PDA

View Full Version : Reorganizarea forumului NBA,basket



Gabriel
16th October 2006, 13:53
Salut !

In ultima vreme nu prea am mai urmarit basketul. Nici macar NBA-ul. Plus ca nici pe forumul OLS nu am mai intrat atat de mult. Ma gandesc ca poate vrea altcineva, mai priceput si mai interesat decat mine, sa modereze pe NBA alaturi de Raptor. Nu vreau sa stau degeaba moderator...cand sunt altii mai capabili decat mine.
Forumul NBA & basket a cunoscut o dezvoltare uluitoare...si sunt sigur ca se va alege pe cineva priceput ca moderator.
Prin renuntarea la acest post...nu inseamna ca n-o sa mai intru pe forum. Voi intra de cate ori voi avea ocazia.
Cam atat ! :)

Irimus
16th October 2006, 15:26
Parerea mea e ca cel mai bine ar fii sa-si aleaga raptor un coleg

Raptor
16th October 2006, 16:16
Daca ar fi sa aleg, printre "nominalizati" ar fi caseta si mishu.

KingMJames
16th October 2006, 18:03
dc consideri ca nu te poti decide...iti faci o lista cat mai mica de nominalizati si ii supunem votului...repet,dc consideri ca este necesar...oricum,asa ca parere personala: heil caseta....:))

Irimus
16th October 2006, 18:59
Daca ar fi sa aleg, printre "nominalizati" ar fi caseta si mishu.

eu il nominalizez pe robby :evil: :yeah:

Zabriskie
16th October 2006, 19:37
poate o sa faceti si o impartire a forumului.

Cosmin Salajan
16th October 2006, 19:49
eu ma propun, dar ma bag numai pe baschet intern

Raptor
16th October 2006, 20:30
Well, o sa vedem. Tre sa vorbesc si pe "restricted area" insa baza e lumea care intra aici. Daca impartim forumul in sub-forumuri (si daca e sa-l impart eu, l-as imparti in: Divizia A, Streetball, Echipa Nationala, NBA, Euroliga si Echipe Favorite (unde fanii fiecarei echipe au dreptul sa deschida un thread despre acea echipa) atunci vom stabili mai exact ce si cum.

r0bby
16th October 2006, 20:48
ma propun...:drak: :D ..nu am adversar:evil: :ok: :yeah: /OLE/

Gabriel
16th October 2006, 21:07
vad ca are priza acest subiect..asa ca am zis sa mut posturile intr-un thread nou. poate reusiti sa dezbateti mai bine.
r0bby, pai tu abia ai 2 luni pe forum si vrei sa fi moderator ? am vazut ca pe RA te sustine toate pustimea. copii care inca nu realizeaza diferenta dintre forum si hi5 :D

MT
16th October 2006, 21:13
Sa fie neaparat si un moderator sibian!!! (va avea in gestiune "Cel mai moderat sub-forum din tara" ) :D
Fara gluma: moderarea de pana acum a fost (aproape) excelenta: adica discreta si eficienta. Imi place sa cred ca va ramane la fel.

Zabriskie
16th October 2006, 21:14
roby castiga detasat.:drak: :ras-plans:
Daca se accepta propuneri atunci din partea mea: Irimus. :ok:

Raptor
16th October 2006, 21:34
Moderarea e ca arbitraju... cu cat nu se vede... cu atat mai bine :D

r0bby... tu incalci (aproape) toate regulile de pe forum... si vrei sa fi moderator :ciocan: . Iti trebuie vechime taica... :D si FARA CAZIER.

r0bby
16th October 2006, 21:40
glumeam...voi chiar m-ati luat in seama:D...credeam ca o sa ma ignorati...eu il propun pe irimus sau pe caseta....de ce nu amandoi!

Irimus
16th October 2006, 21:50
eu am ceva vechime..dar am si cazier :D ..deci nu cred ca sunt potrivit :ok:

r0bby
16th October 2006, 22:03
irimus are cazier:o: :o: :o: ..nu am mai vazut un tip mai linistit si in banca lui decat irimus...nu stiam..inseamna ca esti de-al meu:D :evil: da nu uita ca eu sunt seful in ce priveste cazierul!:evil:

paul*
16th October 2006, 22:25
eu merg pe mana lui King of Hell din Cluj.baiat istet, spiritual,se incadreaza si reprezita perfect ceea ce este astazi Clujul.Votez cu 2 mani.Eu zic sa faceti un poll si veti vedea ca el este cel mai iubit.

Irimus
16th October 2006, 22:34
irimus are cazier:o: :o: :o: ..nu am mai vazut un tip mai linistit si in banca lui decat irimus...nu stiam..inseamna ca esti de-al meu:D :evil: da nu uita ca eu sunt seful in ce priveste cazierul!:evil:

hehe...cine crezi ca a lansat vorba ca Marion e urat?:D Si cine crezi ca a deschis vreo 2 threaduri asa aiurea? :D

Nightfly
16th October 2006, 22:37
Facem noi un pool dar de care 8-ball sau 9-ball? Iar devenind serios ar fi bine sa faca Raptor un sondaj printre noi si sa alegem corect viitorul moderator

dolby
16th October 2006, 22:43
Io cred ca ii musai sa fie o subsectiune intitulata Tambalau:Sibiu-Cluj. (Dupa cum se vede si din threadul asta, ar avea fani). Care, dupa cum bine spunea MeTe, ar putea fi moderata, respectiv celmaimoderata, de un clujan si de un sibian. Cat mai artagosi, se intelege.


In rest, numai bine pe intern, eu zic ca e ok asa cum e acum.

Irimus
16th October 2006, 23:29
Well, o sa vedem. Tre sa vorbesc si pe "restricted area" insa baza e lumea care intra aici. Daca impartim forumul in sub-forumuri (si daca e sa-l impart eu, l-as imparti in: Divizia A, Streetball, Echipa Nationala, NBA, Euroliga si Echipe Favorite (unde fanii fiecarei echipe au dreptul sa deschida un thread despre acea echipa) atunci vom stabili mai exact ce si cum.

buna idee..mai putin cea cu echipele favorite...nu cred ca suntem chiar asa multi incat fiecare echipa sa aiba subiecte separate

SilverZeus
16th October 2006, 23:30
...tot ce vreau sa zic e ca il felicit si ii multumesc lui Gabriel ptr treaba pe care a facut-o pana acum si sper sa ramana si sa posteze mult mai des decat pana acum....e nevoie de "veterani" ca el si arfi pacat ca inca unul din ei sa ne paraseasca ...inca o data: Good job, man :ok:

cgrecu
16th October 2006, 23:34
chestia e ca e nevoie de cineva cu (relativ) mult timp liber ... acuma sincer vorbind probleme mari nu sunt pe forumul asta, din punctul meu de vedere si un singur moderator e de ajuns ....

Irimus
16th October 2006, 23:34
Tot respectul si din partea mea pt. Gabriel

BAK
17th October 2006, 00:28
MT poate fi moderator.....

Gabriel
17th October 2006, 00:37
...tot ce vreau sa zic e ca il felicit si ii multumesc lui Gabriel ptr treaba pe care a facut-o pana acum si sper sa ramana si sa posteze mult mai des decat pana acum....e nevoie de "veterani" ca el si arfi pacat ca inca unul din ei sa ne paraseasca ...inca o data: Good job, man :ok:

Multumesc mult !
N-o sa plec de pe OLS. Doar ca ma simteam aiurea sa ocup postul de moderator fara sa fac treaba. Sunt sigur ca sunt altii foarte dornici si m-am gandit sa le las locul. Voi posta cu mare placere pe aici. Doar la NBA, ca basketul european nu prea il urmaresc. Bine...sper sa fie NBA la tv si in noul sezon. :)

Inca o data...multumesc pentru frumoasele cuvinte. Si tie si lui irimus.
Si sper sa gasim un moderator pe masura acestui frumos forum.

Busta
17th October 2006, 00:46
gabriel io am auzit ca forumul asta a vazut zile mai bune .... io de cand m-am adaugat comunitatzii am prins multe discutzii in contradictoriu ( uneori chiar certuri ) ca era sfarsit de sezon NBA :P ... si acum cand mai consult topicurile cu campionatul intern si cel al fanilor echipei Clujului mai vad unele dueluri verbale .... acum cred ca ar fi potrivit sa-tzi alegi tu un inlocuitor sau sa-si aleaga Raptor un "coechipier" , nu cred ca s-ar supara cineva .... personal pe caseta il vad ca o alegere potrivita :ok:

caseta
17th October 2006, 02:08
ne-am mai certat, ne-am mai balacarit pe alocuri ... dar imho forumu de basket s-a auto-moderat destul de ok. din pacate din ce in ce mai multi nu prea mai au timp sa posteze .... dar altfel nu prea a fost nevoie ca moderatorii sa intervina sa imparta avertismente, kick-uri, ban-uri si alte "premii" ....

din cite am observat in principiu, lui raptor i-a ramas treaba "murdara", adica mutat posturi, sters posturi si threaduri .... de sunt sigur ca ii vine si lui sa ii dea un ban lui robby doar asa ... sa nu uite cum se face :D :P

io le multumesc pt incredere celor care ma considera demn de a fi "modeLator", doar ca nu sunt sigur ca am destul timp sa sterg threaduri cu acceasi viteza cu care le deschide robby :P :D este pujtiule ?!?! :D

RajaF
17th October 2006, 07:21
Eu nu prea am vazut sa fie nevoie de moderatori in plus de cand postez pe aici. Nici nu am observat ca Gabriel e mod :D

MT
17th October 2006, 08:28
MT poate fi moderator.....

Nu poate, ca n-are timp si nu e intotdeauna impartial. :)

BAK
17th October 2006, 08:53
Nu poate, ca nu e intotdeauna impartial. :)
nu stiam ca asta este una din cerinte:D

MT
17th October 2006, 09:18
Nu e cerinta, e doar recomandabil... ;)

r0bby
17th October 2006, 10:05
...este caseta....:D!Hai Irimus si Caseta/hello ...si eu daca se poate:evil: :rolleyes: ..o sa fie o dominatie sixers+nets+buls:rolleyes:

Zabriskie
17th October 2006, 10:13
Daca o sa se imparta forumul atunci poate ar fi bun un moderator separat pt divizia a echipa nationala... si Raptor singur pe nba, streetball ...

Raptor
17th October 2006, 12:34
buna idee..mai putin cea cu echipele favorite...nu cred ca suntem chiar asa multi incat fiecare echipa sa aiba subiecte separate

Referitor la echipele favorite, nu inseamna ca fiecare echipa din NBA va avea un thread dedicat, ci doar cele care au fani care sa deschida un astfel de thread.

virtual
17th October 2006, 12:51
cred ca raptor ar fi suficient.
oricum nu au fost probleme pe forum niciodata. sa nu uitam ca vb de basket, nu de fotbal.
putinii 'fotbalistii' care au venit, gen tipu ala rapidist care ne injura pe toti, a luat ban de la raptor (daca nu ma insala memoria) si dus a fost.

dar daca e sa fie mai multi moderatori, atunci macar sa intre mai multi specializati. gen mishu, caseta, plus inca unul - doi pt baschetul intern, fiindca ambii mentionati se pricep mai mult la nba.
pentru baschetul european, eu unul il propun pe adi minic!

Vadim
17th October 2006, 13:41
Daca impartim forumul va fi nevoie de mai multi moderatori, cred eu. Daca e nevoie de o impartire o facem, asa cum s-a scris mai sus, pe echipe, baschet intern, nba etc.

vasi
17th October 2006, 14:29
ideea cu impartirea mi se pare si mie ok
dar neaparat vreau un thread in care sa fie izolate certurile dintre sibieni si clujeni... chestiile serioase sa ramana inr-un loc si balacareala (care nu va disparea, din pacate, niciodata) sa fie aruncata undeva, inr-un colt... daca se poate la recycle bin ar fi cel mai bine

thekobe
17th October 2006, 18:53
si eu sunt de parere ca ar trebui impartit forumul pentru fluidizare insa in max 3 categorii. ceva gen nba, european (intern, nationala, euroliga...) si altceva in care sa intre concursuri, detente si ce mai e.

cat despre moderatori, caseta pe nba si ady (sau altcineva) pe european ar fi ok. +raptor care e deja

paul*
17th October 2006, 18:56
eu spun ca ar fi bine sa incercam si ceva mai nou.Raptor si-a facut treaba ii multumesc dar cred ca ar fi bine sa se retraga...

KingMJames
17th October 2006, 18:59
dap...de acord in totalitate si cu moderarea basketului european de ady...caseta+ady+raptor= mana de fier...:)) sau cel putin o mana care sa faca ordine...:)

r0bby
17th October 2006, 19:06
Daca impartim forumul va fi nevoie de mai multi moderatori, cred eu. Daca e nevoie de o impartire o facem, asa cum s-a scris mai sus, pe echipe, baschet intern, nba etc.e o idee buna...poate reusim sa facem si doua subforumuri...una cu cea mai cunoscuta echipa din nba in romania...gen chicago buls ..si inca unul cu castigatoarea nba (scuzati cacofonia)..sau poate reusim sa facem mai mult de 2 subforumuri..dar trebuie gasiti moderatori competenti..(ma propun...:evil: ):cool: ..cu stima r0bby

Raptor
17th October 2006, 19:13
eu spun ca ar fi bine sa incercam si ceva mai nou.Raptor si-a facut treaba ii multumesc dar cred ca ar fi bine sa se retraga...

Si cam care ar fi motivatia?

Irimus
17th October 2006, 19:28
eu spun ca ar fi bine sa incercam si ceva mai nou.Raptor si-a facut treaba ii multumesc dar cred ca ar fi bine sa se retraga...
CLAR!!! Daca tu zici...e un "must" sa se retraga :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

ps:Raptore...te rog sa-l lasi urmas pe paul stelutza

Busta
17th October 2006, 19:32
io il propun pe paul* ca moderator poate isi da singur un ban ca sa nu mai vedem posturi d-astea aiurea :rolleyes: .... iar r0bby imi trec prin minte multe motive pentru care tu nu ar trebui sa fi moderator ... de altfel oricum desi te auto-declari candidat la postul de moderator nimeni nu te ia serios in seama pentru acest post ;)

r0bby
17th October 2006, 19:43
da si daca ai vazut mai e un post in care zic ca glumeam....totusi nu cred ca raptor ar trebui sa se retraga:mda:..face o treaba buna..de unde ai mai scos-o si pe asta..:mda:

paul*
17th October 2006, 20:17
Si cam care ar fi motivatia?
Ai fost pe fr.baschet, acum esti aici de ceva vreme si deoarece consider ca ai potential cred ca ar trebui sa progresezi. trebuie sa faci schimbarea altfel te plafonezi si este pacat...

MT
17th October 2006, 21:04
:lol:
That must be some good shit you're smokin', man!

LE Ok, ontopic. Propun si eu sectiuni distincte: NBA aka "de pe torenti maica, de pe torenti" , Intern aka "vazut la sala ieri" , Europa aka "We rulz, gringos don't" si Streetball aka "moara de pe doo".
Daca se pot modera independent - numiti/alegeti persoane competente. Daca nu, sa fie status quo ca a fost sanatate curata pana acum.

MT
19th October 2006, 15:11
Cioc-cioc!, neneeaaa moderatoru'/adminu', saru'mana, sunt Costelush de la 4, m-a rugat mama sa va zic sa faceti un split in (macar) doua subforumuri cu titluri generice NBA&stuff / Europa&stuff pentru ca_cand vine acasa de la servici si intra in scara blocului nu mai nimereste gaura (cheii de la apartament) de cate afise noi si viu colorate au atarnat vecinii peste tot.
Saru-mana, s-aveti sanatate si Dumnezeu sa va imbucure si sa va imburde in rai, ma duc acum ca am teza maine la muzica si trebuie sa repet cu xilofonul.

caseta
19th October 2006, 16:26
you gotta be f**king kidding me cu threaduri pe fiecare echipa. pe bune.
suntem ... citi ? 7 ? 8 ? 10 ? maxim 15 care postam frecvent.
daca ne mai impartim si pe echipe ....

just my 2 cents.

SilverZeus
19th October 2006, 16:32
....ii dau dreptate lui caseta....vor fii mai multe threaduri decat useri

MT
19th October 2006, 17:09
Deja sunt.

Raptor
19th October 2006, 17:55
Da, sunt, ca s-au apucat oamenii ca nebunii sa le deschida. Anyway, urmeaza sa reorganizam forumul cat de curand asa ca totul o sa fie ok in scurt timp.

r0bby
19th October 2006, 19:47
hey..raptor au inceput astia sa isi deschida threaduri penru fiecare echipa...pe mine ma lasi sa deschid unul Miami Heat?...wtf a inceput cu toronto...dupa aia mavs..ny..

Irimus
19th October 2006, 19:50
you gotta be f**king kidding me cu threaduri pe fiecare echipa. pe bune.
suntem ... citi ? 7 ? 8 ? 10 ? maxim 15 care postam frecvent.
daca ne mai impartim si pe echipe ....

just my 2 cents.
am zis si eu ca e o tampenie :headbang:

r0bby
19th October 2006, 19:53
toata nebunia a inceput cu threadul celor de la raptors...si dupa aceea toti i-au un model gresit luandu-se dupa celalalt..macar daca asteptau pana la impartirea forumului...si mai ziceti de mine ca sunt imatur..

Raptor
19th October 2006, 20:06
You have a point ^^^

Busta
19th October 2006, 20:43
threadul celor de la raptors mi se pare f interesant ... mai toate posturile la obiect ... discutzii despre echipa jucatori si staff ... f interesant ... o placere sa-l citesc desi nu sunt "fan" .... in schimb celelalte ( vezi ex dallas ) de genul : " imi place Dallas" .... " e bun Dirk " ... si alte posturi de genul asta ... cred ca la fiecare echipa din NBA as gasi cel putzin un jucator care sa-mi placa dar nu vad asta ca un motiv sa deschizi un nou topic ...

Vadim
19th October 2006, 23:10
Multumesc tuturor pentru implicare si propuneri. Raptor a adunat tot ce s-a propus si ca urmare am facut subforumurile:

NBA
EUROLIGA
BASCHET INTERN (adica Divizia A/B etc si Echipa Nationala)
STREETBALL
SUPORTER

Sper sa fie ok, mie cel putin imi place cum arata, dati-i inainte si nu uitati ca asta e zona mea favorita de pe forum, care iata cati oameni si ce comunitate a baschetului a strans in aproape 4 ani de zile... O noua fata pentru forumul de baschet, aflat mereu in continua dezvoltare.

caseta
20th October 2006, 00:05
toata nebunia a inceput cu threadul celor de la raptors...si dupa aceea toti iau un model gresit luandu-se dupa celalalt..macar daca asteptau pana la impartirea forumului...si mai ziceti de mine ca sunt imatur..

there. fixed.

in rest ... e normal ca tu sa fii imatur la 12 ani. asta nu inseamna ca e ok ca altii sa se ia dupa tine. ;)

Vadim
20th October 2006, 00:15
Caseta, ai facut o propunere buna. :D Si cica esti in carti sa fii moderator. :D

Raptor
20th October 2006, 00:31
Ok, am reorganizat total forumul.

O sa fie nevoie de moderatori in afara de mine.

Propun urmatorii:

Caseta/Mishu - NBA
Eddy Josza - Intern
Ady Micinic - Euroliga
cgrecu - Fanzone

In rest nu e nevoie.

cristane
20th October 2006, 01:35
E ok reorganizarea, mai putin titlul forumului principal. First of all, multa lume nu va intra pe forum pentru ca nu se va prinde suficient de rapid ca Zona 3.05 inseamna de fapt baschet. Second of all, nu vi se pare ca faza urmatoare suna aiurea? "Alte sporturi: tenis, handbal, zona 3.05, wrestling"...

Vadim
20th October 2006, 01:49
Am schimbat titlul pentru ca era redundant cu numele subforumurilor care apar acum in home. Adica forumul se numea NBA, Baschet, iar sub apar subforumurile NBA, Intern etc. Daca si altora nu li se pare bine, punem cum era.

Raptor
20th October 2006, 01:55
Adica "Baschet".

Vadim
20th October 2006, 02:00
Ok, pun baschet si las descrierea de dinainte: "sportul la inel de 3.05".

Vadim
20th October 2006, 02:19
Am adaugat si un poll legat de noua organizare a forumului de Baschet.

virtual
20th October 2006, 09:11
e ok.
Sunt de acord cu propunerile lui Raptor! La NBA sa ramana ambii!
Propun si un poll de scurta durata gen 1-2 zile in care sa se voteze pro/contra pe optiunile lui raptor!
De asemenea, acesta, vadim sau gabriel sa ii contacteze pe oameni pe private sa vada daca ei sunt de acord!

Hai baschetu!

vasi
20th October 2006, 10:02
eddy mi se pare ok ca moderatopr, mai ales ca e cel mai "cu capul pe umeri"... suna bine, asai-i? "cel mai..... orice ar fi"

Zabriskie
20th October 2006, 10:11
Raptor, de curiozitate.. threadul cu CM din Japonia unde l-ai inclus?

Raptor
20th October 2006, 11:16
La intern. Intern = divizia A, echipa nationala etc, divizia B etc. Si cum e vorba de echipe nationale...

cristane
20th October 2006, 12:25
Propun ca subiectul "baschet la tv" sa fie mutat intr-o categorie generala, nu la NBA. Tocmai il voi update-a (subiectul) cu transmisiunile din Euroliga.

vinsanity
20th October 2006, 14:39
mult mai simplu, good job!:)

Vadim
20th October 2006, 14:41
Propun ca subiectul "baschet la tv" sa fie mutat intr-o categorie generala, nu la NBA. Tocmai il voi update-a (subiectul) cu transmisiunile din Euroliga.
L-am mutat eu.

mishu
20th October 2006, 15:10
Guys multumesc pentru faptul ca m-ati nominalizat printre posibilii moderatori la NBA. Insa nu am cum sa fac chestia asta. Timpul meu este deja alocat altor activitati, respectiv doua joburi care necesita deplasari, plus al treilea "job" sa-i zic asa, desi nu imi aduce nici un venit ci numai cheltuieli, este vorba despre Halfcourt.info. Oricum am deja un mare deficit de somn si de multe ori reusesc foarte greu sa tin pasul si cu ritmul necesar introducerii materialor pe site asa ca va multumesc dar chiar nu am cum.
Toate cele bune.

caseta
20th October 2006, 16:11
L-am mutat eu.

fa la fel cu ala de faze spectaculoase. ... ca nu cred ca o sa stea nimeni sa imparta fazele pe nba/ncaa/terenu din scoala de la coltu strazii/euroliga etc ...

ar tre sa ramina un forum generic unde sa intre lucrurile legate de basket dar nu de o anumita competitie/liga in sine

inca o sugestie: forum(uri) specific(e) pt competitiile mari gen CM, CE ...

Raptor
20th October 2006, 19:50
Da... eu le-am pus la intern ca de acolo face parte si echipa nationala... in lipsa unui forum specific. Sa vedem daca va fi nevoie, tinand cont ca o astfel de competitie e ... o data la 2 ani (ba CM ba CE).

r0bby
20th October 2006, 21:49
...forumul este mult mai super acum...felicitari moderatorilor(moderatorului)..

SilverZeus
20th October 2006, 22:21
...baietzi, eu va doresc succes, indiferentcare va fi, ptr ca nu e o treaba tocmai usoara....in plus, propun ca fiecare dintre noi sa fie "moderatorul" propriilor postari...sa incercam sa venim cu lucruri serioase, interesante si cat mai multe noutati....si sa lasam la o parte mesajele gratuite, fara sa umplem forumul de baschet de pagini intregi de non-sens....Spor la treaba !!! :ok: