PDA

View Full Version : Pilotii mici



Travis Daye
19th October 2006, 01:25
Toata lumea in decursul timpului a tinut cu Schumacher, Hill, Villeneuve, Alonso, Hakkinen, Senna, Prost... si alti campioni...... este normal sa tii cu cei care au succes, dar nu vi s-a intamplat niciodata sa simpatizati un pilot mai putin competitiv? spre exemplu mie mi-a placut dintotdeauna Nick Heidfeld.... il urmaresc de pe vremea cand se batea cu Montoya pentru titlu in Formula 3000, nu mai stiu exact anul. Si un altul care-mi place (sa nu radeti) este Christijan Albers. Nu pot sa va explic si de ce, pur si simplu imi place. Asa ca va intreb... ce piloti de mijlocul sau chiar de coada clasamentului va plac? pana la urma trebuie sa aiba si ei sustinatori... doar de aia sunt acolo :)

viorel 31
19th October 2006, 11:36
Bine pusa problema mister Shumi86.

Eu am simpatizat cu un etern looser in F1 -Jean Alesi- dar fiind un pilot simpatic niciodata nu ma dernajat daca nu reusea mare lucru indiferent de masina pe care o avea la dispozitie. De aceasta problema nu a scapat nici macar in DTM de unde se va retrage la finele acestui sezon fara a castiga mai nimic desi a condus o masina buna - un Mercedes C Classe AMG.

Am mai avut un pilot favorit pe A. Prost, un alt francez , profesorul - acesta nu se incadreaza in cerintele lui Schumi86 fiind de 4 ori campion mondial.
Au fost de notorietate duelurile acestuia cu Senna de la finele anilor '90 .

Dupa retragerea lui Michael din Marele Circ, inca nu m-am hotarat pe cine sa aleg deorece NU gasesc pe nimeni macar aproape de geniul germanului.
Astept sa vad daca Kimmi confirma la Ferrari sau "a baut apa" dupa JPM si "moare" speranta.

mansell
20th October 2006, 12:21
dintre "cei mici" mie imi place Keke Rosberg si la fel ca tine Schumi86 nu pot sa spun de ce. Mai mi-a placut Kimi in cursele acelea in care recupera cate 15 -16 pozitii intr-o cursa.

Froadi
20th October 2006, 12:42
De Coulthard mi-a placut mie intotdeauna. Este un pilot bun dar de multe ori nu a avut noroc.

Black Mamba
20th October 2006, 23:57
dintre "cei mici" mie imi place Keke RosbergKeke? :evil:

georg40
21st October 2006, 13:13
Urmariti-l pe Sebastian Vettel, 19 ani, din Heppenheim(Hessen),sofeaza de regula vinerea pentru BMW. Este cel mai mare talent de la Michael Schumacher incoace...

Lordul
5th January 2007, 23:43
a vrut sa spuna nico rosberg ............mie dintre pilotii mici imi place robert kubica -omul racheta ; pilotul fuziune .........superapid

Darth Revan
3rd February 2007, 15:30
Heidfeld e f.bun.O sa castige sper anul asta si el o cursa.

BMW Power
5th February 2007, 02:21
O serie de piloti noi au intrat in F1 in ultimii 2 ani care pot sa zic ca, chiar au un pic de talent, nu sunt deloc pe langa: Keke, Robert Kubica, S. Vettel, Kovalenin, Hamilton. Tuturor astora, li se alatura altii "vulpoi" mai batrani sa le zic asa: Kimi, Alonso, Massa, Button care dupa parerea mea fiecare din ei, ai sanse reale de a castiga un campionat daca ar avea acelasi material.
Din cei tineri, ii in frunte pe: Vettel, Kubica si Hamilton. Ar putea ajunge si Keke, insa el nu se puna, dat fiind faptul ca are un campion langa el

Sorin Blaj
5th February 2007, 16:03
Tot vorbiti de Vettel. Nu spun ca nu are talent dar momentan nu are loc pe pista decat ca pilot de teste. Poate la anul.

Travis Daye
5th February 2007, 18:03
asta vroiam sa zic si eu.... unde e in frunte Vettel daca n-a participat la nici o cursa pana acum?

BMW Power
6th February 2007, 00:46
Marco Andretti, nepotul lui Mario Andretti (campion mondial în Formula 1 în 1978), va testa din nou pentru echipa de Formula 1 Honda săptămîna aceasta la Jerez, a anunțat team-ul japonez. În vîrstă de 19 ani, Marco a mai testat cu Honda în decembrie 2006, constructorul nipon oferindu-i această oportunitate în urma succesului înregistrat de american în primul lui sezon în IndyCar IRL.

Tînărul Andretti (foto) nu a ascuns faptul că vrea să ajungă în Formula 1 în viitor, pentru a călca pe urmele tatălui său Michael Andretti și ale bunicului Mario. Marco i-a impresionat pe cei de la Honda la primul test, iar acum japonezii spun că există oportunitatea perfectă de a-l evalua pe Andretti, în condițiile în care noul monopost RA107 este pe mîini bune (Jenson Button și Christian Klien îl vor testa săptămîna aceasta).

Marco Andretti a fost invitat la un nou test miercuri și joi la Jerez. “Am fost impresionați de Marco în primul test, s-a descurcat bine în puținul timp petrecut în mașină”, a declarat directorul sportiv Gil de Ferran. “Avînd în vedere potențialul pe care l-a demonstrat și faptul că monopostul de anul trecut este disponibil, am văzut testele de la Jerez ca o oportunitate grozavă de a-l avea din nou în mașină. Așteptăm cu nerăbdare să-l vedem progresînd în cadrul unui program de teste mai complex”, a mai spus Gil de Ferran.

Andretti s-a declarat încîntat de această ocazie, americanul plănuind să fie mai rapid de această dată. “Evident, sînt foarte mulțumit că am fost invitat din nou la un test cu Honda Racing F1 Team. Am simțit că am făcut o treabă bună în decembrie, dar în prima zi petreci mai mult timp obișnuindu-te cu mașina și cu circuitul. Cînd voi intra în mașină de această dată, sînt sigur că voi putea fi mai rapid. Abia aștept”, a declarat Marco.

Sursa autof1.ro

RAIKKONEN
6th February 2007, 11:00
KOVALAINEN is the best (AFTER RAIKKONEN)!!!!! FINN RULES!!!

nubian
17th February 2007, 23:59
Imi placea mult Gerhard Berger care, dupa umila mea parere, a fost cel mai spectaculos pilot din deceniul trecut. Nu prea castiga curse, insa stia sa faca o depasire. Si nu se temea sa se acroseze cu ceilalti piloti, tin minte ca scotea cam in fiecare cursa cate unul de pe traseu.
Acum imi place Lewis Hamilton, l-am vazut sezonul trecut in GP2 si m-a impresionat. Cert e ca are talent cu carul, sper sa-l ajute si masina.