PDA

View Full Version : Etapa 11: Gloria - U Craiova



ADelPiero
18th October 2004, 00:24
Duminica (24 octombrie): Gloria - U Craiova (15.00, Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
18th October 2004, 16:59
gloria bate acasa, castiga in deplasare :D asta este legea la ei :mda:
asa ca eu cred ca gloria va castiga...:(

Maximus
18th October 2004, 17:04
ce-mi plac polistii astia...asa e si echipa lor. cistiga in deplasare si pierde acasa...
OT: Craiova cistiga acest meci. Avem trupa, avem valoare, avem investitor si antrenor ce ne mai trebuie? Echipa de fotbal, poate...

Vietnam
18th October 2004, 17:18
Eu sper acum macar la un egal :headbang:, ca sa nu zic altceva. Da' nu mai vine odata iarna aia sa vedem pe cine schimbam si cu cine! SI incepusem sa sper ca batem pe Poli, puteam minca bataie acasa la Gloria si apoi VICTORIE CU RAPID!!! Dar acum .... :no: suntem in kkt din nou. Deja cred ca jucatorii s-au obisnuit cu propria ineficienta si nu-i mai deranjeaza injuraturile publicului. Eu pina la sfarsitul turului nu mai sper nimic. Imi doresc sa batem dar pentru asta se pare ca avem nevoie de ajutor divin.
Hai Craiova!

Denis
19th October 2004, 04:55
Orice echipa din divizia a la momentul actual ar putea sa bata craiova, shi de ce nu gloria. Pronostic: 2-0

giovanni BV
19th October 2004, 07:00
Gloria nu-si poate permite sa piarda prea multe puncte , mai ales dupa meciul cu Dinamo !!! In propria curte trebuie sa dovedeasca , daca nu va fi rau pentru ei , mai ales ca Njock s-ar putea sa nu joace nici cu ei !!!Eu cred ca Gloria cistiga , dar daca Njock revine s-ar putea pierde si puncte !!! Cel mai bun sa cistige !!!

vasile314tzurka
19th October 2004, 09:59
gloria se va "trezi", adica de data asta va juca.

ieppy
19th October 2004, 10:08
Eu cred ca se va pune de un rezultat benefic fotbalului romanesc.

cipi13
19th October 2004, 13:40
Bate Craiova....face o surpriza...
Cit despre rezultate benefice......stie Borcea mai multe.....

alex36
21st October 2004, 06:55
Bate Gloria 6-0,asa ca sa fie set si meci! :D

Sinn Fein
21st October 2004, 09:39
ultimile 2 posturi au dat 5-0 si 6-0...cresc eu cota la 7-0 pentru Gloria :))

Ozzy
21st October 2004, 11:15
bate gloria cu 15-1 (1 ala e autogol al lui Campeanu in min. 8 de prelungiri)

Sinn Fein
21st October 2004, 17:37
bate gloria cu 15-1 (1 ala e autogol al lui Campeanu in min. 8 de prelungiri)

si arbitrul a mai si tzinut pe fata cu Craiova :)):))

Vietnam
21st October 2004, 17:53
Ati uitat sa specificati ca Gloria a jucat in 8 jucatori de camp din minutul 2, deoarece la o buluceala in fata portii lui Guso, , doi bistriteni s-au luat la bataie intre ei ca nu se lasau unul pe celalat sa dea gol, fiind eliminati de arbitru! :p . In timpul asta cei din apararea Craiovei faceau pariuri cine va invinge dintre cei doi. :D

vlad1607
21st October 2004, 18:37
Victorie a gazdelor sau in cel mai fericit caz pt stiinta egal! mici sanse sa bata craiova

ady_azzuro
21st October 2004, 18:58
Las ca bate gloria cu 0-2. :)

vlad1607
21st October 2004, 19:07
exact Aditza cu 2-0 :)

ady_azzuro
21st October 2004, 19:14
Nu te-ai prins vladuletz, bate gloria cu 0-2 se traduce bate Craiova cu 2-0, chiar asa greu e? :D

vlad1607
21st October 2004, 19:31
Aditza tocmai asta e: Tu nu te-ai prins ai zis ca bate gloria cu 0-2 si eu am zis,ironic si in gluma,ca exact bate craiova cu 2-0 adica(dupa acelasi rationament cu al tau) bate bistrita cu 2-0 :D " Chiar asa de greu e ? " :D

ady_azzuro
21st October 2004, 20:17
E clar, esti dus rau de tot...:drak: Altceva decat sa-mi repeti posturile mai stii? Incearca sa fi mai original ca nu strica. ;)

vlad1607
21st October 2004, 21:08
Aditza eu ti-am explicat o chestie pe care evident nu ai inteles-o nici acum...e greu nene e greu :D FORZA DINAMO....2 :D ! :degete: :p

baden
22nd October 2004, 09:42
nu stiu daca bate craiova, dar stiu ca daca se vor bate taaaareeee vor reusi sa-si mai "curete" din "rufele murdare" (PS. Au si o datorie la bistrita din anii trecuti pe care ar trebui sa o plateasca)

Cucu
22nd October 2004, 17:42
cred ca asta va fi un meci egal 2-2

Darkslowstar
23rd October 2004, 17:38
Ce sa vezi? Gloria si-a revenit miraculos la urmatorul meci, cu oltenii avnd la un moment dat si 4-0, parca (zic unii). Ce ti-e si cu minunile astea.

inter
23rd October 2004, 17:41
mda , meci de meci .. cu handicapatii care imbraca cu nerusinare tricourile Craiovei in rol de prim-solisti!

Catalanul
23rd October 2004, 17:42
Ce meci! Gloria a condus cu 4-0... rezultat final 4-3 :)asta pentru a se crede ca Craiova nu este in criza :mda:
:rosu: pentru gloria... mizeria fotbalului romanesc :headbang: de ce nu a jucat asa si cu echipele din bucuresti? :jerk:

inter
23rd October 2004, 17:48
Hai Poli e treaba lor... pot sa joace in "deplasare" cu cine vor ei ...
problema la acest meci e evolutia "fulminanta" a "jucatorilor" (cu foarte mare indulgenta , putand fi numiti asa...) "olteni"


unde esti tu Pacala..... :p

Darkslowstar
23rd October 2004, 17:52
Ar trebui sa-i dati pe toti afara si sa jucati cu juniorii, ca aveti probabil cea mai buna scoala de fotbal. Mai rau de atat nu poate sa fie, ca tot sunteti pe loc retrogradabil. Cred ca sunteti pe locul 3 la valoarea salariilor si pe 15 la general.

inter
23rd October 2004, 17:54
cata dreptate ai! :headbang:

Catalanul
23rd October 2004, 18:05
si cand ma gandesc ca mai aveti cu dinamo si rapid :rolleyes: foarte ''nasoala'' o sa fie situatia voastra :(

inter
23rd October 2004, 18:07
stai linistit ca ne descurcam :D

jay
23rd October 2004, 18:12
Lasa, Hai POLI, ca nici programul lui Politehnica AEK nu e tocmai usor. Nici al nostru... Mai sunt destule meciuri de disputat, eu nu m-as aventura deocamdata in a pronostica echipele care vor retrograda. Candidate sunt destule, chiar si cluburi care aparent au o situatie linistita, sa zicem Bacaul sau CFR Cluj, pot intra in hora dupa doua meciuri nereusite.

gilmour
23rd October 2004, 19:05
/hello mABUCUR PENTRU REUSITA gLORIEI, INSA NU MA ASTEPTAM SA ISI REVINA ASA DE REPEDE DUPA INFRANGEREA DUREROASA DE LA DINAMO. FELICIRATI NEA JEAN, SI SA II TII E BAIETI IN PRIZA, CEL PUTIN INCA CATEVA ETAPE /hello

Catalanul
23rd October 2004, 19:10
FELICIRATI NEA JEAN, SI SA II TII E BAIETI IN PRIZA, CEL PUTIN INCA CATEVA ETAPEpentru ce il feliciti pe nea` Jean :mda:? pentru BLATURI :rosu:
GLORIA LASA-NE :jerk:

gilmour
23rd October 2004, 19:19
SI DACA AR FI FOST BLATURI, PROBLEMA ESTE PE CINE DERANJEAZA.
TOTI SE LEAGA : VAI, CA DE NU ERA BLAT LA DINAMO, POATE AM FI SALTAT IN CAMPIONAT, ALEA, ALEA. CASTIGATI-LE, NU LE CERSITI.
CEL PUTIN, GLORIA, ECHIPA CU BUGET DE KKT, ISI PERMITE DE LA SINE (DUPA ZVONURI) SA CEDEZE ASA ZISELE MECIURI STRATEGICE, SI UITE, CA ARE 19 PCT. cE SA ZIC, ASTA ESTE FOTBALUL CAND AI JUCATORI PE CARE I-AI CUMPARAT CUM I-AI CUMPARAT SI LA PACHET PE DEASUPRA, EU SPUN CA SA AJUNGI ASA DE BINE, E UN MERIT PENTRU NEA JEAN. DAR, PARERILE SUNT DISCUTABILE.
CE CREZI CA EU AGREEZ JOCURILEA DE BLATURI?
NU. DUTE PE STADION LA UN MECI DE-AL GLORIEI. VEZI CE LUME ESTE ACOLO. CRED CA NUMERI 300 LA UN MECI IMPORTANT
APROPO, LA MECIUL CU APULUM STII CATA GALERIE AVEA GLORIA? ....5 OAMENI, CARE STIGAU SI EI ACOLO... NU DE ALTA DAR INTRASERA GRATIS. ASA CA NU CRED EU CA LUMEA SE BUCURA DE ASTFEL DE PRESTATII. ASTA E FOTBALUL SPUN ALTII. DAR TOTUSI, UITA-TE LA CLASAMENT, SI MAI SPUN O DATA BRAVO

Denis
23rd October 2004, 20:23
awaleuuu, vatzi dus la bistritza degeaba, huh? atzi mai dat shi bani de benzina degeaba :happy. Bravo bistritza. Lasai pashtea ca se duc in B la anu' sa joace cu fratzii lor alde extensiv :drak: :evil: :drak: :evil:

Quartz@nu
23rd October 2004, 20:56
Daca se termina 4-4 ??? Cred ca exploda mass-media : blat , aranjament ...etc , bine ca a fost asa . Cu atata instabilitate la Craiova cred ca finalul va fi dramatic pt. cei ce iubesc prazul .... Bafta multa U Craiova !!! pacat de suporterii care spera :ok:

ieppy
23rd October 2004, 21:11
Bah ce imi place ca se aduna astia ca vulturii in jurul cadravului. Ia stati voi flexati ca Universitatea nu retrogradeaza asa ca va recomand sa va gasiti alte victime.

Voi nu aveti ce face? Incercati sa iesiti in lume, un club, un bar ceva, poate va linistiti.

ady_azzuro
23rd October 2004, 21:33
awaleuuu, vatzi dus la bistritza degeaba, huh? atzi mai dat shi bani de benzina degeaba :happy. Bravo bistritza. Lasai pashtea ca se duc in B la anu' sa joace cu fratzii lor alde extensiv :drak: :evil: :drak: :evil:
Lasa-i tu pe astia ca si-or reveni si ei o data si o data. Urmeaza partidele cu dinamoII si rapid, e cazul sa mai batem si noi pe cineva, ca am luat bataie cat pt 10 sezoane... :no:
Tu mai bin sezi mumos si apuca-te sa-i pupi picioarele lui Cartu ca ati apucat sa vedeti UEFA si mai sunteti inca in divizia A, cu lotul pe care il aveti scria B-ul demult pe voi... :mda:

vlad1607
24th October 2004, 10:56
BINEEE Gloria!!! Sper sa urmeze si o victorie a echipei secunde a lui DINAMO in meciul de Cupa.! FORZA DINAMO 2!!

kryppton
24th October 2004, 13:26
asta pentru a se crede ca Craiova nu este in criza :mda:
:rosu: pentru gloria... mizeria fotbalului romanesc :headbang: de ce nu a jucat asa si cu echipele din bucuresti? :jerk:


Mizerabili sunteti voi mai hibrizilor ca au venit mitici de la bUCURESTI si v-au bagat pe gat o echipa care nu are nici o legatura cu traditia voastra

vasile314tzurka
24th October 2004, 15:21
awaleuuu, vatzi dus la bistritza degeaba, huh? atzi mai dat shi bani de benzina degeaba :happy. Bravo bistritza. Lasai pashtea ca se duc in B la anu' sa joace cu fratzii lor alde extensiv :drak: :evil: :drak: :evil:

te(-)ai dus la shcoala degeaba. ai mai dat si babacii matale o carutza de bani pe cornu si laptele. lasa(-)i p(-)aia shi plinge(-)tzi de mila tzie mai bine. :rosu:


FELICIRATI NEA JEAN, SI SA II TII E BAIETI IN PRIZA, CEL PUTIN INCA CATEVA ETAPE /hello

altul. mai ampermetrule, ia vezi-ti de ale tale ca vine bac-ul si parca te vad maturator principal doi la nea jean in batatura.


Voi nu aveti ce face? Incercati sa iesiti in lume, un club, un bar ceva, poate va linistiti.

ma indoiesc ca le da cineva altceva inafara de fanta (e buna la distraxie). e interzis prin lege si din doua tzoiuri sunt in stare sa cinte popeshte. despre leordeni miine.

TZEFERU
24th October 2004, 23:22
Dupa 4-0 sec contra prazilienilor, Gloria si-a pus patul pe teren si a tras un pui de somn. Pt. prazilieni degeaba......"calul pleca-se".

ady_azzuro
24th October 2004, 23:34
tzefereule, inca mai esti ofticat dupa ce v-am tras-o cu 3-2 dupe ce ati condus cu 2-0? :evil: Fii linistit ca Stiinta renaste intotdeauna din propria cenusa asa ca nu ne purta noua de grija. ;)

TZEFERU
25th October 2004, 00:21
Nu am de ce sa fiu ofticat, de fapt ne-a batut Njock si propria lipsa de concentrare.

Mariusmadmax
25th October 2004, 01:54
prea tarziu ...

ADelPiero
25th October 2004, 09:04
ce meci bazat :) multe goluri ...
bv gloriei ;)

Red Heat
25th October 2004, 09:18
Eh, si uite asa Stiinta e la retrogradare... si vine Rapidul in Banie ...