PDA

View Full Version : Etapa 11: Rapid - Dinamo



Pages : [1] 2

ADelPiero
18th October 2004, 01:30
Duminica (24 octombrie): Rapid - Dinamo (20.15, TVR1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Pancujunior
18th October 2004, 07:33
Le Rupem Gurile!!! :evil:

Papagilus
18th October 2004, 07:48
Rapiduletul e cam mocanita :ciocan: si va deraia in acest meci.
Pentru Dinamo nu va fi nici o problema sa obtina victoria. /hello
Rapid - Dinamo: 1-4.

RstInPc
18th October 2004, 08:46
BLAAAAT ORDINAAAAAAR!!!!
Avand in vedere tendinta de a spune "daca Dinamo castiga, atunci este blat" nu-mi ramane decat sa spun ceva ce se stie de la-nceput si anume ca va fi blat. Un joc suspect de slab al fundasilor rapidisti va duce la o inexplicabila diferenta de scor.
A, era sa uit. Al 13-lea jucator al lui Dinamo va fi in mod normal (in conceptia unora) arbitrul. Era sa-l uit tocmai pe arbitru :galben:

fia
18th October 2004, 14:49
Pai normal ca tie iti convine X... Doar esti stelist :)

Eu cred ca va bate Rapidul. e cazul sa ne revenim :D

vasile314tzurka
18th October 2004, 14:56
mi-e ca bate dinamo, desi un x ar fi perfect:)

sotostone
18th October 2004, 15:03
Tinand cont de faptul ca Rapid a facut egal.... e ranita in orgoliu...si joaca acasa....
va fi un meci greu... Dinamo trebuie insa sa confirme revenirea si sa recupereze ce a pierdut la inceputul sezonului....chiar daca si situatia din clasament o da favorita pe Rapid cred ca va fi un meci echilibrat....
sincer sper sa bata Dinamo dar o sa votez 1 ca sa iasa 2 :D

Red Heat
18th October 2004, 15:11
Rapidul, in ultimile meciuri, a semanat mai mult cu un amarat de personal care duce si aduce navetistii la si de la munca. Dinamo, dupa o perioada destul de neagra, se pare ca este intr-o revenire de forma si vine dupa 4 victorii consecutive. Avand in vedere si doza de subiectivism cred ca sunt 60% sanse ca Dinamo sa invinga si 40% sanse sa fie egal. Adica o infrangere a cainilor in Giulesti nici nu o iau in considerare .. :D

fia
18th October 2004, 15:17
Asta cu personalul din ce ziar e, ca sigur am citit-o sau am auzit-o pe undeva :D?
4 victorii.... mda... punand si amicalul cu Gloria....

alkoudmani3
18th October 2004, 16:18
apararea rapidului este varza la fel si la dinamo asa ca osa castiga cine gafeaza mai putin

ADelPiero
18th October 2004, 17:17
sunt sigur ca o sa fie X :D
2-2 :D

Catalanul
18th October 2004, 17:54
sper sa isi revina rapidul si sa bata :ok:
2-0 bate rapidul :p

ieppy
18th October 2004, 18:50
Mda, ce de pareri. Eu zic ca Dinamo va bate. Clar. Scorul insa va fi strans. Ceva de genul 2-1 sau 3-2 pentru Dinamo pentru ca vom lua 2 goluri pe greseli de aparare.

Pustoai-k
18th October 2004, 19:03
Cu toate ca am jucat cum am jucat..cu toate ca am luat bataie de la o divizionara B...cu toate ca am fost scosi din cupa Romaniei,cu toate ca am facut egal cu Apulum...sunt de parere ca in meciul cu Dinamo o sa ne revenim si o sa jucam bine!!!Rapid4ever!!Si la bine si la rau... :ok:

gicu
18th October 2004, 19:19
Rapid - Dinamo: 1-4.
si pregatim prosopul :D

rasheedkpenny
18th October 2004, 19:31
Cu toate ca am jucat cum am jucat..cu toate ca am luat bataie de la o divizionara B...cu toate ca am fost scosi din cupa Romaniei,cu toate ca am facut egal cu Apulum...sunt de parere ca in meciul cu Dinamo o sa ne revenim si o sa jucam bine!!!Rapid4ever!!Si la bine si la rau... :ok:

That's the right spirit...

Pe de alta parte, cu cine mai faci pariuri Ieppy de data asta? Hmm?

ieppy
18th October 2004, 19:35
dar cine spune ca fac pariuri pe fiecare etapa?

Daca as face asta as pierde repede. Asa imi aleg meciuri si evenimente speciale.

rasheedkpenny
18th October 2004, 19:40
Si pentru meciul asta nu te incumeti sa faci pariuri? Sau nu esti sigur de victoria favoritilor in meciul de duminica? :)

Fie ca echipa mai buna sa castige... eu imi doresc ca aceasta echipa sa fie Rapid, dar ramane de vazut ce si cum!

FORZA RAPID!

vlad1607
18th October 2004, 19:42
Salutare :) O sa fie un meci echilibrat sunt convins de asta si la final sper sa toti cainii rosii sa fie fericiti ca au batut in giulesti..din nou.. :D ..in tribune oricum o sa fim mult peste rrapidisti :D apropo unde e bannerul vostru cu "giulestina" :D :drak: :drak: :evil: :D ??FORZA CAINII !

ieppy
18th October 2004, 19:49
Pentru meciul asta nu am nici un interes sincer. Nu ma indoiesc de victorie. Lipseste insa motivatia.

vlad1607
18th October 2004, 21:49
ieppy sa te auda Dumnezeu si sa batem pe rrapid :D FORZA CAINII!!

Saber Rider
19th October 2004, 00:10
Cam asa se vorbea si in returul sezonului trecut inainte de acest meci. Si pana la urma ... of ... cat pe ce sa iasa egal. Eh ... poate iese de data asta. :D

Papagilus
19th October 2004, 02:55
si pregatim prosopul :D

Avem nevoie de mai multe prosoape. O anumita persoana a declarat depre o anume echipa ca ar fi "o echipa de desculti jegosi".
Ieppy, fii mai optimist. :happy E adevarat ca inca avem probleme in aparare, dar si atacul rapidului e varza. Iar in atac e clar: dam cel putin trei goluri. :yeah:
Oricum, se pare ca ai mare coada de asteptare la pariuri. Daca o tii tot asa forumul OLS va fi plin de semnaturi ProDinamo. :ok:

Denis
19th October 2004, 05:42
Oare cine cashtiga :thinkso:? Normal ca rapidul. Pronostic 4-1 :great:
/hello Din Dinamovist in Rapidist /hello

Pancujunior
19th October 2004, 07:46
Ba ........... va rupem , 3-0 va dam...shi retrogradatsi ............

giovanni BV
19th October 2004, 07:51
Rapid - Dinamo !!! Ce meci ii asteapta pe totii echipierii acestor formatii !!! Rapidul nu are decit varianta victoriei , iar Dinamo este infometata de puncte !!! Sa vedem cine se prezinta mai bine in ziua jocului !!! Eu cred ca Rapid-ul va cistiga , dar sa aibe grija cu Dinamo !!! Bafta ambelor echipe !!!

ieppy
19th October 2004, 10:54
Mah, eu sunt optimist, insa pariul trebuie sa le faci cu aia care o cer si o merita. Rapidistii imi sunt simpatici si nici nu au cerut pana acum un tratament special. :D

vasile314tzurka
19th October 2004, 10:57
Pentru meciul asta nu am nici un interes sincer. Nu ma indoiesc de victorie. Lipseste insa motivatia.

wow! o pasa, cit de darnic esti:) ma bucur ca esti optimist. sa vedem dupa:)

ieppy
19th October 2004, 11:09
Optimist sunt de la natura, vasile. :)
Dupa voi fi si mai optimist pentru ca o sa invingem si ne vom apropia si mai mult de titlu.

vasile314tzurka
19th October 2004, 12:16
mde, sa fie precum spui tu daca tii asa de mult. nu ai raspuns la intrebarea ce faci daca e pe dos?

IlMILAN
19th October 2004, 12:23
Meciul asta o sa fie pentru Borcea....unul de "sarbatoare"....:D o sa se uite la Copos cum danseaza:p
Eu as prefera un 4-4 ...asa ca la teatru:D

sotostone
19th October 2004, 12:28
daca Borcea ar face un pariu cu Copos in felul asta: daca pierde Dinamo pleaca Borcea de la Dinamo, daca pierde Rapid pleaca Copos din Giuleshti mi-as dori sa piarda Dinamo la scor ! deci sa sarbatoreasca si sa danseze Copos !

ieppy
19th October 2004, 14:35
Ce fac vasile? Nimic, merg inainte cu Dinamo. oar nu ai vrea sa devin rapidist?

Milane, vise ce ai si tu. :D

vasile314tzurka
19th October 2004, 15:52
e rapidist... alta mai buna cu partid si acareturi:)

vlad1607
19th October 2004, 19:39
Pancu junior are dreptate..:D...o sa fie 3-0 dar pentru DINAMO!!! :D :D :D

jay
19th October 2004, 20:09
Ce moderator vigilent esti, Intere!:) Dar pe individul care jigneste clubul rapidist scriindu-i numele cu doi de "r" nu-l vezi? Sau te faci ca nu pricepi aluzia? Pe mine ma distreaza cand vad ca, mai mult sau mai putin voalat, suporterii Rapidului sunt numiti tigani. Culmea, tocmai de catre cei ai caror idoli au fost sau sunt Danciulescu, Niculescu, Petre Marin, Ilie Dumitrescu, Marcel Raducanu, Marius Lacatus si alti arieni.:D

Cornel Dinu: "Am ajuns sa fiu dat afara de la Dinamo de un tigan si un jidan" (Badea-Teleaga, respectiv Cohn, nm).

rasheedkpenny
19th October 2004, 20:18
Am observat de mai mult timp acest fel de "apelativ" la adresa suporterilor rapidisti... oricum vlad1607 are de mai mult timp propunri pentru ban... nu stiu de ce nu s-au pus in practica!

Revenind la topic... sper ca arbitrajul sa fie unul corect! Poate dupa meciul asta o sa isi schimbe si IEPPY semnatura intr-una rapidista! :)

Pancujunior
20th October 2004, 03:40
Deci Am Si Io O Intrbare...va Rog Frumos Sa Ma Ajutati
Cum Adica Conducerea Rapidista A Pus In Vanzare Doar 5.000 De Bilete Pentru Meciu Cu Dinamo? - Scrie In Gazeta
Ha???????????????????????????????????????????????? ????????

alex36
20th October 2004, 05:56
Raspunsul il ai tot in Gazeta :happy

Pancone
20th October 2004, 12:48
Jucam acasa asa ca nu vor fi probleme , 2-0 scurt ...sau hai 2-1 sa se bucure si ieppy :)

rasheedkpenny
20th October 2004, 12:57
Deci Am Si Io O Intrbare...va Rog Frumos Sa Ma Ajutati
Cum Adica Conducerea Rapidista A Pus In Vanzare Doar 5.000 De Bilete Pentru Meciu Cu Dinamo? - Scrie In Gazeta
Ha???????????????????????????????????????????????? ????????

Sunt foarte multe abonamente vandute... fiind un derby se presupune ca cei care au abonamente vor veni in numar mare, cu siguranta ramane un numar de locuri (estimat la 5000)... pentru aceste locuri se vor vinde biletele! Easy!

Nu e o stiinta exacta... se merge pe estimari! :)
Este posibil sa se vanda toate cele 5000 de bilete... si este posibil ca unii sa ramana pe afara! :) Trebuie, in acest sens, sa mergi ceva mai devreme la meci...

sotostone
20th October 2004, 13:09
e destul de periculos sa "presupuna...... cu sigurantza"... si s-ar putea sa le para rau dupa meci :D

RstInPc
20th October 2004, 13:42
Si eu presupun cu siguranta ca va castiga Dinamo. Bate Dinamo dom'le...la pas. Rapiduletu' o sa se faca de rusinica. :p :sneaky: Rapidisitii or sa-si ridice capul din pamant incepand cu etapa 12 pana atunci :no:

vlad1607
20th October 2004, 14:25
rasheedkpenny am fost si banat :D pt ca ironiile au fost prea...dar ma rog au fost altii care au fost mai putini fini ca mine si nu au fost banati...whatever :) Multumit?
FORZA CAINII!! Muscati duminica adanc in Giulesti :D !

inter
20th October 2004, 14:39
Am observat de mai mult timp acest fel de "apelativ" la adresa suporterilor rapidisti... oricum vlad1607 are de mai mult timp propunri pentru ban... nu stiu de ce nu s-au pus in practica!

:)

chiar de 2 ori rasheed :drak:

fia
20th October 2004, 14:41
FORZA CAINII!! Muscati duminica adanc in Giulesti :D !
O sa muscati... din gazon...

Angelina Jolie
20th October 2004, 15:16
Bate Dinamo si ia campionatul.

sotostone
20th October 2004, 15:30
:ok: /hello
SA :ciocan: DINAMO SI SA /OLE/ IA CAMPIONATU'!!!

ieppy
20th October 2004, 16:01
Pancone, vai ce darnic esti. Auziti baieti, cica lasa rapiduletzusa dea si Dinamo gol. Numai pentru mine. :D

Pai poate lasa vreo 4 daca tot lasa unu, asa ca sa ma bucur mai mult. :D

vasile314tzurka
20th October 2004, 16:02
nici bucuria fara margini nu e buna si-ti suntem prieteni buni. asa ca lasa de un egal:)

fia
20th October 2004, 16:04
Dar e suntem noi, Gloria? :D

ieppy
20th October 2004, 16:04
lasa vasile ca pot sa fac fata bucuriei fara margini. :D

fia
20th October 2004, 16:07
Dar esti obisnuit din ala parte cu bucuria fara margini,nu? Sa nu zici ca te multumesti cu atat de putin cat iti ofera Dinamo...

vasile314tzurka
20th October 2004, 16:08
lasa vasile ca pot sa fac fata bucuriei fara margini. :D

asa a zis si mutu... dar noi nu te lasam. ia in doze suportabile ca ai timp destul sa rizi cind o sa cumperi lada de bere:)

ieppy
20th October 2004, 16:09
Mah ce sa spun, cand nu o sa mai am chef de bucurii si o sa am chef sa ma imbat in fiecare zi de necaz fi sigur ca o sa incep sa tin cu rapid.

Asa ca poate ar trebuii sa incerci tu altceva.

Try it now, thank me later. :D

vasile, lada aia credeam ca ai cumparat-o deja. Lasa ca mai ai timp. Sa nu crezi ca o sa uit cand ma intorc ca ai sa imi dai o lada. :D

vasile314tzurka
20th October 2004, 16:09
nu cu steaua? e mai bine totusi:)

ieppy
20th October 2004, 16:11
Cu Stelutza nici daca ar fi ultima echipa din lume nu as mai putea tine. In conditiile actuale, normal. Inainte era o placere sa ii urmaresc in cupele europene. Acum, nu!

fia
20th October 2004, 16:11
Pai eu nu am bucurii doar de la Rapid... mai ales si fara margini :D
Si hai ma ca nu e chiar in fiecare zi... asa o data la 2-3 saptamani :p

ieppy
20th October 2004, 16:13
depinde cum si cat tii la o echipa. Nu cred insa ca tu poti intelege asa ca.. poate ar trebuii sa sarim subiectul. :)

IlMILAN
20th October 2004, 16:15
Cu Stelutza nici daca ar fi ultima echipa din lume nu as mai putea tine. In conditiile actuale, normal. Inainte era o placere sa ii urmaresc in cupele europene. Acum, nu!
Ei vezi de asta imi esti simpatic...:D ca ma intelegi de ce am strigat eu Napred Partiza:D

sotostone
20th October 2004, 16:18
ar trebuie sa se constituie totushi o galerie cu "Allez Standard Allez Allez" si sa vina in Ghencea maine... (si fiindca Rednic a fost pe acolo si pe la Rapid n-ar strica sa vina shi baitezii din Giuleshti )
Anyway:
ALLEZ STANDARD ALLEZ ALLEZ !!!

ieppy
20th October 2004, 16:19
O singura mentiune my friend.

Eu nu strig hai Standard. Pur si simplu nu ma mai intereseaza echipa in conditiile actuale, repet. :)

In rest toate bune si frumoase. :)

fia
20th October 2004, 16:22
Eu nu vad nici un motiv pentru care as sustine pe Standard :mda:

vasile314tzurka
20th October 2004, 16:23
pai mereti in numar mare, vreo cinci, ca sa v-o luati:) alez... mde.

ieppy
20th October 2004, 16:25
ce sa isi ia, vasile? :D

vasile314tzurka
20th October 2004, 16:26
una doua... ceva traznet as spune:)

IlMILAN
20th October 2004, 16:31
Ceva pachetele de la Neaga ...cu sigla Mutu? sau la ce te referi...fi mai concret:D

ieppy
20th October 2004, 16:33
chiar asa vasile, parca nu spui lucrurilor pe nume azi. :D

vasile314tzurka
20th October 2004, 16:36
@milane, te minca schinarea... daca nu ai treaba cu pampershii poate iti explic mai pe larg:) il stii pe vasilica a lui gigel_bucur? e de stejar:)

@ieppy, prea multe denumirti strica si iar se ia un neica "nimeni" de mine...

vlad1607
20th October 2004, 16:38
fia o sa vedem cine musca din gazon...pardon din sinele de tren :D

IlMILAN
20th October 2004, 16:46
@milane, te minca schinarea... daca nu ai treaba cu pampershii poate iti explic mai pe larg:) il stii pe vasilica a lui gigel_bucur? e de stejar:)

domnu vasilica cu trompeta de stejar fii mai explicit...:D lasa-l pe neica jijel ca e ocupat cu dresajul, pe deasupra se mai simte si persecutat...il obliga astia sa se tina de scaun cand joaca tenis :D

ieppy
20th October 2004, 16:52
Cum am mai spus, nu avem nevoie de nimeni si de nimeni nu o sa avem nevoie vreodata. asta ca sa fiu clar si sa fie conform cu realitatea.

vasile314tzurka
20th October 2004, 16:54
nu se tine de scaun. exerseaza lovitura de roata ca aia de dreapta ii iesea pe nas:) ca lu mutu:)

ieppy si cind o sa vina nimeni la tine sa vezi ce nasol e sa scapi de el:) e lipicios si se ia:)

ieppy
20th October 2004, 16:56
imi imaginez insa mai am sper pana atunci.

vasile314tzurka
20th October 2004, 16:57
imi imaginez insa mai am sper pana atunci.

oricind e in stare sa vina, chiar la meciul cu standard si sa si strige. aia e:) :rosu:

ieppy
20th October 2004, 17:02
Nu e nimeni care ar fi stare de asa ceva. Parerea mea.

vlad1607
20th October 2004, 17:04
Domnule tzurka meciul cu Standard Liege se dicuta in alta parte....asa ca va rog respectuos sa nu ne .....multumesc anticipat :)
FORZA CAINII !!! Batem in Giulesti :D

IlMILAN
20th October 2004, 17:05
oricind e in stare sa vina, chiar la meciul cu standard si sa si strige. aia e:) :rosu:
Domnul nimeni care se tine de roata...sa vina la meci si sa strige NU E Steaua?:D grav....jijele tu nu ai nevoie de acest nimeni ...pentru ca nimeni nu are voie sa se lege de roata si de persecutia ta:p

ieppy
20th October 2004, 17:10
vlade, ia stai tu cuminte. Batem in Giulesti si din moment ce batem nu vad care e problema sa discutam alte teme ale zilei. Nu ne oopreste nimeni.

vasile314tzurka
20th October 2004, 17:11
sa revenim la egalul din giulesti mai bine...

p.s. vlade, ti-am mai spus sa casti ochii inainte de-a te pronunta. raspundeam unui domn, asa ca... stiu precis unde ma aflu.

IlMILAN
20th October 2004, 17:18
Vlade relax... mai bine ati fi ocupati sa mai schimbati ceva din repertoriul NG (auzi lamureste-ma si pe mine voi cu cine votati...cu Noua Generatie:D) ca zau ne-am saturat de perlele ce le cantati voi. Aveti un cantec care imi place ..ala din semnatura ta...e misto....in anumite contexte :D

Vasile: ia uite cat respect nutresti dumneata pentru The One....raspundeam unui domn... :happy

vlad1607
20th October 2004, 17:25
Imiliane esti very funny :D cu partidul prostiei maxime sa votezi tu daca vrei :D Daca vrei poti sa ma uimesti tu cu scandari marfa ale echipei pe care o sustii tu ok :D( apropo FORZA BARCA!! )
Ieppy eu preferam sa se dicute de meciul cu Standard acolo unde trebuie sincer nu ma intereseaza deloc meciul ala....sper sa nu castige sTiaua atata tot! Asta e parerea mea..poate voi aveti alta adica mergeti pe considerentul ca e tot o echipa din Romania...ok,parerea voastra si o respect .FORZA CAINII! :D

vasile314tzurka
20th October 2004, 17:27
mai meteorologule, nici pe mine nu ma omoara vederea la ce face dinamo, dar nici nu imi doresc sa dansez ca borcea pe balustrade sau sa pling daca voi cistigati vreo cupa europeana, macar una mai mica.

ieppy
20th October 2004, 17:27
Noi mergem pe considerentul ca din moment ce nu prea e rapidisti prin zona si am ajuns deja la concluzia ca bate Dinamo, putem sa´purtam o mica discutie si despre adversara din campionat care are un interes la acest meci.

vasile314tzurka
20th October 2004, 17:29
lasa-l ieppy ca strici orzul pe ratze. chiar ca de mult nu mai intilnii un specimen asa de zburatacit ce macane victoria ursului din padure.

vlad1607
20th October 2004, 17:35
@ieppy :)
@tzurka : tu nu ai inteles ca mi se rupe de Porcea??
Esti prea spiritual nene....:D

ieppy
20th October 2004, 17:46
vlade, nu mai insista ca ti-o iei. Si nu se baga nimeni pentru tine daca te apuci sa jignesti membrii.

vlad1607
20th October 2004, 17:47
cenzura e la mare pret din pacate nu-i asa?

ieppy
20th October 2004, 17:51
atunci asta e vlade. Te rog sa incetezi ca daca mai trebuie sa iti sterg un mesaj te banez eu cu manuta mea.

Nu mai posta mesaje consecutive. Foloseste butonul edit.

KELIE
20th October 2004, 17:57
Hmmm ..... sa inteleg ca aici este forum de minti luminate .... sa vedem ... :sleep:

ieppy
20th October 2004, 17:58
Se pare ca nu am fost clar. Orice mesaj din partea voastra va fi sters(daca se refera la unul dintre voi). Si daca ma si enervati, veti suporta consecintele.

KELIE
20th October 2004, 18:00
uuuuuu .... okie dokie , la ce anume trebuie sa ne referim ? nu de altceva dar ca sa stim sa nu ne abatem de la topic ..... doar la meciul de duminica ?? :o:

ieppy
20th October 2004, 18:02
kelie, tu de abia ai intrat. Nu vorbeam cu tine si nici nu m-am referit la tine. poti sa spui ca bate Dinamo. :D

asta pentru ca va bate.

In rest nu poti sa jignesti alti useri. E clar? :)

KELIE
20th October 2004, 18:04
ESTE MAI MULT DECAT CLAR CA BATE DINAMO ..... /hello

De jignit inteleg sa nu le i-au neamurile la "bairame" , dar subtil si in limita bunului simt se poate .... ????

Catalanul
20th October 2004, 18:04
lasa-l mai ieppy ca e de al tau :mda:
e unul dintre cei care a invadat forumul lui poli cand ne-ati ''batut'' voi :rosu:
Forza Rapid :D

iulian
20th October 2004, 18:06
Egal este cea mai convenabila si posibila situatie...echipe de mijlocul clasamentului cu asa zise mari "orgolii" ...X mai mult ca sigur :ok:

KELIE
20th October 2004, 18:08
lasa-l mai ieppy ca e de al tau :mda:
e unul dintre cei care a invadat forumul lui poli cand ne-ati ''batut'' voi :rosu:
Forza Rapid :D

WoooW , ce dragut , ai venit si p-aici ... inseamna ca ma stii si pe mine nu ???

Cu toate ca la voi nu am avut antecedente .... cu adminii vostrii se poate vorbi si frumos , nu neaparat ca sunt admini , dar cu unii din voi(unii, nu toti) chiar este mai mult decat inutil sa apas una din cele 104 taste care le are tastatura de la care scriu .....

Pana Hai poli , mai bine hai DINAMO ..... /hello

vlad1607
20th October 2004, 18:11
Kelie e un baiat " deosebit" prietenii stiu de ce :D
Hai Poli mai sunteti "suparati" pe mine? :)
FORZA CAINII ! :D

ieppy
20th October 2004, 18:13
iuliane ce spiritual esti. Mai incearca.

Kelie totul in limita bunul simti e acceptat. Dar vezi ca linia aia e destul de neclara.

Hai Dinamo.

P.S: Poli ia nu te mai baga tu peste mine.

vlad1607
20th October 2004, 18:14
Din cauza neclaritatii aleia :D :D :D am fost si eu banat :mda: :mda:

Catalanul
20th October 2004, 18:15
Hai Poli mai sunteti "suparati" pe mine? :)tu singur ti-ai cautat-o :no: ai venit la noi pe forum si ne-ai jignit in ciuda faptului ca ati castigat :degete:

vlad1607
20th October 2004, 18:15
eu plec vreo 3 ore asa ca va urez o dupa-amiaza placuta :)
p.s.: AVANTI BIANCO ROSSI!!! :D
AM jignit( nu ca as fi mandru de asta) pt ca parca domnul trotica ma luase la impins vagoane si batea si campii rau tare pe deasupra! :rosu: :degete:
ALL THE BEST!!! :)

Catalanul
20th October 2004, 18:16
P.S: Poli ia nu te mai baga tu peste mine.
yo nu ma bag daca nici tu nu te bagi :no: parca ziceai ca sunt un NIMIC... acum de ce ma bagi in seama :mda::rosu:

ieppy
20th October 2004, 18:16
Nu! la tine sau vazut urmele dupa linie si de la un kilometru.

Poli, daca te bagi mult in seama trebuie sa iti raspund. Eu am spus ca tu nu esti nimeni. Ce dracu. E un compliment.

vlad1607
20th October 2004, 18:19
Daca zici tu ieppy :D
Hai gata am plecat numai bine pa pa

ieppy
20th October 2004, 18:19
OK. take care.

IlMILAN
20th October 2004, 18:30
Vlade una e gluma alta e jignirea cu afront.
Revenind la ceea ce mi-ai scris mie....cauta tu in galeria lui Poli scandarile pe care le aveti voi meci de meci ...treburile cu m..... , nu le vei gasi, deci la asta am facut referire.
Asocierea pe care am facut-o referitor la numele galeriei voastre si a partidului lui nea Jiji a fost la gluma, sper sa o fi inteles, daca nu sa fii sanatos....fii sanatos..in Noua Generatie.:D
Daca vrei sa iei in considerare un sfat ,inainte sa jignesti, uita-te cu cine vb, ma refer la vasile314tzurca....nu cred ca te-a jignit, a fost sarcastic, tu ai facut referiri la intelectul lui..ceea ce e destul de grav.
Despre ceea ce ai scris tu si alti dinamovisti pe forumul lui Poli, sper ca ai observat ca nu v-a banat nimeni, daca veneau Polistii sa scrie la voi pe DOL, toti erau banati, pentru ca asa sunteti voi...:rosu: Voi atacati pe unde apucati , va luati de toti iar la voi "acasa" va lingeti ranile .... NG...deh ....

Mai zisasi Forza Barca.....om vb maine..vedem ce o fi:ok:

P.S Bubico ia-l de mana pe catalan si dicutati pe restricted....nu ne poluati pe noi ....:D

F117stealth
20th October 2004, 18:31
Desi mi-ar conveni un x, in meciul asta tin cu Steaua :p :D :D

ieppy
20th October 2004, 18:33
Dolo, lasa-l pe catalan ca am impresia ca sa linistit. Daca nu atunci stie unde ma gaseste.

studentel
20th October 2004, 21:07
sper ca rapidu sa bata asa cum m-am inteles la telefon cu ei :)

uti2102
20th October 2004, 23:26
Meci egal! Se impaca toata lumea !!!

Mariusmadmax
21st October 2004, 02:28
misto un egal :D

Ayrton
21st October 2004, 10:58
Mi-e greu sa citesc 8 pagini sa vad tot ce s-a scris, insa nici nu e greu de intuit: rapidistii si eventual timisorenii ca fac si dreg si ca vor castiga cei din cartierul ala periferic si reprezentativ pt suporterii Rapiduletului, stelistii, ca lor le convine egalul, iar noi dinamosvistii ca e cazul sa ne continuam seria victoriilor ce a cuprins si lovirea peste bot a fulgerasilor din timisoara chiar la ei pe stadion.

In concluzie, vad un scor de 12 pt rapid, 10 pt egal si 15 voturi pt Dinamo.
Atunci, asa sa fie: victorie Dinamo!!! Si sa fie clara, la 3 goluri diferenta!

rasheedkpenny
21st October 2004, 11:12
Salut Ayrton! Ce onoare sa revii pe forum... si in ce moment!
Despre suporterii Rapid-ului... sa nu fii convins ca suntem doar o echipa de cartier! Asa au spus si altii, prin 1930, si am demonstrat contrariul! :) Daca citesti "Glasul rotilor de tren" o sa intelegi despre ce vorbesc!

In rest... vreau sa vad fotbal de calitate! :)

bill
21st October 2004, 11:18
Va fi un meci indarjit care cred ca se va termina egal, 1-1 sau 2-2.

vlad1607
21st October 2004, 13:30
Egal?? NO WAY !!! BATE DINAMO!!!! OK ? :D

vasile314tzurka
21st October 2004, 13:34
Atunci, asa sa fie: victorie Dinamo!!! Si sa fie clara, la 3 goluri diferenta!

da un egal clar de tip 3-3 ca la doctor nu-ti place? e si spectacol, tara va fi in extaz. lsa sa inscrie si n&D, ce lipseste? mai va odihniti si voi:)

vlad1607
21st October 2004, 13:42
Odihna e in pauza de iarna :D...si atunci sunt si vanzarile oferite la reduceri de S.C. Porcea&co+Fecali S.A. :(

KELIE
21st October 2004, 14:34
Ce-ai facut mancati-as ???? nici aici nu ma lasi in pace cu nesimtiti astia ??? :headbang: .... lasa-i dreaq de lichele .... niste porci , niste nesimtiti , niste lipitori, niste profitori ..... l-am auzit pe jovani .... "eu l-am inventat pe zicu" pm , asta e facut din lut , din faina cu apa ... din plastelina .... vai zeule ..... mm de jigodie ......

Nenea ieppy , am inteles vere , daca injur banneaza-ma , dar daca ma injura 1 de 2 ori si nu este bannat , il injur si io mancat-as , si eu sunt foarte razbunator , daca ma supara odata , il iert ... a2a oara , greu sa ma mai opreasca si mama adminilor ...... :happy

ieppy
21st October 2004, 14:36
Tu stai linistit ca nu te va injura nimeni. Daca tu nu sari calul calul nu se va simti. :)

Ayrton
21st October 2004, 15:36
Da Rasheed, si eu vreau fotbal de calitate... si nu sunteti o echipa de cartier, doar ca acolo m-am referit la locatia stadionului.

Nu Vasile, nu o sa inscrie N&D, ci Mihalcea, Margaritescu si Cr Munteanu din penalty... :D 3-0 pt Dinamo!

vlad1607
21st October 2004, 18:50
Nu conteaza cine inscrie important e sa castige cainii !!! :D si asa o sa se si intample :D (sper) !!

sotostone
21st October 2004, 19:25
ma mai arunc la un pronostic de ultima ora ....d'ala cu detalii:
1-3
0-1 Petre centrare Semeghin
0-2 Danciulescu centrare Petre
0-3 Badea din pasa lu' Niculescu
respectiv 1-3 D. Niculae dintr-o patrundere obosita pe final de meci cu apararea dinamovista plictisita de lipsa de activitate :evil:
ce frumos ar fi !!!!!

vlad1607
21st October 2004, 19:30
sotosone ai mare dreptate . chiar asa o sa se intample :D

baden
22nd October 2004, 10:54
eu cred ca ati avut dreptate si se va termina 2-2 ...
(0 - 1 Petre centrare Semeghin ) va fi la poarta dinamovistilor sub forma de autogol
:D

KELIE
22nd October 2004, 11:19
Autogol , petre ??? hmmm .... poate doar daca trage cineva in el , pt ca petre nu este capabile de asa ceva .... ca sa nu mai zic de stiaua aseara .... aoleooooooo , daca aia nu-si dadeau autogol , stiaua nu invingea ieri. :evil:


Neata la toata lumea :yeah:

sotostone
22nd October 2004, 11:27
Totushi cred ca Dragutinovici ar fi fost excelent la Dinamo II i-ar fi facut concurentza lui Onutz pt. postul de titular astia s-ar intrece in concursul celor mai frumoase autogoluri!!!

ADelPiero
22nd October 2004, 12:13
ma mai arunc la un pronostic de ultima ora ....d'ala cu detalii:
1-3
0-1 Petre centrare Semeghin
0-2 Danciulescu centrare Petre
0-3 Badea din pasa lu' Niculescu
respectiv 1-3 D. Niculae dintr-o patrundere obosita pe final de meci cu apararea dinamovista plictisita de lipsa de activitate :evil:
ce frumos ar fi !!!!!

:lol: esti nostradamus din stefan cel mare ?:evil:

KELIE
22nd October 2004, 12:47
Ce dragut :D ... din ce in ce mai primitor acest forum :D

IlMILAN
22nd October 2004, 12:49
Ti-am trimis PM, ar fi bine sa citesti regulamentul si daca o sa-l respecti o sa fii binevenit. Daca nu , nu avem nevoie de injuraturi si apelative 'eftine.
O zi buna.

KELIE
22nd October 2004, 12:50
Oare de ce ??? nus' si nici nu-mi explic ... poate o face altcineva :D ..... daca nu cer prea mult.

Hello , daca tot vrei sa faci pe adminul cel "primitor" incearca sa mai si ajuti lumea p-aici , nu orice iti este tie suspect sa sanctionezi ..... TE-AM INTREBAT CEVA ..... trebuie sa repet ??? sau vezi ce vrei , si citesti la fel .... ??????

IlMILAN
22nd October 2004, 13:04
Draga Kelly , ti-am trimis PM (Private Message) in care ti-am dat toate explicatiile si ajutorul.

baden
22nd October 2004, 15:27
Autogol , petre ??? hmmm .... poate doar daca trage cineva in el , pt ca petre nu este capabile de asa ceva .... ca sa nu mai zic de stiaua aseara .... aoleooooooo , daca aia nu-si dadeau autogol , stiaua nu invingea ieri. :evil:


Neata la toata lumea :yeah:
Ai dreptate nu petre da autogolul ... dar ce mai conteaza !!!

KELIE
22nd October 2004, 15:55
Conteaza , doar burca pare a fi capabil de asa ceva si cu alistar care nu mai este la DINAMO .... dar sper sa o faca altii , de la rapid.

ieppy
22nd October 2004, 15:57
Cred ca Dolha e cel mai probabil marcator in meciul asta. :D

Si daca nu marcheaza si face pe semecherul ii arata N&D cum se face. Asa ca probabil va fi un 3-0
goluri: N&D si Dolha in propie poarta. :D

vlad1607
22nd October 2004, 15:58
Am auzit ca rapidistilor le-a placut atat de mult de Standard Liege incat vor sa marcheze un gol duminica identic cu primul din meciul de aseara....:D

KELIE
22nd October 2004, 16:58
He,he , rapidistii trebuie sa inteleaga ca asta este , intr-un meci cu DINAMO , ori te bati singur , ori te bate DINAMO ... dar rau ... si nu cu arbitrii , ca nu este nevoie de ei , dar asta ete exact ceea ce poate un rapidist si unul din ghencea sa spuna , ca am jucat in 14.

Catalanul
22nd October 2004, 17:02
Am auzit ca rapidistilor le-a placut atat de mult de Standard Liege incat vor sa marcheze un gol duminica identic cu primul din meciul de aseara....:D si eu am auzit (si am vazut :D) ca voi de obicei marcati goluri din pozitii neregulamentare (asa cum se pare ca a fost golul 2 al Stelei de aseara) :evil:

vlad1607
22nd October 2004, 17:07
ai auzit prost ! :D
In schimb o sa auzi duminica seara : GOOOLLL DINAMOO!!! :D VICTORIE DINAMO!!!! :D
Dinamo se apropie de primul loc acolo unde de fapt ii e locul mai ales ca stiaua a pierdut si la a doua echipa clujeana!! ASTA O SA O AUZI BINE SUNT SIGUR !! :D

Catalanul
22nd October 2004, 17:19
ai auzit prost ! :D
poate... da` de vazut sa stii ca vad foarte bine :p si am vazut multe goluri a lui Dinamo marcate din offside :no:

In schimb o sa auzi duminica seara : GOOOLLL DINAMOO!!! :D VICTORIEtare ma tem ca o sa fie din offside sau marcat dintr-un penalty inexistent :rosu:

vlad1607
22nd October 2004, 17:22
Ca la alte echipe te pomenesti ca nu ai vazut.....:)
HAi Poli...dute-n "B"...ti-au pregatit baietii un loc la ei in celula..pardon la matineu ! :D

iasisud
22nd October 2004, 18:40
Meci de 1 X 2, insa sper sa castige Rapid...

Cucu
22nd October 2004, 18:43
cred ca va fi un egal meritat 1-1

Ayrton
22nd October 2004, 20:03
si eu am auzit (si am vazut :D) ca voi de obicei marcati goluri din pozitii neregulamentare (asa cum se pare ca a fost golul 2 al Stelei de aseara) :evil:

Asa cum a fost si ala a lui Mansour de acum 2 etape, dar la care taceai chitic si nu ziceai nimic... nu-i asa?
Ce sa zic, fair-play ca la timisoreni, nu?
Si ce le mai purtati voi de grija fratilor vostri din giulesti cu care va iubiti la infinit... Ce grija frateasca de soarta lor va macina...

emilbrigo
23rd October 2004, 01:51
Orice s-ar intampla ,sper sa vedem un meci frumos.La pariuri am riscat un 2 pe Dinamo.

Florentin
23rd October 2004, 04:01
Cum varianta care mi-ar conveni, respectiv sa piarda amindoua, nu se poate, nu-mi ramine decit sa sper intr-un meci egal, mediocru si insipid, demn de distributiile din teren.

vlad1607
23rd October 2004, 14:50
Baieti stati linistiti!! Batem in Giulesti si ne bucuram si de esecul stelutei la Cluj :D!!
FORZA CAINII !!

Papagilus
23rd October 2004, 14:58
Corect. Si va fi o victorie la scor (3-1, 4-1). /hello /hello /hello
Si-au revenit baietii in atac. :happy
Iar Rapidul e cam "varza". :ciocan:

vlad1607
23rd October 2004, 15:01
corect Papagilus :D

Rechinul Ucigas
23rd October 2004, 15:54
SPER DIN TOT SUFLETUL SA PIARDA dINAMO!!!! FORZA FARUL!!!!

iulian
23rd October 2004, 15:56
Si la Constanta e "iubita" rau de tot Dinamo ? :D:D

vlad1607
23rd October 2004, 16:17
Pai cum sa ma "iubeasca" pe mine faristul cand la meciul brasov cu farul am scris : FORZA BRASOVUL :D :D!!
Apropo de Constanata am fost in prima etapa la meciul lui Dinamo si m-am convins pe viu ce gospodarii sunt "faristii" :D FORZA CAINII ! :d

jay
23rd October 2004, 19:05
Pai pe tine cine sa te aprecieze, Vlad1607? Exista un motiv, cat de mic, pentru care te-ar putea aprecia cineva? Daca pronosticul tau la meciul FC Brasov - Farul ar fi fost 5-0 sau 0-5, tu acelasi individ intrigant si cu un umor de mahala ramai! Ce-ai vrut sa spui ca ai vazut pe viu cat de gospodari sunt "faristii"? Daca ai folosit termenul in sens peiorativ, baiete, esti dus! Pai constantenii sunt oraseni de cand gasca lui Bucur inca nu avea atatea oi in proprietate.:) Tu la a cata generatie de la opinca esti, Vladut-tata? In ce cartier select locuiesti? Mai usor cu aprecierile astea! Daca ai sub 15 ani, OK, ai timp sa cresti. Daca nu, e grav!

Iulica, Dinamo e "iubita sincer" in toata tara.:D

Quartz@nu
23rd October 2004, 22:22
0-1 cu marcator danciulescu iar dupa meci , no name -ul Lucescu jr. isi da demisia mult asteptata de toata lumea :rosu:

vlad1607
24th October 2004, 12:00
Claudiu nu vreau sa intru intr-o polemica cu tine pt ca se simt de la o posta anumite stari pe care le traiesti intens si care se numesc,simplu si sugestiv,complexe!Alooo ai auzit de simtul umorului?
FORZA CAINII !!! :D

uti2102
24th October 2004, 12:52
Copos referitor la derby-ul mic shi la meciul de la Cluj :
"Vor lupta «ceferiştii» contra două ministere, cel al Administraţiei şi cel al Internelor."
Ori Dinamo a fost preluata shi de M. Administratziei ori Copos e asha cum il shtim totzi ! Un ttttt.....(na! ca ma balbai !) :drak:

ieppy
24th October 2004, 12:57
nasol alpopa, balbaitul asta nu e un semn bun. :)

Dar lasa ca poate trece azi cand bate CFR-ul si Dinamo. :D

vlad1607
24th October 2004, 13:14
S-a dizolvat Ministerul Transporturilor si noi nu stim? :D

Mariusmadmax
24th October 2004, 18:35
:happy

DD-Viola
24th October 2004, 18:36
...HAIDE RAPID ! ( numai la acest meci )..3-0 ar fi un rezultat firesc .

Florentin
24th October 2004, 19:27
Deci CFR-ul "a batut", mai ramine un meci egal si uite asa s-a scris si istoria acestei etape.

Sir
24th October 2004, 19:57
Rapid-dinamo 3-1.Cine da o bere daca am pronosticat corect? :drak:

jay
24th October 2004, 20:07
Eu!:)

Sir
24th October 2004, 20:40
Pai?Esti rapidist?

Catalanul
24th October 2004, 20:41
mai degraba e ANTI-DINAMO :evil:

Sir
24th October 2004, 20:49
Cam toti suntem! :drak:

OwenSkeet
24th October 2004, 22:14
Egal se termina KLAR!!!

Mariusmadmax
24th October 2004, 22:30
Rapid-Dinamo 1-1
un gol rapidist pentru Steaua :D
aku puteti canta :

Pe julesti in jos ,
Mergea un titlu frumos ...

pacat de voi ca prea frumosi ati fost ! :evil:

Catalanul
24th October 2004, 23:00
gooooool Rapid :evil: 2-1 pt. feroviari ;)

Mariusmadmax
24th October 2004, 23:03
Dinamo lalqalallalalalallalasljdjlalalalalaa
si hai pa :evil:

uti2102
25th October 2004, 00:38
Rezultat bun pentru stelishti, dar parca mai bun era un 1-1. Nu-i nimic, pierd feroviarii punctele in retur, ca au numa' deplasari!
Asta ca sa nu zic de urmatorul meci, de la Craiova!
HAI JUVETZII !!! :D

ady_azzuro
25th October 2004, 00:56
Multam pt sprijin alpopa, sper sa castigam! ;)

gicu
25th October 2004, 01:51
din pacate Dinamo n-a reusit sa-si mentina avantajul obtinut in prima repriza. O sa fie de-acum aproape imposibil sa obtinem titlul pt. sezonul asta. Macar de s-ar contrui o echipa noua, pt. sezonul urmator :)

Florentin
25th October 2004, 01:56
Dintre doua rele ... plus vederea ciinilor cu botnita.
O sa le fie greu prazilienilor cu rapizii, mai ales ca joaca si cu catelandrii miercuri, daca nu ma insel.

gigel_bucur
25th October 2004, 02:07
nu inteleg de ce tac dinamovistii :rolleyes: chiar asa, toti sunt somnorosi?
unde sunt dinamovistii adevarati gen Bapsy si Cocomic? :drak:
unde-i Bubico? de vladutzi nu intreb ca"e" mici :D

inter
25th October 2004, 02:19
gigele ... pai tu nu vezi ca gicu a postat deja! :ok:

aia mici o sa aiba maine o zi foarte incarcata... ca de a inceput scoala ... :evil:

Mariusmadmax
25th October 2004, 02:44
:evil:

Red Heat
25th October 2004, 10:06
Meci frumos cu o clasa peste media campionatului nostru. Bineinteles ca asta se datoreaza mai mult Rapidului care a presat tot timpul. Dinamo nu a putut tine ritmul decat o repriza. Nu am sa inteleg niciodata tendinta antrenorilor, in special romani, de a baga echipa in propriul careu dupa ce conduce cu 1-0. Nu este posibil ca o repriza intreaga (a doua), o echipa cu pretentiile lui Dinamo sa nu aiba nici macar o faza clara de a inscrie.
Meciul a avut doua reprize distincte. Prima, in care Rapidul doar aparent a condus jocul dar Dinamo a inchis bine mijlocul terenului, l-a controlat si a avut cateva ocazii imense (probabil daca Danciulescu ar fi inscris si in acea mare ocazie cu poarta goala alta ar fi fost soarta meciului). A doua repriza, si datorita schimbarilor inspirate efectuate de Razvan, Rapidul a dominat clar la toate capitolele si drept urmare a reusit si 2 goluri. Dinamo nu a mai reusit sa controleze mijlocul terenului iar inlocuirea lui Niculescu cu Mihalcea a fost total neinspirata. Se vede ca Adi nu are meciuri in picioare. La fel de neispirata a fost si introducerea in teren a lui Tames care vine dupa decesul tatalui sau si bineinteles ca este marcat inca de evenimentul nefericit.
Una peste alta, noi dinamovistii va trebui sa ne multumim deocamdata cu victoriile gen Dinamo - Gloria :rosu:

ADelPiero
25th October 2004, 10:08
era mai frumos un egal... asta e
rusine oaspetilor :rosu:

vasile314tzurka
25th October 2004, 10:13
Baieti stati linistiti!! Batem in Giulesti si ne bucuram si de esecul stelutei la Cluj :D!!
FORZA CAINII !!

pai am stat linistiti... un meci frumos si un gol prea mult:)

Red Heat
25th October 2004, 10:15
era mai frumos un egal... asta e
rusine oaspetilor :rosu:

De ce sa le fie rusine? Chiar nu inteleg.. Trebuie sa-i fie rusine unei echipe care a condus trei sferturi dintr-un derby jucat in deplasare si apoi a pierdut? Eu cred ca nu. Ca ar trebui sa munceasca mai mult e altceva, insa RUSINE e prea mult spus.
Ca unora le-ar fi convenit mai mult un egal e cu totul altceva.

vasile314tzurka
25th October 2004, 10:19
red heat, omul glumea. evident ca noua si bancarilor ne convenea un egal, dar si asa e bine:) oricum meciul a fost peste campionat.

ieppy
25th October 2004, 10:34
Mda, vad ca exista dorinta de dinamovisti adevarati. :D

Meci slab, rezultat prost, tilul...(un cuvant care nu poate fi pus)

Nu conteaza insa, adica ma seaca cand vad oitele cum zburda pe forum dar la fel latram si noi anul trecut, si de fapt ca sa fiu sincer de 4 ani nu au mai avut voie sa zburde asa ca poate ar fi cazul sa mai o faca si ei. :D

Dinamo se poate multumi cu faptul ca mai au posibilitatea de a castiga Cupa si astfel poate renunta dara emotii la titlu.

La iarna trebuie vandut tot ce avem de vandut si cumparat tot ce merita cumparat ca sa avem un retur in care sa facem o echipa si la anul sa incercam sa castigam titlu din nou. Asta cu conditia sa nu vindem si la vara.

vasile314tzurka
25th October 2004, 10:36
de ce a fost slab meciul? nu a fost slab dupa parerea mea.
p.s. adevaratilor dinamovisti le recomand spusele lui marcel popescu.

ieppy
25th October 2004, 10:41
nu ai inteles, vorbeam din punctul meu de vedere. adica Dinamo a jucat prost.

vasile314tzurka
25th October 2004, 10:44
nu a jucat prost. prost a jucat in primele etape, acum joaca bine, doar ca rapid a fost mai promta in finalizare. fa si tu o deosebire ca altfel nu ai de ce sa te uiti la meci.

ieppy
25th October 2004, 10:48
eu consider ca atunci cand joci bine, castigi. Nu exista joci bine si pierzi. Noi trebuia sa avem 3-0 la pauza. Trebuia sa fie 2-0 in min. 50 daca nu se semnaliza(eronat) off-side la Niculescu. Nu am facut asta. Ne-am retras si din min. 50 nu am mai existat. Prin urmare, prosti.

vasile314tzurka
25th October 2004, 10:50
exista sa joci bine, peste media obisnuita, si sa dai de o echipa care iti este superioara, forma sau pur si simplu, si asta e. e si ceva noroc la mijloc. greselile de arbitraj oricum nu se pun ca altfel ieseam la pepeni. nu ai de unde sa stii daca dadea gol au ba. am vazut si astfel de cazuri...

ieppy
25th October 2004, 10:54
dadea, ca il driblase deja pe Dolha, insa nu ma leg de arbitraj, spun doar ca trebuia sa avem avantaj clar.

Red Heat
25th October 2004, 10:57
Asemenea greseli de arbitraj sunt inerente intr-un meci intre doua echipe cu jucatori valorosi si experimentati. Niculescu a fost la limita, dar in joc, insa nu putem pune in carca arbitrului o infrangere ca cea de aseara. Eu i-as reprosa arbitrajului, de fapt lui Tudor, ca a fragmentat prea mult jocul. Ce naiba ca fotbalul nu e sport de domnisoare sau baschet. E normal sa vedem si un contact mai tare si un umar pus bine, ca in Anglia. Tudor fluiera absolut tot. Noroc ca ambele echipe, in mare, si-au vazut de joc, ca altfel, din 90 de minute cred ca vedeam maxim 50 de fotbal...

armin
25th October 2004, 10:57
Vai ce "clar" a batut dinamo :) Mai clar nu se putea.
Si ce "corect" au pronosticat toti.

De pe locul 7 se prinde intertoto? :D

gicu
25th October 2004, 11:01
la fel cum se castiga titlul de pe locul 2 :D

fia
25th October 2004, 11:39
Meci frumos cu o clasa peste media campionatului nostru....
Mai dar ce fraze de cronicar ai, vezi poate te iau astia la Gazeta :)


Una peste alta, noi dinamovistii va trebui sa ne multumim deocamdata cu victoriile gen Dinamo - Gloria :rosu:Pai parerea mea e ca deocamdata doar ata puteti.
Noi am aratat (dupa cum a zis si Razvan Lucescu) ca am batut atat pe Dinamo cat si pe Steaua si National.
Bravo noua. Cand vom invatza sa jucam si in deplasare, nu ne mai sta nimic in cale.
In plus Dinamo cred ca a fost obosita pentru ca trebuia sa se concentreze pentr cele 2 (doua :o: ) meciuri de cupa pe care le au de disputat.

Pancone
25th October 2004, 11:47
Anul asta nimeni nu castiga in Giulesti :ok:

vasile314tzurka
25th October 2004, 11:49
inca nu v-ati invatat de la altii, tot cu declaratii razboinice, sa bagati un "poate" un "cred"... mde. parerea mea:)

ieppy
25th October 2004, 12:02
de parca stelistii numai cu speranata in gura stau. :)

vasile314tzurka
25th October 2004, 12:06
ieppy, eu am spus ce fac eu de obicei. in rest ia de citeste si cujeta... vezi la voi ca incepe craioviada si sunt unii care vor capul lui andone:)

rasheedkpenny
25th October 2004, 12:07
Pentru poze de la acest meci: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=147506&postcount=5

Mentionez ca pozele nu sunt impartiale... dat fiind faptul ca sunt suporter al Rapid-ului!

inter
25th October 2004, 12:09
bey da cand folositi numele Craiovei in disputele dintre voi!
Vasile poate cerem drepturi de autor (numele lui il are gigel si e de origine de pe langa Wembley) :D:D:D

ieppy
25th October 2004, 12:11
lasa vasile ca si eu tot de mine vorbeam. Ceilalti sa fie sanatosi si sa ceara ce vor.

intere, vrei drepturi de autor. :)

vasile314tzurka
25th October 2004, 12:11
intere, eu dadeam numai un exemplu fericit cind se cauta unul mai x decit altul. adica la voi x e oltean si la ei ciine, alege:) eu prefer numele unei domnisoare de pe linga volga:)

ieppy
25th October 2004, 12:13
eu nu pot alege?

vasile314tzurka
25th October 2004, 12:15
tu ai ales. ai de dat o lada de bere... poate:)

inter
25th October 2004, 12:15
cam cunoscuta domnisoara aia a ta :D:D si cam tare ......... :p pt. neinitiati!

ieppy
25th October 2004, 12:17
Eu dau lada aia, no prblem, poate.

Cat despre domnisoara, vai ce lupte, ce tactici. Cine castiga pana la urma? :D

vasile314tzurka
25th October 2004, 12:18
ala care nu sforaie sub masa:)

rasheedkpenny
25th October 2004, 12:18
Meci frumos... Rapid a jucat foarte ofensiv in debutul primei reprize, dar din pacate nu au inscris! Dinamo a avut bulan, practicand o aparare precisa, respingand majoritatea suturilor si centrarilor! In schimb, in atac, Dinamo a inscris, chiar daca nu a dominat jocul pana in acel moment.

Repriza a doua a inceput cu Dinamo in atac, incercand sa-si majoreze avantajul... din fericire dupa cateva ocazii ale oaspetilor, Rapid-ul s-a "trezit" si a inscris de doua ori... Bravo!


Anul asta nimeni nu castiga in Giulesti :ok:

Cred ca nu o sa ne pastram invincibilitatea pe teren propriu... probabil surpriza va veni de la un adversar de la care nu o sa ne asteptam! De la "vecini"... poate? Gigele, ce zici?

ieppy
25th October 2004, 12:21
eu nu sforai, deci am castigat. :)

vasile314tzurka
25th October 2004, 12:24
nu sforai ca nu-ti petreci clipele dulci cu domnishara suscitata:)

rasheed, felicitari desi la 2-1 mi-ati dat planurile peste cap:)

gigel_bucur
25th October 2004, 12:25
Cred ca nu o sa ne pastram invincibilitatea pe teren propriu... probabil surpriza va veni de la un adversar de la care nu o sa ne asteptam! De la "vecini"... poate? Gigele, ce zici?

sa te auda Dumnezeu:) dar nu inteleg de ce asta ar fi o surpriza, n-ar fi prima data :p

ieppy
25th October 2004, 12:25
ai mah, vedem noi care pe care. :)

inter
25th October 2004, 12:27
lasa gigele ca tocmai atunci isi revine M...... :D:D de-i iertati toate pacatele
apropo cate fire negre mai ai in par :D:D

rasheedkpenny
25th October 2004, 12:38
rasheed, felicitari desi la 2-1 mi-ati dat planurile peste cap:)

Multumesc... :)

Din pacate, dupa cum spuneam si mai sus, nu cred ca Rapid e in stare sa-si pastreze invincibilitatea pe teren propriu! :(
Gigele, am spus ca ar fi o surpriza, in conditiile in care Rapid nu a pierdut acasa in acest sezon, si ar fi o alta surpriza daca Petrescu ar invinge in Giulesti! :) La asta ma refeream...

Pustoai-k
25th October 2004, 13:00
:) ma asteptam la un rezultat ca asta...pt ca stiam ca o sa ne revenim,aveam incredere in jucatori..pt ca isi doreau victoria... sa nu ne mai dezamageasca.Am fost peste ei in teren...dar nu si in tribune :( oricum asta e cel mai important...,ca am castigat si sper ca ne-am drevenit de tot...nu doar la meciul asta!!!!!!!!!felicitari Rapid!felicitari pt ca ati batut toate cele 3 echipe mari din Bucuresti:Steaua,Fc National si Dinamo :p

gigel_bucur
25th October 2004, 13:27
Rasheed, stiu f. bine la ce refereai :) am glumit, normal ca ar fi o surpriza, dar ar fi una placuta (pt. mine):)

Inter, mai am ceva fire care nu sunt albe dar suntem abia in etapa 11:)
Nu rade de Mazilu ca la ultimul meci in Giulesti el a dat golul victoriei :yeah:
eu sunt convins ca a gresit, era o faza imposibila :happy

Red Heat
25th October 2004, 13:51
Mai dar ce fraze de cronicar ai, vezi poate te iau astia la Gazeta :)
Pai parerea mea e ca deocamdata doar ata puteti.
Noi am aratat (dupa cum a zis si Razvan Lucescu) ca am batut atat pe Dinamo cat si pe Steaua si National.
Bravo noua. Cand vom invatza sa jucam si in deplasare, nu ne mai sta nimic in cale.
In plus Dinamo cred ca a fost obosita pentru ca trebuia sa se concentreze pentr cele 2 (doua :o: ) meciuri de cupa pe care le au de disputat.

Mah nu o mai da in diverse d'astea cu mine ca nu tine. Vrei sa ne luam la caterinca?

IlMILAN
25th October 2004, 13:53
Fia ai grija cu red nu de de glumit...e campion la Bloody Pingu ...ai grija sa nu devii "pinguinul" lui pe forum:evil

Red Heat
25th October 2004, 14:03
Accept o gluma buna chiar si o critica obiectiva la adresa mea sau a echipei cu care tin (de altfel critica la adresa echipei o fac chiar eu de fiecare data cand cred ca trebuie. si imi place sa cred ca sunt destul de obiectiv fata de alti fani de pe forumul asta). Nici o problema. Insa mistourile astea ieftine gen "vezi ca poate te ia Gazeta" cred ca nu isi au rostul, mai ales ca eu nu apelez la asemenea "practici". Si daca fac o gluma am grija sa nu jignesc si sa specific intr-un fel sau altul ca e o gluma, ca poate nu toata lumea se ridica la nivelul intelectual al lui "fia" si nu este inteleasa...
De fapt cred ca asta implica mai mult educatia primita (cei 7 ani de acasa si nu numai) si mai putin nivelul intelectual...

IlMILAN
25th October 2004, 14:10
Red , prea ai luat-o in serios...nu cred ca Fia a vrut sa te jigneasca.....da si el acuma in voi ca are motive.....si sincer imi vine si mie dar is prea amarat de pleasnele de la Poli si de faptul ca "verisorii" smulsesera aseara un egal pe San Siro :mad:...asa ca imi trece cheful sa ma iau de Mister vlad si Wildskander....
Sunt unii pe la voi care nu trebuie iertati....cand Dinamo pierde nu e urma de ei pe aici, cand castiga numai mistouri iesftine....bineinteles ca atunci cand va prinde lumea pe tine pe ieppy, pe Utilizator pe gicu...dau si in voi....ce sa faca?:D

P.S Nu mai da quote integral la mesajul imediat anterior:) , respecta regulamentul ce naiba....sau esti rosu de furie:p

vasile314tzurka
25th October 2004, 14:15
red, si eu cred ca fia nu a vrut sa te jigneasca. era doar laudativ. vrei sa te laud si eu?:)

Red Heat
25th October 2004, 14:16
Nu e nici o problema daca cineva da in Dinamo. Fiecare are dreptul sa spuna ce vrea. Si noi la fel ca ceilalti. Insa ma deranjeaza cand cineva implica chestiuni personale. Si cred ca e normal.
In fine, recunosc ca m-am aprins cam repede, dar cum ziceam ma deranjeaza cand cineva face referiri la persoana mea cand nici macar nu ma cunoaste...

Sorry pt. quote. Mi-am dat seama abia dupa ce am apasat pe buton. Oricum ai avut tu grija destul de repede :)

vasile314tzurka
25th October 2004, 14:19
pai cum ar putea sa te cunoasca daca nu vii si tu la fm? ieie frumos niste andrele si pasesti viguros la shorley. dupa aia sa vezi ce bine e:)

IlMILAN
25th October 2004, 14:22
da chiar red...asculta-l pe taica vasilica..sa vezi ce crosete frumoase faci cu fia...care nu e baiat rau ...are o singura hiba , l-o bagat pe nea jijel, dresorul, in ceata...cand ii facu o poza...parca venita din sauna...:D

Red Heat
25th October 2004, 14:23
am fost (doar o singura data, recunosc), insa tu erai plecat pe la munte parca. am si vorbit la telefon.
as vrea sa mai ajung pt ca sincer chiar m-am simtit bine insa mai depinde si de alti factori :)

ieppy
25th October 2004, 14:24
cred ca Red nu a venit la FM ca sa nu distruga atmosfera intanirii intime dintre alpopa si rasheed. :D

Red Heat
25th October 2004, 14:26
se mai practica si d'astea din cand in cand? :D

vasile314tzurka
25th October 2004, 14:27
pai ce-ai vrea red, sa spuna dupa aia lumea despre mine ca-s alcoolic? hm...

fia
25th October 2004, 14:29
Nu am vrut sa te jignesc, singura chestie pe care am remarcat-o a fost ca ai folosit excat termenii care se folosesc cel mai des de catre cornicarii sportivi, daca te uiti aici pe forum, fiecare om cand isi da cu parerea despre un meci o face intr-un stil mai colocvial, tu ai folosit exact termeni de gazetarie.

"cu o clasa peste media campionatului nostru"
"echipa cu pretentiile lui Dinamo"
"Meciul a avut doua reprize distincte."
"datorita schimbarilor inspirate efectuate de"
"a dominat clar la toate capitolele"
"nu a mai reusit sa controleze mijlocul terenului"
"inlocuirea lui Niculescu cu Mihalcea a fost total neinspirata."

Toate aste mie mi se par clisee, pun pariu ca daca iei un ziar sau asculti un comentariu de meci gasesti cel putin odata fiecare din aceste expresii. Nu am vrut sa zic ca e un lucru rau ca scrii asa, doar am constata ca ai un stil un pic diferit de ceilalti "oemeni de rand" de pe forum-ul asta.

Si daca te-ai aprins de la o gluma de genul "vezi ca poate te iau astia de la Gazeta" inseamna ca simtul tau de umor tinde catre 0 sau esti inca afectat de infrangerea de aseara. De fapt si avatarul tau are o fata cam morocanoasa...

Red Heat
25th October 2004, 14:29
lasa ca toata lumea stie ca tu esti cu apa plata (nu stiu daca si cu lamaie) :)

gigel_bucur
25th October 2004, 14:29
vasile, tu esti deja dependent de apa plata :drak:
Imilan, ce-ai tu mah cu dresorii de oi?

vasile314tzurka
25th October 2004, 14:31
apa plata fara lamiie. pun in ea citeva picaturi de stolinskaia ca e parfumata:)
fia, avatarul lui red nu e morocanos ci feroce asa ca pazea ca-ti face macrameurile prastie:)

fia
25th October 2004, 14:31
..are o singura hiba , l-o bagat pe nea jijel, dresorul, in ceata...cand ii facu o poza...parca venita din sauna...:D
Eh, am gresit si eu o poza... La al doilea FM macar am venit fara aparat, i-am lasat pe profesionisti sa se ocupe (rasheed si Big Sexy parca avea aparate)....

IlMILAN
25th October 2004, 14:32
gigele...nimik mah doar ca isi luara o pauza.....si incaruntesc:D

ieppy
25th October 2004, 14:32
se mai practica la ocazii speciale. :D

fia
25th October 2004, 14:32
fia, avatarul lui red nu e morocanos ci feroce asa ca pazea ca-ti face macrameurile prastie:)Pai d-aia am sabie, sa ma apar :)

vasile314tzurka
25th October 2004, 14:33
milane, te minca schinarea, vaz io. sau cind ia poli bataie esti vesel:)
fia, aia e sabie? sa mori:) eu credeam ca e croseta de la macrameuri:)

IlMILAN
25th October 2004, 14:33
ptiuuuuuuu mai fia si io credeam ca aia e andrea:D

ieppy
25th October 2004, 14:33
de macrameuri sau de poze? :D

vasile314tzurka
25th October 2004, 14:35
de ambele sexe daca vrei tu:)

ieppy
25th October 2004, 14:36
pai nu e dupa mine, e dupa fia. :D

fia
25th October 2004, 14:36
I|Milan, poate ai uitat un "e" la andrea...
E sabie si in plus nu e asa mica, e cum scrie in reclama de sus de la forum

IlMILAN
25th October 2004, 14:36
Mai baietzi hai mai usor ca il ametiram pe Jijel si vad ca nu prinde firu si nu mai raspunde.....cauta probabil maslina sa o puna pe pizza.....in pauza dintre "ghemele" ce le impleteste de pe scaun:D
Vasile...ce sa fac domne? fac si io haz de necaz:)

ieppy
25th October 2004, 14:39
lasa milane ca recupereaza jijel imediat.

Si asa mai fia, e mare si fioaroasa. :D In ce ai masurat-o?

Red Heat
25th October 2004, 14:39
Nu am vrut sa te jignesc, singura chestie pe care am remarcat-o a fost ca ai folosit excat termenii care se folosesc cel mai des de catre cornicarii sportivi, daca te uiti aici pe forum, fiecare om cand isi da cu parerea despre un meci o face intr-un stil mai colocvial, tu ai folosit exact termeni de gazetarie.

"cu o clasa peste media campionatului nostru"
"echipa cu pretentiile lui Dinamo"
"Meciul a avut doua reprize distincte."
"datorita schimbarilor inspirate efectuate de"
"a dominat clar la toate capitolele"
"nu a mai reusit sa controleze mijlocul terenului"
"inlocuirea lui Niculescu cu Mihalcea a fost total neinspirata."

Toate aste mie mi se par clisee, pun pariu ca daca iei un ziar sau asculti un comentariu de meci gasesti cel putin odata fiecare din aceste expresii. Nu am vrut sa zic ca e un lucru rau ca scrii asa, doar am constata ca ai un stil un pic diferit de ceilalti "oemeni de rand" de pe forum-ul asta.

Si daca te-ai aprins de la o gluma de genul "vezi ca poate te iau astia de la Gazeta" inseamna ca simtul tau de umor tinde catre 0 sau esti inca afectat de infrangerea de aseara. De fapt si avatarul tau are o fata cam morocanoasa...

Poate asta e stilul meu. Poate nu am chef sa aberez (cum fac unii pe aici) pentru ca eu cred ca forumul aste e unul de discutii despre fotbal nu de mistouri. Una e gluma si altceva e sa faci misto. Si mai cred ca termenii folositi de mine sunt fotbalistici nu gazetaresti. Cum ai fi vrut sa ma exprim? "Sa mor io daca Dinamo a pus picioru' pe minge, minca-ti-as". Asa as fi facut parte din oamenii de rand? Oricum, am mai citit pe forum asta posturi care incearca sa faca o analiza...

Si daca e sa ma iau de avatarul tau tu cum esti? criminal???? bine ca nu ma cheama bill :)

ieppy
25th October 2004, 14:41
Red, lasa-l frate ca e fioros, manca-ti-as. :D

Stie si el ca a dat-o in bara(daca spui fia ca si asta e de gazeta e clar) si e prea "dastept" sa recunoasca.

Red Heat
25th October 2004, 14:46
Bine mah Fia. Daca tu crezi ca m-am luat aiurea de tine eu imi cer sincer scuze. Insa am sa te rog ca de acum incolo sa nu mai faci referire la persoana mea "proprie si personala". Si daca mai faci vreo gluma am sa te rog sa specifici in vreun fel asta, sa priceapa tot romanul.
Chiar nu mai am chef sa ma contrez cu tine pentru ca oricum e inutil si vreau sa-mi pastrez energia pt altceva pt ca azi am o zi grea...

gigel_bucur
25th October 2004, 14:47
IlMILAN, nu ametesc eu asa usor si in nici-un caz de la cateva posturi. poate de la apa tonica combinata cu Wembley, uf ce bun e :D

fia
25th October 2004, 14:48
Poate asta e stilul meu. Poate nu am chef sa aberez (cum fac unii pe aici) pentru ca eu cred ca forumul aste e unul de discutii despre fotbal nu de mistouri.

Pai si cine te opreste sa scrii in continuare? Fara mistouri ar fi mult mai putin interesant...

Una e gluma si altceva e sa faci misto. Si ce e rau in a face misto?


Si daca e sa ma iau de avatarul tau tu cum esti? criminal????Si faza cu avatarul era tot o gluma....

@ieppy: nu e de gazeta :D desi sunt o parte din gazetarii de la noi care nu sunt prea departe...

LATER EDIT:
Ok, Red Heat, Peace!

vasile314tzurka
25th October 2004, 14:49
gigele vezi daca nu esti in timisoara. acu se termina si miine-n toata tara:)

IlMILAN
25th October 2004, 14:51
Oricum, am mai citit pe forum asta posturi care incearca sa faca o analiza...

Nu generaliza....ia du-te la extern si vezi ce posturi s-au scris azi dupa Milan-Inter....sau pe Arena unde verisorul Inter a facut un comentariu brici despre lupta italo-spaniola din CL, pe care Vadim l-a pus pe prima pagina pe OLS. Deci nu te enerva asa repede....eu chiar astept o analiza tehnico -tactica a meciului.....itzi dai seama ca eu nu l-am vazut ca ma uitam la Derby della Madonina....nu ma pot uita la div A , in asemenea momente:)