PDA

View Full Version : CE 2010 - proba de perechi



whisper
21st December 2009, 00:47
Pe 19 ianuarie va avea loc sp-ul iar pe 20 lp-ul.
Vor reusi nemtii un nou titlu european sau vom avea o supriza?:)

andreeas
21st December 2009, 01:04
1. Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY
2. Maria MUKHORTOVA / Maxim TRANKOV
3. Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV
4. Tatiana VOLOSOZHAR / Stanislav MOROZOV

Geografu
23rd December 2009, 12:11
E greu sa ii bata cineva pe nemti, in opinia mea sunt favoriti clar si cred ca dupa cele doua titluri, CE si JO, se pot retrage in gloria, au facut istorie in aceasta proba, dominata pana nu de mult doar de copii ai Rusiei.

Pe Kawaguchi si Smirnov ii vad favoriti la argint, in rest orice e posibil pentru bronz, sunt convins ca se vor da lupte mari pentru locul 3.

lady_k
31st December 2009, 01:19
Si eu cred ca nemtii sunt favoriti dar o surpriza ar face proba mai interesanta.:D

whisper
31st December 2009, 21:35
Maria si Maxim pot face o surpriza :) Mi-ar place sa ii vad campioni:)

Iulya
1st January 2010, 19:25
s-ar putea sa nu fie nici o surpriza deoarece prezenta nemtilor la europene este un mare semn de intrebare datorita pb de sanatate ale Alionei :(
http://www.ctvolympics.ca/figure-skating/news/newsid=24423.html#savchenko+suffering+from+glandul ar+fever

mikeyy
1st January 2010, 20:57
O prima lista a participantilor:

1 Lubov BAKIROVA / Mikalai KAMIANCHUK (TBC) BLR
2 Nina IVANOVA / Filip ZALEVSKI BUL
3 Maria SERGEJEVA / Ilja GLEBOV EST
4 Adeline CANAC / Maximin COIA FRA
5 Vanessa JAMES / Yannick BONHEUR FRA
6 Maylin HAUSCH / Daniel WENDE GER
7 Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY GER
8 Stacey KEMP / David KING GBR
9 Erica RISSEEUW / Robert PAXTON GBR
10 Jessica CRENSHAW / Chad TSAGRIS GRE
11 Victoria HECHT / Christopher TREFIL HUN
12 Danielle MONTALBANO / Evgeni KRASNAPOLSKI ISR
13 Nicole DELLA MONICA / Yannick KOCON ITA
14 Marika ZANFORLIN / Federico DEGLI ESPOSTI ITA
15 Joanna SULEJ / Mateusz CHRUSCINSKI POL
16 Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV RUS
17 Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV RUS
18 Maria MUKHORTOVA / Maxim TRANKOV RUS
19 Anais MORAND / Antoine DORSAZ SUI
20 Ekaterina KOSTENKO / Roman TALAN UKR
21 Tatiana VOLOSOZHAR / Stanislav MOROZOV UKR

Imi pare rau pt Aliona si Robin. Probabil Europenele sunt compromise :(
Fara ei....va fi o lupta ruseasca pentru aur.

lady_k
1st January 2010, 21:51
Am citit si eu pe FSU ca ar avea o raceala/gripa sau ceva. Sau mononucleosis ... ce-i aia?

Iulya
1st January 2010, 21:55
Diagnostigul nu e confirmat deoarece virusul nu apare inca in analizele de sange
Mononucleoza sau boala sarutului: http://www.i-medic.ro/boli/mononucleoza-infectioasa-sau-boala-sarutului

lady_k
1st January 2010, 22:07
Merci, Iulia. Ma uitasem si eu intre timp pe wiki. Pare destul de urata.:(

praf_de_stele
3rd January 2010, 23:19
fara ei, competitia va fi mai saraca ...dar asta e
totusi, eu i-am votat :D

mikeyy
3rd January 2010, 23:27
Slabe sanse sa participe Aliona...:(
In cazul acesta votez cu Yuko/Alexander.

lady_k
4th January 2010, 10:53
E mai bine sa nu riste. Sa stea sa se refaca complet pentru JO.

irinaidu
4th January 2010, 22:47
hmm, chiar nu prea stiu programele la perechi. astept sa vad.

whisper
5th January 2010, 00:16
Imi pare rau de Aliona! Sper sa se faca bine repede!
Am votat Maria/Maxim...stiu ca au sanse mici sa castige, dar parca ar fi frumos sa iasa ei campioni:rolleyes:

Iulya
13th January 2010, 20:04
Vesti bune in privinta nemtilor. Se pare ca nu a fost mononucleoza ci altceva .... si se pare ca vor fi prezenti la europene

whisper
13th January 2010, 21:04
Am citit si eu ca nu ar avea...e o veste buna:)

MariaC
15th January 2010, 10:44
imi plac si Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY si Maria MUKHORTOVA / Maxim TRANKOV, dar de data asta as vrea sa castige rusii. sau daca ies pe locul 2 sa nu mai fie asa diferenta mare. Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV sunt prea exagerati. ea sta cu gura deschisa tot timpul si incearca sa fie enervant de gratioasa:)). dar nu pot sa neg faptul ca sunt buni.

Tracoromana
15th January 2010, 19:52
subscriu.

mikeyy
18th January 2010, 19:10
Ordinea de intrare in concurs - programul scurt:

Warm-Up Group 1
1 Nina IVANOVA / Filip ZALEVSKI BUL
2 Victoria HECHT / Christopher TREFIL HUN
3 Lubov BAKIROVA / Mikalai KAMIANCHUK BLR
Warm-Up Group 2
4 Danielle MONTALBANO / Evgeni KRASNOPOLSKI ISR
5 Marika ZANFORLIN / Federico DEGLI ESPOSTI ITA
6 Gabriela CERMANOVA / Martin HANULAK SVK
Warm-Up Group 3
7 Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV RUS
8 Jessica CRENSHAW / Chad TSAGRIS GRE
9 Erica RISSEEUW / Robert PAXTON GBR
10 Joanna SULEJ / Mateusz CHRUSCINSKI POL
Warm-Up Group 4
11 Vanessa JAMES / Yannick BONHEUR FRA
12 Maylin HAUSCH / Daniel WENDE GER
13 Anais MORAND / Antoine DORSAZ SUI
Warm-Up Group 5
14 Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV RUS
15 Tatiana VOLOSOZHAR / Stanislav MOROZOV UKR
16 Stacey KEMP / David KING GBR
17 Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY GER
Warm-Up Group 6
18 Maria SERGEJEVA / Ilja GLEBOV EST
19 Maria MUKHORTOVA / Maxim TRANKOV RUS
20 Nicole DELLA MONICA / Yannick KOCON ITA
21 Adeline CANAC / Maximin COIA FRA

mikeyy
19th January 2010, 22:50
Foarte frumos programul scurt! De 4 ani astept un concurs curat..in care diferentele sa fie mici si astfel competitia sa fie foarte interesanta. In sfarsit s-a intamplat ceea ce asteptam :)

Tracoromana
19th January 2010, 22:52
Nivel foarte bun la perechi. Tehnic si artistic. Mi-a placut foarte mult. Si ce strans e scorul la varf!

1 Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY GER 74.12 1
2 Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV RUS 73.92 2
3 Maria MUKHORTOVA / Maxim TRANKOV RUS 73.54 3
4 Tatiana VOLOSOZHAR / Stanislav MOROZOV UKR 67.60 4
5 Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV RUS 55.84 5
6 Nicole DELLA MONICA / Yannick KOCON ITA 52.64 6
7 Vanessa JAMES / Yannick BONHEUR FRA 52.04 7
8 Adeline CANAC / Maximin COIA FRA 51.24 8
9 Maylin HAUSCH / Daniel WENDE GER 50.66 9
10 Joanna SULEJ / Mateusz CHRUSCINSKI POL 48.38 10
11 Anais MORAND / Antoine DORSAZ SUI 47.88 11
12 Maria SERGEJEVA / Ilja GLEBOV EST 47.60 12
13 Stacey KEMP / David KING GBR 45.26 13
14 Erica RISSEEUW / Robert PAXTON GBR 43.50 14
15 Nina IVANOVA / Filip ZALEVSKI BUL 38.56 15
16 Jessica CRENSHAW / Chad TSAGRIS GRE 36.60 16
17 Lubov BAKIROVA / Mikalai KAMIANCHUK BLR 36.18 17
18 Danielle MONTALBANO / Evgeni KRASNOPOLSKI ISR 30.90 18
19 Gabriela CERMANOVA / Martin HANULAK SVK 30.04 19
20 Victoria HECHT / Christopher TREFIL HUN 29.34

Geografu
19th January 2010, 23:03
Intr-adevar bun concurs, podiumul s-a distantat mult fata de rest, practic doar cele 3 perechi conteaza si vom avea o lupta acerba pentru locul 1. Cel mai mult mi-au placut Maria si Maxim, au patinat mai curat parca, mai gratios, mai elegant, desi au avut mici ezitari.

Tehnic s-a patinat bine, mai ales nemtii cu rusii mari, ma bucur pentru Aliona ca a revenit in forta, maine o sa avem o finala superba ! :ok:

lady_k
19th January 2010, 23:33
Daaa! Frumos concurs!
Doar ca, parca i-as fi vrut pe Maria si Maxim pe 2, nu stiu de ce mi s-a parut ca meritau mai mult decat Yuko si Alexander.

ricochet4
20th January 2010, 00:59
Nici o surpriza. Toti de pe podium mi s-au parut la fel. Ca de obicei, ii luam, ii amestecam bine si ies in ordinea in care trebuie sa iasa. Bietii ucrainieni (dulapul si fulgul) pot sa se dea peste cap si sa sara cvadruple, ca tot pe 4 ies. Nemtii au locul 1 numai daca se prezinta (sint buni, nu ma intelegeti gresit, dar nu mi se pare ca ceilalti sint mai prejos), perechea ruso-japoneza pe 2 si biata Maria Muhortova pe 3. Precis o sa dea cu bata in balta la lung.

irinaidu
20th January 2010, 01:05
alin, you alive ????

mie mi-au placut programele scurte prezentate de primele 3 perechi. dupa multa vreme as spune am urmarit cu placere competitia de perechi si am avut senzatia unei adevarate competitii. sincer nu as putea alege intre primele 3 perechi acum. astept programul lung.

ricochet4
20th January 2010, 01:11
Odata cu inceperea competitiilor importante, sint alive. Saracii patinatori. Cred ca s-au obisnuit si ei cu ideea. Multi mai dau din cap a dezaprobare, unii inghit in sec la aflarea notelor, tuturor le cam dispare lumina din ochi, mai putin celor care stiu ca vor fi pe primul loc. Imi aduc aminte de celebra butada: "Fotbalul e un joc in care 22 jucatori se intrec pe un teren si Germania castiga intotdeauna"

whisper
20th January 2010, 07:25
Mi-a placut mult competitia aseara! foarte bune programe...din pacate nu am reusit sa ii vad pe Maria si Maxim:( Imi pare rau ca sunt doar pe 3. sper sa aibe si un lp curat si poate vor reusi sa ii intreaca pe nemti sau macar pe Yuko/Alexander:)

miafangina
20th January 2010, 08:29
Buna,sunt si eu pe-aici!
Aveti dreptate toti,parca mereu iese ordinea "care trebuie",ca la dans(parerea mea,deoarece la dans chiar nu vad usor diferenta)
doar ca de data asta sunt pe-aproape si teoretic au sanse.
Sper doar sa nu adorm deseara,mi-e cam incarcat programul saptamina asta,ma voi stradui tare-tare.
Stiti ca tvr2 da programul scurt?de la 15,25.

iris_for_daria
20th January 2010, 19:48
Bietii ucrainieni (dulapul si fulgul) pot sa se dea peste cap si sa sara cvadruple, ca tot pe 4 ies.
Genial spus. :happy :happy :happy m-am tavalit pe jos de ras....
Si sunt de acord si cu restul...m-am saturat de nemti sa fie tot pe unu. Maria si Maxim ar merita sa castige. Au un LP super fain. Sa speram ca o sa le iasa in seara asta.

Cristinush
20th January 2010, 20:05
Oh well, mie mi-au placut rusii..ambele perechi..dar Maria si Maxim tot timpul o dau in bara la lung, so..nu stiu cum va fi in seara asta. Ma bucur totusi ca Aliona si-a revenit, erau simpatici in costumele alea, aproape ca nu i-am recunoscut. Oricum, foarte stransa competitia, sunt curioasa ce iese :D Cat despre ucraineni, eu raman la parerea ca nu se potrivesc absolut DELOC. El nu schiteaza nici cel mai mic zambet, nu inteleg nici de ce mai patineaza. Tot timpul am senzatia ca uraste ce face pe gheata...:o:

Bietii ucrainieni (dulapul si fulgul) pot sa se dea peste cap si sa sara cvadruple, ca tot pe 4 ies.
Foarte tare :cry:

Iulya
20th January 2010, 20:08
si Lp-ul nemtilor e frumos ( al doilea cel pe coloana sonora a filmului Out of Africa by John Barry).

Si imi pare asa de rau pentru ucrainieni :( Poate poate prind si ei o medalie candva. De cand sunt la Ingo parca se leaga mai bine si nu mai e chiar atat de rigid stanislav. Mie imi plac cei doi.

whisper
20th January 2010, 21:06
Mie mi-au mai placut si elvetienii:) Superbba coloana sonoara! Din pacate nu au stat bine din punct de vedere tehnic.

iris_for_daria
20th January 2010, 21:14
La care grupa s-a ajuns ? Ca eu nu mai inteleg :)

Iulya
20th January 2010, 21:29
Penultima grupa ...

whisper
20th January 2010, 22:25
Foarte frumos programul rusilor!
Din pacate au avut unele mici greseli care o sa ii coste, din pacate! Sper sa greseasca si ceilalti:P Poate mai mult ca ei :D

LE: Slabe sanse dupa ce i-am vazut pe Yuko/Alexander. Foarte frumos si programul lor :)

innuendo
20th January 2010, 22:30
ce frumos patineaza KAVAGUTI - SMIRNOV . mereu mi-a placut aceasta pereche:D

mikeyy
20th January 2010, 22:34
Nu pot sa cred :)
Record mondial pt Yuko si Alexander.
WOW:)

whisper
20th January 2010, 22:35
11 puncte diferenta intre primele 2 perech de pana acum. Foarte mult...nu cred sa fi gresit chiar asa mult Maria si Maxim!

LE: Ce le mai rateaza Stanislav..saraca Tatiana cum s-a ales cu asta pe cap!

ricochet4
20th January 2010, 22:36
Ar fi frumos daca ar lua perechea ruso-japoneza titlul. Sint buni nemtii, dar ar fi frumos sa mai castige si altii. E un cliseu, dar asa simt.

innuendo
20th January 2010, 22:37
nemtii sa ia titlul olimpic neaparat si da acum...sa-i mai lase si pe altii. ca ar fi pacat sa rateze chiar la olimpiada

Tracoromana
20th January 2010, 22:38
Ce le mai rateaza Stanislav..saraca Tatiana cum s-a ales cu asta pe cap!
Pai oricum e sotul ei! Dar cred ca-l cam alearga Ingo Stauer, fiindca are o idee mai multa conditie fizica.

innuendo
20th January 2010, 22:39
cam multe greseli face morozov :confused:

ricochet4
20th January 2010, 22:40
La ea se vede placerea de a patina. El e mereu incruntat.

innuendo
20th January 2010, 22:43
hai sa vedem aliona si robin . succes

whisper
20th January 2010, 22:44
Stiu Flavia ca e sotul ei :) Cred ca e de treaba ..dar ca patinator o cam da in bara :P

Acum sper ca nemtii sa castige..nu prea imi plac asa mult Yuko/Alexander :)

Tracoromana
20th January 2010, 22:48
Si eu sper, sunt doar cateva zecimi de punct intre ei.


3 salchow a fost crucial. Sa vedem!

innuendo
20th January 2010, 22:50
frumos, o greseala la flip. dar a fost ok . sa vedem punctajul

whisper
20th January 2010, 22:51
Dap...sa vedem ce punctaj vor avea..dar ce pacat de ratare! :(

Yuko/Alexander sunt noi campioni!
Imi pare rau de Alion/Robin si Maria/Maxim!

mikeyy
20th January 2010, 22:51
Aliona a facut doar 2 Salchow..-3 pct...si inca -2 pct la aterizarea de la dublu flip aruncat.

Castiga oare rusii?

innuendo
20th January 2010, 22:53
argint Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY

Tracoromana
20th January 2010, 22:53
Rusii o sa se umple iarasi de medalii.

innuendo
20th January 2010, 22:53
ma bucur pt rusi. lasa, sa ia la jocurile olimpice nemtii, merita titlul olimpic

mikeyy
20th January 2010, 22:54
Ma bucur foarte mult pt Yuko si Alexander!!!!!
Cu aceste punctaje vor intra in cursa pt aurul olimpic.
O medalie meritata!!!!

Anisia
20th January 2010, 22:54
Imi pare putin rau de Aliona si Robin, dar ma bucur mult pentru Yuko si Alexander:yes:

Tracoromana
20th January 2010, 22:55
Poate ca arbitri au facut bine ca i-au pus asa aproape dupa sp; asa s-a vazut cine are nervii mai tari.

Pe mine nu m-a interesat prea mult yuko/Alexander, si nu cunosteam programul asta cu valsul. Voi il stiati?

Ma bucur pentru Moskvina. Este extraordinara!

innuendo
20th January 2010, 22:57
s-ar putea ca rusii sa ia aur la toate cele 4 probe :yes:

iris_for_daria
20th January 2010, 23:00
No e bine si asa !
Eu voiam mai mult Maria Maxim pe 1, si Morozov sa prinda si ei podiumul...dar acuma no....pe toate nu le putem avea. Tot e bine ca rusii au revenit...macar aici sa castige pe merit, ca la masculin, oofff...:groggy:

andreeas
20th January 2010, 23:02
bravo yuko/alexander.:cheer::no1/hello
ma bucur mult pentru ei.
sunt favoritii mei.

mikeyy
20th January 2010, 23:06
@Flavia: nici eu nu stiam programul asta....l-au patinat si la GP-uri?

Oricum ce ridicari..ce spirala, ce coregrafie.
Imi place momentul de la mijloc...cand iti dau senzatia ca s-a terminat programul, dar brusc incepe partea alerta...cand sunt intr-o continua miscare...tranzitie perfecta a elementelor. Nici nu iti dai seama cand trec dintr-un element in altul.
La combinatia aia finala de piruete..ma intrebam daca au facut spirala mortii...nu am reusit sa tin minte toate elementele...au curs unul dupa altul fara sa-mi dau seama.
Exact cum am patit in 2008 la Tessa/Scott..

Bravo Tamara Moskvina...un program inedit!!!

Tracoromana
20th January 2010, 23:06
Yoko/Alexander nu sunt favoritii mei , dar au meritat si ii felicit. Iar la Moskvina se simte apropierea de olimpiada. S-a pregatit intotdeauna pentru asta magistral. Jos palaria!

miafangina
20th January 2010, 23:08
A fost frumos,bravo tuturor!
Eu zic ca a fost pe merit.Mie mi-au placut si francezii si nu i-am vazut pe rusii cei mai mici.

corina_mee
20th January 2010, 23:11
Dupa o lunga absenta imi fac si eu aparitia pe aici.:)
Au fost foarte frumoase si programele scurte si cele lungi ale celor trewi perechi. Imi pare rau pt Aliona si Robin:( dar trebuie sa recunosc ca podiumul este corect.
Desi nu sunt fan Yuko/alexander, programul lor a fost superb si f f bine executat. Nu puteai sa iti iei ochii de la ei.
Sper ca Aliona si Robin sa se mobilizeze si sa castige la olimpiada.

whisper
20th January 2010, 23:13
Per total a fost o competitie buna cu mult mai putine greseli ca in anii anteriori!
Poate anul viitor vor castiga Maria/Maxim :)

mikeyy
20th January 2010, 23:14
Oricum punctajele au explodat pur si simplu.....europenii au trimis un semnal chinezilor si canadienilor la perechi :)
La JO....eu as vrea sa castige Shen/Zhao!

Tracoromana
20th January 2010, 23:15
subscriu, subscriu, subscriu!

iris_for_daria
20th January 2010, 23:16
Am vazut premierea acum 3 min. Vai ce fata are Robin...saracul e devastat. Nici macar la poza n-a schitat macar vreun zambet fortat. Nimic...suparat suparat !

whisper
20th January 2010, 23:23
Eu la JO as vrea sa castige Pang/Tong :P

LE: Am postat la 23:23...cand o sa vada A-chan :D

innuendo
20th January 2010, 23:26
de frica nici nu mai intra :D

lady_k
20th January 2010, 23:56
Nu pot sa cred! M-a furat somnul fix la Yuko si Alexander!:cry: Deci daca stiti unde pot vedea programul ... Astia pe Eurosport sunt abia la Bazarova/Larionov (care, by the way, mi-au placut) si nu cred ca rezist pana la final ...

Mi-au mai placut si francezii, ambele perechi, ceea ce ma surprinde pentru ca mie nu prea mi-au placut niciodata perechile din Franta. Am avut un soft spot pentru Abitbol/Bernadis, dar cam atat.

Mi-a placut programul ucrainenilor, dar a ratat Morozov in stil mare. Pacat. Iar Aliona si Robin parca nu au stralucit ca in alti ani.

La JO daca e sa castige chinezi, macar sa fie Pang si Tong.:)

Oh, si inca ceva, prefer comentariul de pe Tvr ( e Alina Alexoi, nu?). Mi se pare ca, desi mai face cate-o gafa, comentatoarea nu abereaza asa mult ca Yvonne.:P

raresskating
21st January 2010, 00:03
Eu as vrea sa castige Kavaguti Smirnov la Vancuver , si sunt sigur ca ne vor face o surpiza neasteptata !!:X:XAici au fost pur si simplu senzationali !bravo Tmara Moscvina!
Eram sigur ca nu o sa se lase Rusia nereprezentata la Vc!/OLE/

whisper
21st January 2010, 00:10
:cry: Eu nu am vazut sp-ul celorlalti rusi aka Maria/Maxim tot din cauza ca atipisem :P Dar azi...sau mai bine zis ier nu am mai pierdut nimic:)

:floricica: Ma bucur ca gandesti la fel ca mine, Claudia! Pang/Tong sa fie ;)

lady_k
21st January 2010, 00:12
Vad ca Eurosport e deja la Mukhortova/Trankov, mai rezist putin ca sa-i vad si pe campioni.:)

@Whis: Dap, stiam eu ca ma sustii.:D

LE: Au vazut si somnorosii:P programul lui Yuko si Alexander. Intr-adevar superbi. Eu, daca as fi arbitru, as da oricum o zecime de punct in plus celor care patineaza pe valsurile lui Strauss ...:D

whisper
21st January 2010, 00:26
Pai cum sa nu...doar is preferatii mei...:)
Pai da, dupa Maria/Maxim sunt Yuko/Alexander:) sigur rezisti:ok:

lady_k
21st January 2010, 00:27
Am rezistat.:)

whisper
21st January 2010, 00:37
Bravo tie...mai stai sa ii vezi si pe nemtii? Merita si ei..cu greseli cu tot :)

Program bun..dar parca nu imi plac asa mult ca Maria/Maxim. :)

ricochet4
21st January 2010, 04:03
Am avut un soft spot pentru Abitbol/Bernadis

Eu am avut un soft spot pentru Abitbol.

lady_k
21st January 2010, 07:49
Bravo tie...mai stai sa ii vezi si pe nemtii? Merita si ei..cu greseli cu tot :)

Pe nemti ii vazusem pe Tvr, am dormit doar la Yuko si Alexander. M-am trezit cand isi incepeau evolutia ucrainenii.:P



@Alin: Ar fi fosr grav daca aveai pentru Bernadis.:P

Geografu
21st January 2010, 14:32
Superba inclestare aseara intre cei 3 mari, s-a vazut din pacate lipsa de experienta a rusilor mici, Maria si Maxim, care desi au patinat superb din punct de vedere artistic, au aratat ca au limitele lor in ce priveste tehnicul.
Aliona si Robin m-au dezamagit...:(...ea a fost clar in zi proasta, nici la artistic nu au fost tari, nu ma asteptam sa piarda dupa programul scurt in care au stralucit. E loc de mult mai bine la JO, acolo va fi si o alta concurenta ! :ok:

Nici Kavaguti/Smirnov nu au fost perfecti, tin minte si acum topaiala ei evidenta de la o saritura, au avut norocul unei coregrafii superioare, unor legari mai consistente, au fost parca mai buni in aceste 2 zile de concurs, ii felicit.

Cristinush
21st January 2010, 14:53
Mie mi-au placut kavaguti/smirnov, chiar cred ca au meritat locul 1 si bravo lor! ma asteptam la mai mult din partea celorlalti rusi, dar asta este..mi s-au parut cam ezitanti. anyway, imi pare rau de aliona si robin, dar..poate va fi mai bine la JO :)

praf_de_stele
21st January 2010, 15:08
Oh, si inca ceva, prefer comentariul de pe Tvr ( e Alina Alexoi, nu?). Mi se pare ca, desi mai face cate-o gafa, comentatoarea nu abereaza asa mult ca Yvonne.:P
da, pe tvr alina e :) si mie-mi place

ade, no problem, mi-a mai trecut putin isteria cu 23 :P

sincer, inaintea concursului nu credeam ca nemtii vor pierde

Cristinush
21st January 2010, 19:00
O mai da in bara si ea, ca de exemplu astazi la proba de dans a spus ca la JO europenii vor avea de infruntat niste dansatori puternici de pe celelalte continente, cum ar fi Belbin/Agosto din SUA si Dube/Davidson din Canada :groggy: Dar in orice caz e waaaaaay better than Yvonne :)

lady_k
21st January 2010, 19:01
Pai am si zis ca mai face cate-o gafa.:)

ricochet4
21st January 2010, 19:18
Marius Negrea nu mai vine la microfon ? El e tare.

madalina18
22nd January 2010, 10:06
Imi pare tare rau de nemti,dar in acelasi timp ma bucur pt rusi!

Chiar nu credeam nici eu ca nemtii vor pierde!:P

dissim
22nd January 2010, 10:40
EC 2010 Pairs lp small medal award ceremony

http://www.youtube.com/watch?v=bdu4Z27RMpo&feature=channel - Funny Robin si Maxim :D:D:D

pe locul 2 sau nu, mie germanii imi plac foarte mult.

madalina18
22nd January 2010, 13:58
la fel si mie...raman preferatii mei:D

iris_for_daria
22nd January 2010, 14:37
Mai...am eu o problema ? Nu mai e nimeni pe aici caruia sa-i fie indiferenti nemtii ? Nu pot sa spun ca nu-i suport asa cum nu-l suport pe Plushi sau pe Chan, dar nici nu-i plac in exces...defapt cum spuneam imi sunt indiferenti. Dar uitandu-ma la comentarii pe aici am ajuns sa ma intreb: what is wrong with me ? Adica eu de ce nu le vad stralucirea ? Nu doar acum, sezonul asta, ci in general de cand ii stiu eu. Hmmm...macar tot e bine ca mai sunt altii care ii plac pe Maria si Maxim de ex...deci inseamna ca nu sunt chiar in afara tiparelor :P

lady_k
22nd January 2010, 14:50
Nici eu nu pot sa spun ca mor de dragul lor.:) Patineaza bine, sunt ok, dar nu sunt preferatii mei. Nothing's wrong with you, so chill.:P

irinaidu
22nd January 2010, 15:25
iris, hey si ce daca esti singura??? individualitatea e cool :P so enjoy :)

lady_k
22nd January 2010, 15:30
Asta e ca in reclama aia la Sprite, cu oaia verde.:D

irinaidu
22nd January 2010, 15:31
Asta e ca in reclama aia la Sprite, cu oaia verde.:D

n-o stiu. mancase prea multa iarba???

lady_k
22nd January 2010, 15:42
Nope. Era ceva de genul: Fii oaia verde a clasei, bea Sprite.:D

praf_de_stele
22nd January 2010, 15:42
Mai...am eu o problema ? Nu mai e nimeni pe aici caruia sa-i fie indiferenti nemtii ? Nu pot sa spun ca nu-i suport asa cum nu-l suport pe Plushi sau pe Chan, dar nici nu-i plac in exces...defapt cum spuneam imi sunt indiferenti. Dar uitandu-ma la comentarii pe aici am ajuns sa ma intreb: what is wrong with me ? Adica eu de ce nu le vad stralucirea ? Nu doar acum, sezonul asta, ci in general de cand ii stiu eu. Hmmm...macar tot e bine ca mai sunt altii care ii plac pe Maria si Maxim de ex...deci inseamna ca nu sunt chiar in afara tiparelor :P
si mie imi sunt indiferenti! eu nu am o pereche favorita!!!!
doar ca nu ma asteptam sa piarda, atat!