PDA

View Full Version : Finala de la Los Angeles



Bekbrau
11th November 2002, 00:46
Bine ca nu mai vedem o finala intre cele doua fete care au shperiat America. S-a retras Venus. Nu avea nimic grav si asha dintr-o data, cand era condusa de Clisters a plecat.

toma
11th November 2002, 04:34
poate nu a vrut sa mai ia o bataita de la serena :) , i-or fi ajuns trei finale de mare slem pierdute

Bekbrau
12th November 2002, 19:32
Lovitura de teatru: m-am uiatat in noaptea asta la finala, bine a jucat Clijsters. E jucatoarea momentului. Ce imi pare rau e ca nu a batut-o pana la capat pe Venus.
Il tot aratau la t.v. pe tatal lor, in timpul finalei. Statea cu ochelarii pe nas, lasati in joc, era foarte stresat. Incepe sa piara visul, desi a fost frumos un timp.

toma
13th November 2002, 05:40
nu piere nimic, stai linistit, surorile sunt aici to stay. serena cel putin va domina mult timp tenisul mondial, si are 80% sanse sa castige in australia.

ricky
16th November 2002, 18:23
Cind Hingis a spus ca surorile sunt "artificiale" (intelegeti voi: muschii etc. ) am cam acuzat-o !
Acum inssa...ma bucur cind mai exista cineva care le mai pune...piedica.
Oricum, tenisul feminin a pierdut ENORM ! Cred ca e o nedreptate sa le platesti, IN TENIS, pe femei ca si pe barbati !!!

toma
18th November 2002, 23:07
nu inteleg ce spui ricky. cum adica e o nedreptate sa le platesti la fel? la ce te referi? oricum, premiile nu sunt la fel, in general competitiile masculine sunt mai bine platite, dar aceasta se schimba incet-incet, pentru ca in america, de exemplu, tenisul feminin are audienta mult mai mare la ora actuala. asta din cauza ca a de venit mult mai spectaculos, tocmai prin jucatoare ca surorile williams, atletice, si in acelasi timp nu e asa de mult bazat pe forta ca tenisul masculin, unde viteza prea mare a serviciilor si loviturile prea puternice reduc deja mult din durata punctelor si in acelasi timp din spectacol.

Cipangoo
4th December 2002, 14:48
Si mie imi place mai mult tenisul la fetite. E intr-adevar un fel de bubuiala de mingi peste fileu la baieti. :( Nu mai e ca pe vremea lui pete si a lui agassi cei de demult. Ma uit la baieti numai cand joaca pe zgura cu toate ca se pare ca si acolo se descurca sa dea in mingea aia de parca ar avea ceva personal cu ea... .
Si eu care muream dupa jocul serviciu- vole al lui sampras... :flame: