PDA

View Full Version : Etapa 11: FC National - Poli Iasi



ADelPiero
18th October 2004, 00:14
Vineri (22 octombrie): FC National - Poli Iasi (19.00,Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Bancaru
18th October 2004, 11:11
Eu nu mai indraznesc sa fac vreo afirmatie. Sa vad si parerea altora dupa care ma lansesz si eu. Daca stam sa ne gandim, Iasiul mai are sanse de salvare iar punctele sunt bune de oriunde ar veni.

Catalanul
18th October 2004, 17:03
bate nationalul ca iasul nu are bani de facut blat :D
asadar 2-0, cred eu ca va castiga national, goluri Caramarin si Coman ;)

ovi
18th October 2004, 18:20
Poli nu are bani de facut blat dar are valoare...... :evil: :ok: face egal 1-1 :ok:

07Ex
19th October 2004, 00:46
Desi Nationalul are prima sansa sa nu uitam totusi ce a facut Iasul in Ghencea.

Denis
19th October 2004, 04:47
Eu nu mai indraznesc sa fac vreo afirmatie. Sa vad si parerea altora dupa care ma lansesz si eu. Daca stam sa ne gandim, Iasiul mai are sanse de salvare iar punctele sunt bune de oriunde ar veni.

mai ales de la Natzional :drak:.
Pronostic: 3-0 :( :no: :rosu:

giovanni BV
19th October 2004, 07:11
National-ul cistiga fara probleme , nu-si vor mai permite sa faca ceea ce au facut in ultimele meciuri !!! Victorie obligatorie pentru National !!!

Bancaru
19th October 2004, 09:57
mai ales de la Natzional :drak:.
Pronostic: 3-0 :( :no: :rosu:
Nu uita ca anul trecut inaintea meciului cu National Oradea mai avea, matematic, o singura sansa sau ultima sansa, sa se salveze. Si "minunea" s-a produs. A batut Oradea in Cotroceni. Iar dupa 3 meciuri Nationalul a aplicat o corectie Craiovei cu un sec 3 la 0. Cred ca singura bataie pe bune pe care a luat-o in acea serie de 6 meciuri varza la rand a fost de la Otelul. Care m-a si enervat. :jerk:

vasile314tzurka
19th October 2004, 09:59
national bate fara drept de apel. minunile sunt rare si nu prea cred in ele pe banda rulanta.

IlMILAN
19th October 2004, 11:28
Cred ca singura bataie pe bune pe care a luat-o in acea serie de 6 meciuri varza la rand a fost de la Otelul. Care m-a si enervat. :jerk:
Crezi ca singura bataie...pe bune..? :mda: dar cand au strigat toti aici pe forum ca Nationalul si Bisnita fac puncte si apoi arbitreaza retrogradarea ati sarit toti... :mda:
Sper sa puna mana sa joace ...progresistii tai, adica sa-i lase Gino.....

sotostone
19th October 2004, 11:33
Bate Natzional clar... Poli inca sarbatoreste victoria cu Steaua.. si nu e pregatita pt. inca o surpriza la buc. in plus natzional tre' sa recupereze punctele pierdute cu Sportul daca vrea sa aibe o sansa la titlu

Bancaru
19th October 2004, 11:39
Crezi ca singura bataie...pe bune..? :mda: dar cand au strigat toti aici pe forum ca Nationalul si Bisnita fac puncte si apoi arbitreaza retrogradarea ati sarit toti... :mda:
Sper sa puna mana sa joace ...progresistii tai, adica sa-i lase Gino.....
Si eu sper sa puna piciorul sa joace, ca au posibilitati. Ma refeream ca in ultimele 7 etape ale returului din campionatul trecut Nationalul a pierdut 6 meciuri, iar pe ultimul, cel cu Craiova, l-a castigat frumos. Din cele 6 meciuri pierdute, singurul pe care, in opinia mea, l-au pierdut din neputinta, a fost cel cu Otelul. In rest au vandut in stanga si in dreapta.
Nu fii rau si nu ii amesteca in aceeasi oala cu Bistrita. Cauta, daca ai chef, toate mesajele mele si ai sa vezi ca la un moment dat am propus(!!) chiar sa fie retrogradati. Am propus opiniei forumistice, normal. Gloria imparte puncte in functie de interese. Nationalul a dat puncte la tot cartierul. Cine da banul ia puncte. Gloria se pune numai contra unora si chiar cu oarecare succes.
Sincer sa fiu as vrea sa ramana Gino manager, pentru ca e mai smecher decat toti, dar sa vina un investitor puternic care sa-i mai dea cate un spitz in fund cand i se scoala de vanzari.

sotostone
19th October 2004, 11:52
O SA cashtige National dar nu cred ca pt. a razbuna 0-1 din ghencea ;) :D

Rocko
19th October 2004, 21:56
Aviz amatorilor : meciul il vedem in fata la palat
http://www.politehnicaiasi.ro

Bancaru
20th October 2004, 11:55
Aviz amatorilor : meciul il vedem in fata la palat
http://www.politehnicaiasi.ro
Vezi sa nu se mai marite vreo printesa si sa nu aveti loc si voi. Au mai ramas sarmale de la praznic? :ok:

Angelina Jolie
20th October 2004, 14:01
Bate Nationalul si Iasiul se afunda. Rezultatul lor cu Steaua nu se va mai repeta.

DanielAndrei
21st October 2004, 09:05
Vezi sa nu se mai marite vreo printesa si sa nu aveti loc si voi. Au mai ramas sarmale de la praznic? :ok:


O sa ramana de la praznicul tau, sa nu ma iau de cine nu trebuie :degete:

miril
21st October 2004, 09:19
Banacarule, iesenii sunt baieti la locul lor. Ma refere la forumisti. Hai Progresu! Sa castige cei mai buni! Eu sper ca vom fi noi, progresistii.

Sinn Fein
21st October 2004, 09:38
In mod normal, meci lejer pentru National..dar cum si Iasiul are nevoie de puncte, mai vedem. Nu stiu cum stau ei cu banii, calculele se fac la final de meci.

Bancaru
21st October 2004, 10:32
Ca de obicei frustrarile ies la iveala in momentul in care intelectul nu se opinteste ca sa descalceasca idei. Asta este. Nu o sa mai intru in polemici inutile, dupa ce acum 0 saptamana am avut un soi de revelatie, care m-a facut sa inteleg ce inseamna sa fii calm.
Eu am insinuat ceva despre 2 evenimente care au avut loc la Iasi in ultima saptamana: nunta printului Sturdza si prasnicul Sfintei Parascheva, unde, vrei nu vrei, trebuie sa recunosti ca a fost cam mare aglomeratia. Dar daca omul e mandru ca e cum e ce pot sa fac eu? FELICITARI!
Mirile, eu cred ca tu ai inteles la ce m-am referit.
In general nu cred ca este cineva pe forumul asta care sa ma poata acuza ca am venit si am ridicat piatra fara motiv sau primul.

Ozzy
21st October 2004, 11:17
Bate Nationalul. La scor

sotostone
21st October 2004, 11:21
si eu cred ca bate...dar nu cred ca la scor

hamsterutz
21st October 2004, 16:30
si eu cred ca bate...dar nu cred ca la scor
sper la un egal desi m-am cam plictisit de egaluri. macar daca e sa luam bataie sa luam pe drept ca de la sportul si nu sa facem egal aiurea (argesu si cfr) si nici sa luam bataie si mai aiurea (alba iulia).
P.S. acum sper ca si arbitru sa fie la inaltime nu ca serea si nici ca necunoscutul de la alba iulia!!! (sper ca-mi aduc bine aminte ca era unul nou)
zic un x !!! hai poli!!!
si nu stiam ca au si bancari suporteri !!!

miril
21st October 2004, 16:35
Bineinteles Banc...herule, din pacate se putea interpreta, ceea ce s-a si intamplat.

Bancaru
21st October 2004, 16:57
Asta am vazut-o, Doctore. Dar ti-am spus ca numai daca esti frustrat faci treaba asta. Daca te simti persecutat si ai senzatia ca toata lumea are ceva cu tine.



si nu stiam ca au si bancari suporteri !!!
Sa stii (cu 2 "i") ca noi nu suntem suporterii (cu 2 "i") Nationalului. Ne prefacem. Daca nu noi atunci cine?

sotostone
21st October 2004, 17:04
cred ca a vrut un joc de cuvinte...:
au shi bancari suporteri...... adika natzionalul are shi suporteri "bancari" (dupa nick-:))
did u get it :D :)

Bancaru
21st October 2004, 17:29
Nu ma pot duce la meci. La ce ora este? Am treaba la casa. Trebuie sa fac niste reparatii la garaj si nu pot sa ma duc. Ma rog, eu nu o sa fac, dar vine un meserias si trebuie sa fiu cu ochiul pe el, stiti cum e...
Daca e seara ma pot duce. Nu de alta, dar vreau sa-mi etalez tricoul cel nou cu FC National.

miril
21st October 2004, 18:55
Prietene, cand bancarii (cu doi de "i") aveau suporteri (cu un singur "i") cu miile (cu doi de..., ai inceput sa pricepi, nu?), tu te aflai, probabil, in stare preembrionara. Nu-i vina ta, dar nici a noastra. Asa ca te razi (sic) si tu in alta parte. Din cate am inteles, Bancherule, meciul se va juca maine seara de la ora 18, ora Romaniei.

Bergero
21st October 2004, 19:35
Nationalul in mod normal nu are cum sa piarda 3 puncte . Totusi vor avea un meci greu si vor cistiga la limita!

hamsterutz
21st October 2004, 23:51
iar se sparg unii in figuri ca stiu limba romana!!!
cand au avut mai bancari suporteri cu miile ca eu n-am auzit in viatza mea de asa ceva!!! poate sportul dar nici aia nush.

miril
22nd October 2004, 09:23
Mai baiete, informatia "cu miile" nu "se aude", ci "se stie". Iar pentru cine nu crede, "se verifica". Nu mai bate campii, voios, sau daca te simti, totusi, vesel, fa-o in alta parte.

Ah, am uitat, fotbal s-a jucat si inainte ca tu sa te nasti. Uite ca ti-am dat o "indicatie" (sic) pretioasa. Hai, fuga la treaba!

baden
22nd October 2004, 09:31
... daca vor face egal si iesenii am sa rad o saptamana ...

iasisud
22nd October 2004, 17:38
Sper sa facem o figura frumoasa in Cotroceni. Apropo daca vor veni suporteri din Iasi, s-ar putea sa fie mai multi ca voi :D

Cucu
22nd October 2004, 17:47
bate nationalul 3-0

hamsterutz
22nd October 2004, 19:06
... daca vor face egal si iesenii am sa rad o saptamana ...
auzi da de steaua cat ai ras? ca asa ai zis si la steaua!!!

hamsterutz
22nd October 2004, 19:59
0-0 la pauza, pana acum se pare ca s-a adeverit pronosticul meu

vladut
22nd October 2004, 20:09
Eu sper la cele 3 puncte! Forza POLI !

Catalanul
22nd October 2004, 20:17
4-0 s-au au gresit cei de la onlinesport :D?
Later edit: 5-0 :lol: inca unu` 6-0 :o:

hamsterutz
22nd October 2004, 20:47
mi-e rusine ca sunt iesean azi :headbang: :headbang: :no: :headbang:

ieppy
22nd October 2004, 20:48
stai mah flexat. Au pierdut. Se mai intampla.

vladut
22nd October 2004, 20:48
Ei, am fost pe-aproape.... :headbang: Nu inteleg ce s-a intamplat. 4 goluri in 8 minute, asta e inadmisibil...ce fel de psihic au jucatorii astia? In fine...mai sunt 2 minute de calvar. Trece si asta..Bafta Nationalului la titlu.
Forza POLI !!! Haide Iasu' !!!!!

alexino
22nd October 2004, 20:52
gata e! 6-0! scoru campionatului, nu? e... eu tot cu Poli tin! :D

Catalanul
22nd October 2004, 20:53
6-0 cred ca pana acum este scorul campionatului :D
stiam ca nationalul va castiga dar nu credeam ca la scorul asta...

P.S. cand am vazut scorul la pauza 0-0 am crezut ca e blat :p

DanielAndrei
22nd October 2004, 20:54
/OLE/ macar i-am batut cu galeria /OLE/

miril
22nd October 2004, 20:56
Scor de tenis in 26 de minute. Hai Progresu! Sper ca Poli sa ramana in A.

ovi
22nd October 2004, 21:08
Eu inca mai sper ca POLI nu va retrograda..... :D

inter
22nd October 2004, 23:02
si-a revenit progresul ... bravo!

Denis
23rd October 2004, 01:49
Meci bun al bancarilor. Sincer yo nu ma ashteptam la 6-0. 3-0 da, dar 6-0 :o:. Daca Nationalul ya campionatul sezonu asta, o sa tzin cu ei in 2005-2006.

miril
23rd October 2004, 09:25
Acum nu trebuie sa exagerezi, Revolutionarule. Asteapta sa ia Nationalul campionatul si atunci sa vezi ce se intampla. S-ar putea sa astepti cam mult. Deci, ai (mai mult decat)...putintica rabdare.

hamsterutz
23rd October 2004, 10:00
6-0 parca ar fi jucat viitorul bahlui cu steaua!!!
Hai Poli!!! apropo catzi ieseni au fost la meci??? ca eu nu m-am dus din cauza scolii :(( :headbang:

miril
23rd October 2004, 11:06
250 din 1500 de spectatori, conform GSP.

vlad1607
23rd October 2004, 15:31
Iasiule Trezeste-te Mai Repede!adica Dupa Restanta Cu Dinamo! :d

DanielAndrei
23rd October 2004, 15:41
Sper sa ne razbunam pe urmatoarele doua!!! /hello


ce nota au dat cei din prosport galeriei iesene?

vlad1607
23rd October 2004, 15:43
Unde stai in Iasi? eu in PAcurari! :)
FORZA CAINII !

hamsterutz
23rd October 2004, 19:48
si daca stai in pacurari ce? oricum cred ca au avut o nota buna ca am auzit ca a fost tava in deplasare. se pare ca si nea ciulu a fost cu ei in galerie :))

vlad1607
24th October 2004, 11:06
ham steruz vorbeam cu trineo :) intelegi? :D

DanielAndrei
24th October 2004, 15:20
In Galata. Fortza POLI IASI /hello

hamsterutz
24th October 2004, 19:35
ham steruz vorbeam cu trineo :) intelegi? :D
da ma da :P si eu stau in dacia!!! :P

Mariusmadmax
24th October 2004, 21:35
Poli nu va lua puncte in restanta cu Dinamo , se duce prea in mare viteza spre B :no:

gigel_bucur
25th October 2004, 01:18
da ma da :P si eu stau in dacia!!! :P

si la iarna ce faci in dacia? vezi ca vine frigul :p

Mariusmadmax
25th October 2004, 01:46
6 goluri in 30 de sec ... minute !!!!
asta da viol :evil:

ADelPiero
25th October 2004, 09:38
zdrobeala ... asa ceva nu am vazut :) 4 goluri in 10 minute !!! :cool:

vasile314tzurka
25th October 2004, 09:42
Poli nu va lua puncte in restanta cu Dinamo , se duce prea in mare viteza spre B :no:

minuni nu prea sunt. ma indoiesc de obtinerea vreunui punct in fata lui dinamo. iasiul are probleme mari, iar dinamo nu o sa mai faca greseli.

Bancaru
25th October 2004, 10:35
/OLE/ macar i-am batut cu galeria /OLE/
Sa dea Dumnezeu sa ne bata toti cu galeriile iar noi cu echipa.
Mirile, ai vazut meciul? Eu nu am putut nici macar sa-l vad. Auzi, dar a fost televizat? L-a dat postul fantoma, TS? Cum naiba s-au impartit si optiunile pentru transmisii? :rolleyes:

vasile314tzurka
25th October 2004, 10:51
simplu. posturile vizibile dau meciurile importante, iar alea mai slabute le da telesportul. ca nu oi fi vrind sa dea national fara sa fie steaua, sportul sau alta mai rasarita decit iasul:)

Bancaru
25th October 2004, 12:13
Mda... Sa inteleg ca Steaua e buricul (sau sfarcul) transmisiilor tv. Ce sa-i faci? Dar pana la urma meciul a fost televizat?

miril
25th October 2004, 16:54
3,14, ca ni se trage de la...rasarit, am inteles mai toti romanii. In acest context este normal ca cea mai...rasarita sa fie Steaua, Iasul, in cel mai bun caz doar...arde.

hamsterutz
26th October 2004, 22:21
si la iarna ce faci in dacia? vezi ca vine frigul :p
ce sa fac ma? dau foc la casa!!! ca e mai simplu!! !

gigel_bucur
27th October 2004, 03:41
mah, mai bine dai foc la casa decat sa-l injuri pe Simionas. omu' stie, spre deosebire de altzii, ca fotbalul se joaca in 11, a activat o viatza doar la Poli Iasi, ce mai, ar trebui sa-i faceti statuie, iti garantez ca e mai sfant ca Stefan :) puneti-l acolo in fata Palatului Culturii ca sa-mi fie si mie aproape cand vin la Iasi, apropos, cand vin te scot in oras, stiu o cofetarie unde pot sa beau io' o bere si primesc si minori sa bage o prajitura, deci putem merge impreuna. se si fumeaza inauntru :o: ma rog, se intampla mai multe acolo, las' ca vin si-ti prezint Iasul :happy

p.s.-poate n-am fost clar, IL RESPECT PE SIMIONAS!

hamsterutz
27th October 2004, 20:20
asa si? ba oricum n-am fatza de minor asa ca :P !!!! merem man daca vrei mere. oricum nu fumez. si iasul il cun singur :) ca stau in el de 17 ani :)