PDA

View Full Version : Etapa 11: FCM Bacau - Sportul



ADelPiero
18th October 2004, 00:19
Sambata (23 octombrie): FCM Bacau - Sportul (20.15, Antena 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
18th October 2004, 16:55
un meci care zic eu este de X :D
asta daca nu rezolva G. Bucur meciul de unu singur ;)

Ultras
18th October 2004, 21:10
La Bacau e o paine de mancat, asa ca sper ca Sportul sa invinga. Mai ales ca voi fi din nou prezent la locul faptei :drak:

07Ex
19th October 2004, 00:40
Bate Sportul ca sunt pe val.

Denis
19th October 2004, 04:53
Cu sigurantza o sa iasa scantei. Meci de 1X2,meci cu multe goluri pariez.
Pronostic: 2-2 sau bate FCM.

giovanni BV
19th October 2004, 07:06
Bate Bacau-l !!! Asa ca Sportul trebuie sa vina cu speranta unui punct la Bacau , ca la mai mult nu cred ca vor aspira !!! Bate FCM -ul !!! Asa cred eu , cel puitn pina acum !!!

Ultras
19th October 2004, 20:49
Bate Bacau-l !!! Asa ca Sportul trebuie sa vina cu speranta unui punct la Bacau , ca la mai mult nu cred ca vor aspira !!! Bate FCM -ul !!! Asa cred eu , cel puitn pina acum !!!

Eu stiu ca sunteti prieteni, frati, aveti acelasi sange politic, da' cand bate, sa stii ca bate "Bacau-ul" sau "Bacau". Sincer, nici eu nu stiu cu e corect, da' "Bacau-l" nu-mi place de loc cum arata. Da' daca ar fi sa ma intrebe careva pe mine (si nimeni nu ma intreaba) eu cred ca revelatia, surpriza sau cum vreti sa ii spuneti a turului este FCM Bacau. De ce? Pentru ca le-au plecat jucatori valorosi, sustinerea primarie de la totala a devenit 0, spectatorii de la 15.000 s-au redus la 500, primele... pardon care prime... care salarii... ca si contractele s-au redus, dar echipa a castigat mai multe puncte decat in vremurile bune (cu contracte, cu jucatori, cu sustinere si cu spectatori). Pentru mine este un paradox, dar, in acelasi timp, nu este! O echipa tanara, care are ambitie si bani putini este mai periculoasa decat oricare alta... Parca as vorbi de Sportul... E adevarat, un meci de 1X2, dar cred ca victoria va apartine celor care se vor concentra mai mult... Adica, un meci de 1 2. X-ul dispare din ecuatie...

baden
21st October 2004, 13:12
Ultras ... vorbele tale m-au umplut de bucurie ... dar cred ca X ramane in ecuatie ... pentru ca bacauanii stiu sa joace binisor in aparare chiar daca mai si gafeaza ... :) ... un exemplu bun a fost si la constanta

Consider ca clujul e revelatia turului si echipa cu cel mai bun potential ... doar lipsa de experienta ii poate priva de un loc in primele 5.

simpson
22nd October 2004, 13:20
2-0, Trofin si Cursaru.

dionis
22nd October 2004, 13:34
La Bacau e o paine de mancat, asa ca sper ca Sportul sa invinga. Mai ales ca voi fi din nou prezent la locul faptei :drak: :rosu:
Mda..probabil asa au gandit multi pana acum,ca la Bacau e o paine de mancat,dar din pacate pt ei,au plecat cu coada intre picioare :headbang: (un exemplu ar fi rapidul,care "a luat-o"iarasi! :D )Pe de alta parte,inteleg f bine ca esti suporterul sportului,de altfel o echipa simpatica :) ...,dar hai sa nu fim obraznici!
Bate Bacaul(scorul nu are importanta)!!!! /hello :ok:
FCM 4 EVER


un meci care zic eu este de X :D
asta daca nu rezolva G. Bucur meciul de unul singur


Ce sa faca G BUCUR ? :happy o fi si asta vre-un Hagi si nu stim noi..


Bate Sportul ca sunt pe val.
Stii ce ar spune Eminescu daca te-ar auzi(apropo de valuri)?,hai sa-ti zic eu;
"NU SPERA SI NU AI TEAMA,CE E VAL,CA VALUL TRECE" :evil:
FCM BACAU 4 EVER

baden
22nd October 2004, 14:30
si eu imi doresc sa bata bacaul dar ... mi-e teama de meciul asta mai mult decat de cel cu steaua si cu nationalul

Cucu
22nd October 2004, 17:50
meciul asta e in Divizia A?
1-1 scor final

ultras_sportul
23rd October 2004, 09:32
Meciul e deschis pentru orice rezultat, totul depinde de concentrarea echipelor pe teren la ora meciului. Cine e mai conectat la importanta disputei o sa-si adjudece victoria! Sper ca jucatori Sportului sa fie cu capul limpede si cu bateriile incarcate pe tot parcursul meciului!!!

inter
23rd October 2004, 09:37
Mazilu va inscrie golul victoriei!

vlad1607
23rd October 2004, 15:35
X :)

ricky
23rd October 2004, 22:03
Aha !
BACAU - SPORTUL 0-1 !
"MINA" lui DAN incepe sa dea roade !

FELICITARI ! /hello

P.S. Nu mai e mult pina cind, pentru titlu, se vor bate doar...bucurestenele ! :evil:

himi
23rd October 2004, 22:12
Din pacate final: 1-1... :mda: Mazilu si Bucur au dat iar concurs, iar gol a dat Curelea!
Interesant ca Petrescu a jucat in deplasare cu 3 virfuri!

ricky
23rd October 2004, 22:14
Uf !
Deci...m-am grabit ?!
Oricum, se vede ca...se misca ! /hello

Quartz@nu
23rd October 2004, 23:55
da .....Sportul o echipa buna !!! :ok: felicitari !!! se putea si mai mult la Bacau :mda:

gigel_bucur
24th October 2004, 01:12
nu stiu daca Sportul merita mai mult in acest meci, nu ma refer la ratari, cu astea ne-am obisnuit, dar m-au impresionat in mod placut coatele in gat ale jucatorilor, scuzati, moldoveni. bravo lor, NU E Corpodean :no:

p.s. am facut un pariu inainte de meci, de fapt cand am vazut ca arbitreaza Hotzpodean cel rosh la suflet, pariu ce l-am repetat inclusiv la pauza, si anume: Sportul n-a castigat vreodata in deplasare cu panarama aia la centru, poate sunt subiectiv, what the "fac".

p.s. 2 NU E si la toate echipele (plural la misto) pe care le ajuta acest "domn" "albitru"

p.s.3 nu zic ca merita Sportul mai mult, dar daca nea Hotzpodica penaliza ce trebuie si la timp, alta era soarta acestui meci.

p.s.4 - uitasem esentialul:NU E Sechelariu si la toate oitzele lui de noua generatie

vlad1607
24th October 2004, 11:18
se pare ca pronosticul meu s-a adeverit :D

vasile314tzurka
24th October 2004, 16:09
gigele, mai lasa-l pe corpodean ca mi-ati mincat sufletul. 1-1 e spaga voastra 100%. ma duc sa fac rost de cartuse pentru dan petrescu. sa-i impuste si pe jucatori si pe comentatori...

gigel_bucur
24th October 2004, 16:19
pe Hotzpodean nu-l pot suferi, n-am castigat niciodata cu el in deplasare :headbang: nu rezultatul i-l reprosez, ci toleranta aratata la cele 6345 de coate-n gura date de baietzii lui Shmenelariu.
tu n-ai probleme ca esti stelist, mai vine seful de partid la o televiziune, cine dracu' va fura pe voi???
daca hOtzelul nu facea blatul de rigoare Bacaul era in B la ora asta. daca Putzica Dragomir nu facea marlania de acu' doua editii, Bacaul pica de atunci, dar deh, nu te pui cu Hrebe, Mitica, Gigi si alti PESEDISTI. :jerk:

aia cu impuscatul nu tine, pana una alta noi jucam spectaculos si pe teren, vb. lui vaSilă Siman, bine c-avem ce rata :ok:

vasile314tzurka
24th October 2004, 16:23
ba ii reprosezi daca spui ca altul era reziultatul. si bursucul alb nu a suflat nimic de arbitraj si nu cred ca avea jena. in schimb bietul om nici nu mai stia ce sa faca. asta e. la voi a meci trebuie luat inainte diazepam precum shiman...

gigel_bucur
24th October 2004, 16:37
e bine ca votasi la 20 de ore dupa meci:) in felul asta ai ghicit un rezultat, incearca si la pronosticuri poate te alegi cu un abonament la PC Magazine :drak:

ultras_sportul
25th October 2004, 00:19
Azi m-am trezit la 2 dupa amiaza dupa deplasarea de la Bacau, ajungand acasa la 3 noaptea impreuna cu echipa dupa un nou meci de pomina. Eu cred ca nu are rost sa ne lamentam ca am pierdut puncte ca fraierii, important este sa se straduie jucatorii sa castige in meciurile care urmeaza. Daca am fi castigat la Bacau poate li se urca la cap iar la meciul de acasa cu Brasovul am fi avut probleme serioase de concentrare. Asa insa prevad ca Sportul se va mobiliza in mod mai realist la finalizare si vom obtine 3 puncte in fata echipei din Brasov.
Gigel are dreptate cu privire la coatele prea ascutite ale jucatorilor echipei 2 a partidului noua generatie de oite (nu psd ci png) printre victime se numara Bucur, Rusu si Lazar care s-au tratat din nou cu pungi de gheata in autocar.
Publicul din Bacau a fost sublim (adica foarte sportiv si civilizat) dar audienta de circa 1000 de spectatori a fost dezamagitoare pentru asteptarile lui seche.

Orasul Bacau este frumos, linistit si cu doua catedrale imense in constructie (cea catolica 90% finalizata iar cea ortodoxa in proportie de 50%) dar nu prin distrugerea unor parcuri de traditie cum se intampla in Bucuresti prin contributie BOR si a intregii clase politice din Bucuresti! :(

ultras_sportul
25th October 2004, 00:42
Va asigur ca Brasovul e un oras frumos cu o conditie, sa fie soare altfel senzatia mersului prin oras e ciudata.

Mariusmadmax
25th October 2004, 01:51
Va asigur ca Brasovul e un oras frumos cu o conditie, sa fie soare altfel senzatia mersului prin oras e ciudata.
nu era vb de Bacau ?

ADelPiero
25th October 2004, 09:32
nu stiu de ce ... dar in acest meci am tinut cu Bacaul :cool:
era mai frumoasa o victorie a gazdelor ... oricum, sportul este pe locul 1, la numarul de ocazii pe meci si la ratari:p

vasile314tzurka
25th October 2004, 10:13
Eu cred ca nu are rost sa ne lamentam ca am pierdut puncte ca fraierii, important este sa se straduie jucatorii sa castige in meciurile care urmeaza. Daca am fi castigat la Bacau poate li se urca la cap iar la meciul de acasa cu Brasovul am fi avut probleme serioase de concentrare.

iaca la el. bine ca n-am cistigat ca luam bataie:) data viitoare "vad" meciul de la nicu din terasa ca nu mai am chef de infarct. invata de la un om batrin. ce e de luat, ia. fara plinsul drobului de sare. iaca la el, ultras-omida:)

ultras_sportul
25th October 2004, 11:32
Timp de 4 ore am vizitat Bacaul, apoi am trecut pe la hotelul unde era cazata echipa sa-i incurajez pe jucatori :D , dupa care m-am intalnit cu ultras (my brother) la Hotelul Dumbrava unde am bagat la ghiozdanel o excelenta ciorba de vitel cu smantana. In fine am plecat la meci facand pariuri asupra numarului de spectatori ce vor fi prezenti in tribune. Eu am zis 4000 si evident ca am pierdut pariul, oricum lipsit de miza :cool:

Redactia Prosport de Bacau nu a avut bunul simt sa mentioneze prezenta noastra masiva in tribune: 0.2 %.

baden
25th October 2004, 12:58
eu am tinut cu bacaul, dar recunosc ca studentii sunt mai buni ...
daca ar reusi sa se concentreze cred ca ar putea sa se bata pentru unul din locurile fruntase.

IlMILAN
25th October 2004, 13:30
e bine ca votasi la 20 de ore dupa meci:) in felul asta ai ghicit un rezultat, incearca si la pronosticuri poate te alegi cu un abonament la PC Magazine :drak:
Taica vasile...nu te chinui cu prosticurile....dai un pahar de palinca, vb cu cineva si se rezolva de abonament....:D, e drept ca o sa dau cam vreo 3-4 litre dar ce nu fac io pt tine:p?

Ultras
25th October 2004, 18:26
La sfarsitul de saptamana am facut un turneu prin tara, care a inceput vineri la Braila (unde am fost la gala de K1 Local Kombat), sambata la Bacau (unde, evident, am fost la meci), iar duminica la Pitesti (unde am ratat un meci de Divizia D :drak: ).

Meciul de la Bacau a fost exact cum m-am asteptat: era o paine de mancat. Daca intram la pauza macar cu 2-0, nu cred ca mai puteam fi egalati. Se pare ca jucatorii nostrii erau ghiftuiti si jumatatea a doua a painii au refuzat sa o mai manance... Astia sunt, cu ei defilam... Nu sunt suparat dintr-un singur motiv: cand vor joaca fotbal. Si de obicei chiar vor...

vasile314tzurka
25th October 2004, 18:37
Taica vasile...nu te chinui cu prosticurile....dai un pahar de palinca, vb cu cineva si se rezolva de abonament....:D, e drept ca o sa dau cam vreo 3-4 litre dar ce nu fac io pt tine:p?

cunosc cumva persoana?:)

ultras, eu imi mincai ficatii la tv. in min 75 cind incepura sa dea in balarii imi spusei ca gata vine egalarea. si mutai. la un momnet dat curios mut inapoi. taman la gol... :ciocan:

Ultras
25th October 2004, 18:54
Acum cred ca intelegi de ce felul meu preferat de mancare este ficateii la tigaie foarte bine prajiti! :drak: Bineinteles ca la Bacau, inainte de meci am mancat doua portii... Se vede ca trebuia sa iau vreo 4-5! :evil:

tuti
25th October 2004, 19:33
bacaul trebuie sa scape de seche oligofrenul si apoi poate va ajunge undeva.

Ultras
25th October 2004, 19:49
Nu imi place ipochimenu', dar trebuie sa ii dam lui Seche, ce-i al lui jiji... :drak: Cat a fost primar erau contracte, intrare libera la stadion (care era plin), bani de deplasari etc. A facut o greseala (i-a facut pe bacauani guvizi si acestia l-au pocnit de nu s-a vazut), dar nici stavridu' asta de e acum primar acum nu e mai breaz. De cand a bagat bilet, stadionul e mult mai dezolant decat cel din Regie (unde acum in medie vin cam 3.000 de spectatori la meci). Sambata la Bacau au fost ceva mai mult de 1.000 de spectatori. Ceea ce e trist pentru o echipa care este singura dintr-un oras, zic eu, mare. Daca este sa ne luam dupa interes, cred ca Seche, cu toate pacate sale, a fost un primar mai bun decat poate fi Stavarache vreodata. Parerea mea, cu toate ca detest personajul...

vasile314tzurka
26th October 2004, 09:30
da, dar acum au rezultate. atunci credeau ca li se cuvine...si daca pomana vine de la furt nu-mi convine. asa ca nu e mai bine ci normal.

gigel_bucur
26th October 2004, 09:32
Vasile, ce inseamna BABOS-ul ala din Custom Title? :o:

baden
27th October 2004, 10:25
imi place mai mult bacaul acum cand joaca mai slab si are rezultate mai bune decat cand avea "trupa" plina de vedete ... domina si rapidul si pe dinamo si pe steaua si lua bataie de la toti. turul eram obisnuiti sa fie un dezastru .... bacaul daca avea o victorie si vreo 3 egaluri pana in etapa a 15-a