PDA

View Full Version : Suporterul anului 2009



YoYoyOi
20th December 2009, 12:27
Votati suporterul/suporterii anului 2009

Leo
20th December 2009, 18:10
Eu.:)

delaoltenia
20th December 2009, 20:39
Eu.:)

Nu te-am vazut in poll,aveai un vot acum. ;)

krapulax
20th December 2009, 20:45
aiss? noii golani? ultra? cam ezoteric poll.

Nilatac
20th December 2009, 21:47
Brigada Zavoi...

Lordul
21st December 2009, 20:27
Noii golani ! e cel mai tare nume din poll

crisloregym
22nd December 2009, 23:13
Bineinteles ca forumistii de la gimnastica:)

moty
22nd December 2009, 23:27
Forumistii de la gimnastica, care pe mine m-au impresionat cu pasiunea lor pentru un sport minimalizat, desi a adus Romaniei atatea succese.

praf_de_stele
23rd December 2009, 00:01
gimnastica, clar !!!!!!!!!!!!!!! e chiar de admirat ceea ce fac fanii acestui sport !

codrutc
23rd December 2009, 00:40
suporterii fotbalului american

dumboss_yo
23rd December 2009, 14:52
suporterii fotbalului american

Subscriu. Fanii fotbalului american sunt suporterii anului :ok:.

Denis
23rd December 2009, 16:36
Ultra, no doubt! O revenire spectaculoasa pe forum dupa ce s-a luptat cu moartea timp de cateva saptamani.

Cipri
26th December 2009, 15:09
Ultra .

Gimnastique
27th December 2009, 11:35
Forumistii de la gimnastica! :D

Geog
6th January 2010, 13:54
Acest poll e la misto cred.
nu am ce vota de aici.

Razvan T.
6th January 2010, 15:19
Suporterii "U" Cluj


1. Au organizat un mitting de peste 4000 de persoane pentru a atrage atentia autoritatilor locale de momentele grele prin care trec sectile sportive de la "U" Cluj
2. Au strans bani pentru editarea <Agora "U">
3. Au organizat pe banii lor "U" FEST 90

Fanii Stelei si AISS ce au facut ???

delaoltenia
6th January 2010, 15:26
Ce ai tu cu Steaua?

Razvan T.
6th January 2010, 15:52
Ce ai tu cu Steaua?

Nimnic, numai ca nu`i un poll corect .... o fost Yoyo prea subiectiva :D

Razvan T.
6th January 2010, 16:56
Nimnic, numai ca nu`i un poll corect .... o fost Yoyo prea subiectiva :D

Gata acuma am vazut si am gresit io :D

Marius
6th January 2010, 16:58
Suporterii "U" Cluj


1. Au organizat un mitting de peste 4000 de persoane pentru a atrage atentia autoritatilor locale de momentele grele prin care trec sectile sportive de la "U" Cluj
2. Au strans bani pentru editarea <Agora "U">
3. Au organizat pe banii lor "U" FEST 90

Fanii Stelei si AISS ce au facut ???

au organizat un miting asemanator in bucuresti, diferenta fiind data de faptul ca au fost prezenti fani din mai multe orase ale tarii (constanta, cluj, braila etc.)

au editat o revista a suporterilor, pe banii lor binenteles, distribuita GRATUIT inaintea partidelor de pe teren propriu.

au ajutat, tot pe banii lor, suporterii sa intre la partidele echipei din deplasare, asumandu-si raspunderea pentru eventuale pagube aduse arenelor.

au facut un site dedicat CSA Steaua (www.steaua.ro), in care sunt prezentate noutati legate exclusiv de sectiile sportive ale clubului ros-albastru.

au initiat un amplu protest impotriva primului cioban al tarii, protest caruia i s-au alaturat fani de pe intreg cuprinsul planetei, mesajele anti-becali de pe fcsteaua.ro fiind graitoare din acest punct de vedere.

au promovat partidele de la diverse sporturi (hochei, baschet, volei, rugby, handbal, polo), contribuind la cresterea numarului de spectatori din sali/patinoare/stadioane, atunci cand evolueaza Steaua, binenteles.

Razvan T.
6th January 2010, 19:02
au organizat un miting asemanator in bucuresti, diferenta fiind data de faptul ca au fost prezenti fani din mai multe orase ale tarii (constanta, cluj, braila etc.)

Bun, asta l`am facut si noi



au editat o revista a suporterilor, pe banii lor binenteles, distribuita GRATUIT inaintea partidelor de pe teren propriu.

Asta se facea in prima liga si la noi ;)



au ajutat, tot pe banii lor, suporterii sa intre la partidele echipei din deplasare, asumandu-si raspunderea pentru eventuale pagube aduse arenelor.

asta cred ca face orice galerie



au facut un site dedicat CSA Steaua (www.steaua.ro), in care sunt prezentate noutati legate exclusiv de sectiile sportive ale clubului ros-albastru.


www.ucluj.ro (site-ul suporterilor)



au initiat un amplu protest impotriva primului cioban al tarii, protest caruia i s-au alaturat fani de pe intreg cuprinsul planetei, mesajele anti-becali de pe fcsteaua.ro fiind graitoare din acest punct de vedere.


Hai sa zicem



au promovat partidele de la diverse sporturi (hochei, baschet, volei, rugby, handbal, polo), contribuind la cresterea numarului de spectatori din sali/patinoare/stadioane, atunci cand evolueaza Steaua, binenteles.

www.ucluj.ro (Baschet masculin/feminin , hanbal masculin/feminin, rugby, volei masculin/feminin)

+ "U" Fest 90:

http://r3lu.sepcile-rosii.com/imagini.php?sportID=5&sezonID=14&meciID=471
http://r3lu.sepcile-rosii.com/imagini.php?sportID=5&sezonID=14&meciID=472

+ Agora "U"
http://antonescu.ucluj.ro/wp-content/uploads/2009/09/bodea.jpg

Doctor_Satan
6th January 2010, 19:32
Slabut poll-ul! Slab documentat si lipsesc optiuni.
Eu vreau sa-i propun pe baietii de la Dunarea Batrana. Cautati un pic despre ei, sa vedeti ca sunt multe motive sa se afle si ei in poll.

Marius
6th January 2010, 20:32
Bun, asta l`am facut si noi

cum ziceam, in bucuresti a fost de o alta amploare, promovare si un alt scop.

Asta se facea in prima liga si la noi ;)

de cand tinem cont de liga? o faci sau nu. ati facut-o in trecut, felicitari, in poll-ul asta vorbim de realizarile din anul 2009.

asta cred ca face orice galerie


nu, asta fac numai entitatile inregistrate juridic care pot depune anumite garantii inainte de startul partidelor. concret, clubul x cu care Steaua joaca in deplasare cere "y" bani pentru a permite accesul fanilor pe stadion (multumim mitica pt lege). pt a putea oferi garantia asta trebuie sa fii organizatie inregistrata juridic si sa dispui de fondurile astea.


www.ucluj.ro (site-ul suporterilor)

care exista din 2003? repet, discutam de realizarile din 2009. steaua.ro a aparut in urma cu doar cateva luni.

Hai sa zicem

sa zicem



+ "U" Fest 90:

sunt curios cine si cum a finantat treaba asta. daca e vreo asociatie a suporterilor lui U, felicitari din inima. daca e primaria sau mai stiu eu ce, nu se pune.

+ Agora "U"

felicitari! :ok:

insa din nou trebuie sa te intreb cine a finantat editarea, cine sprijina distribuirea, etc.

BBB
6th January 2010, 20:33
Mereti ma la oi, ca altceva n-am ce zice :) Auz' la ei, "suporterul anului". Eu il votez pe CEFI

PS: Agora "U" = EXCLUSIV GALERIA SI SUPORTERII (finantare)

Razvan T.
6th January 2010, 22:17
Marius,
1) la noi o fost anu asta Agora "U" care nu se compara cu niste reviste
2) ucluj.ro o scris si anu asta de baschet,volei, hanbal, rugby si tot ce tine de "U" , nu numai in 2003, 2005
3) La miting au existat si sponsori (care nu vin singuri), dar si bani ai suporterilor
4) promovarea mittingului a fost facuta pe banii suporterilor si vreau sa`mi zici cati sau strans pentru plecarea ciobanului ???

Charon
7th January 2010, 03:48
premiul merita dat celor care-si sacrifica timpul,munca,prietenele ,nevestele,copii,banii,nervii si sanatatea sa-si vada favoritii oriunde, acasa sau in deplasare, indiferent de sport!
o medalie pentru cei cu care impart aceeasi pasiune!:ok:

NORGEMAN
7th January 2010, 03:56
"Fanii sportului de contact" :ras-plans:

Marius
7th January 2010, 12:04
vreau sa`mi zici cati sau strans pentru plecarea ciobanului ???

suporteri sau bani?

eu te intrebam de miting cine a initiat proiectul, cine a luat aprobarile, cine a adus sponsorii aia, cine a platit formatiile care au cantat etc.

la fel cu Agora. doar n-o sa-mi spui ca 200 de baieti din galerie au pus fiecare cate 10 lei si gata cartea. cum s-a produs toata treaba, cat a contribuit editura la acest proiect etc.

Razvan T.
7th January 2010, 13:15
suporteri sau bani?

eu te intrebam de miting cine a initiat proiectul, cine a luat aprobarile, cine a adus sponsorii aia, cine a platit formatiile care au cantat etc.

la fel cu Agora. doar n-o sa-mi spui ca 200 de baieti din galerie au pus fiecare cate 10 lei si gata cartea. cum s-a produs toata treaba, cat a contribuit editura la acest proiect etc.

au fost da`ti bani frumosi de suporteri, chiar si de cei din strainate ;)

La mitting nu am avut sponsori de toate s`au ocupat suporterii, la "U" Fest au fost sponsori

Ulysses
7th January 2010, 20:57
Pustiule de la Cluj, iar ai dat iama in sarmale si slanina fara masura?:DCand vreodata se pot compara suporterii Stelei cu ai obscurei echipe din cluj?:groggy:

Razvan T.
7th January 2010, 21:55
Vad ca da tarcoale un bosorog din Slobozia ... pai astia bineinteles ca nu se pot compara cu fanii "U"niversitatii ... eventual cu ciurdarii lui jiji

zebe
8th January 2010, 00:21
Pustiule de la Cluj, iar ai dat iama in sarmale si slanina fara masura?:DCand vreodata se pot compara suporterii Stelei cu ai obscurei echipe din cluj?:groggy:

Marea majoritate a suporterilor obscurei echipe din Cluj is mult mai dedicati decat 95% din cei ai Stelei.

Oricum, suporteri dedicati se gasesc la toate echipele din Romania si nu cred ca-si are rost discutia. Aici vad ca e o discutie gen "care galerie ii mai tare" si mai este un thread cu o asemenea tema.

urlacher9
8th January 2010, 01:35
Tot pe fanii fotbalului american i-as vota si eu insa nu exista in acest sondaj, asa ca ma abtin

Hingherul
8th January 2010, 16:36
daca masochismul ar fi privit pozitiv, clar cateii sunt suporterii anului
dar cum martirismul este mai bine vazut...tot suporterii canini raman in top. :D

NORGEMAN
8th January 2010, 19:42
Votati suporterul/suporterii anului 2009

O nedumerire am. De ce Noii Golani si tocmai Sibiu?

Lordul
8th January 2010, 23:48
citeste threadul cu propuneri si ai sa vezi ca i-a propus Boromir parca

NORGEMAN
9th January 2010, 03:43
Da-mi un link te rog.

Bumbescu
10th January 2010, 13:03
Nu prea mi-e clar ce cauta Noii Golani intr-un top de suporteri sportivi....

Pe de alta parte, pare o initiativa destul de ciudata, care amesteca f multe lucruri de-a valma, gen Rosia Montana, anticomunismul sau problema Basarabiei.
Ce stiu este ca la mitingul din 21 dec din Bucuresti au cam luat-o pe aratura atunci cand au inceput sa se certe cu jandarmii, in clasicul stil ultras....
Din pacate pt ei, nu cred ca pot fi considerati urmasii celor ce au stat in Piata Universitatii in 90. Macar si pt faptul ca dintre cei de atunci nu asculta nimeni hip-hop...

http://www.noiigolani.ro/blog/2009/10/12/noii-golani-sibiu-sus%C8%9Bin-protestul-lui-doru-marie%C8%99/

NORGEMAN
10th January 2010, 17:03
Asa cum e aceasta initiativa in sine, observ ca sunt printre putinele grupuri organizate care chiar se mai ocupa cate putin de unele probleme ale tarii, care mai incearca sa insufle tineretului din cand in cand cate o portie de adevar intro lume plina de minciuna.
Nu am fost de fata la mitingul ala dar imi pot imagina intre cine si cine a fost cearta. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa le dam in cap, trebuie si intelesi. Este cruda realitatea dar trebuie sa o acceptam asa cum este. Au ramas putine persoane care se mai zbat pentru ceva bun in tara asta, iar o mare parte a acestei mase de oameni este alcatuita din persoane care provin din asa-zisul fenomen "ultras" de la noi(in special in cazul celor tineri). La 20 de ani de la revolutie tot mai trebuie sa fii tinut sub lesa de catre politie chiar si la o comemorare, ceea ce iti produce o oarecare iritare. Am vazut la marsul de comemorare din iarna aceasta de la Timisoara o politie mobilizata ca pentru un meci de fotbal. http://www.youtube.com/watch?v=LeKysxrUMt0&feature=player_embedded Este prea jenent sa te vezi filmat de catre politie chiar si la un mars de comemorare.
Cat despre muzica... unele melodii hip-hop de acum prin versurile care le au, contin aceeasi valoare ca si cele folk-rock de dinainte de '90. In ultima vreme doar acestia au mai atras atentia asupra unor probleme sociale.


p.s. tot astept un link la threadul acela cu propuneri.

praf_de_stele
10th January 2010, 18:45
nu am treaba cu discutia voastra, dar vad ca nu-ti da nimeni linkul :P

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=486180

NORGEMAN
10th January 2010, 19:47
Mersi!

Ma asteptam la un topic in care sa se fii dezbatut mai mult. Oricum optiunile de vot par facute in gluma, doar Ultra(rapidistul) meritand sa se afle in acel poll.

tyger
23rd January 2010, 09:56
Fanii sportului de contact (votul meu)

Denis
23rd January 2010, 12:36
O luna de zile nu cred ca-i de ajuns pentru ati forma o parere.:P Mai degraba votai pe Ultra, care a invins moartea si a revenit spectaculos pe forum.:)

moty
23rd January 2010, 12:39
rave, asta e mani****re.
intr-o luna, poti citi postari facute timp de un an, asa ca nu e relevant.

Denis
24th January 2010, 08:03
Corect, insa nu pot sa cred ca este atat de dedicat acestui site incat a intrat pe toate cele 5 subiecte din poll + altele, si sa fi citit toate mesajele din 2009.:P Si nu am incercat sa-l manipulez ci sa-l conving.:P

TeBat
24th January 2010, 11:37
^ Multi citesc de mult forumul fara sa aiba cont.Eu m-am multumit cu cititul mult timp inainte sa-mi fac cont si sa scriu.