PDA

View Full Version : emisuni sportive transmise pe net



Don Jugulator
19th October 2006, 15:15
Nu credeti ca ar trebui adaugata o noua sectiune forumului de tipul 'Subiecte sportive diverse', etc...?

Spre exemplu astazi doresc sa ma informez de eventuale posibilitati de a urmari Campionatele Mondiale de Gimnastica din Danemarca si meciul Rapid-PSG direct pe internet (webcast/live streaming), dar observ ca nu pot pune o intrebare cu sens general intr-o anume rubrica, ci mai degraba ar trebui sa pun intrebarea referitoare la rapid-psg in sectiunea de fotbal corespunzatoare, iar cea de gimnastica in mod analog. Cred ca nu are sens sa adresez intrebarea de 2 ori si mai cred ca o astfel de sectiune a forumului ar fi bine venita pentru toata lumea.
In plus, este foarte adevarat ca cineva care nu este interesat de fotbal (sau gimnastica de ex.) sa stie raspunsul la intrebarea mea, dar cum el nu a intrat in sectiunea fotbal(gimnastica) eu nu voi primi raspuns niciodata.

Din ce am observat, forumul este accesat si de foarte multi romani de afara care nu au posibilitatea de a urmari sportivi/echipele romanesti angrenate in diversele competitii internationale, iar o astfel de rubrica care sa centralizeze toate subiectele legate de transmiterea in direct pe internet a asfel de evenimente ar fi excelenta.

Btw, sunt in Danemarca acum si desi aici se desfasoara campionatele mondiale de gimnastica nici un post danez nu transmite acest eveniment. Pare uimitor, dar asta-i adevarul crunt... :rosu:
Sper ca candidatura pe care vor s-o depuna pentru JO din 2024 sa fie acceptata in 2224, caci in caz contrar ne vom alege doar cu fotomontaje facute probabil de paparazzi :headbang: