PDA

View Full Version : Iordanescu LASA-NE!



Catalanul
9th October 2004, 19:58
Vreti ca iordanescu sa plece de la nationala?
spuneti ce aveti de spus aici :headbang:

Mariusmadmax
9th October 2004, 20:04
DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAA
DESIGURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR RRRRRRRRR
NEAPARATTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
IHI
IGHEN :
sa-l ... in ... de ungur !!!!!!!!!!!!!!!!
:mad:

ady_azzuro
9th October 2004, 20:13
DEMISIA, DEMISIA, AFARA CU IORDANESCU, VREA SA NE FURE SI CALIFICAREA ASTA CU STILUL LUI DE JOC DE ACUM 25 DE ANI. SANDULEEE DA-L AFARA CA NE NENOROCESTE PARVENITU ASTA DE ANTRENOR! :jerk:

Mariusmadmax
9th October 2004, 20:17
Ce sc...ula de ne-ommmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm !!!!!!!!!!!!!!!!!!
bey ce habarnist !!

minudoru
9th October 2004, 20:39
:mda: Daaaaaaa!!!
Sa se duca dracului pana nu mai ratam o calificare. :mda:

petru
9th October 2004, 20:43
cum era de asteptat, iordanescu a jucat la egal si a pierdut. si demisia tot nu vine...

minudoru
9th October 2004, 20:45
Pentru ca este tinut politic acolo!!

Maximus
9th October 2004, 21:01
Un *******! Cehii erau echipa de batut la greu! Ce cretin! Soava titular, cernat si danciulescu rezerve. Cretinule!

Pancujunior
9th October 2004, 21:05
Daca Vreti Sa Plece Iordanescu, Votati Anti-psd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

inter
9th October 2004, 21:16
cretinul ala de iordanescu ne face sa fim pt. prima oara in consens :cool:

Mariusmadmax
9th October 2004, 21:18
Lobont
Stoican Barcaoan Iencsi Rat
Petre Codrea Soava Panca
Muta Marica
aparent un 4-4-2
de fapt un 6-3-1
Codrea si Soava au fost fundasi tot meciul ... Interesant este ca Gheneralu' a fost multumit de cei 6 fundasi mentinindu-i ( cu exceptia lui Barcaoan inlocuit cu Fl Moldovan ) tot meciul ...
Apoi schimbarile facute au fost Cernat in locul lui Pancu ... in loc de Codrea sau Soava - pentru ca cei doi erau necesari in aparare SEMN ca gheneralu' chiar si la 1-0 era INSPAIMANTAT ... si Dica in locul lui Petre ... ca o optiune fara nici un D-zeu ...
Schimbarile post pe post , n-au adus nici o schimbare strategica , echipa continuand in acelasi ritm gafaitor sa se apere , si sa incerce sa paseze de-a latul terenului sa nu le ia cehi mingea ...
De cite ori avea mingea Baros sau Koller puteai sa simti haosul si panica din teren ...

Cred ca o Nationala a Romaniei mai bine asezata era :

Lobont
Stoican , Moldovan , Barcaoan , Iencsi
Dica , Paraschiv , Cernat , Mutu
Danciulescu , Mitea ( Bratu )

iar echipa de vis pe care o putem alinia este :
Lobont
Stoican , Chivu , Iencsi , Rat
Dumitru , Radoi , Dica , Mutu
Mitea , Niculae ( Neaga , Danciulescu )

Papagilus
9th October 2004, 21:56
Mai oameni buni, ce aveti cu puiusorul?
Ce naiba, vroiati sa joace la victorie, cand lui ii tremurau penele de frica sa nu-l jumuleasca nasul? :jerk:
Ramolitul asta (care de fapt a jucat un 7-2-1 la un moment dat) nu e in stare sa gandeasca la victorie indiferent ce jucatori ar avea la dispozitie. :ciocan:
Rezultatele nationalei la mondialele din State s-au datorat jucatorilor crescuti si formati de Mircea Lucescu. Indiferent de adversar si de antrenor echipa de atunci juca la victorie (notiune pe care am pierdut-o si sunt putine sanse sa o recapatam in viitorul apropiat).
Asta asa e Inter, fricosul asta ne face sa-l injuram la unison.

ricky
9th October 2004, 22:15
Am mai spus-o de atitea ori ! Cuvintul ONOARE ar trebui sters din dictionarul politicienilor si conducatorilor FRF !

RUSINE !

Miine ne vor induiosa, FRF-istii, cu lotul, noroiul...
Este ceea ce meritam !

Atit stim, atit dorim, atit meritam !

Pfui !!! :jerk:

minudoru
9th October 2004, 22:20
Maine o sa aflam ca ne-a furat arbitru , ca era gazonul ud si clasicul "si-au dorit mai mult victoria" iar generalul politic impreuna cu mafiotii aia din federatie n-au nici o vina!!!

unul
9th October 2004, 22:26
a fost o data ca niciodata (94)

ricky
9th October 2004, 22:27
Si noi, spectatorii avem o vina !!!

Sintem prea redusi ca sa pricepem profesionalismul !

Sintem o NATIUNE DE AMATORI in tot ceea ce facem ! Si-apoi ne miram ca...toate ni se intimpla numai noua !

P.S. Ca de obicei, am vorbit cu prietenul din RO !
NORMAL ca ne-a furat arbitrul !
Dom'le, i-am propus sa candideze pe niste liste...
OK !
Mai bine tac !

Sintem prea redusi ca sa intelegem ce se intimpla cu noi !
In orice si in oricine vedem DOAR dusmani !
Astaptam sa fim furati pentru a avea o scuza !
Macar din acest punst de vedere, felicit TVR care a avut taria sa declare ca...am scapat rezonabil !

P.S. Mi-am spus ca nu intru pe NET in seara aceasta !
La EVENIMENTUL ZILEI se vede ca s-a schimbat shefia ! Sint sterse (sau...nepublicate !) mesajele care critica ceva !

In curind vom spune din nou : "Stima noastra si mandria ! "
Si ne vom cumpara helicoptere pentru a fi pregatiti...

lupisor lupetto
10th October 2004, 04:23
Despre Iordanescu m-am lamurit de mult. Chiar cand am invins improtriva Finlandei si a Macedoniei am tras semnalul de alarma (adica, eu ma convinsesem de la meciul din Bucuresti cu Danemarca, dar totusi mai speram...). Insa, azi Iordanescu s-a scunfundat si mai jos. Trebuie neaparat inlocuit.

La un moment dat Sandu a explicat faptul ca Lucescu nu este la Nationala fiindca ar fi prea scump. Eu sunt gata sa particip ca sa strangem banii pentru o parte (sau in totalitate) a salariului lui Lucescu. Doar daca 3000 de oameni ar pune 100 de dolari de fiecare am strange o suma importanta. Sutn sigur ca mai mult de 3000 de oameni ar participa. Insa tare mi-e frica ca nici daca am strange banii Sandu nu ar accepta. Aiaiaiaiaiaiai..... vai de Nationala noastra....

ricky
10th October 2004, 07:48
Am vazut CROATIA - BULGARIA (2-2) !
Inca tribuna jubila la golul inscris de croati si STOCIKOV (asa se scrie ?) a si trimis la incalzire un atacant !
Cu putin noroc BULGARII plecau cu toate 3 punctele !

P.S. In mesajul meu anterior, scris in mare graba si...nervi gramada, mi-a scapat un cuvint : "UNII" !
Adica, NU TOTI SPECTATORII SINT ASA ! E normal !
Dar...sint UNII care digera repede scuzele.
Acesti "aplaudaci" fac mai mult rau decit...
Asta insa e o alta poveste !

Priviti rezultatele de ieri si va veti face o imagine a ceea ce mai reprezentam noi in fotbalul mondial !
UNII fac progrese...noi producem...SCUZE !
Somn usor FRF !

bagheera
10th October 2004, 20:17
Selecţionerul Anghel Iordănescu a declarat, sīmbătă noaptea, la sosirea pe aeroportul Henri Coandă, că nu īşi reproşează nimic, după ce reprezentativa Romāniei a pierdut cu scorul de 1-0 īn faţa echipei Cehiei. "Dacă īmi reproşez ceva? Da, īmi reproşez. Ce? Nimic", a spus selecţionerul, care a declarat că victoria Cehiei este meritată

No comment!

Pacala
11th October 2004, 01:48
nu mai scapam de nebun cu una cu doua.
Am inceput sa cred ca numai daca i se ofera pe la arabi vreun salariu fabulos sau daca pierde psd-ul alegerile il vedem plecat, sandel si cu puiu par lipiti de scaune ceva de speriat
Si ca sa revin la intrebare. Nu stiu daca ar trebui sa-si dea demisia, dar sint convins ca ar fi trebuit demis demult

lupisor lupetto
11th October 2004, 04:24
nu mai scapam de nebun cu una cu doua.
Am inceput sa cred ca numai daca i se ofera pe la arabi vreun salariu fabulos sau daca pierde psd-ul alegerile il vedem plecat, sandel si cu puiu par lipiti de scaune ceva de speriat
Si ca sa revin la intrebare. Nu stiu daca ar trebui sa-si dea demisia, dar sint convins ca ar fi trebuit demis demult


Inca un motiv in plus, daca mai era nevoie, sa fie anti PSD

axterix
11th October 2004, 08:00
a ratat deja 2 calificari
ma intreb unde ati vazut un antrenor care sa rateze 2 calificari si sa nu fie inca demis?
io cred ca va rata si a 3-a

alex36
11th October 2004, 08:01
Capii Federati poarta toata vina.Nu Iordanescu!...".pestele de la cap s-e impute"

suporterita
11th October 2004, 10:11
este o certitudine ca Iordanescu este aservit politic si plateste tribut unui partid care il sustine pe post,la echipa nationala.cred in talentul fotbalistilor nostrii si in capacitatea lor de a se darui, insa nu toti din cei ce au jucat la Praga merita sa joace in echipa nationala.Iordanescu este un om depasit in fotbal,nu face parte din categoria de antrenori care se adapteaza la cerintele fotbalului modern.

vasile314tzurka
11th October 2004, 11:07
de fapt ar trebui demis cum bine spunea pacala, dar cine sa o faca? astia?
http://www.adevarulonline.ro/index.jsp?page=articol&article_id=100695
cit despre nasul nu e cazul sa ne framintam. avind problema cu raluca va sta cuminte-n banca lui.iordanescu nu-si va da demisia, mai ales dupa obraznicia cu care a declarat ca nu are sa-si reproseze nimic.

Bancaru
11th October 2004, 12:53
cretinul ala de iordanescu ne face sa fim pt. prima oara in consens :cool:
Inter, pe langa faptul ca folosesti cuvantul consens care este o emanatie a lui nea Ion se pare ca te mai si inseli. Cineva de aici considera ca nu e cazul sa-si dea demisia. Cel putin pana in momentul in care am postat si eu. Sau poate acel cineva este un radical si considera ca trebuie sa se impuste. Sau sa-si faca hara-kiri.
Va spun eu cand o sa fie inlaturat Iordanescu din initiativa lui Sandu. Dupa ce o sa piarda alegerile cu pds si dupa ce Romania o sa fie pe locul 4 in grupa dupa Cehia, Olanda si Macedonia (ordinea celor 3 nu e neaparat cea trecuta de mine).
Cred ca ar trebui initiata o campanie de strangere a semnaturilor pentru inlaturarea analfabetului. Acum cat mai e timp... Stiti ca romanii sunt rabdatori, dar si cand explodeaza mamaliga... Se lasa cu varsare de sange.

flpetre8
12th October 2004, 01:49
Iordanescu nu a fost si nu va fi niciodata antrenor. Atunci cand a avut rezultate, a avut echipa. El nu a avut nici un merit.

MARCELC
12th October 2004, 05:33
Nasu' si Iordanescu au obrazul mai gros ca bocancii de armata, asa ca numai cu forta scapam de ei

giovanni BV
12th October 2004, 09:37
Singurii care pot pune problema plecarii lui Iordanescu , sint jucatorii echipei !!! Daca ei nu sint multumiti de faptul cum sint condusi de antrenor si de cei din jurul lui , daca ei cred ca se poate face si mai mult cu altcineva , ei pot lua decizia aceasta !!! Ar trebui sa se aseze toata lumea la masa rotunda si sa discute toate problemele din jurul echipei , sa le analizeze , si dupa aceea sa se ia masurile necesare !!! Daca nici atunci nu este bine , inseamna ca nu stim fotbal , sau nu stim ce vrem de la fotbal !!! Gindind mai mult inainte de a lua decizii pripite , aduce rezultate mai bine , fara tensiune si disrespect , si asa dovedim ca stim ce vrem de la fotbalul romanesc !!! Se POATE !!! Hai Romania , trezeste-te din somnul cel de moarte .......!!!!

suporterita
12th October 2004, 15:08
sa nu ne mai chinuim inutil, nimeni si nimic nu-l va clinti pe Iordanescu.au minimalizat totul, atit s-a putut, Cehia este Cehia, semifinalista a C.E. e o forta noi nu suntem nimic,deci ce sens avea sa ne luptam cu ei daca eram out-sideri din start?cum sa ne schimbam mentalitatea peste noapte, din looseri in luptatori spartani?

oionut
12th October 2004, 20:11
IORDANESCU LASA-NE!!! :rosu: IORDANESCU LASA-NE!!! :rosu:

un hodorog care este sustinut de javra de Sandu IORDANESCU LASA-NE!!! :rosu: IORDANESCU LASA-NE!!! :rosu:

Mariusmadmax
13th October 2004, 02:16
Neaga era apt de joc dar n-a fost inclus in lotul de 18 !!!!!!!!!!!!!!!
Bey ce creier de gaina !

alkoudmani3
17th October 2004, 17:16
dar pe danciulescu de ce nu la bagat

ADelPiero
18th October 2004, 00:45
poa` sa plece ... ca ne`a mancat destul nervii :mda: