PDA

View Full Version : Lista nominalizărilor la “Golden Globes”



White Shadow
17th December 2009, 08:48
http://img32.imageshack.us/img32/4989/capture161.jpg (http://img32.imageshack.us/i/capture161.jpg/)
http://img38.imageshack.us/img38/8393/capture163e.jpg (http://img38.imageshack.us/i/capture163e.jpg/)

A.k.a
17th December 2009, 10:51
Cum de e nominalizat Avatar din moment ce a aparut asa recent? Nu e ca la Oscar?

Eddy DoubleD
17th December 2009, 12:01
Cum de e nominalizat Avatar din moment ce a aparut asa recent? Nu e ca la Oscar?

Daca vrei, e nominzalizat si "Sherlock Holmes".

TenisFan
17th December 2009, 12:13
De ce Waltz e nominalizat la rol secundar? Cine are rol principal in filmul ala? Tarantino? b-(

Kainsashiki
17th December 2009, 15:11
Dintre filmele nominalizate am vazut Inglorious Basters - numai drama nu mi s-a parut :happy; The Hangover - chiar f. tare; The Blind Side - a jucat bine Sandra Bullock, pacat ca s-a stricat in All about Steve; The Proposal - si aici a jucat bine.

Invictus nu stiu cum de a fost nominalizat, eu stiam ca apare in martie :happy si premiile sunt pe 17 ianuarie. Eu oricum abia il astept, o sa rupa totttt!

Edit: Ah, la noi apare in martie, la americani in decembrie:(

buticut
19th December 2009, 16:19
De ce Waltz e nominalizat la rol secundar? Cine are rol principal in filmul ala? Tarantino? b-(

Acelasi lucru il puteai spune si despre Joker in TDK, cu exceptia ca in filmul lui Tarantino niciun actor nu e eligibil pentru Actor in Rol Principal, pentru ca fiecare isi face propriul sau show intr-un timp relativ scurt :D.
Nicio surpriza privind nominalizarile...toate conform buzz-ului.

Cneazul
19th December 2009, 19:00
3 nominalizari pentru Dexter in acest an: rol principal, rol secundar, si cel mai bun serial!
performanta buna pentru acest sezon!

iuli
20th December 2009, 14:05
Se dau si la roluri secundare la seriale? Nu stiam.

Si cum se considera la seriale? De anul trecut de la Globuri sau din septembrie de la noul sezon? Ca daca iei si sezonul 3 e catastrofa. Sez 4 recunosc ca n-am vazut decat 6 episoade parca...

iuli
20th December 2009, 14:10
Cum de e nominalizat Avatar din moment ce a aparut asa recent? Nu e ca la Oscar?

Pai mai sunt filme care nu au aparut. Eu stiam ca sunt multe filme trimise pt vizionare catre cei de la Globuri si Oscaruri, chiar daca nu au aparut pana la nominalizari. Avatarul e de ceva timp facut doar ca acum e premiera. Deci au avut timp sa-l trimita catre Globuri.

A.k.a
21st December 2009, 08:30
^^ Mersi, nu stiam asta

buticut
16th January 2010, 18:27
Throwing in my predictions...



Best Motion Picture - Drama

- Nu cred ca o sa vedem multa apreciere pentru Avatar, in sensul ca ma indoiesc ca va monopoliza premiile, avand in vedere faptul ca presa straina voteaza. Trebuie insa sa castige in categoria asta, ca sa aiba ce roade.

Will Win: Avatar
Lightstorm Entertainment; Twentieth Century Fox
Should Win: Drama?Really? Ce conteaza, Inglourious Basterds
The Weinstein Company/Universal Pictures/A Band Apart/Zehnte Babelsberg GmbH Production; The Weinstein Company/Universal Pictures should win :D!


Best Performance by an Actress in a Motion Picture - Drama

Probabil cea mai echilibrata categorie. Pe de-o parte, o avem pe Helen Mirren, care e un tour de force in The Last Station, daca e sa ma iau dupa ce zice lumea, chit ca e de ajuns sa o vezi in trailer ca sa iti dai seama ca fura show-ul. In plus, Helen is...Helen, she is great. Pe de alta parte, tinerele sperante sunt incurajate, primind recunoastere atunci cand ies in evidenta, asa ca o vad si pe Carey Mulligan castigand. E foarte convingatoare in An Education (yep,saw it, dar de indata ce voi iesi din starea pasiva in care ma aflu si ma voi elibera de stres, voi scrie mai multe), ce sa mai zic ca a stat in poala lui Depp in Public Enemies, lucky girl .Pe de alta alta parte, Sandra Bullock a avut un an fabulos, cu tot cu filmul ala creepy All About Steve, cu succes atat la box office, cat si la critici, pentru rolul din The Blind Side. Mai e si Gabourey, careia rolul din Precious ii vine ca o manusa, din pacate datorita faptului ca se incadreaza in "cerintele" fizice. No, I'm not bashing her for her weight, rolul pe care il face e de sine statator - si e bun, desi filmul in sine mi s-a parut putin cam prea zaharisit. Inteleg cand un actor se ingrasa extra pentru un rol, dar sa fii asa dintotdeauna pur si simplu nu e sanatos si nu o zic cu rautate. Din punctul meu de vedere, Sandra Bullock si Carey Mulligan au cele mai mari sanse,chiar daca inca nu am vazut-o pe Sandra in The Blind Side.


Will Win: Sandra Bullock – The Blind Side
Should Win: Carey Mulligan – An Education


Performance by an Actor in a Motion Picture - Drama

O alta categorie echilibrata, insa nu chiar atat de even precum cea precedenta. Imi vine greu sa cred ca Jeff Bridges nu va castiga. Are o cariera consistenta in spate, fara prea mari "recompense" insa si in ultima vreme, atat Oscarurile, cat si Globurile isi mai spala din greseli acordand statuetele celor care multi ani au fost privati de ele (Oscar-uri - vezi Kate Winslet care a inscris abia din a 6-a nominalizare si Glob-uri - Mr Johnny Depp himself, care abia la a 8-a a castigat in sfarsit). Mai este insa si Clooney nominalizat

Will Win: Jeff Bridges – Crazy Heart

Should Win: Colin Firth – A Single Man - trebuia sa-l fi pus aici tot pe Jeff, dar pur si simplu imi place prea mult de Colin ca sa nu imi doresc sa castige. Inca de cand l-am vazut in Pride and Prejudice mi-a atras atentia, e un actor grozav, pacat doar ca filmografia lui cuprinde destule filme embarassing. Ma bucur de buzz-ul pe care il are cu A Single Man, pare genul de interpretare subtila care i se potriveste atat de bine.

Best Motion Picture - Comedy Or Musical


Daca nu primea un numar socant de review-uri negative, as fi mers pe mana lui Nine, dar asa... It's Complicated e meh, Julie & Julia so-and-so, The Hangover e overrated. Mai ramane (500) Days of Summer, care se intampla si sa fie preferatul meu dintre cele 4/5 vazute. Prin eliminare, cred si ca are cele mai mari sanse, trebuie sa vina ceva premii si pentru filmele indie

Will Win: (500) Days Of Summer
Watermark Pictures; Fox Searchlight Pictures

Should Win: (500) Days Of Summer
Watermark Pictures; Fox Searchlight Pictures


Best Performance by an Actress in a Motion Picture - Comedy Or Musical

Din ce am vazut in trailerele si clipurile de la Nine, Marion pare sa aiba partea cea mai consistenta si solicitanta and she's really good at getting emotional. E categoria la care Nine are cele mai mari sanse sa castige. Daca Sandra ia pentru The Blind Side, ma indoiesc ca va mai primi unul, Julie Roberts - hmm, nu ii dau prea multe sanse si Meryl...Well, cei mai multi spun ca Meryl se bate cu Meryl aici si probabil as fi pariat pe ea cu ochii inchisi,dar parca prea recent a castigat pentru Devil Wears Prada ca sa o faca din nou. Stiu ca la Oscaruri chestia asta nu prea e valabila (Vezi Sean Penn, Daniel Day-Lewis), dar ceva-ceva imi spune ca desi dpdv al probabilitatii de a castiga ea e The One, Marion ii va sufla premiul. Oh shit, am uitat ca si Marion l-a luat recent....pana la urma cred ca raman la Meryl:


Will Win: Meryl Streep – Julie & Julia
Should Win: Marion Cotillard – Nine

Mai exista posibilitatea ca voturile lui Meryl sa fie impartite intre Julie & Julia si It's Complicated si asa sa ramana cu buza umflata. Totusi, nu-mi schimb predictiile.


Best Performance by an Actor in a Motion Picture - Comedy Or Musical

Din nou un actor eficient,dar prea putin bagat in seama - Matt Damon. Chiar as vrea sa castige, avand in vedere faptul ca e o prezenta placuta pe ecrane, pentru mine cel putin - face chestia asta de ceva vreme si o face bine. Totusi, doar vazand numele lui Daniel Day-Lewis in lista si parca ti-e frica sa votezi impotriva lui. Pe de alta parte, mai e si Robert Downey Jr. pe acolo, care se bucura de un comeback spectaculos in desfasurare. Hm hm decizii decizii...

Will Win: Robert Downey Downey Jr - Sherlock Holmes

Should Win: Matt Damon – The Informant! / Robert Downey Downey Jr - Sherlock Holmes

Best Performance by an Actress In A Supporting Role in a Motion Picture

Mo'nique e un monstru in Precious. Nu am apucat sa vad Up in the Air, dar presupun ca Vera si Anna play it safe, iar Julianne si Penélope (uuuu those eyelashes :D) sunt incantatoare ca de obicei. Still, going with Mo'nique on this one.

Will Win: Mo'nique – Precious: Based On The Novel Push By Sapphire

Should Win: Mo'nique – Precious: Based On The Novel Push By Sapphire


Best Performance by an Actor In A Supporting Role in a Motion Picture


O categorie foarte solida, la care stau si cel mai bine la capitolul filme vazute. Desi toti sunt foarte buni in rolurile lor, ar fi un travesti sa nu castige Waltz (care nu e doar un dans :D). Din punctul meu de vedere, singurul lui candidat real e Christopher Plummer, din motive sentimentale ( he's 80, niciodata nu a fost nominalizat la Oscar, no Golden Globes), desi probabil e foarte bun in The Last Station.

Will Win: Christoph Waltz – Inglourious Basterds

Should Win: Christoph Waltz – Inglourious Basterds



Best Animated Feature Film

Salut revenirea celor de la Disney cu animatia hand-drawn (The Princess and the Frog), dupa ce aparent se spusese ca Home on the Range va fi ultimul de acest fel. 2009 a fost un an excelent pentru filmele de animatie - toate cele nominalizate, minus Cloudy With a Chance of Meatballs, pe care l-as fi inlocuit cu Mary and Max, ar merita incluse intr-un top 20 sau chiar top 10. Totusi si aici nimeni nu pare sa-i poata fura victoria lui Up, care nu e doar un spectacol vizual, ci e si un film plin de semnificatii. Stop-motion animation-ul in particular a avut un an bun, cu Fantastic Mr Fox, Coraline si Mary and Max - desi ma tem ca animatia aceasta e pe moarte, datorita faptului ca pentru munca depusa, filmele nu au incasari suficiente.

Will Win: Up - Walt Disney Pictures/PIXAR Animation Studios; Walt Disney Studios Motion Pictures

Should Win: Up - Walt Disney Pictures/PIXAR Animation Studios; Walt Disney Studios Motion Pictures


Best Foreign Language Film

A Prophet si The White Ribbon s-au bucurat de multa atentie la Cannes si de obicei filmele care castiga acolo nu au parte de aceeasi "dragoste" in State. Cineva a sugerat ca s-ar putea premia un film de care nimeni n-a auzit, ca sa se atraga atentia asupra lui, cum ar fi The Maid. Totusi, mizez pe ultima bijuterie a lui Almodovar.

Will Win: Broken Embraces -(Spain), The Country of Spain

Should Win: Broken Embraces -(Spain), The Country of Spain

Best Director - Motion Picture

Uuu tough one! E destul de ciudat sa fii in competitie cu directorul celui mai MARE film al anului si mai ales daca acesta se intampla sa fie fostul tau sot . Still, mi-ar placea ca Bigelow sa-i dea un low-blow lui Cameron si nu doar ca mi-ar placea, dar vad asta si ca o probabilitate destul de mare - The Hurt Locker is good and everybody knows that. Plus, vorbim despre o femeie intr-un teritoriu dominat de barbati, asa ca victoria ei ar da bine :D.

Will Win: Kathryn Bigelow – The Hurt Locker

Should Win: Kathryn Bigelow – The Hurt Locker


Best Screenplay - Motion Picture

Who knew re-writing the history would be so entertaining :D? Dupa parerea mea, Tarantino e in competitie cu Reitman. Nu m-ar surprinde insa o egalitate, ca sa fie toata lumea multumita, pentru ca daca s-ar adeveri toate predictiile mele, Up in the Air ar ramane cu zero premii, ceea ce i-ar mai diminua din buzz care si asa e in scadere. Foreigners really love Tarantino si in IB, the script is the THING. Unul dintre cele doua...sau un dark horse gen District 9 :). It's Complicated iese din discutie. Mai ramane The Hurt Locker, dar daca va castiga la Best Dir., cred ca ii ajunge :D. Reitman sau Tarantino? Hmmm....

Will Win: Quentin Tarantino - Inglourious Basterds

Should Win: Quentin Tarantino - Inglourious Basterds



Best Original Score - Motion Picture

E greu de spus, avand in vedere ca nu le-am ascultat pe toate.In timp ce score-ul lui Avatar e fitting, nu mi s-a parut atat de special cat sa merite premiul. Mai degraba Up sau Where the Wild Things Are, sincer...I'm rooting for it.

Will Win: James Horner - Avatar

Should Win: Karen O and Carter Burwell - Where The Wild Things Are



Best Original Song - Motion Picture

U2 si Paul McCartney ar putea castiga pe considerentul ca ajuta la rating ca sa urce pe scena. I See You - ah, c'mon, My Heart Will Go On 2? Mai raman Cinema Italiano si The Weary Kind, dar merg pe mana celui din urma.

Will Win:

"The Weary Kind (Theme From Crazy Heart)" – Crazy Heart
Music & Lyrics By: Ryan Bingham and T Bone Burnett

Should Win:


"The Weary Kind (Theme From Crazy Heart)" – Crazy Heart
Music & Lyrics By: Ryan Bingham and T Bone Burnett


Si rapid niste predictii si pentru categoriile TV, fara comentarii de data asta, ca nu am vazut prea multe serii in 2009 si voi fi nevoita sa ghicesc la unele categorii si pentru ca m-as lungi prea mult :P:

Best Drama Series : Mad Men
Best Actress, Drama: Anna Paquin
Best Actor, Drama: Hugh Laurie
Best Series, Comedy Or Musical: Glee
Best Actress, Comedy Or Musical: Tina Fey
Best Actor, Comedy Or Musical: Alec Baldwin
Best Mini-Series Or Movie: Grey Gardens
Best Actress, Mini-Series or Movie: Jessica Lange
Best Actor, Mini-Series or Movie: Chiwetel Ejiofor
Best Actress, Supporting Role: Jane Lynch
Best Actor, Supporting Role: John Lithgow

Sergiu
17th January 2010, 00:18
Și predicțiile mele

Best Motion Picture - Drama Up in The Air
Best Performance by an Actress in a Motion Picture - Drama Carey Mulligan
Performance by an Actor in a Motion Picture - Drama Will Win: Jeff Bridges
Best Motion Picture - Comedy Or Musical Nine
Best Performance by an Actress in a Motion Picture - Comedy Or Musical
Meryl Streep
Best Performance by an Actor in a Motion Picture - Comedy Or Musical Daniel Day Lewis
Best Performance by an Actress In A Supporting Role in a Motion Picture Penelope Cruz
Best Performance by an Actor In A Supporting Role in a Motion Picture Christoph Waltz
Best Animated Feature Film Up, deși Fantastic Mr Fox e de departe cel mai bun film, ar fi meritat și o nominalizare și chiar victoria la cea mai bună comedie fără probleme
Best Foreign Language Film Un Prophet
Best Director - Motion Picture Kathryn Bigelow
Best Screenplay - Motion Picture Nancy Meyers
Best Original Score - Motion Picture Up
Best Original Song - Motion Picture "The Weary Kind (Theme From Crazy Heart)"

Best Drama Series : Mad Men
Best Actress, Drama: Juliana Marguilles
Best Actor, Drama: Hugh Laurie
Best Series, Comedy Or Musical: Glee
Best Actress, Comedy Or Musical: Eddie Falco
Best Actor, Comedy Or Musical: Alec Baldwin
Best Mini-Series Or Movie: Grey Gardens
Best Actress, Mini-Series or Movie: Jessica Lange
Best Actor, Mini-Series or Movie: Brendan Gleeson
Best Actress, Supporting Role: Jane Lynch
Best Actor, Supporting Role: John Lithgow

irinaidu
17th January 2010, 05:20
when the fuck le-ati vazut pe toate???? i hate you !!!

Sergiu
17th January 2010, 14:08
Cine a zis că le-am văzut, doar ne dădeam cu părerea. Cu excepția categoriilor de comedie și anume la cele mai bune comedii și cei mai buni actori/actrițe de comedie (serial și film) unde am văzut cam 3-4 nu am văzut mai mult de 2 la nicio altă categorie.
Obiectivul meu e să le văd pe toate până la decernarea oscarurilor, care o să fie la cinema le văd acolo, care n-o să fie tot o să mă uit cumva la ele.

irinaidu
17th January 2010, 15:14
ok i hate you less now !!! dar atunci nu inteleg datul cu parerea. cel putin tenisfan zice nu doar ce crede ca o sa castige dar si ce crede ca ar merita. sa zici ce merita si ce nu, presupune ca ai vazut filmul inainte.

Sergiu
17th January 2010, 15:51
Nu neapărat. Adică dacă eu am văzut un film și-mi place foarte mult asta nu înseamnă că și cei 90 de membrii ai presei străine de la Hollywood merită să-i acorde atenție. Una e topul meu personal și alta e ce cred că o să acorde unii sau alții premiile. Sunt sigur că nici toți cei 90 de membri nu au văzut toate filmele.

TenisFan
17th January 2010, 17:40
I'm sure too...
Discussion between members:
- Hey dude have you watched all the movies?
- Neah mate... I only saw Inglorious basterds and i think it's teh shiznit!
- You mean to say you're not gonna watch "the others"(movie reference crap)?
- That's a no-no bro'! I'm giving my vote to Tarantino.
- Cool dog...

irinaidu
18th January 2010, 00:57
in caz ca avatar castiga pt cel mai bun film al anului va trebui sa-mi pun capat zilelor, pt ca e clar ca locuim intr-o lume de tampiti ceea ce inseamna ca sooner or later i would have to kill myself anyway. si lasa ca e nominalizat la filme, dar la regie???? regie???? what the fuck????
din pacate, nu am vazut restul filmelor nominalizate la categoria cel mai bun film, in afara de inglorios bastards, care mi-a placut f tare si in ciuda a ceea ce cred unii, nu cred ca poti sa-ti dai cu parerea despre filme pe care nu le-ai vazut,

la comedie am vazut julie si julia si 500 days of summer si mi-au placut ambele dar nu m-au dat pe spate. si am vazut si hangover pe repede inainte si nu inteleg ce dracu cauta acolo, it's retarded. asa,... si i-au furat tigrul lui tyson??? si ar trebui sa rad???
nu am vazut nici unul din filmele in care joaca barbatii nominalizati la cel mai bun actor intr-o drama.
la actrite - am vazut blind side, mi-a placut sandra, dar filmul e slab de tot. si am vazut si an aducation si mi-a placut carey mulligan dar filmul e de asemenea bla, bla.

la actori in comedie - eu i-as da premiul lui joseph gordon levitt pt ca il iubesc. over !!! dar l-am gasit f simpatic si pe downey in sherlock holmes.
la actrite in comedie - the proposal - really??? ce dracu nu s-au facut si filme anul asta???

trebuie sa mai vad filme din lista ca poate dau din greseala si peste unul care nu e complete crap.

ps : dog, still not sure how you choose to make a top of what you saw and what you didn't.

buticut
18th January 2010, 06:39
in caz ca avatar castiga pt cel mai bun film al anului va trebui sa-mi pun capat zilelor,

Please,don't :(!

Grinco
18th January 2010, 12:44
Au ajuns si Globurile sa fie de toata jena...

relansat
18th January 2010, 13:17
avatar si the hangover :D

TenisFan
18th January 2010, 14:27
Nu sunt total irecuperabili. Sau sunt? :shocked: Oricum au dat premiu la "Das weisse band" deci o umbra de indoiala asupra "dam premii datorita vanzarilor" se poate asterne... Catastrofal e faptul ca au dat regia la Cameron.

relansat
18th January 2010, 14:37
un dezastru complet, daca au luat premiu ptr regie :)
super tare downing jr, in alta ordine de idei.

Cristina
18th January 2010, 14:39
nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi la oscaruri:(...

relansat
18th January 2010, 14:40
avatar, avatar, avatar ... beacsss !

intr`adevar un film misto, da` overrated :drak:

Sergiu
18th January 2010, 14:49
Ce v-am zis că dau premiile fără să vadă filmele. Evident că la Avatar s-au dus cu toții și de aia a ieșit așa.

relansat
18th January 2010, 14:59
sergiu, acest al doilea silviu brucan al romaniei. nimic nu stiti :mda:

irinaidu
18th January 2010, 15:00
stau si meditez - sfoara legata de calorifer, gaz din aragaz.....

relansat
18th January 2010, 15:05
ha ? :o:

irinaidu
18th January 2010, 15:07
relansat, am zis ca ma sinucid si acum meditez asupra metodei.

relansat
18th January 2010, 15:08
de ce , esti fana twilight? :cry:

chiar, mizeria aia n`a luat nimic? :happy

irinaidu
18th January 2010, 15:10
nu am inteles faza cu twilight??? acum am scos si satarul, sa te tai si pe tine pe insinuare. :P

relansat
18th January 2010, 15:16
abia acu` am cetit ce`ai postat mai sus :D
n`are sens sa te sinucizi , parerea mea :drak:

TenisFan
18th January 2010, 16:44
Irina ai vazut toate metodele de curmare a vietii porcului din "Amintiri din epoca de aur"? Par asemanatoare cu ale tale. Doar auto-strangularea mai trebuia propusa si tacamul era complet. :D

buticut
18th January 2010, 19:26
nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi la oscaruri:(...

Chill out, it won't be the same. Daca va fi, imi pun si eu capat zilelor :cry:.

iuli
18th January 2010, 19:34
Imi explica si mie cineva cum de a castigat The Hangover la comedy or musical? Voua vi s-a parut funny? Daca da, va rog sa-mi spuneti si mie 3 momente unde as fi putut sa rad. Multumesc anticipat.

Si Avatar la best movie...hmm, not.

Robert Downey jr. a fost chiar super, nu i-am vazut pe ceilalti, parca, dar totusi cred ca e meritat, a jucat foarte bine. Parerea mea.

zebe
18th January 2010, 19:47
Mie mi s-o parut destul de funny. Oricum, eu as fi acordat premiul lui (500) Days Of Summer. Nu de alta, dar doar pe astea le-am vazut. Si vad ca se poarta sa te uiti doar la o parte din filme si sa le premiezi doar pe alea. :D

Hai mai, sa nu va aud ca va sinucideti. Mai bine ii sinucidem pe aia care aleg astfel de filme. :D

White Shadow
18th January 2010, 20:26
Avatar :yeah: :yeah::yeah:

sa vina oscarul :yeah:

irinaidu
19th January 2010, 15:37
Chill out, it won't be the same. Daca va fi, imi pun si eu capat zilelor :cry:.

deci punem de o sinucidere in masa??? dar eu zic sa lasam si bilet sa stie si cameron ca el ii de vina :P

si am si eu aceeasi intrebare cu iuli, ce dracu a fost funny in the hangover. eu nu am reusit sa ma uit de un capat la altul, am tot dat inainte. plus aparea si tyson in film, numai pt asta si merita sa dau mai departe.
am vazut si 500 days of summer pt ca imi place teribil joseph gordon levitt dar filmul nu m-a dat pe spate. nu a fost nici foarte amuzant dar nici foarte emotionant si cred ca puteam sa traiesc si fara sa-l vad. dar mi-a placut momentul de final cand ea ii explica de ce altul si nu el.

relansat
19th January 2010, 17:06
Imi explica si mie cineva cum de a castigat The Hangover la comedy or musical? Voua vi s-a parut funny? Daca da, va rog sa-mi spuneti si mie 3 momente unde as fi putut sa rad. Multumesc anticipat.

Si Avatar la best movie...hmm, not.

Robert Downey jr. a fost chiar super, nu i-am vazut pe ceilalti, parca, dar totusi cred ca e meritat, a jucat foarte bine. Parerea mea.

pai daca n`ai ras, poate`ai plans si au gresit astia incadrarea. sa fim seriosi oameni buni, 9/10 persoane vor spune ca le`a placut filmul. am fost in sala si toata lumea, dar absolut toata lumea a ras. cea mai tare comedie vazuta la cinema :D ... daca nu ti`a placut tie, asta`i alta poveste, pana mea, ai standarde inalte :drak:

Lucian86
19th January 2010, 17:27
pai daca n`ai ras, poate`ai plans si au gresit astia incadrarea. sa fim seriosi oameni buni, 9/10 persoane vor spune ca le`a placut filmul. am fost in sala si toata lumea, dar absolut toata lumea a ras. cea mai tare comedie vazuta la cinema :D ... daca nu ti`a placut tie, asta`i alta poveste, pana mea, ai standarde inalte :drak:

Eu am ras si cand baiatul ii facea poze cu telefonul acelui "idiot" :ras-plans: