PDA

View Full Version : Etapa 16: Ceahlaul PN – Unirea Urziceni 2-3



delaparis
1st December 2009, 21:46
Discutii inainte si dupa meci

Uimirea
1st December 2009, 22:55
2 scurt....

TeBat
1st December 2009, 23:26
2 solist:D

Stefan_Cel_Mare
2nd December 2009, 09:16
aproape imposibil 1x...

Ferko
2nd December 2009, 10:16
Merge si Dan Petrescu la meci ? Sau pleaca din tara (99%) ?
Despre meci ? Nimic : 0-0.

Leo
2nd December 2009, 11:18
Ceahlaul o echipa tanara, foarte labila si fara noroc. Din pacate 2.

stiintacv
2nd December 2009, 18:16
2 solist.

Hingherul
2nd December 2009, 19:24
mizeriile iau cafteala.
2

rraa
3rd December 2009, 23:01
ce mizerii mah??/sunt copiii la inceput de drum....de ai lupta si nu cat lupta ei.....abia atunci ai putea comenta.....e plina lumea de parveniti....

Denis
4th December 2009, 13:10
Antrenament cu public pentru Campionii Romaniei.

delaparis
4th December 2009, 15:49
O sa fie egal, Petrescu baga echipa a doua ... daca e istet

Ulysses
4th December 2009, 16:13
E cel mai istet:cool:
2 solist

Q-Djyni
4th December 2009, 16:15
Succes Unirea.

J.Bond
4th December 2009, 17:13
Bate Unirea la 2 goluri diferenta.:ok:

six
4th December 2009, 18:44
1 :P:D:yes::great::ras-plans::dance::cry::happy:groggy:

alinsorin
4th December 2009, 22:22
bunii arbitrii astia straini........ cei mai buni.

Hingherul
4th December 2009, 22:31
nu numai ca i-au batut dar le-au dat si sperante pe care apoi au urinat :D
bravo unirea ;)

TeBat
4th December 2009, 22:34
Bravo Unirea,totusi au dat si nemtenii doua goluri....

Nightwish
4th December 2009, 23:12
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=29834&autoplay=1
Jenant penalty-ul primit de Unirea ... Sa-i mai aud pe dezavantajatii de serviciu, tanti Mimi si nea Bursucul ca se mai plang de arbitraj dupa asemenea faza :rosu:

Denis
4th December 2009, 23:35
N-a fost tocmai o plimbare prin parc asa cum credeam.

Cipri
4th December 2009, 23:38
Nemtenii au fost clar dezavantajati de arbitru la acel ,,11 m" . Nici vorba ...
Oricum , dupa parerea mea Ceahlaul plateste tribut faptului ca in trecut erau in fruntea clasamentului ........ blaturilor :D

valitudor
5th December 2009, 00:51
Plateste tribut? Tu crezi ca aici e loc de sentimentalisme? Nu, nu e nimic personal aici, doar biznis

Rossi
5th December 2009, 05:38
Cum o avea tupeu sa tipe taranul ala infect de Petrescu cand vine vorba de arbitraj ?!
A furat 3 puncte cu un penalty inventat in min 85 ... si impotriva cui ? a ultimei clasate ... ceahlaul
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=29834&autoplay=1

Duba
5th December 2009, 08:28
N-am vazut meciul, deci nu ma pot pronunta asupra arbitrajului sau a evolutiei echipelor. Am vazut, totusi, pe site-ul GSP, faza din care s-a dictat penalty si cred ca pt. oricine a fost f. clar ca arbitrul grec a gresit. Involuntar sau nu, asta numai el stie.

Potaile nu trebuie sa se lamenteze si sa schelalaie atata, pt. ca nu mai putin de etapa trecuta, arbitrul Draganescu le-a facilitat obtinerea celor 3 puncte. Lovitura libera din care Niculescu a inscris, in loc de lovitura libera pentru Alba Iulia si trecerea cu vederea in min. 19 a unui fault de rosu a lui Torje.

Celso
5th December 2009, 09:38
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=29834&autoplay=1
Jenant penalty-ul primit de Unirea ... Sa-i mai aud pe dezavantajatii de serviciu, tanti Mimi si nea Bursucul ca se mai plang de arbitraj dupa asemenea faza :rosu:

Ceahlaul a jucat excelent, au avut si 2 bare ..se vede mana lui Multescu:ok:

imi pare rau ca cei de la Urziceni nu recunosc si atunci cand sunt avantajati:rosu:nu meritau aceasta victorie

Duba@ aici nu vbeam de Dinamo ...ramai ontopic sau taci

vlad1607
5th December 2009, 09:47
mai pleaca busucul isteric din tara dupa ce a primit cadou de la atbitru victoria de la Piatra Neamt ???
acuma e f multumit probabil...

Ferko
5th December 2009, 10:15
Cand se greseste impotriva lui Petrescu e scandal mare, cand se greseste pentru el atunci totul e bine. Asa a castigat si campionatul. Echipa de prefacuti cu antrenor smiorcait si isteric.

Ferko
5th December 2009, 10:32
nu numai ca i-au batut dar le-au dat si sperante pe care apoi au urinat :D
bravo unirea ;)Bravo ! Un adevarat gulac asa gandeste.

Leo
5th December 2009, 10:40
Numai asa , cu un penalty inventat putea urziceniul sa castige. Unde mai pui ca Ceahlaul a avut si 2 bari.
RUSINE MM, RUSINE DP, RUSINE URZICENI.

Denis
5th December 2009, 11:35
App leo, pluralul cuvantului "bara" este "bare".:D


Si va rog frumos sa nu cumva sa ziceti ca a fost blat.:cry: Toate echipele din campionat au beneficiat la un moment dat de ajutorul neintentionat al arbitrului, iar acum cand a fost sa fie pentru Urziceni, gata, sariti cu gura. Rusine sa-i fie arbitrului, sau in cel mai rau caz al jucatorilor, care nu au fost in stare sa castige linistitor, si nu a lui MM sau Dan Petrescu.

Nefiind vorba de blat, si nici arbitrul sa arbitreze moaca in favoarea Urziceniului, a fost pur si simplu o eroare de arbitru printre foarte multe altele care s-au intamplat in fiecare sezon.

Aurel.D
5th December 2009, 15:16
daca bursucul ar fi un gentleman ar recunoaste ca a castigat printr-un penalty inexistent...

Nico21
5th December 2009, 15:28
daca bursucul ar fi un gentleman ar recunoaste ca a castigat printr-un penalty inexistent...



Spurcat gentleman si baba cu 3 coaie...

Marius
5th December 2009, 15:55
ce adunatura de frustrati s-a format pe thd asta... abia asteptau micutii un moment de asta sa-si verse laturile la adresa unui profesionist cum e Dan Petrescu :)

rraa
5th December 2009, 17:09
a castigat unirea aiurea.....ca nu trebuia sa primeasca penalty...da nah...asta e....pacat...ca ceahlau avea nevoie de puncte si au luat bataie pe nedrept....offf....arbitrii lu peste.....macar de s-ar fi uitat sa vada ca a dat penalty aiurea....

rraa
5th December 2009, 18:01
urzicenilor...sa faceti in meciul de miercuri ce-au facut ce i de la ceahlaul...sau asa sa patiti si voi...sa vedeti cum e......

Uimirea
5th December 2009, 18:31
App leo, pluralul cuvantului "bara" este "bare".:D


Si va rog frumos sa nu cumva sa ziceti ca a fost blat.:cry: Toate echipele din campionat au beneficiat la un moment dat de ajutorul neintentionat al arbitrului, iar acum cand a fost sa fie pentru Urziceni, gata, sariti cu gura. Rusine sa-i fie arbitrului, sau in cel mai rau caz al jucatorilor, care nu au fost in stare sa castige linistitor, si nu a lui MM sau Dan Petrescu.

Nefiind vorba de blat, si nici arbitrul sa arbitreze moaca in favoarea Urziceniului, a fost pur si simplu o eroare de arbitru printre foarte multe altele care s-au intamplat in fiecare sezon.
Corect......Oricum au ajuns sa strige hotii......hotii.:lol:

six
5th December 2009, 19:28
shi io cred ca nu a fost penalty :rolleyes: vina apartine hellasului shi nicidecum a urzicilor,parerea mea :no:

Rossi
5th December 2009, 19:44
Potaile nu trebuie sa se lamenteze si sa schelalaie atata, pt. ca nu mai putin de etapa trecuta, arbitrul Draganescu le-a facilitat obtinerea celor 3 puncte. Lovitura libera din care Niculescu a inscris, in loc de lovitura libera pentru Alba Iulia si trecerea cu vederea in min. 19 a unui fault de rosu a lui Torje.

bah [editat] , taci dreaq din gura ... rosu la torje ?!
[editat]

Novac
5th December 2009, 19:48
:ok: A fost penalty!:yes:



PS. N-am vazut nici macr secvente din meci : ) ) ) )

Uimirea
5th December 2009, 22:14
:ok: A fost penalty!:yes:



PS. N-am vazut nici macr secvente din meci : ) ) ) )

Clar,ca lumina zilei:happy:happy......oricum mortul de la groapa nu se-ntoarce

Nightwish
5th December 2009, 23:27
Clar,ca lumina zilei:happy:happy......oricum mortul de la groapa nu se-ntoarce

Nu, nu se intoarce... Insa cand se greseste in defavoarea Urziceniului merge tanti Mitza la jesepe iar Danutz pleaca din fotbalul romanesc... Parca asta e reteta, nu? :rolleyes:

JJ
5th December 2009, 23:50
Ai naibii hoti astia din Urziceni, eram pe primul loc acum daca nu furau in meciul asta... :D

Uimirea
6th December 2009, 00:55
Nu, nu se intoarce... Insa cand se greseste in defavoarea Urziceniului merge tanti Mitza la jesepe iar Danutz pleaca din fotbalul romanesc... Parca asta e reteta, nu? :rolleyes:

Voi vorbiti ?Mi-ar fi rusine sa deschid gura.......:rosu::rosu:....adevarul ca Muresan al vostru este fata mare:happy:happy

valitudor
6th December 2009, 06:38
Uimirea, eu cred ca tu ai o problema de perceptie...
Nightwish nu vorbeste de un top al "furturilor" (cine a furat mai mult, cine cumpara mai mult arbitri etc), ci de consecventa si bun simt in aprecierea "erorilor" (cu sau fara ghilimele)

Adica tu ai voie sa strigi in gua mare ca X sau Y castiga prin metode obscure, dar atunci cand tu esti acuzat de aceleasi manevre, aduci in discutie virginitatea lui Muresan. Parca esti un politician slab care se adreseaza electoratului tinta (Hinghi, spre exemplu :D)
Daca asta e tot ce ai de spus, e cam slabut...

rraa
8th December 2009, 20:27
daaaaa....perfect ai dreptate...asa e...nu e a lor....da Mihai Stoica a fost orbit....pentru cateva minute si a spus....ca urziceni-ul chiar merira penalty.....pai ce vrea sa arate ca ei chiar meritau victoria?!?!?!?macar sa recunoasca...in fine faptuyl e consumat...da tare-s curioasa ce fac maine......poate face ce a facut ceahlaul....sa vada cum e .....sau se simt....si asa au ajuns aici p[rintr un autogol nu k sunt ei formidabili....

rraa
8th December 2009, 20:35
eu am fost la meci si s-a vazut clar,da unirea e varza......castiga pe spatele altora......oricum o iau maine-n freza....ca prea au ajuns sus....degeaba.......peste 3-4 ani o sa ajunga in locul ceahlaului......

VLAD86
8th December 2009, 20:59
Ceahlaul e o echipa de divizia B...si intr-acolo se indreapta...cu egalul cu Unirea sau fara egalul asta...in schimb Unirea (fara folcloriste) ma face mandru ca sunt roman! Hai Unirea maine seara!