PDA

View Full Version : Delta Tulcea



dogsy
16th October 2006, 21:02
:drak: :yeah: V-AM SPART PE TOTZI!

Mario Di Lazi
26th October 2006, 14:18
Mai multe amanunte mai DOGSY ...
Parca echipa joaca in Liga 3 ...

Mario Di Lazi
27th October 2006, 22:20
In Liga 3 ? :D
Am gresit eu ... Delta Tulcea sta chiar foarte bine in Liga 2 ...

2 Prefab. Modelu 23 p
3 Delta Tulcea 23p
4 Petrolul 22p

dj_jaxxx
27th October 2006, 22:21
Forza Delta!!! Nu cred ca promovam, dar in prima jumatate a seirei I tot ramanem :)

Colo-Colo
10th May 2007, 13:58
Ma mir ca nimeni nu a deschis un topic cu aceasta echipa.
Deocamdata e cea mai mare surpriza a diviziei B,o echipa fara mare traditie,dar pe care o simpatizez mult.Astept suporteri tulceni sa posteze aici informatii si poze cat mai multe...:yeah:

FORZA DELTA...cat mai sus!!!

RedStar
10th May 2007, 17:34
Merg sambata la meciul cu FC Brasov. Delta are galerie acolo, stie careva?

Lordul
10th May 2007, 18:28
Delta Tulcea e pe locul 2 , o asteptam in Liga I , acum 4 ani nu aveati echipa in primele 3 ligi din Romania dar acum

Kan
11th May 2007, 02:33
din cate stiu io e p 3 la 2 pct de petrolul...ar fi cv sa intre in A...dar...stadion si bani din cate stiu nu prea sunt. Ma insel?

tchibos
11th May 2007, 09:10
Delta e pe 2.. si sunt putini suporteri ai echipei pe forum de asta nu a deschis nimeni pe suporter inca un tread special pentru echipa. E cea mai placuta surpriza din Seria 1. Cei de la echipa au declarat ca promovarea ar fi pentru ei un bonus. Surprinzator echipa joaca foarte bine si nu m-ar mira sa ajunga in prima liga chiar de pe prima pozitie.

FORZA DELTA !!!

Kan
11th May 2007, 14:00
da gresala mea e pe locul 2..dar nu are un program prea avantajos:

DELTA TULCEA (locul 2 - 49p)

Etapa 30
FC Brasov (deplasare)

Etapa 31
Gloria Buzau (acasa)

Etapa 32
Petrolul Ploiesti (deplasare)

Etapa 33
FC Snagov (acasa)

Etapa 34
Prefab Modelu (deplasare)


petrolul si golria ar avea un program mai usor..dar...le doresc toata bafta in lupta pt promovare:ok:

Colo-Colo
12th May 2007, 14:31
VICTORIEEEE cu 3-2 in deplasare la FC Brasov!!!!

din nou o surpriza placuta...


BRAVO BAIETII :yeah: !!!!!!! :yeah:

dumy84
12th May 2007, 14:34
Chiar are Tulcea dorinta de a promova? Ma gandesc sa nu termine pe 2 si sa vand locul sau vreo manevra de genul asta. Ar fi pacat. Eu unul m-as bucura sa joace in Liga 1. Chiar nu stiu de cand Tulcea n-a mai avut echipa in prima divizie..

tchibos
12th May 2007, 15:07
a avut vreodata?

Mario Di Lazi
12th May 2007, 23:23
Am văzut că Delta Tulcea este singura echipă din Liga a2a care are numele jucătorilor trecut pe tricoul de joc ...
FORZA DELTA TULCEA ...

PS. Colo-Colo ... echipa avea thread ... dar era pe pagina 2 :D

nestor
14th May 2007, 20:31
Cateva informatii, lamuriri…

Tulcea nu a avut niciodata echipa in prima liga. Din cate stiu, cea mai buna clasare a avut-o Delta-locul 2 in divizia B, candva demult, cand eram eu mai mic (din ce spun batranii, am cedat locul de promovare Farului). In Tulcea a mai existat in acelasi timp cu Delta si un club al navalistilor-Santierul Naval. Clubul Delta a fost reinfiintat in 2005.
Stadionul are vreo 10.000 de locuri, si de la inceputul sezonului il tot « inscauneaza ». Din ce se spune, bani nu prea sunt, dar stie toata lumea ce fel de bani se invart in fotbal…
Echipa joaca frumos, in ideea de a multumi publicul. Publicul e destul de misto, iar oamenii din peluza sunt putini dar simpatici. Pacat ca terenul e departe de tribune.

Nush de ce, de cand am promovat in B, site-ul e tot in constructie…. Sper sa-i dea drumul cat de curand : www.delta-tulcea.ro si sa va puteti face o idee despre club.
Ar putea aduce completari si altii care stiu mai multe. Eu unul nu ma prea duc la meciuri-ora 11 mi se pare imposibila pentru a te duce la un meci de fotbal.

Mario Di Lazi
15th May 2007, 09:59
Mulțumim Nestor pentru informații ...
te aștept și cu alte date ... poate din ziarele locale de pe la voi ... Un copy/paste ... :D

Te-aș ruga să-mi confirmi dacă jucătorii au numele trecut pe tricoul de joc ... cred că este o premieră pentru o echipa de Liga 2 ...

Mario Di Lazi
15th May 2007, 10:06
Gache scrie istorie
DELTA TULCEA Antrenorul este foarte aproape de aduce echipa pentru întâia oara în primul esalon
Victoria în fata echipei FC Brasov, pe terenul de la poalele Tâmpei, îi face pe tulceni sa creada cu adevarat ca pot promova în prima liga, ceea ce ar însemna o premiera absoluta. Unul dintre artizanii acestei performante este antrenorul Constantin Gache.
Domnule Gache, va vine sa credeti ca sunteti aproape de Liga I?
De ce nu? As minti daca as spune ca as fi crezut în aceasta pozitie la începutul campionatului, noi fiind o nou-promovata în Liga a II-a. Obiectivul nostru era sa ne salvam de la retrogradare, dar iata ca suntem în lupta pentru promovare pe prima scena fotbalistica. Ne-am propus sa câstigam fiecare meci pe care l-am avut de disputat si iata unde am ajuns.

Care este secretul acestei performante?
Seriozitatea celor de aici, de la club. A jucatorilor, a faptului ca ceea ce am promis am si onorat. Familia care exista la Delta Tulcea. Si nu în ultimul rând aportul publicului, noi având în permanentta 4.000-5.000 de sustinatori la fiecare meci de pe teren propriu.

Sunteti pregatiti pentru Liga I?
O sa avem o discutie saptamâna aceasta cu cei ce raspund în plan administrativ, primarie, Consiliul Judetean, sa vedem ce avem de facut. Pâna acum, s-a facut o echipa fara mari eforturi financiare. Dar sa nu ne grabim sa ne vedem deja în Liga I. Primul examen dificil este sâmbata care urmeaza, când ne vom înfrunta cu liderul Seriei I, Gloria Buzau. Daca vom învinge, am putea ajunge pe primul loc. Iar apoi ne-ar fi suficient un egal cu Petrolul, în runda urmatoare.

Dinu "Vama": "Unii sunt mercenari"
Presedintele de la FC Brasov, Dinu Gheorghe, nu era surprins de înfrângerea cu tulcenii. "Dupa ce la Modelu am pierdut orice speranta de promovare, probabil ca jucatorii au fost afectati psihic", a spus "Vama". Daca în privinta antrenorului Mihai Stoica a declarat ca nu se doreste despartirea, Dinu Gheorghe nu i-a iertat pe unii jucatori: "Probabil am crezut poate prea mult în unii jucatori. Am avut poate doi-trei jucatori din categoria mercenarilor. Am gresit si platim".
prosport.ro

nestor
15th May 2007, 15:36
un suporter tulcean posteaza aici cam tot ce apare prin presa despre Delta:

http://www.suporteri.ro/forumdisplay.php?f=46

PS: da, jucatorii au inscrise numele pe tricouri. in plus, echipamentele arata foarte bine.parerea mea..hehe

Mario Di Lazi
17th May 2007, 08:42
Tulcenii, “îngropați” în bani dacă bat Buzăul
DELTA TULCEA Ajunsi pe final de sezon foarte aproape de unul dintre cele doua locuri care duc în Liga I, fotbalistii, conducerea si sponsorii de la Delta Tulcea nu au de gând sa dea cu piciorul la aceasta mare ocazie ce li s-a ivit. Astfel, daca vor învinge sâmbata pe Gloria Buzau, fiecare jucator tulcean va primi între 14 si 20 de milioane de lei vechi. Trebuie spus ca suma exacta va fi decisa mâine, în sedinta Consiliului Director a clubului tulcean.
Pe de alta parte, sponsorul principal, firma Coral, va oferi jucatorilor 150 de milioane de lei vechi, bani care vor fi împartiti de tulceni dupa meciul cu Gloria. Insa doar în cazul unei victorii, evident.
prosport.ro

Mario Di Lazi
18th May 2007, 08:42
Unicul obiectiv – promovarea!
DELTA Intr-o sedinta a Consiliului de Administratie a formatiei tulcene, încheiata acum câteva minute, s-a decis ca obiectivul Deltei pentru acest final de campionat sa fie promovarea în Liga I. Totodata, oficialii echipei din Tulcea au spus ca vor face tot posibilul sa obtina licenta si sa evolueze în primul esalon din sezonul viitor. “Daca vom câstiga meciul cu Gloria Buzau, sigur vom ajunge în Liga I. Apoi vom face toate demersurile la Federatia Româna de Fotbal pentru ca sa primim licenta. Tulcea va avea echipa în Liga I”, a declarat presedintele Deltei, Petre Marinescu.
prosport.ro

Mario Di Lazi
18th May 2007, 08:42
Constantin Gache: “Traim un vis frumos si nu vrem sa ne trezim”
Intr-un interviu acordat astazi cotidianului tulcean Acum, antrenorul Deltei, Constantin Gache, a dezvaluit secretul succesului formatiei sale. Gache a spus ca Delta a ajuns atât de sus în clasamentul seriei I din Liga a II-a prin multa munca si serioziate. Totodata, antrenorul spune ca jocul cu Gloria este decisiv pentru Delta. “ Am fost, suntem si vom fi modesti si seriosi. Nu ne-am subestimat adversarii iar atunci când poate ca am fost prea siguri de victorie am platit. A se vedea meciul cu Sacele. Chiar daca suntem cotati cu
sanse la promovare, mai avem patru meciuri si cu siguranta vor fi cele mai grele. Cel mai dificil e întotdeauna urmatorul joc, asa ca ne concentram pentru ziua sâmbata, când vine Gloria. Va fi un meci
foarte greu, decisiv as spune si pentru noi si pentru ei, si îmi doresc mult sa oferim un spectacol de calitate iar oamenii sa plece multumiti de la stadion. Traim un vis frumos si sper sa nu ne trezim dupa acest
meci”, a spus Gache în Acum.
Totodata, antrenorul echipei tulcene crede ca Delta e pregatita de Liga I. “Eu sunt antrenorul echipei si din punctul meu de vedere nu suntem cu nimic mai prejos decât alte formatii din serie. Faptul ca s-a ajuns aici nu e numai meritul nostru, al meu si al jucatorilor, ci si al presedintelui Petre Marinescu, al Primariei si Consiliului Judetean, care ne-au sustinut dorinta noastra de a ajunge aici, a sponsorilor si, nu în ultimul rând, al suporterilor, care au fost pe stadion de fiecare data al 12-lea jucator.
prosport.ro

Colo-Colo
19th May 2007, 13:51
DELTA TULCEA - Gloria Buzau 7-1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!



MAGICA TULCEA......ne vedem in Liga 1:yeah:

Mario Di Lazi
19th May 2007, 15:38
Eu încep să țin cu această echipă ... :D
Dar am înțeles că nu au stadion de Liga 1 și nu o să primească Licența de Liga 1 ...
Asta înseamnă că Ceahlăul o să rămână în Liga 1 ...

Kan
27th May 2007, 01:43
deci....are cineva informatii concrete nu mizeriile care se scriu prin ziare? Obtin sau nu licenta? Nu cred k ar sa le refuze frf dreptu asta pt k nu au depus dosaru la timp...in cazu asta ar trebui facuta o exceptie...daca u cj o sa aibe dreptu sa joace p chestia aia de stadion si cu tulcea tre facuta o exceptie

STEEL
29th May 2007, 13:15
GALAȚIUL AR PUTEA AVEA DELTĂ!

* Fotbalul tulcean este pe cale de a-și găsi mamă adoptivă: conducerea clubului Oțelul și-a dat acordul pentru ca formația Delta, virtual promovată în Liga I, să-și dispute meciurile considerate pe teren propriu în fieful din Țiglina III! * Gruparea orașului dobrogean nu poate îndeplini condițiile necesare licențierii pentru divizia superioară, iar mutarea pentru un an pe Stadionul "Oțelul" ar fi singura soluție de acces la "masa bogaților"

Echipele Capitalei ne-ar vizita de două ori pe an
Nu, geografia nu se va întinde mai mult decât îi permite plapuma și nici de vreun tsunami, Doamne-ferește, nu este vorba! Totuși, o încercare absolut insolită ar putea face ca Galațiul să se pricopsească în materie de fotbal. Orașul nostru ar putea avea două echipe în liga superioară, dar nu FCM Dunărea - formația care a reușit un parcurs foarte bun în actualul campionat de eșalon secund - ar fi cea de-a doua reprezentantă. Delta Tulcea este numele-surpriză care s-ar putea simți ca la mama acasă pe Stadionul "Oțelul" în următorul an competițional! Atunci să vezi fotbal-fluviu la Galați: săptămână de săptămână, meci oficial de prim rang pe arena din Țiglina III, iar granzii Dinamo, Steaua și Rapid ar putea fi urmăriți chiar de două ori pe an în localitatea de la mila 80 a Dunării.

Șeful tulcenilor, o veche cunoștință a Galațiului
De unde această ipoteză "bombă"? Echipa tulceană, aflată la o undiță distanță de promovarea în Liga I, se află în imposibilitatea de a-și onora acest rezultat deoarece nu are dosarul de licențiere necesar și, poate cel mai important aspect, posedă o bază sportivă departe de cerințele campionatului patronat de Liga Profesionistă de Fotbal. Marius Stan, directorul general al clubului Oțelul, a fost contactat duminică după-amiază de către omologul său tulcean, Petre Marinescu - o fostă glorie a echipei CSU Galați din anii '70-'80 care prindea finala Cupei României - pentru găsirea unei soluții extreme. "Da, am vorbit cu domnul Marinescu și sunt de acord ca Delta Tulcea să-și onoreze locul de prim-divizionară pe stadionul nostru! Terenul nostru este destul de bun încât să poată găzdui meciurile ambelor echipe", a precizat Stan.

Transportul cu bacul, ce afacere!
În cazul în care colaborarea dintre cluburile Oțelul și Delta Tulcea va avea succes (ultimul cuvânt îi aparține Ligii Profesioniste!), transportul cu bacul peste Dunăre va înregistra un succes fără precedent. De la Tulcea până în localitatea I.C. Brătianu, din care legătura cu Galațiul se face numai cu bacul, sunt 80 de kilometri, iar această zonă ar putea deveni cel mai important nod fotbalistic din sud-estul României. În afara Bucureștiului, care în campionatul următor va fi reprezentat de trei formații (Dinamo, Steaua și Rapid), un singur oraș din țară va mai găzdui partide de primă divizie pentru două participante, Cluj-Napoca (CFR Și Universitatea). Urbea dunăreană ar fi însă și mai și: două cluburi ar juca pe același stadion!
sursa vlg.ro

Imi place ideea,sper sa se concretizeze.Delta Tulcea merita sa joace in primul esalon,au demonstrat ca au valoare.

Kan
29th May 2007, 22:31
da...ar fi frumos asa...au promovat pe meritul lor..sa fie lasat sa joace in divizia A.

joshua_1
30th May 2007, 16:05
Corect... da de la Pinalty ce sa-i ceri care nu a fost in viata lui corect ???

Mario Di Lazi
30th May 2007, 17:35
Foarte bună soluția ... să vedem ce pot tulcenii în Liga 1 ...

tchibos
25th October 2007, 02:18
ar fi putut mai mult poate in Liga 1 decat multe din cele existente astazi ..

Mario Di Lazi
25th October 2007, 10:28
și eu sunt convins de asta ... mai ales că ai joacă un fotbal frumos și acum ...
sper să promoveze anu ăsta alături de FC Brașov ...

Cristian
25th October 2007, 10:31
Sincer as vrea anul asta sa promoveze Tulcea, merita...

Mario Di Lazi
25th October 2007, 10:35
și eu îmi doresc ... vreau un fotbal care să se joace în teren, nu pe la federații sau ligi
Delta Tulcea a terminat pe locul 1 ... trebuia să joace în Liga 1 ...

și nu este singuru caz, să nu uităm de FC Baia Mare care au vândut locul sau de Sportul

ducus
16th April 2008, 11:15
Tulcenii au pierdut pe teren propriu cu 0-1 in fata lui CS Otopeni in etapa a 25-a si se afla acum pe locul 10 in campionat cu 36 de puncte. Nu mai sunt nici pe departe ce-au fost in sezonul trecut cand ar fi trebuit sa promoveze in Liga I... :(

ducus
30th November 2008, 21:13
Delta Tulcea a incheiat anul cu o victorie, invingand pe FC Ploiesti cu 2-0. :) Iata ca echipa lui Titi Gache confirma din nou.

ducus
17th March 2009, 16:43
Baietii lui Gache au trecut pe locul 2, si sunt la doar 6 puncte de liderul Ceahlaul. Iata ca au din nou sansa la promovare in prima divizie. :)
Etapa urmatoare va fi decisiva pentru tulceni, ei intalnind chiar contracandidata principala la promovare, liderul seriei, Ceahlaul. Vor reusi sa-i invinga si sa se apropie la 3 puncte?
Va urma apoi pe 28 martie alt meci important, cu FC Progresul.

Bancaru
17th March 2009, 16:49
Ducus, Delta nu are cum sa promoveze. E notoriu cazul. Trag numai ca sa vanda locul. Eu le-as face felul si i-as lasa sa traga iar la final as da lege sa nu aiba voie sa vanda. Sa se joace un meci de baraj, tur-retur, intre locul 3 Liga 2 si primul retrogradat in liga 1. In felul asta ii lecuiesti de martapazlacuri.

ducus
17th March 2009, 17:01
Ducus, Delta nu are cum sa promoveze. E notoriu cazul. Trag numai ca sa vanda locul. Eu le-as face felul si i-as lasa sa traga iar la final as da lege sa nu aiba voie sa vanda. Sa se joace un meci de baraj, tur-retur, intre locul 3 Liga 2 si primul retrogradat in liga 1. In felul asta ii lecuiesti de martapazlacuri.
Barajele alea au mai fost, doar ce-am scapat de ele. Chiar vrei sa se ajunga iar la asa ceva?
Si n-am inteles ce ai vrut sa zici ca e notoriu cazul, ca s-a mai intamplat? De unde stii tu ca vor sa vanda locul? Anul trecut NU AU FOST LASATI sa promoveze, asta e cu totul alta poveste, ca cica din cauza ca nu indeplineau conditiile cu stadionul. Vrajeli. :no: De ce sa aibe si Dobrogea doua echipe in liga I? Pai se poate? Stricam tocmai noi socotelile?
Adevaru' e ca in ultimii ani multor echipe li s-a pus bete-n roate la promovare, desi castigasera acest drept, vezi Sportul, chipurile pentru neplata datoriilor-la alte echipe din Liga I se putea, la astea mai mici nu.
Delta nu poate fi bagata nici intr-un caz in aceeasi oala cu Liberty care a vandut locul UTA, deci despre ce vorbim?

ducus
8th May 2009, 21:45
Delta e pe locul 2, cu 51p., la 6 puncte in spatele Ceahlaului. In etapa urmatoare vor intalni acasa pe FC Snagov, iar apoi au meci in deplasare cu Cetatea Suceava.
Practic singurul pericol pentru tulceni l-ar mai reprezenta CSM Ploiesti, aflata la doar 2 puncte in spatele lor.

Mario Di Lazi
11th May 2009, 20:59
Pai am inteles ca iar nu o sa promoveze ... asa ca degeaba termina pe locul 2.

ducus
3rd September 2009, 12:19
Tulcenii au inceput cu dreptul noua editie de campionat, 3 victorii pe linie din tot atatea etape, respectiv 9p. In etapa urmatoare vor intalni acasa pe Tricolorul Breaza. ;)

Calandrinon
3rd September 2009, 12:25
O echipa ce merita urmarita ;)

Cristian
3rd September 2009, 12:32
Otelul Galati - Delta Tulcea 1-2 (meci amical)
Bravo tulcenilor si multumim. :ok:

ducus
3rd September 2009, 12:32
O echipa ce merita urmarita ;)
Anul asta cred ca nu vor avea rival la promovare, in afara de Farul si poate Petrolul...

Calandrinon
3rd September 2009, 12:48
Anul asta cred ca nu vor avea rival la promovare, in afara de Farul si poate Petrolul...

Mai sunt Bacaul, Buzau, Sportul, dar mai ales...Chiajna. Plus ca trebuie urmarit si cine...retrogradeaza. Ceahlaul e in A :D

ducus
19th September 2009, 18:30
Delta ocupa locul 3 dupa 6 etape, cu 12p. dupa ce a invins acasa cu 1-0 pe Gloria Buzau. In etapa urmatoare tulcenii vor face deplasarea la Dunarea Giurgiu.

Danny79
4th November 2009, 14:49
Salut,
Poate cineva sa posteze poze noi cu stadionul Delta Tulcea?
Am nevoie pentru a-l edita pentru viitorul patch pentru Fifa 10.
I cazul in care primesc poze bune, mai si clare care sa redea cat mai in detaliu stadionul, acesta va aparea in RLSP10 v2.
Multumesc Mult.

Tim
26th September 2016, 16:05
mila 23

Capitanu.Burcea
26th September 2016, 16:50
Ai dat de fund?

Tim
11th October 2016, 13:36
da!:D