PDA

View Full Version : Cupa Romaniei - optimi de finala



Pages : [1] 2

Vadim
18th October 2004, 12:39
Discutii inainte si dupa partidile din optimile Cupei, aici.

Programul partidelor din optimile de finala ale Cupei României, stabilit în urma tragerii la sorti efectuata, luni, la Casa Fotbalului, este urmatorul:

Apulum Alba Iulia - Dacia Unirea Braila (B1)
Dinamo II Bucuresti (B2) - Universitatea Craiova
Otelul Galati - Universitatea Cluj (B3)
Dinamo Bucuresti - Gaz Metan Medias (B3)
UTA Arad (B3) - Sportul Studentesc
FC National - FCM Bacau
FC Arges - Gloria Bistrita
Farul Constanta - CFR Cluj

http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/Romania/Cupa_Romaniei/103.shtm

ieppy
18th October 2004, 13:02
Hahaha, poate le-o trage Dinmo II la olteni ca sa se termine si grija asta a lor. Nu de alta dar am impresia ca ar trebuii sa se concentreze asupra campionatului. :D

RstInPc
18th October 2004, 13:06
Hm, interesant. In consecinta vom vedea in sferturi pe Dinamo si Dinamo II /hello Cu ocazia asta o sa-l mai vedem si pe Sabau in postura de jucator.A promis ca va mai intra pe teren numai daca va intalni una din cele 3 "mari" din Buc.

sotostone
18th October 2004, 13:10
Dinamo trebuie sa se predea in fatza lui Gaz-Metan neaparat!
orice alt rezultat ar atrage dupa sine invidia celor care in loc de pupile au cuvantul Blat inscriptzionat pe retina.....
cat despre Dinamo II ar putea sa le-o coaca oltenilor.... mai ales daca mai se intaresc cu vreun Baltzoi sau altul de la Dinamo I :D
ha ha ha

inter
18th October 2004, 13:13
Hahaha, poate le-o trage Dinmo II la olteni ca sa se termine si grija asta a lor. Nu de alta dar am impresia ca ar trebuii sa se concentreze asupra campionatului. :D

ieppy ... nu te mai vad pe forum o saptamana dupa meci :drak:

ieppy
18th October 2004, 13:16
d c?
Stii ceva ce nu stiu eu? :D

inter
18th October 2004, 13:32
incearca-ma :D:D:D

ieppy
18th October 2004, 13:33
Te pomenesti ca vrei un pariu? :D

vasile314tzurka
18th October 2004, 13:36
pai ar fi cazul sa te vad si pe tine cu "regele pariurilor mort depresiv dupa steaua":)

ieppy
18th October 2004, 13:37
cine spune ca vreau sa fac pariu pe meciul asta? Si in plus ce treaba are Steaua cu Cupa? Voi aveti alte cupe mai importante.

Vietnam
18th October 2004, 13:57
Mda visul lui Ady Azzuro sa jucam cu Dinamo II. I-a fost satisfacuta dorinta! Daca jucam si batem ca si pe Poli .... :mda:, presimt concert de latraturi si scheunat de bucurie de nu mai iesim afara daca nu avem bita aferenta pentru indepartat latratorii.
Iar daca ii batem ... mare smecherie ce am facut noi. Eliminam o echipa din esalonul secund. Presimt insa ca iar joaca 8 fotbalisti de la echipa asa zis mare cu noi, va fi un fel de avanpremiera la meciul de pe Oblemenco. Apropo se joaca la echipa mai slaba, deci la Bucuresti nu? :D. Sper sa fiu pe stadion! Daca au asa ceva ... si cum s-o numi acest stadion, Groapa II?

vasile314tzurka
18th October 2004, 13:58
am spus eu ca are treaba steaua cu cupa? nu. doar cu semnatura ta:)

sotostone
18th October 2004, 14:08
Mda. Apropo se joaca la echipa mai slaba, deci la Bucuresti nu? :D. Sper sa fiu pe stadion! Daca au asa ceva ... si cum s-o numi acest stadion, Groapa II?
daca se juca la echipa mai slaba cred ca s-ar fi jucat in Banie :D :evil:
Se joaca pe teren neutru si pana miercuri trebuie sa cada de comun acord unde ...daca nu o sa decida federatzia pe ce stadion o sa joace.....

Vietnam
18th October 2004, 14:19
Pina una alta Dinamo II este in B iar Craiova in divizia A. Asa ca ciocul mic si joc de glezne! Cand o sa fie ciinii si clonele lor in A, mai discutam, pina atunci :evil: voi sunteti slabaturi. Dupa meci astia din B o sa cinte " m-a facut mama oltean"!

fia
18th October 2004, 14:35
Cred ca nu au voie sa promoveze, parca asta e statutul echipelor satelit.
Ce nu inteleg eu, de ce se umla asa in pene dinamovistii cu echipa lor a doua.. mai bine ar avea grija de prima :D

sotostone
18th October 2004, 14:40
Pina una alta Dinamo II este in B iar Craiova in divizia A. Asa ca ciocul mic si joc de glezne! Cand o sa fie ciinii si clonele lor in A, mai discutam, pina atunci :evil: voi sunteti slabaturi. Dupa meci astia din B o sa cinte " m-a facut mama oltean"!
Dinamo I si Dinamo II nu au voie sa fie amandoua in div. A ca asa e legea ... asa ca in acest moment Dinamo II este la cel mai inalt nivel pe care il poate atinge ...div. B in plus Dinamo II a batut-o pe Poli care tocami a batut-o pe Craiova asA ca o sa deschid "pliscul" ;) (care e echipa mai slaba???) si jocul de glezne se va transforma intr-un ritm amtzitor cu care va vor uimi :o: si umilii :ciocan: cainii mici :evil:
/hello /OLE/

vasile314tzurka
18th October 2004, 14:44
poli iasi a batut steaua care a batut dinamo...

armin
18th October 2004, 14:52
Prevad un "sfert" intre Dinamo II si Gaz Metan :)

Vietnam
18th October 2004, 15:09
Dinamo I si Dinamo II nu au voie sa fie amandoua in div. A ca asa e legea ... si jocul de glezne se va transforma intr-un ritm amtzitor cu care va vor uimi :o: si umilii :ciocan: cainii mici :evil:


Si de cand are DInamo legatura cu legea? Gasesc ei o portita si o sa le vedem pe amindoua in A.

Iar in privinta "jocului de glezne" chiar ca asta este o imagine care nu trebuie ratata si care v-a uimi o lume intreaga: se vezi o haita intreaga cum lovesc cu cele patru labute podeaua.Sa inteleg ca va incaltati special pentru aceasta partida. Nu de alta dar altfel nu vad de unde "zgomotul ala asurzitor"! :D . O sa sariti precum cangurii in sus ca altfel nu vad cum. Sincer o sa incerc sa si filmez chestia asta. Apropo latraturile nu se pun! :p Uimiti-ma!

ady_azzuro
18th October 2004, 15:46
Hahaha, poate le-o trage Dinmo II la olteni ca sa se termine si grija asta a lor. Nu de alta dar am impresia ca ar trebuii sa se concentreze asupra campionatului. :D
Hahaha sa vezi ca ramane marele club dinamo fara echipe in sferturi! :happy
Sa vedem daca te tine pe tine, regele pariurilor, un pariu la meciul asta? Ce zici bate dinamoII? Propun eu miza:....aceiasi ca si la pariul celalalt, te bagi? :cool:

ADelPiero
18th October 2004, 16:25
Apulum Alba Iulia - Dacia Unirea Braila (B1) :mda:
3-1 :yeah:

ieppy
18th October 2004, 17:33
Vietnam, vad ca te tine sa faci misto pentru ca jucati cu Dinamo II. daca era Dinamo nu stiu pe unde mai scoteati camasa. :D

Ady, tu se pare ca ma vezi prost. Un asemenea pariu este de domeniul fanteziilor tale. Daca juca Dinamo cu Craiova ma bagam. Asa joaca Dinamo II o echipa de div. B totusi. Nu fac pariu pe meciul asta cu tine si din al doilea motiv ca ai deja un pariu pe rol cu mine. Unu iti e de ajuns.

Copacul
18th October 2004, 19:06
Mhm...o sa halim red hot dogi si in cupa si in campionat. Cu mushtar din plin ca-s gretzosi rau altfel. :ciocan:

vlad1607
18th October 2004, 20:34
Copacule :no: ma lasi ? :D DINAMO 2 e peste voi..:D daca va bate si echipa a doua....nu ar fi nici o surpriza:) :D FORZA CAINII!!
P.s.: lasa ca e bun prazul vostru :drak: :drak: :drak:
:degete: :)

Catalanul
18th October 2004, 20:41
DINAMO 2 e peste voi..:D daca va bate si echipa a doua....nu ar fi nici o surpriza:) :D:lol::lol::lol::lol: care dinamo 2 :confused: ala cu 9 jucatori de la prima echipa sau adevarata dinamo 2, cu nume necunoscute?
fii serios, tu crezi ca adevarata dinamo 2 va fi in stare sa se impuna in fata craiovei? sper ca oltenii sa incheie planurile lui porcea :no: auzi si tu Dinamo 1 si dinamo 2 in finala cupei :p

Ultras
18th October 2004, 21:16
Mi-am dorit sa jucam cu una dintre UTA, U Cluj si Dacia Unirea Braila. A iesit UTA... Nu e rau, mai ales ca aradenii nu trec prin momente prea fericite. Cu putina concentrare suntem in sferturi /hello

ady_azzuro
18th October 2004, 23:03
Ady, tu se pare ca ma vezi prost. Un asemenea pariu este de domeniul fanteziilor tale. Daca juca Dinamo cu Craiova ma bagam. Asa joaca Dinamo II o echipa de div. B totusi. Nu fac pariu pe meciul asta cu tine si din al doilea motiv ca ai deja un pariu pe rol cu mine. Unu iti e de ajuns.
Frica te mananca, caine! :drak:

inter
18th October 2004, 23:40
Mi-am dorit sa jucam cu una dintre UTA, U Cluj si Dacia Unirea Braila. A iesit UTA... Nu e rau, mai ales ca aradenii nu trec prin momente prea fericite. Cu putina concentrare suntem in sferturi /hello


eu va vad chiar in finala /hello

RstInPc
19th October 2004, 08:07
Chiar asa, Sportul are mari sanse sa ajunga in finala, dar cu o conditie. Sa nu mai rateze atat ca m-au disperat la meciul cu Nationalul. Cred ca Dan Petrescu are nevoie de un psiholog care sa stea langa el pe banca in timpul meciurilor.

vasile314tzurka
19th October 2004, 09:26
are nevoie de-un topor...

ieppy
19th October 2004, 09:49
ady, ma roade nu alta. Eu nu fac pariuri de dragul pariului. Eu il fac ca sa castig. Tu il faci ca sa ai un motiv bun de a lipsi o luna de pe forum.

vasile314tzurka
19th October 2004, 10:02
ar fi culmea sa bata dinamo 2:) ma indoiesc, desi in fotbal exista sansa pentru oricine.

ieppy
19th October 2004, 10:06
Tocmai ca si eu ma indoiesc ca poate bate. Au sansa lor care e insa mai mica decat impotriva lui Poli.

sotostone
19th October 2004, 11:43
teoretic fata de meciul cu Poli au mai putine sanse dar exista ceea ce exista intre dinamo si craiova asa ca motivatia e muuuult mai mare decat in meciul cu Poli...
asa ca Fortza Cainii Mici!
De Dinamo nici nu imi pot imagina ca nu vor trece de Gaz Metan

IlMILAN
19th October 2004, 11:50
Daca Craiova nu-si revine , adika sa joace ca lumea ii bat catzeii. E clar ca Dinamo II va juca cu unii jucatori de la echipa mare, asa vreo 5-6...aparenti exilati pentru indisciplina. E normal pentru a elimina unul din adversarii ce pot sa le mai puna probleme, si asta o vor face cu echipa a doua. Deci daca Craiova joaca cum o face acum va lua bataie.

sotostone
19th October 2004, 11:55
Deci daca Craiova joaca cum o face acum va lua bataie.
si Craiova asa va juca ! :evil:

Vietnam
19th October 2004, 12:38
De unde stii mai Nostradamus? Ai vorbit tu cu arbitrii sa ne elimine jucatori? Ai legaturi cu Doamne Doamne?
Daca bate Craiova vreau sa-ti aud guitatul prin zona sa vad ce mai comentezi! :degete:

Revin la ton normal pentru ceilalti utilizatori. Badea are mult de munca, mult trambitata noastra motivatie nu prea mai exista la jucatorii nostri. Au devenit niste functionari care vin la munca, isi fac treaba cum pot si se duc acasa. Nici o apasare, nici un regret. Iar noi ne perpelim la fiecare meci, sperand la un joc bun. Nu stiu ce i-ar destepta din mediocritatea in care se zbat. Njock cel hulit se pare ca este indispensabil in atacul nostru. Altul mai bun nu avem.
Sper ca batem pe clonele de la Dinamo II si sa ne vedem cu seriozitate de drumul in Cupa. Ca in campionat ... am cam pierdut trenul. Singura noastra sansa de calificare intr-o cupa europeana este Cupa Romaniei. SI astfel ne atingem scopul pe acest an. Sper asa sa fie!
/hello VICTORIE CRAIOVA!!! /hello

sotostone
19th October 2004, 12:47
o sa te provoc sa ieshi din tonul normal nu ca ash vrea ci pur si simplu pt. ca trebuie:
Despre cum va juca Craiova nu trebuie sa iti explic eu de ce "shtiu" (nu shtiu ci cred si sper mi-am exprimat o parere-dorintza" ...si Craiova asa va juca" urmat de "parerea mea"-in cazul de fatza a se citi cu tot cu semnatura)dar sa revin explicatzia pt. jocul Craiovei ai dat-o tu mai bine decat mine mai sus !
Cat despre guitzatul meu prin zona n-ai sa-l vezi din 2 motive:1. nu vad absolut nici o legatura intre zgomotul produs de acele animale (mai frecvente pe taramurile din Dolj decat in orasul lui DinamoII) si mine!
si 2. Dinamo II nu are nimik de pierdut si e f. probabil sa cashtigatzi insa daca pierdetzi voi atunci e dezastru sic! deci practic se pune problema doar daca va vetzi pastra sau nu blazonul nepatat cat despre Dinamo II indiferent ca vor pierde sau nu...nu va fi nici un regret!

King of Hell
19th October 2004, 17:46
Ca tot prostu imi permit sa dau niste pronosticuri:

Apulum Alba Iulia - Dacia Unirea Braila (B1) 0-1
Dinamo II Bucuresti (B2) - Universitatea Craiova 0-2
Otelul Galati - Universitatea Cluj (B3) 0-1
Dinamo Bucuresti - Gaz Metan Medias (B3) 2-0
UTA Arad (B3) - Sportul Studentesc 0-1
FC National - FCM Bacau 1-0
FC Arges - Gloria Bistrita 1-0
Farul Constanta - CFR Cluj 1-0

vlad1607
19th October 2004, 18:30
Urmeaza..cRaiova...prietenii stiu de ce :D

Angelina Jolie
19th October 2004, 20:27
CFR bate iar Farul daca joaca cu titularii. Asa mi s-ar parea normal sa se intample.
In rest Hai Dinamo.......2!

ady_azzuro
20th October 2004, 17:52
ady, ma roade nu alta. Eu nu fac pariuri de dragul pariului. Eu il fac ca sa castig. Tu il faci ca sa ai un motiv bun de a lipsi o luna de pe forum.
E clar, esti cu morcovu de 5 m si de aia nu vrei sa faci pariu. Asta rezulta ca n-ai incredere in lotul echipei dinamo, deci nu esti un fan adevarat...mai degraba de umplutura. :no:

ieppy
20th October 2004, 17:54
ai dreptate ady. Nu sunt fan adevarat.

Ceea ce tu nu intelegi este ca pe mine nu ma prinzi cu faze dn astea.

Eu astept sa iesiti din cupa si vedem al cui fan esti tu. :D

Vietnam
20th October 2004, 18:05
Mama mama decat sa incerci sa discuti cu pustanii mai bine te duci si te imbeti! Ai aceleasi dureri de cap dar macar in cazul betiei te simti si bine! Ma bolovane ( stone= bolovan, piatra), Craiova a fost eliminata si din primul tur asa ca daca ne impiedicam de Dinamo II , noi suntem obisnuiti. Daca va eliminam , nu o sa avem mari bucurii indiferent daca este Dinamo I sau II. Personal vreau ca echipa sa joace constant si bine. Cand se va intimpla asta Dumnezeu cu mila.
Tu esti mic si necopt iar rautatile pe care le scoti ca si fratele tau Vlad1607, ma obliga sa-ti vorbesc cum ti-am scris :D . Da-mi dovada ca ai ceva in cutia craniana si o sa-ti arat respect atit ca om cat si ca suporter. Pina atunci mai invata ceva, uite poti sa iei lectii de la Ieppy care tot cu Dinamo tine...dar postarile sale sunt de alta calitate decat ce scrii tu acolo ... :degete: Apropo macar sterge virsta de 24 de ani de acolo... nu te ajuta cu nimic, postezi exact ca cei e 15-16 ani. Aia macar au scuza lipsei de experienta.....

ady_azzuro
20th October 2004, 18:16
Eu astept sa iesiti din cupa si vedem al cui fan esti tu. :D
Intr-adevar o sa iesim din competitie...atunci cand va veni Cupa in Banie. :cool:
Oricum chiar daca Stiinta nu va castiga cupa(sunt sanse cam 0.00001 %) eu tot cu Stiinta am sa tin, nu conteaza ca avataru sau semnatura mea sunt cu dinamo. :p

ieppy
20th October 2004, 18:19
Foarte bine. Imi place ce sanse iti dai. daca gasesti o casa de pariuri cu cota aia te rog sa imi spui unde e ca ii dau foc.

ady_azzuro
20th October 2004, 18:25
Vezi ca e una langa pub-ul din centrul Vienei. Ai grija sa nu intri la mititica pt asta.... :evil:

ieppy
20th October 2004, 18:57
mititca? Nu cunosc. Ce e aia?

inter
20th October 2004, 19:04
"jail" asa cum iti place tie sa scrii :D:D

ieppy
20th October 2004, 19:09
aha. Interesant. ma indoiesc insa sincer.

uti2102
20th October 2004, 22:23
Ash vrea sa manance bataie Dinamo de la Gaz Metan, iar juvetzii de la Dinamo II !!! Ar fi belea ! :drak:

inter
21st October 2004, 01:03
sa vezi ce belea o sa-ti gasesti tu!:D

ieppy
21st October 2004, 10:23
Belea de belea ca sa spun asa. :D

sotostone
21st October 2004, 11:11
Gaz Metan-Dinamo... 05 sau 0-7
DinamoII-Craiova....6-5 la 11 m
sper!

Ozzy
21st October 2004, 11:22
Gaz Metan-Dinamo... 0-7


stii tu ceva ceva, da nu e 0-7 e 007 si se referea la a serie de rezultate inregistrate acum 2 ani de o anumita echipa. Nu, nu e vorba de Gaz Metan :D

ieppy
21st October 2004, 11:23
Sa ghicesc. E Craiova. :D Nu?

Ozzy
21st October 2004, 11:27
nu, da' mai incearca, pana la urma o sa nimeresti :cool:

ieppy
21st October 2004, 11:32
I'm fresh out of ideas! :D

Ozzy
21st October 2004, 11:34
ma uitam acum pe thread-ul cu retrogradarea Craiovei si am vazut ca stii :D

sotostone
21st October 2004, 11:36
bine atunci Gaz Metan Dinamo 0-5 ca sa imi aduc aminte de un alt meci memorabil cu Simone Maurice shi Rai in rolurile principale!

uti2102
21st October 2004, 12:38
E o diferentza totushi. Noi ne-am facut de ras acum 7 ani (shi recunoashtem). Voi va facetzi in fiecare an. Shi nici nu recunoashtetzi... :ciocan:

ieppy
21st October 2004, 12:51
ce e drept e drept. Noi am pierdut cu Manchester 3-0 voi cu zelesnik 3-1 acasa.

uti2102
21st October 2004, 13:09
2-1, microbistu' lu' peshte ! :D

ieppy
21st October 2004, 13:10
uups, asa e. sorry. Nu am observat. daca e numai 2-1, atunci e onorabil. :D

vlad1607
21st October 2004, 13:18
Forza Cainii ! :d

IlMILAN
21st October 2004, 13:19
Cu Forza Barca cum ramane? vladutule?:D

Vietnam
21st October 2004, 15:12
FIE VREME BUNA FIE VREME REA CAINI PANA LA MORTE SI DINCOLO DE EA!

Va rog gasiti greselile! Si apoi comunicati-le lui vlad1607. Cistigatorul are dreptul de a :ciocan: un dinamovist!
Ma vlade chiar pina si semnatura o gresesti?

gigel_bucur
21st October 2004, 15:41
te referi la punctuatie?

Vietnam
21st October 2004, 16:47
Ma refer la: "Morte" ...pina si in spaniola mi se pare ca este "Muerte".
Sau o fi o cunostinta pe care o cheama Morte si nu am stiut eu! :p Sau este numele unei crisme? :D

IlMILAN
21st October 2004, 17:01
Vietnam...am mai spus si pe alt thread...cantecelul asta al catzeilor e chiar brici intr-un anumit context:D....dar sa nu divagam de la MORTE ca-l bulversam de tot:D

P.S Jijele de cand esti saf peste anumite plaiuri mioritice , responsabil cu imblanzitul si probleme de transhumanta stai numai la "birou" ...deh te dai drept persecutat care joaca tenis cu telefonul in mana......ai grija ce faci....pierzi esenta vorbelor.....vezi numai puncte....linii.....si totusi Nu e Aliutza:D

gigel_bucur
21st October 2004, 17:48
Vietnam, pe aia cu MORTE n-o ba(li)gasem de seama :) credeam ca te referi la faptul ca lipsesc semnele de punctuatie, zici ca vb. Catalin Radu Tanase :D

IlMILAN, ce-ai mah tu cu avatarul meu, ce nu-ti place la el? iti fac placerea si-l schimb, pun unul la moda, acu' e bine?

ieppy
21st October 2004, 17:50
MIlane, ia spune care e problema ta cu cantecul asta.

gigel_bucur
21st October 2004, 17:59
ieppy, ce custom title ti-ai tras:) vezi ca a mai patit-o unul Bubico, l-a dat jos un rapidist din tren... pe fereastra :)

ieppy
21st October 2004, 18:03
e temporar. It's a favour for a friend.

Oricum de cand cu ct-ul asta stau departe de trenuri si ferestre. :)

IlMILAN
21st October 2004, 18:13
MIlane, ia spune care e problema ta cu cantecul asta.
Nu pot ca-mi dai ban:D....e ceva cantecel care va place voua....se canta mai ales la TM si la Craiova.......:D

Jijele....brava esti la moda.... :ok: dar deh..ce vrei sa insinuezi totusi ca tai frunze lui Bubico:D

ieppy
21st October 2004, 18:18
lasa ca imi spui pe ym atunci. Si dupa aia iti dau ban aici. :D

gigel_bucur
21st October 2004, 20:15
IlMILAN, apropos de optimile de finala cupei Romaniei :p , sa stii ca mai intai le usuc, abia pe urma le tai si le dau la fumat, ask Bubico.
nevasta-mea zice ca a inceput meciul Stelei asa ca trebuie sa fug.

p.s. vezi ca tie nu-ti dau frunze, ai card? :drak:

vlad1607
24th October 2004, 11:32
FORZA DINAMO 2 !! A fost TM urmeaza..(sper)...Craiova :D

RedBaron
24th October 2004, 12:10
Mi-am dorit sa jucam cu una dintre UTA, U Cluj si Dacia Unirea Braila. A iesit UTA... Nu e rau, mai ales ca aradenii nu trec prin momente prea fericite. Cu putina concentrare suntem in sferturi /hello
Mie imi este un pic groaza de acest meci, deoarece ai nostri numai jumate sunt fotbalisti. Dar, Sportul mai prinde meciuri in care domina, dar nu inscrie si poate miercuri va fi unul din ele.
Eu raman cu speranta ca trecem de Sportul, prin ceva minune.

vlad1607
24th October 2004, 12:23
Forza Uta ! :)

methos
25th October 2004, 16:09
transmite cineva meciurile?...

ultras_sportul
25th October 2004, 17:04
Norocul lui UTA poate fi faptul ca la Sportul vor juca titulari vreo 7 din jucatorii dar rezerva, dar asta nu inseamna insa ca UTA are sanse mai mari :)

Stanca

Ratiu, Radoi, Dedu, Secareanu (sau Ciupe)
Oae, Balan, Nicola, Nae
Curelea, Varga

si mai intra sigur si Turcu

RedBaron
26th October 2004, 11:17
Norocul UTA-ei ... poate depinde si de Sportul, dar in ceva masura depinde de ea insasi. chiar daca jucati voi cu o parte din rezerve, fata de sezonul trecut si UTA joaca cu 5-6 rezerve, deci suntem cam pe acolo din punctul asta de vedere.
Eu zic asa: plecam cu sansa a 2a, dar sper sa fructificam sansa asta. Daca nu, macar sa iesim cu capul sus de pe teren. Ar fi frumos!
Hai U|T|A!

Ayrton
26th October 2004, 14:37
Dl Vitenam, doua lamuriri: meciul Dinamo II-Craiova se joaca la Pitesti pe teren neutru, si stadionul unde isi disputa meciurile de acasa echipa a doua a lui Dinamo se numeste "Florea Dumitrache".

---------

Pe mine nu ma intereseaza decat de meciul cu Gaz, sper sa castigam chiar si cu muraturile astea de fotbalisti ce imbraca tricoul alb-rosu purtat odata de fotbalisti adevarati precum sus-numitul Florea Dumitrache...

ieppy
26th October 2004, 14:59
am si eu o intrebare. Da vreo televiziune vreun meci din cupa?

vlad1607
26th October 2004, 15:16
Forza Dinamo !
Forza Dinamo 2 ! :d

Vietnam
26th October 2004, 17:31
Dl Vitenam, doua lamuriri: meciul Dinamo II-Craiova se joaca la Pitesti pe teren neutru, si stadionul unde isi disputa meciurile de acasa echipa a doua a lui Dinamo se numeste "Florea Dumitrache".


Cunosc, faceam misto de copii aia care sustin ca tin cu Dinamo. Ala jucator... ca si Oblemenco al nostru ca multi altii. Astia de joaca prin campionatul nostru ( la orice echipa) sunt copii de tita pe linga vechii fotbalisti. Inainte aveam respect chiar si pentru jucatorii de la echipele "dusmane". Acum nu am nici pentru jucatorii echipei iubite...darmite pentru ceilalti. Pacat. Mi-e dor de jocuri de fotbal ca pe vremuri cand exista cu adevata lupta pe teren si jocuri atragatoare. Acum vezi niste fitosi pe teren care daca prind si ei citeva suturi pe poarta se umfla in pene de zici ca sunt Maradona! Daca astia sunt profesionisti inseamna ca eu o sa devin Rockefeler al Romaniei!

OwenSkeet
26th October 2004, 22:19
Apulum Alba Iulia - Dacia Unirea Braila (B1) -2-
Dinamo II Bucuresti (B2) - Universitatea Craiova -2-
Otelul Galati - Universitatea Cluj (B3) -1-
Dinamo Bucuresti - Gaz Metan Medias (B3) -1-
UTA Arad (B3) - Sportul Studentesc - 2-
FC National - FCM Bacau -1-
FC Arges - Gloria Bistrita -1-
Farul Constanta - CFR Cluj -1-
Ar fi ineresean sa merg dinamo II mai depart dar sincer sa fiu nu cred ca sunt sanse....Sigura echipa din divizia inferioara care ar avea sanse sa treca este Dacia Unirea dar este f greu poate Apulum se concentreaza numai asupara Cupei. Dar Cupa de anu acesta este foarate slaba din punct de vedere al spectacolului pt ca 2 din favorite au parasit deja competitia : Steaua si rapid.

ADelPiero
27th October 2004, 01:10
Owen, crezi ca bate braila pe Unirea ? :rosu:

alex36
27th October 2004, 05:12
o sa te provoc sa ieshi din tonul normal nu ca ash vrea ci pur si simplu pt. ca trebuie:
Despre cum va juca Craiova nu trebuie sa iti explic eu de ce "shtiu" (nu shtiu ci cred si sper mi-am exprimat o parere-dorintza" ...si Craiova asa va juca" urmat de "parerea mea"-in cazul de fatza a se citi cu tot cu semnatura)dar sa revin explicatzia pt. jocul Craiovei ai dat-o tu mai bine decat mine mai sus !
Cat despre guitzatul meu prin zona n-ai sa-l vezi din 2 motive:1. nu vad absolut nici o legatura intre zgomotul produs de acele animale (mai frecvente pe taramurile din Dolj decat in orasul lui DinamoII) si mine!
si 2. Dinamo II nu are nimik de pierdut si e f. probabil sa cashtigatzi insa daca pierdetzi voi atunci e dezastru sic! deci practic se pune problema doar daca va vetzi pastra sau nu blazonul nepatat cat despre Dinamo II indiferent ca vor pierde sau nu...nu va fi nici un regret!


.....chiar asa..nici un regret?! :D

baden
27th October 2004, 09:45
Ca tot prostu imi permit sa dau niste pronosticuri:

Apulum Alba Iulia - Dacia Unirea Braila (B1) 0-1
Dinamo II Bucuresti (B2) - Universitatea Craiova 0-2
Otelul Galati - Universitatea Cluj (B3) 0-1
Dinamo Bucuresti - Gaz Metan Medias (B3) 2-0
UTA Arad (B3) - Sportul Studentesc 0-1
FC National - FCM Bacau 1-0
FC Arges - Gloria Bistrita 1-0
Farul Constanta - CFR Cluj 1-0

Nationalul ori bate cu 2-0 sau 3-0 ori ia bataie cu bacaul ... daca joaca la 1-0 o vor lua pe cocoasa. Universitatea Cluj nu cred ca va bate pe galateni in schimb cfr s-ar putea sa bata Constanta. Craiova e in deriva in timp ce la Dinamo II joaca cativa jucatori dornici de afirmare ... s-ar putea ca Vladut Munteanu sa aiba chef de joc si in cazul asta eu nu-i vad pe craioveni prea bine ... !!!!

In rest cred ca ai dat pronosticuri valabile.

giovanni BV
27th October 2004, 11:13
Apullum Alba Iulia - Dacia Unirea Braila 2 ; Dinamo II Bucuresti - Univ. Craiova 2 ; Otelul Galati - Universitatea Cluj 1 ; Dinamo Bucuresti - Gaz Metan Medias 1 ; UTA Arad - Sportul Studentesc 2 ; FC National - FCM Bacau 1 ; FC Arges - Gloria Bistrita 1 ; Farul Constantza - CFR Cluj 1 .

OwenSkeet
27th October 2004, 11:36
Del Piero...in ziua de aazi orice e posibil si sincer cum a jucat Barila cu rapid..si cum joca Apulum..meciul e deschis oricaruir rezultat..:)..pararea mea.

Vietnam
27th October 2004, 12:00
Pe mine ma intereseaza doar un meci Craiova -Ciinii II. Trecem mai departe , este bine. Cealalata optiune este inaccepatabila si nici nu ma gindesc la ea. In rest, sa invinga cine joaca fotbal si are ambitia mai mare. Eu tin pumnii si Nationalului, doar asa pentru jocul rezultatului in finala. Daca ajungem acolo ( din greseala, din ambitie ..nu conteaza) si jucam finala cu Nationalul iar ei cistiga campionatul ... ne ducem in cupe!!! :rolleyes:. Vise frumoase dar realizabile. :ok:

VICTORIE STIINTA!!!!

cyber_goool
27th October 2004, 12:38
Era un articol cine urmeaza...: Raspuns: Dinamo. Dupa Steaua, Rapid asa ar fi frumos pt. confirmarea a 2 chestii: ca (virgula) campionatul nostru e mai curat si cupa "...este supranumita "competitia marilor surprize" ca si in alte parti. (ex. Zaragoza (nou promovata) a batut pe Real in cupa si pe Valencia in supercupa....). Nu vreau sa spun ca Dinamo e blatista, ci vreau sa spun doar ca s-ar elimina niste suspiciuni si ar fi mai interesant, mai spectaculos (s-ar schimba un pic actorii; parca de cativa ani numai Dinamo castiga), desi Dinamo e clar favorita si cea mai indreptatita sa castige (vezi pronostic) dar cine stie: Surprize, surprize...

Pronostic:

Apulum Alba Iulia - Dacia Unirea Braila (B1) X
Dinamo II Bucuresti (B2) - Universitatea Craiova 2
Otelul Galati - Universitatea Cluj (B3) X
Dinamo Bucuresti - Gaz Metan Medias (B3) 1
UTA Arad (B3) - Sportul Studentesc 2
FC National - FCM Bacau 1
FC Arges - Gloria Bistrita X
Farul Constanta - CFR Cluj X

vlad1607
27th October 2004, 14:12
Forza Dinamo 2 ! Forza Dinamo ! Forza Cainii ! La Atac ! :d

Cretzu1st
27th October 2004, 14:17
mai datzi-mi si mie link-ul pentru rezultatele online a optimilor de finala

himi
27th October 2004, 14:30
4 dintre meciuri le da radiocluj, live pe net!

Rechinul Ucigas
27th October 2004, 14:34
:yeah: :yeah: Forza Farul !!!! Constanta Joaca Finala !!! /hello /hello /OLE/ MESAJ PT DINAMO : :rosu: :degete: ANTI-CAINIANTI-CAINI

ieppy
27th October 2004, 14:35
Dinamo II-Craiova 1-1
Dinamo-Medias 1-0

Pana acum suntem in grafic. :D

manixdoi
27th October 2004, 14:36
Ce e cu LIVE-ul ? De ce nu merge ?

vasile314tzurka
27th October 2004, 14:38
4 dintre meciuri le da radiocluj, live pe net!

da adresa

Edgar
27th October 2004, 14:41
Ce e cu LIVE-ul ? De ce nu merge ?

Merge. Faza e ca e foarte accesat...

Robi
27th October 2004, 14:43
www.radiocluj.ro

vasile314tzurka
27th October 2004, 14:45
2-1 pentru craiova
2-1 pentru arges
1-0 pentru dinamo

Red Heat
27th October 2004, 14:47
Craiova conduce din min 42. cu 2-1

ieppy
27th October 2004, 14:48
2-2, egaleaza Dragan. :D

Red Heat
27th October 2004, 14:49
HAAA ! BRAVOOO !
Forza cainii ... mici

Bancaru
27th October 2004, 15:12
Ce naiba e asta? Iar citim rezultatele "live" maine? Echipele aliniate... cred ca trebuia sa-mi iau un ziar.

vlad1607
27th October 2004, 15:17
Hai Dinamo 2 mancam niste prazari?

sotostone
27th October 2004, 15:20
DINAMO - GAZ METAN 1-0
DINAMO II - U CRAIOVA 2-2

Nu-mi vine sa cred ochilor :D :evil:

Forza Cainii Mari shi Cainii Mici!!!!

vlad1607
27th October 2004, 15:25
sotostone sa speram ca ne bucuram la final mai ales de eliminarea craiovei :D :degete:

armin
27th October 2004, 15:29
Se pare ca U Cluj si Braila merg mai departe. Felicitari.
Mitrovici sper sa se opreasca aici :(

fia
27th October 2004, 15:51
Din cate vad eu Otelul a egalat....

ieppy
27th October 2004, 15:55
Dinamo e mai departe, cam greu dar asta e.

Dinamo II a intrat in prelungiri cu oltenii. Burca a fost eliminat in min. 75 deci Dinamo II joaca in 10.

vlad1607
27th October 2004, 15:55
Hai Cainii Mici :D pe ei :D

Bancaru
27th October 2004, 15:58
E ca un tavalug. Muaaaaaaaaaamaaaaaaaaaa ce atac ar avea Nationalul cu 2 tauri in forma buna: Chiahaia si Mitrovici. Sa fii fundas si sa-i vezi pe amandoi venind spre tine, sa simti cum tremura pamantul cand alearga aia, cred ca te cam piji pe tine. Sper sa nu fi fost un lasa-ma sa te las cu Bacaul. Adica noi tragem la cupa, adica bancarii, iar pe voi va menajam in campionat. Nici nu mai tin minte daca Nationalul a jucat cu Bacaul in campionat. In campionatul asta, normal.

fia
27th October 2004, 15:59
UTA (B3) - Sportul 0-1
Curelea (66) - rezultat final

FC Naţional - FCM Bacău 5-1
Mitrovici (49, 54), Chihaia (59, 61), G. Coman (83) / David (71) - rezultat final

FC Argeş - Gloria Bistriţa 2-1
C. Tănasă (7, 39) / Negrean (38)- rezultat final

Farul - CFR Cluj 2-1
Lungu (45), Guriţă (63) / Goşa (68) - rezultat final

Apulum - Dacia Unirea Brăila (B1) 0-2
Buteseacă (45), Cr. Dicu (47) - rezultat final

Dinamo -Gaz Metan 1-0

Oţelul - U Cluj (B3) 1-1
D. Munteanu (90+1) / Soporan (65) - prelungiri

DINAMO II - U CRAIOVA 2-2 - prelungiri

vlad1607
27th October 2004, 15:59
Bancarule bafta multa in ghencea!! Adica succes ca de bafta nu aveti nevoie!! :D

Vietnam
27th October 2004, 16:00
Ciinii II joaca cu un pudel in minus...si noi tot nu le-am dat gol nici in 10! :headbang: Vedeti ma ca oltenii au caracter nu vor sa profite de bietii catelusi... dar ar fi cazul sa nu se moleseasca uitindu-se la ei cum scheuna incetisor. Momentan este pauza inainte de prelungiri.... Hai baieti eliminati cainii rosii II! :yeah:

A inceput repriza 1 de prelungiri

ieppy
27th October 2004, 16:02
hai ma Vietnam, vorbesti de castrat cu Dinamo II. Chiar asa rau ati ajuns?

vlad1607
27th October 2004, 16:03
Vietnam s-a auzit si in Oltenia de caracter??Ma faci sa rad ...:D

Bancaru
27th October 2004, 16:05
Ihi! Sa fie, multumesc! Cand si unde putem vedea si noi echipele aliniate? Cineva spunea de Burca eliminat in min. 72. Inseamna ca a vazut undeva echipele. Totusi...
Ce de surprize... surprize. Dinamo s-a mai chinuit acum vreo 3 ani cu Gaz Metan. Parca a luat si bataie, nu? Inainte sa intre Gazul in A. Este o surpriza doar 1-0. Apoi echipele din B.

vlad1607
27th October 2004, 16:06
Gaz Metan=Haz Metan :D

fia
27th October 2004, 16:06
Cand si unde putem vedea si noi echipele aliniate? Cineva spunea de Burca eliminat in min. 72. Inseamna ca a vazut undeva echipele. Totusi...
La concurenta : gsp

Vietnam
27th October 2004, 16:10
Schimbai "cast...." cu "eliminati" .... era prea dur inainte! :)
Ma da multe mai scriu astia pe Onlinesport live! Sunt o gramada de suturi pe poarta , atacuri , contraatacuri .... :mda: .... zici ca aia joaca toti la mijlocul terenului.

ieppy
27th October 2004, 16:11
OK. :)

cat despre ols, ce vrei, fac si ei ce pot. :D

fia
27th October 2004, 16:13
cat despre ols, ce vrei, fac si ei ce pot. :DDar s epare ca nu suficient...

claudio25ro
27th October 2004, 16:22
avand in vedere ca ale "mele" merg mai departe...
Stie careva care-i treaba in prelungiri la Pitesti?

Maximus
27th October 2004, 16:24
3-2 Vigariu! I-am ars pe aia mici!!!

vlad1607
27th October 2004, 16:24
Lupta Cateii ! :d

ieppy
27th October 2004, 16:25
Bravo mah. :)

Catalanul
27th October 2004, 16:25
3-2 Vigariu! I-am ars pe aia mici!!!
Bravo Craiova! :ok: ce bine ca ne-ati razbunat :drak:

fia
27th October 2004, 16:27
Asta da surpriza.... Auzi tu sa bata Craiova pe cineva... :evil:

ieppy
27th October 2004, 16:27
poli, in locul tau as tine gura inchisa. auzi, Craiova a razbunat pe Poli. sa mor de ras.

vlad1607
27th October 2004, 16:27
O sa tina sarbatoarea 2 saptamani la Craiova :D :D Sunteti mari mai oltenilor sunteti mari...!! FORZA CAINII ! :D
Bucuria oltenilor e maxima in fata lui Dinamo 2 !! DOI!! Care pe deasupra a jucat shi cu un om in minus!!! SA VINA LAUTARII SI FEMEILE pt jucatorii STIINTEI!! Badea esti antrenorul mileniului!! :D
FORZA CAINII!! :drak: :D
:degete: :degete:

methos
27th October 2004, 16:30
lasa vrajeala bah....

claudio25ro
27th October 2004, 16:30
iar intre Otelul -U Cluj stie careva rezultatul final?

fia
27th October 2004, 16:32
Sunt penaltyuri acum

corinutza_88
27th October 2004, 16:33
fortza stiinta!!!
sper sa se rupa blestemul si sa jucam bine si cu rapidul si sa ii batem!
doamne ajuta!

fia
27th October 2004, 16:36
Scrie in semnatura ta de ce n o sa ne bateti....

ady_azzuro
27th October 2004, 16:41
Victorie, la rand dinamoI...astora le-o tragem dublu ca e tur-retur
FORZA STIINTA!!! :yeah:

methos
27th October 2004, 16:46
asta e!
se razbuna dinamo!

ady_azzuro
27th October 2004, 16:46
Otelu s-a calificat, 6-5 la penaltiuri

fia
27th October 2004, 16:47
Pacat

vlad1607
27th October 2004, 16:48
ady_azzuro stiu ca e frumos sa visezi..da cu o limita :D

ady_azzuro
27th October 2004, 16:51
Nu visez...pana in sferturi mai e meciul care il veti avea in Banie in campionat...sunt curios cati catei vor face deplasarea :D

vlad1607
27th October 2004, 16:53
Eu sunt curios cate boabe luati :D am fost si eu la Craiova..mai exista acea mareata gara la Caracal? Stau taranii si asteapta alti tarani cu caruta trasa de boi in "gara" :D

ady_azzuro
27th October 2004, 16:56
La Caracal mai e cum mai e...dar in gara de nord...

corinutza_88
27th October 2004, 16:57
ete ca mai evoluaram!

Vietnam
27th October 2004, 16:57
Ma vlad1607 chiar meritam de data asta mistoul vostru, dar cum spunea Ieppy data trecuta : noi ne-am calificat! :D Greu , dar ne-am dus mai departe. Catelusii stau acasica si asta este bine.
Ady data trecuta am batut in Cupa si am furat-o acasa de la Timisoara. De data asta nu mai trebuie sa se intimple la fel chiar daca jucam cu Rapid!

Vigariu golul victoriei ...hmm bine ca nu a dat Borbely, marele nostru atacant!Spaima tribunelor si a cameramanilor de linga poarta :mda:

'Hai Craiova" blestemul asta s-a rupt de citeva ori dar o vrajitoare rea l-a facut la loc!!! :headbang:

Sa vedem cu cine jucam in Cupa mai departe ... Mi-ar place un National Dinamo :rolleyes: si Nationalul sa invinga evident .... cu scorul de azi!
Dau o bere la bancari daca se intimpla asta!!!

ieppy
27th October 2004, 17:00
Si daca bate Dinamo imi dai mie de baut?

ady_azzuro
27th October 2004, 17:03
Ady data trecuta am batut in Cupa si am furat-o acasa de la Timisoara. De data asta nu mai trebuie sa se intimple la fel chiar daca jucam cu Rapid!
Vietnam, cu sprijinul suporterilor sunt sigur ca vom invinge giulestenii. Rapidistii se cred mari scule de bascule ca au batut cateii, dar vor avea o imensa deziluzie in Banie...scorul de anul trecut de la Craiova nu m-ar deranja sa se repete si anul acesta. :)

vlad1607
27th October 2004, 17:04
Vietname lasa ca dati de cainii adevarati in curand si sa vezi atunci....:D

Vietnam
27th October 2004, 17:04
:D Nici pe mine nu ma deranjeaza repetarea istoriei de anul trecut cu Rapidul!

Vlad1607 imi pare rau dar ...veti minca bataie in Banie! :yeah: Chiar daca veniti cu garnitura de ciini maturi!
Deci Dinamo :no: ! Asta este .... :evil:

vlad1607
27th October 2004, 17:07
Craiova-Rapid =x sau 2 (daca joaca echipa completa la rrapid) :degete:Vietname a dori e una a putea e alta :D Om trai si om vedea..da de cati ani nu ne mai batura sttinta voastra? :D

corinutza_88
27th October 2004, 17:09
o sa fie un meci greu dar nu imposibil !
ai dreptate adi rapidistii vin cu "capu-n norii" si se vor fi o tinta mai usoara!
out off topic:am 500 de postari!!!!!!!!!

vlad1607
27th October 2004, 17:10
Felicitari "500 de postari " ca doar nu o sa zic : "hai...." :) :D :D :D

Vietnam
27th October 2004, 17:10
AI dreptate in privinta unui singur lucru , victoria va fi 1 nu doi iar RRapid va juca cu echipa cum ai incercat sa scrii tu adica omleta

He he ai reparat greseala!

Ma daca nu putem sa va batem nu putem, asta este, suntem o echipa care sta pe locul 15. Dar eu iti spun ca veti minca bataie ....oaaaauuuu ce mai scandal va fi la voi! O sa ne surclasati in a tine paginile tuturor ziarelor cu injuraturile intre conducerea ciinilor si suporteri! SUcces! :evil:

Paul
27th October 2004, 17:11
desi
dinamo , national si craiova continua ...
otelu , sportu , arges si cluj raman in carti
DUB spera :)

vlad1607
27th October 2004, 17:12
Hai Caracalu'..mandria Olteniei :D :D

ady_azzuro
27th October 2004, 17:17
Esti ridicol vlade...mai bine baga capu in pamant ca v-au umilit giulestenii...

vlad1607
27th October 2004, 17:19
aditza ma lasi? cine vb de ridicol?? "Echipa" care e pe loc retrogradabil...chiar nu vezi ca glumeam ..tu esti ridicol nene! Nu mai stiti ce sa zici :D

ady_azzuro
27th October 2004, 17:21
Ti-am mai spui o data sa nu ma mai copiezi si sa fi original dar se pare ca nu prea reusesti, mai incearca...

vlad1607
27th October 2004, 17:24
aditza hai ca m-am saturat..cand nu mai stii ce sa zici incepi sa bati campii profesionist!!! :D :D Incearca tu nene ca esti ...:) :D
O dupa amiaza placuta tuturor :)
FORZA CAINII ! :D

Vietnam
27th October 2004, 17:24
Corect acolo s-a rasturnat caruta cu dinamovisti! A fost un sabotaj al oltenilor! De acolo a iesit si legenda! :rolleyes:
Vlad1607 parca tu conduceai caruta nu?

ady_azzuro
27th October 2004, 17:29
Vlade, nu te-ai saturat sa o iei pe aratura tot timpul? Mai schimba si tu suprafata ca pari uzat de tot...

vlad1607
27th October 2004, 17:33
Vietname daca tu erai in fata carutei inhamat de ce vorbesti? :D
Aditza realitatea e prea dura pt tine ! :D
Hai gata ca nu are rost...o dupa amiaza placuta !! PA PA

Gerson
27th October 2004, 17:33
vlade, du-te ma si plange pe ascuns ... saracile potai
vietnam n-avea cum sa fie in fata, ca nu avea loc de tine, mai rau este ca insisti sa ramai acolo :happy
schelalaiturile nu ma impresioneaza mai ales cand respectivul patruped vine de la rusi si este nesaplat in special in limbaj.Batista nu-ti dau sa-ti stergi lacrimile ca poate nu stii s-o folosesti...nicodata nu poti stii ce-i trece prin cap unui militian :degete:

dinamo s-a chinuit cu olimpia mai rau,olimpia fiind o echipa cel putin la fel de proasta ca dinamo II si nici cu mediasul n-a rupt gura targului, o victorie chinuita cu iz de intelegere ,poate trece vreun catelus la medias in viitorul apropiat . Asta dovedeste cat de slab valoric este primul nostru esalon, mai degraba atmosfera din cluburi face diferenta .Din pacate, la noi au tot fost scandaluri.
Bine ar fi sa plece tampitul ala de dinel, cum sa joace jucatorii aia fotbal daca aud ca patronul in fiecare saptamana pleaca?
Cinstit vorbind, mare scofala nu am reusit azi, invingand o echipa modesta.
Nici dinamo n-are cu ce sa se laude cu acel 1-0 cu mediasul.Asta e valoarea fotbalui romanesc. Nu mai ramane decat sa asteptam sa plece spurcatul de staicu si ca suporterii sa opreasca contestarile macar la adresa lui Badea si a jucatorilor in meciul cu rapidul. Guso a inceput sa le fure...

ady_azzuro
27th October 2004, 17:35
Realitate e blanda cu mine, chiar foarte. Azi am batut iar Stiinta va comfirma revenirea printr-o victorie impotrivia lui Rapid...macar atat nu te duce capu sa intelegi?

Vietnam
27th October 2004, 17:39
Pentru ca pe mine a cazut magareata sa duc prostii in afara Romaniei. Din pacate am esuat pentru ca erati prea multi si s-a rupt caruta cu voi chiar la Caracal!Tocmai trecea o pisica pe strada si ati inceput sa va agitati si caruta avea si ea limita ei, si in plus era si scarbita de asa incarcatura! :evil:

Gerson
27th October 2004, 17:41
caruta venea de la rusi ? :D

Bancaru
27th October 2004, 17:44
Astia de pe onlinesport.ro si-au corectat rezultatele cu ajutorul gazetei sporturilor? Pe pagina de transmisii "live" in dreptul Bacaului era trecut ca a marcat Raducanu. Acum vad ca e David. Cine o mai fi si David?! Pana la urma care este adevarul? Gazeta il anuntase pe David. Cine o mai fi si David?!

ieppy
27th October 2004, 17:48
ady, ia stai tu flexat. eram sigur ca daca o sa beteti pe Dinamo II o sa sari iar cu gura. Are dreptate vlad intr-un singur lucru, ar trebuii sa va vedeti lungul nasului asa cum majoritatea(am spus majoritatea) suporterilor dinamovisti si-l vad acum.

Tie nu iti e un pic rusine ca ati batut o echipa satelit a unui club care juca si in 10 in ultimul minut din prelungiri? Mie imi este ca Dinamo de abia a batut pe Medias desi aia sunt in lupta pentru promovare. Dinamo joaca de toata jena dar Craiova e cu mult in spate si faptul ca sari cu gura te face sa devii un pic ridicol. :)

Vietnam
27th October 2004, 17:49
caruta venea de la rusi ? :D

O parte venea de acolo :rolleyes: , oricum numai caruta "trasa" de mine s-a rupt . Restul carutelor, cu loaze adunate din tara , au aruncat incarcatura in ... " Groapa" :D

Ba, eu scriu aiurea unde a fugit ala micu, vlad1607? A abandonat???

Gerson
27th October 2004, 17:50
regele evreilor ...ala care tragea cu prastia


Tie nu iti e un pic rusine ca ati batut o echipa satelit
nici o problema ca aveti o gramada si in A (arges,apulum, gloria,iasi,national, cand era netoiu la Craiova era si Craiova, i-ati pierdut pe aia de la ceahlaul ...
si mai sint si altele , de n-ar fi satelitii ministerului de interne, dinamo ar retrograda in acelasi an. Nu ma lua pe mine cu echipa voastra cu alistar, szemeghin si compania de cazaturi care sint mai slabi ca astia de la Craiova.
In afara de Fl.Petre si Danciulescu, aveti lot de B

ieppy
27th October 2004, 17:59
Gerson nu ai voie sa postezi 2 mesaje consecutive. da edit la ultimul tau mesaj. In rest nu cu tine vorbeam si te cred cand spui ca avem lot de B. Voi de ce il aveti atunci?

Gerson
27th October 2004, 18:07
nici vietnam cu tine ;)

Noi avem lot potrivit locului ocupat in clasament, nu ca ar fi altii cu loturi mai bune , compar cu minimul necesar pentru a se putea numi cu adevarat echipa de fotbal.Adica o unitate de masura oarecum teoretica
pentru mine, njock ,fara de care atacul nu merge ,nu poate fi numit fotbalist si ar fi multe de spus dar nu e locul aici.
dinamo nu are nici atat, are doi jucatori si o multime de "legaturi" subterane

P.S.: in privinta consecutivitatii mesajelor esti foarte vigilent si scrofulos la datorie ca si emilian.... doi dinamovisti

savoss
27th October 2004, 18:09
Craiova a trecut de pseudojavre. Era si normal. Noroc cu portarul ala al lor.

IlMILAN
27th October 2004, 18:12
si emilian.... doi dinamovisti
Gerson eu nu-mi aduc aminte sa te fi injurat :ciocan:

ieppy
27th October 2004, 18:14
lasa mai gersoane, ca noi nu ducem lipsa de jucatori de valoare. daca stau bine sa ma gnadesc cand astia jucau la voi nu mai stiati unde exact pe pulpa superioara sa ii pupati.

MIlane, dinamovistule. :D

IlMILAN
27th October 2004, 18:16
Bey ieppy ia nu ma obliga sa-mi pun iara semnatura aia cu hingherii si alte treburi....:rosu: ...stii tu cantecelul lui vlad....ala cu moartea...:drak:

ieppy
27th October 2004, 18:17
ala cu morte vrei sa spui. Hingherii, ai?

Lasa mai caine ca daca e dupa ce spune gerson pe tine te ridica primul. :D

IlMILAN
27th October 2004, 18:20
Ia zi vii la Timisoara si canti cu mine treaba aia frumoasa cu sariti cu totii .... si apoi ne-om ruga sa se intample la toti catzeii de-o data? :evil:

ieppy
27th October 2004, 18:23
ce sa cant eu cu tine, mah? Pleaca mah de aici ca atunci cand o sa vina vreme de cantat o sa trebuiasca sa te caut pe sub masa. ::D

Rechinul Ucigas
27th October 2004, 19:08
ANTI-CAINICONSTANTA JOACA FINALA !!! FORZA FARUL!!! CAINII MICI AU PLECAT , AU MAI RAMAS AIA MARI , PE CARE SPER SA Ii ELIMINE FARUL !!!

Denis
27th October 2004, 19:51
bai clujenilor ("U"), da varza mai suntetzi la penalty :D. Fortza Otzelul.
Otzelu - Dinamo din nou in finala. ar fi mishto, dar numa sa fie alta echipa in loc de Dinamo.

Ultras
27th October 2004, 19:59
Sportul a ajuns in sferturi. Dupa rezultat pot spune ca era de asteptat, mai ales dupa rezultatele din ultimul timp ale "studentilor": 2 egaluri (cu CFR si Bacau, in campionat, in deplasare) si 2 victorii (cu National, in campionat si cu CS Deva, in Cupa). Cu rezultatul de la Sibiu, Sportul are 5 meciuri fara infrangere consecutive (o performanta pentru noi in ultimii 14 ani, atunci cand am evoluat in Divizia A, in campionat).

O observatie: ca si dupa meciul de la Deva, la conferinta de presa, Dan Petrescu a declarat, din nou, ca nu-i intelege pe antrenorii care trateaza meciurile de Cupa cu "superficialitate", introducand in teren echipe formate mai mult din rezerve. Ori este o tactica pentru el, un razboi "psilologic" pe care, sincer, nu il inteleg. De ce? Pentru ca in meciul de a a folosit, chiar el, 5 rezerve: Stanca, Radoi, Nicola, Varga si Curelea. Asta in conditiile in care nici Secareanu, Stancu si Rusu nu au prins prea multe meciuri in postura de titulari. Iar rezervele care au intrat in teren au fost: Oae, Maxim (unul rezerva, iar celalalt a fost accidentat si nu a mai jucat de la meciul cu Universitatea Craiova, din etapa III) si Cruceru (titular, dar care era cat pe ce sa fie imprumutat la Poli Iasi inainte de inceputul campionatului). Asa ca se pune intrebarea: ce urmareste Bursucu'? Crede ca prin atitudinea lui si luarile de pozitie ii va influenta pe antrenorii adversarelor sa arunce in lupta din Cupa primele formatii? Ca sa isi oboseasca titularii? Ma indoiesc ca si in conditiile in care toate echipele ar folosi garniturile de baza ar acumula o oarecare oboseala. Singurul motiv valabil il consider a fi faptul ca aceste declaratii, un pic belicoase, nu sunt decat un exercitiu de imagine: uite eu am o mentalitate de profesionist, iar voi restul fraierilor va coiti pe voi ca sa va pastrati fortele pentru campionat. Nu am nimic cu Dan (cu toate ca inca nu il consider un antrenor, chit ca are cele mai bune rezultate dintre toti antrenorii care s-au perindat pe la Sportul ca Andone, Multescu, Balint, cu exceptia lui Cezarica Zamfir, care acum a devenit secundul lui, nu al echipei si datorita cui consider ca are rezultate Sportul), dar daca vrea sa dovedeasca ca este un profesionist adevarat ar trebui sa gaseasca acel ceva care sa schimbe mentalitatea jucatorilor (care nu mai sunt niste incepatori, cu toate ca nu are nici unul mai mult de 24 de ani) pentru a executa in teren ceea ce el le spune la cabine. De ex: retragerea prematura in aparare care ne-a costa o gramada de puncte. In rest, tot respectul. Dan, are coloana vertebrala (chiar daca inca numai la nivel declarativ), ceea ce este rar in fotbalul nostru...


bai clujenilor ("U"), da varza mai suntetzi la penalty :D. Fortza Otzelul.
Otzelu - Dinamo din nou in finala. ar fi mishto, dar numa sa fie alta echipa in loc de Dinamo.

Raveolutioane tata, cand ajungi in seria a VIII de executare a loviturilor de la 11m nu inseamna ca esti varza. Unii nu reusesc sa treaca de seria a IV. Otelul a fost mai buna la acest capitol si cred ca este in primul rand meritul lui Cartu, care a avut intuitia ceva mai buna decat cea a lui Ion Marin. Atat. Clujul a avut prima sansa de a incheia socotelile, dar din pacate a ratat-o. Oricum "U" merita tot respectul nostru pentru ca au reusit sa elimine Steaua in saisprezecezecimi, performanta cu care nu stiu cate echipe se pot lauda. NUMAI ALB SI NEGRU!!!

PS. Ieppy nu te ambala sa imi stergi postul asta ca mi te scot de la suflet... :drak:

OwenSkeet
27th October 2004, 21:04
:ok: Ce jcoa astai de la Dacia Braila.:)

vlad1607
27th October 2004, 21:11
@gerson ....... fara rost moshule esti de cacao ! nu vorbi de batista si de alte alea decat atunci cand o sa descpori sapunul sau gelul de dus! ok?
@Aditza iar visezi baiete!! Tu esti exemplul tipic de suporter al stiintei.De ce?
-->inceputul sezonului : Obiectiv Event!! HAHAHA
--> Dupa etapa a 4-a: MUICAAA ce ne furara arbitri astia !Uite avem numai 2 pct dupa 4 meciuri din cauza arbitrilor sclavi ai Bucurestiului,al ghinionului,al alinierii planetelor si datorita scumpirii prazului ! :D
-->Dupa etapa nr.9: catre ILinca ,NEtoiu,Staicu,REdnic ,Napoli,s.a. :Lasa-neee Lasa-nee ca ne duci in B!
-->Eliminare evidenta din Cupa ROmaniei in primele 2 max 3(la 10 ani) tururi!!AUUU! :D
-->Pauza de iarna : revolutie la Craiova(schimbari-vreo 3 de antrenori in 2 luni,transferuri=plecari!) deci sigur ne calificam in UEFA! :) :D
-->Vara: se incheie campionatul: Stinta? pe locul 8 sau 9 !Batuta de Dinamo de 2 ori(sau 3 dc se intalnesc si in Cupa) si de celelalte bucurestene macar o data!!DEZILUZIA se asterne peste toata OLTENIA !!! :D Si ..ISTORIA SE REPETA AN DE AN!!! VOIU nu stiti sa va VEDETI LUNGUL NASULUI!! DE AIA( DAR NU NUMAI) SUNTETI JENIBILI !!! ! :D
@Vietnam : nu am fugit nicaieri dar am si alte lucruri mult mai importante de facut decat sa discut cu tine!Ca si asa nu intelegi prea multe esti cam obtuz! Fara suparare! :D

Ultras
27th October 2004, 21:21
:ok: Ce jcoa astai de la Dacia Braila.:)

Sa vedem si pana cand...

vlad1607
27th October 2004, 21:25
..din pacate pt ei probabil pana la meciul urmator din Cupa :( sau ..cine stie :)

marcel
27th October 2004, 21:26
esti penibil ,nu suporti sa mai fie si alte pareri pe forum ,doar a ta. nu uita ca dinamo e cea mai hulita echipa din romania ,care nu are istorie adevarata doar minciuni ,aranjamente si jucatori luati cu japca, trebuia desfiintata in 1989 odata cu victoria buc abia a-ti trecut de medias ,de la rapid a-ti luat-o ,si cum zicea borcea ala dinamo nu va mai pierde nici un meci -mai urmeaza si alte infrangeri -

vlad1607
27th October 2004, 21:50
Accept alte pareri te asigur!Numai sa fie pertinente! Nu spuse patimas si doar de dragul de a contracara verbal! Eu asa consider ca fac unii...poate mai gresesc si eu uneori dar altii sunt campionii la asta! :degete:

inter
27th October 2004, 21:56
vladut observ ca degetele tale nu au stare :D:D, asa ca ai grija ce tastezi :p

vlad1607
27th October 2004, 22:00
:D esti bucuros acuma dupa victoria de azi....

inter
27th October 2004, 22:08
daca vroiai sa vezi parerea mea ... te duceai pe "suporter Craiova"

daca vrei un "rezumat" : NU sunt multumit!

vlad1607
27th October 2004, 22:11
stai sa vad :) simt ca o sa fiu uimit :D

Pacala
27th October 2004, 22:20
deocamdata dai impresia ca esti neconsolat nu uimit.
ceilalti dinamovisti ar trebui sa te atentioneze ca-i faci de ras .

Vadim
27th October 2004, 22:48
Totusi Craiova a ratat cu toptanul. Putea cistiga mult mai clar...

tchibos
27th October 2004, 22:57
cititi si retineti:

"DATA ASTA CUPA VINE LA CONSTANTA" ... VA FI O CUPA "ALB - ALBASTRA"
DIN CARE VOM BEA DE FERICIRE APA DE MARE
/OLE/ /OLE/
CU FARUL PANA LA MOARTE!!!

inter
27th October 2004, 22:58
cu culorile sunt de acord :D:D

UnderOne
27th October 2004, 23:04
Azi Dacia Unirea Braila si-a mai facut odata datoria de echipa care joaca fotbal si nu vorbeste despre fotbal, asa cum o fac alte cluburi din Romania, care viseaza la Cupa Uefa cu gura deschisa sau se cred prea valorosi si vin sa joace cu echipa a doua.

HAI DACIA UNIREA BRAILA!!! Sa vedem care va fi urmatorul trofeu al victimelor valoroase din DIVIZIA A BURGER!!!

giovanni BV
28th October 2004, 01:08
Pronosticuri previzibile , desi au fost si emotii implicate aici.........am 8 din 8 !!! Oricum echipele cu mai putine sanse la titlul de campioana 2004-2005 , n-au nimic de pierdut decit sa cistige Cupa Romaniei !!! Bafta echipelor ramase in competitie !!!

ady_azzuro
28th October 2004, 01:22
ady, ia stai tu flexat. eram sigur ca daca o sa beteti pe Dinamo II o sa sari iar cu gura. Are dreptate vlad intr-un singur lucru, ar trebuii sa va vedeti lungul nasului asa cum majoritatea(am spus majoritatea) suporterilor dinamovisti si-l vad acum.

Tie nu iti e un pic rusine ca ati batut o echipa satelit a unui club care juca si in 10 in ultimul minut din prelungiri? Mie imi este ca Dinamo de abia a batut pe Medias desi aia sunt in lupta pentru promovare. Dinamo joaca de toata jena dar Craiova e cu mult in spate si faptul ca sari cu gura te face sa devii un pic ridicol. :)
Sezi mumos bubico, ca nu mie rusine ca am batut o echip satelit in prelungiri. Altii(steaua si rapid) au pierdut de la niste echipe divizionare B mai slabe decat dinamoII(care are o parte din jucatori de la dinamoI).
Noi am ratat foarte mult in aceasta partida si numai norocul v-a scapat sa nu primiti o caruta de goluri, dar asta e...norocul tine cu cei mai slabi. :D
Vedem acum, spre sfarsitul clasamentului cat de in spate e Craiova fata de dinamo. Sa vedem dupa ce va tragem o mama de bataie ce-o sa mai spui...parca te vad plangand pe aici ca nu mai aveti sanse nici la intertoto... :drak:

Pacala
28th October 2004, 03:54
DE PRIN TRIBUNE:
desi anuntasera ca "cei mai rai dintre caini" vor fi prezenti la Pitesti pentru a incuraja satelitul impotriva oltenilor, acestia si-au lasat dintii prin arena din Trivale.
"Puţinii suporteri ai dinamoviştilor nu au putut face faţă rivalilor lor, oltenilor alăturându-li-se şi localnicii, care i-au pus la punct pe bucureşteni de fiecare dată când aceştia făceau “cioc”.

"Universitatea a fost incurajata de aproape 200 de suporteri din Banie, in timp ce satelitul lui Dinamo a avut in tribuna stadionului „Nicolae Dobrin“ vreo 50 de sustinatori. La un moment dat, oltenii s-au suparat pe suporterii dinamovisti si aproape 20 de fani ai Stiintei au intrat in sectorul „rosu“ al dinamovistilor si i-au luat la bataie pe acestia! N-au fost urmari grave, spiritele s-au potolit deoarece au intervenit fortele de ordine..."

"Si.. cu o oră înainte de începerea meciului, aproximativ 30 de ultraşi olteni au dat iama în galeria rivală, deposedând-o de mai multe steaguri şi tricouri cu însemnele “câinilor”. “Prada de război” a fost afişată la peluza oltenilor, de unde a fost confiscată de forţele de ordine".

"Oltenii au afişat un banner pe care era scris "Staicu, îţi datorăm 5.000 de euro, mai mult decît ai investit la Craiova!", cu trimitere la avertismentul lui Dinel, cum că va percepe o taxă de 5.000 de euro pentru fiecare banner ce-i va fi adresat consoiderandu-l publicitate mascata"

"Formaţia dinamovistă a fost încurajată din tribune de trei dintre şefii clubului: preşedintele Nicolae Badea şi vicepreşedinţii CA, Gigi Neţoiu şi Viorel Turcu. Deşi au stat foarte aproape de Dinel Staicu, oficialii bucureşteni nu s-au salutat cu patronul Craiovei."

"eternele tensiuni din jurul echipei fac inca o victima ,lui Badea i s-a făcut rău ,acesta nu a putut da nici o declaraţie la finalul întâlnirii Dinamo II – Universitatea, din cauza faptului că s-a simţit foarte rău. Încă de la sfârşitul primei reprize, tensiunea jocului şi-a spus cuvântul, Badea fiind nevoit să ia medicamente pentru a-şi mai reveni"

de-ale fotbalului si suporterilor ...

Pancone
28th October 2004, 08:46
A castigat Craiova cu Dinamo 2 .. acuma sunt pe val , avem emotii :cool:

ieppy
28th October 2004, 09:49
Sezi mumos bubico, ca nu mie rusine ca am batut o echip satelit in prelungiri. Altii(steaua si rapid) au pierdut de la niste echipe divizionare B mai slabe decat dinamoII(care are o parte din jucatori de la dinamoI).
Noi am ratat foarte mult in aceasta partida si numai norocul v-a scapat sa nu primiti o caruta de goluri, dar asta e...norocul tine cu cei mai slabi. :D
Vedem acum, spre sfarsitul clasamentului cat de in spate e Craiova fata de dinamo. Sa vedem dupa ce va tragem o mama de bataie ce-o sa mai spui...parca te vad plangand pe aici ca nu mai aveti sanse nici la intertoto... :drak:
Vezi tu, de asta nu are ursu coada, sau vrei sa iti reamintesc unele amanunte picante? Daca tineai sonorul la un nivel acceptabil nu ziceam nimic, dar iar ai inceput sa treci cu sapa pe pamant si m-ai scos din sarite. In rest toate bune. :)

Pacala
28th October 2004, 11:10
bine ca-i baturam....daca nu-i bateam pe cateliusi ne scoteau astia ochii cu meciul asta pe forumuri ,doi ani de acum incolo.
Despre meci ce sa mai zic daca si Guso le comite si iar luaram gol imediat dupa ce am marcat..... apararea este la pamant daca pana si burca a marcat......
Sa-l aduca inapoi pe Papura
In rest, rezultate absolut normale poate doar Braila e surpriza dar nu prea mare

Vadim
28th October 2004, 11:30
Apulum a jucat cu echipa a doua si se stia ca pierde, sint probleme mari la Alba Iulia.

Bancaru
28th October 2004, 11:41
Poate ca aia au vrut sa mai intre pe teren...

Vietnam
28th October 2004, 11:53
Ieri eram cam ofticat de rezultat doar 3-2... Dupa ce am citit cronicile m-am mai linistit. Puteam sa-i batem pe catelusi mai nasol ... dar se pare ca McBreen a lasat urmasi de nadejde la noi :headbang: asa ca e bine si asa.

Off topic
Vlad1607 poate vrei sa explici ce intelegi tu prin cuvantul "obtuz" si cum naibii ai reusit tu sa ajungi la concluzia asta! :o: Te-ai uitat ieri in dictionar si ti-a placut cum suna? Ai avut ora de matematica si printre catete si ipotenuze ai auzit si de cuvantul "obtuz"??? Suflete eu nu sunt ca Ady, eu nu caut nici scandal nici sa-mi bat joc de "adversari" cand este cazul si cand nu. Dar tu prin obraznicia ta m-ai facut sa iti raspund la prostiile debitate. Esti obraznic si limitat in gindire ( cel putin asta este concluzia care se poate trage dupa 90% din postari). Dar am observat ca din cand in cand reusesti chiar sa si gindesti si ti-am dat dreptate. Poate tu vrei sa transmiti un mesaj dar " destele" tale tasteaza altceva.Esti tinar, esti plin de avant si te ia valul repede. Incearca sa te uiti si la mesajele celorlalti, de exemplu Ieppy care este dinamovist ca si tine dar posteaza ... altfel.
Aici pe Forum putem sa facem si "misto" unii de altii, autocritica , sa recunoastem obiectiv slabiciunile echipelor favorite dar obraznicia si jignirile gratuite chiar nu-si au locul. Urmareste-ti postarile si o sa vezi ce interventii ai! Postarile cu caruta si dinamovistii le-am facut special pentru tine. Ieppy se pare ca a inteles si nu s-a bagat, a reactionat doar la postarile lui Ady Azzuro.Deci sfat incearca sa fii mai calm si o sa cistigi respectul celorlalti useri. In cazul in care te intereseaza ....
Sa termin cu off topicul :cool:

Va batem in campionat iar Nationalul in Cupa! :D

ieppy
28th October 2004, 11:59
Sa termin cu off topicul :cool:

Va batem in campionat iar Nationalul in Cupa! :D
Parca ai spus ca termini cu off-topicul. :happy :happy :happy

Vietnam
28th October 2004, 12:05
It's the true baby! :D ( O fi socul de dupa cutremur? :o: Stii eu stau la etajul 10 si m-am cam leganat nitel!)

ieppy
28th October 2004, 12:14
mai vietname, eu cred ca e in continuare socul. dar lasa ca trece si realizezi care e adevarul. :D

Vietnam
28th October 2004, 12:43
Se poate ... nu de alta dar sper ca batem si pe Rapid! Cred ca e grav! :rolleyes:

ieppy
28th October 2004, 12:50
nu, inseamna ca recuperezi. Cu rapid zici bine. trebuie sa mai lucrezi la oof-topic si esti OK. :)

vlad1607
28th October 2004, 13:36
Cupa o sa ajunga in Stefan cel Mare ...Again and Again and Again :)

Vietnam
28th October 2004, 14:16
Alt socat ...se repeta aiurea.
Ca sa fiu on topic Nationalul va juca cu Dinamo si va cistiga. Craiova va juca cu ..cine o fi si Stiinta va trece mai departe. Finala: :yeah: Craiova - National :yeah:

tuti
28th October 2004, 15:42
National este favorita sa cistige cupa si cred ca va cistiga si in week-end. Sunt un fan al Bacaului dar National arata a fi echipa in forma a momentului.

corinutza_88
28th October 2004, 16:30
Cupa o sa ajunga in Stefan cel Mare ...Again and Again and Again :)
si again and again veti fi ajutati de arbitri si alte chestii... :cool:
de ce sa nu recunoastem ca asta este la ordinea zilei la dinamo:cand nu se poate pe teren ,se poate cu altceva... :no:

vlad1607
28th October 2004, 17:19
@hai Craiova: daca zice tu marete conducator...cine te poate contrazice! :D Eu nu zic ca DINAMO nu a fost ajutata uneori si de arbitri (exemplul semifinala de Cupa cu Astra) dar de aici pana a judeca orice esec in fata cainilor si a vedea in el ajutorul arbitrilor non stop sau mai mereu e cale lunga stimabile si treaba asta nu denota decat frustrare maxima! Nu ma astept sa recunosti evidenta asa ca....:D

ady_azzuro
28th October 2004, 18:28
Vezi tu, de asta nu are ursu coada, sau vrei sa iti reamintesc unele amanunte picante? Daca tineai sonorul la un nivel acceptabil nu ziceam nimic, dar iar ai inceput sa treci cu sapa pe pamant si m-ai scos din sarite. In rest toate bune. :)
Ce sa amintesti? Am folosit acelasi ton ca tine. Stiu ca avem sanse putine sa castigam cupa, dar macar le avem si inca ma agatz de ele... :)
Ia zii, ce cauta-i in poarta de mai jos: :happy
http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_udin_200.jpg

ieppy
28th October 2004, 18:30
cautam tabela pe care scrie Dinamo 3 craiova 1. Ai vazut-o pe undeva.

Cat despre tonul, hai ca o las balta ca esti prea mandru ca sa recunosti ceva. :)

ady_azzuro
28th October 2004, 18:32
'sezi mumos bubico' te deranjeaza? :D Cat despre tabela vezi ca indica U Craiova - dinamo 3-2 in 2003, asa cum va arata si peste cateva etape...in acelasi sens. ;)

corinutza_88
28th October 2004, 18:33
@hai Craiova: daca zice tu marete conducator...cine te poate contrazice! :D Eu nu zic ca DINAMO nu a fost ajutata uneori si de arbitri (exemplul semifinala de Cupa cu Astra) dar de aici pana a judeca orice esec in fata cainilor si a vedea in el ajutorul arbitrilor non stop sau mai mereu e cale lunga stimabile si treaba asta nu denota decat frustrare maxima! Nu ma astept sa recunosti evidenta asa ca....:D
la voi se intampla cam des chestia cu arbitrii si faza e ca toate lumea vede numai voi va faceti ca ploua!
recunoasteti si toata lumea e fericita! :p

ieppy
28th October 2004, 18:34
a fost 3-1 din cate stiu eu. Te referi desigur la meciul ala cand Dinamo a jucat cu echipa a doua, nu? Mai stii alt meci in ultimii 7 ani?

ady_azzuro
28th October 2004, 18:39
Ce echipa a2a? Ati jucat juma rezerve juma titulari, tot victorie se cheama. Mai stiu alt meci, pe ala de anu trecut, acu 2 ani si asa mai departe. :)

ieppy
28th October 2004, 18:40
ala de anul trecut? te referi La Craiova-Dinamo 0-1 sau la dinamo-craiova 2-1?

iar la meciula ala din 2003 daca esti baiat cuminte iti spun si ce jucatori au jucat in meciul ala si ce jucatori in meciul din cupa. :)'

corinutza_88
28th October 2004, 18:44
va batem cu un scor care sa ne razbune pentru anul trecut! :ok:

ady_azzuro
28th October 2004, 18:46
Da, ma refer la meciurile alea, le-am vazut, am luat bataie asta e...din pacate numai de blaturi am avut parte la meciurile cu dinamo cat timp au fost patroni dinel si netoiu...acum dinel e pe duca si cred ca va rupem.

ieppy
28th October 2004, 18:50
blaturi cu dinel, esti simpatic. sincer. sper sa cresti la fel de simpatic ca o sa te ajute in viata. :)

ady_azzuro
28th October 2004, 18:52
Bineinteles, dinel nu tot militian e? Sau decat mamica si taticu lui? :D

ieppy
28th October 2004, 18:55
pe aproape ady, mia incearca. :)

ady_azzuro
28th October 2004, 19:01
Nu mai incerc, ca mi se facu rau de la avataru tau. :p

ieppy
28th October 2004, 19:12
lasa ca iti trece. :D

vlad1607
28th October 2004, 19:30
In toate meciurile din 1948 incoace DINAMO a fost ajutata de arbitri? SUNTETI Multumiti mai oltenilor?Nu zice nimeni ca nu au fost si cazuri din astea da voi la fiecare meci vedeti cam nasol..probabil din cauza ca va batem pe unde va prindem de nu stiu cati ani :D :D Ciocu mic :D UNA e sa te ajute voit sau din prostia omeneasa de 2 ori si alta e ce vedeti voi :D FORZA CAINII ! :D las ca va trece :) :D

Propun sa nu mai vb de Cupa Romaniei ca oricum o castiga iar DINAMO :D
Seara placuta stimabililor pa pa!

Adrian
28th October 2004, 21:16
Pana una alta ma bucur ca Nationalul e in grupa B. Pana acum a marsaluit prin Cupa; Craiova recunosc ca trece printr-un moment dificil si nu ma astept la prea multe de la ea.
Mi-am dorit sa picam cu catelusii in Cupa si asa s-a intamplat. Acuma imi doresc sa pice National cu Dinamo si pronostichez un 4-1.

jhon_goodboy
28th October 2004, 21:28
la voi se intampla cam des chestia cu arbitrii si faza e ca toate lumea vede numai voi va faceti ca ploua!
recunoasteti si toata lumea e fericita! :p

Acuzatiile nu vor ajuta la nimic ci va vor prelungi aceasta criza de lipsa de idei.
Totul se joaca pe teren si cine e mai slab pierde. :mda:

Paul
28th October 2004, 21:46
Hahaha, poate le-o trage Dinmo II la olteni ca sa se termine si grija asta a lor. Nu de alta dar am impresia ca ar trebuii sa se concentreze asupra campionatului. :D

uite cateva echipe care se vor concentra asupra campionatului si a cupelor europene (cu exemple sa vezi ce echipe i-au eliminat)

Cupa Spaniei :
AET Atletico Gramanet 1 - 0 Barcelona (liderul la zi)
FT Nastic 2 - 1 Zaragoza (castigatoarea Cupei in sezonul trecut)
FT Lleida 1 - 0 Valencia (campioana in exercitiu)

Cupa Italiei
Italy - Coppa Italia

FT Palermo 2 - 0 Salernitana
FT Reggina 2 - 3 Atalanta
FT Lecce 3 - 1 Livorno
FT Bologna 3 - 4 Ternana
AET Brescia 2 - 2 Fiorentina
FT Cagliari 3 - 1 Triestina
FT Chievo 1 - 1 Torino
FT Siena 1 - 1 Messina

Probabil observi ca alde Juve , Milan , Lazio si Inter sa zicem nu mai joaca in Cuppa Italia

marcel
28th October 2004, 21:56
oare care e probabilitatea ca dinamo sa cada cu braila?

Adrian
28th October 2004, 22:01
Matematic, 1/3. Dar de cand fotbalul romanesc respecta logica?

vialli
28th October 2004, 22:07
Braila este adversar foarte periculos nu unul pe care sa si-l doreasca toti, nu e la promovare nici la retrogradare, are toata atentia concentrata spre aceste meciuri, n-au nimic de pierdut si este un eveniment pentru tot orasul.
Prefer sa jucam tur retur cu dinamo si national acum sau cu orice echipa din A care are si alte griji. Valorile in fotbalul romanesc sint apropiate si tind spre zero.

Vietnam
29th October 2004, 11:19
Important este ca Dinamo sa pice cu National. Ne bazam pe National pentru eliminarea dinamovistilor din cupa! Si in rest sa joace "provincialii". Noi speram ca in primavara DInamo sa se axeze doar pe Campionat la fel ca Steaua si Rapid :D . Restul ne descurcam noi ..... intre noi. Ar fi asa frumos doar cu National echipa care sa reprezinte Bucurestiul.
In cazul in care, totusi, joaca Craiova cu Dinamo, asta este, o sa-i eliminam noi! :p

Si apropo lasati-o naibii pe aia cu arbitrajele proDinamo. Jucatorii trebuie sa joace fotbal si nu sa astepte pomeni de la arbitrii. Un arbitru poate distruge un meci prin maniera de a interpreta unele faze dar asta ar trebui sa ambitioneze si mai mult jucatorii echipei "neprivilegiate" pentru a juca si mai bine. Dar la noi , in Romania , se poarta cu succes aruncatul in careu, simulari fanteziste si cersitul loviturilor de la 11 metri sau din preajma careului pentru faulturi imaginare ... ca sa nu mai spun de pozitiile suspecte de offside. Eu m-am saturat sa tot aud ca Steaua sau Dinamo au cistigat nu stiu ce meci ca arbitrul a tinut cu ei. Daca existe dovezi, sa se prezinte aceste dovezi , daca nu : "ciocul mic si joc de glezne". Si in plus nu inteleg ce treaba are suporterul unei echipe cu faptul ca arbitrul tine cu o echipa sau alta. Asta este treaba conducerii clubului nezavantajat de " man in black" (care de fapt au acum alte culori) care sa conteste sau nu arbitrajul.
Sper sa vedem niste jocuri frumoase ( asta in cazul in care sunt transmise la TV pe canale "normale") si tribunele sa fie pline!

Victorie CRAIOVA!
Bafta National cu DInamo! :ok:

vlad1607
29th October 2004, 14:21
Vietname desi vad ca iti faci multe calcule am un rezultat cert pt tine: DINAMO castiga cupa ! :D TINE MINTE 3 CUVINTE :DINAMO castiga Cupa! :D

Vietnam
29th October 2004, 15:05
Poate, dar nu anul asta! Sau poate sa o cistige , dar Cupa oraselor dunarene, cupa echipelor cu suporteri obraznic etc. Nu Cupa Romaniei! Si nu te mai repeta atit, ca eu, fata de tine, inteleg mesajul din prima! Chiar daca nu are nici un fel de sens! :evil: Deci la virsta ta ar fi bine sa asculti de cei mai cu experienta! Cistiga Nationalul Campionatul iar cupa Romaniei se va disputa intre Stiinta Craiova si National! Ai inteles? Vezi ca se poate! :ok:

ieppy
29th October 2004, 15:08
Ce echipa e aia, stiinta Craiova? prin ce divizie joaca? :D

corinutza_88
29th October 2004, 16:41
e numele societatii comerciale Stiinta U Craiova,nu al echipei!

vlad1607
29th October 2004, 16:50
Vietname cu tot respectul..varsta aia a ta nu te ajuta prea mult...tot visator esti :D vezi poate visezi si stiinta in B a STAI ! asta nu e vis e realitate(poate) in curand :D ! Stiinta castiga anu asta Cupa Caracalului sau in cel mai bun caz Cupa judetului Dolj ca la Cupa PAcii nu are nici o sansa..Hai Ciocu mic :D
FORZA CAINII ! :D

corinutza_88
29th October 2004, 19:10
ma da sigur de tine mai esti!
ia latra tu in alta parte!