PDA

View Full Version : Meeting anti iordanescu



GrimRipper
16th October 2004, 01:55
Acum cateva zile am vazut ca s-a creeat un protest anti iordanescu care circula pe forumurile diferitelor cluburi din Romania...protest la care adera din ce in ce mai multi suporteri ai echipei nationale...protest menit sa ajunga in mainile conducatorului FRF, Mircea Sandu. Iata continutul protestului

"Domnule Presedinte Mircea Sandu,

Prin aceasta scrisoare deschisa supoterii principalelor echipe de fotbal din Romania [ .... numele supoterilor echipelor care sprijina manifestul] va cer sa va folositi de prerogativele de care dispuneti prin functia de presedinte FRF si sa demarati procesul de demitere din functie a antrenorului Nationalei de seniori Anghel Iordanescu si pe cel al celei de tineret Nae Manea.

Noi, suporterii Romaniei, indiferent de clubul pe care il simpatizam si de orgoliile interne, am sprijinit reprezentativa in mod neconditionat, vedeti recenta deplasare in masa la Praga. Echipa nationala este un simbol si o mandrie a tuturor romanilor din tara si din diaspora.

Din pacate cei doi antrenori sunt coplesiti de responsabilitatile functiilor pe care le ocupa in prezent si au demonstrat ca sunt incapabili sa gestioneze capitalul uman de jucatori valorosi pe care Romania il are atat la seniori cat si la tineret. Selectia este facuta in mod defectuos, formatiile sunt construite complet gresit iar tactica este deficitara sau lipseste cu desarvarsire.

Domnule Presedinte, perioada de reconstructie a trecut, ne trebuie rezultate. Acestea nu pot fi aduse de actualii antrenori. Pana cand nu este prea tarziu si mai sunt sanse de calificare pentru turneele finale din 2006 trebuie adusi la cele doua nationale tehnicieni priceputi care sa aiba o viziune moderna asupra jocului de fotbal dar si coloana vertebrala si sa se poata impuna in fata jucatorilor. Recentele evenimente si rezultate ne-au convins ca Anghel Iordanescu si Nae Manea nu sunt persoanele potrivite pentru echipa Romaniei.

Asteptam demersul dumneavoastra in acest sens. In caz contrar ne arogam dreptul de a boicota urmatoarele meciuri ale Nationalei, atat din deplasare cat si de pe teren propriu.

Asadar domnule presedinte, asteptam demiterea lui Anghel Iordanescu si Nae Manea. Mai aveti sansa sa salvati fotbalul romanesc la nivel de reprezentativa sau sa-l ingropati definitiv.
Mingea este la dumneavoastra, domnule Mircea Sandu.

Cu respect,

Suporterii Echipei Nationale a Romaniei."

Stand si citind ecourile pe care le-a creeat acest protest pe forumul de la fcarges.net...mi-am dat seama ca in cel mai bun caz el o sa ajunga intr-un sertar al unui birou din federatie...adica rezultate zero. Ce m-am gandit atunci:

Haideti sa incercam sa ne organizam un pic...sa avem discutii cu suporterii tuturor cluburilor din Ro...si sa incercam sa facem un meeting legal in fata federatie sau in fata casei lu iordanescu. Va dati seama...daca ne-am strange macar vreo 5000 de insi din Bucuresti si din tara...ce bal o sa iasa??? O sa vina si presa....si televiziunile...macar asa nu o sa ramana protestul fara ecou. Sa scriem pe forumuri si sa ne plangem durerea e usor....haideti sa facem o treaba calumea...oficial...cu autorizatie de la primarie. Cred ca daca am fixa o data pentru care sa obtinem autorizatia am putea sa anuntam evenimentul si in presa. Am putea lua legatura cu GSP sau cu ProsPort...cu siguranta ca Ionitoaia ne-ar sustine.
Ce parere aveti?
Daca e bal...bal sa fie !!!!!

Mariusmadmax
16th October 2004, 02:50
Jos Iordanescu !
ok si eu sunt pentru ... dar pe cine punem in loc ?
Ioan Becali este cel care trage sforile , el il va numi ! Doar nu credeti ca Mircea Sandu are o astfel de putere ! Pe hartie are , in realitate el poate demite sau numi doar femeia de serviciu si portarul de la Casa Fotbalului ! Atat !
Culmea este ca pe Lucescu si pe Piturca - Becali nu-i are pe lista , s-atunci ???????????????
:(

GrimRipper
16th October 2004, 03:01
Pai si ce sa facem? Sa stam cu cascheta in continuare??? Ce poate sa fie mai rau decat atat?? Lacatus, Pituraca sau Stoichita...de ce nu??? Important e sa scapam de asta ca pana acum ne-a aratat de ce e in stare.

lupisor lupetto
17th October 2004, 02:55
Daca as fi in Romania, as veni sigur la un eventual meeting. Faceti-l neaparat, chiar daca nu vor fi multe lume. Nu putem sa ne lasam echipa batjocorita.

ricky
17th October 2004, 09:20
Sint de parerea lui MARIUS : hai sa-l dam jos dar pe cine punem in schimb ? :thinkso:
Afara de PITURCA, in TARA nu prea vad unu' cu aliura de antrenor !
Ieri, as fi spus inca OLARUIU...da'...mi-a trecut !

P.S. Dom'le, ce-au ratat astia de la SPORTUL !
Am avut impresia, prima repriza (pe care am vazut-o) ca NATIONAL ii invitau la...trageri ! :evil:

realmadrid.com
17th October 2004, 16:59
Daca Lucescu va avea ocazia sa antreneze romania, sunt sigur ca o va face, altul antrenor care sa antreneze Romania, ar mai fii Piturca...

ADelPiero
18th October 2004, 00:52
Jos cu iordanescu :lol:
sa vine Luce :D

axterix
19th October 2004, 07:56
toata lumea vrea sa scape de Iordanescu in afara de FRF

vasile314tzurka
19th October 2004, 09:47
a fost facuta scrisoarea? a fost trimisa? citi au semnat? apoi sa fie trimisa la ziare si la FRF. in rest nu cred ca meetingul ajuta.

axterix
19th October 2004, 09:51
atata timp cat Sandu spune sa ramana Iordanescu nu v-a pleca
s-au chiar daca pleaca, il cheama Sandu inapoi, nu va temeti ca scapati de el chiar asa de usor:(