PDA

View Full Version : GLORIA BISTRITA - UNIVERSITATEA ( comentarii inainte si dupa meci)



EDMOND_
18th October 2004, 20:28
Din pacate mergem la Bistrita dupa un esec neasteptat , nu doar rezultatul cat si jocul in sine starnind ingrijorare... Bistrita este un loc ciudat , un fel de dosarele x ... jucatorii Gloriei joaca impreuna de foarte multa vreme si pot face partide foarte bune , dar pot sa prinda si zile proaste... sper ca in meciul cu noi sa prinda o astfel de zi..pentru ca se pare ca vor lipsi Njock , Bundea si Daouda...practic trei din titularii echipei...
Posibil sa joace Lutu si Bastina care astazi s-au antrenat normal dupa accidentarile suferite! Si sper sa se termine telenovela Borbely ....

Adrian
18th October 2004, 22:19
Meci extrem de greu. Blatistii de la Bistrita joaca de manaca nori acasa si vand meciurile pe banda rulanta in deplasare. E modul in care supravietuiesc in divizia A de ani buni de zile.
Aproape imposibil de scos puncte la Bistrita, realist vorbind...
Sper sa se mobilizeze baietii foarte bine in Cupa.

cipi13
19th October 2004, 11:41
Cred ca anul asta nu prea mai avem mari sperante la clasare in primele trei....asa ca trebuie sa scoatem puncte de peste tot ca sa nu ajungem intr-o situatie jenanta si sa ne concentram asupra cupei...
Eu zic ca la bistrita o sa fie egal...

Vietnam
19th October 2004, 12:17
Putem sa ne clasam in primele trei, depinde cum te uiti la clasament!!! :headbang:
Eu doar sper la un egal, realitatea este ca s-ar putea sa o furam fara drept de apel. La noi cine sa dea golurile? Borbely? :mda:

cipi13
19th October 2004, 12:19
La clasament nu ma mai uit.....ca ma ia cu frig.....
Cit despre Borbely....poate greseste si el o data...:D

Brimi2004
19th October 2004, 21:15
O sa fie un meci foarte greu... absentele lui Njock si Bundea... si cele posibile ale lui Plesan si Daouda ) am inteles ca nu s-au antrenat astazi... vor cantari foarte mult in economia jocului . Poate fi insa o sansa pentru unii care nu au mai jucat de multa vreme , ex. Lutu! Sunt chiar curios care va fi formatia care va incepe jocul cu Gloria... si parca m-as risca la o deplasare!

Vietnam
20th October 2004, 11:59
:D Auziti ce meci a fost usor la noi in ultimul timp? Pina si cu ultimile clasate noi tremuram!

zolo
20th October 2004, 17:06
cu toata ca gloria joaca f bine acasa eu zic ca o sa batem , nu stiu asa zic eu

EDMOND_
21st October 2004, 08:25
Plesan si Daouda au participat la antrenamentul de ieri ( Plesan doar o alergare usoara ) dar se pare ca vor fi folositi amandoi! In locul lui Bundea ( suspendat ! ) va intra probabil Bastina care se antreneaza normal de la inceputul acestei saptamani...
Problema ramane atacul... daca in aparare se mai poate improviza ( Badea si Staicu iau in calcul negocieri cu echipa cipriota pentru a-l readuce pe Papura din retur ! ) in atac nu exista decat solutiile Borbely si Mircea Ilie ..eventual Ilie Iordache ... probabil insa va fi impins in fata Plesan....nu vad alte variante...

EDMOND_
23rd October 2004, 00:06
Chiar acum o jumatate de ora am hotarat sa plecam la Bistrita ..asa ca cine nu prinde telesport sa intre aici ... vom ruga un coleg sa posteze relatarile noastre de la Bistrita... Plecam direct dupa o intalnire intre suporteri ai Stiintei din Bucuresti... la "Pui de urs " .... Am auzit ca Dobre a refuzat sa se urce in autocar motivand ca trebuie sa fie titular..ca este mai bun ca Buhusi...!!!

inter
23rd October 2004, 17:01
si ne-am furat-o la greu!
4-0 la un moment dat... pacat ca nu am avut unde sa vad meciul .... ca sa fac o comparatie intre circul din Ghencea si cel de la Bistrita!

Denis
23rd October 2004, 20:17
bai, ori gloria sa mai imbunatatzit in ultima vreme, ori craiova e varza?!? creca amandoua :ok:

ricky
23rd October 2004, 21:20
Am auzit ca Dobre a refuzat sa se urce in autocar motivand ca trebuie sa fie titular..ca este mai bun ca Buhusi...!!!

Nu pot intelege atitudinea unor jucatori din TARA !
Zilele trecute, auzeam pe al' mic de a injurat antrenorul de tineret !
AMATORI ADEVARATI !

M-am uitat la SCHALKE : AYLTON a stat pe tusa mai mult de 80 de minute, cu BASEL !
Dupa terminarea partidei, si-a "parasit" tricoul si a fugit la vestiar !
Si-atit !
Sa nu uitam ca AYLTON a cistigat "gheata" GERMANIEI, anul trecut !

Si la NOI ? Orice...pu...i are pretentii !
Asta e chiar culmea ! :no: :headbang:

EDMOND_
24th October 2004, 12:28
Din pacate am pierdut punctele puse in joc ..primind trei din goluri pe greseli penibile de aparare... una chiar a lui Guso care a gresit o degajare ... Culmea este ca in afara de cele doua goluri PLesan a mai avut si o bara...iar Buhusi a ratat o situatie foarte favorabila in ultimele minute ale meciului. Am fost la un pas de a intoarce rezultatul , insa poate mai bine ca s-a intamplat asa..ar fi fost niste discutii interminabile in toata presa si pe forum cum ca meciul a fost aranjat...
Dupa iesirea lui Borbely , Bastina si Murgan ..jocul echipei s-a schimbat... in ultimele cinci minute de joc Gloria nu a iesit din careul propriu.....insa acum nu mai are nici un rost sa discutam asta.... am pierdut punctele. Il remarc pe Plesan ( doua goluri si o bara din lovitura libera! ) si faptul ca Badea l-a aruncat in lupta pe ILie IOrdache iar pe banca de rezerve a fost si Feleaga de la satelit ( tricoul cu nr.sase ! al lui Papura!).
n Badea a avut si ghinion ...prin absentele lui Njock si Bundea...

vasile314tzurka
25th October 2004, 10:59
http://www.expres.ro/sport/?news_id=169847

de declaratiile lui gabi blondu ce sa mai spun...

Brimi2004
26th October 2004, 19:06
Blondu asta nu are nici un fel de minte..acum declara ca singura salvare a Universitatii este ... Mircea Geoana , prietenul domnului Rednic... !!!

inter
27th October 2004, 00:17
Brimi , ce draq... nu stii ca sunt o gramada de bancuri cu blonzi :D:D

gigel_bucur
27th October 2004, 01:36
da Inter, dar culmea prostiei este... un politist blond:)

EDMOND_
31st October 2004, 14:46
Cum nimic? Uita-te pe forumul Craiovei si afla ca eu am scris primul acolo ca e blat. De aceea nici nu m-am dus la meci. Si-ti mai spun 2 blaturi din retur: Bistrita-Pitesti si Craiova-Bistrita!


Valimarine , eu stiu ca ti se pare mai usor sa vezi meciul din fotoliu , la televizor , insa vreau sa-ti spun ca in ultima vreme ai inceput sa o cam iei pe aratura... Am fost la meciul de la Bistrita si pot spune ca nu a fost nici un aranjament... ne-au mai dat odata 4 - 0 parca in vremea lui Cartu si acum daca puteau sa ne dea sase , sase ne dadeau!
Daca era sa aranjam meciul aranjam pe victoria Craiovei , pentru ca stateam destul de rau in clasament. Sau pierdeam drac cu 1-0 , nu trebuia sa-i umplem plasa cu goluri lui Guso. Atat am putut in meciul respectiv. Am jucat dezastros faza de aparare , cu erori individuale la cel putin trei goluri. De la mijloc in sus echipa a mers binisor , mai ales din momentul in care aia au terminat benzina ( sunt marea majoritate in jur de 30 de ani! ) , prin minutul 60... NU trebuie sa uiti ca am avut si o bara ( PLesan ) si inca vreo doua ocazii la 4-3.
Eu am incredere in Badea si sunt convins ca nu intra in jocuri de culise!
Insa de ce sa ma mir... mai ales dupa ce am vazut cu cata convingere scriai de posibila retrogradare a echipei.

Maximus
31st October 2004, 17:22
Edmond, n-o sa ma convingi niciodata ca meciul asta n-a fost blat. Si o sa-ti rapund iarasi pe acest topic dupa meciul din tur. Dupa ce vom cistiga cu 3-2...

EDMOND_
31st October 2004, 21:23
Nu ma voi stradui niciodata sa conving de ceva un suporter al Craiovei care crede in retrogradarea echipei, care nu isi poate da seama ca lotul nostru de jucatori este in acest moment dat superior unor echipe ca Alba , Timisoara, Iasi , Brasov..etc..

Maximus
31st October 2004, 21:28
Edmond, intorci lucrurile cum iti convin tie. Eu n-am zis NIMIC de lot. Am zis ca in plus fata de aceasta conditie, ca sa ramii in divizia A, trebuie sa ai STABILITATE la nivelul antrenorului si al patronatului. Atit. Ahh...si meciul de la Bistrita a fost BLAT.

inter
31st October 2004, 21:36
, care nu isi poate da seama ca lotul nostru de jucatori este in acest moment ..............dat unor echipe ca Alba , Timisoara, Iasi , Brasov..etc..

la ............ ce trebuia?superior? :ok:

EDMOND_
31st October 2004, 21:48
Exact. Multam , am modificat. Valimarine , am notat este problema ta... am facut un blat sa pierdem o partida dupa ce pierdusem cu Timisoara acasa si eram intr-o situatie disperata avand nevoie de puncte. Si mai era si scaunul lui Badea in joc.. bag seama ca si l-a salvat facand blat cu Bistrita. Pai explica-mi si mie sa vad pana unde merge imaginatia ta , ce rost a avut acest blat... ? De ce ar fi ca tine si nu ca mine , ca am vazut mai bine lucrurile in majoritatea cazurilor ! Lumineaza-ma! Sau platesti berea la viitoarea intalnire!

Maximus
31st October 2004, 21:59
Edmond, de cind e Staicu am luat bataie la Bistrita si am batut acasa. Pe 3 puncte facile acasa. Pe asta ma bazez.
Si dau si berea /hello

EDMOND_
31st October 2004, 22:14
Pai parca Staicu nu mai era la club la data cand tu scriai acolo ca este blat.... si pe urma , de ce nu ar fi fost un blat la 1 - 0.... e o varianta aiurea in circumstantele date , cand fiecare meci putea aduce demisia lui Badea! Te contrazici flagrant , pe un thread spui ca Staicu nu mai este la club , pe altul spui ca meciul de la Bistrita a fost blat la initiativa lui Staicu.
Noroc ca nu mai iau prea in serios ideile tele... retrogradarea , Rednic , Staicu , Badea ... am fost mai aproape de adevar peste tot...si daca din iarna vine si Papura ( cum intentioneaza Badea ) cred ca mai castig un punct...

Brimi2004
2nd November 2004, 01:20
Suna cam ciudat 4-3 asta , dar din cate am vazut , am fost si dezavantajati de arbitru... Diaconu , parca....oricum nu ne-a acordat un unsprezece metri foarte clar...
nu cred ca a fost un aranjament, ce dreac, aranjam si noi sa batem.