PDA

View Full Version : Diverse 2010



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20

mikeyy
7th August 2010, 14:06
Paralelul este cu semnul intrebarii.
Nu stiu pe cine ne-am putea baza in afara de Ana Porgras.
Echipa are mare nevoie de un paralel foarte bun....si cred ca Cera e capabila de asa ceva, dar nu stiu daca e timp suficient. E bine ca si-a recuperat coborarea.
Sper ca saptamana viitoare sa primim raspunsul la toate intrebarile :)

De un lucru sunt sigur...la barna si sol (per total) cred ca stam cel mai bine din lume, dar nu cred ca e suficient pentru a recupera diferenta de la paralele.

@Cata: mersi de link...gata, am confirmarea...e Gogean atunci :)
Tour-jete=cadet, care are 180 de grade din start...plus o intoarcere completa si rezulta Gogean :)

MitzGym
7th August 2010, 14:08
broke walker se numea gimnasta...solul ei:
http://www.youtube.com/watch?v=pKIMxCKIy2s
dar cerasela ce dificultate are la paralele?

onlyme88
7th August 2010, 14:12
Paralelul este cu semnul intrebarii.
Nu stiu pe cine ne-am putea baza in afara de Ana Porgras.
Echipa are mare nevoie de un paralel foarte bun....si cred ca Cera e capabila de asa ceva, dar nu stiu daca e timp suficient. E bine ca si-a recuperat coborarea.
Sper ca saptamana viitoare sa primim raspunsul la toate intrebarile :)

De un lucru sunt sigur...la barna si sol (per total) cred ca stam cel mai bine din lume, dar nu cred ca e suficient pentru a recupera diferenta de la paralele.

@Cata: mersi de link...gata, am confirmarea...e Gogean atunci :)

Care ne sunt notele pt dificultate la barna? Cred ca pe IG am citit ca cele ale chinezoaicelor (sau cel putin primele trei) variaza intre 6.5 - 6.8. Mi se pare foarte mult, le-am face fata?

mikeyy
7th August 2010, 14:15
Care ne sunt notele pt dificultate la barna? Cred ca pe IG am citit ca cele ale chinezoaicelor (sau cel putin primele trei) variaza intre 6.5 - 6.8. Mi se pare foarte mult, le-am face fata?

Daca ne referim doar la barna...cred ca notele chinezoiacelor sunt putin mai bune.
Dar eu ma refeream la barna+sol....la sol China nu sta prea bine. Din cate stiu nu au exercitii de peste 6, iar noi vom avea probabil 2. Astfel s-ar echilibra situatia.

La barna cred ca vom avea vreo 2 exercitii in jur de 6.5 -6.6 si inca unul peste 6.
Zic si eu :).....sunt doar presupuneri. Astept competitia sa ma conving :D

Clau93
7th August 2010, 14:21
Da, cred ca cea mai buna solutie e sa asteptam...sper sa ne trezim cu surprize placute saptamana viitoare!:D

Pentru paralele, fetele care ar putea sa nu ajute sunt: Ana Porgras (sper sa fie in plina forma), Cerasela Patrascu, Dana Andrei, Gabriela Dragoi, Amelia Racea si Raluca Haidu

Cata_RB
7th August 2010, 14:21
@Cata: mersi de link...gata, am confirmarea...e Gogean atunci :)
Tour-jete=cadet, care are 180 de grade din start...plus o intoarcere completa si rezulta Gogean :)

Of, credeam ca inseamna cloche... Pe comentariul acela ma bazam cand am spus ca avea cloche 360. Well, tot pe-acolo, tot saritura D este :P

onlyme88
7th August 2010, 14:21
Eu am luat forumistii IG drept sursa si dupa cum stim....mai mananca din cand in cand......ciocolata

MitzGym
7th August 2010, 14:33
sui are 6.4,deng e singura care are peste 6.5(are6.8)
tong are 6.3,6.4
in rest nu stiu chenzoaice care sa aibe peste 6.5

onlyme88
7th August 2010, 14:35
O sa fiu rau: in general chinezoaicelor le cam trebuie jum de punct in plus la plecare pentru a compensa teama pe care par sa o aiba fata de aparat. (exceptie Beijing: au fost exceptionale)

MitzGym
7th August 2010, 14:37
Zhang YeLinZi are 6.5 la barna

Clau93
7th August 2010, 14:49
Eu am luat forumistii IG drept sursa si dupa cum stim....mai mananca din cand in cand......ciocolata

:lol:

mikeyy
7th August 2010, 15:23
Cei care se ocupa pe IGF de China fac o treaba foarte buna. Cred ca ei sunt exceptia. Intotdeauna aduc informatii noi pe care nu le gasesti si in alta parte....nu practica CTRl C + CTRL V :)

Cu gimnastica din China e o alta problema...ei au cele mai multe gimnaste din intreaga lume. Si mai apar din cand in cand unele gimnaste care au note D astronomice pe la 1-2 aparate. Dar asa cum apar...asa si dispar din peisaj. Astfel e destul de greu de tinut minte ce nota are X sau Y.

De asta nu ma pasioneaza gimnastica din China....gimnastele parca sunt niste unelte de care se folosesc, iar in momentul in care nu mai dau randament...trec la urmatoarea gimnasta, etc. Ei isi permit sa le forteze, sa le supuna unor antrenamente dure...din zecile de mii de gimnaste mai iese cateodata o He Kexin sau o Cheng Fei....dar in rest....

ela_diana
7th August 2010, 16:21
La mine se incarca tare greu filmuletele de pe youtube-ul chinezesc. Asa e si la voi sau e calculatorul meu prost?

MitzGym
7th August 2010, 16:23
La mine se incarca tare greu filmuletele de pe youtube-ul chinezesc. Asa e si la voi sau e calculatorul meu prost?

nici la mine nu se descarca usor
dar calcuatorul meu are cam 8 ani:((

onlyme88
7th August 2010, 16:37
De obicei nici mie nu-mi merge chiar ok, dar clipurile astea au mers surprinzator de bine (inclusiv la derulare)

MitzGym
7th August 2010, 16:54
am inceput si eu sa ma uit,dar nu pot...pt ca pana la 0:48 s-a oprit filmuetul de 6 ori

Cata_RB
7th August 2010, 17:07
Si mie mi s-au incarcat extrem de greu, desi am incercat de mai multe ori. Dati pe pause si aveti rabdare sa se incarce cateva minute.

niagara64
7th August 2010, 17:33
Buna dimineata copii ! Bucatica din reportajul TVR este Kalinka fara doar si poate ...Ca ea are un colaj cu "Hava" asta e altceva .E posibil dar nu as fi pus alaturi astea doua piese .Dar cine stie ....
Andre Rieu imi place .Imi place imaginatia cu care creeaza spectacolele si spontaneitatea care debordeaza din plin . L-am ratat in mai cand a fost la noi ,la Detroit . Isi merita banii chiar daca nu e foarte cheap . 2-400 de dolari biletul .Dar isi merita fiecare banut .Spectacolul de obicei este intercactiv si te face parte integranta din bucuria musicii .

MitzGym
7th August 2010, 17:43
woow,2-400 de dolari.In romania costa un bilet la opera intre 50 si 300 de ron.Depinde si ce spectacol e,dar de regula e intre 50 si 300 ron,cel mai scump bilet la opera de care am auzit a fost cam 800-900 ron...din romania ma refer

niagara64
7th August 2010, 18:15
woow,2-400 de dolari.In romania costa un bilet la opera intre 50 si 300 de ron.Depinde si ce spectacol e,dar de regula e intre 50 si 300 ron,cel mai scump bilet la opera de care am auzit a fost cam 800-900 ron...din romania ma refer

Da , muzica de calitate este scumpa .Se compenseaza cu salariile pe care majoritatea nu le au asa in Romania . Pentru un om obisnuit de aici , cu minimum wage asta inseamna cam 3 zile de munca(ptr un bilet de 200 ). Nu e putin dar nici capat de lume daca iti doresti sa vezi ceva bun . Sunt si specatcole la care biletele nu sunt asa de scumpe .
La Cirque du Soleil de ex un bilet 80-90 de doalri si daca il gasesti in sale sau esti membru al clubului il iei si cu 30-40 de dolari .

r_anacristina
7th August 2010, 23:18
Buna dimineata copii ! Bucatica din reportajul TVR este Kalinka fara doar si poate ...Ca ea are un colaj cu "Hava" asta e altceva .E posibil dar nu as fi pus alaturi astea doua piese .Dar cine stie ....
.


Melodia Sandrei este un aranjament dupa Hava Nagila iar pe la sfarsit are si din Kalinka, deci, e posibil :)

niagara64
7th August 2010, 23:28
Melodia Sandrei este un aranjament dupa Hava Nagila iar pe la sfarsit are si din Kalinka, deci, e posibil :)

Mihai dai de-o bere :happy...

crisloregym
8th August 2010, 00:54
Acesta este site-ul unde vor fi puse filmulete din Marea Britanie...pun deocamdata linkul de la amicalul din 2008:D M-au luat nostalgiile:D http://www.british-gymnastics.org/site/index.php?option=com_content&task=view&id=559&Itemid=419

mikeyy
8th August 2010, 11:30
Voi stiati ca Oana Ban facea saritura Khorkhina?? (are 5.9 valoare in prezent)
Eu azi am aflat din intamplare, uitandu-ma la unul dintre montajele lui Mostepanovafan: http://www.youtube.com/watch?v=Jh75841RxxI (la minutul 3:22)

Poate o va executa si Amelia curand pt ca ea face deocamdata varianta cu 180 intoarcere.

Cata_RB
8th August 2010, 15:05
WOW pentru Produnova! Am mai vazut saritura, insa executata chinuit, aterizata foarte jos...fantastic in acea executie ce intaltime a prins! Cred ca avea loc de un 180 si iesea Dragulescu :D

inna
8th August 2010, 22:01
"Ne simțim de parcă am fi plecat ieri de la lot"... http://www.adevarul.ro/sport/antifotbal/Bellu_si_Bitang-la_primul_concurs_dupa_cinci_ani_0_313169027.html

mikeyy
8th August 2010, 22:08
Multumim Inna.
Frumos articolul!

(doar un lucru am de spus: britanicii nu ne-au furat argintul....ci noi l-am pierdut....si nu am pierdut medalia de argint ci titlul european, pt ca Rusia putea fi batuta)

MitzGym
8th August 2010, 22:55
(doar un lucru am de spus: britanicii nu ne-au furat argintul....ci noi l-am pierdut....si nu am pierdut medalia de argint ci titlul european, pt ca Rusia putea fi batuta)

de acord cu tine

niagara64
9th August 2010, 02:29
Articol dragutz desi se repeta multe... dar Mihai , cu "pregatirea" echipei din primavara lui 2010 nu am fi batut niciodata Rusia sa fim seriosi si sa nu exageram !

mikeyy
9th August 2010, 10:33
dar Mihai , cu "pregatirea" echipei din primavara lui 2010 nu am fi batut niciodata Rusia sa fim seriosi si sa nu exageram !

Da, nu aveam cum sa la batem la modul in care ne-am prezentat.
Dar daca fetele ar fi fost sanatoase si antrenate corespunzator, atunci ar fi avut o sansa mare la titlu.
Cum le-am vazut eu la Internationale...nici nu imi faceam griji ca nu le vom pune probleme rusoaicelor. Ceea ce s-a intamplat in cele 2 saptamani, de la Internationale si pana la CE, e un mister. Nu o sa inteleg niciodata cum am putut sa cadem asa in 2 saptamani.

Dar asta e....campionatul european e istorie deja :)
Sa privim spre mondiale cu mai multa incredere. ;)

AuriB
9th August 2010, 21:05
A fost un scurt reportaj despre gimnastica la stirile tvr.

MitzGym
9th August 2010, 21:15
despre ce era vorba in reportaj?

Cata_RB
9th August 2010, 21:43
Auri, au fost din nou imagini din sala?
Vad ca nu apare pe site-ul TVR...o deranjez iarasi pe Amalia.

AuriB
9th August 2010, 21:54
Da Cata,au fost imagini cu fetele din sala si un scurt interviu cu Octavian Belu, care spunea ca un lucru pozitiv este ca toate fetele lucreaza,sint putin obosite,dar este normal si ca pentru mondialele din toamna sa nu se astepte lucruri noi ,ei vor in primul rind sa vada din partea fetelor siguranta si acuratete in executie.
Si a mai zis ceva de genul ca fiecare din fete lucreaza bine si au sclipiri la unu doua aparete.
Sper sa puna cineva reportajul,eu cam atit imi amintesc.De obicei pe tvr info.se reiau stirile din sport si asta din ora in ora ,asa ca poate vedeti acolo.

myrab3la_19
9th August 2010, 22:02
Eu am vazut ceva ceva dar n-am prea auzit :D.Initial fetele mi-au parut toate cam triste dar daca Auri zice ca Belu a spus ca sunt obosite asa o fi.Au aratat-o pe Amelia parca la paralele facandu-si desprinderea,putin pe Diana Chelaru la sol,Diana Trenca facand un dublu echer,O fata la barna dar n-am apucat sa-mi dau seama cine era si inca una la paralele pe care iar n-am identificat-o.

Cata_RB
9th August 2010, 22:06
Mersi, Auri si Mirabela.
Ati identificat ceva noutati?

myrab3la_19
9th August 2010, 22:12
Mersi, Auri si Mirabela.
Ati identificat ceva noutati?

Nu Cata...oricum eu am fazut asa "din fuga calului" si ca de obicei e un reportaj foarte scurt.Un lucru am remarcat insa..ca este filmat in aceiasi zi cu celelalte si ca o parte din fete aveau un tip de costum altele alt tip,nu stiu daca semnifica ceva dar :Sandra ,Ana ,Amelia,Chelaru erau imbracate la fel iar de partea cealalta Cerasela ,Raluca,Trenca alt costum.Nu le-am vazut pe Dragoi si Andrei,sau cel putin eu nu le-am recunoscut printre fetele pe care le-au aratat.

Cata_RB
9th August 2010, 22:22
Da, asa fac de obicei...merg o zi si filmeaza si apoi impart pe bucatele.
Costumele nu cred ca inseamna ceva, deja sunt aceleasi vreo 3 modele de ani de zile. Pe Gabi si Dana le-am vazut in reportajele de zilele trecute, dar nu m-am uitat la costume.

MitzGym
9th August 2010, 22:33
eu m-am uitat la stirile din sport de la 9,dar nu a fost nici o stire legata de gimnastica

mikeyy
9th August 2010, 22:46
Multumesc Auri si Mira pt info!!!!

A aparut si pe site-ul TVR:

"Repetitia e mama succesului" :ok:
http://tvr.ro/articol.php?id=86974&c=137

Cera face Gienger la paralele? :)
Cred ca ea e.
Arata bine fizic (cand o arata la inceput)

MitzGym
9th August 2010, 22:52
mersi pt reportaj
dar cine era barna de facea flic+flic?
cand facea trenca dublu echer se vedea si bulimar mai departe putin...e gimnasta care e in costum rosu cu alb

ancaqwe
9th August 2010, 22:53
merci mult!
wow! nu am identificat toate fetele pe aparate, dar m-a bucurat foarte mult sa vad cat de bine arata Cerasela! Iar declaratia lui Belu pentru el e chiar una optimista :) Pentru Belu pre 2005, nu stiu pentru Belu actual...

LuisaGym
9th August 2010, 23:00
Merci pentru filmulet. Imi place mult ce ce vad: multa seriozitate.

myrab3la_19
9th August 2010, 23:00
Multumesc Auri si Mira pt info!!!!

A aparut si pe site-ul TVR:

"Repetitia e mama succesului" :ok:
http://tvr.ro/articol.php?id=86974&c=137

Cera face Gienger la paralele? :)
Cred ca ea e.
Arata bine fizic (cand o arata la inceput)

Nu e Cerasela,ea are celalalt tip de costum.Seamana mai degraba cu Gabi Dragoi dupa felul in care il executa.

Cata_RB
9th August 2010, 23:01
Mersi, deja nu mai verificam site-ul TVR :D
Nu cred ca e Cera la paralele, la nici una dintre desprinderi...ca nu are costumul de la inceput. Le-am recunoscut doar pe Diane la sol, va rog ajutati-ma cu restul.

Edit: Oare nu e Diana Chelaru la paralele? Are ambele desprinderi in exercitiu, se potriveste si costumul si parca si parul.

MitzGym
9th August 2010, 23:12
parca dupa felul in care executa(ma refer la iagar) era amelia

crisloregym
9th August 2010, 23:22
eu am o intrebare legata de barna: oare o fi Ana? Are bandaj mare pe picior:(

Edit: legat de cele doua tipuri de costume...in primul reportaj, difuzat saptamana trecuta, se spunea ca este un concurs de verificare pentru a se stabili echipa ce va merge in Marea Britanie. Iar fetele erau aratate alineate pe doua randuri...deci cred ca s-au format doua grupe, una a inceput la un aparat, iar alta la alt aparat, cele doua grupe fiind stabilite dinainte si avand costume diferite. Cred ca asta e explicatia, mai ales ca s-au dat si note:D

LuisaGym
9th August 2010, 23:26
La 0.35 apare Ana langa Sandra si Bitang. Nu se vad bine picioarele dar are ceva in mana. Ala o fi bandaj?

crisloregym
9th August 2010, 23:43
M-am mai uitat o data...cred ca e Ana si cred ca ai dreptate: ce are in mana e un bandaj...oooof:(

mikeyy
9th August 2010, 23:50
Da, nu e Cera.
M-au inselat acele "chestii" negre (nu stiu ce sunt :D) de la picioare. De obicei Cera purta asa ceva.

stere78
9th August 2010, 23:56
M-am mai uitat o data...cred ca e Ana si cred ca ai dreptate: ce are in mana e un bandaj...oooof:(

Zic să nu ne îngrijorăm înainte de vreme - tocmai ce a ieșit din recuperare, cred că e normal să-și protejeze piciorul. La câte repetări or face fetele zilnic (față de perioada Forminte), e și de dorit să se menajeze nițel. O să ne lămurim în vreo cinci zile - sunt sigur că vreun britanic o să filmeze, așa s-a întâmplat și la precedentul amical și omul a fost foarte atent în primul rând la Ana. Nu mai am, pe de altă parte, nici un strop de răbdare, și e abia luni!

mikeyy
10th August 2010, 00:09
Nu mai am rabdare pana in weekend. :D
As vrea sa stim macar echipa pt amical!

Eu le-as trimite pe: Amelia, Cera, Dana Andrei, Diana Trenca, Gabi Dragoi si Sandra.

Pe celelalte: Ana, Pitic si Diana C...le-as menaja pt ca au avut probleme medicale in ultima vreme

miafangina
10th August 2010, 00:09
Ce-mi place mie cum studiem reportajul,nu conteaza prea mult ce-a zis Belu,noi suntem cu ochii pe ce se vede in spatele lui!:)

Mie imi place si ce spune si ce se vede.

Mihai,la inceput am crezut ca acele chestii negre sunt saculeti cu nisip,apoi m-am gindit ca ar putea fi un fel de jambiere,dar nu stiu daca e cazul pe vremea asta.

crisloregym
10th August 2010, 00:10
Si eu de abia ma mai abtin cu asteptatul:D

Nah, e bine ca pot lucra toate...si e bine ca isi protejeaza piciorul...doar ca mi-e ciuda...cine stie daca va merge Ana in Marea Britanie? Dupa filmuletul asta...tind sa cred ca nu:( Sper sa nu am dreptate:D

@Mia: imi dau si eu cu parerea - cred ca sunt niste fase elastice, desi nu stiu care le este rolul.

stere78
10th August 2010, 00:23
Nah, e bine ca pot lucra toate...si e bine ca isi protejeaza piciorul...doar ca mi-e ciuda...cine stie daca va merge Ana in Marea Britanie? Dupa filmuletul asta...tind sa cred ca nu:( Sper sa nu am dreptate:D


Mai bine stă ea frumos acasă acum și vine cu medalia la gât de la Mondiale :yes:. Sunt cam în barca lui Mihai la componența echipei pentru amical - de altfel, Bellu chiar dădea a înțelege că o să meargă fetele care n-au prins concursuri în vremea din urmă. Sandra, Cera, Găbița, DianaT. și Dana intră numai bine în "job description". Poate-poate o vedem, în fine, pe Cerasela mai aproape de potențialul ei adevărat. Iar periez moderatorul, dar Mihai are dreptate: d.p.d.v. fizic arată foarte bine.

Cata_RB
10th August 2010, 00:24
Nu mai am rabdare pana in weekend. :D
As vrea sa stim macar echipa pt amical!

Eu le-as trimite pe: Amelia, Cera, Dana Andrei, Diana Trenca, Gabi Dragoi si Sandra.

Pe celelalte: Ana, Pitic si Diana C...le-as menaja pt ca au avut probleme medicale in ultima vreme

De-acord, pe de-o parte. Dar pe de alta...in cazul asta, cine mai are rabdare pana la jumatatea lui septembrie sa le vada pe cele 3?? Ca eu sigur nu :D

"Chestiile" negre le-am vazut la multe gimnaste si gimnasti. Protejeaza, mentin cald sau sustin muschi ori articulatie...zic eu. Sau cele de pe glezne feresc calcaiul de socuri. Ma duc cu gandul la chestiile pe care le poarta la incheietura mainii tenismenii.

LuisaGym
10th August 2010, 10:10
Ungureanu: http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/corina-s-a-lasat-6826148

mikeyy
10th August 2010, 14:03
Parerea lui Couch Gymnast despre articolul din "ziarul campionilor" cu Andreea Raducan: http://couch-gymnast.blogspot.com/2010/08/word-with-raducan.html

mikeyy
10th August 2010, 17:48
Sa inteleg ca Marius Berbecar e deja pe aparate si in carti pentru CM? Ar fi o veste foarte buna.
Nu-mi place ca nu a zis ce are Adi Bucur si ca abia zilele viitoare se va lamuri situatia. E accidentat demult...

Pot sa-ti raspund la intrebare :)
Marius lucreaza la capacitate maxima pe 5 aparate. La inele inca nu forteaza, dar spera sa fie gata pana la mondiale, pt ca isi doreste sa faca AA...mai ales pentru echipa. Important e ca se simte bine!

Adi Bucur are o problema la sold si va incepe un tratament.

Cata_RB
10th August 2010, 18:12
Mersi mult!!!
S-a recuperat destul de repede Marius, ma bucur ca a revenit atat de bine. E mare nevoie de el la paralele si inele.

Nu-mi place cum suna "problema la sold"...si nici ca de cel putin o luna asteapta tratamentul. Uite ca de sold nu prea am auzit pana acum in gimnastica, dar stiu ca pot fi probleme fara solutie definitiva. Sper sa nu fie cazul.

niagara64
10th August 2010, 18:48
Sper sa fie corect diagnosticat si sper ca intradevar sa se fi gasit solutia tearapeutica corecta ....ca altfel totul devine poveste .Si nu ar fi prima oara ...

Cata_RB
10th August 2010, 19:07
Mihai, ti s-a indeplinit dorinta...aproape :)
http://romgym.ro/?p=2870

MitzGym
10th August 2010, 19:16
fara ana,fara amelia si fara sandra:(:(:(:(
am uitat..si fara chelaru:(((((((((((((

LuisaGym
10th August 2010, 19:22
Eu de-abia astept sa le vad pe fetele astea la o competitie. Chiar ma bucur ca se investeste timp si atentie in ele.

Cata_RB
10th August 2010, 19:25
fara ana,fara amelia si fara sandra:(:(:(:(
am uitat..si fara chelaru:(((((((((((((

Pai asta nu-i o problema...bine, in afara de faptul ca mai avem de asteptat, din pacate, inca o luna ca sa le vedem.

Eu zic ca e o alegere foarte buna. Pitic are nevoie de atmosfera de concurs, Diana si Dana primesc in sfarsit sansele pe care le merita si aduna experienta, Cera si Gabi vin dupa multe probleme.
De partea cealalta, de fetele ramase acasa se leaga deja sperante de medalii si cred ca le tin in sala pentru a finisa mai bine exercitiile, luand in calcul si revenirea dupa accidentari.

mikeyy
10th August 2010, 19:33
Ma bucur ca merge Cera! :ok:

Nu ma asteptam sa nu mearga Amelia, dar sper ca ea e bine....am incredere in BB.

Oare de ce nu merg BB? Sper ca la CM vor merge.

Cata_RB
10th August 2010, 19:35
Pe Amelia cred ca o mai "ascund" putin, cat mai definitiveaza una-alta. Belu in continuare spune ca nu sunt noutati, poate nu stie ca au filmat 360-ul :P

vali iancu
10th August 2010, 19:36
Cate fete merg la CM?

MitzGym
10th August 2010, 19:39
Cate fete merg la CM?

6,toate echipele vor avea 6 fete/baieti

mikeyy
10th August 2010, 19:39
La mondiale vor merge 6 fete + 1 rezerva.

vali iancu
10th August 2010, 19:45
Multumesc. Inseamna ca dintre Patrascu, Dragoi, Haidu, Trenca si Andrei vor alege 2 pentru CM. Cele care raman acasa sigur merg la CM.

MitzGym
10th August 2010, 19:45
da intr-un fel mai bine...ca e mai bine sa tina secret ce dificultate au fete care au mari...mari pretentii la medalii

niagara64
10th August 2010, 19:54
Multumesc. Inseamna ca dintre Patrascu, Dragoi, Haidu, Trenca si Andrei vor alege 2 pentru CM. Cele care raman acasa sigur merg la CM.

Nu as miza pe asta !:ok:
Sub nici o forma nimic nu batut in cuie .Sandra dupa parerea mea mai are de demonstrat inca .Doar ca nu e gata de competitii inca .
Diana probabil ca mai are de finisat stilul de lucru si pana atunci Bitang (curios inca nu imi vine sa folosesc alt nume ptr ea desi cred ca nu il mai poarta ) nu o va scoate in lume .
Ana e inca fragila .

dracsor
10th August 2010, 19:54
Cred ca BB nu vin din acelasi motiv. Stau cu fetele sa le lucreze. Eu zic ca e mai important sa stea acum la Izvorani cu fetele-cheie, decat sa se plimbe in Englitera.

niagara64
10th August 2010, 19:56
Cred ca BB nu vin din acelasi motiv. Stau cu fetele sa le lucreze. Eu zic ca e mai important sa stea acum la Izvorani cu fetele-cheie, decat sa se plimbe in Englitera.

Nici pentru cartea lor de vizita nu ar folosi sa se prezinte cu o echipa care nu e la 100% capacitate de lucru ...

dracsor
10th August 2010, 19:59
Si asta. Strong point.

myrab3la_19
10th August 2010, 20:27
Hm..ma asteptam.Si eu cred ca BB au ramas acasa cu fetele care vor reprezenta "baza" echipei,ele au nevoie de ei acasa.
Eu nu cred ca Belu minte cand spune ca nu vor fi noutati.Poate Amelia lucra deja la salt 360 dar nu-l avea gata pt europene,spuneau ca Izbasa si-a recuperat solul dinainte de accidentare asta inseamna ca incerca deja noua combinatie .Nu sunt BB oamenii care sa se laude cu munca altora..cred ca e asa cum au spus ei.
PS:Toate fetele care au fost selectionate sa mearga in UK purtau acelasi tip de costum in inregistrare ;)
EDIT:si daca tot stim ce fete merg va fi interesant de urmarit:
-"Duelul " Patrascu - Dragoi,ambele fac aceleasi aparate dar exista loc doar pentru una la paralele si poate barna in calificari.
-Raluca Haidu ,cat a recuperat dupa accidentare
-Dana Andrei la sol,paralele
-Diana Trenca sol.

vali iancu
10th August 2010, 20:34
da, Mirabela,si eu ma gandeam ca Racea poate facea si inainte salt 360
esti atenta la toate detaliile din reportaj

myrab3la_19
10th August 2010, 20:38
esti atenta la toate detaliile din reportaj

It's my job :D...glumesc . Asa facem noi pe forum cand ducem lipsa de concursuri si reportaje ,disecam ce avem .:P

Auré_Gym
10th August 2010, 20:40
Sunt sigura ca Bellu si Bitang stiu ce sa faca si ca alegerea lor este strategica, si pertinenta. Pentru restul, sunt convinsa ca vom avea sansa sa vedem Sandra si celelalte in alte competitii acest an.

myrab3la_19
10th August 2010, 20:43
Oare cand vom afla pe cine mizeaza englezii pentru echipa lor? Daca va fi si Tweddle in echipa va fi greu sa le batem ,dar daca o vom face cu fetele care merg va fi super!

vali iancu
10th August 2010, 20:46
ca tot ai zis de Tweddle: uite ceva frumos http://crisrusblog.blogspot.com/

myrab3la_19
10th August 2010, 20:51
ca tot ai zis de Tweddle: uite ceva frumos http://crisrusblog.blogspot.com/

Multumesc Vali.Le vazusem deja dar ma bucur ca te intereseaza acel blog:) , este al surorii mele :)

Cata_RB
10th August 2010, 20:57
Eu nu cred ca Belu minte cand spune ca nu vor fi noutati.Poate Amelia lucra deja la salt 360 dar nu-l avea gata pt europene,spuneau ca Izbasa si-a recuperat solul dinainte de accidentare asta inseamna ca incerca deja noua combinatie .Nu sunt BB oamenii care sa se laude cu munca altora..cred ca e asa cum au spus ei.


E posibil, si eu m-am gandit. Sa fi spus ca nu vor fi noutati din punctul lor de vedere, al gimnastelor, insa pentru noi, publicul, sunt noutati.
Desi mai degraba cred ca e strategia lui obisnuita, sa vorbeasca retinut, aproape pesimist :P

Ai dreptate si cu costumele, asta pune intr-o alta lumina discutia...cred ca nu s-a prins nimeni :)

Am vazut si eu pozele cu Beth zilele trecute, chiar frumoase! Am remarcat ca aproape in toate are degetele sau varfurile picioarelor incrucisate si m-a dus cu gandul la un simbol...stiti cumva cu ce ocazie a fost realizat pictorialul?

vali iancu
10th August 2010, 21:04
Multumesc Vali.Le vazusem deja dar ma bucur ca te intereseaza acel blog:) , este al surorii mele :)

Ce tare! Doua surori cu acelasi job.

mikeyy
10th August 2010, 21:14
Cred ca unul dintre scopurile acestei competitii este acela de a gasi variante pt paralele.
Daca ne uitam....in afara de Trenca, restul fetelor au potential la paralele.

Sandra facea 540+1080 de anul trecut, intr-adevar.

crisloregym
10th August 2010, 21:37
Ma uimeste echipa, dar ma si bucura: fetele astea merita luate in seama pentru echipa!!!! Sper sa fie bine Pitic si sunt tare curioasa ce va fi cu celelalte si la ce nivel sunt:D

r_anacristina
10th August 2010, 21:41
Mihai, ti s-a indeplinit dorinta...aproape :)
http://romgym.ro/?p=2870

Cel mai mult ma bucur pentru Gabi, Cera si Dana. Pe ele voiam sa le vad, in primul rand. Sper sa se descurce bine (si sa fie sanatoase) ca sa intre in calcule si pentru Mondiale :)

MitzGym
10th August 2010, 22:03
a zis andra ca a fost un reportaj de tvr cu plecare sportivilor la singapore
l-a inregistrat cineva?
sau se gaseste pe undeva?

mikeyy
11th August 2010, 00:14
Articol in Prosport despre amical: http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/lotul-feminin-de-gimnastica-pentru-intalnirea-cu-marea-britanie-6838829
Imi place poza cu Gabi!

(o sa deschid si topic special pt aceasta competitie)

vali iancu
11th August 2010, 01:31
Despre Nadia si o poza frumoasa de la Izvorani

r_anacristina
11th August 2010, 09:15
a zis andra ca a fost un reportaj de tvr cu plecare sportivilor la singapore
l-a inregistrat cineva?
sau se gaseste pe undeva?

http://www.tvr.ro/articol.php?id=87049&c=137

ancaqwe
11th August 2010, 10:48
Wow! Mi se pare super echipa - exact fetele care aveau nevoie de competitii. Sandra lipseste, dar daca nu e gata, mai bine sta acasa :)
Merci pentru stiri si filmulete!

MitzGym
11th August 2010, 12:17
http://www.tvr.ro/articol.php?id=87049&c=137

mersi frumos
ce treninguri frumoase au!
chiar ca diana a fost f serioasa,dar nu stiu de ce a zis ca are sanse la aa si sol sau asa ceva
eu zic ca are sanse si la barna...daca nu rateaza

MitzGym
11th August 2010, 14:02
scuze pt post consecutiv
am terminat sa ma uit la the secret of deva
in ce an a fost facut documentarul asta?
ce mica era raluca!si ce dragalasa era!

Cata_RB
11th August 2010, 15:27
O serie de articole aniversare cu ocazia editiei Prosport cu numarul 4000:
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/dublu-impact-6838389
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/1-noi-6838668
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/au-smuls-laurii-grecesti-6838851
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/atletism/aur-in-china-6838793
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/atletism/primeam-cadouri-in-magazine-6838510

Nu sunt doar despre gimnastica, dar e placut sa le citesti :)
Marian va pregati o noua saritura!

Anicia Juliana
11th August 2010, 16:25
scuze pt post consecutiv
am terminat sa ma uit la the secret of deva
in ce an a fost facut documentarul asta?
ce mica era raluca!si ce dragalasa era!

Avea 8 ani, deci sa fi fost facut in 2002.

MitzGym
11th August 2010, 16:31
dar ea facea 8 ani in toamna lui 2002
poate ca au rostunjit varsta sau o fi fost facut in 2003

21mai
12th August 2010, 00:24
http://www.dracsor.com/gimnastica/amintiri-din-copilarie-iii este cineva de pe aici cu un astfel de blog? simpatic

http://stirileprotv.ro/stiri/international/tortura-succesului-mici-gimnaste-din-rusia-chinuite-pentru-titlu.html

Auré_Gym
12th August 2010, 02:02
http://stirileprotv.ro/stiri/international/tortura-succesului-mici-gimnaste-din-rusia-chinuite-pentru-titlu.html

Ce oribil ! Dar, nu cred ca e asa in toata Rusia. Oricum, cred ca nu exista multi cazuri de genul asta (si sper..).

r_anacristina
12th August 2010, 08:21
http://stirileprotv.ro/stiri/international/tortura-succesului-mici-gimnaste-din-rusia-chinuite-pentru-titlu.html

Cred ca e vorba despre gimnastica ritmica...

21mai
12th August 2010, 10:24
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/nadia-profa-pentru-o-zi-6855388

stere78
12th August 2010, 11:46
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/nadia-profa-pentru-o-zi-6855388

Îmi place de mor bucata asta:

- Cum vă explicați regresul din ultimii ani?

- Noi încă suntem pe podium. Nu știu dacă se aprecia atunci când aduceam medalii cu sacul, iar acum, când vin mai puține, toată lumea se întreabă ce s-a întâmplat. Nu s-a întâmplat nimic, alții au reușit să fie mai buni decât noi.

LuisaGym
12th August 2010, 11:58
Merci pentru articol. O lectie buna de diplomatie pe ziua de azi.

niagara64
12th August 2010, 16:04
Cred ca e vorba despre gimnastica ritmica...

Cam asa se face gimnastica in general pe stilul rusesc . Am mai spus eu o vorba .Antrenprul rus actioneaza ca si cum ar avea un cos de oua .Le tranteste .Care se sparg , se sparg .Care rezista ajung campioane . Asta e mentalitatea .
Dar ca sa fim cinstiti pana la capat , daca va duceti in orice sala de gimnastica de prin tara (ca o musca invizibila , cum va doreati ) este aproape imposibil sa nu surprindeti fotografii de genul acesta .Oricare din fetitele pe care le vedeti la lot au momente in care fata lor a aratat asa . Cand limitele fizice le-au determinat sa planga .
Port in amintirea mea de peste 20 de sala suficiente momente mult mai triste decat ce am vazut aici .
Cum trebuie procedat ? Daca trebuie sa ne facem ca nu exista ? Eu mi-am format in ani o parere .E timpul sa vi-o formati si voi ...

Tracoromana
12th August 2010, 16:37
Îmi place de mor bucata asta:

- Cum vă explicați regresul din ultimii ani?

- Noi încă suntem pe podium. Nu știu dacă se aprecia atunci când aduceam medalii cu sacul, iar acum, când vin mai puține, toată lumea se întreabă ce s-a întâmplat. Nu s-a întâmplat nimic, alții au reușit să fie mai buni decât noi.

Excelent!

crisloregym
12th August 2010, 20:27
http://www.dracsor.com/gimnastica/amintiri-din-copilarie-iii este cineva de pe aici cu un astfel de blog? simpatic

http://stirileprotv.ro/stiri/international/tortura-succesului-mici-gimnaste-din-rusia-chinuite-pentru-titlu.html

Alina, multumim:) Ai tacut chitic si nu ai spus nimic:P?

dracsor
12th August 2010, 20:44
Alina, multumim:) Ai tacut chitic si nu ai spus nimic:P?

Ei, blogul meu nu e foarte interesant, iar "amintirile" sunt puse si la "noi si gimnastica". am sa le continui dupa concediu, mai ales ca vreau neaparat sa ma mandresc putin. :D

crisloregym
12th August 2010, 21:26
Pai eu la alta postare ma refer:) De pe la jumatatea lui iulie:P

dracsor
12th August 2010, 21:57
daca e adevarat, ce sa-i faci? Promit sa fiu cuminte de-acu incolo si sa mai minciunesc uneori. :P

LuisaGym
13th August 2010, 16:19
Interviu recent cu Bellu publicat azi in Romania Libera (merita a fi citit) http://www.romanialibera.ro/arte/vedete/o-legenda-in-viata-octavian-bellu-196385.html

mikeyy
13th August 2010, 18:24
Multumesc Luiza.
Frumos interviul!

Mi-a placut comparatia cu 2002. Sper sa se intample la fel :)

mariusvl
13th August 2010, 19:00
Mi-a placut comparatia cu 2002. Sper sa se intample la fel :)

Desi uneori isi mai schimba traiectoria istoria se repeta !

miafangina
13th August 2010, 23:39
Interviu recent cu Bellu publicat azi in Romania Libera (merita a fi citit) http://www.romanialibera.ro/arte/vedete/o-legenda-in-viata-octavian-bellu-196385.html

Chiar ca merita!:)

21mai
14th August 2010, 01:14
Chiar ca merita!:)

:ok: chiar daca nu s-ar repeta istoria merita pentru omul Octavian Belu!

Clau93
14th August 2010, 07:09
Foarte mult mi-a placut articolul. Imi place modestia lui Octavian Belu :ok:.

titus64
14th August 2010, 11:59
Este adevarat ca Diana Bulimar se retrage.Mai stie cineva ceva?

mikeyy
14th August 2010, 12:04
Se retrage?
De unde? De la JO de tineret?
Sper ca nu e vorba de o retragere din gimnastica :shocked:

titus64
14th August 2010, 12:09
Ba da Mikeyy.

mikeyy
14th August 2010, 12:10
Pai ea e la Singapore acum..
:(

Nu ma asteptam la o asemenea veste
Mersi Titus!

titus64
14th August 2010, 12:14
Nu stiu exact dar s-ar parea ca are probleme cu genunchi.Mikeyy totul fara garantie.

step1
14th August 2010, 12:20
Ce speculatii sunt astea?Ce retragere?De unde vine "vestea" asta si de ce ar trebui sa multumim pentru ea?Vorbim despre un copil care declara acum cateva zile ca isi doreste multe medalii!Un copil despre care nu stim sa fi plecat spre Singapore accidentat.O gimnasta care are mereu zambetul pe buze ,este tonica,energica.De unde si pana unde acum,brusc ,"vestea" ca se retrage?Nu cred nimic!Doar sursele oficiale sunt credibile.Restul,speculatii de dragul dramei.Scuze.

mikeyy
14th August 2010, 12:27
Nu stiu exact dar s-ar parea ca are probleme cu genunchi.Mikeyy totul fara garantie.


Inteleg.
Sper sa nu fie ceva grav.

MitzGym
14th August 2010, 12:37
fac infarct daca e adevarat
sper sa nu fie asa:(

Cata_RB
14th August 2010, 13:33
Poftim? :shocked:
Sper din tot sufletul sa fie ceva rezolvabil, sa ramana doar o sperietura... Nu vreau sa cred ca se poate intampla ce e mai rau...
Multumesc, Titus.

r_anacristina
15th August 2010, 10:44
Sabina Cojocar

http://www.click.ro/sport/altre_sporturi/campioana-vinde-bijuterii-net-sabina-cojocaru-gimnastica_0_1011498949.html

dracsor
15th August 2010, 12:19
La multi ani, Mariilor si Marianilor de pe forum!

Auré_Gym
15th August 2010, 16:21
Aici e primul montaj meu, despre Georgiana Gheorghe: http://www.youtube.com/watch?v=nZuSmzy_fL8
Nu stiu daca va intereseaza, dar am incercat sa fac un montaj...

mikeyy
15th August 2010, 16:34
Foarte frumos, Aure!
Felicitari :ok:
Frumoasa melodia - Edvin Marton!
Sa mai faci! :)

Auré_Gym
15th August 2010, 16:46
Multumesc.

mikeyy
15th August 2010, 17:40
Didi este bine si va concura la YOG.
Intr-adevar...din cate am inteles e ceva cu genunchii, dar va concura.
Azi a fost antrenamentul pe podium si totul a fost ok.

ioanavol
15th August 2010, 18:32
Ce bine:)

LuisaGym
16th August 2010, 17:54
Sabina Cojocar: http://www.adevarul.ro/sport/antifotbal/gimnastica-sabina-bijuterii_0_317968456.html

sergiudaniels
16th August 2010, 21:29
În această seară, cu începere de la ora 22:30, Ovidiu Ioanițoaia îl va avea ca invitat, la emisiunea Tribuna Zero, de la Europa FM, pe antrenorul lotului olimpic de gimnastică Octavian Belu. Cei care vor dori să-i adreseze întrebări reputatului tehnician pot suna la numărul de telefon 0372.069.599.


http://www.gsp.ro/sporturi/altele/vezi-ultimele-noutati-din-sport-202745.html

mikeyy
16th August 2010, 21:47
Mulumim Sergiudaniels!
Abia astept sa ascult ceea ce zice.
Sper ca se va putea asculta si online.

EDIT:
A fost un reportaj la TVR despre gimnasti. Am prins doar finalul.
Vorbeau de problemele din sala....ca e prea cald.
L-au aratat pe Marius la sarituri executand saritura Dragulescu :ok:
Asta inseamna ca vom avea 2 sarituri Dragulescu :)

dracsor
16th August 2010, 21:50
Iuhuuu! Sunt acasa la ora aia. Facem o lista de intrebari? Ne mobolizam?

Cata_RB
16th August 2010, 22:08
Planuri, planuri? :D

Reportajul de la TVR: http://tvr.ro/articol.php?id=87373&c=137

niagara64
16th August 2010, 22:17
Planuri, planuri? :D

Reportajul de la TVR: http://tvr.ro/articol.php?id=87373&c=137

Ce bine imi pare ca il revad pe domnul Grecu in sala .Cred ca ar fi nevoie de prezenta lui mai des pe acolo .:ok:

mikeyy
16th August 2010, 22:17
Interesante cele 2 pareri ale antrenorilor.
Ma ingrijoreaza putin ca doar acum am inceput sa lucram pe 6 aparate.
Dar ma bucur ca e Dl Grecu acolo :ok:

BB la fete si Grecu la baieti.
Nu cred ca merge altfel deocamdata.

niagara64
16th August 2010, 22:19
Interesante cele 2 pareri ale antrenorilor.
Ma ingrijoreaza putin ca doar acum am inceput sa lucram pe 6 aparate.
Dar ma bucur ca e Dl Grecu acolo :ok:

Pai nu e asa .Este parerea antrenorului vis-a-vis de cea a domnului Grecu(acum pe pozitie de arbitru cred ) . A fost practic o verificare,nu?

Cata_RB
16th August 2010, 22:21
Cred ca se referea la un fel de rotatie in antrenamente, ca sa faca doar 3 aparate in cadrul unuia, nu 6, din cauza caldurii.

Pe langa 2 sarituri Dragulescu, avem din nou 4 gimnasti cu cel putin o saritura din 7 :) Dupa o perioada mai grea la acest aparat, care a rezultat in o singura saritura din 7 in finala pe echipe de la CE.

niagara64
16th August 2010, 22:27
Cred ca se referea la un fel de rotatie in antrenamente, ca sa faca doar 3 aparate in cadrul unuia, nu 6, din cauza caldurii.

Pe langa 2 sarituri Dragulescu, avem din nou 4 gimnasti cu cel putin o saritura din 7 :) Dupa o perioada mai grea la acest aparat, care a rezultat in o singura saritura din 7 in finala pe echipe de la CE.

SE refera la intensitatea antrenamentului . Ca pana acum nu au lucrat mai mult de 3 aparate pe antrenament si ca in perspectiva concursurilor ar fi trebuit inceput mai devreme lucrul pe 6 aparate in fiecare antrenament .
Caldura sa inteleg ca este ac nu pornesc ei AC-ul ? Ca asa reiese , ca nu il suporta ....

tsupi
16th August 2010, 22:32
Are cineva un link online pentru interviul de la radio?

mikeyy
16th August 2010, 22:33
@Tsupi: http://www.europafm.ro/popup/europafm.html
Sper sa-ti mearga.

Cata_RB
16th August 2010, 22:33
Da, asa a spus: ca nu mai pornesc aerul conditionat pentru ca nu il suporta gimnastii.

tsupi
16th August 2010, 22:35
@Tsupi: http://www.europafm.ro/popup/europafm.html
Sper sa-ti mearga.

Multumesc mult. Merge!:yeah:

dracsor
16th August 2010, 22:40
revin: facem o listuta cu intrebari sa i le punem dlui Bellu?

tsupi
16th August 2010, 22:46
revin: facem o listuta cu intrebari sa i le punem dlui Bellu?
Eu as vrea sa stiu ce-i cu genunchiul Dianei Bulimar.
Comentarii legate de concursul din Anglia.

niagara64
16th August 2010, 22:47
Sincera sa fiu nu prea as avea ce sa-l intreb .Toate raspunsurile la ora asta vor fi perfect protocolare . Numai cine nu-l cunoaste pe Belu ar putea sa spere ca va da ceva public in afarade ceea ce oricum era stiut . Oricum acum este oficiala pozitia lor de antrenori coordonatori din parte FRG .Au publicat pe site-ul federatiei .

mikeyy
16th August 2010, 22:50
Eu l-as intreba ce parere are despre urmatoarea afirmatie: "Paralelul este aparatul care dicteaza castigatorul intr-o competitie pe echipe si/sau individual compus"
Si daca e de acord, atunci care ar fi variantele pentru Romania ca sa poate compensa punctele pierdute la acest aparat.

niagara64
16th August 2010, 22:54
Eu l-as intreba ce parere are despre urmatoarea afirmatie: "Paralelul este aparatul care dicteaza castigatorul intr-o competitie pe echipe si/sau individual compus"
Si daca e de acord, atunci care ar fi variantele pentru Romania ca sa poate compensa punctele pierdute la acest aparat.

Asta asa ni se pare noua , fara suparare dar cred ca fel gandeau si americani desp[re noi la barna pe vremuri .:happy

Cata_RB
16th August 2010, 22:55
Eu mi-as dori sa stiu daca mai sunt probleme medicale si in ce masura sunt apte gimnastele care au fost accidentate.
Sau si asta o fi secret? :P

dracsor
16th August 2010, 22:55
Ce ma bucur ca totul e oficial. Chiar imi ramasesem o mica spaima ca nu vor fi pe podiumul de concurs la mondiale. Ia sa mai plec in concediu, poate mai vin si alte vesti bune. :D

lalalilu
16th August 2010, 22:57
Eu l-as intreba ce parere are despre urmatoarea afirmatie: "Paralelul este aparatul care dicteaza castigatorul intr-o competitie pe echipe si/sau individual compus"
Si daca e de acord, atunci care ar fi variantele pentru Romania ca sa poate compensa punctele pierdute la acest aparat.
excelenta intrebare. eu cred ca ar fi bine sa i-o adresezi.

dracsor
16th August 2010, 22:59
eu am sa fac listuta si am sa incerc sa intru in direct. sper sa reusesc. mai puneti intrebari de specialitate, pentru ca eu nu ma pricep prea tare, in plus sunt abia venita de pe drumuri.

Cata_RB
16th August 2010, 23:03
Ce ma bucur ca totul e oficial. Chiar imi ramasesem o mica spaima ca nu vor fi pe podiumul de concurs la mondiale. Ia sa mai plec in concediu, poate mai vin si alte vesti bune. :D

:happy
Mai bine zis, sa vii din concediu, ca azi au fost vestile bune :P
Eu i-as pune intrebari tehnice, dar sigur nu raspunde :D

Niagara, unde ai vazut de B&B pe site-ul federatiei?

onlyme88
16th August 2010, 23:04
In leg cu linkul pt live streaming: voi il ascultati direct in winamp? Eu nu reusesc sa ma conectez (e adevarat ca ne cenzureaza astia de la facultate netul de ne omoara?\)

dracsor
16th August 2010, 23:04
:happy
Mai bine zis, sa vii din concediu, ca azi au fost vestile bune :P
Eu i-as pune intrebari tehnice, dar sigur nu raspunde :D

Niagara, unde ai vazut de B&B pe site-ul federatiei?

:P http://romgym.ro/continut/uploads/2010/06/Loturi-2010-update-10.08.2010.pdf uite veste buna :D

come on.. putem incerca. ce pierdem?

stere78
16th August 2010, 23:05
S-a stabilit obiectivul pentru Mondiale? Care ar fi orizontul realist de așteptare?
Au semnat un contract pe o perioadă determinată sau nu? Ținta sunt Jocurile Olimpice din Londra, dar ce se întâmplă după?
E asistența medicală de care au parte fetele suficientă? Câți doctori, maseuri, fizioterapeuți lucrează acum la lot?
Există psiholog la lot?
Care sunt punctele forte ale gimnastelor din lotul actual?
Ce trebuie îmbunătățit în privința pregătirii?

Aș mai avea vreo câteva zeci, dar mă tem și eu că de prea multe lămuriri n-o să avem parte.

niagara64
16th August 2010, 23:06
Variantele pe termen lung ar fi ca Romania sa-si schimbe modul de selectie de la nivel de copii .Ptr ca actualmente sunt dati la o parte copii doar pentru ca nu corespund modelului pe care si l-au format anumite generati de antrenori de la cluburi . Daca sunt putin altfel , poate mai grasuti , poate "altfel " decat au vazut ei sunt dati la o parte . Ptr paralel e nevoie de alt tip de gimnasta evident .Nu mai sunt anii in care sa bagi fetite de 13 ani la senioare (atunci prin greutatea mica , antrenament intensiv chinezi compensau )!
Atunci trebuie sa selectionezi de la varsta mica si copii cu forta musculara mare care la varsta de senioare sa fie in stare sa se "care" indiferent de volumul lor .Si cu acei copii sa insisti in primul rand cu invatarea corecta a elementelor de baza si nu pe invatarea rapida a cat mai multe elemente ptr a epata oficialii ..

dracsor
16th August 2010, 23:07
In leg cu linkul pt live streaming: voi il ascultati direct in winamp? Eu nu reusesc sa ma conectez (e adevarat ca ne cenzureaza astia de la facultate netul de ne omoara?\)

cand am dat click pe asculta live s-a deschis un pop-up si ascult de acolo. din fereastra aia poti alege winamp sau podcast

Cata_RB
16th August 2010, 23:07
Mersi, Alina, nu m-am uitat intre documente sa vad cu au facut update. Credeam ca e vreun articol pus.
Filip, la partea cu psihologul si numarul de doctori & co sunt raspunsuri chiar in acest document :)

stere78
16th August 2010, 23:09
Mersi, Alina, nu m-am uitat intre documente sa vad cu au facut update. Credeam ca e vreun articol pus.
Filip, la partea cu psihologul si numarul de doctori & co sunt raspunsuri chiar in acest document :)

Așa e, dar aș pune întrebarea și aș insista asupra ei.

Cata_RB
16th August 2010, 23:10
De acord, partea cu "e suficient" ramane o problema in cadrul lotului...

niagara64
16th August 2010, 23:16
Stere ru chiar astepti raspunsuri ? Sau e doar asa retoric?

stere78
16th August 2010, 23:19
Stere ru chiar astepti raspunsuri ? Sau e doar asa retoric?

După cum spuneam, la prea multe lămuriri nu mă aștept - mai ales că nu cred că Ioanițoaia o să vrea să "tulbure apele". Mai degrabă va fi foarte politicos (calitate mare, dar poți să fii politicos și curios sau ferm în același timp). Ziariștii au o vorbă: singura întrebare proastă este aceea pe care nu o pui. Întrebările ăstea - și altele, multe - cred că trebuie puse.

tsupi
16th August 2010, 23:19
Nu-i o prioritate, dar as intreba despre Forminte, mai ales ca nu cred sa fi fost vreo declaratie oficiala legata de situatia lui.

Cata_RB
16th August 2010, 23:25
Despre Forminte parca s-a scris intr-un articol de pe romgym ca a incheiat colaborarea...nu mai gasesc acum. Isi mai aminteste cineva sau am visat? :D

mikeyy
16th August 2010, 23:26
Nu conteaza ca s-a mai scris pe undeva.
Una e sa citesti un articol si alta sa il auzi pe Bellu vorbind.

Cata_RB
16th August 2010, 23:29
Bine-bine...si eu as vrea sa stiu care a fost motivul si ce crede. Asta e altceva.
Ce vroiam sa spun, in legatura cu ce intreba Tsupi, e ca se stie oficial ca nu mai e la lot.

stere78
16th August 2010, 23:30
Nu conteaza ca s-a mai scris pe undeva.
Una e sa citesti un articol si alta sa il auzi pe Bellu vorbind.

Corect. Chestiunea e cât se poate de legitimă. Apropo, înregistrează cineva emisiunea? Sau luăm notițe? :yes:

tsupi
16th August 2010, 23:33
:) Eu iau notite, dar nu mai termina Ioanitoaia cu introducerea!

onlyme88
16th August 2010, 23:35
Moooor, nu merge radio-ul. Va rg mult inregistrati si postati...

tsupi
16th August 2010, 23:36
Eu ascult aici:
http://www.europafm.ro/popup/europafm.html

dracsor
16th August 2010, 23:36
am intrat in legatura cu ei si or sa ma sune cand sunt gata :D am emotii mari

mikeyy
16th August 2010, 23:37
Bine Bellu!
Ma bucur ca de fiecare data ii aminteste pe toti antrenorii!

Super,Alina! :)
Nu trebuie sa ai emotii!

De ce nu-l lasa Ioanitoaia sa continue? :(

onlyme88
16th August 2010, 23:37
Am accesat linkul. Varianta winamp nu-mi functioneaza (nu se incarca), iar varianta Podcast contine doar inregistrari

Cata_RB
16th August 2010, 23:38
Bravo Alinaaa! Cu curaj! :D

tsupi
16th August 2010, 23:38
Am accesat linkul. Varianta winamp nu-mi functioneaza (nu se incarca), iar varianta Podcast contine doar inregistrari

Imi pare rau, la mine a pornit automat.

crisloregym
16th August 2010, 23:39
S-a scris pe undeva, in mod clar:D Nu visezi, Cata...nu ai visat suficient ieri cu ochii deschisi?:D
A inceput emisiunea....mie nu imi place de Ovidiu Ioanitoaia:(

Edit: Haaaai, Alinaaaa!!!! Tareeee!!!
Edit 2: poate fi inregistrata emisiunea? Ca eu nu ma pot concentra prea bine:D

lory
16th August 2010, 23:40
deci inregistreaza cineva?

onlyme88
16th August 2010, 23:41
Imi pare rau, la mine a pornit automat.

Am rezolvat, stau cu telefonul mobil in mana :happy

mikeyy
16th August 2010, 23:41
Eu as inregistra, dar nu stiu cum sa inregistrez in cazul asta....un stream radio.

Cata_RB
16th August 2010, 23:42
Oare au publicitate la emisiunea asta? Ca poate testez ceva cu inregistratul daca fac pauza.

niagara64
16th August 2010, 23:42
De ce or simti unii nevoia sa se auda la radio ?

tsupi
16th August 2010, 23:42
Eu nu stiu nici atit sa inregistrez.
Ma calca pe nervi discutia de acum! Nu stiu cine-i dl. Gigi, dar pierde vremea.

onlyme88
16th August 2010, 23:43
Doamne cate teme s-ar putea aborda iar omul asta intreaba de ce gimnastica este in declin...

mikeyy
16th August 2010, 23:43
Ma enerveaza Ioanitoaia......sa-l lase pe Belu sa vorbeasca.

tsupi
16th August 2010, 23:44
Nu cred ca au reclame, ascult de vreo ora si n-a fost nici una.

Cata_RB
16th August 2010, 23:44
Andrei, buna idee, da drumul si la inregistrare pe telefonul mobil.
Sau altcineva care are liniste in jur.
Cum de nu m-am gandit la inregistrat cu telefonul.....:rolleyes:

Daca il lasa Ioanitoaia sa vorbeasca, nu mai atinge nici un subiect de pe lista in seara asta, ca se pierd in discutii...trebuie sa mai dea cate un impuls.

lory
16th August 2010, 23:44
si mie imi deschide direct...problema e ca ma trezesc devreme maine...oare cat dureaza?

mikeyy
16th August 2010, 23:46
Ce tare!
Bellu promoveaza si Nationalele :)
Bravo!

crisloregym
16th August 2010, 23:46
Deci Nationalele sunt la Resita!!! Avem confirmarea!!!

Cata_RB
16th August 2010, 23:46
Auzi, bilete :ras-plans:

niagara64
16th August 2010, 23:46
Eu cred ca ideea de a lua doar pe cei care "par a avea calitati " este gresita ...In sali ar trebui lasati sa vina TOTI cei care isi doresc . SA faca cat mai multi gimnastica .Selectia se poate face fara probleme si mai tarziu si chiar cu mai mult spor ...
NIMENI nu poate spune la 5 ani ca un copil are sau nu are viitor in gimnastica !

tsupi
16th August 2010, 23:46
Teodora Ungureanu cred ca-i din Resita. Ce aiureala, ei nu-i triaza pe cei care suna, daca au ceva de spus sau bata apa in piua?
Ha, ha - numai ce am vazut 12:08 la Est de Bucuresti, parca-i deja vu!

myrab3la_19
16th August 2010, 23:46
Tot atitudine de 'devorator de fotbal ' are Ioanitoaia....nu prea are habar...nu-mi place!!!!

crisloregym
16th August 2010, 23:46
Suuuper, Alinaaa!!!

mikeyy
16th August 2010, 23:46
Alina in direct :)

onlyme88
16th August 2010, 23:47
Andrei, buna idee, da drumul si la inregistrare pe telefonul mobil.
Sau altcineva care are liniste in jur.
Cum de nu m-am gandit la inregistrat cu telefonul.....:rolleyes:

Daca il lasa Ioanitoaia sa vorbeasca, nu mai atinge nici un subiect de pe lista in seara asta, ca se pierd in discutii...trebuie sa mai dea cate un impuls.

A fost primul lucru care mi-a trecut prin minte, dar telefonul meu antic are doar optiunea inregistrare voce (nu pot lasa radio-ul deschis in acelasi timp)

HAI ALINAAAA

tsupi
16th August 2010, 23:47
Bravo, bravo, in sfirsit cineva care stie sa vorbeasca! Bravo Alina!

niagara64
16th August 2010, 23:49
Si ce va ziceam de paralel? :)

tsupi
16th August 2010, 23:50
Si ce va ziceam de paralel? :)

Mda, stim la fel de multe ca si inainte.:)

onlyme88
16th August 2010, 23:50
Niagara cred ca Balu a citit comentariul tau in legatura cu aparentul nostru avantaj la barna :)))
Foarteeeeee diplomat. L-au calit bine anii din politica

mikeyy
16th August 2010, 23:50
Bravo Alina!
Excelent!!!! :yes:

myrab3la_19
16th August 2010, 23:51
Felicitari Alina pentru curaj :)

dracsor
16th August 2010, 23:51
imi pare rau. nu am stiut ca am la dispozitie doar 3 intrebari. plus emotii maaaari...of, acum mi-am dat seama. nu am zis de voi. am vorbit la plural, dar am uitat sa zic ca voi puneti intrebarea.. imi pare rau

niagara64
16th August 2010, 23:51
Raspunsuri a la Belu ...totul si nimic ! :)

mikeyy
16th August 2010, 23:52
Lasati fotbalul.....grrr

Cata_RB
16th August 2010, 23:52
Na, si daca tot renunta la discutia despre fotbal, de ce se intinde 2 minute sa spuna ca renunta?!

tsupi
16th August 2010, 23:52
imi pare rau. nu am stiut ca am la dispozitie doar 3 intrebari. plus emotii maaaari...of, acum mi-am dat seama. nu am zis de voi. am vorbit la plural, dar am uitat sa zic ca voi puneti intrebarea.. imi pare rau

A fost foarte bine, felicitari!

lory
16th August 2010, 23:52
of...chiar si aici contamineaza discutia cu fotbal!

onlyme88
16th August 2010, 23:52
Doamne cum se bat campii. In timpul asta mai puteai adresa vreo 3 intrebari Alina

mikeyy
16th August 2010, 23:53
Deci va fi pauza pana la 23:05.
Cata, poti sa incerci cu inregistrarea! :)

Cata_RB
16th August 2010, 23:53
Bravo Alinaaaaa! :D
A fost foarte bine, nu-ti face nici un fel de probleme! Multumim ca ai transmis intrebarile :)

Ce bine ma simt, a zis ca intrebarea mea e foarte importanta :P

niagara64
16th August 2010, 23:54
Si daca va spun ca uni se "simt" bine doar ca vb la radio ...

crisloregym
16th August 2010, 23:54
Bravo, Alinaaaa!!!! pacat ca e asa diplomat Domnul Belu, dar tu ai fost la super inaltime, Alina!!!
Ioanitoaia va ziceam ca ma enerveaza, nu? De cand ma stiu eu:(

tsupi
16th August 2010, 23:54
Doamne cum se bat campii. In timpul asta mai puteai adresa vreo 3 intrebari Alina

Ba chiar mai bine continua Alina interviul pina la capat si sa mearga Ioanitoaia acasa.:)

mikeyy
16th August 2010, 23:55
Ba chiar mai bine continua Alina interviul pina la capat si sa mearga Ioanitoaia acasa.:)

Exact! :)
Total de acord!

onlyme88
16th August 2010, 23:56
Mai bine faceau o conferinta online: intrebari si raspunsuri...atat. Sa ma ierte Dumnezeu dar putin imi pasa ce peste gasesti in Snagov

dracsor
16th August 2010, 23:56
nu mai incearca nimeni? hai.. va rog eu.. va dau intrebarile care nu s-au pus.

lory
16th August 2010, 23:56
ce dragut...mi-ar placea sa le vad pe gimnaste la pescuit :)

Cata_RB
16th August 2010, 23:56
Nu mai incerc nimic, ca n-am microfonul la mine :(

imbo
16th August 2010, 23:56
-ce enervant e Ioanitoaia!!!!!parca vorbeste la bascalie!!!!!!!

tsupi
16th August 2010, 23:57
Da, mai sunati careva va rog si puneti restul de intrebari. Innebunesc daca se continua in stilul asta!

ioanavol
16th August 2010, 23:59
Unde urmariti? Va rog, spuneti-mi si mie ca nu am timp sa caut in urma.

tsupi
16th August 2010, 23:59
-ce enervant e Ioanitoaia!!!!!parca vorbeste la bascalie!!!!!!!

A venit cu listoiul de realizari ale lui Belu si in rest este complet nepregatit pentru emisiune. Abordeaza un ton de parca s-au intilnit in drum spre piata si acum schimba si ei impresii. Daca n-a mai sunat nimeni nici n-a stiut ce sa intrebe. Iar cei care suna parca ar prefera sa discute despre fotbal...:(

myrab3la_19
16th August 2010, 23:59
Mda...numai despre gimnastica n-ar discuta Ioanitoaia,eu daca as suna nu m-as abtine sa nu-l critic putin.Am senzatia ca el crede ca toti telespectatorii sunt ca Gigi de nu stiu unde.

imbo
17th August 2010, 00:00
-va rog cei care sunteti in tara sa sunti si sa puneti intrebari obiective!!!!!!

tsupi
17th August 2010, 00:00
Ioana http://www.europafm.ro/popup/europafm.html

mikeyy
17th August 2010, 00:00
Unde urmariti? Va rog, spuneti-mi si mie ca nu am timp sa caut in urma.

Aici: http://www.europafm.ro/popup/europafm.html
Acum e pauza, dar reincepe in 5 min

ioanavol
17th August 2010, 00:01
Multumesc, dar sunt stiri acum acolo (la asculta live)...

EDIT: multumesc, Mihai.
Cat mai dureaza, am pierdut mult?

imbo
17th August 2010, 00:02
-cine e Alina ?????cine dintre noi?????
-respect a vorbit foarte frumos !!!!!

tsupi
17th August 2010, 00:03
Cred ca a trecut jumate de emisiune, dar n-ai pierdut nimic ca se bate apa in piua.

dracsor
17th August 2010, 00:03
uraaa... ia primiti aici: http://www.europafm.ro/europa-fm/emisiuni/grila-de-programe/tribuna-zero/ - emisiunile sunt inregistrate si puse site :D:D:D

niagara64
17th August 2010, 00:03
da e tragic ce s-a intamplat la giulesti

onlyme88
17th August 2010, 00:04
E probabil prima oara cand ascult Europa FM. Prima parere: au un buletin de stiri FOARTE dur.

ioanavol
17th August 2010, 00:04
uraaa... ia primiti aici: http://www.europafm.ro/europa-fm/emisiuni/grila-de-programe/tribuna-zero/ - emisiunile sunt inregistrate si puse site :D:D:D

:kiss:si pentru veste si pentru curaj.

tsupi
17th August 2010, 00:05
-cine e Alina ?????cine dintre noi?????
-respect a vorbit foarte frumos !!!!!

Dracsor este Alina.

mikeyy
17th August 2010, 00:06
Enjoy the silence...frumoasa melodie.
A inceput emisiunea.

tsupi
17th August 2010, 00:07
Am auzit interviuri de cinci minute in care s-au pus mai multe intrebari si am aflat mai multe. Ce pierdere de timp! Scuze ca ma lamentez atita, dar m-a umplut de nervi Ioanitoaia. Eu l-as da afara instantaneu!

niagara64
17th August 2010, 00:08
Ioanitoaie e pe dinafara total cu situatia presenta ....

myrab3la_19
17th August 2010, 00:09
Ma intreb daca Ioanitoaia mai stie ce aparate sunt la fete si ce aparate sunt la baieti ...uff.Uite ce-l intereseaza pe el,cat costa dotarile?????

ioanavol
17th August 2010, 00:09
E varza total. Dar ma bucur sa-l aud pe Bellu:)
Nu e rea intrebarea cu Deva-Izvorani...e de interes general si pare si Ioanitoaia interesat, in fine:P

niagara64
17th August 2010, 00:09
De ce le-o mai fatai la Deva ? Inainte de Rotterdam ?

imbo
17th August 2010, 00:10
-eu vreau sa aud despre fete,despre obiectivele de la mondiale!!!!!!???????

mikeyy
17th August 2010, 00:10
"Ce va trebuie 6 barne" ...Seriously?
Afara!

ioanavol
17th August 2010, 00:10
"6 barne? Ce va trebuie 6 barne?":headbang:

tsupi
17th August 2010, 00:10
E varza total. Dar ma bucur sa-l aud pe Bellu:)
Nu e rea intrebarea cu Deva-Izvorani...e de interes general si pare si Ioanitoaia interesat, in fine:P

Chiar si aici bate cimpii de-acuma.

myrab3la_19
17th August 2010, 00:11
"Ce va trebuie 6 barne" ...Seriously?
Afara!

:happy:happy:happy:happy