PDA

View Full Version : Craiova in Cupa 2004



Pages : [1] 2

EDMOND_
11th October 2004, 11:50
Se pare ca Badea priveste cu multa seriozitate meciul din Cupa Romaniei , de la Zalau!
Echipa s-a antrenat si duminica ( vreo doua ore ) si jucatorii au avut parte de un antrenament extrem de dur cu care nu prea erau obisnuiti> .. Staicu a scos din buzunar vreo cinci sute de milioane si , pana la urma , deplasarea in Ardeal se va face cu avionul urmand ca de la Cluj jucatorii sa fie preluati de autocar . De asemenea , va fi pentru prima oara cand jucatorii vor face deplasarea imbracati in costumele de prezentare ( sînt bleu, iar pe sacou şi pe cravată este inscripţionată sigla grupării craiovene ).
Una din surprizele pregatite de Badea pentru meciul din Cupa Romaniei este posibilia titularizare a tanarului atacant Ilie Iordache ( unul din jucatorii de baza ai satelitului , in divizia C ). Asta si datorita , probabil , absentei lui Rubinelson de la pregatiri!

inter
11th October 2004, 11:51
trebuie neaparat sa batem!

EDMOND_
11th October 2004, 12:06
Da , dar eu sunt convins ca va fi un meci foarte greu!!! Sunt destul de puternici acasa.... Priveste :
Armatura Zalau - Oasul Negresti : 4 - 0 ( in etapa care a trecut! )
Armatura Zalau - Jiul Petrosani : 2 - 2
CS Deva - Armatura Zalau : 0 - 3
Armatura Zalau - Olimpia SM : 3 - 0

Cum am spus , va fi dificil!

Maximus
11th October 2004, 12:14
De cind nu mai are Craiova meci usor? Si cu iasiul am ajuns sa fie meci greu. Daca sunt fotbalisti de A trebuie sa demonstreze si sa bata fara probleme.

EDMOND_
11th October 2004, 12:23
Valimarine , credeam ca ti-au taiat seicii mana in desertul ala din Egipt, dar se pare ca ai scapat, vad ca inca poti sa scrii!! ...gandeam ca te-ai uitat la vreuna din femeile lor... :rosu:

Pai eu nu ziceam ca nu ne calificam , ci doar ca va fi meci greu... ca vor juca pe viata si pe moarte , alt obiectiv nu au decat eventuala eliminare a unei echipe de divizia A din cupa......in alta ordine de idei...miercuri dimineata voi fi la Sibiu asa ca este foarte probabil sa fiu in tribune la meciul de la Zalau ( ca tot se lauda Mariusmadmax ca au refacut tribunele ).... daca ne calificam o sa cumpar o sticla de palinca de aia de Zalau ..sa o am amintire...
sau iau niste praz la mine..poate or vrea sa facem schimb!
Asa ca se pare ca o sa aveti stiri in timp...real!!

Maximus
11th October 2004, 12:46
M-am uitat si la femei dar n-am avut ce sa vad. Voaluri bine garnisite. In schimb se uitau ei la femeile noastre! Bine c-am plecat inainte de atentat. Am vazut si Egiptul acum gata. Nu ma mai vad aia p'acolo...

Brimi2004
11th October 2004, 15:24
1 - 0 pentru Universitatea. Gol Njock , min 49.

EDMOND_
12th October 2004, 23:04
Cred ca ai ghicit marcatorul.... se pare ca vom juca cam cu aceeasi formatie care a jucat la Brasov ( mai putin Plesan care este suspendat! )..vom incepe probabil cu un singur varf!

inter
12th October 2004, 23:19
varf care va inscrie de 2 ori! :D

ady_azzuro
12th October 2004, 23:27
Ii batem cu 3-0. Goluri NJock, Bundea si Frunza! :yeah:

Maximus
13th October 2004, 11:06
Info primite telefonic de la Edmond de la fata locului:
"Baietii au avut sedinta tehnica in aceasta dimineata. Badea le-a explicat diverse scheme in sala de conferinte a hotelului. La ora 11 au plecat spre statdion, toti fiind imbracati in costumele oficiale"
Va voi tine la curent in masura pozibilitatilor.

Maximus
13th October 2004, 14:01
"Doar 10-12 suporteri la Zalau pentru a incuraja echipa. Stadionul este foarte ostil echipei din Banie. Guso este titular, in locul lui Plesan joaca Vigariu. Gazdele sunt imbracate in rosu! Vedem numai ura in fata ochilor
Craiova a dominat primele 10 minute ale meciului. Frunza a ratat o ocazie monumentala. Gazdele joaca la intimidare, Buhus a fost faultat dur
1-0, Bundea din lovitura libera. Corespondenta de la trimisul nostru special Edmond
Inca 2 mari ocazii ratate de Frunza singur cu portarul!"
De la corespondentul nostru aflat la fata locului - Edmond de Zalau

ady_azzuro
13th October 2004, 15:43
Ii batem cu 3-0. Goluri NJock, Bundea si Frunza! :yeah:
Hai Bundea cu golu ala sa ghicesc pronosticul secolului! :happy

ady_azzuro
13th October 2004, 16:20
S-a terminat 2-0 prin golurile lui NJock si Frunza! steaua si rapid nu s-au calificat. Sper sa nu se califice nici dinamo!
FORZA STIINTA! :yeah:

minudoru
13th October 2004, 16:26
/hello Bravo baieti /hello

cipi13
13th October 2004, 17:30
Era normal....
Acu ce sa zic....ca sa salveze un sezon oarecum compromis Cupa Romaniei ar fi un obiectiv bun..

inter
13th October 2004, 17:47
parca asa mai merge :D:D

ady_azzuro
13th October 2004, 18:38
Eu nu voi fi multumit decat atunci cand cupa va sosi in Banie in luna mai a anului viitor! :yeah:

inter
13th October 2004, 19:01
asa sa fie Adriano!

zolo
13th October 2004, 21:06
eu sper ca acesta sa fie inceputul unui drum lung care sa se termine macar cu o cupa. Hai Stiinta.

EDMOND_
14th October 2004, 05:42
Pana la urma am fost cam 30 de suporteri...acum am ajuns la Craiova, ma duc acasa sa dorm vreo cinci ore....si apoi voi intra si va voi povesti cu lux de amanunte! Important este ca echipa a dorit victoria , a luptat pentru ea si a obtinut-o...!!!
Pana la urma am fost vreo 30 de suporteri ..am avut surpriza sa vina langa noi vreo 15 suporteri ai Craiovei din Zalau.... si am ramas si fara fulare!
Autocarul Universitatii a fost blocat vreo 30 minute de sutele de amatori de autografe... Cum spuneam , va voi povesti mai tarziu ..ca mor de somn!

Adrian
14th October 2004, 17:35
Sper sa jucam cu Dinamo 2. Chiar daca or sa spuna dupa aia cateii ca au jucat rezervele, sunt convins ca or sa joace cu multi jucatori din prima echipa.
De evitat ar fi U Cluj.

Brimi2004
15th October 2004, 22:51
Eu cred ca din toate echipele cu care am putea cadea cel mai greu ar fi cu Gaz Metan Medias. .... dar cred ca putem trece de oricare , as prefera parca UTA sau chiar Braila , chiar daca i+a batut pe Rapid. Se va juca pe teren neutru si nu vor mai avea 15 000 de spectatori in spate , cum a fost cu Rapid!

inter
15th October 2004, 22:53
:D , sa jucam cu oricine ... ii vom spulbera!

EDMOND_
16th October 2004, 07:49
Inter , parca ai fi Azzuro , zau asa....avem inca o echipa cu probleme care nu pot fi rezolvate mai devreme de pauza din iarna... nu vreau sa ne mai inflamam inutil. Daca intra pe teren Craiova - Maxima subscriam si eu la chestia cu spulberatul!!

EDMOND_
18th October 2004, 19:52
Urmatorul joc va fi la Pitesti cu Dinamo 2 , in 27 octombrie.... In acelasi timp Dinamo I va juca la Brasov cu Gaz Metan Medias , un meci extrem de greu... Din pacate exista posibilitatea ca Njock sa nu joace in acest meci... nu cred ca se va putea restabili ... are 30 de copci pe ambele brate...
Insa indiferent de locul ocupat in clasament , Craiova se mobilizeaza tot timpul cand joaca cu Dinamo .. cred ca nici acum nu va fi o exceptie, este o ocazie pentru jucatori sa-si apropie din nou suporterii...

Adrian
18th October 2004, 22:21
Uneori ma gandesc ca suporterii isi iubesc echipa mai mult decat jucatorii. Pai la un meci cu Dinamo (fie ea si Dinamo 2) ar trebui sa muste din ei, alta nu. 12 goluri daca pot sa le dea, atatea sa marcheze...

cipi13
19th October 2004, 11:40
In mod normal ar trebui sa batem.....dar ce este normal la noi ?

Vietnam
21st October 2004, 15:36
Sa pierdem meciurile pe care le consideram cistigate dinainte...asta este normal la noi ..din pacate invers nu se pune problema..., adica sa cistigam meciurile pe care le consideram pierdute dinainte. :headbang:
Unde esti tu iarna sa ne mai primenim si noi echipa!

vlad1607
21st October 2004, 20:06
Se stie se stie Cupa NU ajunge-n Banie :D

Vietnam
22nd October 2004, 09:48
Bai "MORTE" ia de te culca sa te faci mare si voinic ... ca asta singura ta sansa sa razbesti in viata , creierul tau, din pacate pentru noi, daca nu s-a dezvoltat pina acum nici ca mai are sanse. :degete:

Poate iti modifici intr-un tirziu semnatura si scrii corect ceea ce vrei sa scrii!

Deci repet , ca vad ca intelegi mai greu:
Catre VLAD1607

Modifica cuvintul scris gresit din semnatura!!! :rosu:

EDMOND_
24th October 2004, 12:45
O veste buna este ca Njock s-a antrenat fiind apt de joc pentru meciul din cupa. La fel si Bundea! In mod normal ne vom califica mai departe , tinand cont si de forma lui Plesan!

vlad1607
24th October 2004, 12:56
Se stie se stie cupa NU ajunge-n Banie!! :D
FORZA DINAMO 2 ! :D
E foarte trist pt fotbalul romanesc actual ca o echipa ca stiinta e acolo unde e :( !

EDMOND_
24th October 2004, 13:39
Du-te mah si te plimba.... ca nu avem timp de fanteziile tele... sau poate ai confundat forumul! Oricum ia un calmant , paote ai nevoie chiar in dupa amiaza asta....

ady_azzuro
24th October 2004, 23:41
Bai vlade, ai grija sa nu luati prea multe miercuri ca poate te aud pe aici pe forum cum te plangi ca ati ramas fara amandoua echiele in cupa...ce jale! :evil:

Vietnam
26th October 2004, 12:30
Pe Dinamo II o batem, nu cred ca la scor dar invingem. Jucatorii si tehnicienii cred ca constientizeaza ca viitorul lor nu este prea roz daca se uita la pozitia Craiovei in campionat.
Vlad 1607 petru prima data pot sa fiu de acord cu tine. Este pacat ca Craiova este unde este. Sa speram ca nu o spui la misto si ca constientizezi cu adevarat ce insemna aceasta pozitie. Oricum este un pas inainte avand in vedere restul postarilor tale!

cipi13
26th October 2004, 16:08
Batem pe Dinamo II, sa fim seriosi...nu cred ca o sa fie o problema....
Iar Vlad.....zi si mie cine ti-a zis ca nu ajunge cupa in banie?

EDMOND_
26th October 2004, 17:16
Echipa a plecat spre Pitesti , unde va sta la hotelul Yaky... la ultimul antrenament au participat si cei care au fost accidentati... Njock, Plesan si Murgan.. singurul care a lipsit a fost Stoianof , in continuare indisponibil... fiind destul de aproape , la Pitesti vor fi probabil prezenti multi olteni.... mai mult ca sigur voi fi si eu prezent. Daca mai sunt doritori , luati legatura cu mine pe privat, poate ne intalnim!

Brimi2004
26th October 2004, 18:59
Am inteles ca la Dinamo II vor evolua cel putin cinci jucatori din lotul primei echipe...
am vazut ca Borcea a declarat ca spera intr-o finala Dinamo I - Dinamo II .. nu s-a
gandit insa ca exista posibilitatea ca sa nu ramana nici un Dinamo pentru etapa
urmatoare... Gaz Metan este o echipa greu de invins, iar Craiova va trece de
satelitul cainilor.... vorba lui Badea , " nu avem decat doua variante : victoria sau
victoria"!!

Kfty
27th October 2004, 16:42
Am castigat din ce se vede aici in direct. Cu greu si in prelungiri, daca cineva a vazut meciul sa mai dea ceva detalii

rinso
27th October 2004, 16:44
/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello
/OLE/ /OLE/ /OLE/

AM CASTIGAAAAAAAAT!!!in sfarsit

Vietnam
27th October 2004, 17:03
Aia din minutul 75 au jucat in 10 si noi evident ca nu am dat gol in 15 minute. S-au intrat si in reprizele de prelungire, iar Vigariu i-a trimis pe catelusi sa mai bea laptic.
Acum sper sa nu fie morti de oboseala dupa meciul asta si iar sa o furam acasa de la Rapid!!! Asta nu trebuie sa se intimple! Si nu se va intimpla !
Batem pe Rapid! :yeah:

/hello Bravo Craiova ! /hello

Brimi2004
27th October 2004, 20:11
Eu am fost la meci...acum am revenit in Craiova...... Dinamo a jucat ceva mai bine in prima repriza , dar in cea secunda a fost un festival al ratarilor.din partea oltenilor...... Golurile au fost inscrise de fotbalisti din vechea garda....Njock , Lutu , Vigariu ... si uite ca Badea l+a tinut pe Lutu in teren 120 de minute.... Lutu a dat un gol si pasa la golul lui Njock... jucatorii lui Dinamo meritau mult mai multe cartonase..Plesan a fost lovit aproape la fiecare faza.... Cum necum , Badea a reusit sa treaca de doua etape de cupa ducandu-ne spre primavara....

inter
27th October 2004, 21:53
Brimi , dar sa ajungi in prelungiri cu echipa a 2-a a cateilor? nu-mi da sperante pt. viitorul apropiat :headbang: ... sper ca dupa meci , jucatorii nu s-au urcat pe garduri de bucurie :cool:

vlad1607
27th October 2004, 22:15
Eu zic ca acuma petrece cu lautarii (mai ales Lutzu ca a dat si gol)..ce sa-i faci asta e mentalitatea fotbalistului ROMAN in general.:( DIN PACATE :(seara buna

Brimi2004
27th October 2004, 22:24
S-au bucurat pentru victorie si din cate s-a discutat pe acolo au intrat direct in cantonament..... Inter , eu nu stiu de cand nu am mai ajuns in faya asta a cupei..in primavara... asa ca lasa-ma sa ma bucur... Tu ramai trist daca asta vrei...

Vietnam
28th October 2004, 12:49
DIn ce am inteles atacantii nostrii au fost demni urmasi ai lui Mcbreen rataind din orice pozitie. Pina si Njock cand a dat golul mai avea nitel si-l lovea cu mingea in mecla pe portarul catelusilor! A si am avut o aparare demna de filmele cu prosti. In plus se pare ca Guso a avut parte de citeva frumoase bilbe... :mda:
Acum sa visam frumos si sa speram ca batem pe Rapid si Dinamo in campionat! :o:

Brimi2004
28th October 2004, 13:30
Cred ca am gresit..luni va avea loc tragerea la sorti a urmatoarei faze din cupa , cu meciuri tur +retur care se vor disputa pe 10 noiembrie si 01 decembrie... asa ca se vor mai disputa doua meciuri....

Brimi2004
2nd November 2004, 00:54
Cred ca a venit norocul si pe ulita noastra.... Arges.... vreau sa cred ca vom castiga amandoua meciurile!

Vietnam
3rd November 2004, 10:39
Pai si cine crezi ca ne opreste? Daca jucatorii vor putem sa-i batem in ambele meciuri! SI batem si pe Dinamo! :ok:

zolo
3rd November 2004, 14:13
nu ne mai opreste nimeni si vom castiga to pana in finala cand vom intalni cateii si ii vom zdrobi, abia astept

Brimi2004
3rd November 2004, 20:56
Din fericire , Plesan nu a luat decat o etapa suspendare asa ca va fi prezent in ambele meciuri cu FC Arges . daca trecem de argeseni , vom juca in primavara ... conform procedurii vor fi in continuare urne valorice.

gigel_bucur
3rd November 2004, 21:15
si ce mare jucator e Plesan... ca pana acum cu exceptia meciului cu CFR nu a facut nimic!

EDMOND_
3rd November 2004, 21:48
Asa se vede de la tine ! La noi cade lumina altfel si avem o alta perspectiva.

Brimi2004
4th November 2004, 22:52
Intr-un fel imi pare bine ca am cazut cu pitestenii... este aproape si vom merge multi la Pitesti... oricum mult mai multi decat or sa vina ei la Craiova.... plus ca vor veni probabil si suporterii din Bucuresti ... Plesan spunea ca isi doreste un 2-0 in meciul de la Craiova ! Asta imi doresc si eu.

Brimi2004
6th November 2004, 20:36
Se pare ca argesenii si-au revenit .. conduc cu 1-0 pe Rapid , este adevarat un gol norocos , dar cei de la FC Arges dovedesc ca stiu sa lupte. Cred ca vom avea doua meciuri dificile , stiu sa se apere... insa nu cred ca au antidot contra lui Njock !

minudoru
6th November 2004, 23:12
Meciul cu Argesu il televizeaza Oltenia tv. Pt. cine nu sta in Craiova si are parabolica

EDMOND_
9th November 2004, 21:10
Atacantul echipei FC Arges , Bogdan Vrajitoarea a declarat ca echipa din care face parte vine sa joace la victorie , tinand cont de situatia ceva mai speciala in care se afla Craiova si de forma buna prin care trec pitestenii! Meciul va fi maine , la ora 14.00

EDMOND_
10th November 2004, 20:43
Universitatea a invins destul de greu , la limita , 1-0 prin golul inscris de Yeno Bundea. A fost un meci in care oltenii au dominat copios si in care Argesul a avut o singura faza de poarta periculoasa , un sut al lui Vrajitoarea aparat de Guso.Asta in minutul doi. Apoi argesenii s-au aparat cu inversunare mizand pe un 0-0 si nu au mai avut nici un fel de intentii ofensive. Oltenii au avut cateva ocazii foarte mari , la cea a lui Njock Coman aparand senzational. Alte doua ocazii mari au fost ratate de Mircea Ilie in repriza doua cand a intrat in locul lui Borbely. Remarcatii mei sunt Daouda, Moti , Lutu , Plesan. Mie Daouda mi s-a parut cel mai bun de pe teren. Lutu a avut o prestatie buna > publicul nu a fost de acord cu inlocuirea lui in repriza doua si spectatorii l-au fluierat pe Badea. Mai ales ca cel intrat in locul lui , Frunza a fost mult sub nivelul cu care ne-au obisnuit. Probabil insa Badea a gandit ca cei doi "pitici" nu pot juca in acelasi timp ..eu as fi incercat si cred ca echipa ar fi jucat cu mai multa fantezie si ar fi spart mai usor apararea Argesului. Cei mai slabi din echipa noastra au fost , normal , Borbely si Mircea Ilie care au aratat inca odata ca nu au ce cauta in aceasta echipa. Foarte slab si Dobre care a avut cateva esecutii hilare , fiind tinta glumelor spectatorilor de la tribuna doua. Nici Bundea nu putea lua nota de trecere daca nu ar fi fost golul marcat din pasa lui Plesan.
Este de reprosat lui Badea lipsa de curaj in abordarea partidei dupa 1-0 , cand parca l-am vazut pe Rednic in meciul cu Farul. Dupa gol a tinut in permanenta trei fundasi pe linia de centru care au marcat un singur atacant pitestean. Am vazut o faza , la o lovitura de colt in care Daouda a dorit sa mearga in careul advers insa Badea i-a facut semn cu mana sa ramana la centrul terenului , desi acolo mai erau Moti,si Murgan.
Probabil antrenorul nostru si-a facut socoteala ca este mai bun un 1-0 decat un egal.
Cum , necum , in acest moment avem prima sansa. Apreciez ca va fi destul de greu Argesului sa ne dea doua goluri si sa nu primeasca nici unul, mai ales ca va trebui sa atace .

Gonzo
10th November 2004, 21:13
imi place ca de data asta fusasi si tu obiectiv cu jucatorii... care au meritat i-ai laudat, iar care nu, nu... ca ma saturasem sa le tot iei apararea la toti, precum gaina la pui.

EDMOND_
10th November 2004, 21:36
Nu imi aduc aminte sa fi laudat vreodata pe Borbely, Dobre sau Mircea Ilie!!!
Cel putin pe atacantii aia ii vreau cat mai repede stersi din lista jucatorilor care reprezinta Universitatea. Terenul a fost destul de greu (ud) si posibil de asta sa nu-i fi mers jocul lui Frunza. Plesan a fost lovit aproape la fiecare atac al nostru si 99% arbitrul ne-a refuzat un unsprezece metri in prima repriza , la o patrundere a lui Lutu, cand un pitestean i-a "luat" piciorul de sprijin. Lutu a mai avut o faza foarte frumoasa care s-a incheiat cu un sut la "paianjen " de la vreo 25 de metri , dar Coman a scos greu in afara terenului de joc.
Nu m-as supara daca am incheia la fel si meciul cu Dinamo. Au fost in jur de 7000 de spectatori.

Maximus
10th November 2004, 22:03
La fel dar cu 30.000 de oameni in tribune!

Gonzo
10th November 2004, 22:09
Valimarine daca le platesti tu biletul probabil vor veni 30.000 altfel nu cred.

Maximus
10th November 2004, 22:11
Vin, Gonzo, daca e un pret decent. E vorba de dinamo ce naiba...

Gonzo
10th November 2004, 22:20
nu sunt sigur ca ma intelesasi, mai citeste o data mesajul meu.

EDMOND_
27th November 2004, 17:30
Sa revenim la cupa! Probabil asa vom salva ceva din sezonul asta! Avem prima sansa, pentru ca ne putem califica si la 2-1 pentru FC Arges.
Pe teren insa rezultatul va fi 1-1!
Reintra Marius Iordache si Moti!

Ne vedem la Pitesti! Cine mai vine, ca e 1 decembrie si nu se lucreaza , nici nu se fac cursuri probabil!? Scrieti aici parerea voastra despre meciul de cupa, cu echipa din Trivale!

corinutza_88
27th November 2004, 17:35
moti nu avea doua etape de suspendare?!
eu zic ca asta este meciul in care se vor spala de pacate toti jucatorii craiovei si vor scoate un rezulatat bun incat sa se califice mai departe!
cred ca o sa scoatem un egal!

EDMOND_
27th November 2004, 18:48
Asa este, m-a luat valul..asta insemna ca iar il vad pe Murgan in aparare.... ma apuca ameteala cand il vad cum intra la minge, o fi un jucator promitator, dar nu e locul lui in aparare. Sau poate joaca iar Feleaga.. , sper sa joace si Lutu, ca ii prieste stadionul ala. In meciul cu Dinamo II a dat un gol, dar si o pasa de gol. daca ii iese jocul promit sa-l aduc din nou pe forum!

Zapada
27th November 2004, 19:01
va reusi Craiova sa se califice in cupa dupa acel 1-0 de acasa cu Pitestiu?
probabil ca da daca da un gol ca la 0-0 e greu de mers

ago
27th November 2004, 20:00
Revin si aici dupa o mai lunga peroioada de absenta. La Pitesti ne va fi greu si cred intr-o calificare daca dam gol primii. Ai nostri se pierd in momente de entuziasm ale adversarilor. Am luat de multe ori 2-3 goluri in intervale scurte de timp. Trebuie sa dam gol primii !!!! :ok:

EDMOND_
27th November 2004, 22:30
Bine ai revenit, ago! Am vazut meciurile lui FC Arges, acasa cu Alba Iulia si astazi la Dinamo. O calificare este perfect posibila , nu cred ca vom primi doua goluri si noi sa nu marcam. Sunt foarte slabi in aparare si nici atacul nu merge. Daca vom juca cu ambitie ne vom califica in semifinale.

ago
28th November 2004, 00:02
Mda... intradevar joaca slabut Pitestiul dar din pacate noi am fost de mai multe ori in masura sa relansam echipe in deriva :mda: Si eu sper la o calificare mai ales ca din retur sa ne putem gandi chiar la finala.Bine ca se termina acum ....

zolo
28th November 2004, 00:21
din pacate sau din fericire ambele echipe au aceeasi " pofta de joc "!!

EDMOND_
29th November 2004, 18:35
Cine credeti ca ne fluiera in meciul de cupa cu FC Arges !??
- Ionica Serea - Nicolae Marodin, Adrian Vidan -....

Simt ca ma enervez deja! Sper ca nu il vom vedea cerandu-si din nou scuze dupa meci!

Pacala
29th November 2004, 18:52
oare delegarea lui serea sa fie recompensa argesenilor pentru blatul cu cainii.?
.....dinamo incearca sa-si aranjeze si adversarii ca sa fie sigura ca ia cupa....


sint convins ca Universitatea Craiova se va califica si va trece peste toate necazurile :ok:

Maximus
30th November 2004, 10:50
Pentru meciul de miine a fost convocat, in premiera pentru acest sezon, atacantul Cristian Ungureanu.

pompieru
30th November 2004, 11:24
mie-mi pare rau ca nu o sa pot sa vin la pitesti la meci... vali, am auzit ca tu mergi acolo? cand, unde, cum? ca tare as tunde-o si eu pana acolo....


si un rezultat de egalitate e bun sau diferenta de un gol cu cel putin unu inscris de ai nostri... cred ca va fi un meci pe cinste si sper sa se califice in continuare.

Maximus
30th November 2004, 11:29
Eu incerc sa ajung, negociez momentan cu nevasta. Daca vin, vin cu masina mea.

six
30th November 2004, 11:32
dat fiind locul din clasament cupa a ramas singurul obiectiv...iar daca scoatem un rezultat bun maine la pitesti putem lua cupa si ajunge in cupele europene mai ales daca jucam cu dinamo in finala ,dinamo care s-ar clasa la sfarsitul campionatului pe unul dintre primele doua locuri si ar participa automat in cupa uefa.
Asadar sunt sanse mari sa evoluam la anul in cupa uefa daca stim sa ne jucam sansele ramase bine.Problema este daca in retur vom mai avea jucatori de valoare,in perioada de iarna se pare ca vor parasi echipa mai multi titulari.
dupa meciul de la galati se pare ca s-a mai detensionat atmosfera si se poarte obtine un rezultat bun la pitesti in conditiile in care vor da totul pe teren,pt ca sunt sigur ca si argeseni vor trage tare sa mearga mai departe

Zapada
30th November 2004, 11:41
Cupa va fi castigata de DINAMO deoarece arbitri sint cu jmenarii mai ales in cupa ca de obicei

Maximus
30th November 2004, 11:45
Zapada, delegarea lui Serea la un meci cu Pitestiul lasa loc la multe interpretari. Eu sper ca noi sa nu le dam ocazia sa ne poate "face", sa jucam bine si sa ne calificam. Este tot ce ne-a mai ramas pentru acest sezon!

pompieru
30th November 2004, 11:47
pai serea daca mai vrea sa treaca prin craiova, ar fi bine sa n-o tifleasca de data asta... ca da nu, nici cu jandarmii nu cred ca mai trece pe langa craiova...

gianni
30th November 2004, 11:48
Cupa va fi castigata de baietii aceia de la SPORTUL !!! Sunt cei mai buni din cei ramasi !!!

Vietnam
30th November 2004, 11:54
Ei asta acum, sa cistige Sportul....lasa Sportul, cistiga Cupa Universitatea Craiova :yeah: ! Ca este singurul obiectiv care ne-a mai ramas.
Din pacate campionatul ne-a scapat printre degete :D E poate la anu' si la multi ani! :evil:

EDMOND_
30th November 2004, 20:31
Cred ca as fi in stare sa fac un pariu... daca se califica FC Arges in semifinalele cupei, va juca in aceasta faza cu Dinamo!
Posibil ca de asta sa fi ajuns si Serea arbitrul jocului de la Pitesti.
Cred insa ca alb-albastri vor pune osul la bataie si vor castiga la Pitesti..au ocazia astfel sa faca uitat un sezon foarte cenusiu .
Revine in aparare Marius Iordache si este posibil un nou debut , Dananae.
Probabil vom incepe si cu Lutu titular , ca s-a odihnit la Galati...

Zapada
1st December 2004, 12:00
Zapada, delegarea lui Serea la un meci cu Pitestiul lasa loc la multe interpretari. Eu sper ca noi sa nu le dam ocazia sa ne poate "face", sa jucam bine si sa ne calificam. Este tot ce ne-a mai ramas pentru acest sezon!


sa nu ma intelegi gresit!
eu vreau sa spun ca Dinamo va castiga cupa indiferent cu cina va juca finala.

U Craiova trebuie sa treaca de Arges si apoi mai are inca mult pina in finala.

Doresc ca U Craiova sa treaca azi de F C Arges si apoi mai vedem!

Vietnam
1st December 2004, 12:33
Dar oare de ce cistiga Dinamo indiferent cu cine joaca? E neam cu PSD-ul sau cum? Lasa-ma domle in pace! In iarna o sa le plece o gramada sa vad cu cine mai joaca Dinamo. Noi stam teoretic mai "bine", pentru ca jucatori mai slabi ca cei pe care-i avem acum nu cred ca sunt sanse sa mai achizitionam,asa ca in cel mai rau caz raminem cu aceeasi echipa. Si cu echipa asta ne-au invins norocos. Asa ca daca jucam in cupe cu ei nu mai au bafta avuta la Craiova.
iar azi ne calificam ! /hello

Pina acum doar National si Sportul ce se mai bat cu toate ca acum este 3-0 pentru National.
La Braila Dinamo si-a atins obiectivul ( este 2-0 pentru ei), Farul are 2-0 deci este ok, iar la Pitesti este inca 1-1 , deci Craiova merge mai departe.
Mai sunt 10 minute de joc!

Zapada
1st December 2004, 14:15
bravo U Craiova pentru calificare!
sper sa se lamureasca si problemele clubului in decembrie si sa vedem o alta U Craiova din retur

Mihai
1st December 2004, 16:04
Bine ca nu s-a calificat Argesu in semifinala!!! Pai mai mult ca sigur picau cu Dinamo si ... mai departe intelegeti si voi :headbang:

EDMOND_
1st December 2004, 17:57
Acum am venit de la Pitesti! Ma bucur pentru calificare! De cand oare nu ne-am mai calificat in faza asta a cupei!? Puteam sa-i batem fara probleme, dar au avut in Coman un adevarat inger pazitor!
La sfarsitul meciului Plesan a venit la galerie si a aruncat tricoul in care a jucat.
Nu stiu de ce, dar cred ca a fost un gest de "la revedere".
Despre meci, mai multe ceva mai tarziu!

six
2nd December 2004, 13:25
am inscris repede prin Bundea care in acest an a inscris goluri doar in meciurile cu fc arges si le-am taiat aripile pitestenilor care si asa erau demoralizati dupa infrangerea clara cu dinamo si demisia lui moldovan chiar inaintea jocului.
am fost la pitesti si pot sa spun ca am jucat mai bine decat in ultima perioada, cu un plesan in revenire de forma(pacat ca s-a terminat turul), dar echipa a ratat mult(de mai multe ori singuri cu portarul coman,care a fost dupa parerea mea si cel mai bun de pe teren-poate vine la craiova din retur :D )
o calificare meritata si sper sa luam cupa anul acesta, singurul adversar cu care nu as vrea sa cadem e faru dar poate pana in retur se vor stinge si ei cum a fost in cazul nationalului

Zebrone
2nd December 2004, 16:40
o sa luam cupa daca se vor face 2-3 transferuri serioase si daca va exista liniste la echipa. cum mi se pare putin probabil sa se intample asta nu cred ca acest trofeu va poposi in Banie; tot ce mai sper e sa nu retrogradam:headbang:
si daca picam cu nationalul crezi ca ii batem? daca da esti foarte optimist :)

Zapada
2nd December 2004, 16:45
o sa luam cupa daca se vor face 2-3 transferuri serioase si daca va exista liniste la echipa. cum mi se pare putin probabil sa se intample asta nu cred ca acest trofeu va poposi in Banie; tot ce mai sper e sa nu retrogradam:headbang:
si daca picam cu nationalul crezi ca ii batem? daca da esti foarte optimist :)


si eu tin cu Craiova dar nu cred ca va lua cupa!
Dinamo va fi avantajata sa ia cupa mai ales ca joaca finala acasa (in bucuresti) iar pina in finala e tare greu

Vietnam
2nd December 2004, 16:53
Ma baieti dar cand a fost usor? Nici pe vremea Craiovei Maxima nu bateam tot timpul! Asta este! Dar datoria noastra este aceea de a avea incredere in antrenor, in jucatori, in echipa! Poate batem , poate nu dar noi suntem obligati sa-i incurajam pe baieti sa lupte in continuare au nevoie de increderea si suportul nostru. Eu zic sa gindim pozitiv si chiar daca pare penibil eu zic ca le dam doua goluri ciinilor si nu luam mai mult de unul. :evil: In finala

Forza Craiova!!! :yeah:

Pacala
2nd December 2004, 18:18
trebuie intarit lotul asa nu mai merge dar cine sa dea banii cand nici nu se stie cine patroneaza clubul deocamadata ......
ori actualii jucatori ai Craiovei n-au demonstrat ca sint fotbalisti decat in repriza a doua cu cfr cluj si in meciurile cu rapidul si brasovul....

cupa putem sa o luam numai daca avem un lot de jucatori ompetitiv si mai ales daca este liniste la echipa

BlueFan
2nd December 2004, 18:29
Cred ca ar trebui adusi inapoi jucatori precum Papura, Gabi Popescu si Sava. Ei sint legati de U Craiova sufleteste si nici nu cred ca ar necesita un efort financiar prea mare. Daca mai vine si un virf bun, cred ca vom avea o echipa competitiva in retur (cu conditia sa nu plece Guso si Njock).

MATRIX98
3rd December 2004, 13:39
Bluefan de acord cu tine, Njock sa plece, eu chiar vreau sa plece, Guso sa ramana, ca el iubeste echipa asta...Njock nu vrea decat sa plece. Se gaseste alt atacant pur-sange, si mai rapid, camerunezul e prea lent(acum sa nu ma acuzati de rasism)

BlueFan
3rd December 2004, 17:27
Este necesar ca Njock sa ramina pina la vara. Sintem intr-o situatie grea in clasament, iar aportul lui la victoriile noastre putine din tur a fost hotaritor. Este lent, dar are gabarit si plasament destul de bun. Nu mai zic de jocul cu capul si de faptul ca pune osul la bataie. Fara indoiala ca sint atacanti mai buni la alte echipe, dar nu cred ca ni-i permitem. Mai degraba ar trebui investit in atacanti considerati acum de mina a doua, dar cu posibilitati de progres (ca de ex. Tanase sau Tanasa de pe la Bacau si Pitesti).

Vietnam
6th December 2004, 11:48
Avem nevoie in primul rand de stabilitate. Dupa aceasta iarna speram ca lucrurile se vor lamuri si totul o sa reintre in normal. Din pacate nu va fi asa. Suntem pe ULTIMUL LOC IN CLASAMENT si nu se stie cine ne conduce clubul (Primaria, Staicu sau cine o mai fi) nu stim cat mai sta Badea antrenor, nu stim ce jucatori mai ramin si ce jucatori vin.
Pina in martie trebuie ca aceste probleme sa fie rezolvate. Altfel adio cupa adio divizia A. :headbang:

Maximus
6th December 2004, 11:59
Cupa a ramas singurul obiectiv fezabil al acestui an. Sper sa avem puterea sa ne tinem de el. Cu parere de rau anunt si alt obiectiv: evitarea retrogradarii. Sper sa ne tinem si de asta...

Zapada
6th December 2004, 13:11
hai sa fim serosi si realisti!
Craiova e cea mai slaba echipa din cele 4 echipe ramase in cursa si nu are sansa sa avanseze in finala, mai ales daca pleaca Plesan si Njock cum se vehiculeaza prin presa de azi!

Vietnam
6th December 2004, 13:14
Maximus...oare Mititelu stia ceva? Ca atunci cand a spus ca obiectivul este evitarea retrogradarii doi ani la rand noi vroiam sa-l punem la zid !!! S-a intors lumea cu fundul in sus ( de la Bombonel ni s-a tras asta).
SI apropo PSD-ul se foloseste de culorile noastre pentru a-si face reclama -alb-albastru! SUnt distrus!!! :headbang:

Maximus
6th December 2004, 14:08
Zapada, nu sunt asa convins ca avem cel mai slab lot. Ca avem cea mai proasta organizare la acest moment, da. Dar daca iei loturile si le compari, Craiova nu merita sa fie acolo unde este. Cu un management bun se pot face multe in aceasta iarna.

Zapada
6th December 2004, 15:31
Zapada, nu sunt asa convins ca avem cel mai slab lot. Ca avem cea mai proasta organizare la acest moment, da. Dar daca iei loturile si le compari, Craiova nu merita sa fie acolo unde este. Cu un management bun se pot face multe in aceasta iarna.


eu ma refeream la cupa
Craiova e mai slaba ca celelalte echipe din cupa care se afla in clasament pe locurile 2, 3 si 4.

cipi13
6th December 2004, 15:58
Am citit toete mesajele....cred.
Nu sunt de acord, in principiu, cu cei care spun ca lotul este slab....sa nu imi spuna mie cineva ca Farul are un lot mai valoros ca al nostru....ca nu cred...
Ce nu am avut anul acesta insa a fost liniste la echipa, fara de care nu poti avea performanta.....
Cit despre cupa....ce sa mai zic....daca se intimpla minunea sa cistigam.....ne facem de ris in cupe...asa ca nici nu stiu daca e bine sa cistigam....
Doar daca pina la anul se clarifica lucrurile la echipa...sponsori, antrenor, conducere etc.....

corinutza_88
6th December 2004, 16:17
sincer mie imi ies peri albi cand vad unde e universitatea in clasament!
mi-e groaza!
nu stiu ce o sa facem in cupa dar pana nu se linistesc apele si nu vom stii cu siguranta cine e la echipa cred ca divizia B ete a noastra!
apropo gica popescu a zis ca asteapta sa fie sunat pentru a ajuta echipa,de ce nu se face asta?! :mda:

bogho
20th December 2004, 15:29
farul - univ. craiova in semifinala.

Zebrone
20th December 2004, 15:35
pai cine sa aiba interes sa salveze stiinta, solomon si staicu? sa fim seriosi daca vroiau asta o faceau demult, nu asteptau ceasul al doispelea! :rosu:

EDMOND_
20th December 2004, 15:44
Bogho, chiar nu stiam ca s-au tras "semifinalele_" .. din punctul meu de vedere este o tragere buna , va fi o semifinala echilibrata , dar avem sansa noastra, mai ales dupa revenirea lui Papura si in perspectiva transferurilor preconizate... s-a stabilit si cand se joaca meciurile ?

ady_azzuro
20th December 2004, 15:47
Meciurile tur vor avea loc pe 9 martie 2005, în timp ce returul se va disputa pe 13 aprilie 2005. Finala Cupei României este programată pe 18 mai 2005.

FORZA STIINTA!!! :yeah:
Trecem de farul la pas! 2-0 in Banie si 1-0 la Constanta! /hello

bogho
20th December 2004, 15:49
exact cum ziceam, in meciul de la constanta de pe 9 martie 2005 castigam sigur. /hello
iar in meciul de la Craiova inca o victorie si va astep in buc. pe 18 mai 2005. :ok:

Maximus
20th December 2004, 15:51
E bine ca primul meci se joaca "afara". Avem sanse reale la finala!

Zapada
20th December 2004, 16:21
dupa cum arata clasamentul azi si dupa problemele loturilor Faru e favorita, dar mai e pina la ora meciurilor si multe se mai pot intimpla!

hai Craiova in finala

ady_azzuro
20th December 2004, 16:41
Poate sa fie faru favorita, dar asta nu ne opreste sa jucam finala si s-o castigam. :)

EDMOND_
21st December 2004, 10:13
Pavel Badea a declarat ieri ca , pana la meciul din cupa, cu farul, Universitatea va avea o cu totul alta "fata" , si ca jucatori si ca pregatire... ca echipa craioveana va privi intr-un mod foarte serios cele doua jocuri din cupa si nu se pune problema ca Farul sa porneasca favorita.
Traditia jocurilor din cupa este in favoarea noastra... probabil Universitatea va face un mic cantonament pe litoral. tinand cont ca intre cele doua meciuri din campionat si cupa cu Farul, la Constanta, nu sunt decat trei zile.

Vietnam
21st December 2004, 19:01
Traditia din pacate la Craiova nu mai este respectata....Conform traditiei noi nu trebuia sa fim pe ultimul loc. Dar asta nu inseamna ca nu le-o tragem constatenilor...pacat de ei, dar trebuie sa luam CUPA! Si asta o sa facem! :yeah:

inter
21st December 2004, 19:16
ce traditie...tre sa bata ! daca nu .. vai si amar de antrenor si jucatori .. nu mai au nici o scuza!

EDMOND_
26th December 2004, 20:27
Traditia din pacate la Craiova nu mai este respectata....Conform traditiei noi nu trebuia sa fim pe ultimul loc. Dar asta nu inseamna ca nu le-o tragem constatenilor...pacat de ei, dar trebuie sa luam CUPA! Si asta o sa facem! :yeah:


Vietnam, am mai terminat in coada clasamentului ( este drept, nu pe ultimul loc ) turul campionatului. Nu are mare relevanta aceasta pozitie tinand cont de aiureala produsa de Rednic la echipa. Important este locul pe care terminam in la sfarsitul campionatului, si sunt convins ca vom termina in prima jumatate. Legat de cupa ca asta este subiectul vor fi doua jocuri stranse si ne vom califica invingand acasa cu 1-0 ( dupa 1- 1 in deplasare, la Constanta!) . Esti multumit sau vrei si autorii golurilor? :drak:

Zapada
26th December 2004, 21:32
sper sa vad o finala Craiova-National mai ales ca primarul oltenilor vrea sa uneasca cele 2 echipe din vara

Vietnam
28th December 2004, 14:55
Multumit multumit! :D Dar fericit voi fi cand Cupa va fi in 2005 in Craiova in vitrina!!!

DoRyN
30th December 2004, 15:49
...mai ales ca primarul oltenilor vrea sa uneasca cele 2 echipe din vara

Sper ca nu crezi crezi asta...

adi_cta
30th December 2004, 16:16
Farul - Universitatea 3 - 0

Marcatori: Gurita, Pascovici si Cristocea.

Sa vad ce mai faceti acasa dupa scorul asta.

Zapada
30th December 2004, 17:07
Adi
punem pariu ca nu va fi 3-0 pentru Faru?

DoRyN
30th December 2004, 18:10
Farul - Universitatea 3 - 0

Marcatori: Gurita, Pascovici si Cristocea.

Sa vad ce mai faceti acasa dupa scorul asta.


Nu stiu cum ar putea sa marcheze Pascovici, pentru ca am inteles ca deja are cateva degeraturi la degetele de la piciorul drept si ar putea pierde pregatirea de iarna.

D10
30th December 2004, 18:58
Farul nu a fost peste noi la meciul direct. E o echipa buna, disciplinata, care atunci s-a aparat excelent. Nu dau pronosticuri, dar atunci am fi putut s-o batem, daca era N'Jock. De ce nu am putea si acum? Acum sunt pe val, dar atunci nici n-au visat la mai mult de un egal la Craiova. E vorba de moral. Daca se remonteaza, batem. Ca doar nu a scazut valoarea asa, deodata.

adi_cta
30th December 2004, 21:16
Adi
punem pariu ca nu va fi 3-0 pentru Faru?

Sa stii ca ma bag.

In ceea ce priveste Pascovici, treaba cu degeraturile cred ca sunt doar niste zvonuri. Treaba de zvonaci.

Zebrone
30th December 2004, 22:17
3-0 pentru faru?? :o:
dar cine va credeti mai, vreo echipa mareata? hai sa fim onesti ati facut si voi un tur de campionat bun si acum vreti trofee?? pacat ca nu exista si la noi trofeul TIM ca era suficient pentru voi :drak:

adi_cta
30th December 2004, 22:31
Macar pretentiile noastre sunt bazate pe ceva, dar voi pe ce baza vreti sa castigati cupa? Sa nu incepi si tu te rog cu traditzia si valoarea lotului.

Blue
31st December 2004, 00:15
adi_cta, este frumos ca tii cu farul dar nu cred sa aveti sanse reale de calificare in finala, pur si simplu Craiova are jucatori mai valorosi si suporteri si ce vrei tu
poti sa aduci ca argument doar locurile celor doua echipe in campionat dar cupa este o alta competitie si sint convins ca in retur Craiova va urca iar Farul va avea o cadere, imi vine sa zambesc cand te vad atat de "razboinic", nici nu e prea frumos in momentul asta cand sintem vanati de vadim si tu incerci sa ne provoci delicat

inter
31st December 2004, 13:52
sarbatori fericite ureazale alor tai dalmatianule!
nici de sarbatori nu te-ai luminat...!

cip_81
31st December 2004, 14:20
Ai dreptate,sarbatori fericite tuturor dinamovistilor si sarbatori nefericite oltenilor (strict fotbalistic).Va urez eliminare fara drept de apel in semifinalele cupei Romaniei (deja ati ajuns prea departe...oricum,e o semifinala mult prea dezechilibrata),retrogradare usoara,fara durere si fara chinuri.

P.S.Pt minimus:nu era nici un pic de jignire in postarea mea...sau e cruda realitatea pt voi?

inter
31st December 2004, 14:24
esti complexat stalinistule ... mars la tine acasa!

Maximus
31st December 2004, 17:17
Ai dreptate,sarbatori fericite tuturor dinamovistilor si sarbatori nefericite oltenilor (strict fotbalistic).Va urez eliminare fara drept de apel in semifinalele cupei Romaniei (deja ati ajuns prea departe...oricum,e o semifinala mult prea dezechilibrata),retrogradare usoara,fara durere si fara chinuri.

P.S.Pt minimus:nu era nici un pic de jignire in postarea mea...sau e cruda realitatea pt voi?

Cip, daca ma apuc si eu acum sa-ti spun cipilica, chihuahua si alte asemenea e jignire sau nu? faptul ca scrii pe forumul unei echipe si-i pocesti numele e jignire.
Stai mumos si vezi-ti de treaba ta pe intern.

Vietnam
4th January 2005, 11:36
Iata-ne si in 2005! La multi Ani copii!!! Sanatate, fericire si CUPA in Banie!!! :yeah:

Mari stiri despre transferurile facute nu avem...dar ramine speranta!!! :D

CIp_81 , sincer omule chiar nu se poate sa avem o discutie normala? Urari ca astea sa le primesti 10 ani de acum incolo doar de la stelisti, rapidisti, etc etc Pentru oameni ca tine care nu pot sa faca "pauza " nici macar de Craciun sau Revelion fac si eu o urare ... imi doresc sa pierdeti la mustata campionatul ( poate sa-l cistige Steaua , Rapidul, Nationalul nu conteaza voi sa fiti spectatori , :D Craiova este prea departe de "obiectivul asta asa ca...) ca de Cupa este sigur ca o sa o pierdeti.Cupa Romaniei va reveni de drept Universitatii Craiova!!! /hello
Pur si simplu o parte din suporterii dinamovisti prezenti pe Forum ( pe onlinesport Ieppy /hello ramine momentan singurul dinamovist cu care se poate discuta atit in gluma cat si serios) nu merita sa aiba o satisfactie din fotbal anul asta.

zolo
13th January 2005, 20:43
cum de nu exista suporteri dinamovisti normali, poate este unul doi dar restul nu exisat decat badarani, se mai mira ca au asa multi dusamnia in orasele in care merg? :headbang:

Vietnam
21st January 2005, 17:30
Dar uite ca dinamovistii au o gramada de bafta. Nationalul este ca si mort ..Oli este la Timisoara Caramarin &Co tot la Timisoara in locul lor a venit un macaronar....Cred ca o sa o sa treaca in pas pe linga National. Au si ciinii bafta lor. Din fericire bafta lor se opreste aici, iar finala o vor pierde in fata noastra. Deci evident Cupa este in Banie!!!! :yeah: Badita, tata daca nu luam Cupa anul asta iti urez sa fii antrenorul secund al lui Rednic la Vaslui! :evil:
Iar daca retrogradam ... de fapt nu mai vreau sa te vad sau sa aud ceva de tine.Niciodata. :mda: ...
:) Dar eu stiu ca vrei si poti sa -i faci pe baieti sa lupte in acest retur atit ptr Cupa cat si pentru campionat. Bafta Badita! :ok:

Banie
12th February 2005, 11:43
poate ne ajuta Dumnezeu si luam cupa

EDMOND_
12th February 2005, 12:18
Daca este sa asteptam de la Dumnezeu.....daca nu ne ajutam singuri, nu avem nici o sansa.

Banie
12th February 2005, 12:27
ar fi cazul sa ne ajutam si noi si sa luam cupa dupa atatia ani de seceta

Leo_
17th February 2005, 12:16
Chiar asa, de cand n-am mai castigat noi cupa? De la meciul cu Bacaul? Parca atunci a dat Craioveanu gol...Oricum eu imi aduc aminte doar esecurile: finala cu Gloria :headbang: (ce meci!!), finala cu Rapid sau cea cu Dinamo...frumos ar fi sa mai castigam si noi...ar salva un sezon gri...cenusiu...

cipi13
19th February 2005, 07:57
Sincer as prefera sa jucam tare in retur si sa terminam cit mai sus....asta imi doresc....
Daca luam si cupa...cu atit mai bine...dar imi doresc sa vad odata echipa cum joaca bine si nu ne mai impiedicam de tot felul de echipe mai slabe....
Plus ca din punctul meu de vedere, cupa nu ar salva sezonul...ar fi doar o slaba compensatie pentru un tur foarte "nereusit"...ca sa spun asa.

Luxen
19th February 2005, 11:28
si eu sper sa jucam tare in retur, dar cred ca si cupa trebuie sa fie un obiectiv important. Asa avem sansa sa mai scoatem si noi capul in Europa.

cipi13
19th February 2005, 12:12
Nu zic in nici un caz ca nu este un obiectiv important cupa....si nici ca nu are importanta...
Dar daca ar fi sa aleg as prefera sa joace bine tot turul....

Rechinul Ucigas
19th February 2005, 16:40
Pai mai bine ati juca bine in retur ca sa scapati de la retrogradare , si oricum daca luati cupa ce sanse aveti voi in uefa ? va spun eu : 0

EDMOND_
19th February 2005, 17:01
Farist, ce tare esti, frate... :)
Pai voi ce sanse aveti mai , adu-mi si mie aminte cand ati facut si voi treaba vreodata prin competitiile europene..
Mai lasa-ma cu povestile ca nu sunt de astazi pe forumul asta..inflorirati ca ghioceii primavara... cat nu mergea echipa nu era picior de constantean pe aici ,pe online, acum ajunserati mari suporteri...stii chestia cu balena in ligheanul cu apa...!?
Ia-o mai usor, ca iarna nu-i ca vara si nici primavara ca toamna si parca vad ca va stingeti si nu mai vedem urma de voi pe aici....
Sa iti spun sincer...incerc sa imi aduc aminte vreun meci memorabil al vostru prin cupele europene si nu reusesc... nici daca ati castigat vreodata cupa sau campionatul.... nici vreo prestatie deosebita a suporterilor.... ia povesteste, poate ma luminezi tu....

Rechinul Ucigas
19th February 2005, 17:33
Pai la ora actuala avem mai multe sanse decat voi ! SI ce tot intrebi daca am luat cupa sau campionatul , pt ca stii raspunsul !
Eu nu inteleg de ce va ofticati , daca o alta echipa din provincie merge bine ! si ce legatura au suporterii farului cu ce zic eu ! Normal ca suporterii nu au avut prestatii deosebite cand echipa se batea pt mentinerea in div A ! Eu ce am zis mai sus , nu am spus ca sa va jicnesc , este doar un sfat ! Sa va ganditi la evitarea retrogradarii si dupa aia la cupa ! Si sa nu imi zici mie ca ati putea sa face-ti o figura frumoasa daca ati juca in uefa cu lotul si in situatia in care sunte-ti acum !
Acum ai inteles ce am vrut sa zic ? AM DREPTATE ?

EDMOND_
19th February 2005, 17:44
Nu ai dreptate, pentru ca nici lotul vostru nu este cine stie ce.... iar echipe care au prins un tur de campionat foarte bun si dupa aia nu au mai mers au fost foarte multe. Gandeste-te doar la Alba Iulia anul trecut...erau la fel de entuziasmati ca voi in acest moment....apoi , in retur.... iar ce doream sa spun e ca si voi sunteti in aceeasi situatie daca ne gandim la o eventuala performanta in cupa UEFA in sezonul care vine...

In ceea ce priveste lotul nostru...sa asteptam ca nu mai este mult, este posibil sa aveti unele surprize...

Rechinul Ucigas
19th February 2005, 17:53
In retur o sa ma conving daca si Farul e ca si celelalte echipe , adica in tur stralucesc si in retur sunt pe la coada campionatului ! DA poate ca lotul nostru nu e cine stie ce , dar e mai bun decat al vostru !
Despre ce surprize vorbesti ?

EDMOND_
19th February 2005, 18:02
Sa asteptam sa inceapa campionatul..vorbim atunci....

Rechinul Ucigas
19th February 2005, 18:09
Abia astept ! ca e mare plictiseala in pauza de campionat , si vb doar din amintiri si visam fiecare la ce e mai bun pt echipa sa !

bogho
23rd February 2005, 11:41
Univ. se va califica in finala unde va castiga cu 3-1. /hello
Am eu asa o presimtire. Sper sa se adevereasca. :ok:
Avand in vedere ca ziua de 9-martie-2005 e si ziua in care voi face 1 sfert de veac, cel mai frumos cadou, ar fi o victorie categorica a echipei craiovene. /hello

zolo
23rd February 2005, 21:34
sa dea dumnezeu ca numai asa poti sa dai de doua ori bere

EDMOND_
23rd February 2005, 23:01
bogho, este clar ca avem sanse mult mai mari decat in urma cu cateva saptamani...au venit jucatori buni care cu fiecare zi care trece isi imbunatatesc relatiile de joc...cred ca in maxim o saptamana vom avea deja unsprezecele standard si ca echipa va practica un joc din ce in ce mai bun.
Pe de alta parte nu mi s-a parut ca Farul ar fi facut meciuri foarte bune in perioada de pregatire... Este posibil ca doua din piesele grele sa nu poata fi folosite la inceputul campionatul... se pare ca este vorba de Pascovici si Liviu Mihai....

roxanne
24th February 2005, 02:49
nu va mai faceti atatea griji.... luam Cupa !!!
(salutare, asta e primul meu post aici) :ok:

EDMOND_
28th February 2005, 18:52
Cum spuneam sansele noastre cresc cu fiecare zi!! Meciurile din semifinale au fost amanate pana pe 13 aprilie ( si ne va califica numarul 13 ..Stepanovici) si pe 4 mai!!!

Zapada
28th February 2005, 18:55
e si mai bine pentru U Craiova ca s-a amanat cupa iar pina atunci probabil ca se asaza si in clasament si va ataca semifinalele cupei cu incredere maxima

litza
1st March 2005, 16:02
Da,este bine,pana atunci se omogenizeaza lotul si se creaza oarece relatii intre jucatori.

TOATA LUMEA STIE CUPA E IN BANIE!!!

EDMOND_
8th March 2005, 19:42
Meciul tur, care urma sa se dispute in data de 13 aprilie a fost reprogramat din nou, asa ca jucam cu Farul in 16 martie, adica peste vreo opt zile. Desi ne-am bucurat initial considerand ca amanarea pana in aprilie va da timp echipei sa consolideze relatiile de joc sunt si acum unele aspecte pozitive pentru noi...

Pascovici si Liviu Mihai au fost accidentati si sunt inca in refacere. Din cate stiu eu nu vor juca in prima etapa, in meciul cu Dinamo. De asemenea , nu vor putea fi folositi nici Senin si Apostol carora le expira suspendarea pe 11 aprilie

litza
8th March 2005, 20:09
Probabil si jucatorii au fost luati prin surprindere.Cred ca aveau si ei un anumit program care s-a cam dat peste cap.

pompieru
9th March 2005, 11:34
adevarul e ca probabil mai aveau nevoie de niste meciuri in picioare ca sa joace mai bine in semifinala... eu cred ca era mai bine pentru noi daca se juca la 13 aprilie si nu acum in martie. lipseste omogenitatea grupului, mai ales cu noii veniti acum care n-au prins decat 2-3 jocuri amicale. una peste alta, sper sa fie in forma fizica maxima, mai ales dupa ce i-a cam strunit bine Badea in pauza competitionala.

EDMOND_
9th March 2005, 12:32
Las ca se joaca returul in aprilie, si un rezultat bun la Constanta saptamana viitoare va face ca meciul al doilea, de la Craiova , sa se dispute cu portile inchise...

EDMOND_
14th March 2005, 12:03
La Craiova nu va juca Dobre (mai bine!) care este suspendat, dar va reintra Daouda. Farul nu il va avea in teren pe Schiopu dar este posibil sa reintre Liviu Mihai. Sper ca formatia care va intra pe teren in meciul de cupa sa arate altfel decat in meciul jucat in prima etapa la Valcea. Avem sansa noastra, iar Badea trebuie sa gaseasca formul de echipa cea mai potrivita.
Doar rezultate bune in meciurile de pe litoral il vor ajuta sa ramana langa echipa.

bogho
14th March 2005, 13:27
Probabil ca nu vim face mare branza in turul de la Constanta, daca intreaga echipa nu se trezestela realitate.
Lipsa lui Dobre s-ar putea sa fie un plus, insa ce ne facem daca Badea continua cu Murgan, Rachita, Stevanovici?

Vietnam
14th March 2005, 13:31
Ce am facut si sambata! Stam in fund si injuram! :mda:

EDMOND_
14th March 2005, 13:37
Nu are cum sa ii foloseasca....reintra Daouda , deci Murgan dispare...probabil Papura va ramane pe linia de fund....deci probabil sare din schema si Rachita....

Vietnam
14th March 2005, 13:42
Ce bine ar fi ... :mda:

bogho
14th March 2005, 14:57
si in locull lui Dobre , Moti?

PS.

Brigada de arbitrii de la meciul sin semifinala e formata din Sorin Corpodean (central), Marcel Savaniu, Ispas Cojocaru (asistenti) - Andrei Ioniţă (rezerva) iar ca observatori vor fi Mircea Dridea si Aron Huzu

EDMOND_
14th March 2005, 15:21
In locul lui Dobre ar trebui sa joace Buhusi, care a facut o partida buna la Valcea ( atat cat a jucat) ...

Vietnam
14th March 2005, 17:35
In locul lui Dobre ar trebui sa joace Buhusi, care a facut o partida buna la Valcea ( atat cat a jucat) ...

Buhusi mereu a avut meciuri bune. Ok, cu unele mici exceptii cand a fost dezastru :D dar marea majoritate a meciurilor a fost foarte activ si util echipei. De aia l-am bagat "titular" in concurs. Badea numai in ciuda mea a bagat in teren jucatori care nu prea se inteleg pe teren :headbang: . In plus nici pe Moti nu l-a bagat...dar deja nu ma mai mira nimic.

EDMOND_
15th March 2005, 10:17
Nu imi aduc aminte de meciuri in care Buhusi sa fi fost "dezastru".... poate a mai gresit cateodata, dar este un jucator cu o buna conditie fizica, sta bine pe picioare si centreaza bine....poate juca si in aparare si la mijlocul terenului...
In rest, se pare ca Badea pregateste unele surprize, in sensul ca va trimite, in sfrsit in teren jucatorii cei mai in forma....
probabil ca Papura va ramane pe linia de fund ....va reintra si Daouda....va sari din schema Lutu (cel putin la inceputul meciului) , va juca titular Schumacher ....va aparea pentru prima data brazilianul Marquinhos... Buhus va fi impins probabil in fata , in linia de mijloc ... cel putin asa se poate intui dupa ultimul antrenament, dar nimeni nu poate sti sigur ce va juca Badea...
Oricum, este aproape sigur , ca in primul meci va juca ceva mai prudent, urmarind mai ales contraatacul....pentru primul meci cu Farul un rezultat acceptabil pleaca de la o infrangere la un gol diferenta...

777
16th March 2005, 10:49
nu vreau sa par cel mai pesimist suporter al craiovei, dar sunt de parere ca badea ar trebui sa bage in teren 9-10 jucatori! deja daca baga 11, valoarea de pe teren a universitatzii, pardon a stiintzei, este prea mare shi se incurca unu pe altu! :D (vezi ultimu meci)
imi pare rau pentru badea, a fost un mare jucator, este unul dintre putzinii care doresc sa ajute craiova (cu fapte, nu cu vorbe), dar ca antrenor mai are de invatzat! nu cred ca in situatzia in care se afla universitatea in momentul de fatza, trebuia sa-l tzina pe motzi pe banca doar ca ii este antipatic?!?!
sper ca azi stiintza sa ne faca mandrii ca suntem olteni!
pe ce post este transmis meciul? (parca e la 17:45)

bogho
16th March 2005, 10:52
pai nu e transmis

EDMOND_
16th March 2005, 11:18
Din pacate nu este trasmis, dar il puteti urmari aici, live..... :ok:

777
16th March 2005, 11:20
cum sa nu transmita mah!? ashtia sunt nebuni??????

Zebrone
16th March 2005, 12:33
Da-i Doamne sa ii batem!

desdemona
16th March 2005, 12:49
Putin mai devreme se plimbau prin Mamaia, prin zona Cleopatra. Asa am racit si eu, cu timpul asta inselator. E soare afara, frumos, primavara.. dar ..
@Edmond, chiar, tu de ce nu ai venit?

777
16th March 2005, 12:56
Saptamana Asta Dumnezeu Trebuie Sa Fie Oltean!

EDMOND_
16th March 2005, 12:59
Eu am avut anumite probleme personale....insa vin sigur sambata..si chiar foarte de dimineata..... sa am timp sa aranjez meciul.... :drak:

PS. Am sa mut ultimile postari pe threadul cu discutii despre meciurile din cupa...sa las aici numai ce trasmitem Live... sa poata fi urmarit usor!

desdemona
16th March 2005, 13:14
Edmond, da' schimba titlurile threadurilor putin, daca tot separasi posturile, sa le deosebim cat de cat in subforum.

EDMOND_
16th March 2005, 13:19
Gata ...le-am unit...acum puteti scrie aici, este un alt titlu.

Fotbalistii constanteni sunt foarte optimisti.... Gurita si Cristocea prevad scoruri incepand de la 3-0....

Peste aprox. o ora vom face, pe threadul unde trasmitem meciul Live o revista a presei constantene, mai ales a celor doua ziare mai importante...
Cuget liber (di cate am inteles ziarul patronului echipei constantene si Telegraf)....

Desdemona, daca vrei poti sa o faci tu.... :ok:

desdemona
16th March 2005, 13:40
Da, Gurita a zis 2-0 (goluri probabil ca alea pe care "le-a dat" in Stefan cel Mare ultima data :D ), Cristocea 3-0 ..
Pai pot s-o fac de acum, oricum eu am citit ziarele de dimineata...

blueheart
16th March 2005, 14:19
Schumacher trebuie sa joace din primul minut, cred ca este singura minte limpede din echipa noastra la mijlocul terenului, acolo unde de fapt se va transa si meciul de astazi...chestia cu fortatul victoriei e relativa, normal ar trebui ca Badea sa-si doreasca cat mai mult, ca daca se multumeste cu putin inca de la inceput atunci o sa iasa nasol...parerea mea..mda

Edmond, faptul ca nu se televizeaza e bine, ca daca iara jucam lamentabil ne vede o tara 'ntreaga...si daca jucam bine, nu o sa ne creada nimeni...sau cine stie ce calcule si-au facut cele 2 cluburi, or pune-o de-un troc:ei cupa , noi campinatul...

EDMOND_
16th March 2005, 14:20
Pai daca poti si vrei, fa-o acolo unde e threadul cu meciul live...
Dam si noi o bere cu prima ocazie..ca vremea vinului fiert s-a cam dus... :)

inter
16th March 2005, 14:47
:D:D brava , desde ... mai prompta decat bogdan_m :P

EDMOND_
16th March 2005, 15:02
Inter, vorbesti doar sa te afli in treaba, cum o faci de multe ori in ultima vreme. Nu avea nici in clin nici in maneca Bogdan cu revista presei... urma sa o fac eu, dar fiindca Desdemona era pe aici , am rugat-o pe ea pentru ca banuiam ca citise ziarele la prima ora.

PS. Revista presei o faceam citind ziarele de pe Internet, lucru pe care il puteai face si tu daca doreai ... daca tot vrei sa scrii pe aici, citeste macar ce s-a postat inainte...am rugat toti utilizatorii sa comenteze aici, threadul ala sa ramana doar pentru transmisia live.

desdemona
16th March 2005, 15:05
@Edmond, pai sambata ar fi o prima ocazie, dar numai cu conditia sa nu iasa Craiova sifonata.
@Inter, mai greu a fost cu site-urile tuturor ziarelor, ca nu merg toate .. le-am pus decat pe care mi-au mers :) Pentru o privire generala e ok, oricum :) Lasa ca si bogdan_m a fost prompt (nu inteleg de ce nu s-a dus de aseara la Royal) si inteleg ca o sa va tina la curent cu meciul... :) Sau nu era el "reporterul" de serviciu?

inter
16th March 2005, 15:26
E nu am nevoie de opiniile tale , eu o felicitam pe desde ... asa ca stai flexat si ocupate de ce vrei tu , ca doar nu e mosia ta aici ... e o sectiune a suporterilor Universitatii Craiva (daca nu stiai) ............ care isi pot exprima liber parerile!

si te rog nu te omora sa-mi dai sfaturi ca n-am nevoie de ele!e mult mai bine sa ne ignoram reciproc ca pana acum ... uita de mine......!

EDMOND_
16th March 2005, 15:37
Pai stiam, doar ca nu te-am vazut intarnd sa iti spui parerile cum o fac altii... intri doar sa mai arunci o vorba "otravita" .... Sa fii sanatos este probleama ta, am sa iti raspund curand pe restricted, sa lamurim problemele....

@ Desde, nu este vorba doar de Bogdan_m , avem trei " reporteri" ..unul va sta in galeria Craiovei, altul ..la tribuna II , si unul la "masa presei".. :D

Din cate stiu eu, in meciul de astazi Universitatea nu va forta foarte mult, va juca mai mult pe contraatac... In cazul in care Farul joaca cu mai multe varfuri probail Papura va juca in aparare...

desdemona
16th March 2005, 15:51
I-auzi, eu nici nu stiu inca daca ma duc :mda:

EDMOND_
16th March 2005, 15:56
Pai tu te pregatesti de meciul Stelei...

I-auzi tactica la Lutu...toti in atac, toti in aparare... :D ..poate il propunem ca antrenor....

Zebrone
16th March 2005, 16:22
Deci in final nu transmite nimeni meciul, nu-i asa? :mda:

pompieru
16th March 2005, 16:27
cam asa e... scartzari rau da-i draq... si eu care abia asteptam sa plec spre casa la 5 fix ca sa ma uit la meci cand ajung acasa.... sper sa am vesti bune in timpu desfasurarii ostilitatilor din orasul de pe malul marii.


hai baietzi spalati rusinea de sambata trecuta...

EDMOND_
16th March 2005, 16:34
Deci in final nu transmite nimeni meciul, nu-i asa? :mda:

Pai noi suntem nimeni, alpi...? :drak:
Televiziunile nu trasmit....

UIte ca e 1-0 pentru National... a trecut deja o jumatate de ora si bancarii au mai avut doua ocazii mari.....

pompieru
16th March 2005, 16:38
esti in fata la tv edmond?

EDMOND_
16th March 2005, 16:44
Nu..sunt la birou..si aici nu prind postul asat care televizeaza partida... cica ar fi doar vreo cinci mii de spectatori...

Mai este o ora pana la meci.... :)

pompieru
16th March 2005, 16:56
Nu..sunt la birou..si aici nu prind postul asat care televizeaza partida... cica ar fi doar vreo cinci mii de spectatori...

Mai este o ora pana la meci.... :)

5000??? de kko... si nu stiu daca fac mai mult de 30 de min din stefan cel mare pana in cotroceni... :)) clasic pt dinamovisti... this is an example on how NOT to do :no: :no:

Che Guevara
16th March 2005, 17:37
Altceva?

Este meciul pe TVR 2 pana la urma sau nu?

La 17:45 a ramas ora de disputare?

SA VINA CUPA IN BANIE!!!!!!!!!!!!!!!

Che Guevara
16th March 2005, 17:52
ceva nou? A inceput meciul?

CoolRain
16th March 2005, 17:57
Nu vine tata... Tot Dinamo o s-o castige tarash-tarash....

blueheart
16th March 2005, 18:02
Asa si trebuie, cu tupeu pe ei...presing pan' la mamele lor...

pompieru
16th March 2005, 18:13
hai pe ei... ca n-au gloante... :D

litza
16th March 2005, 18:14
Hai Plesane,fa ceva!!!!!
Am incredere in tine!!!!!

pompieru
16th March 2005, 18:16
nu e decat dragan virf autentic in teren?

Che Guevara
16th March 2005, 18:16
ceva stiri noi?

bogho
16th March 2005, 18:17
FARUL CONSTANTA - UNIVERSITATEA CRAIOVA (live)
sunt deja 3 topicuri cu numele asta

bogho
16th March 2005, 18:18
FARUL CONSTANTA - UNIVERSITATEA CRAIOVA (live)
sunt deja 3 topicuri cu numele asta

EDMOND_
16th March 2005, 18:19
Va rog sa nu mai faceti comentarii pe threadul acesta. EXista un thread deschis discutiilor acela despre parcursul nostru in cupa.

CoolRain
16th March 2005, 18:19
stai ca-l fac eu repede pe al 4-lea!

litza
16th March 2005, 18:23
Nu vine tata... Tot Dinamo o s-o castige tarash-tarash....
Dinamo va fi eliminata!

pompieru
16th March 2005, 18:26
eu nu mai inteleg cum apar 100 de topicuri cand nu e deschis decat 1?!?! cine poate sa-mi explice?


eu cred ca o lua razna rau de tot asta...

litza
16th March 2005, 18:27
Nici nu mai stiu unde sa scriu

pompieru
16th March 2005, 18:28
Nici nu mai stiu unde sa scriu


baga comentariile aici....

bogho
16th March 2005, 18:30
Sunt 3 topicuri cu acelasi nume:
1.FARUL CONSTANTA - UNIVERSITATEA CRAIOVA (live) deschis de EDMOND_ in forumul Universitatea Craiova
2.FARUL CONSTANTA - UNIVERSITATEA CRAIOVA (live) deschis de pompieru in forumul Universitatea Craiova
3.FARUL CONSTANTA - UNIVERSITATEA CRAIOVA (live) deschis de Che Guevara in forumul Universitatea Craiova

blueheart
16th March 2005, 18:30
eu unul nu pot..poate administratorul sa stie ceva..

pompieru
16th March 2005, 18:36
mda... mai da-l in fasole daca nu vrea sa mearga cum trebuie...


Sunt 3 topicuri cu acelasi nume:
1.FARUL CONSTANTA - UNIVERSITATEA CRAIOVA (live) deschis de EDMOND_ in forumul Universitatea Craiova
2.FARUL CONSTANTA - UNIVERSITATEA CRAIOVA (live) deschis de pompieru in forumul Universitatea Craiova
3.FARUL CONSTANTA - UNIVERSITATEA CRAIOVA (live) deschis de Che Guevara in forumul Universitatea Craiova


stii tu cum sa le sterg pe alea care sunt in plus? in mod normal n-ar trebui sa fie decat cel deschis de edmod...


ia uite aci...
---

40' Rachita a gresit o pasa pentru Papura, Baicu a interceptat si s-a dus spre poarta Craiovei, insa sutul sau a fost respins miraculos de Guso
---

ma dadu' rachita o tifla... bine ca scaparam fara gol.... :headbang:

EDMOND_
16th March 2005, 18:41
Unul dintre cei mai buni a fost Dragan care a alergat foarte mult si le-a scos sufletul aparatorilor constanteni..de aia au si luat doua cartonase galbene... Apararea foarte sigura, mai ales Daouda care a respins aproape tot!

blueheart
16th March 2005, 18:45
Trebuie neaparat sa inscriem, altfel va fi greu de tot..

EDMOND_
16th March 2005, 18:48
Farul este destul de nelinistita. Desi stabilisera ca Pascovici si Liviu Mihai sa nu joace pana sambata, acestia au fost scosi la incalzire!

blueheart
16th March 2005, 18:50
mda..nu-i a buna..

corinutza_88
16th March 2005, 18:51
nu am decat atata de zis:doamne ajuta-ne!!!

litza
16th March 2005, 18:52
Pai ei nu stiu ca joaca cu Craiova?
Astea ne-au cam luat in ras

pompieru
16th March 2005, 18:58
Pai ei nu stiu ca joaca cu Craiova?
Astea ne-au cam luat in ras


PEE EEEEEEEEEEEEIIIIIIIIIIIII !!!! gramada... :D sa scoatem branza din ei...

pompieru
16th March 2005, 19:09
1-0 pentru Farul, Gurita...gresala imensa Rachita.
A intrat Lutu.


nu se poateeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.....



:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

cred ca nu mai prinde echipa dl rachita dupa meciul care l-a avut la valcea si cel de astazi in care incasaram un gol din cauza lui...

blueheart
16th March 2005, 19:13
mare greseala cu Rachita asta..Badea si-o face cu mana lui..

pompieru
16th March 2005, 19:18
----------------
Se pare ca cei 30 de suporteri craioveni nu au incurajat echipa. Inainte de inceperea meciului au folosit o porta voce si au jignit ( se pare ca au si injurat) pe Badea si pe jucatori.
----------------



daca facura asta inseamna ca sunt penali rau de tot si mai bine stateau acasa...

litza
16th March 2005, 19:18
Hai ca eu cred ca vom inscrie
E bun si egalul

litza
16th March 2005, 19:31
Trebuie sa ne consolam si cu acest rezultat.
E de rmontat la Craiova

pompieru
16th March 2005, 19:37
mda... se termina 1-0 pt farul... se putea si mai rau, da' parca era mai bine daca dadeam si-un gol...

bogho
16th March 2005, 19:38
tre' sa batem in campionat si in meciul retur.

blueheart
16th March 2005, 19:40
pai , alta variante eu nu vad..

EDMOND_
16th March 2005, 19:42
Este un rezultat pe care putem sa il intoarcem in retur. EChipa este in crestere evidenta de forma si a facut un joc bun. Din pacate gresala lui Rachita ne-a privat de un rezultat de egalitate. Am avut si ocazii..daca intra macar una...

desdemona
16th March 2005, 22:42
Hai ma ca de jucat au jucat bine.. mai bine decat se astepta Farul, oricum.. Erau convinsi ca o sa-i mature rapid si fara echivoc. E simplu sa arunci cu lejeritate si superioritate un pronostic, mai greu se pare ca e sa te tii de el :D N-au scos decat un 1-0, ceea ce la urma urmei arata ca raportul a fost oarecum echilibrat. Ocaziile fara finalitate nu inseamna totusi nimic..
Zarurile au fost doar amestecate, insa n-au fost aruncate..
Pana una-alta asteptam un joc mai bun sambata. Na, c-am stranutat.. sa va fie cu noroc :ok:

inter
16th March 2005, 22:45
mersi desde, da nu se intrevede ... ca sa ai putin noroc, tre sa fii si "luminat" ... ceea ce in cazul nostru e un vis in momentul de fata!

EDMOND_
16th March 2005, 23:56
O caracterizare a jucatorilor Universitatii facuta de un "neprofesionist" , Bogdan_m , dupa meciul de astazi.

Guso : a somat mult iar cand a fost nevoie de el a inchis bine unghiul (suturile fiind de aproape din unghi). La gol nu ma pot pronunta daca el i-a strigat ceva lui Rachita sau daca trebuia sa iasa pentru ca stateam departe de faza.
Daouda : cel mai bun fundas al nostru azi! Nu-mi aduc aminte sa fi pierdut vreo minge in aparare
Papura : destul de sigur, cu sarcini mult mai defensive decat la alte meciuri
Rachita : nu a gresit mult dar cand a facut-o au fost greseli majore. In prima repriza a avut o pasa catre Papura din margine catre poarta noastra pe care a nimerit-o direct la Baicu, lasandu-l singur cu Guso. La gol nu prea se poate comenta. Un jucator la experienta lui trebuia sa dea in minge. A mai avut si alte mici ezitari.
Bordeianu : A facut faza de aparare fara a iesi in evidenta. In min. 88 a avut sansa golului sutand din 3-4 m lateral in Curca!
Buhusi : a jucat mult mai avansat decat era el obicnuit. Nu a pierdut multe mingii dar nu a reusit sa iasa in evidenta.
Bundea : Mult sub ce a aratat anul trecut. Nu foare slab dar sub ceea ce se cere de la el.
Plesan : A incercat sa faca multe dar nu toate i-au reusit. intra prea determinat in deposedari si este pasibil de cartonas rosu daca va continua in stilul asta. Astazi a scapat doar cu galben.
Schumacher : A inceput foare bine meciul si se prefigureaza a fi "capul limpede" de care avem nevoie. Poate si datorita conditiei fizice in repriza a II-a a fost mai discret
Marquinos : Un mijlocas bun, tehnic dar care se vede ca nu joca de mult in echipa Stiintei. Daca i se vor da mai multe sanse cred ca poate deveni un titular incontestabil.
Dragan : Este, in afara de DAouda care joaca constant bine, jucatorul care mi-a placut cel mai mult azi. S-a luptat cu Lungu si Barbu, desi Barbu este cu un cap mai inalt decat el. A creat panica la multe faze. A avut minim zece plecari periculoase de la limita ofside-ului care se puteau termina cu gol. Din pacate nu a inscis. A fost unul din cei mai faultati jucatori craioveni.
Lutu : S-a incalzit ceva mai greu, gresind cateva mingii in primele 5 minute de cand a intrat, dupa care a cam "rupt" pe partea dreapta a apararii Farului.
Magri : Un jucator opotunist care a avut vreo doua sanse de gol de cand a intrat. In plus s-a luptat si el cu aparatorii adversi
Stevanovici : Foarte departe de ceea ce se astepta de la el. A fost prima schimbare a lui Badea, dar dincolo de faptul ca nu a reusit mare lucru mi s-a parut lipsit de ambitie. Se vede ca este un jucator tehnic dar momentan nu ajuta Craiova cu nimic.

desdemona
17th March 2005, 00:57
Unele ziare din Constanta care au incheiat editia mai tarziu au scris despre meci. Pun doar doua dintre ele, pentru ca nu mai astept sa vad ce da Cugetul. Aia ori n-au terminat ziarul, ori nu e online-ul gata.

Replica de Constanta
http://www.replicaonline.ro/index.php?topgroupid=1&groupid=13

In prima mansa a semifinalei,
Farul a invins Universitatea Craiova
Grigoras : „La Craiova ne asteapta infernul”

Farul Constanta a invins aseara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia Universitatea Craiova, intr-o partida din prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei la fotbal. Desi au declarat ca vor invinge la o diferenta de cel putin 2 goluri, marinarii au castigat la limita, prin golul marcat de Mihai Gurita, in minutul 67, dintr-o centrare venita de la Vasilica Cristocea. Cu toate acestea, jocul lor a fost unul spectaculos, cu multe ocazii pe poarta, in care Cristocea si Gurita au facut legea la mijlocul terenului, trecand cu usurinta de cuplul Plesan-Schumacher. La capitolul cartonase, centralul, Sorin Corpodean i-a sanctionat pe Barbu si Todoran, de la Farul, respectiv, Rachita, Plesan, Claudiu Dragan, ivorianul Daouda si argentinianul Magri. Cele doua echipe se vor intalni sambata, tot pe stadionul Gheorghe Hagi, in etapa a XVII-a a Diviziei A. La sfarsitul partidei, tehnicianul Farului s-a declarat bucuros de victorie, precizand, insa, ca 1-0 este un scor periculos care poate fi intors cu usurinta. „Sunt bucuros, dar nu pe masura pentru ca puteam sa dam mai multe goluri. Rezultatul este unul echitabil, Farul a obtinut o victorie muncita. La Craiova ne asteapta infernul”. De asemenea, Grigoras a precizat ca ii pare rau de situatia in care se afla in acest moment Universitatea Craiova. „Craiova va reveni pentru ca a fost intotdeauna o forta in fotbalul romanesc”. (Angelo PINTILIE)


Ziua de Constanta
http://www.ziua.net/display.php?id=7000&data=2005-03-17

Farul a castigat primul duel cu Universitatea
Craiova batuta peste tot
Oltenii au pierdut cu 0-1, dar Badea ramane pe banca tehnica

Pavel Badea a ratat unul dintre cele doua obicetive pe care i le-a impus patronul Dinel Staicu, desi Univ. Craiova ramane cu sanse in cursa pentru calificarea in finala Cupei Romaniei. Oltenii au pierdut la limita, scor 0-1 (0-0) meciul de la Constanta cu FC Farul, dar Badea este obligat acum sa castige, pe acelasi stadion si in fata aceleiasi echipe, sambata, in etapa a 17-a din Divizia A. "Ma simt cu sabia deasupra capului. Mi s-a impus un rezultat, daca nu demisia. Nu sacrific cupa si campionatul, ambele competitii se inscriu pe aceeasi linie de performanta", a spus Badea, care a adaugat ca rezultatul inregistrat la Constanta da sperante pentru retur. "A fost un meci spectaculos, cu un rezultat care ne da sperante. Va fi un retur de foc, am avut ocazii si noi si cei de la Farul si calificarea se joaca la Craiova", a declarat Badea. "Marinarii" au inceput cu vedetele Pascovici si L. Mihai pe banca de rezerve, insa antrenorul lor, Petre Grigoras, s-a vazut nevoit sa-i arunce in lupta in repriza secunda. Avea sa fie o mutare importanta, pentru ca Farul a reusit sa marcheze in minutul 66, prin Gurita, la o centrare a lui Todoran. Faza a plecat insa de la o greseala a lui Rachita (acelasi jucator a fost depasit total si de argeseni in prima etapa a returului). Farul a avut ocaziile primei reprize, cand Baicu l-a pus de trei ori la incercare pe Guso, o data dupa o gafa uriasa a lui Rachita (pasa gresita spre Papura, interceptata de atacantul constantean). Cl. Dragan l-a testat si el pe G. Curca, in debutul reprizei secunde, dupa care gazdele au dominat pana la final, perioada in care au si marcat. "Sunt bucuros ca am castigat acest meci important si ma bucur ca nu am primit gol. Asa cum ne asteptam, a fost un meci greu, Craiova nu este o echipa care sa ocupe ultimul loc in Divizia A. Rezultatul mi se pare echitabil, avand in vedere ca in prima repriza Baicu a avut trei-patru ocazii de a marca", a declarat Grigoras, dupa meci. "Cred ca am obtinut o victorie meritata, dar la Craiova ne asteapta infernul. Pe 13 aprilie sper ca data sa nu fie una cu ghinion si sa obtinem calificarea in finala", a adaugat Grigoras. (MCZ)

EDMOND_
17th March 2005, 01:02
Declaratii dupa meci!
Dinel Staicu
Este un scor care poate fi întors la Craiova. Îmi pare rău că nu am putut termina la egalitate! Echipa a jucat bine, însă a ratat foarte mult. Cu un pic de şansă puteam veni cu un rezultat mai bun. În Bănie, vom face tot posibilul să mergem mai departe, mai ales că vom beneficia şi de sprijinul suporterilor.

Pavel Badea
A fost un meci spectaculos, în urma căruia păstrăm şanse pentru calificare. Am avut şi noi ocazii, dar nu le-am fructificat. Mă simt cu sabia lui Damocles deasupra capului, iar rămânerea mea la echipă va depinde de rezultatul de sâmbătă. Răchită a evoluat bine şi nu cred că jucătorii m-au lucrat.

P. Grigoraş
Sunt bucuros că am câştigat şi mă aşteptam să fie un meci greu, mai ales că Baicu a ratat mult în prima repriză. Este adevărat că şi oaspeţii puteau înscrie în câteva rânduri. Calificarea se joacă la Craiova, unde va fi un adevărat infern, fiindcă Universitatea va dori să ajungă în Europa prin intermediul Cupei.

Gonzo
17th March 2005, 01:11
vom intorce scorul la Craiova /hello

avem destul timp sa schimbam antrenorul si sa puna Panduru biciul pe ei /hello

EDMOND_
17th March 2005, 10:10
Declaratia patronului Farului, dupa meciul de aseara (din site-ul www.cugetliber.ro) :
"Gheorghe Bosînceanu, preşedintele consiliului director al FC Farul, a declarat, la finele partidei, că, deşi la limită, „rechinii“ au realizat totuşi o victorie, venită „cu multă muncă“. Întrebat dacă Farul putea obţine mai mult aseară, Gheorghe Bosînceanu a spus: „Consider că trebuie să fim mulţumiţi cu acest scor de 1-0. Este adevărat, în afară de golul marcat, am mai avut ocazii, dar şi oaspeţii au irosit unele situaţii favorabile. Ştiinţa este o echipă care merită respect, iar acest lucru s-a confirmat“. Înaltul oficial farist nu poate afirma că, după acest rezultat, Farul este favorită pentru calificarea în finală. „Avem şansele noastre. Accederea în ultimul act se joacă la Craiova“, a arătat Gheorghe Bosînceanu."

bogho
17th March 2005, 10:12
1-0 e un scor care poate fi surmontat cu usurinta. Totul depinde insa de jucatorii Univ. Craiova. Practic, "mingea e la ei".

cipi13
19th March 2005, 23:46
macar acu` in cesul 12 sa inceapa si ei sa miste....

Mihai
19th March 2005, 23:46
Da dar sa nu fie prea tarziu!

cipi13
19th March 2005, 23:48
Ca o parere personala, e prea tirziu oricum....
Pina acum nici nu ma gindeam la retrogradare....dar daca o sa joace tot asa...imi e teama ca....o sa se intimple..

EDMOND_
13th April 2005, 09:40
In urma a ceea ce s-a vazut la antrenamente echipa de start in meciul de astazi ar putea fi urmatoarea:

Guso - Daouda Papură Moti -Buhuş Bundea Schumacher Luţu M.Iordache -
-Pleşan Drăgan .

A fost rechemat de la "satelit" si Preda care ar putea incepe meciul in locul lui Lutu.

Gonzo
13th April 2005, 10:10
sper sa se trezeasca azi si sa razbune infrangerea nemeritata din campionat

FORZA STIINTA /hello

Zebrone
13th April 2005, 10:29
cine sa se trezeasca? tu chiar crezi ca avem vreo sansa impotriva farului?

vlad1607
13th April 2005, 10:33
speranta moare ultima...nu se stie niciodata....

bogho
13th April 2005, 10:33
dar si normal ca avem sanse.
in orice meci. ca doar cei de la farul nu or fi super-oameni, niste sperietori, etc...
avem sanse sa castigam acest meci. sa ne calificam. :P

Gonzo
13th April 2005, 10:46
sper ca Plesan sa isi spele pacatele azi si sa castige meciul asa cum l-a pierdut data trecuta, altfel o sa fie vai de **** lui.

777
13th April 2005, 11:28
bate craiova cu 2-0! sa vedeti daca nu o fi asha....

daca nu va dau adresa lu pleshan, sa-i spargeti toate geamurile... :D

Zebrone
13th April 2005, 13:41
bate craiova covoarele; vorbim de echipa cu 14 puncte in 20 de etape. nu a mai ramas nimic din craiova, nici macar numele.