PDA

View Full Version : Dallas Mavericks

BAK
19th October 2006, 09:45
Daca fanii lui Toronto au deschis un thread, de ce sa nu deschidem si noi...?:D :D Cred ca suntem vreo 3-4 fani pe forum, probabil ca mai sunt inca vreo 20 care nu suporta deloc echipa deci exista subiecte de discutie:drak: . in rest, primul meci acasa cu San Antonio deci sezonul incepe tare :ok: , sa vedem cum se misca noii jucatori. In general echipa a ramas la fel, fara prea mari schimbari in primul 5, deci un plus la capitolul omogenitate. Daca A.J. reuseste sa ii faca pe jucatori sa uite de finala sezonului trecut atunci avem foarte mari sanse sa prindem iarasi finala!!!!!!!!

Zabriskie
19th October 2006, 10:10
Mie imi place Dallas. II simpatizez, in finala am fost suporterul nr 1:drak:

RajaF
19th October 2006, 17:03
Bre, BAK, o sa postam numai eu si cu tine aici... de aia m-am abtinut sa deschid un thread :D

cristane
19th October 2006, 17:04
Si mie imi plac Mavs. Dirk rules ;)

RajaF
19th October 2006, 17:12
Pai e ok atunci... eu am sperante mari anul asta. Si o sa si ii vad pentru prima oara live cand vin la toronto in ianuraie :D

StephonTrue 15
19th October 2006, 17:58
devin harris : http://www.youtube.com/watch?v=Z4d-hZedHt8&mode=related&search=

BAK
19th October 2006, 18:53
anul asta dirk va face un sezon mai bun ca si anul trecut, mai ales dupa evolutia buna de la mondiale....sper insa sa devina mai bun in momentele cheie ale meciurilor importante(remember the finals?) pentru ca acolo se face diferenta intre un jucator bun si o legenda

Irimus
19th October 2006, 20:40
evolutia buna de la mondiale? tie ti s-a parut ca Dirk a jucat grozav la mondiale?

r0bby
19th October 2006, 20:45
dirk a jucat prost la mondiale...si mai spune si comentatorul ca "este cel mai bun baschetbalist de pe planeta":D

SilverZeus
19th October 2006, 21:35
...hai r0bby, mai ai un pic si esti deja la 300 de mesaje....:ok: ...tine ritmul, pana la 1000 nu mai e mult /hello

r0bby
19th October 2006, 22:00
ce bataie va-ti luat de la noi in finala:drak: :ras-plans: ...SilverZeus..nu vreau sa discutam despre postarile mele:D ...

BAK
19th October 2006, 23:22
de la cine?...de la noi...noi cine? tu si cu inca cine?

RajaF
20th October 2006, 21:37
ce bataie va-ti luat de la noi in finala:drak: :ras-plans: ...SilverZeus..nu vreau sa discutam despre postarile mele:D ...

Care noi? Tu pe ce pozitie joci la Heat ca nu te-am vazut...

Si nu veni pe thread la Mavs sa ne spui cum a fost furati... pardon... invinsi de Miami :mda:

edit:

anyway, in other Mavs news:

In the STAR-TELEGRAM, Dwain Price writes that "Josh Howard, a 6-foot-7 guard-forward from Wake Forest, agreed to a four-year, $40 million extension Thursday that will keep him in a Mavs uniform through the 2010-11 season. If the Mavs had not signed Howard by Oct. 31, he would have become a restricted free agent next summer.” Howard, “in his fourth season, is in the final year of his rookie contract that will pay him $1.6 million this season. Based on his performance, he was one of the best bargains in the NBA.”

Acuma sunt linistit... Dirk, the JET si Howard sunt under contract. Avem echipa intacta si mai experimentata... time to make some noise :drak:

BAK
21st October 2006, 07:01
CAM MULT IA hOWARD....INSA POATE II DAU ACUM ATATA CA SA COMPENSEZE PENTRU CONTRACTUL DE DINAINTE......

StephonTrue 15
21st October 2006, 09:18
se asteapta mai multe de la el, Johnson spunea ca mai poate sa progreseze mult si ca are sperante ca o va face

RajaF
22nd October 2006, 17:38
Sunt cam multi bani da. Dar acuma fiind un money man, presiunea e pusa pe el ca sa si dea rezultate. Eu ma astept numai la lucruri bune de la el.

BAK
9th November 2006, 09:57
damn, ce se intampla cu mavs......imi e rushine sa ies din casa......... asta e a opta infrangere consecutiva intr-un meci oficial(4 acum, patru in finals)..... ceva trebuie schimbat........

milanezu
9th November 2006, 10:59
pana acum dallas este surpriza neplacuta a inceputului de sezon.
oricum cred ca vor trece peste aceasta moment dificil.

r0bby
9th November 2006, 21:04
cel mai prost inceput de sezon..din istoria lui dallas 4 infrangeri din 4 meciuri..ar trebui sa se faca ceva ..totusi dallas este o echipa buna si isi va reveni!

RajaF
18th November 2006, 07:58
Eu nu mi-as face griji pentru Mavs... 4-4 and counting :D

BAK
21st November 2006, 06:19
vrei sa spui 6-4 and counting.......totusi, e loc de mult mai bine, mai ales ca sezonul asta va fi unul dintre cele mai echilibrate din istorie.....plus ca celelalte doua echipe texane merg foarte bine, deci competitia e acerba. mai trebuie numai ca fort worth (are echipa in DNBA) sa forteze un pic si sa intre in liga si facem Texas Division

YodaRo
21st November 2006, 06:34
si tot east-ul castiga.

BAK
21st November 2006, 06:36
ok man, cum zici tu....poate castiga washington.....hehe....

BAK
22nd November 2006, 02:27
insa diseara avem meci cu voi.........castigam lejer la 40 de puncte diferentza..........

YodaRo
22nd November 2006, 03:13
om trai si om vedea clujeanule. pe de alta parte turneul e lung..si va prindem noi pe coasta de east...
Anyway tot eastul o sa castige potul.

BAK
22nd November 2006, 03:20
poate imi dai si un nume.....sau te referi cumva la all star game?acolo sunt intradevar sanse sa castige estul.final ligii va fi castigata insa de o echipa din Texas, fara indoiala.sper sa fie Dallasul acea echipa

YodaRo
22nd November 2006, 03:26
castiga echipa din texas ca si anul trecut? om trai si om vedea.
NJ, Pistons, Miami, Cavs , Phila sau Wizards vor avea un cuvant greu de spus.
Si sunt 80 de meciuri...nici 10 nu s-au disputat. Daca vi se accidenteaza neamtzu.... sunteti in galeata.
din west favorita mea e spurs anul asta.

BAK
22nd November 2006, 03:46
nu ca si anul trecut....ca si acum doi ani....anul trecut am prins numai finala...nu te supara, insa una este sa ai un cuvant greu de spus si alta este sa ai sanse la castigarea campionatului.Phila?Wizards?Pistons?Miami?.nici vorba......poate se accidenteaza iverson,wade,arenas,billups sau lebron si sunteti "in galeata".....westul are mult mai multe echipe care pot concura cu adevarat pentru titlu.....spurs, Mavs, houston, utah care are un inceput de sezon foarte bun, lakers sau clippers.......

BAK
22nd November 2006, 07:21
mda, diferentza de aproape 30 de puncte spune totul........representing east coast......man......

BAK
24th November 2006, 18:51
se pare ca lui washington nu ii prieste texasul........dupa infrangerea la o diferentza de aproape 30 de punct contra dallasului,acum a urmat o infrangere contra lui houston.man us, esti invitata sa postezi si tu o parere despre meci, etc,etc.

georg40
24th November 2006, 19:05
Dallas Mavericks este 50 % Dirk Novitzki. Sa nu uitam acest lucru. "Uriasul" din Würzburg este si sufletul echipei nationale germane.

YodaRo
25th November 2006, 04:11
se pare ca lui washington nu ii prieste texasul........dupa infrangerea la o diferentza de aproape 30 de punct contra dallasului,acum a urmat o infrangere contra lui houston.man us, esti invitata sa postezi si tu o parere despre meci, etc,etc.
ma asteptam sa ia bataie wizards in ambele deplasari. La Rockets insa era sa dea lovitura...doar 3 pct nu e mare scofala. E f clar ca in deplasare de pe o costa pe alta sunt meciuri dificile pentru toate formatiile
Poate imi zici tu ce rezultate a facut dallas in deplasarile la echipe de top de pe east coast....
ultimul notabil a fost anul trecut la miami....remember? de la 2-0 ati ajuns la 2-3 ptr miami... pe east coast...

BAK
25th November 2006, 04:17
ma asteptam sa ia bataie wizards in ambele deplasari. La Rockets insa era sa dea lovitura...doar 3 pct nu e mare scofala. E f clar ca in deplasare de pe o costa pe alta sunt meciuri dificile pentru toate formatiile
Poate imi zici tu ce rezultate a facut dallas in deplasarile la echipe de top de pe east coast....
ultimul notabil a fost anul trecut la miami....remember? de la 2-0 ati ajuns la 2-3 ptr miami... pe east coast...

anul asta sau anul trecut? anul trecut am pierdut finala la miami,pe east coast cum iti place tie sa spui. dar anul asta? poti sa te uiti si tu un pic pe threadul cu sezonul 2006-2007 si sa imi spui,dupa parerea ta, diferentza dintre est si vest.cred ca este o pagina intreaga de statistici(hard facts) care dovedesc faprul ca diferentza dintre cele doua conferinte este enorma.in favoarea vestului.din nou, cand faci o afirmatie, fii macar documentat si nu vorbi doar ca sa o arzi aiurea.stii tu despre ce vorbesc......:jerk: ......

YodaRo
25th November 2006, 06:14
asa e ca west-ul dominastartul dar s-au disputat doar 10 meciuri adica 1/8 din season. Se potintampla multe pana la sfarsit... si daca il recupereaza pe shaq tot miami ia crema

BAK
25th November 2006, 09:47
pana una alta....dupa victoria cu spurs sper sa fim iarasi luati in serios...hm.....

RajaF
27th November 2006, 07:27
Stai linistit BAK, o sa ne ia in serios la vara cand castigam tot... din fericire anul asta nu o sa mai fie Heat in playoffs ca sa traga arbitrii cu ei :D

BAK
30th November 2006, 06:55
felicitari baietilor pentru victorie....dupa 11 urmeaza 12...heh

RajaF
1st December 2006, 17:02
Urmeaza Sacramento si jucam acasa... deci probabil 12... dupa care Wiz si Nets back to back si cu Detroit incheiem un 3 game road trip... s-ar putea sa se opreasca la 13, dar jucam pe East Coast, deci nu e excus 15 :D

Dupa care urmeaza nucile tari... acasa cu Denver si la Jazz... trebuie castigate ambele meciuri... si nu m-as supara sa fie 16 si 17 :D

milanezu
5th December 2006, 04:41
Urmeaza Sacramento si jucam acasa... deci probabil 12... dupa care Wiz si Nets back to back si cu Detroit incheiem un 3 game road trip... s-ar putea sa se opreasca la 13, dar jucam pe East Coast, deci nu e excus 15 :D

Dupa care urmeaza nucile tari... acasa cu Denver si la Jazz... trebuie castigate ambele meciuri... si nu m-as supara sa fie 16 si 17 :D

ar fi cazul sa te trezesti.
ce corectie va da wizards.
bye bye winning streak.

BAK
7th December 2006, 06:47
urmeaza 4 meciuri extrem de grele pentru mavs. detroit,denver,utah si lakers....toate 4 au,pana in acest moment, fatza de finals.....eu as fi foarte fericit cu 3 victorii din 4......

UndertakerRulez
9th October 2007, 12:28
Sper ca Mavericks sa aiba mai mult noroc in sezonul asta.Si sa nu mai pateasca ce au patit in serzonul trecut.GO MAVS!!!!!!!!!

Irimus
9th October 2007, 18:33
tu realizezi ce username urat ai?

real23
9th October 2007, 20:44
e venit de la wrestling se pare...pe cat punem pariu ca nu se intoarce si nu vede reply-urile astea?

UndertakerRulez
11th October 2007, 12:13
Eu nu inteleg care e problema voastra?Iar TheOtherAI ''Undertaker'' e un luptator de wrestling,preferatul meu si cel din avatar iar ''Rulez'' nu cred ca mai trebuie sa traduc.

Irimus
11th October 2007, 21:56
un jucator de wrestling nu poate sa "Rulez" pt ca aia sunt niste poponari imbracati in colanti care se fac ca se bat, impresionand astfel milioane de copii din intreaga lume.