PDA

View Full Version : Etapa 18: Otelul Galati - International 1-0



delaparis
5th January 2010, 20:33
Discutii inainte si dupa meci.

Denis
5th January 2010, 20:35
Cam devreme sa-mi dau seama, dar sper sa nu ne facem de rusine acasa.
Totusi 1 solist.

rober7
5th January 2010, 21:43
La sfarsitul returului Stan si dolarel vor avea ochii rosii de la atatea petreceri in cinstea calificarii in europa league

delaparis
5th January 2010, 21:50
Bate Otelul stati linistiti

delaoltenia
6th January 2010, 09:01
2-1 pentru Otelul.

Denis
7th January 2010, 10:03
Sper totusi ca Grahovac sa nu ia gol la debut.:D Daca asta inseamna sa se termine 0-0 atunci asa sa fie.

Leo
7th January 2010, 20:12
A doua surpriza a etapei. Castiga Interul.

Uimirea
7th January 2010, 20:38
Maci echilibrat......1x.

Denis
8th January 2010, 11:46
A doua surpriza a etapei. Castiga Interul.

Chiar ca ar fi o surpriza. Dar care-i a doua surpriza la care te gandeai? Dinamo 0-2 Craiova?:D

TeBat
8th January 2010, 15:50
x.

Lordul
8th January 2010, 16:20
meci egal sau bate Interul , Otelul nu castiga

Steel Jar
8th January 2010, 19:57
Mai avem pana incepe returul Ligii 1 "GLOBUS" , dar vad ca au inceput sa apara deja unii care se cred mai ceva decat Nostradamus.... cum ar fi LordulCapde@#$%^% :D.
Vreau sa chinui un caine .:drak:

Leo
8th January 2010, 21:32
Mai avem pana incepe returul Ligii 1 "GLOBUS" , dar vad ca au inceput sa apara deja unii care se cred mai ceva decat Nostradamus.... cum ar fi LordulCapde@#$%^% :D.
Vreau sa chinui un caine .:drak:

Si eu pe Cristian. Hai Cristi, ce dracu, cat te mai lasi asteptat? Pierde Otelul, la scor! :P

Cristian? :)

Denis
8th January 2010, 23:23
Nu mai apare.

isshmen_vali
9th January 2010, 01:56
Eu merg 1 solist... cu siguranta va fi un meci frumos! Stie cineva unde va fi televizat?

P1ka
10th January 2010, 11:25
0-1:)

Leo
10th January 2010, 13:09
Chiar ca ar fi o surpriza. Dar care-i a doua surpriza la care te gandeai? Dinamo 0-2 Craiova?:D


Bate Bistrita pe Poli :D


Nu mai apare.


Mare pacat.

Denis
11th January 2010, 17:02
E orgolios baiatul. Sigur ar vrea sa revina, dar e baiat care se tine de cuvant.:D

Steel Jar
11th January 2010, 18:24
Mare magar mai este Romeo Stancu. O fi fost el jucator bun , dar se face de ras , pentru o suma mare de bani ce-i adevarat.
Acum am vazut ca leodacin este din Timisoara , dar tine cu aia de raman in trei labe cand se pisa :D. Timisorenii parca sunt anti Dinamo , dar probabil tu esti mai "special" ... ca toti cei care iubesc sa-si linga coaiele, daca intelegi ce vreau sa spun :D.

Hingherul
11th January 2010, 20:05
... ca toti cei care iubesc sa-si linga coaiele, daca intelegi ce vreau sa spun :D.

dupa ce ca au bucurii marunte si putine ii mai iei si la misto :D

Dregan
13th January 2010, 08:15
Urasc pauza de iarna:(

Hingherul
13th January 2010, 17:05
pauza e buna...ca orice pauza. durata ei este enervanta :(

Denis
15th January 2010, 12:33
Mi-ar placea ca sezonul sa inceapa prin Septembrie iar pauza de iarna sa fie cu aproape o luna jumate mai scurta.

delaoltenia
15th January 2010, 12:58
In State asa este?

Denis
15th January 2010, 13:49
Naah...nu prea urmaresc ce se intampla pe-aici, dar din cate stiu un sezon dureaza maxim 4 luni.

Denis
19th February 2010, 13:29
Echipele probabile:

OTELUL
.....................Axente


.....................Viglianti
Ochirosii ...........................Antal

............Neagu .........Giurgiu


Salageanu .Costin ...Sarghi ...Rapa


....................Grahovac

-------------------------------------

International

............Stoianof .......Zagarean


Lazar ......Vezan .... Messel ....Abiodun


Frasineanu .Pintilii .Chiriches.....Matei


.....................M.Popa

White Shadow
19th February 2010, 14:34
nu are nimeni un link ca sa vad si eu meciul pe net ?????

relansat
19th February 2010, 14:45
nu e transmis la tv.

White Shadow
19th February 2010, 14:49
aaaaaaa...na bun atunci...

Doctor_Satan
19th February 2010, 16:09
Victorie! Si golul a fost marcat de mercenarul de Ochirosii.
Inceput bun de retur!

In alta ordine de idei, transmisia live de pe onlinesport e praf. Golul fusese marcat de vreo 3 minute si rezumatul nu era actualizat, la eliminarea lui Sarghi scrie simplu ca Sarghi este avertizat din nou si apoi Sarghi este eliminat. La rezumate figureaza 2 cartonase galbene primite de Sarghi, nu si cel rosu.

Macar n-a fost la fel de telefgrafic ca si meciul Porto-Arsenal, in care au fost consemnate doar golurile.

Duba
19th February 2010, 17:56
Am pronosticat egal, insa ma bucur ca m-am inselat. Ma bucur in principal pentru Dorinel, un antrenor f. bun, in opinia mea. Ma bucur ca imbecilii care-l contestau acum tac malc si nu mai au curajul sa intre pe forum.
Cred ca nimeni nu se astepta ca Otelul, cu un lot slabut, spun eu, sa acumuleze 25 de puncte dupa 18 etape.

Denis
19th February 2010, 18:03
1-0 ca in tur. Bravo baieti! Pacat ca a luat Sarghi cartonas rosu, si nu-l vom putea folosi la Piatra Neamt. In rest meciul a fost echilibrat.

razwan_vs
19th February 2010, 18:28
isi face treaba razvan vad :D

relansat
19th February 2010, 20:27
1-0 ca in tur. Bravo baieti! Pacat ca a luat Sarghi cartonas rosu, si nu-l vom putea folosi la Piatra Neamt. In rest meciul a fost echilibrat.

unde ai vazut meciul?

Lordul
19th February 2010, 20:38
nu e chiar asa slab Dolarel cum se spune.....buna de tot si victoria otelului impotriva lui international curtea de arges

NORGEMAN
20th February 2010, 01:48
unde ai vazut meciul?

Pe iutub mai vrei sa vezi cate ceva si iti apare "This video is not available for your country". Asa a fost si cu meciul asta.:)

Denis
20th February 2010, 08:00
unde ai vazut meciul?

Nu l-am vazut nicaieri. Din comentariile de pe siteul oficial al clubului am citit si mi-am dat seama ca a fost destul de echilibrata partida. Otelul a dominat la posesie dar nu prea a avut faze clare de gol.


meci egal sau bate Interul , Otelul nu castiga

Parca-i fi Leo.:cry: Leo daca zicea ca bate Otelul cu singuranta lua bataie.:D

delaoltenia
20th February 2010, 09:13
V-ati scos banii pe Ochirosii,dar si pe Dorinel.Unde-i Cristi sa fac putina aroganta. :D
...am uitat,felicitari.

Denis
20th February 2010, 13:31
Banii pe Ochirosii nii vom scoate cand va arata ca este un jucator constant, asa cum era Jelev. Iar pe Dorinel ne vom scoate banii atunci cand ne vom indeplini obiectivul, un lucru realizabil. La sfarsit de sezon vom trage linie si vom spune pe cine ne-am scos banii si pe cine nu.

Hingherul
20th February 2010, 13:37
nu-i bai, recupereaza International cu dinamo :D

YoYoyOi
20th February 2010, 14:07
Bun debutul lui Ochirosii la Galati

bada_otelul
20th February 2010, 19:05
Banii pe Ochirosii nii vom scoate cand va arata ca este un jucator constant, asa cum era Jelev. Iar pe Dorinel ne vom scoate banii atunci cand ne vom indeplini obiectivul, un lucru realizabil. La sfarsit de sezon vom trage linie si vom spune pe cine ne-am scos banii si pe cine nu.

Si daca ne iese 100k la vanzarea lui tot e afacere buna dar cu siguranta va fi vandut cu mai mult. Jelev nici daca nu aparea conflictul asta nu cred ca mai ramanea. E un jucator foarte valoros, mult peste media campionatului. Din pacate juca la o echipa care pune tot mai mult accentul pe tineri fara experienta si momentan performanta nu e accesibila. Se plafona si nici un salariu stralucit nu avea(desi era printre cele mai mari daca nu cel mai mare de la noi). Eu sunt multumit ca a stat cat a stat, inca e o enigma cum de a ajuns la noi si nu a plecat din start la o echipa din vest.
Cat despre meci tactica lui dorinel iar ne-a scos peri albi. In afara de introducerea lui Ochivineti(care s-a dovedit foarte inspirata in meciul asta) a facut numai tampenii. Pe Ibeh l-a tinut in teren desi a jucat f slab, mijlocas la constructie n-am avut(bine ca Viglianti si Golocevac stau pe tusa) si din nou am jucat de parca aparam un 0-0 contra Barcelonei. Norocul nostru cu norocul pe care l-am avut!

P1ka
20th February 2010, 19:33
Bun OchiRosii asta .. imi place umpic de el.. Bravo otelu!

Denis
21st February 2010, 13:35
Bun OchiRosii asta .. imi place umpic de el.. Bravo otelu!

Aoleu, ai pus ochii pe Ochirosii?:sneaky: Glumesc.:P


Eu sunt multumit ca a stat (Jelev) cat a stat, inca e o enigma cum de a ajuns la noi si nu a plecat din start la o echipa din vest.


Singura parere de rau este ca puteam scoate bani foarte multi dupa urma lui daca nu intervenea conflictul acesta. Ne scoteam cel putin 2M zic eu.


Cat despre meci tactica lui dorinel iar ne-a scos peri albi. In afara de introducerea lui Ochivineti(care s-a dovedit foarte inspirata in meciul asta) a facut numai tampenii. Pe Ibeh l-a tinut in teren desi a jucat f slab, mijlocas la constructie n-am avut(bine ca Viglianti si Golocevac stau pe tusa) si din nou am jucat de parca aparam un 0-0 contra Barcelonei. Norocul nostru cu norocul pe care l-am avut!

Ma bucur ca a fost doar Interul si nu o echipa de mijlocul clasamentului ca si noi, ca ne-am fi luat-o tare. Acum sper ca Dorniel sa fi observat cu ce a gresit si sa repare pana la partida cu Ceahlaul. De remarcat ca vor reveni Para si Cojoc. /hello

TeBat
21st February 2010, 18:47
Probabil Dorinel va ramane cel putin pana la sfarsitul returului.

Dregan
22nd February 2010, 11:40
Ochirosii are multe de demonstrat. Inainte de a marca, a ratat din aceeasi pozitie... Sper ca nu ii trebuie 3-4 faze sa dea un amarat de gol.

bada_otelul
22nd February 2010, 22:38
Singura parere de rau este ca puteam scoate bani foarte multi dupa urma lui daca nu intervenea conflictul acesta. Ne scoteam cel putin 2M zic eu.

Era in ultimele 6 luni, daca scoteam 200k era bine...Chiar si cu un an inainte nu stiu daca puteam scoate atatia bani, cel putin in Romania nu cred. E totusi fotbalist trecut de prima tinerete, chiar daca mai duce lejer 3-4 ani. In rest totul bine si frumos: jucam prost castigam, joaca adversarii mai prost decat noi castiga ei :groggy:

Denis
24th February 2010, 17:39
Jelev avea contract pana in 2011 din cate stiu eu, si sunt 80% sigur. Si sincer cred ca inca nu si-a atins potentialul. La 30 de ani inca mai are multe de aratat. Si parca vad ca la anul isi va scoate Becali bani buni pe el.:rolleyes:

delaoltenia
24th February 2010, 17:41
Sper sa ai dreptate,sa confirme pe teren.

Denis
24th February 2010, 17:47
Numai in meciul cu Otelul sa nu confirme.:D In meciul ala sper sa lase cale libera pana la Zapata sau Tatarusanu.:evil: