PDA

View Full Version : Podiumurile "de vis si cele de cosmar" - Euro/Olimpiada/Mondiale



Iulya
21st December 2009, 01:13
Pentru ca nu vorbim decar podiumuri bazate pe dorintele si sperantele noastre precum si pe antipatiile noastre am ales sa deschidem acest topic pe Discutii Generale

Incep eu cu Europenele:
La baieti nu stiu exact pe cine mi l-as dorii campion ... insa mi-as dori o evolutie buna a lui Verner, Contesti si Lindemann

Fete
1. Alena Leonova :D

Dans
1 Pechalat Bourzat
2 Kerr & Kerr
3 Jana si Sergey

Perechi
1 Aliona si Robin
2 Tatiana si Stanislav
3 Kawaguchi Smirnov

La Olimpiada as vrea sa nu il vad pe Plushenko pe podium pentru simplul motiv ca are deja 2 medalii si cred ca mai sunt si altii care merita. Si as prefera sa nu fie nici Chan ori Lysacek daca se poate :drak:.

O medalie olimpica ar fi ceva de basm pt oricare din urmatorii (dar realizez ca sunt sanse f f mici): Nathalie Pechalat si Fabian Bourzat, Kerr si Kerr, Tatiana VOLOSOZHAR / Stanislav MOROZOV, Stefan Lindemann, Alena Leonova ( i-am mentionat doar pe cei cu sanse minime pt ca sunt si altii patinatorii carora le doresc medalii dar care au sanse mai mari in a le obtine )

Cred ca la Olimpiada "podiumrilel mele de cosmar" ar arata asa
Baieti: Plushenko/Chan/Lysacek
Dans: Domnina Shabalin/Massimo si Federica/ Belbin-Agosto
Perechi: Sa rateze Aliona si Robin podiumul olimpic
Fete: Sa nu fie Yu-Na Kim pe podium

Pt mondiale ma mai gandesc ... o sa revin si cu alte nominalizari la modiumul de vis si la cel de cosmar

andreeas
21st December 2009, 01:52
scuza-ma ca spun asta, dar acest topic este o tampenie.
cine merita sa castige sa castige, cine nu nu.
nu am inteles niciodata persoanele care urasc pe altii indiferent de motiv.:D
singurul patinator din lumea asta pe care nu-l simpatizez este johnny weir si asta nu din cauza lui, mai degraba din vina admiratoarelor sale de pe acest forum si aiurea. :(
cu toate acestea ii doresc la Olimpiada daca va patina bine sa castige o medalie.

Iulya
21st December 2009, 11:20
Hei ... n-am spus ca urasc pe nimeni ... am dreptul la opinii ... si am dreptul sa ii prefer pe unii si nu pe altii.

Poate exprimarea nu a fost cea mai buna in cazul lui Plushenko si imi cer scuze daca am deranjat pe careva.

Daca deranjeaza topicul asta ...o sa il inchid/sterg.

andreeas
21st December 2009, 15:12
nu cred ca este cazul sa inchizi topicul.
poate altora le place.

irinaidu
21st December 2009, 21:29
andreeas nu inteleg de ce crezi tu ca daca eu plac un anumit gen de patinaj sau un anumit patinator asta inseamna ca urasc tot ce nu se incadreaza acolo. ca sa nu vorbesc de faptul ca " ura " e o chestie puternica si ar trebui ca cineva sa imi faca ceva serios ca sa-l urasc. dar nu, nu imi plac toti patinatorii la fel. dar mie mi se pare firesc sa am favoriti.
pe de alta parte modul tau dragut de ati exprima opinia " threadul asta e o tampenie " cred ca a fost un pic cam exagerat. ok, nu-ti place ideea.

eu am multe podiumuri de cosmar. dar acum sunt la calculatorul unei vecine asa ca o sa fiu scurta.
clar la olimpiada asta cosmar ar fi plushy/chan. in rest sunt mai ingaduitoare dar pe acesti doi minunati nu vreau sa-i vad pe podium. da, universul nu face mereu ce vreau eu, dar asta doar pt ca universul nu stie mereu ce e bine pt el :D