PDA

View Full Version : Dinamo in Cupa UEFA 2006-2007



Aurel.D
19th October 2006, 14:40
Va propun sa scriem aici parerile, informatiie, noutatile legate de parcursul echipei in cupa UEFA din acest sezon.
Incep prin a prelua de pe site-ul oficial o informatie legata de bilete:


FC Dinamo a anuntat, prin intermediul site-ului oficial, ca fanii "cainilor" isi pot achizitiona un pachet de bilete pentru ambele partide din grupa B a Cupei UEFA, la un pret mult mai avantajos.

In plus, toti abonatii clubului vor beneficia de un pachet promotional, costul pentru ambele meciuri ajungand la doar 45 RON, spre exemplu, la Peluza Catalin Haldan sau la Peluza Sud a stadionului din Stefan cel Mare. Dar iata preturile pachetelor pentru ambele partide, comparativ cu pretul pentru un singur joc:

pachet abonati / pachet ambele meciuri / pret pt. un meci

Tribuna 0 - 160 RON - 180 RON - 110 RON
Tribuna I - 120 RON - 140 RON - 90 RON
Tribuna II - 80 RON - 90 RON - 60 RON
Peluza C.H. - 45 RON - 50 RON - 35 RON
Peluza Sud - 45 RON - 50 RON - 35 RON


Casele stadionului se deschid sambata 21 Oct 2006

Biletele la pachet sau pentru un singur meci se vor gasi incepand de sambata dimineata. Toate casele stadionului din Soseaua Stefan cel Mare vor fi deschise incepand cu ora 12.00.

Inca un cadou: "Revista Campionii"

De luni dimineata, la casele stadionului va aparea revista "Campionii", un magazin in 68 de pagini dedicat echipei Dinamo si participarii in grupele Cupei UEFA.
Editata de cotidianul Gazeta Sporturilor si tiparita in conditii grafice de exceptie, revista "Campionii" va fi distribuita gratuit, tuturor cumparatorilor de bilete pentru partidele cu Besiktas si cu Bayer Leverkusen.

Mathyas
19th October 2006, 16:25
Eu unu spun ca DINAMO are cea mai grea grupa posibila.Am multa incredere in ei si sper din toata inima ca vor trece de grupe si se vor califica mai departe!!!!

P.S. Daca nu aveti aceeasi parere va rog sa ma anuntati!

Aurel.D
19th October 2006, 17:30
Bine ai venit printre "cainii" de pe acest forum, Mathyas!
Ai dreptate, este o grupa grea, dar altfel cum sa ne vedem limitele daca nu jucam si cu echipe tari?
Eu zic ca Dinamo termina pe locul 2 aceasta grupa si nu vorbesc sa ma aflu in treaba!

starsteel
29th October 2006, 11:08
Succes in grupele UEFA Cup dupa un Steaua - Rapid in primavara asta poate vedem un Steaua - Dinamo la anul, chiar ar fi interesant.

Mario Di Lazi
30th October 2006, 15:34
Interesant DA ... Benefic NU ... eu chiar nu imi doresc inca un meci intre echipe romanesti in Cupele Europene ...

alex36
31st October 2006, 08:15
chiar mi-ar place un sa vad un dinamo-steaua la primavara!

Red-Castorryy
3rd November 2006, 17:55
"O să ţin cu Dinamo pīnă mor"
Andrei Crăiţoiu

Venit de la 200 kilometri, nea Ion a plīns de bucurie la finalul partidei pentru victoria "cīinilor", dar şi pentru un fular primit cadou de la un suporter. Pentru Ioniţă Ion, meciul īmpotriva turcilor de la Beşiktaş a reprezentat mult mai mult decīt un meci de Liga Campionilor. Venit cu trenul din comuna Mara, judeţul Vrancea, suporterul dinamovist este invalid īn urma unui accident. Acest lucru nu l-a īmpiedicat īnsă să vină pe ploaie pīnă la Bucureşti să-şi īncurajeze favoriţii spre un nou succes. Acesta crede că nu există vreo echipă īn Romānia care să oprească seria victoriilor lui Rednic īn campionat, considerīnd că "Dinamo este cea mai mare familie din Romānia".

Cu o pensie de 120 RON, acesta şi-a cumpărat pachetul cu cele două bilete puse la dispoziţia suporterilor de către clubulul din şoseaua Ştefan cel Mare. Nea Ion consideră că "echipa lui Rednic este deja noua campioană a Romāniei. Sīnt 100% sigur că după meciul acesta cīştigat cu 2-1 de Dinamo, nu ne mai poate opri nimeni. Dinamo va cīştiga şi campionatul, dar şi Cupa UEFA. Avem o echipă puternică, cu jucători ca Niculescu şi Ganea, care īşi dau viaţa pe teren pentru noi, şi ar fi păcat să ne īmpiedicăm după ce am cīştigat toate cele 13 meciuri īn campionat şi acesta īn Cupa UEFA."

Suporterul "cīinilor" se teme īnsă de un singur meci care ar putea īnsemna primul eşec īn acest sezon. "Mi-e tare frică de meciul de duminică cu Clujul, pentru că sīnt o echipă puternică. Nu va fi un meci uşor, dar eu o să ţin cu Dinamo pīnă mor." Udat de ploaie şi cu lacrimi de bucurie īn ochi că a primit un fular alb-roşu de la un suporter, nea Ion, ne-a mulţumit că l-am făcut şi īn această seară fericit, īncheind conversaţia cu bucuria de a ne revedea şi la meciul cu Leverkusen de pe 29 noiembrie.

"Să vă dea Dumnezeu sănătate şi tot binele din lume! Nu credeam că există astfel de oameni care să mă ajute. Vă mulţumesc din toată inima pentru fular, m-aţi făcut cel mai fericit om de pe pămīnt!"
GSP

Mario Di Lazi
3rd November 2006, 19:11
Importante sunt cele 3 puncte ... Daca mai luam 2 puncte (cu FC Bruges si Bayer Leverkusen) o sa avem 5 puncte ... Cu 5 puncte cred ca suntem calificatzi ...
FORZA DINAMO

apercele
4th November 2006, 01:46
deci batem pe una din aceste doua si facem 6 puncte!!
daca jucam la egal, o sa ne-o luam pe cocoasa

mergem la victorie

brandacadabra
5th November 2006, 10:55
o sa fie un meci f greu in Belgia fata moti si china un egal ar fi f bun

Utilizator
7th November 2006, 09:38
pacat de suspendarile Moti/Marga, la Bruges e un meci ce poate transa total calificarea; daca Dinamo bate suntem calificati 99%, Bruges va fi eliminata sigur iar Besiktas aproape sigur. Sper sa fie asa, trebuie sa traga tare baietii nostri.

Aurel.D
9th November 2006, 11:31
Ce dracu o fi fost in capul lui Moti sa il impinga pe ala !? Acum la Bruges va fi greu, pt. belgieni meciul va fi foarte important si fara Margaritescu si Moti va fi mai greu..
Eu m-as multumi cu un egal acolo si o victorie cu Leverkusen:D

Utilizator
9th November 2006, 12:17
E mai confortabil sa castigam acolo si sa jucam de placere la Bucuresti. Stiu ca e greu si e riscant, de aia probabil ca Rednic nu va forta victoria la Bruges si de teama unor noi suspendari pentru meciul cu Bayer. Dar pe de alta parte daca vom juca cu daruire si vom ataca taios avem sanse sa luam mai putin avertismente decat daca mergem sa ne aparam, asa ca merita sa incercam zic eu. In plus Bruges e disperat dupa 3 puncte fara de care cam ies din joc. trebuie sa fim fraieri sa nu exploatam asta in favoarea noastra. La Bucuresti e foarte probabil sa avem iar o vreme nasoala si un meci greu in consecinta. In plus Bayer nu va veni prea linistita la noi, in mod cert se va lupta pentru cel putin 1 punct. Iar noua daca nu batem la Bruges ne vor trebui cam toate 3 punctele ca sa fim siguri de calificiare.

Aurel.D
9th November 2006, 12:51
Nu vreau ca echipa sa joace la aparare, a jucat suficient asa in UEFA cand era Andone si s-au vazut rezultatele. Trebuie sa joace curajos, mai ales ca as vrea ca echipa sa fie calificata pana la meciul cu Tottenham:D ca acolo va fi greu sa scoti puncte.

Utilizator
9th November 2006, 12:58
cinstit vorbind nu cred ca vor avea tactica de aparare, ma gandeam insa ca jucatorii trebuie montati psihic ca sa nu schimbe ei tactica intr-una de aparare. s-au mai vazut destule cazuri.
trebuie sa aiba incredere in ei si sa joace cu ambitie ca si pana acum. si daca e asa sunt convins ca vom castiga acolo.

resita
10th November 2006, 16:15
daca luam un pct. in belgia suntem calificati in proportie de 75%

hai dinamo

Aurel.D
10th November 2006, 17:03
Daca le luam pe toate trei, putem sa spunem ca dupa Besiktas, am eliminat a doua echipa din grupa pt ca daca nu castiga meciul, Bruges este ca si iesita.

apercele
10th November 2006, 17:16
deci suntem calificati vrem nu vrem...cu 2 iesite, 3 se califica oricum

Aurel.D
10th November 2006, 17:39
Ar fi de desene animate ca din doua meciuri sa eliminam doua echipe si sa ne facem si punctajul de calificare:happy
Eu am zis ca grupa va arata asa la final:

1. Tottenham
2. Dinamo
3. Leverkusen
4. Bruges
5. Besiktas

Sa speram.

Mario Di Lazi
10th November 2006, 20:44
Eu zic ca mai avem nevoie de doar 2 puncte ...
Egaluri in Belgia si cu nemtzii acasa ...

Aurel.D
13th November 2006, 10:52
Eu am zis de la bun inceput ca vom fi calificati pana la meciul cu Tottenham (asa si trebuie)....altfel iar vom avea un al doilea Marseille.

Bancheru
13th November 2006, 19:39
castigam in Belgia si suntem calificati...si daca facem un meci bun cu Tottenham nu mai trebuie sa ne facem griji..HAI DINAMO pana la moarte

Aurel.D
22nd November 2006, 13:05
Nasol ca sunt 7 jucatori accidentati pt. meciul asta....:mda: sa speram ca Munteanu va putea juca, ca Denis Serban va fi intr-o zi buna, ca Predescu va fi cooperant.
Pe fund, cred ca Rednic va juca cu Galamaz, deoarece belgienii mizeaza pe forta si este nevoie de oameni inalti.
Mi-e cam teama de meciul asta belgienii au cutitul la os. Sper ca Rednic sa fie mai curajos decat Andone si sa joace mai pe atac, fara frica....
In conditiile date, un egal ar fi foarte bun.

caine19
23rd November 2006, 19:57
Joaca cu galamaz:headbang: :headbang: :headbang:
o sa am emotii la meciu asta:P
Or sa fie cam 1000 de caini la meci/hello /hello

Aurel.D
24th November 2006, 16:03
Felicitari echipei pt. jocul de joi seara chiar daca s-au facut multe improvizatii. Au mai gresit ei in unele momente, dar au jucat cu suflet, au jucat la scarificiu, cum se spune. Mi-au placut Blay, Niculescu, Ganea, si chiar Goian; mai putin Denis Serban care cadea la orice contact si era cam egoist si Galamaz, dar el vine dupa o pauza mare...
Este bun si 1-1 desi acum imi pare rau de ocaziile ratate de Niculescu la sfarsit...

bob
27th November 2006, 09:27
dupa egalul de la brugge, eu cred ca ne ajunge un egal cu bayer. asta fara a socoti meciul de la londra, unde eu cred ca englezii vor baga echipa a 2-a, fiind deja calificati. si cred eu, ne cam desconsidera. asa ca, si de acolo ciupim un punct. minimum ! bayer si brugge mai au meciuri cu besiktas. una din ele sigur se va impiedica de turci.deci, avem minim locul 3.

Rossi
27th November 2006, 10:03
dupa egalul de la brugge, eu cred ca ne ajunge un egal cu bayer. asta fara a socoti meciul de la londra, unde eu cred ca englezii vor baga echipa a 2-a, fiind deja calificati. si cred eu, ne cam desconsidera. asa ca, si de acolo ciupim un punct. minimum ! bayer si brugge mai au meciuri cu besiktas. una din ele sigur se va impiedica de turci.deci, avem minim locul 3.


clar .. X cu Leverkusen si suntem in primavara europeana in proportie de 90%
daca castigam ..suntem 100% calificati

cristiC
27th November 2006, 23:21
daca batem pe leverkusen o sa jucam cu steaua si o sa le scoatem fotbalul din cap

Aurel.D
28th November 2006, 12:33
Daca Dinamo face egal cu Leverkusen si Bruges nu bate la Besiktas, suntem calificati, indiferent de ce se va intampla in ultima etapa!:ok:

Utilizator
28th November 2006, 17:31
daca Dinamo bate pe Leverkusen se califica 100% indiferent de celelalte rezultate din aceasta runda si din ultima. :ok:

Celso
29th November 2006, 18:27
in seara asta rupem Leverkusenu/hello /hello /hello http://yelims1.free.fr/Banane/Banane05.gif

Mario Di Lazi
29th November 2006, 18:28
Eu vreau un egal cat o victorie ... :D

Kainsashiki
29th November 2006, 18:28
Cam frig in Buc..sper sa nu ploua..si asa Dinamo pana acum a jucat toate meciurile in ploaie...

Cu Beitar pe furtuna, cu Besiktas pe furtuna, cu Brugges pe furtuna...

Celso
29th November 2006, 18:31
bai sunteti nebuni???, la mine incepusera sa cada cativa fulgi mai devreme:evil:

Celso
30th November 2006, 10:32
in seara asta rupem Leverkusenu/hello /hello /hello http://yelims1.free.fr/Banane/Banane05.gif

nu i`am rupt, dar nici de ras nu ne`am facut:D ...las` ca`i bine....hai baietii inca 3 meciuri si gata vacanta/hello

Rossi
1st December 2006, 08:31
Golgheterii Cupei UEFA 2006 - 2007

10 Niculescu (Dinamo)
5 Luis Garcia, Pandiani (Espanyol), Matthys (Zulte-Waregem)
4 Huntelaar (Ajax), Jelen, Niculae (Auxerre), Lucarelli (Livorno), Berbatov (Tottenham Hotspur)
3 Rosenberg (Ajax), Arveladze, Dembele (AZ Alkmaar), McCarthy (Blackburn), Balaban (Brugge), Thurk (Eintracht F.), Tuama (Hapoel), Cousin (Lens), Colautti (Maccabi Haifa), Sibierski (Newcastle), Budan (Parma), Marinkovic (Partizan), Novo (Rangers), Kepa, Luis Fabiano (Sevilla)

Golgheteri all-time ai lui Dinamo īn cupele europene

1 Dudu Georgescu, Claudiu Niculescu 17
2 Ionel Danciulescu 13
3 Ionel Augustin, Gheorghe Multescu 9
4 Dorin Mateut 8
5 Constantin Fratila, Radu Nunweiller 7
6 Florea Dumitrache, Adrian Mihalcea 6

Bianco Rossi
1st December 2006, 14:58
Bravo baieti si felicitari pentru victorie. Sezonul asta e randul nostru sa facem isterie...FORZA DINAMO

vlad1607
1st December 2006, 21:58
toti frustratzii ciocu mic BRAVOoo DINAMOOOO :ok:

garpy
4th December 2006, 16:41
Sezonul asta trebuie sa fie al nostru!

RedStar
4th December 2006, 16:59
toti frustratzii ciocu mic BRAVOoo DINAMOOOO :ok:

Frustrati pe ce mah ? Ca dupa 17 ani vine si la voi primavara ? :headbang:

Aurel.D
4th December 2006, 17:03
Pai cine zicea ca o sa ne-o luam in UEFA de nu o sa ne vedem? Uita-te pe Intern. Ca adevarata valoare in UEFA se va vedea.etc....
Si dupa ce am batut au cautat tot felul de motive sa minimizeze meritele echipei?
Asta cum se cheama?

Mario Di Lazi
5th December 2006, 12:09
Frustrati pe ce mah ? Ca dupa 17 ani vine si la voi primavara ? :headbang:

Te intreaba acasa ?

Rossi
5th December 2006, 18:27
sper sa castigam in Anglia si sa obtinem locul 1 in grupa :ok:

Aurel.D
5th December 2006, 18:35
Daca ar castiga echipa in Anglia le-am da peste nas la toti fraiericii care mor de ciuda pe parcursul lui Dinamo!! Dar va fi foarte greu, englezii sunt buni acasa....

Mario Di Lazi
5th December 2006, 20:34
Oare mai sunt in stare jucatorii nostrii sa mai obtina in rezultat bun in Anglia dupa un tur asa de bun ?

Leo
6th December 2006, 16:16
Dupa ce aseara BARCELONA sa calificat , deci nu avem ocazia sa o vedem la Bucuresti , imi doresc din tot sufletul o victorie la englezi . Este foarte greu , dar nu imposibil !

Mario Di Lazi
6th December 2006, 19:18
Nu stiu daca este posibil ... Motivatia cred ca le lipseste ...

Aurel.D
7th December 2006, 10:19
Se pare ca nu vor juca la englezi Niculescu, Blay si Tames.....Iar Rednic ar vrea sa ia si jucatori de la Dinamo II, dar cred ca doar pt. meciul de la Tg. Jiu.
La Londra este clar ca nu va juca cu toti titularii. Si eu zic ca ar trebui sa ne multumim cu un egal, mai ales ca eu nu cred ca englezii vor juca la misto.

Rossi
8th December 2006, 18:19
VARIANTA A - Dinamo nu bate la Londra

Deoarece eu sunt o fire mai pesimista, incep cu aceasta varianta. Dar si pentru ca este si cea mai usoara, pentru ca se stiu deja cele 8 echipe dintre care se va alege adversara cainilor. Este vorba de 7 din cele 8 echipe clasate pe locul 3 in grupele Ligi campionilor, si anume:
Werder Bremen
Spartak Moscova
Bordeaux
Sahtior
Benfica
TSKA Moscova
AEK Atena.

VARIANTA B - Dinamo bate la Londra

Terminam pe locul 1 in grupa si vom juca cu una din formatiile de pe locul 3 din grupele UEFA.

Mario Di Lazi
8th December 2006, 18:57
Werder Bremen
Spartak Moscova
Bordeaux
Sahtior
Benfica
TSKA Moscova
AEK Atena. [/b]
Nici nu stii pe cine dracu sa alegi ...
Toate aceste echipe sunt de valori egale.

apercele
8th December 2006, 21:44
sa va zic adevarul, cu Bremen as avea cele mai multe emotii...
prefer AEK-ul, dar nici cu celalalte 5 nu as muri de frica...

cristiC
13th December 2006, 14:09
eu cred ca o sa batem pe Tottenham si o sa castigam grupa cainw pana la moarte.

Aurel.D
14th December 2006, 14:22
In seara asta, Dinamo disputa ultimul meci al unei toamne minunate. Sa le multumim baietilor pt. ce au facut in aceste 4 luni si sa le tinem pumnii deseara, de ce sa nu speram intr-o victorie?

Sa ii multumim lui Vladimir Gaev, care din motive familiare trebuie sa plece, pt. ce a facut la Dinamo si sa ii uram succes pe mai departe !!


Nici nu stii pe cine dracu sa alegi ...
Toate aceste echipe sunt de valori egale.

:D Nu mai este pe alese...cine iti pica, de-acuma! :ok:

caine19
14th December 2006, 21:22
As vrea sa cadem cu una din: Bordeaux , Cska , Aek sau Benfica.
Dar.... o victorie la londra ar fi mult mai buna:D

Leo
14th December 2006, 22:44
Conduce Tottenham cu 2-0 la pauza . DINAMO nu a jucat rau deloc .Sper sa marcam macar de 2 ori . HAI DINAMO !!!!!!!!!!!! CAINE PANA LA MOARTE SI DINCOLO DE EA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mario Di Lazi
15th December 2006, 08:10
Cred ca AEK Atena este pe "placul" nostru ...
Bravo Mendy ... :)

caine19
28th December 2006, 12:38
/hello Dinamo - Benfica /hello

Saisprezecimile cupei uefa

Am cazut destul de bine. Mai avem nevoie de 2-3 jucatori pentru a ne intari si cred ca putem pune probleme formatiei lusitane:ok: .

Darth Revan
1st January 2007, 22:57
Benfica a scos pe Manchester United si pe Liverpool anul trecut deci fiti cuminti, am picat nashpa de tot! Dar tot cred ca ne calificam!!!

Mario Di Lazi
2nd January 2007, 10:54
Ca am picat naspa stiam, dar ca ii eliminam este foarte greu de zis ...

Celso
2nd January 2007, 10:59
deocamdata mai mult am imprumutat si am vandut jucatori decat sa cumparam:no:

Rossi
3rd January 2007, 15:18
MARCATORI IN CUPA UEFA ( 23 de goluri in 10 partide)

10 Niculescu
5 Danciulescu
3 Cristea
2 Munteanu
1 Pulhac
1 Stefan
1 Mendy

MARCATORI IN CAMPIONAT (41 de goluri in 19 etape)

14 GOLURI I. Ganea
10 GOLURI I. Danciulescu
7 GOLURI C. Niculescu
2 GOLURI C. Munteanu, D. Serban , A. Cristea
1 GOL C. Moti , Ze Kalanga , A. Mragaritesc , R. Stefan

Rossi
26th January 2007, 19:11
sa speram ca trecem de Benfica :ok:

1-1 in deplasare si 0-0 acasa :P

caine19
6th February 2007, 22:57
Dinamo in Cupa UEFA 2006-2007?
/OLE/ CASTIGATOARE/OLE/