PDA

View Full Version : Melodia anului 2009



whisper
17th December 2009, 20:24
Astept propunerile voastre si apoi Ade poate face un poll cu cele mai propuse melodii pt a vedea care este melodia anului in varianta OLS :P

Celso
17th December 2009, 20:44
ai facut thread de scandal?:D sa vezi acum divergente ..

nush.. mie mi-au placut in mod special ...pe langa multe altele

international: Lady Gaga - Poker face
in tara: Voltaj - Vara trecuta

White Shadow
17th December 2009, 21:36
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Rhqovo1Nit8&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Rhqovo1Nit8&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

whisper
21st December 2009, 21:41
@Celso: din cate se pare nu e thread de scandal:P

Lady Gaga - Bad romance
Jason Mraz - I'm yours
The Killers - Human
Pink - Fun house
Pussycat dolls and A.R. Rahman - Jai ho

cred ca ar mai fi cateva dar nu imi amintesc acum:P

irinaidu
21st December 2009, 21:46
ade, dar ajuta-ne si tu putin. care naiab au fost scose in anul 2009, ca eu nu sunt sigura.

eu as zice din ce am ascultat eu pe repeat :

kings of leaon- sex on fire
muse - undisclosed desire
placebo - for what it's worth
placebo - never ending why
lilly allen - not fair
editors- papillion
ian brown - stellify
skunk anasie - because of you
frank turner - the road

grimus- backseat driver
grimus - in a glimpse
pink - sober
pink - funhouse
urma- terminus

cred ca sunt din 2009 astea. si daca ma mai gandesc mai imi vin.
oare numai eu am ascultat muzica in 2009?

Ted
21st December 2009, 21:55
oh boy :) ... incerc si eu marea cu degetul:
Muse - Uprising

whisper
21st December 2009, 21:56
:D Pai nici eu nu stiu sigur:P Si ce melodie e aia cu Pink? Dupa Frank Turner.

Mi-am mai adus aminte cateva:
Empire of the sun - Walking on a dream
Kings of Leon - Use somebody
Mando Diao - Dance with somebody
JLS - Beat again
Pink - Don't leave me
TI feat Justin Timberlake - Dead & gone
Nickelback - Gotta be somebody

irinaidu
21st December 2009, 22:00
oh boy :) ... incerc si eu marea cu degetul:
Muse - Uprising

dap, pe asta am uitat-o :cool:

Cristina
21st December 2009, 22:07
Deci:
1.The Killers-Human
2.Mando Diao-Dance with sombody
3.Kings of Leon-Use Sombody
4.The Killers-Sombody told me
5.Lady Gaga-Poker face
6.Lady Gaga-Bad Romance

zebe
21st December 2009, 22:10
Nu stiu daca-s toate din 2009. Eu sustin propunerile astea: :)

Kings Of Leon - Sex On Fire si Use Somebody
Empire of the sun - Walking On A Dream
Grimus- Backseat Driver si In A Glimpse (Cluj :D)
Urma - Terminus (Cluj :D)
Placebo - Never Ending Why
Lilly Allen - Not Fair
Editors- Papillion

Kooler
21st December 2009, 22:20
Puya - Change

Catalin
21st December 2009, 23:52
Deci:
1.The Killers-Human
2.Mando Diao-Dance with sombody
3.Kings of Leon-Use Sombody
4.The Killers-Sombody told me
5.Lady Gaga-Poker face
6.Lady Gaga-Bad Romance

Auch! In calitate de simpatizant al formatiei, iti spun ca "Human" este aparuta in toamna anului trecut, iar "Somebody told me" este hitul lor de pe albumul cu care si-au facut debutul...prin 2004, daca nu ma inseala memoria:D

Grinco
22nd December 2009, 02:23
Rammstein - Pussy :D

Charon
22nd December 2009, 03:49
1. Hypocrisy-Global Domination

wifiUQRAB4g

2. Behemoth- Lucifer

a1PTDIKJvNI

3. Agathodaimon-Alone in the dark

DHyj6K0JAHA

Anisia
22nd December 2009, 17:36
Nu stiu daca toate sunt din 2009, dar acestea sunt propunerile mele:
Lady Gaga - Bad Romance
Timbaland feat Soshy & Nelly Furtado - Morning After Dark
Muse - You belong To Me
Muse - Uprising
Editors - Papillon
Death Cab For Cutie - Meet Me On The Equinox
Lupe Fiasco - Solar Midnite
Kings Of Leon - Use Sombody
Beyonce - Sweet Dreams
Inna - Amazing
Thom Yorke - Hearing Damage
The Magic Numbers - All I Believe In
Hurricane Bells - Monsters
Taio Cruz - Break Your Heart

Cristina
22nd December 2009, 18:17
Auch! In calitate de simpatizant al formatiei, iti spun ca "Human" este aparuta in toamna anului trecut, iar "Somebody told me" este hitul lor de pe albumul cu care si-au facut debutul...prin 2004, daca nu ma inseala memoria:D

No,eu iti spun ce mi-a placut mie anul asta!:DSi nu sunt singura care a pus piesa Human in top!:P

Catalin
22nd December 2009, 18:30
Ce-i drept, "Human" a fost difuzata si paradifuzata la radio anul asta, asa ca trecem cu vederea.:D

Marius
22nd December 2009, 18:36
din punct de vedere al impactului, lady (sau gentleman) gaga conduce detasat, poker face si bad romance fiind arhi difuzate si mega cumparate (downloadate).

cu toate astea, mie imi place mult lily allen - not fair.

TeBat
22nd December 2009, 21:08
desi la varsta mea ar trebui sa fiu in tema,recunosc(,)ca nu prea am ascultat anu asta melodie mai tanara de 20 de ani:cry:

JJ
22nd December 2009, 21:26
Melanie Fiona - Monday Morning
Jay Z - Run this town
Beyonce - Halo

Andrei_23
22nd December 2009, 21:26
Manelele scoase de Puya la bataie cu Fernando de la Caransebes...:happy

Mie imi place Sexy Chick (Akon), Dead and Gone (Timberlake), Celebration (Madonna). Mai sunt cateva da' nu-mi vin in cap...

White Shadow
22nd December 2009, 21:40
Lady Gaga, Beyonce, Madonna....si altele....toate canta in chiloti...

sunt chiar asa de tari ?

Andrei_23
22nd December 2009, 22:04
Avand in vedere ca Madonna are 50+ de ani, e tare :) Are si melodii faine...

dede
22nd December 2009, 23:30
cred ca singura melodie din 2009 de care nu m-am plictisit inca e lady gaga - paparazzi :D

whisper
24th December 2009, 17:17
Human a fost anul asta no 1..sau ma insel eu:groggy:

Green day - 21 guns
Black Eyed Peas - I've got a feeling

praf_de_stele
3rd January 2010, 14:34
la fel ca si cata, nu prea am servit melodii d-astea noi si mai ales in genu' astora care sunt ascultate la toate radio-urile si pe toate canalele de televiziune. am vazut ca anul asta am fost invadati de "house-uri" tampite : inna, play&win si o gramadaaaaa care sunt ascultate in aceeasi masura cu manelele pe toate strazile si prin toate cartierele. viitorul suna naspa !
furori pe la noi am vazut ca mai fac puya cu noile lui melodii, mai mult pop/house decat hip-hop si, bineinteles, dan balan - chica bomb. am auzit-o de atatea ori incat intr-un timp imi suna mereu in minte beatu' melodiei si am realizat ca nu e chiar asa de rea cum mi s-a parut la inceput. in club e potrivita
nu mai zic de lady gaga, ca am vazut cate vizualizari are pe youtube :groggy: dar "bad romance" nu e rea, e draguta

o melodie cu adevarat buna din romania e voltaj - vara trecuta. mereu mi-au placut baietii astia si continua sa faca treaba buna. adica tot albumu' e bun(nu mai bun ca cele vechi, dar merge); alta ar fi guess who - locul potrivit (bine, asta a aparut recent)
green day - 21 guns si know your enemy

si daca tot vorbim de anul 2009, sa fie tot albumul three days grace, "life starts now" :yeah: :rolleyes:
in rest, melodii vechi...sa ploua cu disturbed, vita de vie, scorpions, iron maiden, metallica, korn, revis, ocs, lake of tears etc etc. ca ati zis ca putem sa zicem ce am ascultat noi anu' asta :D

whisper
5th January 2010, 00:39
imi place si mie "guess who- locul potrivit":) Si am uitat sa zic si One Republic - All the right moves:ok:

Ade, nu faci si un poll:D

praf_de_stele
5th January 2010, 15:45
da, si "all the right moves" e buna ! uitasem

a-san(:D), nu fac poll pt ca, dupa cum observ, fiecare are propriile gusturi si sunt o gramada de melodii puse-n "joc". plus ca nu ma intereseaza :D

little_earl
5th January 2010, 17:03
Cele mai reusite melodii (opinie):
6. U2 - Moment of surrender
5. Kasabian - Fire
4. Stereophonics - Innocent
3. Arctic Monkeys - Cornerstone
2. Muse - Undisclosed desires
1. Fleet Foxes - Mykonos

irinaidu
5th January 2010, 18:01
Cele mai reusite melodii (opinie):
6. U2 - Moment of surrender
5. Kasabian - Fire
4. Stereophonics - Innocent
3. Arctic Monkeys - Cornerstone
2. Muse - Undisclosed desires
1. Fleet Foxes - Mykonos

me likey :yeah:

zebe
5th January 2010, 22:59
Guess Who mai are o piesa foarte buna (nu stiu sigur daca nu cumva ii din 2008) cu Spike, Tu. Asta daca luam in calcul doar alea promovate, ca ar mai fi.

In afara de Undisclosed Desires, imi place si mie lista lui Earl. Nu prea suport schimbarea asta la Muse. :P

irinaidu
6th January 2010, 00:00
zebe, dar nu e o schimbare. adica undisclosed desire nu e o dovada despre cum suna intreg albumul the resistance. melodiile sunt foarte, foarte diferite. mie imi place ca abordeaza stiluri un pic diferite la unele melodii dar totusi suna in continuare ca muse.

sunt f suparata pt ca am vrut sa-mi iau bilete in franta, la paris pe 11 iunie sa merg sa ii vad si cu toata ca s-au pus in vanzare doar pe 3 decembrie nu mai sunt. me verry sad, verry, verry sad !!!! mi-au stricat toata ideea de vacanta de vara.

whisper
6th January 2010, 00:49
@A-chan: Pana la urma ai si tu dreptatea ta:P

@zebe: Am auzit si piesa aia, destul de buna, dar "locul potrivit" imi place mai mult.

zebe
6th January 2010, 01:07
zebe, dar nu e o schimbare. adica undisclosed desire nu e o dovada despre cum suna intreg albumul the resistance. melodiile sunt foarte, foarte diferite. mie imi place ca abordeaza stiluri un pic diferite la unele melodii dar totusi suna in continuare ca muse.

sunt f suparata pt ca am vrut sa-mi iau bilete in franta, la paris pe 11 iunie sa merg sa ii vad si cu toata ca s-au pus in vanzare doar pe 3 decembrie nu mai sunt. me verry sad, verry, verry sad !!!! mi-au stricat toata ideea de vacanta de vara.

Nu am ascultat albumul nou, nu ma pot pronunta. Dar prin Undisclosed Desires mi se pare ca s-au intors 180 de grade, ca sa zic asa. Ei aveau un stil propriu, usor de recunoscut, un pic mai underground, iar acum asta... O sa ma pun pe ascultat albumul, chiar is curios. :P

In alta ordine de idei, nu fi necajita ca tot ii prinzi odata si odata. :P

irinaidu
6th January 2010, 02:16
Nu am ascultat albumul nou, nu ma pot pronunta. Dar prin Undisclosed Desires mi se pare ca s-au intors 180 de grade, ca sa zic asa. Ei aveau un stil propriu, usor de recunoscut, un pic mai underground, iar acum asta... O sa ma pun pe ascultat albumul, chiar is curios. :P

In alta ordine de idei, nu fi necajita ca tot ii prinzi odata si odata. :P

let me know !!! apropo ai vazut inregistrarea lor din 2007 de pe wembley??? it blows my mind !!!!!

si daca stie cineva un concert muse in europa ( dar sa nu fie germania, pick a nice country please ) unde pare si o zona frumoasa de vacanta de vara dati in mine cu pareri.

zebe
18th January 2010, 15:49
Nu vazusem inregistrari live de pe Wembley, dar m-am uitat dupa ce ai zis. Is foarte tari live!

Am ascultat si alte piese de pe albumul nou si...si... are dreptate Irina :P. Nu-s toate in genul Undisclosed Desire. Nu-i mai bun albumul nou decat cele vechi, dar e ok. Resistance (piesa) e foarte tare.

irinaidu
18th January 2010, 15:53
Am ascultat si alte piese de pe albumul nou si...si... are dreptate Irina :P..

and the world makes sense again :D

gues who has muse tickets, come on guess??? :cool: