PDA

View Full Version : N-au dansat decat o seara



Bancaru
15th October 2004, 12:35
Iata ce scrie ziarul Libertatea de luni, 11 octombrie 2004:
“… Surse federale susţin că o parte din titulari şi-ar fi petrecut noaptea dinaintea partidei cu Cehia distrându-se până la 5 dimineaţa în camerele de hotel! Mutu şi Neaga ar fi adormit în zori, jucând PLAYSTATION şi vizionând programe la televizor. Pancu şi Iencsi, colegi de apartament, şi Lobonţ ar fi jucat cărţi şi rummy până dimineaţa, alimentându-şi prestaţiile cu sticle de whisky. Deşi şi-a trimis secunzii să verifice dacă jucătorii sunt în camere, Iordănescu nu şi-a dat seama de ce s-a petrecut decât atunci când a observat dimineaţă cantitatea impresionantă de cafea consumată de rebeli”


Se intampla iar vorba lui "tuin pix"

ricky
15th October 2004, 14:22
Vere BANCARU(le), rau destul daca asa inteleg unii dintre jucatorii nostri sa-si refaca puterile ! :evil:
Ce nu inteleg eu este atitudinea "jurnalistilor sportivi" (lasa-ma sa-i trec, totusi, intre " " ).
Sint ACEEASI care dupa prestatiile NATIONALEI in meciurile cu DANEMARCA, NORVEGIA si...altele, n-au gasit de cuvinta decit sa le cinte in struna lui Sandu & CO !
Eu nu cred ca "nationalistii" (o:) s-au pregatit altfel in meciurile anterioare !

Si pentru ca sint...un TARAN PROST (botezat de v'un moderator care mi-a intrat in "atze" :evil: ! - ATENTIE ! S-ar putea sa-ti viziteze si tie "casuta" ! :evil: ), nu inteleg de ce ACUM "jurnalistii sportivi" (ti-ai dat seama de ce i-am pus intre " ") se leaga de gramatica LIMBII ROMANE vorbite de Iordanescu !
Sincer, eu am crezut ca Iordanescu a fost adus ca ANTRENOR (unde n-a dovedit, de citiva ani buni, NIMIC !) la NATIONALA ci nu ca...PROFESOR DE LIMBA ROMANA !

In fond si...la urma urmei, Iordanescu nu vorbeste mai rau decit o facea in urma cu 10 ani !

"Jurnalismul romanesc", sportiv este...de bulevard !

O zi faina !

Bancaru
15th October 2004, 15:14
Vere BANCARU(le), rau destul daca asa inteleg unii dintre jucatorii nostri sa-si refaca puterile ! :evil:
Ce nu inteleg eu este atitudinea "jurnalistilor sportivi" (lasa-ma sa-i trec, totusi, intre " " ).
Sint ACEEASI care dupa prestatiile NATIONALEI in meciurile cu DANEMARCA, NORVEGIA si...altele, n-au gasit de cuvinta decit sa le cinte in struna lui Sandu & CO !
Eu nu cred ca "nationalistii" (o:) s-au pregatit altfel in meciurile anterioare !

Si pentru ca sint...un TARAN PROST (botezat de v'un moderator care mi-a intrat in "atze" :evil: ! - ATENTIE ! S-ar putea sa-ti viziteze si tie "casuta" ! :evil: ), nu inteleg de ce ACUM "jurnalistii sportivi" (ti-ai dat seama de ce i-am pus intre " ") se leaga de gramatica LIMBII ROMANE vorbite de Iordanescu !
Sincer, eu am crezut ca Iordanescu a fost adus ca ANTRENOR (unde n-a dovedit, de citiva ani buni, NIMIC !) la NATIONALA ci nu ca...PROFESOR DE LIMBA ROMANA !

In fond si...la urma urmei, Iordanescu nu vorbeste mai rau decit o facea in urma cu 10 ani !

"Jurnalismul romanesc", sportiv este...de bulevard !

O zi faina !

Cine sa-mi viziteze casuta? ****? Sau cine? Nu au decat. In fine...
Poate ca vorbeste la fel de prost ca acum 10 ani dar acum toata lumea care vrea sa plece Iordanescu de la nationala se agata de ce poate numai ca sa-l discrediteze. Oricum este nul din multe puncte de vedere. Eu cred ca el a beneficiat de o echipa tare, asa cum a fost si cu Jenei, echipa care cu greu o sa mai apara. Rahat! Refacerea centrului Luceafarul... Centru Luceafarul exista, dar nu l-au dibuit ei. Probabil ca este prin vreun club "select" din Bucuresti. Ii gasesti pe toti acolo. Nu ca as avea ceva cu cluburile. Si nici cu juniorii. Mancare buna si mentalitate vestica, de asta au nevoie.
Iordanescu este un falimentar. Un prost cu diploma. A facut rahatul praf oriunde s-a dus si nu a avut parte de jucatorii de exceptie din 1994 (inainte si dupa, putin).
Eu sper ca acesti jurnalisti sportivi (cu sau fara " ") si nu numai ei sa se uneasca (ce urat suna) si sa inceapa o campanie de presa fioaroasa sa-l dea jos pe prost.

ricky
16th October 2004, 09:23
Tot mai mult cred ca in RO nu exista DEMISIE !
Daca OMUL dintr-o pozitie "grea" nu vrea sa plece...atunci nu pleaca ! :evil:
Exista inca mentalitatea ca fiecare trebuie sa aiba un loc de munca !
Daca face ceva sau nu pentru societate...este altceva !

Dar, tot atit de adevarat este (am mai spus-o !) : 11 jucatori buni pot tine in functie un antrenor slab !
Prin urmare, eu cred ca si jucatorii au o parte...buna din vina la esecul echipei ! :ok:

ady_azzuro
16th October 2004, 15:57
Si cu jagardelele astea vreti voi sa va calificati la CM 2006? :jerk:

Bancaru
18th October 2004, 11:16
Dupa cat se pare nu numai alcoolul i-a inebunit pe unii dintre jucatori.
Cat despre ce spune Ricky legat de faptul 11 jucatori buni pot tine in post un antrenor prost nu cred ca e cazul. E clar ca nu Iordanescu intra pe teren dar nici nu le spune ceva demn de atras atentia. Eu chiar cred ca la senditele de pregatire se intampla ce vedem in reclama la bere. In definitiv, cand aveam o varsta mai puerila, si mie imi placeau profesorii care erau marionetele noastre.

rasheedkpenny
18th October 2004, 12:44
Si cu jagardelele astea vreti voi sa va calificati la CM 2006? :jerk:

Vreti voi? Despre cine vorbesti azzuro? Tu nu vrei ca NOI sa ne calificam? Sau tu nu faci parte din NOI, avand in vedere ca nu esti in tara?

axterix
19th October 2004, 09:41
Iordanescu e de vina ca nu poate face ordine in cadrul nationalei
daca fiecare isi face de cap atunci adio calificare

vasile314tzurka
19th October 2004, 09:42
iordanescu e de vina ca selectioneaza oameni care-si fac de cap. in rest nu poti sa stai dupa fiecare. e ca si cum ai spune ca militia e de vina pentru gradul de infractionalitate, cind vina lor e numai partiala. ce ai spune unuia carew vine la tine la usa sa-ti zica sa nu furi?

axterix
19th October 2004, 09:49
in alte tari daca un jucator face un asemenea gest sigur nu mai e bagat la nationala dar la noi e altfel
nu zic sa stea Iordanescu dupa ei dar daca se afla un asemenea gest atunci jucatoru sa fie pedepsit
dar Iordanescu nu are curaj sa faca nimic sau e prea prost sau cine stie ce are
un antrenor tre sa stie sa-si controleze echipa, nu?

NetBeui
20th October 2004, 01:42
Eu cred ca avem nevoie de un antrenor care sa aiba taria de a se impune chiar si in fata vedetelor......Un Luce, un Loti, un Piti.....suntem intr-o situatie tare nasoala......

ricky
22nd October 2004, 08:20
Fiecare, ca antrenor, daca are un lot de jucatori valorosi, isi poate arata muschii !
Vai sa nu mai inflorim...balariile !
Ce ati fi spus daca Iordanescu l-ar fi sanctionat pe Mutu inaintea meciului cu CEHIA ? :evil:

P.S. In ce priveste varianta cu " 11 jucatori bun pot tine in post un antrenor slab" va pot da si un exemplu : "generatia de aur" a lui...Iordanescu ! :evil: