PDA

View Full Version : Arena "Ilie Oana" din Ploiesti (15.097 locuri)



Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10

Doreen
8th April 2011, 10:33
Din surse autorizate si demne de luat in seama (oficiali ai Primariei Ploiesti si ai firmei Alpin bau ) Consiliul Local a aprobat o suplimentare cu 3 mil. euro pt marirea capacitatii arenei cu inca aprox. 3500 de locuri (cca. 1200 de locuri la tribuna 1 si cca 2200 locuri disponibile intre peluze si tribune ). Astfel Arena Ilie Oana poate atinge capacitatea de 20.000 de locuri pe scaune, ceeace pt un oras mare ca Ploiesti ar fi minunat !

mikha
8th April 2011, 11:29
Referitor la extinderea capacitatii la 20000 locuri, Rachita a spus ca Primaria Ploiesti a facut demersuri ca suma necesara sa fie alocata de la bugetul de stat. Vom vedea ! Oricum politica asta a "pasilor marunti" de care am mai scris se pare ca e benefica pentru ca aduce rezultate.

chelstone91
8th April 2011, 11:42
ar fi cu adevarat un stadion klumea.,,

Romeo
8th April 2011, 13:08
Baieti destepti astia de la Alpine. Au pus mana pe un proiect finut, trag tare de el si cu ocazia asta isi fac si reclama mai buna decat orice pdf. Daca mentin ritmul acesta si la viitoarele lucrari sportive, presimt ca vor spulbera piata din tara.

daca se inchid spitale, cine crezi ca mai are bani de stadioane ? Este evident ca firma care construieste stadionul are legaturi cu partidul de la putere din orasul in cauza, deci nu se va grabi nimeni sa-i aduca pe astia, desi au facut treaba. Cu luna august, om trai si vom vedea. Pana nu se termina puteti crede ce vreti, important este sa se faca. La gazon trebuiesc luate tonele de pamant care il acopera acum, apoi sapat pentru drenaj, astupat, eventual montat instalatie de incalzit gazonul, in paralel se fac instalatiile, montarea scaunelor, ar mai fi 4 luni jumate. Nu are rost sa ne dam in spectacol cu estimarile finalizarii, ei spun ca este programat si meciul inaugural, cu FC Snagov sau Poli Iasi, de exemplu.

zebe
8th April 2011, 16:02
Bozo, data viitoare cand te mai apuci sa copiezi postari de pe un thread pe altul, asteapta-te sa nu mai postezi aici, cel putin o vreme. Ne-am inteles?

Pentru restul, n-are rost sa-l bagati in seama.

Gabri3l
8th April 2011, 16:33
Referitor la extinderea capacitatii la 20000 locuri, Rachita a spus ca Primaria Ploiesti a facut demersuri ca suma necesara sa fie alocata de la bugetul de stat. Vom vedea ! Oricum politica asta a "pasilor marunti" de care am mai scris se pare ca e benefica pentru ca aduce rezultate.

foarte bine mikha.... sper ca Rachita sa aiba dreptate in ce afirma, in caz ca va mai fi manager pana atunci.

Romeo
8th April 2011, 16:39
apropo: nu credeti ca noul stadion din Ploiesti s-ar putea numi Mircea Dridea ? Oana a castigat 2 titluri si o cupa de pe banca. M. Dridea a cucerit 3 titluri si acea cupa ca jucator. Fara golurile Lui niciunul din cele 3 titluri nu ar fi fost posibile, in special primele doua in care nu juca Badea (11 goluri in 1965-66), Moldoveanu (8 goluri) si V. Dridea (6 goluri).
Mircea Dridea este al 14-lea marcator al diviziei A, 142 goluri, desi campionatul avea 22-30 etape, deci mult mai putine ca acum), a marcat 3 goluri in finala cupei castigata, a marcat cu Liverpool, ca antrenor a promovat Petrolul (1982). A jucat 15 meciuri in nationala pentru care a marcat 8 goluri, din care 3 la debutul cu Polonia, in deplasare.

RunRun1730
8th April 2011, 16:49
Daca fac stadionul de 20.000 de locuri cum spera Rachita ar fi cea mai grea arena pt oaspeti :) Sa joci cu tribunele app de teren cu 20.000 de oameni in tribune, o sa fie o atmosfera de nedescris :)Ca presiune pusa pe adversar o sa fie prima pe tara :)

chelstone91
8th April 2011, 16:52
Daca fac stadionul de 20.000 de locuri cum spera Rachita ar fi cea mai grea arena pt oaspeti :) Sa joci cu tribunele app de teren cu 20.000 de oameni in tribune, o sa fie o atmosfera de nedescris :)Ca presiune pusa pe adversar o sa fie prima pe tara :)

nu exagera mai sunt si alte stadioane in care suporterii pot pune o presiune uriasa pe adversari: ghencea, giulesti, noul national...

RunRun1730
8th April 2011, 16:53
Da tu compari acustica unui stadion acoperit cu cea din ghencea si din giulesti?:))
Si National Arena nu e a unui club anume deocamdata ;)
Nu exagerez deloc! o sa fie primul pe tara!

mikha
8th April 2011, 18:42
Cu siguranta acustica va contribui mult la atmosfera din timpul meciurilor sper ca si suporterii sa se ridice la nivelul asteptat. In trecut am vazut multe partide castigate de Petrolul cu ajutorul incurajarilor fanatice ale intregului stadion. Dupa cum am vazut ieri interesul e mare, probabil ca aceasta arena va aduce un "boom" in ceea ce priveste numarul de spectatori. Multi spuneau ca la meciurile Astrei nu vin atati spectatori cati au venit ieri pe "santierul ""Ilie oana". E un adevar, peste tot echipele cu traditie sunt iubite indiferent de greutatile prin care sunt nevoite sa treaca. Fireste ca Petrolul nu poate face exceptie. Ieri , alaturi de tineri am vazut in tribune batrani cu lacrimi in ochi punand intrebari celor mai tineri : " si de cate locuri al face tata? si e tot acoperit? si pe unde ies jucatorii? tot p'acolo...bine ca pastreaza traditia! si nocturna unde vine?" cum adica tata o sa aiba gazon incalzit? Intrebari puse de batranei de 70-80 ani care se jurau ca-si vor face abonamente. Sa speram ca si in alte orase care au echipe de traditie, oficialitatile se vor gandi la confortul suporterilor si la prestigiul urbei respective....pana la urma suntem in secolul XXI!!!

Marius
8th April 2011, 19:39
Da tu compari acustica unui stadion acoperit cu cea din ghencea si din giulesti?:))

nu stiu ce ti se pare asa amuzant... si pe Ghencea si pe giulesti, in zilele bune in care oamenii veneau la stadion, era o atmosfera incredibila. nici nu trebuie sa ma crezi pe cuvant, baga un google si cauta ce spuneau jucatorii de la valencia, heerenven, betis despre atmosfera de pe ghencea.

stadionul din ploiesti nu va fi integral acoperit, plus ca nu stim cat de des va fi umplut de spectatori.

zebe
8th April 2011, 19:50
stadionul din ploiesti nu va fi integral acoperit, plus ca nu stim cat de des va fi umplut de spectatori.

Ma uit in pozele cu proiectul, ma uit si-n buletinele de presa si vad ca va fi, totusi, acoperit integral.

mikha
8th April 2011, 20:11
Marius ai 26 ani , multi inainte! Eu merg de 26 ani pe stadioane! crede ca rar s-a vazut pe Ghencea atmosfera ca la Rapid, Craiova, Ploiesti, Pitesti. Nimeni nu poate uita ca un sfert din Ghencea era umplut cu soldati pusi sa strige. In ceea ce priveste procentul de acoperire al tribunelor pe "Ilie Oana" trebuie sa te bucuri pentru ca va fi acoperit 100%.

RunRun1730
8th April 2011, 20:44
nu stiu ce ti se pare asa amuzant... si pe Ghencea si pe giulesti, in zilele bune in care oamenii veneau la stadion, era o atmosfera incredibila. nici nu trebuie sa ma crezi pe cuvant, baga un google si cauta ce spuneau jucatorii de la valencia, heerenven, betis despre atmosfera de pe ghencea.

stadionul din ploiesti nu va fi integral acoperit, plus ca nu stim cat de des va fi umplut de spectatori.

pai ma amuza ca mereu apar cate unii ce compara mere cu pere :)) nu poti compara un stadion acoperit cu ghencea sau giulesti e si normal...

Marius
8th April 2011, 20:53
Ma uit in pozele cu proiectul, ma uit si-n buletinele de presa si vad ca va fi, totusi, acoperit integral.

din ce apare aici http://www.fcpetrolul.ro/ doar tribunele sunt acoperite. eu sunt curios ce material vor folosi si cum o sa se vada la colturi, acolo unde e distanta aia intre tribune si peluze.

runrun

nu poti compara un stadion plin cu unul gol, fie el si acoperit. nu inteleg de ce pleci de la premisa ca vor fi 15.000 de oameni in tribune. eu unul ma indoiesc.

LE: Parca tu erai ala care imi vorbea de "galeriile" din spania :)) acum inteleg de unde ai ideile astea

mikha
8th April 2011, 21:06
Materialul cu care se vor acoperi tribunele e exact acelasi ca cel de pe Allianz Arena ! Adica fibra de sticla imbracata in teflon pentru a nu retine praful si pentru a fi neutru fata de temperaturile mediului inconjurator.Colturile vor fi acoperite indiferent daca vor avea locuri sau nu.

zebe
8th April 2011, 21:16
din ce apare aici http://www.fcpetrolul.ro/ doar tribunele sunt acoperite. eu sunt curios ce material vor folosi si cum o sa se vada la colturi, acolo unde e distanta aia intre tribune si peluze.

Marius, se vede clar in pozele cu stadiul lucrarilor ca ambele peluze sunt acoperite, la fel ca tribuna a doua.

http://i180.photobucket.com/albums/x53/11141520/P4078680.jpg

http://i180.photobucket.com/albums/x53/11141520/P4078683.jpg

Marius
8th April 2011, 21:20
Marius, se vede clar in pozele cu stadiul lucrarilor ca ambele peluze sunt acoperite, la fel ca tribuna a doua.

http://i180.photobucket.com/albums/x53/11141520/P4078680.jpg

http://i180.photobucket.com/albums/x53/11141520/P4078683.jpg

ma, vorbim de lucruri diferite :D

pentru mine, stadion integral acoperit o sa fie lia manoliu, asta de la ploiesti are doar tribunele+peluzele acoperite.

chiar sunt curios cum o sa arate si cred ca solutia asta de constructie cu blocuri prefabricate poate fi buna pentru Romania

zebe
8th April 2011, 21:28
Pai nu vorbim chiar de lucruri diferite. Tu ziceai ca doar tribunele vor fi acoperite. :D

Cat despre ultima parte a postarii tale, si eu consider ca solutia asta e cea mai buna. Ar fi ideal sa avem cate un stadion dintr-asta in fiecare oras mai maricel din Romania. Si se pot face tot felul de experimente dpdv al design-ului, nu trebuie sa arate toate la fel, doar modul si materialele foarte bune in/din care is construite ar fi aceleasi.

Marius
8th April 2011, 21:33
ah, pai cand ziceam de tribune ma refeream si la peluze :D

zebe
8th April 2011, 21:34
No, atunci vorbim de lucruri diferite. :D

Razvan T.
8th April 2011, 21:35
Frumos! :)
Asteptam Petrolul in prima liga. :yeah:

alwn
8th April 2011, 21:45
"Întrebarea dacă va fi gata stadionul până în august are în directorul Alpine un interlocutor relaxat: "Sigur". Din păcate, nu se oferă nici o informație în plus. Se știe doar că firma constructoare a fost de acord să susțină din fonduri proprii construcția stadionului, indiferent dacă Primăria Ploiești va avea sau nu bani să achite lucrarea, anul acesta. Una dintre peluze e gata, acoperită, cu "același acoperiș care e și pe Allianz Arena", spune un inginer. La tribuna a doua se lucrează la vopsirea structurii care susține acoperișul, iar acesta e așezat, la înălțime, în baloți. Tribuna 1 e la stadiul de fundație, iar peluza suporterilor este cea mai puțin avansată dintre cele trei construite până acum."

august? :sneaky:


Eu merg de 26 ani pe stadioane! crede ca rar s-a vazut pe Ghencea atmosfera ca la Rapid, Craiova, Ploiesti, Pitesti. Nimeni nu poate uita ca un sfert din Ghencea era umplut cu soldati pusi sa strige. In ceea ce priveste procentul de acoperire al tribunelor pe "Ilie Oana" trebuie sa te bucuri pentru ca va fi acoperit 100%.

aici esti lipsit de obiectivitate. Si eu detest steaua dar as zice invers: rar am vazut atmosfera pe vreun stadion din tara precum in ghencea! Imi amintesc doar un steaua- slavia praga 1-1 dupa 1-4 in tur, cu doar vreo 15 k in tribune. Arena era un cazan in clocot..
dintre ex date de tine Craiova sa zicem ca ar mai fi ca public, dar pista de atletism strica totul. Pitestiu era subtire chiar si la meciurile mari plus pista. Ar mai fi giulestiu, dar acela e un stadion de capacitate mai mica

alwn
8th April 2011, 21:49
chiar sunt curios cum o sa arate si cred ca solutia asta de constructie cu blocuri prefabricate poate fi buna pentru Romania

se mai practica si alte metode in ziua de azi? Chiar si la cele metalice se fac componentele in fabrica si se monteaza mai apoi pe stadion.

zebe
8th April 2011, 21:52
E vorba de masura in care se folosesc prefabricate. Daca nu ma insel, pana si stalpii de rezistenta au fost turnati altundeva si doar montati la fata locului.

Razvan T.
8th April 2011, 21:54
Atmosfera la Pitesti? :D
La Craiova numai cand merg bine, in rest injura, la fel la Steaua.
Singurele galerii unde se canta deocamdata indiferent de rezultat sunt Timisoara, Rapid si "U" Cluj.

carstic2000
8th April 2011, 22:07
Super stadion acesta de la Ploiesti plus ca este si complet acoperit. Daca va avea si 20.000 de locuri va fi cel mai tare.

Gabri3l
8th April 2011, 23:31
sa nu exageram totusi....

Gabri3l
8th April 2011, 23:35
Materialul cu care se vor acoperi tribunele e exact acelasi ca cel de pe Allianz Arena ! Adica fibra de sticla imbracata in teflon pentru a nu retine praful si pentru a fi neutru fata de temperaturile mediului inconjurator.Colturile vor fi acoperite indiferent daca vor avea locuri sau nu.

se va acoperi inclusiv coltul ala dinspre cladirea SRI?...

snookerinfo
9th April 2011, 13:44
doarpetrolul.ro

porcu
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/216945_189714684405915_100001021539224_513672_1568 875_n.jpg

mmihai
http://img231.imageshack.us/img231/8324/imagine0286.jpg

http://img825.imageshack.us/img825/5347/imagine0287.jpg

http://img9.imageshack.us/img9/2149/imagine0288.jpg

snookerinfo
9th April 2011, 13:49
se va acoperi inclusiv coltul ala dinspre cladirea SRI?...

De pe skyscrapercity:
"si alt amanunt foarte important, colturile vor avea cladiri P+3 cu fata dinspre teren din sticla.iar coltul SRI o sa fie inchis cu un parapet din tabla alba de la acoperis pana la gradene, conditie pusa de SRI.iar tribuna 1 va avea 17 randuri apoi lojele si deasupra inca 2 randuri de scaune iar unde incepe coltul SRI se termina lojele si coboara in scari si numarul de randuri. "(Porcu)

NORGEMAN
9th April 2011, 14:21
Cum sa faci sediul securitatii langa un stadion? :))

chelstone91
9th April 2011, 15:03
De pe skyscrapercity:
"si alt amanunt foarte important, colturile vor avea cladiri P+3 cu fata dinspre teren din sticla.iar coltul SRI o sa fie inchis cu un parapet din tabla alba de la acoperis pana la gradene, conditie pusa de SRI.iar tribuna 1 va avea 17 randuri apoi lojele si deasupra inca 2 randuri de scaune iar unde incepe coltul SRI se termina lojele si coboara in scari si numarul de randuri. "(Porcu)
am spus bine acum cateva captamani ca va fi un stadion ciuntit...
http://i180.photobucket.com/albums/x53/11141520/P4078680.jpg se observa foarte bine si din aceasta imagine...

Romeo
10th April 2011, 10:07
nu poti compara un stadion plin cu unul gol, fie el si acoperit. nu inteleg de ce pleci de la premisa ca vor fi 15.000 de oameni in tribune. eu unul ma indoiesc.

LE: Parca tu erai ala care imi vorbea de "galeriile" din spania :)) acum inteleg de unde ai ideile astea

sigur vor fi 15.000 oameni in tribune, adica 15 etape ori 1000 oameni = 15.000. Petrolul sta de 8 ani in B, in acest timp doar cateva sute de copii si cativa batrani care nu au ce face la pensie se mai agita. Ei nu vor intelege niciodata ca primartia a facut 20 mln E imprumut ca sa faca acest stadion, ei se vor plange ca nu le ajunge pensia si nu vor fi prea multi ploiesteni care sa munceasca pentru pensia lor. Daca se va intra pe baza de bilet sau abonament, putini vor da bani sa vina la meci. Cu Argesul, in toamna, pe timp frumos, cu 10 lei biletul, abia au venit 1000 spect. Pana la 20.000 mai e putin.
PS: CFR, 2 titluri si 3 cupe in 3 ani pentru cei care au uitat, au avut 7000 spectatori cu Rapidul, echipa cu multi sustinatori. Odata visul frumos al CFR ului terminat, spectatorii se imputineaza.

chelstone91
10th April 2011, 10:13
iata acum o dovada palpabila si oficiala ca tribuna I va fi una ciuntita:http://www.doarpetrolul.ro/attachments/1241_trbuna_intai_detaliat.jpg

chelstone91
10th April 2011, 10:33
am calculat numarul locurilor pt spectatori la tribuna I, sunt 3005 locuri

Romeo
10th April 2011, 10:45
am calculat numarul locurilor pt spectatori la tribuna I, sunt 3005 locuri

vedeti ca pe Vlahuta este imprimat pe panza aspectul final al stadionului. Cum ai calculat cele 3005 locuri, ai scazut spatiile tribunelor oficiale ? Daca tribuna I = II ar avea numai 3000 locuri, ar rezulta un total pe la 11.000, sub planul initial.
Oricum: U Cluj - Gaz metan, sambata dupa amiaza (deci zi libera) a inregistrat 2000 spectatori, asa ca puteti face o estimare la cati spectatori vor veni la o echipa nou promovata (daca va intra) !

chelstone91
10th April 2011, 12:29
vedeti ca pe Vlahuta este imprimat pe panza aspectul final al stadionului. Cum ai calculat cele 3005 locuri, ai scazut spatiile tribunelor oficiale ? Daca tribuna I = II ar avea numai 3000 locuri, ar rezulta un total pe la 11.000, sub planul initial.
Oricum: U Cluj - Gaz metan, sambata dupa amiaza (deci zi libera) a inregistrat 2000 spectatori, asa ca puteti face o estimare la cati spectatori vor veni la o echipa nou promovata (daca va intra) !

cum am calculat nr locurilor, am calculat ariile fiecarui patrat sau dreptunghi format de scaunele din imaginea de mai sus
h=17 scaune X L=20 scaune = 340 scaune

bogdan1919
10th April 2011, 13:15
@romeo

bogdan1919
10th April 2011, 13:17
esti paralel. mai bine taci si nu te bagi. cate meciuri ai la activ de pe un stadion?4?

evil78
10th April 2011, 13:39
Oricum: U Cluj - Gaz metan, sambata dupa amiaza (deci zi libera) a inregistrat 2000 spectatori, asa ca puteti face o estimare la cati spectatori vor veni la o echipa nou promovata (daca va intra) !
:confused:
In primul rand, la meciul de aseara au fost peste 4000 de spectatori (ceea ce este media nationala). http://www.statisticifotbal.ro/liga_1_spectatori_2010-2011.htm
Si sunt curios cum ai facut legatura dintre meciul de la Medias de aseara, si ceea ce se va intampla la Ploiesti???
Adica Medias, oras cu 50.000 de locuitori versus Ploiesti, po****tie: 230.000. In afara de asta, la Medias U Cluj a fost gazda, si fanii lui U au facut 200 de km dus-intors, deci e de admirat ca au fost macar atatia. Sunt sigur, ca pe noul Moina vor fi mai multi decat 4000. De asemenea, nu se poate compara traditia fotbalistica practic inexistenta de la Medias, cu cea din Ploiesti, unde chiar si la meciurile din Liga2 asista mai multi spectatori, decat la meciurile din liga1 de la Medias.
Asadar comparatia ta e egala cu ZERO. Ai dat date false (nu au fost 2000 de spectatori), si ai comparat un oras mic cu unul cu o po****tie de aproape 5 ori mai mare!

chelstone91
10th April 2011, 13:54
vedeti ca pe Vlahuta este imprimat pe panza aspectul final al stadionului. Cum ai calculat cele 3005 locuri, ai scazut spatiile tribunelor oficiale ? Daca tribuna I = II ar avea numai 3000 locuri, ar rezulta un total pe la 11.000, sub planul initial.
Oricum: U Cluj - Gaz metan, sambata dupa amiaza (deci zi libera) a inregistrat 2000 spectatori, asa ca puteti face o estimare la cati spectatori vor veni la o echipa nou promovata (daca va intra) !
tribuna I nu este egala cu tribuna II, probabil proportia locurilor pe tribune este urmatoarea
Tribuna I = 3000 locuri
Tribuna II = 6000 locuri
Peluze = 3000 locuri de fiecare
TOTAL 15000 locuri la care se mai adauga lojele...

bada_otelul
10th April 2011, 16:20
tribuna I nu este egala cu tribuna II, probabil proportia locurilor pe tribune este urmatoarea
Tribuna I = 3000 locuri
Tribuna II = 6000 locuri
Peluze = 3000 locuri de fiecare
TOTAL 15000 locuri la care se mai adauga lojele...

Daca au acelasi numar de randuri ca si T2 atunci peluzele vor avea capacitate destul de apropiata de cea a T2, nu jumatate. Un teren din liga 1 trebuie sa aiba 105m lungime si 68 latime, daca nu gresesc. Evident ca si tribunele si peluzele vod depasi lungime/latimea minima dar ca idee peluzele vor avea cam 2/3 din lungimea tribunei, deci si 2/3 din capacitate.
La Galati T2 are cam 4100 de locuri iar PN are cam 3000, la 19 randuri inaltime, ce-i drept cu tot cu colturi. La Ploiesti tribunele au aproape 30 de randuri, deci e clar ca vor depasi cifrele astea, chiar si fara colturi(care dealtfel nici nu au o capacitate extraordinar de mare). E clar ca se va ajunge lejer la capacitatea dorita.

Romeo
10th April 2011, 17:36
tribuna I nu este egala cu tribuna II, probabil proportia locurilor pe tribune este urmatoarea
Tribuna I = 3000 locuri
Tribuna II = 6000 locuri
Peluze = 3000 locuri de fiecare
TOTAL 15000 locuri la care se mai adauga lojele...

adica tribuna I, care se face pe latul terenului va fi la fel ca peluzele ? Atunci de ce mai e tribuna ? Am crezut ca ai ignorat spatiul lojelor, dar nu se poate sa aiba doar 3000 locuri.

Romeo
10th April 2011, 17:51
:confused:
In primul rand, la meciul de aseara au fost peste 4000 de spectatori (ceea ce este media nationala). http://www.statisticifotbal.ro/liga_1_spectatori_2010-2011.htm
Si sunt curios cum ai facut legatura dintre meciul de la Medias de aseara, si ceea ce se va intampla la Ploiesti???
Adica Medias, oras cu 50.000 de locuitori versus Ploiesti, po****tie: 230.000. In afara de asta, la Medias U Cluj a fost gazda, si fanii lui U au facut 200 de km dus-intors, deci e de admirat ca au fost macar atatia. Sunt sigur, ca pe noul Moina vor fi mai multi decat 4000. De asemenea, nu se poate compara traditia fotbalistica practic inexistenta de la Medias, cu cea din Ploiesti, unde chiar si la meciurile din Liga2 asista mai multi spectatori, decat la meciurile din liga1 de la Medias.
Asadar comparatia ta e egala cu ZERO. Ai dat date false (nu au fost 2000 de spectatori), si ai comparat un oras mic cu unul cu o po****tie de aproape 5 ori mai mare!

era o comparatie, dar nebunia voastra fata de Petrolul va face sa delirati. Nu uita ca aceasta echipa este de 8 ani in B, ca Mediasul este in A in primele 9. De acord ca potentialul orasului Medias este mult mai mic, dar juca echipa lor, chiar daca oficial era in deplasare. Cifra de 2000 spectatori este din gazeta sporturilor de duminica. Am mai mare incredere in GSP decat in siteuri de pe net.
Cea mai buna cifra a Astrei a fost 8000 spectatori in primul meci cu Dinamo, meci care a fost blat pentru orice om care stie pe ce lume este (si dinamovistii au batut 130 km dus-intors). Daca te mai uiti ca echipa care este pe locul 9 a avut 2500 spectatori cu CFR, adica campioana de anul trecut, in mod logic nu au cum sa vina la Petrolul mai mult de 5000, mai ales ca-ti vor trebui cateva milioane sa aduci jucatori, sau vei lua iar 0-5 de la Rapid. Sau te poti uita pe unde este echipa pe care am lasat-o anul trecut sa promoveze, adica Sportul. Una e sa platesti jucatorii sa termine pe 2 in B (Petrolul nu a vrut sa intre, nici nu avea stadion), alti bani iti trebuiesc in L1 - poti vedea si ce face Unirea fara bani suplimentari pe langa drepturile TV. Si daca tot ai mentionat siteul acela, uite mediile de spectatori. Craiovenii au venit cand era Piti, Timisoara are rezultate, Steaua si Rapid au potentialul uman al capitalei, plus mii de fani castigati in ultimii 25 de ani (in timp ce Petrolul a pierdut mii de spectatori). Restul echipelor, sub 6300 din care poti scade si blatistii. Iata ca si Dinamo, echipa care prin istoria lor trage mereu la un loc European, daca nu la titlu, are sub 5000 sp. Deci Petrolul va avea sub 5000 in cazul in care va promova, altfel 1000 este o cifra aproximativa.

1 Universitatea Craiova 14,727
2 FC Timisoara 11,727
3 FC Steaua Bucuresti 8,864
4 FC Rapid Bucuresti 7,292
5 CF Otelul Galati 6,292
6 CFR 1907 Cluj 6,045
7 FCM Tg Mures 5,793
8 FC Dinamo 1948 Bucuresti 4,788
9 FC Vaslui 4,125
10 Victoria Branesti 3,709
11 Gaz Metan Medias 3,682
12 FC Brasov 3,583
13 U Cluj Napoca 3,167
14 CF Gloria 1922 Bistrita 2,833
15 Pandurii Tg Jiu 2,609
16 Astra Ploiesti 1,805
17 Unirea Urziceni 1,583
18 Sportul Studentesc 1,482

Romeo
10th April 2011, 18:06
esti paralel. mai bine taci si nu te bagi. cate meciuri ai la activ de pe un stadion?4?

am vazut sute de meciuri ale Petrolul in 1971-90, finala din 1995, meciurile de retragere ale lui Dridea si Mihai Ionescu, 30 meciuri din 34 in 1987-88, cand echipa era in A si juca la Hunedoara, Craiova, Galati, nu pe la Simleu Silvaniei, Turda sau anul trecut Stejaru, meciul cu Anderlecht, nu rahaturile de meciuri care le vezi tu acum si il pupati in ... pe Rachita. Vezi ca Petrolul are un meci foarte greu la Oradea in etapa 29, precedat de cele cu Sibiul si Miovenii. Sibiul ori intnra in A anul asta, ori se desfiinteaza la anul, ca si acum 5 ani, iar Oradea e sponsorizata de Vizer, care a luat locul 1 cu Liberty Salonta acum 5 ani.

RunRun1730
10th April 2011, 18:35
sigur vor fi 15.000 oameni in tribune, adica 15 etape ori 1000 oameni = 15.000. Petrolul sta de 8 ani in B, in acest timp doar cateva sute de copii si cativa batrani care nu au ce face la pensie se mai agita. Ei nu vor intelege niciodata ca primartia a facut 20 mln E imprumut ca sa faca acest stadion, ei se vor plange ca nu le ajunge pensia si nu vor fi prea multi ploiesteni care sa munceasca pentru pensia lor. Daca se va intra pe baza de bilet sau abonament, putini vor da bani sa vina la meci. Cu Argesul, in toamna, pe timp frumos, cu 10 lei biletul, abia au venit 1000 spect. Pana la 20.000 mai e putin.
PS: CFR, 2 titluri si 3 cupe in 3 ani pentru cei care au uitat, au avut 7000 spectatori cu Rapidul, echipa cu multi sustinatori. Odata visul frumos al CFR ului terminat, spectatorii se imputineaza.

Pai faceti ma o petitie sa-l darame ca nu aveti nevoie de stadion, pt ce sa-l faca daca Romeo zice ca-l face degeaba, pe bune acu'?
Ce oameni...

chelstone91
10th April 2011, 19:22
adica tribuna I, care se face pe latul terenului va fi la fel ca peluzele ? Atunci de ce mai e tribuna ? Am crezut ca ai ignorat spatiul lojelor, dar nu se poate sa aiba doar 3000 locuri.
te rog sa calculezi numarul de locuri destinate suporterilor de la tribuna I si o sa veszi ca sunt exact 3005 locuri, desenul este la scara reala

alwn
10th April 2011, 20:46
era o comparatie, dar nebunia voastra fata de Petrolul va face sa delirati. Nu uita ca aceasta echipa este de 8 ani in B, ca Mediasul este in A in primele 9. De acord ca potentialul orasului Medias este mult mai mic, dar juca echipa lor, chiar daca oficial era in deplasare. Cifra de 2000 spectatori este din gazeta sporturilor de duminica. Am mai mare incredere in GSP decat in siteuri de pe net.
Cea mai buna cifra a Astrei a fost 8000 spectatori in primul meci cu Dinamo, meci care a fost blat pentru orice om care stie pe ce lume este (si dinamovistii au batut 130 km dus-intors). Daca te mai uiti ca echipa care este pe locul 9 a avut 2500 spectatori cu CFR, adica campioana de anul trecut, in mod logic nu au cum sa vina la Petrolul mai mult de 5000, mai ales ca-ti vor trebui cateva milioane sa aduci jucatori, sau vei lua iar 0-5 de la Rapid. Sau te poti uita pe unde este echipa pe care am lasat-o anul trecut sa promoveze, adica Sportul. Una e sa platesti jucatorii sa termine pe 2 in B (Petrolul nu a vrut sa intre, nici nu avea stadion), alti bani iti trebuiesc in L1 - poti vedea si ce face Unirea fara bani suplimentari pe langa drepturile TV. Si daca tot ai mentionat siteul acela, uite mediile de spectatori. Craiovenii au venit cand era Piti, Timisoara are rezultate, Steaua si Rapid au potentialul uman al capitalei, plus mii de fani castigati in ultimii 25 de ani (in timp ce Petrolul a pierdut mii de spectatori). Restul echipelor, sub 6300 din care poti scade si blatistii. Iata ca si Dinamo, echipa care prin istoria lor trage mereu la un loc European, daca nu la titlu, are sub 5000 sp. Deci Petrolul va avea sub 5000 in cazul in care va promova, altfel 1000 este o cifra aproximativa.

1 Universitatea Craiova 14,727
2 FC Timisoara 11,727
3 FC Steaua Bucuresti 8,864
4 FC Rapid Bucuresti 7,292
5 CF Otelul Galati 6,292
6 CFR 1907 Cluj 6,045
7 FCM Tg Mures 5,793
8 FC Dinamo 1948 Bucuresti 4,788
9 FC Vaslui 4,125
10 Victoria Branesti 3,709
11 Gaz Metan Medias 3,682
12 FC Brasov 3,583
13 U Cluj Napoca 3,167
14 CF Gloria 1922 Bistrita 2,833
15 Pandurii Tg Jiu 2,609
16 Astra Ploiesti 1,805
17 Unirea Urziceni 1,583
18 Sportul Studentesc 1,482

stadionul astra avea 4.045 de locuri inainte de a se construi noua sectiune care o avea si ea vreo 800 poate 1000 de locuri. Nu stiu daca intrau 8000..
D
intre toate echipele astea de sus e vreuna care joaca pe un stadion modern, nou construit? Ar fi CFR cu o tribuna noua dar un stadion complet nou nu exista. Deci statistica ta se aplica doar la stadioane vechi.

Daca tot o dam cu statistica sugerez urmatoarele studii de caz:
1.Sakhtar inainte de noul stadion si dupa constructia noului stadion
2.Slavia Praga inainte de noul stadion si dupa
3. nationala frantei cand juca pe Parc de princes (48.000 capacitate) si dupa mutarea pe SDF ( 80.000 capacitate)
4. Ajax pe vechiul stadion olimpic si dupa mutarea pe Amsterdam Arena
5. Bayern pe vechiul Olympia si pe actualul Allianz

Vei observa ca media de spectatori chiar se dubleaza (cel putin Shaktar si Slavia). Deci chiar nu vad sa fie prea mult un stadion de 15.000 pt ploiesti. Poate prea putin, eu l-as fi facut de 20.000. In fond orasul are 230k locuitori, numeroase localitati pe langa si puternica traditie fotablistica. Un stadion cu 18.000 (atata ofera de fapt un stadion de 20k dupa scaderea a 10% pt siguranta) nu e prea mare. Sigur depinde si de evolutia Petrolului dar stadionul il faci pt multi ani de acum incolo, or veni si vremuri mai bune.

bogdan_nj
10th April 2011, 20:54
Stadionul nou si o eventuala promovare ar aduce cu siguranta mai multi suporteri in tribuna decat ar fi la Petrolul pe un stadion vechi si daca echipa ar fi de cativa ani in prima liga gen cum e Brasovul de exemplu. Dupa aia numarul de spectatori va depinde si de performatele echipei pentru ca , din pacate, in Romania a fi suporter inseamna a-ti sustine echipa doar la bine nu si la rau.

mikha
10th April 2011, 21:00
"dar nebunia voastra fata de Petrolul va face sa delirati". zice Romeo.....Exact! ne face sa deliram si de aceea din acest delir vor veni cu mult mai multi spectatori decat gandesti! Mai Romeo... e ultima data cand iti mai raspund la vesnicele nemultumiri pe care le ai: ba ca nu trebuia stadion, ca trebuiau stransi cainii , ca trebuiau drumuri, ba una , ba alta, etc, etc. Mai Romica mirosi de la o posta a PSD !!!!!!!!!!!!!!!!! si te oftici ca s-a daramat "cotetul" facut de Calota. Daca te mai oftici mult in curand vei merge sa te tratezi la clinica privata a sotiei lu' Calota ca asa a inteles el ca trebuie sa faca din Ploiesti batatura lu' ma'sa! A trantit cateva statui impreuna cu Cosma, care nu respecta nici macar proportiile obligatorii in arta (vezi statuia lui Mihai Viteazul in care calaretul e cat calul)si si-a tras clinica medicala pe un teren furat "nerevendicat" . Asta, Volosevici de e acum a intrebat po****tia orasului daca doreste stadion, prin mai multe intalniri cu ploiestenii la teatrul unde a fost director regretatul ploiestean Toma Caragiu. Trebuia atunci sa vii acolo sa-ti iei cateva steaguri galben albastre peste carca. Dupa cate spui ca ai vazut pe stadion inseamna ca ai 80 ani pe putin, in acest caz mananca-ti pensia linistit si taci din gura . Lasa-i pe cei tineri sa-si hotarasca obiectivele ca ei au viata inainte. Sau vrei sa ne faci tu "viitorul" dupa chipul si asemanarea lui Ion Iliescu!?

RunRun1730
10th April 2011, 21:03
Romeo asta si diana ar trebui sa aibe un forum separat ...doar a lor...

Romeo
11th April 2011, 08:17
"dar nebunia voastra fata de Petrolul va face sa delirati". zice Romeo.....Exact! ne face sa deliram si de aceea din acest delir vor veni cu mult mai multi spectatori decat gandesti! Mai Romeo... e ultima data cand iti mai raspund la vesnicele nemultumiri pe care le ai: ba ca nu trebuia stadion, ca trebuiau stransi cainii , ca trebuiau drumuri, ba una , ba alta, etc, etc. Mai Romica mirosi de la o posta a PSD !!!!!!!!!!!!!!!!! si te oftici ca s-a daramat "cotetul" facut de Calota. Daca te mai oftici mult in curand vei merge sa te tratezi la clinica privata a sotiei lu' Calota ca asa a inteles el ca trebuie sa faca din Ploiesti batatura lu' ma'sa!

nu am votat niciodata PSD, am dispretuit intotdeauna pe cei care au derivat din PCR, nicio sansa sa ma tratez la Calota. Cat despre proportiile ale aartistice de care vorbesti, asta e in imaginatia unora care sustin ca stiu totul in arta. Pe mine nu ma intereseaza statui si alte prostii de asa-zisa arta. Mihai Viteazul a tinut-o toata domnia in batalii ca altceva nu stia sa faca, un aventurier. L-au ridicat in slavi comunistii ca sa justifice pretentiile asupra teritoriului Romaniei. Daca nu s-ar fi facut unirea din 1859, Moldova l-ar fi socotit pe Mihai Viteazul ca un cuceritor, asa cum zicem noi de Mohammed. Chestie de cine stapaneste!
Nu am decat sa va urez sa aveti parte de adversari mai cu nume, nu Sageata, Delta, Dunarea Giurgiu, FC Sibiu si alte glorii d'astea pe care nu le-ati putut bate la timp.

Romeo
11th April 2011, 08:29
stadionul astra avea 4.045 de locuri inainte de a se construi noua sectiune care o avea si ea vreo 800 poate 1000 de locuri. Nu stiu daca intrau 8000..

intre toate echipele astea de sus e vreuna care joaca pe un stadion modern, nou construit? Ar fi CFR cu o tribuna noua dar un stadion complet nou nu exista. Deci statistica ta se aplica doar la stadioane vechi.

Daca tot o dam cu statistica sugerez urmatoarele studii de caz:
1.Sakhtar inainte de noul stadion si dupa constructia noului stadion
2.Slavia Praga inainte de noul stadion si dupa
3. nationala frantei cand juca pe Parc de princes (48.000 capacitate) si dupa mutarea pe SDF ( 80.000 capacitate)
4. Ajax pe vechiul stadion olimpic si dupa mutarea pe Amsterdam Arena
5. Bayern pe vechiul Olympia si pe actualul Allianz

Vei observa ca media de spectatori chiar se dubleaza (cel putin Shaktar si Slavia). Deci chiar nu vad sa fie prea mult un stadion de 15.000 pt ploiesti. Poate prea putin, eu l-as fi facut de 20.000. In fond orasul are 230k locuitori, numeroase localitati pe langa si puternica traditie fotablistica. Un stadion cu 18.000 (atata ofera de fapt un stadion de 20k dupa scaderea a 10% pt siguranta) nu e prea mare. Sigur depinde si de evolutia Petrolului dar stadionul il faci pt multi ani de acum incolo, or veni si vremuri mai bune.

Nu este statistica mea, am luat-o de pe un site, dar este edificatoare. Craiova are cea mai mare medie ca Piti a stiut sa capteze interesul, a stat, si-a facut treaba si a plecat cu tam-tam ca sa aibe si presa ce sa rumege. Aia cu conflictul cu Mititelu e piesa de teatru, Piti stia ca daca Jiji l-a driblat, Mititelu are si mai putini bani pentru pretentiile lui.
Odata ce echipele care le insiri au investit intr-un stadion, au bagat bani si in echipa. Sa vedem cati vor avea ploiestenii, spuneam ca Petroma plecat, deci bani deturnati de la ei nu mai sunt, de fapt Luca a avut un contract pana la intrarea in UE, 2007, dupa care a incercat sa ia ceva banuti pe echipa asta. Cand s-a inchis robinetul s-au dus si promisiunile. Primaria s-a dat in spectacol cu CSM ul pe care i l-a aruncat inapoi lui Niculae. Firmele de insirat sarme si suflat in radiatoare de la Crangul lui Bot nu vor arunca banii pe fotbal pentru ca nu le foloseste.
Nationala Frantei a avut mari succesuri dupa ce a trecut pe Stade de France, avand a doua generatie de aur. La Shakhtar vin banii unui mare smecher de-al lor. Ajax dupa mutarea pe ArenA (1997) a decazut, si-a pierdut si sponsorul (ABN-AMRO), titlurile ajung pe la Enschede sau Alkmaar mai nou, dar Ajaxul se duce regulat in cupele europene, la fel d edes cum ne ducem noi la Tulcea sau Buzau.
Poti vedea din mediile de spectatori ca Astra, echipa care joaca in A de doi ani are o cifra semnificativa de spectatori mai mica decat in divizia a 4-a engleza. Poti tripla acea medie si tot nu justifici 16.000 locuri.

Romeo
11th April 2011, 09:55
Primaria Ploiesti a imprumutat 40 de milioane de euro http://www.ploiestiri.ro/2011/01/19/primaria-ploiesti-a-imprumutat-40-de-milioane-de-euro/ Un sfert din astia vor fi platiti, biuneinteles, pentru stadion. Daca ar fi dolosit Calota acesti bani, Ploiestiul ar fi fost Disneyland din Estul Europei si ar fi fost vizitat de jumate din po****tia Bucurestiului si Brasovului. Fara cojones si partidul lui la conducere, Calota a lasat Ploiestiul profitonlor de la PDL.

Marius
11th April 2011, 10:46
total de acord cu Romeo, daca petrolul promoveaza anul asta, desi mi se pare improbabil, nu cred ca o sa aiba mai mult de 2-3.000 de spectatori per meci acasa. Exceptiile vor fi prima partida, indiferent de adversar, si meciurile cu Steaua si poate Dinamo.

in rest, ce viseaza unii pe aici e chiar amuzant, daca au ajuns sa compare petrolul cu sahtior si ploiestiul cu donetkul :)

P.S. daca baga rachita un 10 lei la bilet, si foarte probabil va baga, ma indoiesc ca vin mai mult de 2.000 de oameni.

Romeo
11th April 2011, 12:17
total de acord cu Romeo, daca petrolul promoveaza anul asta, desi mi se pare improbabil, nu cred ca o sa aiba mai mult de 2-3.000 de spectatori per meci acasa. Exceptiile vor fi prima partida, indiferent de adversar, si meciurile cu Steaua si poate Dinamo.

in rest, ce viseaza unii pe aici e chiar amuzant, daca au ajuns sa compare petrolul cu sahtior si ploiestiul cu donetkul :)

P.S. daca baga rachita un 10 lei la bilet, si foarte probabil va baga, ma indoiesc ca vin mai mult de 2.000 de oameni.

10 lei a fost cu Argesul in toamna, tot 10 a fost inainte de 1970. In div.A biletul va fi cel putin 30, poate doar peluzele sa ramana la 10, dar de acolo nu vezi fotbal ci doar niste siluete.
Nici Petrolul nu-si face stadion cat cele din Donetsk sau Munchen, Alwn scria doar ca acolo a crescut numarul de spectatori pentru ca si-au tras stadioane noi, in traducere omul vine si plateste ca se simte confortabil, nu ca joaca echipa, ceea ce este absurd.
Astra a avut aseara 7000 cu Steaua, dar 6000 au fost stelisti, iar pana la locul pe care-l ocupa Astra, Petrolul mai are de tras, dar mai ales sa aiba banii pe care-i baga al doilea cel mai bogat roman intr-o echipa care este respinsa de locuitorii orasului in care joaca.
Una e sa scoti bani la pauza meciului cu Aradul (nu isinuez cine i-a luat), alta sa joci in L1.
Promovarea anul asta va fi dificila, dar posibila, depinde de ultimele 5 etape.

Marius
11th April 2011, 12:52
eu ma intreb ce se va intampla cu stadionul astra daca neculaie muta echipa la giurgiu asa cum se lauda.

Gabri3l
11th April 2011, 13:02
"dar nebunia voastra fata de Petrolul va face sa delirati". zice Romeo.....Exact! ne face sa deliram si de aceea din acest delir vor veni cu mult mai multi spectatori decat gandesti! Mai Romeo... e ultima data cand iti mai raspund la vesnicele nemultumiri pe care le ai: ba ca nu trebuia stadion, ca trebuiau stransi cainii , ca trebuiau drumuri, ba una , ba alta, etc, etc. Mai Romica mirosi de la o posta a PSD !!!!!!!!!!!!!!!!! si te oftici ca s-a daramat "cotetul" facut de Calota. Daca te mai oftici mult in curand vei merge sa te tratezi la clinica privata a sotiei lu' Calota ca asa a inteles el ca trebuie sa faca din Ploiesti batatura lu' ma'sa! A trantit cateva statui impreuna cu Cosma, care nu respecta nici macar proportiile obligatorii in arta (vezi statuia lui Mihai Viteazul in care calaretul e cat calul)si si-a tras clinica medicala pe un teren furat "nerevendicat" . Asta, Volosevici de e acum a intrebat po****tia orasului daca doreste stadion, prin mai multe intalniri cu ploiestenii la teatrul unde a fost director regretatul ploiestean Toma Caragiu. Trebuia atunci sa vii acolo sa-ti iei cateva steaguri galben albastre peste carca. Dupa cate spui ca ai vazut pe stadion inseamna ca ai 80 ani pe putin, in acest caz mananca-ti pensia linistit si taci din gura . Lasa-i pe cei tineri sa-si hotarasca obiectivele ca ei au viata inainte. Sau vrei sa ne faci tu "viitorul" dupa chipul si asemanarea lui Ion Iliescu!?

subscriu...

Gabri3l
11th April 2011, 13:05
Prilej de speculatii pentru anumite persoane, poate si din necunoasterea planurilor, viitoarea Tribuna intai se prezinta astazi in fata suporterilor petrolisti! In urmatoarele randuri vom trece in revista cele mai importante incaperi ce urmeaza a fi gazduite de viitoarea noastra Tribuna intai! Personal, sunt bucuros sa vad in proiectul nostru, incaperi regasite pe orice stadion modern din Europa! Sa trecem la detalii!

Parter-ul tribunei intai va contine nenumarate incaperi printre care:
- sala de asteptare camera antidoping
- sala andtidoping (17mp)
- sala de incalzire - pentru fiecare echipa in parte (80mp fiecare)
- camera pentru sauna
- magazie
- camera pentru masaj (42mp)
- cabinet medical (30mp)
- spatiu pentru copii de mingi (11mp)
- sala conferinta de presa (77mp)
- camera arbitrii (30mp)
- camera oficial FIFA (10mp)
- vestiare (42mp fiecare)
- camera lobby destinata pentru fiecare din cele doua echipe (35mp de fiecare)
- depozitare presa foto (37mp)

Sunt prevazute de asemenea si lifturi.

Etajul 1(ne referim aici la spatiul din"spatele" scaunelor) ar Tribunei intai va cuprinde urmatoarele incaperi:
- doua spatii de socializare (371mp si 191mp)
- o camera de lobby destinata VIP-urilor(161mp)
- o terasa pentru fumatori (60mp)
- grup sanitar pentru persoane in varsta si destinate femeilor cu copii

Etajul 2 (cel al lojelor) va cuprinde urmatoarele incaperi:
- 12 loje
- o camera de control a stadionului
- camera destinata spatiului tehnic

Daca ar fi sa vorbim de dimensiunea celor 12 loje:
- doua loje vor avea suprafata de 50mp
- opt loje vor avea suprafata de aproximativ 40mp
- doua loje vor avea suprafata de aproximativ 30mp

Etajul 3 (cel destinat presei) va cuprinde urmatoarele incaperi:
- o zona de lucru destinata presei (131mp)
- doua studiori TV (ambele de cate 25mp)
- doua zone de primire Studio TV (33mp si 25mp)
- grupuri sanitare (femei/barbati/persoane cu handicap)
In final, descarcati varianta detaliata a planului!Scuzati calitatea! Si ca precizare: la fiecare etaj vor exista grupuri sanitare dar am mai omis sa le trec pe unele dintre ele - mergand mai mult pe lucrurile importante!
Multumim persoanei care ne-a furnizat aceste detalii atat de necesare si lamuritoare!
http://www.doarpetrolul.ro/forum/viewtopic.php?f=4&t=2583&start=0

Gabri3l
11th April 2011, 13:12
total de acord cu Romeo, daca petrolul promoveaza anul asta, desi mi se pare improbabil, nu cred ca o sa aiba mai mult de 2-3.000 de spectatori per meci acasa. Exceptiile vor fi prima partida, indiferent de adversar, si meciurile cu Steaua si poate Dinamo.

in rest, ce viseaza unii pe aici e chiar amuzant, daca au ajuns sa compare petrolul cu sahtior si ploiestiul cu donetkul :)

P.S. daca baga rachita un 10 lei la bilet, si foarte probabil va baga, ma indoiesc ca vin mai mult de 2.000 de oameni.

esti total pe langa la fel ca si Romeo....... cu sigurantza vor fi prezenti multi suporteri la stadion. PETROLUL e o echipa cu traditie si are multi sustinatori in toata tara, nu numai in Ploiesti sau judetul Prahova.... am prieteni care vin din Buzau, Dambovita, Bucuresti care vin la stadion sa vada echipa si sa o incurajeze
..aa si nu mai vorbi tu de exceptiile "cu Steaua si poate Dinamo" daca nu cunosti.... te asigur ca de exemplu la meciurile cu rapid sau u cluj, timisoara vor veni poate chiar mai multi spectatori pe noul stadion decat cu dinamo sau steaua. sa fii convins ca la un meci cu rapid de ex, meciul de pe noul stadion cu peste 15 000 de locuri se va juca, cu casa inchisa.

ps: cred ca numai din abonamente vandute vor fi peste 3000 de spectatori la fiecare meci.... avand in vedere si faptul ca noul stadion ofera conditii la standarde superioare fata de ce era pana acum si alte stadioane din tara....si chiar daca va ploua sau ninge tot vor veni oameni la meci avand in vedere ca stadionul este acoperit 100%...punct.

Marius
11th April 2011, 13:41
esti total pe langa la fel ca si Romeo....... cu sigurantza vor fi prezenti multi suporteri la stadion. PETROLUL e o echipa cu traditie si are multi sustinatori in toata tara, nu numai in Ploiesti sau judetul Prahova.... am prieteni care vin din Buzau, Dambovita, Bucuresti care vin la stadion sa vada echipa si sa o incurajeze
..aa si nu mai vorbi tu de exceptiile "cu Steaua si poate Dinamo" daca nu cunosti.... te asigur ca de exemplu la meciurile cu rapid sau u cluj, timisoara vor veni poate chiar mai multi spectatori pe noul stadion decat cu dinamo sau steaua. sa fii convins ca la un meci cu rapid de ex, meciul de pe noul stadion cu peste 15 000 de locuri se va juca, cu casa inchisa.

ps: cred ca numai din abonamente vandute vor fi peste 3000 de spectatori la fiecare meci.... avand in vedere si faptul ca noul stadion ofera conditii la standarde superioare fata de ce era pana acum si alte stadioane din tara....si chiar daca va ploua sau ninge tot vor veni oameni la meci avand in vedere ca stadionul este acoperit 100%...punct.

si cand spui asta te bazezi pe... ?

nu vrei tu mai bine sa asteptam inaugurarea stadionului si abia apoi sa vorbim "iubita" echipa petrolul care abia daca strange 2.000 de oameni la meciuri cu intrare moca?

evil78
11th April 2011, 14:10
si cand spui asta te bazezi pe... ?

nu vrei tu mai bine sa asteptam inaugurarea stadionului si abia apoi sa vorbim "iubita" echipa petrolul care abia daca strange 2.000 de oameni la meciuri cu intrare moca?
Vorbesti si tu, ca sa te afli in treaba... Sunt doar niste rautati gratuite din partea ta. In primul rand, deocamdata, nu au cum sa vina nici macar acei 2000 de spectatori, de care vorbesti tu (ceea ce arata, ca scoti niste numere din burta) la meciurile Petrolului, din moment ce echipa joaca pe un stadion (stad.Conpet de langa Ploiesti/Strejnic) de 860 de locuri, care au fost toate ocupate ieri la meciul cu Slatina. Mai multi oameni nu au incaput....
Si de ce spui, ca este improbabil, ca echipa sa promoveze??? Deocamdata Petrolul e pe primul loc in Seria2 ... Ii vei impiedica tu sa promoveze :), sau de ce spui ca e improbabil???

Marius
11th April 2011, 14:57
da ma asa e, sunt rautacios cu "martienii" :D

numele le scot din burta pentru ca nu-s organizator sa stiu cati oameni am pe stadion, apreciez "la ochi" prezenta fanilor cata frunza si cata iarba. au fost meciuri in care tribuna 1 sau oficiala, ce e aia la conpet era jumate goala, asa ca nu-mi vinde gogosi despre umplerea stadionului. plus ca la o deplasare de 5 lei la pitesti nu stiu daca au fost 500 de oameni. 500 de oameni care sa plateasca 5 lei.

N0_NaM3
11th April 2011, 15:12
Bine, du`te la pascut linistit, acum ca ti`ai exprimat parerea.

Marius
11th April 2011, 15:25
era o chestiune de timp pana sa apara fanii "martienilor" raniti in orgoliul de galerie :)

in fine, aici discutam despre stadion, insa daca vreti sa implicati galeria poate ne spuneti contributia lupilor la stadion, ca vad ca la asumat merite nu va intrece nimeni.

evil78
11th April 2011, 15:27
da ma asa e, sunt rautacios cu "martienii" :D

numele le scot din burta pentru ca nu-s organizator sa stiu cati oameni am pe stadion, apreciez "la ochi" prezenta fanilor cata frunza si cata iarba. au fost meciuri in care tribuna 1 sau oficiala, ce e aia la conpet era jumate goala, asa ca nu-mi vinde gogosi despre umplerea stadionului. plus ca la o deplasare de 5 lei la pitesti nu stiu daca au fost 500 de oameni. 500 de oameni care sa plateasca 5 lei.

Bine, atunci vor fi 500 de oameni pe noul stadion. Multumit? Na, mori de ciuda! :D Ei o sa aiba stadion nou, modern, dar nu-l merita asa cum l-ar merita clubul Steaua, care in frunte cu razboinicul luminii, omul cu cea mai mare avere din lume, club cu performante mari, si o traditie bogata in spate, nu a fost in stare nici macar sa amplaseze niste copertine din punga de nylon peste tribune, ca sa nu mai vorbim de stadion nou!
Acum de fapt unde vrei sa ajungi??? Vrei sa convingi pe cineva ca nu trebuia construit stadion nou in Ploiesti, sau ce tot aberezi acolo? Iti dau o STIRE: stadionul e deja aproape gata, asa ca e cam tarziu de renuntat la el. :yes:
Si tare mi-e teama, ca daca Steaua va continua sa joace asa, cum a jucat ieri la Ploiesti, atunci va fi batuta lejer la numarul de spectatori de catre Petrolul....chiar si daca ramane echipa in liga2.
Cata vreme nu eram plecat din tara, si stateam mai mult acasa in Bucuresti, mergeam si eu aproape la fiecare meci de pe Ghencea, fiindca stau la doar cateva statii cu 41. Si am fost la meciuri, unde nu erau decat vreo 2-3.000 de spectatori pe stadionul de 28.000 de locuri. Sezonul trecut s-a intamplat chiar destul de des treaba asta. Inseamna ca ar trebui sa demolam peluzele si tribuna2, ca 3000 de oameni incap si intr-o singura tribuna??? Niciun stadion din Romania nu e plin meci de meci, in cel mai bun caz doar la derbyurile mai importante.
In fine...discutam ca sa inmultim postarile pe forum...:mad:

snookerinfo
11th April 2011, 15:39
Petrolul umple stadionul la Strejnic in B, care e la 1,4 km de Ploiesti, stadionul Conpet (~2000 locuri) e chiar la 2,3 km de Ploiesti. Si nu spuneti ca au venit numai localnici ca Strejnic are 5343 locuitori (2002).
Motive pentru care vor fi in medie 8000-10000 pe noul stadion si nu
1000-2000 cum zic unii:
-traditia
-eventuala promovare dupa 8 ani
-confort de n ori mai mare decat pe vechiul stadion
-aceeasi pozitie aproape de centrul orasului, fiind mai accesibila deoarece totate traseele importante ratp trec pe acolo (30,1,44,202,101,5), stadionul fiind la 10 max 15 min de mers pe jos de la statiile din centru. (Oare cati veneau la "marele" proiect de la Tatarani care mai avea si 25000?)

Romeo
11th April 2011, 15:44
eu ma intreb ce se va intampla cu stadionul astra daca neculaie muta echipa la giurgiu asa cum se lauda.

Stadionul Astra a fost de la inceput o tampenie, ceva inghesuit de blocuri pe o parte, strada pe alta, suficient ca sa arate ca un stadion de judet. E mult de atunci si oamenii aia au facut, totusi, un stadion cu o nocturna functionala. Ploiestiul are un stadion, Prahova, vreo 3000 locuri, in zona fostului hipodrom. Acolo ar fi fost loc destul sa faci ceva gen Amsterdam ArenA sau Allianz, parcare, ce mai vrei tu, ca oricum hipodromul este in agonie. Dar cu Prahova e o problema: a fost cumparat de Niculae, probabil la concurenta cu Luca. Ce dracu face Niculae acolo e treaba lui, Astra inca joaca la Ploiesti, dar toti il vor afara din oras, cu echipa cu tot.
S-a vrut neaparat stadionul Petrolul (numit Ilie Oana in cinstea antrenorului, dar ar putea la fel de bine sa se numeasca Mircea Dridea, care a fost indispensabil echipei la toate titlurile si prima cupa, plus victoria cu Liverpool). Dupa ce s-au apucat sa construiasca s-au trezit ca nu e loc de parcare. Dupa informarea lui Gabriel, greu d ecrezut ca stadionul va fi gata in august, dar si in decembrie e OK daca va fi functional! August e asa un termen sa nu zica ca nu este, ce va fi vom vedea.

stava
11th April 2011, 16:44
APRILIE 11 , 13:00
http://img853.imageshack.us/img853/4340/img0284o.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/2352/img0283ho.jpg
http://img163.imageshack.us/img163/7082/img0282m.jpg
http://img593.imageshack.us/img593/8815/img0281cp.jpg
http://img821.imageshack.us/img821/2685/img0280sl.jpg
http://img689.imageshack.us/img689/1239/img0279vz.jpg
http://img717.imageshack.us/img717/8002/img0278eh.jpg
http://img705.imageshack.us/img705/9331/img0277du.jpg

N0_NaM3
11th April 2011, 19:26
era o chestiune de timp pana sa apara fanii "martienilor" raniti in orgoliul de galerie :)

in fine, aici discutam despre stadion, insa daca vreti sa implicati galeria poate ne spuneti contributia lupilor la stadion, ca vad ca la asumat merite nu va intrece nimeni.

Nu bai asta, care este, tu ai aparut total aiurea, nebagat in seama si cu ironii specifice 'oilor'.

Sorin Blaj
11th April 2011, 19:36
era o chestiune de timp pana sa apara fanii "martienilor" raniti in orgoliul de galerie :)

in fine, aici discutam despre stadion, insa daca vreti sa implicati galeria poate ne spuneti contributia lupilor la stadion, ca vad ca la asumat merite nu va intrece nimeni.

Marius, vei fi surprins de cati ploiesteni vor fi prezenti la meciurile Petrolului.

Cat va priveste pe voi, sa inteleg ca va inghesuiti la meciurile cu Branestiul, Urziceniul, Astra si alte echipe de renume?

Marius
11th April 2011, 20:33
Nu bai asta, care este, tu ai aparut total aiurea, nebagat in seama si cu ironii specifice 'oilor'.

era sa-ti zic eu cine e oaie, dar esti baiat destept si iti dai seama :D


Marius, vei fi surprins de cati ploiesteni vor fi prezenti la meciurile Petrolului.

Cat va priveste pe voi, sa inteleg ca va inghesuiti la meciurile cu Branestiul, Urziceniul, Astra si alte echipe de renume?

ma, eu asta nu inteleg la unii dintre voi? cum posteaza cineva ceva critic, e vorba intotdeauna despre "noi vs. ei"?

eu cred ca tu vei fi surprins de cati oameni nu se vor inghesui la meciurile petrolului si vedem care din noi va avea dreptate cand se inaugureaza stadionul, ce zici?

cat despre Steaua, sper ca lumea sa fie mai receptiva la marsul de duminica.

Sorin Blaj
11th April 2011, 20:58
In toamna ne vom lamuri ce si cum. In cazul tau este vorba de suporterii Stelei, ce nu mai pot de grija suporterilor Petrolului.

Marius
11th April 2011, 21:08
=In cazul tau este vorba de suporterii Stelei, ce nu mai pot de grija suporterilor Petrolului.

daca asta ai inteles tu, ce mai pot spune? :)

alwn
11th April 2011, 21:14
Nici Petrolul nu-si face stadion cat cele din Donetsk sau Munchen, Alwn scria doar ca acolo a crescut numarul de spectatori pentru ca si-au tras stadioane noi, in traducere omul vine si plateste ca se simte confortabil, nu ca joaca echipa, ceea ce este absurd.


nu-i deloc absurd, conditiile aduc public. Daca nu crezi

Sahtior- 15 387 in ultimul sezon pe Olympinski acuma au 33.665 pe Donbass
Bayern nici macar odata nu au avut casa inchisa un sezon intreg pe vechiul Olympia (63.000 capacitate in BL). Cel mai mult 59.353 in 95/96 dar si cifre modeste- 32.522 in 1991/1992. Acuma pe Allianz casa inchisa meci de meci
(66.000), probabil si daca ar avea 90.000 ar fi la fel.
Slavia Praga avea medie 6.060 pe vechiul Eden in 1995/1996 cand aveau o super echipa, campioana si semifinalista de cupa uefa. Comparativ pe noul stadion 11.971 in 2008/2009
In portugalia cei 3 granzi au crescut nr de spectatori cu cca 50% dupa constructia noilor stadioane (Ex Porto are 38.781 fata de 21.159)

alwn
11th April 2011, 21:15
asta cu stadionul care se termina in august cred ca s-a lamurit..Returul campionatului 2011/2012 este mult mai probabil

FcP
12th April 2011, 05:10
Deci eu mi`am facut cont din cauza lu romeo si marius, pana acuma ma multumeam sa ma uit doar pe poze si la cate un comentariu. Ba baieti ba din cauza unora ca voi nu merge nimic bine in tara asta. Dupa capu` lui romeo ar trebui un stadion de 2k de locuri inscriptionat cu PSD daca se poate:)). Eu cred ca tu inca mai esti nostalgic dupa cotetul lui Calota:))...du`te omule ca n`avem nevoie de tine aici sa faci de ras ploiestenii...poate mai citesc si altii ce aberezi tu aici si zic ca toti suntem la fel. Cum sa nu fie mai multi oameni pe un stadion nou??? va placea cand stateati cu curul direct pe beton?? sau cand va ningea/ploua?? sau poate va placea cand va puneati in peluza si nu vedeati nimic. Daca vrei iti recomand cateva clipuri dupa youtube in care e stadionul plin desi fostul stadion era o ruina. A zis bine gabriel parca, sigur vor fii cel putin 3k de abonati si am curaj sa`mi pun orice la bataie pe faptul ca nu vor fii meciuri sub 5k de spectatori, chiar daca vor fii cu pandurii.

FcP
12th April 2011, 05:40
Marius e clar un suporter de rezultate specific oilor...care s`a obisnuit sa vina la meciuri doar la derbyuri sau cand echipa leaga 2-3 victorii...ei bine mariuse in provincie nu e chiar asa...noi nu avem 'pretentiile' (ca doar atata aveti, performantele stau departe de voi de multi ani) bucurestenilor...voi n`ati fost niciodata in B si daca ati fi fost cred ca nu mai ramaneati nici cu stewarzi la meci...ca sa nu mai zic ca ar fii desfiintat ciobanul echipa, si`o muta la pipera. Si inca ceva, am facut facultatea la bucuresti si garantez ca 80% din spectatorii din ghencea sunt studenti din afara bucurestiului, in agronomie unde am invatat cand juca steaua nu mai era pitanie de om prin camine,toti erau la meci asa ca inceteaza cu aerul asta de superioritate..

FcP
12th April 2011, 06:07
Aproape orice moldovean (ca ardelenii nu prea vin in buc la fac) ajuns in bucuresti la facultate se duce la mall, isi ia un tricou cu steaua isi mai face si 2-3 poze pe stadion pe care le pune pe facebook cu un description emotionant si gata e proaspat stelist :)). Eee la Ploiesti iti garantez ca nu e asa...vii pe stadion si iei orice spectator la nimereala si`ti spune toata istoria Petrolul, iti vor povesti cum au fost la 4 ani pt prima oara pe umerii tatului la stadion, iti vor povestii cum se dadeau pe langa un batranel care sa`l bage la meci ca ei n`aveau 10 mii sa plateasca biletul :), iti vor povesti ca au fost pe stadion la 5-1 pt lupi, iti vor povesti cum au plans cand ne`a batut dinamo in 2002 acasa si am retrogradat, iti vor povesti cum au sperat 7 ani la mult asteptata promovare care de obicei a fost pierduta in ultimele etape, ehhh acei spectatori au crescut cu echipa si nu dispar si asta fara sa mai aduc in discutie spectatorii de la tribuna 2 din care multi s`au nascut odata cu echipa...in concluzie...daca treceati voi prin ce au trecut suporterii Petrolului..va daramau aia stadionul si ridicau un mall (asta asa ca sa nu spuneti ca`s total Off topic)

Romeo
12th April 2011, 09:00
Dupa capu` lui romeo ar trebui un stadion de 2k de locuri inscriptionat cu PSD daca se poate:)). Eu cred ca tu inca mai esti nostalgic dupa cotetul lui Calota:))...du`te omule ca n`avem nevoie de tine aici sa faci de ras ploiestenii...poate mai citesc si altii ce aberezi tu aici si zic ca toti suntem la fel. Cum sa nu fie mai multi oameni pe un stadion nou??? va placea cand stateati cu curul direct pe beton?? sau cand va ningea/ploua?? sau poate va placea cand va puneati in peluza si nu vedeati nimic. Daca vrei iti recomand cateva clipuri dupa youtube in care e stadionul plin desi fostul stadion era o ruina. A zis bine gabriel parca, sigur vor fii cel putin 3k de abonati si am curaj sa`mi pun orice la bataie pe faptul ca nu vor fii meciuri sub 5k de spectatori, chiar daca vor fii cu pandurii.

tocmai dupa capul unuia ca tine a platit tara asta din greu datorii in anii 1981-89 si acumn a ajuns la peste 100 mld E, alte datorii. Vei vedea cat d ebine vei trai viitorii 20-30 de ani daca mai stai pe aici. Vei trai bine atunci cand vei avea tu casa, mobila noua, masina, nu cand va avea Petrolul un stadion gol.
Nu am stat niciodata in peluza, nu sunt un spectator de mana a doua. Putin ma intereseaza ce a facut Calota, la asa rezultate si suporteri, asa tribuna. Vei trai si vei vedea cati spectatori vor fi.
Atunci cand stateam cu curul pe gradene din lemn (pentru culturalizarea ta) sau pe beton, stadionul era plin si Petrolul juca in A, acum joaca cu Muresul Deva si Gaz metan CFR Craiova.
Pe Gabriel nu-l lua in seama ca e activist PDL, poti sa-i transmiti gandurile bune pe care le avem si pentrui Boc, Anastase si toti astia care taie orice ajutoare pentru sarmani ca sa se laude cu sali de sport pe coclauri.

Gabri3l
12th April 2011, 09:18
78KkTrotLOI&feature=player_embedded

Gabri3l
12th April 2011, 09:23
tocmai dupa capul unuia ca tine a platit tara asta din greu datorii in anii 1981-89 si acumn a ajuns la peste 100 mld E, alte datorii. Vei vedea cat d ebine vei trai viitorii 20-30 de ani daca mai stai pe aici. Vei trai bine atunci cand vei avea tu casa, mobila noua, masina, nu cand va avea Petrolul un stadion gol.
Nu am stat niciodata in peluza, nu sunt un spectator de mana a doua. Putin ma intereseaza ce a facut Calota, la asa rezultate si suporteri, asa tribuna. Vei trai si vei vedea cati spectatori vor fi.
Atunci cand stateam cu curul pe gradene din lemn (pentru culturalizarea ta) sau pe beton, stadionul era plin si Petrolul juca in A, acum joaca cu Muresul Deva si Gaz metan CFR Craiova.
Pe Gabriel nu-l lua in seama ca e activist PDL, poti sa-i transmiti gandurile bune pe care le avem si pentrui Boc, Anastase si toti astia care taie orice ajutoare pentru sarmani ca sa se laude cu sali de sport pe coclauri.
numai prostii vorbesti. adevaru e ca multi ploiesteni sunt fericiti ca PDL au tinut cont de dorinta ploiestenilor si mai ales de semnaturile lor in legatura cu constructia noului stadion. spre deosebire de cei de la psd.... si cel mai bine stie asta chiar Vivi Rachita

Deci eu mi`am facut cont din cauza lu romeo si marius, pana acuma ma multumeam sa ma uit doar pe poze si la cate un comentariu. Ba baieti ba din cauza unora ca voi nu merge nimic bine in tara asta. Dupa capu` lui romeo ar trebui un stadion de 2k de locuri inscriptionat cu PSD daca se poate:)). Eu cred ca tu inca mai esti nostalgic dupa cotetul lui Calota:))...du`te omule ca n`avem nevoie de tine aici sa faci de ras ploiestenii...poate mai citesc si altii ce aberezi tu aici si zic ca toti suntem la fel. Cum sa nu fie mai multi oameni pe un stadion nou??? va placea cand stateati cu curul direct pe beton?? sau cand va ningea/ploua?? sau poate va placea cand va puneati in peluza si nu vedeati nimic. Daca vrei iti recomand cateva clipuri dupa youtube in care e stadionul plin desi fostul stadion era o ruina. A zis bine gabriel parca, sigur vor fii cel putin 3k de abonati si am curaj sa`mi pun orice la bataie pe faptul ca nu vor fii meciuri sub 5k de spectatori, chiar daca vor fii cu pandurii.

SUBSCRIU... acu constat si eu ca Romeo inca mai plange dupa psdeii lui Calota. saracu'..pff

mikha
12th April 2011, 09:23
Ca bine zici de suporterii de la a 2-a! In clasa I-a am chiulit de la scoala sa vin pe stadion prin '74, am stat la tribuna a II-a, "la stema" absolut intamplator. A fost o doza shoc! nici acum n-am scapat de dependenta numita Petrolul. Am cativa prieteni mai sus pusi care mi-au promis acces special la "oficiala". Am refuzat categoric, voi face abonament la "a 2-a".

Gabri3l
12th April 2011, 09:36
si acum mai tin minte cum la o adunare de consiliu local pe tema dosarului de licentiere al noului stadion in care au fost prezenti si suporteri ai Petrolului, un consilier psd a incercat sa puna bete in roate si in acel moment aproape toti cei prezenti in sala l-au huiduit pe acesta:D....

Ca bine zici de suporterii de la a 2-a! In clasa I-a am chiulit de la scoala sa vin pe stadion prin '74, am stat la tribuna a II-a, "la stema" absolut intamplator. A fost o doza shoc! nici acum n-am scapat de dependenta numita Petrolul. Am cativa prieteni mai sus pusi care mi-au promis acces special la "oficiala". Am refuzat categoric, voi face abonament la "a 2-a".

mikha...foarte frumos ce ai zis:yes:...

Marius
12th April 2011, 09:48
sunt unii atat de prosti incat nici nu merita un raspuns. totusi, pentru anumiti imbecili tin sa precizez ca stau prin ploiesti de vreo 3 ani, asa ca stiu ce vorbesc despre "lupi"... in rest, sclifositi-va in continuare in amintirea zilelor in care 3-400 de oameni mergeau pe "ilie oana" si-si ziceau galerie... asa e taranul roman cu weceul in curte, fudul de nu se poate desi pute a rahat de la kilometri...

N0_NaM3
12th April 2011, 10:39
sunt unii atat de prosti incat nici nu merita un raspuns. totusi, pentru anumiti imbecili tin sa precizez ca stau prin ploiesti de vreo 3 ani, asa ca stiu ce vorbesc despre "lupi"... in rest, sclifositi-va in continuare in amintirea zilelor in care 3-400 de oameni mergeau pe "ilie oana" si-si ziceau galerie... asa e taranul roman cu weceul in curte, fudul de nu se poate desi pute a rahat de la kilometri...

Si tu ce esti, taran de capitala ?

Marius
12th April 2011, 10:51
din moment ce asta a fost replica ta, nu ma astept sa pricepi mai mult de atat... si, din pacate, ca tine sunt multi :)

Sorin Blaj
12th April 2011, 13:11
Aproape orice moldovean (ca ardelenii nu prea vin in buc la fac) ajuns in bucuresti la facultate se duce la mall, isi ia un tricou cu steaua isi mai face si 2-3 poze pe stadion pe care le pune pe facebook cu un description emotionant si gata e proaspat stelist :)). Eee la Ploiesti iti garantez ca nu e asa...vii pe stadion si iei orice spectator la nimereala si`ti spune toata istoria Petrolul, iti vor povesti cum au fost la 4 ani pt prima oara pe umerii tatului la stadion, iti vor povestii cum se dadeau pe langa un batranel care sa`l bage la meci ca ei n`aveau 10 mii sa plateasca biletul :), iti vor povesti ca au fost pe stadion la 5-1 pt lupi, iti vor povesti cum au plans cand ne`a batut dinamo in 2002 acasa si am retrogradat, iti vor povesti cum au sperat 7 ani la mult asteptata promovare care de obicei a fost pierduta in ultimele etape, ehhh acei spectatori au crescut cu echipa si nu dispar si asta fara sa mai aduc in discutie spectatorii de la tribuna 2 din care multi s`au nascut odata cu echipa...in concluzie...daca treceati voi prin ce au trecut suporterii Petrolului..va daramau aia stadionul si ridicau un mall (asta asa ca sa nu spuneti ca`s total Off topic)
FCP. Doar atat: bine ai venit pe forumul Onlinesport. O gandire matura de care orice forum are nevoie. :ok:

FCP. LUPGALBEN
12th April 2011, 13:30
Am facut cont pe acest sait,special pentru ca nu am mai suportat ipocrizia unora care tot judeca si jignesc echipa Petrolu Ploiesti.Daca nici Ploiestiul nu merita un stadion nou atunci cine? un oras cu a doua putere economica pe tara oare nu merita un stadion? nul inteleg pe suporterul stelist ce cauta el in aceasta sectiune de tot critica,se lauda ca de 3 ani cunoaste Ploiestiul si suporteri Petroluli ,pai noi draga Marius cunoastem acest oras de o viata si aceasta echipa face parte din viata noastra.Noi nu neam dus la stadion doar in momentele de varf si de glorie,noi nu am devenit suporteri peste noapte al acestei echipe,noi neam nascut Petrolisti si asa o sa murim ,pentru ca iubim cu adevarat echipa asta.Sfatul meu pentru asemenea oameni gen marius sau romeo sa nu mai fie fatalisti.

Marius
12th April 2011, 13:58
adevarul e ca foarte multi au mintea in vacanta sau citesc in diagonala :))

in primul rand, bine ati venit pe forum lupilor.
in al doilea rand, vreau un citat unde am scris eu ca ploiestiul nu merita un stadion nou.
in al treilea si ultimul rand, incercati, aia care aveti capacitatea asta, sa va debarasati numai putin de echipa si sa priviti cat de cat obiectiv lucrurile - o sa aveti in perioada urmatoare, vedem cand va fi finalizat, un stadion de 15.000 de locuri iar eu am spus doar ca e improbabil ca acesta sa se umple, cu exceptia a 2-3 meciuri pe sezon. argumente sunt destule, cele mai importante fiind media dezolanta a asistentei in Liga 1, dezinteresul majoritatii suporterilor, taxarea accesului, nivelul scazut de trai si lista poate sa continue. voi nu ati venit decat cu declaratii admirabile, insa puerile, pentru echipa.

daca o sa puteti sa va deschideti mintea, unii dintre voi, o sa realizati ca nu am contestat afectiunea niciunuia dintre pentru petrolul, nu am spus niciodata FCP. LUPGALBEN sau oricare altul nu o sa mearga la stadion...am spus ca nu sunt 15.000 de FCP.LUPGALBEN in ploiesti oricat ati vrea voi ca lucrurile sa stea altfel.

P.S. daca tineti asa mult, am in calculatorul de acasa niste poze cu "ilie oana" dezolant de gol chiar si la meciuri din liga 1, ca sa nu mai zic de astea din liga 2, si sunt sigur ca si voi stiti la ce ma refer, cu o "oficiala" aerisita si cu un grupulet de 2-300 de oameni din galerie in partea opusa.

FCP. LUPGALBEN
12th April 2011, 14:27
adevarul e ca foarte multi au mintea in vacanta sau citesc in diagonala :))

in primul rand, bine ati venit pe forum lupilor.
in al doilea rand, vreau un citat unde am scris eu ca ploiestiul nu merita un stadion nou.
in al treilea si ultimul rand, incercati, aia care aveti capacitatea asta, sa va debarasati numai putin de echipa si sa priviti cat de cat obiectiv lucrurile - o sa aveti in perioada urmatoare, vedem cand va fi finalizat, un stadion de 15.000 de locuri iar eu am spus doar ca e improbabil ca acesta sa se umple, cu exceptia a 2-3 meciuri pe sezon. argumente sunt destule, cele mai importante fiind media dezolanta a asistentei in Liga 1, dezinteresul majoritatii suporterilor, taxarea accesului, nivelul scazut de trai si lista poate sa continue. voi nu ati venit decat cu declaratii admirabile, insa puerile, pentru echipa.


daca o sa puteti sa va deschideti mintea, unii dintre voi, o sa realizati ca nu am contestat afectiunea niciunuia dintre pentru petrolul, nu am spus niciodata FCP. LUPGALBEN sau oricare altul nu o sa mearga la stadion...am spus ca nu sunt 15.000 de FCP.LUPGALBEN in ploiesti oricat ati vrea voi ca lucrurile sa stea altfel.

P.S. daca tineti asa mult, am in calculatorul de acasa niste poze cu "ilie oana" dezolant de gol chiar si la meciuri din liga 1, ca sa nu mai zic de astea din liga 2, si sunt sigur ca si voi stiti la ce ma refer, cu o "oficiala" aerisita si cu un grupulet de 2-300 de oameni din galerie in partea opusa.


Ba baiatule vezi ca mintea in vacanta cred ca o ai tu ,nut-i permitsa jignesti o intreaga comunitate, dute frate ca vad ca tu esti foarte inteligent,dute in comunitatea ta a oilor si paste linistit acolo,lasane pe noi astia care citim pe diagonala in ale noastre.Ceai fi vrut la Ploiesti sa se faca stadion de 500 de locuri ca asa doreai tu ?propun sa daramati Ghencea ca si asa suteti doar 100 la meciurile de acasa,nui asa ca ar fi aberat ceia ce am propus eu? Fi corect si nu mai fi invidios ,si inca ceva iti garantez ca sunt mai mult de 15 mii de lupii in ploiesti ,spre surprinderea ta am si eu poze cu stadionul full si nu la meciuri cu stoia sau ,dinamo la meciuri inportante cu Rapid,UTA,si echipe cu adevarat de traditie si cu suporteri de o viata nu inportati doar la succese.

Marius
12th April 2011, 14:34
pe langa faptul ca esti analfabet, dovada fiind lipsurile mari de gramatica, nu ai citit nici regulamentul forumului. te sfatuiesc sa-l rasfoiesti daca tot postezi aici si sa nu mai pocesti numele echipelor pe viitor, asta ca sa ramai printre noi.

apoi, nu sunt eu vinovat ca nu esti capabil sa intelegi niste afirmatii, in esenta, destul de simple. daca replica ta e "dute in comunitatea ta a oilor" nu pot decat sa-ti recomand sa-ti reiei studiile din clasa a 3-a pe care probabil ca ai intrerupt-o pentru a deveni "ultras".

si cu asta am incheiat, pentru ca sunt multi atat de incuiati incat nu merita sa-ti pierzi timpul cu discutii cu ceva substanta

forta martienii ! :)

FCP. LUPGALBEN
12th April 2011, 14:53
Pai tiam zis sa ne lasi,noi suntem mai inculti nu suntem de nivelul tau dute si paste linistit,cu mintea aia a ta tulbure.

Marius
12th April 2011, 15:12
nu "voi", doar tu, ca nu esti nici suma suporterilor petrolului si nici reprezentantul lor. cat despre lasat in pace, poate trebuie sa realizezi ca e un forum de sport, in care fiecare isi poate spune parerea. si ca un ultim avertisment, te-as ruga sa incetezi cu jignirile.

evil78
12th April 2011, 15:15
Pai tiam zis sa ne lasi,noi suntem mai inculti nu suntem de nivelul tau dute si paste linistit,cu mintea aia a ta tulbure.

Nu stiu cat de incult esti, si nu vreau sa te jignesc, dar felul in care scrii este absolut jenant :rosu: (si nu ma refer la 2-3 greseli izolate, ci se vede ca n-ai deschis o carte in viata ta, plus ca probabil ai chiulit si de la scoala).
Iti dau dreptate, ca Ploiestiul merita un stadion, si nici nu a zis nimeni, ca nu ar merita. Multe orase ar merita stadion nou, nu doar Cluj sau Ploiesti, ci si Arad, Timisoara, Craiova, etc.etc.

@ Marius Uiti, ca ai spus ca e improbabil, ca Petrolul sa promoveze, desi echipa e pe primul loc. Asa ca si tu vorbesti aiurea, doar de dragul de a jigni, si fara argumente, nu doar altii. Nici tu nu esti intotdeauna obiectiv, si cu argumente plauzibile, asa cum vrei sa dai de inteles....Asa ca, inainte de a critica pe altii, ar trebui sa faci si putina autocritica...;)

Marius
12th April 2011, 15:20
@ Marius Uiti, ca ai spus ca e improbabil, ca Petrolul sa promoveze, desi echipa e pe primul loc. Asa ca si tu vorbesti aiurea, doar de dragul de a jigni, si fara argumente, nu doar altii. Nici tu nu esti intotdeauna obiectiv, si cu argumente plauzibile, asa cum vrei sa dai de inteles....Asa ca inainte de a critica pe altii, ar trebui sa faci si putina autocritica...;)

e improbabil pentru ca-s intr-o serie cu sibiul si oradea, pe primul loc, dar la egalitate de puncte. parerea mea e ca petrolul nu are forta sa promoveze sezonul asta, dar poate ma vor contrazice.

si n-am spus niciodata ca nu mi-as dori sa nu promoveze, am spus doar ca nu cred ca au forta de a promova. plus ca nu am de ce sa jignesc petrolul sau pe fanii echipei, doar ca nu-mi place infumurarea asta a unora dintre ei bazata pe mai nimic.

evil78
12th April 2011, 15:30
e improbabil pentru ca-s intr-o serie cu sibiul si oradea, pe primul loc, dar la egalitate de puncte. parerea mea e ca petrolul nu are forta sa promoveze sezonul asta, dar poate ma vor contrazice.


S-ar putea spune si altfel.... Ca e improbabil, ca Sibiul sau Oradea sa promoveze, fiindca sunt intr-o serie cu Petrolul...:D (Oradea are si un meci in plus jucat fata de Sibiu si Petrolul)
In fine...urmatoarele 2-3 etape vor fi decisive. Vom trai si vom vedea.:) Ar fi pacat de investitia facuta, daca Petrolul ar ramane in Liga2. Eu as dori sa vad stadionul nou cat mai des la televizor, anul viitor... :)

Romeo
12th April 2011, 15:46
In fine...urmatoarele 2-3 etape vor fi decisive. Vom trai si vom vedea.:) Ar fi pacat de investitia facuta, daca Petrolul ar ramane in Liga2. Eu as dori sa vad stadionul nou cat mai des la televizor, anul viitor... :)

vrei sa spui ca ultimele 5 etape sunt decisive. Bihorul sta etapa care vine, apoi are 3-0 cu Silvania. Meciuri dificile au toate 3, Miovenii au la Petrolul in et.28, lupta se poate incurca.

zebe
12th April 2011, 15:56
Oficial, care e termenul de finalizare? S-a schimbat de cand cu modificarile suferite la proiect?

Sorin Blaj
12th April 2011, 15:57
vrei sa spui ca ultimele 5 etape sunt decisive. Bihorul sta etapa care vine, apoi are 3-0 cu Silvania. Meciuri dificile au toate 3, Miovenii au la Petrolul in et.28, lupta se poate incurca.Fiecare meci este decisiv. Sper ca la finalul campionatului Petrolul sa revina in Liga I.

evil78
12th April 2011, 16:08
Se pare, ca stadionul pt. Euro2012 de la Wroclaw, va beneficia de aceeasi solutie cu invelitoare din panza, ca si la noul Ilie Oana... Pana la urma, cu acoperisul terminat si stadionul invelit in totalitate, ar putea sa arate destul de decent....:yes: Sa speram , ca se gaseste o rezolvare si pentru "coltul SRI"...
Cateva poze din Wroclaw:
http://img705.imageshack.us/img705/5239/stadion1v.jpg
http://wroclaw.hydral.com.pl/foto/381/381425.jpg
http://img827.imageshack.us/img827/3726/60425863.jpg

RunRun1730
12th April 2011, 17:13
Am impresia ca la polaci mai vin cu ceva peste panza aia...cred...

Marius
12th April 2011, 17:19
sau sub ea... pare cam scheletic stadionul asa

evil78
12th April 2011, 17:49
Nu cred ca mai vine nimic....asa va arata stadionul.
Se vede si pe randari: http://lh5.ggpht.com/_oqbRmRY70A0/THT-njmuVXI/AAAAAAAAA_c/vNbQ2kCKiBA/006_wro2012_2.jpg

La fel s-a facut si stadionul de cupa mondiala din Cape Town:
http://static.panoramio.com/photos/original/35627469.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c2/Cape_Town_Stadium_outside.jpg

mihaiomc
12th April 2011, 18:02
Sincer, la polonezi seamana cu un ciorap tras peste niste cercuri... si mai si difera unele portiuni!

evil78
12th April 2011, 18:14
Sincer, la polonezi seamana cu un ciorap tras peste niste cercuri... si mai si difera unele portiuni!
Sa nu crezi, ca pe Ilie Oana va arata diferit. (mai ales la colturi, unde practic va flutura in aer doar panza).

http://4.bp.blogspot.com/_i8E5jpX_ix8/S6pZiUdWbpI/AAAAAAAAEsA/7KPETI4rEcM/s1600/noul_ilie_oana.jpg

RunRun1730
12th April 2011, 18:19
Macar de am avea noi stadioanele polacilor /OLE/, toate ce se fac acu pt european sunt moderne si f frumoase :)

zebe
12th April 2011, 18:35
Asteptati sa-l termine... Uite, de exemplu, cum arata produsul finit pe stadionul din Poznan.

http://img23.imageshack.us/img23/517/group7p3033204p30332085.jpg

jonsnow
12th April 2011, 19:11
Marius in principiu ai pareri pertinente dar in ultimele postari pe topicul asta te-ai cam aberat...rau...despre prostiile pe care le debiteaza Romeo referitoare la stadion nici nu are rost sa-mi dau cu parerea, sa tot amesteci politicul in treaba asta cand e clar ca acolo se construieste ceva decent pentru anul 2011 si nu doar pentru Romania ci pentru orice tara civilizata si mai ales se construieste repede si e posibil ca din toamna sa faca fericiti cateva mii de ploiesteni iarasi nu e nimic de comentat...dpmdv toti politicienii din Romania sunt o gasca de hoti, corupti, idioti, mizerabili carora le-ar sta bine cu o teapa a lui Vlad Tepes infipta in cur, TOTI...dar si acolo exista nuante, niciodata nu o sa poti pune semnul egalitatii intre cei 10 ani de guvernare psd care ne-au ingropat practic orice speranta ca am putea deveni o tara civilizata si manariile, gainariile, furtisagurile care le fac portocalii astia care mi-au devenit aproape la fel de antipatici ca si neocomunistii lui nea ilici...dar aproape...dupa verii astia mai ramane ceva...dupa termitele alea rosii nu a ramas nimic...
In ultimii 2 ani am mers destul de des in Ploiesti si chiar daca nu il cunosc f bine ma gandesc ca sunt aceleasi probleme ca in Bucuresti...si aici sunt caini vagabonzi care apar si dispar se mai asfalteaza cate o strada sau un bulevard care de multe ori in 2 ani trebuie refacut ca l-a asfaltat "cine trebuie" si "cum trebuie" si aici sunt cartiere intregi care cica sunt intr-o capitala europeana dar nu au apa curenta si canalizare iar cand ploua esti intr-o mlastina...dar mi se pare de aberant sa zici ca mai bine se bagau banii de pe lia manoliu, cluj arena sau ilie oana in aceleasi *****uri in care se baga de 20 de ani ca sa descoperim mereu ca de fapt problemele raman aceleasi si banii aia se baga intr-o galeata cu mii de gauri si nu se alege nimic de ei...pentru ca traim in Romania si suntem niste "slabani"....asa macar ne alegem cu ceva...ca suporteri dupa 20 ani o sa avem 3 stadioane noi...nu refacute...3 stadioane noi, acoperite 100% cum e normal si civilizat sa aiba o tara din UE in anul 2011...si sunt convins ca ploiestenii vor aprecia lucrul asta si vor veni la stadion in numar mare indiferent ca echipa o sa joace in B sau cu Dinamo si steaua....

FcP
12th April 2011, 21:54
O s afie al 2-lea cel mai modern stadion din tara al unei echipe de fotbal (dupa ion moina) si sunt convins ca pe un asemenea stadion ar veni lumea in numar mare si Doamne fereste in C.
Referitor la promovare, parerea mea e ca pana acuma clar nu s`a dorit asa ceva, in primul rand pt ca nu aveam stadion, in al 2-lea rand partea juridica, banii si asa mai departe, INSA acuma e altceva, o sa avem stadion, acuma echipa e a primariei, e cu totul altceva. Si dupa parerea mea mutarea echipei pe partea de vest (a ardealului) unde stim cu totii ca sunt numai primarii portocalii, ca si la ploiesti, nu este intamplatoare :) si daca acasa Petrolul nu a pierdut niciun punct datorita in primul rand publicului, in deplasare a pierdut la Iasi (primar psd), la Sibiu (primar independent), la Mioveni (primar psd) mie chestiile astea nu mi se par intampaltoare sau am batut tur retur pe Arad (in retur revenire spectaculoasa dupa pauza de la 0-2 la 3-2 pt noi), Petrolul fiind singura echipa care a castigat puncte la Arad...adica sa fim seriosi se fac blaturi la greu si in liga1, va dati seama ce se intampla la noi in B....dar oricum nu ma intereseaza...asa cum 7 ani Petrolul a facut meciurile de promovare altor echipe...acuma dupa 7 ani nu`mi doresc decat s`o vad pe Petrolul in A pe nou Ilie Oana!!! Amin :))

Gabri3l
13th April 2011, 01:50
Vine Feyenoord pe noul "Ilie Oană"?
Contactat prin telefon ieri seară la emisiunea "Pasul la ofsaid" de la postul local Alfa TV, managerul general al Petrolului, Vivi Răchită, a anunțat în premieră că oficialii ploieșteni sunt aproape de a perfecta un meci amical cu Feyenoord Rotterdam pentru a inaugura noul stadion al Ploieștiului.
Tehnicianul găzarilor a mai precizat că s-au purtat tratative cu Liverpool, însă englezii nu au date disponibile în toamnă. La emisiune au mai participat ca invitați de la Petrolul jucătorii Florin Plecanciuc și Pompiliu Stoica.
www.liga2.ro

evil78
13th April 2011, 02:41
De ce tocmai Feyenoord??? :confused:
Nu vreau sa spun, ca ar trebui sa vina nationala Spaniei, dar Feyenoord a ajuns o echipa de duzina in Olanda, si nu mai sperie pe nimeni de sezoane bune...:( Chiar si acum sunt doar la cateva puncte de retrogradare (poate chiar retrogradeaza, pana la data inaugurarii stadionului)... Inteleg, ca a fost echipa mare acum vreo 40 de ani, dar in prezent e cam varza, plus ca echipa a fost anul trecut la un pas si de faliment (practic, in ultimii ani s-au vandut toti jucatorii buni, in frunte cu Dirk Kuyt, asa ca o sa vina cu niste jucatori anonimi. In afara de pensionarul Jon Dahl Tomasson, publicul din Romania nu cunoaste niciun jucator de la echipa actuala)...
Oricum ciudata optiune pentru inaugurarea unui stadion nou. Asa puteau sa cheme si pe cei de la Dacia Chisinau, ca era si mai ieftin (am inteles, ca pretul mic cerut de olandezi a contat mult in alegere...), sau un meci cu Ferencvaros din Budapesta, ca o reeditare a sfertului de finala din cupa Uefa. Sau meci cu Rapid, ca reeditare a finalei cupei Romaniei, din '95, sau ceva de genul..... Dar Feyenoord nu a avut nicio treaba cu Petrolul, in istoria clubului, si nici nu e o super echipa, cu care sa atragi publicul...

Romeo
13th April 2011, 09:54
In ultimii 2 ani am mers destul de des in Ploiesti si chiar daca nu il cunosc f bine ma gandesc ca sunt aceleasi probleme ca in Bucuresti...si aici sunt caini vagabonzi care apar si dispar se mai asfalteaza cate o strada sau un bulevard care de multe ori in 2 ani trebuie refacut ca l-a asfaltat "cine trebuie" si "cum trebuie" si aici sunt cartiere intregi care cica sunt intr-o capitala europeana dar nu au apa curenta si canalizare iar cand ploua esti intr-o mlastina...dar mi se pare de aberant sa zici ca mai bine se bagau banii de pe lia manoliu, cluj arena sau ilie oana in aceleasi *****uri in care se baga de 20 de ani ca sa descoperim mereu ca de fapt problemele raman aceleasi si banii aia se baga intr-o galeata cu mii de gauri si nu se alege nimic de ei...pentru ca traim in Romania si suntem niste "slabani"....asa macar ne alegem cu ceva...ca suporteri dupa 20 ani o sa avem 3 stadioane noi...nu refacute...3 stadioane noi, acoperite 100% cum e normal si civilizat sa aiba o tara din UE in anul 2011...si sunt convins ca ploiestenii vor aprecia lucrul asta si vor veni la stadion in numar mare indiferent ca echipa o sa joace in B sau cu Dinamo si steaua....

sigur ca probleme sunt peste tot, dar cainii vagabonzi pot fi stransi fara cheltuieli serioase si tine de civilizatia tarii noastre, sunt si in Bucuresti si oriunde in tara.
Ploiestiul are 230.000 locuitori (scria mai sus), din acestia 180.000 nu au nicio treaba cu fotbalul si in ultimii 8 ani Petrolul nu cred ca a avut vreodata mai mult de 3000 locuitori. Este un grup de copii, plus cativa mai in varsta care ori scriu pe la vreun jaf de ziar local, ori pensionari care nu au facut nimic in viata si mai merg la meci. Acestia au iesit in centrul orasului sa tipe ca vor stadion modern. Ceilalti 180.000 nu ies nici la taieri de salarii, nici pentru caini, nici pentru gropi, nici pentru carutele tiganesti care aduna peturi, dar cum Ploiestiul a facut 40 milioane euro datorie vor plati cu totii. Primarul PDL ist vrea sa se afirme pana la anu si guvernu ii permite orice imprumut.
Daca spui ca vii prin Ploiesti, bulevardul de la gara de sud pana in centru a fost pavat acum vreo 5 ani, pista de biciclete s-a asfaltat tot atunci, parcul din centru a fost pavat, s-a facut acea fantana, s-au montat stalpi luminosi, au fost monate tarabe de carti unde vanzatorii stau iarna la -5 grade pentru salariu de mizerie, dar la fel e la Universitate in Bucuresti. Cu asfaltarea la fel e peste tot, cateva plombari, cateva strazi refacute si multe gropi.
Dupa cum stii, Ploiestiul are o alta echipa in L1, care a bagat sute de mii intr-un stadion inghesuit, amestecatura de divizia C cu Cotrocenii. Pentru acea echipa abia vin cateva zeci d esuporteri si mai multi spectatori cu Steaua, Dinamo si Rapid. De cand au intrat prima data, sunt presati moral sa se care pentru ca sunt multi care vad doar acest Petrolul, care a avut performante acum 50-60 de ani si pe care majoritatea nu le-am prins.
Ploiestiul avea nevoie de un stadion, dar pentru cine il faci ? Viitorul stadion nu este pentru competitii europene, este prea mic. Pentru L1 tot scriu ca este prea mare, ca daca Petrolul se va impiedica de UTA acasa sau de Alba Iulia nu vor veni mai mult de 2000 decat cand vcine Ste-Din-Rap. Acestea au avut rezultate, au si fani.
Toti acesti bani aruncati se vor simti anii care urmeaza. Atena a organizat olimpiada in 2004, a investit si acum trebuie sa plateasca. Ro nu va putea organiza un CE decat refacand stadioanele din Timisoara si Craiova, care au peste 30.000 si trebuiesc modernizate, in niciun caz un stadion de 16-18.000. Nu va extaziati ca vom avea crestere economica, romanii capabili nu vor mai ramane mult timp la cheremul primarilor dornici de voturi si vor pleca din tara. In 1997 s-a plecat in Canada-SUA, multi absolventi de facultati ajunsi someri in economia pe furate. Dupa 2002 au plecat si cei care mai munceau, au ramas criticii, dar cine le va da astora de mancare ? Se vor duce si afacerile lui Felix si Vantu, vor ramane posturi gen B1 si TVR, mancatoare de bani. Daca L1 nu va fi televizata 9 din 9, banii in fotbal vor fi foarte putini pentru toate ciurucurie aduse din Africa si Portigalia. Nici pentru transferuri de valoare afara nu mai avem credibilitate si fara bani vom ajunge doar sa tipam la niste pustani, vezi FC Arges.
Sunt deja stadioane cvasi-parasite: Cotroceni, Rocar, Onesti, Sibiu, Hunedoara, Petrosani. Asa ne batem noi joc de bani, se joaca 5-10 ani, apoi platim 30. Este ca si cum ti-ai cumpara Rolls Royce cand nu ai unde sa dormi.

Marius
13th April 2011, 09:58
feyenoord e totusi un nume in fotbalul european, chiar daca acum nu mai sperie pe nimeni.

Romeo
13th April 2011, 12:53
feyenoord e totusi un nume in fotbalul european, chiar daca acum nu mai sperie pe nimeni.

nu poti aduce o super echipa si aia sa joace fotbal, ca iei un 5-0 si-l tii minte toata viata, vezi Barcelona-Shahtior, sau Rapid-Petrolul toamna trecuta in cupa. La sfarsit de august echipele bune ale Europei sunt implicate in Europa League sau Champions League si un drum la Ploiesti este doar o oboseala in plus. In cazul fericit al unei promovari, Petrolul va avea o trupa subtire, fara experienta, care va trebui sa joace cu rezervele unei mari echipe, fie si Feyenoord.

snookerinfo
13th April 2011, 14:42
Va tot certati ca nu au fost mai mult de 3000 de oameni in ultimii 8 ani pe stadion.Pai unde sa vina daca stadionul statea sa cada? In ultimii 2 ani se instalase un gard pe tot stadionul cam la jumatea tribunelor din motive de siguranta. La fel era si pe Moina, nu se putea sta in partea superioara, era acoperita de reclame, avea 28000 dar nu cred ca veneau mai mult de 5000 ca n-aveau unde.

snookerinfo
13th April 2011, 14:50
Si mai lasati-ne cu Astra ca aia nu are traditie decat din 1998 incoace cand a jucat prima data in A. Mai repede consider echipa cu traditie pe FCM Campina chiar daca s-a desfiintat si reinfiintat si joaca prin liga 5 (adica Liga B Prahova)

Romeo
13th April 2011, 16:14
Si mai lasati-ne cu Astra ca aia nu are traditie decat din 1998 incoace cand a jucat prima data in A. Mai repede consider echipa cu traditie pe FCM Campina chiar daca s-a desfiintat si reinfiintat si joaca prin liga 5 (adica Liga B Prahova)

si cati oameni vin la Campina ? Poiana era echipa de traditie, dar s-au trezit sa-i schimbe numele, dupa care s-a desfiintat, apoi au bagat-o in campionatul de toparlani.
Petrolul incepe sa aibe traditie in div.B: 1974-77, 1978-82, 1984-85, 1988-89, 2004-2011. Omul vine sa vada un meci cu un adversar serios, nu cu Gaz metan Craiova sau Silvania, care s-a si desfiintat de buna ce era.
Cand Petrolul va juca in A, vor veni mai mult de 1000 spectatori si ar fi venit si cu stadionul ala, care nu a cazut decat impins de buldozere, ca era facut din beton zdravan, nu placute de beton puse ca la domino. Dar daca Petrolul nu a vrut s aintre si juca cu Cetate Suceava si Sageata Stejaru, la ce dracu sa vina, sa plece si batuti, ca la meciul de acu cativa ani cu Delta Tulcea ? Apoi Luca si Bercea au dus-o la Moreni, ca sa nu mai fie injurati. Vedem cati bani deturneaza premarul anul asta, ca sa fie Petrolul sponsorizat anul viitor, caci primaria nu are voie sa sponsorizeze jucatorii in liga 1.

snookerinfo
13th April 2011, 16:33
De ce sa nu incheiem subiectul, ca vad ca orice se discuta aici, esti mereu impotriva. Mai bine asteptam sa vedem ce se intampla si vorbim atunci.

RunRun1730
13th April 2011, 17:34
nu poti aduce o super echipa si aia sa joace fotbal, ca iei un 5-0 si-l tii minte toata viata, vezi Barcelona-Shahtior, sau Rapid-Petrolul toamna trecuta in cupa. La sfarsit de august echipele bune ale Europei sunt implicate in Europa League sau Champions League si un drum la Ploiesti este doar o oboseala in plus. In cazul fericit al unei promovari, Petrolul va avea o trupa subtire, fara experienta, care va trebui sa joace cu rezervele unei mari echipe, fie si Feyenoord.

Ba' cat de babalac e romeo asta, cica vezi Sahtior - Barcelona....=))) ma omule tu stii fotbal ca sa-ti dai cu parerea?
Deci Sahtiorul nu-si permite o echipa ca Barcelona? =))) ai vazut meciurile macar? in ultimii 3-4-5 ani? Pai Sahtior a castigat o cupa UEFA, sahtiorul a trecut de Arsenal Londra in grupa si are un super stadion...si tu imi zici mie "vezi Sahtior - Barcelona" pai au jucat de la egal la egal si rezultatul trebuia sa fie un 5-3 5-4 si nicidecum 5-1, plus ca nu a fost o umilinta pt ca a fost un meci f frumos cu ratari f mari din partea ucrainienilor...
Ai postat o data, hai de 2 ori, hai de 3 ori...ca nu e bine sa se faca stadionul asta...dar esti stresant omule, nu face tu pe haiducul ca esti un paduche ce tace si inghite la orice schimbare de lege, dar pe forumuri si chaturi aveti clontzul mare....sunt satul de astia ca voi "revolutionari" ... du-te si protesteaza singur vreodata, fa greva foamei sa te dea astia la tv ai tot respectul meu atunci dar nu pe forum...ca nu ma impresionezi nu faci decat sa ma superi si mai tare cand vad prostia din tine...

RunRun1730
13th April 2011, 17:37
http://www.youtube.com/watch?v=ED8GGla9NhI - ca asta vreau sa te vad, ai avea tupeu sa zici asa ceva in R.Moldova? te-ar mazili aia imediat...dar pe net esti zmeu...

N0_NaM3
13th April 2011, 18:32
Daca ati sti fotbal, ati vedea ca in Anglia, Germania si in alte tari, sunt foarte multi oameni pe stadioane si in ligile inferioare.Si este o mica/mare diferenta intre suporterul de rezultat(cum sunt multi) si cel adevarat, care este langa o echipa indiferent de liga in care aceasta evolueaza, aici ii punem pe acesti o mie, o mie si ceva(de copii si pensionari care nu au ce face, cum spun altii), care au indurat multe in ultimii ani pentru Petrolul ãsta si care stiu ce e dragostea fata de culori.

Cu PETROLUL tot inainte !

alwn
13th April 2011, 19:02
sahtiorul a trecut de Arsenal Londra in grupa si are un super stadion...si tu imi zici mie "vezi Sahtior - Barcelona" pai au jucat de la egal la egal si rezultatul trebuia sa fie un 5-3 5-4 si nicidecum 5-1, plus ca nu a fost o umilinta pt ca a fost un meci f frumos cu ratari f mari din partea ucrainienilor...
Ai postat o data, hai de 2 ori, hai de 3 ori...ca nu e bine sa se faca stadionul asta...dar esti stresant omule, nu face tu pe haiducul ca esti un paduche ce tace si inghite la orice schimbare de lege, dar pe forumuri si chaturi aveti clontzul mare....sunt satul de astia ca voi "revolutionari" ... du-te si protesteaza singur vreodata, fa greva foamei sa te dea astia la tv ai tot respectul meu atunci dar nu pe forum...ca nu ma impresionezi nu faci decat sa ma superi si mai tare cand vad prostia din tine...

rezultatul la barcelona- sahktar trebuia sa fie 5-5.. sau mai bine 5-6 doar ca au lipsit golurile ukrainienilor.. :))))Pe langa ca ai un limbaj.. de stadion mai debitezi si prostii. Sigur, o sa zici ca nu e vina ta, ca nea Mircea a spus.. Foarte bine, nea Mircea poate sa spuna ca Shaktar nu a fost cu nimic inferioara Barcelonei si Arsenalului chiar dupa ce a fost facut terci cu 5 goluri incasate, el poate sa zica orice ca are un palmares da' tu?? E jenant sa auzi gogomanii din astea din gura lui nea Mircea, auzi "echilibru" la infrangeri cu 1-5 :groggy:. Dar repet la Mircea Lucescu mai suportam in schimb la tine de ce am face-o? :rolleyes:
Si nu mai interzice tu altora sa-si dea cu parerea ce vrei sa dispara toti si sa ramanem cu "inteligenta" si cu limbajul tau de mahala?
isi da braila cu parerea despre ploiesti..

RunRun1730
13th April 2011, 19:08
rezultatul la barcelona- sahktar trebuia sa fie 5-5.. sau mai bine 5-6 doar ca au lipsit golurile ukrainienilor. Pe langa ca ai un limbaj.. de stadion mai debitezi si prostii. Sigur, o sa zici ca nu e vina ta, ca nea Mircea a spus.. Foarte bine, nea Mircea poate sa spuna ca Shaktar nu a fost cu nimic inferioara Barcelonei si Arsenalului chiar dupa ce a fost facut terci cu 5 goluri incasate, el poate sa zica orice ca are un palmares da' tu?? E jenant sa auzi gogomanii din astea din gura lui nea Mircea, auzi "echilibru" la infrangeri cu 1-5 :groggy:. Dar repet la Mircea Lucescu mai suportam in schimb la tine de ce am face-o? :rolleyes:
Si nu mai interzice tu altora sa-si dea cu parerea ce vrei sa dispara toti si sa ramanem cu "inteligenta" si cu limbajul tau de mahala?
isi da braila cu parerea despre ploiesti..

Hominid preistoric e un thread pt infrastructura sportiva nu sa intre toti cretinii si sa ne tina lectii politice ...m-am saturat de astia ca voi care numa' despre asta discuta...faceti-va ma un forum doar al vostru...ia-l pe Romeo, pe diana si duceti-va tare cu PDL-ul si PSD-ul si PCR-ul si lasati-ne ...

RunRun1730
13th April 2011, 19:11
alwn sa-ti arat cat esti de PROST cu litere mari sa vezi! Real Mardrid club cu milioane de € in buget poate chiar miliarde a luat bataie pe Camp Nou cu scorul de 5-0!!! fara o ocazie clara cum a avut Sahtior, daca voi nu sunteti in stare sa vedeti nivelul la care a ajuns echipa asta a ucrainienilor inseamna ca sunteti orbi...Sahtior nu mai e demult o echipa slaba...daca nu pica cu Barça ajungea pana in finala 100%
Mai va laudati ca stiti si fotbal...offf...

RunRun1730
13th April 2011, 19:18
rezultatul la barcelona- sahktar trebuia sa fie 5-5.. Sau mai bine 5-6 doar ca au lipsit golurile ukrainienilor.. :))))pe langa ca ai un limbaj.. De stadion mai debitezi si prostii. Sigur, o sa zici ca nu e vina ta, ca nea mircea a spus.. Foarte bine, nea mircea poate sa spuna ca shaktar nu a fost cu nimic inferioara barcelonei si arsenalului chiar dupa ce a fost facut terci cu 5 goluri incasate, el poate sa zica orice ca are un palmares da' tu?? E jenant sa auzi gogomanii din astea din gura lui nea mircea, auzi "echilibru" la infrangeri cu 1-5 :groggy:. Dar repet la mircea lucescu mai suportam in schimb la tine de ce am face-o? :rolleyes:
Si nu mai interzice tu altora sa-si dea cu parerea ce vrei sa dispara toti si sa ramanem cu "inteligenta" si cu limbajul tau de mahala?
Isi da braila cu parerea despre ploiesti..

interzic sa-si dea cu parerea despre politica pe un forum cu tema sportiva!

alwn
13th April 2011, 19:53
:rolleyes:
alwn sa-ti arat cat esti de PROST cu litere mari sa vezi! Real Mardrid club cu milioane de € in buget poate chiar miliarde a luat bataie pe Camp Nou cu scorul de 5-0!!! fara o ocazie clara cum a avut Sahtior, daca voi nu sunteti in stare sa vedeti nivelul la care a ajuns echipa asta a ucrainienilor inseamna ca sunteti orbi...Sahtior nu mai e demult o echipa slaba...daca nu pica cu Barça ajungea pana in finala 100%
Mai va laudati ca stiti si fotbal...offf...

am scris eu ca shaktar e echipa slaba? Nu i-am recunoscut eu meritele? Dimpotriva Mircea Lucescu a facut treaba minunata acolo. Eu am zis doar ca e prostesc sa vorbesti de echilibru la 1-5. Tu vii cu argumente de genul ca a avut Shaktar ocazii ca putea fi 3-5, 4-5, numai ca n-ai indraznit sa zici 5-5 ca ti s-a parut pana si tie prea prea.. :D
Da Barcelona n-a avut ocazii? A marcat parca si un gol anulat pe motiv de offside (gresit dupa parerea mea). Alea nu le-ai mai vazut.. Hai in loc de "5-4" cum ai vazut tu meciul sa corectam la un 10-4 ca nu contabilizam doar ocazile unora incercand sa demonstram ca un meci de 1-5 poate fi "echilibrat":happy

Deci cu tot respectul pt Shahtar la scor de 1-5 vii la conferinta si zici : adversarul ne-a dat clasa, a fost o lectie utila, data viitoare vom incerca sa fim mai buni". Ca vezi tu stimabile, daca vorbesti de ghinion, arbitraj sau echilibru apar o gramada de natarai care sa te si creada si sa jigneasca aiurea pe cei care le demonstreaza ca n-au dreptate.


interzic sa-si dea cu parerea despre politica pe un forum cu tema sportiva!
interzici.. zau asa da cine naiba esti tu? Daca esti moderator sterge mesajele dar nu-mi interzici mie nimica.
Si te aprinzi cam rapid, parca esti un tauras care nu gandeste. Politica si sportul sunt totusi legate, vrem nu vrem.. Stadioanele astea care se fac acuma s-au decis prin birouri de politicieni


Hominid preistoric e un thread pt infrastructura sportiva nu sa intre toti cretinii si sa ne tina lectii politice

Hominidul preistoric ( ce n-as da sa ma pot intoarce pe vremea aia, mai putini oameni mai putini tampiti..) te intreaba respectuos: cine ia decizia in tara asta sa se construiasca infrastructura sportiva?

RunRun1730
13th April 2011, 20:08
Ma baiatule tu te contrazici singur...
Intra da-ti cu parerea despre stadion, despre echipa, alte sporturi ce se vor practica pe acolo, ma rog...ce tine de sport si infrastructura sportiva, nu-mi veni tu cu gropi pe strazi, caini vagabonzi, pensii mici si alte lucruri ce se stiu...Crede-ma ca nu e aici locul in care poti sa te plangi, fa-ti un thread separat si spune ce vrei tu acolo...
Si apropo nu-si da Braila cu parerea despre Ploiesti ;) isi da Braila cu parerea despre stadionul din Ploiesti ;) ca pt asta e forumul nu cred ca mi-am dat eu cu parerea despre oras...
Incearca sa gasesti un loc mai potrivit sa-ti expui frustrarile si neajunsurile ;) ca nu ma int politica din Romania nu am votat niciodata ( ps major de ceva ani si cu drept de vot - sa nu -ti faci alte idei) pt ca sunt satul de scarbele ce ne conduc si toti sunt la fel ;) asa ca lasa tu politica, ca poti sa-ti dai cu parerea despre stadion si fara politica....

mikha
13th April 2011, 20:22
Haideti fratilor "din lumea-n treaga" nu va mai consumati neuronii incercand sa dati raspunsuri argumentate unora care intra aici numai sa zica "NU". Au interesul lor, treaba lor. Incearca sa duca discutia tot in politica. Noi stim ca suporterii adevarati indiferent cu ce echipa simpatizeaza sau din ce localitate sunt, iubesc echipa si cand pierde nu numai cand castiga! Ce este fotbalul? Un sport, un spectacol, un razboi, o identitate, o apartenenta. Asta doar in Champions League? Nuuuuuuu!!! si in "B" si in "judeteana" si in "A". Cand echipa mea joaca in "B" nu ma mai intereseaza alta "divizie"......daca joaca in "A" idem!! Una din marile bucurii traite de mine pe batranul stadion a fost o partida din "B" cu Rapid cand Petrolul a invins cu 1-0 gol Stefanescu. Deci n-are a face pana la urma unde joaca, dar e foarte important sa nu ma ploua sa nu ma bata soarele in cap si sa nu-mi fie jena ca-i primim pe oaspeti cu o tabela din tabla si o "tribuna" de 300 locuri la a I-a. Costa bani stadionul!? da, costa dar se face si ramane aici. Sunt satul de impozite platite din care s-a ales praful (la propriu) prin borduri si "plombe" in asfalt. In incapatanarea mea am sa strig la fiecare meci.... Hai petrolicaaaaaa!!!

alwn
13th April 2011, 20:23
Ma baiatule tu te contrazici singur...
Intra da-ti cu parerea despre stadion, despre echipa, alte sporturi ce se vor practica pe acolo, ma rog...ce tine de sport si infrastructura sportiva, nu-mi veni tu cu gropi pe strazi, caini vagabonzi, pensii mici si alte lucruri ce se stiu...Crede-ma ca nu e aici locul in care poti sa te plangi, fa-ti un thread separat si spune ce vrei tu acolo...
Si apropo nu-si da Braila cu parerea despre Ploiesti ;) isi da Braila cu parerea despre stadionul din Ploiesti ;) ca pt asta e forumul nu cred ca mi-am dat eu cu parerea despre oras...
Incearca sa gasesti un loc mai potrivit sa-ti expui frustrarile si neajunsurile ;) ca nu ma int politica din Romania nu am votat niciodata ( ps major de ceva ani si cu drept de vot - sa nu -ti faci alte idei) pt ca sunt satul de scarbele ce ne conduc si toti sunt la fel ;) asa ca lasa tu politica, ca poti sa-ti dai cu parerea despre stadion si fara politica....

mai baiatule eu sunt alwn, poate ma confunzi cu altcineva.. eu nu stiu de nici o groapa de nici un caine am pensia mare sau o s-o am :evil: si nu ma plang.
Inca o data ca pari sa intelegi greu: eu ti-am taxat limbajul si faptul ca repeti prostiile debitate de altul cum ca meciul de la barcelona terminat 1-5 ar fi fost echilibrat. Stau si ma gandesc cu groaza daca barcelona invingea cu 2-1 si 1-0 in loc de 5-1 si 1-0 am fi auzit zile in sir : "rezultat mincinos, noi suntem adevarata barcelona, au avut noroc". Frate deci cand iei 5 taci din gura nu mai debitezi. Poate ii superi si data viitoare iti dau 10 daca 5 nu ti-au ajuns :))

RunRun1730
13th April 2011, 20:29
Atunci dc te mai bagi in seama cand eu ii zic aluia sa termine cu aberatiile? ce vrei de fapt ? ce cauti? nu inteleg acu imi zici ca sunte legate politica si sportul acu imi zici ca nu sunt...tu gandesti inainte sa scrii?
Si legat de Sahtior, Romeo a zis ca nu vrea sa se faca de ras "ca" Sahtior, asta daca Ploiestiul ajunge la o viitoare calificare in Europa...unde naiba s-a facut de ras???Ti se pare ca Sahtiorul s-a facut de ras? NU VEZI CA NICI TU NU STII CE CAUTI AICI SI DE CE TE BAGI IN SEAMA?

alwn
13th April 2011, 21:08
Atunci dc te mai bagi in seama cand eu ii zic aluia sa termine cu aberatiile? ce vrei de fapt ? ce cauti? nu inteleg acu imi zici ca sunte legate politica si sportul acu imi zici ca nu sunt...tu gandesti inainte sa scrii?
Si legat de Sahtior, Romeo a zis ca nu vrea sa se faca de ras "ca" Sahtior, asta daca Ploiestiul ajunge la o viitoare calificare in Europa...unde naiba s-a facut de ras???Ti se pare ca Sahtiorul s-a facut de ras? NU VEZI CA NICI TU NU STII CE CAUTI AICI SI DE CE TE BAGI IN SEAMA?

am spus ca politica si sportul sunt legate. Unde am scris eu ca nu sunt?
Eu nu am spus ca Shaktar s-a facut de ras. M-am bagat in seama cand am vazut aberatia aia cu scorul de 5-3, 5-4.. dar nu-i vina ta, din pacate si Il Luce nu poate accepta infrangerea cu sportivitate si cauta tot felul de motivatii. Nu se gandeste ca multi l-ar putea si crede.

evil78
14th April 2011, 01:04
Ba dute ma boule si spanzurate,cu riscu de a fi banat pe forumul asta
Atunci de ce te-ai mai inscris pe forum, daca deja in a 4-a postare nu-ti pasa daca vei fi banat, si vorbesti cu "boule" si trimiti oamenii la spanzuratoare???

pun pariu ca nai fost in viata ta pe un stadion
...si eu pun pariu, ca in viata ta n-ai fost la o ora de "Limba si Literatura Romana"...Te las pe tine sa decizi, care situatie e mai grava....

FcP
14th April 2011, 02:42
Nu va suparati pe mine, da Romeo e bolnav psihic si omul nu intelege ca aici e vorba de un stadion si nu de politica!!! Deci omul are 3000 de postari pro PSD sau clar anti PDL, anti normalitate, anti stadion, anti a se face ceva in tara asta, omul e un negativist frustrat!! Am incercat sa`i ignor la ultimile postari da el persista, eu cred ca e putza bleaga ala de patraru:))) sau nush o ruda de a lui.
Propun sa fie banat macar de pe Threadul asta cu Ilie Oana...si daca nu e banat eu unul (si sper ca alaturi de mine si altii) nu vom mai posta nimic aici. Nu mai suport sa critice orice copil de tastatura, care n`a fost in viata lui pe un stadion, care a auzit si el acasa ca PDL e un partid rau si pesede e Dumnezeu pe pamant, frate (impropriu spus ca, cred ca as putea sa`ti fiu tata la ce gandire de tembel ai) e primul lucru care se construieste in orasul asta in ultimii 20 de ani!!! pesede a schimbat de 2 ori intr`un an bancile pe bulevardul castanilor si a pus borduri si trotuare...tu esti chior?!?!??!? nu pricep cum poti sa fii in halul asta de penibil, sa`ti zic toti ploiestenii ca esti PENIBIL, ca esti PESEDIST ordinar, ca esti ANTI PDL si tu tot s`o ti pe a ta. Petrolistii adevarati oricum vad starea stadionului pe doarpetrolul.ro, eu intram aici doar sa citesc discutiile, da vad ca frustrarea pesedistilor ca vor pierde iar alegerile in ploiesti e maxima, ar face orice sa fie din nou acolo alaturi de cosma la conducerea ploiestiului si a prahovei...eh uite ca nu e asa..incercati peste 5 ani..ca la anul iese tot PDL.

FcP
14th April 2011, 03:06
Realizarile lui Calota in 8 ani de mandat: - schimbarea bordurilor in tot orasul (pentru ca fi`sa, adica tot el, avea fabrica de borduri si pavele si castiga fara licitatii toate contractele cu primaria)
- a schimbat de 2 ori intr`un an bancile pe Bulevardul Castanilor, a 2-a oara cu unele de fier pe care nu poti sa stai nici vara ca se incing nici iarna ca iti ingheata fundul.
- cand a vazut ca nu mai are borduri de pus pavele...s`a gandit sa scoate vechile pavele din centru si sa puna el altele noi (vezi centrul orasului)
- PLOMBAREA in fiecare primavara a strazilor din oras
- incepuse si el sa largeasca soseaua vestului, dar cu un an inainte de alegeri cand i s`a comunicat de la centru ca nu va mai fii candidatul pesedeului pe postul de primar a abandonat proiectul.
Si ca sa va dati seama cat de urat era Calota in Ploiesti, ganditi`va ca Volosevici, un politician de care nu a auzit nimeni niciodata pana atunci, a castigat la pas alegerile...atat de satula era lumea de pesede in Ploieti. Repet, nu sunt fan PDL, dar la nivelul orasului Ploiesti, de 3 ani de zile chiar se face ceva in orasul asta, parca nu iti e rusine sa mai zici ca esti din Ploiesti, constructia stadionului a inceput in octombrie si va fii gata cel tarziu la sfarsitul lui august...unde vreodata se mai face un stadion in mai putin de 1 an??? Calota si pesede au facut un cotet de tribuna in cateva sute de locuri si daca nu se schimba conducerea cu panarama aia de tribuna ramanea Ploiestiu...gata ca deja m`am pus prea mult la mintea incultului, frustratului,negativistului, pesedistului, comunistului, arogantului de romeo, esti 0 omule, hai pe stadion in august cand va fii gata sa zici tot ce ai zis pe forumul asta, nesimtitule.

Marius
14th April 2011, 06:59
Ba dute ma boule si spanzurate,cu riscu de a fi banat pe forumul asta ,iti zic ,ca nai nicio sansa esti fara de scapare cautate vezi ca pa la Campina e un spital de boli mintale, atat de idiot om nam vazut de cand mama ma facut dute dracu de martalog frustrat,sunt sigur ca esti onanist boule. aici vb de constructia unui stadion si te-ai trezit tu regele frustratilor sa aduci numai jigniri...pun pariu ca nai fost in viata ta pe un stadion dar in schimb iti dai cu parerea onanistule.

uite-l ma pe asta care abia leaga 3 cuvinte cum da el lectii :))) si la cat de des a pomenit cuvantul onaonist probabil are ceva frustrari pe care si le freaca noaptea pe site-uri de profil... in lunile in care ii mai platesc parintii netul :)))


gata ca deja m`am pus prea mult la mintea incultului, frustratului,negativistului, pesedistului, comunistului, arogantului de romeo, esti 0 omule, hai pe stadion in august cand va fii gata sa zici tot ce ai zis pe forumul asta, nesimtitule.

nu stiu care din voi doi e mai incult si mai frustrat. spre deosebire de Romeo, tu nu esti capabil sa argumentezi coerent si scrii aproape la fel de "bine" ca analfabetul de mai sus... plus ca invitatia asta "hai pe stadion" e de o cretinitate incredibila, insa stadionul este probabil singurul loc unde va mai simtit si voi "barbati", ca doar sunteti cu baietii :))

apropo, poate ar fi bine sa va revizuiti felul de a posta, userii noi sunt bineveniti pe forum, taranii nesimtiti nu prea.

Gabri3l
14th April 2011, 09:33
bah Romeo.... primaria a contribuit deja cu bani in constructia stadionului spre marea ta disperare, la ce vad ca scrii pe aici de la un timp incoace cand realizezi pana si tu din pozele puse aici ca stadionul va fi gata la timp si nu ca se va construi tot felul de magazine sau ce mai ziceai tu acum cateva luni...lool. ...iar banii pentru platirea jucatorilor vor veni de la sponsori oficiali nu de la primarie. chiar daca tot primaria a avut un rol important in aducerea unor sponsori... pff

Gabri3l
14th April 2011, 09:33
Realizarile lui Calota in 8 ani de mandat: - schimbarea bordurilor in tot orasul (pentru ca fi`sa, adica tot el, avea fabrica de borduri si pavele si castiga fara licitatii toate contractele cu primaria)
- a schimbat de 2 ori intr`un an bancile pe Bulevardul Castanilor, a 2-a oara cu unele de fier pe care nu poti sa stai nici vara ca se incing nici iarna ca iti ingheata fundul.
- cand a vazut ca nu mai are borduri de pus pavele...s`a gandit sa scoate vechile pavele din centru si sa puna el altele noi (vezi centrul orasului)
- PLOMBAREA in fiecare primavara a strazilor din oras
- incepuse si el sa largeasca soseaua vestului, dar cu un an inainte de alegeri cand i s`a comunicat de la centru ca nu va mai fii candidatul pesedeului pe postul de primar a abandonat proiectul.
Si ca sa va dati seama cat de urat era Calota in Ploiesti, ganditi`va ca Volosevici, un politician de care nu a auzit nimeni niciodata pana atunci, a castigat la pas alegerile...atat de satula era lumea de pesede in Ploieti. Repet, nu sunt fan PDL, dar la nivelul orasului Ploiesti, de 3 ani de zile chiar se face ceva in orasul asta, parca nu iti e rusine sa mai zici ca esti din Ploiesti, constructia stadionului a inceput in octombrie si va fii gata cel tarziu la sfarsitul lui august...unde vreodata se mai face un stadion in mai putin de 1 an??? Calota si pesede au facut un cotet de tribuna in cateva sute de locuri si daca nu se schimba conducerea cu panarama aia de tribuna ramanea Ploiestiu...gata ca deja m`am pus prea mult la mintea incultului, frustratului,negativistului, pesedistului, comunistului, arogantului de romeo, esti 0 omule, hai pe stadion in august cand va fii gata sa zici tot ce ai zis pe forumul asta, nesimtitule.

SUBSCRIU... cu litere de tipar.

Gabri3l
14th April 2011, 09:43
http://img193.imageshack.us/img193/4224/dsc01265iz.jpg

http://img36.imageshack.us/img36/1596/dsc01266g.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/3253/dsc01267nb.jpg

Romeo
14th April 2011, 09:55
Ba' cat de babalac e romeo asta, cica vezi Sahtior - Barcelona....=))) ma omule tu stii fotbal ca sa-ti dai cu parerea?
Deci Sahtiorul nu-si permite o echipa ca Barcelona? =))) ai vazut meciurile macar? in ultimii 3-4-5 ani? Pai Sahtior a castigat o cupa UEFA, sahtiorul a trecut de Arsenal Londra in grupa si are un super stadion...si tu imi zici mie "vezi Sahtior - Barcelona" pai au jucat de la egal la egal si rezultatul trebuia sa fie un 5-3 5-4 si nicidecum 5-1, plus ca nu a fost o umilinta pt ca a fost un meci f frumos cu ratari f mari din partea ucrainienilor...
Ai postat o data, hai de 2 ori, hai de 3 ori...ca nu e bine sa se faca stadionul asta...dar esti stresant omule, nu face tu pe haiducul ca esti un paduche ce tace si inghite la orice schimbare de lege, dar pe forumuri si chaturi aveti clontzul mare....sunt satul de astia ca voi "revolutionari" ... du-te si protesteaza singur vreodata, fa greva foamei sa te dea astia la tv ai tot respectul meu atunci dar nu pe forum...ca nu ma impresionezi nu faci decat sa ma superi si mai tare cand vad prostia din tine...

bai nenorocitule, cat te platesc nenorocitii astia sa te guduri pe aici cu marea realizare care va intereseaza pe unii ca tine si dobitpocii aia din presa locala ? Shahtior a luat 5-1 de la Barcelona, chiar daca au castigat Cupa UEFA, daca vine Liverpool, cu echipa mare si joaca pana la capat cu Petrolul, ne da 10-0, ac ne-a dat Alba Iulia 3-0. Pe voi nu va intereseaza ca aveti nevoie de jucatori in echipa asta, ca in fata unui Feyenoord suntem inca amatori, trebuie neapatrat sa va laudati, asta v-a invatat comunismul, sa va laudati ca faceti pe banii altora si apoi s ale aruncati in fata cat de mult ati facut pentru ei si pe ei nu-i intereseaza. 40 milioane euro imprumutati de o primarie ai carei alesi au fost respnsi de 65 % din po****tie care nu s-a dus sa voteze minciunile care ne sunt varsate.

Romeo
14th April 2011, 10:02
incultului, frustratului,negativistului, pesedistului, comunistului, arogantului de romeo, esti 0 omule, hai pe stadion in august cand va fii gata sa zici tot ce ai zis pe forumul asta, nesimtitule.

du-te dracu cu cultura ta de lingau PDL ist. Asta nu a facut nimic pentru ploiestean, la fel ca si Calota. Face doar pentru firmele care-si trag bani din toate lucrarile. Volo a iesit primar ca a candidat impotriva SRI stului Savu si s-au mobilizat oamenii sa scape de un SRI st. PSD a crezut ca ce a facut Calota ii va ajunge lui savui sa fie facut primar. Iata ca au pierdut primaria si Calota nu a intrat nici macar in parlament. Ghinion pe toata linia si pentru ei.
Nu mai intru pe aici daca nu ma mai atacati, faceti-va stadionul si bucurati-va, ca-l veti plati din greu.

Marius
14th April 2011, 10:38
romeo, usurel :)

dupa cum vezi, "fanii" Petrolului, in fapt doi indivizi certati cu scoala, nu pricep mai mult de "ba, ne face stadionul". daca le spui de costuri, de comisioane, de combinatii facute la primarie le soliciti prea mult neuronii si risti reactii de acest gen, in care singurul argument e jignirea.

plus ca cine mai jigneste de acum inainte primeste un cartonas de la mine, pana o sa intre mozii acestei sectiuni

cypro
14th April 2011, 12:14
Mi-am facut cont pe acest forum in principal datorita atitudinii unora dintre cei ce se considera "superiori si atoatestiutori". Pana acum m-am multumit sa privesc pozele si sa citesc comentariile pro sau contra (fiecare are dreptul la opinie) ale celor care au postat aici. Insa de la o vreme observ ca discutiile au luat o directie total diferita fata de subiect. Daca aici se discuta despre reconstructia stadionului Ilie Oana ce rost au discutiile despre politica, despre ce a facut sau nu a facut unul sau altul? Bineinteles, in spatele tastaturii si sub acoperirea anonimatului toti suntem "viteji". Le propun celor care isi doresc diferite dispute pe orice alte teme decat cea propusa sa o faca in particular.

Sorin Blaj
14th April 2011, 13:36
Din momentul asta, orice derapaj inseamna bann de minim o zi, indiferent de nume sau preferinta politica.

Cum deviati de la infrastructura, cum veti avea onoare doar sa cititi ce scriu altii. :)

snookerinfo
14th April 2011, 13:40
romeo, usurel :)

dupa cum vezi, "fanii" Petrolului, in fapt doi indivizi certati cu scoala, nu pricep mai mult de "ba, ne face stadionul". daca le spui de costuri, de comisioane, de combinatii facute la primarie le soliciti prea mult neuronii si risti reactii de acest gen, in care singurul argument e jignirea.

plus ca cine mai jigneste de acum inainte primeste un cartonas de la mine, pana o sa intre mozii acestei sectiuni

Adica sa inteleg ca numai cei de acum au facut,fac si vor face combinatii,pana acum s-au inchis ochii din 1990 pana la Volosevici? Si nu, nu l-am votat pe Volosevici pentru ca nu stiam cine e, asa ca nu am mai votat deloc.

Sorin Blaj
14th April 2011, 13:53
Snookerinfo. Derapaje inseamna un limbaj colorat si provocari permanente, nu altceva. Limbajul civilizat este de dorit.

RunRun1730
14th April 2011, 14:04
bai nenorocitule, cat te platesc nenorocitii astia sa te guduri pe aici cu marea realizare care va intereseaza pe unii ca tine si dobitpocii aia din presa locala ? Shahtior a luat 5-1 de la Barcelona, chiar daca au castigat Cupa UEFA, daca vine Liverpool, cu echipa mare si joaca pana la capat cu Petrolul, ne da 10-0, ac ne-a dat Alba Iulia 3-0. Pe voi nu va intereseaza ca aveti nevoie de jucatori in echipa asta, ca in fata unui Feyenoord suntem inca amatori, trebuie neapatrat sa va laudati, asta v-a invatat comunismul, sa va laudati ca faceti pe banii altora si apoi s ale aruncati in fata cat de mult ati facut pentru ei si pe ei nu-i intereseaza. 40 milioane euro imprumutati de o primarie ai carei alesi au fost respnsi de 65 % din po****tie care nu s-a dus sa voteze minciunile care ne sunt varsate.

Romeo esti prost ca apa calda, am vazut si in postarile tale anterioare niste greseli elementare de gramatica si ortografie, asta in primul rand, in al doilea rand habar nu ai ce inseamna fotbalul, in al treilea rand du-te si sesizeaza DNA, ANAF, Politia, SRI-ului, Ursu', Mihai Viteazu, sa vina sa vada cum fura astia bani prin constructia stadionului, nu ma plictisi pe mine pe forum cu ideile tale imbecile!Vorbeste-ne despre stadion ce defecte are, ce nu-ti place, discuta pretul, orice, numa' lasa-ma frate ca innebunesc, toti discutati despre niste scursuri din politica, si cand vine vorba de un protest "dansati dansu '" pinguinului autist....

Marius
14th April 2011, 14:31
unul s-a dus... cine mai jigneste, o pateste :)

N0_NaM3
14th April 2011, 17:00
Lasati-i fratilor sa se oftice si sa critice(doar traim intr-o tara libera), in pace ! Ca noi, petrolistii, o sa avem un stadion adevarat, numai pentru fotbal.

cypro
14th April 2011, 17:28
Lasati-i fratilor sa se oftice si sa critice(doar traim intr-o tara libera), in pace ! Ca noi, petrolistii, o sa avem un stadion adevarat, numai pentru fotbal.

Nu e nici o problema daca cineva critica. Dimpotriva, critica poate fi constructiva atata timp cat iti respecti interlocutorii. Daca unii se oftica pentru ca la Ploiesti se construieste un stadion este un lucru care ma bucura pentru ca se demonstreaza ca tot ceea ce au facut suporterii petrolisti impreuna cu toata comunitatea locala in ultimii ani nu a fost in zadar. /hello/hello/hello

ionica270
14th April 2011, 18:26
salutare,nu am mai scris demult pe site,ar cam fi timpul sa o fac.eu sunt de acord cu banarile,pentru ca nu e normal sa se injure pe niciun site,si vorba unora,aici discutam despre stadionul Ilie Oana,nu despre politica sau altele.Sunt extrem de multumit ca se construieste stadionul,sunt de parere ca sunt suficiente cele 15k de locuri,daca se reuseste promovarea,eu unul cred ca vom avea stadionul plin cu 5-6 formatii din liga 1,indiferent de pretul biletelor(aici trebui sa mentionez ca eu unul din pacate nu imi voi putea sa imi procur abonament,fiindca nu sunt in tara,dar de fiecare data cand voi veni,voi fi prezent pe noul stadion Ilie Oana(''templul nostru'',ca sa parafrazez pe unii dintre fanii ''lupilor galbeni'').In plus voi deveni si eu socios,daca actiunea v-a fi una de succes.Eu unul sunt convins ca pana pe 15 august 2011 stadionul v-a fi gata,si sunt de parere ca la meciul de inaugurare,orice adversar cu nume din Europa,chiar daca nu sunt in forma sau sunt la potential maxim,e de apreciat ca se vrea asta si apreciez acest lucru,chiar daca dupa cate am inteles Liverpool are agenda ocupata in toamna,nu e problema,sunt multi adversari puternici cu care am putea juca,ca de exemplu Sahtior(stiu ca nu se scrie asa,dar e mai simplu :) ),dupa cate am citit,am inteles ca ar fi vorba de Feyenoord,care e un adversar puternic,chiar daca nu e in forma si e la retrogradare.Cam atat pentru moment,va salut pe toti si nu va mai certati sau jigniti ca nu are niciun rost.Astept noi poze si filmulete.salutari

Gabri3l
14th April 2011, 19:44
sponsorul Bergenbier, emblema si poza cu galeria de la meciul cu rapid:) am vazut ca au aparut deja pe cateva autobuze de linie prin centru... a mai remarcat careva?:D..... oricum o idee destul de buna(si pentru sponsor si pentru echipa)

FcP
14th April 2011, 20:47
romeo, usurel :)

dupa cum vezi, "fanii" Petrolului, in fapt doi indivizi certati cu scoala, nu pricep mai mult de "ba, ne face stadionul". daca le spui de costuri, de comisioane, de combinatii facute la primarie le soliciti prea mult neuronii si risti reactii de acest gen, in care singurul argument e jignirea.

plus ca cine mai jigneste de acum inainte primeste un cartonas de la mine, pana o sa intre mozii acestei sectiuni

Ba omuletule...tu esti in primul rand buCURestean, deci n`ai treaba cu ploiestiul, nu sti ce se intampla aici, ce s`a intamplat in ultimii 10 ani si asa mai departe. In al 2-lea rand arata`mi si mie O greseala gramaticala la mine (in afara ca poate am mai omis vreo litera, dar astea sunt greseli tehnice, de scriere, ca nu stau sa verific inainte sa trimit comentul), in al3-lea rand dupa 16 ani de scoala...chiar cred ca nu am fost certat cu ea.

evil78
14th April 2011, 21:04
In al 2-lea rand arata`mi si mie O greseala gramaticala la mine (in afara ca poate am mai omis vreo litera
:)) Daca mai si intrebi, e clar....:yes:

FcP
14th April 2011, 21:07
:)) Daca mai si intrebi, e clar....:yes:

Esti incredibil, daca omiti o litera cum am facut eu intr`un msj, cand am scris "Ploieti" in loc de PLOIESTi, asta nu inseamna ca`s analfabet sau certat cu scoala....m`am coborat prea mult la nivelul tau si daca stau sa`ti iau comenturile la puricat iti gasesc destule greseli (asa cum a zis si cineva mai sus), iar eu nu stau sa`mi verific comenturile inainte sa le public, daca ma certam pe forumul asta cu o somitate in domeniul sportiv, poate le verificam.

N0_NaM3
14th April 2011, 21:09
...si avand in vedere conditiile pe care le ofera, eu zic ca o sa fie minim 5k/meci, de altfel o medie buna ptr liga1.

FcP
14th April 2011, 21:18
...si avand in vedere conditiile pe care le ofera, eu zic ca o sa fie minim 5k/meci, de altfel o medie buna ptr liga1.

Pai normal, citesem pe un site ca dinamo a avut in retur o medie de 1200 de spectatori, ceva de genul, steaua a avut in tur 6k pt ca a fost entuziasmul ala cu piturca, ca acuma nu cred ca mai are 4k, si tot cred ca avand in vedere ca o sa fie 100% acoperit...nu vad cum ar putea sa fie meciuri sub 3-4k de spectatori, numai abonatii cred ca vor fii 2-3k

N0_NaM3
14th April 2011, 21:24
Pai normal, citesem pe un site ca dinamo a avut in retur o medie de 1200 de spectatori, ceva de genul, steaua a avut in tur 6k pt ca a fost entuziasmul ala cu piturca, ca acuma nu cred ca mai are 4k, si tot cred ca avand in vedere ca o sa fie 100% acoperit...nu vad cum ar putea sa fie meciuri sub 3-4k de spectatori, numai abonatii cred ca vor fii 2-3k

Am spus un minim, daca ma intelegi :D .Plus de asta, o sa fie o atmosfera incendiara avand in vedere distanta dintre gazon si tribune. :D
/hello Petrolul, Petrolul /hello

evil78
14th April 2011, 21:39
Pai normal, citesem pe un site ca dinamo a avut in retur o medie de 1200 de spectatori, ceva de genul, steaua a avut in tur 6k pt ca a fost entuziasmul ala cu piturca, ca acuma nu cred ca mai are 4k, si tot cred ca avand in vedere ca o sa fie 100% acoperit...nu vad cum ar putea sa fie meciuri sub 3-4k de spectatori, numai abonatii cred ca vor fii 2-3k
Acestea sunt datele din turul campionatului: http://www.european-football-statistics.co.uk/attn/averom.htm
Steaua a avut o medie de 8.800, iar Dinamo 5.600. Atentie: este vorba de numarul mediu (adica au fost meciuri si cu peste 10.000 spectatori, dar si cu 1.500-2.000)
De remarcat faptul, ca Astra era pe ultimul loc. Cred totusi, ca Petrolul ar fi undeva peste mijlocul clasamentului.

alwn
14th April 2011, 21:40
Esti incredibil, daca omiti o litera cum am facut eu intr`un msj, cand am scris "Ploieti" in loc de PLOIESTi, asta nu inseamna ca`s analfabet sau certat cu scoala....m`am coborat prea mult la nivelul tau si daca stau sa`ti iau comenturile la puricat iti gasesc destule greseli (asa cum a zis si cineva mai sus), iar eu nu stau sa`mi verific comenturile inainte sa le public, daca ma certam pe forumul asta cu o somitate in domeniul sportiv, poate le verificam.

stai mah linistit ca nu e ceva rau sa fi certat cu scoala.. unii efectueaza munci fizice si n-au nevoie de carte. Stii sa socotesti? E suficient, fii respectos cu ceilalti forumisti mai studiati si ti se vor trata cu ingaduinta lipsurile intelectuale. Pana la urma sunt buni si baietii de la galerie pentru atmosfera:sneaky:

FcP
14th April 2011, 21:54
stai mah linistit ca nu e ceva rau sa fi certat cu scoala.. unii efectueaza munci fizice si n-au nevoie de carte. Stii sa socotesti? E suficient, fii respectos cu ceilalti forumisti mai studiati si ti se vor trata cu ingaduinta lipsurile intelectuale. Pana la urma sunt buni si baietii de la galerie pentru atmosfera:sneaky:

In continuare esti invitatul meu sa gasesti greseli gramaticale in postarile mele. Pana atunci bati campii degeaba ;). Oricum toata frustrarea ta, a lui romeo si marius a plecat de la faptul ca Ploiestiul nostru o sa aibe stadion nou nout, al 2-lea cel mai modern din tara dupa cel de la "U", ma rog frustrarea lui romeo (care e ploiestean) e ca n`a facut pesedeul acest stadion :( dar lasa ca pana cand vor reveni la putere se vor toci bordurile si pavelele prin oras.

FcP
14th April 2011, 22:07
Intrati pe doarpetrolul.ro "de maine la treaba" si o sa gasiti 100 si ceva de de pagini fara o jignire, fara un ban, cu pareri pro si contra exprimate corect, cu nelamuriri si explicatii...pentru ca acolo toti suntem din Ploiesti, toti petrolisti, toti stim ce bine pentru echipa dar aici se gasesc 3 rataciti sa critice pentru ca`s niste frustrati din bucuresti. Multumesc celor ce vorbesc despre stadion si nu bat campii aiurea.

alwn
14th April 2011, 22:13
In continuare esti invitatul meu sa gasesti greseli gramaticale in postarile mele. Pana atunci bati campii degeaba ;). Oricum toata frustrarea ta, a lui romeo si marius a plecat de la faptul ca Ploiestiul nostru o sa aibe stadion nou nout, al 2-lea cel mai modern din tara dupa cel de la "U", ma rog frustrarea lui romeo (care e ploiestean) e ca n`a facut pesedeul acest stadion :( dar lasa ca pana cand vor reveni la putere se vor toci bordurile si pavelele prin oras.


frate de unde le tot scoateti.. dimpotriva, eu ma bucur pt stadionul din ploiesti, as fi vrut chiar sa fie mai mare, poate 20.000.

FcP
14th April 2011, 22:26
Oricum te astept cu argumente la ce ai zis mai sus, ca`s analfabet, ca trebuie sa muncesc pe camp sau santier si ce ai mai zis, o somitate in gramatica ca tine presupun ca nu vorbeste aiurea nu?

FcP
14th April 2011, 22:28
Si daca nu aduci argumente, macar sa`ti cer scuze, nu accept sa vina orice putoi sa ma jigneasca pe un forum doar pt ca e in fata calculatorului si nu`l stie nimeni.

Marius
14th April 2011, 22:39
In continuare esti invitatul meu sa gasesti greseli gramaticale in postarile mele.



Oricum toata frustrarea ta, a lui romeo si marius a plecat de la faptul ca Ploiestiul nostru o sa aibe stadion nou nout, al 2-lea cel mai modern din tara dupa cel de la "U", ma rog frustrarea lui romeo (care e ploiestean) e ca n`a facut pesedeul acest stadion :( dar lasa ca pana cand vor reveni la putere se vor toci bordurile si pavelele prin oras.

In alta ordine de idei, raman la parerea ca nu esti foarte istet, ba chiar o parte din activistii astia portocalii va dati de gol atat de usor... Nu este vorba de faptul ca stadionul este construit in timpul mandatului unui primar pedele sau pesede sau ce mai vrei tu, discutia era despre capacitatea orasului de a finanta un asemenea proiect in conditiile in care banii care au fost imprumutati pentru arena nu vor fi recuperati prea curand.

Ca tot le place unora dintre voi comparatia cu stadioanele cu adevarat moderne de afara, afla ca Galatasaray a recuperat mai bine de jumatate din suma totala investita in "Turk Telekom Arena" numai din cedarea drepturilor de imagine si a acordului ca arena sa poarte numele unui sponsor in urmatorii 10 ani. Daca mai pui si 20.000 de bilete vandute pe meci, o sa realizezi ca se poate mult mai bine. Problema mea nu este in fapt o problema decat in inchipuirea voastra, cei care spuneti "bine ca se face un stadion in Ploiesti". Eu as spune "sa facem bine un stadion in Ploiesti", insa mi-e teama ca iti scapa nuanta.

Si apropo, cel mai modern stadion din Romania o sa fie Nationalul din buCUResti, abia apoi "Moina" de la Cluj. SI nu stiu de ce am vaga impresie ca asta de la Ploiesti o sa fie catalogat de UEFA cam pe unde e si cel din Piatra Neamt.

FcP
14th April 2011, 22:47
Ma refeream la stadionul unei echipe de club. Si daca e sa fie cum zici tu, eu zic ca national arena nu are nicio justificare, pt ca se vor disputa 4-5 meciuri pe an acolo daca nu se gaseste nicio echipa sa plateasca suma ceruta de primar si cu toate astea sunt de acord si cu el pt ca eram si suntem muuuult in urma fata de restul tarilor. Nu imi place niciun partid politic doar urasc din toata inima mea pesedeul pentru ce a facut tarii in toti anii astia, atat la nivel de primarii cat si tarii. Gata cu politica, daca mai ai ceva de spus despre stadion esti invitatul meu sa o faci.

Marius
14th April 2011, 22:52
Si daca e sa fie cum zici tu, eu zic ca national arena nu are nicio justificare

ca sa vezi surpriza, aici suntem de acord, ba chiar Nationalul e si mai dubios decat stadionul din Ploiesti pentru ca i s-a dublat pretul fata de proiect. si de ce? pentru ca proiectul ala a fost facut pe genunchi, tot asa cum imi pare si asta de la Ploiesti.

FcP
14th April 2011, 23:01
Nu sunt total de acord, pt ca un stadion national mare si frumos trebuia sa avem, da trebuia facut si intretinut de udrea nu de primarie, intretinerea stadionului va fii un ghimpe in bugetul primariei f.f. mult timp. Noapte buna

alwn
14th April 2011, 23:22
Oricum te astept cu argumente la ce ai zis mai sus, ca`s analfabet, ca trebuie sa muncesc pe camp sau santier si ce ai mai zis, o somitate in gramatica ca tine presupun ca nu vorbeste aiurea nu?

eu nu am zis ca nu ai scoala, alti forumisti au apreciat asta, chiar nu stau acuma sa cotrobai dupa greselile tale. Si daca ai gresit ce? Nu esti om? Ca doar n-oi fi paduche acuma.. Eu am incercat sa te scuz desi nu meritai.
Uite greseala gramaticala grava:
"Ba omuletule...tu esti in primul rand buCURestean"
Deci cand scrii numele Capitalei tarii tale, incepi cu litera mare, nu pui literele mari la mijloc. Chestii din astea poti incerca doar la localitati de provincie si nici acolo nu sunt sigur ca e corect gramatical :sneaky:

Cat despre Romeo, cum sa nu ma amuz ca il scoti tu ca nu stie fotbal cand ala a scris tone de carti de fotbal. Daca o sa ai vreodata in biblioteca excelenta lucrare Istoria fotbalului romanesc scoasa de FRF cu ocazia centenarului, o sa vezi citate din cartile lui Romeo. FRF si-a updatat statistica dupa cartile si studile lui. Dar ce tot vorbesc, ce biblioteca, cum sa ai tu biblioteca?? :headbang: Iar o lucrare ca aia n-ai sa vezi vreodata daramite sa mai ai si bani s-o cumperi, aia nu-i pt orisice paduche

liverpool-kid
15th April 2011, 00:05
haideti va rog va mai certati mult?de doua zile eu intru pe thread si vad cearta ca la usa cortului sa fim seriosi baieti ce va apuca acum?

FcP
15th April 2011, 03:22
Uite greseala gramaticala grava:
"Ba omuletule...tu esti in primul rand buCURestean"
Deci cand scrii numele Capitalei tarii tale, incepi cu litera mare, nu pui literele mari la mijloc. Chestii din astea poti incerca doar la localitati de provincie si nici acolo nu sunt sigur ca e corect gramatical

Uite parerea mea despre tine si capitatal ta http://www.youtube.com/watch?v=vkSsLM5iQhk asta ca sa nu`mi iau ban.
Cat despre provincie...vezi ca buCURestiul nu mai inseamna de mult nimic in fotbalul romanesc.

Marius
15th April 2011, 06:44
Nu sunt total de acord, pt ca un stadion national mare si frumos trebuia sa avem.

ti-am zis si mai sus, e, in mare, aceeasi problema ca la Ploiesti. Tu spui "bine ca s-a facut", eu spun "nu s-a facut bine", ba chiar s-a facut exagerat de scump... nici nu ma asteptam sa intelegi foarte bine diferenta de nuanta, ca sa nu mai zic de constientizarea seminificatiei banului public.

bozo049
15th April 2011, 08:41
e foarte ieftin bai Mariuse ......data viitoare nu mai minti lumea.

Marius
15th April 2011, 09:54
stai sa inceapa cu actele aditionale si suplimentarile de buget pentru lucrari "uitate" de proiectanti, sa vezi atunci ieftineala.

bozo049
15th April 2011, 10:14
O sa mai suplimenteasca cu 3 mil de euro ca sa uneasca tribunele intre ele si se mareste si capacitatea aproape la 20 000 de locuri. Si chiar mas bucura daca ar face rost de bani de la guvern ca arata mai bine cu tribunele unite. Eu ma bucur ca se construieste .....de 20 de ani nu sa construit nimic. Acum sunt 3 stadioane in lucru.

Marius
15th April 2011, 10:24
Daca vrei sa discutam general, unei tari in rahat pana in gat si datoare vanduta pe la FMI cum e Romania numai un stadion de 230 de mil de euro ii mai lipsea, mai ales ca nationala e atat de valoroasa incat se uita de jos in sus la Botswana in clasamentul FIFA.

In cazul particular Ploiesti, unei formatii din divizia B cu asistenta redusa la meciurile de pe teren propriu, fix un stadion nou, de 15.000 de locuri, ii trebuia.

Acum ca sunt in faza de finalizare ambele arene nu poti sa zici STOP, le termini, dar nici nu zici ca un... ca un, "bine ca s-au facut", mai ales in conditiile in care proiectele au fost dubioase de la inceput. Oamenii ca tine, care il tin pe "bine ca s-a facut" in brate si refuza sa-si foloseasca putin creierul le permit celor care distribuie banul public sa dubleze pretul unui stadion.

Daca vorbim de stadionul din Bucuresti, in mod normal trebuia o ancheta severa asupra proiectului si asupra cui l-a aprobat pentru ca nu poti sa faci un stadion de 50.000 de locuri si apoi sa spui ca nu ai luat in considerare amenajarea unor parcari de exemplu, asa ceva ar fi strigator la cer intr-o tara po****ta de oameni normali si s-ar lasa cu anchete, demisii si poate chiar puscarie.

Dar e bine ca se face, nu conteaza ca platim de doua-trei ori mai mult decat costa intr-adevar, bine ca se face.

bozo049
15th April 2011, 10:41
LIA MANOLIU: Fostul primar care sa apucat de proiect si construise 20% din el atribuise unei firme din germania sa faca stadionul cu 130 mil euro(50% primaria+50%guvern)
(In conditile in care aceasta firma in germania facuse acelas stadion cu acelas nr de locuri cu 200 mil euro). Actualul primar nu trebuia sa depaseasca 200 mil de euro cu suplimentarile care lea bagat pe parcurs.
CLUJ ARENA : Costa 40 mil euro cu 30 000 de locuri cu toate dotarile construit in 2 ani de zile. Este catalogat ca o arena ELITE si se termina in vara asta si facut de consilul judetean CLUJ
PLOIESTI: Si acolo la fel ca la CLUJ este un proiect echipa promoveaza si va avea stadion nou cand va fi in divizia A.

bozo049
15th April 2011, 10:50
Eu nu sunt din ploiesti, dar deja ai jicnit un oras intreg cand ai spus ca va fi asistenta redusa. Pot sa fac pariu cu tine ca va fi stadionul ful la fiecare meci cand va fi gata.

Marius
15th April 2011, 10:56
Eu nu sunt din ploiesti, dar deja ai jicnit un oras intreg cand ai spus ca va fi asistenta redusa.

tu jicnesti limba romana in fiecare post si nu-ti zice nimeni nimic. plus ca fanii petrolului raportati la po****tia orasului inseamna doar cateva procente. daca vrei sa vorbim de fanii care se mai duc si la meciuri, procentele scad si mai mult.

bozo049
15th April 2011, 11:11
Tot ce ai scris tu pana acum fara absolut nici o argumentatie ma face sa cred ca esti mani****t cu televizorul si nu vrei sau nu stii sa te documentezi despre ce se intampla in romania......este foarte usor sa sa minti si sa critici. Si daca mai spui odata tara de rahat iti umplu frigiderul cu carne. Daca nu iti convine dute in alta parte. Si argumenteaza cand spui ceva nu vorbe goale cum faceau comunistii.

Marius
15th April 2011, 11:55
hai s-o lasam asa si sa asteptam poze de la stadion :)))

bozo049
15th April 2011, 12:00
Ar fi frumos sa se puna poze cum fac aia de la CLUJ, odata la 2 zile.

Romeo
15th April 2011, 12:33
ce se poate schimba odata la 2 zile ? Asteptati si voi 1-2 saptamani, sa vedeti ca apare ceva. De 2 luni se chinuie sa monteze sustinatoarele de acoperis si materialul. Daca stau acelasi timp la tribuna I depasim august. Cat despre nocturna, deocamdata nu se vede nimic, dar s-au plans aia de la SRI ca se uita lumea cum muncesc ei (din greu). Cat despre ce s-a comentat paginile urmatoare:
pe acest forum in primul rand nu facem ortografie, nici gramatica. Dupa cum se poate vede, dupa 7 replici apare jignirea sau ironia, acuzele, asa se comporta romanul care nu stie prea multe. Si ca sa inchei capitolul culturii, cu care se lauda unii, ei trebuie sa stie ca ziarele sunt corectate de profesori de limba romana care au o activitate in plus pentru care sunt platiti. Nu este cazul forumurilor, in care iti expui o parere.
Am fost si eu la varsta la care vroiam stadion mai mare pentru ca atunci era neincapator la cel putin 1-2 meciuri pe sezon. Acum primarul Ploiestiului, ca sa aibe cu ce se lauda la anul, a imprumutat orasul 40 milioane euro la BRD, din care vreo 20 se vor duce la stadion. Fata de licitatia initiala s-au facut schimbari esentiale si este normal sa coste mai mult. Nu am acuzat furaciuni pentru ca mi-e scarba de circul mediatic in cei care nu ajung la cascaval ii acuza de furt pe ceilalti.
Niciunii nu sunt interesati sa faca ce vor oamenii ci numai ce vor ei. Atunci cand precedentul primar a pavat, a asfaltat, a schimbat stalpii de electricitate au gasit solutia sa dea in el. Cum nu au avut ce sa-i impute, s-a lansat intriga ca totul s-a facut de catre firma lu fi-sa. Pe nimeni nu intereseaza ca orice primarie are si consilieri si acestia tac din gura, sunt de acord cu firmele care castiga licitatiile. Fostul primar trebuia schimbat pentru ca altii nu prindeau ciolanul si l-au convins, iar in prostime au bagat intriga cu fi-sa, adica nu-l mai lasati pe asta sa fure, ca vrem noi. PSD a ales un SRI st candidat pentru primarie si ploiestenii s-au mobilizat. Nu i-a mai interesat ce a facut Calota, au votat, cei 35 % care s-au dus, impotriva SRI ului. In 2008 Base era inca in glorie si la presedintia CJ PDL istul a pierdut cu cateva zeci de sutimi. Actualul primar a avut norocul ca advarsarul a fost SRI st.
Vad tot mai multi romani atrasi de mentalitatea comunista: sa faca ca sa avem, sa ne laudam cu ceva. Pe ei nu-i intereseaza niciodata ca aceste imprumuturi se fac din impozitele lor viitoare, pentru ca nu vor pleca toti in Spania, unde Real si Barcelona au stadioane, dar acolo vin la un cati spectatori vin la Steaua intr-un an. La fel a facut si Ceausescu in anii 70-80, s-a imprumutat si s-a trezit ca trebuie sa dea inapoi. Asta face si PDL, neavandu fonduri cu care sa prosteasca alegatorii, la fel de lacomi ca si PSD ul, se imprumuta din banci ca acestea nu au ce face cu banii.
S-au atacat unii si cand am scris ca daca aduci o mare echipa si asta vine cu titularii si mai vor sa joace pot spulbera o echipa nou promovata, dar si asta ii enerveaza. Rachita, care nu a fost antrenor la nicio alta echipa de doamne-ajuta este acum 'farul calauzitor'. Nu conteaza ca a pierdut la Rapid cu 5-0 sau la Alba Iulia cu 3-0. Nimeni nu vrea sa gandeasca ce poate face o astfel de echipa in liga 1, daca sunt bani pentru a aduce 1-2 jucatori cu experienta si Petrolul are destule experiente in care a adus 'nume' care au lenevit la Ploiesti.
Un om zdravan la cap nu poate suferi la infinit pentru ca echipa pe care a vazut-o prima data pe un stadion nu este sustinuta de nimeni cu bani, intr-un campionat-susanea, unde multi s-au dat la o parte penru ca sa castige cel care era desemnat de la inceput. Si atunci, daca totul este un circ, la fel ca in politica, de ce trebuiesc jigniti altii ? Pentru ca asta este educatia multora care scriu pe forum. Mai putem vorbi de cultura intr-o tara in care premierul face legi impootriva constitutiei si impotriva oamenilor ? Este o alta obsesie a celor modesti de a se da in spectacol cu calitatile culturale sau gramaticale. In viata conteaza sa traiesti bine, sa ai ce doresti, nu sa ti se faca stadion.
Citesc mai sus ca unii compara materialul acoperisului cu cel de pe Allianz Arena. Oare in tara asta nu stim sa facem acoperisuri ? Trebuie neaparat adus materialul folosit de altii ? Cotroceni are un acoperis frumos, dar nu a fost adus de pe 'Delle Alpi' sau alte constructii din anii in care s-a facut Cotrocenii ?
Unii se mai lauda pe aici cat de repede a fost facut acest stadion. La puturosenia din birourile Romaniei este o surpriza, dar cum banii exista, firma constructoare are toate motivele sa faca repede si sa-si ia banii, iar daca apartine ciumei portocalii este si mai excplicabil, in anii 70 a fost un film: musca si fugi. Cam asta vedem si la acestia. Cine mai da comenzi de astfel de lucrari in ziua de azi, sa fie fericiti ca au rins o astfel de lucrare. Dar de ce este firma din Cluj si nu din Ploiesti ? Oare nu avem firme locale de constructii, dornice de a lua bani ? Sau pentru ca premierul este din Cluj, toate firmele trebuie sa fie tot de acolo ? Cat despre rapiditate, stadionul '23 August', cum s-a numit pana in 1990, a fost facut in 137 zile, in anul 1953. A fost cel mai mare din Romania si a putut fi facut, atunci nu era nevoie de dotari, nici de acoperirea lui. Tribuna a II-a si peluzele la fostul stadion Petrolul s-au facut intre 1 iunie si 23 august 1955. Pe atunci se muncea, acum doar ne laudam. Tot ce s-a taraganat la noi in ani de zile, vezi finantele publice Ploiesti, cladire construita in 10 ani, au asteptat sa fie platite, de aia le-au luat ani in sir in care si-au batut joc de tot ce a fost in jur. Un olandez imi spunea in 1992 ca daca la ei ar fi un santier ca la noi, primaria l-ar inchide imediat. La noi cred ca Athenee Palace a fost prima cladire care a fost incercuita cu plasa atunci cand s-a modernizat.

alwn
15th April 2011, 12:56
Uite parerea mea despre tine si capitatal ta http://www.youtube.com/watch?v=vkSsLM5iQhk asta ca sa nu`mi iau ban.
Cat despre provincie...vezi ca buCURestiul nu mai inseamna de mult nimic in fotbalul romanesc.

:happy :happy :happy

hai mai ca am mai vazut galerii din astea de provincie. Uite una si mai haioasa, a lui astra:

http://www.youtube.com/watch?v=f0jPUmYl4pM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=t3YyJTjMygU&feature=related

fusesem odata la mare, la mangalia la un meci sa vezi acolo galerie, pacat ca n-am filmat..:sneaky:

bozo049
15th April 2011, 13:15
Romeo eu stiu ca tu esti pesedist dar sa te iei de acoprisi mi se pare jalnic. Stadionu costa 13 mil de euro nu 20 cum zici tu mincinosule. Firma care construieste stadionul e aceas care a construit Alianz Arena...........parearea mea ca esti comunist si varza in acelas timp.

bozo049
15th April 2011, 13:58
e.....; ......i;

evil78
15th April 2011, 14:03
Romeo eu stiu ca tu esti pesedist dar sa te iei de acoprisi mi se pare jalnic. Stadionu costa 13 mil de euro nu 20 cum zici tu mincinosule. Firma care construieste stadionul e aceas care a construit Alianz Arena...........parearea mea ca esti comunist si varza in acelas timp.
Iar incepeti? Si ce daca e "pesedist"??? La fel e si aprox. 40-50% din po****tia din Romania, tara in care traiesti si tu. Inainte sa fie "pesedist", insa, e un om, ca oricare altul, si are dreptul sa-si exprime parerile. Asa ca nu e nevoie de jigniri, si intreventii de genul "esti varza" "esti comunist" sau "esti jalnic", doar fiindca nu esti de aceeasi parere cu el.... Daca toti oamenii de pe planeta ar gandi la fel, atunci am muri de plictiseala.

narcis90
15th April 2011, 14:04
http://www.youtube.com/watch?v=2-TqOEWjocY&feature=related FC Arges :)

Marius
15th April 2011, 14:12
galeriile au thd, separat pe Intern.

bozo049
15th April 2011, 14:17
Ai si tu dreptate. Mi-a placut ca ai avut argumente in cea ce ai spus. Nota 10

bozo049
15th April 2011, 14:18
pt evil 78 a fost.

Romeo
15th April 2011, 14:44
Romeo eu stiu ca tu esti pesedist dar sa te iei de acoprisi mi se pare jalnic. Stadionu costa 13 mil de euro nu 20 cum zici tu mincinosule. Firma care construieste stadionul e aceas care a construit Alianz Arena...........parearea mea ca esti comunist si varza in acelas timp.

nu ma cunosti de nicaieri, de unde dracu stii ca sunt PSD ist ? Daca ai fi citit explicatiile ca Savu a fost SRI st si d'aia a pierdut primaria Ploiestiului, ai fi putut sa deduci ca nu suport PSD ul. Ei nu vor recunoaste niciodata de ce putinii care s-au dus la vot i-au respins ca nu-l suportau pe Savu. Am vrut sa castige Volosevici, dar pana acum m-am lamurit si de el.
Dar tu nu stii cum sa jignesti, ca nu zic ce-ti terce tie prin cap. Am fost anticomunist toata viata, si atunci cand trebuia sa taci sau sa lingi in cur PCR ul. Intelegi, sau iti depaseste inteligenta ?

bozo049
15th April 2011, 15:03
Bine romeo daca zici ca nu esti comunist te iert pt tot ce ai spus pana acum.Bafta

Sorin Blaj
15th April 2011, 16:29
Ce-mi plac impacarile astea. :) :ok:

Sorin Blaj
15th April 2011, 16:33
Daca vrei sa discutam general, unei tari in rahat pana in gat si datoare vanduta pe la FMI cum e Romania numai un stadion de 230 de mil de euro ii mai lipsea, mai ales ca nationala e atat de valoroasa incat se uita de jos in sus la Botswana in clasamentul FIFA.

In cazul particular Ploiesti, unei formatii din divizia B cu asistenta redusa la meciurile de pe teren propriu, fix un stadion nou, de 15.000 de locuri, ii trebuia.

Acum ca sunt in faza de finalizare ambele arene nu poti sa zici STOP, le termini, dar nici nu zici ca un... ca un, "bine ca s-au facut", mai ales in conditiile in care proiectele au fost dubioase de la inceput. Oamenii ca tine, care il tin pe "bine ca s-a facut" in brate si refuza sa-si foloseasca putin creierul le permit celor care distribuie banul public sa dubleze pretul unui stadion.

Daca vorbim de stadionul din Bucuresti, in mod normal trebuia o ancheta severa asupra proiectului si asupra cui l-a aprobat pentru ca nu poti sa faci un stadion de 50.000 de locuri si apoi sa spui ca nu ai luat in considerare amenajarea unor parcari de exemplu, asa ceva ar fi strigator la cer intr-o tara po****ta de oameni normali si s-ar lasa cu anchete, demisii si poate chiar puscarie.

Dar e bine ca se face, nu conteaza ca platim de doua-trei ori mai mult decat costa intr-adevar, bine ca se face.

N-ai dreptate Marius. Pe principiul asta nu s-ar mai face nimic in tara asta, indiferent ca ne referim la stadioane moderne sau autostrazi, ca sa dau doar doua exemple.

Pana in 2007 ne intrebam de ce nu se face nimic in sensul asta. Acum ne intrebam de ce se face?


Intrebarea portivita pentru mine este de ce nu se face si in Timisoara?

bozo049
15th April 2011, 16:37
Corect Sorin Blaj.......Acum ca se face toate lumea urla dar cand nu se facea era mai bine?

Romeo
15th April 2011, 16:41
N-ai dreptate Marius. Pe principiul asta nu s-ar mai face nimic in tara asta, indiferent ca ne referim la stadioane moderne sau autostrazi, ca sa dau doar doua exemple.

Pana in 2007 ne intrebam de ce nu se face nimic in sensul asta. Acum ne intrebam de ce se face?

chiar crezi ca nu avem ce face ? Numai autostrazile alea recent atribuite regilor soselelor inseamna cateva sute de kilometri, da Udrea tocmai anunta reabilitarea drumurilor nationale, strazile oraselor facute acum mai mult de 10 ani asteapta sa fie asfaltate, cainii asteapta sa fie dusi la adaposturi, sistemul sanitar trebuie regandit, tratat cu seriozitate ca sa nu ne mai arate Cseke filme de groaza, sa nu mai plimbi amarata din J Constanta in Vaslui si inapoi. De la anul trebuiesc returnate miliarde de euro, deci facute alte imprumuturi din care sa fie platite, apoi vor innebuni astia cu campaniile electorale, pentru ca omul vede ca nimeni nu a facut ceva pentru el si pe oricine ar vota, tot aia va fi. Timisoara se pregateste pentru Cempions lig, ceva modernizari vor fi necesare, stadionul National va mai cere ceva banuti, la fel Clujul.

Romeo
15th April 2011, 16:51
Romeo eu stiu ca tu esti pesedist dar sa te iei de acoprisi mi se pare jalnic. Stadionu costa 13 mil de euro nu 20 cum zici tu mincinosule. Firma care construieste stadionul e aceas care a construit Alianz Arena...........parearea mea ca esti comunist si varza in acelas timp.

stadionul se afla abia la jumatate, asa ca pana la devizul final mai e mult. La National nu s-a modificat nimic si pretul a crescut ca sa se certe Sorinel cu Lenuta. La Ploiesti planul s-a schimbat radical, s-a daramat o tribuna, s-a refacut proiectul pentru acea parte si este perfect logic ca totul va costa mai mult, asa ca iar jignesti fara sa gandesti (sau iti cer prea mult ?). Pana si numarul de locuri va creste la 16-17.000, care inseamna mai multe scaune. Oare n-or fi uitat astia nimic esential din proiectul noului stadion ? Nocturna, turnichetii, drenajul, parcare, lojele - unde or fi fost plasate in proiectul initial, care continea acea tribuna ?
Firma care construieste stadionul din Ploiesti a facut Allianz Arena ? Saracii nemti !

bozo049
15th April 2011, 16:52
Romeo tata sistemu sanitar e asa de 20 de ani nu e de vina ministru. Eu nu am vazut doctor sarac si bani sunt destui si la spitale dar cei care administreaza fac contracte sa se imbogateasca ei adica prin rotatie sta 1 an director. Eu stiu cazuri reale.....asta se intampla de 20 de ani. Cand nu construiesti nu lasi in urma ta nimic........asta au facut toti ceilalti ca si ei sau imprumutat la FMI.De 20 de ani ne imprumutam la FMI si nu sa construit nimic.

alwn
15th April 2011, 17:01
stadionul ca si autostrada sunt investitii nu bani cheltuiti. Nu conteaza cat de saraca e tara trebuie sa investesti in infrastructura altfel vei ramane si urmatoarea mie de ani la fel de saraca. Ce inseamna un stadion ca asta pt industria de profil? locuri de munca, cateva sute directe si multe alte mii indirecte, productie de materiale, prefacabricate pana si componenta transporturi iese in castig. Oricum si un stadion si o autostrada se amortizeaza, in multi ani dar se amortizeaza. Dar daca le faci dezvolti economia. Daca nu faci nimic nici n-o sa dezvolti nimica. Cat despre furat, umflat facturi asta e alta discutie..

mikha
15th April 2011, 17:05
Te-ai gandit dom' Romeo cand ai dat cu mana-n urdinis ce reactii vei starni ? Citesc p'aci ca 'mneata ai scris carti vestite despre fenomenul numit football. Jos palaria..pe care n-o mai purtam ca n-ar mai fi la moda din cauza "basc-ului" proletar! Totusi indoiala incolteste-n mintea mea. Din cele citite (scrise de nobilul dvs. condei) parca totusi nu "miros" fler, eleganta si impartialitatea de care (teoretic) ar trebui sa dea dovada un vajnic slujitor al literelor. Ba chiar pot spune ca sunteti un pic partinitor si subiectiv pe alocuri de-a dreptul provocator! Domnilor! Pe stadioane indiferent de clasa sociala, de pregatire, de formatiune intelectuala suntem suflete cucerite de spectacolul sportiv. Ne bucuram si ne suparam deopotriva. Pe acest forum cred ca s-a ajuns la un limbaj inadecvat, insinuator chiar jignitor. Mea Culpa nu sunt sfant! Va indemn sa revenim la subiectul dezbatut si sa mai lasam rautatile ce razbesc la suprafata datorita atavismul genetic al neamului nostru! HAI PETROLICAAAAAAAAAAAAA !!!!( tin cu tine si daca joci in oraseneasca ca-ti sunt suporter devotat )

mikha
15th April 2011, 17:23
Indemn "lunetistii " sa caute greseli gramaticale in textul meu. Sunt cateva, descoperitorii vor primi un bilet de intrare "bogea" pe noul "Ilie Oana", asta din solidaritate cu cei care, fiind mai tineri scriu cum se aude datorita PC-ului si a site-urilor de socializare. Daca nu au pus liniutele la locul lor nu inseamna neaparat ca sunt"analfabeti" Nu mai fiti rai !

catalin_bv
15th April 2011, 19:26
Exista moderator care sa mute discutiile astea extrem de interesante in alta parte?

Marius
15th April 2011, 20:33
N-ai dreptate Marius. Pe principiul asta nu s-ar mai face nimic in tara asta, indiferent ca ne referim la stadioane moderne sau autostrazi, ca sa dau doar doua exemple.

Pana in 2007 ne intrebam de ce nu se face nimic in sensul asta. Acum ne intrebam de ce se face?

:))

nu Sorine, ne intrebam de ce se facem mai scump decat e normal, ne intrebam cum e posibil sa dublezi pretul fata de proiect si nimeni nu zica nimic, ba chiar sa sustina cu nesimtire, si aici ma refer la anumiti oameni politici, ca "e bine ca se face".

ar fi bine daca s-ar face bine si corect.

Sorin Blaj
15th April 2011, 20:37
:)

Te rog sa protestezi, sa nu mergi la meciurile disputate pe stadioanele noi, pastreaza-te pentru Ghencea si sa ocolesti autostrazile. :ok:

Marius
15th April 2011, 20:50
de protestat am facut-o si o voi face cu fiecare ocazie, de mers pe stadion o sa merg de cate ori vreau pentru ca e facut si din banii mei iar autostrazile ne cam ocolesc pe noi deocamdata...

atitudinea asta a ta imi confirma totusi un feeling, insa nu-i bai, nimeni nu e perfect.

apropo, ma bucur ca tu esti atat de realizat in viata incat nu te intereseaza ca din impozitele pe care sper ca le platesti indivizi dubiosi prospera marind artificial pretul proiectelor de acest gen. imi pare rau ca unii membri de partid incearca sa dea o tenta politica acestor thd., ridiculizand interesul legitim al contribuabilului pentru modul in care i se cheltuie banii. dar nah, asa-i la noi :)

Sorin Blaj
15th April 2011, 21:01
Atitudinea mea? Faptul ca ma bucur ca in sfarsit se face ceva vizibil? Poate nu esti atent, dar tot ce se face in jurul tau implica bani publici. Daca ai avea informatii cu privire la cati bani se duc pe apa sambetei doar pe plombarea gropilor din Romania, n-ai mai plange dupa banii ce se cheltuie suplimentar in trei stadioane si doua autostrazi ce vor fi utilizabile in totalitate peste vreo 10 ani.

Faptul ca dupa 20 de ani se construiesc in sfarsit trei stadioane noi in Romania este doar un prim pas. Sunt convins ca vor urma si altele in scurt timp.

Pentru toate trebuie sa existe un inceput. :ok:


PS: 99% ca feelingul te inseala. :)

Marius
15th April 2011, 21:10
Sunt foarte atent si e perfect adevarat ce spui. Asta nu ma face, totusi, sa nu "plang" dupa alti bani cheltuiti aiurea. Eu n-am cerut niciodata, nici pe forum si nici altundeva stoparea constructiei stadioanelor sau daramarea lor, ci doar verificarea temeinica a lucrarilor si pedepsirea vinovatilor, indiferent de culoarea lor politica.

Plus constientizarea faptului ca se poate construi bine, fara furtisaguri. Insa cu atitudinea "bine ca se face ceva, lasa ca fura si altii" ma tem ca si copiii nostri o sa aiba cunt de suferit. In fine, am deviat destul.

Sorin Blaj
15th April 2011, 21:22
Unde am spus eu ca e bine ca se face si asa? Eu sustin ca e bine ca se face, tu esti cel care ai informatii precise despre cat se fura.

In ce priveste stadionul din Ploiesti, are cele mai reduse costuri dintre cele trei si a fost singurul care a fost realizat din banii primariei. Cel putin eu n-am auzit de alocari de fonduri de la bugetul de stat.

Concluzia care se desprinde e simpla, daca Ploiestiul a putut, de ce Timisoara, Iasiul, Constanta, Craiova sau Brasovul n-ar putea?

Marius
15th April 2011, 21:40
Concluzia care se desprinde e simpla, daca Ploiestiul a putut, de ce Timisoara, Iasiul, Constanta, Craiova sau Brasovul n-ar putea?

Pai, in primul rand, nu e interes. Apoi nu sunt conditii pentru performanta sau oameni dispusi sa o faca posibila.

Despre costuri ar trebui sa discutam cand le vor face publice, daca le vor face... eu unul cred ca vor sari de 20 de milioane de euo, insa e posibil sa ma insel.

Nu trebuie sa uiti nici metoda de constructie aleasa la Ploiesti, cea mai simpla si cea mai ieftina.

Sorin Blaj
15th April 2011, 21:42
Asta era si ideea. Calitate la un pret ieftin. Se poate, doar sa existe vointa. Sper ca Ploiestiul sa fie un exemplu in acest sens. :ok:

evil78
15th April 2011, 21:48
In ce priveste stadionul din Ploiesti, are cele mai reduse costuri dintre cele trei...

Nu numai ca nu a costat mult, dar s-a si lucrat la el intr-un ritm "chinezesc" (adica foarte rapid). Ceea ce e un lucru de laudat, mai ales intr-o tara, unde ne-am obisnuit cu termene de finalizare puse doar asa, "orientativ"...
Acum aprox. 6 luni, santierul arata asa:
Poza de pe 17 octombrie...
http://img809.imageshack.us/img809/1023/dsc00775i.jpg

Marius
15th April 2011, 21:54
pai fiind facut din prefabricate e normal ca lucrarea sa mearga repede. in plus, stadionul e mult mai mic comparativ cu celelalte doua, asa ca si costurile de productie sunt mult reduse.

despre calitatea lucrarii... nu vreau sa fiu nici carcotas si nici prea optimist, vedem cand o sa fie gata :)

chiar discutam cu zebe parca despre solutia asta de constructie modulara care ar fi foarte buna pentru multe orase din tara cu stadioane arhaice.

evil78
15th April 2011, 22:06
pai fiind facut din prefabricate e normal ca lucrarea sa mearga repede. in plus, stadionul e mult mai mic comparativ cu celelalte doua, asa ca si costurile de productie sunt mult reduse.

despre calitatea lucrarii... nu vreau sa fiu nici carcotas si nici prea optimist, vedem cand o sa fie gata :)

chiar discutam cu zebe parca despre solutia asta de constructie modulara care ar fi foarte buna pentru multe orase din tara cu stadioane arhaice.
Daca citesti mai atent, vei vedea, ca eu nu am comparat timpii de constructie de la acest stadion, cu timpii de la celelalte doua stadioane. Vorbeam in general, orice tip de constructie din Romania, 95% e cu intarzieri. MAI ALES cele cu finantare din bani publici. Trecem zilnic, doar in Bucuresti, pe langa niste santiere, la intrarea carora scrie :"termen finalizare 2009", sau alte date din astea nostime, mai ales daca le privim acum, in 2011 :).
Revenind la stadion, sigur ca a mers lucrarea repede tocmai datorita detaliilor enumerate si de tine. Dar, in general in Romania lucrarile de infrastructura nu intarzie din cauza solutiilor tehnice complicate folosite, ci din nenumarate alte motive, pe care banuiesc, ca le stii si tu foarte bine. (de exemplu, ca sa ramanem la domeniul sportiv, stadionul Lia Manoliu nu a stagnat atatea luni, fara sa se miste nimic pe santier, din cauza complexitatii lucrarilor, ci din cauza cretinilor din consiliul local. Daca se lucra constant, fara intrerupere, stadionul trebuia deja sa fie inaugurat in momentul de fata.)

Marius
15th April 2011, 22:13
corect, si ca sa vezi ca Ploiestiul e in Romania, se pare ca si aici termenul de predare va fi depasit cu cateva luni.

Sorin Blaj
15th April 2011, 22:25
Marius. Nu esti corect. La inceput nu se prevedea reconstruirea tribunei I. Daca intra de la inceput in proiect, acum era la acelasi nivel cu celelate trei.

Mai mult, aspectul asta trece la plus, nu la minus, pentru ca produsul final va fi spactaculos, nu neterminat, cum ar fi aratat daca ramaneau la proiectul initial.

Se poate spune ca mai exista oameni inteligenti si in Romania.

Oricum, la cum se lucreaza, am o singura necunoscuta: promoveaza Petrolul? :ok: :)

evil78
15th April 2011, 22:30
Marius. Nu esti corect. La inceput nu se prevedea reconstruirea tribunei I. Daca intra de la inceput in proiect, acum era la acelasi nivel cu celelate trei.

Mai mult, aspectul asta trece la plus, nu la minus, pentru ca produsul final va fi spactaculos, nu neterminat, cum ar fi aratat daca ramaneau la proiectul initial.
Se poate spune ca mai exista oameni inteligenti si in Romania.


Cred ca as fi vomitat in cascade, daca lasau tribuna aia caraghioasa, cu termopane albe, si nu faceau alta noua, care sa se potriveasca cu peluzele si tribuna2.

Sorin Blaj
15th April 2011, 22:34
Daca inchid si colturile in viitor ...

evil78
15th April 2011, 22:44
Daca inchid si colturile in viitor ...
Sa te auda Domnul......si seful de la SRI. :D

ciorbicafaristu
15th April 2011, 23:08
Concluzia care se desprinde e simpla, daca Ploiestiul a putut, de ce Timisoara, Iasiul, Constanta, Craiova sau Brasovul n-ar putea?


Pai, in primul rand, nu e interes. Apoi nu sunt conditii pentru performanta sau oameni dispusi sa o faca posibila.

nu stiu cum e in alte parti, insa la constanta raspunsul e simplu...primarul si presedintele c.j.c sunt in razboi total cu pdl-ul, adica aia cu banii...daca voi credeti ca este o pura coincidenta ca stadioanele astea s-au facut in orase cu conducere pdl-ista va inselati amarnic...la constanta exista proiect aprobat pt o polivalenta de 10 mii de locuri, insa nu sunt bani...faceti o comparatie intre sumele primite inapoi de la centru de cluj, prahova si constanta (in raport cu cat cotizeaza) si veti vedea de ce aia si-au permis iar altii nu

Sorin Blaj
15th April 2011, 23:54
Din punctul asta de vedere lucrurile sunt clare, dar exemplul de la Ploiesti arata ca se poate si cu bani mai putini.

N0_NaM3
15th April 2011, 23:59
Eu am impresia ca Marius, s-a nascut pesimist,fara sa te jignesc ptr ca mi-am dat seama ca traim, totusi, in sec. XXI si nu-si mai au rostul jignirile si injuraturile.
Unde in tara asta, ai vazut tu ceva facut pe "corecte" din bani publici ? Si cu asta cred ca am incheiat discutia. :)
P.S. Cu Petrolul tot inainte !!!

Gabri3l
16th April 2011, 00:12
http://img263.imageshack.us/img263/7509/imagine0298.jpg
www.doarpetrolul.ro

DanielCta
16th April 2011, 01:12
nu stiu cum e in alte parti, insa la constanta raspunsul e simplu...primarul si presedintele c.j.c sunt in razboi total cu pdl-ul, adica aia cu banii...daca voi credeti ca este o pura coincidenta ca stadioanele astea s-au facut in orase cu conducere pdl-ista va inselati amarnic...la constanta exista proiect aprobat pt o polivalenta de 10 mii de locuri, insa nu sunt bani...faceti o comparatie intre sumele primite inapoi de la centru de cluj, prahova si constanta (in raport cu cat cotizeaza) si veti vedea de ce aia si-au permis iar altii nu

La Constanta sa avem speranta cu sala ,al carei proiect este pe site-ul primarie de cativa ani dar nimic pana acum :)) si chiar daca ar fi banii de la guvern Mazare nu ar da banii pe stadion ,ci probabil pe ceva legat de un sport nautic.

FcP
16th April 2011, 06:04
:)

Te rog sa protestezi, sa nu mergi la meciurile disputate pe stadioanele noi, pastreaza-te pentru Ghencea si sa ocolesti autostrazile. :ok:

Bravo!

FcP
16th April 2011, 06:10
Lasati`l ma in pace, dupa capul lui ar trebui sa se faca autostrazi cu o singura banda pe sens ca oricum nu avem bani de motorina:))), tara e de *****, si atata timp cat avem caini vagabonti pe strada, statul cheltuie bani cu stadioane si autostrazi:)) suntetm un popor denaturat, cine a mai pomenit in lumea asta un popor care sa investeasca in infrastructura??? :)) Stadionul asta care a costat pana`n 15 mil d euro, cel mai ieftin calitate pret posibil lui tot nu`i convine:)), omul e clar gica contra si nu te poti intelege cu el. Voi sunteti tampiti ca va puneti la mintea lui, nu`l mai bagati in seama si mai bine puneti niste poze cu stadionul asta SCUMP :)))

FcP
16th April 2011, 06:26
Oprescu (care a facut parte din partidul care`i da lui de mancare si care`l plateste sa posteze aici) a facut un stadion de 55k locuri cu aproape 300 mil euro, Volosevici a facut un stadion de 15k locuri cu mai putin de 15 mil euro si omul tot zice ca e scump, ca nu e bine, e normal, i`a zis pesedeul ca`i da un coltuc de paine pt munca prestata si el executa :)). Va garantez ca daca costa stadionul 1 mil de lei vechi el oricum posta aici ca e scump si ca pesedeul il facea mai ieftin. Alta treaba chiar nu avem decat sa bagam in seama toti autistii??? Sau imbecilitatea aia ca de ce se face stadion unei divizionare B:|, pai bai mascariciule, cand Petrolul lua campionate, steaua ta nu exista mai omule, steaua ta daca nu era sustinuta de partid nu avea niciun titlu. Oricum de la anul steOAIA va fii egala concordiei chiajna, fara titluri, fara palmares, v`a ingropat jiji de tot :)), noi cum ne cum ne`am batut cu sistemul si ne`am recapatat echipa cu traditie cu tot, voi pana una alta nu aveti nicio echipa, va umileste berbecali cum vrea el, va cheama la stadion cand vrea el, va da afara cand vrea el si`si bate joc de voi cand vrea el, asta cand nu coboara meme sa mai bata cate un suporter:)))

Gabri3l
16th April 2011, 07:25
sponsorul Bergenbier, emblema si poza cu galeria de la meciul cu rapid:) am vazut ca au aparut deja pe cateva autobuze de linie prin centru... a mai remarcat careva?:D..... oricum o idee destul de buna(si pentru sponsor si pentru echipa)

http://img825.imageshack.us/img825/8273/asdqo.jpg

http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif

Romeo
16th April 2011, 08:41
Romeo tata sistemu sanitar e asa de 20 de ani nu e de vina ministru. Eu nu am vazut doctor sarac si bani sunt destui si la spitale dar cei care administreaza fac contracte sa se imbogateasca ei adica prin rotatie sta 1 an director. Eu stiu cazuri reale.....asta se intampla de 20 de ani. Cand nu construiesti nu lasi in urma ta nimic........asta au facut toti ceilalti ca si ei sau imprumutat la FMI.De 20 de ani ne imprumutam la FMI si nu sa construit nimic.

dar la constructori te-ai uitat vreodata cat sunt de bogati, sau la primari, care sunt refuzati astazi la vot de majoritatea po****tiei oraselor, inclusiv Ploiesti (35 % prezenti), Bucuresti (30 % prezenti la vot) ? Doctorul face 6 ani facultate grea, daca zbarceste o formula chimica pica examenul, daca nu-i place decanului, tot aia. El nu va mai auzi niciodata dupa ce termina de acele formule (pentru ca sunt tratamente standard, nu le inventeaza el).
Stiu, sunt doctori bogati, dar macar la aia ai speranta ca te vindeca, sau mai traiesti un an la cancer. Degringolada fotbalului romanesc a inceput in 1991, cand numarul de spectatori s-a injumatatit, de atunci ramane la media de 5000, exceptie facand Bucurestiul, unde potentialul uman este mare (de la vara capitala ramane cu 3 echipe in L1) si orasele in care echipele care trag la titlu (Timisoara, Cluj, orase revigorate de lupta pentru titlu). A mai reusit Piti sa atraga spectatori la Craiova, unde persista nostalgia anilor 80, cand Craiova s-a batut la titlu pentru ca au avut si sustinerea PCR ului local. Fara acesta, Oblemenco, Ciupitu, Crisan poate ar fi ales alta echipa, dar asta e alta poveste.
Du-te la sectia oftalmo de la Spitalul Jud sectia Buna Vestire. Cladirea este nerenovata din anii 70 si acolo se fac operatii de cataracta, dupa care omul spera sa mai vada. Corpul din spate al aceleiasi sectii este la fel de nereabilitat, dar probabil ca esti tanar, nu ai treaba acum cu spitalul.
Am scris de mai multe ori: nu as fi avut nimic impotriva daca ar fi venit oamenii ca in 1977 sau 1982 sau 1987, dar in actualele conditii stadionul este un lux intr-un oras care arata ca dupa iarna, ca sa nu zic bombardat (gropi la tot pasul, pe strazi bine facute acum 12 ani, vezi gropile chiar in fata stadionului, fosta intrare principala). De caini pe insusi artera cea mai circulata, in fata marketului Omnia nici nu mai trebuie amintit. Daca rulezi cu 50 la ora (ai trecut pe verde, te grabesti spre Sinaia sau Bucuresti) si-ti sare un caine in fata masinii, franezi si te trezesti ca te loveste o masina in spate cum este ?
Calota a facut singura prostie, a facut o caricatura de tribuna, considerand ca tribuna II este suficienta pentru cei care mai veneau. La fel cum tribuna I a tinut 1936-1996, nu era risc de daramare nici la II (1955-2010) (Giulestiul inca trebuie sa reziste). De acord ca era veche, ca ne puteam gandi la demolare. Lui Volo i-a picat excelent acest proiect, a fost solicitat vehement, pana la urma tinerii sunt si ei ploiesteni, are posibilitatea de a vira bani la firmele agreate de PDL (fiecare ofera bani celor care-i sustin partidul de paraziti), alti ploiesteni nu au iesit sa protesteze si daca au depus cerere de reabilitare a strazii sunt tratati cu sictir.

Romeo
16th April 2011, 09:01
Dar, in general in Romania lucrarile de infrastructura nu intarzie din cauza solutiilor tehnice complicate folosite, ci din nenumarate alte motive, pe care banuiesc, ca le stii si tu foarte bine. (de exemplu, ca sa ramanem la domeniul sportiv, stadionul Lia Manoliu nu a stagnat atatea luni, fara sa se miste nimic pe santier, din cauza complexitatii lucrarilor, ci din cauza cretinilor din consiliul local. Daca se lucra constant, fara intrerupere, stadionul trebuia deja sa fie inaugurat in momentul de fata.)

Orice lucrare incepe cu proiectul, acela se face dupa ce cere beneficiarul. Proiectantul va raspunde in veci de orice surpare, inclusiv la cutremur. De ex Casa Republicii a fost proiectata pentru cutremur de gradul 9, ceea ce nu a fost niciodata in Ro, pentru bombardament atomic (obsesiile lui nea Nicu). Un stadion nu trebuie sa cada la cutremur de 7,5 (mai mare ca in 1977). De altfel, nu cred ca in Ro a cazut vreun stadion facut din beton, in timp ce in Anglia au fost acum 80 de ani tribune prabusite, doar ca la aia veneau zeci de mii de oameni.
Stadionul National a fost finantat si de Primarie si de guvern. Nu aruncati totul in capil celor de la Primarie, nu ei sunt vinovati de sicanele guvernului la capitolul bani, iar o firma nu trebuie sa lucreze la promisiunile guvernului. Sunt multe discutii in ceea ce priveste incalzirea locuintelor, subventionata ori de Primarie ori stabilita prin lege, daca Primaria se trezeste ca trebuie sa contribuie la gigacalorie, va cauta bani pentru stadion, etc.
Nationalul trebuie inaugurat la 9 august si mai sunt scaune de montat, terenul este inca un santier si nu-mi dau seama cat de repede poate fi facut drenajul (piatra sub pamantul in care se pune gazonul), totul nivelat, iarba sa creasca, si asta nu se poate face inainte de finalizarea constructiilor, scoaterea utilajelor.
La Ploiesti, ar mai fi 4 luni jumate, dar nu ar fi o catastrofa daca ar intarzia si ar fi si motivul schimbarii proiectului. Chiar ar fi interesant cum au putut sa faca proiectul initial cu acea bazaconie in mijloc, tribuna II fiind mult mai inalta. In realitate cred ca au urmarit s anu inceapa protestele ca darama ce au facut ceilalti, iar demolarea operei lui Calota sa se faca dupa ce se vede ceva.
Deci termenul de realizare este OK, anormal a fost la multe alte constructii, dar peste tot au fost sicane din mai multe parti, sau plati imposibil de realizat.

had3s89
16th April 2011, 11:06
pana la urma cum ramane?parca spusese un tip pe aici ca stadionul pana la urma va fi extins la 20.000 de locuri.20.000 sau 15.000 cum era stabilit initial?ar fi pacat ca un oras precum Ploiestiul sa n-aiba un stadion mai maricel:ok:

chelstone91
16th April 2011, 11:28
15000 locuri

carstic2000
16th April 2011, 12:12
Din calcule reiese ca avea avea undeva intre 16.000 si 17.000

parazitus
18th April 2011, 00:09
ce calcule? ochiometrice?

eugene12
18th April 2011, 00:40
pana la urma cum ramane?parca spusese un tip pe aici ca stadionul pana la urma va fi extins la 20.000 de locuri.20.000 sau 15.000 cum era stabilit initial?ar fi pacat ca un oras precum Ploiestiul sa n-aiba un stadion mai maricel:ok:

Eu cred ca cei de la Primarie nu dau detalii despre ce fac acolo pentru a nu justifica cresterea costului. Daca isi dezvaluie adevaratele intentii intr-o faza initiala, trebuie sa mai scoata bani din buzunar imediat si atunci ar iesi scandal. Asa, se construieste tribuna 1 de la baza in loc sa o extinda pe cea care a fost....mai pun o caramida aici.....mai pun 1000 de locuri acolo. Concluzie: capacitate mai mare, tribuna 1 mai moderna...cost mai mare. Cind stadionul este aproape gata mai organizam niste "porti deschise" si chiar daca cerem bani mai multi lumea n-o sa mai faca scandal. Cam asa se face treaba in Romania si nu numai...

Romeo
18th April 2011, 08:50
Eu cred ca cei de la Primarie nu dau detalii despre ce fac acolo pentru a nu justifica cresterea costului. Daca isi dezvaluie adevaratele intentii intr-o faza initiala, trebuie sa mai scoata bani din buzunar imediat si atunci ar iesi scandal. Asa, se construieste tribuna 1 de la baza in loc sa o extinda pe cea care a fost....mai pun o caramida aici.....mai pun 1000 de locuri acolo. Concluzie: capacitate mai mare, tribuna 1 mai moderna...cost mai mare. Cind stadionul este aproape gata mai organizam niste "porti deschise" si chiar daca cerem bani mai multi lumea n-o sa mai faca scandal. Cam asa se face treaba in Romania si nu numai...

cauta tu o caramida pusa in noul stadion si ti-o platesc triplu!
tribuna I initiala nu avea ce cauta in noul stadion, e ca si cum ai face un palat cu baza un bordei. A fost un siretlic: se incep lucrarile, se arata ceva grandios dupa care se schimba planul la T1. Este perfect logic ca cheltuielile sa creasca, in acest sens. Dar la stad National cheltuielile inteleg ca au crescut considerabil si acolo nu s-a schimbat proiectul. La Ploiesti a trebuit refacut proiectul la T1 si, bineinteles ca si proiectarea costa, nu cat restul, dar s-au pus zeci de mii in plus numai la asta.
Sa nu se uite ca Ploiestiul s-a imprumutat 40 milioane E la BRD, deci totul este pregatit si e treaba constructorului cat de repede va pune mana pe cat mai multi bani.
Numai Germania nu se incadreaza in acest sistem de crestere a cheltuielilor si intarziere a lucrarilor.
Intrebarea este: unde joaca Petrolul pana in septembrie ? Conpet sigur nu este stadion de L1, iar promovarea s-a rezolvat 95 %.

eugene12
18th April 2011, 14:05
cauta tu o caramida pusa in noul stadion si ti-o platesc triplu!
tribuna I initiala nu avea ce cauta in noul stadion, e ca si cum ai face un palat cu baza un bordei. A fost un siretlic: se incep lucrarile, se arata ceva grandios dupa care se schimba planul la T1. Este perfect logic ca cheltuielile sa creasca, in acest sens. Dar la stad National cheltuielile inteleg ca au crescut considerabil si acolo nu s-a schimbat proiectul. La Ploiesti a trebuit refacut proiectul la T1 si, bineinteles ca si proiectarea costa, nu cat restul, dar s-au pus zeci de mii in plus numai la asta.
Sa nu se uite ca Ploiestiul s-a imprumutat 40 milioane E la BRD, deci totul este pregatit si e treaba constructorului cat de repede va pune mana pe cat mai multi bani.
Numai Germania nu se incadreaza in acest sistem de crestere a cheltuielilor si intarziere a lucrarilor.
Intrebarea este: unde joaca Petrolul pana in septembrie ? Conpet sigur nu este stadion de L1, iar promovarea s-a rezolvat 95 %.

Caramizi vor fi foarte multe in special la Tribuna 1 in interior. Camerele, vestiarele....cred ca vor fi separate de pereti din caramizi....asa ca pregateste-te esti bun de plata'
La Stadionul National Bucuresti bugetul initial a fost aprobat fara includerea acoperisului care....costa.
Daca Elena Udrea a spus ca Guvernul plateste autoritatile locale jumate din costul construirii de noi stadioane sali de sport etc. oare Ploiestiul nu poate face o cerere in acest sens?

Gabri3l
18th April 2011, 14:18
30GGm3IkeHQ&feature=player_embedded

stava
18th April 2011, 14:18
http://img541.imageshack.us/img541/1900/img0003mk.jpg
http://img571.imageshack.us/img571/9296/img0004jl.jpg
http://img687.imageshack.us/img687/6641/img0005xq.jpg
http://img716.imageshack.us/img716/6702/img0006jl.jpg
http://img641.imageshack.us/img641/5715/img0007di.jpg

eugene12
18th April 2011, 14:55
Din poza de mai sus vad ca se construieste ceva intre Tribuna 2 si Pelua. Ce?

Romeo
18th April 2011, 15:29
Caramizi vor fi foarte multe in special la Tribuna 1 in interior. Camerele, vestiarele....cred ca vor fi separate de pereti din caramizi....asa ca pregateste-te esti bun de plata'
La Stadionul National Bucuresti bugetul initial a fost aprobat fara includerea acoperisului care....costa.
Daca Elena Udrea a spus ca Guvernul plateste autoritatile locale jumate din costul construirii de noi stadioane sali de sport etc. oare Ploiestiul nu poate face o cerere in acest sens?

probabil se pot face si din rigips si beton. Daca ii vor face din caramizi, probabil ca ii apuca octombrie.
Stad National trebuia platit de stat si primaria localak, acum se acuza unii pe altii, la Ploiesti acel imprumut facut de primarie acopera (pana la proba contrarie) costul stadionului si este facut cu asentimentul guvernului. Poate a fost o alegere buna ca primarul sa fie PDL sub un guvern PDL, fara spitale inchise, etc. Catastrofa tarii vine, totusi, de la primul ministru, totdeauna impotriva legilor care nu-i convin.

cypro
18th April 2011, 16:48
Din poza de mai sus vad ca se construieste ceva intre Tribuna 2 si Pelua. Ce?

Nu se construieste nimic cel putin nu in incinta stadionului. Acolo este o proprietate privata unde exista o fundatie si cativa stalpi. Mai mult este de vanzare (vezi afisul din poza). Din pacate pretul este unul prohibitiv.

Romeo
19th April 2011, 08:11
din interviul cu Rachita: vor fi 15.000 locuri plus cele din loje, nicidecum 20, intr-un colt al stadionului va fi sediul clubului, celelalte doua colturi vor avea buticuri, stadionul va fi gata in 15 august, in 45 de zile se va face gazonul (deci din iulie), primele doua meciuri acasa vor fi jucate la Buzau.

Gabri3l
21st April 2011, 14:13
http://img864.imageshack.us/img864/1791/fotografie0049.jpg


http://www.sport.ro/video/farsa-2.html :D

snookerinfo
21st April 2011, 14:41
doarpetrolul.ro (southside)

http://www.doarpetrolul.ro/forum/download/file.php?id=459&t=1

http://www.doarpetrolul.ro/forum/download/file.php?id=458&t=1

https://picasaweb.google.com/101135100027901113818/StadiuStadionIlieOana20042011Ora1730?authkey=Gv1sR gCK77hpbEy57Icg#

snookerinfo
21st April 2011, 14:46
doarpetrolul.ro (catanoo)

http://img218.imageshack.us/img218/7937/img027bw.jpg

http://img59.imageshack.us/img59/8696/img029ux.jpg

http://img857.imageshack.us/img857/7123/img030s.jpg

http://img841.imageshack.us/img841/1342/img031q.jpg

http://img269.imageshack.us/img269/2479/img036o.jpg

http://img826.imageshack.us/img826/7603/img038i.jpg

Si una speciala pentru suporteri

http://img12.imageshack.us/img12/586/img039r.jpg

snookerinfo
21st April 2011, 14:50
doarpetrolul.ro (mmihai) partea 1

http://img228.imageshack.us/img228/1718/imagine0306.jpg

http://img204.imageshack.us/img204/6646/imagine0304.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/4355/imagine0305e.jpg

http://img841.imageshack.us/img841/4844/imagine0307.jpg

http://img12.imageshack.us/img12/1917/imagine0308.jpg