PDA

View Full Version : Iarna nu-i ca vara



Sorin Blaj
18th December 2009, 16:47
Intamplarea face sa fiu zilele acestea in Bucuresti si sa simt, la propriu, efectele iernii timpurii din acest an.

Nu stiu ce parere aveti voi si ma refer in special la cei ce locuiesc sau circula prin Bucuresti, dar se pare ca iarna i-a luat iar prin surprindere pe edilii Bucurestiului, cu exceptia sectorului 3, unde se pare ca strategia nu consta doar in impingerea zapezii de pe carosabil, ci si in imprastierea unei solutii care sa impiedice zapada sa inghete.

Va invit sa comentati iarna. :)

J.Bond
18th December 2009, 18:33
In Bucuresti, in sectorul tiganului Vanghelie care a risipit toti banii pe pomeni electorale, se pare ca e cel mai naspa. E ca la pol.:D

JJ
18th December 2009, 21:57
Sectorul 5 este singurul care a refuzat sa incheie contracte de salubrizare si deszapezire, aceste activitati fiind facute de angajatii Administratiei Domeniului Public (ADP).$

Deci Vanghelie e cel mai econom dintre primarii de sectoare.

Bancaru
18th December 2009, 22:36
Sorine, hai ca a trecut campania. In sectorul 2, proaspat colorat in orange, era sa zic cacanie, se circula ca un rahat. La fel si in sectorul 6, care e tot portocaliu. Nu stiu in 4, dar nu cred ca e altfel. Nu te poti pune cu natura si nici cu prostul. Adica, vorba lui JJ, numai mino(ri)taurul nu a incheiat contracte cu firma specializate ci cu ADP.

DJ_ME
18th December 2009, 23:26
In ordine: marti in sectorul 2 am mers cu a 2-a si in 3 cu a 4-a; miercuri si joi nu au fost probleme, iar vineri desi am vazut pluguri si nu tocmai putine tot foarte greu am mers.
Am inteles ca si sectoarele 6 si 4 sunt OK.

JJ
18th December 2009, 23:50
Hai ca sunteti culmea. Daca voi chiar vorbiti serios ca ati vazut o diferenta de la un sector la altul in modul in care se circula... :headbang:

Datenshi
19th December 2009, 01:30
Eu n-am vazut, si m-am invartit azi destul de mult.

Sorin Blaj
19th December 2009, 02:15
Sorine, hai ca a trecut campania. In sectorul 2, proaspat colorat in orange, era sa zic cacanie, se circula ca un rahat. La fel si in sectorul 6, care e tot portocaliu. Nu stiu in 4, dar nu cred ca e altfel. Nu te poti pune cu natura si nici cu prostul. Adica, vorba lui JJ, numai mino(ri)taurul nu a incheiat contracte cu firma specializate ci cu ADP.
Habar n-am despre ce campanie vorbesti, dar probabil ca tu stii mai bine.

Daca nu iti este greu, fa un calcul. Nu stiu prin cate sectoare am trecut, dar cand am intrat in sectorul 3, miercuri seara, era luna, in sensul ca se circula pe un asfalt ud. Pana acolo am facut patinaj, iar la o intersectie, unul facea piruete si era sa dam in el. Masina era condusa de un prieten al meu, care ii injura de mama focului pe ceilalti primari.

Prietenul meu il votase pe Geoana, asa ca nu cred ca era vorba despre vreun factor politic. Ca vad ca nu te poti detasa de aspectul asta.

Grecu_
19th December 2009, 10:26
Dup'aia n-au aparut si palmieri pe langa bulevardele sectorului 3?
Fete apetisante care sa va serveasca bauturi exotice?
Marmote care inveleau ciocolata?

Celso
19th December 2009, 11:37
pe stradutele din spatele blocurilor e o adevarata aventura sa te incumeti sa mergi ... nu am observat diferente intre sectoare ...arterele mari au fost cat de cat facute sa fie circulabile, dar cum draqu sa iesi cu masina din spatele blocului? doar nu oi da singur cu lopata 200 m de drum:happy

oricum, taranii cu tractoarele au rupt toate limitatoarele de viteza:drak:

JJ
19th December 2009, 14:33
Ia-ti vecinii la actiune, ca n-oi fi singurul cu masina parcata acolo.

Celso
19th December 2009, 15:14
hehe...vecinii:happy

JJ
19th December 2009, 15:24
Fix aceeasi problema am avut-o eu, lasandu-mi prietena pe locul de parcare si eu proptindu-mi masina pe bulevard. Azi a vrut sa mearga undeva, m-a intrebat daca o ajut s-o scoata... cand am vazut cat era de munca si ca toate masinile de pe langa erau cu zapada virgina, i-am dat cheile de la a mea. :D

Elphax
19th December 2009, 18:18
threadul asta e din seria "afara ploua"