PDA

View Full Version : Echipa fanion a Olteniei!



Balaci
18th October 2006, 02:32
Intrebarea,desi pare simpla,este la ora actuala foarte complicata!NU ma refer aici la echipa cu cea mai mare traditie si istorie,ci mai degraba la echipa care la ora actuala reprezinta cel mai bine interesele regiunii Oltenia.Deci,Pandurii sau Universitatea?Cine poarta la ora actuala fanionul uneia dintre cele mai talentate regiuni in materie de fotbal?
Derbiul Olteniei se apropie,asa ca acest thread ar putea fi un mijloc bun de a-l sarbatori!

Sergio_D
20th October 2006, 17:22
Până în etapa a 11-a, Pandurii au jucat mai bine decât Craiova, dovadă stând punctele din clasament. Concluzie: Pandurii - echipa momentului în Oltenia, deoarece Craiova rămâne echipa fanion, având performanţe notabile şi o istorie lungă :)

Balaci
22nd October 2006, 03:21
Acuma urmeaza derby-ul direct si miza este clara:cine castiga este echipa momentului in Oltenia si echipa-fanion la ora actuala!

Cra10veanu
26th October 2006, 19:41
balaci chiar atata poti ? poll-ul tau ar trebui sa aiba o singura varianta si aia e Stiinta. Sau acum o dam in echipa momentului ? :D ce drecu...deveniti penibili. Pandurii echipa fanion a Olteniei, inseamna ca e grav!!

Balaci
27th October 2006, 20:07
Dupa modul cum s-a jucat astazi...nush ce sa mai zic...Oricum e clar ca Stiinta nu mai e ce era odinioara!

marcel
28th October 2006, 20:16
Dupa modul cum s-a jucat astazi...nush ce sa mai zic...Oricum e clar ca Stiinta nu mai e ce era odinioara!cam cata ai vazut din stiinta de odinioara ca sa deschizi asemenea poll? un oltean adevarat tine doar cu stiinta!!!!! nu poate fi alta varianta!:rosu: nu ai observat ca sunteti la ,,alte echipe,,?

Sergio_D
10th December 2006, 17:07
Doamne... mare e gradina ta...

"un oltean adevarat tine doar cu stiinta!!!!!" ????????????????????? Scuza-ma, cu tot respectul, dar dai dovada ca esti cam... incuiat. :mda:
Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar cand vad asemenea afirmatii... te duci de-a berbeleacul.

Unii ar trebui sa mai si gandeasca inainte sa scrie ceva. :headbang:

Jus7M3
29th December 2006, 05:45
Doamne... mare e gradina ta...

"un oltean adevarat tine doar cu stiinta!!!!!" ????????????????????? Scuza-ma, cu tot respectul, dar dai dovada ca esti cam... incuiat. :mda:
Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar cand vad asemenea afirmatii... te duci de-a berbeleacul.

Unii ar trebui sa mai si gandeasca inainte sa scrie ceva. :headbang:

incearca sa-ti urmezi propriul sfat !!

Universitatea Craiova se identifica cu Oltenia .. iar Oltenia se identifica cu Universitatea Craiova !!

nu vreu sa jignesc pe cei din Tg Jiu pt ca stiu ca majoritatea iubesc Universitatea .. dar echipa Pandurii Tg Jiu nu reprezinta nimic in peisajul fotbalului romanesc .. echipa fanion a fost, este si va ramane Universitatea Craiova !!

Sergio_D
31st December 2006, 15:22
Cum ti se pare afirmatia "un oltean adevarat tine doar cu Stiinta" ?? Mie mi se pare deplasata. Tinde spre aberatie. Am mai spus-o: Universitatea este echipa fanion a Olteniei, dar nu poti fi chiar asa de grandoman si sa afirmi ca Pandurii nu reprezinta nimic. Altfel spus, cum de ati facut 2-2 cu... un nimic ?

Universitatea nu mai este ce era. Intr-adevar, este cunoscuta si iubita, insa de aici si pana la afirmatia ca "un oltean adevarat tine doar cu stiinta" este cale lunga.

Mi se pare ca nu ati inteles bine la ce se refera acest thread:


NU ma refer aici la echipa cu cea mai mare traditie si istorie,ci mai degraba la echipa care la ora actuala reprezinta cel mai bine interesele regiunii Oltenia.

Traditie si istorie - de departe, Universitatea. Dar momentan, in plan fotbalistic, nu se detaseaza, mai degraba merge cot la cot cu Pandurii. Dovada - clasamentul.

TaciAcolo
31st December 2006, 17:13
stiinta nu mai e iubita in craiova ..da sa zici ca e iubita in toata oltenia e o tampenie:)..cata lumea mai vine la meciuri ??la craiova care e media parca am vazut un craiova arges cu 2000 de spectatori

Parazitu'1919
31st December 2006, 17:23
echipa fanion nu poate fi aleasa dupa ultimele 19 etape
nu se poate uita istoria UNIVERITATII Craiova

Jus7M3
31st December 2006, 18:25
Parazitu are dreptate .. cand pui numele thread`ului "echipa fanion a olteniei' nu poti sa zici ca nu trebuie luata in considerare traditia sau palmaresul .. asta e o aberatie .. poate acest topic trebuia numit echipa momentului in oltenia .. atunci poate altfel se purta discutiea .. desi dc ne uitam in clasament suntem peste panduri .. deci echipa momentului in oltenia tot Universitatea este ..

in fine .. sa revenim la echipe fanion .. asa cum in cluj de ex. echipa fanion este clar UNIVERSITATEA CLUJ desi este de ani buni in div B iar cfr de ex este in a si se descurca destul de bine .. nu poti sa preiei acest nume de "echipa fanion" peste noapte sau prin simplul fapt ca esti in div. A .. acest titlu onorific trebuie MERITAT .. acum sa revenim .. dc ar MERITA pandurii acest titlu` onorific ?! ce performante au ei .. inafara de faptul ca desi au retrogradat din div. A(liga1) inca mai joaca aici .. ?!?!

in prifinta faptului ca un oltean adevarat ar trebui sa tina cu Universitatea Craiova .. eu personal o sustin .. un oltean fan SDR in ochii mei nu este oltean .. este mai jos chiar si de cat un dinamovist sau stelist sau rapidist .. in fine asa privesc eu lucrurile ..

cat despre un oltean fan al pandurilor .. ce sa zic .. este normal sa sustineti echipa locala foarte bine .. dar asta nu inseamna ca trebuie sa fiti anti-craiova .. oricum in tg jiu Universitatea are foarte multi fani si este foarte iubita .. dovada si meciul din div. B cu fc sibiu .. pacat ca unii conducatori incearca sa creeze o tensiune si o rivalitate care nu are cum sa existe .. rivalii nostrii sunt SDR atat .. restul nu ne intereseaza !!

Pandurii Tg Jiu nu se pot compara cu Universitatea Craiova in nicio privinta : traditie, palmares, galerie, suporteri , fidelitate, onoare !!!

salut si La Multi Ani !!

p.s. roby acum ti-am vazut postul .. Universitatea nu mai este iubita in Craiova ?! ma faci sa rad si in acelasi timp sa cred ca esti departe de acest fenomen numit fotbal .. am scris destul de mult si nu vreau sa plictisesc lumea .. in urmatorul mesaj postat o sa iti explic si cum sta treaba cu media de spectatori !!

the lion king
31st December 2006, 18:32
stiinta nu mai e iubita in craiova ..da sa zici ca e iubita in toata oltenia e o tampenie:)..cata lumea mai vine la meciuri ??la craiova care e media parca am vazut un craiova arges cu 2000 de spectatori
:D e iubita pandurii....:D esti mahmur.....te inteleg....:D

TaciAcolo
1st January 2007, 23:04
:D e iubita pandurii....:D esti mahmur.....te inteleg....:D

Pandurii, da e iubita uitate la media de spectatori

Jus7M3
2nd January 2007, 04:32
EDIT .. imi "racesc gura" degeaba ..

TYPI-STIINTA
15th January 2007, 01:52
cel mai tampit thread de pana acu`. concureaza cu treadul unuia de pe steaua cu ceva de genul " mourinho vrea sa plece de la chelsea. ar fi o soutie buna pt steaua venirea lui? "

BigStar
15th January 2007, 12:48
Nu cred ca isi are rostul aceasta intrebare. Pandurii si FC Caracal nu au adunat impreuna in Liga a II-a atatea meciuri cate are Craiova in Liga I. Asa am votat pentru Universitatea.:ok:

Oricum la Pandurii va fi potential financiar atat timp cat CNLO este in "floare". Dupa aceea, adios Liga I. Bucurati-va cat mai aveti timp si multa bafta in acest an. :yeah:

Elphax
15th January 2007, 12:53
offff, ce oameni...
unii nu au ce face

dextercioby
15th January 2007, 12:56
Inimaginabil ! Cineva n-a votat cu Stiinta si probabil (aici e partea cea mai grava) n-a facut-o la misto...Ce oameni...

Daniel.

*Coco*
15th January 2007, 13:01
Nu cred ca isi are rostul aceasta intrebare. Pandurii si FC Caracal nu au adunat impreuna in Liga a II-a atatea meciuri cate are Craiova in Liga I. Asa am votat pentru Universitatea.:ok:

Oricum la Pandurii va fi potential financiar atat timp cat CNLO este in "floare". Dupa aceea, adios Liga I. Bucurati-va cat mai aveti timp si multa bafta in acest an. :yeah:

Asta asa e cand nu o sa mai fie CNLO adio Pandurii :D

Dar nu e mare lucru daca nu o sa mai finanteze CNLO pe Pandurii , ia echipa Primaria si CJ si tot au bani sa o tina in Liga I parerea mea
Ce`i drept e ca CNLO a virat bani pentru urmatorii 3 ani

TaciAcolo
15th January 2007, 13:06
CNLO nu sa moare niciodata si stati linistiti nu va faceti voi griji, autoritatile locale pot sustine o echia in liga I plus firmele din oras .
In momentu de fatza Pandurii e peste craiova sper sa se reflecte si in clasamentul final :evil:

Balaci
15th January 2007, 13:18
Oricum,e clar peste Craiova ca bani si investitii in viitor(vezi cat se lucreaza pentru a se crea conditii la grupele de copii si juniori si rezultatele din ultima vreme).Deocamdata as zice ca mai degraba viitorul Craiovei e incert,daca mai ramane Mitittelu mult la echipa.

Jus7M3
15th January 2007, 13:25
bah voi va auziti ce aberatii spuneti p`aci ?! :happy:happy

pai cu salariu lu` N`jock si Wobay va cumpoaram clubu cu tot cu stadion .. asta cu pandurii peste CRAIOVA e cea mai proasta gluma posibila ..

(B)andurii = 0 Palmares, 0 Traditie, 0 Onoare, 0 suporteri, 0 glalerie, 0 jucatori .. deci un nimic de echipa .. sunteti INEXSITENTI !! auzi la ei echipa fanion :happy :happy

dupa ce ca sunteti in div. A artificial .. pe cadavrul unei echipe frumoase ca Sportul mai aveti si tupeul sa zicceti ca sunteti peste Craiova :happy cati bani s-au investit in iarna la Craiova in transferuri si cati s-au investit la voi .. concluzia SUNTETI PRAF nu merita sa-mi pierd timpu` cu prostii d'astea !!

*Coco*
15th January 2007, 13:35
Gata ma terminati nu va mai certati ca doar suntem Olteni:D
Craiova este echipa Fanion a Olteniei
Cum putem sa ziceam ca Pandurii este echipa fanion a olteniei cand Pandurii au deabia 2 sezoane in Liga I ...
Terminati cu prostiile si ala care a facut acest topic e redus rau... macar daca punea Craiova si Pandurii da el a mai pus si pe Caracal:happy

Jus7M3
15th January 2007, 13:37
astia de striga la ei pe stadion "steaua" sunt olteni !? nu cred !! ar vrea ei sa aiba onoarea asta !! Respect fanilor Stiintei din Tg Jiu .. care sunt si majoritari .. restu` nu conteaza !!

Balaci
15th January 2007, 14:05
Cu transferurile,daca tu crezi ca Mititelu a dat atatia bani pe aia doi te inseli.Asta minte de rupe.Deocamdata Pandurii au investit in infrastructura 2 milioane aproape si o sa puna si nocturna la anu'.Transferuri eu zic ca au facut mai bune:Pacurar,Liviu Mihai,Vasilache si Kutlacic(de la Partizan,nu de prin Cipru),care i-au costat in jur de inca jumatate de milion.Crede-ma la ora actuala la putere financiara nu se compara Pandurii cu Craiova.
Eu nu am nimic cu Stiinta,chiar o simpatizez.Traditia,e adevarat ca e de partea ei.Viitorul nu sunt insa asa sigur.

TaciAcolo
15th January 2007, 14:07
ce suma sa investit la craiova pt copii si juniori cati bani sau investiti in baza sportiva ??? aud acum ca mititelu vrea stadion nou :happy :ras-plans:
sunteti 0 cu mititelu in 2 ani retrogadati ala e jucator njock :ras-plans:

Balaci
15th January 2007, 14:10
Asta ziceam si eu ,problema la Craiova e ca daca mai ramane Mititelu mult,ei au un viitor mai incert ca al Pandurilor.Au promovat pe scheletul echipei FC Caracal si la ora actuala Mititelu pare complet dezinteresat de a investi in valorile locale,care sunt destule.Nu face altceva decat sa minta si sa faca tot felul de declaratii belicoase.

TaciAcolo
15th January 2007, 14:12
nu are bani multi si nici nu-i investeste cu cap ..daca ii plateste salariuri ala lu` njock asta e o petarda :ras-plans:

Jus7M3
15th January 2007, 14:14
Crede-ma la ora actuala la putere financiara nu se compara Pandurii cu Craiova.
Viitorul nu sunt insa asa sigur.

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

DOAMNEEEEEEEEEEEE .. prietene esti de belea .. e posibil sa fi contabilul lu` mititelu` .. la noi nu exista viitor cu o echipa cu media de varsta de 22 de ani .. la voi exista cu o echipa de mercenari .. bv felicitari :ras-plans:

de juniori nu mai vb ca iar sunteti in pom !!

iar de jucatori de "superclasa" ca pacurar, livi mihai, vasilache e plina divizia A :ras-plans:

de ala de la sarbi nu mai zic nimic .. remember rangelovici(asa se scria si ala tot sarb era) zi si mie un sarb care a rupt gura in romania ..

in fine dialogul asta il consider INUTIL .. totush e de retinut faza cu "la ora actuala la putere financiara nu se compara Pandurii cu Craiova" :happy :happy

voi vb de bani !? :happy :happy imi pare rau sa zic dar tg jiul este un orash foarte sarac !! diferenta intre Craiova si Tg Jiu e ca intre bucuresti si Las Vegas !!

TaciAcolo
15th January 2007, 14:17
tu nu te auzi ba ce vorbesti unde draq are mititelu bani :ras-plans:(poate vinde cativa jucatori la vara sa mai rezistati si la anu) si ce sarb a confirmat remember Vranjkovic care va gaurit plasa de 2 ori :happy Pandurii are asigurat un buget de cate 4 mil euro pe urmatorii 3 ani.

Jus7M3
15th January 2007, 14:19
tu nu te auzi ba ce vorbesti unde draq are mititelu bani :ras-plans: Pandurii are asigurat un buget de cate 4 mil euro pe urmatorii 3 ani.

mititelu tocmai a vandut un teren cu 10 milioane de coco si tu vb de 4 milioane de euro in 3 ani :happy :happy

adio baieti si ne vedem la tg jiu la meci :evil:

p.s. ala e bosniac .. esti praf si cu geografia .. eu cand am zis sarb ma refeream la altceva ;) belgradul nu e in bosnia ;)

TaciAcolo
15th January 2007, 14:21
4 mil in fiecare sezon =12

Jus7M3
15th January 2007, 14:22
4 mil in fiecare sezon =12

invata sa te exprimi ;)

TaciAcolo
15th January 2007, 14:24
Pandurii are asigurat un buget de cate 4 mil euro pe urmatorii 3 ani.
e corect ..daca nu intelegi partea a 2
si vreti sa bateti la Tg-jiu :):):)

Balaci
15th January 2007, 14:24
Nu e vorba de oras aici.E vorba de cine investeste la echipa.Si Vasluiul este un oras sarac,asta nu il impiedica sa aiba o echipa valoroasa la ora actuala.Brasovul si Sibiul sunt bogate si nu au echipe in A.Deci vorbesti aiurea aicea.Iar la transferuri,nu cred ca poti spune ca Njock sau negrul celalalt al carui nume nu il retin sunt jucatori de valoare.Oricum,timpul va arata cine a facut transferurile mai bune.La juniori,Pandurii sunt multipli campioni nationali la mai multe categorii,in timp ce Mititelu refuza prosteste sa colaboreze cu Gica Popescu si scoala lui(vezi cazul Gangioveanu).
Bani,iar nu se discuta,Pandurii au virati banii pe 3 ani,sunt sprijiniti puternic de Primarie si exista o mare stabilitate la echipa.Condescu a avut intotdeauna bun simt in comparatie cu declaratiile lui Mititelu iar la Targu Jiu s-a investit in infrastructura mult-terenuri sintetice si nocturna,plus largirea tribunelor.
La Craiova,Solomon nu sprijina echipa,Mititelu joaca cu niste pustani care la prima ocazie o sa il paraseasca(vezi Ionescu) si nu a bagat un singur ban in viata lui in infrastructura.Plus ca averea lui TOTALA e cam egala cu banii din contul Pandurilor la ora actuala.
Cam asta e diferenta de situatie.Avem mercenari pentru ca avem bani sa ii cumparam.Voi-ce aveti?Nici macar din marea iubire nu a mai ramas asa mult ca pe vremuri,de cand cea mai iubita echipa din Oltenia e Steaua acuma.

Balaci
15th January 2007, 14:27
Te vad ca esti fericit,nu trebuia sa ne mai spui!:D

TaciAcolo
15th January 2007, 14:28
nu ai replica balaci rezuma situatia "marii" echipei craiova.
Va asteptam pe municipal la un lejer 2-0

Balaci
15th January 2007, 14:28
Stii cum se spune-cand nu mai ai argumente-jigneste!

Jus7M3
15th January 2007, 14:30
pai dc vorbiti numai bazaconii ce draq de argumente sa va aduc .. oricate v-ash aduce ar fi inutil .. pacat ca nu realizati ce aberatii sustineti !! dar am mai zis pe un topic .. pe net e mocca sa "dai din gura" !! ';)

Sergio_D
15th January 2007, 14:30
Intrebarea,desi pare simpla,este la ora actuala foarte complicata!NU ma refer aici la echipa cu cea mai mare traditie si istorie,ci mai degraba la echipa care la ora actuala reprezinta cel mai bine interesele regiunii Oltenia.Deci,Pandurii sau Universitatea?Cine poarta la ora actuala fanionul uneia dintre cele mai talentate regiuni in materie de fotbal?
Derbiul Olteniei se apropie,asa ca acest thread ar putea fi un mijloc bun de a-l sarbatori!

Se vede ??? Infatuatilor. Extraordinarilor. Voi, craioveni, rasa superioara ! Numai gura e de voi, sunteti pusi doar pe scandal si pe figuri. Dati din gura fara rost. Nici macar nu ati citit bine ce vrea sa insemne acest thread si ati si inceput cu acuzele. Povesti cu Sportul am auzit de mi s-a acrit de ele. Voi vedeti-va de ale voastre si mai lasati injuriile. Dar, cred ca cer imposibilul... voi sunteti "OLTENI PUR-SANGE", luptatori care isi dau viata pe stadion si pentru interesul echipei. Uitati-va intai in ograda voastra, apoi in a vecinului.

Am mai spus-o si o mai spun: TRADITIE, ISTORIE -> UNIVERSITATEA CRAIOVA. Dar momentan, sunteti doar o echipa de locurile 8-12. La Pandurii s-a investit foarte mult in ultima vreme, atat in infrastructura cat si in jucatori.


NU ma refer aici la echipa cu cea mai mare traditie si istorie,ci mai degraba la echipa care la ora actuala reprezinta cel mai bine interesele regiunii Oltenia

BAGATI ASTA BINE LA CAP !

Jus7M3
15th January 2007, 14:32
hahahahahhahahahah :happy :happy va certati intre voi ultrasilor ?! :happy

Balaci
15th January 2007, 14:33
Pai zi tu care sunt bazaconiile,JUS7M3;toate argumentele aduse de mine pot fi probate cu dovezi!

Jus7M3
15th January 2007, 14:34
ok dovedeste care e averea lu` mititelu :happy

Balaci
15th January 2007, 14:34
Eu vreau sa port o discutie rationala,dar vad ca tu nu faci altcvea decat sa jignesti.Ai invatat probabil de la Mititelu asta.

Sergio_D
15th January 2007, 14:34
ok dovedeste care e averea lu` mititelu :happy

Alo, smenaru, lasa impresiile de "LAS VEGAS" si discuta la subiect. Daca nu poti face asta, iti recomand sectiunea U Craiova pentru caterinca.

TaciAcolo
15th January 2007, 14:35
unde vezi tu cearta ultrasule echipa momentului in oltenia e Pandurii ...a eliminat pe Dinamo in cupa ultima victorie a craiovei impotrica cainilor cand a fost??....mie frica sa intreb:happy

Balaci
15th January 2007, 14:35
Pai dovedeste tu ca e destul de mare ca sa tina echipa in anii urmatori.In Capital top 300 de anul acesta,nu aparea prezent,si asta e o dovada ca averea e sub 10 milioane.

TYPI-STIINTA
15th January 2007, 14:36
daca nici mititelu nu are bani, atunci despre cine se poate spune ca are bani?:confused: am vazut ca cineva zicea ca mititelu minte in legatura cu valoarea acelor transferuri;mai bine nu ziceai aceste prostii...pai acea suma e inscrisa clar pe niste acte si cu cat suma e mai mare se plateste o taxa mai mare la stat pt realizarea transferului. cine ar fi prost sa mareasca suma din acte ca sa dea mai multi bani la stat?:(
Nu ma intereseaza ce viitor va avea Pandurii, ci ma intereseaza ca Univ Craiova chiar are un viitor bun...daca mititelu nu va vinde acesti jucatori tineri, vorba lu` Porumboiu si a mai multor conducatori de fotbal din romania: "peste cativa ani va exista doar craiova si restul echipelor", asa ca Mititelu tzinete de promisiune si nu vinde jucatori...si sper sa-ti "revendici" iar alte terenuri de prin Craiova, ca pe fiecare saptamana lu` Mititelu mai mereu ii intra in posesie cate o portiune de teren :happy nu stiu daca face manarii pe acolo :D , dar atat timp cat baga acei bani in echipa este bine :ok:

Balaci
15th January 2007, 14:38
Daca intr-adevar ii plateste lui Njock asa un salariu,nu pot sa spun decat ca este prost.Cat despre avere,cat de mare este,imi poate spune si mie cineva?Nu de alta,dar in top 300 nu apare:D

TaciAcolo
15th January 2007, 14:40
e smecher :ras-plans: face invarteli astazi e poate maine nu mai e stiinta :happy
ps; ultima victorie a craiovei impotriva cainilor cand a fost vreau sa stiu :):)

Sergio_D
15th January 2007, 14:41
Daca intr-adevar ii plateste lui Njock asa un salariu,nu pot sa spun decat ca este prost.Cat despre avere,cat de mare este,imi poate spune si mie cineva?Nu de alta,dar in top 300 nu apare:D

Ma doare-n cot de averea lui Mititelu. El vorbeste prea mult si faptele INTARZIE sa apara. Faptul ca l-a transferat pe Njock mi se pare cea mai mare prostie.

Jus7M3
15th January 2007, 14:42
unde vezi tu cearta ultrasule echipa momentului in oltenia e Pandurii ...a eliminat pe Dinamo in cupa ultima victorie a craiovei impotrica cainilor cand a fost??....mie frica sa intreb:happy

pe tine o sa te ignor .. momentan in clasament sunteti SUB NOI .. get it ?! ce mari servicii aduceti voi fotbalului oltenesc .. vindeti jucatori la dinamo .. FELICITARI !!

repet pt ultima data clubul pandurii tg jiu este o gluma proasta .. nu am vrut sa jignesc pe nimeni .. nu am intrat aici sa jignesc .. dar sa spui despre o echipa care e RETROGRADAT anul trecut ca este echipa momentului inseamna ca e grav .. voi ce sperati ?! la titluri la cupe ?! UEFA ?! .. erau intrebari retorice .. eu va las .. inca odata nu vreau sa jignesc pe nimeni pe net .. o sa imi editez mesajul respectiv .. dar fratilor TREZIREA !!

TaciAcolo
15th January 2007, 14:43
trezeste-te tu! la Pandurii se investeste cu cap

Balaci
15th January 2007, 14:44
Noi am retrogradat,voi ati promovat,asa ca nu e mare diferenta.Sunteti in fata noastra momentan,dar la finalul turului erati dupa noi.Noi nu am iesit nici din cupa,pe deasupra.Daca am avut primele doua etape cu Rapid si Dinamo,nu e vina noastra.Oricum,am dovedit in meciul direct ca suntem mai buni ca voi.

Jus7M3
15th January 2007, 14:45
a fost EGAL !! ne-ati egalat cu NOROC !!
DOAMNE chiar nu mai imi bat capu` cu voi ca e in van !!

Sergio_D
15th January 2007, 14:46
pe tine o sa te ignor .. estie prea "inteligent" .. momentan in clasament sunteti SUB NOI .. get it ?! ce mari servicii aduceti voi fotbalului oltenesc .. vindeti jucatori la dinamo .. FELICITARI !!

repet pt ultima data clubul pandurii tg jiu este o gluma proasta .. nu am vrut sa jignesc pe nimeni .. nu am intrat aici sa jignesc .. dar sa spui despre o echipa care e RETROGRADAT anul trecut ca este echipa momentului inseamna ca e grav .. voi ce sperati ?! la titluri la cupe ?! UEFA ?! .. erau intrebari retorice .. eu va las .. inca odata nu vreau sa jignesc pe nimeni pe net .. o sa imi editez mesajul respectiv .. dar fratilor TREZIREA !!

Momentan, in clasament suntem la un punct sub voi si mai avem doar un meci mai dificil, cu Steaua. Voi aveti cu tot SDR-ul. Intr-adevar, echipa a retrogradat anul trecut, dar vina nu este a clubului. Daca terminau ei pe 16 sezonul trecut, promova Bacaul. Dar au terminat pe 15, si regulamentele sunt regulamente. Orice om cu mintea la cap nu ar mai aduce in discutie problema asta. Insa unii o fac, fiindca nu au cu ce sa blameze o echipa. Intrebari retorice zici ? Unde a pomenit cineva de titluri, de cupe, de UEFA ? Suntem in sferturile cupei Romaniei, am eliminat Dinamo, am facut achizitii bune, avem un lot bun, stadion de asemenea, medie de spectatori ridicata la fiecare meci. Craiova nu mai este ce era inainte. Si va mai curge multa apa pe Jiu pana sa ajunga la perioade asemanatoare.

Balaci
15th January 2007, 14:46
Dar a fost egal la voi acasa.Plus ca arbitrul ne-a furat la penalty-ul acordat voua.La joc am fost peste.

Sergio_D
15th January 2007, 14:47
a fost EGAL !! ne-ati egalat cu NOROC !!
DOAMNE chiar nu mai imi bat capu` cu voi ca e in van !!

Primul gol a fost inscris de Craiova pentru ca s-a fluierat din tribune iar fundasii s-au oprit, crezand ca a fluierat arbitrul. Al doilea a fost dintr-un penalty...
Dar "v-a gaurit" Vranjkovic plasa de doua ori. :D Chiar nu ar trebui sa comentati, avand in vedere jocul prestat de voi.

Jus7M3
15th January 2007, 14:47
Voi aveti cu tot SDR-ul ...

dialog terminat !! mai documenteaza`te !!

Balaci
15th January 2007, 14:48
Aveti numai cu DR-ul.:D

TaciAcolo
15th January 2007, 14:50
cu rapidul au ceva sanse ..:D

Sergio_D
15th January 2007, 14:50
Aveti numai cu DR-ul.:D

Ah, scuze. :D Intr-adevar. "Dialog terminat" ??? Vai ce irascibil esti... Te pomenesti ca pe la voi pe la Las Vegas, sunteti fiinte perfecte...

Balaci
15th January 2007, 14:52
A,si am uitat-te-ai luat de Targu Jiu.Om fi noi mai saraci,dar ca oras e mai frumos,mai curat si mai fara tigani ca al vostru.Iar sportiv,noi nu ne-am distrus toate sporturile cum ati facut voi.Nu ne batem joc de valorile locale si nu suntem toata ziua scandalagii si"mititei".Nu avem primar pe Solomon,mai ales,si cu asta am spus multe.Plus ca avem viitorul in fata.Dupa ceva investitii straine in zona,o sa mai vedem noi cine e sarac si cine e bogat.

Sergio_D
15th January 2007, 14:54
balaci, lasa, acolo e Las Vegas. :yeah: Oamenii traiesc in PARADIS chiar.

Balaci
15th January 2007, 14:55
Oricum,la cat de "frumoasa" e Craiova,zau daca nu prefer Targu Jiu de o mie de ori.:D

Sergio_D
15th January 2007, 14:58
Oricum,la cat de "frumoasa" e Craiova,zau daca nu prefer Targu Jiu de o mie de ori.:D

Nu spun ca e urat pe acolo, spun ca unii oameni au un caracter "suspect" :D . Ei sunt cei care strica tot peisajul...

TYPI-STIINTA
15th January 2007, 15:03
Oricum,la cat de "frumoasa" e Craiova,zau daca nu prefer Targu Jiu de o mie de ori.:D

Eu prefer Rm Valcea :D , ca tot am ajuns sa vb de orase :) . Nu conteaza mah cum arata Craiova, important este ca Stiinta (Stiinta nu inseamna doar craiova, ci Oltenia ;) ) sa-si pastreze jucatorii si peste cativa ani sa castige iar titlul de campioana a Romaniei. Despre Pandurii, ce sa zic, succes in continuare, sa ramaneti mereu in Liga 1 , ca e in interesul nostru ca la un meci din deplasare sa avem o galerie foarte mare :D ..defapt as vrea ca anul asta sa promoveze oricare din cele 2 echipe oltenesti (Fc Caracat sau Rm Valcea)

Balaci
15th January 2007, 15:06
Si eu doresc acelasi lucru,sa avem cat mai multe echipe din Oltenia in A.Nu vad de ce trebuie sa existe atata aroganta si ura din partea unor "mititei".Stiinta a fost si este echipa fanion a Olteniei,insa nu mai stiu cat are in comun cu actuala Universitate si cu patronul ei.

Sergio_D
15th January 2007, 17:42
Eu prefer Rm Valcea :D , ca tot am ajuns sa vb de orase :) . Nu conteaza mah cum arata Craiova, important este ca Stiinta (Stiinta nu inseamna doar craiova, ci Oltenia ;) ) sa-si pastreze jucatorii si peste cativa ani sa castige iar titlul de campioana a Romaniei. Despre Pandurii, ce sa zic, succes in continuare, sa ramaneti mereu in Liga 1 , ca e in interesul nostru ca la un meci din deplasare sa avem o galerie foarte mare :D ..defapt as vrea ca anul asta sa promoveze oricare din cele 2 echipe oltenesti (Fc Caracat sau Rm Valcea)

Afla ca Stiinta NU inseamna Oltenia. Clubul de fotbal Universitatea Craiova inseamna CRAIOVA, nu OLTENIA. Faptul ca are numerosi "SIMPATIZANTI" in restul Olteniei e cu totul alta mancare de peste.

Am mai spus-o si o mai spun: nu mai faceti astfel de afirmatii grandomane. Sunt, in cel mai bun caz, amuzante.

TYPI-STIINTA
15th January 2007, 18:32
Afla ca Stiinta NU inseamna Oltenia. Clubul de fotbal Universitatea Craiova inseamna CRAIOVA, nu OLTENIA. Faptul ca are numerosi "SIMPATIZANTI" in restul Olteniei e cu totul alta mancare de peste.

Am mai spus-o si o mai spun: nu mai faceti astfel de afirmatii grandomane. Sunt, in cel mai bun caz, amuzante.

Pt tine, care urasti aceasta echipa , normal ca nu inseamna Oltenia :mda: ..dar pt toata lumea stiinta inseamna oltenia (mai putin pt tine). du-te in bucuresti si spune la cineva ca esti oltean si sa vezi ca din prima o sa te intrebe daca ti cu Universitatea Craiova. Cand Craiova joaca in celelalte orase din Oltenia : Rm Valcea, Caracal, Targu Jiu mereu stadioanele sunt pline.
"Am mai spus-o si o mai spun: nu mai faceti astfel de afirmatii grandomane. Sunt, in cel mai bun caz, amuzante"..scuze ca iti zic dar chiar esti prostanac. no comment pt tampeniile astea de afirmatii
si inca ceva, in oltenia , stiinta nu are "simpatizanti", ci cei care tzin cu craiova sunt fani adevarati, nu degeaba cand sunt meciuri mari si ma duc acasa in valcea la parintii, mergem la Craiova, la meci, zeci de masini cu fularele scoase afara si cu muzica la blana.
STIINTA inseamna OLTENIA!!!!!:ok:

TYPI-STIINTA
15th January 2007, 18:39
Copile, ca vad ca ai 17 ani :) , tu in afara de pandurii mai ti si cu alta formatie? ca parca asa imi dai de inteles

CFR1907
15th January 2007, 18:42
Eu zic ca e FC Caracal:D

Sergio_D
15th January 2007, 18:52
Mosule, de ce faci presupuneri stupide ? Am spus eu undeva ca urasc Universitatea Craiova ? De ce jignesti ? Daca am 17 ani, inseamna ca nu gandesc bine ? De ce consideri ca in Oltenia e loc pentru o singura echipa ? De ce esti asa blocat pe o singura idee ? De ce vezi paiul din ochiul altuia si nu vezi barna din ochiul tau ? Nu cred ca varsta conteaza asa de mult, ci opinia. Pana la urma, suntem pe un forum de discutii, in care opiniile se dezbat. Nici macar o idee nu este de la sine statornica.
Oi fi eu copil, dar tu mai ai nevoie de lectii de gramatica.

Balaci
15th January 2007, 19:52
STIINTA inseamna OLTENIA!!!!!
Ai mare dreptate,Stiinta inseamna Oltenia.Stiinta lui Balaci,cea a lui Oblemenco,chiar cea a lui Popescu sau a lui Neagoe din '91.Insa "mititeii" din ziua de azi nu prea mai au mare lucru de-a face cu Craiova.Sunt doar o alta echipa a Olteniei.S-au dus vremurile cand se mergea cu mic cu mare la Craiova sa vezi meciurile cu Steaua mai ales si cu Dinamo,sau cele din cupele europene.Azi,mare lucru nu prea mai e de vazut,in afara de un patron penibil si o galerie ultra-agresiva.Am vazut si eu galeria Craiovei si e o rusine pentru cei care in anii de glorie ai Craiovei veneau sa incurajeze echipa!

*Coco*
15th January 2007, 20:34
ce suma sa investit la craiova pt copii si juniori cati bani sau investiti in baza sportiva ??? :

Nu ar fi cazul sa razi de juniorii Craiovei sau de copii care in campionatele pe zona anul acesta au spulberat pe Pandurii pe unde i`au prins:rolleyes:

TaciAcolo
15th January 2007, 22:23
da uite aici ne-au rupt nu alta :ras-plans:
Data: 26-11-2006
CSJ ȘTIINȚA U Craiova (JA) - CS PANDURII LIGNITUL Târgu Jiu (JA) 1 - 4 juniori a :great:

Balaci
15th January 2007, 22:31
Clubul Pandurii Târgu Jiu a investit recent 300 de milioane de lei in materiale sportive pentru Centrul de Copii si Juniori, ridicând la un miliard de lei vechi suma investita in respectivul centru din august pâna in prezent. „Le vom face o surpriza copiilor pe 8 ianuarie când vor primi echipament nou. Juniorii republicani vor primi mingi, trei rânduri de echipament de joc si echipament de antrenament, grupele mici, mingi de joc si echipament de joc, centrul fiind dotat si cu material sportiv, gardulete, tabla magnetica etc.“, a declarat Daniel Baloi, secretarul general al clubului. Rezultatele sunt pe masura investitiilor, grupele 1995 si 1996 ale clubului Pandurii impunându-se de curând la turnele finale ale Memorialului „Gheorghe Ola“ defasurate la Sighetu Marmatiei si Târgu Jiu, juniorii C si D domina campionatul judetean, iar juniorii republicani A se afla in lupta pentru calificarea la turneul zonal.

(c) Gazeta de Sud,5 ianuarie 2007

Asta e doar un exemplu de investitii si rezultate.Cer si eu exemple similare de investitii si implicare din partea Universitatii Craiova.

La care nu mai adaug investitiile in terenurile sintetice de la Motru si Targu Jiu pentru pregatirea juniorilor,la refacerea centrului de pregatire Debarcader tot pentru juniori etc.

*Coco*
15th January 2007, 23:56
Aia ca au investit 300 de mil in copii investeste orice club din Romania
Ca banii aia au fost oferiti de UEFA cluburilor divizionare A sa investeasca in centrul de copii si juniori:)

PS. Robyy scorul nu stiu la ce grupa de juniori s`a inregistrat ...
Da stiu ca la grupa de juniori nascuti in 1989 Craiova pe unde ia prins i`a omorat pe Pandurii:D

TaciAcolo
16th January 2007, 01:59
scorul e la juniori A intra pe www.frf.ro

07Ex
20th February 2007, 07:07
Parerea mea este ca istoria Pandurilor nu se compara cu istoria Universitatii. Ce conteaza cine este mai sus in clasament in actualul sezon? Universitatea are si va avea totdeauna un palmares si o istorie pe care Pandurii cu greu o vor putea egala.

TaciAcolo
20th February 2007, 10:08
da ...nici nu se compara o alta echipa din provincie nu cred ca o sa obtina toate trofeele pe care le are stiinta ..da craiovenii traiesc din amintiri asta e, recent in ultimii 10 ani nimic nu au realizat ...echipa momentului este Pandurii in Oltenia am eliminat-o pe Dinamo din cupa :ok: ...si rezultatele cu restul echipelor bucurestene sunt bune.:)

inter
20th February 2007, 10:20
robyyy .. cu un meci nu se face "primavara" , performanta sau cum vreti sa-i spuneti .
cand veti reusi sa deveniti un adversar puternic pentru toate echipele din campionat atunci sunt de acord cu tine..... pana atunci traim din amintiri :rolleyes:

Elphax
20th February 2007, 10:24
inca nu ati inchis discutia asta? :D

va mai dau o mana de ajutor, adica un vot pt Craiova

07Ex
20th February 2007, 17:33
echipa momentului este Pandurii in Oltenia

De acord, echipa momentului in Oltenia este Pandurii, dar titlul subiectului este "care este echipa fanion". Eu prin asta inteleg echipa cu cea mai mare traditie.

Sergio_D
20th February 2007, 21:28
De acord, echipa momentului in Oltenia este Pandurii, dar titlul subiectului este "care este echipa fanion". Eu prin asta inteleg echipa cu cea mai mare traditie.

Intr-adevar, ar trebui o rectificare la titlu (ia vezi robyyy ce faci :P), dar daca citeai primul mesaj, iti dadeai seama la ce se refera acest thread :rolleyes:

TaciAcolo
20th February 2007, 22:02
Intrebarea,desi pare simpla,este la ora actuala foarte complicata!NU ma refer aici la echipa cu cea mai mare traditie si istorie,ci mai degraba la echipa care la ora actuala reprezinta cel mai bine interesele regiunii Oltenia.Deci,Pandurii sau Universitatea?Cine poarta la ora actuala fanionul uneia dintre cele mai talentate regiuni in materie de fotbal?
Derbiul Olteniei se apropie,asa ca acest thread ar putea fi un mijloc bun de a-l sarbatori!

e destul de clar :lol: in mometul asta Pandurii este :no1:lol:

Balaci
21st February 2007, 11:59
inca nu ati inchis discutia asta? :D

va mai dau o mana de ajutor, adica un vot pt Craiova

NU l-am inchis,ca mai e meci si in retur si sa vezi atunci scandal iara:D

TaciAcolo
21st February 2007, 12:02
Daca ii batem sper sa recunoasca craiovenii ;) ...ca suntem echipa fanion :D sau sa termine cu fraze de genu` in oltenia doar stiinta exista :headbang:

Sergio_D
21st February 2007, 21:36
Eu ma refeream la titlu: "Echipa fanion a Olteniei".

Craiova este echipa cu istorie si cu traditie in Oltenia. Pentru o vreme. :D

Balaci
21st February 2007, 21:37
Daca luam Cupa Romaniei anul asta,mai micsoram putin diferenta de palamares:D

TaciAcolo
1st March 2007, 00:31
ne apropiem ..de cupa :evil:
oricum suntem :no1 in oltenia acum

TYPI-STIINTA
1st March 2007, 01:38
mah robyyy, fara sa fiu rautacios, voi nu ocupati nici locul 2 in Oltenia in ceea ce priveste palmaresul... inaintea voastra este echipa din Rm Valcea care a castigat o cupa a Romaniei :) ... Stiinta, a fost si va ramane simbolul oltenilor :great:

Sergio_D
1st March 2007, 17:51
simbolul multor olteni, nu al tuturor oltenilor ;)

TaciAcolo
1st March 2007, 20:05
:great: din ce in ce mai putini

Jus7M3
1st March 2007, 20:12
bah iar incepeti cu discutia asa de [cenzurat] .. dc va calificarati in semifinale gata sunteti echipa fanion ?! voi nu aveti habar ce inseamna "echipa fanion" .. iar faza cu echipa momentului e alta tampenie penibila .. cum draq sunteti echipa momentului dc voi in clasament sunteti sub noi ?!!

p.s. cu cupa nu va mai amagiti .. poli sau rapid va castiga cupa .. inclin sa cred ca poli !!


simbolul multor olteni, nu al tuturor oltenilor ;)

din pacate ai dreptate ca la voi acolo in Tg Jiu sunt cam multi stelisti si dinamovisti .. sa mai aduc aminte de faza de la meciul pandurilor cu rapid cand ati inceput sa strigati "steaua. steaua" ?! halal suporteri .. halal echipa "fanion" mai sunteti si voi !! :headbang:

Balaci
1st March 2007, 20:49
Bai,mai terminati cu discutia asta,iarasi va apucarati,ce naibii? Discutam cand vreuna din cele doua echipe"fanion" vor avea ceva rezultate.Deocamdata niciuna nu prea are.Daca luam cupa sau terminam macar in fata Craiovei,atunci da,e ceva!Deocamdata suntem sub ei si in campionat,asa ca...mai vedem ce o fi;)

Balaci
1st March 2007, 20:55
Am adaugat ca lupta pentru echipa fanion se da intre o promovata din B si o retrogradata care a ramas in A cu noroc,asa ca...:D Mai degraba am lasa-o la egal,Craiova are trecut,noi avem viitor:D

Sergio_D
1st March 2007, 21:11
bah iar incepeti cu discutia asa de [cenzurat] .. dc va calificarati in semifinale gata sunteti echipa fanion ?! voi nu aveti habar ce inseamna "echipa fanion" .. iar faza cu echipa momentului e alta tampenie penibila .. cum draq sunteti echipa momentului dc voi in clasament sunteti sub noi ?!!

p.s. cu cupa nu va mai amagiti .. poli sau rapid va castiga cupa .. inclin sa cred ca poli !!

din pacate ai dreptate ca la voi acolo in Tg Jiu sunt cam multi stelisti si dinamovisti .. sa mai aduc aminte de faza de la meciul pandurilor cu rapid cand ati inceput sa strigati "steaua. steaua" ?! halal suporteri .. halal echipa "fanion" mai sunteti si voi !! :headbang:

Hai, du-te tare... nu se poate discuta cu tine... Este evident faptul ca ai reminiscente comuniste... :cya:

Pe unde poti, pe forumul asta, ataci echipa Pandurii. Actiunile unora ca tine determina alte atitudini din partea altora, si tot asa... Halal oltean. :mda:

Cappone
2nd March 2007, 01:44
acuma cum pandurii este in A normal ca cei din tg jiu nu mai tin cu craiova si tin cu echipa din orasul lor.
restul olteniei e cu craiova pentru ca in afara de craiova si pandurii nu mai sunt echipe care sa conteze.
dar dupa palmares craiova este echipa fanion.

*Coco*
2nd March 2007, 10:45
Buey inchideti mai threadul asta ca ne certam iara ca prostii...:mda:

Sergio_D
2nd March 2007, 13:32
hai robyyy, cu talent :D

Balaci
2nd March 2007, 13:46
Oricum e clar ca nu o sa se ajunga la nicio concluzie in legatura cu asta!:D Fiecare o sa ramana la parerea lui...

TaciAcolo
2nd March 2007, 13:51
lasa ..sa isi spuna lume parerea ;)

Jus7M3
2nd March 2007, 13:59
Hai, du-te tare... nu se poate discuta cu tine... Este evident faptul ca ai reminiscente comuniste... :cya:

Pe unde poti, pe forumul asta, ataci echipa Pandurii. Actiunile unora ca tine determina alte atitudini din partea altora, si tot asa... Halal oltean. :mda:

bah baiatule esti fenomenal .. atac pandurii ?!?! jura`te !! in primu rand ca echipa din tg jiu imi este INDIFERENTA .. cum sa atac pe cineva/ceva care nu ma intereseaza !?!?!?!?

halal olteni mi-se par descultii aia din tentativa aia a voastra de galerie care dupa meciul cu noi de la caracal .. in meciul imediat urmator au strigat ce au strigat !!! halal olteni sunt aia de vin la voi pe stadion cu fulare cu steaua .. etc etc

numai niste oameni deliranti ar putea contesta suprematia Universitatii Craiova in oltenia si nu numai .. avem fancluburi/grupari de suporteri in: Valcea, Severin, Alba Iulia, Sibiu, bucuresti !! nu mai zic de faptul ca oriunde in Oltenia suntem ca si acasa .. avem suporteri in majoritatea oraselor mari ale Romaniei .. etc etc !!!

vreti sa va sustineti echipa locala .. FOARTE BINE .. e treaba voastra .. prefer sa incurajati Pandurii decat sa fiti stelisti sau rapidisti sau dinamovisti .. dar totush vedeti`va lungul nasului cu faze de genul asta "echipa fanoin pandurii" .. intai faceti performanta ca din gura poate oricine sa fie "echipa fanion" ;)

p.s. este ultimul meu post pe topicul asta de 2 bani !!

Balaci
2nd March 2007, 14:12
Nu cred sa iti fie chiar asa indiferenta,cat timp tu o ataci pe unde o prinzi.ORicum,PAndurii o sa demonstreze in meciul direct cine e mai tare:ok: Asta e,momentan avem mai multe performante(semifinalista cupa),bani si jucatori mai cunoscuti(nu gen Ragalie et co.:D).
@Jus: voi traiti din trecut insa fara vreo performanta o sa ajungeti ca UTA,care mai are suporteri doar in Arad!Mie unu imi pare rau,as vrea sa vad Craiova iarasi acolo sus,insa cu Mititelu...:(

r3my
2nd March 2007, 14:12
ce prostie de topic... clar ca echipa fanion a Olteniei este Universitatea. Chiar si cand a fost in B, tot ei erau echipa fanion. Universitatea este una dintre cele mai iubite echipe din tara. Nu se poate pune problema daca e sau nu echipa fanion a Olteniei.

Balaci
2nd March 2007, 14:13
Asta e,si in Hunedoara echipa fanion e Corvinul:D
Mai,totusi,inchideti threadul asta,prea am ajuns sa ne certam oltenii intre noi in loc sa atacam adevaratii adversari

TaciAcolo
2nd March 2007, 14:29
Bafta Craiovei !!!! echipa fanion a Oltenie !!!!