PDA

View Full Version : Diverse 2010

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Ada24
3rd July 2010, 22:02
Nu e?!:huhu:

mikeyy
3rd July 2010, 22:07
Da, nu e :(

r_anacristina
3rd July 2010, 22:13
Se pare ca au mutat-o duminica, adica maine :o:

Ada24
3rd July 2010, 22:13
De la ce ora?

r_anacristina
3rd July 2010, 22:18
De la ce ora?

Nu stiu :(

crisloregym
3rd July 2010, 23:06
M-am uitat si eu toata ziua azi pe Realitatea, poate-poate...nu inteleg de ce nu au dat, chiar azi aveau promo ca e sambata, 3 iulie:(

AuriB
3rd July 2010, 23:33
Acum incepe emisiunea pe realitatea!

crisloregym
3rd July 2010, 23:39
Multumim, Auri:)

mikeyy
3rd July 2010, 23:58
Multumesc Auri!

Prezentarea facuta lui Raducan a fost cea mai frumoasa! :ok:

Am inregistrat eu (multumesc Amalia). Lipseste doar inceputul...cam 1 minut!
O sa uploadez cele 3 parti (1984, 2000 si 2004) cu gimnastica.

De asemenea o sa inregistrez si ceea ce dau de canotaj...daca vrea cineva si canotajul sa-mi spuna.

Ada24
3rd July 2010, 23:59
Multumim Auri
Nu am vazut de la inceput.A fost si despre Daniela Silivas?

mikeyy
4th July 2010, 00:00
Eu nu am prins nimic de Dana.
Au zis doar de cele 3 echipe olimpice.

Ada24
4th July 2010, 00:01
Oh ok, poate e mai tarziu ca parca citisem ca va fi si Danila Silivas si Gina si Milo.

Cata_RB
4th July 2010, 00:35
Na, deci e azi pana la urma :P Nu pot sa ma uit, e ocupat televizorul, asa ca mersi Mihai si Ama ca va ocupati de inregistrat!
Eu as vrea si canotajul, dar daca nu mai sunt doritori cred ca e mai simplu de trimis pe mess in zilele urmatoare decat sa upload-ezi. Cum iti e mai usor :)

onlyme88
4th July 2010, 00:39
http://webtv.realitatea.net/live

Mie imi merge perfect. Doar ca am gasit linkul exact cand s-a terminat gimastica....astept inregistrarile

Ada24
4th July 2010, 00:39
Pai cred ca mai e gimnastica acum dupa pauza (la premiile alea speciale)

cata10
4th July 2010, 00:45
Acum sunt din nou gimnastele!
Daniela Silivas; Lavinia Milosovici; Gina Gogean; etc
dar si performeri din alte sporturi (Mihai Covaliu...)

O super festivitate; felicitari celor care au organizat-o si RTV pt ca au difuzat-o!

mikeyy
4th July 2010, 00:48
Foarte frumoase prezentarile celor 3: Dana, Milo si Gina!!!

Ada24
4th July 2010, 01:07
F frumos, mi-a placut, dar cam putin.:D
Au zis varsta "oficiala" a Danielei, au imbatranit-o cu 2 ani.:P Si a luat 7 note de 10 la Seul, nu 2.
Mi-a placut ca am vazut si fetele de la lot de acum, poate peste 10 ani le vedem din nou pe scena aia. ;):)

mikeyy
4th July 2010, 01:35
Inregistrari (partile cu gimnastica)
- echipa 1984: http://www.youtube.com/watch?v=KrvIDe-0i3c
- echipa 2000: http://www.youtube.com/watch?v=vJiFFLM6MVs
- echipa 2004: http://www.youtube.com/watch?v=J7PT-Sc6ZRM
- premiile speciale (Daniela Silivas, Lavinia Milosovici si Gina Gogean): http://www.youtube.com/watch?v=C-FyYhZqli0

Voi pune link-urile si la "Aparitii Tv", ca sa fie usor de gasit.
Maine o sa rezolv si cu inregistrarile despre canotaj.

LuisaGym
4th July 2010, 09:55
Merci Mihai, m-am uitat cu placere. O initiativa foarte frumoasa.

Tracoromana
4th July 2010, 10:43
O super festivitate; felicitari celor care au organizat-o si RTV pt ca au difuzat-o!

Subscriu. Sportivii premiati sunt niste personalitati care merita toata recunoasterea din lume. Mi-au placut prezentarile.

Mi-ar fi placut totusi sa fie sala plina ochi, publicul sa ovationeze. Ca la premiile Oscar.

MitzGym
4th July 2010, 11:16
dar am vazut ca au fost si fetele de la lot
erau imbracate ca in poza aia pe care o are amelia pe facebook
cred ca in ziua aia a fost si facuta

Cata_RB
4th July 2010, 12:44
Multumesc mult pentru inregistrari!!
Inca n-am apucat sa ma uit, m-am uitat doar pe sarite la cateva secvente...cam repede le-au dat premiile, la toate deodata. Vroiam mai mult, vorba Adei :D

Clau93
4th July 2010, 15:06
Inca odata, mersi Mikeyy ca ai inregistrat. Eu m-am sculat dimineata sa ma uit, dar internetul mergea cam greu :(, dar m-am bucurat ca le-ai pus deja pe youtube!

Felicitari gimnastilor, *jos palaria pentru ei*!!

tsupi
4th July 2010, 16:27
Foarte frumos, multumesc Mihai pentru inregistrari. Stie cineva ce mai face Lavinia?
Foarte dragute imaginile cu Kati Szabo cind era mica!

r_anacristina
4th July 2010, 21:16
Anamaria si Adriana Tamirjan au trecut peste examenul de bacalaureat cu bine. Anamaria a obtinut media 8,20 iar Adriana 8,16. Bravo fetelor :ok:. Multa bafta in continuare!

Cata_RB
4th July 2010, 21:34
Mersi, Cris! M-am uitat si eu dimineata, dar inca nu aparusera. Felicitari si bafta in ce veti face de-aici inainte! :floricica:

Adde
4th July 2010, 23:22
Si totusi, examiner scrie in analiza saptaminala: http://www.examiner.com/x-19152-Gymnastics-Examiner~y2010m6d28-The-gymnastics-week-in-review , cu link la site http://inspiredbynadia.wordpress.com/

"New Romanian Gymnastics Federation website: A well-designed space that will be great for fans to keep up with what's happening in Deva (or Izvorani). Bookmark http://romgym.ro. (Inspired by Nadia)"

Felicitari Adde! :yeah:

Multumesc, Tess! Din pacate acum am probleme cu calculatorul si nu prea pot sa scriu sau sa am cine stie ce activitate.

Mi-au placut f. mult pozele trimise de Nicole & friends, respectiv articolul de pe site-ul Federatiei, super dragut!

Felicitari fetelor, Anamaria si Adriana pt. notele mari de la Bac:yeah:

dracsor
4th July 2010, 23:29
oooooo, bravo, fetele!!! felicitari! multumim, Mihai! :D

stere78
5th July 2010, 11:13
Anamaria si Adriana Tamirjan au trecut peste examenul de bacalaureat cu bine. Anamaria a obtinut media 8,20 iar Adriana 8,16. Bravo fetelor :ok:. Multa bafta in continuare!

Și la bac tot gemene, că patru miimi nu se pun (aici). Felicitări pentru note!

Tess_AN
6th July 2010, 01:47
Și la bac tot gemene, că patru miimi nu se pun (aici). Felicitări pentru note!
Asa ma gindesc si eu!:) (pentru circotasi 40) Felicitari fetele! Multumim Cristina de veste. Unde se inscriu la facultate?

Mihai - multumesc si eu de inregistrari. As fi vrut sa le vad si pe Milo, Gina si Daniela Silivas. Au fost acolo?

Si... birfa zilei: examiner zice ca in episodul ce se difuzeaza in seara aceasta (luni) din Make it or Break It apare Nastia Liukin:
http://www.examiner.com/x-19152-Gymnastics-Examiner~y2010m7d5-Nastia-Liukin-will-be-on-Mondays-Make-It-or-Break-It-episode?cid=examiner-email

Si ... ne-birfa, tot examiner spune ca s-a intors in competitii Daiane Dos Santos si vrea sa ajunga din nou in echipa nationala sa cistige medalii pentru Brazilia: http://www.examiner.com/x-19152-Gymnastics-Examiner~y2010m7d5-The-return-of-Daiane-dos-Santos

crisloregym
6th July 2010, 22:37
Acum noua ani (2001) Daiane dos Santos intra in finala mondiala la sol, iar Daniele Hypolito castiga medalie in aceeasi finala...felicitari pentru ca isi doresc sa continue, chiar daca rezultatele lor de dupa 2003 nu au fost tocmai extraordinare. Dar fratii Hypolito sunt fantastici prin tot ceea ce au facut pentru gimnastica din Brazilia, la fel si Daiane.

niagara64
6th July 2010, 23:38
Asa ma gindesc si eu!:) (pentru circotasi 40) Felicitari fetele! Multumim Cristina de veste. Unde se inscriu la facultate?

Mihai - multumesc si eu de inregistrari. As fi vrut sa le vad si pe Milo, Gina si Daniela Silivas. Au fost acolo?

Si... birfa zilei: examiner zice ca in episodul ce se difuzeaza in seara aceasta (luni) din Make it or Break It apare Nastia Liukin:
http://www.examiner.com/x-19152-Gymnastics-Examiner~y2010m7d5-Nastia-Liukin-will-be-on-Mondays-Make-It-or-Break-It-episode?cid=examiner-email

Si ... ne-birfa, tot examiner spune ca s-a intors in competitii Daiane Dos Santos si vrea sa ajunga din nou in echipa nationala sa cistige medalii pentru Brazilia: http://www.examiner.com/x-19152-Gymnastics-Examiner~y2010m7d5-The-return-of-Daiane-dos-Santos

DA , Tess a aparut cam 30 de sec .Nimic spectaculos .Doar ca o prezenta si aschimbat 3 replici .Dar cred ca financiar a meritat . Bravo ei si celui care reuseste sa-i gaseasca surse de bani .
Serialul asta chiar a inceput sa-mi placa ... :ok:

crisloregym
6th July 2010, 23:47
Cateva replici si rolul de comentatoare TV pentru Nastia, intr-adevar:D
Episodul asta a fost interesant, tocmai m-am uitat si eu...dincolo de "jocurile" de gradinita sau de telenovela pe care le face Lauren (din pacate, avem parte de trei scorpii in acest serial, mai nou)...mi-a placut ca Romania a plecat cu aur si argint acasa:D Chit ca aveau un echipament ciudat si nu le-am vazut deloc lucrand pe aparate, dar hei, e anul 2009 si americanii tot ne considera demni de aur:P. Sa fie de bun augur, mai ales ca acest "amical" a fost pentru JO 2012:D
Pe de alta parte, insa, mi se pare ca exagereaza cu unele chestii: ce fata cu capul pe umeri ar fi facut ce a facut Emily? Neee...devine prea telenovelistica treaba...

niagara64
7th July 2010, 15:08
Cateva replici si rolul de comentatoare TV pentru Nastia, intr-adevar:D
Episodul asta a fost interesant, tocmai m-am uitat si eu...dincolo de "jocurile" de gradinita sau de telenovela pe care le face Lauren (din pacate, avem parte de trei scorpii in acest serial, mai nou)...mi-a placut ca Romania a plecat cu aur si argint acasa:D Chit ca aveau un echipament ciudat si nu le-am vazut deloc lucrand pe aparate, dar hei, e anul 2009 si americanii tot ne considera demni de aur:P. Sa fie de bun augur, mai ales ca acest "amical" a fost pentru JO 2012:D
Pe de alta parte, insa, mi se pare ca exagereaza cu unele chestii: ce fata cu capul pe umeri ar fi facut ce a facut Emily? Neee...devine prea telenovelistica treaba...

Sa fuga dintr-un cantonament ?! :happy
S-a vazut si mai rau , crede-ma . Gimnasti sunt si ei oameni ... Nu toti sunt facuti din renuntari .
Cum am mai spus nu e nimic exagerat in "jocurile de culise "...

MitzGym
7th July 2010, 15:17

da,asa e,s-a intors
a pus niste filmulete cu ea pe facebook
http://www.youtube.com/watch?v=gDd9RaqK_gs
la 0:35 e ea
http://www.youtube.com/watch?v=OfeVngNpgpk&feature=related
asta e la barna

dracsor
7th July 2010, 17:58
sper sa nu fiu prea rea, dar.. va trebui sa munceasca ceva pana sa ajunga iarasi sus. mi se pare greoaie si nesigura. dar felicitari pentru ambitie. este un exemplu.

Cata_RB
7th July 2010, 18:12
Ma asteptam sa stea mai bine cu pregatirea, nu stiu de ce...o fi avut accidentari. Fizic arata foarte ok, o respect pentru ambitie, are totusi 27 de ani si a avut momentul de varf in gimnastica prin 2003, cand avea deja o varsta. Dar mie, personal, nu mi-a placut niciodata stilul ei. Acrobatica super-spectaculoasa, e puternica, are explozie, dar "dezordonata" la tinuta, aterizari si miscari.
Sa vedem ce va fi mai departe, cat de mult va reusi sa revina.

niagara64
7th July 2010, 18:16
sper sa nu fiu prea rea, dar.. va trebui sa munceasca ceva pana sa ajunga iarasi sus. mi se pare greoaie si nesigura. dar felicitari pentru ambitie. este un exemplu.

Cred ca ceea ce pierd si recupereaza foarte greu cele care intrerup si revin este tocmai usurinta de a lega.Automatismul executiei . De aceea de obicei "pierd" mai mult timp la intre elemente ,"gandesc" prea mult .Poate este si o frica de elemente pe care cu ani inainte nu o aveau sau nu o constientizau . Aducetiva aminte de una dintre ultimile barne ale lui Ponor de dupa revenire cand nu reusea sa se incadreze in timp . I se striga de timp si nu reusea sa se incadreze .... Pentru ca pierzi dupa anume pauza automatismele .
http://www.youtube.com/watch?v=Xkt15BzIOEg&feature=related

Ada24
7th July 2010, 18:36
Claudia Voicu trebuie sa renunte?? :(

http://crisrusblog.blogspot.com/2010/07/probleme-probleme-si-iar-probleme.html

(Sper ca nu am inteles eu bine...)

MitzGym
7th July 2010, 19:26
da,are si elemente mai usoare
adica nu mai face salt apel intins,tsukahara intins
a regresat muuuuuult!!!!!!!!
da,asa e,va trebui sa munceasca fffffffffff mult

Claudia Voicu trebuie sa renunte?? :(

http://crisrusblog.blogspot.com/2010/07/probleme-probleme-si-iar-probleme.html

(Sper ca nu am inteles eu bine...)

si eu am inteles la fel,dar si loredana sabau

Auré_Gym
7th July 2010, 19:32
Si daca am inteles, Loredana Sabau nu poate sa continua si ea... Nu stiu daca e ceva nou, dar as fi trista daca au fost informatii adevarate. Aceste gimnaste au muncat mult sa ajunga acest nivel iar acum, ar fi muncat pentru aproape nimic ? În orîce caz, sper ca Claudia si Loredana vor fi capabile sa continua... Sanatatea e foarte fragila în sportul :( ...

MitzGym
7th July 2010, 19:43
Si daca am inteles, Loredana Sabau nu poate sa continua si ea... Nu stiu daca e ceva nou, dar as fi trista daca au fost informatii adevarate. Aceste gimnaste au muncat mult sa ajunga acest nivel iar acum, ar fi muncat pentru aproape nimic ? În orîce caz, sper ca Claudia si Loredana vor fi capabile sa continua... Sanatatea e foarte fragila în sportul :( ...

pacat ca se vor retrage
au fff mult talent
si sunt fff muncitoare
da,si loredana se retrage

Ada24
7th July 2010, 19:47
Un mic articol despre gimnastele de la Focsani.

http://neamt.adevarul.ro/locale/focsani/Cinci_gimnaste_din_Focsani_au_fost_selectionate_in _lotul_national_al_Romaniei_0_293970948.html

Cata_RB
7th July 2010, 19:59
Cum, si Claudia?! Chiar nu se pot face cum trebuie operatiile la genunchi? :headbang:
Of, ce pacat :(:(
Multumesc Cristina si Mirabela pentru informatie. O singura observatie am: ati uitat bronzul Ralucai in lista de medalii de la CE :)

Ada24
7th July 2010, 20:03
Cand s-a accidentat inainte de American Cup, accidentarea era la genunchi?

MitzGym
7th July 2010, 20:06
Cand s-a accidentat inainte de American Cup, accidentarea era la genunchi?

da,la genunchi
a avut si artroscopie,dar prin februarie
la un antrenament s-a accidentat,dar destul de rau,mi se pare ca a si ajuns in sua,la un fel de antrenament pe podium

Cata_RB
7th July 2010, 20:13
Da, la genunchi. Si din moment ce nici la internationale n-a fost, presimt ca nu s-au prea ocupat de ea...nici operatie, nici tratament serios, nici apta de antrenament. Altfel spus, metoda obisnuita! :confused:
N-a ajuns in SUA, s-a accidentat la Deva la antrenament...au anuntat ca nu mai merge la American Cup cu vreo 2 saptamani inainte de concurs.

Ada24
7th July 2010, 20:15
:(

mikeyy
7th July 2010, 21:07
Uf, nu ma asteptam la o asemenea veste. Imi pare tare rau pentru Claudia....:(

niagara64
7th July 2010, 21:38
Uf, nu ma asteptam la o asemenea veste. Imi pare tare rau pentru Claudia....:(

Las' ca se ocupa domnul Stoica de sanatatea ei ...

:rosu:

r_anacristina
7th July 2010, 21:55
Cum, si Claudia?! Chiar nu se pot face cum trebuie operatiile la genunchi? :headbang:
Of, ce pacat :(:(
Multumesc Cristina si Mirabela pentru informatie. O singura observatie am: ati uitat bronzul Ralucai in lista de medalii de la CE :)

Mersi de observatie Cata :)
Din pacate informatiile sunt adevarate :(

MitzGym
7th July 2010, 22:17
Las' ca se ocupa domnul Stoica de sanatatea ei ...

:rosu:
sa dea dumnezeu sa fie asa:)

niagara64
7th July 2010, 22:24
sa dea dumnezeu sa fie asa:)

Domane fereste ....daca se va ocupa la fel ca si de restul ....

MitzGym
7th July 2010, 22:37
Domane fereste ....daca se va ocupa la fel ca si de restul ....

aaa,eu am crezut ca sa se ocupe serios

niagara64
7th July 2010, 22:55
aaa,eu am crezut ca sa se ocupe serios

Mda...

crisloregym
7th July 2010, 22:58
Offff, ce veste:( Deja sunt trei gimnaste care trebuie sa plece acasa? Sper sa nu mai urmeze nimeni:( Dar de Claudia chiar imi pare rau:( Asteptam cu mult drag o revenire a ei, la cat de frumos lucra la barna. Nu inteleg cum are dureri la ambii genunchi:( Inseamna ca nici prima revenire nu a fost ne-dureroasa oare? Ooof, de Claudia chiar o sa imi fie dor:(

Mai stie cineva daca Claudia a venit cu accidentarea de la genunchi de la senioare sau cand s-a accidentat?

ancaqwe
8th July 2010, 10:32
E sigur sigur ca nu se mai poate face nimic pentru Claudia? Si Loredana? Of ce rau imi pare!
Dar macar sa se ocupe sa nu aiba dureri dupa retragere, sa aiba grija de ele si daca nu mai pot face sport

Clau93
8th July 2010, 13:46
Tare rau imi pare sa aud stirea cu Claudia...eram mare fan mai ales ca aveam aproape acelasi nume. Dar ceva nu mi se pare normal...chiar asa serioasa a fost accidentarea ei inainte de sCAm? Deci pana acuma s-a retras si Anamaria (buna la barna) acuma poate si Claudia si Loredana :(...nu e bine.

r_anacristina
8th July 2010, 13:55
Tare rau imi pare sa aud stirea cu Claudia...eram mare fan mai ales ca aveam aproape acelasi nume. Dar ceva nu mi se pare normal...chiar asa serioasa a fost accidentarea ei inainte de sCAm? Deci pana acuma s-a retras si Anamaria (buna la barna) acuma poate si Claudia si Loredana :(...nu e bine.

...si de s-ar termina aici seria retragerilor...ma tem ca vom mai avea "surprize" :sad:

MitzGym
8th July 2010, 13:59
chiat nu ma asteptam sa se retraga claudia,eu ma asteptam sa fie una din medialiatele europene,mondiale si olimpice
ea la 14 ani avea 6 si ceva la barna,deci avea pretenii la medalii
ce pacat:((
nici corina nu cred ca o a mai stea pana la londra
nici sandra
nici gabriela
nici cerasela
nici ana nu prea stiu daca va mai sta

Cata_RB
8th July 2010, 14:05
...si de s-ar termina aici seria retragerilor...ma tem ca vom mai avea "surprize" :sad:

Aoleu...ma temeam ca o sa zici asta...

Clau93
8th July 2010, 14:10

Doamne fereste! Sper ca nu! Sper sa nu fie inca odata repetitia anului 2006!

niagara64
8th July 2010, 14:27
Este firesc ...pe de o parte probleme de sanatate neglijate ...pe de alta un program de antrenament adevarat cu care nu au fost invatate .Cele nepregatite nu vor afce fata din pacate .Credeti ca e simplu sa treci de la stilul "Forminte " de "dolce far niente" la antrenament adevarat?

Cata_RB
8th July 2010, 14:35
Tocmai pentru ca nu e simplu...eu consider ca ar trebui sa li se acorde o perioada de acomodare, timp in care sa se obisnuiasca fizic si psihic, sa se discute mult cu ele, sa fie sustinute in toate aspectele vietii de gimnasta. Pana la urma, nu le convine nici antrenorilor sa piarda gimnaste cu mult potential din cauza unui moment de "nu mai pot, nu ma descurc".

Intr-adevar, la Claudia si Loredana sunt accidentari mai vechi carora probabil nu li s-a acordat destula atentia - lucru care ma revolta. Sa vedem de-aici incolo...

ancaqwe
8th July 2010, 15:39
chiat nu ma asteptam sa se retraga claudia,eu ma asteptam sa fie una din medialiatele europene,mondiale si olimpice
ea la 14 ani avea 6 si ceva la barna,deci avea pretenii la medalii
ce pacat:((
nici corina nu cred ca o a mai stea pana la londra
nici sandra
nici gabriela
nici cerasela
nici ana nu prea stiu daca va mai sta

De ce zici asta? Mai ales despre Ana? Stii ceva sau e doar o parere?

stere78
8th July 2010, 15:43
Intr-adevar, la Claudia si Loredana sunt accidentari mai vechi carora probabil nu li s-a acordat destula atentia - lucru care ma revolta. Sa vedem de-aici incolo...

Problemele de sănătate (sau agravarea lor din cauza tratamentului nepotrivit ori ioc) nu sunt, din păcate, o noutate la lot. Dar vreau să cred că fetele chitite să prindă Londra 2012, cele care știu că pot și că merită mai mult, n-o să se lase chiar atât de ușor. Cineva observa foarte corect, mai demult, că Pitic a declarat după bronzul european de la bârnă că e bine pentru început. Ana și Ama au nevoie de sănătate, că nu de dorința de a face duc lipsă, iar Diana a reușit să crească frumos chiar și cu Forminte. Sper ca Cerasela să mai aibă poftă și noroc. Mi-aș dori tare mult să o văd la fel de matură și de tonică precum la Internaționale și la Europene, dar pe aparate. De Sandra nu sunt sigur. Și mi-aș mai aduce aminte și de ce spunea Stela Nistor după ce s-a retras (citez aproximativ): cu "Bellu și Bitang aș fi fost campioană olimpică". Fetele știu foarte bine, sunt sigur, ce șansă au. Cele tari o să profite de ea.

lilianabirsanu
8th July 2010, 15:49
Nu cred ca trebuie sa fim asa ingrijorati,daca fetele se retrag o fac din cauza unor accidentari mai vechi nu din cauza antrenamentelor( adica a revenirii B&B),posibil sa simta nevoia de odihna dar nu este exclus sa revina unele din vechile gimnaste care s-au retras.Daca Corina va avea rezultate unele vor fi tentate sa incerce iar eu le incurajez sa o faca...Rosu,Eremia,Stela si de ce nu Ponor...

MitzGym
8th July 2010, 16:36
De ce zici asta? Mai ales despre Ana? Stii ceva sau e doar o parere?

nu am de ce sa zic ca stiu,pt ca nu stiu
asa cred ca va fi,nu stiu nimic

Cata_RB
8th July 2010, 17:44
Scuze de off-topic, scriu aici in ideea ca vede cat mai multa lume.

Aveti grija zilele astea cu blogul Gymnastics Coaching, e virusat. Daca are cineva vreo adresa de contact [fara sa o caute acum pe blog, evident :)], va rog spuneti-mi, ca sa il anuntam.

cineva_cineva
8th July 2010, 18:56
Am gasit eu adresa de e-mail, am trimis-o in privat la Catalina :)

mikeyy
8th July 2010, 22:15
Am reusit sa vad si eu episodul din aceasta saptamana din Make it or break it.

Mi-a placut ca Romania a castigat acea competitia amicala din Franta.....macar in serial :D
Si vreau sa vad daca peste 2 ani, in cazul in care va mai exista serialul, vor pune la punct intalnirea dintre Emily si Damon...asa cum s-au decis cei 2. Eu cred ca asa va fi, deoarece sunt convins ca Emily e cea care va castiga medalia de aur...ea e personajul, care se afla intr-o continua evolutie din toate punctele de vedere. La Lauren si Kaylie e aceeasi poveste care se repeta, iar Payson va fi, probabil, cea care o va urma pe Emily. Episodul din finalul primului sezon m-a facut sa cred aceste lucruri.

Un episod ok, desi actiunile lui Lauren sunt previzibile deja, iar momentul cu Nastia a fost total neinspirat, din punctul meu de vedere.

ioanavol
8th July 2010, 22:44
L-am vazut si eu...din pacate nici mie nu mi s-a parut ca Nastia isi avea locul acolo. Nu joaca bine, mi s-a parut cam neexpresiva...nici conjunctura n-a ajutat-o prea mult.
In plus mi se pare ca s-a ingrasat rau de tot...ori o fi fost televizorul de vina?

Si trebuiau sa aleaga o "romanca" mai aratoasa, fetele noastre au fost mereu tare frumusele!

Cata_RB
8th July 2010, 22:49
Spuneti-ne si noua ce rol a avut Nastia, ce a facut / zis mai exact :)
Ioana, plinuta e demult, o tot vedeam in poze...se observa si la fata, si din modul in care se imbraca.

ioanavol
8th July 2010, 22:54
Ioana, plinuta e demult, o tot vedeam in poze...se observa si la fata, si din modul in care se imbraca.

Eu habar n-avem, ca nu i-am vizionat pozele...si am banuit ca e mai de demult, cu siguranta episoadele n-au fost filmate ieri:D
La cat urmaresc eu stirile lunile astea...nu ma mir ca am pierdut cateva kile in plus de-ale Nastiei:P

mikeyy
8th July 2010, 22:54
Uite aici toate secventele cu Nastia...1 minut si ceva: http://www.youtube.com/watch?v=90i4ABFXLEQ

Ada24
8th July 2010, 23:11
Site-ul Federatiei ma surprinde pe zi ce trece.:D

http://romgym.ro/?p=1858

Cata_RB
8th July 2010, 23:14
Aaaa, nici eu nu-i urmaresc pozele :P...dar am mai vazut cate una pe bloguri, s-a ingrasat dupa ce s-a retras din selectia pentru CM 2009 si n-a mai slabit dupa aia.

Mihai, mersi.
Mie mi s-a parut destul de naturala...in stilul specific americancelor :P Dar n-am inteles chestia cu "mananca sanatos", cand ea avea un hamburger pe tava?!

MitzGym
8th July 2010, 23:16
dar nastia se mai antreneaza?

Ada24
8th July 2010, 23:22
Mihai, mersi.
Mie mi s-a parut destul de naturala...in stilul specific americancelor :P Dar n-am inteles chestia cu "mananca sanatos", cand ea avea un hamburger pe tava?!

E reclama mascata la produsele unui lant fast food-sandwichurile alea (si al ei si al celorlalte fete) sunt de acolo.(Probabil nu am voie sa zic numele pt ca e reclama lol).

Mie mi se pare ca toate joaca prost .:mda:
Nastia putea sa joaca mai bine macar rolul de comentator tv , ca doar a fost chiar anul asta.Din comentariile de pe youtube, ea se pare ca joaca mai bine acum.:happy

Cata_RB
8th July 2010, 23:29
Aaaaa, reclama! :D Atunci e foarte bine mascata, eu nu deslusesc nici un nume :happy Poate e si imaginea nu foarte clara de vina.

@Mitz: nu, nu se mai antreneaza, cred ca spunea ca la anul va incerca sa revina.

Ada24
8th July 2010, 23:32
Aaaaa, reclama! :D Atunci e foarte bine mascata, eu nu deslusesc nici un nume :happy Poate e si imaginea nu foarte clara de vina.

Ea face deja reclama la acest lant fast food.Cred ca nu au voie sa se afiseze nume, dar partea cu mancarea sanatoasa e sloganul lor am impresia.(Numele fastfood-ului incepe cu Sub si se termina cu way :D).
Edit-Am cautat reclama , e pe youtube.Nastia e 1,5 secunde in ea.:D (Sunt mai multi sportivi si fiecare zice cate putin)

miafangina
8th July 2010, 23:59
Site-ul Federatiei ma surprinde pe zi ce trece.:D

http://romgym.ro/?p=1858

Pacat ca i-a gresit numele Ameliei,poate sa le spuna cineva sa corecteze?

Cata_RB
9th July 2010, 00:35
Asa-i, bine zice Mia...am citit in fuga si n-am observat. Si inca in mai multe locuri, pana incepe articolul preluat - unde e numele corect.
Oare cum am putea sa atragem atentia? N-am gasit sectiune de comentarii la articole sau vreo alta forma de feedback.

dracsor
9th July 2010, 00:42
cred ca ar trebui sa le scriem pe emailul de la contact. desi ... cine stie?

niagara64
9th July 2010, 02:53
Ea face deja reclama la acest lant fast food.Cred ca nu au voie sa se afiseze nume, dar partea cu mancarea sanatoasa e sloganul lor am impresia.(Numele fastfood-ului incepe cu Sub si se termina cu way :D).
Edit-Am cautat reclama , e pe youtube.Nastia e 1,5 secunde in ea.:D (Sunt mai multi sportivi si fiecare zice cate putin)

Daca la aia face reclama iti garantez ca as lasa orice copil sa manance acolo . Sunt sandwishuri nu hamburgeri si sunt super fresh mereu . Este unul dintre locurile la care imi place sa mananac . Mezeluri , branzeturi si legume proaspete .Folosesc carne de pui si curcan indeosebi ....Este really gooooood !

LuisaGym
9th July 2010, 11:52
Noutati de pe site-ul FRG: http://romgym.ro/?p=1882 + planul de pregatire pentru baieti

- 14 iulie continuam antrenamentele la Centrul Olimpic de la Izvorani,
- in a doua jumatate a lunii vom continua cu pregatirea pe o structura de competitie
- la sfarsitul lui august, mai precis intre 16 si 28, sa participam la triunghiularul Grecia – Bulgaria – Romania, care va avea loc in Grecia.
- in septembrie, ne vom deplasa la Resita pentru antrenamentele premergatoare Campionatelor Nationale, in regim de concurs
- “nationalele” din 17-19 septembrie de la Resita
- ultimele retusuri si piatra de incercare, Campionatele Mondiale de la Rotterdam, din octombrie

Cata_RB
9th July 2010, 12:10
Oooo, ce bine, asteptam vesti si despre baieti! Nu sunt foarte multe, dar si timpul e scurt.
Multumesc, Luiza.

Tracoromana
9th July 2010, 12:13
Ioan Suciu despre Marian Dragulescu (din articolul de pe site):

<<- Au fost vizibile noutati in evolutii?
I.S. Nimic demn de semnalat. O singura exceptie, germanul Mathias Fahrig (foto), doua medalii de aur si una de argint la &#171;europenele&#187; de la Birmingham, care, la sol, a venit cu un element de cea mai mare dificultate la ora actuala. A fost momentul in care si Marian Dragulescu a facut ochii mari, :shocked: daca pot spune asa, si a inteles ca se pot ivi surprize in viitor.>>

Eh, lumea evolueaza si e nevoie de un program clar pe ultima suta. Oare antrenorul lor coordonator (e tot Urzica?) il va putea gestiona?

Cata_RB
9th July 2010, 12:19
A facut ochii mari pentru ca Fahrig a venit cu un element nou, inventat de el si care probabil ii va purta numele. In sensul asta inteleg ca a spus.

Tracoromana
9th July 2010, 12:23
Si in sensul ca apar noi elemente de mare dificultate. Dar mi-a placut exprimarea lui Suciu.

Cata_RB
9th July 2010, 12:32
Aaaa, am crezut ca spui ca era uimire, in sensul ca nu se astepta sa fie Fahrig cel care face asa un element, sa il subestimeze.
E normal, un element nou in ziua de azi atrage atentia tuturor, chiar si celor mai buni.

Lotul masculin nu are coordonator, lucreaza cu totii (inclusiv Marius Urzica) in formula de colectiv de antrenori.

r_anacristina
9th July 2010, 17:04
http://romgym.ro/?p=1900
Deja devine suparatoare greseala asta care se tot face cu privire la numele Ameliei Racea...acum mai nou Aurelia :groggy:

LuisaGym
9th July 2010, 17:40
Stiri bune, ma bucur ca unele fete au revenit.

Pe mine una nu ma deranjeza foarte tare greselile de ortografie si stalcirea numelor sa fie numai adevarat ce scrie acolo despre fete. Na, poate pt site-ul unei institutii oficiale ar fi facut o impresie mai buna un articol impecabil gramatical si fara litere "mancate " , da' e bun si-asa decat deloc. (Poate daca mai comenez mult se supara si nu mai scriu nica :D).

r_anacristina
9th July 2010, 17:51
Stiri bune, ma bucur ca unele fete au revenit.

Pe mine una nu ma deranjeza foarte tare greselile de ortografie si stalcirea numelor sa fie numai adevarat ce scrie acolo despre fete. Na, poate pt site-ul unei institutii oficiale ar fi facut o impresie mai buna un articol impecabil gramatical si fara litere "mancate " , da' e bun si-asa decat deloc. (Poate daca mai comenez mult se supara si nu mai scriu nica :D).

Nu prea sunt de acord cu chestia asta "las' ca merge si asa"...in nicio situatie. Nu ar trebui sa ne indoim de ceea ce se scrie pe un site oficial dar cand apar astfel de greseli...in fine. Eu daca as fi Amelia m-as supara sa-mi vad numele scris in atatea variante, so :rosu:

LuisaGym
9th July 2010, 17:59
Atata pot, atata fac, daca puteau mai mult cred ca ar fi facut deja :D. Au stat fara site o gramada de timp acuma au aparut cu un site dragut dar cu multe poze "sterpelite" de pe net, articole in care multe din propozitii sunt "copy paste" a articolelor din Pro Sport sau alte ziare, stiri preluate de pe site-ul FIG sau UEG (fara a cita sursa de fiecare data), unele date biografice preluate de pe Wikipedia cu tot cu greseli :D si fara a da sursa (binenteles, ca daca e gratis nu mai trebuie si precizata sursa). Mai au si chestii noi, idei frumoase etc... Eu una ma tem sincer sa comentez pentru ca sa nu dispara ori sa fie lasat in paragina.
Eu una banuiesc ca daca se apuca cineva serios sa-i ia la bani marunti sa nu aiba probleme cu pozele fara drept de autor si cu alte treburi asemanatoare. Daca mai era un blog treaca mearga dar cica e site oficial.

miafangina
9th July 2010, 18:06
Eu nu ma tem,Luisa,ca doar facem critica constructiva si sunt convinsa ca vor fi mai atenti de-acuma.
In articolul de ieri greseala a fost corectata,poate o vor face si in cel cu "Aurelia",dar sunteti siguri ca Amelia nu are doua prenume?
Nu ma deranjeaza ca se mai pierde cite-o litera,accept asta,dar numele gimnastilor mi-e foarte greu sa accept sa fie scrise gresit,in fond ei sunt subiectul,nu?

LuisaGym
9th July 2010, 18:10
Amelia = Elena Amelia Racea

Daca va intereseaza mai multe despre autor: http://fantaneanu.ro/eu/. Dupa cum arata CV-ul are multa experienta in presa sportiva.
Ideea in sine de a apela la un juranalist "cu nume" pt a scrie un articol pt site-ul oficial mi se pare excelenta. Ar fi fain sa se repete povestea si cu alti jurnalisti, mai ales cu cei care au experienta in stiri despre gimnastica ca de ex Mirela Basescu.

ancaqwe
9th July 2010, 18:24
Mie mi se par super referirile la Cerasela si Dana Andrei! Si Sandra :)
Nu imi puneam problema pentru Amelia si Diana, ambitia se vede pe ele... Si Cerasela si Dana au ambitie, dar aveau nevoie de atentie. Si daca sunt mentionate e super!
Tare as vrea sa poata sa isi revina si Claudia, sa nu se retraga...

r_anacristina
9th July 2010, 18:50
Mie mi se par super referirile la Cerasela si Dana Andrei! Si Sandra :)
Nu imi puneam problema pentru Amelia si Diana, ambitia se vede pe ele... Si Cerasela si Dana au ambitie, dar aveau nevoie de atentie. Si daca sunt mentionate e super!
Tare as vrea sa poata sa isi revina si Claudia, sa nu se retraga...

Claudia a plecat deja acasa, asa ca...slabe sanse. Eu prefer sa stiu ca s-a retras acum (si ea si celelalte) decat sa pateasca cine stie ce din cauza problemelor pe care le are :(

Cata_RB
9th July 2010, 18:53
Ce de-a articole! S-o tina tot asa :)
Si eu as prefera sa nu apara atat de multe greseli...de la cele gramaticale sau litere uitate, pana la numele gimnastilor. O simpla recitire inainte de publicare ar trebui sa fie suficienta pentru a le elimina, dar sunt cam multe si trag concluzia ca nu reciteste nimeni atent cap-coada. Momentan trec cu vederea, dar numai daca in timp se va remedia problema.

Eu nu inteleg aici: "revenirea marcata de Sandra Izbasa, Aurelia Racea, Cerasela Patrascu, Diana Trenca si, in special, cum s-a dorit a se face precizarea, Daniela Andrei."
La ce se refera? Accidentari, scaderi de forma, ambele? E cam ciudata lista asta, cel putin din ce stiam noi.

r_anacristina
9th July 2010, 18:57
Eu nu inteleg aici: "revenirea marcata de Sandra Izbasa, Aurelia Racea, Cerasela Patrascu, Diana Trenca si, in special, cum s-a dorit a se face precizarea, Daniela Andrei."
La ce se refera? Accidentari, scaderi de forma, ambele? E cam ciudata lista asta, cel putin din ce stiam noi.

Mda, nici eu...pana la urma n-au plecat nicaieri ca sa revina, ele au fost intotdeauna in sala (exceptand-o pe Sandra :D)

niagara64
9th July 2010, 19:08
Acum nu fiti si voi mai carcotasi decat mine ! Una este sa fi accidentat in sala alta sa fi in program de antrenament normal si cred ca asta vrea sa sublinieze ziaristul.
Important este ca cei din federatie(si mi-a soptit mie o pasarica ca nici domnul Stoica nu este strain de inspectiile pe forum :) ) , ne-au citit criticile si au infiintat finalmente acest site ...ca vor mai fi greseli ? Este inerent , ca doar cine nu munceste nugreseste . Noi ce rol avem daca nu sa-i corectam ? De asta e necesar feed-back-ul...

Cata_RB
9th July 2010, 19:16
Nu la prezenta fizica in sala ma refeream, nu la cuvantul "revenire" :P
Dar nu mi-e clar. Sandra stiu, Cerasela stiu. Amelia a avut acele probleme interne, dar a fost totusi intr-o forma buna [desi stim toti ca putea mai mult, daca era sanatoasa]. Dar Diana Trenca si Dana Andrei? Ele nu stiu sa fi avut vreo accidentare recenta.

Apropo de feedback...sper sa apara si o sectiune de comentarii la articole cat de curand, altfel nu au unde sa il primeasca.

MitzGym
9th July 2010, 19:34
Claudia a plecat deja acasa, asa ca...slabe sanse. Eu prefer sa stiu ca s-a retras acum (si ea si celelalte) decat sa pateasca cine stie ce din cauza problemelor pe care le are :(

a plecat acasa?!:sad:
chiar nu se mai putea face nimic cu ea,tratament,ceva
ar fi trebuit sa discute cineva cu ea,ca sa o incurajeze

niagara64
9th July 2010, 19:45
Apropo de feedback...sper sa apara si o sectiune de comentarii la articole cat de curand, altfel nu au unde sa il primeasca.

Referitor la feed-back ...stai linistita ! Vin ei aici pentru el ! Orice profesionist care stie sa se respecte il accepta si stie unde sa-l gaseasca !

mikeyy
9th July 2010, 20:09
Daca nici pe site-ul federatiei nu apar numele corecte...ce pretentii sa mai avem de la mass-media...
Trec peste orice alt tip de greseala, dar macar numele fetelor sa fie corect.

Pornind de la aceste greseli de nume...ma intreb daca nu cumva exista o eroare si la nominalizarea gimnastelor, pentru ca Amelia nu a avut de unde sa revina....ea nici nu a lipsit si nici nu a intrerupt antrenamentele.
In cazul Sandrei, Cerei, Danei si Dianei T poate e vorba de o revenire la un ritm normal de antrenamente...ceea ce ar fi extraordinar si m-as bucura sa fie asa!!!

Articolul imi place foarte mult, dar sper sa nu existe si alte greseli...sa incurce gimnastele intre ele. Oricum, felicitari federatiei pentru initiativa si autorului pentru articol/e.

In ceea ce o priveste pe Claudia (multumesc Cristina pt info)...imi pare foarte rau :(
Sincer, parca e o re-editare a situatiei cu Aluissa.....

MitzGym
9th July 2010, 20:55
eu chiar nu ma astpetam sa se retraga claudia
ma asteptam mai mult loredana sa se retraga,pt ca...din cate am auzit eu acum ceva vreme,are probleme destul de mari cu spatele
eu o vedeam printre urmatorele medaliate olimpice la barna

dracsor
9th July 2010, 22:17
din experienta stiu clar ca, daca incepi cu greseli si nu te corectezi imediat, vei face o treaba de mantuiala si vei gresi mereu. odata stabilit un precedent, treaba de mantuiala va deveni din ce in mai frecventa. si e tare pacat. site-ul federatiei devine din ce in ce mai interesant. sa puna mana si sa faca treaba bine pana la capat. treaba de mantuiala a cam devenit sport national in Romania. nu vreau si la gimnastica si atat de vizibil.

mikeyy
10th July 2010, 15:03
Pana la 1 august s-ar putea ca inca 3 gimnaste sa se retraga. Este vorba de Patrascu, Dragoi si Span.
Din cate am inteles se va tine o verificare si in urma acestei verificari se vor decide.
Fetele nu prea fac fata pregatirii, ritmului intens....cu Forminte era lejer, iar acum nu se mai fac compromisuri....programul e batut in cuie, iar cine nu face fata...asta e :(

In septembrie va mai urma o verificare si tot atunci s-ar putea ca unele junioare sa fie aduse la echipa celor mari.

crisloregym
10th July 2010, 15:08
Oooofff:( Sa speram ca dorinta lor de a merge mai departe le va ajuta sa treaca de aceasta verificare:(

imbo
10th July 2010, 15:22
-din pacate retragerile sunt inevitable!!!!cel mai rau imi pare de Gabi Dragoi!!!
este una din simpatiile mele si imi place mult de ea!!!
-cum sa nu faca fata antrenamentelor??????se lucreaza la alt nivel acum???
-mai multa munca inseamana ;mai multa performanta!!!!

Clau93
10th July 2010, 15:27
Offf...chiar sper sa nu se retraga inca...chiar speram ca Gabriela si Cerasela sa mai stea! Acesta va fi un an chiar foarte greu... Ma intreb cine vor fi acele junioare?

niagara64
10th July 2010, 15:52
DEabia acum veti vedea cat de mare a fost raul adus acestor generatii de catre Forminte .Din pacate .Asta va demonstra ca nu a stiut sa le antreneze corect , ca lucra in plin doar inainte de concursuri si de aici toate accidentarile inutile . Mi-as fi dorit sa nu am dreptate dar din pacate vor ceda destul de multe .

ioanavol
10th July 2010, 15:53
Exact de ce mi-era teama...dar pana la urma pentru rezultate foarte bune trebuie munca multa. Oricat ne-ar fi de dragi fetele, fara rezultate foarte bune se cam chinuie degeaba (ca la noi daca nu iau medalii nu se prea aleg cu nimic dupa aceea).
Sper totusi sa reziste destule incat sa putem avea o echipa cu rezerve cu tot la toamna...

MitzGym
10th July 2010, 16:11
Ma intreb cine vor fi acele junioare?

pai bulimar,neagu,iordache,margarit,rusu,balea,geampar oiu.Cred ca astea sunt cele mai bune

DEabia acum veti vedea cat de mare a fost raul adus acestor generatii de catre Forminte .Din pacate .Asta va demonstra ca nu a stiut sa le antreneze corect , ca lucra in plin doar inainte de concursuri si de aici toate accidentarile inutile . Mi-as fi dorit sa nu am dreptate dar din pacate vor ceda destul de multe .

da,ai dreptate

Cata_RB
10th July 2010, 16:56
Poftim??? :shocked:
Inteleg ca programul e mai dur acum si subscriu la ce a spus Ioana. DAR: numai mie mi se pare ciudat ca programul sa fie acelasi, batut in cuie, si pentru gimnastele inca in recuperare si aflate pe deasupra in plina adolescenta [Gabi si Cerasela] sau in curs de revenire dupa o retragere [Andreea]?
Oi fi eu prea subiectiva pentru ca imi sunt dragi, dar cred ca sunt cazuri deosebite si ar trebui tratate ca atare.

Sper sa ia decizia cea mai buna pentru ele, sa se gandeasca bine daca mai vor si daca mai pot. Mor de ciuda ca in Romania e aproape imposibil sa faci gimnastica la senioare, cu sanse de concursuri majore, in alta parte decat la lotul olimpic! Poate vor gasi o solutie sa se antreneze la un club, daca simt ca ar fi avut nevoie de mai multa rabdare.

Edit: ieri ne bucuram sa citim pe site-ul federatiei ca Cerasela era pe lista revenirilor...acum nu mai e buna pentru lot?

niagara64
10th July 2010, 18:17
Poftim??? :shocked:
Inteleg ca programul e mai dur acum si subscriu la ce a spus Ioana. DAR: numai mie mi se pare ciudat ca programul sa fie acelasi, batut in cuie, si pentru gimnastele inca in recuperare si aflate pe deasupra in plina adolescenta [Gabi si Cerasela] sau in curs de revenire dupa o retragere [Andreea]?
Oi fi eu prea subiectiva pentru ca imi sunt dragi, dar cred ca sunt cazuri deosebite si ar trebui tratate ca atare.

Sper sa ia decizia cea mai buna pentru ele, sa se gandeasca bine daca mai vor si daca mai pot. Mor de ciuda ca in Romania e aproape imposibil sa faci gimnastica la senioare, cu sanse de concursuri majore, in alta parte decat la lotul olimpic! Poate vor gasi o solutie sa se antreneze la un club, daca simt ca ar fi avut nevoie de mai multa rabdare.

Edit: ieri ne bucuram sa citim pe site-ul federatiei ca Cerasela era pe lista revenirilor...acum nu mai e buna pentru lot?
Pai pentru asta trebuie sa-i multumim in continuare lui Forminte .Stiu ca va e greu de inteles dar va fi foarte greu pentru unele dintre ele sa tina pasul cu adevaratul antrenament de performanta atat timp cat nu au fost pregatite pentru asta . Cu cat sunt mai mari mari cu atat vor fi mai greu de adaptat ...Nu e imposibil dar le va trebui multa vointa personala(pentru ca nimeni nu face antrenament in locul l lor , flotarile trebuiesc facute fara ajutor apropo de unele metode de antrenament ...) .
Urmatoarele luni vor fi critice si mai anticipez inca o perioada critica prin primavara viitoare .

Cata_RB
10th July 2010, 18:41
Asta nu contest, inteleg ca asa e. Dar mi-as dori sa am certitudinea ca au fost ajutate, intelese, s-a avut rabdare cu ele...vreau si eu sa fiu o musca acolo :P

niagara64
10th July 2010, 19:03
Asta nu contest, inteleg ca asa e. Dar mi-as dori sa am certitudinea ca au fost ajutate, intelese, s-a avut rabdare cu ele...vreau si eu sa fiu o musca acolo :P

Crede-ma ca nu ia vrea sa fi in urmatoarele 3 luni cel putin ...Ai vazut filmul cu Demi Moore ...Jane ? E cam ca acolo .Nu e fun de privit cat de greu le este adaptarea de la "dolce far niente" la "must to do " !:(

mikeyy
10th July 2010, 19:04
Niagara are dreptate.
Dupa ce luni de zile nu prea au fost bagate in seama, problemele de sanatate nu au fost rezolvate la timp, iar antrenamentele au fost facute in salturi + varsta...e greu acum si pentru B&B sa reuseasca sa le aduca la un punct de echilibru.

Ele nu au fost ajutate atunci cand au avut nevoie....acum poate e prea tarziu [iar imi amintesc de vorbele lui Bitang de la ex lui Pitic :)]

ela_diana
10th July 2010, 20:27
Mihai dar esti sigur ca e vorba sa se retraga? Dupa tot cat a suferit Cerasela , acum sa se retraga atat de repede dupa schimbare de antrenori? Nu ar putea sa le dea mai mult timp?

mikeyy
10th July 2010, 20:35
Nu e sigur 100%.
Dar s-ar putea sa se ajunga in aceasta situatie.
Eu sper sa nu se retraga...sa fie ambitioase si sa reuseasca sa reziste si dupa luna august.

r_anacristina
10th July 2010, 21:00
Si totusi Sandra Izbasa face parte din aceeasi categorie cu Gabi si Cera, ea cum poate? Ea cum rezista? Si in plus mai pregateste si "surprize"...:o:
Andreea Span cred ca deja nu se mai antreneaza...

mikeyy
10th July 2010, 21:07
Nu stiu de unde are Sandra resurse, dar o apreciez pentru acest lucru. Vad ca de fiecare data cand isi propune ceva ii reuseste...important e sa vrea.

La ce te referi cand zici "surprize"...e de bine sau e de rau? :)

In acest moment pentru mine echipa pt Rotterdam e finalizata: Ana, Ama, Pitic, Diana C, Sandra si Corina. Ar mai putea interveni surprize de la cine nu ne asteptam.

r_anacristina
10th July 2010, 21:08
Nu stiu de unde are Sandra resurse, dar o apreciez pentru acest lucru. Vad ca de fiecare data cand isi propune ceva ii reuseste...important e sa vrea.

La ce te referi cand zici "surprize"...e de bine sau e de rau? :)

E de bine :)
Mihai, apreciez ca esti optimist dar...:( (si ma refer la ceea ce ai spus mai sus)

MitzGym
10th July 2010, 21:10
sandra a fost si sustinuta de forminte
forminte a fost tatal ei pt ea

Cata_RB
10th July 2010, 21:29
Sandra a trecut de varsta critica, a transformarilor fizice...nu stiu daca a fost mai ambitioasa sau daca a ajutat-o corpul si s-a mentinut mai usor, cert e se pare ca face fata.

r_anacristina
10th July 2010, 22:01
Luni in Gazeta Sporturilor o sa apara un articol cu fetele...au lansat si ei ziarul 3D si cu ocazia asta au mers si la Izvorani. Era si pe site-ul GSP un filmulet in care era si o poza cu Sandra si Amelia citind ziarul :)
Sa speram ca nu va fi doar o poza :D

Cata_RB
10th July 2010, 22:08
Mersi, Cristina!
Ce tari sunt, nu pot sa cred :ras-plans:
Sa va spun de ce rad...
Acum vreo saptamana GSP a anuntat prima editie 3D, primul ziar din Romania care face asta...in maxim 2 ore, a aparut si pe Prosport anunt ca scot editie 3D, in aceeasi zi cu cea a Gazetei. Ieri, parca, am vazut ca Prosport anunta pentru luni inca o editie 3D si un pictorial cu Silvia Stroescu si Mona Rosu...acum vine si GSP cu asa ceva, tot luni :ras-plans: Ei au mai scos intre timp o editie 3D, ieri.
Nu zic ca X copiaza pe Y...doar ma amuza situatia :P

Mai ai cumva linkul cu flmuletul? Nu-l gasesc.

ioanavol
10th July 2010, 22:13
Sandra a trecut de varsta critica, a transformarilor fizice...nu stiu daca a fost mai ambitioasa sau daca a ajutat-o corpul si s-a mentinut mai usor, cert e se pare ca face fata.

Eu pana n-o vad nu cred...dar m-as bucura sa ma-nsel, bineinteles:)

crisloregym
10th July 2010, 22:16
Niagara, de ce zici ca o sa mai fie o perioada critica primavara viitoare? Ce anume ar genera-o?

Referitor la Sandra, daca spuneti ca pregateste si "surprize"...deja m-am convins: cred ca Sandra o sa ne dea noua, celor de pe forum, o lectie bine meritata. Si m-as bucura sa fie asa, pentru ca prea multa lume a spus ca Sandra e "cocolosita" de Forminte. Nu ii iau apararea neaparat, dar noi chiar nu stim sa ne apreciem campioanele olimpice:(

mikeyy
10th July 2010, 22:30
Si GSP-ul va avea luni editie 3D?
Uf...stiam doar de Prosport si am vb cu doamna de la chiosc sa-mi opreasca...ca prima data cand au lansat noul ziar nu am mai gasit.
Daca stiam ca va fi si in GSP o rugam sa imi pastreze si acest ziar.

Daca prinde cineva GSP sa-l pastreze si sa-l aduca la Nationale...sa vad si eu :) [daca o sa ajung la nationale]

crisloregym
10th July 2010, 22:33
Catalina, am auzit si eu de aceasta tevatura cu ba Prosport, ba GSP...nu pot sa spun decat ca e buna concurenta, e benefica:D

Cata_RB
10th July 2010, 22:54
Daca prinde cineva GSP sa-l pastreze si sa-l aduca la Nationale...sa vad si eu :) [daca o sa ajung la nationale]

Vezi, inca un motiv sa vii :P

Am tot zis ca iau un GSP sa vad cum arata 3D [ieri au pus si pe site o parte in 3D], dar pana la urma am ratat ambele editii. Insa luni nu-l mai scap! :)

niagara64
10th July 2010, 23:00
Niagara, de ce zici ca o sa mai fie o perioada critica primavara viitoare? Ce anume ar genera-o?

Referitor la Sandra, daca spuneti ca pregateste si "surprize"...deja m-am convins: cred ca Sandra o sa ne dea noua, celor de pe forum, o lectie bine meritata. Si m-as bucura sa fie asa, pentru ca prea multa lume a spus ca Sandra e "cocolosita" de Forminte. Nu ii iau apararea neaparat, dar noi chiar nu stim sa ne apreciem campioanele olimpice:(

Pentru ca odata trecuta iarna se vor termina rezervele de evolutie pentru cele care nu au potential real mai mare de a evolua si atunci vor fi alte retrageri acceptate ...
Despre Sandra,,,sa traim si sa vedem ! S-ar putea sa mai traga de ea pana la toamna ca e prea mandra de ea sa abandoneze ...Vom vedea .Sincera sa fiu eu nu o mai vad sa aiba potential de progres .Dar asta e de vazut .
De Dragoi chiar mi-ar parea rau cu adevarat .Copilul asta mai poate si ma enerveaza ca nu li pun la dispozitie celor de la lot dieteticieni adevarati , capabili sa alcatuiasca un regim adecvat de hrana . Sper din tot sufletul sa nu faca tampeni sa se apeleze la medicamente insuficient testate (nu ca ar fi prima oara ! )

miafangina
10th July 2010, 23:24
Vezi, inca un motiv sa vii :P

Daca-i asa simplu sa-l aducem la Resita,ne punem la bataie toate resursele si facem rost de editie:).

Tracoromana
10th July 2010, 23:49

Sunt de acord cu ce spui, Cristina.

dracsor
11th July 2010, 01:17
oh, come on!! o consultatie la nutritionist nu costa mult. e suficient sa se duca cu analizele dupa ea, cu programul de sportiv si sa vorbeasca deschis. am fost eu la nutritionist la o doamna de la Ana Aslan in Bucuresti. apoi am fost pt tata si colesterolul lui. si a costat de fiecare data 50 ron. poate acum, dupa 2 ani, costa 100 ron, dar tot e infim. iti da frumos regim pe zile, planul facut dragut. tine cont si de grupa de sange, dar sa ai un meniu foarte sanatos. trebuie doar sa-l aplici. daca stau sa imi pun mintea, eu, care nu sunt din domeniu, si tot pot sa gasesc si psiholog si nutristionist pt fetele noastre. trebuie vointa. si nici macar nu e atat de scump.

ar fi suficient sa se duca la facutatea de psihologie pt psihologi (clar nu ma refer la studenti). am sa fac o paralela: am avut motan tampit care a sarit de la etajul 9. labuta rupta. cabinet particular - 2 milioane dintr-un foc. mers la facutatea veterinara - zero. si operat de ditamai profesorul. si fara pile. si fara spagi si altea alea. so.. cand ai nevoie de ceva, du-te la sursa. ma gandesc logic: crezi ca unui psiholog nu i-ar conveni sa faca munca voluntara cu lotul national cand stie ce renume si reclama isi face prin asta? e suficient sa vina de 2-3 ori pe saptamana la lot. iar dupa ce pune lucrurile pe picioare, chiar mai rar. cauta intotdeauna la sursa. gasesti intotdeauna oameni care sa ajute si care mai sunt si foarte buni in ce fac.

dar trebuie vointa.

niagara64
11th July 2010, 01:51
oh, come on!! o consultatie la nutritionist nu costa mult. e suficient sa se duca cu analizele dupa ea, cu programul de sportiv si sa vorbeasca deschis. am fost eu la nutritionist la o doamna de la Ana Aslan in Bucuresti. apoi am fost pt tata si colesterolul lui. si a costat de fiecare data 50 ron. poate acum, dupa 2 ani, costa 100 ron, dar tot e infim. iti da frumos regim pe zile, planul facut dragut. tine cont si de grupa de sange, dar sa ai un meniu foarte sanatos. trebuie doar sa-l aplici. daca stau sa imi pun mintea, eu, care nu sunt din domeniu, si tot pot sa gasesc si psiholog si nutristionist pt fetele noastre. trebuie vointa. si nici macar nu e atat de scump.

ar fi suficient sa se duca la facutatea de psihologie pt psihologi (clar nu ma refer la studenti). am sa fac o paralela: am avut motan tampit care a sarit de la etajul 9. labuta rupta. cabinet particular - 2 milioane dintr-un foc. mers la facutatea veterinara - zero. si operat de ditamai profesorul. si fara pile. si fara spagi si altea alea. so.. cand ai nevoie de ceva, du-te la sursa. ma gandesc logic: crezi ca unui psiholog nu i-ar conveni sa faca munca voluntara cu lotul national cand stie ce renume si reclama isi face prin asta? e suficient sa vina de 2-3 ori pe saptamana la lot. iar dupa ce pune lucrurile pe picioare, chiar mai rar. cauta intotdeauna la sursa. gasesti intotdeauna oameni care sa ajute si care mai sunt si foarte buni in ce fac.

dar trebuie vointa.

Cred ca "ca si " cuvant magic putem folosi in subiectul asta "prifesionisti .Adica nu orice poama cu si fara diploma care a avut pile sa se angajeze undeva si pe care a uitat-o Dumnezeu in postul ala .
Da , nu oricine se poate numi profesionist .Si inca unul specializat in gimnastica .Asta e destul de greu gasit din multe motive si poate cel mai important este ca de ani multi nu s-a vrut sa se investeasca in asa ceva .
Dar vointa nu-i cand ei se asteapta ca sportivul sa-si rezolve problemele iar federatia sa astepte ...Multe de gandit...

dracsor
11th July 2010, 01:59
Total de acord, @niagara! nici macar nu m-am gandit altfel decat profesionist si cu ceva renume. de ce? pentru acela e deja realizat dpdv financiar. faptul ca ar lucra cu lotul national nu ar face decat sa-i creasca renumele si automat clientela. a inceput sa fie la moda sa apelezi la un psiholog cand ai probleme. de aceea m-am gandit la profesorii de la facutatea de psihologie. au experienta, sunt pe specializari si stiu ce sa-ti recomande ca specialist. (sper) sincer unul specializat pe gimnastica mi-e greu sa cred ca exista in Romania. posibil sa fie.

oricum.. e nevoie de VOINTA!

myrab3la_19
11th July 2010, 20:21
Cred ca Sandra este "cocolosita" in continuare, nu ca ar fi o problema atata timp cat tratamentul este egal pentru toate...dar nu cred ca e..titlul ei de campioana cantareste mult .
Eu nu cred ca locul Corinei in echipa e batut in cuie.Pana la urma chiar daca vor mai exista retrageri(Eu sper ca nu!!!Gabi si Cera ar trebui sa se gandeasca bine,eu cred ca au sanse sa revina ) tot mai raman Dana Andrei si Diana Trenca.Sunt tinere,sunt in greutate optima :thinkso: deci cred ca pot progresa la fel de bine precum Corina,daca nu chiar mai bine.Depinde ce aprate face fiecare si cat sunt de utile acestea pentru strategia concursului pe echipe.

MitzGym
11th July 2010, 20:37
eu sper sa nu se mai retraga nimeni pana la londra,cel putin pana la londra

Tess_AN
12th July 2010, 03:45
Pacat, mare pacat de Claudia Voicu! Sper ca a luat ea pe umerii ei tot raul si Cerasela si Gabi vor ramine.

Sunteti (unii) foarte intransigenti, eu (nu ma recunosc :ras-plans: ) vad partea buna a lucrurilor: faptul ca federatia are site, ca cineva actualizeaza tot timpul si ca sunt receptivi la comentarii (vezi corectura de care zice Mia ca au facut-o). O sa fie si mai bine. Toti, in toate, incep cu pasi sovaielnici si marunti. In plus, de ce nu luati de buna "numele-porecla-Aurelia" data lui "Gombot" ? Aurelia Dobre a fost campioana mondiala AA. Amelia va fi campioana olimpica tot la AA! :ok:

Restul nu mai comentez ca deja e depasit momentul. Tare Cerasela! Te vreau in echipa la Londra 2012!

mikeyy
12th July 2010, 08:51
Aurelia Dobre a fost campioana mondiala AA. Amelia va fi campioana olimpica tot la AA! :ok:

Inainte de campioana olimpica....eu vreau sa fie si campioana mondiala....la fel ca Aurelia, in aceeasi sala din Rotterdam! :)

Cata_RB
12th July 2010, 10:25
A luat cineva GSP?
Pe site nu apare nici un material, nici nu au anuntat ca e editie 3D astazi. M-am trezit special, dar ploua si nu ma pot hotari daca sa plec in cautarea ziarului :D Oare publica in alta zi?

mikeyy
12th July 2010, 10:33
Eu nu am mai gasit GSP la ora 8 cand am mers....s-au vandut toate de dimineata de la 7
Nici Prosport nu mai aveau, dar noroc ca mi l-a pastrat.

In Pro e un material cu Mona Rosu si Silvia, care e si la ei pe site: http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/campioane-olimpice-3d-super-pictorial-prosport-cu-monica-rosu-si-silvia-stroescu-6539236

Cata_RB
12th July 2010, 10:38
Wow, asa de dimineata? :shocked: N-am patit niciodata chestia asta...
A stat ploaia, e semn ca trebuie sa ma duc sa vad ce gasesc :P

dracsor
12th July 2010, 10:41
am luat eu gsp, dar nu am gasit nimic. e doar un interviu cu Cristi Puiu.

r_anacristina
12th July 2010, 10:49
A luat cineva GSP?
Pe site nu apare nici un material, nici nu au anuntat ca e editie 3D astazi. M-am trezit special, dar ploua si nu ma pot hotari daca sa plec in cautarea ziarului :D Oare publica in alta zi?

Mda, si eu l-am luat si nimic...probabil fetele vor aparea in alta zi, acum ca tot s-a terminat si CM de fotbal...imi pare rau pentru ca si ele sperau sa se vada azi:(

Cata_RB
12th July 2010, 11:17
N-am mai apucat sa citesc si am luat si eu.
Cristina, stii cumva daca e un material obisnuit sau e 3D? Daca e 3D e mai usor, ca se anunta pe net editia.

Tess_AN
12th July 2010, 19:46
Inainte de campioana olimpica....eu vreau sa fie si campioana mondiala....la fel ca Aurelia, in aceeasi sala din Rotterdam! :)
De vrut, vreau si eu, dar, e putin timp pina la CM si ar cam trebui:
- un 2.5TY (noi ziceam ca pina la JO va avea TTY :) )
- marit dificultatea, executia si siguranta la paralele
- schimbat solul - muzica, coreografie.

Am incredere ca Amelia va face toate acestea si poate mai mult pina la JO, sanatoasa sa fie!

r_anacristina
12th July 2010, 20:26
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/claudia-voicu-s-a-retras-6543610
Despre retragerea Claudiei

Tess_AN
12th July 2010, 21:21
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/claudia-voicu-s-a-retras-6543610
Am zis, pacat, mare pacat. Macar de ar fi putut ajunge sa concureze la senioare... Sper sa aiba mai mult noroc in viata decit a avut in gimnastica!

mikeyy
12th July 2010, 21:39
Ce rau imi pare pentru Claudia....:(
Problema congenitala? Oare nu s-a stiut de aceasta problema pana acum?

Cata_RB
12th July 2010, 21:54
Chiar ma gandeam cand si daca vom mai auzi de o astfel de situatie...:(

Imi amintesc cazul Sabinei Cojocar, la ea s-a descoperit si mai tarziu decat la Claudia ca mostenise genetic un metabolism care produce o cantitate dubla de colesterol, fiind astfel in permanenta predispusa la acumulare de kg in plus.

MitzGym
12th July 2010, 22:19
da ana t s-a retras pana la urma?
eu stiu ca avea ganduri de retragere

Auré_Gym
13th July 2010, 01:48

E foarte pacat... dar trebuiem sa ne amintim ca sanatatea e cea mai importanta... Cred ca ar fi o senioara faina daca ar putea sa ajunga acolo...:(

Clau93
13th July 2010, 02:46
Off :( Un mare talent pierdut. Mult succes Claudia pentru viitor!

r_anacristina
13th July 2010, 14:49
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/catalina-ponor-chemata-la-lot-6545441

Clau93
13th July 2010, 14:57
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/catalina-ponor-chemata-la-lot-6545441

MIHAI!! Era cat pe aici!!!:happy:happy:happy

MitzGym
13th July 2010, 16:39
eu cred ca va reveni daca va lua corina medalii

am inteles din articol faptul ca le-a fost lene sa se ocupe de ea,au zis-o in mod indirect astia care au scris articolul
Gimnasta în vârstă de 16 ani a suferit câteva accidentări ușoare la genunchi, acuzând în permanență dureri.

Adde
13th July 2010, 22:04
Eu cred ca Sandra, lucrata cum trebuie si motivata un pic, are toate sansele sa prinda Londra 2012. Ea este totusi campioana olimpica, singura la ora actuala, imaginea ei e importanta si pentru echipa. Asa vad eu din afara si cred ca asa vede si publicul... Pana ii va lua alta gimnasta locul, potentialul ei trebuie exploatat. Ma gandesc ca poate nici Forminte nu a tras de ea degeaba, multe gimnaste se retrag imediat dupa Olimpiada, rolul antrenorului e si sa le convinga sa continue atat cat e posibil. Acum ideal e sa se comporte la fel cu toate, nu zic de Forminte, inclusiv B & B, dar probabil n-o sa se intample asa. No offence, dar tratament egal eu nu cred ca a existat decat in comunism... Mie imi place toata echipa si-mi pare rau de fetele care se retrag, dar intr-un fel sau altul e imposibil sa nu se faca niste diferentieri, cele mai puternice vor rezista si atunci vom fi bucurosi la Londra, daca vom avea o echipa de top. Mi-ar placea ca fetele care se retrag sa nu se retraga definitiv, sa continue pentru ele, nu numai cu scopul performantei, la alte cluburi, poate in echipe mai mici, in orasul lor...

mikeyy
13th July 2010, 22:20
Da, echipa are nevoie de Sandra din toate punctele de vedere. Sandra daca se ambitioneaza poate sa revina la un nivel foarte bun si in plus poate da siguranta echipei...e o gimnasta de concurs, care se mobilizeaza foarte bine si care nu prea rateaza (eu stiu doar 2 ratari ale ei: la CM 2007 si la Milano 2009). Ar putea sa se completeze foarte bine cu Amelia. De asemenea, asa cum zicea si Adde, prezenta Sandrei in echipa poate aduce un plus de imagine, desi a lipsit cam mult si nu a reusit sa profite de titlul olimpic atata timp cat a fost "cald".

Ca tot am zis de Amelia.....Ama are nevoie de o medalie mondiala la barna ca sa-si consolideze pozitia la acest aparat si sa confirme rezultatul de la europene. Daca ar reusi medalia de aur ar fi extraordinar....mai ales ca se stie ca Romania nu a mai luat un titlu mondial de la Andreea Raducan. Un mare plus pentru Ama, care o va ajuta pe viitor, in perspectiva JO din 2012.

Auré_Gym
14th July 2010, 00:51
Un interviu cu Octavian Bellu, care explica situatia actuala in lotul

ancaqwe
14th July 2010, 09:23
Merci Aure!
edit: am gasit un rezumat :)
Deci fara noi elemente, numai executie. E bine, desi sunt sigura ca o sa vina si niste elemente noi.

myrab3la_19
14th July 2010, 17:18
O strategie buna, zic eu ,mai ales ca daca elementele sunt executate corect nu mai este pusa in pericol nici nota de plecare, atat cat e.

Adde
14th July 2010, 17:32
Merci Aure!
edit: am gasit un rezumat :)
Deci fara noi elemente, numai executie. E bine, desi sunt sigura ca o sa vina si niste elemente noi.

Si eu am acelasi sentiment :) Ca o sa fie si ceva noutati, nu multe, dar cat sa ne facem o idee!

MitzGym
14th July 2010, 17:39
am citit pe un thread ca a murit mesteritza

cineva_cineva
14th July 2010, 17:42
Da, asa este:(... Cred ca atunci erai pe la inceput in ale forumului si de asta ai citit abia acum... E ceva timp de acum... Dar amintirile noastre frumoase ce ne leaga de ea nu au disparut, si nu cred ca vor disparea...

MitzGym
14th July 2010, 17:53
Da, asa este:(... Cred ca atunci erai pe la inceput in ale forumului si de asta ai citit abia acum... E ceva timp de acum... Dar amintirile noastre frumoase ce ne leaga de ea nu au disparut, si nu cred ca vor disparea...

da,asa e,saptamanile alea mi-am facut cont
eu stiu de forum de prin martie 2009,dar in ianuarie 2010 am descoperit ca e forum,mi-a zis o fata care are pe youtube contul ralucagym,la inceput nu mi-am dat seama cum se afce cont
mi-am facut pe 08 aprilie cont,dar cateva zile nu am stiut cum pot sa postez

mikeyy
14th July 2010, 19:57
Eu cred ca se va lucra mai mult la o re-aranjare a integralelor astfel incat nota D sa creasca cu cate zecimi, prin obtinerea unor bonusuri.
De asemenea cred ca se va pune accentul foarte mult pe siguranta in executie, pe numarul de repetari.

dracsor
14th July 2010, 20:25
se duce cineva in august la Londra? :)

imbo
14th July 2010, 20:35
-daca au exercitiile curate e bine!!!!si eu sper sa avem surprize placute(rele am avut destule)!!!!

mikeyy
14th July 2010, 22:34
Cred ca e prima data cand Prosport publica si stiri externe din gimnastica.
Foarte fain...ma bucur! :ok:

Mai ales ca e despre Shawn: http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/barbatul-acuzat-de-hartuirea-gimnastei-shawn-johnson-va-fi-internat-intr-un-spital-de-psihiatrie-6559136
Bine ca s-a incheiat si aceasta problema, in ceea ce o priveste pe Shawney!

dracsor
14th July 2010, 23:48
saraca fata!!! ce de nebuni pe lumea asta...

stire veche, dar pot sa fiu uimita? http://www.bangkokpost.com/news/sports/179805/bellu-returns-as-romania-women-gymnastics-coach - nu ma asteptam sa vad stirea asta in bangkok post. :o

crisloregym
15th July 2010, 00:14
Poate sa imi spuna cineva unde se poate vedea al treilea episod din MAke it or break it? Utilizatorul de pe youtube la care ma uitam eu inca nu l-a pus:(

Tess_AN
15th July 2010, 01:57
Poate sa imi spuna cineva unde se poate vedea al treilea episod din MAke it or break it? Utilizatorul de pe youtube la care ma uitam eu inca nu l-a pus:(
Ai cont pe GW, nu?
Acolo, e thread si in primul post sunt si link-urile sa download si sa vezi online toate 3 episoadele din seria aceasta:
http://www.gymworld.de/gymboard/showthread.php?t=79142

Ada24
15th July 2010, 17:01
http://www.radio-resita.ro/ioan-suciu-este-noul-coordonator-al-lotului-olimpic-masculin-de-gimnastica-al-romaniei

MitzGym
15th July 2010, 17:06
bine macar ca au coordonator,nu mai stau fara
pai fetele pot sa isi ingreuneze exercitiile cu ajutorul unor elemente simple
de ex ana poate faca faca la flic+flic+salt inapoi intins si un korbut,adica flic+flic+salt inapoi intins+korbut,castiga 0,1
sau ar putea sa aibeo mostepanova si bo...asta e mai greu
eu i-am calculat dificultate de la internationale si mi-a iesit 6,5
daca ar avea tot exercitiu ala,dar sa lege un korbut cu flic+flic+salt inapoi intins,sa aibe bo si mostepanova...ar insemna 6,8
sau ar mai putea la danilova inainte sa o lege cu salt inapoi grupat+cuib...ar insemna 0,3 bonus
dar sa aibe dupa clos inainte un salt inapoi echer

dracsor
15th July 2010, 18:09
http://www.youtube.com/watch?v=uh9h_CIZZ6Q&feature=related - this is gold!! abia astept sa vad tot documentarul

Ada24
15th July 2010, 18:22
Digisport va transmite in acest weekend Campionatul Mondial de gimnastica acrobatica

http://www.digisport.ro/cm-de-gimnastica-acrobatica-sambata-17-07-1900-in-direct-la-digi-sport

MitzGym
15th July 2010, 18:23
cum e gimnastica acrobatica?

Ada24
15th July 2010, 18:26
http://www.youtube.com/watch?v=PaAaFRymU_g&feature=related

varianta comerciala :D :

http://www.youtube.com/watch?v=k8KgpOnPcx4

Vor participa si unii din membrii Spelbound la acest campionat mondial.

MitzGym
15th July 2010, 18:33
http://www.youtube.com/watch?v=PaAaFRymU_g&feature=related

varianta comerciala :D :

http://www.youtube.com/watch?v=k8KgpOnPcx4

Vor participa si unii din membrii Spelbound la acest campionat mondial.

asta nu-i aerobica?
cel putin seamana

mikeyy
15th July 2010, 23:56
Un articol de pe site-ul FRG despre YOG: http://romgym.ro/?p=2487

Iar au gresit un nume....de data aceasta e vorba de Didi Bulimar
Deja e prea de tot.....:(

In fine...

Important e ca Didi mai participa pe 24 iulie la un concurs :ok:

Au mai aparut cateva articole pe site-ul FRG: www.romgym.ro

Cata_RB
16th July 2010, 00:25
Ce multe articole au pus in seara asta!
Am tot verificat azi, ma asteptam sa apara dupa sedinta, dar inca nu era nimic.

Sunt culmea cu numele, am zis ca le acord o perioada "de proba", dar parca e prea de tot...avem o mana de gimnasti, nu sute. Pana si o simpla cautare pe google ar fi rezolvat problema. Si nici greseala precedenta nu a fost corectata.

ioanavol
16th July 2010, 00:36
Am asa o senzatie ca este un elev/student cel care se ocupa de site (poate-si face proiectul cu asta:P) si care, probabil, nu e un fan al gimnasticii. De apreciat, il laud pentru ca face treaba ok, mai ales daca e adevarat ce cred.

Ceea ce nu e ok este ca cei de la Federatie nu controleaza articolele inainte sa apara si, mai grav, ca desi au fost contactati in legatura cu prima greseala si au promis ca o corecteaza, nu au facut nimic.:rosu:

Cata_RB
16th July 2010, 00:43
Un elev / student cred ca ar fi mai atent...serios.
Prima greseala a fost corectata dupa ce au fost contactati, a 2-a inca nu...despre ea nu stiu daca li s-a scris, dar serios ca ar putea cineva din federatie sa citeasca drept lectura de relaxare ce-i acolo si sa corecteze. Bietei Amelia i s-a gresit numele de 2 ori.

Mai am o nelamurire:
"Competitia care va avea loc in Bishan Sports Hall (1910 locuri), intre 18 si 22 august, reuneste 42 de gimnaste si tot atatia gimnasti, la capatul intrecerilor urmand sa fie acordate 12 medalii."

12 medalii in total? O fi o exprimare incompleta sau chiar se acorda doar medaliile de aur?

ioanavol
16th July 2010, 00:50
La Amelia ma refeream. Daca s-a corectat cer scuze.

Dar restul ramane, macar de jena ca au fost trasi de urechi prima oara sa verifice dupa aia.

Eu cred ca cine-i nu-i iubitor al gimnasticii (si care nu are anumite standarde, bineinteles) nu pune mare pret pe cat de corect sunt scrise numele, o litera gresita la nume sau oriunde altundeva e totuna...incep sa ma intreb insa daca cei din Federatie sunt iubitori ai gimnasticii:groggy:, ca la standarde m-am lamurit.

Cata_RB
16th July 2010, 00:55
Asta clar. Deja e obisnuinta, nu intamplare.

Oare suntem rai? :P Ma ofer eu sa corectez articolele, daca ei nu au timp :P

ioanavol
16th July 2010, 00:56
Nu pot vorbi pentru tine, dar eu sunt rea, cu siguranta. Ar trebui sa ma multumesc ca este ceva si gata:D

mikeyy
16th July 2010, 01:02
Probabil se refera la 12 titluri olimpice.....

Referitor la greseli....subscriu la ceea ce ati spus.
Trist ceea ce se intampla....tocmai pe un site oficial...

niagara64
16th July 2010, 01:38
http://www.radio-resita.ro/ioan-suciu-este-noul-coordonator-al-lotului-olimpic-masculin-de-gimnastica-al-romaniei

Ce ciudat ! Un anunt intr-un ziar obscur ...nimic oficial (nici in maretul site al federatiei ... ) ...lovitura la palat :happy

Cata_RB
16th July 2010, 01:55
Ce ciudat ! Un anunt intr-un ziar obscur ...nimic oficial (nici in maretul site al federatiei ... ) ...lovitura la palat :happy

Ba da, este articol si pe site-ul federatiei.

niagara64
16th July 2010, 02:19
Ba da, este articol si pe site-ul federatiei.

Da , ai dreptate !:D
Dar tot lovitura la palat e ...

Tracoromana
16th July 2010, 08:23
Probabil se refera la 12 titluri olimpice.....

Referitor la greseli....subscriu la ceea ce ati spus.
Trist ceea ce se intampla....tocmai pe un site oficial...

Am inceput si eu sa fiu mai atenta la nume, la forma. Nu neaparat veau sa caut acul in carul cu fan, dar trebuie sa fie un articol de ziarist in primul rand, impecabil la continut si redactare:
"Romania obtinand calificarea, atat la feminin cat si la feminin, doar la gimnastica artistica."

Clau93
16th July 2010, 13:24
:ras-plans:

Ada24
16th July 2010, 18:06
Daca la inceput ma minunam pozitiv de site-ul FRG acum ma minunez negativ.Cum e posibil sa faci atatea greseli in privinta numelor gimnastilor?Nu stie nimeni din toata Federatia aia cum le cheama?!
Plus mie nu imi place nici stilul asta cu coptul performantei, cu fraze intortocheate si fara sens dpdv al gimnasticii.(vezi fraza aia cu gimnaste care revin care nu aveau de unde reveni).
Din punctul meu de vedere informatiile ar trebui sa fie clare si la obiect si cel mai important, corecte!
fangymnastics FTW! :D

Am vazut si codul de norme, dar nu am vazut unde sunt obligatiile Federatiei?! Doar pe cele ale sportivilor si antrenorilor le-am vazut...
Plus imi e greu sa imi imaginez pe Bellu cerandu-i voie lui Stoica sa dea interviuri:mda: :cry:

In cu totul alta ordine de idei care sunt gimnastele care devin senioare la anul? Bulimar, Baicu, Margarit, Geamparoiu, Rusu?, Neagu? Mai e altcineva?

MitzGym
16th July 2010, 18:14
In cu totul alta ordine de idei care sunt gimnastele care devin senioare la anul? Bulimar, Baicu, Margarit, Geamparoiu, Rusu?, Neagu? Mai e altcineva?

cele nascute in 1995
cele nascute in 1996 nu mai au voie sa participe la cm de la anul
nu mai e ca la cm din 2007,cand aveau voie cele nascute in 1992

Ada24
16th July 2010, 18:19
Stiu asta.:)
Ce nu stiu e care sunt gimnastele nascute in 95.:P

MitzGym
16th July 2010, 18:35
pai nici eu,stiu doar ca bulimar si neagu sunt in 1995 nascute,iar iordache si balea in 1996.In rest nu stiu

Cata_RB
16th July 2010, 19:03
Federatia cred [sper!] ca stie cum ii cheama pe gimnasti, in schimb nu stie cel care scrie articolele. Era semnat unul un pic mai vechi. Nu stiu daca e acelasi autor la toate, dar seamana stilul pompos.
Si nu numai ca nu stie numele...dar au fost si MULTE greseli gramaticale de diverse tipuri. Pur si simplu nu le reciteste nimeni inainte sa le publice...

Cred ca acelea din lista ta, Ada, sunt fetele care devin senioare la anul. Am mici dubii la 1-2 nume si nu-i usor de gasit data nasterii. Diana Rusu si Madalina Neagu sigur sunt nascute in '95. Oricum...sunt multe! De-ar ramane toate sanatoase.

Ada24
16th July 2010, 19:09
Am gasit. :D

WAG ANDREI Daniela Mihaela 29/10/1993 Female Romania
WAG BAICU Ana Maria 27/07/1995 Female Romania
WAG BALEA Maria 08/09/1996 Female Romania
WAG BULIMAR Diana Laura 22/08/1995 Female Romania
WAG CHELARU Diana Maria 15/08/1993 Female Romania
WAG DRAGOI Gabriela 28/08/1992 Female Romania
WAG GEAMPAROIU Ionela Tatiana 26/11/1995 Female Romania
WAG GHEORGHE Georgiana Florentina 05/08/1996 Female Romania
WAG HAIDU Raluca Oana 20/11/1994 Female Romania
WAG IORDACHE Larisa Andreea 19/06/1996 Female Romania
WAG IZBASA Sandra Raluca 18/06/1990 Female Romania
WAG MARGARIT Beatris Adriana 11/02/1995 Female Romania
WAG NEAGU Madalina Gabriela 15/03/1995 Female Romania
WAG PATRASCU Stefania Cerasela 23/12/1992 Female Romania
WAG PORGRAS Ana 18/12/1993 Female Romania
WAG RACEA Elena Amelia 29/08/1994 Female Romania
WAG RUSU Dorina Diana 17/05/1995 Female Romania
WAG SABAU Andreia Loredana 14/03/1993 Female Romania
WAG SPAN Andreea 01/03/1993 Female Romania
WAG TAMIRJAN Anamaria 08/05/1991 Female Romania
WAG TRENCA Diana 10/01/1994 Female Romania
WAG TUFA Andreea Maria 11/08/1996 Female Romania
WAG VOICU Claudia Mihaela 19/03/1994 Female Romania

sursa-FIG

Nu merge sa pun linkul direct, nu stiu de ce.:mda:

Cata_RB
16th July 2010, 19:19
Ada, unde ai gasit? Descriere, please, daca linkul nu merge :D
Foarte folositoare lista!

Prima chestie: Dana Andrei e senioara de anul trecut...nu de anul asta, cum am crezut noi :shocked:

MitzGym
16th July 2010, 19:22
@Ada:Multumin frumos!

Ada24
16th July 2010, 19:24
http://www.fig-gymnastics.com/vsite/vnavsite/page/directory/0,10853,5187-188452-205674-nav-list,00.html

Asta e linkul, dar apare altceva decat vad eu initial.:D

Selectezi de acolo Womens artistic si Romania.
Eu am selectat si Filter Licenced (gimnaste cu pasaportul ala cu care trebuie sa mearga lacompetitii) pt lista de mai sus, ca altfel apar gimnaste din multe generatii (inclusiv Silivas, Voinea).
(Bine, acum datele de nastere sunt cele declarate -Daniela Silivas e tot cu 1970. :P)

Cata_RB
16th July 2010, 19:31
Mersi!
Eu am ales Active in loc de License si mi-a mai pus in lista cateva nume...probabil fete aflate la cluburi sau la centrul de la Onesti. Sau retrase si a ramas neactualizat.

MitzGym
16th July 2010, 19:36
david mihaela-nascuta 1995
unde se antrenaza?
pt ca eu nu am auzit de ea
nici de BORDEIANU Adina Gabriela-tot in 1995 nascuta

Ada24
16th July 2010, 19:39
@Cata Da, ai dreptate.De ex Patricia Tiron e la Active , dar nu la License.(Din cate stiu s-a retras)
Oricum cele nascute in 95 sunt Bulimar, Baicu, Margarit, Geamparoiu, Rusu, Neagu
Sper sa ajunga toate la echipa si sa fie sanatoase.

Mitz David Mihaela s-a retras daca imi aduc bine aminte, iar Bordeianu e la Steaua.(nu cred ca e la lot)

Cata_RB
16th July 2010, 19:44
Mihaela David era anul trecut la lotul de la Onesti. Anul asta nu am auzit de ea la nationale, deci merg pe mana Adei :P
Gimnasta de la Steaua e Buzescu, nu Bordeianu...cel putin din lista de rezultate de la Buzau. Si eu m-am gandit la ea intai.

Ada24
16th July 2010, 19:46
scuze :D
Atuci cine e Bordeianu?Nu am gasit pe youtube nimic.

MitzGym
16th July 2010, 19:46
Oricum cele nascute in 95 sunt Bulimar, Baicu, Margarit, Geamparoiu, Rusu, Neagu
Sper sa ajunga toate la echipa si sa fie sanatoase.

cu siguranta o sa ajunga

Tess_AN
16th July 2010, 19:48
Mihaela David era anul trecut la lotul de la Onesti. Anul asta nu am auzit de ea la nationale, deci merg pe mana Adei :P
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=2921269&postcount=78

Ada24

Am gasit sursa. :D

tsupi
Astea-s informatii care ar fi trebuit sa fie pe site-ul FRG. O lista cu gimnastele, cluburi, antrenori.
Cred ca este inca mult loc pentru a imbunatati site-ul.

Tess_AN
16th July 2010, 19:53
Am gasit sursa. :D
Am postat in acelasi minut, dar a meu a intrat o secunda mai devreme ;) ca sa vad daca ridica manusa... cine oare? :evil:
Si despre Adina: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=2822291&postcount=670

Cata_RB
16th July 2010, 19:55
Ca de obicei, Tess ne salveaza cu posturi din urma :D Mersi!
De Adina Bordeianu nu stiu...

Tsupi, sunt si pe site, dar intr-o forma simplificata si cu mai putine detalii despre sportivi: http://romgym.ro/?p=854

Tess_AN
16th July 2010, 20:01
De Adina Bordeianu nu stiu...
Dar, daca citesti postul de la link-ul pus de mine, afli. (repostare: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=2822291&postcount=670) Cititul, tabla inmultirii si mersul pe bicicleta nu se fac cadou de zi de nastere si nu au de-a face cu memoria yanei :drak: Ridica manusa si treci la pinda! Astept sa ma taxezi cu prima ocazie :lol:

Nu te necaji prea tare ca ai salvat federatia pe ziua de azi! daca nu ma legam de tine, ma legam de ei si faceam urit...

mikeyy
16th July 2010, 20:30
Dana Andrei nascuta in 1993? :shocked:
Nu am stiut acest lucru!

La cat de frumos s-a prezentat la Nationalele de la Buzau....merita sa mearga la mondiale de la Londra!

Ada24
16th July 2010, 20:32
Dar de unde era informatia ca e nascuta in 94?
Poate e gresit pe site-ul FIG...

mikeyy
16th July 2010, 20:42
Sincer, nu am cautat niciodata info despre acest aspect.....am luat de bun ceea ce se tot spunea.
Cele 5 gimnaste care au trecut la senioare in 2010: Ama, Pitic, Claudia, Dana si Diana T....
Nu stiu ce sa zic.....daca si pe site-ul FIG sunt greseli...

Insa eu cred ca ea e nascuta in 94....

Ada24
16th July 2010, 20:47
Nu stiu ce sa zic...sper sa nu mai faca prostii ca in trecut....:P

mikeyy
16th July 2010, 20:52
Nu mai stiu ce sa cred...in acest articol, de anul trecut, se spune ca Dana are 16 ani...ceea ce ar insemna ca datele de pe site-ul FIG sunt corecte....
http://www.sportlocal.ro/detaliu-stire/gabi-dragoi-la-barna-daniela-andrei-la-paralele-si-sarituri

Chiar ma intristeaza acest lucru, deoarece Dana nici macar nu a fost nominalizata pentru mondiale...sa zica Forminte ca pe lista se afla si Dana....macar 1 sansa:( Iar Dana avea varsta pentru a participa....

Poate acesta e si unul dintre motivele pentru care tatal Danei s-a certat cu Forminte la Buzau, la finalul nationalelor......

Tess_AN
16th July 2010, 20:56
Chiar daca Dana Andrei e nascuta in 1993, la CM anul trecut - fiind individual, puteau merge maxim 4 fete, si de concurat maxim 3 pe aparat. De la noi au fost: Ana P, Ana T., Diana C. si Gabi.

Dar cred ca e o gresala la FIG - in Buletinul informativ al FRG pe 2009: http://romgym.ro/continut/uploads/2010/05/Bul.-inform.-2009.pdf Dana e senioara (dar cred ca e cu un an in urma pentru ca senioare sunt si Amelia si Raluca, etc). In cel din 2008 Dana Andrei figureaza junioara impreuna cu celelalte. Dar mai stii?

Ada24
Nu mai stiu ce dificultati avea Dana, dar stiu ca mi-a placut de ea atunci.Si Forminte se si plangea ca nu sunt gimnaste senioare deloc decat cele nominalizate...

Cata_RB
Dar, daca citesti postul de la link-ul pus de mine, afli. (repostare: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=2822291&postcount=670) Cititul, tabla inmultirii si mersul pe bicicleta nu se fac cadou de zi de nastere si nu au de-a face cu memoria yanei :drak: Ridica manusa si treci la pinda! Astept sa ma taxezi cu prima ocazie :lol:

Nu te necaji prea tare ca ai salvat federatia pe ziua de azi! daca nu ma legam de tine, ma legam de ei si faceam urit...

Te taxez acum un pic :drak:
Eu am scris la 19:55, tu ai editat la 20:02 [cu linkul despre Adina, presupun]. Sau daca nu, ora postarii initiale e aproape la fel cu a mea si nu am apucat sa vad ce ai scris.

Cam greu sa ridic manusa. Una ca e vara, doar manusile mai lipsesc, si a 2-a ca apari rar pe forum. Cum sa te taxez daca nu scrii? :D

Apropo de Dana Andrei...nu cred ca am avut vreo sursa oficiala ca era junioara anul trecut. Asa am citit / auzit. M-a cam socat acum, o fi gresit acolo? Poate iar ne acuza ca modificam varsta gimnastelor :P

Ada24
16th July 2010, 21:58
Am gasit un articol despre cateva foste gimnaste, pun linkul pt poze, pt ca sunt atatea greseli in rest...(ex cand vorbesc de Presecan spun ca este Corina Ungureanu langa ea in UK..., Ponor locuieste in California...)

http://www.okmagazine.ro/sectiune/people/news/articol/campioanele-gimnasticii-romanesti-viata-dupa-aur?page=0,0

ETA- Un articol despre articol :P
http://www.click.ro/sport/altre_sporturi/Reginele-gimnasticii-campioane-pictoriale-exceptie-ok-romania_0_994100662.html

crisloregym
17th July 2010, 00:06
Lavinia antreneaza la Deva??? Este asta adevarat, ca nu auzisem nimic pana acum. SAu o fi o greseala ca si elementul de la barna care poarta numele Amanar?:D

Clau93
17th July 2010, 02:07
Ma intreb daca Dana Andrei va putea participa la cateva cupe mondiale sau la Gb V Ro meet. Ar fi interesant sa vedem cum decurge ea acuma ca B&B sunt antrenori. Ma gandesc sa aiba exercitiu la paralele mai bun si mai multa siguranta la celelalte aparate.

mikeyy
17th July 2010, 13:27
Am mai gasit o greseala la articolul FRG despre YOG
Pe antrenorul lui Andrei nu-l cheama Emil ci Ermil....da, cu "R".

Cata_RB
17th July 2010, 13:41
Ah...eu am vazut Ermil in raportul FRG si am crezut ca e gresit acolo.
Mi-am propus sa scriu un mail la adresa de contact in legatura cu toate aceste greseli, dar inca mai caut o formulare calma si in acelasi timp ferma :P

mikeyy
17th July 2010, 13:45
Nu e gresit cu R.
Poti sa te uiti si pe articolul fangymnastics despre lotul juniorilor si o sa vezi si acolo....acel articol a fost realizat cu info de la o sursa sigura.

Cata_RB
17th July 2010, 13:56
Nici nu ma indoiam, mai ales ca ai spus in mod expres cum e corect numele :)

MitzGym
17th July 2010, 14:58
dar si data de nastere a loredanei sabau e 14 03 1993 pe fig
dar eu am vazut o chestie pe net unde scria ca e 15 03 1993
greseala cu Ermil e din cauza faptului ca R e pe tastatura aproape de E

tsupi
17th July 2010, 16:28
Tsupi, sunt si pe site, dar intr-o forma simplificata si cu mai putine detalii despre sportivi: http://romgym.ro/?p=854

Multumesc, nu vazusem. Totusi, mi se pare ca nu-i atit de "user friendly" site-ul. Poate ar trebui sa aiba sectiune pentru publicul larg si alta pentru ai lor, unde sa puna "cotizatii" si ce or mai avea sa-si spuna.
Nu ma vait prea tare, bine ca-i ceva acolo si ca pun noutati.

MitzGym
17th July 2010, 18:28
aa,acum am citit,asa e numele lui

mikeyy
18th July 2010, 18:15
Zilele acestea (nu stiu exact cand)...s-ar putea chiar azi...se implinesc 34 de ani de la prima nota de 10 data la Jocurile Olimpice:
http://www.youtube.com/watch?v=4m2YT-PIkEc

Felicitari Nadia! :)

dracsor
18th July 2010, 20:38
se pare ca azi.. pe 18 iulie. am gasit un art http://supravietuitor.wordpress.com/2009/07/18/18-iulie-1976-nadia-comaneci-a-atins-primul-punctaj-de-10-din-istoria-jocurilor-olimpice/

Felicitari, Nadia!

Am dat un search pe twitt. multi straini si-au adus aminte de aceasta zi:

"Hard work has made it easy. That is my secret. That is why I win." - Nadia Comaneci
On this day: Nadia Comaneci: 14-year-old Romanian earned the first perfect 10 in Olympics gymnastics (1976)
Nadia Comaneci: 14-year-old Romanian earned the first perfect 10 in Olympics gymnastics (1976)
Hoy hace 34 a&#241;os (18/07/1976), Nadia Comaneci recibió el primer 10 en Gimnasia en unos Juegos Olímpicos
In 1976 Nadia Comaneci scores a perfect 10 at the Summer Olympics and wins three gold medals. A perfect 10 long before Bo Derek!
Hace 34 a&#241;os que la Rumana NADIA COMANECI obtuvo el primer 10 perfecto en Gimnasia Olímpica. Tenía 14 a&#241;os.
Hoy hace 34 a&#241;os La Gran Gimnasta Rumana Nadia Comaneci sacó por Primera vez en la Historia un Diez Perfecto en Los JO de Montreal 1976

oana_f
18th July 2010, 21:12
Un articol frumos despre fostele campioane la gimnastica

http://www.okmagazine.ro/sectiune/people/news/articol/campioanele-gimnasticii-romanesti-viata-dupa-aur

Cata_RB
19th July 2010, 01:13
In sfarsit, un montaj cu Diana Chelaru: http://www.youtube.com/watch?v=qJ9YgXved5A :)
Muzica aleasa se potriveste cu stilul ei si e frumos organizat, imi place in special finalul.

Tracoromana
19th July 2010, 08:32
Zilele acestea (nu stiu exact cand)...s-ar putea chiar azi...se implinesc 34 de ani de la prima nota de 10 data la Jocurile Olimpice:
http://www.youtube.com/watch?v=4m2YT-PIkEc
Felicitari Nadia! :)

Felicitari Nadia!

Ada24
19th July 2010, 17:40
Stie cineva vreun (sau vre-un, dupa preferinta :P:cry:) copil la scoala asta? Poate ne poate spune cum stau fetele cu antrenamentele.:D:P

http://www.campioniiromaniei.ro/stiri/andreea-raducan-profesor-la-scoala-de-excelenta-pentru-copii.html

dracsor
19th July 2010, 18:24
imi pare rau, dar nu stiu unde sa pun ...

http://www.youtube.com/watch?v=ux0hSDwWWk8 - The 1976 Women's Event Finals Part 1

mikeyy
19th July 2010, 21:09
Stie cineva vreun (sau vre-un, dupa preferinta :P:cry:) copil la scoala asta? Poate ne poate spune cum stau fetele cu antrenamentele.:D:P

http://www.campioniiromaniei.ro/stiri/andreea-raducan-profesor-la-scoala-de-excelenta-pentru-copii.html

Pacat ca nu primesc si copii mai mari :D

Cata_RB
19th July 2010, 21:40
De unde stii? :D
Daca se mai organizeaza si alta data, ii convingem noi...:P

mikeyy
19th July 2010, 21:44
La Sinteza Zilei, de pe Antena 3, au vb putin de gimnastica.
Am apucat sa inregistrez ceea ce era mai important si sa impartasesc cu voi

Podiumul olimpic de la Sydney (individual compus): http://www.youtube.com/watch?v=gnOoPIFOcIU

MitzGym
19th July 2010, 21:49
astia de la antena l-au luat de pe youtube
are titlul 3 steaguri pe youtube
http://www.youtube.com/watch?v=5oBHUhA3PEU asta e filmuletul

mikeyy
19th July 2010, 21:55
Nu ma intereseaza de unde l-au luat.....
Eu ma bucur ca am revazut acel moment istoric de la Sydney!

Cata_RB
19th July 2010, 21:57
Multumim, Mihai :)
Atat au spus / aratat? Ca nu inteleg legatura, de ce au difuzat aceste secvente.

Iar domnul prezentator: "Cred ca erau acolo (...)". Pare-mi-se ca le-a nimerit, desi nu e prins si numele Simonei, dar chiar nu se putea interesa? Sa nu spuna "cred" cand prezinta protagonistele unuia dintre cele mai cunoscute si importante momente din sportul romanesc...