PDA

View Full Version : canalul NBA+



sfantulPorcarie
20th October 2004, 13:54
Tocmai mi-am cumparat o antena satelit.

I-as ruga pe cei care au un asemenea device p-acasa sa faca niste recomandari de siteuri unde se pot vedea programele anumitor posturi, in special cele de sport, pecum si alte info care sa ne ajute navigarea in multimea de canale(inca nu stiu tot ce am, dar au trecut doar 3 zile)

Am inceput sa intarziu la serviuciu.

De ex, am nba+ dar in weekend nu si-au respectat progr pe care l-am scos de pe net, iar ieri peste el mi-a intrat toata ziua canal+. ce Dumnezeu s-a intamplat? nu stiu, dar vreau nba+ toata ziua.

nba+ e varianta frantuzeasca a lui NBA TV.

eddy_jozsa
20th October 2004, 22:02
E cam off-topic topicu asta, dar no :P

Mergi la www.lyngsat.com da-i frequencies/europe si alege satelitul tau. Vei avea o lista completa a programelor de pe acel satelit.

Si explica-mi cum naiba prinzi tu NBA+ cand asta ar trebuie sa fie codat (ma gandesc ca esti pe Astra). Nu de alta, dar.... SI EU VREAU!!! :evil:

sfantulPorcarie
21st October 2004, 10:30
Mersi de link

Am mai cautat si eu pe net si mi-am mai explorat programele si am ajuns la concluzia ca al meu nba+ nu e nba+ original. e un canal pe care canalsatellite baga nba actionuri vechi (am revazut un medalion hornacek din 2000 de zeci de ori)si alte emisiuni gen Vintage fara nici o noima. Cateodata mai intra Canal+. Poate la inceputul sezonului sa fie ceva... Adevaratul NBA+ e in pachetul CanalSatellite si e codat prea bine ca sa-l vad cu receiverul si cardul meu spart.