PDA

View Full Version : Brazilia, se trage cortina.



oaspetele
17th October 2004, 07:56
Ce va fi in Brazilia ??
isi va vedea Barri visul cu ochii ??
sau Schumi va mai bifa o cursa ??
si totusi, daca Button va reusi victoria mult asteptata ??

grig_jr
17th October 2004, 16:01
imi pun toti banii pe Barri !!!!!!

sunt curios cum va juca echipa cartea ultimei curse si ce rol va avea schumi (daca va avea unul) spre a-l ajuta pe barri ? eu zis ca o sa ii tzina spatele.

Catalanul
17th October 2004, 18:14
si eu mizez tot pe victoria lui Barrichello :ok:
sper sa fie o cursa frumoasa (nici chiar asa cum a fost sezonul trecut :D)
ce bine ca nu mai trebuie sa ne trezim dimineata :rolleyes:

realmadrid.com
17th October 2004, 18:40
In sfarsit se termina F1/hello
Io zic sa nu mizatzi pe victoria lui Barri, decat daca vrea boss-ul de la Ferrari sa castige, ceea ce nu cred, pt ca la Ferrari se doreste sa doboare Schumi toate recordurile...sper sa se retraga cat mai curand, deja a stricat prea mult "Marele Circ":headbang:

oaspetele
17th October 2004, 19:28
cand va aud, cum ca Schumi a stricat F1.................

RedBaron
17th October 2004, 20:19
Asa a stricat Schumi F1, cum a facut-o si Nigel Mansell intr-un sezon mai demult, si Celtic in campionatul Scotiei, si Rossi in MotoGP, etc...
O sa ziceti k nu-i tot aia... dar e. ;)

grig_jr
17th October 2004, 21:35
hai ca o mai zic o data: NU SCHUMI A STRICAT F1 CI CEILALTI PILOTI SI MAI ALES ECHIPE. WILLIAMS, MCLAREN astia is vinovati. saracu schumi merge in fata, singur si tot pe el pica magareata. ce ati vrea ? sa mearga cu spatele? cu ochi inchisi? eu cred ca voi nu realizati ce ziceti. nu cei buni strica ca sunt in fata si castiga usor, ci cei slabi ca nu is in stare sa le faca fata celor buni.

vi s-ar parea normal sa joaca brazilienii in 8 oameni fotbal doar ca sa nu castige tot ei? (habar-n-am cine o mai castigat la fotbal ca nu ma intere, da' ati inteles voi)

cocomic
19th October 2004, 06:18
habar-n-am [...] fotbal

cat adevar graiesti :D... bine ca ramai la chestiile lumesti... mai colin sa inveti :D

sa fiu si on-topic, in brazilia probabil se va intampla ceea ce nu se asteapta nimeni: va castiga schumacher.... sau barrichello... probabil cel din urma, ca sa se bucure si brazilienii din cand in cand... in afara de fotbal... cum am mai spus, daca ceilalti actori din F1 reusesc sa evolueze mai penibil decat sylvester stallone in filme, macar cei(l) din rolurile principale sa faca spectacol... :)

___________________________________
p.s. semnatura valabila pana in 20.X.2004

grig_jr
19th October 2004, 09:42
@coco: cat adevar graiesti.... numa uita-te pe www.gametimesonline.com la colin 4,... is primu in romania pe cateva etape speciale,..... so ,...!?!?!!

cipi13
19th October 2004, 13:10
Ce a stricat schumi....ca nu pricep....

cocomic
19th October 2004, 17:34
a stricat bila mai... aia de au pierdut-o hill, villeneuve si cu hakkinen... aia de n-o s-o gaseasca in veci montoya :drak:

___________________________________
p.s. semnatura valabila pana in 20.X.2004

grig_jr
19th October 2004, 18:30
@coco: iara i-ai pierdut pe toti,. .da' si mie imi e lene sa zic tot bancu

grig_jr
20th October 2004, 11:58
schumi astazi : "Rubens is a very good driver; that is beyond dispute. He doesn’t need anyone’s help. I am sure that he prefers not be given a helping hand. In this way, each of us will drive his own race and we will see how things turn out. This does not mean that I will not help Rubens whenever the situation arises, something I have said this many times before."

e clar,.. or sa mearga pe rubinio !!!!!! o sa ma uit si la cote la pariuri

grig_jr
23rd October 2004, 18:42
The fourth and final practice session ahead of this afternoon’s pre- qualifying and qualifying sessions saw Rubens Barrichello lead the way once again for Ferrari with a stunning new lap record around the 4.309km Interlagos circuit. While Barrichello enjoys home-town attention, Michael Schumacher will be being checked over following a high speed crash that saw him leave the circuit at high speed. Schumacher was unhurt, but Ferrari now face the task of salvaging something from the badly damaged F2004.

v-am zis !?!?!?!?!

totul pt barichello

grig_jr
23rd October 2004, 18:47
http://www.formula1.com/race/photographs/731/Saturday/48739.html

RedBaron
24th October 2004, 01:29
Michael Schumacher, using the spare Ferrari following his high-speed crash in practice, qualified the unfamiliar car 8th fastest, but due to his switch to the spare chassis with its spare V10, will start ten places lower than his lap time would suggest. Starting 18th, Ferrari will almost certainly work on the race setup tonight and start the race from the back
Mai... a ajuns Schumi pe 18 iarasi? :o:
Eu nu am apucat sa vad calificarile de data asta. Si nu inteleg ce face Schumi de tot califica Ferrari-ul ala pe ultimele grile. Pana si Montoya l-a depasit in calificari! :D
Daca tot se trage cortina, fain ar fi sa cada pe masina lui Barrichello si sa castige Schumi. :D Nu de alta dar prind curaj restul pentru sezonul viitor si se obisnuiesc cu un Schumi care se dueleaza cu Baumgartner sau Bruni.

Oricum ar fi, nu vad o victorie a lui Barrichello maine. Nu stiu daca o poate duce psihic. Sunt destule curse unde a gresit in momente cheie pentru sansele sale la [continuarea bataliei ptr] titlu. Frumos ar fi sa castige in Brazilia, probabil e visul lui, dar asa, ca un pronostic, nu va castiga. Vine pe 2 dupa Schumi! :rolleyes:

josephine
24th October 2004, 03:51
se pare ca schumi va pleca din standuri, nu de pe pozitia a 18a,... ca sa poata sa ii faca setup-ul masini peste noapte. pt cei care nu stiu,.. in ultimul antrenament dinaintea calificarilor, schumi a pleznit ferrariul si l-a facut tzandari. asa ca s-a calificat cu masina de rezerva si a obtinut al 8lea timp. dar pt ca a schimbat motorul (de fapt toata masina) a fost retrogradat inca 10 pozitii. se pare dar ca prefera sa plece ultimul, decat de pe 18 dar sa aiba masina in boxe peste noapte ca sa ii faca reglajele de cursa.

probabil ca a fost setata pt bari,... si acum o sa le schimbe pt schumi.

credeti ca o sa reuseasca ceva schumi din spatele plutonului ? cei care ziceau ca nu cred ca bari o sa faca figura frumoasa isi mai sustin pdv? cine ar putea sa ii faca probleme? pleaca primu,.. probabil ca e si mai usor,.. motivat e al dracului !!! :P

nu va speriati,.... nu a innebunit josephine,.. a trecut grig pe la ea in vizita :P

bapsy
24th October 2004, 15:38
Hmmm ... ce ciudat, la fix are probleme Schumi, tocmai in Brazilia, ce surpriza. Cum de inainte de a castga campionatul nu i se intamplau chestiile astea? Si dintr-o data ... Vai vai, saracul, si el care vroia sa castige ... Inima buna are Schumi asta, am impresia ca-i face un mic cadou lui Bari, sau o fi doar coincidenta, nu stiu ... Sincer mi-ar placea sa aud imnul Braziliei in Brazilia, totusi a avut Ferrari destule bucurii sezonul asta. Ultima cursa, ar fi pacat pacat pacat sa o castige tot Ferrari. Button merita si el sa castige o cursa sezonul asta .... Ce-i frumos la ultimele curse (inafara de cele de pe vremuri cand era bataie pentru titlu), este ca pilotii au parca o motivatiue sa lase o impresie buna, sa incheie sezonul fericit, sper sa fie si de data asta asa :) (ca altfel ma voi uita la Rapid-Dinamo in loc de cursa).

josephine, era cat pe-aci sa ma sperii :D

vasile314tzurka
24th October 2004, 15:52
chiar asa de simplu e de aranjat un asemenea soi de accident? m-as mira...

bapsy
24th October 2004, 16:12
Probabil ca nu ... dar nu stiu cum sa spun, daca nu era asta, cred ca era alta. Dar ma rog se poate sa nu am dreptate. Ideea este ca toata lumea se asteapta sa castige Barichello si asa va fi (in cazul in care nu pierde cursa din cauza unor gafe facute de emotie, cum il stim noi pe Bari).

Sasuke Uchiha
24th October 2004, 19:42
oricum..chiar daca Bari..va pleca de pe pozicia 1,la sfarsit Batton sau Kimi vor castiga cursa.... :drak:
sper k Shumi sa abandoneze sau sa nu termine intre primi opt :no:

Kimi....cel mai bun... :D

Catalanul
24th October 2004, 19:44
Kimi....cel mai bun... :Dla ''rupt'' motoare ==> ABANDONURI :drak:

Sasuke Uchiha
24th October 2004, 20:26
cu motoarele a avut ghinion :headbang: :headbang:
dar tot cel mai bun pilot este.. :D

josephine
25th October 2004, 01:52
ehe!!! se pare ca toata lumea e oarecum surprinsa de rezultat!!! altfel nu se explica aceasta lunga tacere. eu nu pot decat sa spun ca sunt multumita. :P desi a fost destul de plicticoasa cursa. banui ca si bapsy rade in sinea ei. nici ea nu mai spera ca bari sa nu castige cursa asta...

vasile314tzurka
25th October 2004, 10:23
Probabil ca nu ... dar nu stiu cum sa spun, daca nu era asta, cred ca era alta. Dar ma rog se poate sa nu am dreptate. Ideea este ca toata lumea se asteapta sa castige Barichello si asa va fi (in cazul in care nu pierde cursa din cauza unor gafe facute de emotie, cum il stim noi pe Bari).

eu nu ma astaptam la asa ceva. interlagos e un circuit greu, din cauza denivelarilor mai ales, si rubinio e un slab. fara 'grija" lui shumi rar cind face ceva.

notthespoon
25th October 2004, 11:35
nu pot decât să mă bucur pentru montoya. deşi are doar locul 5 în clasamentul general, cred că victoria din brazilia îi aduce o notă puternică de optimism.
felicitări button, de asemenea, pentru locul său 3 general.
să vedem campionatul viitor; deşi când văd countdown-ul de la formula1.com (131 days 19 hours....) mă întristez un pic :)

vasile314tzurka
25th October 2004, 12:13
as fi preferat sa cistige finlandezul, dar asa a fost sa fie...

grig_jr
25th October 2004, 17:37
bari e slab, trebuie sa spun asta. trebuia sa controleze totul de la start la finish. a avut prima sansa. e slab, ar trebui sa il schimbe. faptul ca e simpatic nu mai ajunge pt a fi pilot in echipa cu cea mai buna masina.

despre monty: l-as fi intrebat cu e sa castigi o cursa fara miza, fara rost de fapt si de fapt. trebuie sa fi avut un gust tare amar in gura.

despre kimi: nici nu a aratat ca emite pretentii la aceasta cursa. a stat pe curu lui sa traca turele.

mi s-a parut interesant ce a incercat alonso,... trebuia renaultul sa mearga pe alte strategii (ala ferrari) da' nu le-a iesit. daca scotea un podium din manevra aia mai ziceam

villeneuve a participat !?!!!?!!?!! cred ca l-am vazut doar cand a facut un pit-stop. 'i'm the invisible man' !!!!!

schumi cred ca s-a distrat cumplit. a mers cu o rupere de p**a in el de numa-numa. cred ca e cam deconcentrat. asa mi s-a parut mie. ultimele 20 de ture s-a complacut sa mearga in spatele lu frate-su... a zis :'ia-o inainte frate,... io vin dupa tine'. spre final ralf a trecut de sato, nu a m vazut cum !!!! mi-a scapat. a fost depasire pe bune sau a gresit ala ceva?

@notthespoon: mama cat e countdownu!!!!!!!! mi-e rau. lasa ca mai avem ceva wrc ! si oricum va fi o iarna interesanta pt f1. schimbari, transferuri, echipe noi,... o sa fie kool de urmarit, o sa stam toti calare pe web sa aflam ultimele chesti. prin feb o sa fie lansari de modele noi etc,.. nu cred ca o sa ne plictisim prea tare

Catalanul
25th October 2004, 17:51
frumusica cursa :D pacat ca nu a plouat :( As fi vrut ca Rubinho sau Alonso sa castige :) dar nu a fost asa :D Oricum mai bine ca a castigat Montoya decat Raikonene :drak:
si astfel s-a mai terminat un campionat...:rolleyes: oare urmatorul va fi la fel de plictisitor? eu sper ca nu :ok:

Sasuke Uchiha
25th October 2004, 21:05
Hai POLI ... urmatorul campionat va fi plictisitor daca nu se retrage Shumi.. :drak: :no:
primi doi Montoya si Kimi vor fi colegi la Mercedes..anu viitor :D cu acesti doi piloti..mercedes va fi clara favorita la titlu.. :D


totusi cred ca era mai bine daca Kimi castiga cusa :ok:

realmadrid.com
25th October 2004, 22:19
Sunt de aceiasi parere cu tine ValiEnte, Schumi tre sa se retraga:D

oaspetele
26th October 2004, 00:09
o sa-i transmit parerile dvs. pilotului neamt, doar ce mi-a declarat in timp ce luam cine cu Michael ca este extrem, da extrem de interesat de parerile dvs.

bapsy
26th October 2004, 10:23
ehe!!! [...] banui ca si bapsy rade in sinea ei.
Normal :D vroiam sa-l mai vad si eu pe Montoya castigand intr-un Williams. Chiar nu ma asteptam si chiar este o bucurie :)


eu nu ma astaptam la asa ceva. interlagos e un circuit greu, din cauza denivelarilor mai ales, si rubinio e un slab. fara 'grija" lui shumi rar cind face ceva.
Ai dreptate, dar ma gandeam ca masina o sa-l ajute sa castige. Ma rog, mi-am zis si eu parerea de multe ori despre Barichello, stiti si voi ca este printre cei pe care nu-i agreez foarte mult. Dar ce sa-i fac, m-am obisnuit sa fiu dezamagita in formula 1, asa ca nu ma mai asteptam la nimic. Mai bine nici ca se putea termina din punctul meu de vedere (vedeti ca i-am lasat lui Bari locul 3 la el acasa, pentru Brazilia, nu pentru Bari). O duminica frumoasa din multe puncte de vedere :)

@notthespoon
mda ... ma apuca disperarea si pe mine ... iarasi nimic palpitant in sport la iarna :( ... eventual schi, biatlon, triatlon ... dar tot nu se compara nici cu Formula 1 nici cu fotbal.

@grig_jr:
Vezi, asta e diferenta ... lui Schumi chiar i s-a rupt de cursa asta de la inceput, spun eu. Declaratii peste declaratii ca sa anuleze suspiciunile. Titluri mari gen "Schumacher vrea sa cucereasca Brazilia" ... aiurea.
Sa te uiti la Rossi duminica, sa vezi cum se va lupta si pentru ultima cursa.

PS: Legat de retragerea lui Schumi, facem petitie :D?

notthespoon
26th October 2004, 11:18
bapsy: eu sunt sigur ca rossi va face o cursa frumoasa, ca de obicei de altfel. nici nu se pot compara cei doi, decat "tehnic" vorbind poate (rossi si schumi adica). rossi e italian, schumi e neamt. rossi e exploziv, plin de viata, rade din toata inima, isi exprima emotiile, in timp ce schumi e neamtul clasic (n-are rost sa incep: rigid, rational 99,99%, etc). plus diferenta de varsta :) sigur ca rossi face spectacol.
cu toate astea, schumi s-a dovedit perfect pentru jobul pe care il are de facut.
oricat il prefer pe montoya de exemplu, ca personaj, nu pot sa nu recunosc ca schumi e mai bun.
sa speram deci ca finalul de motogp va fi frumos si ca rossi, chiar daca -poate- nu va lupta neaparat pentru victorie, va face o cursa cat mai frumoasa.

RedBaron
26th October 2004, 12:08
Eu sunt un pic dezamagit de Schumi. Dupa ce s-a vazut cu titlul in geanta, parca a pierdut din concentrare. Nu stiu ce sa zic... Apar prea multe greseli si as vrea sa fie doar o coincidenta ajutata si de lipsa de presiune/concentrare cum spuneam. Mai vedem la anul...
Barrichello, am spus inainte de cursa, stiam ca nu e in stare sa castige... Nici acum cand are un monopost bun, nici acum cand Schumi nu mai e sa il incurce... Pacat pentru el.

Cat despre Williams, am impresia ca papa Frank a facut niste gafe... A pierdut 2 piloti puternici pana la urma, si a castigat doar pe Webber, a carui talent nu il contest. Sunt curios sa vad cum se vor descurca Williams sezonul viitor, deoarece e tot mai greu sa ajungi pe 2. :)

grig_jr
26th October 2004, 12:27
@redbaron: ai dreptate, de obicei frank facea ce facea si se scotea cu doi piloti ok,... de la un sezon la altul. in sezonul urmator, din pacate, daca nu scoata un as din maneca (sau un iepure din palarie) nu il vad prea bine la capitolu piloti

Ayrton
26th October 2004, 15:26
Cica asul ar fi tot Jenson Button: le-a oferit celor de la BAR 5 milioane $ sa renunte la ultimul an de contract cu englezul care isi doreste in continuare sa mearga la Williams... Sa vedem...

grig_jr
26th October 2004, 15:48
e cam naspa sa incerci sa tzi la tine un pilot care nu mai vrea sa alerge pt tine. o sa fie complet demotivat si nu o sa aiba randament. am auzit si eu ca bar-ul nu vrea sa ii dea drumu pt o problema de bani, nicidecum pt ca nu ar vrea sa renunte la el de bun ce e. am auzit ca mai aveau ceva bani sa ii dea pe care nu i-ar mai fi dat daca vroia sa plece.

realmadrid.com
26th October 2004, 15:56
o sa-i transmit parerile dvs. pilotului neamt, doar ce mi-a declarat in timp ce luam cine cu Michael ca este extrem, da extrem de interesat de parerile dvs.

Te rog frumos, dar chiar foarte frumos sa ii transmitzi sa se retraga cu prima ocazie cand mai cinezi cu el:D :ok:

grig_jr
26th October 2004, 16:07
nu are nici un motiv sa se retraga cat timp e cel mai bun. se va retrage cand va lua bataie prima oara.

Catalanul
26th October 2004, 17:06
Sunt de aceiasi parere cu tine ValiEnte, Schumi tre sa se retraga:Ddumitru :no: poti sa mai astepti cel putin 3 ani pana cand Schumi se va retrage :p parerea mea este ca pana in 2007 nu ne va lasa :D

cocomic
28th October 2004, 03:37
mda ... ma apuca disperarea si pe mine ... iarasi nimic palpitant [...] la iarna

no comment :ok:


dar tot nu se compara [...] cu fotbal.

fotbalul unde va disparea?... in campionatele importante se joaca :D... iar la noi e orice numai fotbal nu... despre comparatia formula 1 - schi... macar al doilea il practic de doua ori pe an ;)... (cei care au mers cu mine cu masina sa taca, altfel imi distrugeti argumentul :D )

ontopic (sa nu se supere oaspetele :p): sunteti amuzanti cu petitii si rosii aruncate-n garduri :)... de ce sa se retraga schumacher?... stati linistiti, ca la anul vom avea parte de o competitie ceva mai stransa... pentru locul 2 :evil:

grig_jr
28th October 2004, 10:36
ca de obicei, off topic (da' ce sa mai zici on topic despre f1 acuma) : @coco: vezi ca la prima zapada ma sparg un weekend pe straja, interested?

cocomic
29th October 2004, 04:46
puteai s-o invarti sa iasa ontopic:... de genul "vezi ca la prima zapada ma sparg [cu masina] un weekend....".... sau "vezi ca la prima zapada ma sparg un weekend [sa revedem o cursa de F1]..."... see?... it's not that hard :D

revenind offtopic... :drak: sigur pentru mine e invitatia? sau ma rog... vii si tu? :D

grig_jr
29th October 2004, 10:19
revenind offtopic... :drak: sigur pentru mine e invitatia? sau ma rog... vii si tu? :D

ma ft

ADY19
30th October 2004, 01:00
Zau ca nu va inteleg. Nu vreau sa ii gasesc scuze lu Schumi pentru cursa din Brazilia insa din cate tin eu minte in acea curba au mai fost doua tete-a-queue si sunt sanse sa fi fost de la uleiul lu Button. Si chiar daca nu ar fi fost de la ulei...ce vreti ma? Omul a castigat 13 curse, al 7-lea titlu de campion(al 5-lea consecutiv) ceea ce pe multi i-ar fi saturat si s-ar fi retras. Schumi si-a aratat o parte din carater prin faptul ca reuseste sa se tina motivat pentru inca un sezon. Eu unu eram de mult retras din F1. Deci daca a gresit...arata ca este si el om...nu e o masina. Sa il condamni ca nu rade precum Rossi sau altcineva...asta e o mare prostie. Asta ma intereseaza? Sa-l vad ca rade? Nu. Stie sa zambeasca si mai ales..cand sa o faca. Stie sa faca si glume dar nici asta nu e foarte important. Important e ca are talent si stie sa si-l puna in valoare. Cursa din Brazilia a fost firmiturile de la masa lui Schumi pentru restul. Nu spun ca Schumi "i-a lasat" pe ceilalti sa castige..spun ca doar nu a fost asa de interesat de aceasta cursa precum a declarat. Pana in ianuarie nu va face nici un test. In decembrie se va intrece cu Loeb. O sa fie interasant.

grig_jr
31st October 2004, 05:55
" Cursa din Brazilia a fost firmiturile de la masa lui Schumi pentru restul" - adi19 asta e preten cu mine si eu nici nu stiam!!!!! saltare pretene !!!!!!!!! imi place cum graiesti !!!!!!!

ce face schumi cu loeb? in monopost sau cu wrc-uri!?!?! cand, unde, cum,..?!?! detalii !!!!

ADY19
31st October 2004, 14:21
Nu stiu nici eu prea multe detalii...mi se pare ca vor face cu randul. Stiu ca Loeb a declarat: " stiu ca spectatorii vor veni sa-l vada pe Michael insa sper ca voi face o figura buna"

grig_jr
31st October 2004, 14:31
o sa caut si eu sa vad cand si cum o sa fie. abia astept.
stiu ca schumi a facut o tura ca si copilot cu makinen acu vreo 2 ani si cand s-a coborant din mitzu a zis ceva de genu:"oamenii astia sunt magici" si asta in timp ce ii tremurau picioarele:) serios. zicea ca el nu ar putea conduce asa fara sa vada sau sa stie drumul