PDA

View Full Version : Real Madrid - Steaua



Pages : 1 2 [3]

Oaia Dolly
2nd November 2006, 00:37
Ce te faci cu romanii din tara care chiar fac treaba? Ce disocieri se fac! Suntem cu totii la fel unii mai saraci material, altii cu duhul.

kain
2nd November 2006, 00:38
Soarta nu e de partea Stelei, pur si simplu Realului nu i-au intrat golurile, Steaua a ajutat madrilenii, in ciuda faptului ca au jucat bine romanii.. :P

Sorin Blaj
2nd November 2006, 00:40
Auzi bai tipu :jerk: ROMAN e si acel care locuieste in ROMANIA dar si acel roman care locuieste in alta tara si eu locuiesc in afara de citiva ani buni si tot ROMAN sunt si ma mindresc cu asta :ok: si cit voi traii tot ROMAN am sa raman .
Bravo Steaua tineti-o tot asa
Unii se cred mai romani decat altii, dar Mustata nu-si da seama ca acuzandu-i pe altii, se desconsidera pe el.

TenisFan
2nd November 2006, 00:42
delaparis sa-ti zic eu cum e: in primul rand te uiti unde dai o pasa...Este evident prima lectie in fotbal dupa ce inveti sa dai cu piciorul in minge...Dup-aia da in situatia de fata(adica pasa la portar) nu trebuie sa dai pe centrul portii...

Cra10veanu
2nd November 2006, 00:45
ca lautarii care au talent dar nu cunosc notele, asa si banel are talent dar nu stie ce e ala fotbal.

alexandrubudu
2nd November 2006, 00:47
ca lautarii care au talent dar nu cunosc notele, asa si banel are talent dar nu stie ce e ala fotbal.

Se vede ca te pricepi la fotbal... Nicolita nu stie ce e aia fotbal, de asta a inscris cu Betis.:jerk:

crissis
2nd November 2006, 00:51
Cred ca lipsa de comunicare dintre cei doi a dus la acel gol stupid si totusi acum cind am revazut golul cred ca si Cernea e vinovat 50% pentru gol . Cernea nu ar fi trebuit sa plece de pe spatiul portii

apercele
2nd November 2006, 00:52
asta e, si mie imi pare rau nu ca a pierdut steaua, dar ca a pierdut din cauza unui autogol (nu-i vorba ca daca nu era nicolita, o baga helguuerra ala cu poarta goala, sau penalty-ul, sau faza cand a scos-o cernea de pe linia portii...deci putea foarte bine sa fie 4-1 ca in tur)
dar steaua a jucat cu coaie, bravo ei!!!

Liviu
2nd November 2006, 00:52
Bănel e 100% vinovat de gol . Dacă în atac mai dai o pasă fără să te uiţi , pe poziţia unde crezi că e coechipierul , nu îţi permiţi să dai spre poartă cu ochii în pământ , fără să vezi poziţia portarului . Cel mai stupid mod de a lua un gol . Este autogolul no. 1 din istoria CL .

eu văd un 4-1 , cu gol Bănel , căruia îi place Spania . :yeah:
Da...am nimerit-o...gol Bănel...:ras-plans:

pinki
2nd November 2006, 00:54
da, am mai revazut si eu faza... banel a cam comis-o, desi eu tot ii dau si lui cernea putin credit pt faza///

danpuric78
2nd November 2006, 00:58
da, am mai revazut si eu faza... banel a cam comis-o, desi eu tot ii dau si lui cernea putin credit pt faza///banel a jucat tot sezonul sub orice critica dar acum a comis-o vizibil. si in tur el cu saban au fost ridiculizati de robinho, dar acum s-a facut de ras singur.
A fost titular pana acum ca a fost unul din preferatii lui gigi, desi a jucat slab. Insa dupa seara asta. nu stiu.

delaparis
2nd November 2006, 01:08
delaparis sa-ti zic eu cum e: in primul rand te uiti unde dai o pasa...Este evident prima lectie in fotbal dupa ce inveti sa dai cu piciorul in minge...Dup-aia da in situatia de fata(adica pasa la portar) nu trebuie sa dai pe centrul portii...

Corect dar in panica in aparare cand te duci cu mingea spre poarta ta nu mai ai timp sa te uiti la tot ... dai din reflex la portar sau afara ...
Nicolita a ales sa dea pe poarta :happy asta e :D

YodaRo
2nd November 2006, 01:09
banel ar merita sa faca si tusa. nu a mai facut un meci bun din uefa. ce daca alearga....e ca musca fara cap. Trebuie titularizati si alti oameni de ex coman.
Cernea a facut un meci mare!!!!! asta in ciuda faptului ca a fost coautor la golul lui banelito.

andru68
2nd November 2006, 01:13
OK STEAUA A FACUT UN MECI BUN LA MADRID.
POATE STEAUA AR FI MERITAT UN MECI EGAL.[TOTUSI UITANDUNE LA OCAZII NU S-AR ZICE]
FOARTE FRUMOS CUM L-AU INCURAJAT COLEGII [ CHIAR SI ADVERSARII] PE NICOLITA DUPA AUTOGOL DAR TOTUSI NICOLITA A PIERDUT UN MECI.[CAND VA MAI CASSTIGA UN MECI PT. STEAUA, NU ZIC ACUM SA-I DAM IN CAP DAR TOTUSI PARCA SE PRELUNGESTE PREA MULT ECLIPSA LUI DE FORMA]
UNA PESTE ALTA S-A VAZUT LIPSA CELOR ZECE ANI DE ABSENTA DIN LIGA CAMPIONILOR,SA SPERAM CA LA ANUL VA FI MAI BINE .:yeah:
BAFTA IN UEFA DINAMO SI RAPID

apercele
2nd November 2006, 01:14
Trebuie titularizati si alti oameni de ex coman.

:D :D e parnaie coman....mai bine scapati de el

pinki
2nd November 2006, 01:14
coman????!!!?????? doamne fereste, nuuu!!!!!!!!!

YodaRo
2nd November 2006, 01:28
asa ziceati si de cernea inainte. Eu l-am sustinut pe cernea...sa ii dea si lui gigel coman o sansa.

oricum balanel a facut 100 de meciuri slabe si colac peste pupaza a facut-o si fiarta asta seara taman cand nu trrebuia....de ce sa nu le dea si altora sansa...
pe carlos il punem la zid dar pe balanel nu..... nu e fair
deci balanel sa faca tusa....pana cand si-o reveni.... sa traga la antrenamente sa lasa plimbarile nocturne pe nu stiu unde....

danpuric78
2nd November 2006, 01:36
banel ar merita sa faca si tusa. nu a mai facut un meci bun din uefa. ce daca alearga....e ca musca fara cap. Trebuie titularizati si alti oameni de ex coman.
Cernea a facut un meci mare!!!!! asta in ciuda faptului ca a fost coautor la golul lui banelito.

NU titularizati mah, ar trebui adusi si alti jucatori. Au jucat 4 meciuri in Cl si concluzia e ca steaua are un lot extrem de subtire, sub pretentiile de CL.
In 4 meciuri, 4 fotbalisti s-au comportat constatnt bine: marin, ghionea, paraschiv si goian. Restul fie au jucat slab fie au aternat prestatiile bune cu alea penibile.
Dica a jucat genial in debutul sezonului, dar acuma murdareste tricoul degeaba. Badea e o mare speranta, dar si el e oscilant si inca nu inscrie destul de des. Therreau pare a fi si el de perspectiva. Atacul stelei depinde in porportie de 85% de dica, si cand acesta e iesti din forma steaua are probleme sa inscrie si cu urziceniul, ce sa astepti pe bernabeu. daca steaua ar fi avut un atacant bun astazi in teren poate ar fi reusti sa inscrie.
Partile laterale- marea problema a stelei. Unde a stat ascuns stancu pana acum?
Fara mijlocasi de banda si cu un singur fundas lateral timp de trei meciuri e greu.

crissis
2nd November 2006, 01:40
Intr-un articol de pe site-ul OLS cel care a scris articolul il acuza pe Nicolita ca a ucis calificarea Stelei in optimi , calificarea au ucis-o stelistii din primul meci de la Bucuresti .Nu cred ca acum trebuie sa-l fracem pe Nicolita tapul ispasitor pentru ce nu a reusit toata echipa Stelei in meciurile din CL .A gresit de acord dar asta nu inseamna ca trebuie sa-l punem la zid pe Nicolita se putea intimpla oricui . Capul sus Banele si lupta pe mai departe

YodaRo
2nd November 2006, 01:44
una peste alta realul merita victoria dupa numarul ocaziilor clare avute. Mai bine marcau ei un gol frumos decat noi un autogol urat.

Nu ne ramane decat locul 3 si sa atacam UEFA. In CL sunt echipe mari, medii si mici. Echipa noastra e medie...deci de locul 3. Cu toate astea in grupa 1 barcelona e tot pe locul 3....

Am avut si accidentati si am jucat cu lotul carpit. Nu stiu ce jucatori am mai putea aduce...in afara de un portar nu prea vad. Cred ca ar trebui sa fie o reala concurenta si nu favoritisme in alcatuirea lotului. Asta e problema la noi... Revine radoi revine iacob in primavara....atacam UEFA ne intarim lotul si anul viitor poate o facem lata in UCL.
Am jucat mai cunerv in seara asta....dar sa recunoastem ca nu am avut nici o ocazie f mare...

PS nu inteleg faza cu ajutat banel....ce ajutat ....suturi in kur si facut tusa pana o sa puna osul cum trebuie si sa isi recastige locul de titular. Pe carlito il punem la zid dar pe balanel nu....trebuie judecat cu aceeasi masura.,

Vadim
2nd November 2006, 01:45
Intr-un articol de pe site-ul OLS cel care a scris articolul il acuza pe Nicolita ca a ucis calificarea Stelei in optimi , calificarea au ucis-o stelistii din primul meci de la Bucuresti .Nu cred ca acum trebuie sa-l fracem pe Nicolita tapul ispasitor pentru ce nu a reusit toata echipa Stelei in meciurile din CL .A gresit de acord dar asta nu inseamna ca trebuie sa-l punem la zid pe Nicolita se putea intimpla oricui . Capul sus Banele si lupta pe mai departe

Nu, dar daca era 0-0 mai erau sanse matematice pentru calificare. Asa, autogolul lui a rupt aripile, ne place sau nu ne place asta e adevarul. Capul sus, Banele, dar ai rupt calificarea.

Totusi Banel a marcat pe Bernabeu, e ok.

Sasuke Uchiha
2nd November 2006, 01:48
BRAVO STEAUA !
cel putin nu ne-am facut de ras

Brian
2nd November 2006, 01:51
Cine stie de ce nu a jucat Bostina??!!?

crissis
2nd November 2006, 01:52
Nu, dar daca era 0-0 mai erau sanse matematice pentru calificare. Asa, autogolul lui a rupt aripile, ne place sau nu ne place asta e adevarul. Capul sus, Banele, dar ai rupt calificarea.

Totusi Banel a marcat pe Bernabeu, e ok.

Si chiar daca ar fi cistigat stelistii pe Bernabeu tot nu cred ca ar fi ajuns Steaua in optimi ci doar ar fi fost sigura de participarea in uefa nu crezi .

Brian
2nd November 2006, 01:54
Olaroiu mi se pare ca este complet depasit de situatie... Eu am fost de acord cand Iancu a spus ca este antrenor de locurile 3-4, si din pacate daca o tine tot asa(Gigel Coman, Ov. Petre), acolo o sa ajungem.....Sper sa se trezeasca Gigi si sa ia alt antrenor. Daca nu vrea Hagi, eu as vrea sa vina Grigoras.

tourist
2nd November 2006, 01:58
Sa puna cineva rezumatul pe net. Noi astia din USA n-avem cum sa vedem meciul , si mai ales ca UEFA foloseste internet explorar-uri din evul mediu , adica IE 6 . Eu folosesc IE 7 sau FIREFOX , asa ca e cam greoi cu astia de la UEFA.

ps : dupa ce ai instalat IE 7 , nu se mai poate reinstala asa usor I.E 6 , etc.

Brian
2nd November 2006, 02:02
Daca ar fi sa vorbim de jucatori este clar ca mai trebuie adusi cam 4-5 jucatori la Steaua.
3 mijlocasi si doi atacanti.
Un mijlocas ar fi Cernat(Steaua are nevoie ca de aer de un jucator tehnic).
Atacantii trebuie sa fie rapizi, fiindca Steaua are atacanti inalti.
Steaua ca sa fie completa trebuie sa mai ia jucatori cu tehnica si viteza neaparat, fiindca inaltime si valoare in linia de fund are.
Sa speram ca o sa se faca transferuri cu cap iarna asta....Bafta Gigi! Scapa de Oli!

Brian
2nd November 2006, 02:03
Cine stie de ce nu a jucat Bostina??!!?

Astept raspuns daca stie cineva....

apparte
2nd November 2006, 02:09
Pt ca Bostina e lent,nu face faza defensiva(dac-o face nu mai ajunge-n atac) si pt ca o fi bun pt campionatul intern dar pt ce se joaca in CL e lent si cu tehnica statica(dar recunosc,i-am simtit lipsa la cornere si la libere)!

danpuric78
2nd November 2006, 02:11
Cine stie de ce nu a jucat Bostina??!!?

pentru ca e pe lista neagra a lui gigi.
Nu ii inspira simpatie lui Gigi asa ca nu poate fi considerat bun fotbalist.:happy :happy

tourist
2nd November 2006, 02:12
Am gasit acest link : _ftp://fcsteaua.ro:24/Rezumat_Real_Madrid_1-0_Steaua_fcsteauaro_629923789.wmv , insa la mine nu merge ...


Daca puteti sa-l downlodati , pls puneti-l pe un site de share gen : rapidshare.de sau megaupload.com

THX GUYS

danpuric78
2nd November 2006, 02:13
Pt ca Bostina e lent,nu face faza defensiva(dac-o face nu mai ajunge-n atac) si pt ca o fi bun pt campionatul intern dar pt ce se joaca in CL e lent si cu tehnica statica(dar recunosc,i-am simtit lipsa la cornere si la libere)!

Si care e mijlocasul lateral de la steaua (sau din romania daca vrei) care are tehnica si viteza de CL?

Brian
2nd November 2006, 02:19
Real a jucat la maxim 60-70 % din potential. Asta in conditiile in care potentialul madrilenilor nu mai e cel de acum 4-5 ani. Dupa 4-1 la Bucuresti e clar ca nu s-au mai concentrat pentru acest meci.
Steaua insa s-a apropiat de potentialul maxim. Cel putin majoritatea jucatorilor. Din pacate exact cel mai important jucator - Dica - a prins o zi foarte slaba.
Per total, Real merita sa invinga. Jucand nu foarte convingator a reusit sa-si creeze cele 2-3 ocazii necesare in timp ce Steaua nu a reusit sa fructifice nici una din cele 7-8 faze in care au recuperat mingea in apropierea portii adverse. De fapt asta e diferenta dintre echipele 'de CL' si cele 'de UEFA'. Steaua mai are mult de muncit pana sa se apropie cat de cat de nivelul echipelor de top. Si mult de investit, fiindca deocamdata nu are mai mult de 2-3 rezerve de valoare. Titularii isi pot permite sa joace prost, oricum nu exista concurenta.

p.s : participarea in CL a aratat cam care sunt limitele echipelor romanesti. De acum inainte ar fi bine ca cei ce vor sa joace in CL sa traga invatamintele necesare. Ne putem face de kko foarte usor si din pacate esecurile Stelei au afectat serios cota fotbalistilor romani.

Da-mi voie sa spun ca gresesti.
Steaua nu s-a apropiat de forma maxima, a fost cam la 30%. Linia de fund a fost cam la 80% mijlocul s fost la -50%(minus), iar atacul a cam lasta de dorit. Dupa ce aduce jucatorii tehnici si rapizi de care are nevoie Steaua, si toata echipa va juca la jumatate din potentialul maxim, la care se pune si un antrenor nou, atunci va fi reteta ideala pt CL. Pana atunci murim de ciuda ca am ajuns acolo si ca Olaroiu a murit de frica...

bodomuller
2nd November 2006, 02:19
joc frumos al stelei...pacat de banel...

Hull
2nd November 2006, 02:20
Am gasit acest link : _ftp://fcsteaua.ro:24/Rezumat_Real_Madrid_1-0_Steaua_fcsteauaro_629923789.wmv , insa la mine nu merge ...


Daca puteti sa-l downlodati , pls puneti-l pe un site de share gen : rapidshare.de sau megaupload.com

THX GUYS

Motivul ptr care UEFA a decis pentru IE6 este pentru ca este cel mai utilizat si stabil(cat poate de stabil sa fie orice produs Microsoft) .pure marketing...
Un umil sfat > gaseste un PC cu IE6 si poti sa vezi inregistrarea integrala de la UEFA.

tourist
2nd November 2006, 02:20
Si care e mijlocasul lateral de la steaua (sau din romania daca vrei) care are tehnica si viteza de CL?

Sunt mai multi mijlocasi laterali buni in Romania , insa stau mai prost cu :
- bila(brain)
- sunt slabi de duh (prea multe telenovele in tarisoara noastra)
- sunt inconstanti(in Romania romanii se trezesc in fiecare zi , altfel... (trebuie sa-si readuca aminte cume sa fi dispus de a juca si a trai la cote rapide...)


hehehe

Brian
2nd November 2006, 02:24
Pt ca Bostina e lent,nu face faza defensiva(dac-o face nu mai ajunge-n atac) si pt ca o fi bun pt campionatul intern dar pt ce se joaca in CL e lent si cu tehnica statica(dar recunosc,i-am simtit lipsa la cornere si la libere)!

LOOOOOOOL:happy :happy :happy :happy

Spune-mi ca nu vorbesti de cel mai bun jucator al Stelei din meciul cu Real!!
Spune-mi ca nu vorbesti de unul dintre cei mai rapizi jucatori din lotul Stelei!!
Spune-mi ca nu vorbesti de unul dintre cei mai tehnici jucatori din lotul Stelei!!


Spune-mi ca nu esti de fapt Olaroiu sub acoperire!!! Sau vreun mesager de-al lui....:happy :happy

Esti amuzant totusi....

tourist
2nd November 2006, 02:28
Pt. Hull:

Well ,un asemenea motiv ca UEFA sa foloseasca doar IE 6 este vazut de mine putin conservatoristo-european.

De aici din mijlocul Chicago-ului suna ca si cum atunci cand platesti pe internet cu PAYPAL(cea mai sigura linie de platit online din lume) , PAYPAL-ul sa-ti zica , ca folosesc doar IE 6 ,boahahaha.

Insa thx . PLS: poti sa downlodezi acel film terog si sa-l pui pe un (rapidshare.de) ca sa-l vad si eu?

THX

danpuric78
2nd November 2006, 02:31
Pt. Hull:

Well ,un asemenea motiv ca UEFA sa foloseasca doar IE 6 este vazut de mine putin conservatoristo-european.

De aici din mijlocul Chicago-ului suna ca si cum atunci cand platesti pe internet cu PAYPAL(cea mai sigura linie de platit online din lume) , PAYPAL-ul sa-ti zica , ca folosesc doar IE 6 ,boahahaha.

Insa thx . PLS: poti sa downlodezi acel film terog si sa-l pui pe un (rapidshare.de) ca sa-l vad si eu?

THX
Tu vb de conservatorism european dar nu vezi ca la tine e vorba de ignoranta tipic americana. Vezi cain ON si QC, toti romanii au vazut meciul frumos, la tv, pe plasma fara nici un fel de probleme.

Hull
2nd November 2006, 02:33
Pt. Hull:

Well ,un asemenea motiv ca UEFA sa foloseasca doar IE 6 este vazut de mine putin conservatoristo-european.

De aici din mijlocul Chicago-ului suna ca si cum atunci cand platesti pe internet cu PAYPAL(cea mai sigura linie de platit online din lume) , PAYPAL-ul sa-ti zica , ca folosesc doar IE 6 ,boahahaha.

Insa thx . PLS: poti sa downlodezi acel film terog si sa-l pui pe un (rapidshare.de) ca sa-l vad si eu?

THX

Eu sunt in Canada si vad ca download-ul functioneaza . ???

tourist
2nd November 2006, 02:34
Pt. Dan Purik

Inseamna ca nu ai platit niciodata online ca sa vezi ca poti sa folosesti orice fel de internet explorer... (numai la UEFA NU!)hehehe.

tourist
2nd November 2006, 02:41
Pt. Hull :

Ftp-ul are niste cerinte pe care server-ul meu nu le indeplineste.
La mine internetul e gratis , dar pt. asta platesc tribut si nu am incluse toate facilitatile : Nu merge web cam-ul , etc , am uitat sa-ti spun ca serverul meu e local,sau ceva de genul asta. INSA E GRATIS,hehehe.

Merci pt. ajutor guys...

danpuric78
2nd November 2006, 03:11
Pt. Hull :

Eu am unele restrictii , am niste soft-uri care nu lasa nici un "vrasmas" sa intre in laptop-ul meu , si probabil din aceasta cauza mi se intampla sa nu pot downloda cand mi-e lumea mai draga.
Normal era sa pot downloda , insa de pe ftp-uri se pare ca nu pot intotdeauna.

Daca merge acel download : _ftp://fcsteaua.ro:24/Rezumat_Real_Madrid_1-0_Steaua_fcsteauaro_629923789.wmv , va rog sa-l puneti pe un site de share.

merci


De ce nu te uiti ca toti romanii pe satelit moka?
Acuma codurile pentru romani sunt disponibile, se gasesc usor. La meciul tur de la bucuresti au fost schimbate, dar au dat meciul pe espn.
site-ul uefa e varza. Vezi ca nu e IE7, lasa pop-up urile libere. mie mi-a mers din mozilla pentru rezumate.

tourist
2nd November 2006, 03:30
De ce nu te uiti ca toti romanii pe satelit moka?

Sincer n-am timp de sateliti , si mai ales sa ma uit la TV . Si mai ales la romani,boahahah.
De obicei ma mai duc la prieteni ,insa acea ora de dupamasa e "anti" , stii si tu.

Sincer nu ma supar ca am pierdut meciul , m-am plictisit sa vad o tara de incepatori in Romania.
Din cate am auzit si citit , n-au tupeu sa joace calumea , si asta ma enerveaza cel mai tare.

danpuric78
2nd November 2006, 03:46
Sincer n-am timp de sateliti , si mai ales sa ma uit la TV . Si mai ales la romani,boahahah.
De obicei ma mai duc la prieteni ,insa acea ora de dupamasa e "anti" , stii si tu.

Sincer nu ma supar ca am pierdut meciul , m-am plictisit sa vad o tara de incepatori in Romania.
Din cate am auzit si citit , n-au tupeu sa joace calumea , si asta ma enerveaza cel mai tare.
tupeul, e numai una din cauze, si din cele mai putin importante. Mai grave sunt altele, valoarea, priceperea, organizarea si pana la urma motivatia care e la baza "aventurilor europene". Jucatorii joaa pentru bani si glorie, suporterii ii urmaresc din pasiune dar patronii sunt in fotbal pentru alte motive: politice, spalare de bani, imunitate in fata legii. Pana cand obiectivele patronilor din fotbal nu vor deveni profitul si gloria sportiva, performanta va fi doar un vis frumos din care vom fi hraniti din cand in cand cu lingurita.

tourist
2nd November 2006, 03:50
Wow,heheh. Ok , dar gandeste ca dintre acei "patroni" singurul care baga ceva bani e GIGI , iar pe alti nu prea-i duc mintea cum e aia sa gasesti sponsori adevarati si "nu numai din Romania"... Majoritatea isi aduc sponsori prieteni , stii tu de ce...

Sincer , daca nu GIGI care are tupeu sa bage ceva bani,atunci cine...

duru2000
2nd November 2006, 03:51
Am revazut golul, este 100% vina lui Banel, Raul alearga la 3 metrii perpendicular pe poarta, Cernea iese in stanga tocmai pentru a-i oferi mai mult spatiu lui Nicolita, care da mingea mai aproape d spaniol decat de propriul portar. se mai intampla :(

Diodude
2nd November 2006, 03:57
1.Vad ca acum ziceti ca e bine ca nu v-ati facut de ras,si imi aduc aminte ca dupa tragerea la sorti sustineati o mare parte dintre voi ca va calificati in optimi in CL.E bine ca ati inceput cat de cat sa vedeti unde e adevarata valoare a echipei Steaua.
2.In afara de Dica(care azi a fost un bou),Radoi,Badea si Thereau,care sant jucatori buni,santeti o echipa de duzina,de umplutura,iar la mijloc(Paraschiv,Jardel,Ov.Petre si cine mai vreti voi)santeti de-a dreptul penibili.
3.Banel Nicolita este jucator de divizia B,si atat.Mai vorbim de asta.In maxim 2 ani de zile nu mai e la Steaua.
4.Azi ati aratat altfel pentru ca REALUL NU AU JUCAT NIMIC,FIIND DE-A DREPTUL CATASTROFE IN SPECIAL IN PRIMA REPRIZA,deci nu va furati singuri caciula pentru ca valoarea Stelei nu este doar 0-1 cu Real Madrid.O sa vedti in continuare rezultatele Stelei.Azi Steaua a jucat la potentialul maxim(mai mult de atat nu se poate),iar Realul sub orice critica.
5.Stiti cum puteti scapa de virusul BANEL??? Va zic eu.CERNETI un pic de nisip.
6.Sant super fericit pentru rezultatele voastre din ultimul timp.Bulanul vostru a luat sfarsit odata cu golul lui Dennis Serban!!!
Tineti-o tot asa!!!!!!!!!!!!!!!
HAI DINAMO!!!!

sandilau
2nd November 2006, 04:38
dioduda miezule azi inca o data s-a vazut ce inseamna STEAUA.
Nu au fost niciodata in istoria Realului mai multi suporteri ai unei echipe adverse pe Bernabeu.
Aveti intr-adevar o forma mai buna in perioada asta iar noi avem ceva minusuri la mijloc plus ca lipseste Radoi, dar uita-te ba in groapa ta cu jucatorii aia praf de la mijlocul vostru! Care o sa faca rahatul praf in Europa CA INTOTDEAUNA!

Si inca o chestie Steaua are viitor si se anunta unu frumos, cu becali sau fara el, voi il aveti pe borcea!

Asa ca miezuleee, suporter de echipa de cartier ciocu mic ca nu reprezentati nimic in Romania, decat o echipa in forma in perioada asta. DAR ATAT.
Uita-te la voi ca mirositi a ieftineala de la stadion (sanchi cica stadion) la banii care se invart pe la club. :D
Aveti noroc ca va numiti dinamo si v-a sustinut si inca va sustine militia ca erati de mult desfiintati amaratilor. :D


PS: fac pariu ca sunt mai multi stelisti in zona Stefan cel Mare decat dinamovisti. :evil:

Diodude
2nd November 2006, 04:40
BRAVO STEAUA!

Ati aratat ca stiti fotbal.

Sa domini pe Real Madrid la ei acasa e mare lucru.
Si tu la 37 de ani ne mai arati inca odata ca te uiti degeaba la fotbal.
1.Cand i-a dominat steaua pe real madrid azi???Cate ocazii reale de gol a avut steaua si cate real???
2.Astazi nu a fost macel pentru ca Realul a jucat catastrofal,nu ca ar fi jucat steaua bine.Ce dracu,chiar asa e greu de inteles jocul asta de fotbal???

Hull
2nd November 2006, 04:43
Pt. Hull :

Ftp-ul are niste cerinte pe care server-ul meu nu le indeplineste.
La mine internetul e gratis , dar pt. asta platesc tribut si nu am incluse toate facilitatile : Nu merge web cam-ul , etc , am uitat sa-ti spun ca serverul meu e local,sau ceva de genul asta. INSA E GRATIS,hehehe.

Merci pt. ajutor guys...

Poate poti sa-l iei de aici http://executivesearchsubmission.com/fotbal/Rezumat_Real_Madrid_1-0_Steaua_fcsteauaro_629923789.wmv

Ti l-am pregatit ca un bun crestin

PS. Oricum , dupa ce se vede tu traiesti in trecut (ignoranta), Gratis platesti, Gratis ai.....tu mai bine te-ai intoarce in Romania.
De ce-ai mai plecat daca tot nu te bucuri de tot ce iti ofera America - vorbesc de informatie acum.....
Patetic .......:(

Diodude
2nd November 2006, 04:48
dioduda miezule azi inca o data s-a vazut ce inseamna STEAUA.
Nu au fost niciodata in istoria Realului mai multi suporteri ai unei echipe adverse pe Bernabeu.
Aveti intr-adevar o forma mai buna in perioada asta iar noi avem ceva minusuri la mijloc plus ca lipseste Radoi, dar uita-te ba in groapa ta cu jucatorii aia praf de la mijlocul vostru! Care o sa faca rahatul praf in Europa CA INTOTDEAUNA!

Si inca o chestie Steaua are viitor si se anunta unu frumos, cu becali sau fara el, voi il aveti pe borcea!

Asa ca miezuleee, suporter de echipa de cartier ciocu mic ca nu reprezentati nimic in Romania, decat o echipa in forma in perioada asta. DAR ATAT.
Uita-te la voi ca mirositi a ieftineala de la stadion (sanchi cica stadion) la banii care se invart pe la club. :D
Aveti noroc ca va numiti dinamo si v-a sustinut si inca va sustine militia ca erati de mult desfiintati amaratilor. :D


PS: fac pariu ca sunt mai multi stelisti in zona Stefan cel Mare decat dinamovisti. :evil:

Daca tu consideri ca mijlocul lui Dinamo e praf,si ca Dinamo nu reprezinta nimic in Romania,nu mai am ce replica sa iti dau ptr. ca inseamna ca nu vezi nimic vizionand un meci de fotbal.Esti samantar inrait.
Iar treaba cu suporterii pe Bernabeu.Pai cum dracu sa nu fie suporteri cand toata Romania sa dus la cules de capsuni in Spania???Daca juca CFR Cluj in CL pe Bernabeu tot asa se duceau romanii asa ca nu o mai aburii cu asta.
Iar cu viitorul frumos la steaua ,iar esti comic :happy .Cu cine???cu lovin??banel???sau poate cu petre marin??Ov. Petre??? :happy

danpuric78
2nd November 2006, 04:54
Wow,heheh. Ok , dar gandeste ca dintre acei "patroni" singurul care baga ceva bani e GIGI , iar pe alti nu prea-i duc mintea cum e aia sa gasesti sponsori adevarati si "nu numai din Romania"... Majoritatea isi aduc sponsori prieteni , stii tu de ce...

Sincer , daca nu GIGI care are tupeu sa bage ceva bani,atunci cine...

Chestia asta cu bagatul banilor e un mit bine intretinut de presa romana. Ziarele financiare si nu numai deja au desfiintat teoriile astea, pentru ca logic, nimeni nu cheltuie milioane de $ din pasiune pentru fotbal.
Gigi, spune gura targului, a bagat mai multi bani in fotbal decat oricare alt conducator. Bun, dar Gigi e si cel mai vulnerabil dintre toti oamenii din fotbal. Omul sta pe o avere colosala de 500 mil., zic unii, si nu are nici macar un chiosc de ziare care-i sa-i justifice provenienta. Nu ca altii ar fi mai corecti neaparta, dar au firme, afaceri etc., prin care sa-si ruleze banii negri si sa-si ascunda fraudele.
Si pentru un taxist incepator, gigi e prototip de evaziune fiscala. Bagand bani la steaua, el spala bani si face campanie electorala, cumpara imunitate. pana acum i-a mers si asocierea lui cu imaginea telei ii va mai cumpara inca mult timp.
Pentru fotbal e ok, dar e numai jumatate de masura. Steaua nu s-a transformat intr-un club privat, european ci intr-unul de tip ruso-ucrainean mai sarac.
Iar performantele sunt pe masura. mult mai bune decat ce a fost pana acum, insa sub ceea ce viseaza suporterii.

MagicTouch
2nd November 2006, 05:19
Nu am vazut meciul "live",dar din rezumatul vazut nu pot spune decat....PACAT MARE PACAT!!! Steaua merita mai mult sau chiar daca manca bataie nu asa :headbang: . Cernea nu prea a fost "intins' de real dar si-a facut datoria cand a trebuit. Vina golului e 100% a lui Banel- nici macar nu s-a uitat unde da mingea; a vrut sa scape de ea cat mai repede. Frumos gestul de consolare a lui Beckham imediat dupa autogol dar si al lui Canavaro si Casillias dupa terminarea meciului.
Nu sunt adeptul schimbarilor dupa 3-4 rezultate mai slabe dar am crezut si CRED ca stilul de fotbal al lui Steaua nu se potriveste cu stilul de antrenorat a lui Olaroiu. E ca si cum Ferrari ar lua in locul lui Schumi un camionagiu - merge dar nu merge cum ar trebui. Stelei ii place sa se miste iar Olaroiu prefera mai mult jocul static de asteptare. Nu de putine ori am avut impresia ca jucatorii Stelei se avanta cu elan in atac si pe urma isi aduc aminte ca nu mai e Protasov ci Olaroiu si parca la 20-30 metri de poarta se blocheaza. Au disparut pasele la intalnire, pasele dintr-o bucata a disparut stilul care facea deliciul tribunelor si pentru care era Steaua asa de temuta.
Multi s-au grabit sa-i acrediteze lui Olaroiu ultimul titlu castigat de steaua - eu cred ca a fost 90% munca lui Protasov. "munca" lui Oli de abia acum se vede:no: ! Nu e antrenor slab DAR nu e de Steaua. Iar chestia cu "anul asta e mai mult experimental , e un an scoala dupa 10 ani de lipsa din CL" e o scuza patetica. Cine stie la anul cati din actuali jucatori vor mai fi la Steaua; uni la alte echipe altii au trecut binisor de 30 de ani. Altii nu au mai avut nevoie de "experienta" - Copenhaga ia batut pe Man. Utd. ca sa nu mai pomenim de TSKA Moscova. Oricum pacat pentru Steaua, pacat pentru suporteri. Succes in continuare.

Ammadeus
2nd November 2006, 06:02
splendid, madridul a batut si s.b. merge cel mult la muefa

YodaRo
2nd November 2006, 06:23
splendid, madridul a batut si s.b. merge cel mult la muefa

taci ma tu cu MU al tau...ati luat bataie de la amaratii de danezi... aveti echipa de 3 lulele ...va dadea steaua 3-0 la MU...

sebastianstis
2nd November 2006, 06:54
Greseala ii apartine lui Olaroiu in totalitate.Cate meciuri de campionat intern si cate de CL ii mai trebuie sa-si dea seama ca nu are o echipa competitiva?La primele de meci si la viata pe care o au ar trebui sa alerge mai cu suflet...si sa joace ca si cum ar fi ultimul meci din cariera.Sunt deficienti pe toate posturile dau vina pe tot felul de lucruri dar realitatea este ca sunt slabi.Olaroiu doarme pe o ureche...parerea mea e ca accepta shit-ul lui Becali si se spala mereu pe maini...ba ca nu are portar ,ba ca-i accidentat nu stiu care...Sa-i lucreze la mental ,sa le aduca aminte cum e sa conduci o Dacia 1300(n.b. uitati-va la fostele glorii ale Stelei,au numai merzane toti saracii, si ce jucatorii au fost!!!).Eh,asta e cu performanta la Steaua.Bafta in UEFA!!

Nexus
2nd November 2006, 07:06
splendid, madridul a batut si s.b. merge cel mult la muefa

Mda, nivelul cel mai de jos pentru noi e visul vostru.

Si ca sa te bata Real si Lyon trebuie sa ajungi in aceeasi competitie cu ei. Asta pina una-alta.

PS : m-am razgindit. Sa luati cu totii numai batai. Iar pentru suporterii care au ca bucurie infringerile noastre si cumpararea locului in prima divizie sau promovarea le spun doar atit : minimul nostru e dincolo de unde veti ajunge voi vreodata. Atit.

Autogolul asta a fost din cauza emotiei si a presiunii psihice. Am jucat cu o garnitura de sute de milioane de parai pe un templu al fotbalului. Pentru nivelul asta suntem foarte mici si foarte departe. Poate in 2-3 ani cu multi bani si putine plecari o sa facem o optime de UCL. Poate ...

Insa acum am avut si ghinion sa cadem cu 2 superechipe. erau 6 grupe mult mai accesibile. Nu zic ca ne calificam dar poate era mai onorabil. Jocul de azi , pentru o echipa ca noi ne-a onorat. Nu rezultatul ma nemultumeste ci ghinionul asta cumplit. Sau8 prostia. Stiti vb aia : saracului ii cade piinea in ***** si i se scoala p@@a in biserica...

Nexus
2nd November 2006, 07:12
Off si on topic : nu se poate ca la infringerile Stelei sa se faca un subiect separat pt aia care se bucura pt asta si sa se stopeze trollingul asta sistematic ?

Discutia si nivelul forumului ar avea enorm de cistigat.

Vand vise
2nd November 2006, 07:14
pt doris si restul care au zis ca luam 5-6-7 goluri
real-barca 2-0
real-STEAUA 1-0
oprita trebuia schimbat in minutul 46
thereau trebuia sa intre in minutul 46
lovin si coman nu avea ce sa caute in teren

Nexus
2nd November 2006, 07:16
pt doris si restul care au zis ca luam 5-6-7 goluri
real-barca 2-0
real-STEAUA 1-0

Si nu am luat

Ne-am dat ;) un gol

bogdan_sinaia
2nd November 2006, 07:19
Steaua a jucat admirabil si a dovedit inca o data ca la capitolul daruire stam bine dar daruirea a venit dup indelungi asteptari

Vand vise
2nd November 2006, 07:19
Apropo...ciobanul crede, a declarat că vom vedea o altă Steaua la Madrid !
Daca el crede, voi il copiati ? Oameni buni, asta a spus ca si dumnezeu e cu el, a fost la biserici, a dat bani negri in stanga si-n dreapta, si a promis si luna de pe cer !

Rugati-va sa scapati cu maxim 4-0, sa nu-i supere pe madrileni.
Sau o fi aranjat Jiji cu Calderon, ca si-asa sunt frati de ... gem (de durere) !!! :jerk:

sa vad ce spui acum..
ps: castigam in franta si cu dynamo :D :D :D

Ammadeus
2nd November 2006, 07:21
Si tu la 37 de ani ne mai arati inca odata ca te uiti degeaba la fotbal.
1.Cand i-a dominat steaua pe real madrid azi???Cate ocazii reale de gol a avut steaua si cate real???
2.Astazi nu a fost macel pentru ca Realul a jucat catastrofal,nu ca ar fi jucat steaua bine.Ce dracu,chiar asa e greu de inteles jocul asta de fotbal???

...in sfarsit o parere apropiata de adevar; s.b. nu are cum sa faca fatza din motive de lipsa de management profesionist si lipsa de investitzii la nivel de echipa cu pretentzii de c.l.; pt. cioban, s.b. e doar vehicul electoral si nicidecum un pariu cu performantza sportiva; echipa asta are nevoie de o investitie de aprox 25 mil euro pt. a face fatza fara emotii lui real sau olympique; nu se va intampla asta niciodata sub cioban pt alt simplu motiv: nu da atatzia bani pe performantza! linistitzi-va cu muefa, anu' asta (06-07) nu vetzi prinde nici macar semifinalele acolo!

Bumbescu
2nd November 2006, 07:30
Observ ca pana si dupa meciul de aseara tot mai sunt voci(in special canine) care contesta valoarea si jocul stelei.
Steaua a jucat excelent, presingul a fost ucigator, din pacate am fost invinsi de o greseala stupida.
Olaroiu a gandit binisor partida, mai putin introducerea lui Thereau atat de tarziu.

tourist
2nd November 2006, 07:35
Pt. Mull :

Merci pt. links. Asta a functionat .

Acuma stii si tu cum e in USA. Tot ce e gratis , e bine venit. Cand o sa ma mut , o sa flosesc wireless-ul , si nu o sa mai am nici o treaba .

Mai fain ma simt in Europa , insa aici daca dai de ceva bun , incepe adevarata viata , daca nu , e buna si EUROPA,hehehe.Bucuriile Americii constau in a face bani...

cheers

sebastianstis
2nd November 2006, 07:41
Bumbi poti sa spui ca Steaua a jucat mai bine la madrid decat au facut-o la bucuresti...dar de acolo si pana la pressing ucigator mai las si tu ceva...sau nu ne-am uitat la acelasi meci.Real a avut cel putin 3 ocazii cu poarta goala, Steaua ioc, nu?Olaroiu a gandit bine meciul= parerea ta eu zic ca daca vroia sa bata la real ,nu juca numai cu un atacant timp de 80 min. ,iar la schimbare nu scotea un atacant pentru un altul, ok?bye si bafta in uefa.

Bumbescu
2nd November 2006, 07:53
Tu n-ai vazut ma ca erau cate trei stelisti pe fiecare spaniol cu mingea, asta ce e, nu cumva presing se numeste?
In prima repriza, pana la ratarea din min 45 nici nu s-au apropiat de poarta, poate doar prin Robinho care e genial, fara el Real nici n-ar fi existat; in timpul asta noi am avut vreo doua ocazii maricele.
Olaroiu a gandit bine meciul, doar ca tr sa-l bage pe Thereau mai repede, atata tot, nu avea cum sa joace cu amandoi de la inceput(Thereau+Badea), jucam totusi cu Real in deplasare..

sebastianstis
2nd November 2006, 07:59
Bumbi si eu sunt stelist ca si tine,dealtfel ,dar eu sunt mai realist din fire si din cate am vazut in ultimele 3 meciuri din CL cu Steaua ,sa sti ca nu am fost impresionat deloc de pressingul Stelei.Si parca aveam nevoie de un pct . sau victorie ca sa mai putem spera ceva ,nu?Si apoi oricum Olaroiu nu e tipul meu de antrenor pentr Steaua ,el doarme pe niste lauri ,deocamdata ,pe care ii iau oferit altii.

Bumbescu
2nd November 2006, 08:03
Bumbi si eu sunt stelist ca si tine,dealtfel ,dar eu sunt mai realist din fire si din cate am vazut in ultimele 3 meciuri din CL cu Steaua ,sa sti ca nu am fost impresionat deloc de pressingul Stelei.Si parca aveam nevoie de un pct . sau victorie ca sa mai putem spera ceva ,nu?Si apoi oricum Olaroiu nu e tipul meu de antrenor pentr Steaua ,el doarme pe niste lauri ,deocamdata ,pe care ii iau oferit altii.

Cu Real si Lyon acasa nici nu avea ce sa te impresioneze, aseara insa am jucat f bine; referitor la Olaroiu nici eu nu sunt fan, dar cred ca aseara a gandit bine meciul; e cam greu sa te duci sa joci la victorie la Real, hai sa fim serioasi..

sebastianstis
2nd November 2006, 08:10
Pai vezi tu, de aici pleaca totul .De ce nu putea Steaua sa mearga la victorie cu Realul?Ai auzit de FC Copenhaga?Parca au batut pe MU, etc.S-au obisnuit sa fie tratati ca niste vedete la ei in tara iar cand se duc afara se comporta in bisnitari,nu ,nu e posibil ..,.refuz sa gandesc asa.Cat le trebuia sa dea un gol ,da, un singur gol..,eh Real M asta; parca aia au 3 picioare si 2 capete si numai noi suntem mai amarati.

sebastianstis
2nd November 2006, 08:11
Dealtfel 4 sau 5 din jucatorii care au jucat ieri seara nici nu s_au prezentat la meci...

Bumbescu
2nd November 2006, 08:14
Dealtfel 4 sau 5 din jucatorii care au jucat ieri seara nici nu s_au prezentat la meci...

Bai gata ca am treaba si-mi place sa am ultimul cuvant:) : am jucat f bine. Pa

sebastianstis
2nd November 2006, 08:17
Bfta si numai bine...

giovanni BV
2nd November 2006, 08:20
Eu cred ca Steaua a jucat bine contra Real-ului , si merita mai mult !!! Daca faceau mai mult la finalizare , puteau sa si castige acest meci !!! Dar greseli se fac tot timpul , si este dureros cand trebuie sa platesti astfel dupa o munca depusa cu succes in fata unei echipe cotate ca Real-ul !!! Toata lumea invatza din greseli , si eu cred ca trebuie ca Steaua sa continue sa imbunatateasca jocul lor si mai bine , si pot face fatza si Lyon-ului , iar dupa aceea sa castige si jocul cu Dinamo Kiev , si sa mearga cu fruntea sus in UEFA !!! Acolo sant sanse si mai mari pentru Steaua !!! Hai Steaua , Hai Romania !!! Se poate !!!

crissis
2nd November 2006, 08:25
Meciul a fost peste cel de la Bucuresti si asta e sigur .
Ce a fost de facut au facut-o jucatorii pe teren mai bine sau mai rau in rest noua ne raman doar comentariile si bine ar fi ca toate comentariile sa fie pertinente si lipsite de acea rautate de suporter de liga lui mitica

giovanni BV
2nd November 2006, 08:36
Sant de accord cu tine , si eu cred ca orice se intampla ppe terenul de fotbal ramane acolo , dar noi trebuie sa fim langa ai nostrii , pentru ca Steaua ( ca si Dinamo , Rapid , FC Brasov :) ...etc ) reprezinta Romania :yeah: , si trebuie sa fim mandrii de ei in orice imprejurare sii in orice conditii !!! Fotbalul romanesc este in crestere , si se poate face si mai mult !!! Apropo , Nicolitza este un jucator excelent , parerea mea , si eu cred ca trebuie sa se ambitioneze si mai mult , si sa puna acest lucru imtamplat azi - la spate , si asta o va dovedi prestatia lui in urmatoarele meciuri !!! Eu doresc succes tuturor echipelor care reprezinta Romania in toate competitiile internationale , si sa nu ne dam batuti niciodata , pentru ca asa este natura noastra de ...Romani din ROMANIA !!!/hello

sebastianstis
2nd November 2006, 08:54
Si nu vrei si tu , ca roman sa mai si castige romanii din cand in cand ?

crissis
2nd November 2006, 09:01
Si nu vrei si tu , ca roman sa mai si castige romanii din cand in cand ?

Degeaba o vrem noi suporterii romani daca jucatorii nu o vor sau nu au norocul sa cistige :ok:

ripahoratiu
2nd November 2006, 09:22
Io nu tin nici cu Steaua, nici cu Dinamo, nici cu Rapid, si cu fiecare in parte atunci cand joaca in afara. Indiscutabil Steaua a jucat de 10 ori mai bine la Real decat acasa, cel putin in prima repriza. Si-atunci nu pot sa nu ma intreb cateva intrebari intrebatoare, la modu' oarecum retoric, ca am de gand sa si raspund la ele:
- De ce naiba a jucat Steaua asa prost acasa?
- Dupa o prima repriza excelenta de ce a doua repriza a fost a Realului? Pen'ca daca nu dadea gol Nicolita (jucator, altfel, excelent si foarte serios si pe care il vad in continuare ca pe unul dintre cei mai bun jucatori romani :) sau, ma rog, din Romania...), deci daca nu dadea absurditatea aia de autogol Nicolita tot castiga Realul.

Asadar:
Nenea Olaroiu a inceput meciul de acasa pe principiul nu luam gol, ne bagam toti in poarta si contra-atacam. Aaaaa, unde am mai auzit io chestia asta? A, da, la echipele italiene. Numai ca Olaroiu n-are o linie defensiva gen Zambrotta, Canavaro, Maseratti, Nesta si mijlocasi defensivi gen Gatuso. Si nici cea mai vaga idee de CUM se organizeaza o aparare beton. Si uite asa am luat primul gol - atentie, cu o aparare supra-aglomerata - din sut din 6 metri (????????) respins, culmea, de luzaru' de Carlos si 3 (trei) jucatori ai Realului au fost pe mingea respinsa si nici un aparator (??????). Iar la al doilea gol a venit flacaul ala, nu l-a jenat nimeni in elan, nu l-a jenat nimeni in saritura, ca pe imasu' de langa sat duminica dimineata cand tot omu' e la biserica, liber-liberutz, cu 5-6 aparatori in jur care urmareau faza cu mare atentie... Da ce pusca mea supra-aglomerezi nenea Olaroiu, punctu' de la 11m? Chioscu' cu cafea si sucuri din spatele portii? Ce naiba de atributii aveau aparatorii aia de se invitau unu' pe altu' la minge?
Si-acuma la Real, incepe Steaua curajos si pe atac jocu' si chiar curge cam pe directia aia. Dupa parerea mea, indiferent ca Realul a avut si in prima repriza cea mai mare ocazie, prima repriza a fost a Stelei. Da' incepe a doua, Realu' intra aspru ca sifonu, 5-10 minute ataca in draci dupa care se cam echilibreaza. Si atunci infloreste in mintea neinfricatului leader, mirificului antrenor Olaroiu ideea ca si un egal e mai mult decat onorabil. Si Steaua reincepe jocul de acasa, cu un individ uitat printre 5 aparatori adversi in atac, si cu toata echipa aparand rezultatul. De ce, nenea Olaroiu? Cu ce naiba te ajuta un egal? A, eventual cu ceva bani, de la UEFA... Sa nu-mi ziceti ca nu mai puteau fugi baietii, sa fim seriosi, media de varsta de la Real raportata la media de varsta a Stelei e cam aia tata/fiu. N-ajunge ca Nicolita reuseste ce n-a reusit Realul de fo' 3 ori cu poarta goala, cre'ca informatia asta a ajuns la neuronu' lu' Olaroiu cam cu 10 minute intarziere - ca la dinozauri, ii tai coada si se prinde dupa 10min ca a murit. Desi de prin minutul 70 Steaua nu mai avea ce scor sa tina, la Olaroiu ii tre' zece minute ca sa faca o schimbare post pe post (??????) si sa-l bage pe Thereau, tot singur intre 5 aparatori. Da de ce pusca mea n-ai schimbat 2 aparatori si 1 mijlocas pe 3 jucatori ofensivi? Ce dracu mai tineai nene Olaroiu, 1-0? Ca sa nu intreb ca, de vreme ce la Real a iesit Diarra si a intra Beckham, o schimbare usor defensiva, care naiba a fost reactia ta la ea?

Concluzie: de Carlos a scapat Steaua, adevarul e ca si eu aparam la fel de bine si pe bani mai putin. Mai trebuie sa scape de Olaroiu si sa mai faca rost de inca cel putin un varf adevarat si ar putea chiar sa joace fotbal adevarat. Fara nici un fel de anti- Steaua sau pro-altceva dar cred ca, cel putin in momentul asta, Dinamo sau Rapid macar jucau o chestie inteligenta si ii furau Realului cel putin un punct. Si asta numai din cauza antrenorului...

Datenshi
2nd November 2006, 09:28
Bravo ma, chiar ati jucat fotbal aseara. Pacat de rezultatul final, dar asta este. Important e ca aseara ati iesit cu capul sus de pe teren. :ok:

Zax
2nd November 2006, 09:55
...asta-i din tezele congresului al xv-lea al p.c.r? lasa tranchilizantele si repeta dupa mine: sa-moara-imediat-si-ne-ncetat-steaua-de-la-bucale-hai-kievul-hai-lyonul-ciobanu-n-puscarie-datoria-de-12-milioane-euro-returnata-la-stat

n-ar fi mai marfa sa moara mata?

superchumbo
2nd November 2006, 09:56
+

ne-am aparat la 20 m nu la 40 m, si le-am lasat spatii, ceea ce ne-a permis sa-i blocam la centrul terenului

am avut portar

-

prea multe atacuri irosite cu centrari

prea multa crispare la marginea careului

in repriza a 2a am jucat la egal


per ansamblu acceptabil, exceptand min 70

totusi s-a vazut ca :

- la centrari daca nu e iacob, sunt mingi pierdute aiurea
- ovidiu petre mult peste ce poate juca lovin, paraschiv a reinceput sa joace, dar tot avem nevoie de mirel

tedybear
2nd November 2006, 10:12
stelistii au jucat bine aseara, pacat de scor. nici daca mai jucau 100 de ani nu le dadeau gol astora de la Real. important e ca nu s-au facut de ras, iar asta in mare parte pt ca Real dupa ce le-a dat 4-1 la bucuresti au crezul ca joaca cu cea mai slaba echipa din lume si nu prea s-au motivat pentru meciul de aseara. pun pariu ca daca se motivau ca la meciul de la bucuresti sau ala cu Barca, steaua nu mai lega atatea pase.

dar lasand astea la o parte, trebuie sa spun ca a fost un meci placut in care steaua a avut noroc cu carul daca e sa luam in considerare ce ocazii au avut cei de la Real

ombledone
2nd November 2006, 10:13
Din pacate Jardel a facut-o de oaie . Pacat , poate meritam un egal. A fost seara cand am simtit ca Dumnezeu tine cu noi, dupa megaocaziile Real-ului. Ce nu au putut sa ne faca ei ne-am facut noi. Asta se mai numeste si lucru manual. Pacat de sansa . Cu asa ceva nu te mai intalnesti in viata. Poate o sa mai jucam cu echipe mari, dar nu prea cred ca o sa mai prindem o echipa mare in asa proasta forma. Era momentul cand puteam reusi. Real-ul a venit la meci foarte relaxata, spera la un meci ca la Bucuresti. Nu prea s-au intrebuintat baietii. De abia in repriza a doua au vazut ca e groasa. Repet PACAT. Nu trebuie impuscat Banel, dar in forma nu mai este de mult.Felicitari suporterilor romani care au fost pe stadion, au fost incedibili.

YoYoyOi
2nd November 2006, 10:20
Frumos meci. Chiar mi-a placut. Sincera sa fiu, nu credeam ca vom fi in stare sa facem un asemenea meci, dar am dovedit ca sintem in stare sa ne autodepasim si sa demonstram ca n-am ajuns degeaba unde sintem.
Am dominat Realul la ei acasa, in templul lor Santiago Bernabeu. Ca au jucat ei mai slab, ca nu au jucat la potential maxim, ca nu s-au concentrat suficient, este o chestie relativa. In meciul tur cind n-am jucat noi nimic s-a spus ca am jucat cit ne-a lasat adversarul s-o facem. Acelasi lucuru se aplica si in meciul de aseara. Ei au jucat cit i-am lasat noi s-o faca. Oli a conceput foarte bine echipa si schema de joc. Oprita face exceptia. Trebuia, cum am mai zis, scos de la pauza si sa intre Thereau. Cu Dica, Badea si Thereau in teren era alta poveste. Nu zic ca puteam marca sau ca-i bateam clar. Oricum am pus presiune pe ei. Asta este singura tactica defensiva care merge la Steaua. Atacul. Cea mai buna aparare e atacul. Si aseara asa a fost.
Am vazut aseara ceea ce asteptam de mult sa vad. Presing sufocant. Insistenta in recuperarea mingilor. Nu i-am lasat sa respire. Singurele lor ocazii au venit in urma unor greseli individuale, lipsa de marcaj sau neconcentrare maxima. Si sint sigura ca daca Banel n-ar fi facut acea nefericita greseala, 0-0 era rezultatul de final. Real n-ar fi reusit sa marcheze. Ma asteptam ca dupa pauza, Real sa iasa mai puternica de la vestiare si sa puna o presiune mai mare. Este o echipa mai mult de repriza a doua, dar aseara n-a fost, decit primele 10-15 minute. Au facut presing au aratat mai mult decit in prima repriza, dar ne-am revenit si am preluat iar friiele meciului.
Oli trebuia sa faca schimbarile mai repede, chiar dupa autogol, dar nu putea, pentru ca Paraschiv si Ovidiu Petre s-au plins la pauza de dureri, iar Oli astepta ca acestia sa ceara schimbarea. Nu putea face schimbari pina cind cei doi n-ar fi cerut acest lucru. Altfel risca sa ramina echipa in inferioritate daca schimbarile erau efectuate iar unul dintre cei doi, n-ar mai fi putut termina meciul in teren.
Ov. Petre a facut un meci peste asteptari. Chiar daca nu-l prea am la inima, trebuie felicitat pentru jocul prestat. L-a tinut om la om pe Guti, unul dintre cei mai periculosi galactici.
Ceea ce ne-a ajutat foarte mult este modul cum s-a jucat pe extreme. Atit Roberto Carlos cit si Sergio Ramos, fiind aproape inexistenti. N-au mai urcat in atac asa cum au facut la Bucuresti. Nici Diarra nu s-a vazut, in multe momente uitasem ca era in teren.
Aseara s-a vazut ca se poate. Una e sa tii de 0-0 bagindu-te cu curul in poarta si alta e sa stai cit mai sus in teren si sa faci presing. Cu 3-4 oameni in permanenta in jumatatea adversa, nu le dai sanse. Mi-au placut foarte mult dublarile facut in aparare. Asa trebuie jucat. Cind aveau ei mingea doi stelisti erau tot timpul in preajma, ba chiar trei la unele faze.
Jocul bun al Stelei s-a vazut in reactiile madrilenilor cind pierdeau mingea sau cind ratau pase si suturi. Mi-au ramas in memorie grimasele de suparare si neputinta ale lui Cannavaro si Helguera.
Capello la sfirsitul meciului a spus:"Obiectul era sa ne calificam în optimile L.C. si l-am realizat, este adevarat gratie unui cadou facut de Steaua si nu gratie ocaziilor pe care le-am avut. Ne-a fost foarte greu, prima repriza a fost a Stelei, în a doua ne-am revenit si am jucat foarte bine. Trebuie sa accept cu fair-play ca am câstigat cu sansa. Pâna la gol însa, am ratat niste ocazii incredibile, cum rar vezi pe stadion. A fost un meci echilibrat, care s-a decis prin cadoul facut de Steaua". Asta e adevarul. Au obtinut o victorie mincinoasa doar datorita neglijentei lui Banel, sau a lui Cernea? Nu conteaza cine a gresit sau in ce proportie. Putem analiza aceasta faza pina la adinci batrineti ca tot n-o sa fie unanimitate. Fiecare cu preferintele lui. Ce conteaza e ca Banel a facut un meci bun, exceptind faza autogolului. Si ca e in revenire de forma. Trebuie si poate sa treaca peste acest moment.
In concluzie, am facut un meci mare. Putea sa fie si mai bine de atit. Sa vezi pe Real Madrid tragind de timp, pe finalul unui meci in care au avantaj minim, si si acela obtinut in urma unui autogol, este o mare performanta.

Zapada
2nd November 2006, 10:39
am citit, am vazut iar acum iata si parerea mea

Cred ca Nicolita a uitat 2 lucruri si anume:

1. a uitat ca steaua a schimbat poarta la pauza!
2. a uitat ca joaca fundas in repriza a doua si cand a vazut poarta goala a dat gol crezand pentru o fractiune de secunda ca se afla in fata porti adverse.

nu se poate explica altfel o asemenea prostie sa-ti dai gol singur in propria poarte fara sa fi atacat de nimeni


steaua cu noroc pe care la avut putea sa scoata un egal, pacat

dede
2nd November 2006, 10:47
Steaua a jucat bine aseara, nu ma asteptam la un asemenea joc :D
pacat insa de autogolul lui Nicolita :( probabil daca ne dadeau ei gol nu eram asa suparati, insa cand vedem ca real are nevoie de o greseala de-a noastra ca sa castige, nu te simti prea bine :mda:

flobad
2nd November 2006, 10:51
ce credeti alta echipa din campionat ar fi jucat mai bine decat STEAUA si sa nu_l lovim pe Banel ca si asa este saracul cu pshicul la pamant si sper ca presa sa_l poata auta sa treaca peste acest moment greu, Forza Banele HAI STEAUA ori unde ai juca

Red-Castorryy
2nd November 2006, 10:57
am citit, am vazut iar acum iata si parerea mea

Cred ca Nicolita a uitat 2 lucruri si anume:

1. a uitat ca steaua a schimbat poarta la pauza!
2. a uitat ca joaca fundas in repriza a doua si cand a vazut poarta goala a dat gol crezand pentru o fractiune de secunda ca se afla in fata porti adverse.

nu se poate explica altfel o asemenea prostie sa-ti dai gol singur in propria poarte fara sa fi atacat de nimeni


steaua cu noroc pe care la avut putea sa scoata un egal, pacat

eu cred ca banel si cernea au trantit meciul. de-aia nu era cernea in poarta.....plecase sa faca semn ca asteapta banii la sfarsitul meciului.
ce, numai curca sa castige? :ok:

mihaigerard
2nd November 2006, 11:01
Si tu la 37 de ani ne mai arati inca odata ca te uiti degeaba la fotbal.
1.Cand i-a dominat steaua pe real madrid azi???Cate ocazii reale de gol a avut steaua si cate real???
2.Astazi nu a fost macel pentru ca Realul a jucat catastrofal,nu ca ar fi jucat steaua bine.Ce dracu,chiar asa e greu de inteles jocul asta de fotbal???

Esti chiar prost. Si asta nu ti-o spune un suporter stelist. Incearca pe viitor sa fii mai obiectiv chiar daca tii cu alta echipa. Ca sa mai inveti si tu uite iti dau niste link-uri ajutatoare care te vor face sa intelegi ce inseamna analiza obiectiva a unui meci:

http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116370/Report=RP.html

http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116370/Report=ST.html

Daca nu intelegi engleza apeleaza cu incredere la noi, te vom ajuta.:drak:

:rosu:

Red-Castorryy
2nd November 2006, 11:11
banel asta a produs isterie printre florarese . Azi dimineata am vrut sa cumpar un buchet de flori , dar de unde nene ca era jale pe capul lor :happy :happy :happy

Vand vise
2nd November 2006, 11:12
Steaua a marcat 5 goluri pana acum
Bordeaux nu a marcat

YoYoyOi
2nd November 2006, 11:17
Este curios faptul ca pe site-ul UEFA Robinho este dat ca cel mai bun jucator al meciului. Eu as zice ca Cernea a fost.

Sergiu
2nd November 2006, 11:17
Da steaua a dominat 40 de minute fara prea mari ocazii, dupa care au avut noroc ca au scapat doar cu 1-0.
Au si avut noroc cu arbitrul ca nu i-a sanctionat mai dur, oricum si asa steaua a dominat la un singur lucru: faulturi (evident si la cartonase galbene).

Red-Castorryy
2nd November 2006, 11:19
Banel
mare jucator , mare caracter . a reusit singurul gol al partidei. unde mai pui ca parca spunea inaintea meciului ca simte ca o sa dea gol. Dar poate cine stie, asa il cumpara astia de la Real sa taie bilete la intrarea in stadion.

:happy :happy :happy :happy :happy

YoYoyOi
2nd November 2006, 11:30
Voi va mai puteti suferi? Nu vedeti ca faceti degeaba umbra pamintului? Sinteti chiar atit de incuiati incit nu mai stit cum sa loviti? Nu vedeti ca nu ne intereseaza parerile voastre? 4-0? 5-0? 6-0? Predictiile voastre de frustrati.
Va doare la culme ca am jucat fotbal adevarat. Ca puteam face un rezultat memorabil. Ca doar o greseala a facut sa pierdem, dar ca in ciuda acestui fapt sintem mindri. Sintem mindri ca echipa noastra este acolo sus, si ca aseara am fost egalii celor de la Real. Sintem mindri ca am jucat fotbal de inalt nivel cu echipe la aceeasi inaltime.
Voi? Doar aruncati mizerii si va bucurati de necazul altuia. Dar doar voi il vedeti ca un necaz, ca o nefericire. Noi, in schim il vedem ca o victorie, ca un succes.
Dar un lucru e sigur. Cind cazi de la etajul unu o sa fi doar zdruncinat. cind cazi de la etajul al doilea o sa ai vinatai si zgirieturi. Cind cazi de la etajul al treilea o sa apara ceva fracturi si leziuni grave. Iar caderea de la etajul al patrulea iti poate aduce moartea.
Voi la ce etaj sinteti acum? La 5? La 6? Cu atit mai mare durerea voastra cind veti cadea.
Zbor placut!

Sergiu
2nd November 2006, 11:30
Steaua a marcat 5 goluri pana acum
Bordeaux nu a marcat


Ce comparatie idioata.
Ce legatura are una cu alta? Sa le vedem in meciuri directe si apoi mai vorbim.
De exemplu si CSKA Moscova a dat doar 2 goluri, dar stau mult mai bine ca stelistii. Comparatia voastra e cu realu aia au dat 10, cu lyonu aia au dat 9 si cu kievu aia au dat 2.

Vand vise
2nd November 2006, 11:31
Real Madrid-Steaua 8-0
HAHAHHAHAHAHAHA...CE JALNIC ESTI...TE-AI FACUT DE KKT



sa speram ca v-o luati cu vreo 8-0 ... poate reveniti totusi cu picioarele pe pamant


daca joaca real cu echipa a II-a, intr-adevar scorul va fi mai strans, cu chiu cu vai un 4-0 amarat pt spanioli....


Eu zic un sec 3 sau 4-0, fara prea mult efort.


4-0

6-0 :(


:) jalnic...

Vand vise
2nd November 2006, 11:33
Ce comparatie idioata.
Ce legatura are una cu alta? Sa le vedem in meciuri directe si apoi mai vorbim.
De exemplu si CSKA Moscova a dat doar 2 goluri, dar stau mult mai bine ca stelistii. Comparatia voastra e cu realu aia au dat 10, cu lyonu aia au dat 9 si cu kievu aia au dat 2.

nu vezi ce zic astia de nicolita ??? :)

LittleOne
2nd November 2006, 11:34
imi pare rau pt steaua.....au facut un meci frumos..... din punctul meu de vedere meritau cel putin un egal......au jucat frumos... si banele nu fi demoralizat oricui i se poate intampla si dk nu ma inseala memoria (asa vag imi aduc aminte) k si beckam si dat o data gol (inante sa fie asa de cunoscut).... asa k banele capul sus....
p.s. dinamovistule dai dovada de nesimtire....poate isi baga si unul din jucatorii de la dinamo un gol in propria poarta sa vad ce bine razi atunci?!.....nu frumos din partea ta....

LittleOne
2nd November 2006, 11:36
eu sunt rapidista si mi se pare catastrofal sa dai gol in propria poarta....putina solidariatate ......k suntem romani.....

banderras
2nd November 2006, 11:53
Nu plange Banele.....in inimile noastre Steaua a castigat,,,,
http://i9.photobucket.com/albums/a100/banderras/realsteaua.jpg
http://i9.photobucket.com/albums/a100/banderras/realsteaua2.jpg

remy
2nd November 2006, 11:57
Bai, sa auzi cum 15.000 oameni murmura STEAUA cu toata fiinta pe Bernabeu' lu bunica ... asta numai CAMPIONII mai aud.
Bucurati-va dinamovisti, rapidisti si altii ca ei ca exista Steaua, fara ea voi nu existati!

Fara ea, voi nu respirati ... Steaua e aerul pe care-l respira doar campionii adevarati!
Doamne, asta-i dus rau. Iar cuvinte exaltante, stil Vadim Tudor.
Chiar asa, sa stii ca nu putem respira ca Steaua e impotenta (ma refer mai ales la atacantiii lor de paie).
Sa revin la meci:
Recunosc, Steaua a jucat ambitios, cu daruire, si ... atat !
Greseli de incepatori (includ aici si autogolul rar intalnit in fotbal, demn de Cascadorii rasului), noroc cu carul (putea fi chiar 5-2), faulturi la orice faza (31 de faulturi si 4 cartonase galbene !!!), unii jucatori care sunt doar cu numele acolo (Oprita, Nicolita, chiar si Dica la meciul asta), DOI CONDUCATORI CARE IAR AU LUAT-O RAZNA, ACUZAND ARBITRAJUL SI PE ADVERSARI SI ACUM !
Atentie: nu zic ca Nicolita nu e ambitios si tehnic, dar e terminat pt. fotbal de cand Jiji l-a ridicat atata in slavi pt. 2-3 meciuri bune de acum un an !
Tot Jiji a facut tactica de aseara, destul de paguboasa, cu Nicolita ... fundas, si joc mai ales pe aparare, in repriza a doua.
Si mai zic ceva ca sa vedeti ca Jiji nu e chiar sfant, cum se declara el: DUMNEZEU A DAT, DUMNEZEU A LUAT !
Steaua, in ultimii ani, a avut niste ghinioane incredibile (vezi Rosenborg, 'Boro, Otelul Galati), de care nu e strain Jiji, cu credinta lui blasfemiatoare (precum ca el e trimisul lui Dumnezeu pe Pamant, a declarat de multe ori), si care, si acum, a fost lovit de Dumnezeul pe care tot il invoca analfabetul care s-a dus la Madrid doar sa-si mai faca reclama politica sau pt. cumparaturi.
Orice ati zice, autogolul lui Nicolita a fost peste puterea normala de intelegere umana. N-am mai vazut asa autogol de zeci de ani, de cand ma uit la fotbal !!! :headbang: Dumnezeu nu uita si nu iarta cand i se ia in deradere numele !
LA STEAUA JUCATORII SUNT STRICATI DE CEI DOI SEFI, CARE O FAC PE DICTATORII. VEDETI SI CE ECHIPA A FACUT MEME SI JIJI, FARA REZERVE MAI ACATARII.
DACA ASA VRETI SA VA LAUDATI CA ATI FACUT FIGURATIE IN CH. LEAGUE, JUCAND BINISOR CU O ECHIPA CA REAL CARE NU S-A OBOSIT PREA MULT SA DEA GOLURI (VEDETI CE RATARI INCREDIBILE AU AVUT), N U VA MAI OBOSITI S-O FACETI IN MOD EXALTANT.
Ca sa vedeti ca nu vorbesc aiurea ca Real a jucat aproape la misto cu stelistii, tratand meciul ca o distractie, cititi asta: Real a tratat meciul ca si cum era doar un meci de antrenament, dar n-a fost chiar asa de usor, mai ales ca au ratat incredibil, chiar de la 1 m de poarta !!!

P.S.
Ca sa vedeti ca am avut dreptate ce va fi fost la meciul asta, am spus ieri ca:
Norocul stelistilor ar fi azi ca Realul sa joace fara mare efort, la castigarea meciului cu 1-0, sau sa fie super-infatuati !
Adica sa scape Steaua cu maxim 2-0, dar nu prea cred, pt. ca ii vor huidui pe jucatorii madrileni toti spectatorii spanioli de pe stadion, si nu le va pica bine ! Eram aproape sigur ca asa se va intampla cu spaniolii.
MAI CITITI SI FRAZELE ASTEA, CARE SPUN CAM IN CE FEL A FOST VAZUTA STEAUA DE SPANIOLI, CA O CENUSAREASA (CEL PUTIN PE JIJI L-A DURUT IN FUND DE MECI SAU DE ECHIPA):
[quote]"MEME", UMILIT. Mihai Stoica, managerul general de la Steaua, s-a suparat pe oficialii de la Real Madrid dupa ce a fost tinut aproximativ 20 de minute la poarta stadionului inaintea antrenamentului oficial, fiindca a fost confundat cu un simplu suporter :happy . "Un comportament total inacceptabil", le-a transmis "Meme" madrilenilor. :headbang:

Vand vise
2nd November 2006, 12:04
bey remy
asta am zis inainte de meci.....daca o sa pierdem cu 1-0 sau 2-1...apare remy sau bianco-rossi si zice: real nu a fortat
jalnic :rosu:

Andreea_bb
2nd November 2006, 12:05
Banel
mare jucator , mare caracter . a reusit singurul gol al partidei. unde mai pui ca parca spunea inaintea meciului ca simte ca o sa dea gol. Dar poate cine stie, asa il cumpara astia de la Real sa taie bilete la intrarea in stadion.

:happy :happy :happy :happy :happy
Asta e nesimtire curata.Dinamovistule, ai vrea tu sa vezi la Dinamo jucator ca Banel. Atunci cand o va ajunge Dinamo in uefa prin forte proprii(nu din cauza performantelor altora), sa iti permiti sa iti bati joc de durerea unui om care isi da sufletul pe teren, cum e Banel Nicolita. Forza Steaua!!!

m8k
2nd November 2006, 12:08
Desailly: ''Se invata la juniori, nu se da pasa la portar pe spatiul portii''
Asta e adevarul! Se pare ca Nicolita a scapat de saracie si atit ii ajunge.De jucat fotbal de mult nu mai joaca!!! Si plus de toate acestea inainte de a pasa te UITI unde pasezi!!! Cernea nu a avut absolut nici o vina!!!
In rest un meci pregatit tactic de nota 10!

Bumbescu
2nd November 2006, 12:14
Asta e nesimtire curata.Dinamovistule, ai vrea tu sa vezi la Dinamo jucator ca Banel. Atunci cand va ajunge Dinamo in uefa prin forte proprii(nu din cauza performantelor altora), sa iti permiti sa iti bati joc de durerea unui om care isi da sufletul pe teren, cum e Banel Nicolita. Forza Steaua!!!

Bravo fato, ce i-ai zis-o! Mama lui de......:)

Andreea_bb
2nd November 2006, 12:20
vai dar cat de amuzant esti...tu.acum pe bune...astea sunt glume?

Benny
2nd November 2006, 12:22
Desailly: ''Se invata la juniori, nu se da pasa la portar pe spatiul portii''

adevarat. Am observat insa, ca si jucatori mai de firma ca Banel au uitat de lectia de la juniori in ultimul timp (Gary Neville). Sau poate la englezi nu se invata.

Interesant totusi, cat de devreme s-a prins Cernea, ca e de rau. Pe cand mingea se indrepta spre poarta, Cernea era deja in genunchi de suparare. Initial am crezut, ca e accidentat.

Andreea_bb
2nd November 2006, 12:25
tu chiar crezi ca esti amuzant? zi-mi si mie, ce senzatie ai cand te bucuri de raul altuia? sa stiu ce sa fac atunci cand si-o va lua dinamo.

Bumbescu
2nd November 2006, 12:26
vai dar cat de amuzant esti...tu.acum pe bune...astea sunt glume?

Vaai, si eu care ma credeam amuzant:D , chiar imi placuse cum l-ai demolat pe ala, mi-a placut stilul direct, plin de patos :D Tine-o tot asa.Pa.

JJ
2nd November 2006, 12:27
Banel a gresit grav, a privat Steaua de un posibil punct care oricum nu conta prea mult. N-am mai vazut un autogol care sa para atat de ... intentionat, poate doar ala al Angliei cu Croatia de acum vreo luna.

Ramane bataia pt locul 3 de peste doua saptamani - un 0-0 marca Olaroiu si sunteti calificati in UEFA.

dede
2nd November 2006, 12:28
buey remy, esti dus rau...ca toti dinamovistii de altfel
inainte de meci ziceati ca ne-o luam cu 6-0, avem noroc daca real joaca cu echipa a 10-a si scapam doar cu 4-0, iar acum, dupa meci, bagati placa cu "Steaua a avut noroc ca real nu a fortat, ca ei erau cu gandul la stele verzi sau mai stiu io pe unde..." unul zicea ca arbitru a tinut cu noi :mda: scuze si iar scuze...

Tot Jiji a facut tactica de aseara, destul de paguboasa, cu Nicolita ... fundas, si joc mai ales pe aparare, in repriza a doua.

tu ai vazut macar meciul? sau doar ai citit ieri pe gsp ca Nicolita joaca fundas? :mda:

Vand vise
2nd November 2006, 12:30
sunt glume intelese doar de ei :lol:

Andreea_bb
2nd November 2006, 12:36
scuze,bumbescu,mesaju ala era pt dinamovistu cu glume in program.era replica la "gluma" cu floraresele

remy
2nd November 2006, 12:44
bey remy
asta am zis inainte de meci.....daca o sa pierdem cu 1-0 sau 2-1...apare remy sau bianco-rossi si zice: real nu a fortat. jalnic :rosu:
PENIBILUL FORUMULUI dOn-JJ, TU STII SA CITESTI CE AM SCRIS EU ACUM O ZI ?
d3d3, vezi, ca poate fi valabil si pt. tine, ca nu citesti atent ce am zis eu:

Norocul stelistilor ar fi azi ca Realul sa joace fara mare efort, la castigarea meciului cu 1-0, sau sa fie super-infatuati !
Adica sa scape Steaua cu maxim 2-0, dar nu prea cred, pt. ca ii vor huidui pe jucatorii madrileni toti spectatorii spanioli de pe stadion, si nu le va pica bine ! Eram aproape sigur ca asa se va intampla cu spaniolii. http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=883148&postcount=261

Mai vezi si ce tare i-a interesat pe spanioli de meciul asta, si deja nu mai e nici un comentariu.

Cu o seara inaintea infruntarii cu Steaua, fotbalistii de la Real Madrid au fost la un party dat de Guti, care a implinit 30 de ani. Cei mai petrecareti elevi ai lui Capello, brazilienii Carlos si Emerson, au fost, poate nu intamplator, destul de obositi aseara. Real a tratat meciul ca si cum era doar un meci de antrenament, dar n-a fost chiar asa de usor, mai ales ca au ratat incredibil, chiar de la 1 m de poarta !!!
Eu zic sa cititi tot ce am scris eu in postul asta, si sa nu mai aberati aiurea !
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=884958&postcount=627
Baieti, deja rade iar Europa de Steaua, ca poate avea un jucator ca Banel, care da autogol, cu toate ca portarul era la 10 m de el, in cu totul alta parte de locul unde a pasat Banel.
La Steaua se face controlul medical, sau se iau jucatori la misto ? Si Carlos, dar si Banel sunt cu probleme grave oftalmologice ?
Ce sa mai zic ca MEME iar abereaza si zice ca i-au furat arbitrii, sau ca Real a jucat dur (???!!!).
L-a suparat rau pe Capello acest nimeni de la sefia Stelei dus cu sorcova, si i-a replicat ca Steaua a faultat de vreo 35 de ori, plus 4 cartonase galbene !
Meme asta-i dement, si face de ras Romania cu prostia lui.
Fii decent sa spui ca ai pierdut onorabil, nu ca ai fost furat, dupa ce scapi de goluri si de la 1 metru, si de la 11 metri !
Ce sa mai zicem cat de franjuri era facut Goian de Robinho, un jucator care face muci unul ca stelistul nostru amarat.
Si mai e ceva, valabil pt. d3d3: Cum naiba Banel nu era pus fundas in momentul in care a dat autogolul, ca doar nu se mutase poarta invers, saracul "Jardel" (???!@@@!!!) crezand ca acolo e poarta Realului si ca el era atacant ! :evil:

delaparis
2nd November 2006, 12:46
tu chiar crezi ca esti amuzant? zi-mi si mie, ce senzatie ai cand te bucuri de raul altuia? sa stiu ce sa fac atunci cand si-o va lua dinamo.

Andreea daca vrei sa pui in evidenta o atitudine pe care o crezi injositoare atunci incearca sa nu raspunzi cu aceeasi moneda :)

Bumbescu
2nd November 2006, 12:47
scuze,bumbescu,mesaju ala era pt dinamovistu cu glume in program.era replica la "gluma" cu floraresele

Uff, mi s-a luat o piatra de pe suflet:)
Chiar asa, sa-mi pierd tot sarmul:cool: dintr-o data:)

georg40
2nd November 2006, 12:50
Steaua pierde la Real, ceea ce era de asteptat. Putea fi mai rau decat 0-1, gazdele au avut ocazii mai multe si mai mari, si au ratat si un penalti.
Acum exista un singur obiectiv numai, victoria sau un egal impotriva lui Dinamo Kiev pentru a asigura participarea la 16-imile Cupei UEFA. Un tel foarte apropiat si realizabil.
Meciul de la Madrid ramane , pentru mine cel putin , memorabil intre cele peste 1 000 de meciuri pe care le-am urmarit de-a lungul anilor.
Un asemenea autogol, ca cel al lui Nicolita nu am vazut inca niciodata .
Are Banel ce sa povesteasca nepotilor si stranepotilor daca va avea.
O minge data acasa are o premiza pe care o stie fiecare incepator: inainte de a lovi mingea cauti un contact de vedere cu portarul pentru a-ti trada intentia... Iar Nicolita ? El a trimis balonul acasa fara sa-si vada portarul , nefericitul Cernea se afla , se pare lovit, la pamant... Ce eroare ? Colegii au incercat sa-l consoleze pe sarmanul om, dar un asemenea autogol te poate face sa nu dormi nopti in sir...Insfarsit timpul repara totul sau aproape totul !
Lupta Steaua !!

Andreea_bb
2nd November 2006, 12:59
Andreea daca vrei sa pui in evidenta o atitudine pe care o crezi injositoare atunci incearca sa nu raspunzi cu aceeasi moneda :)
:)Sorry.Stiu ca asa e. Oricum,nu as putea sa ma bucur daca Dinamo ar lua bataie de la Besiktas sau cu cine mai joaca in Europa. Pana la urma e vorba de Romania

Aurel.D
2nd November 2006, 13:00
Steaua a facut cel mai bun joc din acest sezon, zic eu..A facut presing foarte bine, a jucat cu foarte mult curaj, partea nasoala este ca Olaroiu nu prea agreeaza jocul ofensiv atunci cand nu mai are nimic de pierdut (mare refer la ultimele 15 minute).
La faza golului eu nu l-as invinovati atat de tare pe Nicolita...a gresit dar nici Cernea nu trebuia sa iasa atat de mult din cadrul portii. Nu poti stii unde o trimite jucatorul!!
Chiar nu am inteles ce cauta Cernea tocmai acolo...

Real a intrat cam relaxata, iar in repriza a doua a ratat cateva ocazii foarte mari....Putea foarte bine sa marcheze cel putin 2 goluri.

Chiar imi pare rau pt. Nicolita, cred ca era ultimul jucator de la Steaua care merita asa ceva.....O sa fie un cosmar care il va urmari toata viata...
Ar fi pacat sa dati in el.

Marius DG
2nd November 2006, 13:05
De unde sa incepi sa comentezi asa o lupta plina de norocuri dar si de ghinioane.Banel a facut o greseala care il va urmari toata viata,voi astia care sinteti rautaciosi si il faceti in tot felul mai bine trageti apa ca pute pina aici pe forum,EL a jucat pe teren nu voi,el va trebui sa suporte glumele proaste care vor veni nu voi!realul nu a fost inexistent au avut si ei cite ratari 2-3 de gol deci acolo a fost norocul Stelei !Ghinionul a fost ca am jucat bine dar o greseala a dat drumul la mai multe ...indiferent cine a dat golul victoriei e totusi un scor la limita !..O intrebare ptr Dinamovisti ....credeti ca vor apare stelisti cu steagurile turcesti dupa meciul vostru ?....

delaparis
2nd November 2006, 13:10
Raspuns pentru Marius_DG : nu .

Sa revenim un pic la joc...

Steaua a facut figura frumoasa in comparatie cu meciurile de acasa (Lyon si Real) iar uneori chiar dadea impresia ca poate ciupi o victorie contand pe neatentia spaniolilor care erau ocupati numai cu jocul in 40 de metrii.

O diferenta severa intre cele doua echipe este totusi tehnica la controlul mingii. Element esential din fotbal, s-a vazut aseara clar cum Real accelera dind viteza la minge cu pase iuti si control corect iar cand Steaua avea momente asemanatoare doua pase erau receptionate bine dar a treia se izbea de jucator ca de gard. Aici , deseori, echipele romanesti pierd teren iar adversarele castiga incredere.

Platini spunea "un control bun la minge inseamna 80% gol..."

remy
2nd November 2006, 13:24
buey remy, esti dus rau...ca toti dinamovistii de altfel
tu ai vazut macar meciul? sau doar ai citit ieri pe gsp ca Nicolita joaca fundas? :mda:
Dar tu l-ai vazut la aragaz, frăţie d3d3 ?
Cum naiba Banel nu era pus fundas in momentul in care a dat autogolul, ca doar nu se mutase poarta invers, saracul "Jardel" (adevaratul Jardel va cere daune ???!@@@!!!) crezand ca acolo e poarta Realului si ca el era atacant !
d3d3, sa nu fii tu dus rau, pt. ca esti penibil sa spui ca Banel era in fata careului de 16 metri, pt. ca avea sarcini pt. atac ! S-au schimbat regulile in fotbal, si, in timpul meciului, poti trage la orice poarta, ca se pune gol pt. echipa ta ?
Sincer, asa gol dat de un atacant ... in proprie poarta e ceva unic in istoria fotbalului.
La autogolul asta nu a fost o intamplare sau o greseala banala, cred ca e ori o problema psihica netratata la Banel (a avut o cadere, o "ceata" pe creier), ori o problema oftalmologica, fara gluma !
Jur ca nu am nimic de impartit cu Banel, care e un baiat de nota 10, muncitor, sufletist, fair-play, dar fotbalist nu mai e de vreo 6 luni -1 an, de cand l-a laudat Jiji, care e un "tocator" de jucatori.
Cat mai strica asta jucatorii, pe care-i munceste doar pt. politica lui ?
Urmeaza Dica sa fie terminat pt. fotbal, care e deja penibil de vreo luna !

Marius DG
2nd November 2006, 13:28
Raspuns pentru Marius_DG : nu .

Sa revenim un pic la joc...

Steaua a facut figura frumoasa in comparatie cu meciurile de acasa (Lyon si Real) iar uneori chiar dadea impresia ca poate ciupi o victorie contand pe neatentia spaniolilor care erau ocupati numai cu jocul in 40 de metrii.

O diferenta severa intre cele doua echipe este totusi tehnica la controlul mingii. Element esential din fotbal, s-a vazut aseara clar cum Real accelera dind viteza la minge cu pase iuti si control corect iar cand Steaua avea momente asemanatoare doua pase erau receptionate bine dar a treia se izbea de jucator ca de gard. Aici , deseori, echipele romanesti pierd teren iar adversarele castiga incredere.

Platini spunea "un control bun la minge inseamna 80% gol..."

Ai dreptate,imi pare rau ca mesajul meu sa deplasat de la subiect.Akuma sa nu ne punem sa comparam castraveti nostri cu ai lor ...eu stiu ce spui tu si iti dau perfecta dreptate ,dar ma gindesc ca si la voi in Paris este la fel ca si aici unde sint eu.Calitatea este deobicei in proportie cu bani care ai dat pe produs.Deci mai concret Daca Nicolita ar fi castigat 70.000 pe saptamina cit ia beckam sau mai stiu eu care ...probabil ca nu i sar fi acceptat ...nu ma inteelge gresit nu spun ca este acceptabil ci doar ca este diferenta la mai multe capitole nu numai la calitatea jocului ...si daca tragi linie ...pina la urma tot steaua a fost mai bine ....(sic) la o investiite de sa spunem 10 mil ...cu salari cu tot pe un an ...pe cind realul cit a investit ...hmmmm plus in romania mai este ceva lipsa ...pregatirea si investitia in jucatorii tineri ( sa nu mai vorbim de educarea lor ca oameni ,ca atunci cind ajung pe "afara" sa nu fure geci sau mai stiu eu ce de prin magazine !) de akolo pornesc multe ...

STEAUA-MANIA
2nd November 2006, 13:30
nicolita a declarat: "mi-am dorit foarte mult sa marchez in CL. daca nu l-am pacalit pe casillias, mi-a iesit cu cernea."

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Ah,da,ce moderatori de... sunt pe ols,eu cand am scris ceva asemanator pt dinamo,mi-a fost sters mesajul..astia din groapa mai aveti tupeul sa ziceti ca ols e site stelist..:happy :happy
PS bineinteles,ma astept sa fiu aspru "sanctionat" pt adevarul exprimat fata de moderatorii de pe ols...ceva de genu "ba,eu is moderator,te sanctionez ca asa vreau eu,ba" :ras-plans: ce sa va spun,asa imi pasa de mult..cat ma intereseaza daca bate dinamo sau nu:D

dede
2nd November 2006, 13:42
Dar tu l-ai vazut la aragaz, frăţie d3d3 ?
Cum naiba Banel nu era pus fundas in momentul in care a dat autogolul, ca doar nu se mutase poarta invers, saracul "Jardel" (adevaratul Jardel va cere daune ???!@@@!!!) crezand ca acolo e poarta Realului si ca el era atacant !

la faza aia a ajuns fundas, deoarece Petre Marin era in fata si i-a luat locul, insa de aici pana la a spune ca e vina lui Gigi ca Nicolita a ajuns fundas, de parca ar fi jucat acolo tot meciul, e diferenta...

delaparis
2nd November 2006, 13:43
Ah,da,ce moderatori de... sunt pe ols,eu cand am scris ceva asemanator pt dinamo,mi-a fost sters mesajul..astia din groapa mai aveti tupeul sa ziceti ca ols e site stelist..:happy :happy
PS bineinteles,ma astept sa fiu aspru "sanctionat" pt adevarul exprimat fata de moderatorii de pe ols...ceva de genu "ba,eu is moderator,te sanctionez ca asa vreau eu,ba" :ras-plans: ce sa va spun,asa imi pasa de mult..cat ma intereseaza daca bate dinamo sau nu:D

Sati calm ca se va rezolva ... revino la meci tu si lasa-ne pe noi sa ne facem treaba.


Marius DG: Deocamdata, economic vorbind, Steaua e bine nimic de zis dar Real se duce mai departe si atunci sa vezi "balanta". Cand ajungi in sferturi sau semi deja poti spune ca ai asigurat salariul la juma de echipa de la Real ... si asta fara sa iau in consideratie castigurile anexe (publicitate sponsori etc ...)

dYnamical
2nd November 2006, 13:51
ooooooooooooo...banel nicolita la real ;best player of 2007;bine bah;barcelona a ofertat 25mil$ ca banel sa joace contra lor,ba chiar se ofera sa-i-l cumpere pe jardel lui real spunand ca suporta toate costurile dar acest magnific sa joce in fiecare meci real-barca............................................. ...
galactic asat a lu' jardel...!!!

STEAUA-MANIA
2nd November 2006, 13:51
Sati calm ca se va rezolva ... revino la meci tu si lasa-ne pe noi sa ne facem treaba.


Marius DG: Deocamdata, economic vorbind, Steaua e bine nimic de zis dar Real se duce mai departe si atunci sa vezi "balanta". Cand ajungi in sferturi sau semi deja poti spune ca ai asigurat salariul la juma de echipa de la Real ... si asta fara sa iau in consideratie castigurile anexe (publicitate sponsori etc ...)

Poate asimilezi mai greu informatia..atunci iti mai explic....NU VA FACETI TREABA!Tu,stai degeaba 23/24 h pe ols,dormi in post:happy
Oricum stii ca esti un terminat.:ok: Hai,penalizeaza-ma,doar atat stii sa faci,in rest cu moderarea forumului...:happy
Vadime,buna alegere...:happy
ols site stelist?:happy :happy

dYnamical
2nd November 2006, 13:59
mai stiti qm statea cainele da badea la vestiar la real in tur??atunci a dovedit k e un sclav si orqm are fata aia da melc nici dak da 50 da goluri in chl no sa faca publicitate q fatza aia

remy
2nd November 2006, 14:00
N-are rost sa lovim in cineva cazut, mai ales ca e un om de bun simt si fair-play
Dar, ceea ce am scris eu mai sus, eu zic ca poate fi o mare problema !

Sincer, asa gol dat de un atacant ... in proprie poarta e ceva unic in istoria fotbalului.
La autogolul asta nu a fost o intamplare sau o greseala banala, cred ca e ori o problema psihica netratata la Banel (a avut o cadere, o "ceata" pe creier), ori o problema oftalmologica, fara gluma !
CE PARERE AVETI DE ACEST AUTOGOL GREU DE EXPLICAT, NU SE PARE CA E O PROBLEMA MEDICALA LA BANEL, ASA CUM ERA LA CARLOS ?
SAU, MAI BAG CEVA PE THREADUL ASTA, CU TOATE CA PARE ABSURD: DACA JIJI A FACUT UN MIC "BLATULET" (DE TORT) CU CALDERON, FRATIORUL DE ... GEM ... DE DURERE, SI NOI NU STIM ? :evil:
AR FI SI ASTA PLAUZIBIL, TOTUSI, DUPA MODUL IN CARE A DAT GOLUL NICOLITA !
MAI GLUMIM SI NOI, CE NAIBA ! :jerk:

delaparis
2nd November 2006, 14:00
STEAUA-MANIA : :o:

Sa stii ca nu eu sunt de vina pentru rezultatul de aseara :D

Esti suparat si te inteleg dar incearca sa postezi la subiect totusi :cool:

Zapada
2nd November 2006, 14:01
Eu am mai scris pe undeva ca Banel Nicolita nu e fotbalist de Steaua
El alearga ca un nebun fara sa ridice capul din pamant (ca boul la strechie)

El nu se uita cand centreaza si de aceea toate mingiile sunt trimise la intamplare
Daca a ajuns sa nu se uite nici la propria poarta sa vada daca portarul e in poarta, cand trimite mingea spre portar, fara sa fie presat de adversar nu mai e nimic de zis!

Vina e a antrenorului si pentru "cele 2 batai ca la carte" suferite acasa de Steaua, precum si acestei batai suferite datorita unui jucator (Banel) care nu se uita decat la minge.
Banel nu trebuia sa joace fundas

Cum poti sa joci cu fundas care nu se uita dupa coechipieri cand paseaza mingea

Steaua a avut mare noroc deoarece scorul trebuie sa fie vreo 3-0 fara sa luam in calcul autogolul lui Banel, dar e pacat ca poate se termina 0-0 daca Benel se uita macar la propria poarta atunci cand a trimis mingea incet spre poarta goala.

dYnamical
2nd November 2006, 14:03
continuare :'domnul Ronaldo imi dati si mie tricoul dvs fermecat?'

Luis Garcia10
2nd November 2006, 14:18
Bv Banele! Capu` sus si FORZA STEAUA!

blizz4rd
2nd November 2006, 14:19
din respect pentru munca depusa de un sportiv, te rog sa inchizi sau sa stergi acest thread.
mersi.

Vand vise
2nd November 2006, 14:26
Chiar nu am inteles ce cauta Cernea tocmai acolo...


presupun ca a iesit in lateral sa degajeze mingea care trebuia sa vina de la banel :D...b

Originally Posted by Quittaro View Post
4-0
poate vedem diseara 0-4 :D :D :D :D

blizz4rd
2nd November 2006, 14:27
din respect pentru munca depusa de un sportiv, te rog sa inchizi sau sa stergi acest thread.
mersi.

Marius DG
2nd November 2006, 14:27
la faza aia a ajuns fundas, deoarece Petre Marin era in fata si i-a luat locul, insa de aici pana la a spune ca e vina lui Gigi ca Nicolita a ajuns fundas, de parca ar fi jucat acolo tot meciul, e diferenta...

Aseara stelisti sau zbatut pe teren ,au fugit si sus si jos,Nicolia a jucat si ca mijlocas dar si ca atacant ( extrema) El are viteza buna si lupta mult in faza respectiva era la recuperare.dar cere prea mult timp sa explic ce si cum ...(sic)in fine merge steaua inainte ,becali mai scoate vreo perla doua ,ceva afaceri cu imobilare si isi face steaua bugetul ptr la anul ...in uefa !

alexdolofanul
2nd November 2006, 14:32
eroul meu: banel nicolita. a eliminat steaua din cl. oooooooooooolllllllllllllllllllllllleeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

dede
2nd November 2006, 14:39
SAU, MAI BAG CEVA PE THREADUL ASTA, CU TOATE CA PARE ABSURD: DACA JIJI A FACUT UN MIC "BLATULET" (DE TORT) CU CALDERON, FRATIORUL DE ... GEM ... DE DURERE, SI NOI NU STIM ?
AR FI SI ASTA PLAUZIBIL, TOTUSI !
:ras-plans:
fraza zilei...
intr-adevar, Steaua e mare echipa daca realul a avut nevoie de blat ca sa castige :happy

remy
2nd November 2006, 14:40
Ma bucur de titularizarea lui Nicolita ca mijlocas dreapta. Nu stiu ce sarcini de joc i s-au dat, probabil sa-l tina pe Robinho sau Diarra, dar e mai bine ca este mai avansat. Si-a revenit in ultima vreme, ca prea s-a plafonat fiind utilizat ca pe post defensiv, ca fundas. Ce umbla prin presa cum ca ar fi fundas dreapta era o timpenie.Nu stiu cum se va descurca Stancu, la debutul lui in CL, dar sper sa nu-i tremure genunchii prea tare.
Hai STEAUA!!!!!
Ai fost tare la faza asta, ti-ai dat cu stangu'n dreptu' !
Si acum te bucuri de titularizarea lui Nicolita ca mijlocas dreapta ?
Ce sarcini de joc i s-au dat, e clar: sa dea gol ... dar in propria poarta ! L-a tinut pe ... Cernea de vorba si i-a infipt-o in inima ! Si tu, Brutus, zicea Cernea !
Si-a revenit in ultima vreme, ca prea s-a plafonat fiind utilizat ca pe post defensiv, ca fundas. Dar cu Cernea si poarta lui ce-a avut ? Asa-i ca s-a plafonat cam de 1 an ? Daca a dat gol cu Urziceniul, care a mimat ca joaca in repriza a doua, inseamna ca si-a revenit ? Deja cred ca, odata cu meciul asta, e ratat pt. fotbal, si, totusi, nu merita !
Ce umbla prin presa cum ca ar fi fundas dreapta era o timpenie. Da, e o tampenie ca nici nu stiai ce e: fundas sau atacant ? Ce cauta el acolo, in aparare ?
CE TACTICA HAOTICA, DE ANTRENOR DE LIGA A 2-A A AVUT OLAROIU CEL FRICOS !

Brian
2nd November 2006, 14:55
Eu zic ca trebuie sa lasam ce s-a intamplat aseara si sa ne gandim la viitor.
Sa incepem reconstructia Stelei:
1. in primul rand schimbam antrenorul, ca este PRAF!
2.Dupa ce aducem un antrenor care stie ce inseamna atacul si contraatacul(ca aparare avem), aducem niste jucatori rapizi si tehnici. 3 mijlocasi si 2 atacanti. Nu trebuie sa fie inalti ci doar tehnici si rapizi(avem si inaltime deja)
Cel putin unul dintre cei 3 mijlocasi trebuie sa aiba un sut puternic si cat mai precis.

Dupa ce vom indeplini cele doua puncte de mai sus atunci vom bate si pe Real Madrid si pe Barca si pe cine vretzi voi....

Ma ofer antrenor pt 2 etape la Steaua sa arat ce inseamna sa fii cu adevarat antrenor....lol

Aurel.D
2nd November 2006, 15:00
Cred ca in ultimele 15 minute, Olaroiu putea risca mai mult pe atac....dar el nu face niciodata asa ceva...
Nu avea nimic de pierdut, putea incerca o varianta mai ofensiva...

remy
2nd November 2006, 15:13
din respect pentru munca depusa de un sportiv, te rog sa inchizi sau sa stergi acest thread.
mersi.

ALO, DOMNU' DICTATOR, E MOSIA TA FORUMUL ASTA SA INCHIZI ORICE TOPIC DORESTI MATALE ? :rosu:
Daca esti asa tare, sa interzici toata mass-media, care rade de autogolul asta, demn de cel mai penibil poate din istoria fotbalului.
Si mai asteptam pe Jiji sa spuna ca Banel a fost posedat de Diavol, si de-asta i s-a pus ceata pe ochi si n-a mai vazut unde era Cernea !
Si diavolul asta, cum isi baga coada peste tot ! :drak:

superchumbo
2nd November 2006, 15:24
si frustratzii unde se vor manifesta ???

Diodude
2nd November 2006, 15:27
pt doris si restul care au zis ca luam 5-6-7 goluri
real-barca 2-0
real-STEAUA 1-0
oprita trebuia schimbat in minutul 46
thereau trebuia sa intre in minutul 46
lovin si coman nu avea ce sa caute in teren

Deci in concluzie ce ar trebui sa intelegem???ca steaua e peste Barcelona???Esti "destept".Se vede ca tii cu steaua!!!Ai uitat sa pui si rezultatul de la bucuresti.Ala cat a fost???:happy

Liviu
2nd November 2006, 15:32
Este curios faptul ca pe site-ul UEFA Robinho este dat ca cel mai bun jucator al meciului. Eu as zice ca Cernea a fost.
Robinho a părut din alt film . Singurul de pe teren capabil să intre cu mingea în poartă . Mare jucător ( va fi ) . Cernea a avut o singură intervenţie miraculoasă . În rest tot ce a scos era parabil şi a mai luat şi golul ăla...oricum , este un excelent portar de rezervă .

Steaua a facut cel mai bun joc din acest sezon, zic eu..A facut presing foarte bine, a jucat cu foarte mult curaj, partea nasoala este ca Olaroiu nu prea agreeaza jocul ofensiv atunci cand nu mai are nimic de pierdut (mare refer la ultimele 15 minute).
Nu a fost peste cel de la Kiev - apogeul actualei echipe . Totuşi după ultima lună , a fost reconfortant să-i văd pe stelişti jucând iar bine .
Oli e un fricos . E un bun metodist , are calităţile lui de antrenor , dar era mai convenabil pentru el acest 1-0 decât să rişte şi să mai ia încă două goluri . Uşoară lipsă de încredere în capacitatea echipei .

Cum naiba Banel nu era pus fundas in momentul in care a dat autogolul, ca doar nu se mutase poarta invers, saracul "Jardel" (adevaratul Jardel va cere daune ???!@@@!!!) crezand ca acolo e poarta Realului si ca el era atacant !
Cat mai strica asta jucatorii, pe care-i munceste doar pt. politica lui
Nicoliţă evident că nu a jucat fundaş ci mijlocaş . Pe partea dreaptă , dar şi pe stănga , facând schimb cu Opriţa . Faza respectivă l-a găsit mai jos , nu poţi să spui că era fundaş la acea fază . Ar însemna că şi Dan Petrescu a jucat atacant în România-Anglia de la CM '98 .;)
Jiji nu are nicio vină că Nicoliţă nu se uită unde pasează . Că îi mai laudă pe unii uneori nejustificat e altă discuţie .

Rossi
2nd November 2006, 15:39
iar ati facut Romania de ras ...

noul slogan mastercard : trip to Madrid with private jet... 25.000$
hotel rooms for 21 players.... 35.000$
the look on 15.000 romanians' faces when Banel kicks the autogoal.... priceless

superchumbo
2nd November 2006, 15:44
iar ati facut Romania de ras ...

noul slogan mastercard : trip to Madrid with private jet... 25.000$
hotel rooms for 21 players.... 35.000$
the look on 15.000 romanians' faces when Banel kicks the autogoal.... priceless

va jucati pe playstation cand noi jucam in UEfA, dar acum

Satisfactia sa v-auzim latrand pe forum cand noi jucam in CL

N E P R E T U I T A

Sorin Blaj
2nd November 2006, 15:44
Nicoliţă evident că nu a jucat fundaş ci mijlocaş . Pe partea dreaptă , dar şi pe stănga , facând schimb cu Opriţa . Faza respectivă l-a găsit mai jos , nu poţi să spui că era fundaş la acea fază . Ar însemna că şi Dan Petrescu a jucat atacant în România-Anglia de la CM '98 .;)
Jiji nu are nicio vină că Nicoliţă nu se uită unde pasează . Că îi mai laudă pe unii uneori nejustificat e altă discuţie .
Nicolita a schimbat partea si faza la prins fundas, pentru ca Petre Marin a recuperat, asa ca Nicolita s-a retras sa-l acopere. Asta a fost. Si oricum cel ce a gresit a fost Nicolita, Cernea era acolo unde trebuia, dar Nicolita nu s-a uitat unde da pasa. Ghinion.

Diodude
2nd November 2006, 15:46
Bai stelistilor.1+1=2,o.k.Ce tot va mai aruncati care mai de care in analize,si ironii care mai de care mai ieftine,ca aveti echipa,ca santeti buni,ca banel nicolita e roman.....Ati luat 0 puncte din dubla cu Real Madrid,cu un golaveraj de 1-5,ceea ce va garantez ca Dinamo daca juca o dubla cu Real nu iesea cu 0 puncte dupa 2 meciuri.Poate scoteau 1 punct,dar tot il scoteau punctul ala,si nu luam niciodata 4 goluri pe terenul nostru,o.k.Si aici ma refer in momentul de fata la ce jucam noi si la ce parodie de fotbal ati jucat voi in ultimul timp.Deci cand cineva se va uita peste 20 de ani in statistica la meciul steaua-Real Madird o sa scrie 1-4 si 0-1.Cand vezi un scor general de 1-5,daca ai putin bun simt,nu mai zici nimic,te ascunzi pentru o perioada de timp,si nici tastatura nu o mai atingi.

blizz4rd
2nd November 2006, 15:47
ALO, DOMNU' DICTATOR, E MOSIA TA FORUMUL ASTA SA INCHIZI ORICE TOPIC DORESTI MATALE ? :rosu:
Daca esti asa tare, sa interzici toata mass-media, care rade de autogolul asta, demn de cel mai penibil poate din istoria fotbalului.
Si mai asteptam pe Jiji sa spuna ca Banel a fost posedat de Diavol, si de-asta i s-a pus ceata pe ochi si n-a mai vazut unde era Cernea !
Si diavolul asta, cum isi baga coada peste tot ! :drak:

1. era un thread deschis special doar cu acel post. l-am rugat sa-l stearga. intre timp a fost mutat.
2. cred ca exprimarea mea e destul de politicoasa ca sa ma scuteasca de cuvinte scrise cu litere mari.
3. ti-am mai spus si pe alt forum ca esti un distrus, ti-o mai zic inca odata. spanzura-te.

fanatik_sb
2nd November 2006, 15:49
Exista o zicala, perfect adevarata in acest caz: "Mai bine mori ca un leu in lupta, decat sa traiesti ca un caine in lant"...
Sa va vedem diseara, eroilor...

revealer
2nd November 2006, 15:56
Bai stelistilor.1+1=2,o.k.Ce tot va mai aruncati care mai de care in analize,si ironii care mai de care mai ieftine,ca aveti echipa,ca santeti buni,ca banel nicolita e roman.....Ati luat 0 puncte din dubla cu Real Madrid,cu un golaveraj de 1-5,ceea ce va garantez ca Dinamo daca juca o dubla cu Real nu iesea cu 0 puncte dupa 2 meciuri.Poate scoteau 1 punct,dar tot il scoteau punctul ala,si nu luam niciodata 4 goluri pe terenul nostru,o.k.Si aici ma refer in momentul de fata la ce jucam noi si la ce parodie de fotbal ati jucat voi in ultimul timp.Deci cand cineva se va uita peste 20 de ani in statistica la meciul steaua-Real Madird o sa scrie 1-4 si 0-1.Cand vezi un scor general de 1-5,daca ai putin bun simt,nu mai zici nimic,te ascunzi pentru o perioada de timp,si nici tastatura nu o mai atingi.

Ai perfecta dreptate. Dinamo ar fi scos cel putin un punct din dubla cu Real Madrid. De asemenea, dinamo ar fi eliminat pe middlesborough si ar fi jucat finala Cupei Uefa; mai mult, dinamo nu ar fi pierdut cu 4-0 finala cu Milan si nu ar fi avut nevoie de 11m pentru a se impune in fata Barcelonei.

Din pacate pentru fotbalul romanesc, nu dinamo s-a aflat in situatiile astea, altfel acum am fi stat mult mai bine.

dede
2nd November 2006, 16:01
va garantez ca Dinamo daca juca o dubla cu Real nu iesea cu 0 puncte dupa 2 meciuri.
nu iesea cu nimic, pt ca voi nu aveati cum sa jucati cu Real...asta e deja un nivel la care voi n-ati ajuns niciodata si nu stiti ce inseamna cu adevarat Uefa Champions League...voi stiti doar sa comentati si sa va bucurati de infrangerile altora, din moment ce echipa voastra e incapaibila sa va produca bucurii :mda:

mai bine ai lasa tu Steaua ca si voi jucati in seara asta cu turcii...vedeti sa nu va faceti de kko ca de obicei...

Brian
2nd November 2006, 16:05
Bai stelistilor.1+1=2,o.k.Ce tot va mai aruncati care mai de care in analize,si ironii care mai de care mai ieftine,ca aveti echipa,ca santeti buni,ca banel nicolita e roman.....Ati luat 0 puncte din dubla cu Real Madrid,cu un golaveraj de 1-5,ceea ce va garantez ca Dinamo daca juca o dubla cu Real nu iesea cu 0 puncte dupa 2 meciuri.Poate scoteau 1 punct,dar tot il scoteau punctul ala,si nu luam niciodata 4 goluri pe terenul nostru,o.k.Si aici ma refer in momentul de fata la ce jucam noi si la ce parodie de fotbal ati jucat voi in ultimul timp.Deci cand cineva se va uita peste 20 de ani in statistica la meciul steaua-Real Madird o sa scrie 1-4 si 0-1.Cand vezi un scor general de 1-5,daca ai putin bun simt,nu mai zici nimic,te ascunzi pentru o perioada de timp,si nici tastatura nu o mai atingi.

Nu poti sa faci comparatzii cu ce ati fi faut voi, sau ce nu ati fi facut...daca ma intrebi pe mine, la atacul si mijlocul pe care il are Dinamo eu cred ca putea sa le rupa capul celor de la Real Madrid, la ce aparare am vazut aseara ca au. Dar te rog frumos nu mai ataca asa de urat Steaua fiindca in loc sa se vada ca ai logica in ceea ce spui, se vede doar invidie. E calr turul este al vostru...dar nu este prima data cand atzi terminat la o distanta mare de Steaua in tur dupa care atzi pierdut campionatul....asa ca putetzi sa va bucuratzi in vara, sau ne bucuram noi.....pana atunci orice comentariu este lipsit de sens.....
Sper sa ne bucuram cu totii diseara pt Rapid si Dinamo...si incercati sa nu mai fiti rautaciosi cu echipa adversa dupa un meci in Europa....ar fi un pas spre civilizarea suporterilor....

superchumbo
2nd November 2006, 16:06
statistica la meciul steaua-Real Madird o sa scrie 1-4 si 0-1.Cand vezi un scor general de 1-5,

iar statistica va retine din-rezerve man utd 1-6

asa k la capitolul asta ne ######

vb despre meciurile altei echipe intr-o competitie in care deocamdata aveti 0 (zero) prezente ..... Dar oricum universul vostru se invarte in jurul lui "daca" .....

Sorin Blaj
2nd November 2006, 16:09
Bai stelistilor.1+1=2,o.k.Ce tot va mai aruncati care mai de care in analize,si ironii care mai de care mai ieftine,ca aveti echipa,ca santeti buni,ca banel nicolita e roman.....Ati luat 0 puncte din dubla cu Real Madrid,cu un golaveraj de 1-5,ceea ce va garantez ca Dinamo daca juca o dubla cu Real nu iesea cu 0 puncte dupa 2 meciuri.Poate scoteau 1 punct,dar tot il scoteau punctul ala,si nu luam niciodata 4 goluri pe terenul nostru,o.k.Si aici ma refer in momentul de fata la ce jucam noi si la ce parodie de fotbal ati jucat voi in ultimul timp.Deci cand cineva se va uita peste 20 de ani in statistica la meciul steaua-Real Madird o sa scrie 1-4 si 0-1.Cand vezi un scor general de 1-5,daca ai putin bun simt,nu mai zici nimic,te ascunzi pentru o perioada de timp,si nici tastatura nu o mai atingi.
Se pare ca ai memorie scurta. Hai sa ti-o improspatez putin:

MANCHESTER UNITED, intr-o perioada de degringolada si in reconstructie masiva, cu 4-5 jucatori tineri, de perspectiva, fara sa joace in campionat niciun meci, a invins pe Dinamo Bucuresti, cu 2-1, la Bucuresti si cu 3-0, la Manchester. Uite, pentru ca esti simpatic, scorul general a fost, coincidenta, 1-5.

Sa inteleg ca tu asa ai facut, te-ai ascuns si dupa doi ani te-ai gandit ca exilul a trecut? Ia verifica-ti posturile scrise in perioada 25 august 2004 si pana la zi, sa vezi cat ai stat departe de TASTATURA?


Pentru ca sa intelegi mai bine la ce nivel s-a prezentat Dinamo atunci, ia si citeste, sa-ti improspatezi memoria:


Interviu acordat de Andone dupa meciul de la Manchester:

IOAN ANDONE: "E O PROBLEMA DE ATITUDINE. ACCEPTAM PREA USOR INFRANGEREA!"
27-08-2004

- Domnule Andone, mai sunteti suparat dupa eliminarea lui Dinamo din Liga Campionilor?
- Jucatorii nu s-au facut de ras, nu a fost o catastrofa, dar e normal sa fii suparat dupa 0-3 pe "Old Trafford". Cu o repriza la Bucuresti si cu una la Manchester nu poti emite pretentii la calificare. Prea putin. Manchester nu este Southampton sau alta echipa, este simbolul Angliei. In urma ramane munca unui an, in campionat si in cupele europene. Pacat. Pana la grupele Ligii Campionilor mai avem mult de munca, dar speram sa ajungem in grupele Cupei UEFA.
- Dupa infrangerea cu Manchester ati vorbit de lipsa entuziasmului...
- Cedam prea repede lupta in teren, fata de sezonul trecut. Acceptam foarte usor infrangerea. Aduceti-va aminte, in campionatul trecut, cate meciuri am castigat in ultimele minute! Dupa 0-4 la Moscova, am marcat 3 goluri impotriva celor de la Spartak si am sperat. Acum nu mai avem aceeasi atitudine!
- Urmeaza meciul de la Cluj.
- Suferim si trebuie sa ne refacem jocul. Ar fi pacat sa ne distantam de primele locuri in campionat. CFR vine dupa o victorie categorica la Alba Iulia si vom avea un meci foarte dificil la Cluj. Sper intr-o revenire de forma si cred in orgoliul echipei!

Asa, pentru cultura ta generala, la Cluj ati luat 4, va batut CFR-ul de va ascultat cu urechea (in 28 august, la trei zile dupa Manchester). Stia Andone ce stia. Asa ca las-o mai moale cu criticile. Ca erati mielusei si cu cei mari si cu cei mici, varza de Bruxelles.


Alt articol:

Dinamo Bucuresti nu a reusit sa tina fata echipei engleze Manchester United in meciul retur din turul trei din Liga Campionilor. Dupa ce a pierdut meciul tur cu 2-1, Dinamo ar fi avut nevoie de cel putin doua goluri pentru a avansa, dar nu reusit sa inscrie nici un gol in deplasare. In schimb, Manchester United a reusit sa inscrie 3 goluri in repriza secunda prin Smith ('47, '50) si Bellion ('70).

Stii cumva unde mai este Bellion acum?

rechinul farist
2nd November 2006, 16:24
mi-a placut gestul jucatorilor sapnioli care l=au imbarbat pe Nicolita......nu stiu cati dintre jucatorii rom de la alte echipe faceau gestul asta.....

Diodude
2nd November 2006, 16:24
Se pare ca ai memorie scurta. Hai sa ti-o improspatez putin:

MANCHESTER UNITED, intr-o perioada de degringolada si in reconstructie masiva, cu 4-5 jucatori tineri, de perspectiva, fara sa joace in campionat niciun meci, a invins pe Dinamo Bucuresti, cu 2-1, la Bucuresti si cu 3-0, la Manchester. Uite, pentru ca esti simpatic, scorul general a fost, coincidenta, 1-5.

Sa inteleg ca tu asa ai facut, te-ai ascuns si dupa doi ani te-ai gandit ca exilul a trecut? Ia verifica-ti posturile scrise in perioada 25 august 2004 si pana la zi, sa vezi cat ai stat departe de TASTATURA?


Pentru ca sa intelegi mai bine la ce nivel s-a prezentat Dinamo atunci, ia si citeste, sa-ti improspatezi memoria:


Interviu acordat de Andone dupa meciul de la Manchester:

IOAN ANDONE: "E O PROBLEMA DE ATITUDINE. ACCEPTAM PREA USOR INFRANGEREA!"
27-08-2004

- Domnule Andone, mai sunteti suparat dupa eliminarea lui Dinamo din Liga Campionilor?
- Jucatorii nu s-au facut de ras, nu a fost o catastrofa, dar e normal sa fii suparat dupa 0-3 pe "Old Trafford". Cu o repriza la Bucuresti si cu una la Manchester nu poti emite pretentii la calificare. Prea putin. Manchester nu este Southampton sau alta echipa, este simbolul Angliei. In urma ramane munca unui an, in campionat si in cupele europene. Pacat. Pana la grupele Ligii Campionilor mai avem mult de munca, dar speram sa ajungem in grupele Cupei UEFA.
- Dupa infrangerea cu Manchester ati vorbit de lipsa entuziasmului...
- Cedam prea repede lupta in teren, fata de sezonul trecut. Acceptam foarte usor infrangerea. Aduceti-va aminte, in campionatul trecut, cate meciuri am castigat in ultimele minute! Dupa 0-4 la Moscova, am marcat 3 goluri impotriva celor de la Spartak si am sperat. Acum nu mai avem aceeasi atitudine!
- Urmeaza meciul de la Cluj.
- Suferim si trebuie sa ne refacem jocul. Ar fi pacat sa ne distantam de primele locuri in campionat. CFR vine dupa o victorie categorica la Alba Iulia si vom avea un meci foarte dificil la Cluj. Sper intr-o revenire de forma si cred in orgoliul echipei!

Asa, pentru cultura ta generala, la Cluj ati luat 4, va batut CFR-ul de va ascultat cu urechea (in 28 august, la trei zile dupa Manchester). Stia Andone ce stia. Asa ca las-o mai moale cu criticile. Ca erati mielusei si cu cei mari si cu cei mici, varza de Bruxelles.


Alt articol:

Dinamo Bucuresti nu a reusit sa tina fata echipei engleze Manchester United in meciul retur din turul trei din Liga Campionilor. Dupa ce a pierdut meciul tur cu 2-1, Dinamo ar fi avut nevoie de cel putin doua goluri pentru a avansa, dar nu reusit sa inscrie nici un gol in deplasare. In schimb, Manchester United a reusit sa inscrie 3 goluri in repriza secunda prin Smith ('47, '50) si Bellion ('70).

Stii cumva unde mai este Bellion acum?
Bai baiatule.Eu vorbesc despre ceea ce joaca steaua in momentul de fata(2006).Mai mult de atat nu am sustinut ca dinamo a jucat ceva cu manchester,ba chiar am puterea sa recunosc ca cel putin in retur am fost de ras.Eu atat am de zis:steaua-Real Madrid 1-4 si 0-1,orice alt comentariu e in plus.Aveti si voi puterea sa recunoasteti ca santeti departe rau de fotbalul mare european,ca este un adevar,nu va faceti de ras recunoscand acest lucru.Pai in momentul cand sustii ca Cristocea(!!!!!!!!!!!!!!!!!!) este o absenta de marca in echipa steaua,deja iti dai seama care este valoarea acestei echipe.Daca cristocea si petre marin au ajuns la steaua,care se vrea o echipa cu nume,e jale.

MariusTR
2nd November 2006, 16:36
Ieri m-am simtit dupa mult timp mandru ca sunt roman. Am vazut 15.000 de oameni care respirau roamaneste pe Bernabeu ... asa ceva traiesti o data la 50000 ani.
Sa fim mandri, am trait ieri un moment unic in viata noastra.
Asa ceva o sa mai prinda doar copii nostri , eventual stranepotii.

MULTUMIM STEAUA CA EXISTI!

Brian
2nd November 2006, 16:39
Bai baiatule.Eu vorbesc despre ceea ce joaca steaua in momentul de fata(2006).Mai mult de atat nu am sustinut ca dinamo a jucat ceva cu manchester,ba chiar am puterea sa recunosc ca cel putin in retur am fost de ras.Eu atat am de zis:steaua-Real Madrid 1-4 si 0-1,orice alt comentariu e in plus.Aveti si voi puterea sa recunoasteti ca santeti departe rau de fotbalul mare european,ca este un adevar,nu va faceti de ras recunoscand acest lucru.Pai in momentul cand sustii ca Cristocea(!!!!!!!!!!!!!!!!!!) este o absenta de marca in echipa steaua,deja iti dai seama care este valoarea acestei echipe.Daca cristocea si petre marin au ajuns la steaua,care se vrea o echipa cu nume,e jale.

Pushtiule...am incercat sa te fac sa intelegi cu frumosul...ti-am dovedit ca nu am nimic cu Dinamo...dar tu ori esti anti-Steaua ori nu prea te pricepi la fotbal mai deloc....tind sa cred ca ambele variante sunt valabile....

Diodude
2nd November 2006, 16:52
Pushtiule...am incercat sa te fac sa intelegi cu frumosul...ti-am dovedit ca nu am nimic cu Dinamo...dar tu ori esti anti-Steaua ori nu prea te pricepi la fotbal mai deloc....tind sa cred ca ambele variante sunt valabile....
salam este si un manelist.Anti-steaua sant .La fotbal ma pricep.Voi nu vedeti voi bah,cat de orbi santeti,sa ziceti ca steaua merita ieri un egal la madrid.Voi ati uitat ce ocazii de gol a avut realul???astea ce ati facut,le-ati sters cu buretele???pai ocazie mai mare decat al lui helguerra nici nu se poate.11 m van nistelroy rateaza.ce vreti mai mult decat ocaziile astea.da vad ca aveti o obraznicie din asta maxima sa sustineti ca steaua merita ieri egal.realul a jucat catastrofal,de asta nu ziceti nimic,dadeau pase intr-una la adversar,si cu toate astea tot au avut 3-4 ocazii enorme de gol,in timp ce steaua jucand la potentialul lor maxim(mai mult de ce au arata ieri nu pot) ce ocazii mari de gol a avut???Hai sa zic ca au avut aia in debutul meciului cand a dat dica pe langa.Iar in a 2-a repriza zu fost morti.Numai Ronaldo a scapat de cateva ori si a tras ca o cizma,ca se putea termina usor 3-0 dupa golu de aur a lui banel.Va las sa va mintiti singuri in continuare ca aveti echipa buna,nu mai dau nici o replica ca vad ca santeti foarte "obiectivi".Mai bine ati avea grija ce faceti cu ceahlaul in campionat.Va dau un sfat mizati la piatra-neamt pe un 1X.Iar azi,uitati-va si voi sa vedeti o victorie in stil de echipa mare la Dinamo.

Sorin Blaj
2nd November 2006, 16:54
Bai baiatule.Eu vorbesc despre ceea ce joaca steaua in momentul de fata(2006).Mai mult de atat nu am sustinut ca dinamo a jucat ceva cu manchester,ba chiar am puterea sa recunosc ca cel putin in retur am fost de ras.Eu atat am de zis:steaua-Real Madrid 1-4 si 0-1,orice alt comentariu e in plus.Aveti si voi puterea sa recunoasteti ca santeti departe rau de fotbalul mare european,ca este un adevar,nu va faceti de ras recunoscand acest lucru.Pai in momentul cand sustii ca Cristocea(!!!!!!!!!!!!!!!!!!) este o absenta de marca in echipa steaua,deja iti dai seama care este valoarea acestei echipe.Daca cristocea si petre marin au ajuns la steaua,care se vrea o echipa cu nume,e jale.
Ca Blay si Ze Kalanga or fi niste vedete? Rade ciob de oala sparta.

CarpeDiem
2nd November 2006, 16:58
Nu cred ca are rost sa dam vina pe cineva, asa a fost sa fie. Nu cred ca multi se asteptau la o victorie la un singur gol diferenta a Realului. Desigur ca are un gust amar pentru ca putea fi lejer 0-0 dar asta e..
Saracul Nicolita, n-as vrea sa fiu in pielea lui. Sper sa nu-l demoralizeze prea tare autogolul ci sa-i dea puterea sa se revanseze (poate contra Lyon-ului :) ). Steaua a jucat superb aseara. BV, BV, BV!

Brian
2nd November 2006, 17:05
salam este si un manelist.Anti-steaua sant .La fotbal ma pricep.Voi nu vedeti voi bah,cat de orbi santeti,sa ziceti ca steaua merita ieri un egal la madrid.Voi ati uitat ce ocazii de gol a avut realul???astea ce ati facut,le-ati sters cu buretele???pai ocazie mai mare decat al lui helguerra nici nu se poate.11 m van nistelroy rateaza.ce vreti mai mult decat ocaziile astea.da vad ca aveti o obraznicie din asta maxima sa sustineti ca steaua merita ieri egal.realul a jucat catastrofal,de asta nu ziceti nimic,dadeau pase intr-una la adversar,si cu toate astea tot au avut 3-4 ocazii enorme de gol,in timp ce steaua jucand la potentialul lor maxim(mai mult de ce au arata ieri nu pot) ce ocazii mari de gol a avut???Hai sa zic ca au avut aia in debutul meciului cand a dat dica pe langa.Iar in a 2-a repriza zu fost morti.Numai Ronaldo a scapat de cateva ori si a tras ca o cizma,ca se putea termina usor 3-0 dupa golu de aur a lui banel.Va las sa va mintiti singuri in continuare ca aveti echipa buna,nu mai dau nici o replica ca vad ca santeti foarte "obiectivi".Mai bine ati avea grija ce faceti cu ceahlaul in campionat.Va dau un sfat mizati la piatra-neamt pe un 1X.Iar azi,uitati-va si voi sa vedeti o victorie in stil de echipa mare la Dinamo.

Florin Salam este un manelist. Porecla mea este Sallam si nu are legatura cu manelele(care de altfel nici nu imi plac), daca eu am postat undeva ca Steaua merita cel putin un egal, te rog frumos sa imi aratzi si mie.
Real a meritat intr-adevar sa castige dupa ocaziile pe care le-a avut, dar sa stii ca si ratarile fac parte din meci. Dupa meciul Stelei la Galati toti dinamovishtii au sarit ca Steaua a meritat sa piarda(desi a avut cel putin de 2 ori mai multe ocazii decat Real acum), acum dupa meciul cu Real, Steaua a meritat din nou sa piarda...daca ar fi dupa mintea voastra Steaua nu ar trebui sa castige niciodata.
Echipa mare care este Dinamo in momentul de fatza a jucat deja sezonul asta in Europa, si nu a facut-o prea bine cu Xanthi... si nu prea a convins...
Ai spus ca Steaua a jucat la potentialul maxim aseara...asta arata cat te pricepi la fotbal...

P.S.: Se scrie "sunt" sau "suntem" nu "sant", "santem"...dar probabil ai abia 8 clase si nu stii mare lucru despre viatza....

Sorin Blaj
2nd November 2006, 17:16
Bai baiatule.Eu vorbesc despre ceea ce joaca steaua in momentul de fata(2006).Mai mult de atat nu am sustinut ca dinamo a jucat ceva cu manchester,ba chiar am puterea sa recunosc ca cel putin in retur am fost de ras.Eu atat am de zis:steaua-Real Madrid 1-4 si 0-1,orice alt comentariu e in plus.Aveti si voi puterea sa recunoasteti ca santeti departe rau de fotbalul mare european,ca este un adevar,nu va faceti de ras recunoscand acest lucru.Pai in momentul cand sustii ca Cristocea(!!!!!!!!!!!!!!!!!!) este o absenta de marca in echipa steaua,deja iti dai seama care este valoarea acestei echipe.Daca cristocea si petre marin au ajuns la steaua,care se vrea o echipa cu nume,e jale.
Daca vorbesti despre ce joaca Steaua astazi, se pare ca nu ai vazut meciul de aseara si ca vorbeste antistelistul din tine. Steaua s-a ridicat aseara foarte aproape de Real Madrid si asta inseamna ceva, inseamna ca se poate.

Daca ai fi citit ce am scris in postul anterior ti-ai fi dat seama ca Steaua a avut aceleasi probleme ca si Dinamo acum doi ani, diferenta, una majora pentru voi, a fost ca Steaua a intalnit Real Madrid in grupele Ligii Campionilor, pe cand voi mai aveti pana acolo.

Bine ar fi ca Dinamo sa JOACE deseara cu Besiktas, sa-si demonsterze valoarea si in Europa, ca la vorbe sunteti Campioni Mondiali, dar la performante sunteti ZERO.

grande
2nd November 2006, 17:24
Ma bucur de titularizarea lui Nicolita ca mijlocas dreapta. Nu stiu ce sarcini de joc i sa dat.......





Mai esti bucuroasa de aceasta titularizare ?
Iar ca sarcina de joc ,a fost sa marcheze pe Bernabeu !

YodaRo
2nd November 2006, 17:33
Gata s-a terminat meciul. E doar istorie. Nu stiu de ce mai postati aici. Ar trebui sa mergeti la Steaua Kiev sau Steaua Lyon. Iar dinamovistii la meciul loc cu besiktas.

Deci inainte de meci toti se gandeau ca vom pierde....se rugau doar sa nu fie o prea mare diferenta.(stelistii)...iar restul sa fie o cat mai mare diferenta. Si a fost 1-0.....deci obiectiv indeplinit.

Noi am jucat mai bine, mai curajos...am pierdut dintr-un autogol stupid. Real merita sa castige au avut 3 ocazii clare dintre care un penalty. Scorul corect ar fi fost 3-1 pentru ei.
Steaua era si este o echipa de marime medie in UCL si nu si-a depasit conditia. Nu ne putem bate de la egal la egal ACUM cu granzii europei gen real, barca, chelsea, milan, lyon, sevilla si inca vreo 2-3.
Nu ne ramane decat sa speram ca vom avea un parcurs bun in UEFA ca vomcastiga cel putin locul 2 in camponat s aputem accede in UCL la anul....si sa speram ca la anul vom avea si noroc si echipa intarita si vom bate la kur macar un grand al Europei.
ACUM ATATA PUTEM. PUNCT!!!!

YoYoyOi
2nd November 2006, 20:03
Mai esti bucuroasa de aceasta titularizare ?
Iar ca sarcina de joc ,a fost sa marcheze pe Bernabeu !

da, chiar mai sint bucuroasa. Pentru ca a facut un meci excelent, pentru ca in opinia mea, e in revenire. Si nu am decit sa ma bucur pt asta.
Si Radoi a dat autogol anul trecut si chiar si asa a ramas cel mai iubit jucator al Stelei. Si la fel este acum si Nicolita. Nici un stelist nu l-a condamnat pe Banel pt greseala de aseara. Doar anti-stelistii au sarit cu remarcile lor ironice si dupa meciul cu Rosenborg si dupa cel de aseara. Stelistii in schimb s-au unit mai mult dupa acest meci, se vede ca sintem o familie mare si unita.
Voi puteti ride cit vreti, pe noi nu ne intereseaza.
Mie imi place Nicolita si cind joaca si cind sta pe banca. Si o sa-mi placa chiar si cind o sa fie magazioner la Steaua sau ingrijitorul terenului peste 30 de ani. Dar voi nu aveti cum sa intelegeti aceste aspecte. In conceptia voastra la prima greseala omul trebuie executat. Eu sint de parere ca omul cind e jos, trebuie sa-i intinzi o mina si sa-l ajuti sa se ridice, sau daca esti hain si spurcat la inima, macar sa-i dai pace, nu sa-i dai cu piciorul sa-l afunzi si mai tare.
Si spre informarea celor care comenteaza doar ca sa-si mareasca nr de postari, Nicolita nu a jucat fundas, la cea faza a primit pasa de la P. Marin care era mai departe de postul sau. Si pina la urma este cunoscut faptul ca Nicolita nu are post fix si ca este pe tot terenul in timpul unui meci.

guevarax
2nd November 2006, 20:20
asta e

oricum poate 0-0 era nedrept pt ca totusi au fost mai buni

scor strans iata ca dak jucatorii intrau mai cu tupeu pe teren puteam si la Bucuresti sa facem mai mult

acum e prea tarziu

la anul atacam optimile UCL

MariusTR
2nd November 2006, 20:46
Dupa cum vad ca joaca Dinamo si Rapid in seara asta, e clar pentru toata lumea ca trebuie sa continuam tot cu Steaua in CL si anul viitor, e singura echipa care are fata de CL, cu restul ne-am face serios de ras.

viperitza
2nd November 2006, 20:56
iar se aduna stelisti ca mustele la galeata de lapte a ciobaului care-i conduce si voteaza cu meci egal

daca nici ciobanul vostru (mai nou general cioban) nu mai crede nici macar intr-un egal, de ce sunteti voi asa naivi si credeti intr-un meci egal?

ma baiatule..nu se numeste naivitate ci incredere in echipa....STEAUA RULZZZ!!!criticati echipa da nu va ganditi k ea a ajuns sa joace cu realu si alte echipe tari...nu ratatii aia de dinamovisti...sau rapidisti!!!asa k...gura mik si respect steaua!!!!/hello

Ulysses
2nd November 2006, 21:10
Bai baiatule.Eu vorbesc despre ceea ce joaca steaua in momentul de fata(2006).Mai mult de atat nu am sustinut ca dinamo a jucat ceva cu manchester,ba chiar am puterea sa recunosc ca cel putin in retur am fost de ras.Eu atat am de zis:steaua-Real Madrid 1-4 si 0-1,orice alt comentariu e in plus.Aveti si voi puterea sa recunoasteti ca santeti departe rau de fotbalul mare european,ca este un adevar,nu va faceti de ras recunoscand acest lucru.Pai in momentul cand sustii ca Cristocea(!!!!!!!!!!!!!!!!!!) este o absenta de marca in echipa steaua,deja iti dai seama care este valoarea acestei echipe.Daca cristocea si petre marin au ajuns la steaua,care se vrea o echipa cu nume,e jale.

si noi vorbim despre ce joaca dinamo de ani de zile=zero, numai furtishaguri...deci domnule dude sau dioda fiecare e liber sa spuna ce vrea .nu ne spui tu noua ca orice comentariu e in plus ! in plus esti tu , un rauvoitor si un ofticos. hai pa!

Cucu
2nd November 2006, 21:13
Dupa cum vad ca joaca Dinamo si Rapid in seara asta, e clar pentru toata lumea ca trebuie sa continuam tot cu Steaua in CL si anul viitor, e singura echipa care are fata de CL, cu restul ne-am face serios de ras.

nu stiu ce vezi ... sau daca vezi ceva ... dar Dinamo e ceea mai in forma echipa din Romania ... si desi ii urasc mai mult pe ei decat pe Steaua ... ca valoarea la ora actuala Dinamo e mult peste Steaua

daca erau mai atenti putini la finalizare acuma vorbeam inca odata despre umilirea Stelei, un 4-0 nu era exclus ... desi au jucat mai bine ... si Cernea sigur e mai capabil decat Carlos ... sa nu ne facem iluzii ... de ce ar fi echipa asta mai buna la anu' ? se vede ca joaca mai rau ca anu' trecut ... si daca continua asa ... la anu' va juca si mai rau

danpuric78
2nd November 2006, 21:53
Dupa cum vad ca joaca Dinamo si Rapid in seara asta, e clar pentru toata lumea ca trebuie sa continuam tot cu Steaua in CL si anul viitor, e singura echipa care are fata de CL, cu restul ne-am face serios de ras.

Lasa ca ne-a facut si steluta de ras. atat in teren, dar mai ales cu cimpanzeii de la conducere.

danpuric78
2nd November 2006, 21:53
[QUOTE=guevarax;885955

la anul atacam optimile UCL[/QUOTE]
De atacat nu e greu, de ajuns e aproape imposibil.

YodaRo
2nd November 2006, 21:58
Lasa ca ne-a facut si steluta de ras. atat in teren, dar mai ales cu cimpanzeii de la conducere.
vezic a taman v-au egalat galacticii de pe bosfor in groapa. Lasa steaua in pace ca dinamo nu o sa ii egaleze performantele vreodata...
voi ziceati ca bateati realul si acum va bat turcii in groapa....de rasul curcilor.

danpuric78
2nd November 2006, 22:02
vezic a taman v-au egalat galacticii de pe bosfor in groapa. Lasa steaua in pace ca dinamo nu o sa ii egaleze performantele vreodata...
voi ziceati ca bateati realul si acum va bat turcii in groapa....de rasul curcilor.

ce face dinamo nu poate afecta in nici un caz imaginea jalnica pe care au lasat-o conducatorii stelei.
Care-s performantele stelei care nu pot fi egalate?

guevarax
2nd November 2006, 22:39
Predrag Mijatovic, director sportiv la Real Madrid. ”Am întîlnit o echipă care ştie să joace un fotbal foarte bun şi care a venit la Madrid cu gîndul să demonstreze că este o mare echipă. Steaua a jucat în viteză şi a făcut un pressing foarte bun. Au demonstrat că au calitate”.



În prima parte ne-au dominat clar”, a declarat Roberto Carlos.


ce face dinamo nu poate afecta in nici un caz imaginea jalnica pe care au lasat-o conducatorii stelei.
Care-s performantele stelei care nu pot fi egalate?

eh niste performante asa , in 3 ani cat n-a avut dinamo in toata istoria
Optimi UEFA
Semifinala UEFA
Grupele UCL
sezoane consecutive

Sorin Blaj
2nd November 2006, 22:42
ce face dinamo nu poate afecta in nici un caz imaginea jalnica pe care au lasat-o conducatorii stelei.
Care-s performantele Stelei care nu pot fi egalate?
Sunt prea multe ca sa stea cineva sa ti le enumere. Incearca pe wikipedia.

danpuric78
2nd November 2006, 23:02
Sunt prea multe ca sa stea cineva sa ti le enumere. Incearca pe wikipedia.
nu cred ca in 4 ani de existenta se pot aduna asa de multe performante.

danpuric78
2nd November 2006, 23:04
eh niste performante asa , in 3 ani cat n-a avut dinamo in toata istoria
Optimi UEFA
Semifinala UEFA
Grupele UCL
sezoane consecutive
In palmaresul lui dinamo se afla semifinala de CCE si de cupa cupelor.
In fine, performantele stelei merita tot respectul. Felicitari.

Sorin Blaj
2nd November 2006, 23:08
nu cred ca in 4 ani de existenta se pot aduna asa de multe performante.
Doar 4 ani ai? Atunci mai bea ceva laptic, sa cresti mare si frumos. :)

danpuric78
2nd November 2006, 23:12
Doar 4 ani ai? Atunci mai bea ceva laptic, sa cresti mare si frumos. :)
OK. scuza-ma. Nu cred ca in 5 ani de existenta se pot aduna asa multe performante.

Sorin Blaj
2nd November 2006, 23:14
OK. scuza-ma. Nu cred ca in 5 ani de existenta se pot aduna asa multe performante.
Dan. Chiar nu am nimic cu tine. Dar poate nu stii: Dinamo se reinfiinteaza in fiecare an.

danpuric78
2nd November 2006, 23:22
Dan. Chiar nu am nimic cu tine. Dar poate nu stii: Dinamo se reinfiinteaza in fiecare an.
Tu stii la ce ma refer. Si nu e vorba numai de partea cu actele ci la intreaga atitudine a unora din conducere care ar sterge cu buretele istoria daca nu ar fi si suporterii de dinainte de 2001.
Dar cred ca e o discutie care nu-si are rostul.
Mult succes stelei in uefa, unde e 99.99% calificata.

YoYoyOi
2nd November 2006, 23:28
Mult succes stelei in uefa, unde e 99.99% calificata.

sarumina:ok:

Sorin Blaj
2nd November 2006, 23:58
Tu stii la ce ma refer. Si nu e vorba numai de partea cu actele ci la intreaga atitudine a unora din conducere care ar sterge cu buretele istoria daca nu ar fi si suporterii de dinainte de 2001.
Dar cred ca e o discutie care nu-si are rostul.
Mult succes stelei in uefa, unde e 99.99% calificata.
Nu numai de dinainte de 2001. Sa fii siguri ca ei sunt suporteri si astazi si tot ei duc greul.

Sorin Blaj
3rd November 2006, 02:23
NU TRAGETI IN "PIANIST"

Aparat de toata lumea

Toti fotbalistii Stelei au sarit in apararea lui Banel Nicolita, omul care printr-o interventie hilara a facut tandari iluzia unui egal pe "Bernabeu". Gica Craioveanu a dat tonul: "Nu Banel a gresit la gol, ci portarul Cernea! Cred ca Banel ar da zece ani din viata pentru a evita acest moment nefericit".

Cosmin Olaroiu a ras la aflarea declaratiei: "Gica zice multe. A spus asa pentru ca tine mult la Banel". Tehnicianul stelist a marturisit si cum a reactionat braileanul in vestiar, dupa meci: "Era foarte afectat. Trebuie sa fim alaturi de el, ca sa depaseasca aceste momente grele. El e tanar si va gasi taria sa mearga mai departe. Jucatorii l-au incurajat, l-au strans in brate, l-au imbarbatat, cum au facut si pe teren".

Vali Badea nu-si mai gasea cuvintele: "Nu mai pot sa vorbesc. Sunt dezolat, golul primit ne-a demoralizat. Trebuie sa mergem inainte, sa-l incurajam pe Banel".

Fundasul dreapta, Stelian Stancu, avea alura unui om care a tras la galere: "Robinho a fost cel mai greu adversar din viata mea. Mi-a scos sufletul. Eu zic ca noi am facut un meci bun si ca puteam scoate macar un egal. Banel a avut ghinion, s-a intamplat, cum i se putea intampla oricui. Acum, vom face tot ce depinde de noi pentru ca Banel sa-si revina. Nu vreau sa se ajunga cu Banel la ce
s-a ajuns cu Carlos, care a gresit la fel de grav in trecut. Nu ar fi bine sa pateasca si el aceleasi lucruri". Nicolita a evitat dialogul cu presa, pasind pe culoarul de la "zona mixta" cu capul plecat si cu ochii rosii de plans.

Sursa: Evenimentul Zilei

Si o imagine sugestiva:

danny del corco
3rd November 2006, 02:27
Dupa cum vad ca joaca Dinamo si Rapid in seara asta, e clar pentru toata lumea ca trebuie sa continuam tot cu Steaua in CL si anul viitor, e singura echipa care are fata de CL, cu restul ne-am face serios de ras.

Hai nu zau !Chiar te uiti la fotbal ? Ai avea ceva impotriva sa mergem cu 2 echipe in CL ? Te-ai gandit ca s-ar putea foarte bine sa fie Dinamo si Rapid alea doua?:happy :happy :happy

Nexus
3rd November 2006, 02:56
linistitzi-va cu muefa, anu' asta (06-07) nu vetzi prinde nici macar semifinalele acolo!

Mah omule, tu pe ce lume traiesti si ce performante te satisfac daca iti permiti sa zici "nici macar" semifinale de "muefa" (auzi la el. Oi fi vreun muinihio ceva de semifinalele astea is asa la virful bocancului tau.

Du-te cu cercul !

baiatul
3rd November 2006, 03:39
Imi pare rau pentru Steaua, dar inca o data a intervenit "sindromul romanesc" si anume greseli copilaresti. De cate ori o echipa romaneasca este pe cale sa faca un rezultat bun se gaseste unul (sau mai multi jucatori) sa-si piarda concentrarea si sa faca o greseala. Sincer imi pare rau de Banel dar oricum daca nu era el ar fi fost probabil altul. Oricum urez mai departe succes Stelei ca sa poata prinde un loc in cupa UEFA. De asemeni sper ca Becali sa-si tina gura inchisa pentru ca de cate ori vorbeste parca atrage un blestem asupra Stelei. Acum a declarat ca vrea sa aduca cupa UEFA la Bucuresti si tare mi-e teama ca iar Steaua va fi eliminata inainte de a ajunge in finala. Sau poate ca vrea sa spuna ca totusi cupa UEFA va ajunge la Bucuresti dar adusa de altcineva (vezi Dinamo sau rapid).

danpuric78
3rd November 2006, 04:25
Cosmin Olaroiu a ras la aflarea declaratiei: "Gica zice multe. A spus asa pentru ca tine mult la Banel". Tehnicianul stelist a marturisit si cum a reactionat braileanul in vestiar, dupa meci: "Era foarte afectat. Trebuie sa fim alaturi de el, ca sa depaseasca aceste momente grele. El e tanar si va gasi taria sa mearga mai departe. Jucatorii l-au incurajat, l-au strans in brate, l-au imbarbatat, cum au facut si pe teren".
Banel a gresit, dar nu e nici primul nici ultimul fotbalist care isi da autogol in meci important.
Olaroiu are dreptate. Stie ca nu trebuie blamat Banel. Stie ca vina e a lui, a lui MM si a lui Gigi. Banel nu avea ce cauta pe teren la madrid. Banel nu mai avea ce cauta pe teren din vara sezonului trecut. de la meciul cu betis, banel a murdarit tricoul de pomana. A intrat pe teren ca asa a vrut nea Gigi. Daca s-ar fi procedat corect cu jucatorul din timp, acum poate alta era situatia.

remy
3rd November 2006, 05:32
Ce il doare-n fund pe ciobanul-sef de la Steaua, Jiji cel Viteaz, care s-a dus la Madrid doar sa mai faca o baie de multime pt. alegerile viitoare, nu pt. a avea vreo speranta de la "rusinea de Steaua" (el a spus-o dupa meciul Steaua-Real 1-4), adica de la slugile lui, jucatorii, care joaca doar pt. faima lui, precum se facea in anii '80 pt. Ceausescu cu Steaua lui.
Totusi, cam are dreptate ca Realul le dadea mai multe, chiar daca Banel nu-si dadea gol in propria poarta !

"Ne băteau oricum"
Răzvan Rotaru, Cătălin Popescu

Gigi Becali crede că Real Madrid ar fi bătut Steaua şi fără greşeala de la golul spaniolilor !

- Domnule Becali, ce v-a impresionat pe Bernabeu?
- Două lucruri. Jocul foarte bun al echipei noastre din prima repriză şi suporterii care au încurajat Steaua. Au fost peste 25.000 de români în tribune şi nu 15.000 aşa cum s-a vorbit prin ţară. Mă bucur că am făcut o partidă bună pentru că astfel le-am mulţumit acestor oameni.
- Ce i-a lipsit Stelei să scoată un rezultat istoric?
- În primul rînd şansa. Chiar dacă nu era greşeala lui Bănel Nicoliţă, Real Madrid este o echipă mare şi se urcau cu picioarele pe noi şi tot ne dădeau gol. Cînd s-au văzut cu cuţitul la os parcă au intrat în transă şi chiar puteau să ne dea mai multe goluri.
- Ce spuneţi de Cernea?
- A apărat foarte bine şi chiar dacă el a spus că nu se ştie dacă mai rămîne la echipă eu vă spun că el poate să rămînă.
- Gafa lui Bănel?
- Se întîmplă. Asta e, nu avem ce face! Dacă era un gol care să aibă un rol important, cum ar fi să ratăm o calificare, era altceva. Am vorbit cu el azi şi i-am ridicat moralul şi l-am asigurat că are tot sprijinul meu în continuare.
- Ajungeţi din nou în Cupa UEFA?
- Steaua a părăsit Liga Campionilor cu capul sus după meciul de la Madrid. Dacă anul trecut am jucat semifinală de UEFA, în acest an îmi doresc să ajungem în finală. Dar, vă asigur că în patru-cinci ani voi face o echipă care să rupă tot în Liga Campionilor.
"Am vorbit cu fratele meu Calderon după meci şi mi-a transmis că mă aşteaptă să stau lîngă el la finala Ligii Campionilor. De asemenea, mi-a promis că va bate pe Dinamo Kiev în ultima etapă"
Gigi Becali

Ironizat de Marca
Cotidianul de sport spaniol Marca l-a ales pe Gigi Becali ca personaj pentru întrebarea zilei din ediţia de joi: "Credeţi că Becali va plăti încă 100.000 euro şi pentru o eventuală ofertă pe adresa lui Bănel Nicoliţă?". Ziariştii spanioli l-au ironizat astfel pe finanţatorul Stelei, care a spus că e dispus să plătească această sumă celui care-l va scăpa de portughezul Carlos, care a greşit flagrant în partidele cu Lyon şi Real Madrid.

Rică jefuit de români
Fostul mare portar al Rapidului, Necula Răducanu, a fost personajul unei întîmplări mai puţin plăcute la Madrid. Cîţiva români l-au lăsat fără nici un leu şi fără biletul de intrare la meci în timp ce Rică făcea poze cu ei! "Numai românii mei puteau să facă aşa ceva. M-au lăsat fără cîteva sute bune de euro. Mai mulţi nu aveam pentru că nu sînt fotbalist activ", a spus, făcînd haz de necaz, Rică Răducanu. (Vlad Roşca)

REACŢIILE PRESEI INTERNAŢIONALE


"Nicoliţă a marcat unul dintre cele mai absurde şi ridicole autogoluri văzute vreodată în Ligă şi a salvat-o pe Real din tenebrele în care căzuse din cauza lipsei de fotbal. Steaua a tăiat punţile dintre Robinho şi Guti şi, în afară de a se apăra cu toată seriozitatea, a găsit timp să etaleze cel mai bun fotbal al serii. Şi nu a chinuit nici un moment mingea"
Cotidianul AS

"Faima lui Beckham şi-a spus cuvîntul şi a adus 3 puncte pentru Real. Bănel Nicoliţă a început să tremure cînd a văzut că starul Realului se apropie de el" (HA-HA !)
The Sun

"Real n-a strălucit deloc, ba chiar a fost pus în dificultate de jocul agresiv al românilor. Norocul chior le-a surîs miercuri madrilenilor, pentru că Steaua, deşi a făcut jocul vieţii pe Bernabeu, şi-a dat un autogol incredibil şi le-a stricat fiesta celor 15.000 de suporteri"
Corriere dello Sport

remy
3rd November 2006, 06:50
Nu cred ca are rost sa dam vina pe cineva, asa a fost sa fie. Nu cred ca multi se asteptau la o victorie la un singur gol diferenta a Realului. Desigur ca are un gust amar pentru ca putea fi lejer 0-0 dar asta e..
Saracul Nicolita, n-as vrea sa fiu in pielea lui. Sper sa nu-l demoralizeze prea tare autogolul ci sa-i dea puterea sa se revanseze (poate contra Lyon-ului :) ). Steaua a jucat superb aseara. BV, BV, BV!
Steaua a jucat superb aseara ... are un gust amar pentru ca putea fi lejer 0-0 dar asta e, etc.
Mari contradictii in ceea ce spui mai sus ! Daca Steaua a jucat superb aseara dupa 0-1, ne-am dat naibii cu fotbalul adevarat vazut de voi, stelistii !
Numai cu apararea (dealtfel, facuta muci de Robinho mai ales) "beton", dar cu atacul 0, nu se pot emite pretentii de echipa buna in Europa !
Daca Steaua a jucat la rupere, la intimidare (31 de faulturi si 4 cartonase galbene !!!), inseamna ca joaca un fotbal frumos, modern ? Mila mi-e de stelisti sa aiba curaj sa se laude si acum ca au echipa mare ca stiu doar ... sa dea la oase, sau sa se apere bine ! :rosu:
VEDETI AICI CEL MAI ZBUCIUMAT SI OFTICOS MANAGER GENERAL DIN LUME, CARE NUMAI LA STEAUA PUTEA FI: :headbang:
MM Stoica ataca Realul: http://www.gsptv.ro/index/id/566 (CE TI-A REPLICAT MARELE CAPELLO, CARE NICI N-A AUZIT DE TINE, "SMARDOIAŞULE" !)
MM Stoica s-a enervat pe oficialii celor de la Real Madrid: http://www.gsptv.ro/index/id/557 (MEME - papagalul nerecunoscut de nimeni, tocmai el, marele "om" caruia trebuia sa i se puna covorul rosu !!!)
HO CU TATA, CA FACI ... POC, "SMARDOIAŞUL TATII" !!!
Ati vazut ce "fibra" (de sticla, poate) are pe el, ciudatul ? Sperie fantomele doar. :evil:

Benny
3rd November 2006, 10:31
Si o imagine sugestiva:
Frumoasa imagine, cu jucatorii Realului imbarbatandu-l pe Banel. Mai exista si oameni printre profesionisti.

A mai fost o imagine frumoasa, pe care televiziunea spaniola a reptata-o de cateva ori, dar pe car nu am mai vazut-o ulterior (o are careva?) cu Ghionea aratandu-i cerul lui Banel.

dede
3rd November 2006, 10:47
cica Ghionea i-a aratat lui Nicolita suporterii romani care in acel moment il incurajau...

Benny
3rd November 2006, 10:57
la fel de bine.

be@
3rd November 2006, 11:50
Ironizat de Marca
Cotidianul de sport spaniol Marca l-a ales pe Gigi Becali ca personaj pentru întrebarea zilei din ediţia de joi: "Credeţi că Becali va plăti încă 100.000 euro şi pentru o eventuală ofertă pe adresa lui Bănel Nicoliţă?".:D Ziariştii spanioli l-au ironizat astfel pe finanţatorul Stelei, care a spus că e dispus să plătească această sumă celui care-l va scăpa de portughezul Carlos, care a greşit flagrant în partidele cu Lyon şi Real Madrid.

"Faima lui Beckham şi-a spus cuvîntul şi a adus 3 puncte pentru Real. Bănel Nicoliţă a început să tremure cînd a văzut că starul Realului se apropie de el" :happy :happy :happy
The Sun

aetius
3rd November 2006, 12:09
cand Ramon Calderon a dat primele de victorie la Real l-a sunat pe Banel .
intrebare: sa-l consoleze sau sa sa-i spuna banel contul unde trebuie virati banii?

Bumbescu
3rd November 2006, 12:14
cand Ramon Calderon a dat primele de victorie la Real l-a sunat pe Banel .
intrebare: sa-l consoleze sau sa sa-i spuna banel contul unde trebuie virati banii?

Superbanc:no: ; esti frate cu castorul ala rosu ?

Alberto
3rd November 2006, 12:19
da...:ras-plans:...:ras-plans:....si la nivelul acesta, in Champions League, gasiti voi cate un meci de care sa va legati ca a fost aranjat...dubios...:lol:

Aurel.D
3rd November 2006, 12:28
Am fost surprins sa citesc ieri ca seful galeriei lui Farul era prezent la Madrid imbracat din cap pana in picioare in rosu-albastru sustinand Steaua!!:o:

remy
4th November 2006, 03:05
Dupa cum vad ca joaca Dinamo si Rapid in seara asta, e clar pentru toata lumea ca trebuie sa continuam tot cu Steaua in CL si anul viitor, e singura echipa care are fata de CL, cu restul ne-am face serios de ras.
... e singura echipa care are spate de CL, mai bine zis, dupa cum se prezinta in Ch. League.
Si de ce trebuie sa continuam cu Steaua, cumva o sa dea Jiji, presedintele vostru, un decret, sa ia Steaua titlul inca 40 de ani de-acum incolo ?
Uitati ca Dinamo la anul va face mai multe in Ch. League, oricum, nu va pati rusinile de ultimele luni ?

P.S.

Eu zic ca merita autogolul lui Nicolita premiul pt. cel mai stupid autogol vazut vreodata, dat fara sa fie nimeni in poarta, nici macar in careul de 6 metri !!!
Vedeti aici daca nu merita locul 1: http://www.youtube.com/watch?v=T6NzDhTDDNw&eurl=

Diodude
4th November 2006, 04:23
Dupa cum vad ca joaca Dinamo si Rapid in seara asta, e clar pentru toata lumea ca trebuie sa continuam tot cu Steaua in CL si anul viitor, e singura echipa care are fata de CL, cu restul ne-am face serios de ras.

Adevarul e ca la ce golaveraj ati scos in ghencea cu real si lyon,si la punctajul excelent de 3 puncte din 12 posibile, va da tot dreptul sa afirmati ca santeti singura echipa care meritati sa continuati in liga si la anul!!!
RASHILOR!!!! :rosu:

be@
5th November 2006, 20:22
Am fost surprins sa citesc ieri ca seful galeriei lui Farul era prezent la Madrid imbracat din cap pana in picioare in rosu-albastru sustinand Steaua!!:o:

Ha ha ha. Ai fost surprins? Dar tu nu stii ce simpatii are seful galeriei de la Farul?

In alta ordine de idei, ce-mi place mie de astia care se cred buricul pamantului, si cand au meciuri importante , se fac de kk, si-si dau singuri autogol. Vezi finul cu Rosenborg, si Nicolita cu Real. Mare echipa, dom'ne, n-am ce sa zic. Mandria tarii. :drak: :drak:

remy
6th November 2006, 17:11
MAI E CEVA DE COMENTAT DE VALOAREA REALA A STELEI ?


Echipa lui Tamas a invins Realul
2006-11-06 16:28:00
http://dinamovisti.ro/libraryimages/32208_tamas_celta.jpg
Fostul dinamovist Gabi Tamas a intrat pe final in partida Real Madrid - Celta Vigo, in locul lui Nunez. Echipa fundasului roman a obtinut o victorie importanta pe Bernabeu, invingand cu 2-1.

După trei ratări mari ale Realului prin Ramos şi Ronaldo de două ori, Celta a deschis scorul în minutul 35. Fabio Cannobio a pasat ideal pentru brazilianul Nene, care l-a învins pe Casillas. Gazdele au revenit şi au egalat după doar şapte minute. Raul a executat un corner iar Emerson a înscris cu capul. Cele trei puncte puse în joc au mers însă la Vigo după golul lui Larena reuşit cu doar 9 minute înainte de finalul meciului.

În campionat, Celta a urcat pe locul 11, iar Realul a coborât pe 4

Liviu
6th November 2006, 17:13
Real-Barca 2-0
Real-Steaua 1-0

be@
6th November 2006, 23:50
Mama... Iti dai seama. Sunteti mai buni decat Barca. :drak:

Noroc ca a ratat olandezul penalty-ul.

remy
7th November 2006, 10:16
Nu compara cu Barca, ca e la pamant, cu toate ca e pe primul loc in Spania.
In Ch. League e penibila !
La fel ar fi si Real Madrid in Ch. League, dar au noroc de "impotentele" Steaua si Dinamo Kiev !

dardar_3
7th November 2006, 12:01
Nu compara cu Barca, ca e la pamant, cu toate ca e pe primul loc in Spania.In Ch. League e penibila !
La fel ar fi si Real Madrid in Ch. League, dar au noroc de "impotentele" Steaua si Dinamo Kiev !


FC Sevilla conduce campionatul Spaniei....
Barca nu e la pamant... insa s-a dovedit si in Supercupa cu Sevilla ca au castigat anul trecut Ch. League prin frauda....:drak:...

Cat despre Real.... se mai intampla... Se pare ca weekendul asta marile echipe nu au reusit sa castige....:(....(Lyon, Real, Barca,Bayern, Milan, Steaua, Dinamo, Otelu:drak:,...ieri nici Juve nu a reusit)....

remy
7th November 2006, 20:12
Pana si strainii (arabii) rad de Steaua (care reprezinta Romania) si autogolul lor dat de Nicolita, demn de cartea recordurilor:

Madrid's Own Goal Win: http://www.youtube.com/watch?v=qqIHK37CK7k

SI

Balada lui Nicolitza (te-astept la cealalta portitza): http://www.youtube.com/watch?v=K3nVnbowxJc

remy
8th November 2006, 01:35
In continuarea postului de mai sus, am gasit o declaratie care trebuie sa-i puna pe ganduri pe stelisti la felul cum joaca in Romania, si cum se concentreaza in Europa, dar si cum ii ajuta Dumnezeu (asa cum se lauda Jiji):

Mijlocasul Banel Nicolita s-a declarat foarte fericit dupa golul inscris cu Unirea Urziceni: „Acest gol conteaza mult pentru moralul meu, a fost ca o descatusare. Ma bucur ca am trecut de perioada grea“. El a precizat ca spera intr-un rezultat bun pentru Steaua in partida de la Madrid, in care ar vrea ca echipa sa nu primeasca gol. „De ce sa nu credem intr-o minune? Credem in sansa noastra, mergem sa jucam deschis, nu avem nimic de pierdut. Sper sa nu luam gol. Am demonstrat in Europa ca suntem o echipa buna si, poate, cu putin noroc, vom obtine un rezultat bun. Nu ma gandeam ca o sa ajung sa joc pe „Santiago Bernabeu“, a mai spus Nicolita.
„De ce sa nu credem intr-o minune?
"spera intr-un rezultat bun pentru Steaua in partida de la Madrid, in care ar vrea ca echipa sa nu primeasca gol."
CIUDATA COINCIDENTA, DAR PE INVERS ! DUMNEZEU NU UITA SI NU IARTA PE CEI CARE CONDUC CLUBUL ASTA. A FOST CA O PALMA PT. UN INFATUAT CA JIJI !

superchumbo
8th November 2006, 12:57
Uitati ca Dinamo la anul va face mai multe in Ch. League,

Uitasem cum suna viitorul .................... adica de unde provine viitoarea finalista a UEFA, si echipa care va rupe CL anul viitor

dar pana atunci mai aveti 2 meciuri sa va faceti de ras in europa, la care veti adauga recordul de zero pct luate in deplasare

sa joace rednic in aparare ca pe 23 puneti svaitzerul in fata portii

Ank_fan_Badea_s
7th April 2007, 15:41
:D :D Indiferent cate meciuri pierde sau castiga,STEAUA ramane cea mai buna!!FORTZA STEAUA!FORTZA BADEA!!!!Fie vreme buna fie vreme rea, STELISTI pana la moarte dincolo de ea!!!