PDA

View Full Version : OPTIMI CL:CSKA Moscow-Sevilla



Sir. Eko
18th December 2009, 13:21
Discutii despre cele 2 meciuri aici.

Fanfoot
18th December 2009, 15:17
Se duc rusii,sevilla nu mai este in forma,este de nerecunoscut,are fluctuatii foarte mari.

TeBat
18th December 2009, 18:28
aici este echilibrat dar mizez pe Sevilla

YoNuTzz
18th December 2009, 18:42
hmm, interesant...sevilla are totusi prima sansa...

El Pistolero
18th December 2009, 18:49
sevilla destul de clar

DaniNadal
18th December 2009, 19:03
CSKA se duce mai departe.

Patriots
19th December 2009, 12:14
Sevilla merge mai departe.

Sir. Eko
19th December 2009, 13:04
Aici e foarte greu de zis ce se va intampla....as vrea sa mearga mai departe Sevilla.

dumboss_yo
25th December 2009, 13:57
Sevilla se califica in urma unei duble victorii ;). Asta nu inseamna ca va fi usor, CSKA e o echipa destul de buna.


Se duc rusii,sevilla nu mai este in forma,este de nerecunoscut,are fluctuatii foarte mari.
Daca prin fluctuatii intelegi ca nu bate tot, sa stii ca acest lucru se intampla la fiecare echipa. Fiind fan, am urmarit destule jocuri ale echipei in sezonul asta si tin sa precizez ca in aproape fiecare meci a jucat bine, chiar daca nu a luat 3 puncte ;). Sevilla e o echipa greu de batut (chiar daca Unirea a reusit asta, sa nu uitam ca spaniolii aveau asigurat in proprtie de 90% locul 1 in grupa), cu o organizare foarte buna si cu doi-trei jucatori care pot straluci oricand in fata portii (Kanoute, Fabiano, Navas). E pe locul 3 in campionat (dupa cei doi granzi) si a castigat grupa din UCL cu 13 puncte.
In plus, e greu sa vorbesti de forma cu privire la un meci care se va disputa pste aproape 2 luni.

Lordul
2nd January 2010, 00:14
se califica Sevilla , rusii vor pune ceva probleme.....va fi cam asa :

Sevilla-CSKA 3-1
CSKA-Sevilla 1-1

Sir. Eko
4th January 2010, 20:22
Doar 9 Replies,cea mai plictisitoare dubla?

dumboss_yo
4th January 2010, 21:49
Doar 9 Replies,cea mai plictisitoare dubla?

Am zis eu ca se joaca peste aproape 2 luni si lumea se pastreaza pentru perioada din apropierea meciului :P.

Sir. Eko
5th January 2010, 20:41
Am zis eu ca se joaca peste aproape 2 luni si lumea se pastreaza pentru perioada din apropierea meciului :P.

Da :D ai dreptate :D.Dar si atunci,meciurile astea 2 ,nu vor fi foarte urmarite :) .

dumboss_yo
12th January 2010, 20:44
Asa este, cu Inter-Chelsea sau Milan-Manchester, cred si eu ca spre dubla asta se vor orienta doar fanii echipelor implicate :).

xisco
21st January 2010, 21:53
Sevilla se va califica.

Ulysses
24th February 2010, 17:12
Acasa, moscovitii au invins Besiktas si Wolfsburg, dupa ce germanii au deschis scorul. S-au inclinat cu 1-0 in fata lui Manchester United. Rusii i-au urmat in clasament pe 'diavoli', avand 10 puncte din 3 victorii si un egal.

FC Sevilla a castigat o grupa cu VfB Stuttgart, Unirea Urziceni si Rangers. In deplasare, Sevilla a trecut la scor de Rangers (4-1) si Stuttgart (3-1). 'Andaluzii' au pierdut la Bucuresti, dupa autogolul lui Dragutinovici. Pentru deplasarea de la Moscova, Sevilla nu se bazeaza pe Luis Fabiano si Capel, dar revine Kanoute.

Lordul
24th February 2010, 17:47
daca lipseste Luis Fabiano atunci meciul se joaca...CSKA poate invinge

Ulysses
24th February 2010, 20:05
min 25,1-0 Sevilla(Negredo)

dumboss_yo
24th February 2010, 20:28
A fost o centrare excelenta a lui Navas, insa la reusita au contribuit si fundasii centrali si portarul rusilor. Foarte important pentru Sevilla ca a marcat in deplasare. 0-1 la pauza. Vamos ! :cheer:

Sir. Eko
24th February 2010, 20:29
A fost o centrare excelenta a lui Navas, insa la reusita au contribuit si fundasii centrali si portarul rusilor. Foarte important pentru Sevilla ca a marcat in deplasare. 0-1 la pauza. Vamos ! :cheer:

Vezi meciul pe stream?Sau pe Boom.ro ?

dumboss_yo
24th February 2010, 20:33
pe stream - http://www.veetle.com/viewChannel.php?cid=4b8546a958acb
Trebuie sa descarci programelul Veetle. Incepe repriza a doua.

Sir. Eko
24th February 2010, 20:37
pe stream - http://www.veetle.com/viewChannel.php?cid=4b8546a958acb
Trebuie sa descarci programelul Veetle. Incepe repriza a doua.

Mersi :) .

dumboss_yo
24th February 2010, 20:57
Mda...din pacate, CSKA egaleaza printr-un sut superb de la 30 m a lui Gonzalez. Are si Palop partea lui de vina pentru ca nu prea a stat bine pe picioare, insa nu prea se astepta la o astfel de executie. 1-1, min. 68.

dumboss_yo
24th February 2010, 21:24
Scor final: CSKA Moscova 1-1 Sevilla FC

Rezultat destul de bun pentru spanioli. Totusi, cred ca nici returul nu va fi unul usor, rusii au ambitie ... sper insa ca Sevilla sa mearga in sferturi :).

El Pistolero
24th February 2010, 21:26
1-1 scor final.Sevilla favorita pentru a merge in sferturi.

Sir. Eko
24th February 2010, 21:30
Sevilla ramane favorita .

Ulysses
25th February 2010, 17:20
Două foste câștigătoarea ale Cupei UEFA au încheiat la egalitate, 1-1, în prima manșă a optimilor Ligii. Pe "Liujniki", partida cu Sevilla a fost doar primul meci oficial al lui ȚSKA Moscova în 2010. Cum campionatul în Rusia se încheie în noiembrie, ultimul meci al lui ȚSKA s-a disputat pe 8 decembrie, în grupele Ligii, victorie cu Beșiktaș.

Fără starul Dzagoev, accidentat în perioada de pregătire, rușii l-au scos la rampă pe atacantul Honda, transferat în această pauză competițională de la gruparea de ligă secundă olandeză VVV Venlo. Japonezul a fost cel mai periculos om al gazdelor în prima repriză, când a și ratat câteva ocazii importante și și-a pus coechipierii în situații favorabile. Deși ȚSKA-ul a dominat, golul a căzut în poarta lui Akinfeev. Navas a pătruns pe dreapta, a centrat în fața porții, și, după o eroare a lui Ignashevich și o ieșire ratată a lui Akinfeev, Negredo a îndeplinit o simplă formalitate, din 5 metri. 1-0 pentru Sevilla, care începuse meciul fără Luis Fabiano, Capel, Squillaci, toți accidentați, și cu Kanoute doar pe bancă, abia refăcut și el după o accidentare.

Repriza secundă pare mai echilibrată și după o nouă ocazie irosită în debut de același Honda, ȚSKA reușește egalarea prin Gonzalez. Chilianul a prins un șut superb de la 30 de metri, la care Palop a rămas fără reacție. Cu cinci minute înainte de final, rușii sunt la un pas de a da lovitura, dar șutul lui Necid, din 8 metri, este scos incredibil de Palop, cu piciorul.

1-1 scor final, iar Sevilla pleacă favorită în returul care se va disputa pe 16 martie, pe "Ramon Sanchez Pizjuan".

ȚSKA MOSCOVA - FC SEVILLA 1-1 (Gonzalez '66 / Negredo '25)

ȚSKA MOSCOVA 4-2-3-1

Akinfeev - A. Berezutski, Ignashevich, V. Bezezutski, Schennikov - Aldonin, Semberas - Krasic, Honda, Mark Gonzalez - Necid

Rezerve: Chepchugov, Mamaev, Nababkin, Odiah, Guilherme, Rahimic, Oliseh

Antrenor: Leonid Slutsky

FC SEVILLA 4-2-3-1

Palop - Stankevicius, Escude, Fazio, Adriano - Romaric, Zokora - Jesus Navas, Renato, Fernando Navarro - Negredo

Rezerve: Javi Varas, Dragutinovic, Duscher, Kanoute, Acosta, Lolo, Perotti

Antrenor: Manuel Jimenez

TeBat
25th February 2010, 19:25
Golul din deplsare ii va ajuta pe spanioli.

Ulysses
16th March 2010, 19:12
FC SEVILLA - ȚSKA MOSCOVA
În tur: 1-1; Ora: 21:45; Stadion: "Ramon Sanchez Pizjuan"; Transmisie TV: Boom Sport One

FC SEVILLA: Palop - Stankevicius, Escude, Fazio, Dragutinovici - J. Navas, Romaric, Zokora, Perotti - Kanoute, Luis Fabiano
Antrenor: Manuel Jimenez
Absent: Konko (accidentat)
ȚSKA: Akinfeev - A. Berezuțki, V. Berezuțki, Ignașevici, Sennikov - Krasici, Semberas, Honda, Mark Gonzalez - Djagoev, Necid
Antrenor: Leonid Sluțki
Absenți: -

Arbitru: Viktor Kassai (Ungaria)

Leo
16th March 2010, 19:18
Am pariat pe Sevilla.

White Shadow
16th March 2010, 20:03
cat ?

Sir. Eko
16th March 2010, 22:39
1-1 La pauza.

Sasuke Uchiha
16th March 2010, 22:43
sper sa se ajunga la penaltiuri asa castig si eu ceva €

Lordul
16th March 2010, 22:55
acum intra in prelungiri la acest scor

probleme mari pentru Sevilla la acest scor trebuie sa marcheze 2 goluri pentru a se califica

Lordul
16th March 2010, 23:36
CSKA produce supriza si se califica in sferturile de finala !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

YoNuTzz
16th March 2010, 23:53
cska este a 2-a surpriza in sferturi dupa lyon :D

BlueEnergy
17th March 2010, 00:12
Asta da surpriza:)

iulian_1976
17th March 2010, 00:18
cska este a 2-a surpriza in sferturi dupa lyon :D

...si dupa Inter nu i asa ?:D

YoNuTzz
17th March 2010, 00:26
...si dupa Inter nu i asa ?:D

sa stii :D

delaparis
17th March 2010, 00:31
Nu am vazut meciul dar rezultatul e surprinzator.
Dinamo i-a batut pe calificatii astia parca acum cativa ani :D

dani.barcelona
17th March 2010, 01:09
multi i.au considerat eliminati pe rusi dupa rezultatul din tur, probabil si cei de la sevilla s.au vazut calificati si astfel si.au luat.o in bot. se vede ca andaluzii nu trec printr.o perioada prea buna. spania ramane cu o singura echipa in competitie, deocamdata :groggy:

Gooner
17th March 2010, 01:32
M-am uitat la rezumat......saracul Palop :(

iulian_1976
17th March 2010, 01:53
Nu am vazut meciul dar rezultatul e surprinzator.
Dinamo i-a batut pe calificatii astia parca acum cativa ani :D

Jimenez este in lipsa de idei;i am vazut si cu Deportivo sambata nu mai au vlaga.
Inca ceva Diego Capel nu mai alearga ca in toamna nu mai poate,eu ma speriasem asa ceva nu vasusem in viata mea.:rolleyes:
Este ceva putred ...Danemarca :shocked:

kain
17th March 2010, 04:25
La cum joaca Sevilla in ultima vreme era de asteptat sa fie eliminata. Am pus X2 la pariuri, mi-a fost teama sa pun 2 solist, dar uite ca iesea :ok:

Ulysses
17th March 2010, 08:39
ȚSKA Moscova era privită drept victimă sigură în returul de la Sevilla, după 1-1 în primul meci, în capitala Rusiei, dar oaspeții au făcut un joc superb, reușind să câștige cu 2-1.

Japonezul Honda, omul care adusese duminica trecută, în minutul 94, și primul succes în campionat, 1-0 cu Amkar Perm, a fost din nou eroul roș-albaștrilor. Plasat în spatele "colosului" Necid, mijlocașul lui ȚSKA a pasat decisiv la golul marcat de ceh și a aplicat lovitura decisivă în repriza a doua a meciulul, când l-a învins pe Palop din lovitură liberă. E prima înfrângere înregistrată de Sevilla pe teren propriu, în istoria participărilor în Champions League, iar Barcelona rămâne singura reprezentantă a Spaniei ce poate salva onoarea Primerei Division în Ligă.

De partea cealaltă, speranțele andaluzilor se legau de revenirea starului brazilian Luis Fabiano, însă omul considerat de mulți specialiști cel mai bun atacant al anului 2009 nu s-a regăsit.

La sfârșitul partidei, publicul de pe "Sanchez Pizjuan" a cerut insistent demisia antrenorului Manolo Jimenez, vinovat pentru ratarea unei calificări istorice în sferturile Ligii.

FC SEVILLA - ȚSKA MOSCOVA, 1-2 (Perotti '41 / Necid '39, Honda '54) (în tur 1-1)

Sevilla - 4-4-1-1

Palop - Stankevicius, Fazio, Dragutinovic, Navarro - Jesus Navas, Zokora, Renato, Diego Capel - Perotti - Luis Fabiano

Rezerve: Javi Varas, Duscher, Adriano, Kanoute, Escude, Negredo, Lolo

Tehnician: Manuel Jimenez

CSKA Moscova 4-2-3-1

Akinfeev - V. Berezutski, A. Berezutski, Ignashevic, Schennikov - Aldonin, Sembreras - Mark Gonzalez, Honda, Krasic - Necid

Rezerve: Chepchugov, Dzagoev, Mamaev, Odiah, Guilherme, Rahimic, Oliseh

Antrenor: Leonid Slutsky

dumboss_yo
17th March 2010, 11:02
Din pacate, Sevilla nu a reusit sa puna deloc presiune pe rusi, nu a avut inspiratie, nu a avut claritate. Recunosc ca CSKA a meritat din plin aceasta calificare, pentru ca si in tur au dominat clar repriza secunda. Acest Honda este teribil, m-a innebunit si in meciul de acum doua saptamani, cand crea panica de fiecare data cand mingea ajungea la el. Si aseara a avut pasa de gol la deschiderea scorului si apoi sutul acela teribil de la golul decisiv (chiar daca si Palop a avut contributia lui la reusita).
Asta e, poate prindem UCL si la anu'.

i am vazut si cu Deportivo sambata nu mai au vlaga.
Aici nu sunt de acord cu tine. In meciul cu La Coruna nu au avut nici sansa, desi si-au creat destul de multe ocazii si au dominat din primul pana in ultimul minut. Mai degraba poti spune ca aseara nu au avut niciun pic de vlaga :(.

iulian_1976
17th March 2010, 15:43
Priveste Sevilla contra Stuttgart ului sau Urziceniului sau contra Barçei apoi priveste ce a jucat contra lui Deportivo.

Eu sunt aproape sigur ca o parte din jucatorii Sevillei si nu numai se dopeaza in anumite perioada din sezon;desigur nu am nici o dovada.:D

Lordul
17th March 2010, 17:07
CSKA produce marea supriza a optimilor alaturi de Lyon bieninteles...

sa vedem daca rusii reusesc sa treaca si de sferturi

TeBat
17th March 2010, 23:06
cska este a 2-a surpriza in sferturi dupa lyon :D

Chiar una mai mare. :D