cernea.... desi nu prea mai avem timp... :(

danpuric78
28th October 2006, 16:24
Chestia e ca trebuie sa incetam sa mai traim din amintiri si sa realizam ce este prezentul. Care nu este deloc roz, cum am dori.
O victorie la Madrid, sau chiar un egal, sint foarte greu de realizat. Si la starea in care se afla Steaua acum, imi vine sa cred ca e chiar imposibil.
Nu vad de ce unii chiar sunt mai optimisti. Situatia e mai nasoala decta la meciul de la bucuresti. Masurile "generalului" au stricat si mai mult. Ca de obicei. Steaua n-are portar (ceea ce i se intampla lui carlos e scandalos), n-are fundas dreapta (saban nu e pe placul patronului) si oli spera ca se va reface nesu, superfotbalistul care meci de meci vrea sa doboare recordul pentru cel mai rapid rosu, ca sa joace marin pe dreapta.

Cam asta e. M-as bucuea sa ma insel, dar nu cred.

Liviu
28th October 2006, 20:54
Nesu nu e jucator rau . Nu tin minte sa fi luat in cariera decat rosul cu Dinamo de acum o luna . Va ajunge jucator de nationala , dar mai trebuie sa mai acumuleze ceva experienta . Este total daruit in joc si va fi un real castig daca va juca la Madrid . Unii il fac "scobitoare" dar atunci cand joaca sa se uite cate dueluri fizice pierde . Singurul meci in care a fost dominat fizic clar a fost cel cu Boro-retur . In rest , la campionatul nostru e chiar foarte bun .
Cred ca daca nu va fi recuperat Nesu , va fi folosit pe stanga P.Marin iar pe dreapta Stancu .

Ramane de vazut pe cine va folosi Oli in poarta . Cernea nu e peste Carlos . Antrenorul din Oli ii va spune ca pe Carlos ar trebui sa-l foloseasca...dar daca iese prost , el va fi scos vinovat ca l-a folosit pe lusitan . Asa ca va fi folosit Cernea , numai daca nu va face o gafa de mari proportii cu Urzicieniul .

pinki
29th October 2006, 00:47
carlos ar trebui folosit in poarta, mie cernea mi se pare cam varza... nesu e jucator bun, nu stiu ce-l tot critica lumea atat, dar isi face destul de bine treaba, cateodata se ia prea in serios (vezi cele 2 rosii primite) dar e ok. daca face jiji echipa ne-o luam direct cu 5-0... asa ca, sper ca nu!

danpuric78
29th October 2006, 01:42
Nesu nu e jucator rau . Nu tin minte sa fi luat in cariera decat rosul cu Dinamo de acum o luna . Va ajunge jucator de nationala , dar mai trebuie sa mai acumuleze ceva experienta . Este total daruit in joc si va fi un real castig daca va juca la Madrid . Unii il fac "scobitoare" dar atunci cand joaca sa se uite cate dueluri fizice pierde . Singurul meci in care a fost dominat fizic clar a fost cel cu Boro-retur . In rest , la campionatul nostru e chiar foarte bun .
Lasa-l ca are vreo patru ani de cand tot e speranta dar n-a confirmat si nici n-a crescut. E bun pentru campionatul nostru poate, doar atat.
Eu nu-l vad un fundas stanga de valoare. Poate ma insel, dar pana la proba contraririe, steaua ar trebui sa-si mai caute un fundas stanga.

YodaRo
29th October 2006, 05:31
trebuie sa ne aparam in primul rand. Si apoi sa profitam ca avem atacanti de viteza si jucam bine pe contratac. Eu sper intr-un rezultat pozitiv la Madrid.
De ce nu am si bate? Mingea e rotunda si Real ar putea juca relaxati... i-am mputea surprinde mai ales ca ai nostri jucatori ar dori sa isi arate valoarea in eventualitatea unui transfer in afara.

Rossi
29th October 2006, 06:26
dOn-JJ , guevarax , MAN_US , SAMM iar ati votat ca bate steaua ?

sa speram ca v-o luati cu vreo 8-0 ... poate reveniti totusi cu picioarele pe pamant

Cucu
29th October 2006, 09:10
sa-si revina?
daca era sa-si revina ... isi reveneau deja
sper sa nu o i-a mai rau de 4-0

JJ
29th October 2006, 13:12
i-am mputea surprinde mai ales ca ai nostri jucatori ar dori sa isi arate valoarea in eventualitatea unui transfer in afara.
Si apare jiji pe post si iar il transfera pe Radoi.:happy :happy

danpuric78
29th October 2006, 14:57
De ce nu am si bate? Mingea e rotunda si Real ar putea juca relaxati... i-am mputea surprinde mai ales ca ai nostri jucatori ar dori sa isi arate valoarea in eventualitatea unui transfer in afara.
Pentru ca o victorie pe bernabeu a stelei e mult mai putin probabila decat o victorie a urzicenului in ghencea, de exemplu. Revino-ti.
Steaua ar trebi in primul rand sa-si propuna sa nu o fure mai rau decat kievul.Dupa aia sa mai vada.

YodaRo
29th October 2006, 16:44
dOn-JJ , guevarax , MAN_US , SAMM iar ati votat ca bate steaua ?


daca nici noi nu credem in Steaua atunci cine?

guevarax
29th October 2006, 17:31
dOn-JJ , guevarax , MAN_US , SAMM iar ati votat ca bate steaua ?

sa speram ca v-o luati cu vreo 8-0 ... poate reveniti totusi cu picioarele pe pamant

diferenta e ca o luam de la Real Madrid nu de la polonia varsovia :happy :happy :happy :happy :happy

mingea e rotunda si orice se poate

dak aveam formula standard cu Radoi, Iacob, Cristocea si Nesu cred ca aveam mai multe sanse macar in Ghencea asa e mai greu

oricum FORZZA STEAUA suntem mandri de voi

aetius
29th October 2006, 17:34
din pacate nici echipa nu mai crede in minuni . va rog sa va uitati la declaratiile dinante de meci cat de optimiste sunt.
vorba lui jiji , o minune mai poate salva steaua si sa o mentina in carti pentru 8-imi.

danpuric78
29th October 2006, 18:33
Radoi, Iacob, Cristocea si Nesu cred ca aveam mai multe sanse macar in Ghence
Da, cu nesu si cristocea castigati CL.

Sergiu
29th October 2006, 18:41
Speranta le moare ultima la stelistii astia.
Poate se gandesc ca daca si o echipa din liga a treia a facut egal cu Realu atunci trebe sa poata si ei.

guevarax
29th October 2006, 19:05
Da, cu nesu si cristocea castigati CL.

sa-ti explic, vad ca nu te pricepi

Nesu e bine sa joace din simplul fapt ca ar juca P Marin pe dreapta. pe dreapte e de fapt buba la Steaua acum

Cristocea e cel mai bun mijlocas stanga la Steaua, Bostina e sub orice critica acum

danpuric78
29th October 2006, 19:24
sa-ti explic, vad ca nu te pricepi

Nesu e bine sa joace din simplul fapt ca ar juca P Marin pe dreapta. pe dreapte e de fapt buba la Steaua acum

Cristocea e cel mai bun mijlocas stanga la Steaua, Bostina e sub orice critica acum
pe langa esti tu cu MM si cu becali. Managementul la steaua a fost atat de bun incat au ajuns sa se roage ca sa se refaca marele fotbalist nesu ca sa poata sa-l mute pe petre marin pe dreapta. De ce a ajuns veteranul marin singura solutie viabila pe partea dreapta, daca steaua a transferat doi fotbalisti pe postul respectiv.
Realitatea- pentru posturile fundas stanga dreapta, steaua are un singur fotbalist - petre marin.
Cristocea e bunisor, dar cum a zis Becali "are valoare pentru campionatul intern nu pentru CL"
Bostina - are marele dezavantaj de a nu fi pe placul atotcunoscatorului din pipera. de fapt, la steaua echipa nu s-a facut niciodata pe valoare ci pe simpatiile lui Gigi. Bostina e tot timpul scos vinovat, in timp ce de ex. nicolita, care a fost la fel de anonim in acest sezon e introdus meci de meci titular.
Nu bostina saban sau carlos sunt cea mai mare problema la steaua, ci desteptii din frunte.

guevarax
29th October 2006, 20:00
a plecat Ogararu si din pacate nu s-a adus un jucator bun pe postul lui

Bostina joaca slab poti sa te uiti pe site-ul suporterilor stelei sa vezi ce note primeste, tot timpul cele mai mici

Nicolita nu e nici el in forma dar macar nu greseste atat cat greseste Bostina

iar despre Cristocea gg n-a zis asa, asa a zis de Saban

danpuric78
29th October 2006, 20:17
iar despre Cristocea gg n-a zis asa, asa a zis de Saban
Pai da de saban a zis, dar se potriveste de minune si pentru cristocea, nicolita, lovin, ov petre, oprita, bostina.
Cred ca bostina e scos pe nedrept cauza tuturor relelor de gigi. N-a evoluat nici mai bine nici mai rau decat restul echipei.

guevarax
29th October 2006, 20:21
intr-un fel ai dreptate de jucatorii mentionati si as mai adauga eu ca la dinamo chiar nici un jucator n-are fata de UCL

danpuric78
29th October 2006, 20:29
intr-un fel ai dreptate de jucatorii mentionati si as mai adauga eu ca la dinamo chiar nici un jucator n-are fata de UCL.
care-i legatura? nu inteleg ce legatura are dinamo cu topicul asta.

guevarax
29th October 2006, 20:32
vorbeam de jucatorii romani in general

si dak au ei fata sau nu de UCL

danpuric78
29th October 2006, 20:47
vorbeam de jucatorii romani in general

si dak au ei fata sau nu de UCL
Ce inseamna au fata? Asta e discutie de curtea scolii. Important e daca au jucat si cum au facut-o in CL.
Apoi, daca ma uit in la grupele Cl, jumatate din echipe sunt medii, nu superforte. Puterile fotbalului european sunt echipele din optimi in colo. Restul sunt "premianti" ajunsi la masa bogatilor.
Ce sa mai, cel putin opt echipe din CL nu sunt cu mult peste nivelul campionatului nustru desi au bugete mult mai mari. hai sa fim seriosi ca aek, copenhaga sau levski n-ar fi decat niste echipe de frunte in divizia A.
E cam umflata toata treaba asta cu CL, pentru ca ani de zile nimeream in tururile preliminare cu echipe tari din europa fie o comiteam rusinos in primul tur preliminar.
Acum imi dau seama ca a intra in grupele CL e o performanta realizabila. Pentru a ajunge in optimi insa, e deocamdata imposibil.

starsteel
29th October 2006, 21:06
O noua penibilitate, Borcea anunta ca se duce la Madrid sa fie alaturi de Real. :no:

Sergiu
29th October 2006, 21:37
Si eu m-as duce daca as avea bani.

guevarax
29th October 2006, 22:26
Ce inseamna au fata? Asta e discutie de curtea scolii. Important e daca au jucat si cum au facut-o in CL.
Apoi, daca ma uit in la grupele Cl, jumatate din echipe sunt medii, nu superforte. Puterile fotbalului european sunt echipele din optimi in colo. Restul sunt "premianti" ajunsi la masa bogatilor.
Ce sa mai, cel putin opt echipe din CL nu sunt cu mult peste nivelul campionatului nustru desi au bugete mult mai mari. hai sa fim seriosi ca aek, copenhaga sau levski n-ar fi decat niste echipe de frunte in divizia A.
E cam umflata toata treaba asta cu CL, pentru ca ani de zile nimeream in tururile preliminare cu echipe tari din europa fie o comiteam rusinos in primul tur preliminar.
Acum imi dau seama ca a intra in grupele CL e o performanta realizabila. Pentru a ajunge in optimi insa, e deocamdata imposibil.

Din 32 de echipe eu cred ca in jur 20 sunt f bune,

UCL e o performanta realizabila cu conditia sa castigi pe valoarea campionatul si apoi tot pe valoare sa treci tururile preliminare, ceea ce s-a realizat doar in cazul Stelei

acum mai lipseste sa zici cum au spus unii *******i in frunte cu porcea ca UCL e o competitie sub cupa UEFA, cred ca nu ai vrut sa spui asta dar nici f departe de a spune asta n-ai fost

pana una alta doar Steaua a jucat in UCL si cred ca va fi singura echipa din Romania care a trecut tururile preliminare si a ajuns in UCL, chiar nu cred ca o alta echipa din Romania ar putea trece de turul 3

danpuric78
29th October 2006, 22:35
Din 32 de echipe eu cred ca in jur 20 sunt f bune,

UCL e o performanta realizabila cu conditia sa castigi pe valoarea campionatul si apoi tot pe valoare sa treci tururile preliminare, ceea ce s-a realizat doar in cazul Stelei

acum mai lipseste sa zici cum au spus unii *******i in frunte cu porcea ca UCL e o competitie sub cupa UEFA, cred ca nu ai vrut sa spui asta dar nici f departe de a spune asta n-ai fost

pana una alta doar Steaua a jucat in UCL si cred ca va fi singura echipa din Romania care a trecut tururile preliminare si a ajuns in UCL, chiar nu cred ca o alta echipa din Romania ar putea trece de turul 3
Abureala asta a ta e lipsita de sens.
Un singur lucru merita retinut- romania poate avea si va avea probabil reprezentante in CL cativa ani de acum incolo pentru ca valoarea echipelor de top din ro este de grupele CL. La fel cum este clar ca nici o echipa din romania nu va ajunge in optimile CL in urmatorii cativa ani. Minuni se pot vedea dar sansele sunt 1%.
Tu semeni extraordinar de mult cu borcea. Doi frustrati obsedati. Ala nu poate sa scoata o propozitie fara sa se refere la steaua, tu nu poti sa pui un post in care sa nu te referi la dinamo.
ce te intereseaza mai mult? Steaua sau dinamo?
Sper ca la madrid steaua sa nu o ia mai rau ca dinamo kiev. Un rezultat pozitiv e un vis apropae imposibil de realizat.

tu26dor
30th October 2006, 00:06
un fan adevarat spera pana la capat... insa cred ca e vorba doar de scor...
cum a spus mitica hi hi: o victorie cu 0-1 . adica e clar... paote nu mai luam asa multe...
totusi... hai steaua!
-------------------
si pentru disperatii care se sparg in figuri pe aici... :
la anu radem noi :))

YodaRo
30th October 2006, 04:26
O noua penibilitate, Borcea anunta ca se duce la Madrid sa fie alaturi de Real. :no:
asa poate vedea si el o echipa romaneasca jucand cu Real in UCL...ca dupa urma lui Dinamo trebuie sa astepte sa creasca aripi la porc...

dede
30th October 2006, 10:59
E cam umflata toata treaba asta cu CL, pentru ca ani de zile nimeream in tururile preliminare cu echipe tari din europa fie o comiteam rusinos in primul tur preliminar.
Acum imi dau seama ca a intra in grupele CL e o performanta realizabila.
logic ca intalneam echipe tari in tururile preliminare din moment ce nu eram capi de serie...trebuia sa luptam putin daca vroiam in grupe...dar acum toata treaba s-a schimbat, si daca esti smecher in Romania si castigi campionatul, nici nu mai ai nevoie de tururile preliminare ca sa ajungi in grupele ucl :mda: intri direct...

MariusTR
30th October 2006, 11:08
Si ce daca intri , mai fratilor ?
Noi nu suntem de Liga Campionilor ... ani in sir de acum incolo o sa luam bataie in stil mare de la echipe care stiu cu ce se mananca CL.

O sa fie chiar un chin pentru viitoarele campioane ale Romaniei, o sa fie o axioma a fotbalului din Liga lu' Mitica :

Echipa care va lua Campionatul are asigurate milioane in CL si batai fara numar ... fara numar.

BRAVOS, liga lu Mitica, halal sa-ti fie!

Pronostic : la ora meciului o sa ma uit pe Discovery , acolo macar nu stii ce se va intampla, care e victima si care calaul ;)

SAMM
30th October 2006, 11:18
X2

sau dak luam bataie mult mai greu decat am luat la Bucuresti, o sa vedeti

Zapada
30th October 2006, 13:07
va fi o bataie mai mica deoarece nu e nevoie ca Real sa se oboseasca intrucat e nevoie de prospetime in primera div.

de fapt ajunge si 1-0 si cred ca vor juca cu rezervele, dar eu zic ca va fi 3-1 pentru spanioli

superchumbo
30th October 2006, 13:14
Scorul acestui meci (caci rezultatul nu mai poate fi un mister), va depinde cat de mult va constientiza Olaroiu ca STEAUA nu e Poli sau National. Oricum Oprita si Bostina (daca ar fi in zilele lui bune) par a fi singurii capabili de a tine mingea. Daca din putinele sanse de atac care le vom avea, le vom irosi cu aceleasi centrari aiurea, se va repeta scenariul de acum 9 ani cu PSG. Personal, cred ca Oli va juca si mai defensiv decat la bucuresti, iar minunea poate veni doar de la un gol norocos in primele 5 minute. Adica prelungirea suspansului.

pinki
30th October 2006, 13:22
eu m-am cam saturat de jocul defensiv al lui oli... in primul rand, pt ca am vazut cat de bine stim sa ne aparam, nici n-am luat 7 goluri aiurea in meciurile din CL. asa ca... sa ne mai lase cu stilul asta...

dede
30th October 2006, 14:31
faza e ca la meciul tur cu real nu am jucat defensiv...daca jucam cum am facut-o cu lyon, unde se stie ca am luat primul gol din cauza lui Carlos, nu era scorul atat de mare...

SAMM
30th October 2006, 15:23
"Nu mai sunt bilete pentru meciul cu Steaua", anunta Real Madrid.

o bila alba pt Steaua

Zax
30th October 2006, 15:29
batem cu 2-0!

dede
30th October 2006, 16:23
"UEFA a comunicat astazi brigazile care vor conduce meciurile din etapa a patra a Ligii. Konrad Plautz (42 de ani) va arbitra miercuri, pe "Bernabeu", in premiera o partida a lui Real Madrid. El va fi ajutat de asistentii Markus Mayr si Egon Bereuter, iar rezerva va fi Bernhard Brugger. Plautz e director, dar si actor la un teatru din Austria. Are ecuson FIFA din 1996 si a arbitrat pina acum 19 partide in Liga Campionilor. Austriacul a mai condus in aceasta editie a grupelor FC Barcelona - Levski Sofia 5-0. Plautz s-a mai intilnit cu Steaua o singura data, la jocul cu Dinamo Kiev, cistigat cu 4-2 de ucraineni, pe 9 august 2001."

Liviu
30th October 2006, 17:55
Se apropie returul meciului cu Real si stelistii au reinceput cu inneptiile care le spuneau inaintea meciului tur.Exemplu:"De ce să nu credem într-o minune? Este şansa noastră şi mergem să jucăm deschis pentru că nu avem nimic de pierdut. Sper să nu luăm gol la Madrid. Am demonstrat în Europa că sîntem o echipă bună şi poate, cu puţin noroc, vom obţine un rezultat bun. Nu mă gîndeam că o să ajung să joc pe Santiago Bernabeu", a declarat Bănel Nicoliţă in GSP.
Doamne,cate nesimtire pe ratatu' asta!!!!!!!!!!(...)Cat de tampit sa fii sa nu vezi ca steaua are o echipa de duzina (...) nu aveti nici o sansa sa va intoarceti de la Madrid neumiliti.O luati la cel putin 3 goluri diferenta,si sper ca in final aceasta noua umilinta sa va aduca odata pentru totdeauna cu picioarele pe pamant si sa nu va mai aud ca visati dupa aia ca poate aveti sanse la Lyon.NU AVETI VALOARE!!!
@Diodude , spune tu , că te văd mare cunoscător de fotbal , ştii la câte goluri va bate Real , zi ce atitudine ar trebui să adopte Steaua înainte de acest meci ! Zi , dacă eşti contrariat de ce a zis Nicoliţă , ce ar fi trebuit să spună de fapt orice jucător al Stelei ?
Ce a zis Nicoliţă ? Că speră într-o minune ! A zis că îi vom rupe pe Real ? Acum ce-ai vrea , să zică : Vai...o să ne măcelărească , o să ne dea 10 ! Vai de capul nostru ? Asta ai vrea să zică ? Toţi jucătorii Stelei au dat declaraţii de bun-simţ , în care speră să fie alt meci de la Bucureşti , deşi sunt conştienţi că diferenţa de valoare e mare . Nu mai înţeleg ... ce ar trebui să spună steliştii ? Să nu se mai prezinte ? Să nu mai spere ? Iar dacă ar face asta , i-ai acuza că sunt umili şi n-au curaj...
E o nesimţire să speri ? Iar cât despre faptul că îţi doreşti să vezi Steaua umilită demonstrează că aveau dreptate cei care spuneau că unii se bucură mai mult la înfrângerile Stelei , decât la performanţele propriei echipe .

Niciun meci nu seamănă cu altul , există perioade şi perioade în evoluţia unei echipe : Sezon 1999-2000 - grupe CL : Galatasaray-Chelsea 0-5 , peste 7 luni , Galatasaray a luat Cupa Uefa , iar peste încă 3 Supercupa Europei .

JJ
30th October 2006, 18:06
Niciun meci nu seamănă cu altul , există perioade şi perioade în evoluţia unei echipe : Sezon 1999-2000 - grupe CL : Galatasaray-Chelsea 0-5 , peste 7 luni , Galatasaray a luat Cupa Uefa , iar peste încă 3 Supercupa Europei .

De fapt speranta ta e sa repetati evolutia Galatei, nu? :happy :happy :happy

YodaRo
30th October 2006, 18:20
Steaua a incercat sa se apere avansat la Bucuresti si sa iasa la joc. A lasat jucatorii Realului sa manevreze pe spatii largi ceeace e letal pentru ca au o tehnica individuala f buna.
Eu as juca gen autobaza :) sa aglomerez jucatorii in careu si in jurul careului si sa initiem actiuni de contratac cu rapizii jucatori Dica, Nicolita si Badea.
Insa in acest mod am invita Realul sa suteze de la distanta....alta problema pentru plopistii de portari Cernea sau Carlos.
Numai o minune ne poate aduce un rezultat pozitiv.
Real Madrid arata ca cea mai in forma echipa din lume in acest moment. Sa tii pe banca pe Beckham, Ronaldo sau Reyes nu e la indemana oricui. Si noi avem o gramada de indisponibilitati intre jucatorii de baza.
Nu ne ramane decat sa jucam cu o fff mare ambitie si sa speram...speranta moare ultima.

Aurel.D
30th October 2006, 18:21
4-0

soccer
30th October 2006, 19:11
nu trebe sa ne fie frica ca nu luam mai mult de 5-1 asa ca mai bine ati lasa lui dinamo locul sa nu va faceti de ris.

soccer
30th October 2006, 19:17
luati de la 6 insus daca Real nu prinde ozi buna iar daca joaca la valoarea sa e jale. asa ca mai bine lasati locul ciinilor. cine vine in groapa fara 5 nu scapa..

Zax
30th October 2006, 19:45
retarzi suporteri mai are aceasta echipa.....

SAMM
30th October 2006, 20:01
lasa ma ca dinamo are polonia varsovia

asta e diferenta noi jucam cu Real altii cu polonia varsovia

Real a jucat cu echipa standard iar Manchester a jucat atunci mai mult cu juniori pe teren

asta e diferenta de abordare a echipelor mari cand joaca cu Steaua si cand joaca cu orice alta echipa din Romania

TheIceMan
30th October 2006, 20:08
/hello

Telelatino (Rogers canal 35) transmite live meciul Real Steaua (2:30 PM):

http://www.tlntv.com/main/shows/schedule.htm#wed

TSN (Rogers canal 30) il da inregistrarea meciului miercuri noaptea (sau joi dimineata) de la 12:00 AM.

http://www.tsn.ca/broadcast/schedule/?channel=TSN&date=11/2/2006&tz=0

Alte meciuri:

- live Telelatino marti: Roma vs Olimpiacos
- live TSN marti: Barcelona vs. Chelsea
- recorded TSN marti: Bayern Munich vs. Sporting
- live TSN miercuri: Arsenal vs. CSKA Moscow

/hello

malexoid
30th October 2006, 21:10
Se pare ca shmekeria cu muntele Athos nu e valabila :( poate ar trebui sa incerce gigi la Vatican? Oricum, incercarea moarte n'are... :happy
Pronostic: catastrofa:evil:

duru2000
30th October 2006, 22:01
Desi dinamovist, parca ash taia-o miercuri de la servici sa-i vad pe stelishti la lucru, sper sa nu o comita ca acum 2 saptamani ca i-as duce si pe colegii de servici la pranz cu fotbal de CL.
Eu cred ca Oli l-a tinut destul la fezandat pe Carlos, ar fi momentul sa mai riste o data cu el, Cernea nu are fatza nici atat de CL, pe cand portughezul are tupeu, ii mai pui niste lipici pe manushi si e un portar bunicel...

dan
30th October 2006, 22:19
Cernea nu are fatza nici atat de CL, pe cand portughezul are tupeu
cernea saracul nu are valoare de steaua,dar desi as vrea sa intre carlos in poarta,nu prea cred ca o sa fie bagat pt.ca presiunea ar fi prea mare,dupa ce a fost huiduit de suporteri,ironizat de gigi si dupa ce a dat declaratiile alea.
important e ca echipa sa joace bine si sa faca tot ceea ce depinde de ei pt a iesi cu fruntea sus la sfarsitul meciului

pinki
30th October 2006, 22:22
daca nu-si calca pe ... nici nu stiu pe ce :D oli o sa faca o mare greseala daca il pune pe cernea si nu pe carlos, nu ne luam 3-0, ne luam direct 5-0. o fi el carlos slab, dar daca l-ar lasa presa in pace si ar primi putina incurajare eu zic ca ar face un meci bun. problema la el e cu psihicul... dar s-ar rezolva usor... :)

walt.mann
30th October 2006, 23:25
Ar trebui inceput cu Carlos...
P.S.: Am votat "2", dar a fost doar din inertie :D

YoYoyOi
30th October 2006, 23:57
Nu stiu cit avantaj ar aduce titularizarea lui Carlitos. Problema Stelei in ultimul timp nu a fost neaparat la el cit la aparare in general. Nesiguranta fundasilor in propriul portar, i-au facut sa-si neglijeze posturile si sarcinile de joc si sa aiba grija sa-l protejeze pe Carlos. De cind a luat-o cu Lyon de a scapat mingea, in meciurile urmatoare la fiecare faza era cite un stelist care sa stea linga Carlos pt recuperare in cazul ca o scapa. Asta inseamna neglijarea postului si un adversar liber. Ceea ce cu Real nu ne putem permite.
In plus, ma vad nevoita sa ma repet, problema defensivei vine de la insistenta de a iesi din aparare cu mingea la picior. Poate ca iasa cu Clujul sau cu Urziceniul, dar cu Real sau Lyon a fost sinucidere. Toata aceasta tactica de aparare a inceput de la Middlesbrough, cind n-am reusit sa indepartam pericolul, si am incercat sa pasam mingea ca s-o tinem. Dar cum pasele nu au iesit, aia au recuperat si au pus poarta in pericol. Si asa ne-am luat adio de la finala UEFA.
Vreau sa vad si eu o degajare. Sa o dea departe numai sa o dea. Cind incerci, cum a facut Paraschiv si Lovin, sa iesi din propriul careu driblindu-l pe Juninho, e clar ca ori esti prost ori esti prost.
Singura noastra sansa este sa ne bagam cu curu-n poarta, si sa incercam prin degajari lungi angajarea virfurilor. Sau presing sufocant, ceea ce ma indoiesc ca-i tine pe ai nostri un meci intreg.

danpuric78
31st October 2006, 00:01
logic ca intalneam echipe tari in tururile preliminare din moment ce nu eram capi de serie...trebuia sa luptam putin daca vroiam in grupe...dar acum toata treaba s-a schimbat, si daca esti smecher in Romania si castigi campionatul, nici nu mai ai nevoie de tururile preliminare ca sa ajungi in grupele ucl :mda: intri direct...

Numai pe termen scurt. Daca esti parnaie parnaie in CL pana la urma te duci la vale. Totusi, nu trebuie sa fii un supercampionat ca sa te mentii ani buni in CL. Turcii grecii sau ucrainenienii au de ani buni de zile echipe in CL fara sa aibe niste performante extraordinare.
Cred ca cu cateva puncte pe sezon in CL, si una sau doua echipe care sa mearga in primavara in uefa romania poate avea ani buni un loc asigurat in grupele CL.

Red-Castorryy
31st October 2006, 04:22
Au intrat pe usa din dos
Ros-albastrii au sosit aseara în capitala Spaniei si au driblat întâlnirea cu suporterii români care venisera sa-si vada favoritii
Stelistii au sosit la Madrid aseara, la ora 18:41, ora Spaniei, având o întârziere de aproximativ o ora, si au evitat întâlnirea cu suporterii care venisera sa-i astepte la aeroport.
“Nu îmi vine sa cred. Am venit de la 200 de kilometri sa fac o poza cu Dica. Daca o sa piarda, pe ce usa o sa plece daca acum au iesit prin spatele aeroportului?”, se întreba un fan stelist. :no: :no: :no: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

danpuric78
31st October 2006, 06:21
lasa ma ca dinamo are polonia varsovia

asta e diferenta noi jucam cu Real altii cu polonia varsovia

Real a jucat cu echipa standard iar Manchester a jucat atunci mai mult cu juniori pe teren

asta e diferenta de abordare a echipelor mari cand joaca cu Steaua si cand joaca cu orice alta echipa din Romania
Te iluzionezi de unul singur. Chiar crezi ca pentru raul sau ronaldo e vreo diferenta intre steaua dinamo sau unirea urziceni? Tot aia e - romania - menajere, muncitori in constructii si prostituate.:happy
Iar, dragule, in aceiasi perioada in care dinamo juca cu polonia varsovia, steaua era eliminata de superechipa - St. Gall, sau o lua cu 4-1 de la superputerea Slavia Praga. :happy :happy :happy
daca te-ar interesa si statisticile fotbalului dinaintea venirii lui becali (stii fotbalul nu a fost inventat la pipera) ai vedea ca si steaua are istoria plina de astfel de "realizari".
In fine, revenind on topic, meciul de maiine se joaca cu casa inchisa pentru ca realul a inceput sa mearga extrem de bine.
Nu putem spera ca ei sa fie relaxati, pentru ca inca nu cred ca au renuntat la ideea primului loc in grupa.
Cum am mai spus, daca o luam mai putin rau decat dinamo kiev e bine.

Aurel.D
31st October 2006, 11:21
danpuric78,
iti pierzi vremea degeaba incercand sa le raspunzi lui SAMM, guevarax si altii ca ei. Nu au decat o placa tocita si pe aia o pun tot timpul. Deja tot mai multi le ignora postarile pt. ca spun o groaza de prostii si aberatii fara nici o legatura cu realitatea si se repeta tot timpul.
De unde nu este, nici Dumnezeu nu cere!

MariusTR
31st October 2006, 11:26
Steaua este cea mai puternica echipa romaneasca din toate timpurile ( pe ansamblul evolutiilor de-a lungul timpului ).

Sper ca Steaua sa faca o figura frumoasa maine.
Oricum , sansele ca Steaua sa reuseasca o figura frumoasa maine sunt mai mari decat sansele pe care le au Rapid si Dinamo in grupele lor.

FORTZA STEAUA !

CHAMPIONS FOREVER!

ASIGURATORUL
31st October 2006, 11:26
De pierdut STEAUA nu are ce pierde, cel mult se pot afirma, daca o intamplare fericita ii ajuta sa marcheze. Daca vor incepe in presing de la inceput s-ar putea sa mearga ceva. REALULUI nu-i place sa fie condusa si cine stie ce se poate intampla daca fortam de la inceput. Ori luam goluri ori echilibram fortele. Totul depinde de psihicul baietilor. Forta STEAUA/hello

Brian
31st October 2006, 12:08
Real Madrid-Steaua Bucuresti 0-4
Lyon-Dinamo Kiev 4-0
Steaua Bucuresti-Dinamo Kiev 2-0
Real Madrid-Lyon 0-1
Dinamo Kiev-Real Madrid 1-1
Lyon-Steaua Bucuresti 0-1

Clasament:1.Lyon 15p
2.Steaua 12p
3.Real Madrid 7p
4.Dinamo Kiev 1p

Brian
31st October 2006, 12:09
Real Madrid-Steaua Bucuresti 0-4
Lyon-Dinamo Kiev 4-0
Steaua Bucuresti-Dinamo Kiev 2-0
Real Madrid-Lyon 0-1
Dinamo Kiev-Real Madrid 1-1
Lyon-Steaua Bucuresti 0-1

Clasament:1.Lyon 15p
2.Steaua 12p
3.Real Madrid 7p
4.Dinamo Kiev 1p

Sau poate nu....:P

Sergiu
31st October 2006, 12:17
Real Madrid-Steaua Bucuresti 6-0
Lyon-Dinamo Kiev 2-0
Steaua Bucuresti-Dinamo Kiev 0-4
Real Madrid-Lyon 1-1
Dinamo Kiev-Real Madrid 0-1
Lyon-Steaua Bucuresti 2-1

Clasament:
1.Lyon 16p
2.Real Madrid 13p
3.Dinamo Kiev 3p
4.Steaua 3p

Messi 19
31st October 2006, 12:46
Real Madrid-Steaua Bucuresti 6-0
Lyon-Dinamo Kiev 2-0
Steaua Bucuresti-Dinamo Kiev 0-4
Real Madrid-Lyon 1-1
Dinamo Kiev-Real Madrid 0-1
Lyon-Steaua Bucuresti 2-1

Clasament:
1.Lyon 16p
2.Real Madrid 13p
3.Dinamo Kiev 3p
4.Steaua 3p

Esti un tampit

lucian_iasi
31st October 2006, 13:37
Real Madrid-Steaua Bucuresti 3-1
Lyon-Dinamo Kiev 3-0
Steaua Bucuresti-Dinamo Kiev 2-0
Real Madrid-Lyon 1-2
Dinamo Kiev-Real Madrid 0-1
Lyon-Steaua Bucuresti 2-0

tataleone
31st October 2006, 13:45
Real Madrid-Steaua Bucuresti 4-1
Lyon-Dinamo Kiev 3-0
Steaua Bucuresti-Dinamo Kiev 1-2
Real Madrid-Lyon 1-1
Dinamo Kiev-Real Madrid 0-0
Lyon-Steaua Bucuresti 4-0

SAMM
31st October 2006, 13:55
Real - Steaua 1-1
Lyon - Kiev 4-0
Steaua - Kiev 2-0
Real - Lyon 1-2
Lyon - Steaua 1-1
Kiev - Real 2-1

emblema Romaniei se califica in optimile UCL
scenariu optimist

superchumbo
31st October 2006, 15:39
Iar, dragule, in aceiasi perioada in care dinamo juca cu polonia varsovia, steaua era eliminata de superechipa - St. Gall

Mie mi-ar fi rusine sa ma laud ca am jucat cu Polonia Varsovia, care proveniea dintr-o tara care nu mai participase de multi ani la vreun turneu final (adica din anii 80), dar dupa ce am luat-o acasa de la niste pescari ca KR Reykyavik la cativa ani distanta. Oricum de 20 de ani incoace fotbalul elvetian a fost si este peste cel polonez, deci argumentul tau e zero barat, si se datoreaza probabil excesului de sirop de artar !! Singurul care se autoiluzioneaza esti tu

SAMM
31st October 2006, 15:43
Aeroportul Baneasa a fost luat cu asalt marti dimineata de fanii Stelei care au reusit sa isi cumpere bilete pentru partida de la Madrid.

Doua avioane pline ochi cu fani ros-albastri au plecat spre capitala Spaniei. Real Madrid a oferit in Romania 3.500 de bilete pentru suporterii Stelei, care s-au vandut prin club.

Toate biletele la meciul Real Madrid - Steaua au fost vândute, iar în tribune vor lua loc circa 14.000 de români, conform ziarului As, la care se adaugă circa 1.000 de suporteri români ce sosesc marţi la Madrid la bordul a 7 avioane.

Alaturi de fani a plecat in Spania si Helmuth Duckadam. "Nu as avea curaj sa intru acum in poarta", a marturisit Duckadam, care spera sa tina noroc Stelei pe Bernabeu


Asta e STEAUA copii, cea mai puternica echipa din SE Europei

restul sunt doar glume proaste iesite dintr-un fotbal mizerabil, la cat de mizerabil este fotbalul asta as vrea ca Steaua sa fie in alt campionat, cel al Ungariei cred ca e mai curat

Steaua tineti minte

Zax
31st October 2006, 16:53
Sincer mi-ar place sa jucat la Sarbi alaturi de Steaua Rosie si Partizan !!

JJ
31st October 2006, 17:09
Real Madrid-Steaua Bucuresti 2-0
Lyon-Dinamo Kiev 0-0
Steaua Bucuresti-Dinamo Kiev 1-1
Real Madrid-Lyon 1-1
Dinamo Kiev-Real Madrid 2-1
Lyon-Steaua Bucuresti 2-1

Clasament:
1.Lyon 14p
2.Real Madrid 10p
3.Dinamo Kiev 5p
4.Steaua 4p

dragos_popa17
31st October 2006, 17:13
Steaua in momentul asta nu-i pregatita de optimile CL. Dupa ce se integreaza jucatorii noi (Thereau, Badea, Ov.Petre, Stancu, Saban) si revin Radoi si Iacob au sanse de optimi in CL. Asta chiar fara sa mai cumpere vre-un jucator. In afara de un portar.
Ca sa fiu on topic, singurul mod in care Steaua poate obtine ceva la Madrid e daca joaca defensiv cu jucatori ofensivi. Eu as juca asa: Cernea - P.Marin, Ghionea, Goian, Nicolita - Bostina, Ov. Petre - Badea, Dica, Oprita - Thereau.

RajaF
31st October 2006, 17:16
restul sunt doar glume proaste iesite dintr-un fotbal mizerabil, la cat de mizerabil este fotbalul asta as vrea ca Steaua sa fie in alt campionat, cel al Ungariei cred ca e mai curat

Cred ca toata lumea isi doreste ca Steaua sa fie in alt campionat. Liga 1 ar deveni cu atat mai curata. Cat despre miile de suporteri stelisti... pfft.... imi spui tu ca se duc sa o vada pe Steaua? Sau se duc sa caste gura la Bernabeu si Madrid.... cred ca varianta a doua.

La subiect... Real - Steaua 3-0

Ammadeus
31st October 2006, 17:52
6-0 cu cernat, 4-0 cu carlos; super real face fericitzi milioane de romani! din nou!

YodaRo
31st October 2006, 18:01
dar totusi nu-i inteleg pe dinamovisti sau suporterii altor echipe de ce subscriu pe aici. Sa isi vada de meciul lor cu galacticii turci.
Daca anul asta nu putem sa ne batem de la egal la egal cu granzii Europei tragem speranta ca la anul.
Intrebarea este cand voi veti ajunge pe Bernabeu?

SAMM
31st October 2006, 18:41
Cred ca toata lumea isi doreste ca Steaua sa fie in alt campionat. Liga 1 ar deveni cu atat mai curata. Cat despre miile de suporteri stelisti... pfft.... imi spui tu ca se duc sa o vada pe Steaua? Sau se duc sa caste gura la Bernabeu si Madrid.... cred ca varianta a doua.

La subiect... Real - Steaua 3-0

lipsa de logica flagranta :headbang: :headbang: :headbang:

la un meci Real-Barcelona cati romani crezi ca sunt pe stadion, maxim 1000
la un meci Real-Steaua sunt 10 - 15, 000 de romani

deci pt cine vin acei romani pe stadion :sleep:

anul trecut la Sevilla 5-6,000 de romani veniserau pt Betis, pt dinamo, pt rapid sau pt STEAUA ?
afirmatii sforaitoare, ganditi putin inainte sa postati



6-0 cu cernat, 4-0 cu carlos; super real face fericitzi milioane de romani! din nou!

de fapt e cernea dar ce mai conteaza :D, tot fotbalist e nu-i asa ? ce conteaza ca unu e portar la Steaua si celalalt mijlocas la dinamo kiev

milioane ??? poate cateva sute de anti-stelisti bucurosi NUMAI de infrangerile Stelei si niciodata de realizarile echipei lor

dj_jaxxx
31st October 2006, 18:43
Real din nou la 3 goluri maine din pacate...

dorryn
31st October 2006, 19:01
real-steaua 5-0
lyon-dinamo kiev 3-0
steaua-dinamo kiev 0-1
real-lion 1-2
dinamo kiev-real 1-1
lyon-steaua 4-1

Gianina
31st October 2006, 19:16
:ciocan: :ciocan: Am vazut ce rai sunteti dinamovistilor si rapidistilor ,va e ciuda ca echipele voastre nu au ajuns unde e STEAUA. Cu toate acestea eu va doresc succes in cupa UEFA. Nu as putea sa-i doresc rau unei echipe Romanesti . Asta nu mai e rivalitate , e prostie./hello

JJ
31st October 2006, 19:23
Exista si un roman care a marcat pe Bernabeu: este vorba de Viorel Buzgau, in partida Real Madrid - FC Baia Mare, incheiata in anul 1982 cu scorul de 5-2.
Ultimul roman care a marcat pe Bernabeu n-a fost cumva Vali Nastase, intr-un amical Real-Dinamo?

Zax
31st October 2006, 19:23
Cred ca toata lumea isi doreste ca Steaua sa fie in alt campionat. Liga 1 ar deveni cu atat mai curata. Cat despre miile de suporteri stelisti... pfft.... imi spui tu ca se duc sa o vada pe Steaua? Sau se duc sa caste gura la Bernabeu si Madrid.... cred ca varianta a doua.

La subiect... Real - Steaua 3-0

daca se duc sa caste gura pe Barnabeu si nu pt Steaua dc nu s-au dus cand nu juca Steaua cu Real, sa se fi dus 15.000 romani la un meci Real Madrid - Getafe spre ex ? nu vezi ca esti dus ba baiatule...

JJ
31st October 2006, 19:28
daca se duc sa caste gura pe Barnabeu si nu pt Steaua dc nu s-au dus cand nu juca Steaua cu Real, sa se fi dus 15.000 romani la un meci Real Madrid - Getafe spre ex ? nu vezi ca esti dus ba baiatule...
Ati evoluat... de la echipa aurolacilor la stana lui Jiji, acu' ati ajuns echipa capsunarilor :D
Acum serios, parca inainte de Villareal-Steaua erau imagini la TV cu suporterii din Spania ai Stelei cerandu-i lui Jiji bani de bilete?

Zax
31st October 2006, 19:30
nu fi inaripat.. vrei sa devin si eu malitios? mai stii cand Copos va dadea cozonaci de pomana flamanzilor ?

Liviu
31st October 2006, 19:31
Ultimul roman care a marcat pe Bernabeu n-a fost cumva Vali Nastase, intr-un amical Real-Dinamo?
Ăla nu a fost pe Bernabeu...

Probabil că Steaua va avea aceeaşi soartă pe Bernabeu ca în '86...;)

Real Madrid-Steaua Bucureşti 4-1
Lyon-Dinamo Kiev 3-0
Steaua Bucureşti-Dinamo Kiev 2-1
Real Madrid-Lyon 1-1
Dinamo Kiev-Real Madrid 1-1
Lyon-Steaua Bucureşti 3-1

Clasament:
1. Lyon 16 p.
2. Real Madrid 11 p.
3. Steaua 6 p.
4. Dinamo Kiev 1 p.

vasi_florescu
31st October 2006, 19:32
Cred ca Realul va castiga la doua goluri diferenta,deci pariorii pot juca linistiti H1-1.
Scor corect 3-1 pentru Real.

Kolto
31st October 2006, 19:35
Se pare ca nu ati invatat nimic din meciul din Ghencea...(astia care spera macar la un egal)
Bate Realul cu 4-0 daca nu cumva va da mai multe :)

YodaRo
31st October 2006, 19:42
de ce vorbeste Capello ca vor fi 15 000 de romani pe Bernabeu?
Categoric Steaua are cei mai multi suporteri dintre echipele romanesti.
Bate Steaua cu 2-1!!!! goluri Jardel si Badea...de la ei Raul ca e baiat bun.

YodaRo
31st October 2006, 20:17
AM vazut Real jucand impotriva unei anonime din Spania duminica...echipa unde juca si Rosu. Au avut aia 2-3 ocazii clare de a marca.
Real a speculat jumatatile de ocazii pe care le-au avut si gata scorul de 3-1. Diferenta o fac jucatorii lor de supervaloare capabili de a da gol dintr-o faza tulbure. Si antrenorul creaza concurenta pe posturi...cine nu da randamant lustruieste banca de rezerve...isi permit sa tina pe banca le ronaldo, beckham, reyes sau cassano... Au si mentalitate de profesionisti...
Au umilit recent pe barcelona cu 2-0 pe bernabeu si daca era 4-0 nu se mira nimeni....deci ce putem astepta sa faca steaua? de 2 bani speranta.

georg40
31st October 2006, 20:34
Si eu am vazut meciul de la Tarragona, este adevarat ca gazdele au avut cateva ocazii, dar Real a jucat la pas si a oferit exact atat cat a fost nevoie pentru o victorie. Intradevar mentalitate de profesionisti !

Cat despre deznodamantul meciului Real-Steaua, orice alt pronostic decat un 1 ar fi hazardat. Dar eu astept din partea stelistilor o rabufnire de orgoliu, adica o comportare buna si un meci strans. Este adevarat ca singurul meci important in grupa ramane cel cu Dinamo Kiev, o mica finala pentru locul 3 si dreptul de a participa la Cupa UEFA.
Lupta Steaua !!

chinezu
31st October 2006, 20:40
Sincer nu cred in ,,hitul,, lui Bitman.2-0

SAMM
31st October 2006, 20:58
Ultimul roman care a marcat pe Bernabeu n-a fost cumva Vali Nastase, intr-un amical Real-Dinamo?

habar n-ai

mai bine intri pe forumul de cricket - acolo cred ca esti cel mai tare :happy :happy :happy

Sergiu
31st October 2006, 21:12
Ma SAMM tu stii?
A fost cumva Viorel Buzgau cel care a dat ultimu gol realului pe Bernabeu?

SAMM
31st October 2006, 21:18
nu stiu exact cine

dar sigur n-a fost vali nastase

Nico21
31st October 2006, 21:23
3-0 pt Real...stelistii se pare ca vor fi imprastiati la acest meci ,printre spanioli...isi vor da in petec tiganii stelisti...sa vezi buzunareli si furturi,specifice cartierului Ghencea,si satelor de langa Capitala,zone cu suporteri stelisti,prin definitie...iar ne facem de ras prin Europa cu acesti mancatori de lebede...

apercele
31st October 2006, 21:26
daca se duc sa caste gura pe Barnabeu si nu pt Steaua dc nu s-au dus cand nu juca Steaua cu Real, sa se fi dus 15.000 romani la un meci Real Madrid - Getafe spre ex ? nu vezi ca esti dus ba baiatule...

daca atat de innebuniti sunt dupa steaua, de ce nu se duc cate 15,000 la farul - steaua? adevarul e ca s-au scumpit biletele de tren pana la CT...

se duc oamenii sa vada si ei spania, sa vada real-ul.... nu ii poti blama, it's the chance of a lifetime

SAMM
31st October 2006, 21:27
@mustata - baiete nu confunda cartierele si meniurile :D


daca atat de innebuniti sunt dupa steaua, de ce nu se duc cate 15,000 la farul - steaua? adevarul e ca s-au scumpit biletele de tren pana la CT...

se duc oamenii sa vada si ei spania, sa vada real-ul.... nu ii poti blama, it's the chance of a lifetime

pai ce nu se duc si la Farul ???????

ce chance of a lifetime - real joaca acolo tot timpul, se muta in Qatar si nu am auzit eu ?



La antrenamentul oficial al steliştilor din această seară de pe "Santiago Bernabeu" doresc să asiste aproximativ 3000 de suporteri stelişti care au luat cu asalt porţile stadionului.

ce echipa - ce renume in Europa, Steaua este emblema fotbalului romanesc de performanta

apercele
31st October 2006, 21:46
ma refeream la romanasii nostri samm, ca e sansa vietii lor sa isi vada steluta pe bernabeu, deaia se si duc atati...nu-i vorba ca marea majoritate vin din spania, romania deja stabiliti acolo

Pancujunior
31st October 2006, 21:47
vreo 10 la suta sanse sa ia steaua vreun punct. adica miracole se mai intampla pe terenul de fotbal, iar daca steaua ia punct ar fi pur si simplu un miracol...

SAMM
31st October 2006, 21:48
ma refeream la romanasii nostri samm, ca e sansa vietii lor sa isi vada steluta pe bernabeu, deaia se si duc atati...nu-i vorba ca marea majoritate vin din spania, romania deja stabiliti acolo

corect

am crezut ca ai spus ca de fapt romanii se duc sa vada Realul cum spuneau unii , mare greseala de altfel

Cucu
31st October 2006, 22:00
poate sa i-a bataie Steaua ... dar macar sa vad ca 'si dau inima pe teren
daca joaca ca la Bucuresti ... cu randament de 45% ... mai bine nu se prezinta
sper ca Oli sa-si motiveze echipa si sa le ceara sa mance pamantul acolo

YodaRo
31st October 2006, 22:14
se duc oamenii sa vada si ei spania, sa vada real-ul.... nu ii poti blama, it's the chance of a lifetime
se duc sa vada Steaua romanii din Spania.
Altfel teoretic un Barca - Real ar fi mai atractiv decat un Real STeaua.... dar se duc sa vada Steaua pentru ca sunt romani!!!!! si nu ca sunt stelisti sau dinamovisti sau whatever....

starsteel
31st October 2006, 22:14
Nu va juca precum la Bucuresti diferenta de valoare e semnificativa insa evolutia campioanei Romaniei in mod sigur o sa fie conforma cu numele celei mai galonate echipe din fotbalul romanesc...STEAUA BUCURESTI No. 1 in Romania

RajaF
31st October 2006, 22:35
poate cateva sute de anti-stelisti bucurosi NUMAI de infrangerile Stelei si niciodata de realizarile echipei lor

Asta e buna da... ma doare pe mine undeva de ce face Steaua... doar asa ca si roman mi-e rusine de ce face Steaua in fotbalul romanesc.


la un meci Real-Steaua sunt 10 - 15, 000 de romani
.................................................. ...............................
deci pt cine vin acei romani pe stadion

Tot pe Real vin sa ii vada stai linistit. Ca asta o sa fie primul si singurul meci pentru multa vreme de acum incolo intre cele doua.

YoYoyOi
31st October 2006, 23:03
Relaxati-va

Stelişti, relaxaţi-vă! Nu ştiu dacă puteţi cîştiga, dar în mod sigur nu mai aveţi ce pierde. N-or să vă dea zece goluri, pentru că sînt nişte profesionişti ai marketingului. Or, cînd baţi cu 10-0, înseamnă că ai jucat cu nişte giurumele şi asta nu dă bine.

Dar s-ar putea nici să nu vă bată. Sînt fotbalişti, ca şi voi. Ce-au ei în plus? OK, ştiu fotbal. Bun, sînt de 100 de ori mai bogaţi. Dar în rest? Şi lor le plac supermaşinile, supergagicile, superceasurile.

Nu vă năpustiţi spre ei, pentru că începutul în forţă e cel mai clar semn al slăbiciunii. Faceţi altfel: torturaţi-i psihic în mod constant! Cine îl ţine pe Beckham trebuie să fredoneze permanent un cîntecel de-al Victoriei. Să-i spună că portarul nostru din tur se piaptănă cu mai mult gust decît el. Cine stă lîngă Ronaldo trebuie să-l informeze că toate cîntăreţele dance din România îl aşteaptă după meci. Chiar dacă în 90 de minute nu pot fi enumerate toate, dinţosul tot va deveni neliniştit.

Iar dacă încă vă inspiră prea mult respect, imaginaţi-vi-i într-o ipostază umană şi delicată. La interviul pentru angajare cu Ovidiu Ioaniţoaia, mi-am impus să-l “văd” purtînd boxeri cu inimioare şi girafe. Mi-a oferit un salariu dublu decît mă aşteptam cu toate că, bineînţeles, era un sfert din cît meritam.

Aşadar, Bănele, cînd te aliniezi la centru, închide ochii şi imaginează-ţi-l pe Roberto Carlos în cabina unei toalete, constatînd tardiv că n-are hîrtie. Încearcă să-i auzi vocea umilă cu care te imploră să-l ajuţi: “Pssst, senor, por favor …”. Încearcă să-i vezi mîna tremurîndă prin uşa întredeschisă. Nu-l ajuta şi trînteşte uşa fără milă! Vei fi atît de bine pregătit psihic pe teren, încît Roberto va părea un tip şters.

P.S. La sfîrşitul meciului, dacă îţi întinde mîna,

evită-l elegant.
GSP

Ce articol simpatic :D

pinki
31st October 2006, 23:15
:happy :happy

da' are dreptate :D

dede
31st October 2006, 23:32
ce comici sunt unii de pe aici...au impresia ca acei 15 000 de romani (majoritatea care muncesc in spania) merg la meci sa-i vada pe cei de la real...
daca ar fi fost asa interesati sa vada real, cine i-a oprit sa mearga la un simplu meci din campionat? ciudat e ca tocmai acum, cand vine Steaua s-au trezit toti sa mearga :mda:

oricum, Steaua de fiecare data cand a jucat in spania a fost incurajata de mii de romani

kain
31st October 2006, 23:36
Puteau sa vina si 30.000 de romani, nu joaca ei pe teren, tot Steaua joaca.. deci tot Real castiga. :P

JJ
31st October 2006, 23:49
La pariuri, Real e cea mai mare favorita din toate meciurile europene de saptamana asta... Am vazut si cote de 18 la 1 pt. Steaua! Scorul cu cea mai mica cota - 4-0 pt. Real.

windycity
1st November 2006, 01:04
de ce vorbeste Capello ca vor fi 15 000 de romani pe Bernabeu?
Categoric Steaua are cei mai multi suporteri dintre echipele romanesti.
Bate Steaua cu 2-1!!!! goluri Jardel si Badea...de la ei Raul ca e baiat bun.

:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy gluma secolului

pinki
1st November 2006, 01:11
sshh, avem voie sa fim optimisti daca vrem! oricum n-avem nimic de pierdut :ok:

danpuric78
1st November 2006, 01:30
se duc sa vada Steaua romanii din Spania.
Altfel teoretic un Barca - Real ar fi mai atractiv decat un Real STeaua.... dar se duc sa vada Steaua pentru ca sunt romani!!!!! si nu ca sunt stelisti sau dinamovisti sau whatever....

Acum ai mare dreptate. Oamenii se duc sa vada steaua pentru ca sunt romani, nu neaparat stelisti. Cei din tara nu au cum sa-si dea seama de asta, dar daca o echipa din romania vine la tine in tara, romanii se duc la meci indiferent de echipa ai carei suporteri sunt.
Dinamo sau rapid ar fi atras cam acelasi numar de suporteri romani pe bernabeu.
Oricum, e bine ca sunt acolo sa incurajeze steaua.

YodaRo
1st November 2006, 02:39
Dinamo sau rapid ar fi atras cam acelasi numar de suporteri romani pe bernabeu.

Mi-as dori sa traim clipele cand dinamo aduna 15 000 de spectatori pe bernabeu.

apercele
1st November 2006, 02:58
hai ca iar o cam dai in bara....daca venea si craiova in bernabeu, veneau romanasii din spania la meci.... e chestia ca e o echipa romaneasca, sau tu crezi ca vin doar stelisti care cred ca steaua va invinge?
din aia 15000, 14500 isi dau seama ca se lasa cu macel, dar macar isi vad o echipa romaneasca si nu le pare rau deloc...socrumeu cu fratii lui au venit din los angeles la bucuresti si pe urma la madrid ca sa vada meciurile...si nici nu sunt stelisti toti....dar s-au dus sa vada real-ul pentru singura data in viata; nu cred ca nu mai puteau ei dupa oprita sau nicolita :)
dar dupa gandirea ta, ei vin doar ca e steaua.....hehe si pe urma te mai intrebi de ce iese caterinca aici pe forum

danpuric78
1st November 2006, 06:26
Mi-as dori sa traim clipele cand dinamo aduna 15 000 de spectatori pe bernabeu.

Cei care nu traim in tara intelegem mai bine ce inseamna sa vezi jucand o echipa romaneasca, indiferent care e aceasta.
Statisticile neoficiale spun ca cca. 1,5 - 2 mil de romani traiesc in spania.de ce e chiar atat de iesit din comun ca 15000 sa fie la meci. Trebuie sa presupunem neaparat ca toti sunt stelisti fanatici, membri ai armata ultra? Chiar si romanii din afar granitelor trebuie sa fie folositi ca argument in eterna disputa steaua dinamo?
CU sau fara romani in tribune steaua trebuie sa joace ce stie sau ce poate. De oli&co depinde prea putin rezultatul de maiine. Totul e cum va juca realul. Daca ajung sa joace la 50% din potential, atunci nu ne ramane decat sa ne rugam sa nu o luam mai rau decat kievul.

YodaRo
1st November 2006, 06:48
aia si spuneam...savedem cati o sa vina la meciul cu dinamo pe bernabeu... si spuneam sa apucam sa traim sa vedem asa minune.

lucian_iasi
1st November 2006, 09:50
Ultimul roman care a marcat pe Bernabeu n-a fost cumva Vali Nastase, intr-un amical Real-Dinamo?

Acel meci s-a jucat la Alicante,in nici un caz pe bernabeu

Ammadeus
1st November 2006, 10:19
vrem 6 de la real! romanii adevaratzi vin sa vada astazi realu' la ei acasa umilind adunatura de bichoni ai fotbalului european; cei 14000 romani doresc sa vada pe viu realu' cum zdrobeste echipa pungasului de piperasi o trimite acolo unde-i este locul, adica locurile 3-4; capsunarii cand vor vedea lipsa de profesionalism a amatorilor din est se vor intreba de doua ori inainte sa mai trimita cas acasa...hai realu', van nistelrooyule, da-le 3 din partea ta, ca inca 3 vor veni de la sine mai apoi!

bob
1st November 2006, 10:30
e clar ! adeptii lui gigi nu scapa fara 5 bucati ! va fi jale mare deseara ! asa o sa-si dea seama oierul din pipera ca e mai cald in cupa uefa !

remy
1st November 2006, 11:10
Steaua invata realismul la Madrid
1 Noiembrie 2006

Dupa umilintele suferite la Bucuresti, 0-3 cu Lyon si 1-4 cu Real, stelistii au renuntat la declaratiile exagerat de optimiste.

De aceasta data, ei au adoptat o atitudine prudenta, mai apropiata de realitate. Steaua joaca in aceasta seara, de la ora 21.45, un meci de foc in Grupa E din Liga Campionilor: cu Real Madrid, pe legendara arena "Santiago Bernabeu".
E o sansa unica pentru multi dintre fotbalistii din Ghencea, care ar trebui sa faca meciul vietii. Pentru ca s-ar putea sa nu se mai intalneasca niciodata cu iarba arenei madrilene, dar nici cu atatea staruri stranse la un loc.
Dupa umilinta indurata in tur, la Bucuresti, cand ibericii au invins cu 4-1, iar "ros-albastrii" s-au ploconit ore in sir, la vestiare, pentru un tricou al adversarilor, stelistii au abordat acum o atitudine mult mai realista.
Alta data debordand de optimism, convinsi ca-si vor calca in picioare adversarii indiferent de numele lor, fotbalistii din Ghencea sunt acum ponderati in comportament si declaratii, ca si patronul lor.
Fara indoiala ca diferenta valorica e mare, iar presiunea va fi apasatoare, dar numai acest gen de meciuri scoate la iveala adevaratii campioni.

"Nu aveti nicio sansa"
Misiunea elevilor lui Olaroiu e ingreunata si de factori colaterali. Cu un portar neexperimentat, Cernea, impus de patron, cu apararea slabita de accidentarea lui Mihaita Nesu, cu mijlocul echipei suferind din pricina lipsei lui Mirel Radoi si Vasilica Cristocea, cu atacul bont, de cand s-a frant Victoras Iacob, Steaua pare sa nu aiba nicio sansa cu Real.
"Ros-albastrii" ar putea profita insa de ultimele valuri din tabara "galacticilor", provocate de neastamparatul Antonio Cassano, pus pe harta cu antrenorul Fabio Capello. Tehnicianul italian pare decis sa-i dea credit si "grasunului" Ronaldo, revenit dupa o accidentare de durata.
Delegatia echipei Steaua a aterizat luni seara, la Madrid, intr-un semi-anonimat. Formatia ce va infrunta "galacticii" de la Real a fost intampinata ca o echipa oarecare in Spania. Nimic din isteria cu care i-a inconjurat media romana pe "zeii albi" de la Real nu s-a regasit in abordarea relaxata a jurnalistilor iberici.
"Prieteneste va zic, n-aveti nicio sansa, mai ales daca joaca acel portar teribil (n.r. - Carlos)", ne spune Alejandro, de la "AS". Nu aflase de patronul-antrenor Gigi Becali, care il titularizeaza astazi pe Cernea.
La "Intercontinental", pe stelisti i-a asteptat Mihai Stoica, managerul general al gruparii. Relaxat de acordurile melodiei "Love story" interpretata magistral de un pianist aflat la doi metri distanta, "Meme" s-a tolanit pe canapele schimband amical impresii cu jurnalistii despre Steaua si rivalele din Liga I, Dinamo si Rapid.

Grupa E

Real Madrid - Steaua
Olympique Lyon - Dinamo Kiev

Clasament
1. Lyon 3 3 0 0 8-0 9
2. Real Madrid 3 2 1 0 9-4 6
3. Steaua 3 1 0 2 5-8 3
4. Dinamo 3 0 0 3 2-12 0
Etapa viitoare (21 noiembrie):
Steaua - Dinamo Kiev, Real Madrid - Olympique Lyon.

Absente
Gica Craioveanu si Cosmin Contra n-au venit la hotel
La "Intercontinental" promisesera ca vor ajunge si cele mai cunoscute persoane din lumea fotbalului romanesc, care activeaza in Spania: Gheorghe Craioveanu si Cosmin Contra. Gica nu a mai reusit sa treaca pe la hotel, pentru ca a zabovit la o petrecere in cartierul de lux "La Moraleja".
"Gurita" a dat de necaz, fiul sau racind. Cosmin Contra l-a insotit la spital, ratand sansa reintalnirii cu bunul sau prieten de pe banca Stelei, Cosmin Olaroiu.

remy
1st November 2006, 11:24
Nu va juca precum la Bucuresti diferenta de valoare e semnificativa insa evolutia campioanei Romaniei in mod sigur o sa fie conforma cu numele celei mai galonate echipe din fotbalul romanesc... (???!!!) STEAUA BUCURESTI No. 1 in Romania
Si daca Steaua va fi umilita ca si cu Lyon si cu Real Madrid, pe Ghencea, ce vei face, vei dezminti ce ai spus ieri seara, sau te vei dezice de echipa asta ?
Ati mai avea cu ce sa va laudati cu Steaua ... cazatoare, "marea" echipa, denumita "Barcelona Estului ... Romaniei".
Nu alti suporteri s-au dat asa de mari, precum cei de la Steaua, si de asta nu va ajunge nimeni la nas.
Dar, lasa, ca Steaua va fi redeveni o echipa anonima chiar si din Romania, si cred ca va veti schimba discursul super-optimist, precum ca Steaua e o "mare" echipa. :mda:
Vai, voua, stelistilor, ca fara blaturi in Campionat, acum Steaua se zbatea prin Cupa UEFA.

P.S.

Ce tare e fraza din articolul de pe Gazeta, scris de Liviu pe threadul asta:


Aşadar, Bănele, cînd te aliniezi la centru, închide ochii şi imaginează-ţi-l pe Roberto Carlos în cabina unei toalete, constatînd tardiv că n-are hîrtie. Încearcă să-i auzi vocea umilă cu care te imploră să-l ajuţi: “Pssst, senor, por favor …”. Încearcă să-i vezi mîna tremurîndă prin uşa întredeschisă. Nu-l ajuta şi trînteşte uşa fără milă! Vei fi atît de bine pregătit psihic pe teren, încît Roberto va părea un tip şters.
Oare vor sta toti stelistii prin preajma, sa-l ajute pe Carlos, sa iasa din rahat ? Inseamna ca deja sunt angajati la toaleta, sa ajute oamenii in dificultate !

bicamelut
1st November 2006, 11:46
Cred (ca fan al Realului din Madrid) ca nu se va pune decat problema scorului, asa ca....Diferenta este mult prea mare si o victorie a Realului este logica. Un 4 - 0 pt Real cu goluri marcate de Raul, Ronaldo, Robinho si cine mai vrea...

Bumbescu
1st November 2006, 11:51
Cred (ca fan al Realului din Madrid) ca nu se va pune decat problema scorului, asa ca....Diferenta este mult prea mare si o victorie a Realului este logica. Un 4 - 0 pt Real cu goluri marcate de Raul, Ronaldo, Robinho si cine mai vrea...

Nu intotdeauna logica invinge, vezi unele discutii de aici de pe forum:D .
Cu noroc putem scoate un egal, e adev insa ca o putem fura si la scor.
Cred ca totul e sa nu luam gol in primele 30 de minute.

dede
1st November 2006, 11:55
Si daca Steaua va fi umilita ca si cu Lyon si cu Real Madrid, pe Ghencea, ce vei face, vei dezminti ce ai spus ieri seara, sau te vei dezice de echipa asta ?
Ati mai avea cu ce sa va laudati cu Steaua ... cazatoare, "marea" echipa, denumita "Barcelona Estului ... Romaniei".
Nu alti suporteri s-au dat asa de mari, precum cei de la Steaua, si de asta nu va ajunge nimeni la nas.
Dar, lasa, ca Steaua va fi chiar o echipa anonima chiar si din Romania, si cred ca va veti schimba discursul super-optimist, precum ca Steaua e o mare echipa. :mda:
Vai, voua, stelistilor, ca fara blaturi in Campionat, Steaua se zbatea prin UEFA.
indiferent de ce se va intampla in seara asta, tot Steaua va fi cea mai mare echipa din Ro, fie ca-ti place, fie ca nu...

bicamelut
1st November 2006, 12:00
Nu intotdeauna logica invinge, vezi unele discutii de aici de pe forum:D .
Cu noroc putem scoate un egal, e adev insa ca o putem fura si la scor.
Cred ca totul e sa nu luam gol in primele 30 de minute.

Sunt de acord cu tine ca nu intotdeauna logica invinge, dar....
N-am nimic cu Steaua desi nu sunt un fan al Stelei. Ca roman ar trebui sa tinem cu ai nostri, dar pt mine echipa de suflet este REAL MADRID, asa ca....Poate sa joace toata Romania cu Real ca eu tot cu ei voi tine...Sper sa fie un meci super cu Real invingatoare la scor.

FCS81
1st November 2006, 12:05
De ce sa nu fim surpriza serii in Ucl? Acum ne privesc de sus astia de la Real si poate ii ardem!

albedo111
1st November 2006, 12:07
POUR LE CONESEURS

"Reverenţă pentru ei

Iată-i! Doamnelor, domnilor, dragi poştaşi care le duceţi banii acasă la părinţi, stimate casiere de bancă şi, nu în ultimul rînd, voi, guvernanţi, cărora vi se prăbuşea bugetul în cap dacă nu existau.

Sînt ei. Stau ochi în ochi cu fotbaliştii. Nu arată ca scoşi din cutie, dar nici nu pretind asta. Au tricouri şmechere, fulare cu Steaua, ceasuri mari, d-alea de se poartă acum. Sînt căpşunarii, trabajadores, stranierii, diaspora, nu contează cum le ziceţi. Şofează, cară, culeg, plîng, mai scot cîte un om din metroul incendiat, îi mai incendiază rasiştii, speră, beau, economisesc. Sînt cea mai mare galerie de care a beneficiat vreodată peste hotare nu doar Steaua, ci şi ţara.

Sute de mii de familii din România se vor uita în această seară nu doar la Dică, ci şi la secvenţele din public. Va fi transmisia cu cea mai urmărită tribună din istorie. Iar ei vor aştepta… Orice suporter crede asta. Măcar o dată să mă văd în imagine! Un prim-plan fulgurant, înşelător, iute ca o vacanţă de Crăciun petrecută acasă. Măcar o dată, de aici, de pe “Bernabeu”!

În anii ‘70, pe vremea cînd era o firmă cu tradiţie forestieră, producător de hîrtie igienică şi de cizme de cauciuc, Nokia şi-a trimis inginerii în barurile din Tokio, pe plaja din California şi în cartierele pierzaniei din Londra. “Mergeţi unde viitorul se distribuie inegal pentru a înţelege încotro se îndreaptă lumea!”, li s-a spus. Nokia este astăzi liderul mondial al telefoanelor mobile.

Nimeni nu ştie cum va arăta România peste 20 de ani. Dar e clar că viitorul ei nu poate fi rupt de cel al zecilor de mii de muncitori şi studenţi de pe “Bernabeu” sau de românii răspîndiţi în toată lumea într-un efort disperat de recuperare a distanţei faţă de lumea civilizată. Ei sînt guvernul în exil, ei sînt americanii care n-au venit, ei sînt modelul suedez şi ei sînt suporterii în faţa cărora Steaua are onoarea de a face o reverenţă în numele nostru, al tuturor. "

Articol de Catalin Tolontan www.bloGSPort.ro

Steaua, Dinamo, Rapid = ROMANIA pentru cine are importantza

MariusTR
1st November 2006, 12:27
De ce sa nu fim surpriza serii in Ucl? Acum ne privesc de sus astia de la Real si poate ii ardem!
Hai sa fim seriosi. :ok:
O sa luam bataie, Realul se bate pentru primul loc in grupa mai nou.

remy
1st November 2006, 12:28
Real - Steaua 1-1
Lyon - Kiev 4-0
Steaua - Kiev 2-0
Real - Lyon 1-2
Lyon - Steaua 1-1
Kiev - Real 2-1

emblema Romaniei se califica in optimile UCL
scenariu optimist
Mai usor, ca nu te vad prea bine la sfarsit, poti face un soc daca nu-ti vezi Steluta nici in UEFA !!! Optimist, dar mai calm, ca-i periculos mai tarziu !
Dar de astea ce zici, nu-s mai realiste si plauzibile:
Real Madrid-Steaua Bucuresti 4-0
Lyon-Dinamo Kiev 3-0
Steaua Bucuresti-Dinamo Kiev 1-2
Real Madrid-Lyon 2-1
Dinamo Kiev-Real Madrid 1-1
Lyon-Steaua Bucuresti 3-0 ?
Sa vezi show cum dispar stelistii de pe Forum, care incotro vad cu ochii, de rusine ! :evil:

georg40
1st November 2006, 12:45
@ doris 2001: pe cine nu ...iubesti am aflat. Ai o echipa preferata ?

grande
1st November 2006, 12:47
POUR LE CONESEURS








POUR LE CONNAISSEURS asa se scrie corect ! ;)

poli-umt
1st November 2006, 12:52
Nici daca le baga JIJI tamaie in jambire la jucatori nu vor bate Realul in Madrid,acum si-n vecii veciilor,amin!Oricum in seara asta sunt roman asa ca "HAI STEAUA!" ceeace un stelist nu ar striga asa ceva pt. POLI TM. nu de alta dar e prea mandru(incult) sa faca lucrul asta!

blizz4rd
1st November 2006, 13:12
Oricum in seara asta sunt roman asa ca "HAI STEAUA!" ceeace un stelist nu ar striga asa ceva pt. POLI TM. nu de alta dar e prea mandru(incult) sa faca lucrul asta!

Gresit. Generalizare + prejudecata. Multumim de suport. Hai Steaua !

bodomuller
1st November 2006, 13:14
real - steaua 1-2:yeah: