PDA

View Full Version : Galeria Stelei : Factiuni, grupari si brigazi



Recoba
18th October 2004, 11:38
Aici se vor purta discutii despre galeria Stelei. Se pot da idei despre bannere. coregrafii, steaguri etc.

uti2102
19th October 2004, 15:22
Pirima intrebare : ce shtitzi despre grupul de la peluza II, asha-numitul "Rezistenta Ultras" ? Sunt excentrici, insa sunt de admirat pentru ca incurajeaza mereu echipa, protesteaza cand ceva nu merge bine, dar nu injura nici jucatorii shi nici adversarii (cel putzin eu nu i-am auzit niciodata).
A doua : ce s-a intamplat cu "Gruppo Apparte", care ocupau partea de la T2 cea mai apropiata de peluza I ?

Mariusmadmax
19th October 2004, 23:25
eu n-am nici o idee ... sunt prea departe .
Asta nu inseamna ca nu ma intereseaza .

Saber Rider
22nd October 2004, 09:14
http://www.prosport.ro/images/content/articles/2004/10/22/cupa-uefa/96545254e8f66bb53b0e_200_200_.jpg

Grupuri si grupulete, ce mai conteaza ?!? Aseara publicul a fost FANTASTIC. Deja TOT stadionul era o galerie imensa. Valuri de bucurie, incurajari ce infiorau atmosfera chiar si la televizor.
(Din pacate motive obiective m-au impiedicat sa fiu pe stadion la acest meci).

uti2102
22nd October 2004, 10:02
N-a fost atat de multa lume ca in cele doua meciuri cu englezii de anul trecut, insa fiecare suporter s-a daruit !!! A fost o atmosfera excelenta! Sa speram ca la meciul cu Besiktas va fi cel putzin la fel !!!

Mariusmadmax
25th October 2004, 04:59
O mie de stelişti
Steaua a fost īncurajată īn meciul de ieri de la Cluj de o galerie foarte numeroasă, suporterii stelişti venind nu numai de la Bucureşti, ci şi din Transilvania. Numai de la Zalău au venit cinci autocare cu stelişti. Fanii Stelei, ca şi cei ai gazdelor, au fost īnsă destul de vulgari pe parcursul meciului. Īn afara īncurajărilor adresate propriei echipe, steliştii au strigat şi mesaje obscene īmpotriva rivalelor Dinamo şi Rapid. La finalul partidei, suporterii au cīntat īmpreună cu jucătorii.

Saber Rider
27th October 2004, 10:20
" Galeria roş-albaştrilor, īn colaborare cu conducerea clubului, organizează excursie pentru suporteri la Parma, la partida programată joia viitoare. Preţul este de 110 euro, īn care intră biletul de meci şi transportul dus-īntors, cu autocar de trei stele. Fanii se pot īnscrie pīnă duminică, la ora 13:00, informaţii suplimentare putīnd fi obţinute la sediul clubului (Grand Hotel Marriott) sau la numerele de telefon 0721-655.413 şi 0744-252.693.


Cătălin Ţepelin, Gazeta Sporturilor 27.oct.2004 (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=26551)

Mariusmadmax
27th October 2004, 14:57
Dintre forumisti merge cineva la Parma ?

Recoba
29th October 2004, 20:29
eu s-ar putea sa ma duc dar nu stiu daca pot. Oricum eu zic ca merita... Pronosticul meu este 2-1 pt. Steaua.Apropo de topic....As vrea sa fondez o grupare...Am si logo pt. ea..Dar nu prea am membri...Deocamdata doar 3.Daca sunt ceva amatori, spuneti.Vom avea bannere , steaguri personalizate si altele.Postati aici cine vrea sa Faca parte din LUMBERJACKS BUCHAREST

vlad1607
29th October 2004, 21:14
FORZA CAINII !:D

Mariusmadmax
29th October 2004, 22:01
FORZA CAINII !:D
bine ai venit caine !
:happy

uti2102
29th October 2004, 22:46
Ce zici Madmax, crezi k vrea sa se converteasca ?! Va trebui sa-i taiem coada shi sa-i facem implanturi multiple ! In diferite zone, inclusiv la cap :happy

Mariusmadmax
30th October 2004, 02:02
degeaba , cainii au creieru' mic !
N-o sa reziste !

Recoba
31st October 2004, 17:55
lumberjacks !!!!!!!!!!!

don_denver
31st October 2004, 18:23
Forza steaua...in orice conditii..ca batem sau luam bataie..cel putin...asta e doar parerea mea...cum a fost cu standard a fost misto...da daca am fii luat bataie?!!..scria cineva mia sus de o fractiune a galeriei..care incurajeaza orice ar fii...bun exemplu..bravo lor..daca toti am fii asa...sunt chiar curios cum ar arata..un meci..cu rapid..dinamo...in care noi sa strigam doar forza steua..fara m...e rapid dinamo..sa nu-i bagam inseama...ce-ar iesi..de bine..sigur..pt noi..voi ce ziceti?

Mariusmadmax
31st October 2004, 21:14
eu zic ca "Forza Steaua !" si ceva cantece ... apoi pe ici pe colo si o pomenire de 'bine" a rivalelor ...
... da cantece ar fi misto !

uti2102
1st November 2004, 14:29
Pentru cei care nu shtiu care este primul grup de ultrashi infiintzat in Romania....

Recoba
1st November 2004, 16:59
Super galerie !!! De departe cea mai tare din tara... am o intrebare! galeria nu e infratita cu alte galerii din strainatate? doar cu cska???

Mariusmadmax
2nd November 2004, 04:08
Duminica parca n-au mai existat factiuni , grupari sau brigazi ...
Am si eu cateva intrebari :
Mustata ala , este cel care a facut mizeriile alea prin Bucuresti ?
Este tigan ?
Are cazier ?
Ce scoala are ?
Este adeptul violentei ?
El este liderul galeriilor ? Sau ce grupare conduce ?

Saber Rider
26th November 2004, 02:54
Ultraşi călcaţi īn picioare
Cinci suporteri ai Stelei au fost bătuţi crunt de forţele de ordine la finalul partidei. Povesteşte unul dintre cei loviţi: "La golul lui Ciocoiu am sărit pe gard de bucurie şi am fost ameninţaţi că nu vom scăpa nepedepsiţi. După meci, jandarmii ne-au luat la ieşirea din stadion şi ne-au băgat īn dubă. Ne-au omorīt! Ne-au pus jos şi au īnceput să sară cu picioarele pe noi, ne-au dat cu căştile īn cap şi apoi ne-au şi amendat cu cīte două milioane de lei!".

Atac la sponsorii turcilor
La finalul meciului s-a petrecut un incident īn apropierea stadionului. Īn drum spre aeroport, un microbuz īn care se aflau cīţiva sponsori ai celor de la Beşiktaş a fost atacat de fani ai Stelei. Aceştia au fortat uşile şi au spart geamurile, dar nu i-au lovit pe turci, ei scăpīnd doar cu o sperietură zdravănă.


Cătălin Ţepelin, Beniamin Osman, Gazeta Sporturilor, 26.11.2004 (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=29296)

Saber Rider
3rd December 2004, 11:09
Steliştii au fost aşteptaţi la aeroport de sute de fani, care aproape i-au sufocat cu entuziasmul lor.

Ieri, la ora 14:00, pe Băneasa se adunaseră deja vreo 200 de suporteri. Cu fulare, cu steaguri, cu tricouri roş-albastre. Micuţul aeroport se cutremura sub povara scandărilor: "Romānia - Steaua, Europa - Steaua, oriunde - Steaua, campionii din Ghencea!".

La 14:15 s-a declanşat isteria! A aterizat aeronava de Bilbao. De curīnd ajunsese şi Gigi Becali. Printre aplauze şi cīntece, s-a strecurat īn vamă. A sărit de gītul jucătorilor, s-a pupat cu Zenga, cu MM, cu toată lumea. De-aici a īnceput greul! Peste 300 de fani extaziaţi de calificare vroiau să-şi atingă idolii, īn semn de mulţumire. Vreo 10 jandarmi au īncercat să facă un culoar pentru fotbalişti. Nici o şansă! Bucuria mulţimii s-a transformat īn meleu şi, īn īngrămădeala generală, suporterii aproape s-au călcat īn picioare.

Probabil steliştilor le-a fost mai greu să ajungă la autocar decīt să se califice! Odată strecuraţi printre iubirea fanilor şi īntrebările jurnaliştilor, s-au aşezat pe scaune şi au īnceput să cīnte alături de galerie. Nici MM Stoica n-a stat deoparte: "Romānia - Steaua, Europa - Steaua, oriunde - Steaua, campionii din Ghencea!".


Cei peste 300 de suporteri ai Stelei au cīntat şi şi-au afişat steagurile roş-albastre īn incinta aeroportului Băneasa (foto) spre disperarea jandarmilor, după care, atunci cīnd a ieşit echipa, fanii s-au mutat afară, unde au īnconjurat autocarul, solicitīndu-le fotbaliştilor autografe sau rugīndu-i să se fotografieze cu ei.


http://www.gsp.ro/images/content/articles/2004/12/02/home/10016306421b40c375cd7_512_355_.jpg




POANTA ZILEI : Chetă pentru Borcea

Suporterii stelişti care au făcut deplasarea la Bilbao au pus la cale o şotie pe drumul de īntoarcere. "Ne-am gīndit să facem o chetă, să punem fiecare ceva bani şi să-i cumpărăm un televizor nou lui Borcea. Am auzit că pe-al lui şi l-a spart miercuri noapte, de ciudă!", a spus unul dintre fani. "Eu īi dau telecomanda", a adăugat MM Stoica. Conform TV Sport, Borcea a declarat despre calificarea Stelei: "E o performanţă mare, trebuie să facem ciocu' mic".


Cătălin Ţepelin, Dan Udrea, Gazeta Sporturilor, 03.12.2004 (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=29905)




"I-am dovedit pe basci"

Şeful galeriei steliste, Gheorghe Mustaţă, prezent la Bilbao, a povestit incidentul dintre fanii roş-albaştrilor şi cei ai lui Athletic, petrecut cu două ore īnaintea meciului: "Noi eram 9 inşi, aşteptam autocarul īn faţa hotelului. A venit un spaniol şi ne-a īntrebat: «Voi sīnteţi hooligans?». «Da», am răspuns. Imediat, vreo 40 de indivizi au īnceput să arunce cu pietre şi cu sticle īn noi. Ne-am ferit, apoi am prins doi dintre ultraşii basci şi i-am «rezolvat»".


Cătălin Ţepelin, Dan Udrea, Gazeta Sporturilor, 03.12.2004 (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=29921)

Saber Rider
6th December 2004, 14:51
Gabriel Alexandru Vasile, un băieţel īn vīrstă de numai doi ani, a fost la finalul meciului un mic erou. Echipat complet īn roşu-albastru, cu numele lui Rădoi pe scris pe spate, micuţul a fost adus la stadion de tatăl său, subofiţer de Poliţie. Alexandru avea şi un buchet de flori, pe care i l-a dat căpitanului Stelei după joc. La final, īn uralele spectatorilor, care au īnsoţit fiecare atingere a balonului cu ole-uri, puştiul a reuşit să şi marcheze, golul fiind ovaţionat de peste 10.000 de fani.


http://www.gsp.ro/images/content/articles/2004/12/05/home/1004318914bc4c8b19b2d_128_157_.jpg
Dă click pentru VIDEO (http://www.gsp.ro/files/public/video/ULTRAS%20de%202%20ani.wmv)

OwenSkeet
6th December 2004, 19:42
Duminica parca n-au mai existat factiuni , grupari sau brigazi ...
Am si eu cateva intrebari :
Mustata ala , este cel care a facut mizeriile alea prin Bucuresti ?
Este tigan ?
Are cazier ?
Ce scoala are ?
Este adeptul violentei ?
El este liderul galeriilor ? Sau ce grupare conduce ?

Mustat da este liderul de galerie din Peluza I, este la fel de dur cum sunt toti liderii de galerie..se baga in orice conflict care apare in galerie si jandarmerie...din cate stiu yo cazier are..a fost data si la televizor..brgiata din care s-a lansat el este aceea a BERCENIULUI..cei care stau in fata lui.

ra55u
21st January 2005, 00:47
eu s-ar putea sa ma duc dar nu stiu daca pot. Oricum eu zic ca merita... Pronosticul meu este 2-1 pt. Steaua.Apropo de topic....As vrea sa fondez o grupare...Am si logo pt. ea..Dar nu prea am membri...Deocamdata doar 3.Daca sunt ceva amatori, spuneti.Vom avea bannere , steaguri personalizate si altele.Postati aici cine vrea sa Faca parte din LUMBERJACKS BUCHAREST

Mai da si tu detalii...

Mariusmadmax
22nd January 2005, 16:44
Mustat da este liderul de galerie din Peluza I, este la fel de dur cum sunt toti liderii de galerie..se baga in orice conflict care apare in galerie si jandarmerie...din cate stiu yo cazier are..a fost data si la televizor..brgiata din care s-a lansat el este aceea a BERCENIULUI..cei care stau in fata lui.
hmmmmmm ,
nu prea imi place tipu' ala , ca era infractor cu acte in regula !!!

Saber Rider
22nd January 2005, 21:22
Ati vazut pe seful galeriei lui Juventus (cu ocazia venirii lui Mutu la Torino) ? Un batranel simpatic, la vreo 60-70 de ani. Ce ziceti de asta ?!

Mariusmadmax
22nd January 2005, 22:29
mi-a placut cum a dat in capul cainelui o palma , cand a zis ca vine mutu ... :D

Mihai
23rd January 2005, 09:26
Ati vazut pe seful galeriei lui Juventus (cu ocazia venirii lui Mutu la Torino) ? Un batranel simpatic, la vreo 60-70 de ani. Ce ziceti de asta ?!

Nu am vazut faza! Dar oricum TARE mosulica:D!

Saber Rider
23rd January 2005, 11:27
E tare in sensul ca acel sef de galerie nici nu se compara cu ce sefi de galerie exista pe la noi. Asta era ideea. Sa-l vezi frumos la costum, vorbind linistit, cu mainile la spate, om cu prestanta ....... Sa-mi aratati si mie la noi un astfel de sef de galerie.

Mihai
23rd January 2005, 11:41
Peste vreo 10-20 de ani o sa vezi si la noi! POATE... dar pana atunci avem si noi uniforma la sefu' de galerie, pantaloni de trening, geaca sau tricou (in functie de anotimp) si un fular infasurat de gat!:evil:

OwenSkeet
23rd January 2005, 12:12
Ati vazut pe seful galeriei lui Juventus (cu ocazia venirii lui Mutu la Torino) ? Un batranel simpatic, la vreo 60-70 de ani. Ce ziceti de asta ?!
Sincer sa cred ala nu cred ca era seful galeriei lu Juventus...pote vrun fan Club ceva...sau doar o brigata si atat...dar nu para a fi acela care conduce galeria celor de la Juventus.La italieni sunt mai multe scandaluri intre galerii ca la noi...Scandaluri mai mari si mult mai violente..

Mariusmadmax
23rd January 2005, 16:20
Cam cati suporteri vom avea la Valencia ???

Mihai
23rd January 2005, 17:51
Sunt rapidist, dar daca as avea banii si timpul necesar m-as duce! Eu sper ca MULTI de tot!

Saber Rider
24th January 2005, 12:57
Sincer sa cred ala nu cred ca era seful galeriei lu Juventus...pote vrun fan Club ceva...sau doar o brigata si atat...dar nu para a fi acela care conduce galeria celor de la Juventus.La italieni sunt mai multe scandaluri intre galerii ca la noi...Scandaluri mai mari si mult mai violente..

Iti dai seama ca nu pot baga mana in foc pentru asta, dar asa a fost prezentat respectivul individ la stiri, cu ocazia venirii lui Mutu la Juventus, si l-a aratat de mai multe ori, o data chiar aratand locul lui Mutu pe un tablou mare cu poze ale marilor jucatori care au fost la Juventus in istoria ei. Si asa zicea comentatorul stirii ... ca respectivul individ este seful galeriei juventine.

Mariusmadmax
28th January 2005, 21:55
Sunt rapidist, dar daca as avea banii si timpul necesar m-as duce! Eu sper ca MULTI de tot! :ok:
ca sa ne incurajezi reprezentanta intr-o cupa europeana ?
sau ca sa te bucuri daca ne merge prost ?

Mihai
28th January 2005, 21:58
Doamne fereste! Ca sa va incurajez! Intai sunt roman si dupa aia rapidist!

Mariusmadmax
29th January 2005, 19:36
Doamne fereste! Ca sa va incurajez! Intai sunt roman si dupa aia rapidist!
:rolleyes:
bravo totusi !

Rechinul Ucigas
13th February 2005, 23:52
Pe site-ul suporterilor constanteni , www.farul.ro , scria :
" ca la meciul cu dinamo din prima etapa , la Bucuresti vor veni cel putin 10 autocare cu suporteri : 800 de faristi si 300-400 de stelisti din constanta pt a sustine pe Farul ! dar pe langa asta mai scria ca vor veni si stelistii din capitala ca sa sustinem echipa si sa ii tinem pe cateii in lesa , sa umplem stadionul din stefan cel mare cu faristi si stelisti ! din Constanta vor veni cel putin 1200 de suporteri , asta pana acum dar vor fi mai multi ! iar la sfarsit scria mare : CU FARUL SI STEAUA V-ATI GASIT BELEAUA !!!
Sincer ma bucur ca stelistii vor fi alaturi de noi !
CE PARERE AVETI VOI ?

uti2102
14th February 2005, 19:08
Pai cred k o sa calc shi eu prima oara in groapa cu un prieten din Ctza. :D

Corrado*
16th February 2005, 19:16
Forza Steaua !!! Uite un roman adevarat, Mihai! bv frate
sa speram ca zenga va alege 11-le potrivit!

don_denver
16th February 2005, 20:24
bv mihai..in sfarsit vad si eu fair-play...daca ar fii mai multi asa...si forza steaua in seara asta..doamne ajuta!!

Corrado*
18th February 2005, 16:31
Daca va considerati suporterii Stelei, veniti in Ghencea cu Valencia sa il sustinem pe Neaga, si echipa sa poata intoarca rezultatul! (se poate!)

Trup si suflet pt Neaga

Rechinul Ucigas
18th February 2005, 16:39
Sincer , am murit de oftica pt ca a pierdut Steaua ! 1-0 era bun ! oricum Steaua a avut ocazii , iar scorul de 2-0 nu inseamna ca Steaua a fost sub valencia ! Am avut mult ghinion , multe ratari si vre-o cativa jucatori ce nu meritau sa joce intr-un meci atat de important ! Asta e ! Nu va lasati ! Capul sus si mergem mai departe !

Corrado*
18th February 2005, 18:22
asa e

Mariusmadmax
20th February 2005, 18:10
trup si suflet pentru care Neaga ???????????????
ala care a plecat ?
Trup si suflet alaturi de Steaua !

Corrado*
21st February 2005, 22:16
Deci tu zici ca GG are dreptate nu?

Nu te gandesti cum a scapat de Miu, Rachita, Falemi, Aliuta, Paduret... (nu ca ar fi cine stie ce jucatori, da' asa ca chestie)

Neaga nu a vrut sa plece !

HaoTic
24th February 2005, 12:41
Cum sa se exprime jucatorii la adevarata lor valoare, daca se gandesc in timpul meciului, ca daca gresesc o pasa, daca prind o zi mai proasta, daca incearca sa-si exprime personalitatea, ii vede dictatorul si-i rade.

claudio25ro
24th February 2005, 13:20
corado are dreptate..jiji...vede el cand intra PNA-ul mai tare...

uti2102
25th February 2005, 12:38
Felicit totzi suporterii Stelei prezentzi ieri la meci. Au creat o atmosfera senzatzionala !!! 30 000 (nu 20 000 cum spune OLS) de piepturi au cantat non-stop, asha cum n-am mai trait niciodata in Ghencea. Practic nu a existat moment de tacere !!! Am cantat pana la epuizare shi a meritat !!!
Respect :ok: pentru Peluza Sud (Stil Ostil, Gruppo Voluntari etc.), care a demonstrat inca o data ca este trup shi suflet numai pentru culorile rosh-albastre, admonestand ultimele prestatzii ale patronului : "banii n-au valoare, faptele conteaza,/ stelishtii se nasc nu se inventeaza !" Iar la final au afishat un apoteotic "Multzumim"

uti2102
25th February 2005, 15:11
Armata Ultra nu mai există!
La īnceputul jocului, şeful galeriei, Gheorghe Mustaţă, le-a spus fanilor aflaţi īn peluza opusă tabelei să nu mai scandeze tradiţionalul: "Cine sare, Armata Ultra!", deoarece acest grup nu mai există. "Este numele istoric al galeriei Stelei, dar facţiunea aceasta s-a desfiinţat", a spus Mustaţă la o portavoce.
(GSp)
Mai sa fie, i-o fi zis Gigi lu' Mustatza sa desfintzeze galeria...:happy:

Primul banner acuzator, la pauză
La pauză a fost afişat primul banner acuzator la adresa conducerii steliste, cu trimitere la patronul Gigi Becali: "Banii n-au valoare / Faptele contează / Steliştii se nasc / Nu se inventează". Şeful dispozitivului de ordine de la stadion a precizat că are informaţii că īn tribune se află anumiţi indivizi care să-i īmpiedice pe fani să protesteze.
(GSp)
Inca o data spun, peluza sud a fost la inaltzime. Bannerul a fost afishat cam 5 minute, dup-aia parca erau ceva mishcari de trupe in zona. Sau poate asha mi s-a parut :D

Corrado*
25th February 2005, 15:54
Super Ultra Mega Extra galerie !!!
Mi-a placut coreghrafia la nebunie !

Unde ai stat alpopa?

uti2102
25th February 2005, 16:06
Pai am stat exact pe locul meu, care ma ashtepta neocupat, ca prin minune :D
T2, sector 23 (in dreapta tunelului, cum te uitzi de la T1)

Corrado*
25th February 2005, 16:19
The UEFA Cup gets serious now :)
Am facut 100 !!!

Rechinul Ucigas
26th February 2005, 01:14
Mustat da este liderul de galerie din Peluza I, este la fel de dur cum sunt toti liderii de galerie..se baga in orice conflict care apare in galerie si jandarmerie...din cate stiu yo cazier are..a fost data si la televizor..brgiata din care s-a lansat el este aceea a BERCENIULUI..cei care stau in fata lui.
OWENSKEET fara suparare, respect pt suporterii stelei , dar mustata nu stiu ce cauta in galerie ! Jumatate de buletin , habar nu are melodiile galeriei , nu se baga in conflicte , si pe deasupra cand da tonul , cu microfonul in mana zici ca e adi minune !
FARA SUPARARE !!!

Mariusmadmax
26th February 2005, 10:53
Felicitari Stelistilor de pe Ghencea febr 24 ora 20 !!!!!!!!!!!!!!!!!!

OwenSkeet
27th February 2005, 14:26
OWENSKEET fara suparare, respect pt suporterii stelei , dar mustata nu stiu ce cauta in galerie ! Jumatate de buletin , habar nu are melodiile galeriei , nu se baga in conflicte , si pe deasupra cand da tonul , cu microfonul in mana zici ca e adi minune !
FARA SUPARARE !!!
Frate nu jtiu...yo am fost la multe meciuri si am vazut cum se comporta....si in ziare a scris de aatatea ori..uite de ex cand Steaua a fots si a jucat cu CSKA Sofia....unii suporteri au furat telefonul unei fete...dar Mustata sa bagat si ia recuperat telefonul.Deci yo lam vazut si cantecele sunt majoritatea facute de brigada lui si nu are cum sa nu le stie...;):ok:

Rechinul Ucigas
27th February 2005, 18:10
Eu am mers la meci cu cei de la Ultras , si chiar ei ziceau ca e penibil rau de tot , oricum el e seful noroc cu gigi... si chiar atunci janarmii au luat un copil din galerie si l-au scos afara si el nici macar nu a scos o vorba .... Dar nu conteaza ! Nu el conteaza ci Galeria !:)

OwenSkeet
28th February 2005, 07:53
Da asa este.Si Ultras sunt in conflict cu Mustata.Nu jtiu daca stiai dar o parte din Ultras StiloStil sunt la Peluza a 2 tocmai din caza acestiu conflict.;)

uti2102
28th February 2005, 13:10
Din punctul meu de vedere acolo sta adevarata galerie. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, insa n-ash accepta in ruptul capului sa stau sub comanda lui Mustatza.

Angelina Jolie
28th February 2005, 13:52
Nu vreau sa para ca ma bag in seama aiurea, dar la meciul cu Valencia am stat in peluza 2 cu toate ca aveam bilet la peluza 1, si mi s-a parut ca cei din P2 sunt jenanti pe langa peluza 1. Coregrafie nu, scandari mai nimic. Ma uitam la oamenii din jurul meu si nici unul nu striga nimic. Poate acolo in dreapta jos sa se fi strigat ceva dar eu nu auzeam nimic. In rest pt peluza 1 tot respectul.

uti2102
28th February 2005, 15:27
Nu shtiu ce ai vazut tu, dar la P2 au fost 3 bannere. Unul mare, la intrarea jucatorilor pe teren, cu povestea lui Zeus care a facut Steaua....etc. Unul impotriva conducerii clubului (tot respectul) shi unul cu "Multzumim". In plus, baietzii de la P2 sunt singurii care incurajeaza echipa shi cand joaca prost sau cand e condusa (nu pot sa nu-mi amintesc meciul cu Poli Iashi sau Zeleznik).
Ca tu ai stat in mijlocul unor "boshorogi" :D asta-i alta treaba. Cu timpul langa Ultrashii de la P2 o sa vina shi altzii; probabil unii carora li s-a acrit de Mustatza.

Angelina Jolie
28th February 2005, 19:33
Probabil cei de care vorbesti tu erau in dreapta jos. Nici nu aveam cum sa ii vad de unde stateam. Dar marea majoritate a peluzei s-a "aprins" numai dupa primul gol. Cam la fel era situatia si la meciul cu Besiktas, iar la alte meciuri nu am fost deci nu ma pot pronunta.

Recoba
28th February 2005, 19:51
nu avem cum sa il schimbam pe mustata! e protejatu' lu gigi!

Mariusmadmax
28th February 2005, 22:15
am vazut la OTV cum niste suporteri l-au pupat pe Gigi ...

Meciul de la Ghencea - Braila , m-a impresionat cu vremea ostila si cu caldura suporterilor !!!

Saber Rider
1st March 2005, 04:15
Acei suporteri braileni au fost o surpriza super placuta. Tot orasul numai de asta a vorbit cateva zile. Plus foarte multe pregatiri premergatoare ca la o adevarata sarbatoare. Foarte frumos din partea lor, ce sa mai zic.
Plus ca magazinul mobil de suveniruri a facut fata cu greu asaltului de cumparatori din oras.

Corrado*
3rd March 2005, 18:10
pai ce naiba... doar a venit Steaua! :P

Mariusmadmax
6th March 2005, 08:14
Acei suporteri braileni au fost o surpriza super placuta. Tot orasul numai de asta a vorbit cateva zile. Plus foarte multe pregatiri premergatoare ca la o adevarata sarbatoare. Foarte frumos din partea lor, ce sa mai zic.
Plus ca magazinul mobil de suveniruri a facut fata cu greu asaltului de cumparatori din oras.
pacat ca Stelistii nu au mai mult timp ... la fel ar fi si in alte orase ...
Mi-a placut la Oradea si Salonta ... hahahahahahaha ... cateii au marcat in ultimul minut ( Salonta ) si au fost batuti ca niste covoare ( Oradea ) 4-0 !!!
Nu mai vorbesc de fanii stelisti care i-au huiduit copios , si numarul mic de spectatori 1.200 - intrare libera !!!