PDA

View Full Version : SS Lazio Roma



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

MaPaX
25th May 2003, 15:05
S.S. L A Z I O ROMA - esti fan Lazio? Atunci apasa aici ca sa vezi prima pagina in romana dedicata clubului Lazio si primul Fan Club S.S. Lazio din Romania.

www.lazio.go.ro

inter
26th May 2003, 10:20
S.S.C. LAZIO ROMA :happy
(societa sportiva calcio) e mai corect :D

MaPaX
26th May 2003, 12:01
Intra pe www.sslazio.it sa vazi ca ii spune societatea sportiva lazio din Roma .

inter
26th May 2003, 12:24
LAZIO SOCIETA SPORTIVA S.p.A. =inregistrarea de la Lega Calcio :D:D

sickboy
26th May 2003, 23:52
Adevarat a inviat ! LOL

Imi aduc aminte de chipa lui Lazio de prin '95,cu Signori,Gascoigne,DiMatteo,Boksic,Nedved...ce echipa era,pacat ca nu au cistigat nimic atunci...

Edgar
27th May 2003, 01:26
Cum decurge planul Baraldi (sper ca am scris bine)? Shtiu ca Lopez shi Stankovic nu l-au acceptat shi vor pleca. Lopez la Valencia din cate am intzeles.

MaPaX
23rd June 2003, 00:58
Cine este fan al clubului din Serie A, S.S. L A Z I O ROMA sa inceapa sa discute despre acest club.

rasheedkpenny
23rd June 2003, 10:24
Credeam ca forumul suporter e doar pentru echipele din Divizia A... :?

In fine!

MaPax eu stiam ca stelistii sunt fani Lazio, nu rapidistii! Parca Rapid era ceva gen A.S. Roma... Cum de esti fan S.S.?

inter
23rd June 2003, 11:07
mai e deschis topicul asta si pe international :D :D :D
oricum lazio nu are prea multi suporteri :D :D :D

Ayrton
23rd June 2003, 11:29
Da, si facut tot de acelasi user...
Oricum, daca merge Mutu la Lazio o sa scriu si eu pe topicul asta...

MaPaX
23rd June 2003, 15:15
Salutare tuturor ! Lazio are peste 80 de fani siguri in Romania ( www.lazio.go.ro/fanclub.html ) si eu is fan Internazionale Milano ( www.marius.go.ro/despre.html - pt. a vedea echipele cu care tin eu is peste 10) . Mutu are sanse de a veni la Lazio pt. ca au facut rost de investitori.
www.lazio.go.ro

MaPaX
23rd June 2003, 15:34
As dori ca toti vizitatori acestui site (Onlinesport.Ro), sa viziteze site-ul www.lazio.go.ro daca doresc si neaparat fani laziali sa il viziteze si aici sa imi spuneti ce perere aveti despre stirile de pe www.lazio.go.ro/stiri !

MaPaX
29th June 2003, 15:00
Lazio il vrea pe Sonck --- Liverani nu vrea la Udinese --- Sorin a revenit

Oddo dorit la Juve --- Mendieta la Inter --- Fiore si Simeone raman --- Simeone la Atletico?

Pentru mai multe detalii viziteaza www.lazio.go.ro/stiri !

inter
5th July 2003, 11:53
Bernardo Coraddi este dorit de juve :(

DRAGOS
5th July 2003, 14:19
E o echipã frumoasã , cu multe vedete, dar pãcat cã are probleme financiare. Ce se întâmplã cu Jaap Stam? A plecat? Sincer sã fiu e a 2a echipa din Europa care îmi place [dupã JUVE :P ]

FORZA LAZIO!!!!! /hello

MaPaX
5th July 2003, 22:04
De la Lazio a plecat numai Lazetic (care s-a reantors la Como), Marchegiani (Chievo) si Concetti (Perugia) in nschimb a venit un fundas de la Bari, Duccio Innocenti

DRAGOS
5th July 2003, 22:25
Mersi pentru informaþie!!!! :bere: :ok:

MaPaX
6th July 2003, 00:25
Cu placere, DRAGOS!
Daca mai doresti si alte informatii despre S.S. L A Z I O ROMA - www.lazio.go.ro/stiri

inter
7th July 2003, 17:35
se trateaza transferul lui Zauri de la Atalanta

MaPaX
7th July 2003, 22:15
Mersi inter! Dar eu stiam despre asta si mai sunt si altele s-ar putea sa plece stam, favalli si Lopez s-ar putea sa ramana daca va fi imprumutat mediete.............. www.lazio.go.ro/stiri !

inter
9th July 2003, 09:10
Lopez pleaca inapoi la Valencia

MaPaX
11th July 2003, 23:30
Doua lucruri a cerut Mutu ca sa ramana la Parma: o marire cu 600.000 de euro a salariului anual si banderola de capitan de echipa. In caz contrar, Adi are ca optiune Lazio, transfer despre care fratii Becali sustin ca " e ca si perfectat " .
" Nu e exclus ca Mutu sa fie viitorul capitan al Parmei dupa plecarea francezului Sabri Lamouchi. Imi place cand un jucator isi asuma responsabilitati. Am vorbit cu Adrian despre cererea lui si i-am spus ca il voi sustine in demersul sau. Decizia finala va apartine jucatorilor " , a declarat Claudio Prandelli, presedintele parmegian.

www.lazio.go.ro/stiri

MaPaX
11th July 2003, 23:32
Luca Baraldi spune pentru a suta oara ca Stam si Stankovic nu is de vanzare : " Nu ii vom vinde nici pentru 25 de milioane de euro sau mau mult. Vor fi in primul 11 a lui Lazio " .
Despre achizitionarea lu Mutu: " Este o situatie blocata (Lopez), la fel si cu Albertini (Favalli)" .

Claudio Lopez se antreneaza cu echipa in Figo di Fassa . Mancini spune: " El este aici cu noi si face parte din echipa noasra . Am auzit ca Lazio s-a inteles cu Valencia, dar Lopez are ultimul cuvant de spus " .

www.lazio.go.ro/stiri

MaPaX
11th July 2003, 23:38
Luca Baraldi spune pentru a suta oara ca Stam si Stankovic nu is de vanzare : " Nu ii vom vinde nici pentru 25 de milioane de euro sau mau mult. Vor fi in primul 11 a lui Lazio " .
Despre achizitionarea lu Mutu: " Este o situatie blocata (Lopez), la fel si cu Albertini (Favalli)" .

Claudio Lopez se antreneaza cu echipa in Figo di Fassa . Mancini spune: " El este aici cu noi si face parte din echipa noasra . Am auzit ca Lazio s-a inteles cu Valencia, dar Lopez are ultimul cuvant de spus " .

www.lazio.go.ro/stiri

MaPaX
11th July 2003, 23:42
Cei de la echipa Lazio s-au inteles cu echipa care a retrogradat in Serie B, Atalanta asupra transferului jucatorului, Luciano Zauri .
Echipa de pe Bergamo va primi pe fundasul care a venti liber de contract la Lazio de la Bari, echipa din Serie B, Duccio Innocenti si in plus va primi 3 milioane de euro .

S-a blocat transferul lui Dabo .

Cei de la Lazio se vor intalni cu cei de la echipa spaniola, Atletich Bilbao pentru a-l imprumuta pe mijlocasul, Gaizka Mendieta

www.lazio.go.ro/stiri

MaPaX
12th July 2003, 22:13
Internationalul roman al Parmei are mari sanse de a semna curand pentru Lazio, urmand a deveni astfel "dusmanul" lui Cristi Chivu in derbyurile romane .
Dupa ce transferul lui Cristi Chivu la as roma a devenit un lucru cert, realizat in mai putin de 24 de ore, acum, un alt star "tricolor" este foarte aproape de a-si face bagajele, si tot pentru un club din capitala Italiei. Este vorba de golgeterul Parmei, Adrian Mutu, a carui trecere de la actuala sa formatie la Lazio este socotita tot mai veridica de mass-media peninsulara. Am putea avea astfel, din toamna, un derby romanesc in Cetatea Eterna, in care fundasul Romei, Chivu, sa incerce sa-l stopeze din drumul spre gol pe varful lazialilor, Mutu.
Pentru mai multe detalii:
www.lazio.go.ro/stiri

MaPaX
12th July 2003, 22:16
Cei de la clubul italian de fotbal din Serie A care a ratat sansa de a juca in Cupa UEFA, Chievo Verona au spus ca mijlocasul intalian care se afla sub contract cu gruparea laziala, Roberto Baronio este imprumutat pentru un an la Chievo .
Talentatul, dar temperamentalul mijlocas de 25 de ani este de acord pentru a merge la Chievo deoarece este sigur ca va fi titular si va trebui sa joace cat mai multe meciuri si cat mai bine pentru a avea experienta si pentru a juca la clubul Lazio .
Acum 2 ani la debutul sau la Lazio, Baronio nu a jucat bine si a fost imprumutat sezonul trecut la echipa Perugia, echipa care l-a lansat si unde a inceput sa joace bine .

MaPaX
12th July 2003, 22:17
Internationalul chilian al echipei Lazio, David Pizarro a confirmat transferul sau pe Stadio Olimpico .
" In sfarsit, sunt lazial " spune mijlocasul chilian care are 23 de ani . " Am semnat pentru 5 ani si acum este timpul ca Lazio si Udinese sa se inteleaga " , a spus mijlocasu chilian al echipei Lazio, David Pizarro .
Mijlocasul coordonator si-a vazut visul sfarsit cand a auzit ca mijlocasul echipei Lazio, Fabio Liverani a refuzat sa mearga la Udinese .
Pentru mai multe detalli despre acest articol
www.lazio.go.ro/stiri/87.html

inter
19th July 2003, 10:07
Inzaghi si Stankovic au semnat golurile in partida Lazio-Chelsea 2-0 :D

MaPaX
19th July 2003, 11:52
Stiu inter !
pt. a vedea si formatiile viziteaza www.lazio.go.ro/chelsea.html !

inter
19th July 2003, 13:52
ai noroc ca tii cu Lazio :happy :happy :happy
Castroman a acceptat sa se transfere la Udinese, in schimbul lui sosind Pizzaro si Jorgensen :thinkso:
si pana la urma vad ca aveti un site actualizat /hello , dar sunteti prea "rai" cu romanii :thinkso:
mai vine Mutu la voi ?

inter
22nd July 2003, 15:04
hai ca pe asta nu o aveti pe site :happy :happy :happy
Mancini vrea sa-i achizitioneze la pachet pe Coco,Cannavaro si Recoba :P
aveti atatia bani ? :thinkso:

Dorin
22nd July 2003, 17:41
Curios debut al lui Chivu care este eliminat pentru cumul de cartonase galbene in meci amical !!!E chiar asa de emotionat ?!?Sper sa-i treaca pina campionatul incepe pe bune . Si e posibil sa fie si mai tarziu cind e rost de greva in serie A din motive de televiziune... :yeah: Dorin

inter
22nd July 2003, 17:44
basca ca se discuta ca de la anu serie B sa aiba 24 de echipe :) , sa vezi ce apa la moara i se da lui Nasu :D :D :D , cu marirea nr. de echipe competitoare

MaPaX
22nd July 2003, 22:07
Achizitiile oficiale al echipei Lazio: fundasul Luziano Zauri si Mijlocasul francez Ousmane Dabo (Atalanta), portarul Matteo Sereni (Ipswich Town), portarul Fabrizio Casazza (Sampdoria) si mijlocasul Demetrio Albertini (AC MIlan) . Daca sunteti laziali intrati pe pagina www.lazio.go.ro si votati cea mai buna achizitie a Biancocelestilor de pana acum !

www.lazio.go.ro

www.lazio.go.ro/stiri

Ayrton
23rd July 2003, 11:32
O sa se imputineze drastic numarul suporterilor laziali din Romania avand in vedere ca dusmanii de la Roma l-au luat pe Chivu... Poate doar venirea lui Adi Mutu sa echilibreze balanta...

inter
25th July 2003, 19:16
Lazio: Mancini "Benfica squadra difficile, ma il rischio c'era"
25/07/2003 17:56.49

Ma il tecnico ha fiducia: "Meglio giocare la prima in casa e il ritorno fuori"

Roberto Mancini accetta di buon grado lo scontro che la 'sua' Lazio dovrà sostenere contro il Benfica per il 3° turno dei preliminari di Champions League. Il tecnico biancoceleste commenta: "Si tratta di una squadra molto difficile da affrontare. Avremmo potuto incontrare un avversario più abbordabile, ma il rischio di un match duro c'era". Mancini vede anche il lato positivo del confronto: "E' meglio giocare la prima in casa e il ritorno fuori".

Ha parlato anche il segretario generale e direttore organizzativo della Lazio Giovanni Gardini: "Il Benfica è una squadra di grade fascino e tradizione. La nostra società ha attraversato momenti difficili, ora si è risollevata anche grazie alla collaborazione dei giocatori, ma è indubbio che la partecipazione alla Champions sia importantissima per noi".

asta pentru prietenii laziali din partea interistilor :thinkso:
FORZA LAZIO!

inter
4th August 2003, 14:53
Marco Simone este pe lista celor de la Lazio :happy

Ayrton
4th August 2003, 15:11
Pai dupa albertini era normal sa fie si Simone...
Urmatorul pe lista... Marco van Basten! :D

Ayrton
14th August 2003, 15:45
Greu cu Benfica (3-1), si doar golul din ultimele minute a lui Sinisa Mihajlovici a dat sansele de partea italienilor, ca altfel, era greu pt laziali.
Iata si echipa:

1 Peruzzi
4 Albertini
5 Zauri
7 Claudio López
9 Corradi - gol
10 Stankovic
11 Mihajlovic - gol
14 Fiore - gol
19 Favalli
22 Oddo
31 Stam
Rezerve
33 Sereni
16 Giannichedda
20 Liverani
21 Inzaghi
24 Fernando Couto
32 Mendieta
53 Sérgio Conceição

MaPaX
28th August 2003, 18:56
Grupa G: Lazio, Chelsea, Sparta Praga si Besiktas.

inter
5th November 2003, 08:16
Cum puteti sa reprezentati Serie A in CL la un asemenea nivel ? :evil:

ce ati facut aseara cu Chelsea va ramane in istorie :x :x

4-0 :evil: :evil: :evil: ar trebui sa va desfintati dupa acest rezultat :evil:

the lion king
5th November 2003, 09:11
INTER,nu te mai bucura,a fost candva inter-MILAN 0-6!!!!!!!!!!!!!!!!

inter
5th November 2003, 09:14
te inseli, nu ma bucur 8) , lasa rezultatele din campionatul intern la o parte , vorbim despre reprezentarea la nivel european :) , iar ce sa intamplat la voi aseara e .......CATASTROFA !

IlMILAN
5th November 2003, 09:57
Pacat de Lazio vroiam sa fie invers ....asta e :(

the lion king
5th November 2003, 15:26
INTER,te inseli,eu nu sunt lazial,documenteaza-te te rog.Sunt "verisorul"
tau de la AC MILAN.A fost un dezastru pt Lazio dar nu sunt in masura interistii sa vorbeasca pt ca sunt in aceeasi oala si niciodata nu e prea tarziu.Nu te supara!

FORZA MILAN!

inter
5th November 2003, 18:57
Muzzi si C.Lopez sunt indisponibili pt. confruntarea cu Roma de duminica :thinkso:

inter
5th November 2003, 19:12
the lion king a spus:


INTER,nu te mai bucura,a fost candva inter-MILAN 0-6!!!!!!!!!!!!!!!!



verisorule daca memoria nu-mi joaca feste in Serie A procentajul intalnirilor directe dintre Inter si milan este :
victorii Inter = 35,66%
victorii Milan = 30,76%
egaluri = 33.56%

goluri marcate de Inter = 200
goluri marcate de milan = 188

total meciuri jucate 143

deci mai aveti de luptat :drak: :drak: , iar despre catastrofe ale lui milan in meciurile directe o sa incerc sa ma documentez :yeah: :yeah:

MATRIX98
5th November 2003, 22:23
the lion king, sincer sa fiu eu stiu ca a fost candva milan - juve 0-6 cu vieri si amoroso in rol de calai, iar baresi si wierchowood(nu jtiu sigur cum se scrie) in rol de maimutoi. Normal ca am tinut cu milan atunci, ca imi e mai simpatica decat juve. La meciurile directe dintre inter si milan, asa stiam si eu, cum e statistica pe care a aratat-o inter, e mult superioara inter. Nu stiu care a zis ca lazie are putini suporteri in Romania. Tin sa-l anunt ca suporterii bianco-celesti sunt singurii organizati din Romania, si pe deasupra si cei mai multi. Cred ... , sincer nu ami stiu sigur daca lazie sau milan are cei mai multi, cert este ca`s organizati.
Dupa meciu de aseara cu Chelsea incep sa-i simpatizez pe laziali...normal doar cand fac meciuri destea. De abia astept derby-ul de duminica cu AsR
Pronostic 1-0 ptr Roma !

IlMILAN
6th November 2003, 10:43
despre catastrofe ale lui milan in meciurile directe o sa incerc sa ma documentez :yeah: :yeah:

In ce priveste procentajele nu te contrazic dar in meciurile directe voi ati pierdut cel mai rusinos....0-6. Daca nu crezi itzi dau un link unde e o poza cu tabela :D :D :D

IlMILAN
6th November 2003, 10:47
the lion king, sincer sa fiu eu stiu ca a fost candva milan - juve 0-6 cu vieri si amoroso in rol de calai,

Rectifica te rog 1-6. :(
Iar in ce priveste pe Lazio , o sa va plang de mila dumineca. :P

the lion king
6th November 2003, 10:55
Cum ziceti voi fratilor dar tot MILAN e CAMPIOANA EUROPEI!!!!

MATRIX,cat a fost scorul dintre as roma si valencia din editia trecuta a Champions League?Parca 0-3!!!!...si felul cum v-a umilit CAREW!!!

MATRIX98
6th November 2003, 19:03
the lion king , in editia trecuta a champions league Roma - Valencia 0-1, cu un gol anemic a lu` Carrew, o singura ocazie de poarta au avut si au inscris , si in retur , Valencia - Roma 0-3 , 2 goluri Totti, unu Emerson. Valencia, la ea acasa nu a reusit sa faca nimic, mai mult cand a fost Totti schimbat, jur ca tot stadionu s-a ridicat in picioare si l-a aplaudat. A doua zi scria in ziar ca a fost primul jucator "dusman" pe care l-au aplaudat valencienii la scena deschisa.
I|Milan, sorry ai dreptate, acum imi amintii 1-6, gol Simone daca nu ma insel,unu superb de la vro 18 m .Cred ca tin minte bine .Despre derby-ul de duminica mai vb dupa meci !:)

inter
6th November 2003, 19:08
bate Roma , unul din goluri fiind opera lui Totti :yeah: :yeah: :yeah:

MATRIX98
6th November 2003, 19:12
bate Roma , unul din goluri fiind opera lui Totti :yeah: :yeah: :yeah:

AMIN!!!

Edgar
8th November 2003, 15:00
8 etape de suspendare pentru Mihajlovic.

DRAGOS
9th November 2003, 19:35
.....si 15.000 de euro amenda (parca :? )


Atacantii echipei Lazio Roma, Claudio Lopez si Roberto Muzzi, sunt indisponibili pentru derby-ul cu AS Roma, formatia internationalului roman Cristian Chivu, programat duminica in cadrul etapei a 9-a a campionatului Italiei. O veste buna pentru Roma dar alta si mai buna pentru Lazio e ca nici Chivu nu poate evolua (luxatie la umarul drept).

MATRIX98
10th November 2003, 00:19
2-0 per la ROMA . Ma come mi dispiacci ... :))))))))))))))))))))))))))

DRAGOS
12th November 2003, 16:59
Fundasul echipei italiene Lazio Roma, Sinisa Mihajlovici, nu va face recurs la UEFA dupa ce a fost suspendat opt etape in cupele europene deoarece l-a scuipat si l-a bruscat pe jucatorul roman Adrian Mutu (Chelsea Londra).
GOLUL lui Mancini= mai mult decat superb ,magnific!!!!!!
N-aveti ce comenta!!!!!



Sezonul acesta Roma pare o echipa dificila care va pune mari probleme lui Milan si Juve (la fel ca si Parma) si de aceea nu trebuie sa fiti dezamagiti ca ati pierdut!!!!! Ati jucat bine contra unei (super)puteri!!!!

madridIZA
30th November 2003, 23:07
Mihajlovic e un nesimtit! Sa va spun ce o zis o colega sa va transmit voua, lazialilor: ca aveti cel mai sexy antrenor din lume....... :D
Imi pare foarte rau ca Lazio are o echipa cu prea multi batrani (ex Mihajlovic, Couto) si cu MARI probleme financiare. Mi s-a rupt sufletul la meciul cu Besiktas si cu Siena sa vad ca bietu' Mancini nu avea pe cine sa bage in teren :(

TARAN
10th December 2003, 10:33
hehehe, LAZIO ramane acasa, nu merge mai departe in CL (ca de obicei) si pe merit.

la cum joaca astia fotbal, cu scuipaturi, simulari in careu, trageri de timp si fff multe faulturi, nu merita sa joace nici macar pe teren.

si o spun fara nici un fel de rautate, sunt doar obiectiv.

DRAGOS
10th December 2003, 14:27
Nici macar Cupa Uefa pentru o formatie cu pretentii ca Lazio e un dezastru financiar de proportii imense.

madridIZA
12th December 2003, 22:49
NU ar fi meritat sa mearga mai departe. Hai, cu Chelsea o pierdut, is o trupa de superstaruri acolo, dar cu Besiktas si cu Sparta Praga trebuia sa faca mai mult! Sper ca macar in liga si in cupa sa faca ceva mai bun. Cat despre fotbalul pe care il joaca, Mihajlovic a scuipat, e un bou, dar asta nu inseamna ca intreaga echipa e la fel. Dar faza e ca pe multi iar fi durut in ... daca el ar fi scuipat pe altcineva, dar l-a scuipat pe marele Mutu "sex-simbolul" Romaniei. De asta multi dintre voi sunteti anti-lazio. Despre simularile in careu.....Juve si Milan is campioane acolo. Mai ales Milan prin Inzaghi, dar nu numai....
Shi all of ya Lazio haters, de ce drqu puneti mesaje pe thread-ul asta. Faceti unul anti_lazio si facetzi ce vreti acolo!

ady_azzuro
18th December 2003, 17:19
http://www.geocities.com/universitateacraiova/scrisori.htm

Aici este un banner al galeriei Laziale, sa imi spuneti ce credeti despre el :cool:

Swordlord
19th December 2003, 04:40
Nici eu nu ma asteptam sa piarda Lazio in Cehia. Umilitor pentru o echipa italiana!

madridIZA
19th December 2003, 23:20
Ce dracu inseamna aia? eu nu stiu italiana....

ady_azzuro
19th December 2003, 23:27
Inseamna....ceva rau...niste juraturi in italiana...nu am voie sa le postez pe forum, dai un pm lui inter si iti va spune el :)

ady_azzuro
22nd December 2003, 00:21
Lazio 2 - 1 Inter Milan

Marcatori:

30' [0 - 1] Christian Vieri

43' [1 - 1] Bernardo Corradi

82' [2 - 1] Luciano Zauri

Felicitari Lazio :)

Swordlord
24th December 2003, 03:29
Da, bravo lor ca au reusit sa bata o echipa foarte in forma. Si fara Peruzzi!

madridIZA
26th December 2003, 23:07
in orice caz, sereni asta e aerian complet! trebuie sa se intoarca angelino!

MaPaX
16th January 2004, 11:30
Problemele financiare in care se afla clubul italian, Lazio ar putea duce la vanzarea multor jucator importanti. Stankovic este aproape de a semna un contract cu echipa Inter si Corradi ar putea pleca de la Lazio, este dorit de Juventus.
Intr-un comunicat de presa cei de la Lazio au precizat ca fundasul olandez, Jaap Stam nu este de vanzare si ca ei nu negociaza cu nici un club transferul olandezului

MaPaX
23rd January 2004, 14:50
Lazio il vrea pe Mirel Radoi

IlMILAN
23rd January 2004, 16:38
Mapax de unde ai scos stirea asta? e valabila ...sau ai vb cu gabilove:D

MaPaX
23rd January 2004, 16:42
Dintr-un ziar nu stiu daca pot sa-i dau numele :P dar il voi da :ProSport (site-ul) :)

Swordlord
23rd January 2004, 22:47
Zvonurile astea nu prea sunt bune. Mai bine s-ar scrie in ziare si pe site-uri numai despre adevaruri. (Ar iesi niste ziare cam subtiri, nu?)

MaPaX
25th January 2004, 18:20
Lecce Lazio
0 1 Aparecido Rodriguez Cesar 56
Marco Cassetti 60 :rosu:

Swordlord
27th January 2004, 07:54
Lazio se anunta un candidat serios pentru locul 4. Cine o sa iasa? Parma, Inter sau Lazio? (In momentul de fata, as inclina spre Lazio, sa fiu sincer.)

MaPaX
1st February 2004, 18:05
Lazio [1 - 1] Sampdoria

9' [1 - 0] Stefano Fiore
47' [1 - 1] Fabio Bazzani

MaPaX
5th February 2004, 00:03
Milan - LAZIO, joi in direct pe Rai Uno la ora 22:00

Swordlord
5th February 2004, 07:23
Ceva pronosticuri?

raduia82
5th February 2004, 15:03
Lazio mare belea esti.Am pierdut bani din cauza ta.Am zis ca bati pe Sampdoria si tu ai facut egal.Rusinica

MaPaX
5th February 2004, 23:54
AC Milan [1 - 2] Lazio

1' [0 - 1] Stefano Fiore
36' [0 - 2] Fernando Couto
45' [1 - 2] Filippo Inzaghi

Swordlord
6th February 2004, 03:05
Trebuia sa pariezi pe meciul de la Milano, raduia82. Ai fi facut ceva bani... :D

PedrO
29th February 2004, 03:13
io tot LAZIAL sunt
LAZIO il primero amore non si scorda mai

Swordlord
29th February 2004, 09:45
Sper sa nu pierdeti cu Milan azi.

cocomic
29th February 2004, 18:11
iar apar toti fanii roma (de fapt gresesc, fanii b1 tv care ni-i baga pe gat cu tot cu cristi chivu) si posteaza la fiecare echipa cu care are meci milan...

noroc ca jucati de doua ori pe an cu milan, ca asa va creste numarul de posturi pe threadul cu lazio... pacat ca lasati pe altii sa va faca treaba...

acuma ar trebui sa zic si eu: sper sa-i bateti pe roma in meciul direct pe care o sa-l aveti... ce ziceti, cum suna?...

FORZA MILAN!

cocomic
29th February 2004, 23:37
a fost un meci interesant din punct de vedere al duelului non-verbal... din nou (pentru a cata oara), au decis jucatorii extraordinarii ai milanului, care ies pe rand la rampa... de data asta a decis seedorf, care a fost motorul echipei...

am asteptam sa fie un meci greu, nu ma asteptam de la lazio sa fie asa porniti sa distruga tot, pana la urma a iesit bine... in astfel de meciuri, diferenta o poate face doar un moment de inspiratie...

norocul a fost cu cei mai buni...

FORZA MILAN

inter
22nd March 2004, 10:35
mare scandal declansat in Italia in urma intreruperii partidei din cauza dorintei suporterilor, care au folosit ca mijloc de "intimidare" declaratia referitoare la decesul unui copil in timpul interventiei fortelor de ordine, lucru dezmintit de Politia Italiana...

Pana la urma se pare ca se vor lua masuri dure impotriva gruparilor ultras ale celor 2 formatii ...
Ultrasii romani au intrat pe teren si si-au silit jucatorii sa nu accepte continuarea partidei .

inter
22nd March 2004, 10:42
Arbitrul Rosseto, impreuna cu, capitanii celor 2 echipe: Totti si Mihailovici au fost chemati la chestura pt. a da declaratii

realmadrid.com
22nd March 2004, 21:18
da asta a fost tare rau. au vazut ca fac egal si au bagat-o pasta.
deci faza cu copilul nu e adevarata?

N0_NaM3
22nd March 2004, 22:20
Ma` dar nu aveau nici un motiv sa declansheze un asemenea zvon ...poate ca s`a intamplat ceva..ati vazut ce batalii au avut loc dupa meci ?...Ceva tot trebuie sa fie...

inter
23rd March 2004, 10:51
http://www.gazzetta.it/gazzetta/common/area_gazzetta/gallerie/calcio/2004/marzo/roma/galleria/jpg/image12.jpg

iata ce a fost in afara stadionului
http://www.gazzetta.it/gazzetta/common/area_gazzetta/gallerie/calcio/2004/marzo/roma/galleria/jpg/image11.jpg

si pe stadion

Swordlord
23rd March 2004, 10:58
Rusine sa le fie! Pentru un zvon absolut neadevarat... Ar fi trebuit sa-i evacueze de urgenta pe fanii Romei -- da, cu forta, daca ar fi fost nevoie -- si sa se continue meciul.
Acum pe cine dracu' sanctioneaza?

Si in fond, ce atata scofala chiar daca ar fi murit un copil? In Africa, mor mult mai multi in fiecare zi.

inter
23rd March 2004, 11:05
Galliani a declarat ca el si-a dat acordul pt. intreruperea partidei , oricum atitudinea suporterilor celor 2 echipe a fost una .... greu de clasificat.
Toate magazinele din jurul stadionului au fost devastate.

Swordlord
23rd March 2004, 11:11
Da, a fost ceva urat acolo.
Dar stai un pic. Si fanii lui Lazio au vrut intreruperea jocului?

inter
23rd March 2004, 11:26
da, ambele galerii au dorit intreruperea jocului.
jucatorii romei au fost si ei de acord in timp ce lazialii au dorit sa reia partida.

inter
23rd March 2004, 18:56
Presedintele Sindicatului din Politia Italiana Giampaolo Tronci , cere in numele sindicatului demisia lui Galliani pt. "atac la adresa autoritatii si subminarea pozitiei politiei "

detalii la :
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=51393

:D:D:D

realmadrid.com
23rd March 2004, 21:15
foarte bine:):)

Swordlord
24th March 2004, 10:52
Galliani n-ar fi trebuit sa opreasca meciul, asta e si parerea mea.

inter
24th March 2004, 18:32
conform cercetarilor facute de contrainformatiile italiene, intreruperea meciului a fost pusa la cale de gruparile ultras ale celor 2 formatii , acesta rezultand in urma cercetarii tuturor apelurilor telefonice si sms date in timpul meciului precum si a vizionarii imaginilor filmate de camerele de supraveghere ale sectoarelor unde se aflau gruparile ultras.

Swordlord
25th March 2004, 06:31
Deci e clar. Sa se joace cu portile inchise pe Olimpico. :cool:

ady_azzuro
25th March 2004, 18:04
O duc cam rau fratii Craiovei :evil:

inter
7th June 2004, 18:14
Lazio: fiducia dagli imprenditori romani
07/06/2004 13:37.42
Alcuni di loro entreranno nella società biancoceleste

La Lazio (servono subito 80 milioni di euro) ha ricevuto una buona notizia circa il suo futuro: nel corso di un incontro nella sede della Camera di commercio di Roma, presente il sindaco Walter Veltroni, il presidente della Camera di commercio, Andrea Mondello, il presidente e l`amministratore delegato della società sportiva Longo e Masoni, alcuni importanti imprenditori della capitale hanno dato il loro assenso ad entrare nella società romana.

Il primo passo lo farà Federlazio, che nelle prossime ore costituirà una società che farà da capofila agli azionisti imprenditori suoi associati. Una scelta e una modalità che è condivisa da altre associazioni imprenditoriali presenti all`incontro (Acer, Confesercenti, Cna, Confcommercio).

Soddisfatto il sindaco Veltroni: "Un passo avanti rilevante, la realizzazione di un modello di public company che vede la forte partecipazione dei tifosi ma anche del mondo imprenditoriale romano. Un segnale di impegno e di fiducia della città verso la società Lazio".

Così si è espresso il presidente biancoceleste Longo: "Un passo importante e decisivo per la società. Gli imprenditori capitolini hanno deciso di tendere una mano con una partecipazione all`azionariato. E` un segnale forte, di fiducia e di volontà di mantenere questa realtà integra".

cam nasol pt. laziali!

inter
26th July 2004, 16:56
Portillo va sosi la Lazio, pt. un an fiind imprumutat!

MaPaX
26th July 2004, 22:00
Stiam ca se discuta inca din sezonul trecut despre imprumutul atacantului Portillo la Lazio(asta at de cand scriam stiri pentru site-ul facut de mine pentru laziali, deoarece varul meu este lazial :p)

lazialul
17th August 2004, 22:12
bah nu e in lume lazial adevarat care sthie ca ii spune societa sportiva lazio di roma fara calcio ala si nu e in lume lazial mai nebun ca mine poate in veteranii in treastevere eeeeeeeee forza lazio aleeeeeeee merda roma aleeeeeeeeee non mollare mai aleeeeeeeeeeeeeeeeeee

vasile314tzurka
21st August 2004, 17:17
imprumuturi fara dobinda. iuliane ce zici de avaraul meu, ca de al atu am o parere deja:))

inter
21st August 2004, 21:52
Lazio (4-4-2): Peruzzi, Zauri, Negro, Couto, Oddo, Cesar, Dabo, Giannichedda, Liverani, Muzzi, Lopez. All. Caso

aceasta este formatia cu care lazialii vor incepe partida din aceasta seara!
Bafta!
arbitreaza Collina!

cocomic
21st August 2004, 23:47
ce liniste pe la voi... las ca ati avut la 0-3 si min. 85 prima ocazie mai importanta... dar noi il avem pe DIDA :)

iulian
21st August 2004, 23:57
un accident nefericit ....se intampla...asta este...Forzza Lazio :ok:

inter
22nd August 2004, 00:04
lasa iuliane ca ii frigeti in campionat! :yeah:

iulian
23rd August 2004, 11:11
de azi vine la Lazio Brocchi de la Milan sub forma de imprumut ... sa fie pretul victoriei milanului asupra noastra asta ?? :D

inter
23rd August 2004, 11:13
:o: :o: , e clar ... asta e explicatia superjocului! ....ce tie si cu :drak: astia!

IlMILAN
23rd August 2004, 11:25
Vai daca ne scapati si de pleasna aia chiar o sa-mi fiti simpatici:D

vasile314tzurka
23rd August 2004, 11:41
I|Milan, lasa-l pe iulian. incearca sa explice ca tine cu niste vaimamalor si se consolieaza cu ideea complotului ca altii cu macrameurile si pupatul in locuri umbroase:)

asa ca asta e:)
noi ii spargem:)

iulian
23rd August 2004, 12:22
vasile...eu stiu ca ultima confruntare dintre noi sa terminat nedecis si numai un noroc chior si arbitrul a facut sa se termine asa :(
Pana una alta salutari ca`n avatar romanilor


si sa nu uit ...http://digilander.libero.it/irrlazio/aniGif.gif

vasile314tzurka
23rd August 2004, 13:15
nu vreau sa-ti trasform topicul in catalog de gif-uri speciale, dar nu e o problema, rezultatele vor vorbi.

nu uita. 50% e rezolvat. in rest ai un letcon de la mine:) fierbinte:D

iulian
23rd August 2004, 15:07
Lazio reia pregatirile miercuri la 9.30 la baza de la Fornello :ok:

vasile314tzurka
23rd August 2004, 15:12
bine ca stiu. poate ia si baietii vro 3-4 milee, asta ca sa le tina de cald pentru cind or fi pe la coada. sa cada din prima pe moale in B.

iulian
23rd August 2004, 15:17
dupa infrangerea din meciul cu milan, atacantul Paolo Di Canio , noul lider al lazialilor (intors din Anglia si intampinat la aeroport de peste 5.000 de suporteti) a declarat,: "trebuie sa ne gandim numai la campionat, sa facem uitata acesta infrangere, deoarece sunt convins ca vom avea un sezon bun"

deasemenea presedintele gruparii laziale Lotito a declarat ce :" asteptam inca cativa alti jucatori noi care se vor alatura grupului nostru, realizand astfel o echipa omogena"!

vasile314tzurka
23rd August 2004, 17:30
pai sa ia din aia 5000 de aurolaci citiva ca sa aveti o scuza pentru retrogradare:)
va stirpim in sezonul asta:D

iulian
23rd August 2004, 18:13
Domnu` moderator (inter ) ia pozitie frate...ca domnul vasile ne jigneste galeria :D

vasile314tzurka
23rd August 2004, 18:15
galeria? de unde si pina unde lazio are galerie?

iulian
23rd August 2004, 18:24
ia vezi aici .....http://www.ultraslazio.it/2003-04/rmlz8.jpg
Noi suntem cei mai tari !!! :ok:

iulian
23rd August 2004, 18:27
Sau asta....(postez concomitent deoarece sunt imagini mari ....sa vada toata lumea ce inseamna LAZIO !!!!)
http://www.ultraslazio.it/photo/padroni.jpg

cant o sa vad si la romani desfasurari de forte ca la laziani...atunci mai vorbim...

iulian
23rd August 2004, 18:29
Valise...ia de aici ...la 3 (trei) ore dupa meci galeria era inca pe stadion ...
http://www.ultraslazio.it/photo/irrincampo5.jpg
(adica Timisoara "e" la juniori :D)

iulian
23rd August 2004, 18:30
Si ..in fine...dedicatie speciala pentru romani :ok:
http://www.ultraslazio.it/stendardi/romamerda.jpg

IlMILAN
23rd August 2004, 18:34
looooooooooool de loooool
pai normal ca erati inca pe stadion.....asa sporadice sunt performantele voastre si ale celorlalti romani ca traiti clipa:D
Si voi si Roma si Inter(mai ales noul lor antrenor:D) aveti complexul AC MILAN:D

inter
23rd August 2004, 18:36
asculta bey "descultule" ia mai lasa-ne pe noi in pace cu realizarile voastre!, si ia discuta tu la obiect si nu mai divaga despre Inter pe forumul "fratilor" nostri :p

iulian
23rd August 2004, 18:37
deh pupateas...daca nu avem si noi un berlusconi ...ce sa-i faci...apropos...am auzit ca "il padre" pariase pe Milan la scorul de 3-0 ...sa fie chiar intamplare scorul final ? :D

iulian
23rd August 2004, 18:46
asta este Roma....(fotbalistic vorbind)
http://www.padronidiroma.it/images/piss.gifhttp://www.padronidiroma.it/images/logor.gif

IlMILAN
23rd August 2004, 18:51
@inter:probleme mah.....treaba cu descultul e imprumutata ai copyright?:D


Iuliane omul stie valoara echipei asa ca....a pariat si el..un rezultat acolo:D

vasile314tzurka
23rd August 2004, 18:52
bey iulian, noi cistigam voi injurati. avanti in seconda:) si nu ne mai stresa cu imagini copiate cind nu am eu timp

iulian
23rd August 2004, 18:53
alo domnu` ? esti offtopic...aci se discuta despre Lazio :D

inter
23rd August 2004, 18:55
IlMilan ai grija , nu te juca cu focul!

vasile314tzurka
23rd August 2004, 19:49
as roma 71
lazio 56

mde

vasile314tzurka
23rd August 2004, 20:00
http://www.asromaultras.it/pisserkilled.gifhttp://www.padronidiroma.it/images/logor.gif

nici nu stii de unde vine numele si tii cu aia de la instalatii:)

p.s. asta vroiai s-o pui. poate te prind sa vezi ce patesti:) :rosu: :ciocan:
oricum e mai bine sa nu mai fii F Lazio:)

vasile314tzurka
23rd August 2004, 20:51
si oricum de aia tii cu aia de la F Lazio ca sa ma sapi pe mine. OK, te prind eu:)

p.s. si asa nu suport Fram Ursul polar :headbang:

iulian
13th September 2004, 17:27
SAMPDORIA-LAZIO 0-1
MARCATORE: 28’ pt Di Canio su rigore.

Sampdoria: Antonioli, Sacchetti (20’ st Kutuzov), Castellini, Falcone, Pisano (27’ pt Turci), Diana (1’ st Donadel), Volpi, Palombo, Tonetto, Flachi, Bazzani.
(5 Carrozzieri, 20 Rossini, 32 Pavan, 77 Zenoni).
All. Novellino.
Lazio: Peruzzi, Oddo, Siviglia, Couto, Zauri, A. Filippini, Giannichedda, Liverani (22’ st Seric), Cesar (13’ st E. Filippini), Di Canio (6’ st Muzzi), Inzaghi.
(33 Sereni, 6 Dabo, 14 E. Filippini, 18 Rocchi, 23 Negro).
All. Caso.
Arbitro: Rosetti da Torino.
Note - Angoli: 3-2 per la Sampdoria.
Recupero: 3’ e 4’.
Ammoniti: Oddo e Inzaghi per gioco scorretto.
Espulso: Antonioli per fallo da ultimo uomo al 27’ pt.
Spettatori: circa 25 mila di cui 5277 paganti per un incasso di 115.750 euro.

inter
13th September 2004, 18:18
brava verisorilor!
pornira-ti lansati :p

miril
13th September 2004, 19:08
Verisorii sunt mai puternici decat se anticipa. M-am bucurat sa-l revad pe Di Canio "acasa" la el, desi gazonul englez i-a priit mult si bine. Si-a aratat din nou clasa, la faza preliminara penalty-ului, cand i-a pasat cu calcaiul, a la Mancini, lui Inzaghi...cel mic. Din nefericire, intre cei doi s-a iscat o discutie despre cina sa bata lovitura de pedeapsa si asta in vazul spectatorilor si telespectatorilor. Tousi, totul este bine cand se sfarseste cu bine. Sampdoria este o alta echipa care-mi place, dar aseara nu a reusit sa-si faca jocul, mai ales dupa ce au ramas in 10 oameni. S-a remarcat din nou Flachi, cel mai bun jucator la "foarfeca" pe care l-am vazut in viata mea de microbist. Si slava Domnului, am vazut si eu ceva, ceva.

iulian
14th September 2004, 19:43
1. Juventus 1 1 0 0 3 - 0 3
2. Cagliari 1 1 0 0 1 - 0 3
-------------------------------------------------------
2. Palermo 1 1 0 0 1 - 0 3
2. Roma 1 1 0 0 1 - 0 3
-------------------------------------------------------
2. Lazio 1 1 0 0 1 - 0 3
6. Milan 1 0 1 0 2 - 2 1
6. Livorno 1 0 1 0 2 - 2 1
6. Chievo 1 0 1 0 2 - 2 1
6. Inter 1 0 1 0 2 - 2 1
6. Atalanta 1 0 1 0 2 - 2 1
6. Lecce 1 0 1 0 2 - 2 1
12. Reggina 1 0 1 0 0 - 0 1
12. Udinese 1 0 1 0 0 - 0 1
12. Parma 1 0 1 0 0 - 0 1
-------------------------------------------------------
12. Messina 1 0 1 0 0 - 0 1
-------------------------------------------------------
16. Bologna 1 0 0 1 0 - 1 0
16. Siena 1 0 0 1 0 - 1 0
16. Fiorentina 1 0 0 1 0 - 1 0
16. Sampdoria 1 0 0 1 0 - 1 0
20. Brescia 1 0 0 1 0 - 3 0

iulian
15th September 2004, 09:39
Simone Inzaghi si-a prelungit contractul cu Lazio pana in 2009 :ok:

Sergio
15th September 2004, 12:11
Imi pare rau pt voi...:drak:
Il aveti pe Di Canio oricum... :D

inter
23rd September 2004, 09:01
de cine iti pare rau Sergio? ca verisorii sunt pe locul 2 deocamdata,,,,,
si au si duminica cu Milan!
surprinzator debut pt. Laziali, felicitari!

iulian
23rd September 2004, 09:19
Brescia-Lazio 0-2

BRESCIA: Castellazzi; Adani (dal 43’ p.t. Stankevicius, dal 1’ s.t. Mannini), Di Biagio, Mareco (dal 19’ s.t. Del Nero); Martinez, Milanetto, Guana, Domizzi; Bachini, Sculli; Caracciolo.
(22 Agliardi, Zoboli, 19 Dipasquale, 23 Dallamano).
All.: De Biasi.
LAZIO: Sereni; Oddo, Negro, Couto, Zauri; A. Filippini, E. Filippini, Dabo (dal 35’ s.t. Giannichedda); Pandev (dal 1’ s.t. Lopez ); Rocchi, Muzzi (dal 16’ s.t. Inzaghi).
(15 Casazza, 9 Di Canio, 13 Baggio, 20 Liverani).
All.: Caso.
ARBITRO: Racalbuto di Gallarate.
MARCATORI: Rocchi al 29’, Couto al 46’ del p.t.
NOTE - Angoli: 11-5 per il Brescia. Recupero: 6’ e 2’. Espulsi: 47’ s.t. Rocchi per fallo su Bachini. Ammoniti: Sculli, Domizzi, Bachini per gioco falloso. Spettatori: 8 mila.

iulian
23rd September 2004, 09:33
Squadra Punti
1.Juventus 9
2.Lazio 7
3.Messina 7
4.Cagliari 6
5.Lecce 5
6.Reggina 5
7.Udinese 5
8.Chievo 5
9.Inter 5
10.Palermo 5
11.Milan 4
12.Roma 4
13.Fiorentina 4
14.Siena 3
15.Bologna 3
16.Parma 1
17.Atalanta 1
18.Livorno 1
19.Sampdoria 0
20.Brescia 0

:D:D

Sergio
23rd September 2004, 11:25
inter, ma refeream la asta:

Simone Inzaghi si-a prelungit contractul cu Lazio pana in 2009 :ok:
In rest, s-o tina tot asa... :D

iulian
25th September 2004, 12:07
Le probabili formazioni di Lazio-Milan, incontro valido per la quarta giornata di Serie A, in programma domenica alle ore 20.30:

Lazio (4-4-1-1): 1 Peruzzi; 22 Oddo, 23 Negro, 24 Couto, 8 Zauri; 7 A. Filippini, 16 Giannichedda, 20 Liverani, 14 E.Filippini; 9 Di Canio, 21 S. Inzaghi. (33 Sereni, 5 Siviglia, 4 Lopez, 6 Dabo, 25 Seric, 11 Muzzi, 19 Pandev).
Allenatore: Caso.
Squalificati: Rocchi.
Indisponibili: Manfredini, Cesar.

Milan (4-3-1-2): 1 Dida, 2 Cafu, 13 Nesta, 3 Maldini, 26 Pancaro, 23 Ambrosini, 10 Rui Costa, 20 Seedorf, 22 Kaka`, 7 Shevchenko, 9 Inzaghi. (17 Abbiati, 4 Kaladze, 19 Coloccini, 8 Gattuso, 11 Crespo, 27 Serginho).
Allenatore: Ancelotti
Indisponibili: Simic e Stam.
Arbitro: Paparesta di Bari.

iulian
25th September 2004, 13:27
Domenica sera però arriva un Milan affamato di vittorie. Biancocelesti e rossoneri si sono già affrontati quest'anno, il 21 agosto in Supercoppa, ma Oddo non vuole pensarci: "Quella gara non va presa in considerazione. Non eravamo sereni, abbiamo giocato solo i primi 30 minuti e poi il tasso tecnico del Milan ci ha sovrastato. Noi avevamo troppi problemi legati alla rosa che invece ora è molto più completa e competitiva. Per loro poi si trattava della prima uscita ufficiale con lo scudetto sul petto, noi eravamo in embrione ma ora psicologicamente stiamo meglio di loro, anche se rimane sempre una squadra di tanti campioni. In ogni caso sarà una gara completamente diversa. Cercheremo di sfruttare i loro punti deboli, dovremo fare tutti una gran partita ed essere perfetti in fase difensiva.
Il Milan vorrà imporre il proprio gioco e per noi sarà un vantaggio visti i risultati che abbiamo ottenuto nelle ultime trasferte. Giocheremo a viso aperto, sereni e con grinta. I tre punti di Brescia ci hanno dato più tranquillità".
:D:D:D:D

iulian
5th October 2004, 17:29
Si comincia il 21 ottobre con il Villarreal all`Olimpico

Questo il calendario della seconda fase della Coppa Uefa per la Lazio, inserita nel gruppo E con Villarreal, Middlesbrough, Partizan Belgrado ed Egaleo. Si inizia il 21 ottobre con la prima giornata.


21/10 Lazio-Villarreal4/11 Middlesbrough-Lazio 25/11 Lazio-Partizan Belgrado2/12 Egaleo-Lazio

iulian
6th October 2004, 17:45
Angelo Peruzzi è stato operato al ginocchio destro presso la clinica Santo Volto. Il medico sociale della Lazio, Dino Petrucci, ha spiegato che l`operazione è stata eseguita dal professor Andrea Campi, ex responsabile dello staff sanitario biancoceleste. Petrucci ha spiegato: "Sono stati rimossi alcuni detriti di cartilagine. Non c`è alcun risentimento ai legamenti".

I tempi di recupero per il portiere si aggirano intorno alle 3-4 settimane

iulian
7th October 2004, 23:42
Lazio keeper Peruzzi out for a month

ROME, Oct 6 (SW) – S.S. Lazio goalkeeper Angelo Peruzzi will miss up the next month of action after undergoing surgery on his knee on Wednesday.

The Lazio number one, who has also played for AS Roma, Juventus, and Inter Milan over his career, had cartilage removed from his right knee and will miss the beginning of the UEFA Cup group stage in two weeks.

The 34-year-old Peruzzi will be replaced by Matteo Sereni in goal for Domenico Caso’s team, who open the UEFA Cup group stage on the 21st of October at home against Villarreal. Peruzzi might also miss the 4 November tie at Middlesbrough.


copyright © Stephen Sharp

iulian
14th October 2004, 19:13
Portarul lazial considera mai importanta partida cu Chievo decat evolutia la Inter :ok:

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=68724

Lolito se gandeste serios la constructia unui nou stadion :)

iulian
23rd October 2004, 10:24
Caso, in avanti, si affida a S.Inzaghi e Rocchi

Queste le probabili formazioni di Parma-Lazio.

Parma (4-2-3-1): 1 Frey; 2 Bonera, 4 Bovo, 28 Cannavaro, 14 Contini; 30 Simplicio, 6 Bolano; 32 Marchionni, 10 Morfeo, 23 Bresciano; 11 Gilardino. A disp. 1 Berti, 77 Potenza, 29 Camara, 33 Grella, 8 Budel, 20 Rosina, 18 Ruopolo. All. Baldini

Indisponibili: Cardone, Ferronetti, Maccarone.
Squalificati: nessuno

Lazio (4-4-2): 33 Sereni; 22 Oddo, 5 Siviglia, 24 Fernando Couto, 8 Zauri; 14 A. Filippini, 16 Giannichedda, 20 Liverani, 17 Manfredini; 18 Rocchi, 21 S. Inzaghi. A disp. 15 Casazza, 23 Negro, 4 Oscar Lopez, 6 Dabo, 25 Seric, 9 Di Canio, 11 Muzzi. All. Caso

Indisponibili: Peruzzi, Cesar, E. Filippini, D. Baggio
Squalificati: nessuno

Arbitro: Messina di Bergamo

iulian
6th November 2004, 21:54
Mutu la Lazio !!!

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=70891


:)

Al Dracu
6th November 2004, 22:42
Eu inteleg ca vor sa-l linisteasca pentru ca l-au prins cu praful in nas! Dar chiar asa? Sa ajunga la Lazio e prea mare pedeapsa! :D

babone
3rd December 2004, 15:53
Forza Laziooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

miril
12th December 2004, 09:17
O samabata seara salvata de geniul inconfundabil al lui Paolo Di Canio, acest branza buna in buduf de...era sa zic Di...Canio. Ce fotbalist! Geniu neinteles. De cate ori il vad jucand ma bucur enorm, el si cu Manicini numarandu-se printre...misteriosii mei preferati. Iti multumesc, Di Canio, entuziasmul, fidelitatea si geniul tau in ale fotbalului au transformat o seara plictisitoare de iarna intr-o feerie fotbalistica. Forza Lazio! Succes verisorilor pe mai departe! Se poate. Si nu...-l uitati pe Paolo pe...banca (di Roma). Hai bancarii!

Ultras_pitesti
16th December 2004, 15:57
Di Canio credca in acest moment este sinbolul lui LAZIO . Este cel mai determinat jucator a lui LAZIO . Cred ca la meciu cu roma va da golul victorie!!

iulian
25th December 2004, 23:21
Antrenorul echipei Lazio Roma, Domenico Caso, a fost demis din aceasta functie, a anuntat, miercuri, presedintele gruparii italiene, Claudio Lotito, citat de AFP. "Caso va fi inlocuit, la fel si alte persoane. De asemenea, vom renunta la unii jucatori", a declarat Lotito, nemultumit de rezultatele inregistrate in acest sezon de echipa Lazio, care ocupa locul 15 in clasament, dupa 16 etape. Lotito a declarat ca ii reproseaza lui Caso faptul ca nu s-a impus in fata jucatorilor si ca isi doreste ca noul antrenor sa dea dovada de mai multa hotarare. "Suporterii trebuie sa fie linistiti, deoarece eu garantez ca Lazio nu va ajunge niciodata in divizia secunda", a mai spus presedintele clubului italian. Domenico Caso, in varsta de 50 de ani, a antrenat, inainte de Lazio, trei echipe din Serie B. El a evoluat ca jucator la Fiorentina si Lazio Roma in anii 80. Lazio Roma va intalni formatia AS Roma, la care este legitimat Cristian Chivu, in derbiul etapei a 17-a a campionatului Italiei, programat pe 6 ianuarie.

inter
26th December 2004, 23:29
de luni , noul antrenor va fi Giuseppe Papadopulo, ex Siena

iulian
28th December 2004, 20:48
Divizionara B Gaz Metan Medias, locul doi in B3, va pleca la 7 februarie in turneu in Italia, acolo unde ardelenii vor disputa un meci amical cu Lazio Roma. "Vom sta in Italia 11 zile, in care avem programate cinci partide de verificare. Cel mai important meci e cel cu echipa din Serie A. Daca nu apare ceva neprevazut, va fi un joc istoric pentru "gazari"", a declarat antrenorul Nelutu Sabau, care a perfectat o intalnire si cu Brescia, fosta sa echipa.

iulian
6th January 2005, 23:32
Lazio - roma 3-1 !!!!!!!!!

miril
6th January 2005, 23:46
Inspiratia lui Papadopoulos de a aseza echipa in teren si in alcatuirea liniei defensive, genialitatea lui Liverani si Di Canio, abnegatia "crminalilor" frati Filippini, iata cateva din motivele pentru care Lazio a castigat acest derby al Romei.

Sergio
7th January 2005, 00:00
Nu ma asteptam la o prestatie asa de buna a lazialilor, dar si Roma a jucat sub orice critica. Bravo Papadopulo, bravo Lazio. Sper ca s-au mai dus din fumurile lui Cassano sau Totti. :headbang:

norishor
7th January 2005, 00:22
felicitari Lazio.., ati dat dovada de pregatire si tenacitate...v-as strange mana la toti..dar sunteti cam departe..asa ca..ce sa va zic..tot inainte..si la mai mare....:p

Marquise MGP
7th January 2005, 00:41
hai sa va felicit si eu cati facut un meci bun.

Gardfield
7th January 2005, 00:56
ba mi-a placut meciu da a fost marlanie mare cu petarda aia care l-a lovit pe totti !!
pacat ca incidentele dintre suporteri au stricat meciul!!
totusi va mia felicit odata pt pregatirea constiincioasa a meciului si sper sa mrgeti asa si in urmatoarele meciuri

iulian
9th January 2005, 18:34
Fiorentina 2 - 3 Lazio

pt fiorentina
21' Miccoli
84' Miccoli


pt LAZIO
33' Di Canio
64' Pandev
82' Dabo

Suntem pe val :D

Sergio
9th January 2005, 18:38
Sunteti pe tsunami... :sneaky:

inter
9th January 2005, 20:11
popica ce facurati ? pe ce loc mai sunteti?
Lazio a jucat mai bine!

bog_tom
10th January 2005, 04:09
Lazio - Roma

Highlights - high speed (http://www.sslazio.it/Dettaglio.aspx?idTipo=4&idAlbum=0&id=887&formato=_bb.wmv)

Highlights - low speed (http://www.sslazio.it/Dettaglio.aspx?idTipo=4&idAlbum=0&id=887&formato=_small.wmv)

necesita Microsoft Media Player

lazio_ss
11th January 2005, 19:02
:degete: vreau sa va anunt ca lazio are nu peste 80 de suporteri ci peste 400 in romania numai in craiova bucuresti si galati sunt peste 290 si nu m-ai incercati sa patatzi numele LAZIO ca nicodata nu veti fi ca noi nimeni niciodata :degete: .....aa si apropo echipa aia aa cum ii zicea as merda sau nu stiu cum multa........ :degete: :jerk: nu uitatzi [MODERATED]romanisti atat am de zis 3-1 3-1 3-1 3-1 3-1 3-1 3-1 3-1

iulian
13th January 2005, 12:52
FEDERATIA Italiana de Fotbal (FIGC) ancheteaza in aceste zile un caz mai putin obisnuit. Oficialii italieni examineaza fotografii si inregistrari video pentru a cerceta modul in care un fotbalist si-a exprimat bucuria la sfirsitul unui meci. Dupa incheierea partidei Lazio - AS Roma, disputata joia trecuta, eroul meciului - capitanul si jucatorul emblematic al lui Lazio - Paolo Di Canio, s-a indreptat catre suporterii echipei sale si i-a salutat cu bratul drept intins, amintind de salutul roman consacrat de Partidul Fascist condus de Benito Mussolini. Mass media a explodat, politicienii si moralistii de serviciu si-au facut datoria, si-au exprimat ingrijorarea si au condamnat la unison gestul. Federatia a cerut inregistrarile video ale gestului, pentru ca fotografiile “nu sint concludente". Parchetul s-a autosesizat. Fotbalistul risca o amenda de citeva mii de euro, o suspendare de citeva luni si chiar un proces penal :(

Personaj insolit in lumea fotbalului, Di Canio a facut parte in tinerete dintre ultrasii laziali, recunoscuti pentru simpatiile lor politice de orientare nationalista. “Viata mea s-a schimbat de cand am devenit fotbalist, dar niciodata nu voi uita clipele in care eram suporter activ in Curva (Peluza) Nord. (…) Am invatat multe lucruri importante in peluza, cum ar fi prietenia si respectul. Deplasarile reprezentau momente deosebite. Inca de vineri seara asteptam cu nerabdare deplasarea ce urma sa vina. Imi placeau aceste calatorii, in care vedeam orase noi. Oamenii ne priveau cu stupoare si ingrijorare: vin lazialii!”

Galeria lui Lazio, grupata in Curva Nord, este dominata de grupul Irriducibili, nucleul dur format din circa 400 de membri. Inclinatia spre nationalism a fanilor laziali incepe, probabil, chiar cu Benito Mussolini, Il Duce fiind un suporter infocat al clubului infiintat in 1900 de un grup de ofiteri italieni. Ea capata o tenta militanta in in anii ‘80, cind Europa devine destinatia predilecta a valurilor succesive de imigranti ne-europeni, iar fotbalul italian incepe sa importe masiv jucatori brazilieni si africani. Impotrivirea hotarita a suporterilor face ca Lazio sa fie singura echipa ocolita de “mareea neagra” si timp de multi ani, singurul jucator care sparge “regula” este olandezul Aron Winter. Chiar si jucatorii laziali impartasesc orientarea politica a suporterilor: in 2000, sirbul Sinisa Mihajlovic (un admirator declarat al liderului paramilitar sirb Arkan) il gratuleaza pe un adversar (Patrick Vieira, de la Arsenal) cu apelativul “maimutoi negru".

Atitudinea ultrasilor laziali devine subiect de ingrijorare nationala. Disperat, presedintele de-atunci al clubului, Cragnotti, ajunge sa organizeze in vara lui 2001 “Cupa Shalom", care se vrea a fi o sarbatoare a tolerantei, un turneu in care Lazio da piept cu o echipa din Israel si una din Coasta de Fildes. Penibilul eveniment nu reuseste sa ii “cuminteasca” pe fanii laziali, care boicoteaza in corpore turneul. Sarbatoarea tolerantei se desfasoara cu tribunele aproape goale. Cind metodele propagandistice esueaza, intra in scena metodele coercitive. Legislatia tot mai restrictiva a Italiei afecteaza si stadioanele. Tot mai multe simboluri sint interzise, iar scandarile “incorecte politic” sint sanctionate cu lovituri de baston si amenzi usturatoare. Cu toate acestea, Irriducibili rezista inca…



http://www.geocities.com/l_iulian/Paolo_di_Canio.jpg http://www.geocities.com/l_iulian/Ultras.jpg


La 36 de ani, Paolo Di Canio este liderul de necontestat al echipei, simbolul clubului pe care-l iubeste si idolul suporterilor din rindul carora provine. Poate mai mult decit atit, este reprezentantul anacronic al unei specii pe cale de disparitie. Intr-un joc dominat de mercantilism, in care fotbalistii sint folositi ca agenti comerciali, Di Canio apara fotbalul-pasiune. Intr-o profesie devenita aproape sinonima cu prostia si infumurarea, Di Canio isi cultiva cu modestie personalitatea. Intr-o lume dominata de ipocrizia si stereotipurile gindirii oficiale, Di Canio isi permite sa enunte opinii disidente. Onore a te, Paolo!

Zebrone
13th January 2005, 13:13
Di Canio apara fotbalul cu pasiune si cu bratul intins; ce e onorant in asta? :o:

iulian
14th January 2005, 01:43
LAZIO-CAGLIARI 3-2

MARCATORI: 10’ A.Filippini (L), 64’ Rocchi (L), 81’ Conti (C), 102’ Zola (C), 119’ Rocchi (L)

LAZIO: Sereni; O.Lopez, Siviglia, Giannichedda, E.Filippini; A.Filippini, Dabo (46’ Cesar), Liverani, Manfredini; Pandev (62’ Rocchi ), Bazzani (89’ De Sousa)

ALLENATORE: Papadopulo

CAGLIARI: Katergiannakis; Alvarez, D.Lopez, Maltagliati, Sabato; Albino (69’ Brambilla), Conti, Delnevo; Peralta (63’ Langella), Bianchi (79’ Zola), Suazo

ALLENATORE: Arrigoni

ARBITRO: Preschern

AMMONITI: 58’ Giannichedda (L), 68’ Cesar (L)

ESPULSI: nessuno

NOTE: al 50’ l’arbitro Preschern è sostituito per infortunio dal quarto uomo Tagliavento

iulian
16th January 2005, 10:12
Di Canio apara fotbalul cu pasiune si cu bratul intins; ce e onorant in asta? :o:
Fara indoiala, evenimentul n-ar fi suscitat atita atentie daca era vorba de alt jucator si de alti suporteri. Dar in cazul lui Paolo Di Canio, gestul este fara echivoc, chiar daca jucatorul a declarat in fata presei ca gestul sau a fost pur si simplu o expresie a bucuriei si ca nu are nici o semnificatie politica.

iulian
16th January 2005, 10:22
Ca fotbalist, Di Canio s-a perindat pe la mai multe echipe din Italia (Milan, Napoli, Juventus), a trecut prin Scotia, pe la Celtic Glasgow, ajungind in cele din urma in Anglia, unde a jucat la Sheffield Wednesday, West Ham si Charlton Athletic. Doua constante i-au marcat cariera sinuoasa si nu l-au parasit nici acum: temperamentul sau vulcanic si dragostea pentru Lazio. In 1998 a fost suspendat patru luni pentru bruscarea unui arbitru, pentru ca trei ani mai tirziu sa primeasca Trofeul Fair Play, oferit de FIFA jucatorilor care au impresionat printr-un gest de sportivitate: in decembrie 2001, jucatorul lui West Ham a refuzat sa marcheze golul victoriei impotriva lui Everton observind ca portarul advers se accidentase. “Mi s-a parut ca asa e corect, desi pe moment nu m-am gindit deloc la asta. Cind un jucator se accidenteaza grav, e mai rau decit sa pierzi doua puncte”, declara Di Canio ulterior.

La sfirsitul anului trecut, Paolo Di Canio revenea in Italia la echipa sa de suflet. Motivind faptul ca familia sa doreste sa se reintoarca la Roma, Paolo renunta la contractul cu Charlton si semneaza pentru Lazio, club care trecea printr-o perioada dificila din punct de vedere financiar. “Am platit ca sa pot veni la Lazio, dar am facut-o cu bucurie. Si nu am avut pretentii, pentru ca simplul fapt de a juca in tricoul lui Lazio e maximum in viata. Daca Lazio ar retrograda sau ar da faliment, pentru mine tot ar ramine cel mai frumos lucru din lume”, declara Di Canio intr-un lung interviu acordat postului de televiziune Sky cu numai citeva zile inainte de derby-ul de saptamina trecuta cu AS Roma.

http://www.geocities.com/l_iulian/di_canio.gif

Zebrone
16th January 2005, 14:15
Din partea mea ar fi suscitat acelasi interes. Eu nu il judec pe Di Canio, spuneam ca e dezonorant pentru el gestul si periculos pentru cei din jur, in fond galeriile alea nu asteptau decat o scanteie ca sa se ia la pumni, si el a oferit-o

inter
16th January 2005, 18:55
ce meciuri ciudate face Lazio in ultimul timp!
nu mergeam pe mana lui Palermo sub nici o forma!

Corrado*
29th March 2005, 19:39
Lazio avert bankruptcy


Italian bourse-listed Serie A soccer side Lazio averted bankruptcy on Tuesday by reaching a last-minute deal with Italy's tax authorities on a fiscal debt of some 140 million euros. Lazio said in a statement they would pay the debt back to Italy's Tax Agency over the next 23 years.

"As a consequence of the accord, Lazio is obliged to pay the entire fiscal debt accumulated up to August 31, 2004 in 23 annual instalments," the club said.

The deal, which was reached just minutes before Lazio would have been forced to file for bankruptcy, sparked immediate controversy, with government coalition party the Northern League complaining of preferential treatment for the Rome-based team.

"The thieving Romans have not hesitated to save Lazio, which in a serious country would have gone straight into bankruptcy," said a Northern League lawmaker Mario Borghezio.

Rome mayor Walter Veltroni immediately hit back, saying that solving Lazio's financial problem was "in the interest of the whole of Italy's sporting world."

Lazio are 14th in Serie A, five points above the automatic relegation zone.


eurosport.com 29/03/2005

Al Dracu
29th March 2005, 21:31
E scandalos, rusinos, strigator la cer! Pentru chestii mult mai mici Fiorentina si Napoli au fost infundate linga diletanti in serie C1 sau C2 (ca sa dau doar doua exemple cunoscute, nu mai vorbim de amarashtenii care pentru doi lei lipsa au fost desfiintati de le-au mers fulgii)

inter
29th March 2005, 21:53
de ce :drak: -ule esti impotriva lazialilor ? sunt unii care fura pe fata in "aplauzele" FIGC! OARE DE CE? :o:

Marquise MGP
29th March 2005, 21:57
cine fura?...unde fura?....sa pun eu mana pe ei... :drak:

inter
29th March 2005, 22:08
vrei un "banner" .... ?:D:D sa-ti clarifici problema?

"Ladri drogati occhio ai magistrati!":D

Marquise MGP
29th March 2005, 22:13
nu recunosc...nam vazut nimic...pe olimpico nam furat niciodata ;) :drak:

Al Dracu
29th March 2005, 22:21
intere, eu te-nteleg, ca sinteti infratiti cu ss-istii. :drak: Dar in locul tau dupa "inculata" din 2002 nu i-as mai iubi atit! :D

inter
29th March 2005, 22:24
:D:D asta a fost pus in "fieful vostru" dar mde ai vostrii ultrasi au un slogan:

Nuova Fiat Fighters da 0 a 100 in 10'" :D rrrapizilor :D:D (nu atac clubul Rapid Bucuresti si ai lui suporteri!) :ok:

sal :drak: -ule ... /hello

da ai grija ca don supermoderator e lazial ... si chestia cu "ss"-ul nu-i face placere :D

Al Dracu
29th March 2005, 22:27
sal intere! Cind vin acasa iti aduc un tricou de arbitru de-al lui Juve! :D

inter
29th March 2005, 22:28
il vreau pe-al lui Paparesta ... ca ma leaga atatea amintiri de asta :D:D

mare boier!

Al Dracu
29th March 2005, 22:33
Mai boier ca Racalbuto n-o sa vezi! :D Ce mindrete de reprezentanta Fiat si-a ridicat din banii cistigati cu sudoarea fluierului, se-nvirte dupa soare! /hello

inter
29th March 2005, 22:40
mde... demn reprezentat al "clasei muncitoare" (asa cum spunea un inflacarat adept al vostru pe nic-ul lui "claudiu" :D)

eu totusi am ceva cu paparesta ... :P

irriducibile_01
24th April 2005, 22:50
Vola Lazio !
Oasare , Credere , Spavaldi ... Di Essere !

irriducibile_01
24th April 2005, 23:33
Oasare , Credere , Spavaldi ... Di Essere !

Al Dracu
25th April 2005, 01:01
Oasare pe cine? :happy :happy :happy

irriducibile_01
25th April 2005, 13:22
Oasare pe cine? :happy :happy :happy
Hai ca m-ai spart la faza asta !
Tu n-ai facut nici macar o singura gresheala de cand postezi pe forum ?
Dar oricum sunt satul de mascarici ! :sleep:

Zebrone
25th April 2005, 15:29
da, nici mie nu mi-a placut de antrenoru vostru :happy:

irriducibile_01
25th April 2005, 15:32
Atata poate shi el ! La banii pe care ii primeshte , eu il admir pt. ceea ce face !

Zebrone
25th April 2005, 16:22
asta asa e. are 100.000 de dolari pe sezon, parca, nu? daca prinde o cupa ceva isi face si el nume. si oricum lazio nu joaca chiar rau, dar nu rezista fizic. cel putin asta a fost impresia mea.

irriducibile_01
25th April 2005, 16:37
asta asa e. are 100.000 de dolari pe sezon, parca, nu? daca prinde o cupa ceva isi face si el nume. si oricum lazio nu joaca chiar rau, dar nu rezista fizic. cel putin asta a fost impresia mea.
Da , 100.000 $ !
Cat despre Lazio sper sa-shi revina din colapsul in care a intrat !

Zebrone
25th April 2005, 16:46
nu e chiar colaps, gandeste-te ca erau in faliment, lotito a facut treaba buna.

Profetu
25th April 2005, 16:52
Mie victoria Juventusului mi s-a parut nemeritata.
Lazio a luptat asa cum nu am vazut luptandu-se de mult o echipa si ii apreciez pentru asta.
Bineinteles ca Trefolloni a trebuit sa traga intr-o anumita directie, ca doar asa s-au obisnuit fluierasii din italia.
Una peste alta, rezultat nul era echitabil ... asa, titlul se joaca in continuare la frecventa maxima.

Si eu cred ca Lazio a iesit din colaps. Odata cu venirea lui Papadopulo si cu schimbarea vechii garnituri echipa a inceput sa conteze in campionat.

Si tineti cont ca va scrie un rival .... :ok:

irriducibile_01
25th April 2005, 17:08
Mie victoria Juventusului mi s-a parut nemeritata.
Lazio a luptat asa cum nu am vazut luptandu-se de mult o echipa si ii apreciez pentru asta.
Bineinteles ca Trefolloni a trebuit sa traga intr-o anumita directie, ca doar asa s-au obisnuit fluierasii din italia.
Una peste alta, rezultat nul era echitabil ... asa, titlul se joaca in continuare la frecventa maxima.

Si eu cred ca Lazio a iesit din colaps. Odata cu venirea lui Papadopulo si cu schimbarea vechii garnituri echipa a inceput sa conteze in campionat.

Si tineti cont ca va scrie un rival .... :ok:
Nemeritata sau nu victoria lui Juve s-a produs !
Eu nu cred ca Trefolloni a trebuit sa traga intr-o anumita directzie ! Eu cred doar ca este un arbitru slab , shi atat ! Nu ma pot lansa in speculatzii !
Dupa cursul jocului shi ocaziile avute , da poate ca meritam un rezultat de egalitate .
Cat despre ieshirea din colaps , eu unul ashtept pana la sfarshitul campionatului . Lazio alterneaza evolutziile bune cu cele slabe . Ashtept un parcurs mai stabil !

Al Dracu
25th April 2005, 20:16
Daca se aplica legea aia de care va tot tineti atit meciul s-ar fi terminat 3-0 pentru Juve la masa verde pentru simplul motiv ca Lazio nu ar mai fi trebuit sa existe la ora asta. Am mai spus-o: pentru lucruri mai putin grave Fiorentina si Napoli au terminat pe undeva aproape de ligile de amatori. Ca sa vorbesc doar despre doua nume mari, alea mici saracele nu le aude nimeni!
Cine mai vorbeste de Juve sa se uite in ograda lui, Lazio, Milan, Roma si Inter fiind campioane la doping administrativ. Cum a spus Lenin: Invatati si cititi din textele UE referitoare la situatia financiara a echipelor italiene! :ok:

irriducibile_01
25th April 2005, 21:29
Daca se aplica legea aia de care va tot tineti atit meciul s-ar fi terminat 3-0 pentru Juve la masa verde pentru simplul motiv ca Lazio nu ar mai fi trebuit sa existe la ora asta. Am mai spus-o: pentru lucruri mai putin grave Fiorentina si Napoli au terminat pe undeva aproape de ligile de amatori. Ca sa vorbesc doar despre doua nume mari, alea mici saracele nu le aude nimeni!
Cine mai vorbeste de Juve sa se uite in ograda lui, Lazio, Milan, Roma si Inter fiind campioane la doping administrativ. Cum a spus Lenin: Invatati si cititi din textele UE referitoare la situatia financiara a echipelor italiene! :ok:
Hai ca te-ai trezit shi tu vorbind de unul singur !

Al Dracu
25th April 2005, 22:37
Daca unicul scop al mesajelor tale e acela de a face pa dashteptu ai nimerit bine aici, pe forumul Italia... :D E multa lume caruia ii place sa se contrazica! :ok:

Zebrone
26th April 2005, 08:55
profetule, nu ca ar conta, dar exista vreo victorie a lui Juve care sa ti se fi parut tie meritata? aia cu roma, poate? :drak:

irriducibile_01
24th May 2005, 18:55
Lazio - Fiorentina 1-1 ...
Arbitraj Penibil ...
Scuze Firenze !

Zebrone
24th May 2005, 21:24
lasa mah ca nu ai arbitrat tu, nu-ti cere scuze :ok:

irriducibile_01
24th May 2005, 22:26
m-am simtzit dator , totushi ...

Zebrone
24th May 2005, 22:27
n-ai de ce. auzi, dar de rusinea aia de derby ce zici?

irriducibile_01
24th May 2005, 22:30
am scris pe threadu' lui as.roma ...
rushinica , rushinica !

Zebrone
24th May 2005, 22:31
sa nu se mai repete, da? ca a fost primul meci din serie A la care am adormit sezonul asta :D

irriducibile_01
24th May 2005, 22:35
mie mi-a stricat shi petrecerea pe care am dat-o de ziua mea ... asha ca ce sa-tzi mai spun !
mi-a stat vinu shi friptura-n gat !!!

Zebrone
24th May 2005, 22:39
lasa ca o fi mai bine la anu' . mi-a placut de Di Canio.

irriducibile_01
24th May 2005, 22:42
pai tocmai am schimbat prefixu' !
trebuia sa fie sarbatoare !
ashtia m-au enervat rau de tot !!!

irriducibile_01
20th June 2005, 17:56
sper ca in campionatul viitor sa facem shi noi o figura frumoasa !
avanti eagles !

Zebrone
20th June 2005, 20:35
n-ar fi rau sa ii mai calcati pe cap pe concitadini, prea se cred mari si tari si tot desculti sunt.

inter
20th June 2005, 23:10
:o: alpi cei cu tine ... faci complimente unui lazial? (pt. ei e egal cu o injuratura :D:D)
ia vezi ca vine supermoderatorul sa editeze :evil:

Zebrone
21st June 2005, 09:10
bah sunt doua echipe in roma, personal pe una nu o inghit si una din marile dorinte ar fi sa ii vad in B cu tot cu totti si resturile, asa ca daca lazio da o mana de ajutor nu zic nu :D

Al Dracu
21st June 2005, 10:33
:o: alpi cei cu tine ... faci complimente unui lazial? (pt. ei e egal cu o injuratura :D:D
Si Inter si Lazio au jucat frumos in sezonul abia incheiat! :D


ia vezi ca vine supermoderatorul sa editeze :evil:
Who's this? Avem asa ceva? :o:

inter
21st June 2005, 10:36
iulian ... lazial de mic copil :D:D

irriducibile_01
21st June 2005, 13:43
bah sunt doua echipe in roma, personal pe una nu o inghit si una din marile dorinte ar fi sa ii vad in B cu tot cu totti si resturile, asa ca daca lazio da o mana de ajutor nu zic nu :D
ba pardon , e o singura echipa in roma : LAZIO E BASTA ! /hello

Leo_
21st June 2005, 13:45
De Lazio am auzit, dat BASTA cine mai e? :evil:

irriducibile_01
21st June 2005, 14:28
pai ce sa-tzi fac eu dak nu shtii macar putzina italiana ! invatza shi vei afla shi de BASTA !

inter
21st June 2005, 15:12
scandal intre Lolito si suporteri referitor la amplasarea noului stadion al lui Lazio !

detalii aici:
http://www.datasport.it/leggi.asp?id=2982138

irriducibile_01
21st June 2005, 15:58
acu asta mai lipsea ... tzara arde shi baba se piaptana !
shi sa mai zici ca numai la romanashi se intampla de astea !

Zebrone
21st June 2005, 16:45
la lazio e ca la steaua, bag seama :evil:

Marquise MGP
21st June 2005, 16:55
De Lazio am auzit, dat BASTA cine mai e?

eu am auzit doar de BASTA...lazio cine mai e ? :drak:

Al Dracu
21st June 2005, 16:57
:happy :happy :happy Marchize, ai medalia de bere pentru asta! Bestial! :D

irriducibile_01
21st June 2005, 17:43
ma da spirituali mai suntezti voi juventinii !
eu zic sa va apucatzi de comedie !
v-ar sta bine in "leana shi costel" !
@ alpi sa nu comparam steaua cu lazio ...n-are rost ! mai degraba potzi sa-i compari cu as.roma ca aia au preshedinte care e tot cioban !

Zebrone
21st June 2005, 21:29
mah eu ma gandeam ca e tambalau si acolo; asemanarea se opreste aici, sa fim seriosi :D

inter
22nd June 2005, 07:59
http://www.irriducibili.com/Chiarimenti.html

declaratia ultrasilor referitor la evenimentele de ieri.

irriducibile_01
23rd June 2005, 19:24
mah eu ma gandeam ca e tambalau si acolo; asemanarea se opreste aici, sa fim seriosi :D
oricum nu se poate compara tambalaul de la steaua cu cel de la lazio !
pai ar avea curaj vreunul din conducerea clubului sa faca ce a facut m.m. ? :D

Zebrone
23rd June 2005, 19:53
daca e kamikaze :D

irriducibile_01
24th June 2005, 10:38
mishto chestia asta : meme kamikaze !

vlad1607
24th June 2005, 15:13
se aude de vreun transfer la Lazio?

Zebrone
24th June 2005, 15:40
numai de vanzari se vorbeste, Oddo catre Milan, Cesar catre Juve sau Inter.

irriducibile_01
24th June 2005, 16:05
noi avem alte treburi de facut acum ... cum ar fi un stadion !
ca de asta aveam nevoie ! :headbang:
Presentato oggi lo Stadio delle Aquile
21/06/2005 18.13.00
Il Presidente della Lazio Lotito e l'Arch.Mercurio hanno presentato alla stampa il progetto del complesso delle Aquile...
E' stato presentato oggi presso il centro sportivo di Formello,il progetto dello Stadio delle Aquile.
L'impianto prevede una capienza di 53.000 posti,una semicopertura dotata di sistemi fotovoltaici per l'accumulo di energia al fine di rendere l'impianto il più possibile indipendente.Nello stadio saranno presenti anche impianti di gioco per tutte le discipline della polisportiva Lazio.
Alla presentazione sono intervenuti il Presidente della Lazio Claudio Lotito e l'Arch. Alfonso Mercurio - Presidente AMA Group - che ha progettato l'impianto.
Nel corso della presentazione gli architetti Giuseppe Brogna e Valerio Ratiglia ,dello studio Ama Group,hanno illustaro il progetto attraverso diapositive e filmati tridimensionali.
Particolare attenzione è stata posta a tutti quegli aspetti distributivi, strutturali e logistici correlati ai requisiti richiesti dalle recenti normative italiane ed europee per il raggiungimento di un idoneo livello di sicurezza, comfort e fruibilità dello Stadio oltre che per l’ottenimento della Licenza UEFA da parte della Lazio Calcio.
I temi che presentano un maggiore impatto sulla struttura architettonica dello Stadio sono:
· la corretta distribuzione degli spettatori in diversi settori delle tribune, · la rete di percorsi separati e di adeguate dimensioni per il raggiungimento del proprio posto da parte dei tifosi, giornalisti, autorità, ma anche per accedere alle diverse strutture sportive da parte di atleti, accompagnatori, arbitri, ecc.
· l’inserimento nel complesso di volumi destinati ad attività diverse da quella del Calcio, destinate a convivere tra loro ma indipendenti per accessi, servizi ecc.
· la riduzione massima del rischio di contatto, inteso come scontro, tra le diverse tifoserie,
· la possibilità di evacuare velocemente le tribune attraverso il campo di gioco,
· avere più accessi al campo da parte di mezzi di sicurezza, soccorso o manutenzione,
· dotare la tribuna principale di idonee postazioni per i MEDIA,
· collocare in posizione idonea i locali per la sorveglianza e sicurezza dello stadio.
Al temine della conferenza il Presidente della Lazio Claudio Lotito e l'Arch. Mercurio Presidente dell'AMA Group hanno mostrato ai presenti il plastico dello Stadio delle Aquile.

vlad1607
24th June 2005, 16:06
da na....de unde magia asta?de unde bani de stadion?????

irriducibile_01
24th June 2005, 16:19
cred ca de la jiji ... :D :D :D

vlad1607
24th June 2005, 16:20
in ce hal ai umilit pe Lazio la faza asta :P :D :D :D

irriducibile_01
24th June 2005, 16:26
mai fac si eu haz de necaz ... sau umor negru ... pana facem si noi vreu transfer

vlad1607
24th June 2005, 16:27
vezi ca Burca e liber :D :D :D
da un telefon la Lazio sa nu-l rateze cumva :D

irriducibile_01
24th June 2005, 17:43
:D hahahahahahahahahahahaha!
cum sa nu , o sa vorbesc cu lotito ! :D :D :D

vlad1607
24th June 2005, 17:46
vezi ca a intrat deja Liverpool pe fir ! :D

irriducibile_01
24th June 2005, 17:52
sun de 5 minute dar lotito nu raspunde !!!

vlad1607
24th June 2005, 18:11
tu vb cu secretara las ca stiu eu....te tromboneste aia :D

irriducibile_01
24th June 2005, 18:33
are vocea senzuala ... ma tot vrajeshte ca prezidentu' e ocupat cu noul stadion ! :D :D :D