PDA

View Full Version : Etapa 17: Otelul Galati – U Craiova 1-0



delaparis
7th December 2009, 23:12
Discutii inainte si dupa meci.

Denis
8th December 2009, 03:09
Daca nu prind fratii Costea o zi buna putem obtine un rezultat pozitiv. Defensiva noastra e renumita pentru gafele care le face. Costin si Sarghi nu-s Baciu si Ghionea...

Leo
8th December 2009, 12:22
Castiga Craiova. Nu-mi place deloc locul pe care il ocupa in clasament.

TeBat
8th December 2009, 12:54
mizez pe 2

stiintacv
8th December 2009, 17:29
Daca nu prind fratii Costea o zi buna putem obtine un rezultat pozitiv. Defensiva noastra e renumita pentru gafele care le face. Costin si Sarghi nu-s Baciu si Ghionea...

ia mai da-i in plm si pe fratii costea,ca sunt praf si ei si toata echipa aia de ratati,bate otelul la 2-3 diferenta.

malexoid
9th December 2009, 00:01
incet si pe nesimtite, Stiinta a ajuns in zona nisipurilor miscatoare, la un singur punct de zona retrogradarii...incredibil!
la fiecare partida sper in inceputul revenirii...pana acuma (mai) nimic, sa fie oare la Galati?
pronostic 2, dar nu e exclus orice altceva!

Dregan
9th December 2009, 14:26
Fundașul central gălățean, Cristian Sârghi, a primit cel de-al patrulea cartonaș galben din acest sezon și este suspendat pentru ultima partidă din tur, contra Universității Craiova. Autorul golului de la Vaslui nu va evolua o etapă, în locul său urmând să intre Milan Perendija. La Oțelul vor reveni Gabriel Giurgiu și Cornel Râpă după ce aceștia și-au ispășit runda de suspendare, în timp ce Samoel Cojoc va putea juca abia din retur în urma cartonașului roșu primit la echipa a II-a a clubului.

De partea cealaltă, antrenorul craiovenilor, Eugen Neagoe, nu se poate baza pe Florin Costea, Găman, Prepeliță (toți 3 suspendați), Dănănae, Baird și Dilevski (accidentați), dar va conta pe revenirea lui Eugen Trică. (http://www.dunareabatrana.com/home/34-stiri/839-starea-loturilor-inainte-de-otelul-ucraiova-sarghi-nu-joaca-.html)

Q-Djyni
9th December 2009, 14:34
Castiga Craiova. Nu-mi place deloc locul pe care il ocupa in clasament.

De parca este dupa tine ce-ti place sau nu :))

Eu sincer nu stiu cine va castiga.Cred ca se termina egal deoarece ambele echipe sunt obosite.

Denis
9th December 2009, 15:07
Misto, am scapat de un Costea.:D

@ stiintacv: oricat ai zice, astia doi [fratii Costea] sunt periculosi, iar acum avem sanse mari de a castiga dupa ce au fost suspendati Fl Costea, Gaman, si Prepelita, iar Dananae, Baird, si Dilevski accidentati. Eu totusi sunt realist si mizezi pe o remiza:D

emil_bv
10th December 2009, 08:36
Craiova isi revine din primavara daca au o pregatire buna in iarna. Turul pentru ei e compromis, nu cred ca repara intr-un meci ce au stricat in jumatate de campionat. Meciul asta castiga Otelul, sau daca li s-a terminat ghinionul craiovenilor, iese un egal.

delaoltenia
11th December 2009, 10:46
2-1 pentru juveti.

Ferko
11th December 2009, 11:33
X2, Craiova are echipa buna.

six
11th December 2009, 19:32
X2, Craiova are echipa buna.:happy:happy:happy:ok:

Denis
11th December 2009, 20:35
X2, Craiova are echipa buna.

Craiova are echipa buna, dar majoritatea jucatorilor de baza vor lipsi din lotul Craiovei maine, deci sper sa nu ai dreptate in pronostic.:D

Eu am votat X in poll, dar cu ajutorul lui Dumnezeu putem castiga.

Steel Jar
12th December 2009, 09:09
Ma duc la meci si nu ma intereseaza scorul , doar sa fie in favoarea noastra...... dar cu ajutoul lui dumnezeu nu o sa ma intorc de la stadion cu turturi de gheata , pentru ca este foarte frig.

Denis
12th December 2009, 11:29
Mergi in galerie si te incalzesti.:D

Navarro
12th December 2009, 13:16
:happy:happy:happy:ok:

echipa asta a Craiovei acum un an a dat 5 goluri pe templul Viola...asa ca...
iar anul asta ati luat un punct cu ajutorul fluierasului ca altfel ramaneati si anul asta fara nici un punct. pe loc repaus.

Tyler Durden
12th December 2009, 13:47
Pe langa faptul ca oltenii trec printr-o forma foarte slaba, am inteles ca le mai lipsesc si 7 jucatori, asa ca 1 solist.

Duba
12th December 2009, 14:46
1-0 pt. echipa lui Dorinel si Craiova se apropie cu pasi repezi de 'B'.

Cipri
12th December 2009, 14:50
In min 44 la o intrare asupra lui Mitchell , Silviu Ilie este iertat de al 2 lea cartonas galben si implicit de un rosu ...
Peste 2 min la o faza identica , Firtulescu primeste galben .

*Coco*
12th December 2009, 15:14
Dina cel mai bun fundas central de la ei, saracu joaca in alb astazi:-j

stiintacv
12th December 2009, 15:37
au,inima mea,m-am saturat de handicapatii astia,de jegurile astia,de mercenari,nici nu stiu cum sa zic mai rau,bagpl in ea de viata

stiintacv
12th December 2009, 15:45
imi bag pl si in vali badea de stelist imputit.

Q-Djyni
12th December 2009, 15:48
Mai usor cu jignirile :o:


Otelul incet-incet urca unde merita.

TaciAcolo
12th December 2009, 16:00
bbbbbbbbb :D

mititelu zice ca o sa vedem viziunea lui in echipa din retur ........ bbbb scrie pe voi

Cipri
12th December 2009, 16:16
Suntem cu un picior in râpă ...
Nu prea am mai vazut in sezonul asta de Liga 1 un meci in care oaspetii sa domine intr-un asemenea hal si sa fie invinsi . S. Lung a gafat copilareste la golul Galatiului . Aveam pretentii de la el in acest campionat , dar a facut multe erori .
Mititelu a promis ca il va schimba pe Neagoe + ca vor pleca 5,6 jucatori .
Sa speram ca o sa vina un antrenor de valoare , spre deosebire de Neagoe care este doar un antrenor .

codrind
12th December 2009, 16:22
O luara!!! PE BUNE!!!

Cu un "sef' ca mititelu(carnacioru) si cu o "atitudine" de "print" ... fara regat... cam acolo se ajunge...

JJ
12th December 2009, 16:56
Craiova a inceput meciul cu 12 jucatori??? :shocked:
Pe gsp (http://www.gsp.ro/meciuri-live/otelul-galati-vs-universitatea-craiova-174-1227.html) e dat sistemul 1-4-5-2 cu jucatorii: 21. Lung Jr., 32. Bădoi, 6. D. Stoica, 4. Mitchell, 27. Rose, 19. Roman, 2. Bărboianu, 12. E.Trică, 8. Șoavă, 25. Firțulescu, 20. Dina, 9. M. Costea Rezerve: 22. Merlier, 3. R. Barbu, 23. Bușu, 29. J. Nicolae, 26. Surugiu, 11. V. Badea Antrenor: Eugen Neagoe

delaoltenia
12th December 2009, 18:12
nu-mi vine sa cred ca Stiinta n-a luat macar un punct la Galati.

bada_otelul
12th December 2009, 18:30
nu-mi vine sa cred ca Stiinta n-a luat macar un punct la Galati.

De ce? Esti cumva vreun Toma necredinciosul?:D Te asigur ca Otelul a luat toate 3 punctele. De fapt nu stiu daca mai existau dubii ca asa va fi din moment ce aproape de fiecare data cand Leo spune ca Otelul face 1/x/2 se intampla altfel :P

Duba
12th December 2009, 18:36
De ce oare nu mai intra sa comenteze amaratii aia de galateni care nu conteneau sa-l discrediteze pe Dorinel?

delaoltenia
12th December 2009, 18:45
De ce? Esti cumva vreun Toma necredinciosul?

nu,sunt oltean si-mi doream macar un punct. :D:D

Lexus.
12th December 2009, 19:22
de fiecare data cand Leo spune ca Otelul face 1/x/2 se intampla altfel :P
Pai ce s-a intamplat altfel?:lol:

Craiova se pregateste de matineu...daca anul trecut pe tuciuriul ala cu creierul mititel blaturile cu prietenul lui, nea jiji, l-au costat participarera in Europa, anul asta o sa le rezerve oltenilor bilete la matineu. Bravo, mititelule:yeah:

six
12th December 2009, 19:51
echipa asta a Craiovei acum un an a dat 5 goluri pe templul Viola...asa ca...
iar anul asta ati luat un punct cu ajutorul fluierasului ca altfel ramaneati si anul asta fara nici un punct. pe loc repaus.keep walking ;)

Denis
12th December 2009, 20:50
Suntem cu un picior in râpă ...
Nu prea am mai vazut in sezonul asta de Liga 1 un meci in care oaspetii sa domine intr-un asemenea hal si sa fie invinsi . S. Lung a gafat copilareste la golul Galatiului . Aveam pretentii de la el in acest campionat , dar a facut multe erori .
Mititelu a promis ca il va schimba pe Neagoe + ca vor pleca 5,6 jucatori .
Sa speram ca o sa vina un antrenor de valoare , spre deosebire de Neagoe care este doar un antrenor .

A gafat??:shocked: Eu il stiu pe Lung Jr. cu reflexe bune, dar de data asta a fost prins prin surprindere, ca si restul defensivei voastre, si nici macar eu nu ma asteptam sa apara acolo Silviu Ilie sa dea cu capul. Nu stiu daca ai observat, dar Lung chiar nu a avut mult timp de reactie la aceasta faza. Nu stiu ce portar din Romania ar fi putut scos acea minge.:ok:

Denis
12th December 2009, 20:53
Pai ce s-a intamplat altfel?:lol:

Craiova se pregateste de matineu...daca anul trecut pe tuciuriul ala cu creierul mititel blaturile cu prietenul lui, nea jiji, l-au costat participarera in Europa, anul asta o sa le rezerve oltenilor bilete la matineu. Bravo, mititelule:yeah:

Cred ca Bada se referea la faptul ca atunci cand Leo zice 1 se termina 2, cand zice 2 se termina 1, iar cand zice X se termina 1 sau 2.:D

Cipri
12th December 2009, 21:24
A gafat??:shocked: Eu il stiu pe Lung Jr. cu reflexe bune, dar de data asta a fost prins prin surprindere, ca si restul defensivei voastre, si nici macar eu nu ma asteptam sa apara acolo Silviu Ilie sa dea cu capul. Nu stiu daca ai observat, dar Lung chiar nu a avut mult timp de reactie la aceasta faza. Nu stiu ce portar din Romania ar fi putut scos acea minge.:ok:
Mingea i-a venit direct pe mana stanga , iar el si-a impins-o in poarta . E drept , nu prea a avut timp , dar totusi ...

bada_otelul
12th December 2009, 22:34
Cred ca Bada se referea la faptul ca atunci cand Leo zice 1 se termina 2, cand zice 2 se termina 1, iar cand zice X se termina 1 sau 2.:D

Exact :D

Denis
13th December 2009, 06:46
Cirpi, asta nu se numeste gafa, iar mingea nu i-a venit pe mana stanga, ci el a intins-o si a incercat sa o scoata... centrarea a fost puternica, Ilie a venit cu viteza, a lovit mingea perfect iar Lung chiar a facut tot ce a putut. Golul se datoreaza 100% echipei galatene si 0% Craiovei.:ok: Degeaba zicea Eugen Neagoe ca golul putea fi oprit ca la acea faza Otelul a fost cu un pas inainte la fiecare atingere.:ok:

Steel Jar
14th December 2009, 13:08
Ce pot sa spun despre meciul asta? hmmmmm........ Frig , frig , frig si la plecare am avut turturi de gheata.:D
De pe stadion meciul a fost placut, nu stiu cum s-a vazut la televizor , sau din fata monitorului pentru cei care nu sunt abonati RDS.
Otelul a jucat inteligent , Craiova a atacat fara rezultate si am castigat.
Cel mai bun de la noi cred ca a fost Perendija , care a fost "noul" Jelev , asa cum il prezenta Mariusica .De la Craiova cel mai bun a fost , fara discutie in opinia mea, Trica.
La multi ani , la multi FANI ( pentru Otelul) si la cati mai putini tarani pe stadion.
Ho Ho Ho Craciun fericit si multa **** Mitica si Sandel , sper sa intram fara ei in anul nou.:D