PDA

View Full Version : Etapa 17: FC Brasov – FC Timisoara 1-0



delaparis
7th December 2009, 23:17
Discutii inainte si dupa meci.

Hingherul
7th December 2009, 23:34
sa fie primit un X :D

Denis
8th December 2009, 02:59
Ce meci frumos va fi asta. Cred ca se vor imparti vreo 4-5 goluri. Totusi x2... 2-2 sau 3-2.

rober7
8th December 2009, 11:57
castiga brasovul

Leo
8th December 2009, 12:16
1 solist.

TeBat
8th December 2009, 12:56
meci egal

Elphax
8th December 2009, 13:50
meci foarte important !

dintre echipele care sunt pe primul loc (dupa puncte) Poli are cel mai greu meci, deci sansele cele mai mici de a se mentine pe primul loc

stiintacv
8th December 2009, 17:31
1 solist.

six
8th December 2009, 19:38
2 solo fara discutie :D;)

Poli Timisoara
8th December 2009, 22:01
Luam bataie !

malexoid
8th December 2009, 23:56
avem nevoie de victoria asta!

emil_bv
10th December 2009, 08:38
avem nevoie de victoria asta!

si noi :D

Chiar nu pot sa dau un pronostic pentru meciul asta

veritaskiller
10th December 2009, 14:54
Sezonul trecut a fost tot ultima etapa . Atunci am batut 1-0 . Greu meci de ambele parti insa acasa jucam bine si datorita suporterilor .
Posibilitati:
0-0 nu vrea sa intre nici acolo nici acolo (Pantilimon si Coman 2 portari valorosi de nationala)
1-0 gol Brasovul prin minutul 50-70
1-2 cel putin un gol Gigel Bucur pe contraatac

Lupta Steagu!
Sa castigam in memoria lui Ibrahim Dossey , decedat in 9 dec 2008 !

Tyler Durden
10th December 2009, 15:01
Meci egal.

YoNuTzz
10th December 2009, 15:49
egal

six
10th December 2009, 19:41
Chiar nu pot sa dau un pronostic pentru meciul astaio pot ca-i pe gratis :P 1-2 ;):ok:

THE HUN
11th December 2009, 01:43
io pot ca-i pe gratis :P 1-2 ;):ok:daca-i da fitcea,1-4

delaoltenia
11th December 2009, 10:41
1 solist.

six
11th December 2009, 19:30
2 solist :drak:

delaoltenia
12th December 2009, 08:10
increzator in victoria brasovenilor,1 solist. ;)

meciuri.ilive
12th December 2009, 20:57
Live pe http://livemeciuri.ro

Denis
12th December 2009, 21:11
Eu cred ca Timisoara si-a revenit. X2.

newcool
12th December 2009, 21:58
Si eu cred ca Timisoara si-a revenit.:P 1 solist.:D

six
13th December 2009, 09:22
merci la fel:drak:

Denis
13th December 2009, 09:25
Pai facand comparatie intre cele doua loturi, daca Timisoara si-a revenit nu prea are cum sa nu scoata un rezultat pozitiv. Totusi cred ca si un egal ar fi bun pentru ei, dar sigur spera la victorie.

purpleheart
13th December 2009, 16:57
1-3 si ...
Sarbatori Fericite !:ok:

m8k
13th December 2009, 17:59
Hai Brasovu! ...si grasime cat mai multe lu' jabba!

six
13th December 2009, 18:53
dupa pauza schimbam tactica :D;)

Hingherul
13th December 2009, 19:24
gooooool brasovean :D

ce frumos stau schelalaitii pe locul 8 :D

m8k
13th December 2009, 19:24
Gooooooool!
Penibilii sa ceara fotbal in loc de arbitrii straini! Sunt jalnici cei de la bragadiru!

m8k
13th December 2009, 19:52
Felicitari Brasov! Ailalti au jucat ca Ceahlaul ieri la Cluj! Sunt penibili rau!:lol:

six
13th December 2009, 19:53
felicitari pt victorie :)
publicul la fel ca pe gruia :P inapoiat ;)

Lordul
13th December 2009, 19:56
hopaaaa Timisoara pierde

Poli Timisoara
13th December 2009, 19:57
1.Victorie meritata
2.RUSINE brasoveni pentru ca tot meciul ne-ati muit,trebuia sa muiti pe iancu si chivorchian ... nu orasul timisoara si echipa timisoarei ! (data tot se implinesc 20 ani de la revolutie...putin respekt se putea)chiar la voi nu ma asteptam...sper ca in ultima etapa din retur sa va muim si noi la fel ... si de ce nu sa vad sange in peluza voastra ! Sunteti penibili...
3.M8K ... bragadiru e mata !

THE HUN
13th December 2009, 20:01
gol marcat la un corner inexistent(cred ca la dat in compensatie la faza cu cateva minute cand nu a acordat un corner clar ca lumina zilei),terenul a fost patinoar,dar per total a fost o victorie meritata a brasovenilor.felicitari pt. victorie

emil_bv
13th December 2009, 20:32
Trebuie sa dau dreptate timisorenilor ca publicul brasovean e penibil. Ce sa-i faci era frig si nu puteau samantarii sa practice sportul ce le da numele si si-au gasit alta activitate. E greu sa controlezi 1000 de idioti. Eu unu imi cer scuze in numele lor (stiu ca vi se rupe voua de scuzele mele, dar oricum...)
@danny22tm, si daca se implinesc 20 de ani de la revolutie, ce? 15 Noiembrie 1987 iti spune ceva?
Gazonul era panitoar, dar cate stadioane din Romania au incalzire in gazon, iar fara incalzire, nu prea are cum sa fie altceva decat patinoar la -2 grade
Meciul a parut bun din tribuna (nu stiu cum s-a vazut la TV), in afara de Roman, cam toti si-au facut treaba bine, un plus pentru Zaharia care, ca niciodata, a alergat :) Ezeqias si Duarte in nota obisnuita adica foarte bine. Timisoara e organizata bine da ce se intampla cu atacul? In afara de Bucur, care a mai incercat cate ceva, cam putin.

*Coco*
13th December 2009, 21:13
Ce dreptate mare are Dinu Gheorghe prin acea declaratie:)

m8k
13th December 2009, 21:13
Dinu Gheorghe: "Timișoara e una din cele mai slabe echipe care au venit în acest tur la Brașov!":lol:

purpleheart
13th December 2009, 21:19
N-avem cum sa avem pretentia sa inscriem cind nu tragem un sut SPRE poarta ! Victoria stegarilor e meritata, pacat ca pierdem puncte asa IEFTIN , fara lupta si angajament ! :headbang:
PS:atitudinea tribunei stegarilor a fost penibila , ar fi interesant macar unul din motive pt care au strigat ce-au strigat ! :rosu:

zebe
13th December 2009, 22:33
Asta-i publicul roman, eu nu stiu de ce va mirati. Noroc ca nu au "suporterii" in repertoriu si cuvinte in alte limbi. Macar asa nu ne inteleg strainii cand mai mergem pe la ei pe stadioane. Cred ca suntem singura natie care injura in mod organizat de mama pe stadion.

Felicitari brasovenilor pentru victorie!

Cipri
13th December 2009, 22:34
Bravo Steagu' ! ! !

*Coco*
13th December 2009, 23:32
1.Victorie meritata
2.RUSINE brasoveni pentru ca tot meciul ne-ati muit,trebuia sa muiti pe iancu si chivorchian ... nu orasul timisoara si echipa timisoarei ! (data tot se implinesc 20 ani de la revolutie...putin respekt se putea)chiar la voi nu ma asteptam...sper ca in ultima etapa din retur sa va muim si noi la fel ... si de ce nu sa vad sange in peluza voastra ! Sunteti penibili...
3.M8K ... bragadiru e mata !

Voi cand muiti pe cineva nu muiti echipa? Muiti patronu sau presedintele de club?

PS.Iaute cine vb de aia ca sunt penibili sa iti aduc aminte ca in anul in care Craiova a retrogradat ati muit tot stadionul pe Craiova si pe Olteni? Ca dupa un an dupa promovare la din tur Craiova-Timisoara toata galeria voastra care a venit pe Oblemenco a scandat Stiinta Stiinta ? :lol:
Vai mama voastra de penibili

newcool
14th December 2009, 00:10
Si eu cred ca Timisoara si-a revenit.:P 1 solist.:D

:D evident ca am avut dreptate:ok:

Poli Timisoara
14th December 2009, 00:42
Voi cand muiti pe cineva nu muiti echipa? Muiti patronu sau presedintele de club?

PS.Iaute cine vb de aia ca sunt penibili sa iti aduc aminte ca in anul in care Craiova a retrogradat ati muit tot stadionul pe Craiova si pe Olteni? Ca dupa un an dupa promovare la din tur Craiova-Timisoara toata galeria voastra care a venit pe Oblemenco a scandat Stiinta Stiinta ? :lol:
Vai mama voastra de penibili

Vezi de echipa ta de penibili si nu te mai baga ca musca in curul calului ... nu va muit nimeni niciodata bai [editat] ,poate te-au muit pe tine prieteni tai langa care ai vizionat meciul cu pricina ... apropo,am fost la acel meci dupa promovarea voastra si nu imi aduc aminte sa fi strigat noi "stiinta,stiinta"...poate a fost doar o replica la uralele voastre "timisoara,timisoara" ... singura echipa care este strigata la timisoara este Rapid...si asta doar din simpatia fata de suporteri Rapidului care au caracter,chiar daca majoritatea dintre voi ii considerati tigani si ciori ! Bafta la retrogradare...:evil:

ON: victorie meritata a brasovului ,publicul brasovo-utist penibil ! roata se intoarce...:drak:

*Coco*
14th December 2009, 00:57
Esti [editat] m`am referit la meciul de pe Oblemenco.

Poli Timisoara
14th December 2009, 01:07
Esti prost m`am referit la meciul de pe Oblemenco.

Esti mai [editat] ca mine daca citesti printre randuri...si eu m-am referit tot la ala "desteptule" !

*Coco*
14th December 2009, 01:22
Esti mai prost ca mine daca citesti printre randuri...si eu m-am referit tot la ala "desteptule" !

Bravo ma toti eram contra voastra sa va f** in gura si dupa tine noi scandam Timisoara Timisoara:lol::lol:

Poli Timisoara
14th December 2009, 01:29
Bravo ma toti eram contra voastra sa va f** in gura si dupa tine noi scandam Timisoara Timisoara:lol::lol:

1.esti off
2.esti oltean...asta spune totul
3.bafta la retrogradare...amaratule

malexoid
14th December 2009, 07:04
felicitari echipei brasovene, noi am jucat...nimic! victoria meritatam publicul penibil! daca e sa ma gandesc in trecut, poate le gasesc oarece circumstante atenuante...s-au umplut (si ei) de auslanderi in vremea comunismului :(...inca sper ca cei care ne injurau tot meciul orasul nu erau ardeleni ci venituri!

malexoid
14th December 2009, 07:19
Voi cand muiti pe cineva nu muiti echipa? Muiti patronu sau presedintele de club?

PS.Iaute cine vb de aia ca sunt penibili sa iti aduc aminte ca in anul in care Craiova a retrogradat ati muit tot stadionul pe Craiova si pe Olteni? Ca dupa un an dupa promovare la din tur Craiova-Timisoara toata galeria voastra care a venit pe Oblemenco a scandat Stiinta Stiinta ? :lol:
Vai mama voastra de penibili

mah [editat]! cei ce v-au injurat in acel meci erau probabil tot niste olteni betzi de la tribuna 1, cvucs si stadionul au taxat pe masura gestul lor, exista bannere de incurajare de gen :"Craiova in A!!!" etc...desigur ca exista si fotografii doveditoare dar mi-e lene sa le caut, nu meriti efortul!

emil_bv
14th December 2009, 08:33
s-au umplut (si ei) de auslanderi in vremea comunismului :(...inca sper ca cei care ne injurau tot meciul orasul nu erau ardeleni ci venituri!

Acum vreo 3 ani imi spunea cineva din Cluj ca Brasovul nu e in Ardeal. Sa vezi revolta ce m-a dominat in acele momente. Intre timp, am ajuns sa ii dau dreptate. Brasovenii, cred ca reprezinta cea mai "corcita" natie din tara asta. Dar, cum am scris si inainte, v-au injurat 1000 de samantari care, fiind prea frig, nu puteau sa stea jos si sa sparga seminte in liniste.

malexoid
14th December 2009, 09:12
Acum vreo 3 ani imi spunea cineva din Cluj ca Brasovul nu e in Ardeal. Sa vezi revolta ce m-a dominat in acele momente. Intre timp, am ajuns sa ii dau dreptate. Brasovenii, cred ca reprezinta cea mai "corcita" natie din tara asta. Dar, cum am scris si inainte, v-au injurat 1000 de samantari care, fiind prea frig, nu puteau sa stea jos si sa sparga seminte in liniste.

:happy pare ca erati la fel de...iubiti ca si noi, de v-au colonizat cu japca...pare ca exista oarece motiv de teama, never-ever forget 15 nov! :yeah:

Marius
14th December 2009, 09:46
usurel cu jignirile

malexoid
14th December 2009, 10:42
Acum vreo 3 ani imi spunea cineva din Cluj ca Brasovul nu e in Ardeal. Sa vezi revolta ce m-a dominat in acele momente. Intre timp, am ajuns sa ii dau dreptate. Brasovenii, cred ca reprezinta cea mai "corcita" natie din tara asta. Dar, cum am scris si inainte, v-au injurat 1000 de samantari care, fiind prea frig, nu puteau sa stea jos si sa sparga seminte in liniste.

voi aveti ceva legatura cu amicii nostri din satul de la nord? ca tare-mi era cunoscuta oracaiala...numai aia isi mai urla frustrarea si nostalgia primei ligi in felul asta :(

emil_bv
14th December 2009, 10:55
voi aveti ceva legatura cu amicii nostri din satul de la nord? ca tare-mi era cunoscuta oracaiala...numai aia isi mai urla frustrarea si nostalgia primei ligi in felul asta :(

Azi am citit si eu, prima data, intre comentariile (deosebit de inteligente de alfel :confused:) de pe alte site-uri cum ca ar fi ceva intre noi si UTA :thinkso: Singura infratire de care stiam eu e cea cu gazarii din Medias dar nu sunt eu in masura sa ma pronunt nefacand parte din galeria stegara (poate in viitor). Eu merg la meciuri in tribuna a 2-a cu cativa din fosta Forta Carpatica.

PS: ai fost la Brasov malexoid?

delaoltenia
14th December 2009, 11:01
Felicitari FC Brasov!! :)

malexoid
14th December 2009, 11:31
Azi am citit si eu, prima data, intre comentariile (deosebit de inteligente de alfel :confused:) de pe alte site-uri cum ca ar fi ceva intre noi si UTA :thinkso: Singura infratire de care stiam eu e cea cu gazarii din Medias dar nu sunt eu in masura sa ma pronunt nefacand parte din galeria stegara (poate in viitor). Eu merg la meciuri in tribuna a 2-a cu cativa din fosta Forta Carpatica.

PS: ai fost la Brasov malexoid?

tocmai, de acea ma miram sa aud schelalaiala sur-ului prin brasov, plus unele chestii de genul: "salutari de la arad" etc...
nu, nu am putut face deplasarea, am fost de servici si nu am gasit sa schimb cu cineva :( mi-ar fi placut, brasovul e minunat, era excursioara faina...

Iaco
14th December 2009, 12:45
LOL...cate orgolii pe forum aici:D:D...victorie meritata...dupa atatea echipe "favorite la titlu" care au venit pe Tineretului si s-au aparat tot meciul si au luat 1 punct sau 3 trebuia sa vina si randul cuiva sa plece acasa cu coada intre picioare:D

P.S atitudinea din tribune dezamagitoare dar ce sa ii faci(oricum trebuie sa recunoastem lasand la o parte injuriile si scandarile imbecile atmosfera a fost de nota 10)...traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul:D:D

emil_bv
14th December 2009, 12:52
O completare M0rph. In turul asta am primit un singur gol pe "Silviu Ploiesteanu" :ok:

delaoltenia
14th December 2009, 12:53
De la cine? ;)

emil_bv
14th December 2009, 12:56
De la cine? ;)

Singura echipa care ne-a si batut acasa :( Dinamo

Te asteptai sa zic Steaua?

Iaco
14th December 2009, 16:34
Singura echipa care ne-a si batut acasa :( Dinamo

Te asteptai sa zic Steaua?

Mai nasol a fost ca dintre astea "favoritele" Dinamo a fost si cea mai penala dintre toate stand 11 in poarta tot meciul:(...da asta e fotbalul nu tot timpul este corect:ok:

TeBat
14th December 2009, 18:18
bravo stegarii:D /OLE/

six
14th December 2009, 18:37
va asteptam in retur "cu bratele deschise" jur ca va curge multa.....cerneala ;) ordinarii dracului :no:
ps:in turul trecut cand v-am batut cu 4 la zero(gol cu curu,calcaie shi ceafa)am spus(conducatori)ca am intalnit cea mai prastie echipa venita pe bega!!?????nici o problema,ati castigat un nou .....dushman,papagalilor :drak:;)

Iaco
14th December 2009, 19:04
va asteptam in retur "cu bratele deschise" jur ca va curge multa.....cerneala ;) ordinarii dracului :no:
ps:in turul trecut cand v-am batut cu 4 la zero(gol cu curu,calcaie shi ceafa)am spus(conducatori)ca am intalnit cea mai prastie echipa venita pe bega!!?????nici o problema,ati castigat un nou .....dushman,papagalilor :drak:;)

Baiete meritati vreun punct dupa meciul de ieri...daca nu mucles "ca curge" bitii degeaba pe forum:)

six
14th December 2009, 20:52
#mort,tradu in limba rromana ca nu inteleg :) nu sunt suparat pe baietii nostrii,atata au putut :rolleyes: doua infrangeri :D din 17 ;) in schimb sunt scarbit de publicul imbecilian brasovean care din ratiuni de civilizatie montana ne tineau numai in mui shi gutui :no:no problem le vom intoarce serviciul cu VARF SHI INDESAT,jur :ok:;)

Iaco
14th December 2009, 21:03
Si daca intoarceti serviciul cu varf si indesat cu ce aratati voi ca sunteti mai cu mot...mai buni? ca din cate ai spus pe forum asta vrea sa reiasa:confused::confused:

Si apropo nu stiu care este papagalu in Liga 1...de sase sapte ani bagati bani in echipa aia si nu ati castigat nimic...va mai si bateti cu pumnii in piept ca faceti si dregeti si nu se vede nimic...apreciam Poli acum cativa ani cand chiar aveati atmosfera europeana pe stadion...acum nici pe aia nu prea o mai aveti.

Si inca ceva...tu ce educatie vrei pe un stadion de fotbal??...asta e nivelul oriunde te-ai duce in Romania si nu numai!...nu ma intelege gresit nu incerc sa scuz ce au urlat aia dar nu imi venii aici sa imi spui ca pe stadion la Timisoara curge lapte si miere din punct de vedere al vocabularului folosit:) de educatii microbisti timisoreni:D:)

newcool
15th December 2009, 12:41
voi aveti ceva legatura cu amicii nostri din satul de la nord? ca tare-mi era cunoscuta oracaiala...numai aia isi mai urla frustrarea si nostalgia primei ligi in felul asta :(
Du-te mah,nu mai spune..:P
Bine ca s-a dat in folosinta centura Timisoarei,era si cazul sa nu mai treaca tirurile prin centru:D
Frustrarea-i la voi in ograda,la ce palmares aveti nici nu ma mir...:groggy:

malexoid
15th December 2009, 17:34
Du-te mah,nu mai spune..:P
Bine ca s-a dat in folosinta centura Timisoarei,era si cazul sa nu mai treaca tirurile prin centru:D...:groggy:

nimic nu am inteles newcool...aici ai vrut sa postezi asta ori prin ceva forum despre infrastructuri, ce are una cu alta?
dar daca tot veni vorba, e bine sa sti ca niciodata nu au trecut tiruri prin centru!
exista si inainte un soi de centura - drept e, in oras la periferie unde aveau voie tir-urile sa treaca.

newcool
17th December 2009, 01:54
nimic nu am inteles newcool...aici ai vrut sa postezi asta ori prin ceva forum despre infrastructuri, ce are una cu alta?
dar daca tot veni vorba, e bine sa sti ca niciodata nu au trecut tiruri prin centru!
exista si inainte un soi de centura - drept e, in oras la periferie unde aveau voie tir-urile sa treaca.

stiu bre,e pe langa Terra,Kappa si Padurea Verde...E cam prin cartier:D Era o replica la caracterizarea aia despre Arad.Ceva cu sat...
Hai UTA!:yeah:

six
17th December 2009, 22:59
..... Era o replica la caracterizarea aia despre Arad.Ceva cu sat...
:D sat.....:D:ok:

malexoid
21st December 2009, 10:54
stiu bre,e pe langa Terra,Kappa si Padurea Verde...E cam prin cartier:D Era o replica la caracterizarea aia despre Arad.Ceva cu sat...
Hai UTA!:yeah:

zona intim iti spune oarece? sotia mea e de aici, aici ma aflu si io momentan, ca nu as suporta mai mult de 48 de ore sa stau in satul vostru...(nu cumva sa ma spui ca sunt suporter Poli!!!)
de aceea nu ma pot ralia tuturor timisorenilor care poarta o cheie de 19 :P
veniti in A, a inceput chiar sa-mi placa zona rustica a timisoarei!

malexoid
21st December 2009, 10:58
zona intim iti spune oarece? sotia mea e de aici, aici ma aflu si io momentan, ca nu as suporta mai mult de 48 de ore sa stau in satul vostru...(nu cumva sa ma spui ca sunt suporter Poli!!!)
de aceea nu ma pot ralia tuturor timisorenilor care poarta o cheie de 19 :P
veniti in A, a inceput chiar sa-mi placa zona rustica a timisoarei!
PS newcool, o singura femeie ati avut si voi acolo frumoasa, am hotarat ca nu merita sa stea in Arad...am dus-o acasa! :)