PDA

View Full Version : Poll: Primul campion mondial dupa Schumi?



grig_jr
11th October 2004, 23:51
sa va vad

Catalanul
12th October 2004, 00:07
vezi ca inca mai ai timp sa adaugi un poll acestui thread :D
dai edit post si apoi de la Thread Tools dai add a poll to this thread

astept sa vad variantele tale si apoi am sa votez ;)

bapsy
12th October 2004, 09:11
Eu pledez pentru Jenson Button (la Williams bineinteles :D).

grig_jr
12th October 2004, 09:12
hai inapoi bapsy si voteaza,. ca am reusit intr-un final sa si fac poll-ul :P

bapsy
12th October 2004, 09:15
si tu grig, nu ne impartasesti parerea ta?

grig_jr
12th October 2004, 09:16
vezi ca inca mai ai timp sa adaugi un poll acestui thread :D
dai edit post si apoi de la Thread Tools dai add a poll to this thread

astept sa vad variantele tale si apoi am sa votez ;)


merci pt sfaturi, chiar nu gaseam de unde se face.

cat despre variante, am pus toti pilotii care sunt acum in c.m. poate trebuia sa ma uit undeva care or sa mai fie si la anu,.. dar eu cred ca cei cu sanse sunt in optiuni :)

si ar mai merge inca un poll: care va fi anul in care schumi va gasitga ultimul lui c.m. sau daca se va retrage inainte sau dupa ce va pierde un c.m.? sau, daca va pierde un c.m. se va retrage sau se va mai chinui? lol, i'm on fire 2day

bapsy
12th October 2004, 09:29
Pai hai sa facem asa. Mai multe intrebari, sa vedem ce raspunde fiecare:

1. care va fi primul campion mondial dupa schumi ?
2. care va fi anul in care schumi va gasitga ultimul lui c.m.?
3. se va retrage inainte sau dupa ce va pierde un c.m.?
4. daca va pierde un c.m. se va retrage sau se va mai chinui?
5 (facultativ). am i (grig_jr) on fire 2day?

Si iata raspunsurile mele:

1. Jenson Button.
2. 2004
3. dupa
4. se va retrage
5. think so ;)

grig_jr
12th October 2004, 10:03
@bapsy: cred ca am un sugar rush, desi nu ar trebui. am baut un ceai (doua), ascult sinatra, mai un ziar mi-ar lipsi, dar compensez cu www-u :)

sincer mie mi-ar place sa mai ia un campionat (nu am zis ca si cred asta) - vorbeam de schumi,.. dar as vrea sa il ia cu o lupta grea, ca sa inchida gura la toti. un campionat din ala care sa se decida in ultima cursa a sezonului si sa fie 3 piloti cu sanse reale. si sa il ia schumi si apoi sa se retraga. si sa aduca la ferrari pe kimi si alonso(button) si sa castige tot ferrari si cand o sa fie rachete pe masinile de f1 si or sa mearga cu 1000 la ora si nu or sa mai aiba roti, tot ferrari sa castige,... lol,... si ziceam ca is calm?!?!? guess not =))

ADY19
12th October 2004, 10:12
Dupa mine Kimi va fi campion mondial dupa retragerea lui Schumi. Are de toate, mai putin o masina :D. Insa la anul tot Ferrari&Schumi vor castiga campionatul dupa o lupta dura cu McLaren&Kimi. Montoya nu va conta dupa parerea mea iar Button va castiga cateva curse insa nu cred ca va fi in pozitia de a castiga campionatul. Alonso va castiga dupa Kimi si Button :). Dupa ce Schumi se va retrage F1 va deveni extrem de interesanta cu multi piloti care se vor lupta pentru victorie : Kimi, Alonso,Button,Montoya. Toyota va intra in lupta in 2006.

bapsy
12th October 2004, 10:26
Mie mi-ar place (nu inseamna ca si cred asta :p ) sa fie o lupta grea intre Schumi si Button si sa castige Button (cu Williams, ma repet?). Si atunci oricum fiecare va fi cu teoria lui, noi cei care nu tinem cu Schumi (care suntem pe cale de disparitie, ar trebui sa fim protejati de lege) vom spune ca Button a fost mai bun decat Schumi, iar voi cei care tineti cu Schumi veti spune ca masina a fost mult mai proasta si cu toate asta Schumi a reusit sa se bata pentru titlu. Asa va fi.

@grig: mai umpic si you will join us in "clubul istericilor" :D iti sugeram multa cafea si red bull. good luck.

grig_jr
12th October 2004, 10:28
sa nu omitem din calcul piloti de care inca nu am auzit,... din aia care vin si in primul an fac furori,.... sau piloti cunoscuti din alte discipline, f3000, indy, cart,.... unii ar sari si ar spune si motogp,.. eu le-as zice ca se intind :))

bapsy
12th October 2004, 10:38
Clar, de ce nu Rossi? Am auzit ca s-ar putea sa vina la Ferrari in 2007 :D This would be fun.

grig_jr
12th October 2004, 10:46
toti vreti sa vina rossi?!?!?! de ce? sa faca praf 10 masini in prima juma a sezonului!??!??! si cand in final va castiga o cursa sa se opreasca pe marginea pistei sa se pishe ?!?!? sa stea in moto gp,... NE radem de el acolo !


hai sete ! :P

bapsy
12th October 2004, 11:05
Hai ca ar fi distractiv :D Mi-ar place sa-l vad pe Rossi in general in formula 1, dar cel mai mult mi-ar place sa-l vad la Ferrari si sa faca exact ce ai scris tu mai sus.

Ne "radem" cu toti de el "acolo", doar Sete nu :D

hai Rossi! :p

fia
12th October 2004, 11:37
Am votat cu Alonso, dar nu stiu de ce :D... Imi place de el :P
Cand? Asta e complicat... parerea mea ca in anul imediat urmator retragerii lui Schumi.
Oriucum, si dupa ce pleaca MS tot cu Ferrari o sa tin :)
Intr-o vreme ma gandam ca poate dupa ce iese la pensie MS o sa iasa si Bari Campion mondial... De ceva timp mi-am dat seama ca Bari nu va fi niciodata campion mondial (la F1) pentru ca are stofa de "secund".... nu are stofa de lider...

Despre Rossi: e un mare artist, e o placere sa-l vezi mergand pe motocicleta :) Eu sper sa vina in F1, si in plus sa nu se faca de ras. Daca alege sportul asta (tinand cont ca vine dupa nu-stiu-cate CM la motogp) are mari sanse sa fie doar un anonom, ceea ce i-ar lua mult din celebritate.

Catalanul
12th October 2004, 11:40
Alonso's rullllllllllllz :great::great::great:
daca isi va gasi o masina mai competitiva (sau daca va ajunge la ferrari in 2007 :rolleyes: ) eu cred ca el va fi primul campion mundial dupa Schumi

1. care va fi primul campion mondial dupa schumi ? ---- Alonso :D
2. care va fi anul in care schumi va gasitga ultimul lui c.m.? 2006 :headbang:
3. se va retrage inainte sau dupa ce va pierde un c.m.? inainte :)
4. daca va pierde un c.m. se va retrage sau se va mai chinui? se va retrage :evil:

rasheedkpenny
12th October 2004, 11:44
Si eu zic ca Alonso... desi poate revine Villeneuve la forma care l-a consacrat! :) Ce gluma buna!
Ca echipe, tin cu Ferrari de pe vremea lui Berger... asa ca n-o sa-mi schimb orientarea prea curand!

grig_jr
12th October 2004, 11:44
trebuia sa il adaug pe rossi ,. se pare !

grig_jr
12th October 2004, 11:46
poate un admin sa il adauge pe V.ROSSI in poll ? pls. cred ca eu nu pot, nu mai pot sau nu am voie sau nu stiu :P

fia
12th October 2004, 12:20
Eh, lasa acum, merge si fara rossi... dupa aia apare problema de schimbat voturi

Catalanul
12th October 2004, 12:23
oricum ceea ce eu cred ca trebuie schimbat este titlul :D suna cam rau '' poll: primul campion mondial dupa schumi'' mai bine ar fi :D Primul Campion Mundial dupa Schumi
parerea mea :D

oaspetele
12th October 2004, 15:01
e vorba de kimi, daca atunci cand Schumi se va retrage va avea o masina pusa la punct.
cat despre Rossi, io zic sa-l lasam acolo unde e, ca face treaba buna.

cipi13
12th October 2004, 16:09
Kimi cred ca va fi urmatorul....
Desi in primul rind va conta cine va reusi sa construiasca o masina competitiva....

grig_jr
13th October 2004, 09:39
de ce nu zice nimeni nimic de trulli si ralf? nu credeti ca toyota o sa poata sa faca o masina care sa faca fatza?

bapsy
13th October 2004, 10:18
Nu cred nici ca Toyota va avansa intr-atat incat sa puna probleme echipelor de varf, nici ca Trulli sau Ralf au "stofa" de campioni modiali.

grig_jr
13th October 2004, 12:50
@bapsy: tra sa stau pana la 10 sa am un reply de la tine!?!?!? hai-hai,... mai cu viata,.. da?

fia
13th October 2004, 14:37
Dar ce e aici, bataie pe reply-urile lui bapsy?

grig_jr
13th October 2004, 15:00
ma obisnuisem sa raspunda f repede, mai ales dimineata,... o fi avut treaba,.. ma rog ,.. :)

hai ca nu mai "eclubez" off topic :P

cocomic
13th October 2004, 17:25
viitorul campion mondial va fi unul din pilotii ferrari, in anul urmator retragerii lui schumacher... nu uitati ca dezvoltarea unei masini se face in anul precedent (bine, daca nu te cheama mclaren)... dezvoltare la care neamtul va mai avea un cuvant greu de spus... daca se continua in aceeasi nota, cam asa vor sta treburile

ADY19
13th October 2004, 17:30
Toyota va deveni competitiva in 2006. Se zvoneste ca Renault se va retrage in 2006 din F1 si atunci Briatore si Alonso vor veni la Ferrari:)

grig_jr
14th October 2004, 09:20
@coco: tra sa intru pe forum sa dau de tine? nu rasp la tel, mail etc.

vineri vin pe la mine alex cu bog. hai si tu !

Sergio
14th October 2004, 12:42
RAIKKONEN! E singurul care a demonstrat ca poate tine pasul cu Ferrari. Asta daca il va ajuta si masina.

bapsy
14th October 2004, 18:32
Sezonul trecut poate. Sezonul asta a demonstrat Button mai mult decat oricine (stiu, ma repet :D) ca este cel care ii poate pune probleme lui Schumi. Daca am timp zilele urmatoare voi face o "analiza" si a acestui caz.

Sergio
14th October 2004, 20:57
Sezonul asta a fost cel mai slab pt McLaren din ultimii 15 ani. Prestatia pilotilor nu poate fi relevanta, avand in vedere masina de care au dispus. Anul trecut a fost unul de referinta, cand Schumi a devenit campion abia in ultima cursa. Sper ca si la anul sa fie lupta la fel de stransa.

oaspetele
14th October 2004, 21:48
@coco: tra sa intru pe forum sa dau de tine? nu rasp la tel, mail etc.

vineri vin pe la mine alex cu bog. hai si tu !

chestia asta cred ca mergea pe PM, nu crezi ??
:rolleyes:

grig_jr
15th October 2004, 10:58
@oaspetele : "PM" ?!?!? m-ai pierdut in ceata. stiu-stiu, off-topic, nu te supara pe mine,... da' oameni suntem :> si cred ca deja sti ca nu ma pot abtine :) - aa, PM inseana cumva private message? crede-ma am incercat, telefoane, mailuri - i mean - si mai private decat astea nu cred ca era decat sa ma duc sa ii bat la usa :P. aici unde vede toata lumea, poate se simte :>>>

so,... se pare ca marea disputa este button - raikkonen. cei care au votat pt alonso (mai multi decat cei care au votat pt button) se pare ca nu prea stiu sau vor sa iti sustina votul. asa ca button castiga in fata lui alonso (cel putin la noi pe forum) datorita galagiei sustinatorilor.

o alta problema este, se pare, influenta masinii asupra voturilor voarstre. adica intrebarea s-ar traduce: "cine va avea masina cea mai buna ca atunci cand schumi se retrage sa castige campionatul?" si coco zicea ca cel care va fi la ferrari in acel moment va fi. interesant pt ca acea persoane poate ca nici nu este in optiunile poll-ului :)). eu sincer sper ca la ferrari sa vina kimi si alono sau macar unul dintre ei. nici badoer nu ar fi o optiune proasta. sper sa nu incerce sa faca o miscare din aia de senzatie si sa aduca pe cineva din afara f1 (stiti la cine ma refer). si pt button mi-as dori si as fi bucuros sa ia un campionat, DAR NU LA WILLIAMS !! oriunde altundeva, desi saracu exact acolo vrea sa mearga !

sa speram ca pana va pleca schumi vor fi cel putin 2 echipe (daca nu 3,4) cu masini de acelasi nivel si sa vedem lupte intre 3-4-5 piloti pt campionat pana la finalul sezonului :>

RedBaron
15th October 2004, 16:56
Badoer... Badoer nu a primit sansa la Ferrari in momentul in care s-a accidentat Schumi. De ce oare? Avea toate atuurile, cunostea echipa, doar e pilot de teste de cand lumea, cunostea deci monopostul, are experienta in F1, e si italian pe deasupra... Si totusi Ferrari l-au convocat pe Mika Salo.
Cred ca Badoer e scos din carti...

uti2102
15th October 2004, 17:28
Jaques Villeneuve !!! /hello Singurul capabil sa-l invinga pe Schumi. Shi care, de altfel, a facut-o.....

cocomic
15th October 2004, 17:29
[...]sa ma duc sa ii bat la usa[...]


ce sa imi bati?... am vreo 2-3 care ma enerveaza :D



[...]interesant pt ca acea persoane poate ca nici nu este in optiunile poll-ului[...]

exact motivul pentru care nu am votat... in momentul in care voi sti componenta echipei ferrari dupa retragerea lui schum, o voi face... dintre pilotii actuali, stofa de campion mondial au, in opinia mea, raikkonen, alonso si button... monty nu are nici macar stofa de costum :drak:

___________________________________
p.s. semnatura valabila pana in 20.X.2004

grig_jr
17th October 2004, 15:00
monty are stofa de culegator de cafea!!! sau coca ca doara e columbian !!! :>

@coco: ce zici daca o sa il ia ferrari pe kimi? o sa avem sanse sa tzinem de titlu :>

si ar mai fi o intrebare interesanta: ce functie o sa ia schumi la ferrari dupa retragere?

Ayrton
19th October 2004, 09:40
Eu cred ca Monty, dar imi place si de Button, asa ca nu conteaza, unul din ei. Mai merge si Kimmi, altul nu.

cocomic
19th October 2004, 16:42
ce functie o sa ia schumi la ferrari dupa retragere?

sincer, nu cred ca-l vor lua pilot de teste :D... probabil ceva legat de imagine... sau responsabil, consultant... trei din una... sau una din trei... :cool:

kimi sau oricare ar fi, va avea in spate o echipa de profesionisti... sper sa n-o ia iar pe tarla dupa plecarea lui schuey... cu roti pierdute... si cu faze de genul alesi la boxe : :headbang:

grig_jr
19th October 2004, 17:27
lol, coco,.. ma gandeam ca o sa fie ceva de genu director sportiv sau cum zici tu, ceva de imagine,... da' is convins ca o sa fie in boxe la fiecare cursa.

Sasuke Uchiha
23rd October 2004, 17:23
KImi sau Montoya.... :D

arnie
23rd October 2004, 21:32
kimi
sa nu uitam ca anu asta a fost singurul care la invins pe schumi pe pista si cu o masina vai de capul ei, si tocmai unde?
la spa - circuitul pilotilor

ADY19
30th October 2004, 12:41
Pana la urma se pare ca e vorba de Kimi si cred ca este adevarat. Cu Button vom vedea ce va face anul viitor....un an pe marigine ar putea sa-l "strice" rau de tot. Kimi e cea mai viabila optiune

OwenSkeet
30th October 2004, 21:55
F.ALONSO dupa pararea mea este unul dintre cei mai buni piloti din Lume..deci el va fi urmasul..:D

ADY19
30th October 2004, 22:17
Imi pare rau sa-ti distrug visul...insa Kimi e mult peste Alonso. Dupa ce se va retrage Schumi Kimi v-a castiga campionatul mondial cel putin 2 ani la rand

arnie
31st October 2004, 09:34
daca kimi va avea o masina care sa se ridice la nivelul ferari atunci e posibil sa-l invinga pe schumi inainte de a se retrage! sa nu uitam 2003

fia
31st October 2004, 10:08
sa nu uitam 2003Ce sa ne aducem aminte din 2003?
Ca MS a castigat 6 curse din 16 iar KR una? La fel ca si in 2004?
Numai printr-un concurs de imprejurari KR a ajuns sa aiba sanse la titlu in 2003.... Nu erau echipele (in spetza Ferrari) obisnuite cu noul sistem de punctare (10,8,6... in loc de 10,6,4..)

ADY19
31st October 2004, 13:14
Fia....multi oameni tind sa uite acest lucru....si fac din tantar ..armasar:D

grig_jr
31st October 2004, 13:32
noul sistem sucks !!! (10,8,6,...)

fia
1st November 2004, 09:58
Fia....multi oameni tind sa uite acest lucru....si fac din tantar ..armasar:DPai vezi ca te contrazici: mai devreme dadeai in sus si in jos cu Kimi care va castiga 2 CM la rand... acum zici ca am dreptate, si eu am zis ca dupa mine Kimi e un pilot amarat care abia a castigat o cursa in 2003 si una in 2004....

In concluzie ce vrei sa zici? Sau te iei dupa cum bate vantul?

grig_jr
1st November 2004, 17:18
o sa va placa poza asta !. eu cred ca o sa mi-o pun pe desktop. cu titlul necesar, bineinteles

grig_jr
1st November 2004, 17:28
stati calmi , there's more

grig_jr
1st November 2004, 17:30
end of story
words are useless

bapsy
1st November 2004, 17:52
grig, nu am eu atatea poze cu JV, cate ai tu :D eu cred ca esti obsedat de el si nu vrei sa recunosti :D ...

PS: mersi oricum pt poze, le-am pus la colectie :ok:

grig_jr
1st November 2004, 18:03
daca m-as sti in flash (ca stiti voi cine) faceam ceva mai dragutz. ma gandeam sa incep un thread: "jurnalul lui JV" cu post zilnic, da' or sa sara toti pe mine, or sa-mi stearga posturi etc :)

ADY19
1st November 2004, 20:37
Pai vezi ca te contrazici: mai devreme dadeai in sus si in jos cu Kimi care va castiga 2 CM la rand... acum zici ca am dreptate, si eu am zis ca dupa mine Kimi e un pilot amarat care abia a castigat o cursa in 2003 si una in 2004....

In concluzie ce vrei sa zici? Sau te iei dupa cum bate vantul?


Nu ma contrazic deloc. Kimi va face aceasta performanta. Are talent si daca o sa aiba o masina competitva va reusi. Insa se face din armasar din faptul ca Kimi a fost numai la 2 puncte in urma lui Schumi la sfarsitul capmionatului trecut. Acest rezultat a fost datorita unei conjuncturi favorabile(sistemult de punctare). Kimi a fost constant si asta e o calitate. Eu nu te-am aprobat pentru faptul ca ai zis ca Kimi este un pilot amarat, ci pentru faptul ca Kimi a castigat doar o cursa. Daca nu castigi cursele nu inseamna ca nu esti bun ca pilot.

oaspetele
1st November 2004, 23:22
grig, stai linistit, ca de jurnal nu se va atinge nimeni !!

FcPoliFan
18th November 2004, 00:29
As vrea Alonso.

viorel 31
18th November 2004, 09:08
Am votat Rubens Barichelo, dar eu cred ca va castiga Schumi in continuare pana se va plictisii concurenta. :degete:
Aici intervin niste variabile, nu stiu inca cine va pilota pt Ferrari :drak: dupa pensionarea germanului, este important, pt ca inlocuitorul se va inscrie automat in cursa de castigare a titlului mondial :ok:

grig_jr
18th November 2004, 09:13
se pare ca multa lume e de parere ca urmatorul castigator dupa schumi va fi inlocuitorul lui la ferrari ! acum, care sunt sansele ca acesta sa si fie in lista de mai sus?

v-as mai putea intreba ceva: inlocuitorul lui schumi va fi cineva care e deja in f1 sau un nume nou, surpriza?

viorel 31
18th November 2004, 09:37
Se fac speculatii pe aceasta tema, din 2007 echipa de piloti a lui Ferrari ar putea fi: Fernando Alonso si....surpriza campionul din MotoGP Valentino Rossi

Profetu
10th January 2005, 14:38
Button cred ca va fi urmasul lui Schumi la coroana de campion mondial.

grig_jr
10th January 2005, 14:53
in ce an?

fia
10th January 2005, 15:03
in anul cand nu va mai fi Schumi si Button va fi la Ferrari , iar pilotul al doilea de la Ferrari va fi cineva mult mai slab decat Button, deci probabil niciodata.

grig_jr
10th January 2005, 15:27
eu am mai zis-o. campion va fi cine vine in locu lu' schumi. oricum e unul din cei 3 piloti care au iesit si in pollu nostru.
deci se pare ca pana la urma aceasta intrebare o va rezolva managementul echipei ferrari, nu ?

Profetu
10th January 2005, 15:44
in anul cand nu va mai fi Schumi si Button va fi la Ferrari , iar pilotul al doilea de la Ferrari va fi cineva mult mai slab decat Button, deci probabil niciodata.

... iar ai gresit !!!

Button e peste Barrichelo, Raikkonen si Alonso la un loc !!!

Marquise MGP
10th January 2005, 17:56
eu am incredere ca raikkonen e destul de bun incat sal bata kiar si pe shumi daca va avea o masina cat de cat performanta(macar sal tina pana la finalul curselor nu ca anul trecut).ar fi interesant sal vad pe rossi in F1 da cred ca 4 roti sunt prea mult pentru el,insa ar fi o lovitura de imagine grozava.

Profetu
10th January 2005, 18:05
Faza cu Rossi e numai o stire de ziar. N-are Rossi nici o treaba cu F1.

Iar despre Raikkonen pot sa spun numai ca se aseamna foarte mult cu Hakkinen, nu inteleg cum reconciliezi apoi "imaginatia" latina a brazilienilor cu "intrasigenta" inghetata a finlandezilor.

Marquise MGP
10th January 2005, 18:53
pai hakinen a luat doua titluri .dece nar faceo si kimi?ca doar e singuru care a sperat la titlu in era schumacher(acu 2 ani dacati mai amintesti)

Profetu
10th January 2005, 18:59
Imi amintesc ... dar de atunci a intrat in "derapaj" ... acum mai e si Montoya, iar Button are ambitii mari. Om trai s-om vedea !!!

Marquise MGP
10th January 2005, 19:06
kiar vroiam sa zic ca lati uitat pe montoya care are talent cu caru da e cam inconstant(eu dupa ce lam vazut in formula3000 as fi pariat co sa iasa campion in F1).

ambitii au toti cei tineri din F1 da tre sa aiba si stofa de campion.

Marquise MGP
10th January 2005, 19:08
la faza cu "derapaju" nui asa de simplu.mai degraba au "derapat" motoarele mercedes decat kimi.

oaspetele
10th January 2005, 23:27
... iar ai gresit !!!

Button e peste Barrichelo, Raikkonen si Alonso la un loc !!!

domnu Profetu, ii fii vazand tu ceva, dar cred ca e putin fortata afirmatia ta.
ca un usor contraargument, nu ramane decat sa ne amintim faptul ca d-l buttonu a fost pus de catev aori (de putine, ce-i drept) in inferioritate numerica, ca sa zic asa, de nabadaiosul coleg japonez al lui.
si Sato este inca departe de pozitia de campion...........

Profetu
10th January 2005, 23:33
Stimat oaspete ... nu uita ca titlul de campion se "revendica" de catre fiecare pilot, echipele nu mai pot manifesta influente ... iar Sato va fi de baza anu asta ...

oaspetele
11th January 2005, 12:16
te-as ruga sa traduci acum................am inteles si n-am prea inteles.

la urma urmei, nu vad ce legatura are afirmatia ta cu comparatia celor 3 tineri piloti cu button.

Profetu
11th January 2005, 16:11
domnu Profetu, ii fii vazand tu ceva, dar cred ca e putin fortata afirmatia ta.
ca un usor contraargument, nu ramane decat sa ne amintim faptul ca d-l buttonu a fost pus de catev aori (de putine, ce-i drept) in inferioritate numerica, ca sa zic asa, de nabadaiosul coleg japonez al lui.
si Sato este inca departe de pozitia de campion...........

Ce treaba are Sato cu incercarea lu Button de a castiga Campionatu la piloti ?

Mi-am exprimat apoi si opinia ca Sato promite fapte mari sezonul asta ...

grig_jr
11th January 2005, 16:27
sato e praf in ochi
ca montoya
galagie multa
fapte mai putine
sato tot confirma de cateva sezoane incoace

Profetu
11th January 2005, 16:29
Tu consideri rezultatele obtinute de Sato cu BAR inferioare celor ale lu Montoya cu Williams ?

Esti in offside ...

grig_jr
11th January 2005, 17:18
nu era vorba de rezultate.... era vorba de cata galagie au facut amandoi in declaratii si presa si ce varza au fost pana acuma in f1. sato cred ca a avut un poll si in rest zeci de motoare puscate. bine, poti zice ca nu e vina pilotului, dar cu aceeasi masina si motor button termina curse si strangea puncte. uita-te in 2004 din cate puncte au facut BAR-ul cate a facut button si cate sato

de montoya imi e frica anu asta. cred ca s-a mai calmat si ma gandesc ca o sa faca treaba la mclaren (daca o sa aiba cu ce - masina)

sato in schimb,.... il vad la fel,.. motoare expolodate,.. declaratii ca el o sa rupa tot etc.... greseste bar-ul cu el,.. dar honda vrea pilot nipon in f1. e singurl motiv pt care sato are volan la ora asta

Ayrton
11th January 2005, 18:23
de montoya imi e frica anu asta

Sa te auda Dumnezeu!
Ca stii cum e: de ce ti-e frica, d-aia nu scapi!

grig_jr
11th January 2005, 18:28
bine, e clar ca schumi o sa ia campionatu, da' mi-ar place sa-l ia cu suspans :p

fia
11th January 2005, 18:36
Adica sa fie cu doar 2-3 etape inainte :D

grig_jr
11th January 2005, 18:40
cam cu 2. ca daca ramane pe ultima cursa o sa ma kak pe mine de frica si nervi si injuraturi etc etc !

desdemona
12th January 2005, 04:18
Sa te auda Dumnezeu!
Ca stii cum e: de ce ti-e frica, d-aia nu scapi!
Sa te auda si pe tine Dumnezeu :ok:

oaspetele
12th January 2005, 15:51
profetule, am facut comparatie din aproape-n aproape.
daca pana si Sato "l-a numarat" pe buton, atunci dara-mi-te Kimi sau Alonso, care-l bat pe nipon cu cureaua de la ceas !!

cat despre anul viitor, eu unul ma tem de fiabilitatea Ferrari-urilor !!!!!!

da da , nu va radeti !!
se zvoneste ca Ferrari e cea mai fiabila masina pe o etapa, dar putin fiabila pe doua...........

Marquise MGP
12th January 2005, 16:02
ce bine ar fi :D ca mam saturat de culoarea rosie la final :D poate vad si eu asa cum imi place : "in ceata" adica(gri sau argintiu cum vreti sai spuneti)...:D

sau anuntat pana la urma ekipele pt sezonu asta?.

grig_jr
12th January 2005, 16:18
eu nu m-am saturat de "rosu" pt ca e meritul celui mai bun sa castige.
de ce sa castige altii daca "rosu" e cel mai bun? asta nu vi s-ar parea nedrept
munca, fratilor, munca,...

oaspetele
12th January 2005, 16:38
adevarul e ca si daca ar rezista o etapa din doua, inseamna ca ar castiga juma de curse, deci tot nu va putea fi detronat !!

:evil:

Marquise MGP
15th January 2005, 20:25
nu fisigur de asta mestere.de obicei constanta face diferenta,cu alte cuvinte fiabilitatea pilotilor.
sper ca intrun final sa se faca diferenta intre capacitatile pilotilor si nu cele ale masinilor.

jos dictatura !!!:drak:

oaspetele
16th January 2005, 22:46
fiabilitatea pilotilor ??
hmm, cred ca Schumi nu e printre ultimii la acest 'controversat' capitol.
cat despre diferentieri, F1 este clar o intrecere a marcilor auto si abia apoi a pilotilor.
:ok:

grig_jr
17th January 2005, 00:03
mi se pare ca in ulitma vreme este o intrecere ferrari - restu lumii. ma mir cum de inca is astia "on top"
asta e,.. cine e serios si isi vede de treaba merita sa culeaga "laurii" :p
forza ferrari !

Marquise MGP
17th January 2005, 00:05
da,ai dreptate,la drq ! :headbang:
oare e vrun capitol la care shumi asta sa nu fie bun ? :headbang:
poate-poate se va intampla vro minune si nul mai vad pe primul loc anul asta :drak:

jos dictatura!!!

Mihai
17th January 2005, 01:01
Cred ca sunt destule capitole: Tenis, curlling, box, ping-pong SIGUR nu fotbal!
Oricum sunt sigur ca si anul asta tot pe primul loc o sa fie!

longdrong
20th January 2005, 11:28
Feenando Alonso :ok:

ADelPiero
20th January 2005, 14:32
sunt singurul care crede in R.SCHUMACHER :cool:

Marquise MGP
20th January 2005, 20:24
cu siguranta.
ralf nu ar fi ajuns niciodata in f1 daca nu era michael, kiar daca acum arata ca ar avea ceva valoare el a fost mereu impins dela spate de fracsu.

jos dictatura !!!

grig_jr
20th January 2005, 20:43
in lume sunt sute de piloti talentati
nu toti vor in f1
unii vor si ajung pt ca is buni. altii ajung pt ca se stiu invarti. si asta e o chestie. esti bun sa te invarti si destul de bun sa te bage in seama
poate esti super bun si nu a auzit nimeni de tine. nu ai intrare. ce folos?
ralf e bun. poate ajungea si de capu lui. numele de familie a fost un ajutor,.. poate i-a fost mai lesne asa,.. dar poate ajungea oricum pilot de f1 si daca frate-su nu era. nu ai de unde sti. oricum,.. daca nu era ceva de capu lui putea sa fie si fratele lu bernie,. nu?

Marquise MGP
20th January 2005, 20:59
nui kiar asa.
daca nu era michael eu fac pariu ca lui ralf nici macar nui trecea prin cap sa se implice in f1.lucrurile astea sunt psihologice si destul de des intalnite ("da ce eu is mai prost ca fratemiu"). in f1 sunt putini piloti care ajung doar datorita talentului lor, in general nu te prea baga lumea in seama daca nu vii cu un sponsor puternic (adica cu bani la greu) , in cazut lui ralf imaginea lui fracsu cantereste in f1 cat 10 sponsori.

grig_jr
20th January 2005, 23:09
tata fratilor schumi a lucrat zeci de ani la un cartodrom. amandoi au cursele in sange. daca ralf era singur la parinti, tot pilot se facea. acuma daca ar fi ajuns sau nu in f1 depinde de cat de bun era si cum se stia invarti
cum a ajuns schumi in f1??? luat parte la programul mercedes si cand mercedes a venit cu motoare pt sauber au vrut un pilot german. s-au uitat pe lista care este primu neamtz din programul lor. si au ales un tanar care promitea. atat a fost la inceput: tanar si ambitios. si uite !:P
daca era ralf fratele mai mare poate erau invers rolurile. si schumi ar fi ajuns mai tarziu in f1 (pe numele lu frate-so - ai zice tu) si ar fi facut tot ce a facut pana acuma, dar cu 5 ani intarziere,.. sau ma rog :P

vezi: asa se bat campii :p

Marquise MGP
21st January 2005, 00:23
vezi ca stii sa filozofezi...:D

stiam ca shumi a facut ceva carting(de fapt ceva mai mult) la viata lui si ca a fost si mecanic , ralf cea facut inainte, nu prea se ajunge asa de usor in f1 cum a facuto el. si mai stiu un lucru - ca vreau "jos dictatura" :D
nici tu macar nu crezi ca ralf ar fi ajuns in f1 daca fracsu nu era mare campion . :D

Robokapp
6th March 2005, 08:41
care a votat cu baumgartner ba???

Sorin Blaj
7th March 2005, 14:06
Intrebarea nu este cine la votat pe Baumgartner, ci de ce a fost nominalizat ca posibil castigator?
In conditiile in care evolua la cea mai slaba echipa si nu a aratat nimic timp de un an. Spre deosebire de Webber, de exemplu, care a debutat tot la Minardi si care a ajuns acum la Williams BMW, dupa ce a trecut doi ani si pe la Jaguar.

piranha
10th March 2005, 13:36
cum a ajuns schumi in f1??? luat parte la programul mercedes si cand mercedes a venit cu motoare pt sauber au vrut un pilot german. s-au uitat pe lista care este primu neamtz din programul lor. si au ales un tanar care promitea. atat a fost la inceput: tanar si ambitios. si uite !:P

vezi: asa se bat campii :p

Atunci cum se explica faptul ca MS a debutat in F1 la Jordan in 1991, iar Mercedes s-a intors in F1 oficial in 1994 cu Sauber (sau daca vrei 1993, sub numele Ilmor) ? MS nu a pilotat pt Mertzan decat in campionatul mondial de sport-prototipuri.

Si ma rog ce avetz voi cu Zoli ? E un baiat de mare angajament... :)

cu_grig_nu_pot
10th March 2005, 14:34
cu grig_jr apar cu un mesaj pus diseara la 8,.... nu pot posta,.. oi fi banat si nu am aflat

asa e, ai dreptate, piranha. in f1 a inceput la jordan. dar stiam eu ceva,.. schumi a mers pt sauber cu mercedes, dar nu in f1 :P in f3000.
a sarit la jordan in mijlocul sezonului cand au ramas fara un pilot

tzinem eu minte niste imagini cu schumi tanar la sauber-mercedes,.... dracu o mai tzinut minte ca nu erau din f1 :D

piranha
10th March 2005, 15:33
Te-au banat astia ca ai postat informatii inexacte :)

MS n-a dat prin F3000. Cu Mertzan a mers la Le Mans si in CM al Sport-Prototipurilor.

cu_grig_nu_pot
10th March 2005, 15:55
http://www.atlasf1.com/news/2004/features/drivers/mschumacher.html

ca de obicei, adevarul e pe la mijloc. dar la Sauber-Mercedes a fost. dar uite:


cum a ajuns schumi in f1??? luat parte la programul mercedes si cand mercedes a venit cu motoare pt sauber au vrut un pilot german. s-au uitat pe lista care este primu neamtz din programul lor. si au ales un tanar care promitea. atat a fost la inceput: tanar si ambitios. si uite !nu am zis ca mercedes era in f1. doar ca prin ei a ajuns in f1. s-a facut remarcat la ei si l-a luat Eddie :P m-am scos. ai sarit degeaba pe mine ca mercedes a venit in f1 doar in 93 sau 93 :D

piranha
11th March 2005, 10:45
:ok: Deh, cine nu-si doreste sa ajunga la Zaibăr-Mercedes ? http://www.autoshow.ro/forum/images/smilies/external/drink.gif

Lordul
5th October 2009, 22:24
And the answer is KIMI RAIKKONEN

Sorin Blaj
6th October 2009, 12:02
Raspunsul a fost Fernando Alonso.

Lordul
6th October 2009, 20:13
da mea culpa , ma gandeam la primul campion mondial dupa retragerea lui Schumacher