PDA

View Full Version : Etapa 16: FC Vaslui – Otelul Galati 1-1



delaparis
1st December 2009, 21:43
Discutii inainte si dupa meci

Stefan_Cel_Mare
2nd December 2009, 09:08
Discutii inainte si dupa meci

ar fi fost mai interesant sa zici si tu cand va fi meciul ,unde va fi transmis...

sper sa bata Vasluiul !

Zauri
2nd December 2009, 09:33
Ce te impiedica sa vii la meci ?

bada_otelul
2nd December 2009, 09:41
Cu Baotic in poarta si Dorinel pe banca 2 solist:D

Leo
2nd December 2009, 11:21
1 solist.

Denis
2nd December 2009, 17:17
Cu Baotic in poarta si Dorinel pe banca 2 solist:D

no comment.:cry:


O sa ne jucam dea Tom si Jerry cu astia. Noi vom fi Tom si ei Jerry.:)

stiintacv
2nd December 2009, 18:12
1 solist

Stefan_Cel_Mare
3rd December 2009, 08:20
Ce te impiedica sa vii la meci ?

sa stii ca acesta nu e singurul site de sport pe care il citesc si de unde aflu stiri despre FC Vaslui,dar cred ca era mai ok daca scria mai mult...
de obicei nu vin la meciuri pt ca nu sunt in Vaslui,dar cred ca duminica am sa vin pt ca ajung prin Vaslui...

Fortza Vaslui!

Tyler Durden
3rd December 2009, 13:59
Urmeaza seria de 8 esecuri...asa ca votez 2. :D

Marius
3rd December 2009, 14:22
:cry: asa e

Stefan_Cel_Mare
3rd December 2009, 14:34
Urmeaza seria de 8 esecuri...asa ca votez 2. :D

ar fi clasic pt FC Vaslui o serie de vreo 8 meciuri fara victorie...

Marius
3rd December 2009, 14:37
si ar fi normal pentru maestrul laca :)

Q-Djyni
3rd December 2009, 14:39
Cred ca se va termina egal.Un derby intre moldoveni.Unii sunt in forma,ceilalti au probleme interne,dar ambitie.

rober7
3rd December 2009, 14:54
daca otelul nu sta la cutie castigam lejer.....oricum cele 3 puncte raman la vaslui,sper....--->wesley http://www.youtube.com/watch?v=w8sg9Ptp-ww

TeBat
3rd December 2009, 21:44
1...cred

Dregan
3rd December 2009, 22:40
Duminica, 06.12.2009, ora 16.00, GSP TV

Denis
4th December 2009, 13:17
Vlad, nu stii cand revine Antal?:(

Duba
5th December 2009, 08:36
Nu cred ca Otelul, in acest moment, ii poate face fata Vasluiului. Totusi, s-au mai vazut surprize chiar si atunci cand diferenta de valoare era clar in favoarea uneia dintre echipe.

delaoltenia
5th December 2009, 12:33
Vasluienii sunt pe val,joaca si pe propriul teren,nu cred ca Otelul le poate pune probleme...1 solist.

z.alex
5th December 2009, 16:35
Meci de 1x, dar inclin mai mult spre 1.

Denis
6th December 2009, 10:36
Si parca vad ca batem la scor la Vaslui :cry: :P:P

I know, keep dreaming Denis.:D

Denis
6th December 2009, 16:05
0-1! Bravo Sarghi, frumos gol.:)

BBB
6th December 2009, 16:08
3-1 se termina

codrind
6th December 2009, 17:55
3-1 se termina

DOAR daca stiuletoiu ar fi umblat la fluieras...

S-a terminat 1-1 iar echipa din catun revine cu picioarele pe pamant... s-au terminat arbitrii vasali...

FELICITARI OTELULUI!!

Denis
6th December 2009, 17:57
3-1 se termina

Pe-aproape.:D



De mentinut revenirea frumoasa a lui Antal, dupa mai bine de o luna de repaus. Abea astept sa-l vad in etapa urmatoare.:)

Duba
6th December 2009, 18:15
Gloaba de Lacatus isi revine la normal. Cu o echipa cu atatea valori sa nu castigi in fata uneia care are reale probleme de lor, inseamna ca esti praf ca antrenor. Sper, insa, ca etapa viitoare sa castige sau macar sa nu piarda in gropa cu gloabe din Stefan cel Mare.

YoNuTzz
6th December 2009, 18:16
nu ma asteptam la acest rezultat

rober7
6th December 2009, 18:17
DOAR daca stiuletoiu ar fi umblat la fluieras...

S-a terminat 1-1 iar echipa din catun revine cu picioarele pe pamant... s-au terminat arbitrii vasali...

FELICITARI OTELULUI!!



e bine totusi ca exista un lucru pe lumea asta care iti provoaca si tie o mica bucurie.....se pare ca paranoia e la loc de cinste in targul iesilor.....vasluiul o sa termine si anul asta in primele 5,poate castiga cupa romaniei,pentru ca are echipa....in iarna o sa vina si ceva intariri,poate si un antrenor,dar tu?canci jucatori,canci echipa,canci fotbal.....pacat ca otelul nu joaca asa meci de meci,pacat pentru ei....ar fi mult mai sus in clasament,dar aproape sigur etapa viitoare nu va mai exista determinarea de azi........nu am fost nici pro nici contra lacatus,dar nu e antrenor...el face schimbari dupa minutul 75 in conditia in care joci acasa si ai nevoie de victorie....are pe banca un super jucator de banda nici nu-l baga.....sper sa aduca porumboiu si un antrenor la echipa asta

delaparis
6th December 2009, 18:18
Felicitari Otelul

codrind
6th December 2009, 18:27
e bine totusi ca exista un lucru pe lumea asta care iti provoaca si tie o mica bucurie.....se pare ca paranoia e la loc de cinste in targul iesilor.....

CICA acest 1-1 tine de paranoia??? ce cuvant !!! ce gandire!! ce OM!!

S-a scris destul despre "AJUTORUL" primit, de la arbitri, de echipa lui stiuleoiu... iar elocventa este dubla din EUROPA-LIGUE... acolo canci arbitri... canci calificare...

rober7
6th December 2009, 19:04
CICA acest 1-1 tine de paranoia??? ce cuvant !!! ce gandire!! ce OM!!

S-a scris destul despre "AJUTORUL" primit, de la arbitri, de echipa lui stiuleoiu... iar elocventa este dubla din EUROPA-LIGUE... acolo canci arbitri... canci calificare...

ma refeream ca bati campii in legatura cu arbitrajele pro vaslui,nu de rezultat,dar e greu sa fii concentrat in punctul tau maxim de excitatie oferit de semi-esecul vasluiului.....a fost de curand un articol in care era prezentat faptul ca vasluiul a fost favorizat de 3 ori si dezavantajat tot de 3 ori(campionatul acesta)....tu cand vorbesti de europa league trebuie sa iei o piatra in gura.....echipa ta o sa ajunga acolo,cand o sa ajung eu presedinte......mai bine te-ai uita la echipa pe care o sustii,sa vezi ce joaca sau ce nu joaca...dc nu iesi inainte jocurilor si spui ca vasluiul o sa piarda sau nu bate?vitejii de dupa razboi nu au valoare....timp de 6 etape unde ai fost?invidia care zace in tine se vede de la o posta, orice spui e subiectiv...

codrind
6th December 2009, 19:29
....tu cand vorbesti de europa league trebuie sa iei o piatra in gura.....echipa ta o sa ajunga acolo,cand o sa ajung eu presedinte.........

PAI acolo e VALOAREA... RESTUL E PE bani... daca NU AI VALOARE in campionat (decat cu fluierasii sau la masa verde) rezulta NON-VALOARE IN Europa...

rober7
6th December 2009, 19:53
PAI acolo e VALOAREA... RESTUL E PE bani... daca NU AI VALOARE in campionat (decat cu fluierasii sau la masa verde) rezulta NON-VALOARE IN Europa...


pai daca ne luam dupa rezultatele echipelor romanesti de anul asta din europa league=ca toate au ajuns acolo facand aranjamente in campionat?nu prea cred...... asa e,in europa arati daca esti sau nu bun,dar la ce adversar am avut noi:headbang:....de aek nu ar fi trecut nici una dintre echipele noastre din europa league,drept dovada rezultatele obtinute in toamna asta....fiecare e liber sa creada ce vrea,dar ce spui tu e prea mult.....cumperi un arbitru,un meci,dar sa ajungi in europa cumparand un campionat intreg,fara sa te prinda nimeni deja e domeniul sf-ului....daca vasluiul ar proceda cum spui tu,ar iesi si ar spune cei care au trecut pe aici si nu au plecat in conditii chiar bune:dorinel,marius stan si mai sunt destui care ar putea sa spuna,da domnule cand eram la vaslui aveam spatele asigurat cu arbitri etc etc...dc nu o spune nimeni?dorinel nu cred ca ar ezita o secunda la ce a patit cu porumboi...dar ce sa spui cand nu ai ce.......in cazul pitesti daca ai urmarit,cu siguranta ai vazut aparea de un arbitraj contra vaslui,intr-un meci la vaslui cu fc arges meci castigat de arges in min 90 din penalty....asta cu arbitrajul pro vaslui nu o mai crede nimeni

razwan_vs
6th December 2009, 23:34
joc prost=puncte pierdute :(

Stefan_Cel_Mare
7th December 2009, 08:52
joc prost ,pana la urma cred ca putem sa ne multumim cu 1 punct dupa cum a fost jocul...

vad ca este un copchil din iasi care vorbeste de europa league...prietene ,uita-te si la celelalte echipe care au participat in europa league ,asta e valoarea campionatului ... dar cred ca plangeai cand aveam noi rezultate pozitive in europa league...

bada_otelul
7th December 2009, 16:05
Rezultat echitabil per total, insa ambele echipe ar fi putut castiga fie la bara lui Costin (trasa la indigo dupa golul lui Labukas din meciul cu Vasluiul de acum 2 ani jumate) fie cand Otelul a scpapat pe contra 3 contra 2,dar Ontal a gresit pasa :(.

Q-Djyni
7th December 2009, 19:26
Cu acest rezultat,Vaslui a picat pe 5,iar Galati a urcat pe 10.

Denis
7th December 2009, 19:48
Dupa acest rezultat sper ca Vaslui sa urce din nou in lupta pentru titlu iar Otelul sa se apropie cat se poate de mult de obiectiv.

TeBat
8th December 2009, 12:51
se pare ca Vaslui incepe sa schiopateze