PDA

View Full Version : Soava fie-ti mila de noi



ADY19
11th October 2004, 13:18
Soava..acest jucator important pentru nationala nu rateaza nici un meci, nu este accidentat, nu pateste nimic ca sa-l opreasca sa vina la nationala. Nu se mai poate asa.... Nu este cineva sa-l inlocuiasca? :o: Numai prostii face pe teren, faulturi peste faulturi, intrari criminale la minge. E cumva fiul lui Iordanescu de prinde echipa? :jerk:
Si ce e mai grav e faptul ca el considera ca a jucat bine....cica l-au sunat prietenii si l-au felicitat pentru evolutie :o: . Cine sunt acei prieteni? Erau beti cumva? S-au s-or fi uitat alt meci? Cum poate un om sa debiteze asemenea prostii?
Lasa-ne Soava...te rugam..lasa-ne. :rosu:

Catalanul
11th October 2004, 13:30
sa plece iordanescu cu toata satra lui: Soava, Marica, Barcauan si Iencsi :jerk:, ca nu se mai poate... pur si simplu nu se poate :mda: daca vom continua asa ne-o vom lua si de la armenia :rosu:

suporterita
11th October 2004, 13:36
nu te aude Soava si nu cred ca Nevio Scala, antrenorul lui sa-l bage in teren doar ca el a considerat ca a jucat bine la nationala lui Iordanescu-tatal sau de suflet.gsp-ul de azi anunta ca deja este exclus pe viata,din surse federale vorbind si neoficiale.bine ar fii sa fie asa caci eu, numai cind il vad pe teren simt cum imi creste pulsul si nu inteleg cei din familia mea de ce ma agit atit cu fotbalul,pentru ca traiesc viata de suporter la cel mai agitat nivel.Soava este un nimeni in fotbalul romanesc si punct.

ieppy
11th October 2004, 13:42
nu Soava e problema. Si nici ceilalti jucatori. Eu sunt ferm convins ca Soava nu are nici o intentie de a ne crea noua dureri de inima si cap. Problema e Iordanescu. Daca nu ar fi el nu ar fi Soava. Problema peste Iordanescu e Sandu. daca nu ar fi el nu ar fi Puiu. Problema peste Sandu e... Aici e problema.

Maximus
11th October 2004, 13:49
...e, aveti grija atunci ce votati!

minudoru
11th October 2004, 14:05
Soava de ce nu se supara si se retrage!

vasile314tzurka
11th October 2004, 14:16
pentru ca e patriot. de ce s-ar retrage? daca il intrebi pe el nu are ce sa-si reproseze la fel ca generalul crampon.

votati psd ca nu va mai doare capul de nationala.

inter
11th October 2004, 14:17
unde sa se retraga? , ca in Craiova multi il cauta :p ... pt. declaratiile lui!

vasile314tzurka
11th October 2004, 14:22
las ca oltenii se scot intre ei. parca vad "e oltean, deci e baiat bun..."

Vietnam
11th October 2004, 14:39
La Gica Popescu nu a mers! Si Gicuta a facut multe pentru Universitatea si pentru Nationala .... Asa ca Soava nu prea are sanse! SI la cum joaca nu are nici scuze!

minudoru
11th October 2004, 14:44
Soava nici cand era la Craiova nu a fost apreciat pt ca nu a aratat niciodata nimic,macar acolo ceva cat negru sub unghie.

Bancaru
11th October 2004, 14:44
Soava, fie-ti mila de noi!

rasheedkpenny
11th October 2004, 16:06
Soava nici cand era la Craiova nu a fost apreciat pt ca nu a aratat niciodata nimic,macar acolo ceva cat negru sub unghie.

Nici la Rapid nu a aratat prea multe... era Iencsi in spate si se mai scotea asa!

Pacala
11th October 2004, 16:24
la Craiova era rezerva, m-am mirat cand s-a transferat la Rapid si a jucat titular dar mi-am zis ca poate s-a mai maturizat si a crescut in... joc.
Dar nu-l scoateti tap ispasitor pe Soava, oricine ar fi zis prezent daca ar fi fost selectionat , intrebati-l pe puiu de ce e selectionat si pe altii care il sprijina pe puiu
soava e doar un jucator mediocru si atat

Pustoai-k
11th October 2004, 16:26
Mai intai sa plece Ioredanescu .....si dupa o sa vedetzi ca nu o sa mai fie Soava,Barcauan si multi altii..

the_big
11th October 2004, 16:26
Cand era la Rapid acest soava era cel mai slab jucator ,cand s-a transferat am sarit in sus de bucurie credeam ca nu o sa-l mai vad vreodata .....teapa acest aiurit a ajuns titular in nationala ! pacat mare pacat !!!!
afara puiu afara soava !

ADY19
11th October 2004, 16:38
Nu-l scot pe Soava tap ispasitor...insa are o mare vina la faza penalty-ului si in multe alte faze. Nu cred ca intelege cum se joaca fotbal.Ar trebui sa ia o pauza si sa se ocupe de alta meserie....la fotbal cu siguranta nu e bun..:rosu: pentru totdeauna

gigel_bucur
11th October 2004, 18:05
principalul vinovat e "generalul" caşketă, care este. daca iese senator din partea "Pretty Small Dick" nici nu mai scapam de el. Soava fara Iordanescu nu exista, ma indoiesc ca fara el am fi jucat altceva sub indrumarea marelui strateg.

MARCELC
11th October 2004, 20:26
Si Becali vrea sa faca un euro cu el

inter
11th October 2004, 21:27
il dau eu, si-l pensionez pe soava :drak:

Papagilus
12th October 2004, 02:38
Corect. Suna bine: "Dati un leu / Pentru Soava-neu" (un euro totusi pare cam multisor). Cam fortata rima dar este pentru o actiune caritablia si sper sa fie iertata.
Cred ca as mai pune inca doi lei unul pentru puisor si unul pentru sandel (oricum tot sunt ei de doi lei).

MARCELC
12th October 2004, 05:15
Cred ca asta ar fi o alta metoda de a "face bani" pentru conducerea fotbalului din Romania: fiecare ar fi dispus sa dea ceva (2 lei, euro, $) sa scapam de ei si la cati romani s-ar aduna din tara si strainatate poate am reusi sa-i schimbam..?

Denis
14th October 2004, 22:00
sa plece iordanescu cu toata satra lui: Soava, Marica, Barcauan si Iencsi :jerk:, ca nu se mai poate... pur si simplu nu se poate :mda: daca vom continua asa ne-o vom lua si de la armenia :rosu:

yo nu shtiu de ce lai bagat shi pe Barcauan akolo. e baiat bun, nu? E... a avut shi el un meci mai nasol, asta e, dar daca Barcauan nu, atunci cine :mda:.

Adrian
14th October 2004, 22:37
Ma, Soava asta citeste OLS? Ca vad ca ne-a ascultat!

ricky
14th October 2004, 23:12
Pina la urma, consider urit si murdar gestul lui Iordanescu de a-si critica jucatorii !
Nu-mi aduc aminte sa fii intilnit asa ceva, in ultimul timp ! :rosu:

CoolRain
15th October 2004, 11:30
Adevarul e ca nu Soava trebuie scos tap ispasitor. Omul nu a fost rau-intentionat, el a vrut sa joace cat mai bine... Problema e ca jucatorii din nationala si Iordanescu nu mai stiu ce scuze sa gaseasca pt esecuri, le-au epuizat pe cele cu arbitrajele, cu gazonul, cu tricourile ( :mad: ) si au inceput sa-i vaneze pe cei mai slabi dintre ei... De Mutu de ce nu se leaga nimeni? Ce a facut el bun in meciul cu cehii? Dar Marica?
Ce s-ar fi intamplat daca Hagi ar fi fost dat afara de la nationala dupa penalty-ul ratat la Sofia in '93, cand am ratat calificarea datorita lui?
Ar mai fi multe de spus... Nu cred ca Soava merita acest tratament. El a baut o bere gratis si acum plateste in locul altora... :rosu:

vasile314tzurka
15th October 2004, 11:38
desigur nu soava este vinovatul, dar nici noi. "caşchetă" e vinovatul si psd-ul ca-l tine. l-am vazut dimineata zimbind ca o baba si spunind ca o sa vorbeasca el cu jucatorul. mde...

rasheedkpenny
15th October 2004, 11:48
Cred ca as mai pune inca doi lei unul pentru puisor si unul pentru sandel (oricum tot sunt ei de doi lei).

Cred ca l-ai uitat pe Mitica... si el ar trebui schimbat cu doi lei si un "pahar" de cristal...

Despre Soava... au fost si altii de vina, oricum el e tapul ispasitor, cu atat mai mult cu cat a creat penalty-ul cu pricina! Daca e vinovat sau nu... putin conteaza... cineva trebuie sa plateasca! Doar nu era sa plece Puiu! Nu?

CoolRain
15th October 2004, 11:51
Dar de Mircea Sandu ce ziceti? Eu am sentimentul ca Lucescu nu o sa vina la nationala atata timp cat Sandu conduce FRF... Oricum, numirile de selectioneri din ultimi ani parca au fost "traduse": Piturca, Jenei, Boloni,Hagi... Parca e o colectie de antrenori ciudati, incompetenti...

vasile314tzurka
15th October 2004, 12:02
de ce boloni e incompetent? si nici piturca nu era chiar rau, oricum mai bun decit "asea roma". lucescu oricum nu o sa vina din multe alte motive. ce-i trebuie lui balamuc pe bani putini?

CoolRain
15th October 2004, 12:26
Boloni si Jenei erau unelte usor de manuit. Piturca era cu gasca lui cu care isi facea treaba in jurul Nationalei... In jurul postului de selectioner se invart interese din afara fotbalului de ceva timp.