PDA

View Full Version : Noi putem schimba ceva, numai sa vrem!



Ebbe04
22nd December 2009, 21:39
Noi putem schimba ceva, numai sa vrem!

Cu riscul, ca ma veti critica sau poate chiar injura, zic: Hai sa facem noi primul pas, pentru un viitor mai bun al echipei noastre de suflet!

Daca zic ca nu sunt multumit de situatia actuala a clubului nostru, nu cred ca sunt singurul! Nici nu as fi singurul, daca as zice ca sunt dezamagit de evolutile Stelei in Europa League! Steaua joaca un fotbal plictisitor, incet si deloc atractiv. In jocul Stelei imi lipseste pasiunea pentru club si identificarea jucatorilor cu echipa din Ghencea. Nu mai este Steaua cum a fost!

Si ce faceti voi? Il injurati si il huiduiti cu parole vulgare pe patronul clubului nostru! Voi ii cereti lui Becali sa paraseasca Steaua. Asta ar fi ca si cand lasi da afara din casa lui. Steaua este proprietatea lui, nu avem ce face! Chiar daca nu pare, dar si el tine la Steaua!

Desigur ca Becali este o persoana grea! Daca as fi putut sa aleg finantatorul Stelei, sigur ca nu lasi fi luat. Dar nu am avut dreptul de a decide. Nimeni nu a avut dreptul asta si nimeni nu il va avea!
Schimbarea caracterului si mentalitati a unei persoane este la fel de imposibil si nerealistic ca plecarea lui Becali din Ghencea!

Asa ca trebuie sa ne obisnuim de el, sa il toleram si sa facem noi primul pas! Sincer: El este prea prost si incult sa isi dea seama de importanta inpacari intre suporteri si finantator. Pacea intre aceste doua parti este esentiala pentru viitorul echipei noastre iubite!

Deacea zic: Haideti sa fim noi mai destepti ca el, si doar cu gandul la Steaua, sa il lasam pe Gigi in pace! Daca iubiti echipa Steaua, faceti acest pas! Doar pentru Steaua! Pentru viitroul ei!
Nu va fi usor, dar nici inposibil!

Pe Bergodi l-am placut si l-am crezut cu totii ce zicea. El este, care a zis ca pacea intre fani si finantator este importanta! El este care a zis, ca fara armonie intre suporteri si patron Steaua se va invartii in cerc! Si el a stiut ce a zis. Mare adevar a zis Italianul.

Treziti-va din naivitatea voastra! Deschideti ochii: Becali nu va pleca nici o data de la noi! Si voi, cu actiunile voastre, il incurajati. Cu ori-ce protest, cu ori-ce mica sau mare injuratura ii dati curaj nou ca sa continue la Steaua! Daca ar pleca, ar fi ca un razboi pierdut! Onoarea lui ar suferi puternic! Si casa nu sufere mandria lui, el nu va pleca! Nu va pleca!

Nu numai Becali strica Steaua, ci noi ,,luptand" contra el si luptand asa contra Steaua!
Bagati energia, pe care o investiti contra persoanei Becali, in sustinerea Stelei! Nu mai aducei suferinta Stelei, ci datii suportul, pe care a dus lipsa Steaua in trecutul apropiat!
Clar este: Noi vrem succese si el vrea succese: Pentru asta lasa-ti cearta la o parte si haideti sa o ajutam pe Steaua. Pentru Steaua!

Nu il mai atacam pe Becali :rosu:, hai sa atacam Europa in Champions League, cu Stoichita si Panduru, cu jucatorii nostri si cu Gigi! :ok:

connas
22nd December 2009, 21:43
In sfarsit o spune cineva! Fiy asa este! Cu aceste actiuni nu ii daunam lui Becali (cum multi o vor) dar ii daunam Stelei!!!!!!
Pai asta vrem noi?!?!?
Eu vreu pace!

delaoltenia
23rd December 2009, 22:14
E liniste,veteranii stelisti de pe acest forum nu au nimic de zis?
O sa ziceti (in special bucurestenii) ca noi cei care tinem cu Steaua si care locuim la sute sau mii de kilometrii de Bucuresti nu stim cum sta treaba si ca nu noi suntem cei care am umplut arenele din Ghencea in vremuri bune sau mai putin bune.Dintr-un anumit punct de vedere chiar aveti dreptate.Dar,la fel ca si voi avem Steaua in suflet si suferim in aceiasi masura,distantele ce ne despart nu ne fac sa fim mai stelisti sau mai putin stelisti.
E timpul sa lasam ura si scandalul la poarta stadionului si sa fim alaturi de Steaua (in mod neconditionat),iubim cu totii aceasta mare echipa,ne-a umplut inimile de bucurie ani la rand,ne-a facut fericiti si ne-a scos in strada atunci cand in Romania nu aveam voie sa facem astfel de manifestari...noi ce facem acum?...pentru a ne opune unui agramat,parvenit al tranzitiei (care trebuie sa recunoastem ca a bagat si multi bani in Steaua),recurgem la actiuni care de fapt fac un mare rau echipei.
Asta vrem cu adevarat?
Daca vrem sa respectam Steaua si in acelasi timp pe noi ca adevarati suporteri,daca ne dorim un nou titlu,daca ne dorim sa fim respectati in Romania si in afara granitelor,daca ne dorim sa nu mai fim tinta ironiilor altora trebuie sa fim alaturi de echipa,sa umplem stadionul si sa fim cel de-al 12-lea jucator.
Steaua suntem noi!!!!

Ebbe04
23rd December 2009, 22:35
Exact gandul meu! Bravo Dario!

delaoltenia
23rd December 2009, 22:40
Incerc sa ma implic si eu Andrei,sunt de acord cu cele spuse de tine.Te felicit pentru ca incerci sa supui dezbaterii aceste probleme,cine stie poate ca demersul tau va avea sorti de izbanda.
Acum cateva minute am terminat de trimis cca. 10 pm-uri catorva dintre cei mai activi stelisti de pe acest forum.Sper sa-i conving sa vina sa-si spuna si ei parerea.Te rog sa faci si tu acelasi lucru,dai copy-paste threadului si-i inviti la discutii.

Ebbe04
23rd December 2009, 22:55
Imi dau silinta si iti multumesc pentru sustinerea ta! Daca mergemin modul asta mai departe, suntem pe un drum bun. Clar este insa, ca trebuie sa ne unim cu totii! Sa convingem cat mai multi de idea noastra! Asta este ce vreau pentru echipa mea, echipa noastra: STEAUA!

dede
23rd December 2009, 22:58
Nu il mai atacam pe Becali :rosu:, hai sa atacam Europa in Champions League, cu Stoichita si Panduru, cu jucatorii nostri si cu Gigi! :ok:
sa zicem ca suporterii nu s-ar mai lua deloc de cioban... chiar crezi ca jiji ar reusi sa mai obtina aceleasi performante ca in 2004-2006? cred ca a ajuns deja la momentul cand il doare undeva de Steaua, nu mai are niciun interes in echipa, eventual doar sa intre in ucl sa-i mai vina niste bani



Steaua suntem noi!!!! om fi noi Steaua, dar ciobanu' tot ce vrea el face, il si intereseaza pe el ce vor suporterii :sleep:



ps: recunosc, nu am citit tot ce s-a scris pe acest thread, dar am inteles ideea

delaoltenia
23rd December 2009, 23:02
@d3d3,tu esti o optimista incurabila,reprezinti noua si tanara generatie de suporteri stelisti.
Daca si tu spui ca nu se poate face nimic inseamna ca Steaua a murit. :( :( :( :(

dede
23rd December 2009, 23:05
nu Steaua a murit, altii tre' sa moara :drak:

Ebbe04
23rd December 2009, 23:08
Dar noi nu trebuie sa comentam orice fapt al patronului! Noi trebuie sa incurajam si sa o sustinem pe echipa, si atat! Focusul trebuie luat de pe patron, si trebuie pus pe echipa Steaua!

delaoltenia
23rd December 2009, 23:10
Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.
Este semnatura ta d3d3..te intreb,mai crezi in Steaua?

Radu
23rd December 2009, 23:20
Dario,te respect foarte mult...dar in momentul de fata doar atat pot sa spun...
Vinde,Pleaca,Mori!

connas
23rd December 2009, 23:20
Si eu am mai motivat pe niste prieteni sa vina!
Acest Thread are potentialul de a schimba ceva! Bravo!

delaoltenia
23rd December 2009, 23:25
Dario,te respect foarte mult...dar in momentul de fata doar atat pot sa spun...
Vinde,Pleaca,Mori!

Radu,respectul e reciproc.
In viata facem de foarte multe ori compromisuri pentru ca in acest mod consideram ca facem un bine.
Pentru binele Stelei nu putem sa facem un alt compromis?

moty
23rd December 2009, 23:25
Va doresc succes, dar pana nu pleaca cretinu' eu nu mai pot avea emotii la meciurile Stelei.

Radu
23rd December 2009, 23:26
Radu,respectul e reciproc.
In viata facem de foarte multe ori compromisuri pentru ca in acest mod consideram ca facem un bine.
Pentru binele Stelei nu putem sa facem un alt compromis?

Noi,suporterii deja am facut foarte multe compromisuri...deja nu se mai poate...pentru mine nu mai exista cale de impacare!:cool:

dede
23rd December 2009, 23:26
Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.
Este semnatura ta d3d3..te intreb,mai crezi in Steaua?
nu mai cred in gigi... nici nu as mai avea motive sa cred

nu ma intelege gresit, eu tin cu Steaua, indiferent cine e la conducere, ma bucur cand castiga, dar asa, cu ciobanu', nu mai avem niciun viitor, de 3-4 ani o ducem din ce in ce mai rau si nu dam semne de revenire

connas
23rd December 2009, 23:26
Vinde,Pleaca,Mori!
De exemplu cu aceasta parola? Crezi ca vede Becali asta? Crezi ca il determini putin sa vinda Steaua? Fi serios!! In primul rand Becali nici nu citeste asta, in al doilea rand, cum a zis si ebe, asta l-ar incuraja mult mai mult pe Becali aceasta parola! El ar rade de asta....
Mie insa imi vine sa plang, cand vad cum a ajuns Steaua! :(
Si o mare parte din scandalagii contra Becali nici nu sunt neaparat contra Becali, ci cauta pur si simplu o ocazie de a lansa un nou scandal si de a avea motiv de a injura si blestema!
Va intreb: O AJUTATI ASA PE STEAUA? NU PREA CRED!:no:

moty
23rd December 2009, 23:28
El ar rade de asta....


Bou' rade de orice, asta nici nu-l face sa vanda, nici nu-l inversuneaza sa ramana, il lasa rece, pt ca a gandi este peste puterea lui.

dede
23rd December 2009, 23:30
Va intreb: O AJUTATI ASA PE STEAUA? NU PREA CRED!:no:
acum serios, daca suporterii si-ar schimba atitudinea, chiar credeti ca s-ar schimba ceva in bine si la echipa? mi se pare ca sunteti naivi ;)

delaoltenia
23rd December 2009, 23:30
Va doresc succes, dar pana nu pleaca cretinu' eu nu mai pot avea emotii la meciurile Stelei.

Nu cred in spusele tale @moty,suntem parte a unei generatii care nu poate sterge cu buretele anii de glorie ai aceste echipe.1985-1989

Ebbe04
23rd December 2009, 23:31
nu mai cred in gigi... nici nu as mai avea motive sa cred nu ma intelege gresit, eu tin cu Steaua, indiferent cine e la conducere, ma bucur cand castiga, dar asa, cu ciobanu', nu mai avem niciun viitor, de 3-4 ani o ducem din ce in ce mai rau si nu dam semne de revenire

Daca chiar tu, din ,,partidul" contra Becali, zici ca nu mai avem viitor, si totusi il injuri pe patron, inseamna ca totusi vrei o schimbare si il injuri. Daca chiar crezi ca nu mai are rost, dece nu il lasi pe Becali in pace?
Macar poate te-ai dat seama ca el nu va pleca, asa ce rost mai au parolele ,,pleaca din Ghencea"? Ce rost au ele? Daca stii ca nu va pleca? Doar ca sa primesti atentie de la altii? Sa fi luat-a in serios de altii?
Ajuti asa Steaua?! RASPUNSUL: NO!:no:

delaoltenia
23rd December 2009, 23:34
acum serios, daca suporterii si-ar schimba atitudinea, chiar credeti ca s-ar schimba ceva in bine si la echipa? mi se pare ca sunteti naivi ;)

Eu unul am o varsta care-mi permite sa spun ca nu sunt naiv.
Tot eu pot spune ca merita sa incercam,dam o sansa Stelei,nu lui Becali.

Ebbe04
23rd December 2009, 23:34
acum serios, daca suporterii si-ar schimba atitudinea, chiar credeti ca s-ar schimba ceva in bine si la echipa? mi se pare ca sunteti naivi ;)
Dar daca il atacati pe Becali, el va pleca? Dece nu a plecat atunci deja?? Fiind ca nu se lasa alungat de la Steaua!
Asa ca trebuie lasat in pace si concentrarea trebuie sa revina asupra echipei!

dede
23rd December 2009, 23:41
Daca chiar tu, din ,,partidul" contra Becali, zici ca nu mai avem viitor, si totusi il injuri pe patron, inseamna ca totusi vrei o schimbare si il injuri. Daca chiar crezi ca nu mai are rost, dece nu il lasi pe Becali in pace?
Macar poate te-ai dat seama ca el nu va pleca, asa ce rost mai au parolele ,,pleaca din Ghencea"? Ce rost au ele? Daca stii ca nu va pleca? Doar ca sa primesti atentie de la altii? Sa fi luat-a in serios de altii?
Ajuti asa Steaua?! RASPUNSUL: NO!:no:

uiti un lucru... eu nu ajut nicicum Steaua, nici daca il injur pe gigi, nici daca il laud :happy eu de la Cj eventual as putea ajuta sanatatea cluj, Steaua mi-e imposibil ;)

ca-l injur pe gigi, e problema mea, nu-l mai suport si gata, si nu e doar din cauza fotbalului ;) cum a zis si moty, nu mai am emotii la meciuri, nici macar in Europa League nu mai traiam meciurile la aceeasi intensitate... vrei sa-ti spun ca mi se rupe de o vreme de tot ce inseamna fotbal, inclusiv si Steaua? nici un meci de la cap la coada nu mai am rabdare sa-l vad, pur si simplu ma enervez numai cand ii vad pe stoichita sau argaseala (de jucatori nu ma iau, acolo e alta poveste), dar nah, ce sa fac... ma uit de dragul vremurilor bune care sper sa revina candva... dar cu gigi sigur nu

delaoltenia
23rd December 2009, 23:41
Vreau sa clarific un aspect,sa nu credeti cumva ca-i tin parte ciobanului,sunt impotriva lui.
Sunt impotriva lui si Mereu cu Steaua,nu activez pe acest forum pentru a lauda ciobanul,nu sunt clona a nu stiu carui slugoi aflat in slujba ciobanului.
Vreau sa fiu inteles si judecat ca atare.

Marius
23rd December 2009, 23:44
Noi putem schimba ceva, numai sa vrem!

Cu riscul, ca ma veti critica sau poate chiar injura, zic: Hai sa facem noi primul pas, pentru un viitor mai bun al echipei noastre de suflet!

Daca zic ca nu sunt multumit de situatia actuala a clubului nostru, nu cred ca sunt singurul! Nici nu as fi singurul, daca as zice ca sunt dezamagit de evolutile Stelei in Europa League! Steaua joaca un fotbal plictisitor, incet si deloc atractiv. In jocul Stelei imi lipseste pasiunea pentru club si identificarea jucatorilor cu echipa din Ghencea. Nu mai este Steaua cum a fost!

Si ce faceti voi? Il injurati si il huiduiti cu parole vulgare pe patronul clubului nostru! Voi ii cereti lui Becali sa paraseasca Steaua. Asta ar fi ca si cand lasi da afara din casa lui. Steaua este proprietatea lui, nu avem ce face! Chiar daca nu pare, dar si el tine la Steaua!

Desigur ca Becali este o persoana grea! Daca as fi putut sa aleg finantatorul Stelei, sigur ca nu lasi fi luat. Dar nu am avut dreptul de a decide. Nimeni nu a avut dreptul asta si nimeni nu il va avea!
Schimbarea caracterului si mentalitati a unei persoane este la fel de imposibil si nerealistic ca plecarea lui Becali din Ghencea!

Asa ca trebuie sa ne obisnuim de el, sa il toleram si sa facem noi primul pas! Sincer: El este prea prost si incult sa isi dea seama de importanta inpacari intre suporteri si finantator. Pacea intre aceste doua parti este esentiala pentru viitorul echipei noastre iubite!

Deacea zic: Haideti sa fim noi mai destepti ca el, si doar cu gandul la Steaua, sa il lasam pe Gigi in pace! Daca iubiti echipa Steaua, faceti acest pas! Doar pentru Steaua! Pentru viitroul ei!
Nu va fi usor, dar nici inposibil!

Pe Bergodi l-am placut si l-am crezut cu totii ce zicea. El este, care a zis ca pacea intre fani si finantator este importanta! El este care a zis, ca fara armonie intre suporteri si patron Steaua se va invartii in cerc! Si el a stiut ce a zis. Mare adevar a zis Italianul.

Treziti-va din naivitatea voastra! Deschideti ochii: Becali nu va pleca nici o data de la noi! Si voi, cu actiunile voastre, il incurajati. Cu ori-ce protest, cu ori-ce mica sau mare injuratura ii dati curaj nou ca sa continue la Steaua! Daca ar pleca, ar fi ca un razboi pierdut! Onoarea lui ar suferi puternic! Si casa nu sufere mandria lui, el nu va pleca! Nu va pleca!

Nu numai Becali strica Steaua, ci noi ,,luptand" contra el si luptand asa contra Steaua!
Bagati energia, pe care o investiti contra persoanei Becali, in sustinerea Stelei! Nu mai aducei suferinta Stelei, ci datii suportul, pe care a dus lipsa Steaua in trecutul apropiat!
Clar este: Noi vrem succese si el vrea succese: Pentru asta lasa-ti cearta la o parte si haideti sa o ajutam pe Steaua. Pentru Steaua!

Nu il mai atacam pe Becali :rosu:, hai sa atacam Europa in Champions League, cu Stoichita si Panduru, cu jucatorii nostri si cu Gigi! :ok:

prietene neamt, mi-e greu sa o iau punctual pentru ca ai scris un numar imens de tampenii.

s-o luam cu inceputul. din ce stiu eu, teoretic macar, nemtii-s un popor corect. tu spui ca Steaua e a jegosului de becali. Stii cum a pus mana pe club in 2003? motivand ca are de recuperat 2,5 milioane de dolari si fortand mana adunarii generale cu dezlegarile a vreo 15 jucatori date de preafericitul paunescu. ia spune-mi maestre, in 2003, clubul FC Steaua Bucuresti valora 2,5 milioane de dolari? ori daca be*****ul a ajuns patron fraudand si furand, nu e de datoria noastra de cetateni onorabili si suporteri de caracter sa indreptam acest lucru?

Apoi, tu spui ca noi, suporterii, ar trebui sa inghitim in sec si sa "facem pace" cu *******ul. Da-mi voie sa te intreb eu ceva. De cand si de ce tii cu Steaua? Cum te simti ca suporter stelist cand unii din cei mai mari jucatori din istoria clubului, hagi, boloni, gabi balint sau chiar maestrul ienei, au fost jigniti in cele mai grosolane si incalificabile moduri cu putinta?

Sa te mai intreb ceva, ca suporter al Stelei ce sustii ca esti? Ce e mai important pentru tine, un titlu de campion sau o echipa pe care s-o poti privi demn, fara urma de indoiala in ceea ce priveste rezultatele si tot ce are legatura cu ea? Titlurile au venit si vor mai veni, pata neagra numita becali din istoria clubului n-o sa poti sa o stergi niciodata daca tu, si altii ca tine, in momentele astea extraordinar de grele, ati "facut pace".

Nu te injura nimeni pentru ce ai scris, chiar daca ele sunt numai tampenii. Nu numai ca nu te injura nimeni, ba chiar iti cer sa reflectezi. Gandeste-te putin asupra acestor aspecte:

1. becali a furat practic clubul Steaua in 2003 devenind patron cu o suma de nimic in comparatie cu valoarea reala.

2. becali nu a investit nici macar un eurocent in acest club incepand cu anul 2001, cand s-a implicat la echipa. tot ce urla presa cu investitii in gazon, nocturna, tribuna oficiala, transferuri de jucatori sunt de fapt IMPRUMUTURI facute de cetateanul becali catre societatea ce administreaza echipa de fotbal. iar aceste imprumuturi au fost, sunt si vor fi rambursate cetateanului becali cat timp acesta va mai fi patron de facto.

3. becali i-a jignit pe majoritatea celor care ti-au si ne-au incantat privirile ani la randul in tricoul ros-albastru.

4. becali a transformat un club care lupta an de an pentru castigarea intrecerilor interne intr-unul care isi propune accederea prin ORICE mijloace in grupele Champions League pentru, atentie, a-si recupera banii.

5. FC Steaua Bucuresti 2003 S.A. ii datoreaza cetateanului becali in acest moment vreo 4 milioane de euro, dupa ce in cursul anului 2009 cetateanul becali a retras din conturile clubului alte 5 milioane de euro.

daca tu imi poti raspunde la doar aceste 5 puncte si poti sustine in continuare ca trebuie facuta "pace" de dragul unui titlu conjunctural atunci e evident ca avem opinii diametral opuse in tot ceea ce inseamna a fi suporter al echipei Steaua Bucuresti.

acelasi lucru e valabil si pentru tine, Dario.

dede
23rd December 2009, 23:46
Vreau sa clarific un aspect,sa nu credeti cumva ca-i tin parte ciobanului,sunt impotriva lui.
Sunt impotriva lui si Mereu cu Steaua,nu activez pe acest forum pentru a lauda ciobanul,nu sunt clona a nu stiu carui slugoi aflat in slujba ciobanului.
Vreau sa fiu inteles si judecat ca atare.

Dario, iti inteleg ideea, nu a zis nimeni ca il lauzi pe cioban, dar te obosesti degeaba... oricum ideea generela deja e formata, suporterii sunt impotriva lui gigi, nu stiu nici asta cat ar putea ajuta, dar macar isi exprima in felul acesta punctul de vedere
noi ne obosim degeaba pe un forum sa punem tara la cale :D



le... am folosit cam mult „obosit” :thinkso: :happy

delaoltenia
23rd December 2009, 23:54
...acelasi lucru e valabil si pentru tine, Dario.

Sa-ti dau dreptate Marius?...partial,ce nu spui tu este ca un hot a furat un alt hot.
Daca le stii pe toate de ce nu spui si ce era Steaua in era Paunescu,de ce nu spui cat si cum castigau generalii de pe urma acestei echipe.
Pentru tine Steaua poate fi masurata si in timp,aproape 2 decenii,pentru mine sunt insa 40 de ani.
...e o mare diferenta. :( :(

connas
23rd December 2009, 23:57
uiti un lucru... eu nu ajut nicicum Steaua, nici daca il injur pe gigi, nici daca il laud :happy eu de la Cj eventual as putea ajuta sanatatea cluj, Steaua mi-e imposibil ;)
ca-l injur pe gigi, e problema mea, nu-l mai suport si gata, si nu e doar din cauza fotbalului ;) cum a zis si moty, nu mai am emotii la meciuri, nici macar in Europa League nu mai traiam meciurile la aceeasi intensitate... vrei sa-ti spun ca mi se rupe de o vreme de tot ce inseamna fotbal, inclusiv si Steaua? nici un meci de la cap la coada nu mai am rabdare sa-l vad, pur si simplu ma enervez numai cand ii vad pe stoichita sau argaseala (de jucatori nu ma iau, acolo e alta poveste), dar nah, ce sa fac... ma uit de dragul vremurilor bune care sper sa revina candva... dar cu gigi sigur nu
Imi pare rau de Steaua, care are asa suporteri...

dede
23rd December 2009, 23:59
si mie imi pare rau, ca il are pe gigi ;)


le... si stai linistit, nu e numai cazul meu

delaoltenia
24th December 2009, 00:01
Mie imi pare rau ca nu reveniti la sentimente mai bune si ca sunt un naiv asa cum zice d3d3 si-mi racesc gura de pomana. :mda:

Ebbe04
24th December 2009, 00:04
toti vorbiti de Becali, Becali, Becali!!! Dar de Steaua se uita complet! Ea sufera si se simte neglijata de fani!
Nu vreau sa fiti Pro Becali, nimeni nu este si nu va fi PRO Becali, dar nu sunt nici CONTRA BEcali, deoarece nu are nici un rost scandalul asta contra lui! Eu sunt doar PRO-STEAUA, si asta este ce conteaza!! Si Steaua are la ora actuala nevoie de liniste! Asta este ce cer de la voi!

dede
24th December 2009, 00:07
gata, Sarbatori Fericite tuturor, acum vine Craciunul, perioada in care nu ar trebui sa ne suparam si enervam, mai ales din cauza lui gigi :rasc:
mai vedem la anu'

Ebbe04
24th December 2009, 00:09
1. becali a furat practic clubul Steaua in 2003 devenind patron cu o suma de nimic in comparatie cu valoarea reala.

2. becali nu a investit nici macar un eurocent in acest club incepand cu anul 2001, cand s-a implicat la echipa. tot ce urla presa cu investitii in gazon, nocturna, tribuna oficiala, transferuri de jucatori sunt de fapt IMPRUMUTURI facute de cetateanul becali catre societatea ce administreaza echipa de fotbal. iar aceste imprumuturi au fost, sunt si vor fi rambursate cetateanului becali cat timp acesta va mai fi patron de facto.

3. becali i-a jignit pe majoritatea celor care ti-au si ne-au incantat privirile ani la randul in tricoul ros-albastru.

4. becali a transformat un club care lupta an de an pentru castigarea intrecerilor interne intr-unul care isi propune accederea prin ORICE mijloace in grupele Champions League pentru, atentie, a-si recupera banii.

5. FC Steaua Bucuresti 2003 S.A. ii datoreaza cetateanului becali in acest moment vreo 4 milioane de euro, dupa ce in cursul anului 2009 cetateanul becali a retras din conturile clubului alte 5 milioane de euro.

daca tu imi poti raspunde la doar aceste 5 puncte si poti sustine in continuare ca trebuie facuta "pace" de dragul unui titlu conjunctural atunci e evident ca avem opinii diametral opuse in tot ceea ce inseamna a fi suporter al echipei Steaua Bucuresti.

Punctele sunt adevarate! Nu am zis nici o data ca nu este asa!

Eu pur si simplu te intreb: CU PROTESTELE VOASTRE, IL ALUNGATI PE EL DIN GHENCEA?
Atat vreau sa imi raspunzi! Chiar crezi asta?!

Marius
24th December 2009, 00:11
Sa-ti dau dreptate Marius?...partial,ce nu spui tu este ca un hot a furat un alt hot.
Daca le stii pe toate de ce nu spui si ce era Steaua in era Paunescu,de ce nu spui cat si cum castigau generalii de pe urma acestei echipe.
Pentru tine Steaua poate fi masurata si in timp,aproape 2 decenii,pentru mine sunt insa 40 de ani.
...e o mare diferenta. :( :(

atat ai retinut? :)

sigur ca si in 1998 la separarea de CSA a fost ceva mai mult decat dubios, dar parca subiectul in discutie era becali si echipa lui. sau ma insel? daca un hot fura de la un alt hot se numeste robin hood. in cazul nostru un hot, in speta becali, a furat cu acceptul altui hot, in speta paunescu, iar asta se cheama fapta penala.

asta cu masura timpului e relativa, tu ai avantajul, ca sa spun asa, al varstei, insa Steaua pentru mine inseamna in aceeasi masura si "top" voinescu si laurentiu rosu si andrei ionescu.

te-am intrebat si pe tine si pe amicul neamt un numar de lucruri. niciunul nu ati binevoit sa raspundeti. ok. hai ca intreb altceva: ce viitor poate avea un club in care nu se investeste nimic, care este capusat de un infractor, chiar daca mai adauga un titlu de campion in vitrina?

ce e mai important, un titlu in palmares sau viitorul echipei per ansamblu?

connas
24th December 2009, 00:13
Marius, intrebare lui ebbe nu ai rasouns-o!

connas
24th December 2009, 00:16
hai ca intreb altceva: ce viitor poate avea un club in care nu se investeste nimic, care este capusat de un infractor, chiar daca mai adauga un titlu de campion in vitrina?

ce e mai important, un titlu in palmares sau viitorul echipei per ansamblu?

Cu un titlu, 50% din voi va mai potoliti si linistiti! cunosc marfa...

Marius
24th December 2009, 00:18
Eu pur si simplu te intreb: CU PROTESTELE VOASTRE, IL ALUNGATI PE EL DIN GHENCEA?
Atat vreau sa imi raspunzi! Chiar crezi asta?!

binenteles, altfel stateam acasa in fotoliu, la caldura, si nu mai organizam marsuri de protest, mobilizari de suporteri din intreaga tara si toate celelalte.

iar toate semnele de pana acum (reactii isterice in direct la TV, masura abuziva de interzicere a accesului pe stadion, scaderea drastica a incasarilor) indica faptul ca protestul asta e pe drumul cel bun iar zilele lui becali in loja de pe ghencea sunt numarate.

daca tu crezi ca cineva protesteaza de dragul protestului sau pentru ca se simte mai important injurand te inseli amarnic. uiti ca oamenii astia care protesteaza au facut mii de kilometri pentru a sustine echipa la "n" meciuri jucate in cele mai dificile deplasari, uiti ca oamenii astia cantau din toti plamanii pe Ghencea si facea acea atmosfera apreciata de toata lumea, uiti ca oamenii astia au stat in viscol 4-5 ore inaintea meciului amanat cu villarea si au cantat pentru echipa. esti naiv daca tu crezi ca cineva care si-a riscat job-ul, si-a cheltuit si ultimii bani pentru a fi alaturi de Steaua protesteaza acum dintr-un simplu moft.

pur si simplu situatia e atat de dramatica incat preferam sa sacrificam un an, doi, trei, patru de performanta pentru a avea din nou echipa noastra, pentru care sa cantam si sa strabatem mii de kilometri si de care putem fi alaturi si atunci cand este in varf, dar si atunci cand este mai jos.

moty
24th December 2009, 00:18
Cu un titlu, 50% din voi va mai potoliti si linistiti! cunosc marfa...

ei vezi, asta e, NU cunosti marfa!

Ebbe04
24th December 2009, 00:19
te-am intrebat si pe tine si pe amicul neamt un numar de lucruri. niciunul nu ati binevoit sa raspundeti.

Uite aici:
Punctele sunt adevarate! Nu am zis nici o data ca nu este asa!

Eu pur si simplu te intreb: CU PROTESTELE VOASTRE, IL ALUNGATI PE EL DIN GHENCEA?
Atat vreau sa imi raspunzi! Chiar crezi asta?!

delaoltenia
24th December 2009, 00:20
atat ai retinut? :)

sigur ca si in 1998 la separarea de CSA a fost ceva mai mult decat dubios, dar parca subiectul in discutie era becali si echipa lui. sau ma insel? daca un hot fura de la un alt hot se numeste robin hood. in cazul nostru un hot, in speta becali, a furat cu acceptul altui hot, in speta paunescu, iar asta se cheama fapta penala.

asta cu masura timpului e relativa, tu ai avantajul, ca sa spun asa, al varstei, insa Steaua pentru mine inseamna in aceeasi masura si "top" voinescu si laurentiu rosu si andrei ionescu.

te-am intrebat si pe tine si pe amicul neamt un numar de lucruri. niciunul nu ati binevoit sa raspundeti. ok. hai ca intreb altceva: ce viitor poate avea un club in care nu se investeste nimic, care este capusat de un infractor, chiar daca mai adauga un titlu de campion in vitrina?

ce e mai important, un titlu in palmares sau viitorul echipei per ansamblu?

Pentru tine Marius viitorul echipei inseamna distrugerea echipei.Este adevarat sau ma insel?
Sa facem o comparatie intre Steaua si Rapid,Copos are aceleasi apucaturi ca ale lui Becali,tepuieste si capuseaza...diferenta o fac suporterii,sunt alaturi de echipa.

Ebbe04
24th December 2009, 00:22
binenteles, altfel stateam acasa in fotoliu, la caldura, si nu mai organizam marsuri de protest, mobilizari de suporteri din intreaga tara si toate celelalte.

Daca el pleaca, este ca un razboi pierdut pentru el! Ar suferi mandria lui de Aroman, si deacea asta nu se va intampla nici o data!!!!! Deschide ochii! Toate aceste demonstratii nu aduc Steaua mai departe! Si nici pe Gigi nu il apropie de plecare, cum sa vazut in trecut!

Marius
24th December 2009, 00:24
Este adevarat sau ma insel?


te inseli amarnic. si te mai inseli daca tu crezi ca becali va mai sta la echipa atunci cand aceasta nu-i va mai aduce bani.

din fericire, sau din pacate, am acces la mai multe informatii, am discutat cu oameni destul de importanti, dar care nu-s pasionati de circul public si toti, dar absolut toti, sunt de acord ca in momentul in care Steaua nu va mai produce bani va fi jecmanita, poate chiar falimentata si aruncata la gunoi de becali.

daca tu vrei sa sustii un astfel de om, chiar daca iti aduce un titlu conjunctural, cum am mai spus, avem pareri diametral opuse despre ce inseamna a fi stelist.

connas
24th December 2009, 00:25
Sa facem o comparatie intre Steaua si Rapid,Copos are aceleasi apucaturi ca ale lui Becali,tepuieste si capuseaza...diferenta o fac suporterii,sunt alaturi de echipa.
Buna comparatie! Desigur exista diferente intre Copos si Becali, Rapid si Steaua etc. pe care MArius nu le va lasa nementionate! insa in mare este o comparaitie buna, ca se poate si altfel!

Marius
24th December 2009, 00:26
Daca el pleaca, este ca un razboi pierdut pentru el! Ar suferi mandria lui de Aroman, si deacea asta nu se va intampla nici o data!!!!! Deschide ochii! Toate aceste demonstratii nu aduc Steaua mai departe! Si nici pe Gigi nu il apropie de plecare, cum sa vazut in trecut!

nene, omul este aproape de faliment si singurul motiv pentru care mai tine echipa este ca aceasta ii aduce profit.

razboaiele imaginare si arogantele le face doar la televizor spectatorilor amatori de circ ieftin.

moty
24th December 2009, 00:26
Comparatia nu tine la modul in care Becali, respectiv Copos, trateaza fostele glorii ale clubului. Si asta, in cazul meu cel putin, doare mult!

connas
24th December 2009, 00:27
te inseli amarnic. si te mai inseli daca tu crezi ca becali va mai sta la echipa atunci cand aceasta nu-i va mai aduce bani.

din fericire, sau din pacate, am acces la mai multe informatii, am discutat cu oameni destul de importanti, dar care nu-s pasionati de circul public si toti, dar absolut toti, sunt de acord ca in momentul in care Steaua nu va mai produce bani va fi jecmanita, poate chiar falimentata si aruncata la gunoi de becali.

daca tu vrei sa sustii un astfel de om, chiar daca iti aduce un titlu conjunctural, cum am mai spus, avem pareri diametral opuse despre ce inseamna a fi stelist.

Tot nu ai inteles, Marius? Nu il sustine nimeni aici pe Becali, vrem doar sa sustinem Steaua!! Atat! Si toate manifestarile voastre nu il va alunga pe patronul nostru de la Steaua!

Ebbe04
24th December 2009, 00:29
nene, omul este aproape de faliment si singurul motiv pentru care mai tine echipa este ca aceasta ii aduce profit.

Razboaiele imaginare si arogantele le face doar la televizor spectatorilor amatori de circ ieftin.

si tocmai daca este asa legat financiar de steaua, nu il veti alunga de la steaua!!!!! Tu chiar zici ce importanta financiara este clubul pentru el!!! Asa ca nu veti reusii sa il alungati!!!!!

dede
24th December 2009, 00:30
Tot nu ai inteles, Marius? Nu il sustine nimeni aici pe Becali, vrem doar sa sustinem Steaua!! Atat! Si toate manifestarile voastre nu il va alunga pe patronul nostru de la Steaua!

am zis ca nu mai scriu aici, dar cand vad asta... patronul nostru :happy mai bine ziceai patronul tau, nu ne baga pe toti in aceeasi oala

connas
24th December 2009, 00:34
am zis ca nu mai scriu aici, dar cand vad asta... patronul nostru :happy mai bine ziceai patronul tau, nu ne baga pe toti in aceeasi oala
Este un calcul simplu:

-Becali este patronul Stelei (nu poti contrazice, nu?)
-Steaua este echipa mea si a noastra (iar nu poti nega)
-Iar eu ma consider ca Steaua, noi suntem Steaua (aici poti nega, dar nu cred ca o faci, daca esti Stelista)


Eu ma identific cu Steaua, la care patron este Gigi Becali!

delaoltenia
24th December 2009, 00:35
....daca tu vrei sa sustii un astfel de om, chiar daca iti aduce un titlu conjunctural, cum am mai spus, avem pareri diametral opuse despre ce inseamna a fi stelist.

De unde pana unde ai ajuns la concluzia ca eu il sustin pe Gigi Becali?
Intradevar avem pareri diametral opuse,dar dupa cum am mai spus nu sunt mai putin stelist ca multi altii din Bucuresti.
Ce te face sa crezi ca tu reprezinti cu adevarat Steaua?Sunt nenumarati cei carora nu li se aude gura si nu impartasesc ideile tale,oare acestia sunt cantitati neglijabile?
Ce nu intelegi tu este faptul ca dam o sansa echipei incercand/facand un compromis cu un conducator/patron vremelnic al acesteia.
Daca intradevar reprezinti interesele suporterilor stelisti de ce nu incerci sa pleci urechea si la parerea altora....cine nu e cu tine e impotriva ta?

dede
24th December 2009, 00:37
Este un calcul simplu:

-Becali este patronul Stelei (nu poti contrazice, nu?)
-Steaua este echipa mea si a noastra (iar nu poti nega)
-Iar eu ma consider ca Steaua, noi suntem Steaua (aici poti nega, dar nu cred ca o faci, daca esti Stelista)


Eu ma identific cu Steaua, la care patron este Gigi Becali!
eu nu ma identific cu Steaua lui becali... intelege de aici ce vrei

Marius
24th December 2009, 00:45
Ce te face sa crezi ca tu reprezinti cu adevarat Steaua?

ma gandesc ca din moment ce parerea mea este in asentimentul lui nea Ilie Savu sunt mai aproape de ceea ce inseamna adevarata Steaua. tu nu crezi?

eu inteleg foarte bine ca vrei sa dai o sansa echipei, intrebarea insa ramane, o sansa ca sa ce? ii dai o sansa sa castige un titlu in anul asta? si dupa aia ce facem?

si n-am spus nicaieri ca cine nu e cu mine e impotriva mea, dovada ca am incercat pe cat posibil sa discutam civilizat si argumentat in speranta ca va veti mai gandi la "pacea" asta pe care v-o doriti.

Ebbe04
24th December 2009, 00:46
Prin timpuri bune si rele cu Steaua, asta este primul criteriu unui fan Steaua!!
Dar sa nu parasim tema, mai astept un raspuns de la MARIUS??

connas
24th December 2009, 00:49
Pace pe care o doreste si Steaua, cu jucatorii si antrenori lui (cum a fost si Bergodi)! Aceasta pace o necesita Steaua, pentru a se concentra din nou pe: SPORTUL FOTBALUL!

Ebbe04
24th December 2009, 00:54
nene, omul este aproape de faliment si singurul motiv pentru care mai tine echipa este ca aceasta ii aduce profit.

Razboaiele imaginare si arogantele le face doar la televizor spectatorilor amatori de circ ieftin.

si tocmai daca este asa legat financiar de steaua, nu il veti alunga de la steaua!!!!! Tu chiar zici ce importanta financiara este clubul pentru el!!! Asa ca nu veti reusii sa il alungati!!!!!

delaoltenia
24th December 2009, 01:09
Nu-i mai citez posturile lui Marius pentru ca nu ajungem la nici un rezultat,toti vrem binele Stelei dar prin metode diferite.
Am fost la un meci pierdut de Steaua la Tg-Jiu,am vrut sa ma duc in mijlocul suporterilor Stelei,la peluza rezervata oaspetilor..dar cu cine?..era pustiu.Am plecat mahnit,dezamagit,eram tinta ironiilor celor ce ma cunosteau. :( :( :(
Am fost si la meciul cu Rapid din sferturile UEFA,ce atmosfera!!!!...Intre cele doua evenimente relatate de mine nu e o perioada mare de timp,Doamne cat de repede se schimba lumea :( :( :(.
Gigi Becali nu e bun,si asa este,dar oare noi cat de buni suntem?....Doamne cat de repede se schimba oamenii. :( :( :(

Ioca10
24th December 2009, 09:07
NOI putem schimba, corect.

Radu
24th December 2009, 09:21
toti vorbiti de Becali, Becali, Becali!!! Dar de Steaua se uita complet! Ea sufera si se simte neglijata de fani!
Nu vreau sa fiti Pro Becali, nimeni nu este si nu va fi PRO Becali, dar nu sunt nici CONTRA BEcali, deoarece nu are nici un rost scandalul asta contra lui! Eu sunt doar PRO-STEAUA, si asta este ce conteaza!! Si Steaua are la ora actuala nevoie de liniste! Asta este ce cer de la voi!

Ba da ce e asa greu de inteles...Steaua1947 nu mai exista...:rosu: STEAUA a MURIT...a ramas doar URA!

Ioca10
24th December 2009, 10:00
Nu are rost sa discutam de Steaua 1947 sau Steaua 2003, 2009 sau 2045....

Marius
24th December 2009, 10:09
Mai dario, inca nu mi-ai raspuns. Am inteles ca vrei pace si armonie, dar pentru ce? Tu singur ai recunoscut ca becalul nu se poate schimba, asa ca "pacea" asta ce rezultat ar avea?

tu chiar nu vezi ca Steaua devine tot mai mult un club de pluton? si asta se intampla din cauza managementului defectuos instalat in club odata cu becali. tie chiar nu ti-e rusine cand vezi oameni ca mache ianuli sau virgil "breloc" becali in pozitii cheie in conducerea echipei? sau cand vezi un jeg si jumatate cum e argaseala in functia de presedinte?

ce viitor are Dario o echipa nefinantata, indatorata, de a carei administrare se ocupa oameni incapabili, unde nepotismul e litera de lege?

asta vrei tu de la echipa pe care o sustii, exemplul asta vrei sa-l dea cel mai iubit club din Romania copiilor care vin din urma?

Ebbe04
24th December 2009, 10:14
Mai MArius, tot nu miai raspuns!
Totul ce zici tu, este corect!!! Dar chiar tu ai zis, ce mult tine Gigi de club (nu emotional, dar financiar)! Iar tu crezi ca il dati voi afara?! Fi serios!
Cu protestele voastre nu il dati afara pe Becali, si nici nu o ajutati pe Steaua!

Marius
24th December 2009, 10:19
Dar chiar tu ai zis, ce mult tine Gigi de club (nu emotional, dar financiar)! Iar tu crezi ca il dati voi afara?! Fi serios!
Cu protestele voastre nu il dati afara pe Becali, si nici nu o ajutati pe Steaua!

pai el o sa plece in momentul in care clubul nu ii va mai aduce bani. odata cu acest protest, incasarile Stelei au scazut fantastic de mult iar o continuare a acestora va duce in cele din urma la colapsul fincaciar al gibonului.

daca in momentul asta, care este cel mai favorabil unei indepartari a lui becali de la club, oprim protestu, atunci toata munca dusa ani la randul se duce pe apa sambetei.

ce nu intelegeti voi este ca atitudinea "oricum nu pleaca ala de la Steaua" este cea mai nefasta. becali poate fi indepartat de la echipa, dar pentru asta avem nevoie de unitate si coerenta in actiuni.

Ioca10
24th December 2009, 10:21
Marius...pleaca asta si cine vine?...vine altul si poate vedem ca nici ala nu e bun...iar protestam ani de zile?

Ebbe04
24th December 2009, 10:24
Iar trebuie sa sufere echipa?

Ebbe04
24th December 2009, 10:29
pai el o sa plece in momentul in care clubul nu ii va mai aduce bani.
Tu chiar crezi, ca cu sumele care le pierde Becali din Ticketing sau Marketing il duce in criza pe Gigi? Asta face poate 15-20% din incasarile clubului! :no:

Ioca10
24th December 2009, 10:31
Nu dar lipsa incasarilor din UCL(cupele europene + Plata salariilor, chiriilor etc) l-ar putea determina;)

Dar dilema mea este incontinuare aceiasi...Daca nici de urmatorul nu ne convine?

Ebbe04
24th December 2009, 10:32
:ok:

Ebbe04
24th December 2009, 10:34
Nu dar lipsa incasarilor din UCL(cupele europene + Plata salariilor, chiriilor etc) l-ar putea determina;)

Dar dilema mea este incontinuare aceiasi...Daca nici de urmatorul nu ne convine?

Si aceste rezultate sunt produsul certi noastre! Intre fani si finantator... Echipa nu se poate concentra doar pe sportul fotbal! Fara liniste nu va putea Steaua sa faca un pas inainte!

delaoltenia
24th December 2009, 11:32
Mai dario, inca nu mi-ai raspuns. Am inteles ca vrei pace si armonie, dar pentru ce? Tu singur ai recunoscut ca becalul nu se poate schimba, asa ca "pacea" asta ce rezultat ar avea?

tu chiar nu vezi ca Steaua devine tot mai mult un club de pluton? si asta se intampla din cauza managementului defectuos instalat in club odata cu becali. tie chiar nu ti-e rusine cand vezi oameni ca mache ianuli sau virgil "breloc" becali in pozitii cheie in conducerea echipei? sau cand vezi un jeg si jumatate cum e argaseala in functia de presedinte?

ce viitor are Dario o echipa nefinantata, indatorata, de a carei administrare se ocupa oameni incapabili, unde nepotismul e litera de lege?

asta vrei tu de la echipa pe care o sustii, exemplul asta vrei sa-l dea cel mai iubit club din Romania copiilor care vin din urma?

Eu n-am zis Marius ca tu nu ai dreptate,ne scaldam in mocirla asta de cativa ani...ce-am rezolvat pana acum cu mitinguri si un vesnic scandal?
Caut o solutie de compromis pentru ca iubesc aceasta echipa,daca gresesc sau daca fac bine timpul imi va da dreptate,daca tu consideri ca drumul pe care mergem este cel bun si va da si rezultate am tot respectul pentru tine si pentru cei care gandesc asemeni tie.
Sunt stelist pana-n maduva oaselor si nu incerc si nu-mi permit sa fac pe spargatorul de greva,sa va dezbin,gandesc in alt mod rezolvarea problemelor de la Steaua....gresesc cu ceva ca incerc sa supun dezbaterii aceste probleme?
Iti mai spun ca eu si altii ca mine ne vom supune majoritatii,nu suntem dusmani.

ps-de acord cu Ioca,cine va veni la Steaua si care-i va fi comportamentul,ce vom face atunci?

Ebbe04
24th December 2009, 11:40
Eu sper ca aceasta problema nici nu se pune! Asta ar fi culmea, daca exista dusmani intre suporteri unei echipe! :no:

delaoltenia
24th December 2009, 11:46
Era doar o afirmatie Andrei,noi stelistii nu putem fi dusmani.
Am copii de varsta unora dintre voi,au mers cu mine la unele meciuri si va pot spune ca imi este mie rusine de ce aud pe stadion.Ii raspund acum lui Marius,prietene in felul asta indepartam tineretul de Steaua.
Ma intreaba asa cum va intreb si eu pe voi,tati ce se intampla la Steaua,nu este echipa pe care o stim si cu care tu te mandresti?

Marius,eu sunt un necunoscut,unul dintre milioanele de stelisti,tu din cate inteleg ai puterea de a schimba ceva,pentru binele echipei poti lua o hotarare in acest sens,trebuie doar sa vrei,sa-i demonstram ciobanului ca ne iubim echipa,un ultim compromis din partea noastra.
Sa dea Dumnezeu sa fie bine.

Snake_21
24th December 2009, 11:48
Problema se pune in felul urmator: pentru cei sustin ca nu ar mai trebui protestat impotriva lui becali am o simpla intrebare- Daca un patron si ar bate joc de ceva la care tii tu si ar face ce ar vrea el din lucrul acela odata, de doua ori, de trei ori si ar mai continua sa spuna ca face ce vrea el in continuare pentru ca e bunul lui , tu care stii ca e si bunul tau ai suporta sa fii umilit de atatea ori? Daca da inseamna ca esti sado-maso si iti place situatia :) Si nu e nici o jignire e doar o constatare.
Ciobanul nu mai are ce cauta la Steaua .. asta e clar. Si pe mine ma doare ca in loc sa mai avem atmosfera aia frumoasa pe care o aveam in anii trecuti la stadion acu , avem o audienta de tot ... "respectu", dar nu pot sa i condamn pe cei care protesteaza impotriva lui becali pentru ca asta merita ciobanu si daca acuma sa zicem se ajunge iar la un compromis, sunt 100% sigur ca ciobanu iar o sa-si bata joc de Steaua.
P.S: Asta e parerea mea desi poate nu mai sunt printre cei mai activi suporteri ai Stelei pe acest forum... cine o intelege bine , cine nu poate sa o ignore pur si simplu ;)

connas
24th December 2009, 11:49
Asta am gasit pe net:

http://www.ziare.com/sport/fotbal-intern/09-24-2009/ei-sunt-derbedeii-si-drogatii-care-il-contesta-pe-gigi-becali-896464

delaoltenia
24th December 2009, 11:53
Problema se pune in felul urmator: pentru cei sustin ca nu ar mai trebui protestat impotriva lui becali am o simpla intrebare- Daca un patron si ar bate joc de ceva la care tii tu si ar face ce ar vrea el din lucrul acela odata, de doua ori, de trei ori si ar mai continua sa spuna ca face ce vrea el in continuare pentru ca e bunul lui , tu care stii ca e si bunul tau ai suportat sa fii umilit de atatea ori? Daca da inseamna ca esti sado-maso si iti place situatia :) Si nu e nici o jignire e doar o constatare.
Ciobanul nu mai are ce cauta la Steaua .. asta e clar. Si pe mine ma doare ca in loc sa mai avem atmosfera aia frumoasa care o aveam in anii trecuti la stadion acu , avem o audienta de tot ... "respectu", dar nu pot sa i condamn pe cei care protesteaza impotriva lui becali pt ca asta merita ciobanu si daca acuma sa zicem se ajunge iar la un compromis, sunt 100% sigur ca ciobanu iar o sa-si bata joc de Steaua.
P.S: Asta e parerea mea desi poate nu mai sunt printre cei mai activi suporteri ai Stelei pe acest forum, cine o intelege bine , cine nu poate sa o ignore pur si simplu ;)

Nu poti fi ignorat @Snake,esti stelist ca si noi,este opinia ta si o respectam

Ebbe04
24th December 2009, 11:54
...dar nu pot sa i condamn pe cei care protesteaza impotriva lui becali pt ca asta merita ciobanu

Nu ma intelegeti:(! Eu nu zic ca nu merita!!! Eu zic ca protestele astea nu o sa aibe rostul, pe care il vreti! Nu va pleca din cauza voastra! sa fie clar...

Snake_21
24th December 2009, 11:59
Si vrei ca suporterii stelisti sa stea pur si simplu si sa se uite cum ciobanul distruge clubul?:)

Marius
24th December 2009, 12:58
Marius...pleaca asta si cine vine?...vine altul si poate vedem ca nici ala nu e bun...iar protestam ani de zile?

Acum un an parca, Ilie Nastase venise sa cumpere clubul avand in spate un intreg ansamblu de investitori si sponsori, plus un plan de management extrem de bun, la nivel teoretic macar.

becali i-a cerut atunci vreo 80 de milioane de euro pe clubul pe care el l-a luat cu 2,5 milioane de dolari. si a cerut suma asta doar pentru ca era sigur ca nimeni nu va plati atat.

oameni care iubesc Steaua si care au posibilitatea a sustine financiar clubul exista, insa pentru ca ei sa devina conducatori trebuie ca jegul sa plece.

stii ce a spus nastase dupa ce a discutat de doua ori cu becali despre vanzare? ca el n-are nici timp si nici chef de a face circ la TV, asta fiind singurul lucru dorit de becal.

Ebbe04
24th December 2009, 13:49
Si vrei ca suporterii stelisti sa stea pur si simplu si sa se uite cum ciobanul distruge clubul?:)
Eu vreau ca vointa si energia pe care o bagati contra Becali, sa o folosti mai bine de a sustine jucatori pe tereni! De a crea o atmosfera mai agreabila pe stadion, pentru suporteri si (mai ales) pentru jucatorii de pe teren!

YoYoyOi
24th December 2009, 18:49
Mai una si cu una fac doua. Cu Becali in fruntea Stelei nu se mai poate. La inceput au fost 2-3 voci, apoi au fost 2-30. Au ajuns la 2000-3000 si acum la 20000-30000. Deci e clar ca parerea suporterilor despre ciuma de la conducere este din ce in ce mai raspandita si chiar unanima. Asa nu se mai poate.

Becali, de sarbatori, sa dea Dumnezeu sa mori!!!

Ebbe04
24th December 2009, 23:52
Sunt complet de acord: Becali nu este patronul potrivit pentru Steaua? Dar prin scandirile voastre si protestele voastre il dati afara?????

1unu_fkf
27th December 2009, 01:32
dupa parerea mea e o prostie sal criticam pe becali mai bine sa ne vedem de echipa ca ganditiva cea facut steaua in 86 cin nar vrea sa se mai intaple o data asta IUBESC STEAUA!!!!!!!:X

1unu_fkf
27th December 2009, 01:38
Ii dau completa dreptate lui Dario si Ebbe!!

Nu il vom alunga pe Becali din Ghencea! Este fara rost sa incercam!

Hai Steaua!

Ebbe04
27th December 2009, 01:40
Ii dau completa dreptate lui Dario si Ebbe!!
Nu il vom alunga pe Becali din Ghencea! Este fara rost sa incercam!
Hai Steaua!

Exact, ma bucur ca ai inteles!! Nu putem lupta degeaba! Desigur ca Becali face prostii, dar chiar credeti ca il alungam prin proteste? Nici o data!

connas
27th December 2009, 01:42
Nu se lasa el impresionat de asa ceva! Trebuie sa ne ocupam mai mult de Steaua, decat de Becali! Si asa sa sustinem jucatori si sa le dam linistea care o necesita sa joaca fotbal cu succes!

Ebbe04
27th December 2009, 01:44
Pai ce am zis eu de la inceput? Investiti angajamentul contra Becali in pro Steaua!

Contra ,,Anti-Becali" - Pro Steaua!!!!!

Marius
27th December 2009, 10:58
dupa parerea mea e o prostie sal criticam pe becali mai bine sa ne vedem de echipa ca ganditiva cea facut steaua in 86 cin nar vrea sa se mai intaple o data asta IUBESC STEAUA!!!!!!!:X

tu te-ai inscris pe forum doar sa ne spui sa nu mai injuram? va plateste bine ciobanul? :D


Nu se lasa el impresionat de asa ceva! Trebuie sa ne ocupam mai mult de Steaua, decat de Becali! Si asa sa sustinem jucatori si sa le dam linistea care o necesita sa joaca fotbal cu succes!

ba tu esti nebun. daca nu e impresionat de ce a interzis abuziv cateva mii de oameni? daca nu e impresionat de ce ameninta ca inchide peluzele?

intai trebuie sa ne ocupam de be***** si apoi de Steaua. restul e trolling facut de oamenii ciobanului :drak:

Ebbe04
27th December 2009, 12:41
Pai vezi la ce protestele voastre? Nu aduc ce sperati (plecarea lui Becali), ci aduc doar interzicerea suporterilor la stadion!

Marius
30th December 2009, 17:32
hai sa-ti zic io ce vad. vad in primul rand tot mai multi care se alatura acestui protest. vad ca ciobanul e tot mai singur, nici macar fostele glorii moarte de foame ca duckadam sau baietii de la lepefe in frunte cu mitica nu il sustin in acest conflict. vad erorile manageriale devin tot mai evidente pe fodul crizei de identitate prin care trece echipa. vad ca spectatorii de la meciurile Stelei de handbal, hochei, rugby vin in numar tot mai mare catre stadion/sala/patinoar.

vad multe lucruri bune realizate in ultimul timp.

si cel mai important lucru e ca vad ca nimeni nu-l sustine pe cioban. dupa ce ne-a interzis si ne-a dat afara din stadion nu s-au ingramadit copiii, femeile si batranii in peluze si tribune, nu a mai venit nimeni. Steaua suntem noi, nu el!

delaoltenia
30th December 2009, 17:40
Aici suntem de acord,Steaua suntem noi.

Ebbe04
30th December 2009, 20:43
vad ca ciobanul e tot mai singur, nici macar fostele glorii moarte de foame ca duckadam sau baietii de la lepefe in frunte cu mitica nu il sustin in acest conflict.
Dar nimeni din eroii trecutului nu sunt de acord cu aceste proteste vulgare! Asta este clar.
Si o intrebare tot nu mi-ati raspuns la o intrebare: Va pleca Becali din cauza manifestarilor voastre? Va pleca din cauza injuraturilor voastre vulgare? Atat vreau sa imi raspundeti!

Ebbe04
1st January 2010, 19:06
Si astept de cand am deschis acest Thread la un raspuns, insa degeaba... Mai pot astepta un raspuns?!

delaoltenia
3rd January 2010, 14:11
Continuarea discutiilor este inutila,cei care avem alte pareri trebuie sa ne supunem majoritatii.
Sa speram ca Becali va vinde clubul si ca vor veni si vremuri mai bune la Steaua.

Marius
6th January 2010, 15:31
Dar nimeni din eroii trecutului nu sunt de acord cu aceste proteste vulgare! Asta este clar.
Si o intrebare tot nu mi-ati raspuns la o intrebare: Va pleca Becali din cauza manifestarilor voastre? Va pleca din cauza injuraturilor voastre vulgare? Atat vreau sa imi raspundeti!

hai ca-ti raspuns acu' :D

din "eroii trecutului", Hagi, Balint, Loti Boloni sau Anghel Iordanescu (sunt mai multi dar ei sunt primii care mi-au venit in minte) si-au manifestat PUBLIC sustinerea protestului suporterilor.

apoi, da, ciobanul va pleca si din cauza protestului. sa spunem, daca vrei, ca acest protest va grabi indepartarea be*****ului.

@ Dario

in niciun caz nu trebuie sa te supui majoritatii. daca nu esti de acord cu acest protest nu te poate obliga nimeni sa-l sustii. tot ce am incercat a fost sa iti ofer perspectiva unei schimbari de opinie.

cu cat vom fi mai multi cei care vom protesta, cu atat mai repede vom avea succes in acest demers.

Ted
6th January 2010, 16:44
Mie insa imi vine sa plang, cand vad cum a ajuns Steaua! :(
pai si din cauza cui a ajuns asa?
gretos thread :(


Va pleca Becali din cauza manifestarilor voastre? Va pleca din cauza injuraturilor voastre vulgare? Atat vreau sa imi raspundeti!
nu stiu daca va pleca,dar cert e ca nici bine nu ii face ...
nu sunt un fan al trivialitatilor pe stadioane,dar altfel nu se mai poate!altfel omul nu intelege!Si merita cu varf si indesat tot ce i se ureaza

PS:a-l ignora pe Becali de dragul echipei nu e o solutie ci numai ascunderea mizeriei sub pres.De fapt,asta s-a si facut pana acum ceva timp ... a fost bine?

Liviu
10th January 2010, 01:14
Ebbe, am incercat sa te inteleg pentru ca si eu consider ca unele atitudini ale suporterilor au depasit limita si ca echipa este afectata. Totusi, in fond, se pare ca nu ii intelegi pe contestatari acceptandu-l in continuare pe cioban. Pentru ca nu ti s-a facut inca sila dar iti spun ca in ritmul actual sigur ti se va face.


Il injurati si il huiduiti cu parole vulgare pe patronul clubului nostru! Voi ii cereti lui Becali sa paraseasca Steaua. Asta ar fi ca si cand lasi da afara din casa lui. Steaua este proprietatea lui, nu avem ce face! Chiar daca nu pare, dar si el tine la Steaua!
...
Asa ca trebuie sa ne obisnuim de el, sa il toleram si sa facem noi primul pas!

Citatul de mai sus imi starneste fiori. Pentru a mia oara: Becali nu tine la Steaua, el tine la cei 18.000.000 de euro bagati aici (din care si-a recuperat un sfert), daca va convine sa credeti contrariul este treaba voastra. Singura lui legatura cu fotbalul inainte de 2000 a fost Hagi, de altfel un om care nici nu stia sa tina furculita in mana e greu de crezut ca putea sa stie ce e ala offside.
Ghencea nu este casa lui, sa incerce mai in centru cu doua statii de autobuz.:rolleyes:
Resemnarea este inacceptabila. Ne mandrim ca suntem mari suporteri ai unei mari echipe si cand ne dam seama ca un alienat mintal patroneaza clubul, ar trebui sa stam si sa ne uitam ? Cum sa il mai toleram ? Cu mentalitatea asta, PCR inca ar fi inca la putere iar Ceausescu ar fi murit de batranete pentru ca "este presedintele nostru, nu avem ce face, asa ca trebuie sa ne obisnuim cu el" si "desi nu pare, tine la romani". :D

Toti avem o poveste, cum am ajuns suporteri Steaua si toti comparam perioada prezenta cu cea in care ne-am indragostit. Evident, suporterii din anii 80 si chiar 90 (mai tine cineva minte golul lui Vladoiu din prelungiri in sfertul cu Aarhus ???) au fost cei mai rasfatati si s-au obisnuit cu performante si o anume conduita. Mie mi-e sila de ce e acum. La ce amatorism si mizerie umana s-a ajuns... Cu oameni NORMALI si STELISTI, as accepta chiar sa o luam de la capat din D. Iti garantez ca, in primul sezon, Ghencea ar fi plin la fiecare meci.
Evident ca un nou patronat ar putea insemna alte probleme. Steaua nu se poate autofinanta pe termen lung la nivelul dorit, sa nu se mai abereze. Cum s-ar putea asigura pe criza asta un buget de minim 10 mil. (fara prime si transferuri) ? Daca maine s-ar vinde actiuni suporterilor la un pret de 10 euro/ bucata, cati bani s-ar strange, poate sa-mi estimeze cineva ? Nu vad cum Steaua ar putea fi preluata numai de suporteri.

Sper ca situatia se va indrepta cat mai curand, ca ne-am saturat cu totii...

Snake_21
10th January 2010, 12:25
@Liviu: Zici tu ca doar un sfert si a recuperat? Eu cred ca si-a recuperat mult mai mult;)

Ebbe04
10th January 2010, 19:47
PS:a-l ignora pe Becali de dragul echipei nu e o solutie ci numai ascunderea mizeriei sub pres.De fapt,asta s-a si facut pana acum ceva timp ... a fost bine?
Acuma protestam, este bine?! :confused:

Ted
12th January 2010, 20:23
da,e din ce in ce mai bine

Ebbe04
16th January 2010, 19:39
Daca e bine, dece sa se mai schimbe ceva? Atunci sa ramana Becali, daca zici ca este bine... ;)

Ted
16th January 2010, 20:10
ok.ce zic eu si ce intelegi tu

jos
19th January 2010, 22:32
Eu vreau ca vointa si energia pe care o bagati contra Becali, sa o folosti mai bine de a sustine jucatori pe tereni! De a crea o atmosfera mai agreabila pe stadion, pentru suporteri si (mai ales) pentru jucatorii de pe teren!


Tot nu ai inteles, Marius? Nu il sustine nimeni aici pe Becali, vrem doar sa sustinem Steaua!! Atat!
Si toate manifestarile voastre nu il va alunga pe patronul nostru de la Steaua!


cei care protesteaza acum sunt cei care se ocupau inainte de sustinerea echipei si de atmosfera de la meciuri, asa ca va garantez ca ei duc mult mai mult dorul acelor vremuri decat voi, care erati spectatori si la meci si la spectacolul din tribune. asa ca nu inteleg de ce apare in ultima vreme o categorie de suporteri care ne cere sa ne intoarcem la vechile obiceiuri, in timp ce ei probabil au fost si inainte si acum si o sa fie si pe viitor in fotoliile lor de acasa. daca am ajuns sa ne mainifestam asa, a fost in urma multor discutii, multor evenimente situte sau nestiute si mai ales in urma disperarii care ne cuprinsese pe multi cand vedeam ca am ajuns aproape sa nu ne mai bucuram de victoriile echipei(nu mai intru in detalii, motivele deja sunt cunoscute). poate voi credeti ca protestul a inceput acum un an, dar el este mult mai vechi, dar n-a avut impact nici la public si n-a fost prea bagat in seama nici de cioban pana cand nu s-a ajuns la injuraturi si la ars prostul la buzunar. asta nu inseamna ca sunt singurele metode prin care incercam sa scapam de el. varianta pe care o tot sustineti cu pacea... a fost testata de mai multe ori si nu a functionat. azi poate iti da impresia ca intelege ce i-ai cerut si ca o sa se tina de cuvant, dar maine iti reaminteste ce prost e si ce prost ai fost si tu cand te-ai gandit ca ar putea iesi ceva bun din mintea lui. nu are nimeni garantia ca scapam sigur de el, nu stie nimeni ce ne rezerva viitorul, dar noi stim sigur ca nu face bine clubului si ca nu il mai suportam si actionam cum putem. cei care sustinem protestul suntem poate mai multi si mai uniti decat oricand... asa ca viitorul ii mai rezerva destule surprize, in ciuda incercarilor disperate de a face pace macar in ochii opiniei publice

in incheiere... o intrebare... cine va opreste pe voi sau pe cei care va impartasesc ideile sa sustineti echipa, daca asta va doriti?

M.I.B.
5th August 2010, 22:14
Bai ,asta descreierat,inceteaza!