PDA

View Full Version : Ce Antrenor Ati Vrea Pentru Steaua?



Pages : [1] 2

aetius
18th October 2006, 14:23
Datorita Rezultatelor Catastrofale Din Derby-urile Interne Dar Mai Ales De Prestatiile Pe Ghencea Cu Lyon Si Real, Olaroiu Si-a Dovedit Limitele, E Un Antrenor Bun Dar Nu Foarte Bun , Deci Nu Se Ridica La Pretentiile Stelei. In Locul Lui Pe Cine Ati Pune , Daca Ati Fi In Locul Lui Gigi Becali Si Mm Stoica.

Eu L-as Pune Daca S-ar Putea Pe Oleg Protasov.

guevarax
18th October 2006, 17:12
Oli e bun

cel mai bun antrenor roman la ora actuala

echipa e insa intr-o mica scadere de forma iar Real si Lyon sunt echipe mult prea puternice pt Europa de Est la ora actuala.

aetius
18th October 2006, 17:16
in conditiile in care pierzi la scor meciuri in europa , cine e de vina ? nu antrenorul ?
dinamo? las' ca va vedem la anul ce puteti si voi in CL ...
eu nu sunt suporter steaua dar ma simt umilit cand o echipa romaneasca ia bataie acasa la 3 sau mai multe goluri diferenta.
fotbalul romanesc nu e chiar asa de jos.

SILVIU99
18th October 2006, 17:19
ce vina are oli ca a pierdut steaua cu real??
cand ai jucatorii gen carlos saban si nicolita (de juma de an nu joaca nimik)
eu zic ca nici un antrenor cu lotul actual care il are steaua nu batea real

Liviu
18th October 2006, 17:38
Voci care cer demisia lui Oli ? Lucrul ăsta îl spuneam şi într-o postare (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=39065&page=50) de după Steaua-Lyon că urmează să se întâmple . Să nu repetăm greşelile de acum 10 ani când evoluam în Ligă şi tot nu eram mulţumiţi , iar după o înfrângere cu Borussia Dortmund , acasă , cu 3-0 spectatorii au început să ceară demisia lui Ţiţi Dumitriu . Că vezi doamne de ce nu învingeam echipele mari de atunci ? Până la urmă Ţiţi a plecat la finalul sezonului şi s-a ales praful de tot . E o greşeală care se face . Era mai bine dacă evoluam în Uefa şi faceam măcel pe acolo , nu ? Ce naiba să facem , echipe ca Real şi Lyon , nu le învingeam nici acum 10 ani , acum 20 de ani luam bătaie de la Milan cu 4-0 deşi eram mari şi tari . În 1996 luam 4-0 de la Atletico , 3-0 şi 5-3 de la Dortmund , înainte cu un an şi Juventus ne făcea praf ...
Iar în campionat , dacă nu ar fi fost ghinionul cu golul lui Dinamo , din minutul 94 şi cel cu Iaşi , din acelaşi minut , azi am fi avut 27 de puncte , iar Dinamo 31 ... crize au fost şi cu Piţi ( aşa vreo 3 ani...) , cu Zenga la fel , cu Protasov la fel . În condiţiile în care avem indisponibilii pe care îi avem , iar jucătorii aduşi sunt de mâna a doua , nu mă miră evoluţiile mai slabe . Şi de adus pe cine să aducem ? Care antrenor sănătos la cap i-ar suporta pe Gigi şi pe MM ? În afară de Oli nu e în ţară nici unul capabil .

aetius
18th October 2006, 17:49
si cati ani trebuie sa asteptam ca domnul olaroiu sa-si faca temele pentru champions league.
problema nu sunt jucatorii, ca daca-i puneai pe 3 linii in careul de 16 , ca la middlesborough si tot nu luau mai mult de 2 .
problema e de mentalitate , incepand cu antrenorul -antrenor care la meciul cu lyon face gafa sa spuna presei ca e fan OL !!!!!,
acest antrenor nu are minime notiuni privind moralul unei echipe si nu stie ce nu ar trebui sa faca un antrenor ca sa nu-si inhibe jucatorii mai ales la meciuri cu miza.
eu unul preferam mingi in tribuna din 2 in 2 minute decat atac prostesc la baioneta. dar de ce ma pling? romanii au facut asa si in 1916 au atacat cu cavaleria tunurile si mitralierele germane! rezultatul atunci a fost pierderea bucurestiului - zilele aste se implinesc 90 de ani de atunci.
deci cum spuneam mentalitate de secol XIX si in fotbal...

TheIceMan
18th October 2006, 20:46
Fatih Terim

Paul
18th October 2006, 21:32
Jose Mourinho

Acum pe bune.
Protasov a plecat rusinos demisionand cand echipa mergea bine pentru a plecat la Dnper pt. un pumn de dolari. Ca tehnician a fost peste Olaroiu , dar ca si caracter e dubios.

Zenga a fost bun psiholog si subtire ca tehician.

Pana una alta e bine si cu Oli. E antrenorul care a adus liniste si nu e contestat de conducere !

Sasuke Uchiha
18th October 2006, 21:43
cel mai bun antrenor de la steaua in ultimii foarte multi ani a fost w zenga, steaua era cea mai buna pe vremea lui, batea pe oricine,a fost cea mai mare greseala alu jiji sa-l dea afara

danpuric78
18th October 2006, 23:57
Oli e bun

cel mai bun antrenor roman la ora actuala

echipa e insa intr-o mica scadere de forma iar Real si Lyon sunt echipe mult prea puternice pt Europa de Est la ora actuala.
Nu tu erai ala care spuneai marti seara ca realul e o echipa cu "figuri maneliste". Te-au facut sa te razgandesti?
Ai dreptate insa cu oli. E bun, nu cel mai bun. Problema e ca face ce poate cu ce are.
1. Lotul e foarte subtire: Accidentarile lui Radoi si Iacob si iesirea din forma a lui dica au facut ca steaua piarda teren atat in campionat si in CL si intr-o luna jumatate a reusit sa invinga doar pe bistrita si pe cluj.
2. Cu toate ca lotul e asa cum e oli nici nu poate schimba nimic. Unii jucatori trebuie sa intre tot timpul, pentru ca au fost adusi de mm sau pentru ca sunt preferatii patronului gigi.
Carlos e deja fenomen national, lovin n-a facut nici un meci bun de cand e la steaua, dica nu mai joaca nimic de la meciul de la kiev, nesu ia un rosu la doua meciuri.
Saban a fost aproape de ridicol, iar nicolita nu a realizat ca meciul cu betis s-a terminat.
Cu toate astea pentru acesti jucatori sunt titularizati permanent la steaua?
Pe de alta parte, Becali isi face campanie electorala si tipa cat poate ca bate toata europa, mm nu stie cum sa-l mai slugareasca, jucatorii se iau duoa sefi si se crad superfotbalistii europei. Olariu a fost singurul care a incercat sa puna un pic de ratiune in toata aceasta nebunie.

YoYoyOi
19th October 2006, 00:08
Nu vad ce rost are acest thread. Nu a pomenit nimeni nimic de vreo plecare a lui Oli prin demisie sau ca fiind demis. Chiar nu mai sint subiecte de discutie? Este un loc bun numai pt injurii, jigniri si dejectii. Atit. Inchideti-l ca nu-si are rostul.
Si ca sa raspund la intrebare as dori ca in locul lui Olaroiu sa vina ca antrenor Olaroiu cu o echipa mai buna si mai determinata.

danpuric78
19th October 2006, 01:48
\


Mai baiatule cred ca tu esti batut in cap. porcul gretos de olaroiu a luat o echipa facuta de altul si a castigat un campionat cu Gigi si Sandu + arbitrii. in Europa a mers doar datorita valorii echipei si entuziasmului baietilor (echipei). asta nu e antrenor de locul intai

cel mai bun e Razvan Lucescu. omu si-a facut echipa si a luptat cu ea cu toata lumea, inclusiv cu Copos
Nu cred ca olariu e atat de slab pe cat zici. Dar totusi are limite. Nu-mi vine sa cred ca dupa un an de zile nu poate reactiona de loc atunci cand echipa nu merge. A preluat schema lui protasov si nu pare a fi capabil sa schimbe ceva in ea.

dede
19th October 2006, 10:46
cum face Steaua un meci mai prost, totusi contra lui real, cum se trezesc unii sa schimbe antrenorul :mda: lasati'l sa-si faca treaba...

tedybear
19th October 2006, 10:55
Jose Mourinho

Acum pe bune.
Protasov a plecat rusinos demisionand cand echipa mergea bine pentru a plecat la Dnper pt. un pumn de dolari. Ca tehnician a fost peste Olaroiu , dar ca si caracter e dubios.

Zenga a fost bun psiholog si subtire ca tehician.

Pana una alta e bine si cu Oli. E antrenorul care a adus liniste si nu e contestat de conducere !




trebuie sa intelegeti ca Zenga si Protasov nu au plecat din cauza insucceselor. ei au plecat pt ca au coloana vertebrala si nu acceptau sa le "umble" Gigi la echipa. fiti sigur de asta. oamenii nu au mai putut inghiti si au plecat.

iar Gigi nu stie fotbal: "ca ne trebuie jucatori care sa tina mingea... bla bla bla" ... astea sunt vorbele lu descreieratul ala de Stoica.

ala nu a cumparat ce trebuia in vara... ati vazut ce meci a facut in poarta lui Chelsea miercuri portarul Hilario pe care trebuia sa il ia Stoica in locul lui Carlos? in schimb a luat unu dupa chipul si asemanarea lui...:jerk:

Aurel.D
19th October 2006, 13:05
Nu vad ce rost are acest thread. Nu a pomenit nimeni nimic de vreo plecare a lui Oli prin demisie sau ca fiind demis. Chiar nu mai sint subiecte de discutie?

De aceeasi parere sunt si eu. Nu cred ca se pune problema inlocuirii lui Olaroiu. Singura problema a lui este ca le da prea multe sarcini tactice jucatorilor si nu ii lasa ca in anumite momente sa isi puna imaginatia la contributie, sa joace ce stiu ei.

Hard
19th October 2006, 13:51
hai sa dezgropam mortii...
olaroiu nu pleaca de la steaua,nu asa zicea gigi becali?ca va fi antrenor la Steaua multi ani de acum incolo.
ceva de genul zicea si mititelu de stanga:ras-plans:
fac haz de necaz

pinki
19th October 2006, 14:16
De aceeasi parere sunt si eu. Nu cred ca se pune problema inlocuirii lui Olaroiu. Singura problema a lui este ca le da prea multe sarcini tactice jucatorilor si nu ii lasa ca in anumite momente sa isi puna imaginatia la contributie, sa joace ce stiu ei.

da, cam asa e... insa oli cam are niste idei fixe, ar trebui uneori sa reactioneze mai repede si mai... altfel! si desigur, daca am avea un lot cu jucatori buni pe toate posturile... probabil s-ar descurca mai bine... in meciurile din CL a gresit ca i-a stresat prea mult cu sarcinile lui si... am vazut ce s-a intamplat... :(

insa nu cred ca se pune problema ce antrenor ne-ar merge mai bine... adica... :)

Hard
19th October 2006, 14:28
hagi abia asteapta...

pinki
19th October 2006, 14:30
hagi???? asta da gluma buna!

LazioRoma
19th October 2006, 14:34
piti ar fii cea mai buna alegere!

pinki
19th October 2006, 14:35
asta deja e o gluma proasta... :)

Sorin Blaj
19th October 2006, 15:16
Datorita Rezultatelor Catastrofale Din Derby-urile Interne Dar Mai Ales De Prestatiile Pe Ghencea Cu Lyon Si Real, Olaroiu Si-a Dovedit Limitele, E Un Antrenor Bun Dar Nu Foarte Bun , Deci Nu Se Ridica La Pretentiile Stelei. In Locul Lui Pe Cine Ati Pune , Daca Ati Fi In Locul Lui Gigi Becali Si Mm Stoica.

Eu L-as Pune Daca S-ar Putea Pe Oleg Protasov.
Te-ai gandit vreun moment ca poate problema nu este Olaroiu, ci jucatorii.
La fel gandeau si cei de la Poli Timisoara si acum plang dupa el.
Trebuie sa recunoastem ca nu se compara Liga Campionilor cu Cupa Uefa. Daca Steaua reuseste calificarea in primavara europeana in Cupa Uefa, deja este o realizare sau tu ai crezut declaratiile lui GB? Gandeste-te ca Stelei ii lipsesc cel putin trei jucatori, titulari anul trecut (Radoi, Iacob si Ogararu) plus un portar de valoare.

In ceea ce priveste derbyurile cu Rapid si Dinamo, poate ai uitat ca s-au jucat 10 contra 11, in conditiile unor arbitraje penibile.

Cred ca Stelei ii lipsesc vreo cinci jucatori valorosi, nu un antrenor.
Apropo de antrenor: poate ai uitat ca anul trecut, cu Protasov, Steaua nu a reusit calificarea in grupele Ligii Campionilor, cu un adversar la fel de accesibil.
Asa ca mai gandeste-te, la rece, nu la cald, dupa o infrangere in fata Realului din Madrid.

Liviu
19th October 2006, 16:53
piti ar fii cea mai buna alegere!
Doamne fereşte !!!!!:scared: :shock: :cry:
Stelişti , bateţi în lemn şi faceţi-vă cruce să nu mai vină Piţurcă vreodată antrenor la Steaua ! În afară de primul an cu el antrenor , când am luat titlul , ne-am făcut de râs , nu ne-am calificat nici în Europa într-un an ... Mulţi îl creditează cu cele mai mari merite la formarea Stelei de azi şi că rezultatele sunt de fapt meritul lui . Păi dacă o luăm aşa , titlul din 2001 a fost al lui Jenei , nu ?
Doamne...dacă ar fi ajuns la Dinamo , el însuşi recunoscând că a avut o ofertă de acolo în vară...:hmm:
Olăroiu-antrenor de o echipă mai mică în pretenţii ca Steaua , dar n-avem soluţii . Cine să vină în caz că ar pleca Oli în curând ? Ori un fost stelist (Stoichiţă,I.Dumitrescu,Lăcătuş,etc.) ori un străin (Zenga sau alţii).

aetius
19th October 2006, 17:32
olaroiu nu trebuie schimbat de dragul schimbarii ci inlocuit doar cu acel om care poate rezolva problemele echipei.
un om care asteapta ca un fundas sa greseasca decisiv de 3 ori nu poate fi numit antrenor.fara suparare.
nici o competie nu seamana una cu alta. de acord . dar daca te iei dupa cum a jucat pe ghencea in fata lui lyon si real si auzi comentarii de la cel ce face echipa de genul : "asta e " , "mergem cu ce avem" - unde e dorinta de victorie , unde este incurajarea jucatorilor cand antrenorul demobilizeaza primul ? daca steaua vrea sa fie cea fost in 1986 ar fi cazul sa joace nu sa analizeze atat. fotbalul nu e totusi sah.

YodaRo
19th October 2006, 17:37
Pleaca Oli la Real Madrid? Lasand gluma la o parte parca vad ca daca pierdem campionatul il aduce jiji pe rege. Din lac in putz.
Oli e antrenor de Divizia A. Atat si nimic mai mult.

Liviu
20th October 2006, 13:06
De acuma o sa faca Gigi echipa.:happy :happy
....
Chiar a declarat aşa ceva ? Eu am citit că a zis doar că o să se implice mai mult la echipă , că atunci când pleacă generalul ( adică el )...Eu personal nu înţeleg că ar fi spus că ar face el echipa . Şi în plus pe cine să bage în echipă ? Poate pe Cernea şi poate pe Stancu , în rest nu avem soluţii , el e de fapt cel care ar trebui să facă să avem soluţii , cumpărând puţin da' bun , nu mult şi prost ca în ultimul timp . ( Saban , Coman , Ov.Petre)

Singurul antrenor care merită să ajungă în acest moment la Steaua şi care ar putea face treabă mai multă e Marius Lăcătuş ( #7 ) .

pinki
20th October 2006, 13:41
laca? :hmm: macar laca ar fi 100% cu sufletul pt steaua :D

Bumbescu
20th October 2006, 14:54
Si eu sunt de acord cu Lacatus, macar ar trebui incercat.
In nici un caz Hagi, atunci chiar ca ne-am duce dracului, am avea trei conducatori(jiji, meme si hagi) cu IQ de prescolari(hai cu un mic plus pt memeu).

LUCKY_AMARU
20th October 2006, 16:56
yo zic ca nu are rost o astfel de discutie...........il avem pe cel mai bun ....si nu-l va schimba nimeni...nici laca si nici "Regele"....oli e super tare .........la anu in ucl va face fata cu brio avand in vedere experienta de anu asta..

Hard
20th October 2006, 17:19
pana la alt antrenor,ramane oli,care va fi pe banca si la meciul de la galati

Bumbescu
20th October 2006, 17:25
Cateodata mai faci si lucruri bune mai starsteel, cu ala chiar mi-e scarba sa ma cert.

mirung
20th October 2006, 17:34
Un singur raspuns:COSMIN OLAROIU.
Aveti curiozitatea si mergeti la un antrenament si veti vedea cum se lucreaza( lucrul specific pe compartimente, antrenament individualizat, pregatire tactica, etc...)...pana una alta, Oli a pierdut 2 puncte in casa (cu rapizii) si in conditii cu totul speciale.....anul trecut, Oleg a pierdut 7 si il dadeati mare antrenor...

YoYoyOi
21st October 2006, 11:03
“Vreau sa stie toata lumea ca Olaroiu este pe viata la Steaua. El a realizat în zece luni aici ce n-au facut altii în 20 de ani. Am toata încrederea în el ca va mai reusi si alte performante la echipa” - G. Becali

dede
21st October 2006, 11:06
cea mai mare prostie ar fi acum schimbarea lui Oli :mda:

oricum, Oli nu va pleca prea curand de la Steaua...se stie ca are suportul lui Gigi...

Bumbescu
21st October 2006, 12:13
“Vreau sa stie toata lumea ca Olaroiu este pe viata la Steaua. El a realizat în zece luni aici ce n-au facut altii în 20 de ani. Am toata încrederea în el ca va mai reusi si alte performante la echipa” - G. Becali

Lasa ca si satana a fost pe viata la steaua, asa declara ciobanul:
"Ioo, pe piti niciodata n-o sa-l dau afara, ramane cat vrea"

aetius
22nd October 2006, 09:05
repet , inca o data, oli e un antrenor bun dar nu foarte bun , daca jiji o sa aiba rabdare cu el oli va invata multe din anul asta in CL , dar atentie e de ajuns acum ca galatiul sa bata si steaua sa iasa din cupa romaniei ca mm si jiji sa-l debarce pe oli.
oli are stofa de antrenor dar nu risca , e ok , dar in meciuri impotriva lui real sau lyon cartea nu te ajuta foarte tare, acolo apare flerul si norocul , lucruri care lui oli ii cam lipsesc.
despre jiji -managerul de echipa !!!!
jiji, care are noroc, l-a bagat pe cristea in meciul cu valencia, chit ca dupa aceea ex-bacauanul nu mai facut nimic.jiji poate capacita ( sau ingropa ...) un jucator prin declaratiile sale.pina acum nu prea a gresit.dar nu cred ca e indicat sa se bage peste antrenor, oricare ar fi el...

pinki
9th November 2006, 11:28
incep si eu sa cred ca ne trebuie alt antrenor, oli e limitat, incapatanat si previzibil, isi tine puisorii in brate aiurea si nu are curaj, nu are viziune. nu stiu cine sa vina in locul lui, dar... poate ar fi cazul sa vina altcineva/...

starsteel
9th November 2006, 12:32
Gigi ar trebui sa-l lase pe Meme sa aduca un antrenor din pacate se pare ca antrenorul Olaroiu e mult mai modest decat omul Olaroiu....noi totusi avem nevoie de un antrenor. Unul mare pe masura echipei!

pinki
9th November 2006, 13:03
da... dar cine? :D

Sasuke Uchiha
9th November 2006, 13:08
am mai zis nu stiu pe unde dar zic si aici, cel mai bun antrenor pe care la avut steaua in ultimii ani a fost w zenga
nu cred ca steaua are nevoie de un nou antrenor, cand se vor recupera radoi si iacoB va fi altceva.

edit: pink me :ok: :D

pinki
9th November 2006, 13:10
da, zenga e si preferatul meu... dar nu cred ca s-ar mai intoarce vreodata la steaua, eu din cate tin minte a plecat (as usual) din cauza lui jiji...

ps: e iacob, nu iacov :D

si nu cred ca revenirea lor ar face mari minuni, ca schemele lui oli sunt... :mda:

Nole17
9th November 2006, 16:19
eu cred ca nici cu lacatus nu ar fi rau pt k sincer chiar ma impresionat ce a facut la UtA a luat 23 de jucatori care nici nu se prea cunosteau si ia facut o echipa solida cred ca ar face treaba buna la steaua dak i sar da o sansa

starsteel
9th November 2006, 19:27
Lacatus a fost un mare jucator insa pt. a fi antrenor mare mai are de dovedit, se pare ca UTA deja a luat-o in jos daca nu reuseste acolo in mod sigur nu poate face nimic pe banca Stelei. Sa avem incredere intr-o eventuala alegere a lui Meme pana acum a avut mana buna mai mereu, eu pun in balanta si rezultatele de la Otelul.

YoYoyOi
9th November 2006, 19:47
Ce antrenor vreti mai? Mergeti si va plimbati si poate va linistiti. Problemele de la Steaua nu sint exclusiv vina lui Oli. A gresit si el, nu zic nu. Dar cind ai accidentati citit are Steaua, suspendati, meciuri peste meciuri si deasupra alte meciuri, cu oboseala acumulata, plus ca au fost si probleme, sa zicem superficiale, cu suspendari si amenintari de depunctari, e normal sa apara si problemele. Angrenajul echipei a fost dat peste cap de toate aceste lucruri. Tineti minte ca era o vreme cind Oli nu avea cu cine sa faca antrenamentele. Pe linga astea e vorba si despre factorul psihic, care in fotbalul romanesc este deficitar.
Cind s-a cistigat meciul de la Kiev, pe mina si pe inspiratia lui Oli, toti l-ati laudat, inclusiv jurnalistii si chiar si cei de la celelalte cluburi. Acum deja a cazut in dizgratie doar din cauza unor semiesecuri sau esecuri. Si eu il condamn pt insistenta de a-l folosi pe Oprita cind se vede clar ca e praf, sau pt afinitatile lui fata de Ov. Petre si Gigel Coman. Dar sa nu uitam ca Ov. Petre a fost unul dintre cei mai buni din meciul de la Madrid, iar Coman nu este decit rezerva si nu intra decit rar si cind postul lui ramine descoperit.
Nu trebuie condamnat asa usor un om cind a facut doar citeva greseli. A gresi e omeneste, a persista in greseala e o prostie! Deocamdata Oli mai are multe de aratat in fotbal.

SORENSEN
9th November 2006, 19:51
Incep sa cred ca staff-ul stelei ( medical si tehnic) nu e cum trebuie....
A se vedea prroblemele grave de ordin mental ,fizic si chiar tehnic....cam merg mana in mana daca lipseste unu e problematic.
Olaroiu ca Olaroiu dar fara specialsiti langa el nu se paote face performanta...

Nole17
9th November 2006, 19:56
Ce antrenor vreti mai? Mergeti si va plimbati si poate va linistiti. Problemele de la Steaua nu sint exclusiv vina lui Oli. A gresit si el, nu zic nu. Dar cind ai accidentati citit are Steaua, suspendati, meciuri peste meciuri si deasupra alte meciuri, cu oboseala acumulata, plus ca au fost si probleme, sa zicem superficiale, cu suspendari si amenintari de depunctari, e normal sa apara si problemele. Angrenajul echipei a fost dat peste cap de toate aceste lucruri. Tineti minte ca era o vreme cind Oli nu avea cu cine sa faca antrenamentele. Pe linga astea e vorba si despre factorul psihic, care in fotbalul romanesc este deficitar.
Cind s-a cistigat meciul de la Kiev, pe mina si pe inspiratia lui Oli, toti l-ati laudat, inclusiv jurnalistii si chiar si cei de la celelalte cluburi. Acum deja a cazut in dizgratie doar din cauza unor semiesecuri sau esecuri. Si eu il condamn pt insistenta de a-l folosi pe Oprita cind se vede clar ca e praf, sau pt afinitatile lui fata de Ov. Petre si Gigel Coman. Dar sa nu uitam ca Ov. Petre a fost unul dintre cei mai buni din meciul de la Madrid, iar Coman nu este decit rezerva si nu intra decit rar si cind postul lui ramine descoperit.
Nu trebuie condamnat asa usor un om cind a facut doar citeva greseli. A gresi e omeneste, a persista in greseala e o prostie! Deocamdata Oli mai are multe de aratat in fotbal.

poate ai dreptate ar trebui sa mai asteptam dar totusi faza cu gigel coman chiar nu imi place la bagat in destul de multe meciuri cand avea pe banca 3-4 mai buni ca el insistenta asta cu coman ma dispera:( si cand vad ca bostina nu prinde nici un minut si coman joaca 30 de min. Nu mar deranja dak ar juca si coman ceva dar de fiecare data este cam pe langa meci.
cat despre oprita a dat 5 goluri sezonul asta din care 2 cu rapid deci nu mi se pare ca e chiar praf.

YoYoyOi
9th November 2006, 20:12
poate ai dreptate ar trebui sa mai asteptam dar totusi faza cu gigel coman chiar nu imi place la bagat in destul de multe meciuri cand avea pe banca 3-4 mai buni ca el insistenta asta cu coman ma dispera:( si cand vad ca bostina nu prinde nici un minut si coman joaca 30 de min. Nu mar deranja dak ar juca si coman ceva dar de fiecare data este cam pe langa meci.
cat despre oprita a dat 5 goluri sezonul asta din care 2 cu rapid deci nu mi se pare ca e chiar praf.

Uite vezi de ce este permanent valabila zicala ca "ne te poti **** in gusturile omului"? Nu-mi place nici mie Coman, dar decit sa-l vad pe Bostina in teren, mai bine jucam fara om pe postul lui sau chiar in inferioritate:drak:
La fel si cu Oprita. Nu contest ca ne-a scos in citeva meciuri, cind a marcat decisiv. Dar in ultimul timp nu joaca nimic. E doar la numar.

2 stelisti cu 2 pareri diferite. Fiecare cu preferintele lui si cu modul lui de a vedea desfasurarea unui meci, sau de a aprecia valoarea unui jucator.
Da ramin la parerea ca Oli e bun (inca) acolo unde e.
Si ca sa sustin ceea ce zic: http://www.blogsport.ro/vochin/2006/09/14/nimic-intimplator/

Nole17
9th November 2006, 22:13
Uite vezi de ce este permanent valabila zicala ca "ne te poti **** in gusturile omului"? Nu-mi place nici mie Coman, dar decit sa-l vad pe Bostina in teren, mai bine jucam fara om pe postul lui sau chiar in inferioritate:drak:
La fel si cu Oprita. Nu contest ca ne-a scos in citeva meciuri, cind a marcat decisiv. Dar in ultimul timp nu joaca nimic. E doar la numar.

2 stelisti cu 2 pareri diferite. Fiecare cu preferintele lui si cu modul lui de a vedea desfasurarea unui meci, sau de a aprecia valoarea unui jucator.
Da ramin la parerea ca Oli e bun (inca) acolo unde e.
Si ca sa sustin ceea ce zic: http://www.blogsport.ro/vochin/2006/09/14/nimic-intimplator/

articolul ala lam citit a doua zi dupa meci in ziar :cool:
apropo despre postul lui coman si bostina a revenit cristocea si cred k varianta asta ne multumeste pe amndoi :D
2-1 pt steaua nu e rau :bere:

YoYoyOi
9th November 2006, 22:55
O revenire pe care o asteptam de mult, si care, se pare, este in forta.:D

starsteel
9th November 2006, 23:48
Eu mizez in continuare pe Bostina e posibil ca un alt antrenor sa-l scoata din pasa proasta in care se afla....la ora asta ca potential nu exista jucator care sa dribleze si sa centreze ca BOSTINA.

bluesky
10th November 2006, 09:10
bostina ii un jucator care are calitati bune insa nu se concentreaza,spre ex aseara a executat niste lovituri libere binisor ... putea sa dea si mai bine.oprita nu are fata de steaua acuma el incetineste actiunile stelei ii prea molatic parca are plumb in picioare

starsteel
10th November 2006, 09:53
Oprita dat moaca oriunde numai la Galati sa nu ajunga.

pinki
10th November 2006, 10:22
bostina e chiar ok, mi-a placut aseara, oprita, ca de obicei, joaca degeaba, ca si coman, macar oprita nu greseste (in sensul ca da mingea la adversar)

eu imi mentin parerea despre oli...

dede
10th November 2006, 15:21
Oprita e bun sa joace doar cu rapid, in rest pe banca de rezerve i-ar sta cel mai bine...
oricum, bine ca a revenit Cristocea :D

muvilici
15th November 2006, 20:29
eu l-as pune pe capello

muvilici
15th November 2006, 20:30
Trebuie neaparat sa-i batem pe Dinamo Kiev altfel suntem,morti!

starsteel
15th November 2006, 20:32
De ce spui neaparat, un scor egal rezolva calificarea in proportie de 100%.

MirelRadoi
19th November 2006, 13:27
STEAUA are antrenor...

Sevilla86
19th November 2006, 21:23
Eu unul vreau sa avem un antrenor un campionat intreg! Ca parca am inceput sa o luam pe urmele lui dinamo... nu am ajuns asa de rau incat sa avem 5 antrenori in cateva luni, dar vreau sa vad ca terminam un campionat cu acelasi antrenor cu care am inceput.

YoYoyOi
19th November 2006, 21:25
Si eu sint de aceeasi parere. Oli inca nu e terminat, dar are nevoie de ceva care sa-l trezeasca. Si pe el si pe jucatori. Ca mergem in jos. Asa nu se mai poate.

pinki
19th November 2006, 21:27
pai si ce l-ar trezi mai bine ca o demitere? :D

mirung
20th November 2006, 14:37
Terminati cu prostiile, Steaua are cel mai valoros antrenor din Romania!...

starsteel
20th November 2006, 15:45
Tu chiar crezi asta sau doar ne incurajezi pt. meciul de maine?

pinki
20th November 2006, 15:48
cred ca varianta ta :D

http://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-191.gifhttp://yelims2.free.fr/Fete/Danseuse01.gifhttp://yelims2.free.fr/DoDo/Dodo01.gif

mirung
20th November 2006, 16:01
Tu chiar crezi asta sau doar ne incurajezi pt. meciul de maine.


Sincer asa cred, si am si argumente.
Primele argumente ar fi : titlul 23, desi a luat echipa de pe locul 2 iar programul avantaja net pe Dinamo, semifinala UEFA, felul cum a gestionat ascensiunea in CL; alt argument ar fi modul in care a reusit activarea lui Cristocea ( si sunt convins ca se va intampla la fel cu Ov. Petre si Coman) faptul ca pierde extrem de putine puncte pe teren propriu (si nu uitati ca trei sferturi din timpul de cand a venit el, echipa a jucat meciurile de acasa pe teren neutru).....si nu in ultimul rand faptul ca nu exista altul mai bun...luati locurile de la 1 la 18 si puneti degetul pe un antrenor cu valoare cel putin apropiata.....
Iar pentru cei care au timp si curiozitate, sa vada macar un antrenament si sa se convinga cum se lucreaza cu compartimentele cum se face pregatirea specifica..

Kainsashiki
22nd November 2006, 13:44
Sustinere totala pentru OLI din partea mea !

pinki
22nd November 2006, 13:46
:o: sustinere sa ce, sa plece? :evil:

starsteel
22nd November 2006, 13:46
Mare dezamagire Olaroiu si aseara toata lumea spune ca Bostina e un jucator terminat eu sunt 100% convins ca e terminat momentan din cauza antrenorului care neaparat trebuie sa se ia de mana cu Oprita si SA PLECE!

Hard
22nd November 2006, 13:47
Oli Oli nu pleca! Nu pleca! :cheer:

Kainsashiki
22nd November 2006, 13:48
Lasati-l in pace ca altcineva mai bun nu exista. Daca venea Hagi la Steaua acum eram un fel de Poli Timisoara ! Adica o nulitate !

Cine ati vrea sa vina ? Boloni??? Tata Puiu ???

starsteel
22nd November 2006, 13:49
In momentul in care Meme iesea la pauza am strigat catre el....Meme vrem antrenor! Are mana asa ca eu merg exclusiv pe decizia lui sper sa nu fie influentat de Gigi.

dan
22nd November 2006, 13:51
si eu vreau sa ramana!
cu zenga nu eram in stare sa dam doua goluri intr-un meci in retur
totusi si zenga si protasov au avut o contributie foarte mare la formarea echipei care joaca acum.

starsteel
22nd November 2006, 13:52
Iar Oli are "contributia" ca joaca cu niste obositi notorii din mana lui nu a crescut nici un jucator chiar am putea spune ca au cazut total cativa.

pinki
22nd November 2006, 13:53
si meme te-a auzit? :hmm:

nu stiu, altu', din afara, hagi, doamne, nu!!!

starsteel
22nd November 2006, 13:55
Aiurea! ascultati mizeriile presei care fac orice sa infunde un jucator unic prin calitatile lui in momentul asta la Steaua; cu alt antrenor Bostina e titular de drept.

dan
22nd November 2006, 13:57
daca nu l-ati vrea pe hagi,va sugerez o FIARA:evil:

Hard
22nd November 2006, 13:57
Daca as fi jiji:cheer: l-as aduce pe Grigoras:D

Kainsashiki
22nd November 2006, 13:57
Care alt antrenor ? zicei voi un antrenor mai bun ca oli care ar veni la steaua in momentul asta..

starsteel
22nd November 2006, 13:59
Alti antrenori mai buni decat Oli sunt o sumedenie Meme daca are mana libera va sti sa aleaga unul dintre ei.

Brian
22nd November 2006, 14:05
Care alt antrenor ? zicei voi un antrenor mai bun ca oli care ar veni la steaua in momentul asta..

Hagi, Lacatus, Iordanescu, un copil de 4 ani, femeia de serviciu a Stelei, doctorul Nani....mai vrei nume?
Oricine sa vina...numai sa nu il vad la Steaua in primavara pe Olaroiu...dar din pacate acum sigur o sa il vedem....

pinki
22nd November 2006, 14:06
hehe, dar oare laca ar face treaba buna? :)

oricum, nu-l mai suport pe oli!!!!

Kainsashiki
22nd November 2006, 14:07
Alti antrenori mai buni decat Oli sunt o sumedenie Meme daca are mana libera va sti sa aleaga unul dintre ei.


din sumedenia asta dc nu dai niciun exemplu ??

Hard
22nd November 2006, 14:07
Laca nu vine pana nu pleaca MM

starsteel
22nd November 2006, 14:08
Sper ca rezultatul favorabil de aseara sa nu ne pricopseasca cu Oli pe banca in primavara, deoarece vom plati scump aceasta calificare in acest caz. Inca se pot repara multe pt. anul viitor prima conditie e sa plece Oli la ora asta Steaua nu joaca nimic, din pacate.

Nu dau nici un exemplu pt. ca merg pe mana lui Meme daca ar fi dupa mine as prefera un Boloni.
Eu i-am propus odata lui Meme un antrenor pt. Otelul, Dumitrescu cel care a fost pe la Targoviste si mi-a explicat imediat de ce nu ar merge asa ca sunt lecuit noi suntem niste novici el isi cunoaste meseria....deci merg pe mana lui, dar numai a lui fara sa-l influenteze Gigi.

Bumbescu
22nd November 2006, 14:08
Mie mi-ar placea Marin Barbu "Magiun", ca mi-a placut ca fotbalist si am auzit ca mananca seminte in timpul antrenamentelor, cred ca e misto imaginea

pinki
22nd November 2006, 14:10
de acord cu sallam. nu-l mai suport pe oli, ma uit la meci si ma enervez numai stiindu-l pe el pe banca :headbang:

Kainsashiki
22nd November 2006, 14:10
Boloni e slab de tot....Ungurii n-au ce cauta la Steaua. Parerea mea.

dan
22nd November 2006, 14:14
de ce nu faceti un poll
pe cine am vrea antrenor la steaua...bineinteles sa fie si oli in poll
vad ca avem opinii diferite

starsteel
22nd November 2006, 14:18
Boloni e slab de tot....Ungurii n-au ce cauta la Steaua. Parerea mea.
Un argument modest ce inseamna "ungurii"? Intrebarea vine din partea unui moldovean care stiti foarte bine ca sunt "prietenii" cei mai buni a sogorilor.
P.S. sogor inseamna cumnat insa pt. mine suna urat de aia il folosesc ;)

Kainsashiki
22nd November 2006, 14:21
Pentru ca Boloni la toate echipele unde a antrenat a inceput greu, cu rezultate negative !

Boloni la primul rezultat negativ la Steaua n-ar avea sustinere deloc !

Plus, ce mare lucru a reusit si Boloni asta in ultima vreme? A dus-o pe Rennes in UEFA, unde s-a facut de ras intr-o grupa mai mult decat accesibila.

starsteel
22nd November 2006, 14:21
de ce nu faceti un poll
pe cine am vrea antrenor la steaua...bineinteles sa fie si oli in poll
vad ca avem opinii diferite
Daca facem acum un poll asta ramane permanent aici si impiedica multe alte miscari ulterioare ale threadului deaceea parca nu merge sa stricam threadul cu un poll ce nu mai poate fi de actualitate peste 3 saptamani sa zicem. :evil: Doamne ajuta!...sper ca cei in masura sa faca cum e mai bine pt. Steaua.

pinki
22nd November 2006, 14:22
nici boloni! bai, da' alti antrenori nu mai exista in lume? numa' de-astia care au frecat nationala si toate echipele romanesti exista?? serios...

mirung
22nd November 2006, 16:26
hehe, dar oare laca ar face treaba buna? :)




CATEGORIC NU!!!

mirung
22nd November 2006, 16:58
Ce naiba sperati?
Sa castigati grupa CL cu Reall si OL?

In campionat s-au pierdut 2 jocuri, cu militienii in min 95 si in 9 oameni si la Galati unde au fost 11 situatii de 1 l1 cu portarul si nu a vrut sa intre...ce era sa intre Oli sa o impinga in poarta?
S-au jucat peste 60 de mecuri in conditiile in care a fost tot timpul infirmeria plina, 2/3 din an pe teren neutru, socul CL, achizitii pe ultima suta de metri si jucatori care nu au facut pregatirea de baza cu echipa...si cu toate astea..... grupe CL, primavara UEFA, locul 2...echipa nu e in forma, dar e normal sa nu fie, nu poti fi tot timpul in forma...amintiti-va ca Oleg a pierdut 7 puncte in casa in conditiile unui sezon mult mai lejer, ca Piti avea 2 victorii afara pe campionat...
in 2006 echipa s-a comportat exceptional, adica 2006 anul in care Oli a fost la echipa ....ce dracu' mai vreti de la el?...sa castige CL....asta s-a putut odata, acum nu se mai poate! Aveti cel mai valoros antrenor din tara si va uitati dupa potcoave de cai morti!!!!!!
WAKE UP!!!

mirung
22nd November 2006, 17:04
Alti antrenori mai buni decat Oli sunt o sumedenie Meme daca are mana libera va sti sa aleaga unul dintre ei.



Go ahead, numeste macar 3!

starsteel
22nd November 2006, 17:07
Asta probabil e un thread adus din alta parte aici daca totusi remarca e la adresa stelistilor nemultumiti raspunsul este.... suntem nemultumiti deoarece jocul sufera si pt. ca vrem binele echipei favorite.

Mirung chiar nu esti convins ca sunt o sumedenie de antrenori mai buni ca Oli....de unde vrei 10? din Italia, Spania, Anglia sau Franta? Daca ai uitat iti reamintesc ca vorbim de un simbol european STEAUA BUCURESTI.

Kainsashiki
22nd November 2006, 17:13
Ne trebuie un antrenor care sa puna suflet, nu unul care sa plece dupa 3 luni ca are oferta de afara!!

Uita-te in Rusia, Ucraina, Turcia cati antrenori si jucatori valorosi sunt adusi si pe plan european tot n-au rezultate.

mirung
22nd November 2006, 17:19
Asta probabil e un thread adus din alta parte aici daca totusi remarca e la adresa stelistilor nemultumiti raspunsul este.... suntem nemultumiti deoarece jocul sufera si pt. ca vrem binele echipei favorite.


Nu e adus de nicaieri; Sunt postari on topic despre actualitatea zilnica.
Si eu ca stelist din 1968 sunt foarte multumit de rezultatele Stelei in 2006 (adica de cand e Oli la echipa), si consider ca e firesc si perfect explicabil faptul ca la finele acestui an ingrozitor de greu (Steaua e echipa din Europa cu cel mai mare numar de jocuri disputate in 2006 in cupele Europene) dar si extrem de fructos, echipa sa nu fie in forma, si nu am ce reprosa antrenorului,;
Repet, 2006 a adus titlul 23, semifinala UEFA, grupele CL, calificarea in primavara europeana, iar in campionat suntem pe locul 2.

Si repet, in 1986 s-au disputat 9 jocuri ca sa se castige CL , pe cand doar in aceasta toamna Steaua a jucat 9 si mai are unul de disputat...deci e cu totul alta mancare de peste.

starsteel
22nd November 2006, 17:25
Rezultatele sunt multumitoare jocul insa din pacate nu....nivelul actual e atat de jos incat trebuie sa fii orb ca sa nu observi cine poarta principala responsabilitate. Fotbal cu lingurita nu putem accepta pt. ca STEAUA E STEAUA!

YoYoyOi
22nd November 2006, 20:15
singura solutie acceptabila de inlocuitor al lui Oli ar fi Dorinel Munteanu :ok:

Bumbescu
22nd November 2006, 20:16
Haideti ma sa-l votam pe Magiun, el a fost si antrenorul forestei la 4-5 -ul ala al lui dinamo de acum 6 ani, macar cu atata sa ne laudam si noi anul asta:D

Iar faza cu semintele e chiar misto:D

YoYoyOi
22nd November 2006, 20:32
Vad ca acelasi subiect se discuta pe cel putin 3 threaduri, si pe fiecare am zis acelasi lucru. Singurul care ar putea sa-i ia locul lui Oli si sa faca mai mult decit el ar fi DORINEL MUNTEANU:ok:

starsteel
22nd November 2006, 20:36
Chiar toti acum nu putem fi manageri la Steaua insa noroc ca e unul singur asa ca sa-l lasam sa-si faca datoria....singura problema e sa aiba ok-ul pt. asa ceva, aici e principala necunoscuta.

Bumbescu
22nd November 2006, 20:41
Bine, hai ca aici fac alte propuneri:
1. Grigoras de la Otelul-imi place de pe vremea cand antrena Constanta-duduiau vestiarele de manele imi aduc aminte c-am vazut odata la televizor, inseaman ca-i bun, stie sa mentina atmosfera
2. Ala de la Bacau(nu mai stiu cum il cheama)-imi place ghiulul lui, cred ca-i unul din cele mai mari pe care le-am vazut vreodata
3. Sdrobis-pur si simplu

YoYoyOi
22nd November 2006, 21:29
Ca urmare a participarii in Liga Campionilor cit si in urma parcursului nemultumitor din turul campionatului, Olaroiu a intrat in dizgratia unei parti a suporterilor stelisti. Credeti ca trebuie schimbat? Daca da, cu cine?

Bumbescu
22nd November 2006, 21:34
Marin Barbu "Magiun" zis si "Maradonel", stelist pursange, antrenor al legendarei Foresta Falticeni, autoare a celei mai mari surprize din campionatul romaniei all times: dinamo-foresta 4-5
Antrenor modest, ofensiv(necunoscator al fotbalului italian in detaliu, de fapt deloc, ca oli si deci al apararii disperate), nepretentios, ce sa mai, un antrenor perfect , o intoarcere la traditiii, la simplitate. Votati-l.

Uitasem de seminte. Sparge seminte in timpul antrenamentelor si in timpul meciurilor, ceea ce il face f po****r printre spectatori si jucatori deopotriva.

Cristian
22nd November 2006, 21:35
Panduru :)

YoYoyOi
22nd November 2006, 21:39
Acum esti multumit Bumbescu? :D

@Cristi pe tine cine te-a intrebat:P

Bumbescu
22nd November 2006, 21:43
Mersi Yoyo, esti f draguta, apreciez:D

Cristian
22nd November 2006, 21:44
Daca nu l-ai bagat pe Panduru in clasament n-ai facut nimic :ras-plans:

pinki
22nd November 2006, 21:46
pe mine nu ma deranjeaza neaparat ca am pierdut 2-3 meciuri, ma enerveaza ca steaua a ajuns sa joace prost si previzibil, jucatorii parca sunt niste roboti teleghidati. initial am crezut ca e doar vina lor... acum... cred ca e si vina lui oli. eu una nu-l mai suport...

Bumbescu
22nd November 2006, 21:49
Ba, lasa astea, tu zi mai bine pe care-l vrei din aia trei

pinki
22nd November 2006, 21:52
pe niciunul.

Bumbescu
22nd November 2006, 21:53
Pacat, daca nici tu nu ma sustii...fac eforturi disperate...caut solutii...de unul singur nu pot

Hard
22nd November 2006, 22:15
Gri-go-ras !

SORENSEN
22nd November 2006, 23:13
Grigoras nu poate stapanii jucatorii stelei...abia poate Olaroiu care e prieten cu Becali..iti dai seama unu' ca Grigoras e mancat de vestiar...
Daca s-ar gandi Steaua sa-l schimbe pe olaroiu ar fi bine sa fie adus un strain...

pinki
22nd November 2006, 23:14
si eu sunt tot pt un strain :)

Kainsashiki
22nd November 2006, 23:17
sper ca strainul asta sa nu fie boloni !

pinki
22nd November 2006, 23:19
da, un strain de tot sa fie :D

dan
23rd November 2006, 00:02
tot ati facut poll pana la urma:D
sa ramana oli:P

YoYoyOi
23rd November 2006, 00:03
Pai se impunea poll-ul doar ca l-am facut pe alt thread. Erau prea multe opinii ca sa stim care cu cine tine:P

delaparis
23rd November 2006, 01:05
Protasov mai ... asta a (re)adus jocul asa cum era cunoscut la Steaua :ok:

Bumbescu
23rd November 2006, 10:01
Mi-am adus aminte cum il cheama pe ala cu ghiulul barosan de la Bacau-Popovici, imi place tipul , e modest, pare de bun simt, tr introdus si el in poll; la fel si grigoras, sdrobis, hizo(de ce nu).
Aa, si panduru, si asta e meserias, genul cocalar, sare la bataie, injura, merge, asa ca mana de fier.

YoYoyOi
23rd November 2006, 10:05
Vrei sa facem un poll cu zeci de optiuni de optiuni? Asa putem sa-i trecem pe toti antrenorii din Romania si de afara.

Bumbescu
23rd November 2006, 10:07
Nu, dar nu numai cu vedete de doi lei, tr sa acordam credit si valorilor autohtone mai putin bagate in seama pana acum; ce protasov sau zenga, istorie deja, nu mai vrem fitzosi, vrem muunca, sacrificiu, simplitate-Marin Barbu!!

Sevilla86
23rd November 2006, 10:09
Am votat sa ramana Oli.
Hagi putea sa vina dar a ales Poli! Asta e un mare minus. Boloni nu cred ca poate sa vina vreodata la Steaua si nici nu vreau. Lucescu nu are cum... e aproape imposibil. Cat despre Protasov, a pierdut Supercupa cu Dinamo, a pierdut calificarea in Grupele Champions League, a fost eliminat din Cupa Romaniei si a plecat in pauza competitionala lasandu-ne pe locul 2 in campionat. Nu mai spun ca ne-a lasat in plina campanie Europeana! Eu unul nici nu vreau sa aud de Protasov! Si totusi nu inteleg de ce e atat de po****r printre stelisti...
Oli in schimb, a realizat cam tot ce nu a reusit Protasov... Si mie imi placea cum juca Steaua cu Protasov, dar aduceti-va aminte ca victoriile in deplasare veneau mai rar decat eclipsa si rezervele nu aveau valoare nici de Liga 3 (pe vremea aia Divizia C)... Oli cand a venit la Steaua i s-a spus clar ca rezervele erau varza, dar in doua luni cu Oli pe banca, aceleasi rezerve concurau cu titularii!
Va spun eu ca Steaua cu Protasov daca ar fi avut atatia accidentati cum a avut Oli, pai ne bateam pt locul 10 in campionat cu Vaslui, Pandurii si Craiova.
Postul asta a iesit mai mult antiProtasov decat proOli, dar cam asta cred eu...

SORENSEN
23rd November 2006, 12:00
Protasov a LASAT IMPRESIA ca Steaua a revenit la meciurile efervescente ca pe vremuri..adevarat sau fals e opinia fiecaruia dar asta lasat impreisa...
Olaroiu a venit cu un alt stil mai economicos dar eficient pana la urma....
Olaroiu e de altfel si mai rigid cu schimbarile de ex.
De multe ori Zenga sau Protasov cand faceau schimbari se observau ...Olaroiu pare cam lipsit de idei in unele meciuri...

pinki
23rd November 2006, 14:13
hopa, s-a facut si poll :D

oli tre' sa ne cam lase, parerea mea, i s-au terminat ideile :D si ar trebui sa cautam si noi naibii mai departe de ograda noastra, dintre toti antrenorii din lume, s-o gasi unul bun si pt steaua :)

Cristian
23rd November 2006, 14:15
Basarab e numai bun ptr voi :)

Kainsashiki
23rd November 2006, 14:22
Sa fac si eu o analiza despre optiunile din poll:

Gheorghe Hagi - antrenor slab, n-are rabdare deloc, nu stie sa se faca placut de jucatori, deci NU

Dorinel Munteanu - aici e o problema. stim foarte bine ca dorinel e om de cuvant si d-abia s-a dus la Arges de cateva etape si cu siguranta nu va pleca de acolo. AR PUTEA FI O SOLUTIE

Marius Lacatus - inca mai are de demonstrat calitatile lui de antrenor. DEOCAMDATA NU

Ladislau Boloni - ar trebui sa fie persona non grata in Ghencea. IN NICIUN CAZ

Oleg Protasov - ne-a lasat cand echipa mergea bine, s-a dus dupa bani. NU

Walter Zenga - Walter, Walter Zenga :cheer: Ar fi bun, el e cel ce a creat Steaua de azi. DA

Victor Piturca - Ce cauta in poll ? NU

Mircea Lucescu - Mai bine luam 3 jucatori decat sa-i dam lu asta salariu. A facut performanta doar unde a avut buget nelimitat. Si apropo, la Shaktior are ditamai bugetu, lotul plin de brazilieni si tot nu a realizat nimic important in Europa. NU

Sa ramana Olaroiu - De acord, sa ramana. DA

Altul - Aici ma gandesc ca e vorba de vreun strain, care vine sa invete sa antreneze in Romania si pleaca la prima oferta. NU

Marin Barbu - O propunere ironica. NU

Bumbescu
23rd November 2006, 14:27
MARIN BARBU-propunere ironica-niciodata, un antrenor remarcabil, are doar nevoie de putina sansa

Kainsashiki
23rd November 2006, 14:28
are destule sanse in divizia B.

pinki
23rd November 2006, 14:29
a, nu l-am vazut pe zenga in poll :o:

pai, si eu as fi pt zenga, dar, din pacate, zenga nu cred ca se mai intoarce din cauza idiotului care e patron :cry:

Bumbescu
23rd November 2006, 14:30
Pink, voteaza si tu cu marin barbu ca-i baiat finutz:D

Ha ha, deja doua voturi pt maradonel
Ca sa-l parafrazam pe giovani becali,fie-ei tarana usoara-sau n-a murit, nu mai stiu, in fine:
Vrem sa vedem seminte pe banca la steaua nu fumuri si trabuce:D

starsteel
23rd November 2006, 15:08
Ce faceti ma faceti promo pt. votari?


...
Mircea Lucescu - Mai bine luam 3 jucatori decat sa-i dam lu asta salariu. A facut performanta doar unde a avut buget nelimitat. Si apropo, la Shaktior are ditamai bugetu, lotul plin de brazilieni si tot nu a realizat nimic important in Europa. NU
.... NU

Cosmarul fam. Lucescu se numeste Steaua insa el nu ar putea fi de neacceptat ca antrenor in Ghencea.....valoarea il recomanda si ar fi chiar interesant. Ce ati spune si de R. Lucescu? ....eu zic ca nu e imposibil.

Bumbescu
23rd November 2006, 15:10
Da, incerc s-o cooptez si pe pink sa-mi faca campanie, ca are experienta, chiar daca nevictorioasa:D(cu diablo)

Marin Barbu...ole

Kainsashiki
23rd November 2006, 15:20
Pink, voteaza si tu cu marin barbu ca-i baiat finutz:D

Ha ha, deja doua voturi pt maradonel
Ca sa-l parafrazam pe giovani becali,fie-ei tarana usoara-sau n-a murit, nu mai stiu, in fine:
Vrem sa vedem seminte pe banca la steaua nu fumuri si trabuce:D

pai normal, a votat o dinamovista. dusmanii ne vor raul:D

Bumbescu
23rd November 2006, 15:21
nu conteaza, rezultatul conteaza:D

VOTATI CU ARTIZANUL LUI DINAMO-FORESTA 4-5

YoYoyOi
23rd November 2006, 17:30
Dorinel Munteanu - aici e o problema. stim foarte bine ca dorinel e om de cuvant si d-abia s-a dus la Arges de cateva etape si cu siguranta nu va pleca de acolo. AR PUTEA FI O SOLUTIE


eu nu as fi asa sigura ca nu va pleca de la Arges daca i s-ar cere sa revina in Ghencea:rolleyes:


Marin Barbu - O propunere ironica. NU
la cererea fostei glorii a stelei:P

Bumbescu
23rd November 2006, 18:54
Yoyo, cand se inchiede poll-ul?:D

Auzi, Oli oricum pleaca, deci urmatorul pe lista, cu voia d-voastra:D si conform voturilor liber exprimate este.....Marin Barbu:D

Mersi pt fosta glorie, dar sa stii ca eu inca ma simt glorios:D

YoYoyOi
23rd November 2006, 19:52
Eu cred totusi ca ar trebui sa te lasi de baut:D

starsteel
23rd November 2006, 19:54
Bumbescule ai umplut Suporter Steaua de magiun.....:P

YoYoyOi
23rd November 2006, 19:56
Feliile de piine sa vina si e gata desertul:D

bluesky
23rd November 2006, 22:04
la steaua trebuie sa ramina oli antrenor ca a facut treaba buna insa trebuie jucatori mai multi si sa fie de valoare,unul ar fi jucatorul de la panduri sarbul care executa lovituri libere ca niculescu

raja_bell
24th November 2006, 06:15
diablo:

Ladislau Boloni - ar trebui sa fie persona non grata in Ghencea. IN NICIUN CAZ
cine esti tu sa-ti permiti sa vorbesti asa despre unul dintre cei mai mari jucatori din istoria stelei?
ma rog, nu stiu ce parere sa-mi fac despre tine daca tu consideri ca [edit] de zenga a facut actuala echipa a stelei ...

YodaRo
24th November 2006, 06:20
Unii din poll nu sunt available pentru Steaua.
Eu l-as incerca pe Grigoras.
Dar cred ca remy ar fi the best.

Bumbescu
24th November 2006, 09:48
Eu cred totusi ca ar trebui sa te lasi de baut:D

M-am lasat ca sunt in post:D De-aia ma obsedeaza si magiunul(vezi ca asta e ontopic:D)


P.S. Azi dimineata m-am trezit asa cu o idee, cred ca si jean vladoiu ar fi bun, poate ar tr introdus si el in poll

YoYoyOi
24th November 2006, 11:04
Cred ca ai visat urit azi noapte:D. Mai bine mai dormi putin, poate iti iese Vladoiu din cap:P

Bumbescu
24th November 2006, 11:14
Mi-a iesit deja,tot Marin Barbu Magiun e mai bun:D

apparte
26th November 2006, 01:58
Exista un singur antrenor care ar avea rezultate cu Steaua: Ladislau Boloni! E singurul antrenor din poll! Component al generatiei de aur,dar, din pacate, sansele ca acesta sa ajunga la Steaua sunt aproape nule!Va aduceti aminte de prima lui promovare cu Nancy?Era codasa primei ligi franceze si a venit sa faca un amical cu Steaua(liderul diviziei A)...ne-au batut cu 2-0 sau 2-1!Si la noi jucau Denis Serban,Baciu,S.Ilie,Lacatus(era in anul in care batusem PSG la Bucuresti)!
E cel care l-a dus la 19 ani la nationala pe Mirel Radoi si l-a titularizat.Are un ochi extraordinar pt jucatorii tineri...cred ca e ce ar trebui Stelei!

starsteel
26th November 2006, 11:04
Mi-a iesit deja,tot Marin Barbu Magiun e mai bun:D

Ti-am vazut favoritul ieri jumatate de ora la meciul Dunarea Galati - Petrolul 1-1.......nimic de retinut.

Bumbescu
26th November 2006, 11:41
Nici semintele?:D

Tot paltonul ala de acum 7 ani il are?

Kainsashiki
26th November 2006, 11:46
Bumbescule, cum de nu e Halagian, cel cu sapca cu Chicago Bulls, idolul tau ? :D

Bumbescu
26th November 2006, 11:48
Da, e ciudat, mai ales ca el m-a adus la steaua, nu stiu, cred ca e prea batran totusi si nici nu prea-mi plac mie chicago bulls:D
Totusi am apreciat intotdeauna la el tricourile de vinil cu fermoar la gat , era un antrenor f trendy mereu.

Sergio_D
26th November 2006, 23:24
Oleg Protasov a facut multe pentru Steaua, i-a imprimat o atitudine ofensiva. Pe vremea aceea, echipa juca extraordinar.

starsteel
27th November 2006, 09:58
Am castigat aseara cu 3-0 problema ramane......adica Oli.

Bumbescu
27th November 2006, 10:02
Ai vazut ca a pomenit comentatorul de Magiun la inceputul meciului?:D

starsteel
27th November 2006, 10:06
Mi-a scapat comentariul....apropo nu era la Galati in palton era in trening. Ceva nou? :D

Bumbescu
27th November 2006, 10:10
A spus ca o fosta glorie:D stelista, Marin Barbu zis si Magiun a spus despre Cernea ca va fi greu de scos din poarta.
Nou ar fi ca ma gandesc din ce in ce mai serios la Vladoiu:D, mai ales ca acum are si experienta dupa cele patru etape la National:D

Brian
28th November 2006, 14:40
Nu va lasati indusi in eroare de rezultatele pe care le obtin JUCATORII!!
Echipa nu joaca extraordinar...sunt doar jucatorii care au sclipirile lor...
Echipa joaca fara nici un orizont....incercati sa vedeti dincolo de rezultate, dincolo de titlul obtinut si de semifinala cupei Uefa.....au fost rezultate obtinute de jucatori, fara meritul lui Oli...
Tot il laudati ca a luat titlul de parca ar fi primul din istoria Stelei...sau Oli a luat echipa din liga a 3-a si a dus-o in CL....treziti-va si vedeti ca defapt noi puteam sa ii batem si pe Real si pe Lyon cu lotul actual....dar am pierdut ca Oli nu i-a invatat sa joace nimic....

YoYoyOi
28th November 2006, 14:55
Aici gresesti Sallam. Meciurile cu Lyon si Real nu le-am pierdut din cauza lui Oli. L-eam pierdut din cauza jucatorilor care se inchinau la icoane in loc sa intre prin alunecare. Teama si respectul exagerat pt adversari i-au facut sa faca doar figuratie pe teren. Si acest lucru s-a vazut in meciul de la Madrid, cind s-au trezit din starea vegetala, cind i-au vazut din nou pe acei idoli, doar ca acum deja se cunosteau. Si teama a trecut. Curajul a revenit si au putut sa-si impuna jocul. Si sper sa trateze si meciul de la Lyon la fel.
In meciurile de la Bucuresti nu cred ca Oli le-a zis sa nu faca marcaj, sa nu se dubleze in aparare, sa dea pase aiurea, sa faca preluari de clubul piticilor, sa suteze milimetric pe linga marginea careului. Cred chiar din contra. Doar ca atunci psihicul nu i-a lasat sa actioneze.

Brian
28th November 2006, 15:18
Aici gresesti Sallam. Meciurile cu Lyon si Real nu le-am pierdut din cauza lui Oli. L-eam pierdut din cauza jucatorilor care se inchinau la icoane in loc sa intre prin alunecare. Teama si respectul exagerat pt adversari i-au facut sa faca doar figuratie pe teren. Si acest lucru s-a vazut in meciul de la Madrid, cind s-au trezit din starea vegetala, cind i-au vazut din nou pe acei idoli, doar ca acum deja se cunosteau. Si teama a trecut. Curajul a revenit si au putut sa-si impuna jocul. Si sper sa trateze si meciul de la Lyon la fel.
In meciurile de la Bucuresti nu cred ca Oli le-a zis sa nu faca marcaj, sa nu se dubleze in aparare, sa dea pase aiurea, sa faca preluari de clubul piticilor, sa suteze milimetric pe linga marginea careului. Cred chiar din contra. Doar ca atunci psihicul nu i-a lasat sa actioneze.

Psihicul este o problema importanta in fotbal, este adevarat.
Dar jucatorii Stelei alergau ca nishte gaini ratacite pe teren, pt ca Oli nu le-a dat sarcini precise. Nu m-ar mira daca ar face doar primul "11" si sa ii trimita in teren spunandu-le sa dea tot ce au in ei... Eu am vazut doar un marcaj zonal la mijlocul terenului, doi mijlocas la inchidere, un varf retras(Dica) si alt varf mai avansta usor in lateral. Singurii care faceau marcaj om la om erau fundasii care incercau sa respinga tot ce puteau. De fiecare data cand noi respingeam, echipa adversa(Real sau Lyon) recupera imediat mingea prin mijlocasii lor, fiindca mijlocul nostru era inexistent pt ca mijlocasii nostri centrali alergau degeaba pe teren incercand sa blocheze mingiile care treceau peste ei ca peste un fileu de tenis....asta se intampla din cauza ideii stupide a lui Oli de a baga 2 mijlocasi la inchidere pe teren....


In meciurile de la Bucuresti nu cred ca Oli le-a zis sa nu faca marcaj, sa nu se dubleze in aparare, sa dea pase aiurea, sa faca preluari de clubul piticilor, sa suteze milimetric pe linga marginea careului. Cred chiar din contra. Doar ca atunci psihicul nu i-a lasat sa actioneze.
Tu chiar crezi ca din cauza asta am pierdut?Din cauza psihicului? Daca era din cauza psihicului atunci cand trebuiau sa faca un triunghi de pase greseau pasele. Dar tocmai asta este...nu au incercat sa faca vreun triunghi de pase(pt ca Oli nu a lucrat asta cu ei la antrenamente)...nu au incercat pase din "doua bucati" sau din "prima"(pt ca Oli nu a lucrat asta cu ei la antrenament). Daca jucatorii greseau cand incercau sa faca lucrurile acestea(simple de altfel), atunci puteam sa punem infrangerile pe seama psihicului, nu crezi? DACA GRESEAU SCHEMELE CARE LE INVATZAU LA ANTRENAMENT DIN CAUZA EMOTIILOR SE VEDEA!! Dar ei nu au prea gresit pasele sau preluarile...au gresit pase si preluari, dar nu atat de multe incat sa punem asta drept principala cauza a infaingerii....
Sper din suflet ca ai inteles ce am incercat sa iti explic mai sus...
Ti-am spus-o din punctul de vedere al unui fost jucator de fotbal....

YoYoyOi
28th November 2006, 15:30
Eu te inteleg pe tine si tu mai intelegi pe mine. Doar ca eu vad oarecum altfel situatia decit tine. Tu esti pornit contra lui Oli si in acelasi timp incerci sa dovedesti ca ai fi mai bun ca el, sau cel putin ca stii ce ar trebui facut si el nu stie.
Toata lumea sportiva il acuza pe Oli ca prea i-a infrinat pe jucatori sa aiba actiuni individuale, ca a exagerat in scheme de joc si tactici incit i-a determinat pe jucatori sa nu mai aiba personalitate, sa actioneze doar la comanda fara a face ceva din proprie initiativa.
Adevarul este undeva la mijloc intre ceea ce spui tu si altii. Eu inca astept ca Oli sa rezolve problema la Steaua. Meciul de la Kiev el l-a rezolvat prin schemele de joc pe care le-a exersat obsesiv la antrenamentele din saptamina premergatoare partidei. Nu pot sa uit acest lucru orice s-ar intimpla. Pt ca nu pot sa uit acel meci extraordinar si stiu ca el a fost artizanul:ok:

Brian
28th November 2006, 15:44
Eu te inteleg pe tine si tu mai intelegi pe mine. Doar ca eu vad oarecum altfel situatia decit tine. Tu esti pornit contra lui Oli si in acelasi timp incerci sa dovedesti ca ai fi mai bun ca el, sau cel putin ca stii ce ar trebui facut si el nu stie.
Toata lumea sportiva il acuza pe Oli ca prea i-a infrinat pe jucatori sa aiba actiuni individuale, ca a exagerat in scheme de joc si tactici incit i-a determinat pe jucatori sa nu mai aiba personalitate, sa actioneze doar la comanda fara a face ceva din proprie initiativa.
Adevarul este undeva la mijloc intre ceea ce spui tu si altii. Eu inca astept ca Oli sa rezolve problema la Steaua. Meciul de la Kiev el l-a rezolvat prin schemele de joc pe care le-a exersat obsesiv la antrenamentele din saptamina premergatoare partidei. Nu pot sa uit acest lucru orice s-ar intimpla. Pt ca nu pot sa uit acel meci extraordinar si stiu ca el a fost artizanul:ok:

Imi place ca vorbesti foarte frumos si ca te pricepi chiar atat de bine...si ca tu folosesti o tehnica anume cand discuti cu cineva(ai vreo diploma in psihologie?)
Aproape m-ai convins sa ii mai dau o sansa lui Olaroiu.....nu pentru ca mi se pare ca ar fi bun de ceva, ci pt ca ti se pare tie ca este bun. Si nu pot sa cred ca o persoana care gandeste in felul in care gandesti tu greseste in totalitate. Prefer sa cred ca este ceva ce nu am vazut eu..sau pur si simplu nu am dreptate in totalitate(partial stiu ca am:D ), pt ca nu trebuie sa am dreptate de fiecare data.
Drept urmare: Nu o sa mai cer demisia lui Oli cel putin pana in vara....:ok:

P.S.: Nu incerca sa citesti printre randuri la ceea ce am scris mai sus. Nu este nici macar o urma de ironie. Este doar un mesaj de apreciere a intelectului si a firii tale. Am dat de foarte putini ca tine in viatza si am tinut sa precizez aceste lucruri....

YoYoyOi
28th November 2006, 16:07
Ma faci sa rosesc si ma vede catelusa :D

Si uite iti dau doua exemple, primul mai nou, al doilea mai vechi, dar pt mine cel mai important:
http://www.andreivochin.ro/2006/11/27/oli-era-noua/
http://www.andreivochin.ro/2006/09/14/nimic-intimplator/

eu pt asta din urma sint in stare oricind sa-i pup mina lui Oli. Faca ce-o vrea de acum inainte, dar pt mine meciul de la Kiev, ca tactica de joc si mai ales ca scheme, depaseste cu mult toate meciurile jucate de Steaua in ultimii 3 ani. Mai departe nu ma duc ca n-am luat lecitina din facultate:D

Dennis
28th November 2006, 16:30
dah...pacat ce e doar meciul de la kiev. cu protasov fiecare meci era un dinamo kiev - steaua...

YoYoyOi
28th November 2006, 16:34
Eu nu stiu ce naiba ati vazut la Protasov ala. A schimbat si el pe ici pe colo anumite lucruri. A mai lucrat la mentalitate, dar eu n-am vazut nimic exceptional la el sa fie ridicat atita in slavi. Si n-am vazut nici un meci valoros pe jumatate decit cel de la Kiev, in perioada Protasov. Poate ma ajutati voi, ca stau cam prost cu memoria la capitolul asta....mda. Asa ma uit si eu pe dvd-uri si vad ce si cum.

RedStar
28th November 2006, 16:45
Eu numesc chestia asta cu Protasov "sindromul fostei prietene care te-a parasit". Tot ai impresia ca prietena care te-a parasit era mai buna.Fals.

Cu Oli am dat goluri mai multe si am primit mai putine. Plus ca Protasov nu vorbea deloc cu presa sau cu fanii.


dah...pacat ce e doar meciul de la kiev. cu protasov fiecare meci era un dinamo kiev - steaua...

Meciurile cu Vaslui, CFR Cluj, Bistrita tot ca Steaua - Dinamo Kiev au fost ?

SORENSEN
28th November 2006, 16:59
Eu nu stiu ce naiba ati vazut la Protasov ala. A schimbat si el pe ici pe colo anumite lucruri. A mai lucrat la mentalitate, dar eu n-am vazut nimic exceptional la el sa fie ridicat atita in slavi. Si n-am vazut nici un meci valoros pe jumatate decit cel de la Kiev, in perioada Protasov. Poate ma ajutati voi, ca stau cam prost cu memoria la capitolul asta....mda. Asa ma uit si eu pe dvd-uri si vad ce si cum.
Steaua-Lens 4-0 ...senzational meci...
Dar si eu cred ca Protasov nu e asa deosebit tactic..dar a adus un pic de vraja de alta data...conteaza uneori in mintea unora care au vazut ceva meciuri magice ale stelei din anii 80...Si apropo se vede cand esti condus de un antrenor ce provine dintr-un fost jucator de atac...

Sevilla86
28th November 2006, 17:55
Nu stiu ce credeti voi, dar pt mine Protasov e un tradator! Ma inumar printre putinii care il vad asa, dar am si argumente... ne-a lasat la jumatatea campionatului si in plina campanie Europeana!!! Daca vroia performanta ramanea la Steaua, nu se ducea la mama dreq in Ucraina la Dnipro Dnipropetrovsk, o echipa care ar putea obtine maxim locul 3 in Ucraina!!! Acum se afla pe locul 5... s-a dus la Dnipro pt BANI!!!
Cu Steaua a pierdut Supercupa in fata lui Dinamo, ne-a lasat pe locul 2, a ratat calificarea in Grupele Champions League si a fost eliminat din Cupa Romaniei! Ne-a calificat in 16-imile Uefa si atat!!! In deplasare Steaua avea egaluri pe linie in Uefa si rezervele erau varza!
Protasov din partea mea poate sa ramana in Ucraina, in anonimat!
Omu asta a antrenat pe Panathinaikos (o forta in Grecia) si pe Steaua (o forta in Romania) si acum antreneaza locul 5 din Ucraina... dar are salariu mare!:no:

pinki
28th November 2006, 18:03
nici eu nu plang dupa protasov... :mda:

poate putin asa dupa zenga :cry:

Bumbescu
28th November 2006, 18:23
Da sa vezi ce-o sa-ti placa Marin Barbu, e asa cool tipu':D

Mario Di Lazi
28th November 2006, 18:26
Eu cred ca Oleg Protasov si-a facut cel mai bine treaba la Steaua ...

Sevilla86
28th November 2006, 18:29
Eu cred ca Oleg Protasov si-a facut cel mai bine treaba la Steaua ...

??????????????? A ratat absolut toate obiectivele! A reusit calificarea in 16-imile Uefa, dar asta era un obiectiv secundar!!! Obiectivul principal il reprezenta calificarea in Grupele Champions League!

Mario Di Lazi
28th November 2006, 18:37
A ratat obiectivele ?
Pai Protasov si-a dat gol in poarta , sau Radoi ?

Dar asta e parerea mea ... si nu vreau sa intru in alte discutii ...

mirung
28th November 2006, 20:39
A ratat obiectivele ?
Pai Protasov si-a dat gol in poarta , sau Radoi ?

Dar asta e parerea mea ... si nu vreau sa intru in alte discutii ...


A pierdut 7 puncte in casa intr-un tur (record absolut)!
A ratat CL!
A lasat echipa pe locul 2 dipa ce avusese 6 puncte avans!

CrAzY92
28th November 2006, 20:45
Mircea Lucescu .. normal e cel mai bun antrenor Roman din Istorie ! :) :ok:


nici eu nu plang dupa protasov... :mda:

poate putin asa dupa zenga :cry:

sau si Zenga ar fi ceva :D

YoYoyOi
28th November 2006, 20:48
Bine:D
Se pare ca pe Protasov l-am aranjat.
Sa trecem la Zenga:drak:
Ce a facut Zenga pentru Steaua?

mirung
28th November 2006, 20:51
Eu numesc chestia asta cu Protasov "sindromul fostei prietene care te-a parasit". Tot ai impresia ca prietena care te-a parasit era mai buna.Fals.

Cu Oli am dat goluri mai multe si am primit mai putine. Plus ca Protasov nu vorbea deloc cu presa sau cu fanii.



Meciurile cu Vaslui, CFR Cluj, Bistrita tot ca Steaua - Dinamo Kiev au fost ?

Sau ce doare cel mai tare, 2-2 cu dinamo in casa dupa 2-0!

mirung
28th November 2006, 20:56
Repet pentru a nu stiu cata oara....
2006 anul cel mai bogat in realizari din ultimii 15. Oli e la echipa de la 1 ian 2006....deci cel mai bun an...anul lui Oli!
Si asta in conditiile in care pana la meciul cu Lyon nu am jucat acasa, iar infirmeria a fost tot timpul plina!

Steaua are antrenor!

apparte
28th November 2006, 22:15
Echipa alcatuita de Protasov o stiam pe de rost! La ora actuala nu pot spune acelasi lucru...Echipa juca de cele mai multe ori superofensiv...
Despre Zenga, cat timp a avut un numar suficient de atacanti a fost super OK(vezi turul campionatului),dupa plecarea lui Ciocoiu si Neaga,totul s-a dus dreaqu'!

YoYoyOi
28th November 2006, 22:25
As fi dorit sa aflu cu ce a fost mai bun Zenga decit Oli.

apparte
28th November 2006, 22:38
Spre deosebire de Oli,Zenga facea niste mutari de te lasa masca(ma refer la turul de campionat) si cam intotdeauna ii ieseau(vezi meciurile cu Argesul si Sportul in deplasare sau Otelul si Farul in Ghencea). De regula,victoriile acasa erau cu 3 goluri marcate.Era o placere sa-i vezi jucand in acel tur...a venit returul,au plecat cei 2 mentionati anterior si s-a accidentat Oprita care evoluase incredibil in acel sezon si de-aici a inceput declinul sau!

YoYoyOi
28th November 2006, 22:42
Ok, a facut lucruri bune, si declinul sau a inceput dupa plecarea lui Neaga si Ciocoiu si accidentarea lui Oprita. Dar nu mi-ai raspuns. cu ce a fost mai bun decit Oli? Ce a avut el si nu are Oli. Eu stiu doar ca in ultima vreme la Steaua ii era gindul la Raluca, nu stiu la care;), si echipa a inceput sa mearga prost.

Bumbescu
29th November 2006, 08:59
Bai, lasati astea, pana una alta Magiun al meu are 4 voturi, mai are putin si-l ajunge pe olaroiu. Yoyo, sper ca rezultatul polului va fi transmis presei:D

YoYoyOi
29th November 2006, 10:13
Cu siguranta Bumbescu :ok:
:lol:

Bumbescu
3rd December 2006, 22:17
http://www.youtube.com/watch?v=vsnVwqGp7NY&mode=related&search=

Ca sa va ajute la vot:D(cu multumiri lui hard)

starsteel
7th December 2006, 12:01
Pt. meciul asta Magiun trebuie pupat pe frunte....dar tot nu-l votez.

Bumbescu
7th December 2006, 12:03
Hai ma ce naiba!:D

Pe bune, e meciul secolului:D

Merita si el sa fie antrenor la noi, macar o saptamana in pauza competitionala:D

Sevilla86
7th December 2006, 12:35
Merita si el sa fie antrenor la noi, macar o saptamana in pauza competitionala:D

O sa pun eu o vorba buna pt el, sa-l aduca la iarna. sa-l tina cum l-a tinut Dinamo pe Esteban Vigo.:D

Hard
7th December 2006, 12:35
Hai ma terminati...cine mai e si Magiun asta?

Bumbescu
7th December 2006, 12:36
Ok:D imi place

Ai votat?:D acum am vazut, ai votat prost

Hard: antrenorul forestei de la meciul ala de pomina cu dinamo, un fost stelist f tehnic:D

pinki
7th December 2006, 15:14
pana una alta, nu pleaca oli? :D

Brian
7th December 2006, 15:36
Din pacate o sa il tina GG....cel putin pana in vara...

STEAUA-MANIA
7th December 2006, 15:38
Greu de decis...unul dintre:ZENGA,PROTASOV,LACATUS,HAGI.
In ceea ce priveste cine n'as vrea sa antreneze STEAUA,sunt ff decis:dan petrescu..motivele cred ca le banuiti...

Hai ma terminati...cine mai e si Magiun asta?
E cel care a antrenat FORESTA SUCEVA in miticul meci dinamo 4 FORESTA SUCEVA 5!Dupa ce min in 60 era 4-1 dinamo:)) Am meciul pe pc..nu pot spune ce nume i-am dat la folder.:D

dede
7th December 2006, 15:52
lool inca mai vreti sa plece Oli? :o: e adevarat ca are unele momente in care da dovada ca e cam limitat, dar altul mai bun la ora asta nu exista...si oricum, am ajuns in a 3-a oara consecutiv in grupe, nu vad de ce ar trebui dat afara...

Hard
7th December 2006, 15:54
stiu ma cine e Magiun,il citam doar pe Hizo:happy

ce nume ai pus:rusinica?

Brian
7th December 2006, 16:18
Toata lumea confunda rezultatele pe care le are echipa si jucatorii Stelei, cu incredibilul mod de a antrena a lui Olaroiu...
Cand spui ca un antrenor este bun trebuie sa vii cu nishte argumente....
Olaroiu a antrenat pe FC National si nu are decat un loc 2. A mai antrenat pe Poli Timisoara unde a avut la dispozitie bani, au fost adusi jucatorii ceruti de el, dar nu a facut nimic. A mai antrenat pe Steaua odata si era sa o duca spre zona retrogradarii... din punct de vedere al performantelor, nu a facut nimic. Va rog sa nu spunetzi ca a castigat campionatul cu Steaua sau ca a dus-o in semifinalele cupei Uefa, ca nu a luat o echipa de liga a 3-a si a dus-o in LC. A luat echipa campioana....o echipa care ajunsese in sferturile cupei Uefa cu un sezon inainte...pe el il consider principalul vinovat pt faptul ca nu am ajuns in finala....Dak o spunem pe bune....GG a bagat bani in echipa si a adus jucatorii pe care ii are acum Steaua. Au luat campionatul si fara Olaroiu. Deci eu sunt de parere ca jucatorii se cunosc din ce in ce mai bine si din aceasta cauza apar si rezultatele... daca aveam un antrenor mai bun, rezultatele puteau sa fie mult, mult mai bune....

miril
7th December 2006, 16:26
Si totusi, Zenga, care pare fi preferat lui Oli, daca nu era dat afara Steaua risca sa piarda campionatul si...restul, iar Protasov a terminat turul pe doi, jucand frumos dar pierzand un trofeu in favoarea lui Dinamo si calificarea in Ch L in favoarea unei echipe in evident declin, Rosenborg. Statistica, singura masura obiectiva, este de parte lui Olaroiu, indiferent de ce vrea poporul microbist.

herculis
7th December 2006, 16:32
Oli nu are stofa de antrenor mare. Nu are constructia mentala pentru asa ceva. Desi nu are acum rezultate cu Monaco, Boloni este unul.

Am vazut lui Sahtior cu Olympiakos. Lucescu a gandit perfect meciul. Si stiti ce spun acum grecii? Normal, ca Sollied nu are fata de LC. Lucescu (senior) are multe pacate, dar este antrenor.

Bumbescu
7th December 2006, 16:36
Ai dreptate, voteaza cu Marin Barbu:D

STEAUA-MANIA
7th December 2006, 16:41
aetius,l-ai pus pe il muce...lol,in locul plangaretului eu l-as fi pus pe Grigoras:D

Brian
7th December 2006, 16:46
La meciul Rosenborg-Steaua, la scorul de 3-2, in minutul 87, a fost un hentz clar in interiorul suprafetei de pedeapsa a norvegienilor dar lovitura de pedeapsa nu a fost acordata. Steaua-Standard Liege, la scorul 0-1, belgienii scapa 2 contra lui Carlos, care cu un reflex senzational, salveaza un gol ca si facut....2 faze care schimba statisticile atat de mult....si in caz ca nu vede lumea...SUNTEM PE LOCUL 2!!!! La 11 puncte in spatele lui Dinamo...

dede
7th December 2006, 22:38
lool mey Sallam...banuiesc ca Steaua ar fi trebuit sa se califice mai departe in ucl si sa fie deja campioana in Ro pt ca tu sa fii multumit de Oli :happy

nimic nu va convine :P

georg40
7th December 2006, 23:03
De ce Olaroiu nu mai este bun ?
Prea multi candidati nu exista, eu as zice ca Bölöni ar putea fi unul.

Brian
8th December 2006, 00:13
lool mey Sallam...banuiesc ca Steaua ar fi trebuit sa se califice mai departe in ucl si sa fie deja campioana in Ro pt ca tu sa fii multumit de Oli :happy

nimic nu va convine :P

Mi-ar conveni sa arate ceva....sa arate k face si altceva in afara de primul "11"....vreau sa vad ca stie sa puna in valoare jucatorii, sa scoata maximum din ei.....sa ii lase sa fie un pic liberi....nu stiu...ar nmai fi atatea de spus....jocul prost ale echipei ma dezamageste in primul rand....si asta pleaca de la antrenor....pe urma vin si greselile individuale ale jucatorilor....dar pana sa ma iau de ei ma iau de Oli...:D

dede
8th December 2006, 07:27
mdea...cand echipa joaca bine e meritul jucatorilor, cand joaca prost e "meritul" antrenorului :happy

Brian
12th December 2006, 17:09
mdea...cand echipa joaca bine e meritul jucatorilor, cand joaca prost e "meritul" antrenorului :happy

Cand un jucator are o sclipire, o executie de geniu...are antrenorul vreun merit? Nu observi ca Steaua doar din asta a trait turul asta? Din executiile lui Dica, Thereau si Badea.... din sclipirile acestor jucatori....asta ti se pare tie antrenor? Multumeste-te tu cu rezultatele si lasa-ne pe noi sa fim nemultumit de joc....pe cei care ne intereseaza frumusetea fotbalului si nu doar rezultatul de la sfarsit....

YoYoyOi
12th December 2006, 18:17
Sallam nu stiu cum sa-ti spun, dar cind e in joc o calificare imi bag sutul in el spectacol si joc frumos si prefere rezultatele.
Hai sa ne uitam in vecini la Rapid. Au un joc foarte frumos si spectaculos, dar rezultate nexam. Asta iti doresti?
Eu imi doresc victorii ale Stelei, ca e sau nu jocul spectaculos. Prefer sa vad spectacol la altii si rezultate bune la noi.
Cel mai spectaculos joc al Stelei in tur a fost cel de la Galati. Rezultatul il stii si tu.

dan
12th December 2006, 19:50
ce echilibrat e poll-ul:o:
nu creeeed.....marin barbu:rolleyes: protasov, altul(asta are licenta pro, macar? :P) si oli:ok: sunt favoriti.

Sevilla86
12th December 2006, 19:55
Cand un jucator are o sclipire, o executie de geniu...are antrenorul vreun merit? Nu observi ca Steaua doar din asta a trait turul asta?

Astea sunt lucruri spuse la suparare... si eu pot sa spun ca Zenga nu a avut nici un merit: Cristea a marcat golul victoriei cu Dinamo, golul decisiv cu Poli Tim care ne-a adus titlul si cele doua goluri care ne-au dus in optimile Uefa...
Unii vor un antrenor ca Zeman... si Steaua ar da 3 goluri pe meci, o sa fim multumiti de joc, dar asta nu inseamna ca o sa si obtinem performante!
Hai sa-i dam sansa lui Oli sa aiba tot lotul disponibil si sa vedem cum se descurca.

Sevilla86
12th December 2006, 19:55
Cand un jucator are o sclipire, o executie de geniu...are antrenorul vreun merit? Nu observi ca Steaua doar din asta a trait turul asta?

Astea sunt lucruri spuse la suparare... si eu pot sa spun ca Zenga nu a avut nici un merit: Cristea a marcat golul victoriei cu Dinamo, golul decisiv cu Poli Tim care ne-a adus titlul si cele doua goluri care ne-au dus in optimile Uefa...
Unii vor un antrenor ca Zeman... si Steaua ar da 3 goluri pe meci, o sa fim multumiti de joc, dar asta nu inseamna ca o sa si obtinem performante!
Hai sa-i dam sansa lui Oli sa aiba tot lotul disponibil si sa vedem cum se descurca.

pinki
12th December 2006, 20:12
eu nu vreau sa-i mai dam sanse, i le-am dat deja...

Kainsashiki
12th December 2006, 20:57
Eu inca il mai vreau pe Olaroiu. Alaturi de el si Meme Stoica!

Hard
12th December 2006, 20:59
da:D

Brian
12th December 2006, 21:57
Nu vreau sa fiu rau, dar dak mai avetzi de gand sa ma contrazicetzi, va rog frumos sa vezitzi si cu argumente pro, nu doar cu argumente contra. Dar nu venitzi cu "argumente" de genul Steaua cu el pe banca a luat tiltlul, k nu sunt argumente prea bune avand in vedere parcursul dezastruos al dinamovistilor in returul trecut...altii o sa spuna k am ajuns in semifinalele cupei Uefa...cu ce echipe am jucat? Cu echipe de mijlocul clasamentului si care lupta sa evite retrogradarea in momentul asta...unii dintre voi v-ati imbatat cu apa si tot nu va reveniti din betie. Steaua a avut un mare noroc in primavara 2006 si din cauza asta a castigat campionatul cu emotii....
Nu ma intelegetzi gresit, ma bucur de performante, dar ma gandesc si la viitorul echipei. Si cred ca nu este prea roz cu Olaroiu k antrenor....
Astept sa ma contraziceti CU ARGUMENTE!!:ok: :ok:

Sevilla86
13th December 2006, 18:15
eu nu vreau sa-i mai dam sanse, i le-am dat deja...

Da, i-am dat sanse destule... a avut sansa sa castige campionatul sezonul trecut, sa aiba un parcurs lung in Uefa, sa castige Supercupa Romaniei, ca ne califice in Liga, sa ne duca in a treia Primavara Europeana... eu nu mai tin minte: cate sanse dintr-astea a ratat?

Bumbescu
13th December 2006, 23:13
Ba tata, tu nu intelegi sau nu vezi ca nu jucam nimic?

Brian
13th December 2006, 23:49
Eu am spus:
Dar nu venitzi cu "argumente" de genul Steaua cu el pe banca a luat tiltlul...
Si tu vii si spui:

Da, i-am dat sanse destule... a avut sansa sa castige campionatul sezonul trecut, sa aiba un parcurs lung in Uefa, sa castige Supercupa Romaniei, ca ne califice in Liga, sa ne duca in a treia Primavara Europeana... eu nu mai tin minte: cate sanse dintr-astea a ratat?
Eu v-am rugat sa veniti cu argumente adevarate....
Dak Baciu(jucator contra caruia nu am nimic, dar a jucat foarte putin)a fost in lotul Stelei la toate meciurile...din ultimii 2 ani sa zicem. Inseamna k este un super-jucator, nu? Fiindca Steaua a castigat cu el in lot campionatul, s-a calificat in LC, a treia primavra europeana la rand....putem sa il vindem pe cel putin 4-5 mil de euro, nu?:happy Eu cred ca in urma acestor performante cel mai ieftin jucator de la Steaua valoreaza 4 milioane de euro. :happy
Vrei sa iti spun de ce nu se poate? PT CA MAI CONTEAZA CUM JOACA SI JUCATORUL!!!! Nu este de ajuns sa aiba performante....INTELEGI?!?

Sevilla86
13th December 2006, 23:55
Si daca spuneam ca a castigat campionatul sezonul trecut, a avut un parcurs lung in Uefa, a castigat Supercupa Romaniei, ne-a calificat in Liga si ne-a dus in a treia Primavara Europeana cu multe absente printre titularii de baza si jucand toate meciurile in deplasare sau pe teren neutru, te-ar fi impresionat?

Daca cineva crede ca un alt antrenor ar fi reusit asa ceva, sa spuna acum sau sa taca pe vecie :D

Brian
14th December 2006, 00:22
Pana si eu as fi putut face mai multe....stii de ce? Pt ca sunt neexperimentat(sa zicem :happy) m-as gandi in primul rand la atac(lucru la care Oli nu s-ar fi gandit in 100 de ani). Dupa cum stim,atunci cand Steaua joaca ofensiv cu adevarat face spectacol, si scor....si cu accidentatzi si fara....

bluesky
14th December 2006, 18:09
lasati-l pe oli ca stie ce face in champions league a fost destul debinisor.forma proasta a jucatoriloreste datorata oboseli meciurilor pe care steaua le-a adunat in chl.balba la steaua ce ziceti??are valoare el de steaua?

RedStar
14th December 2006, 18:57
Fara romani la Steaua ca astia ajung in CL si se taie ca maioneza.

Bumbescu
10th January 2007, 12:54
Ha, ha , Magiun al meu se mentine in frunte:D(post de readucere aminte:D)

starsteel
10th January 2007, 15:43
Cand am vazut ca a postat Seicul la threadul asta stiam ca nu lipseste cuvantul MAGIUN....ai vazut zilele trecute Oli la catedra si Magiun in trening luand notite? :happy

Bumbescu
10th January 2007, 18:03
Da, l-am vazut si i-am remarcat ochelarii de intelectual:D

YoYoyOi
10th January 2007, 18:24
Pai da' se putea sa nu intre Bumbescu si sa zica ceva de marmelada? :mda:

eh.....fiecare cu obsesiile lui :lol: :P

Snake_21
10th January 2007, 20:58
As vrea sa vina Lacatus sau Protasov, daca va pleca Olaroiu de la Steaua dar deocamdata nu si are rost topicul asta pentru ca nu l vad plecand curand de la Steaua pe Olaroiu si daca tot ramane sper sa fac performante si mai mari decat pana acuma, poate incepe cu Cupa UEFA :p

Sevilla86
11th January 2007, 10:29
Vorbiti acum cat mai puteti de alti antrenori, pt ca incepand cu 22 februarie o sa uitati si de Protasov si de Magiun! Pe 23 threadul asta o sa fie inchis :ok:

YoYoyOi
11th January 2007, 10:39
bine ar fi sa fie motive sa fie inchis :D

Gontel
11th January 2007, 14:41
Sa vina Lacatus!
Are peste tot rezultate unde antreneaza.

Bumbescu
11th January 2007, 18:35
Eu chiar daca trecem de Sevillia tot pe Magiun il vreau:D

Sevilla86
11th January 2007, 19:06
Spune-mi si mie ce ar putea sa faca Oli ca sa-l depaseasca pe Magiun in topul preferintelor tale...
Si daca vine Magiun si nu e bun? Ce te faci?

YoYoyOi
11th January 2007, 19:10
Sevilla nu-l baga in seama pe Bumbescu...aer si el o fixatie... nu ca i-ar place Magiun, doar ca baga si el strambe p'acilea.
Isi permite ca are pile la conducere :D

Bumbescu
11th January 2007, 19:26
Spune-mi si mie ce ar putea sa faca Oli ca sa-l depaseasca pe Magiun in topul preferintelor tale...
Si daca vine Magiun si nu e bun? Ce te faci?

S-o bata pe dinamo cu 6-5 dupa 0-5:D

Si sa manance si el seminte la antrenamente:D , sa fie mai po****r:D

Yoyo: asa e , ma am bine cu starsteel:D

YoYoyOi
11th January 2007, 19:35
pai la starsteel ma refeream si eu :lol:

Bumbescu
11th January 2007, 19:36
:happy:

Auzi, dar acuma, una peste alta....are Magiun al meu 6 voturi?

Si stai ca n-am renuntat s-o conving pe Luma:happy:
E cel mai votat de gagigi Magiun:cool:

Andreiy
13th January 2007, 13:28
eu as vrea un antrenor de rasunet din Europa. si la banii pe care-i are gigi, poate aduce pe cine vrea. uite, mourinho ar fi o solutie din sez. viitor ca si-asa se desparte de chelsea. chiar, ce-ar fi? :D :headbang:

Sevilla86
13th January 2007, 13:32
Da chiar... sunt sigur ca intre oferta lui Real si cea a Stelei, Murinho ar alege Steaua! :groggy:
Mutu spunea ca mereu il injura de tara, asa sa-l aducem la Steaua, sa-i dam n milioane si sa ne injure in continuare...:ok:

Andreiy
13th January 2007, 13:34
nah...mie mi-ar place, cred ca s-ar putea adapta cu romania si cu camp. nostru si nu cred ca i-ar fi greu sa faca performante de rasunet.
ar fi ocazia lui.
la real madrid nu prea cred ca are ce cauta, va avea o presiune asupra lui iti dai seama. dak as fi in locul lui gigi as incerca.

Sevilla86
13th January 2007, 13:36
nah...mie mi-ar place, cred ca s-ar putea adapta cu romania si cu camp. nostru si nu cred ca i-ar fi greu sa faca performante de rasunet.
ar fi ocazia lui.
la real madrid nu prea cred ca are ce cauta, va avea o presiune asupra lui iti dai seama. dak as fi in locul lui gigi as incerca.

Eu am crezut ca glumesti... tu chiar vb serios???:shocked:

Andreiy
13th January 2007, 13:47
da, nu o consider deloc o gluma, ci o adevarata solutie, mai ales ca termina cu chelsea in vara.

Sevilla86
13th January 2007, 13:49
da, nu o consider deloc o gluma, ci o adevarata solutie, mai ales ca termina cu chelsea in vara.

Omule, ultima oara pe OLS ai luat ban permanent in 10 zile de la inregistrare... pe TVSport ai ban permanent... cat crezi ca rezisti in ritmul asta? Ia-o mai usor si nu mai abera atat. E un sfat prietenesc.:D

Bumbescu
13th January 2007, 13:50
Yoyo, lasa polu cum a fost, lasa masluirile:D

Andreiy
13th January 2007, 13:52
Omule, ultima oara pe OLS ai luat ban permanent in 10 zile de la inregistrare... pe TVSport ai ban permanent... cat crezi ca rezisti in ritmul asta? Ia-o mai usor si nu mai abera atat. E un sfat prietenesc.:D

eu cred ca ar trebui sa ne limitam la subiecte si nu cred ca ar trebui sa ai grija mea

YoYoyOi
13th January 2007, 16:07
Yoyo, lasa polu cum a fost, lasa masluirile:D

nu pot :( am fost infectata cu virusul dictaturii si nu ma pot trata:P

Andy, Mourinho nu stie antrena jucatori mai ieftini de 3 milioane...nu stie cum sa li se adreseze. El nu poate antrena actuala echipa. Eventual, daca ar veni, ar desfiinta toata echipa, in frunte cu femeia de serviciu si ar cere aducerea de noi jucatori, doctori, maseuri, si alte acareturi.....ghici unde s-ar ajunge?

Bumbescu
15th January 2007, 09:56
Ma supar.

Sevilla86
15th January 2007, 12:57
Dati-i voturile inapoi lu' Magiun... de fapt ar trebui sa-i dati si voturile lui Protasov tot lu' Magiun ca eu nu ma supar.:D

YoYoyOi
15th January 2007, 12:58
hmmmm......nu :P

Bumbescu
15th January 2007, 12:59
Yoyo, nu se mai poate, fiebe lumea:D, se strang protestele, vor oamenii polu inapoi:D