PDA

View Full Version : Cine se va retrage dupa sezonul olimpic ? :(



Iulya
3rd January 2010, 05:02
Din pacate multi dintre patinatori/oare se vor retrage dupa acest sezon ...

Eu stiu sigur de Stefan Lindemann si Julia Sebastyen dar si-au mai anuntat si altii retragerea deja ?

Este foarte probabil ca Domnina si Shabalin, Isa si Oli, Kevin van der Perren, Plushenko, Berntsson sa se retraga dar nu s-a anuntat nimic inca ...

Cine credeti ca se va retrage dupa acest sezon ....

Geografu
3rd January 2010, 11:23
De Plusenko e clar ca se va retrage, mai ales daca va lua si aurul olimpic. La fel si Isa si Oli, ar fi mai greu de gasit o motivatie dupa un aur la JO, mai ales pentru ea care e de curand mamica. De Perren chiar nu stiam nimic, eu sper sa nu paraseasca patinajul.

Iulya
4th January 2010, 23:27
Nu cred ca paraseste patinjul Kevin dar ma gandesc ca are o varsta si nu stiu cat mai rezista sa concureze cu dureri.
Pe alte forumuri se speculeaza ca Yu-Na Kim se va retrage daca castiga aurul olimpic ... nu as vrea asta ....

whisper
5th January 2010, 00:33
Nu stiu daca anul asta..dar in 2011-din ce am inteles- se va retrage Takahashi. Eu tot sper sa se razgandeasca, e inca tanar poate participa si la JO de la Socchi.
E posibil ca si Lambiel sa se retraga, nu stiu Brian.

Daca Yu-Na a anuntat asta atunci mai bine sa nu castige...as vrea sa ia aurul Miki:P

praf_de_stele
5th January 2010, 16:57
eu nu vreau sa ma gandesc la retrageri deocamdata. vreau in primul rand sa vad patinaj ! :P dupa-aia mai vedem

Iulya
17th February 2010, 02:26
Din ce am inteles Stanislav Morozov se va retrage dupa olimpiada .... si nu vor participa la mondiale pentru ca Tatiana Volozoshar isi va cauta un nou partener si daca nu va fi la mondiale i se va permite sa participe pentru alta tara daca este cazul.

iris_for_daria
17th February 2010, 04:33
Dar Tatiana nu e sotia lui ?

Iulya
17th February 2010, 05:25
Ba da, dar din cate stiu pb de sanatate nu prea mai ii permit un nivel competitiv ...mai ales la sariturile individuale ...si nu vrea sa o tina pe loc pe Tatiana.

iris_for_daria
17th February 2010, 07:24
si nu vrea sa o tina pe loc pe Tatiana.

Frumos din partea lui !
Ma intreb oare o sa formeze o comisie alaturi de staff si fiecare o sa aiba criteriii de selectare a unor potentiali parteneri ai Tatianei ? De genul coregraful o sa caute anumite calitati, antrenorul altele si asa mai departe, iar Morozov o sa-i aleaga dupa infatisare. Iar castigatorul dupa el trebuie sa fie cat mai urat ? :D :happy glumeam.
Pacat de el ca nu mai poate continua, desi era "dulapul" erau frumosi amandoi. Si daca face asemenea gesturi de-a nu-si tine partenera pe loc, sa speram ca nu-i va afecta nici in relatie. Oricum o sa-mi lipseasca perechea lor.
De altfel cred ca o sa-mi lipseasca toti cei care se retrag, cu mici exceptii.

Iulya
17th February 2010, 12:40
sa vedem ce vor hotarî pana la urma desi mi-ar place s participe macar la mondiale .

Iulya
4th March 2010, 13:46
Yukari Nakano s-a retras din patinajul amator, desi trebuia sa participe la Campionatul Mondial din Torino. Akiko Suzuki va participa in locul ei.

IleK
4th March 2010, 15:57
De Yukari nu stiam. Pacat, este f draguta, o prezenta feminina si imi placeau mult piruetele ei. Dar in acelsi timp ma bucur pt Akiko.

andreeas
5th March 2010, 15:14
Yukari Nakano din pacate s-a retras din activitatea competitionala. :(:plans:
http://yukarinakano.jp/en/journal/index.html

Iulya
8th March 2010, 13:07
Silver medalists Belbin, Agosto may retire from competitive ice dancing
http://thestamfordtimes.com/story/483057

ice_girl
8th March 2010, 18:48
Eu am citit pe un forum ca dupa CM deasemenea se vor retrage Aliona si Robin :(( atunci chiar nu mai am favoriti in proba de perechi) dar si Tessa si Scott care au declarat ca nu vor sa participe si la Sochi 2014.
Sper ca ambele pereche sa se mai gandeasca si sa mai participe macar anul viitor in special Aliona si Robin sa-si recastige si titul european si daca e sa se retraga in culmea gloriei.:ok:

praf_de_stele
10th March 2010, 16:25
ooo nuuuu, nu aliona si robin :(

ricochet4
10th March 2010, 17:22
Pacat ca nu par sa vina altii din urma. O sa ne multumim cu cine o sa ramana, chiar daca nu vor fi asa valorosi.

iris_for_daria
10th March 2010, 20:23
Pacat ca nu par sa vina altii din urma. O sa ne multumim cu cine o sa ramana, chiar daca nu vor fi asa valorosi.

My point too.
Asta spuneam si eu pe un alt thread, ca ar fi trebuit sa amane momentul retragerii toti astia care o fac, pana la venirea unora noi si super buni din spate.

praf_de_stele
10th March 2010, 20:30
eh, pai si acum daca aia noi nu apar, astia ce sa faca ? sa stea inca 10 ani de acum incolo ? poate unii au probleme de sanatate sau poate si-au atins din obiective, desi nu e cazul multora. dar deh, astia mici nu prea se inghesuie sa le ia locul si sa-i dea la o parte pe astia mai vechi. bine, eu imi pun sperantele-n amodio. cred ca dupa ce pleaca steph, el va fi favoritul. sper doar sa fie constant ca talent are. si e si artist, cum imi place mie

ricochet4
10th March 2010, 21:03
nu imi place Amodio. pare un smecher de cartier.

praf_de_stele
10th March 2010, 21:19
mie-mi place, are sange de castigator. asa mi se pare mie. si ambitie si pasiune
si mi-a mai placut spaniolul fernandez

ioana11
10th March 2010, 22:54
Adevarul este ca era de asteptat sa fie un numar atat de mare de sportivi care sa se retraga. Ade, ai dreptate,foarte multi dintre patinatori au destula experienta si din nefericire destule accidentari.Si pentru noi, fanii sportului, trebuie sa fie un prilej sa ne dam seama de ce ne place acesta, si adevarul este, ca o sa privim mai obiectiv. Pt ca eu sa fiu sincera, din cauza ca am avut atatia preferati nu am mai privit cu obiectivitate, am fost excesiv de critica cu cei care nu imi plac pe cand in ceea ce ii priveste pe ceilalti, imi ziceam ,,lasa, ca merge si dublu axel"

Iulya
18th March 2010, 23:22
Si Susanna Pöykiö s-a retras :(
http://www.hs.fi/english/article/Back+injury+forces+figure-skater+Susanna+Pöykiö+into+retirement+from+competi tive+sports/1135254791076

Iulya
20th March 2010, 00:59
http://i-sport.ua/olympics2010/ukraine/88539.html

Moreover, according to the National Olympic Committee president, now on the verge of change of nationality resides leading Ukrainian figure skater Tatiana Volosozhar. The fact that the long-standing partner Tatiana on sports duo Stanislav Morozov graduated career.

"The Russians have already offered Volosozhar conditions and seek out her partner - says Bubka. - It seems that Tatiana could become the second Alyona Savchenko, who won bronze in Vancouver, under the German flag, along with Robin Szolkowy. At the moment Ukraine is represented by Sports Minister did not made the slightest attempt to keep Volosozhar, invite her to counter the conditions and try to find a partner who would have acted under the Ukrainian flag.

According isport.ua, a new partner Tatiana Volosozhar may become Maxim Trankov, World junior champion in 2005 paired with Maria Mukhortova

Ce ziceti de o pereche Tatiana Volosozhar si Maxim Trankov ?

ice_girl
20th March 2010, 01:10
mie nu-mi prea suna bine, nu-i vad prea potriviti, ar fi pacat ca Maxim sa nu mai concureze cu Maria pt ca imi place mult de ei, sunt o pereche frumoasa.

praf_de_stele
20th March 2010, 16:28
nuuuuuu, eu il vreau pe maxim cu maria :huhu: :plans:

deci nuuuuuuuuuuuu

cu maria ce se intampla???? se retrage ?