PDA

View Full Version : MotoGP 2010



Iulya
6th December 2009, 12:39
Clasa regina a campionatului mondial de viteza - sezonul 2010

ducus
30th January 2010, 18:47
Dubla americana la echipa japoneza Yamaha: Ben Spies si Colin Edwards ;) Credeti ca vor face treaba buna cei doi impreuna? Bautista si Capirosi sunt la Suzuki, iar Stoner si Hayden la Ducati. Dubla italiana la Honda, Marco Simoncelli si Marco Melandri, in timp ce Rossi si Lorenzo continua la Yamaha.

sniperwolf1989
30th January 2010, 20:14
Pff nici un poll?:(:(

sniperwolf1989
30th January 2010, 20:22
Dubla americana la echipa japoneza Yamaha: Ben Spies si Colin Edwards ;) Credeti ca vor face treaba buna cei doi impreuna? Bautista si Capirosi sunt la Suzuki, iar Stoner si Hayden la Ducati. Dubla italiana la Honda, Marco Simoncelli si Marco Melandri, in timp ce Rossi si Lorenzo continua la Yamaha.

Sigur!!!!.Colin il va ajuta pe Spies daca are probleme.Colin a spus daca cere ajutor sigur il va ajuta, ii va da sfaturi.Datorita lui Spies, Colin a iesit pe locul 5 in clasamentul general.Nici nu cred ca la Tech3 boxa va fii impartita

Tazz
30th January 2010, 20:49
Da, o sa fie o atmosfera buna acolo la Tech 3. S-ar putea sa iasa ceva frumos ;)
Poate o sa-i vedem luptandu-se pentru podium pe amandoi...

ducus
30th January 2010, 20:51
Da, o sa fie o atmosfera buna acolo la Tech 3. S-ar putea sa iasa ceva frumos ;)
Poate o sa-i vedem luptandu-se pentru podium pe amandoi...
Eu cred ca tot vulpoiul batran Rossi va castiga :D

Tazz
30th January 2010, 20:56
Eeee, pai stai ca n-am zis ca o sa se impuna vreunul din ei. E clar ca tot Rossi, Stoner, Lorenzo o sa-si imparta victoriile. Dar poate din cand in cand mai urca si ei pe podium :)

sniperwolf1989
30th January 2010, 23:33
Eeee, pai stai ca n-am zis ca o sa se impuna vreunul din ei. E clar ca tot Rossi, Stoner, Lorenzo o sa-si imparta victoriile. Dar poate din cand in cand mai urca si ei pe podium :)

Si o victorie pentru Colin:):).

sniperwolf1989
30th January 2010, 23:33
Eu cred ca tot vulpoiul batran Rossi va castiga :D

asa sa fie:D:D:D

Lordul
31st January 2010, 11:23
Spies va fi si in lupta pentru victorii daca va avea un material competitiv la dispozitie

sniperwolf1989
1st February 2010, 00:44
Eu merg pe mana lui Rossi

gekko1ro
27th February 2010, 18:54
eu sper ca stoner va "face o figura frumoasa" si ca "va sparge gura tirgului", "impunindu-se in fata celorlalti". lasind gluma la o parte, sunt curios daca schimbarea managerului de la ducati va avea urmari in chimia echipei. go stoner!

Iaco
1st March 2010, 15:33
Dupa testele de la Sepang se cam vede cine e seful si anul asta:D

sniperwolf1989
1st March 2010, 18:33
Dupa testele de la Sepang se cam vede cine e seful si anul asta:D

Vom vedea ce va fii in Quatar:). Sepang este un circuit preferat a lui Rossi unde merge super tare:). Daca bine stiu a si batut recordul circuitului:happy

Lordul
1st March 2010, 22:33
pana pe 11 aprilie mai avem de asteptat

rossi46
6th March 2010, 12:13
Lorenzo a rezistat mult mai bine psihic in fata lui Rossi decat Stoner,eu il vad pe Lorenzo mult mai bun decat Stoner din toate punctele de vedere,dar mai are multe de invatat,iar Stoner la prima chestie o sa ii revina in minte Laguna Seca si cred k se va bloca,Rossi efectiv ii vaneaza si se joaca cu ei psihic.

gekko1ro
6th March 2010, 22:31
va rog, nu mai aduceti in discutie laguna seca, acolo rossi a luat-o "pe scurtatura", adica l-a taiat pe stoner prin AFARA circuitului, chestie nesanctionata doar pentru ca rossi e rossi, e latin, vedeta, etc, bla-bla... "Lorenzo a rezistat mult mai bine psihic in fata lui Rossi decat Stoner" :de cite ori a cazut stoner anul trecut, si de cite ori lorenzo, care "Lorenzo a rezistat mult mai bine psihic in fata lui Rossi decat Stoner". go stoner

rossi46
6th March 2010, 22:55
A luat-o pe scurtaturaaa,foarte tare,pe asta nu am mai auzit-o,dar unde trebuia sa se duca,sa isi culce motorul k sa nu il deranjeze pe domnul Stoner?sau sa nu cada k se duceau k berbecii amandoi,extraordinar....diferenta dintre Lorenzo si Stoner de anul trecut este locul pe care au terminat in the end amandoi:):happy
Puteti sa ne rugati voi fanii Stoner cat vreti sa nu va mai aducem aminte de Laguna Seca,acolo Rossi i-a tras-o lui Stoner si i-a tras-o rau si nu va place asta
http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA
Explica-ne tu ce ar fi trebuit Rossi sa faca in tirbuson,knd a luat-o pe scurtatura k de asta am pus linkul,este clar k acolo Rossi a luat virajul prea strans si prea din scurt
In motogp esti sanctionat knd faci anumite manevre intentionat,iar Rossi acolo chiar nu a facut-o intentionat,dar wtf ce dracului sa spuneti voi......si de knd conteaza ce natie esti pt sanctionari in motogp?e vreo regula noua?
Dar recunoasteti,k sunteti satuli de monopolul pus de Rossi in motogp,cum dracului sa nu admiri un om care are atatea titluri si nu luate pe scurtatura si il admirati pe unul....mediocru,dar ma rog.....nu zic sa fi fan Rossi,ci doar sa ii recunoasteti meritele

gekko1ro
7th March 2010, 10:48
stoner, mediocru, da asta e foarte tare. ia-ti te rog de pe ochi filtrul rossi si fii obiectiv. sunt mare fan moto, posed motocicleta, ma dau cind am timp, citesc multe pareri, in general vreau sa fiu bine informat, ma uit la curse vechi, espn classic si viasat motor dau o gramada de motogp classics, deci inteleg perfect admiratia multora pentru rossi. nu imi pare rau de loc ca noi astia care tinem cu stoner suntem mai putini si uite, daca vrei parerea mea de motociclist, iti spun eu ce a facut rossi in tirbuson: cind iei un viraj la o viteza prea mare nu te poti inscrie si indrepti motoru. de asta a iesit rossi acolo. cit despre sanctionari, sa nu uitam ca holdingul care detine si organizeaza motogp este spaniol, deci cum sa spunem ca a gresit un italian si ca are dreptate un `aussie`? tot ce vreau este obiectivitate si nu dublu standard. plus ca exista pareri avizate despre faptul ca daca ar merge pe acelasi motor, stoner i-ar da fum lui rossi.

I'll educate you with a recent quote from Sylvain Guintoli, whom you just may have heard of ? " I raced the Ducati last year so I've seen Stoner's data. What he does with that bike is amazing. He is unbelievably talented. I think if there was a race between him and Rossi on the same bike then Stoner would easily beat him." Do you get it now?
asa ca nu mai spune de stoner ca e mediocru, daca ar fi nu ar face parte din echipa de uzina ducati. dupa cum scrii cred ca esti teenager, asa ca iti scuz orbirea. cititi mult, informati-va si dupa aia mai stam de vorba. mult succes si go stoner

gekko1ro
7th March 2010, 10:49
:)

Tazz
7th March 2010, 11:04
...diferenta dintre Lorenzo si Stoner de anul trecut este locul pe care au terminat in the end amandoi:):happy


Sa nu uitam ca Stoner a lipsit 3 curse. De acolo e diferenta de care zici tu :)
In rest, nu vreau sa ma bag in discutie, ca e veche.
Punct :D

sniperwolf1989
7th March 2010, 13:26
Sa nu uitam ca Stoner a lipsit 3 curse. De acolo e diferenta de care zici tu :)
In rest, nu vreau sa ma bag in discutie, ca e veche.
Punct :D

Pe ce loc era inainte sa intre in concediu? :confused::confused:

Tazz
7th March 2010, 13:42
Asta nu mai stiu... :o:
Dar mi-e greu sa cred ca in 3 curse cat a lipsit, n-ar fi adunat 41 de puncte, diferenta dintre el si Lorenzo la finalul sezonului. :)

sniperwolf1989
7th March 2010, 13:58
va rog, nu mai aduceti in discutie laguna seca, acolo rossi a luat-o "pe scurtatura", adica l-a taiat pe stoner prin AFARA circuitului, chestie nesanctionata doar pentru ca rossi e rossi, e latin, vedeta, etc, bla-bla... "Lorenzo a rezistat mult mai bine psihic in fata lui Rossi decat Stoner" :de cite ori a cazut stoner anul trecut, si de cite ori lorenzo, care "Lorenzo a rezistat mult mai bine psihic in fata lui Rossi decat Stoner". go stoner

Nu aveau cum sa il sanctioneze nu a fost intentionat.Elias a fost sanctionat ca l-a trimis afara pe Rossi la start??NU.Probabil ca l-ar fii sanctinat pe Rossi daca il facea si in alte curse dar nu la faza asta sa decis castigatorul deci nu mai plangeti ca si Stoner dupa cursa din Laguna:happy:happy

sniperwolf1989
7th March 2010, 14:01
Asta nu mai stiu... :o:
Dar mi-e greu sa cred ca in 3 curse cat a lipsit, n-ar fi adunat 41 de puncte, diferenta dintre el si Lorenzo la finalul sezonului. :)
Altfel statea treaba daca era in Lupta si Stoner.Daca bine stiu in cele 3 curse 2 lore 1 Rossi a abandonat daca era si stoner atunci nu riscau asa mult

sniperwolf1989
7th March 2010, 14:06
niciodata un pilot ca Rossi nu va fii in motogp este unic asa ceva.
http://www.youtube.com/watch?v=1EEwNhDI_4c&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=N95QDBauGtw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=CQBxUNWaOB8
http://www.youtube.com/watch?v=y19bx1I1y6I&feature=fvsr
Asa ceva numai la echipele de football vedeti

rossi46
7th March 2010, 16:54
stoner, mediocru, da asta e foarte tare. ia-ti te rog de pe ochi filtrul rossi si fii obiectiv. sunt mare fan moto, posed motocicleta, ma dau cind am timp, citesc multe pareri, in general vreau sa fiu bine informat, ma uit la curse vechi, espn classic si viasat motor dau o gramada de motogp classics, deci inteleg perfect admiratia multora pentru rossi. nu imi pare rau de loc ca noi astia care tinem cu stoner suntem mai putini si uite, daca vrei parerea mea de motociclist, iti spun eu ce a facut rossi in tirbuson: cind iei un viraj la o viteza prea mare nu te poti inscrie si indrepti motoru. de asta a iesit rossi acolo. cit despre sanctionari, sa nu uitam ca holdingul care detine si organizeaza motogp este spaniol, deci cum sa spunem ca a gresit un italian si ca are dreptate un `aussie`? tot ce vreau este obiectivitate si nu dublu standard. plus ca exista pareri avizate despre faptul ca daca ar merge pe acelasi motor, stoner i-ar da fum lui rossi.

I'll educate you with a recent quote from Sylvain Guintoli, whom you just may have heard of ? " I raced the Ducati last year so I've seen Stoner's data. What he does with that bike is amazing. He is unbelievably talented. I think if there was a race between him and Rossi on the same bike then Stoner would easily beat him." Do you get it now?
asa ca nu mai spune de stoner ca e mediocru, daca ar fi nu ar face parte din echipa de uzina ducati. dupa cum scrii cred ca esti teenager, asa ca iti scuz orbirea. cititi mult, informati-va si dupa aia mai stam de vorba. mult succes si go stoner

Asta nu inseamna ca si ai dreptate,ci doar este opinia ta personala,invata sa ii respecti pe altii,si apropo,in nici un caz nu sunt teenager,in nici un caz nu ma uit la motogp de ieri de azi,mai informeaza-te in general,o mai spun inca o data..Stoner se bazeaza pe Ducati,fara ducati Stoner e praf si cu asta punct.
Tazz...Lore nu a avut abandonuri sezonul trecut?

gekko1ro
7th March 2010, 17:44
da, stoner se bazeaza pe ducati, la fel cum fac si ceilalti piloti ducati, nu? observa te rog ca motocicletele yamaha, indiferent de pilotii lor se claseaza in mod regulat mai bine decit pilotii ducati, exceptie facind stoner. de aici putem intelege sau ca 1) motocicleta yamaha este o motocicleta mai buna si mai usor de condus decit ducati (parerea mea si a multor altora) sau 2) (si asta puteti argumenta voi, fanii rossi, fara nici o rautate :) ) toti pilotii ducati sunt mai slabi decit pilotii yamaha. logic, nu? go stoner

gekko1ro
7th March 2010, 17:46
niciodata un pilot ca Rossi nu va fii in motogp este unic asa ceva.
http://www.youtube.com/watch?v=1EEwNhDI_4c&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=N95QDBauGtw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=CQBxUNWaOB8
http://www.youtube.com/watch?v=y19bx1I1y6I&feature=fvsr
Asa ceva numai la echipele de football vedeti

si asta cu echipele de fotbal ar trebui sa fie ceva de bine inteleg?

rossi46
7th March 2010, 18:51
da, stoner se bazeaza pe ducati, la fel cum fac si ceilalti piloti ducati, nu? observa te rog ca motocicletele yamaha, indiferent de pilotii lor se claseaza in mod regulat mai bine decit pilotii ducati, exceptie facind stoner. de aici putem intelege sau ca 1) motocicleta yamaha este o motocicleta mai buna si mai usor de condus decit ducati (parerea mea si a multor altora) sau 2) (si asta puteti argumenta voi, fanii rossi, fara nici o rautate :) ) toti pilotii ducati sunt mai slabi decit pilotii yamaha. logic, nu? go stoner

Sau 3,motocicleta ducati este ca o manusa facuta mai mult pt Stoner
Si inca ceva,una e sa te dai cu motorul pe strada si alta e un motor de circuit,un circuit si o cursa la care sa participi,no offense

gekko1ro
7th March 2010, 19:43
da, si de anu asta cei de la ducati s-au gindit "hai sa o facem putin si pentru hayden". daca ai urmarit putin extrasezonul, poti sa vezi ca si hayden s-a descurcat excelent in teste. au schimbat multe la motor, pe linga ordinea de aprindere, si stoner se declara foarte multumit de cum se comporta ducatiul. hai ca mai putin si incepe circul si o sa avem atunci ce discuta. go stoner
p.s. asta cu datul pe strada si pe circuit e din ciclul iarna nu-i ca vara. pe mine nu ma deranjeaza incultura.

sniperwolf1989
7th March 2010, 19:56
si asta cu echipele de fotbal ar trebui sa fie ceva de bine inteleg?

Cateodata echipele de footbal castiga din cauza suporterilor care ii canta.Dar intelege cum vrei tu;)

gekko1ro
7th March 2010, 20:07
Cateodata echipele de footbal castiga din cauza suporterilor care ii canta.Dar intelege cum vrei tu;)

ouch. you got me here:ok:. ai perfecta dreptate. cum nu sunt fan de fotbal, asocierea imediata cu fotbalul sunt hooligans, dar ai perfecta dreptate cu publicul care poate face citeodata minuni. pacat ca de prea putine ori. but again, you`re right.

rossi46
7th March 2010, 20:46
da, si de anu asta cei de la ducati s-au gindit "hai sa o facem putin si pentru hayden". daca ai urmarit putin extrasezonul, poti sa vezi ca si hayden s-a descurcat excelent in teste. au schimbat multe la motor, pe linga ordinea de aprindere, si stoner se declara foarte multumit de cum se comporta ducatiul. hai ca mai putin si incepe circul si o sa avem atunci ce discuta. go stoner
p.s. asta cu datul pe strada si pe circuit e din ciclul iarna nu-i ca vara. pe mine nu ma deranjeaza incultura.

Pe mine ma cam deranjeaza incultura iar eu am vorbit de motogp pana in anul 2009,nu despre extrasezon sau 2010:)

sniperwolf1989
7th March 2010, 22:23
da, si de anu asta cei de la ducati s-au gindit "hai sa o facem putin si pentru hayden". daca ai urmarit putin extrasezonul, poti sa vezi ca si hayden s-a descurcat excelent in teste. au schimbat multe la motor, pe linga ordinea de aprindere, si stoner se declara foarte multumit de cum se comporta ducatiul. hai ca mai putin si incepe circul si o sa avem atunci ce discuta. go stoner
p.s. asta cu datul pe strada si pe circuit e din ciclul iarna nu-i ca vara. pe mine nu ma deranjeaza incultura.

Ii trebuia timp pentru Hayden ca sa cunoasca motocicleta.Acelasi problema avea si Melandri si Capirossi

gekko1ro
8th March 2010, 08:54
Ii trebuia timp pentru Hayden ca sa cunoasca motocicleta.Acelasi problema avea si Melandri si Capirossi

da, exact, in doi ani nu s-a obisnuit cu modelele vechi, si in trei sesiuni de teste s-a obisnuit cu modelul 2010. si nu erau doar melandri si capirosi, erau si piloti de la echipe de client care aveau ducati si mergeau slab. stoner s-a descurcat pe ducati pentru ca e foarte bun. ma astept ca pe modelul 2010 sa mearga mai bine si restul de piloti. go stoner

rossi46
8th March 2010, 17:15
Daca nici Melandri nici Capirossi nu sunt piloti buni,poate chiar mai buni decat Hayden......

gekko1ro
8th March 2010, 18:29
Daca nici Melandri nici Capirossi nu sunt piloti buni,poate chiar mai buni decat Hayden......

ce-am spus eu si ce ai inteles tu. dar totusi, daca ai inceput discutia cei doi au vre-un titlu? ca parca stoner si hayden au...

sniperwolf1989
8th March 2010, 20:29
ce-am spus eu si ce ai inteles tu. dar totusi, daca ai inceput discutia cei doi au vre-un titlu? ca parca stoner si hayden au...

Melandri si Capirossi au mai multe victorii decat Stoner+ Mekandri a castigat pe o motocicleta Honda satelit.Hayden a avut foarte mare noroc cu titlul din 2006.Daca nu se intampla accidentul lui Capirossi probabil el ar fii iesit campion.Daca Rossi nu ar fi fost lovit de Elias care nu a fost sanctionat, sau daca nu s-ar fii oprit motocicleta de 3x ori atunci Rossi era campion.Dar sunt curios de ce a fost mai mult aplaudat Rossi ln 2006 si in 2007 decat campionii???:rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

gekko1ro
8th March 2010, 22:56
degeaba ma chinui ca nu am cu cine... va e chiar asa de greu sa recunoasteti chiar si fapte evidente? ce am intrebat eu? au hayden si stoner cite un titlu? puteai sa spui simplu: da, au. dar nu, stai sa vezi ca daca si cu parca, si numarul de victorii, bla, bla, bla... pai astea sunt argumente? bineinteles ca poate au mai multe victorii. capirosi cel putin concureaza din anii 90, si departe de mine gindul sa incerc sa-i diminuez din valoare, iar de melandri chiar imi place cum merge. n-am spus cutare e mai bun ca si cutare, toti de acolo sunt geniali, altfel n-ar fi prezenti pe grila, vroiam doar sa mai ridic un pic nivelul discutiei de pe acest forum. am scris in doua zile mai mult decit in doi ani, dar nefiind un ultras, mi-a trecut. de ce a fost rossi mai mult aplaudat? cred ca deoarece pe linga faptul ca e foarte bun, cel mai bun pina acum cel putin, stie sa se si faca placut de public. dar cred ca lumea ar fi foarte plictisitoare daca ne-ar place tuturor aceleasi lucruri. imi plac cursele si credeti-ma ca ma bucur mult pentru o cursa frumoasa indiferent de cine o cistiga. in alta ordine de idei, nu ma pricep la fotbal, dar cred ca 5 cartonase rosii inseamna `sa-ti vad fumu`. m-am dus.

sniperwolf1989
9th March 2010, 00:17
degeaba ma chinui ca nu am cu cine... va e chiar asa de greu sa recunoasteti chiar si fapte evidente? ce am intrebat eu? au hayden si stoner cite un titlu? puteai sa spui simplu: da, au. dar nu, stai sa vezi ca daca si cu parca, si numarul de victorii, bla, bla, bla... pai astea sunt argumente? bineinteles ca poate au mai multe victorii. capirosi cel putin concureaza din anii 90, si departe de mine gindul sa incerc sa-i diminuez din valoare, iar de melandri chiar imi place cum merge. n-am spus cutare e mai bun ca si cutare, toti de acolo sunt geniali, altfel n-ar fi prezenti pe grila, vroiam doar sa mai ridic un pic nivelul discutiei de pe acest forum. am scris in doua zile mai mult decit in doi ani, dar nefiind un ultras, mi-a trecut. de ce a fost rossi mai mult aplaudat? cred ca deoarece pe linga faptul ca e foarte bun, cel mai bun pina acum cel putin, stie sa se si faca placut de public. dar cred ca lumea ar fi foarte plictisitoare daca ne-ar place tuturor aceleasi lucruri. imi plac cursele si credeti-ma ca ma bucur mult pentru o cursa frumoasa indiferent de cine o cistiga. in alta ordine de idei, nu ma pricep la fotbal, dar cred ca 5 cartonase rosii inseamna `sa-ti vad fumu`. m-am dus.

Aici nu ii vb de football.Rosu inseamna cursa intrerupta.

Iulya
9th March 2010, 09:51
Nu ma bag la discutii de aplauze si merite dar hai sa ne referim strict la sezonul 2006 aruncam doar o privire la nr de victorii :

Nicky Hayden 2 victorii
Loris Capirossi 3 victorii
Marco Melandri 3 victorii

Podiumuri:

Nicky Hayden 3x locul 2, si 5 x locul 3
Loris Capirossi 4x locul 2, 1x locul 3
Marco Melandri - 3x locul 3


Si cei doi italieni au cam ratat tot sezonul de vara dupa incidentul de la catalunya - au participat insa foarte departe de 100% ( mai ales ca au fost curse foarte apropiate ca timp ). Asta i-a inlesnit extrem de mult drumul lui Hayden spre titlu ... hai sa recunoastem ... da ori ba ?

sniperwolf1989
9th March 2010, 11:41
Nu ma bag la discutii de aplauze si merite dar hai sa ne referim strict la sezonul 2006 aruncam doar o privire la nr de victorii :

Nicky Hayden 2 victorii
Loris Capirossi 3 victorii
Marco Melandri 3 victorii

Podiumuri:

Nicky Hayden 3x locul 2, si 5 x locul 3
Loris Capirossi 4x locul 2, 1x locul 3
Marco Melandri - 3x locul 3


Si cei doi italieni au cam ratat tot sezonul de vara dupa incidentul de la catalunya - au participat insa foarte departe de 100% ( mai ales ca au fost curse foarte apropiate ca timp ). Asta i-a inlesnit extrem de mult drumul lui Hayden spre titlu ... hai sa recunoastem ... da ori ba ?

Da asta am spus ca Capirex a avut accidentul urat din Catalunya.Daca nu s-ar fii intamplat accidentul ala atunci putea iesi campion
Inainte de Catalunya cursa era in Mugello si la finalul cursei Loris si Hayden aveau 99 de puncte si dupa Catalunya si Assen Loris nu a strans nici un punct.Si la finalul cursei din Valencia diferenta dintre Loris si Hayden era 23 de puncte.Si Hayden nu pe Rossi l-a batut ci pe Yamaha
Dar mai e o zii pana la testele din Losail si ar trebui schimbat subiectul:D.

sniperwolf1989
9th March 2010, 14:32
Eh in 18-19 martie avem teste am gresit:D

Tazz
9th March 2010, 17:41
Dar mai e o zii pana la testele din Losail si ar trebui schimbat subiectul:D.

Ca bine zici!!
Hai sa terminam odata ca vine noul sezon imediat, si noi tot de 2006 vorbim :o:

rossi46
10th March 2010, 18:44
Si cei doi italieni au cam ratat tot sezonul de vara dupa incidentul de la catalunya - au participat insa foarte departe de 100% ( mai ales ca au fost curse foarte apropiate ca timp ). Asta i-a inlesnit extrem de mult drumul lui Hayden spre titlu ... hai sa recunoastem ... da ori ba ?[/QUOTE]

BV IULIA:)

Lordul
18th March 2010, 20:42
inca 3 saptamani si incepe sezonul

milanezu
3rd April 2010, 02:59
la prima cursa fanii lui rossi ar trebui sa spuna pas.
se stie cine castiga acolo.
stoner bineinteles.

sniperwolf1989
3rd April 2010, 15:13
la prima cursa fanii lui rossi ar trebui sa spuna pas.
se stie cine castiga acolo.
stoner bineinteles.

Noi fanii Rossi spunem in prima cursa pas si voi fanii Stoner dupa Valencia spuneti game over;).Este circuitul lui Stoner dar se poate intampla multe surprize;)

Tazz
5th April 2010, 19:27
Inca 6 zile si incepem!! :cya:

Round 1: COMMERCIAL BANK GRAND PRIX OF QATAR

http://i61.photobucket.com/albums/h70/vladduna/nightgp2_gallery__600x398_resize.jpg

Stoner a facut legea in ultimii 3 ani aici, dar sa vedem ce schimbari aduce 2010.
Anul acesta avem 10 echipe si 17 piloti, din care 5 debutanti. Chiar 6 daca-l punem si pe Spies la socoteala... :)
Se risca cineva la un pronostic pentru debutantul anului ? :rolleyes:

Tot duminica debuteaza si noua clasa Moto2, de la care eu personal am mari asteptari. Nu mai putin de 26 de echipe si 40 de piloti vor lua startul la aceasta clasa. Spectacol garantat /hello

sniperwolf1989
5th April 2010, 20:49
Inca 6 zile si incepem!! :cya:

Round 1: COMMERCIAL BANK GRAND PRIX OF QATAR

http://i61.photobucket.com/albums/h70/vladduna/nightgp2_gallery__600x398_resize.jpg

Stoner a facut legea in ultimii 3 ani aici, dar sa vedem ce schimbari aduce 2010.
Anul acesta avem 10 echipe si 17 piloti, din care 5 debutanti. Chiar 6 daca-l punem si pe Spies la socoteala... :)
Se risca cineva la un pronostic pentru debutantul anului ? :rolleyes:

Tot duminica debuteaza si noua clasa Moto2, de la care eu personal am mari asteptari. Nu mai putin de 26 de echipe si 40 de piloti vor lua startul la aceasta clasa. Spectacol garantat /hello


Debutantul anului?:) normal ca Spies:).

Lordul
8th April 2010, 15:56
Debutantul anului : Ben Spies , se va bate la titlu :ok:

sniperwolf1989
8th April 2010, 16:08
Debutantul anului : Ben Spies , se va bate la titlu :ok:

:happy:happy:happy:happy:happy probabil pentrul locul 5-6.

dumy84
9th April 2010, 10:44
Primele antrenamente Libere la ora 22:30 pe DIgisport

sniperwolf1989
18th April 2010, 13:01
Cursa din Japonia este mutata pe data de 3 octombrie din cauza vulcanului.Deci saptamana viitoare ramanem fara motogp.

Lordul
18th April 2010, 13:08
:happy:happy:happy:happy:happy probabil pentrul locul 5-6.

mai vedem dupa 3-4 curse....

...

Tazz
20th April 2010, 20:27
Mda, deci mai asteptam o saptamana pana la urmatoarea cursa. Urmeaza Barcelona pe 2 mai ...

dumy84
20th April 2010, 22:57
Avem Assen in Superbike ;)

Lordul
3rd June 2010, 19:38
Dupa 3 etape Lorenzo conduce cu 70 de puncte , urmat de Rossi cu 61

sniperwolf1989
3rd June 2010, 20:10
Pentru Rossi numai acuma incepe campionatul.

sniperwolf1989
4th June 2010, 20:57
Oare cine ii pilotul din poza?:D:D:D http://www.motogp.com/en/photos/latest+photos#Valentino-Rossi-in-the-Fiat-Yamaha-garage-510246

sniperwolf1989
8th June 2010, 21:18
Yamaha va alege intre Crutchlow si Edwards pentru inlocuirea lui Rossi.Eu cred ca il vor alege pe Edwards.Cal Crutchlow in 2009 a iesit campion monidal in supesport cu yamaha, acuma concureaza in SBK la Echipa Yamaha.Ii un pilot foarte bunt dar mai are mult de invatat.

Tazz
8th June 2010, 21:37
Din contra, eu zic ca o sa-l aleaga pe Crutchlow dintre ei doi. Yamaha trebuie sa se gandeasca acum si la solutii de viitor, si Edwards nu cred ca e una dintre ele.
In plus, a mai fost la echipa si n-a facut mai nimic. Vremea lui a cam trecut...

Cu toate ca e un dezastru pentru echipa absenta lui Rossi, e si un bun prilej de a testa un pic pilotii. Sper sa profite de ocazia asta si sa nu aduca vreun pilot de teste "no name" , asa cum am auzit prin unele parti.

sniperwolf1989
8th June 2010, 23:10
Din contra, eu zic ca o sa-l aleaga pe Crutchlow dintre ei doi. Yamaha trebuie sa se gandeasca acum si la solutii de viitor, si Edwards nu cred ca e una dintre ele.
In plus, a mai fost la echipa si n-a facut mai nimic. Vremea lui a cam trecut...

Cu toate ca e un dezastru pentru echipa absenta lui Rossi, e si un bun prilej de a testa un pic pilotii. Sper sa profite de ocazia asta si sa nu aduca vreun pilot de teste "no name" , asa cum am auzit prin unele parti.

Brivio a declarat ca nu vor aduce piloti de teste pentru ca sunt prea lenti.Viitorul este asigurat si la Fiat si la Tech3 cu Lorenzo si Spies

Lordul
9th June 2010, 14:32
deci pana la urma va fi Spies ?

Tazz
9th June 2010, 20:11
Nu cred ca stiu nici ei...

Lordul
11th June 2010, 08:57
mai au timp pana la urmatoarea cursa mai este

sniperwolf1989
16th June 2010, 17:30
Cal Crutchlow a refuzat oferta celor de la Yamaha pentru inlocuirea lui Rossi.

Tazz
16th June 2010, 17:59
Din cate stiu eu, oferta pentru Crutchlow era pt Tech 3, Edwards urmand sa-l inlocuiasca pe Rossi. Dar englezul a refuzat..

Incepe imediat weekendul si inca nu s-au hotarat :o:

Lordul
16th June 2010, 18:32
eu cred ca s-au hotarat dar pastreaza suspansul ....o fi si o strategie de deruta a adversarilor

sniperwolf1989
16th June 2010, 19:26
Din cate stiu eu, oferta pentru Crutchlow era pt Tech 3, Edwards urmand sa-l inlocuiasca pe Rossi. Dar englezul a refuzat..

Incepe imediat weekendul si inca nu s-au hotarat :o:

Ah am uitat sa scriu acuma cateva zile.Fiat Yamaha va participa numai cu lorenzo in cursa din Anglia.

Tazz
17th June 2010, 18:31
Macar un pilot de teste sa fi adus, sa umple grila :angry:

Tazz
21st June 2010, 20:38
Nu pot sa cred. Dupa cazatura de ieri, nici Aoyama nu va lua startul in cursa de sambata de la Assen. :shocked:
Ma jur ca nu ma mai uit la GP daca nu fac astia ceva de la anu sa umple grila aia :headbang:

sniperwolf1989
28th June 2010, 22:16
Nu ma lasa sa il copiez cu explorer.
http://www.motogphirek.hu/hirek/4003 motogpv s sbk si moto2vs supersport: 1Calificari 2cursa

Lordul
28th June 2010, 22:38
Aoyama va fi inlocuit de la Barcelona de Alex de Angelis conform ultimelor informatii

Clasament piloti :

1.Jorje Lorenzo 140
2.Dani Pedrosa 93
3.Andreea Doviziosso 89
4.Valentino Rossi 61
5.Nicky Hayden 61
6.Randy de Puniet 56
7.Casey Stoner 51
8.Ben Spies 49
9.Marco Simoncelli 39
10.Colin Edwards 34
11.Marco Melandri 32
12.Alexis Espargaro 28
13.Hector Barbera 28
14.Mika Kallio 20
15.Hiroshi Aoyama 18
16.Loris Capirossi 16
17.Alvaro Bautista 14
18.Kosuki Akiyoshi 1

Tazz
28th June 2010, 22:48
Comparatia asta e facuta la Assen, nu ?
Ce inseamna Idomero si Versenyben futott leggyorsabb, ca nu inteleg care e diferenta intre alea 2 clasamente..

Iannone a reusit un timp cu 1 sec mai slab decat Sofuoglu ? :o:
Pai daca vin baietii cu motocicletele de la Supersport fac legea la Moto2 ...

sniperwolf1989
29th June 2010, 11:34
Primul este timpul din calificari si al doilea timpii din cursa.Da ii comparatia din Assen.

Tazz
29th June 2010, 21:29
La MotoGP rezultatele sunt rezonabile. In cursa, baietii de la GP sunt in medie cu 1,5 sec mai rapizi decat cei de la SBK
Dar la motoarele de 600 nu ma asteptam la asa rezultate :o:
Foarte interesant.

Lordul
29th June 2010, 21:39
Lorenzo va avea coechipier in cursa de la Barcelona....un japonez :D

Tazz
29th June 2010, 22:17
Giacomo Agostini pe circuitul de la Assen. Superb :D

c-LxpURYmBE

Lordul
30th June 2010, 08:18
Magnific ! Grazzie Giacomo !

sniperwolf1989
1st July 2010, 19:35
http://www.motogphirek.hu/userfiles/image/2010/Magazin/RossiDucati46.jpg
http://www.motogphirek.hu/userfiles/image/2010/Magazin/Rossi01Ducati46.jpg[/url]
http://www.motogphirek.hu/userfiles/image/2010/Magazin/Rossi02Ducati46.jpg[/url]
Valentino Rossi will drop a transfer bombshell by quitting Yamaha to sign a shock deal with Ducati. Paddock insiders say the move might even be officially announced at the Catalunya GP this weekend.

The lucrative transfer finally became reality after long negotiations with Yamaha collapsed at the 11th hour.

A trusted insider told MCN that Rossi is walking out because of a dispute over the renewal of his multi-million pound contract and his refusal to continue racing with Jorge Lorenzo as his team-mate.

The senior MotoGP figure, who wanted to remain anonymous, said:

"I know for sure that Rossi will go to Ducati next season. The deal has been done. One month ago it seemed impossible to imagine this, but Rossi will be in red next year."

For the full story including how this affects MotoGP's hottest rides read MCN this week.

Tazz
1st July 2010, 20:25
Incepusem sa ma obisnuiesc cu ideea de ceva vreme. Ce sa zic, oricine isi doreste sa evolueze macar odata pentru Ducati :D
Frumos mod de a-ti incheia cariera...
Dar daca e adevarat ce se aude, ca vor sa taie bani din bugetul echipei de Superbike pentru a-l plati pe Rossi, atunci sunt niste idioti :angry:

Daca se face anuntul weekendul asta, sare in aer piata tranferurilor :D
De luni incepe nebunia mutarilo :ras-plans:

sniperwolf1989
1st July 2010, 20:49
Incepusem sa ma obisnuiesc cu ideea de ceva vreme. Ce sa zic, oricine isi doreste sa evolueze macar odata pentru Ducati :D
Frumos mod de a-ti incheia cariera...
Dar daca e adevarat ce se aude, ca vor sa taie bani din bugetul echipei de Superbike pentru a-l plati pe Rossi, atunci sunt niste idioti :angry:

Daca se face anuntul weekendul asta, sare in aer piata tranferurilor :D
De luni incepe nebunia mutarilo :ras-plans:

gresesti Rossi nu isi incheie cariera numai acuma isi incepe :D:D:D.Si nu pentru Rossi vor sa iasa din SBK ci pentru a se concentra numai pe Motogp

Tazz
1st July 2010, 20:52
Pai de aici incepe sfarsitul carierei. Sta 2,3 ani la Ducati si gata :D

sniperwolf1989
1st July 2010, 20:56
Pai de aici incepe sfarsitul carierei. Sta 2,3 ani la Ducati si gata :D

Sper ca inca 5-6 ani dar sa vedem cum se va simti dupa accidentare.daca ar mai lua 6 titluri:D:D:D ce vis frumos:)

Lordul
1st July 2010, 23:17
Rossi stie bine ce face....a castigat titluri cu Repsol Honda , cu Yamaha acuma urmeaza cu Ducati

ricochet4
2nd July 2010, 19:04
II da Lorenzo la oute si acum fuge ca un las.

Tazz
2nd July 2010, 20:58
:D
Si acum porneste furtuna!

Tazz
7th July 2010, 21:25
Un tur pe circuitul Aragon, onboard cu Simone Corti. Foarte interesant filmuletul, filmat de pe casca italianului si comentat de acesta:
http://www.gpone.com/index.php/en/slider/1227-onboard-ad-aragon-con-corti.html

Arata chiar interesant circuitul :ok:

sniperwolf1989
9th July 2010, 15:54
Honda confirm Casey Stoner signing
The 2011 MotoGP world championship line-up is starting to take shape with Honda officially announcing the signing of Casey Stoner today.

Shortly after Ducati confirmed the 2007 world champion was quitting at the end of the current campaign, HRC announced that it had captured the signature of Stoner.
Stoner’s deal with the Japanese factory halts endless speculation about the 24-year-old’s move to ride a factory RC212V next season.

Ever since his father and manager Colin Stoner met Ducati and HRC bosses at the second race in Jerez, it has been rumoured that Stoner was on his way to Honda.
HRC was desperate to sign the former LCR Honda rider as it tries to win back the premier class world title it last won in 2006.

Honda’s short statement confirming the signing of Stoner did not include details of the team he will ride for in 2011. Honda is still locked in negotiations over a possible three-rider factory line-up featuring Stoner, Dani Pedrosa and Andrea Dovizioso.
HRC Vice President Shuhei Nakamoto said:

"We are very pleased that Casey will join Honda again next year. Clearly he is one of the top riders in MotoGP and he will bring valuable speed and experience to our team.

"In the factory Honda squad we already have two very strong and experienced riders in Dani Pedrosa and Andrea Dovizioso who are performing very well and currently hold second and third positions in the 2010 World Championship. HRC hopes also to retain these two riders for next year - giving us what would be a truly formidable line-up."

Stoner's switch to Honda was eased by new HRC manager Livio Suppo.
He was the man who signed Stoner for Ducati at the end of 2006, and despite rumours of a big rift last season when Stoner took an illness sabbatical, Suppo has been influential in luring the former 250GP world championship runner-up to ride an RC212V next year

Tazz
9th July 2010, 18:19
Ok, bine ca au facut public anuntul. Oricum stia toata lumea :D
In calitatea mea de ducatist ii multumesc pentru titlul si victoriile pe care n-i le-a adus. Chiar imi place de el, si ii urez mult succes la Honda.

Cel mai probabil, Honda o sa mai aduca o motocicleta oficiala. Si asa mai creste si grila de start :ok:

Lordul
9th July 2010, 20:42
si vine Rossi la Ducati in locul lui Stoner ?

Tazz
9th July 2010, 22:17
Cam da...

Incep sa se contureze echipele pentru 2011

Honda: Pedrosa, Dovi, Stoner ( poate cu RedBull )
Yamaha: Lorenzo, Spies
Ducati: Hayden, Rossi

Ramane de vazut cum vor muta Tech3, Pramac si Suzuki.

Lordul
9th July 2010, 22:47
Capirossi mai continua si la anul sau se retrage ? probabil Bautista ramane la Suzuki , Edwards la Tech3.....sa vedem Melandri probabil ramane la Honda Gresini

sniperwolf1989
9th July 2010, 23:34
cei de la Ducati au spus foarte clar ca il vor pe Capirossi la Pramac.

rossi46
16th July 2010, 16:06
II da Lorenzo la oute si acum fuge ca un las.

Poti fii un pic mai explicit(a)?

rossi46
20th July 2010, 11:47
http://www.motogp.com/en/videos/2010/Rossi+debuts+Gyroscopic+OnBoard+camera
superbe imagini

Tazz
13th August 2010, 17:58
Gata, am revenit! :yeah:

Si continuam de unde am ramas, cu Lorenzo in forma maxima.

Primele antrenamente de la Brno:

1. Jorge Lorenzo ESP Fiat Yamaha Team 1m 57.215s
2. Dani Pedrosa ESP Repsol Honda Team 1m 57.756s
3. Valentino Rossi ITA Fiat Yamaha Team 1m 57.821s
4. Andrea Dovizioso ITA Repsol Honda Team 1m 57.873s
5. Nicky Hayden USA Ducati Marlboro Team 1m 58.286s
6. Colin Edwards USA Monster Yamaha Tech 3 1m 58.497s
7. Casey Stoner AUS Ducati Marlboro Team 1m 58.532s
8. Marco Simoncelli ITA San Carlo Honda Gresini 1m 58.840s
9. Ben Spies USA Monster Yamaha Tech 3 1m 58.970s
10. Alvaro Bautista ESP Rizla Suzuki MotoGP 1m 59.204s
11. Loris Capirossi ITA Rizla Suzuki MotoGP 1m 59.216s
12. Aleix Espargaro ESP Pramac Racing 1m 59.254s
13. Mika Kallio FIN Pramac Racing 1m 59.289s
14. Marco Melandri ITA San Carlo Honda Gresini 1m 59.510s
15. Hector Barbera ESP Paginas Amarillas Aspar 1m 59.910s
16. Randy de Puniet FRA LCR Honda MotoGP 2m 0.184s
17. Alex de Angelis RSM Interwetten Honda MotoGP 2m 1.098s

Rossi pare ca si-a revenit. Sa vedem ce iese..

Tazz
15th August 2010, 16:25
Pfoaaim urata cursa. M-a luat somnu de 2 ori, si nu de la caldura... :sleep:
Noroc ca exista moto2, ca altfel cred ca renuntam de mult sa ma mai uit.
Chiar si cursa de 125 a fost plictisitoare.

sniperwolf1989
15th August 2010, 20:20
Valentino Rossi oficial la Ducati!!!!!

Tazz
15th August 2010, 22:15
Mda, oricum se stia :sleep:
Nu pot sa zic ca-s entuziasmat. Eu raman in continuare fan Ducati, dar nu o sa tin in mod special cu Rossi.
Dar daca reuseste sa ne aduca un titlu nu ma deranjeaza deloc :D
Ii urez succes si sper sa se acomodeze repede.

Eu il astept, poate peste 2-3 ani, pe Simoncelli pe Ducati :cool:

ps: Revine Capirossi pe Desmosedici? La Pramac? :cheer:

milanezu
15th August 2010, 23:54
trebuia neaparat sa vina asta la ducati?
imi place de ducati dar nu o sa mai tin cu nimeni.
gata spectator neutru.

Lordul
15th August 2010, 23:57
pai cu Honda si Yamaha a castigat tot ce se putea , acum urmeaza cu Ducati

sniperwolf1989
16th August 2010, 01:50
Mda, oricum se stia :sleep:
Nu pot sa zic ca-s entuziasmat. Eu raman in continuare fan Ducati, dar nu o sa tin in mod special cu Rossi.
Dar daca reuseste sa ne aduca un titlu nu ma deranjeaza deloc :D
Ii urez succes si sper sa se acomodeze repede.

Eu il astept, poate peste 2-3 ani, pe Simoncelli pe Ducati :cool:

ps: Revine Capirossi pe Desmosedici? La Pramac? :cheer:

99,9% la Pramac alaturi de Espargaro, Repsol Dani-Stoner, Fiat Yamaha Lorenzo-Spies , Ducati Rossi-Hayden, Gressini Simoncel-Ianone sau Dovi, Suzuki Bautista-Haslam, Tech3 Cal Crutcholow-Doviziozo.melandri pleaca in SBK la BMW si Colin la Ducati Xerox, kalio in Moto2

sniperwolf1989
16th August 2010, 01:51
Comentatorii despre ce accident au vb ca un nebun a intrat cu masina in spectatori?

Tazz
16th August 2010, 07:41
Suzuki Bautista-Haslam

Asta cat de sigura e? Unde ai auzit-o ?
La Haslam ma refer...

sniperwolf1989
16th August 2010, 11:37
Suzuki Bautista-Haslam

Asta cat de sigura e? Unde ai auzit-o ?
La Haslam ma refer...

de la seful Suzuki, a spus ca ii greu sa gaseasca piloti pentru ca ii foarte slab motocicleta si ca haslam ii in lista lor pentru 2011

rossi46
16th August 2010, 12:52
Comentatorii despre ce accident au vb ca un nebun a intrat cu masina in spectatori?

Despre un incident de la o cursa moto de la noi din tara din Caransebes

Lordul
19th August 2010, 00:06
Jorje Lorenzo se indreapta in mars triumfal catre titlu ....a castigat si la Brno , pe 2 si 3 au venit Dani Pedrosa si Casey Stoner.

Clasament general :

1.Jorje Lorenzo 235
2.Dani Pedrosa 158
3.Casey Stoner 119
4.Andreea Dovizioso 115
5.Valentino Rossi 101
6.Nicky Hayden 99
7.Ben Spies 90
8.Randy de Puniet 75
9.Marco Melandri 61
10.Colin Edwards 57
11.Marco Simoncelli 54
12.Hector Barbera 48
13.Loris Capirossi 36
14.Alexis Espargaro 32
15.Mika Kallio 31
16.Alvaro Bautista 25
17.Hiroshi Aoyama 18
18.Alex de Angelis 11
19.Kosuki Akiyoshi 4
20.Wataru Yoshikawa 1

La Moto2 la Brno s-a impus Toni Elias...podiumul a fost completat de Yuki Tahakashi si Andreea Iannone

In clasamentul general situatia e urmatoarea :

1.Toni Elias 161
2.Andreea Iannone 106
3.Thomas Luthi 99
4.Julian Simon 88
5.Shoya Tomizawa 82
6.Jamez Cluzel 74
7.Simone Corsi 73
8.Zuki Tahakashi 72
9.Gabor Talmacsi 64
10.Sergio Gadea 49

La clasa mezina s-a impus Nicholas Terol , urmat de Pol Espargaro si Esteve Rabat , liderul clasamentului general Marc Marquez a sosit abia al -7-lea.

Clasament general :

1.Marc Marquez 166
2.Pol Espargaro 151
3.Nicholas Terol 143
4.Bradley Smith 115
5.Tomoyoski Koyama 84
6.Esteve Rabat 79
7.Sandro Cortese 76
8.Efrem Vasquez 68
9.Randy Krummenacher 63
10.Johann Zarco 55
11.Dany Webb 48

Tazz
22nd August 2010, 17:37
S-au cam lamurit lucrurile la clasele mari. La 125 sper sa vedem lupta dusa pana in ultimele etape.

Tazz
25th August 2010, 18:24
Inca 2 zile si mergem la Indy :yeah:
Sper sa nu ma dezamageasca iar cursele...

sniperwolf1989
27th August 2010, 19:51
Oficial Spies coleg cu Lorenzo la Yamaha din 2011
Oficial Ducati se retrage din SBK din 2011

Tazz
27th August 2010, 21:38
Niste idioti. :rosu:
Atat pot sa zic :(

rossi46
27th August 2010, 22:36
Hai nu fi suparat Tazz,ii ridica Rossi in motogp:) si poate revin si in sbk

sniperwolf1989
27th August 2010, 23:06
Niste idioti. :rosu:
Atat pot sa zic :(

vei vedea ce va face Rossi din Ducati:).Peste 2-3 ani va arata mai bine decat Yamaha e acuma:)si mai bogat:)

Tazz
28th August 2010, 11:29
Nu ma intereseaza ce face Rossi in motogp. Au renuntat la o competitie care la ora acutuala e mult peste motogp, asta ma enerveaza pe mine :(

sniperwolf1989
28th August 2010, 13:45
Nu ma intereseaza ce face Rossi in motogp. Au renuntat la o competitie care la ora acutuala e mult peste motogp, asta ma enerveaza pe mine :(

Peste Motogp?:).Ca spectacol da dar in rest este privit ca o competitie de clasa inferioara.Banii adevarati is in Motogp ma refer la televizune , audiente, marketing, sponsori.Pilotii tineri din SBK viseaza la motogp si cativa au sanse dar ceilalti nu au loc in Motogp.

Tazz
29th August 2010, 11:29
Pai nu spectacolul conteaza? Nu de-asta de ne uitam noi? Ce ma intereseaza pe mine ca privitor cati bani cheltuie ei ? :o:
Eu vreau sa vad curse adevarate!

N-am vazut ieri calificarile si am ramas un pic surprins. Faina prima linie avem cu Spies si Hayden :D
Ar fi bine daca ar rezista amandoi in fata si in timpul cursei.

Tazz
29th August 2010, 19:07
Ce ne-a tras-o DigiSportu :(
Daca are cineva un link cu un stream live, va rog sa-mi ziceti si mie.

Lordul
29th August 2010, 23:11
Dani Pedrosa a castigat Marele Premiu al S.U.A de la Indianapolis . Spaniolul a fost urmat de eroul local Ben Spies si de liderul clasamentului general Jorje Lorenzo . Rossi a venit al -4-lea .Dovizioso a terminat pe 5 urmat de Hayden si de Marco Simoncelli.

Clasament general piloti :

1.Jorje Lorenzo 251
2.Dani Pedrosa 183
3.Andreea Dovizioso 126
4.Casey Stoner 119
5.Valentino Rossi 114
6.Ben Spies 110
7.Nick Hayden 109
8.Randy de Puniet 78
9.Marco Simoncelli 63
10.Marco Melandri 61
11.Colin Edwards 57
12.Hector Barbera 54
13.Loris Capirossi 51
14.Alex Espargaro 39
15.Alvaro Bautista 33
16.Mika Kallio 31
17.Hiroshi Aoyama 22
18.Alex de Angelis 11
19.Roger Lee Hayden 5
20.Kosuki Akiyoshi 4
21.Wataru Yoshikawa 1

michai
30th August 2010, 10:47
Excelent Spies:yeah::yeah:
Sper ca anul viitor va avea planuri mult mai marete,avand in vedere ca va avea si echipa tare:D

Lordul
5th September 2010, 15:37
Shoya Tomizawa a decedat in urma unui accident ce a avut loc astazi in timpul cursei de la Moto 2 de pe circuitul Misano Adriatico.

R.I.P Shoya Tomizawa

Cursa a fost castigata de Toni Elias , Tigger Toni marindu-si astfel avansul in clasamentul general . Pe 2 a venit Julian Simon iar Thomas Luthi a completat podiumul sosind al-3-lea.

1.Toni Elias 211
2.Julian Simon 128
3.Thomas Luthi 124
4.Andreea Iannone 119
5.Simone Corsi 97
6.Jules Cluzel 84
7.Shoya Tomizawa 82
8.Gabor Talmacsi 79
9.Yuki Tahakashi 72
10.Sergio Gadea 59
11.Alex Debon 46

La clasa mezina s-a impus spaniolul Marc Marquez . El a fost urmat de conationalul sau Nicholas Terol si Efren Vasquez . Bradley Smith a fost al-4-lea.

Clasament general :

1.Marc Marquez 197
2.Nicholas Terol 188
3.Pol Espargaro 177
4.Bradley Smith 128
5.Sandro Cortese 107
6.Esteve Rabat 99
7.Efren Vasquez 97
8.Tomoyoski Koyama 92
9.Randy Krummenacher 79
10.Danny Webb 64

La Moto GP s-a impus Dani Pedrosa care leaga pentru prima oara in cariera 2 victorii consecutive la Moto GP , pe 2 a venit Lorenzo si pe 3 Rossi .Dovi a incheiat pe 4 , Stoner pe 5 iar pe 6 Ben Spies , pe 7 a sosit Colin Edwards , iar pe 8 Super-Alvaro Bautista . Pe 9 si 10 au venit H.Barbera si M.Melandri . Pe 11 a sosit Alexis Espargaro , pe 12 Hiroshi Aoyama , pe 13 a sosit Randy de Puniet . Pe 14 a incheiat Simoncelli . Kallio a abandonat , la fel Hayden si Capirossi .

Baie de multime pt Rossi .

Clasament general

1.Jorje Lorenzo 271
2.Dani Pedrosa 208
3.Andreea Dovizoso 139
4.Valentino Rossi 130
5.Casey Stoner 130

El Pistolero
5th September 2010, 16:09
http://www.youtube.com/watch?v=BhP4pUZyZis
Incredibil ce accident urat!RIP Tomizawa!:(

jo27
5th September 2010, 16:09
dumnezeule ce accident. cit ghinion sa cazi in pozitia aia. RIP

Tazz
5th September 2010, 16:22
Nu exista cuvinte pentru astfel de accidente. :(

RIP Shoya !

http://i61.photobucket.com/albums/h70/vladduna/n509394_podiotomizawa02_1slideshow.jpg
http://i61.photobucket.com/albums/h70/vladduna/TOMIZAWA_83351_k.jpg

Andreea
5th September 2010, 20:15
RIP Tomizawa!

sniperwolf1989
5th September 2010, 22:07
R.I.P Tomizawa!

ducus
7th September 2010, 18:22
Nu cred ca Lorenzo mai poate rata titlul in acest sezon, ar fi al treilea titlu al carierei pentru el, la o varsta atat de frageda. Pe masa mai sunt 150p., dar el are deja avans de 63p., deci ii mai trebuie doar 87p., adica 3 victorii si-un pic- asta doar in cazul in care Pedrosa ar castiga toate cursele ramase.

Lordul
7th September 2010, 18:46
Lorenzo va intra intr-o galerie selecta a pilotilor care au castigat titluri atat la 250 cat si la clasa regina. Spaniolul nu a castigat insa si la 125 ...

Tazz
7th September 2010, 21:27
Da, s-a cam terminat sezonul. Imi pare bine totusi ca Pedrosa e in forma mare, si mai prelungeste un pic suspansul. Chiar ma bucur pentru el.

Tazz
17th September 2010, 19:39
Etapa asta avem o premiera, circuitul Aragon.

Cam asa arata desenul lui
http://i61.photobucket.com/albums/h70/vladduna/puntoscircuito.jpg

Nu pare foarte spectaculos, dar virajele 5 si 6 urmate de linia dreapta arata chiar interesant. :cool:

Lordul
17th September 2010, 21:49
e un circuit misto am vazut antrenamentele..e facut de Herman Tilke

Lordul
19th September 2010, 12:46
Terol a pierdut victoria in ultimul tur in fata lui Pol Espargaro ...Bradley Smith a completat podiumul.....Efren Vasquez a sosit pe 4 urmat de Sandro Cortese ......

Tazz
19th September 2010, 13:10
Foarte frumos duelul Pol - Terol :shocked:
Sper sa vedem si la Moto2 ceva asemanator.

Lordul
19th September 2010, 13:19
un pilot accidentat in primul viraj...speram sa nu fie ceva grav....

Elias unde e ?

Elias e pe 5......

Iannone domina cursa de la Motorland Aragon....pe 2 e Julian Simon si pe 3 Gabor Talmacsi......Simone Corsi e pe 4 .....Cluzel e pe 6....

A.Pons a iesit uratel in decor

Toni Elias a mai castigat un loc ...ajungand pe 4 ....depasindu-l pe Simone Corsi....

Ordinea e urmatorea :

1.Iannone
2.J.Simon
3.Talmacsi
4.Toni Elias
5.Simone Corsi
6.James Cluzel
7.S.Aegerter
8.S.Reading
9.T.Luthi
10.S.Bradl
11.C.Corti
12.Y.Tahakashi
13.M.di Meglio
14.M.Pirro
15.R.Wllairot


Clasament :

1.Toni Elias 224
2.Julian Simon 148
3.Andreea Iannone 144
4.Thomas Luthi 130
5.Simonce Corsi 118
6.Gabor Talmacsi 94
7.Jules Cluzel 94
8.Shoya Tomizawa 82
9.Yuki Tahakasi 76
10.Sergio Gadea 51

Lordul
19th September 2010, 14:25
sorry

Simone Corsi are 108 puncte , in timp ce Talmacsi are 95

Tazz
19th September 2010, 14:39
Mda, ma asteptam la o astfel de cursa din partea lui Iannone. Pacat ca n-a fost si Elias acolo in fata, Simon si Talmacsi n-au putut tine pasul cu el.

Lordul
19th September 2010, 15:55
Casey Stoner castiga pentru prima data din 2009 incoace....pe 2 a fost Dani Pedrosa , iar pe 3 Nicky Hayden ..Lorenzo incheie in premiera in afara podiumului pe 4 ....pe 5 a venit Ben Spies , un viitor campion mondial poate....iar pe 6 a incheiat Valentino Rossi ...pe 7 Simoncelli , pe 9 Melandri , pe 8 Bautista de la Suzuki , pe 10 Aleixis Espargaro....Hector Barbera a terminat pe 11 desi a avut un start bun ...C.Edwards a fost pe 12 ...Hiroshi Aoyama pe 13 , iar Kallio pe 14....

au abandonat Dovizioso , Randy de Puniet

Clasament :

1.Jorje Lorenzo 284
2.Dani Pedrosa 228
3.Casey Stoner 155
4.Valentino Rossi 140
5.Andreea Dovizoso 139
6.Ben Spies 132
7.Nick Hayden 125
8.Randy de Puniet 81
9.Marco Simoncelli 75
10.Marco Melandri 73
11.Colin Edwards 70
12.Hector Barbera 66
13.Alexis Espargaro 60
14.Alvaro Bautista 49
15.Loris Capirrossi 41
16.Mika Kallio 33
17.Hiroshi Aoyama 29
18.Alex de Angelis 11
19.Roger Lee Hayden 5
20.Kosuki Akyoshi 4
21.Wataru Yoshikawa 1

Tazz
1st October 2010, 12:27
Gata, s-a incheia sezonul. :(

Dani Pedrosa will miss this Sunday’s race at Motegi after fracturing his left collarbone, during the opening practice session of the Grand Prix of Japan on Friday.

Pacat, ar fi fost o lupta interesanta pe final de sezon.

ducus
1st October 2010, 14:15
Ce noroc are Lorenzo anul asta, doi din contracandidati sa se accidenteze grav, wow! Acum chiar ca are drum deschis spre titlu. Soner e prea departe, iar Dovizioso si mai si.

Tazz
1st October 2010, 16:33
Pun pariu ca foarte multi o sa spuna ca Lorenzo a castigat titlul nemeritat, profitand de accidentarile adversarilor. Dar eu cred ca oricum el era principalul favorit.

sniperwolf1989
1st October 2010, 18:24
Pun pariu ca foarte multi o sa spuna ca Lorenzo a castigat titlul nemeritat, profitand de accidentarile adversarilor. Dar eu cred ca oricum el era principalul favorit.

Da a profitat de accidentarile adversarilor.Si nu cred ca era principalul favorit, doar unul din favoriti pentru titlu.Oricum dupa cum a mers anul asta merita titlul de campion.

Lordul
1st October 2010, 19:44
sansa si pt Rossi sa mai recupereze in clasament fata de Pedrosa

Lordul
2nd October 2010, 14:51
primul pol-position pentru Dovi la clasa regina...Rossi pe pleaca de pe 2 iar Stoner de pe 3...Lorenzo doar al-4-lea...

la Moto2 Julian Simon va pleca primul , urmat de Scott Reading , Elias pleaca de pe 4 iar rivalul sau Iannone de pe 10

la clasa mezina Marc Marquez pleaca primul , urmat de Terol...Espargaro va pleca de pe 7

rossi46
2nd October 2010, 19:09
Hopaaaa,i-au dat cei de yamaha motorul cu aceleasi setari k si ale lui Lorenzo lui Rossi si deja se vede diferenta dintre cei doi, si toate astea pt k Lorenzo nu a fost in stare sa il seteze k lumea,o sa rad la anul de yamaha cu lacrimi inclusiv de Lorenzo

Lordul
3rd October 2010, 12:19
cursa spectaculoasa la Montegi..Casey Stoner reuseste a doua victorie consecutiva . Australianul a fost urmat de Andreea Dovizioso si de Rossi care l-a invins dupa un duel spectaculos pe Jorje Lorenzo , balearicul fiind nevoit sa se multumeasca cu locul 4 . Pe 5 a venit Colin Edwards urmat de „Super Sic” Mario Simoncelli , pe 7 a terminat Bautista pe Rizla Sukuzi , unul dintre cele mai bune rezultate din acest an pentru constructorul din Hammamtsu . Pe 8 a venit Spies dupa o cursa superba de recuperare...la un moment dat fiind pe 15 . Randy de Puniet a sosit pe 9 urmat de Hiroshi Aoyama niponul terminand merituos pe 10 in cursa de casa . Melandri a sosit doar al-11-lea italianul gandindu-se deja la SBK . Pe 12 a venit Nicky Hayden , urmat de Hector Barbera , americanul a fost si el victima unei iesiri in decor fiind obligat la o cursa de recuperare . A.Espargaro a terminat pe 14 urmat de M.Kallio care a incheiat ultimul al-15-lea.

L.Capirossi a abandonat dupa un duel cu coechipierul sau Alvaro Bautista .

Dani Pedrosa nu a luat startul datorita unei accidentari . F.probabil va lipsi si de la urmatoarele doua runde .

Clasament piloti :

1.Jorje Lorenzo 297
2.Dani Pedrosa 228
3.Casey Stoner 180
4.Andreea Dovizioso 159
5.Valentino Rossi 156
6.Ben Spies 139
7.Nicky Hayden 129
8.Randy de Puniet 88
9.Marco Simoncelli 84
10.Colin Edwards 81
11.Marco Melandri 79
12.Hector Barbera 69
13.Alvaro Bautista 58
14.Aleix Espargaro 52
15.Loris Capirossi 41
16.Hiroshi Aoyama 35
17.Mika Kallio 34
18.Alex de Angelis 11
19.Roger Lee Hayden 5
20.Kosuki Akyoshi 4
21.Wataru Yoshikawa 1

Jorje Lorenzo poata cuceri titlul mondial in cursa urmatoare de la Sepang !

La clasa Moto2 s-a impus „Tigger Tony” Elias , urmat de Julian Simon si de cehul Karel Abraham . Pe 4 si 5 au venit de Angelis si Scott Reading . Andreea Iannone a terminat doar al -13-lea si a pierdut locul 2 la general .

Clasament piloti :

1.Toni Elias 249
2.Julian Simon 168
3.Andreea Iannone 147
4.Thomas Luthi 138
5.Simone Corsi 113
6.Gabor Talmacsi 95
7.Jules Cluzel 94
8.Yuki Tahakaski 86
9.Shoya Tomizawa 82
10.Sergio Gadea 59
11.Scott Reading 58
12.Alex Debon 52
13.Stefan Bradl 52
14.Roberto Rolfo 50
15.Karel Abraham 49
16.Domenique Aegerter 49
17.Fonsi Nieto 41
18.Ratthapark Willairot 30
19.Yonny Hernandez 27
20-21 Alex de Angelis-Mike di Meglio 24

La capitolul deziluzii remarcam pe Anthony West si Mattia Passini doar locurile 24 si 26 la general . O alta deziluzie e Hector Faubel doar locul 29 la general.

La clasa 125 s-a impus Marc Marquez urmat de Nicholas Terol , podiumul a fost completat de Bradley Smith . Pol Espargaro a venit doar al -4-lea .

Clasament :

1.Nicholas Terol 228
2.Marc Marquez 222
3.Pol Espargaro 215
4.Bradley Smith 160
5.Sandro Cortese 122
6.Esteve Rabat 118
7.Efren Vasquez 110
8.Tomoyoshi Koyama 102
9.Randy Krummenacher 84
10.Danny Webb 80

Tazz
3rd October 2010, 13:00
Dani Pedrosa nu a luat startul datorita unei accidentari . F.probabil va lipsi si de la urmatoarele doua runde .



Am auzit ca Johnny Rea ar putea sa-i ia locul pentru ultimele 2 etape. Ar fi superb :D

N-am vazut cursa de moto2. A fost spectacol? Am vazut pe timpi ca Elias si Simon au terminat foarte aproape.

Lordul
3rd October 2010, 13:25
nu stiu...nici eu nu am vazut cursa de la Moto2......

eu stiam ca Dani ar dori sa concureze la Valencia pe Ricardo Tormo.....

Tazz
3rd October 2010, 14:51
Dar trebuie sa si poata, nu ?
Oricum, si Rea e cam sifonat. Are probleme cu mana stanga. Dar chiar mi-as dori sa-l vad macar o cursa in GP :)

Lordul
4th October 2010, 15:11
Efren Vasquez si Folger sunt in stare grava la spital dupa accidentul groaznic de ieri de la Montegi

andreyy_geo
8th October 2010, 10:37
Rossi a fost cel mai rapid ]n prima sesiune de antrenamente libere de la Malaezia! mai multe aici: http://www.auto24bv.ro/moto-gp-rossi-incepe-excelent-weekendul-din-malaezia/

Tazz
8th October 2010, 18:16
Mda, pare ca si-a revenit si Rossi :)
Dovi vad ca incearca cu disperare sa-si prelungeasca contractul cu Honda ( daca mai e posibil ).

andreyy_geo
9th October 2010, 10:19
Lorenzo obține pole positionul în cursa de mâine din Malaezia. Mai multe puteți afla aici: http://www.auto24bv.ro/moto-gp-lorenzo-pleaca-din-pole-pentru-primul-titlu-la-moto-gp/

Tazz
9th October 2010, 12:30
Avem o gramada de siteuri pe care ne uitam si noi, andrey. :mda:

Lordul
9th October 2010, 17:58
maine vom asista la incoronarea lui Lorenzo la Moto Gp si a lui Tigger Toni Elias la Moto2

Tazz
9th October 2010, 19:43
Da, mai mult ca sigur. O etapa plina de evenimente pentru malaezieni :)

dumy84
9th October 2010, 21:42
Lorenzo obține pole positionul în cursa de mâine din Malaezia. Mai multe puteți afla aici: http://www.auto24bv.ro/moto-gp-lorenzo-pleaca-din-pole-pentru-primul-titlu-la-moto-gp/

Mai bine sa nu facem reclama altor site-uri aici pe forum. Nu asta e scopul pentru care comunicam intre noi. Ca mai scriu si altii despre motogp pe alte surse media nu poate fi decat imbucurator, dar sa ramanem totusi la principiile forumului.

P.S. Cat despre incoronarea lui Jorge ca noul campion mondial n-as putea spune decat ca, in opinia mea, in 2010 am asistat la cel mai plictisitor sezon de cand ma uit la motociclis

Lordul
9th October 2010, 22:54
si probabil cel mai norocos campion....rivalii au cazut rand pe rand precum popicele...mai intai Stoner incomplet refacut..apoi Rossi si Pedrosa......

Tazz
10th October 2010, 12:58
P.S. Cat despre incoronarea lui Jorge ca noul campion mondial n-as putea spune decat ca, in opinia mea, in 2010 am asistat la cel mai plictisitor sezon de cand ma uit la motociclis

Stai sa vezi 2011. Mai ramanem cu vreo 12-13 motociclete pe grila :headbang:
Ar trebui sa se gandeasca la cateva circuite din Anglia, ca-s mai mici...

Interesanta cursa de azi. Pacat de greseala lui Stoner, ca poate se baga si el in lupta cu Rossi si Dovi. Lorenzo era clar ca n-o sa se agite prea tare.

Avem 2 spanioli campioni mondiali, il asteptam si pe al 3-lea. Sper la o finala Marquez - Terol la Valencia, pe teren propriu. :rolleyes:

Lordul
10th October 2010, 14:45
fantastica victoria lui Rossi ...acum e al -3-lea la general si il poate ajunge pe Pedrosa

Lordul
10th October 2010, 15:22
curse incredibile azi....

la Moto125 Marc Marquez , Pol Espargaro , Nicholas Terol
la Moto 2 Roberto Rolfo ! Alex de Angelis si Andreea Iannone , Elias pe 4
la Moto GP Valentino Rossi , Andreea Dovizoso si Jorje Lorenzo

Mario Di Lazi
10th October 2010, 18:41
Rossi mai poate spera la locul 2. Felicitari Jorge Lorenzo.

Roddicted
10th October 2010, 20:11
inca o data Rossi arata ca este cel mai bun.Sa fii pe locul 11, sa revii si sa castigi cursa e un lucru pe care numai el il poate face :ok:

milanezu
10th October 2010, 23:26
lorenzo indiscutabil cel mai bun anul asta.
titlu absolut meritat.
rossi sa-si puna pofta in cui.

sniperwolf1989
10th October 2010, 23:33
lorenzo indiscutabil cel mai bun anul asta.
titlu absolut meritat.
rossi sa-si puna pofta in cui.

Rossi a lipsit 3 curse si este in fata lui Stoner.Oare de ce?.intradevar titlu meritat pentru Lore.

sniperwolf1989
10th October 2010, 23:36
Ati vazut cand pilotii l-au felicitat s-a comportat ca un TARAN nu a vrut sa dea mana cu nimeni cred ca cu Spies nici nu a dat.

Lordul
10th October 2010, 23:49
Cursa superba la Moto2...Roberto Rolfo castiga dupa un duel superb cu de Angelis clasat al-2-lea . A fost prima victorie a lui Roberto Rolfo din 2004 incoace. Toni Elias a incheiat pe 4 iar Andreea Iannone a fost pe 3 .

Clasament piloti :

1.Toni Elias 262
2.Julian Simon 168
3.Andreea Iannone 163
4.Thomas Luthi 134
5.Simone Corsi 119
6.Jules Cluzel 101
7.Gabor Talmacsi 95
8.Yuki Tahakashi 86
9.Shoya Tomizawa 82
10.Roberto Rolfo 75
11.Alex Debon 63
12.Stefan Bradl 61
13.Sergio Gadea 59
14.Karel Abraham 59
15.Scott Reading 58
16.Domenique Aegerter 47
17.Alex de Angelis 44
18.Fonsi Nieto 41
19.Rattapark Willairot 30
20.Yonny Hernandez 30


La Moto GP s-a impus Rossi urmat de Dovizioso si Lorenzo care castiga titlul mondial.

1.Jorje Lorenzo 313
2.Dani Pedrosa 228
3.Valentino Rossi 181
4.Casey Stoner 180
5.Andreea Dovizoso 179
6.Ben Spies 152
7.Nicky Hayden 132
8.Randy de Puniet 94
9.Marco Simoncelli 92
10.Marco Melandri 86
11.Colin Edwards 81
12.Hector Barbera 74
13.Alvaro Bautista 69
14.Aleix Espargaro 52
15.Hiroshi Aoyama 44
16.Loris Capirossi 41
17.Mika Kallio 38
18.Alex de Angelis 11
19.Roger Lee Hayden 5
20.Akioyoshi 4
21.Wataru Yoshikawa 1

dumy84
11th October 2010, 00:04
Ati vazut cand pilotii l-au felicitat s-a comportat ca un TARAN nu a vrut sa dea mana cu nimeni cred ca cu Spies nici nu a dat.

Corecta si adevarata observatia ta. M-am uitat special la el cand a venit Rossi sa-l felicite. Abia a intors capul doua secunde.

Lordul
11th October 2010, 14:14
Lorenzo e doar al-doilea spaniol care se incoroneaza la clasa regina dupa Alex Criville

El Pistolero
11th October 2010, 19:33
Felicitari Lorenzo.Alta era situatia daca Rossi era apt la toate cursele.

Tazz
11th October 2010, 19:45
Sau daca nu se accidenta Pedrosa :rolleyes:

sniperwolf1989
11th October 2010, 20:45
Sau daca nu se accidenta Pedrosa :rolleyes:

Honda s-a trezit prea tarziu.mai ales ca dani a mai cazut la vreo 2 curse.

Tazz
11th October 2010, 21:22
E adevarat. Dar totusi, mai avea 5 curse de alergat inainte sa se accidenteze. Si era in forma.
Ar fi putut sa-l ajunga pe Lorenzo.

Lordul
11th October 2010, 23:05
nu prea cred...pentru ca oricum Lorenzo venea pe 2,3 sau 4......

rossi46
12th October 2010, 23:29
lorenzo indiscutabil cel mai bun anul asta.
titlu absolut meritat.
rossi sa-si puna pofta in cui.

"Indiscutabil" cel mai bun Lorenzo anul asta,s-a batut cu motocicletele de client pt ca mai marii de sus---Rossi,Stoner,Pedrosa,au cazut rand pe rand,deci da,indiscutabil cel mai bun.....:lol:

milanezu
13th October 2010, 16:33
ii bun la voo-doo lorenzo.
si-a scos adversarii rand pe rand.

Roddicted
13th October 2010, 18:09
Ati vazut cand pilotii l-au felicitat s-a comportat ca un TARAN nu a vrut sa dea mana cu nimeni cred ca cu Spies nici nu a dat.

asa este.Ce caracter infect sa ai.Rossi l-a tras cu forta pentru a-l felicita.

Tazz
13th October 2010, 18:26
Eu parca n-as vrea sa cred ca a fost cu intentie gestul cu Spies. Cred ca nu si-a dat seama, era prea multa lume in jurul lui..
Cu Rossi a fost un pic de aroganta, se vede, dar cu Spies nu cred ca are vreo problema. :o:

sniperwolf1989
13th October 2010, 21:27
Eu parca n-as vrea sa cred ca a fost cu intentie gestul cu Spies. Cred ca nu si-a dat seama, era prea multa lume in jurul lui..
Cu Rossi a fost un pic de aroganta, se vede, dar cu Spies nu cred ca are vreo problema. :o:

Bine cu Rossi mai inteleg dar nu numai cu Spies a facut asta si cu Barbera sau Bautista nici nu a vrut sa se uite la ei.

rossi46
14th October 2010, 12:33
ii bun la voo-doo lorenzo.
si-a scos adversarii rand pe rand.

A zis cineva asta?L-a acuzat cineva de ceva pe Lorenzo?Am zis doar ca a avut noroc cu carul anul asta

Tazz
15th October 2010, 19:40
Primele antenamente de la Phillip Island arata chiar bine, cu Stoner si Hayden in top 3. :D
Lorenzo a fost cel mai rapid, iar pe 4 si 5 s-au clasat pilotii Gresinii, Simoncelli si Melandri. Ce or fi descoperit astia ? :shocked:

Lordul
15th October 2010, 20:51
e ambitia lui Simoncelli...uriasul bland se apropie usor-usor de primul podium.....probabil la anul il va obtine...multa bafta Super Sic !

Tazz
15th October 2010, 21:55
Probabil. Si Melandri vrea sa paraseasca onorabil mondialul :cool:

Lordul
15th October 2010, 22:12
da Melandri se duce in SBK

Tazz
16th October 2010, 13:10
Stoner in pole. Merita o victorie acasa :)

milanezu
17th October 2010, 13:25
stoner asta ii nebun ii australia.
nimeni nu ii poate face fata.

dumy84
17th October 2010, 17:46
4 victorii in ultimii 4 ani :)

Tazz
17th October 2010, 22:53
Yep! Nici nu ma gandeam altfel. Bravo! :cool:
In rest, o cursa de 2 lei.... ca de obicei. Doar Hayden si Rossi au mai miscat un pic...
Abia astept sa se termine odata sezonul, sa nu ne mai chinuie :headbang:

Lordul
17th October 2010, 23:03
victorie pentru Casey...Hayden si Rossi au mai animat putin cursa...Spies acceptabil ca de obicei....

devine interesanta lupta pt locul 2

Pedrosa 228
Stoner 205
Rossi 197

cu 2 etape inainte de final....

si la Moto 125 Marc Marquez se indreapta catre titlu ....si este un titlu meritat pentru ca are cele mai multe victorii 8 daca nu ma-nsel....

sniperwolf1989
21st October 2010, 21:31
Anul viitor, Valentino Rossi va lua cu el la Ducati toata echipa tehnica pe care o poarta inca de la debutul la Honda in 2000.

Dupa confirmarea lui Jeremy Burgess in urma cu putin timp, iata ca mai aflam una calda, venita ca informatie din partea mecanicului sau, Alex Briggs, care anunta pe twitter mutarea echipei de tehnicieni la Ducati.

“Un loc minunat unde am putut lucra cu mare placere alaturi de oameni minunati” scrie mecanicul Fiat Yamaha, dar tocmai pentru ca ii place sa lucreze cu acesti oameni care intre timp i-au devenit prieteni, va face mutarea alaturi de toata gasca ” JB, Gaz, Bernie, Brent & Matteo” (Jeremy Burgess, Matteo Flamigni, Bernard Ansiau, Brent Stephens si Gary Coleman) care au plecat impreuna de la Honda la Yamaha, iar acum vor pleca in aceeiasi configuratie la Ducati “pentru a incheia istoria pe care Valentino a inceput-o alaturi de noi in 2000″ - a conchis Briggs.
http://ducatiblog.ro/wp-content/uploads/2010/10/meccanici_rossi.jpg

Tazz
23rd October 2010, 13:31
E normal sa-si aduca echipa cu el. Sper sa fca treaba buna acolo. Pentru Ducati, nu pentru el :D

andreyy_geo
28th October 2010, 10:24
Pana sa ajunga la Ducati anunta ca vrea sa castige ultimele doua curse cu Yamaha! http://www.auto24bv.ro/moto-gp-rossi-“vreau-sa-inchei-sezonul-cu-doua-victorii”/

Tazz
30th October 2010, 14:40
Lorenzo a fost cel mai rapid si in antrenamentele de azi, la Estoril
De la ora 3 incep sesiunile de calificare.

La fel ca si in ultimii ani, in utlimele 2 etape de motomondial isi fac aparitia si cativa piloti din World Superbike. Anul acesta ii vedem pe Carlos Checa la Ducati Pramac si pe campionul din Supersport, Kenan Sofuoglu, la clasa Moto2. Turcul a reusit chiar al treilea timp in antrenamentele de dimineata.

edit: s-au amanat calificarile din cauza ploii torentiale....

Lordul
30th October 2010, 18:30
wow....revene Carlos Checa

Tazz
30th October 2010, 19:35
Pana la urma calificarile au fost anulate, iar in urma timpiilor din antrenamente Jorje Lorenzo va pleca din pole. Urmat de Hayden, Rossi, Stoner, Spies si Melandri in primele 2 linii.

Talmacsi si Bradley Smith vor pleca din pole position la celelalte clase.

Daca si cursele se vor disputa pe ploaie, avem spectacol. :D

Tazz
31st October 2010, 16:01
Eee, astea parca mai seamana a curse moto :cool: Pacat ca a trebuit sa vina finalul sezonului ca sa le vedem.
Imi pare rau de Sofuoglu si de Simoncelli, dar asta e...

Stoner, ca de obicei. Una calda, una rece :groggy:

Lordul
31st October 2010, 20:27
victorie pentru Jorje la Moto GP , la mezina s-a impus Marc Marquez desi a plecat ultimul la restart...pacat de Super Sic....

Tazz
31st October 2010, 20:33
Incredibil ce a facut Marquez la 125. :shocked:
Isi merita titlul pe deplin..

Lordul
31st October 2010, 20:58
avem si un italo-roman asa a zis comentatorul Luigi Morciano care a luat 2 puncte la Estoril la clasa mezina

andreyy_geo
1st November 2010, 08:59
Lorenzo îl invinge pe Rossi la Moto GP: http://www.auto24bv.ro/moto-gp-lorenzo-castiga-la-estoril-dupa-o-lupta-aapriga-cu-rossi/

sniperwolf1989
5th November 2010, 11:58
ce vorbesc prostii comentatorii de la digi.Sotia lui Loris e Ingrid si nu e prietena sa pe care un telespectator a numito Alice:)).Poate au divortati si noi nu stim?

Lordul
5th November 2010, 12:01
hmmm eu stiam ca e divortat de 2-3 ani....acum cine stie

sniperwolf1989
5th November 2010, 19:35
hmmm eu stiam ca e divortat de 2-3 ani....acum cine stie

Anul trecut l-am vazut cu capirossi:happy:happy

Lordul
5th November 2010, 23:25
sa-l felicitam pe Boonen care a votat din prima cu Jorje Lorenzo :D

Tazz
5th November 2010, 23:30
Da chiar, e singurul care s-a gandit la el. Bravo :ok:

Lorenzo conduce si antrenamentele, dupa prima zi. Nu stiu daca mai poate face vreo minune Pedrosa duminica...

Tazz
7th November 2010, 18:35
Acum cand s-a terminat sezonul au aparut si cursele spectaculoase. :(
Superba etapa de azi. Merita felicitari Lorenzo pentru victorie si pentru titlu :ok:

Lordul
7th November 2010, 20:10
Lorenzo a facut 383 de puncte record absolut...

incredibila si victoria lui Karel Abraham la Moto 2 ....primul ceh dupa 40 de ani care castiga o cursa....

Marquez a castigat titlul la 125 !