PDA

View Full Version : Intrebare pentru impatimitii jocurilor pe forum



fia
20th October 2004, 12:45
Dupa cum se stie exista o groaza de lume care DOAR se joaca pe forum fara a posta in mod semnificativ.
Dintre acestia o mare parte se joaca pentru distractie, dar evident ca sunt si unii care lupta pentru castigarea a cat maimultor titluri de "campion" la aceste jocuri.
Pentru acestia din urma, dar nu numai am urmatoarea intrebarea:

Ati fi dispusi sa jucati acelasi gen de jocuri arcade (flash sau vbulletin) contra unei anumite sume de bani?
Evident in acest caz castigatorii ar fi premiati, sa existe spre exemplu premii saptamanale, premii lunare si asa mai departe.

ady_azzuro
20th October 2004, 18:36
Nu sunt de acord. :D
Fia, se pare ca ai ramas in urma...ai doar 2 titluri castigate... :p

vasile314tzurka
25th October 2004, 10:14
o sa fie din fata garii mai ales ca se pot juca pe gratis.

ADelPiero
25th October 2004, 14:06
e o idee interesanta ... :cool:

Vadim
26th October 2004, 17:04
Nu e chiar asa tragic. Daca, de exemplu, pe forum sint 90 de useri dintre care 30 inregistrati, 5-7 se joaca la Arcade. Restul scriu, iar guestii citesc fiind viitori potential registred.

Nu e nici o tragedie ca unii numai se joaca. Dar sint destui care se joaca si mai si scriu.

Cred ca daca in momentul asta ar fi pe plata jocurile nu ar mai juca nimeni si ar caita distractii in alta parte. Insa, cred ca viitorul Internetului va merge spre serviciile platite. Sint multe jocuri Arcade care nu se pot pune pe vbulletin pentru ca sint cu bani. Si ca sa le cumperi iti trebuie bani pe care ii poti face punind taxe la jucatori.

fia
26th October 2004, 17:15
Ideea nu era neaparat pentru forum intrebarea... jocuri pot si in alta parte :D, nu doar pe ols :D

OwenSkeet
27th October 2004, 08:59
Nu este o idee buna sa dai bani si sa te joci aceste jocuri . Nu sunt cine steie ce jocuri si se gasesc pe o groaza de site-uri.

corinutza_88
28th October 2004, 18:40
nu nu cred ca tre sa mai platim si asta!

JuniorBoy4
30th October 2004, 00:14
Da, dar cum ?
Prin carti de credit ?
Majoritatea celor "cu jocurile" sunt niste pustani. Sa-i indemnam acum sa fure de la parinti ?

fia
30th October 2004, 08:57
Pai ar fi un sistem posibil cu cartele preplatite de exemplu...

LordRhadoo
18th November 2004, 10:29
mai bine fara