PDA

View Full Version : Dinamo - Besiktas



Pages : [1] 2 3

sun
16th October 2006, 16:40
Primul meci pentru cainii rosii in grupa B a Cupei UEFA se va disputa joi , 2 noiembrie, in compania turcilor de la Besiktas Istanbul .

Istoria ii obliga din nou pe romani sa invinga turcii :D

later : am uitat de poll :ras-plans:

addy_sheva
16th October 2006, 17:23
Dinamo va bate fiindca este cea mai in forma echipa a Romaniei ......FORZZA DINAMO....scor 2-0.
Si apropo, titlul deja e al nostru... sa stie si celelalte echipe ;)

apercele
16th October 2006, 17:25
turcii nu sunt de speriat in nici un caz
dinamo e pe val, deci ar trebui sa intre cu un super tupeu in teren si sa-i palmuiasca umpic pe turcalai....suntem favoriti pe hartie, acum trebuie dovedit pe teren

YodaRo
16th October 2006, 17:29
Egal sau bat turcii. Dinamo nu are experienta internationala. A jucat cu echipe de 2 lei in Europa pana acum.

MariusTR
16th October 2006, 17:37
Eu inca nu ma declar convins de nici o parte ... astept sa vad ce o sa fie.
Normal ca doresc puncte pentru fotbalul romanesc, dar nu stiu ce sa zic ... totusi, hai sa incepem cu un X in poll si mai vorbim dupa meci.
Greu , dar nu zic mai multe :D

LE: :ras-plans: dupa meci mai multe amanunte :happy

LazioRoma
16th October 2006, 17:49
Sper din toata inima un 5-0 pe turci!

apercele
16th October 2006, 17:53
Sper din toata inima un 5-0 pe turci!

de la tine nici nu ne asteptam la altceva
dupa ce dinamo ti-a batut si stelutza si farutzul, este fireasca aceasta atitudine de invidie si gelozie

asa va fi smechere, 5-0 pt turci. noapte buna

LazioRoma
16th October 2006, 17:54
de la tine nici nu ne asteptam la altceva
dupa ce dinamo ti-a batut si stelutza si farutzul, este fireasca aceasta atitudine de invidie si gelozie

asa va fi smechere, 5-0 pt turci. noapte buna

Niciodata nu voi avea gelozie pe ceva ce nu exista.. voi sunteti imitatia acestiu sport! o echipa care castiga meci de meci prin BLAT cu o conducere mafiota!

MariusTR
16th October 2006, 17:57
Lasa-l aparcele, ca FarulConstanta poate stie ce stim si noi ... cum ar fi poate ca este prea pesimist ... scorul poate urca si mai mult in favoarea turcilor, astia nu se incurca , cand incep sa marcheze nu-i opreste nici Hassan Pasha The Great :D

apercele
16th October 2006, 17:59
esti complet paralel cu acest fenomen...la cei 22 de anisori ai tai, ma asteptam la mai mult
sapatamina asta fac pariu ca esti fan gloria bistrita, s.a.m.d.
bine ca a jucat steaua curat pana acum daca altii nu :no:

ca sa raman on-topic: ganea si niculescu le fac cate un cadou de caciula turcilor...scor final 2-0

LazioRoma
16th October 2006, 18:01
esti complet paralel cu acest fenomen...la cei 22 de anisori ai tai, ma asteptam la mai mult
sapatamina asta fac pariu ca esti fan gloria bistrita, s.a.m.d.
bine ca a jucat steaua curat pana acum daca altii nu :no:

ca sa raman on-topic: ganea si niculescu le fac cate un cadou de caciula turcilor...scor final 2-0

Pai STEAUA a jucat! corect! se vede in CL ca a ajuns in grupe si NU ORICINE AJUNGE ACOLO!!!!!!!

apercele
16th October 2006, 18:06
tot respectul pt victoriile categorice cu Gorica si cu Liege!!!!
EUROPA este cucerita!! Mai greu cu bistrita, arges, rapiduletul cand trebuie sa se simta si cascavalul lui nea Gigel
lasa ca le dati si real-ului vreun 5-1, ii calmati si pe ei ca par cam agitati saracutii
farule, du-te si scrie la dinamo-farul ca aici nu e de tine..te bagi in seama fara folos cu pronosticul tau 0-5
aici se vorbeste despre bataia care le-o dam turcalailor
dar oricum, mersi pt participare!

LazioRoma
16th October 2006, 18:09
tot respectul pt victoriile categorice cu Gorica si cu Liege!!!!
EUROPA este cucerita!! Mai greu cu bistrita, arges, rapiduletul cand trebuie sa se simta si cascavalul lui nea Gigel
lasa ca le dati si real-ului vreun 5-1, ii calmati si pe ei ca par cam agitati saracutii
farule, du-te si scrie la dinamo-farul ca aici nu e de tine..te bagi in seama fara folos cu pronosticul tau 0-5
aici se vorbeste despre bataia care le-o dam turcalailor
dar oricum, mersi pt participare!

Vad ca ai uitat sa treci la victime si pe dynamo kiyv :happy :happy :happy :happy

MariusTR
16th October 2006, 18:11
Pai de ce e paralel , mai dinamovistule ?
Pai Dinamo a facut ceva branza in UEFA pana acum ? NU.
Atunci bine zice.

Besiktas stie cum arata UEFA de mult timp, Dinamo o miroase doar de anul trecut, cand mirosul a blocat-o taman in grupe unde s-a tarat ca si sarpele boa bolnav de febra tifoida.
Tu ce atuuri poti scoate pentru cainii rosiatici ? Egzista asa ceva ? Ia ca exemplu sezonul trecut din Uefa ... sau mai bine nu :ras-plans:

apercele
16th October 2006, 18:18
Pai de ce e paralel , mai dinamovistule ?
Pai Dinamo a facut ceva branza in UEFA pana acum ? NU.
Atunci bine zice.

Besiktas stie cum arata UEFA de mult timp, Dinamo o miroase doar de anul trecut, cand mirosul a blocat-o taman in grupe unde s-a tarat ca si sarpele boa bolnav de febra tifoida.
Tu ce atuuri poti scoate pentru cainii rosiatici ?

da mai nea marius asa e...tu uiti un singur lucru ca dinamo cat de amarata e, a putut umili everton-ul si a putut bate detinatoarea cupei UEFA. meciurile pierdute au fost la marseille, unde putea foarte usor sa fie 2-2 (cred ca stii prea bine), si la sofia unde au dat taranii aia gol min 93 (si apropo sofia joaca cu barcelona /chelsea in grupa anul asta...de fapt nu joaca, doar participa - stim si noi o echipa romaneasca cam in aceasi situatie, in grupe cu 2 puteri europene) deci nu a fost umilita cum tot sperati voi carcotasii
si hai sa fim onesti, dinamo 2006-07 nu se compara cu obositii de anul trecut gen grigorie, zicu, vlad munteanu si restul

Luis Garcia10
16th October 2006, 18:18
meci de 1x2

crissis
16th October 2006, 21:14
UEFA nu e liga lui mitica in care sunteti lideri in urma a 11 victorii:no: dubioase si trase de par de arbitrii romani.:rosu: cum ati intilnit o echipa din afara ati si luat-o pe cocoasa cu 4-2:evil: :evil: :evil: .Macar Rednic si ai lui sa nu faca de ras fotbalul romanesc:evil: :evil: :evil: (ca intotdeauna):happy
Dinamo -Besiktas 2 :headbang: si nu cred ca in primavara vom avea vreo echipa in cupele europene

Red-Castorryy
16th October 2006, 21:15
Dinamo va bate fiindca este cea mai in forma echipa a Romaniei ......FORZZA DINAMO !!! ....scor 3-1 . /OLE/ /OLE/ /OLE//OLE/ /OLE/

tu26dor
17th October 2006, 00:31
ar fi indicat ca dinamo sa aduca si ea ceva puncte pt romania ca sa nu se mai zica ca traieste pe spinarea altora prin europa...(nu ca nu ar fi asa - hi hi)
asa ca in europa tin si cu voi... dar sa va fereasca sfantu sa ajungeti sa jucati cu steaua in primavara (daca se intampla o minune si treceti de grupe hi hi)


------------
dinamo va demonstra ca este mare doar daca ajunge in primavara europeana. adica daca va iesi dintr-o grupa imposibila pentru ei.
------------

apercele
17th October 2006, 00:39
vrei sa zici ca steaua nu se califica din grupe si va cade in UEFA cea amarata?
Nu cred...

Red-Castorryy
17th October 2006, 00:53
ar fi indicat ca dinamo sa aduca si ea ceva puncte pt romania ca sa nu se mai zica ca traieste pe spinarea altora prin europa...(nu ca nu ar fi asa - hi hi)
asa ca in europa tin si cu voi... dar sa va fereasca sfantu sa ajungeti sa jucati cu steaua in primavara (daca se intampla o minune si treceti de grupe hi hi)


------------
dinamo va demonstra ca este mare doar daca ajunge in primavara europeana. adica daca va iesi dintr-o grupa imposibila pentru ei.
------------

tu crezi ceea ce scrii ?

dede
17th October 2006, 09:25
egal...oricat de mare si tare pare sa fie dinamo in Romania, in uefa e alta treaba

my_bogdan
17th October 2006, 12:09
incepeti sa cautati scuze pt infrangerea cu "galacticii" din Instanbul....

tu26dor
17th October 2006, 18:27
tu crezi ceea ce scrii ?

da cred ... numai ca sunt mai fabulist si imi place sa vad mai departe...
si daca nu ai inteles ce am spus am sa fiu mai explicit:
dupa toate probabilitatile steaua va termina pe 3. si va merge in uefa.
daca dinamo va demonstra ca e mare si se va califica in primava exista posibilitatea ca cele doua sa se intalneasca precum steaua - rapid anul asta in sferturi |(de ce nu?)
dar asta numai daca dinamo e asa mare si tare cum ziceti voi...

Red-Castorryy
17th October 2006, 19:42
Rednic la Istanbul, Dinu la Brugge

Joi au loc primele meciuri din Grupa B a Cupei UEFA, editia 2006/2007. Cum Dinamo intra in competitie abia pe 2 noiembrie, Mircea Rednic va fi prezent la Istanbul pentru a vedea la lucru pe Besiktas si Tottenham, iar administratorul delegat, Cornel Dinu se va afla in tribuna la partida F.C.Brugge-Bayer 04 Leverkusen, conform fcdinamo.ro.

noir_desir
17th October 2006, 19:44
bate Dinamo, 2-1.

Red-Castorryy
17th October 2006, 19:47
bate Dinamo, 2-1.

Pronostic corect :ok:

SILVIU99
17th October 2006, 20:39
ii ardem pe turcaleti 2-0 sa moara toti de ciuda

YoYoyOi
17th October 2006, 21:13
Bate Besiktas cu 3-1!

Red-Castorryy
17th October 2006, 21:34
In exclusivitate pentru radio InfoPro, Mircea Sandu a declarat

"Am vazut ca ambele echipe mari, si Steaua, si Dinamo sunt interesate de Lobont. Sigur, doar la modul declarativ.

Eu le sugerez sa ia legatura cu Fiorentina si sa discute cat mai repede aducerea lui in Romania. Ar fi un avantaj si pentru echipe, dar si pentru portar, care ar juca din nou si ar avea posibilitatea sa revina la echipa nationala. Ar fi un castig pentru toata lumea".

MariusTR
17th October 2006, 22:24
Bate Besiktas cu 3 - 0.
Face antrenament cu cainii ... HAM HAM.

:D

pinki
18th October 2006, 01:11
cand se da batalia asta cu turcii?

YoYoyOi
18th October 2006, 01:23
Eu zic ca Dinamo are meci greu cu ei si tre sa demonstreze ca pot juca si afara cum joaca in campionat.


pfoai postul 666... sa fie oare un semn?

apercele
18th October 2006, 01:24
hahaha au renuntat stelistii la thread-ul steaua-real si au venit aici la caldurica
noi pentru ca suntem de treaba le uram un calduros BINE ATI VENIT :evil:

pinki
18th October 2006, 01:26
nu te entuziasma asa, eram doar curioasa... n-o sa raman :mda:

YodaRo
18th October 2006, 02:36
noi pentru ca suntem de treaba le uram un calduros BINE ATI VENIT :evil:
de care treaba sunteti? :)

Red-Castorryy
18th October 2006, 02:39
Rednic la Istanbul, Dinu la Brugge

Joi au loc primele meciuri din Grupa B a Cupei UEFA, editia 2006/2007. Cum Dinamo intra in competitie abia pe 2 noiembrie, Mircea Rednic va fi prezent la Istanbul pentru a vedea la lucru pe Besiktas si Tottenham, iar administratorul delegat, Cornel Dinu se va afla in tribuna la partida F.C.Brugge-Bayer 04 Leverkusen, conform fcdinamo.ro.

johny bravo
18th October 2006, 06:22
un 2-0 scurt

Red-Castorryy
18th October 2006, 06:45
Oleeee Olaaaaa, DINAMO e viata mea.... /hello /hello :yeah: :yeah: :yeah:

MariusTR
18th October 2006, 10:45
Bine ca a dat Domnul ca meciul asta sa nu fie jucat saptamana asta ... era prea multa umilinta cu trei echipe in Europa si toate trei capsate serios in aceeasi saptamana... bine ca a dat cerul sa avem o pauza de 2 saptamani de la o umilinta la alta... macar sa nu o furam prea tare de la turcaleti :D

Va fi un 3 - 0 minim pentru Besiktas, dar sper macar intr-o infrangere fara umilinta cu max 2 goluri diferenta.

Aurel.D
18th October 2006, 10:59
Marius,
tu erai ala care ne cerea la meciurile cu Standard, Lyon si Real "sa fim romani" si sa tinem cu Steaua, nu?:no:
Nu ma deranjeaza ca doresti infrangerea lui Dinamo si Rapid, ci ipocrizia de care dai dovada si tu si multi alti stelisti de pe acest forum!:rosu:

Si tot voi vorbiti de frustrare si complexare!
Jenant....

MariusTR
18th October 2006, 11:08
Nu ai inteles, eu vreau sa castigam ... dar daca nu avem cu ce ... nu avem.
Steaua , Dinamo si Rapid isi incordeaza muschii in Campionatul lui Mitica si se cred Zmei paralei si cand vine cate o echipa dintr-un campionat care cunoaste fotbalul adevarat sunt tunsi la zero si nu le lasa nici macar perciunii.

Eu vreau puncte pentru Romania in Europa, mai domnule, dar mai trebuie sa avem si cu cine sa le facem.

Mi-e groaza sa ma gandesc la ziua de 2 noiembrie cand tabloul european al incapacitatii noastre europene o sa se intregeasca in stil de armageddon.

_____________



Si tot voi vorbiti de frustrare si complexare!
Jenant....
Amice, tu uiti si ce ai postat in urma cu un minut cu doo randuri mai jos, pe threadul stelistilor:



Imi pare rau de Steaua...
Mie nu!:D

Mi-a placut foarte mult meciul de aseara, Real Madrid chiar a facut cel mai bun joc din acest sezon. Nici nu mi-am dat seama cand s-a terminat prima repriza!

Quittaro, eu zic sa lasi piatra aia jos , ca poate ricoseaza ;)

Red-Castorryy
18th October 2006, 12:20
MIZA CUPEI UEFA

Aflata a doua oara consecutiv in grupele cupei UEFA, Dinamo este la un moment de cumpana pentru viitorul european al clubului si pentru succesul pe care l-am putea avea pe viitor. Miza cupei UEFA, desi este doar mica parte din cea a Ligii Campionilor din punct de vedere financiar, are importanta ei care nu trebuie nicicum neglijata.

EXPERIENTA INTERNATIONALA
Pentru cine are posibilitatea sa urmareasca, este suficient de observat evolutia lui Levski la Barcelona sau Spartak la Munchen pentru a vedea ce inseamna lipsa acestei experiente in meciurile de nivel inalt. Ambele echipe n-ar fi asa de slabe dar fata in fata cu realitatea au cedat penibil, meciurile nereflectand valoarea echipelor. Experienta inseamna in primul rand un mod mai matur, mai fara teama, de abordare a unor meciuri in compania unor adversari cu renume si cu echipe pe masura. Ea se capata in primul rand jucand, apoi adaugand factori dependenti doar de noi, increderea in forte proprii si curajul de a incerca cu succes doborarea obstacolelor ce par, teoretic, de netrecut fara a compromite sansele cu greseli ce in mod normal nu se fac. Cred ca aici exemplul lui Besiktas, pe vremea lui Lucescu, este cel mai elocvent, echipa creata de Nea Mircea, fara super-vedere mondiale reusind sa ajunga in semifinalele Ligii Campionilor, fiind cu greu eliminata. Acest exemplu cred s-ar potrivi la noi perfect, daca stim cum sa tragem invatamintele adecvate.

PUNCTAJUL !
Cu 28.045 de puncte UEFA Dinamo si-a asigurat pentru anii viitori statutul de Cap de Serie pentru cupa UEFA (turul 1) dar cam atat. Pentru a beneficia de acelasi statut in turul 3 preliminar CL trebuie cel putin cu 10 puncte mai mult iar acestea cred ca e evident ca trebuie obtinute cat de repede cu putinta. Un alt aspect, de termen mai scurt daca vreti, este bazat pe prezumtia ca anul viitor vom fi in Liga Campionilor. Acolo n-ar strica sa fim in a doua urna valorica pentru a evita una din cele doua adversare puternice in grupa si a avea sanse sporite de continuare a parcursului european tot in Liga, cu toate avantajele financiare si de imagine pe care aceast lucru le-ar oferi. Judecand dupa cotatiile de anul acesta Lille, cu un punctaj de 54.757, este ultima clasata din urna 2 valorica. Implicit pentru ca Dinamo sa ajunga acolo ar fi necesara o calificare poate in semifinala cupei UEFA, obiectiv nu tocmai usor de realizat. Totusi este bine de stiut care este socoteala, pentru a planifica inteligent viitorul. Nu strica niciodata sa speri, mai ales cand ai motive intemeiate s-o faci !

otinho
18th October 2006, 12:56
bafta dinamo sincer sper sa castigati .. orice punct adus romaniei este important .. sper sa ne vedem in fazele superioare ale cupei uefa si mai lasati frustrarile la o parte .. atata ura cat e in fotbalul romanesc rar vezi

Aurel.D
18th October 2006, 13:07
Nu ai inteles, eu vreau sa castigam ... dar daca nu avem cu ce ... nu avem.
Steaua , Dinamo si Rapid isi incordeaza muschii in Campionatul lui Mitica si se cred Zmei paralei si cand vine cate o echipa dintr-un campionat care cunoaste fotbalul adevarat sunt tunsi la zero si nu le lasa nici macar perciunii.

Eu vreau puncte pentru Romania in Europa, mai domnule, dar mai trebuie sa avem si cu cine sa le facem.

Mi-e groaza sa ma gandesc la ziua de 2 noiembrie cand tabloul european al incapacitatii noastre europene o sa se intregeasca in stil de armageddon.

_____________


Amice, tu uiti si ce ai postat in urma cu un minut cu doo randuri mai jos, pe threadul stelistilor:


Quittaro, eu zic sa lasi piatra aia jos , ca poate ricoseaza ;)

Nu am uitat, tocmai pt. ca eu niciodata nu am tinut cu Steaua chiar si in cupele europene. Nici daca ar juca finala cupei Intercontinentale nu as putea tine cu Steaua!
Si nu atat datorita rivalitatii, cat arogantei, infatuarii si ipocriziei conducatorilor clubului si a unor suporteri.
Am spus-o cu nenumarate ocazii....

MariusTR
18th October 2006, 13:35
Nu am uitat, tocmai pt. ca eu niciodata nu am tinut cu Steaua chiar si in cupele europene. Nici daca ar juca finala cupei Intercontinentale nu as putea tine cu Steaua!

Atunci nu mai arata cu degetul pe nimeni, amice si nu mai folosi cuvinte ca "jena" sau "penibili" la adresa stelistilor, fiindca o faci intr-o situatie evidenta de subiectivism. :ok:
No offence, domnule ... stelistii nu sunt dusmanii tai, sunt partenerii tai de dialog ;)

Cat despre confuntarea cu Besiktas, Dinamo are 0 ( zero ) sanse.
Chiar ieri am pariat o importanta suma pe victoria turcilor, atat sunt de sigur cunoscand valoarea combatantelor. Dinamo e aici unde e in Campionat acum datorita unor circumstante pe care le cunosc toti dar pe care nu doresc sa le comentez acum fiindca nu e locul.

Ayrton
18th October 2006, 14:47
Mariuse, Mariuse... :mda: ... e al saselea post pe threadul asta in care numai d-astea spui... si dupa aia zici ca am ceva cu tine...
Gata: ai zis o data, de doua ori... dar mai lasa-ne in pace si veziti de steluta ta, care asa cum ma amenintai de ieri, a facut un meci "MARE"...


...
Sper sa intelegi ce-ti zic eu aici si sa-ti vezi de treaba ta.
Bea o bere, aduna-ti prietenii si urmareste meciul MARE de diseara al Stelei ;)

MariusTR
18th October 2006, 15:07
Mariuse, Mariuse... :mda: ... e al saselea post pe threadul asta in care numai d-astea spui... si dupa aia zici ca am ceva cu tine...

Sansele lui Dinamo in meciul cu Besiktas sunt nule :ok:
O sa repet asta de cate ori o sa simt nevoia pe acest thread fiindca asta este realitatea. :evil:
Dinamo este o echipa foarte slaba in comparatie cu Besiktas : alta experienta europeana, alt palmares, alt nivel...

Ayrton
18th October 2006, 15:14
Ce vorbesti dom'ne...
Ia baga tu aici palmaresul european al lui Besiktas, sa ne lamurim si noi daca asa e sau vorbesti prostii.
Astept!

MariusTR
18th October 2006, 15:17
Tu vrei sa ma apuc eu sa-ti bag aici niste tabele si statistici precise... asta cere timp; sa aprofundez o cautare detaliata dom'ne, dar o sa o fac si pe asta cand am timp ;)
Dinamo nu are sanse in fata lui Besiktas. Asta e parerea mea :)

Ce pot mai repede e sa bag motive pentru care pot zice cu precizie ca locul actual al lui Dinamo in Divizia lu Mitica e unul tras de par ... e simplu fiindca toata lumea stie fratia cainilor cu arbitrii ... iti dau declaratii, opinii ale oficialilor .. tot ce vrei , nene.

In plus, sezonul trecut Dinamo a iesit din UEFA pe usa din spate ... daca vrei pot sa te argumentez si aici cu mare placere ... Dinamo e un fiasco in UEFA, daca ne luam dupa evolutia din ultimii 10 ani.

Ayrton
18th October 2006, 15:22
Pana una-alta, ia sa punem rezultatele din ultimii doi ani ale lui Dinamo in meciurile jucate in sos Stefan cel Mare:

2005/2006 - Turul 2 preliminar Dinamo - Omonia Nikosia 3-1
2005/2006 - Turul 3 preliminar Dinamo - Everton Liverpool 5-1
2005/2006 - grupe Dinamo - Hereenven 0-0
2005/2006 - grupe TSKA Moscova 1-0 (detinatoarea trofeului!)

2006/2007 - Turul 1 preliminar Dinamo - Hibernians Paola 4-0
2006/2007 - Turul 2 preliminar Dinamo - Beitar Ierusalim 1-0
2006/2007 - Turul 3 preliminar Dinamo - Skoda Xanthi 4-1

Total: 7 meciuri, 6 victorii, 1 egal, 0 infrangeri, 18 goluri marcate, 3 goluri primite. :ok:

Incep sa ma indoiesc din ce in ce mai mult de aberatiile tale! :evil:

MariusTR
18th October 2006, 15:27
Bravo, tata ... pune tu toate rezultatele cainilor din sezonul trecut in UEFA.

SPUNE TU LA ACEST CINSTIT AUDITORIU : pe ce loc a terminat Dinamo sezonul trecut in grupa UEFA de calificare ? SA AUD!

Ayrton
18th October 2006, 15:38
Rezultatele lui Besiktas din ultimii doi ani din cupele europene la meciurile din deplasare:

2005/2006 - Tur 2 preliminar FC Vaduz - Besiktas 0-1
2005/2006 - Tur 3 preliminar Malmö FF - Besiktas 1-0
2005/2006 - grupe Sevilla - Besiktas 3-0
2005/2006 - grupe Vitória Guimarães - Besiktas 1-3

2006/2007 - Turul 3 preliminar CSKA Sofia - Besiktas 0-2

Total: 5 meciuri, 3 victorii, 0 egaluri, 2 infrangeri, 6 goluri marcate, 5 goluri primite.

-----------

PS: faceam o comparatie intre Dinamo si Besiktas, nu? De ce o dai in diverse? Ca nici Besiktas nu straluceste la acest capitol... Nici ei nu s-au calificat anul trecut decat pana in grupe, ca si Dinamo.

Ayrton
18th October 2006, 15:47
Dinamo este o echipa foarte slaba in comparatie cu Besiktas : alt palmares

Inca o data iti dai cu stangu-n dreptu'...
Mai bine ai tace, ca te faci de ras...:rosu:

In Cupele Europene, Besiktas cel mai sus a ajuns in sferturile de finala (in 1987 - Cupa Campionilor si in 2003 - Cupa UEFA). Dinamo are palmares superior: 2 semifinale europene (1984 - Cupa Campionilor si 1990 - Cupa Cupelor).

In concluzie, vorbesti si scrii prostii!!! :ciocan: Fac pariu ca daca nu dai "search" pe net, nu stii nici 2 jucatori de la Besiktas...

MariusTR
18th October 2006, 16:13
Besiktas a castigat de 12 ori campionatul Turciei, ultima data in sezonul 2002-2003, cand a fost antrenata de Mircea Lucescu. Tot in perioada lui Mircea Lucescu, Besiktas a acces in sferturile de finala ale Cupei UEFA, in 2003.

Iti zic cam si ce au facut ei prin UEFA in ultimii ani si cam ce ati facut voi. Dureaza putin pana fac si niste liste...
In 2003 ( acum 3 ani ) au ajuns in sferturile UEFA si voi spalati puntea fregatelor ;)

JJ
18th October 2006, 16:28
Aici:

Va fi un 3 - 0 minim pentru Besiktas, dar sper macar intr-o infrangere fara umilinta cu max 2 goluri diferenta.

Pe alt thread (ghici care):

...lasati mey pesimismul asta malefic... ii bate Steaua de nu o sa stie ce i-a lovit!
2 - 0 final. .

Pe alt thread:

Va castiga Xanthi cu un gol diferenta 4 - 3 ... lovituri de departajare ... Xanthi merge mai departe..

Altul:

Trebuie luati cu binisorul si loviti tare... Fortareata in apararea noastra si cand se hotaraste Badea dublat de Dica ca ar fi cazul ... sa le piscam o boaba. Un 1 - 0 cu lupta grea, ar fi...

Ce le ai cu pronosticurile, Mariuse. Cred ca nici asta de aici nu iti iese.

Aurel.D
18th October 2006, 17:13
Marius,
O sa bata Besiktas cu 3-0 pe Dinamo cum a batut si Steaua cu 2-0 pe Real.
Dar hai sa zicem ca Besiktas bate pe Dinamo, este totusi greu de crezut ca Dinamo nu va inscrie.
Sau hai sa o luam altfel: ai curaj sa pui la pariuri un bilet pe 300 Ron, cum ca Dinamo nu inscrie in acest meci ?

Daca faci treaba asta, promit sa nu te mai contrazic niciodata, desi de toate pronosticurile tale de pana acum s-a ales praful.

Ayrton
18th October 2006, 17:50
Besiktas a castigat de 12 ori campionatul Turciei, ultima data in sezonul 2002-2003, cand a fost antrenata de Mircea Lucescu. Tot in perioada lui Mircea Lucescu, Besiktas a acces in sferturile de finala ale Cupei UEFA, in 2003

:happy :happy :happy

Anuntati-l fratilor pe MariusTR ca Mircea Lucescu e deja in al treilea an de cand antreneaza pe Sahtior Donetk...
:ras-plans:
Auzi argument la el, ca au jucat in sferturi cand erau antrenati de Lucescu... :headbang: Toata echipa s-a schimbat de atunci... Pai si daca il luam pe Lucescu etalon, tot noi suntem mai buni, ca noi, cand ne antrena Lucescu jucam in semifinale... :happy

Cra10veanu
18th October 2006, 18:12
Poate ne face si Besiktas aceeasi bucurie ca Realu. Pronostic 2

YodaRo
18th October 2006, 18:17
Poate ne face si Besiktas aceeasi bucurie ca Realu. Pronostic 2

Pai voua la olteni si Dinamo si Steaua v-au facut aceeasi bucurie....4-0 si 3-0 si nu v-a batut Real Madrid...asa ca stati cuminti in banca voastra...si multumiti-va ca nu retrogradati.,Lasati-i pe altii sa joace in cupele europene ca oltenii nu o sa joace acolo in urmatorii 10 ani.
Cat oi fi eu de stelist dar kiar as vrea sa joace si dinamo in primavara europeana...asta pentru ca-s si ei romani..trebuie sa admitem ca sunt oamani pana la urma...

sun
18th October 2006, 18:23
Ayrton , nu stiu de ce am impresia ca pe tine te amuza mai mult infrangerea Stelei decat ce a zis Marius. Nu trebuie sa razi in hohote .. poti sa il contrezi cu argumente ... doar ,nu ?

Vand vise
18th October 2006, 18:26
0-2

Luis Garcia10
18th October 2006, 18:29
2-1 :d

apercele
18th October 2006, 20:23
Poate ne face si Besiktas aceeasi bucurie ca Realu. Pronostic 2

poate faceti toata Romaniei vreo bucurie si cadeti dracu in "B" unde va e locul...de fapt, nu mai e mult, va cam asteapta matineul...
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Red-Castorryy
18th October 2006, 20:40
E Lobont solutia?

Intr-un interviu acordat postului de radio InfoPro, Mircea Sandu a vorbit despre o posibila revenire a lui Lobont in Liga 1: "Doua dintre echipele importante, Dinamo si Steaua, cel putin la nivel declarativ, sunt interesate de serviciile lui Lobont. Ar fi un castig si pentru echipe si pentru jucator, care daca s-ar intoarce si ar juca din nou, ar avea posibilitatea sa revina si la echipa nationala si toata lumea ar avea de castigat."
Bogdan Lobont, in prezent legitimat la Fiorentina, a mai fost imprumutat la Dinamo in sezonul 2001/2002 cand a si castigat titlul de campion cu alb-rosii.

Cra10veanu
19th October 2006, 00:53
poate faceti toata Romaniei vreo bucurie si cadeti dracu in "B" unde va e locul...de fapt, nu mai e mult, va cam asteapta matineul...
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

pe voi va apuca vremuri grele, nu prea mai primiti jucatori moca, urmeaza declinul :D
0-3

danpuric78
19th October 2006, 02:13
pe voi va apuca vremuri grele, nu prea mai primiti jucatori moca, urmeaza declinul :D
0-3
Craiova e cumva in plina ascensiune? Oltenii prima data sa-si cumpere minge si dupa aia sa se apuce de fotbal.

Dincolo de asta, dinamo are un meci greu. Daca vrea sa treaca de grupe atunci un rezultat bun cu turcii e absolut necesar.
daca pierd primul meci nu prea vad cum o sa-si revina dupa aia.

Red-Castorryy
19th October 2006, 11:07
Dincolo de asta, Dinamo are un meci greu. Daca vrea sa treaca de grupe atunci un rezultat bun cu turcii e absolut necesar.
daca pierd primul meci nu prea vad cum o sa-si revina dupa aia.

corect spus :ok:

Red-Castorryy
19th October 2006, 12:10
fortza real contra barcei

FORZZA Dinamo contra Besiktas ! :yeah: :yeah: :yeah:

LazioRoma
19th October 2006, 14:33
5-0 pt turci

Aurel.D
19th October 2006, 14:53
Biletele pt. meciurile cu Besiktas si Leverkusen se pot vinde si la pachet, existand si o promotie pt. abonati.
De asemenea se livreaza gratuit revista "Campionii" de 68 de pagini.
Mai multe informatii, pe suporter Dinamo, Cupa UEFA 2006-2007.

tu26dor
19th October 2006, 17:08
poate faceti toata Romaniei vreo bucurie si cadeti dracu in "B" unde va e locul...de fapt, nu mai e mult, va cam asteapta matineul...
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

ar fi interesant de urmarit duelul stelei, rapidului si a dinamovistilor la matineu in divizia B. sau mai bine sa fie retrogradate toate in C, sa vedem care mai ajunge si cum ajunge in liga 1. hi hi.

Red-Castorryy
19th October 2006, 17:51
Cupa UEFA, Bilete la pachet

Conducerea clubului din Soseaua Stefan cel Mare le-a pregatit o surpriza suporterilor dinamovisti, inaintea celor doua meciuri de pe teren propriu, din grupele Cupei UEFA, cu Besiktas Istanbul (2 noiembrie, ora 20.30) si cu Bayer Leverkusen (29 noiembrie, ora 21.45).

FC Dinamo a anuntat, prin intermediul site-ului oficial, ca fanii "cainilor" isi pot achizitiona un pachet de bilete pentru ambele partide din grupa B a Cupei UEFA, la un pret mult mai avantajos.

In plus, toti abonatii clubului vor beneficia de un pachet promotional, costul pentru ambele meciuri ajungand la doar 45 RON, spre exemplu, la Peluza Catalin Haldan sau la Peluza Sud a stadionului din Stefan cel Mare. Dar iata preturile pachetelor pentru ambele partide, comparativ cu pretul pentru un singur joc:Stadion Dinamo Pret pachet promotional pentru abonanati Pret pachet pentru ambele meciuri Pret pentru un meci
Tribuna 0 160 RON 180 RON 110 RON
Tribuna I 120 RON 140 RON 90 RON
Tribuna a II-a 80 RON 90 RON 60 RON
Peluza Catalin Haldan 45 RON 50 RON 35 RON
Peluza Sud 45 RON 50 RON 35 RON


Casele stadionului se deschid sambata

Biletele la pachet sau pentru un singur meci se vor gasi incepand de sambata dimineata. Toate casele stadionului din Soseaua Stefan cel Mare vor fi deschise incepand cu ora 12.00.

Inca un cadou: "Revista Campionii"

De luni dimineata, la casele stadionului va aparea revista "Campionii", un magazin in 68 de pagini dedicat echipei Dinamo si participarii in grupele Cupei UEFA. Editata de cotidianul Gazeta Sporturilor si tiparita in conditii grafice de exceptie, revista "Campionii" va fi distribuita, gratuit, tuturor cumparatorilor de bilete pentru partidele cu Besiktas si cu Bayer Leverkusen.

Saber Rider
19th October 2006, 19:13
Ce nu inteleg eu , ce legatura are denumirea revistei, "Campionii", cu echipa Dinamo Bucuresti.

YodaRo
19th October 2006, 19:19
Ce nu inteleg eu , ce legatura are denumirea revistei, "Campionii", cu echipa Dinamo Bucuresti.
De campionii blaturilor nu ai auzit? :)

Vadim
19th October 2006, 19:21
Da banu' si esti campion. :)

Red-Castorryy
19th October 2006, 21:50
Ce nu inteleg eu , ce legatura are denumirea revistei, "Campionii", cu echipa Dinamo Bucuresti.

dupa ce o cumperi o sa te dumiresti :ok:

Hard
19th October 2006, 22:29
in momentul asta dinamo este pe locul 3 ce asigura primavara europeana! ura

guevarax
19th October 2006, 23:17
besiktas e trompeta grupei, dinamo mizeria Romaniei
va termina pe 4 dinamo, asta dak nu vor fi arbitrati de corpodean

YoYoyOi
19th October 2006, 23:20
BEŞIKTAŞ 0-2 TOTTENHAM

asta ca sa se stie ca echipa din ultima urna valorica e slaba rau :D

Red-Castorryy
19th October 2006, 23:45
Beşiktaş - Tottenham 0-2
Ghaly 32, Berbatov 63


Bruges - Leverkusen 1-1
Clement 47 / Schneider 35

luctoronto
19th October 2006, 23:50
totenham si bayer incep ca favorite la primele 2 locuri in grupa dupa primul meci.Drumul e inca f lung nu se prea pot trage concluzii inca dar in Uefa totul se bazeaza pe meciurile de acasa,daca le castigi , te califici.Tb victorie cu Besiktas ca altfel iar ne plangem de ultimul meci.:ok:

remy
20th October 2006, 00:12
Bine ca a dat Domnul ca meciul asta sa nu fie jucat saptamana asta ... era prea multa umilinta cu trei echipe in Europa si toate trei capsate serios in aceeasi saptamana... bine ca a dat cerul sa avem o pauza de 2 saptamani de la o umilinta la alta... macar sa nu o furam prea tare de la turcaleti :D

Va fi un 3 - 0 minim pentru Besiktas, dar sper macar intr-o infrangere fara umilinta cu max 2 goluri diferenta.
Penibil, ca deobicei, Mariusica.
Sa cititi majoritatea postarilor, mai ales cele de la Dinamo-Steaua, cand da dovada de infantilism, sa nu zic altceva.
Pe cuvant, rar am vazut asa minte ca de copil sub 10 ani.
Nici macar nu spune ca va fi egal, sau pierde cu un gol !
NUUUU, el da verdictul !!! 0-3 !
Doamne, cum poti tine astfel de oameni, ca el si FarulConstanta, cu 0-5 !
Cred ca e bine sa-i facem de cacao, daca mai abereaza, si sa-si linga ranile cu Steaua lor ... cazatoare.
DINAMO are o grupa super-grea, dar, se pare, ca ei ce mai pot aduce puncte anul asta pt. Romania, pt. ca au un joc si un atac super.
M-as multumi si cu locul 3 in grupe.
La meciul asta nu ma pronunt sigur, dar, daca trebuie, zic 2-0. /hello

YoYoyOi
20th October 2006, 00:23
Preturile biletelor la acest meci: intre 50 RON si 180 RON. Astea da preturi de UEFA :D

Red-Castorryy
20th October 2006, 00:24
Preturile biletelor la acest meci: intre 50 RON si 180 RON. Astea da preturi de UEFA :D

si tu cit ai vrea sa fie ?

YoYoyOi
20th October 2006, 00:30
si tu cit ai vrea sa fie ?

Aici nu e problema de cit as vrea eu sa fie ci de cit ai vrea tu si "fratii" tai sa fie.
Daca la Steaua-Real au fost preturile care au fost toti au sarit 2 metri deasupra solului ca GG vrea sa se imbogateasca din banii spectatorilor. Dar n-a comentat nimeni, ba chiar s-a jucat cu casa inchisa, biletele fiind epuizate cu mult inaintea meciului.
Aici e alta poveste. Besiktas nu e o asa de mare putere ca sa fie astfel de preturi. Si nici competitia nu e de nivelul celeilalte. De aceea fanii dinamovisti protesteaza. Si pe buna dreptate zic ca cei din conducerea lui Dinamo vor sa ia pielea de pe ei.

YodaRo
20th October 2006, 00:44
Nasol rezultat pentru Dinamo...ma refer la besiktas- Tottenham 0-2. Turcii isi vor juca la Bucuresti calificarea.... abia acum sa ii vedem pe castorii rosii...

Dinamo-Besiktas pronostic 2,x.

danpuric78
20th October 2006, 00:49
Nasol rezultat pentru Dinamo...ma refer la besiktas- Tottenham 0-2. Turcii isi vor juca la Bucuresti calificarea.... abia acum sa ii vedem pe castorii rosii...

Dinamo-Besiktas pronostic 2,x.
Chiar daca nu bate dinamo, ramne "emblema" Romaniei si "spaima" europei sa aduca puncte din cupele europene.

YodaRo
20th October 2006, 01:02
Chiar daca nu bate dinamo, ramne "emblema" Romaniei si "spaima" europei sa aduca puncte din cupele europene.
vorbiti inainte de evenimente...ca dupa...s-ar putea sa nu mai vreti...
Dinamo va ocupa locurile 4 sau 5... din pacate
eu mi-as dori-0 sa se califice mai departe...poate ii intalnim intr-un derby din UEFA in primavara...dar pana acolo mai e drum f lung.. si fara corpodean...e greu de tot..

Red-Castorryy
20th October 2006, 01:11
vorbiti inainte de evenimente...ca dupa...s-ar putea sa nu mai vreti...
Dinamo va ocupa locurile 4 sau 5... din pacate
eu mi-as dori-0 sa se califice mai departe...poate ii intalnim intr-un derby din UEFA in primavara...dar pana acolo mai e drum f lung.. si fara corpodean...e greu de tot..

hai sa lasam aceste discutii dupa primele 2 meciuri din grupa
ps. si ce treaba are corpodean cu meciurile lui DINAMO din UEFA ?

YodaRo
20th October 2006, 01:13
Turcii o sa vina super motivati. Dinamo nu are experienta internaitonala...ce a jucat cu grecii un fel de tzurca e nesemnificativ.
Turcii isi joaca ultima carte la Bucuresti deci nu va vad bine.Desi repet as vrea ca Dinamo sa se califice in primavara europeana..

danpuric78
20th October 2006, 01:36
vorbiti inainte de evenimente...ca dupa...s-ar putea sa nu mai vreti...
Dinamo va ocupa locurile 4 sau 5... din pacate
eu mi-as dori-0 sa se califice mai departe...poate ii intalnim intr-un derby din UEFA in primavara...dar pana acolo mai e drum f lung.. si fara corpodean...e greu de tot..

Tu le stii pe toate. Hai sa avem rabdare pana la meci.
Nu stim cat de greu e fara corpodean, dar am vazut marti seara ca fara salomir (si sacul de bani ciobanesti) e imposbil.

remy
20th October 2006, 01:44
Nasol rezultat pentru Dinamo...ma refer la besiktas- Tottenham 0-2. Turcii isi vor juca la Bucuresti calificarea.... abia acum sa ii vedem pe castorii rosii...

Dinamo-Besiktas pronostic 2,x.
Cred ca glumesti.
Dar frustrarea urla in tine.
Dupa cate stiu, dadeai exemple de moralitate, ca nu suntem romani, ca vrem sa scapam de Steaua lui Jiji (si de el, ca altfel nu se poate, decat daca nu are rezultate), si de asta suntem dusmanii tarii !!!
Dar tu faci orice sa doresti ca nici Dinamo, nici Rapid sa nu faca nimic in Europa.
Asa-i ca te bucuri ca amandoua sa nu se califice ? Halal demagogie.
Sa revenim: Besiktas-Tottenha 0-2, e un rezultat excelent pt. Dinamo, pt. ca daca nu pierdea Besiktas, principala cu care lupta Dinamo, era dezastru, ar fi jucat la sacrificiu aici. asa, Tottenham, oricum castiga grupa, iar Dinamo, avand ultimul meci acolo, poate englezii o vor lasa-o mai moale.
Ar fi fost perfect sa piarda si belgienii, si totul era clarificat.
Sigur ce ai spus mai sus e din frustrarea ca nu mai ai cu ce lauda Steaua. :happy
Doresti si raul altora, asa, din ... bunavointa. :jerk:
Halal de tine !

YodaRo
20th October 2006, 01:49
Asa-i ca te bucuri ca amandoua sa nu se califice ? Halal demagogie.
Doresti si raul altora, asa, din ... bunavointa. :jerk:
Halal de tine !
Am spus mai sus si repet ca doresc ca Rapid, Steaua si Dinamo sa se califice in primavara europeana.
Dar una e dorinta si alta e ce o sa se intample pe teren. Aici dau un pronostic cu mintea si spun Dinamo - Besiktas 2,x.
Dar apropo tu cat ai dat pronostic la Steaua- Real? de faci lectii de moralitate altora.
Si eu nici nu spun sa dispara Dinamo din peisajul fotbalistic precum zici tu de Steaua... deci Dinamo ar fi cea mai indreptatita sa dispara...ca e echipa fostei militii si a securitatii... asa ca slow down cand faci afirmatii.
Ura fata de Steaua ti-a luat parca mintile...

remy
20th October 2006, 03:57
vorbiti inainte de evenimente...ca dupa...s-ar putea sa nu mai vreti...
Dinamo va ocupa locurile 4 sau 5... din pacate
eu mi-as dori sa se califice mai departe...poate ii intalnim intr-un derby din UEFA in primavara...dar pana acolo mai e drum f lung.. si fara corpodean...e greu de tot..
Ca sa vezi ca deja devii un demagog fara scrupule, reciteste cu atentie ce ai scris mai sus !
Si, faza cu corpodean, ce cauta aici ?
Daca e asa, sacosele cu bani si mita pt. arbitri ale stelistilor, sunt normale pt. Steaua ?
Ti-am zis, eu amendez pe toti care se dau "mari români", insa ei sunt doar niste frustrati stelisti.
Eu zic s-o lasi moale cu postarile astea, ca de demagogi suntem satui.
Odata ce spui ca Dinamo ocupa locul 5, se vede cat de "roman" te dai. Nici macar nu speri ca Dinamo va ocupa locul 3 ? Macar acolo, de-o samanta, ca sunt neinvinsi in tara si-n Europa ?
Eu zic sa nu te mai strofoci atata, ca nu convingi pe nimeni de falsul tau patriotism, care e doar pt. Steaua lui Jiji (ce rusine de echipa => dixit Jiji !). :jerk:
EU ZIC SA N-O MAI DAM LA INTORS: ANII ASTIA VOR FI AI LUI DINAMO, DREPT RAZBUNARE ASUPRA UNOR COPII STELISTI, FANATICI FRUSTRATI SI CARCOTASI.
LASATI-NE SA NE PREGATIM PT. CHAMPIONS LEAGUE, IN LINISTE, SI CU ECHIPE TARI, PT. A FI PREGATITI DE GRUPE, SA SPALAM RUSINEA STELEI, PROVOCATA ROMANIEI ! :ok:

Rossi
20th October 2006, 06:42
Trebuie neaparat sa luam 3 puncte cu turcaletii :ok:

superchumbo
20th October 2006, 09:23
daca nu pierdea Besiktas, principala cu care lupta Dinamo, era dezastru, ar fi jucat la sacrificiu aici.


Adik au pierdut un meci si gata au renuntat la calificare :ciocan: si la buc vin la plimbare :headbang:



Tottenham, oricum castiga grupa, iar Dinamo, avand ultimul meci acolo, poate englezii o vor lasa-o mai moale.


penibil .... doamne ce e in capul tau ........... voi chiar credeti ca dupa ce ati luat-o de la everton la ei acasa in momentul cand ei era lanterna, credeti ca veti scoate ceva la totenham acum ???? auzi, o vor lasa mai moale :ciocan: :ciocan: ########

JJ
20th October 2006, 09:57
Ori Tottenham e prea buna, ori Besiktas pare ca se claseaza favorita la ultimul meci in grupa. Bayer putea castiga la Bruges, dar e mai bine pentru Dinamo ca a iesit egal.
Rezultatele astea complica putin meciul cu Besiktas, turcii isi joaca ultima sansa de calificare la Bucuresti. Totusi, Dinamo n-ar trebui sa aiba probleme.


penibil .... doamne ce e in capul tau ........... voi chiar credeti ca dupa ce ati luat-o de la everton la ei acasa in momentul cand ei era lanterna, credeti ca veti scoate ceva la totenham acum ?
Dom'le, nici un meci nu seamana cu altul, iar cu Tottenham s-ar putea juca o calificare. Dinamo s-a dus la plimbare la Everton, fiind deja calificata. Sa ti-aduc aminte de superbul vostru meci acasa cu Heerenveen, de anul trecut, cand erati deja calificati si n-ati jucat nimic?

Aurel.D
20th October 2006, 12:51
O sa fie meci greu cu Besiktas dupa rezultatul de aseara cu Tottenham! Vor veni aici sa ia macar un punct. Va fi meci tare!! Daca il pierd si pe asta se pot considera eliminati.

tu26dor
20th October 2006, 14:59
Sa ti-aduc aminte de superbul vostru meci acasa cu Heerenveen, de anul trecut, cand erati deja calificati si n-ati jucat nimic?

bine ca ati jucat voi grozav cu herenveen. ...

mai citeam pe aici idei gen... "dinamo - emblema romaniei"? cum si cand i s-a inmanat acest titlu... sau a facut schimb cu "rusinea romaniei" titlu pe care i l-ati donat stelei?
...
lasand gluma si ironiile deoparte dinamo ar trebui sa aiba grija sa nu se faca iar de ras si spre bine ei sa se califice in primavara... cine stie ... poate isi va dovedi ca merita "emblema" hi hi

_kali_
20th October 2006, 17:35
Succes, Dinamo! Am fost pe stadionul lui Besiktas, stiu ce le poate pielea la nivel de galerie, este o mare realizare ca vin ei la noi si nu noi la ei.
La nivel de fotbal insa, nu sunt atat de valorosi precum se crede.
Dinamo poate bate! BAFTA!


In general Dinamo si Steaua ma lasa rece. Dar totusi nivelul dinamovistilor de pe acest forum, si subnivelul stelistilor, ma face sa inclin balanta spre Dinamo.

johny bravo
20th October 2006, 18:11
Tottenham ne poate bate zic eu destul de usor. In Anglia e greu sa castigi. Si-au rupt gatul multe echipe chiar in fata unor adversari englezi mai slab cotati. trebuie sa fim deja calificati pana la meciul cu Tottenham, altfel mi-e teama ca putem sa avem o surpriza neplacuta. nu trebuie nici macar de un punct sa avem nevoie de la Tottenham!

si asa cum se spunea mai sus, pe turci TREBUIE sa ii batem

Alberto
20th October 2006, 18:14
Se poate....daca Dinamo aduna 4 puncte din meciurile de acasa cu Besiktasi si Leverkusen, si castiga in Belgia sunt ca si calificati inainte de ultimul meci din Anglia.

Utilizator
20th October 2006, 18:18
daca Dinamo bate pe Besiktas se va califica mai departe. Daca nu bate va fi extrem de greu sa reuseasca.
dar cred ca ii va bate pe turci, jucatorii par sa aiba o mentalitate mult mai buna de la venirea lui Rednic, ceea ce mi se pare esential.
Hai Dinamo ca se poate.

YodaRo
20th October 2006, 18:51
Daca dinamo pierde din iarna unul dintre cei 3 atacanti ganea, danciu sau niculescu ...asa cum se aude...ceilalti doi se vor puturoshi si dinamo va fi iarasi ciuca batailor. Asa ca tineti-i cu dintii pe cei trei ca asa e concurenta intre ei...si asa aveti rezultate.
revenind la meciul cu turcii e greu e adevarat...dar asta e o echipa mai rasarita decat grecii...si supermotivati sunt turcii...se joaca soarta antrenorului lor...deci meci f dificil pentru dinamo

danpuric78
20th October 2006, 19:27
Daca dinamo pierde din iarna unul dintre cei 3 atacanti ganea, danciu sau niculescu ...asa cum se aude...ceilalti doi se vor puturoshi si dinamo va fi iarasi ciuca batailor. Asa ca tineti-i cu dintii pe cei trei ca asa e concurenta intre ei...si asa aveti rezultate.
revenind la meciul cu turcii e greu e adevarat...dar asta e o echipa mai rasarita decat grecii...si supermotivati sunt turcii...se joaca soarta antrenorului lor...deci meci f dificil pentru dinamo
Primul meci e esential. Daca pierzi primul meci acasa sansele de calificare se reduc la jumatate.

Saber Rider
21st October 2006, 11:51
[...]
Doresti si raul altora, asa, din ... bunavointa.
Halal de tine !

Cine vorbea de demagogie si frustrari. Tu nu vezi cat de penibil esti ?!

Citeste-ti 'reacu' semnatura si mai lasa-ti tastatura aia sa-ti respire, ca deja pute de atata infatuare si ura.

Tu chiar nu-ti dai seama de ineptiile pe care le scrii ?
Chiar nu inteleg cum de rabda OLS un asemenea specimen.



[...]
LASATI-NE SA NE PREGATIM PT. CHAMPIONS LEAGUE, IN LINISTE
[...]

Esti pe calea cea buna, asa zicea si Borcea acum cativa ani.

Pana una alta, sa-ti spun ceva ce poate n-ai aflat pana acum : Dinamo nu stie ce e aia Liga Campionilor, si niciodata nu a stiut din cauza performantelor ei proprii.
La sfarsitul acestui an, daca va ajunge totusi, cu multa bunavointa si Corpodeni, plus ceva pe la spate gen ofiterii aia "retrasi" din activitate de prin stafful vostru, va ajunge NUMAI SI NUMAI in urma performantelor Stelei si Rapidului in Europa, care au strans puncte pretioase.

Pentru ca atunci cand a fost sa acceada catre Liga Campionilor pe propriile picioare, Dinamo s-a oprit in tururile preliminare.

Asa ca lasa-te de sportul asta, Borcica2, ca esti pe dinafara rau de tot.

Si nu te obosi sa-mi raspunzi, ca oricum vei scrie orice altceva, numai la obiect nu.

dede
21st October 2006, 11:56
Chiar daca nu bate dinamo, ramne "emblema" Romaniei si "spaima" europei sa aduca puncte din cupele europene.
:ras-plans:
ce emblema? care spaima? :happy
ati castigat cu xanthi si deja toata Europa stie de voi :happy

Tottenham, oricum castiga grupa, iar Dinamo, avand ultimul meci acolo, poate englezii o vor lasa-o mai moale.
eh, noroc cu englezii ca o sa va vada mai necajiti si o sa va lase sa castigati, ca altfel :cya: primavara europeana...

LASATI-NE SA NE PREGATIM PT. CHAMPIONS LEAGUE, IN LINISTE, SI CU ECHIPE TARI, PT. A FI PREGATITI DE GRUPE, SA SPALAM RUSINEA STELEI, PROVOCATA ROMANIEI !
oh da...vine marea echipa dinamo sa ii invete pe galactici si extraterestrii cum se joaca fotbalul :ras-plans: voi deocamdata nici in uefa n-ati aratat nimic, ce sa mai vb de ucl...

ce mari si tari se dau dinamovistii acum :evil: ca ei fac, ca ei castiga...peste vreo luna iar ajung rusinea Romaniei :evil:

zugravu
21st October 2006, 17:36
Lasa-i ma in pace, ca pe ei nu-i intereseaza campionatul....ai au treaba cu meciurile din CL:)). stii cumva unde transmit astia meciu cu besiktas? nu pt mine, ca eu vin la stadion, pt altii. si pt stelistii de mai sus.....la scorurile pe care le luati sunteti "o echipa ce face furori", si se daruiesc exact ca suporterii lor..

guevarax
21st October 2006, 17:54
Lasa-i ma in pace, ca pe ei nu-i intereseaza campionatul....ai au treaba cu meciurile din CL:)). stii cumva unde transmit astia meciu cu besiktas? nu pt mine, ca eu vin la stadion, pt altii. si pt stelistii de mai sus.....la scorurile pe care le luati sunteti "o echipa ce face furori", si se daruiesc exact ca suporterii lor..

stai linistit ne uitam la Real-Steaua
nu la rahaturi de meciuri ca al vostru

cip_81
21st October 2006, 18:33
Daca vom castiga meciul cu Besiktas (si sunt sigur ca o vom face), atunci putem spune ca am scapat de o echipa.
Oricum, meciul se anunta f greu, turcii jucandu-si ultima sansa.

Red-Castorryy
21st October 2006, 18:59
Bilete la meciurile din UEFA de luni


FC Dinamo a anuntat ca biletele pentru meciurile din grupele Cupei UEFA se vor pune in vinzare de luni, 23 octombrie, la ora 12 la casele de bilete ale stadionului. Fiecare suporter care va cumpara bilete va primi gratuit si revista 'Campionii', acesta fiind si motivul aminarii punerii in vinzare a biletelor.

Bumbescu
21st October 2006, 19:04
Poate va mai dau astia si alte chestii gratuit, ulei, zahar, butelii de la borcea, poate asa se umple si groapa voastra.

vlad1607
21st October 2006, 19:12
o sa fie un meci extraordinar de greu mai ales ca turcaletzii au pierdut acasa primul meci si nu tre sa piarda in Stefan cel Mare pt a se mai califica...

pronostic 1-0 sau 2-1 pt DINAMO !

guevarax
21st October 2006, 20:29
Poate va mai dau astia si alte chestii gratuit, ulei, zahar, butelii de la borcea, poate asa se umple si groapa voastra.

bine zis
in ultimii 16 ani de mizerie ai dinamoului doar la meciurile cu Steaua s-a umplut groapa

pana la urma Steaua e cea mai puternica echipa care a jucat in groapa dupa revolutie, corpodean stia asta, de aia n-a riscat nimic

Mario Di Lazi
21st October 2006, 20:32
bine zis
in ultimii 16 ani de mizerie ai dinamoului doar la meciurile cu Steaua s-a umplut groapa

pana la urma Steaua e cea mai puternica echipa care a jucat in groapa dupa revolutie, corpodean stia asta, de aia n-a riscat nimic
Tu in ce tzara traiesti ... :D ... Sau mai bine zis ... : Pe unde dracu traiesti ? :D

vlad1607
21st October 2006, 20:33
guevarax esti patetic si off topic

apercele
21st October 2006, 22:17
guevarax esti patetic si off topic

ii mai dau 2 etape de trait
saracul e pe cale de sinucidere:headbang:

Vand vise
21st October 2006, 22:20
bine zis
in ultimii 16 ani de mizerie ai dinamoului doar la meciurile cu Steaua s-a umplut groapa

pana la urma Steaua e cea mai puternica echipa care a jucat in groapa dupa revolutie, corpodean stia asta, de aia n-a riscat nimic
foarte adevarat :ok::D :D :D ...

guevarax
21st October 2006, 22:22
Tu in ce tzara traiesti ... :D ... Sau mai bine zis ... : Pe unde dracu traiesti ? :D

zi tu o echipa mai mare ca Steaua care sa fi jucat in groapa in ultimii 16 ani



ii mai dau 2 etape de trait
saracul e pe cale de sinucidere:headbang:

jucam in grupele UCL acolo unde dinamo nu ar ajunge niciodata fara arbitraje favorabile si blaturi nenumarate
nu vad de ce sa ma sinucid


guevarax esti patetic si off topic
cunosti sensul cuvantului "patetic" ??? sa stii ca e chiar un compliment in limba romana

Mario Di Lazi
21st October 2006, 22:25
zi tu o echipa mai mare ca Steaua care sa fi jucat in groapa in ultimii 16 ani
Doar una ? ... O echipa din Moscova - Castigatoarea Cupei Uefa ... Fata de steaua care s-a oprit in semifinale ... :D

Paote nici nu conteaza ... scorul a fost la fel ... 1-0 pentru GAZDE :D

vlad1607
21st October 2006, 22:31
guevarx vezi ca la ora asta pustii fac nani...nu incerca sa pari ami mult decat esti..esti doar un stelist penibil

guevarax
21st October 2006, 22:32
Doar una ? ... O echipa din Moscova - Castigatoarea Cupei Uefa ... Fata de steaua care s-a oprit in semifinale ... :D

Paote nici nu conteaza ... scorul a fost la fel ... 1-0 pentru GAZDE :D

hilar. arata cat de mult cunosti fenomenul fotbalistic. ce conteaza mai mult o cupa uefa sau o cupa a campionilor si o supercupa a Europei asta ca sa nu insir superperformantele Stelei. CSKA Moskova nu are nici macar jumatate din palmaresul Stelei, cea mai galonata echipa din SE Europei


guevarx vezi ca la ora asta pustii fac nani...nu incerca sa pari ami mult decat esti..esti doar un stelist penibil

stai linistit kalanga, mai dau o tura inainte sa plec in oras, nu vreau sa las toti tractoristii sa creada ca au ceva in cap

Mario Di Lazi
21st October 2006, 22:35
Pe bune daca am inteles ce ai vrut sa spui ... Pai tu m-ai intrebat o echipa mai tare ca steaua care a jucat in Stefan cel Mare ... Ti-am raspuns ...
Si ... nu inteleg ce vrei sa spui ...

guevarax
21st October 2006, 22:36
dupa tine care echipa e mai puternica :
una care castiga cupa UEFA
sau
una care castiga cupa campionilor si supercupa Europei

??????

vlad1607
21st October 2006, 22:37
guevarax in oras ? asa numesti tu cand stai sub pod cu tablagii ce traiesc cu mai putin de 100 euro pe luna? :D :D

Mario Di Lazi
21st October 2006, 22:39
In ce an ? Acu' 20 de ani sau anul trecut ? :D

guevarax
21st October 2006, 22:40
guevarax in oras ? asa numesti tu cand stai sub pod cu tablagii ce traiesc cu mai putin de 100 euro pe luna? :D :D



kalanga,

stai linistit eu am depasit faza agricola in care esti tu

"tablagiu" - stii ce inseamna

cred ca ai sub 20 ani, dovedesti o lipsa de cultura crasa

nu mai te chinui mult sa raspunzi, sa stii ca pot jigni mai dur ca tine

vlad1607
21st October 2006, 22:42
bine ma ciumpalacule te las in legea ta caci prea mult off topic strica mai ales dc genereaza crize pseudo-intelectuale din partea unei oite ce se chinuie sa scoate niste behaieli elevate
sa lasam cuvintele astea ca oricum nu ajungem nicaieri
DINAMO - Besiktas 1-0 sau 2-1

Mario Di Lazi
21st October 2006, 22:43
Ai ma dracu' fratzilor sa ne mai "certam" pe therdu asta, ca nu am somn ... :)

vlad1607
21st October 2006, 22:56
nu o sa ai somn nici dupa victoriile cu Brugge Besiktas sau egalul cu Leverkusen :D

Mario Di Lazi
21st October 2006, 22:58
Sper ...
La Totenham eu zic ca nu prea avem sanse ... Sa nu ne ducem iar in ultima etapa in deplasare cu cutzitul la gat.

cip_81
21st October 2006, 23:20
Mai guevarax (si restul stelistilor), va rugam ca macar pe thread-ul asta sa nu va mai varsati laturile. Chiar nu intereseaza echipa vostra...ii acordam tot atat de multa atentie ca si unui gandac de bucatarie. Daca aveti ceva de spus pe marginea acestui meci...puteti s-o faceti...daca nu, valea.

Dupa primele 3 meciuri in grupa vom avea 7 puncte. Mai pe intelesul tuturor...calificare asigurata. Primul pas...meciul cu Besiktas.

Red-Castorryy
22nd October 2006, 01:41
guevarx vezi ca la ora asta pustii fac nani...nu incerca sa pari ami mult decat esti..esti doar un stelist penibil

si eu care il credeam realist :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

aetius
22nd October 2006, 09:31
in mod normal dinamo ar trebui sa faca cu besiktas ce a facut mircea cel batrin cu turcii la rovine sau mihai viteazul la giugiu si calugareni, adica sa-i spulbere !!!!
un pronostic realist ar fi 5-1 pentru dinamo ( everton remember ...).

Red-Castorryy
22nd October 2006, 11:43
Azi Besiktas joaca in deplasare la Rizespor

Alberto
22nd October 2006, 11:56
da...la ora 15...

Red-Castorryy
22nd October 2006, 12:02
Oare va vedea cineva de la noi meciul ?

JJ
22nd October 2006, 15:32
dupa tine care echipa e mai puternica :
una care castiga cupa UEFA
sau
una care castiga cupa campionilor si supercupa Europei

??????
Depinde cand :) Steaua o fi fost cea mai puternica echipa venita in groapa in 87, dar nu acum. De exemplu, Dinamo a jucat cu Manchester... Dar parca nu a fost in groapa, deci nu se pune.

guevarax
22nd October 2006, 15:58
Depinde cand :) Steaua o fi fost cea mai puternica echipa venita in groapa in 87, dar nu acum. De exemplu, Dinamo a jucat cu Manchester... Dar parca nu a fost in groapa, deci nu se pune.

vorbim de "renumele" echipelor care au jucat in groapa

Manchester e un nume mai mare decat Steaua dar Manchester nu a venit in groapa,

danpuric78
22nd October 2006, 16:04
vorbim de "renumele" echipelor care au jucat in groapa

Manchester e un nume mai mare decat Steaua dar Manchester nu a venit in groapa,

BAi , asta nu e topic cu steaua. Obsedatule, numai steaua visezi. Aici e cu Dinamo, care are un meci greu cu Besiktas, mult mai greu decat decat ce al stelie cu real (am spus meci mai greu nu besiktas mai puternica decat real, ca sa nu incepeti cu contrazisul).

JJ
22nd October 2006, 16:11
Corect, meci mult mai greu... Aici are si Dinamo ceva sanse sa bata, cu Real se stia rezultatul de la inceput.

Red-Castorryy
22nd October 2006, 19:31
Corect, meci mult mai greu... Aici are si Dinamo ceva sanse sa bata, cu Real se stia rezultatul de la inceput.

cit de mari ?

Hipgnosis
23rd October 2006, 10:37
in mod normal dinamo ar trebui sa faca cu besiktas ce a facut mircea cel batrin cu turcii la rovine sau mihai viteazul la giugiu si calugareni, adica sa-i spulbere !!!!
un pronostic realist ar fi 5-1 pentru dinamo ( everton remember ...).

De rovine nu prea avem atestatir documentare, de fapt nici nu se stie unde e locul luptei :D.
Dar la o zi dupa "marea victorie" de la Calugareni, turcii ocupasera capitala, si Mihai Viteazul era ascuns prin munti.

Un pronostic realist ar fi 2-0 pt. dinamo.

ps: Nu-ti cere nimeni sa syii si istorie, dar dc tot apelezi la trecut pt. ati sustine aberatiile, macar apeleaza si tu la parti ale istorie pe care le cunosti.

JJ
23rd October 2006, 11:31
cit de mari ?

E, acolo, macar 10% :) Acum serios, daca nu-i bateti pe astia trebuie sa va ascundeti prin munti de rusine. La forma actuala, Besiktas e o echipa numai buna de facut golaveraj.

Shogun11
23rd October 2006, 12:44
Incredibil, toti stelistii cu pronosticul 2 ca Besiktas ii echipa tare s.am.d dar daca Dinamo castiga toti vor spune ( parerea mea ) or castigat si astia cu chiu cu vai impotriva unei echipe slabe pronosticul meu .. diferenta de 2 goluri in avantajul lui Dinamo

superchumbo
23rd October 2006, 15:33
un pronostic realist ar fi 5-1 pentru dinamo ( everton remember ...).

cand o fi besiktas lanterna rosie poate ......

SAMM
23rd October 2006, 15:37
besiktas, dinamo si leverkusen sunt cele mai slabe din grupe, ramane de vazut care va prinde locul 3

sper leverkusen

aetius
23rd October 2006, 17:36
@hipgnosis
off topic1:
sportul in general si fotbalul in special au luat locul jocurilor si turnirurilor medievale . nevoia de circ a marelui public . asta e natura umana.
off topic2:
chiar stiu ce spun , in iarna dinaintea bataliei de la calugareni mihai arde si prada raialele turcesti de pe malul romanesc al dunarii. dupa cum stii noi romanii nu am atacat nici in sport si nici in lupta in valuri, marile victorii obtinute in ambele "domenii" s-au nascut din disperarea de a nu fi invinsi , vezi versurile actualului imn de stat daca nu ma crezi.

on topic:
dinamo e mai omogena acum ca la inceputul sezonului, blay si kalanga sunt certe castiguri ale lui rednic , de asemenea revenirea lui gaev e un lucru bun .
dar cel mai bun lucru este ca nici unul din cei 3 atacanti de baza ai echipei nu a intrat in criza de a marca , toti au cel cel putin 1 gol in ultimele 3 meciuri oficiale.
besiktas va veni la bucuresti , cum zicea cineva pe thread -cu cutitu' la gat, ei daca pierd la dinamo pot juca de palmares ultimele 2 partide.
diferenta de atitudine si nu neaparat de valoare va face diferenta mentionata de mine 5-1 , cred ca tineti minte cat de stresati erau englezii ca nu aveau nici o victorie la activ cand au venit la bucuresti.

Aurel.D
24th October 2006, 16:21
besiktas, dinamo si leverkusen sunt cele mai slabe din grupe, ramane de vazut care va prinde locul 3

sper leverkusen

Asa sa fie!
Si Dinamo va ocupa locul 2 iar Besiktas locul 4!:ok:
Gata, s-a aranjat!

Mario Di Lazi
24th October 2006, 16:37
vorbim de "renumele" echipelor care au jucat in groapa

Manchester e un nume mai mare decat Steaua dar Manchester nu a venit in groapa,

Hai ca ai inceput sa o dai la intors ... NU ESTI COERENT ...:rosu:

YodaRo
24th October 2006, 18:18
E f greu meci pentru DInamo. Nu se poate aranja si asta e o fff mare problema. De aia spun ca bate Besiktas cu 2-1.

apercele
24th October 2006, 18:53
man us, esti foarte stresat se pare de la kiev incoa'
parca nu te mai recunoastem, te-ai schimbat complet

eu zic sa te iei de mana cu samm si cu guevarax si sa mergeti toti 3 in parc, sa culegeti floricele si sa fredonati cantecul vostru renumit al lui Scooter

on topic, dinamo va bate pe turcalai....am vazut meciul cu tottenham al lor, si nu m-au impresionat deloc... este o paine de mancat cu ei, si spre diferenta de andone, mircea rednic va juca mai ofensiv....si niculescu si ganea vor marca..orice lovitura libera de la 18-30 de metri e ca un penalty pt clau-gol

remy
25th October 2006, 02:09
E f greu meci pentru DInamo. Nu se poate aranja si asta e o fff mare problema. De aia spun ca bate Besiktas cu 2-1.
Tot nu incetezi cu obsesiile ?
Parca te dadeai mare patriot si ziceai ca tii cu toate echipele romanesti.
Demagogie ieftina, asta-i.
Daca ai ajuns aici cu aberatii gen cooperative, blaturi, etc., care au fost la Steaua, de doi ani din plin, e clar cu cine avem de-a face ! Ce a insemnat fraza: Nu se poate aranja si asta e o fff mare problema. pe topicul asta ???
Daca Dinamo bate cu Besiktas, promiti ca ne scutesti de aberatii, ca deja Che Guevara si SAMM ne-au umplut.

Cucu
25th October 2006, 09:04
3-1 scor final

sa ne scoata Dinamo si Rapid ... ca cu Steaua .....

YodaRo
25th October 2006, 17:19
ca cu Steaua cucu-le?

Red-Castorryy
25th October 2006, 17:27
ca cu Steaua cucu-le?

curcan :ok:

Zax
25th October 2006, 19:12
daca bate besiktas inseamna ca dinamo a tinut-o din blat in blat in campionat

Mario Di Lazi
25th October 2006, 19:43
Si inseamna ca tu te uiti la polo zi de zi ... :D
Ametzitule ... nici un meci nu seamana cu altul ... :ras-plans:

Zax
25th October 2006, 21:29
am zis "daca" dinamo va lua bataie in uefa atunci e ceva putred in rezultatele bune din campionat

Cucu
25th October 2006, 23:35
daca bate besiktas inseamna ca dinamo a tinut-o din blat in blat in campionat

deci dupa rationamentul tau .... Steaua e blatista bine de tot ... d'aia ii bat toti la fundul gol.

Liviu
25th October 2006, 23:41
deci dupa rationamentul tau .... Steaua e blatista bine de tot ... d'aia ii bat toti la fundul gol.
Cine ? Echipe ca Real sau Lyon ?
Off-topic

rechinul farist
25th October 2006, 23:54
sper sa castige Dinamo, dar turcii vin cu o foame mare de puncte, pentru ca primul meci al lor l-au pierdut, iar un alt esec ar insemna scoaterea lor din cursa calificarii, deci se anunta un meci foarte greu, foarte!!!
Hai Dinamo!! aduceti puncte Rom!!!

Ella14
26th October 2006, 00:03
Hai sa vedem daca sunteti tot atat de buni ca si in campionat!! Ma indoiesc, dar va urez succes!!!

apercele
26th October 2006, 01:51
stim noi ce fel de succes ne urati voi....vedem zilnic :)

delaparis
26th October 2006, 02:21
am zis "daca" dinamo va lua bataie in uefa atunci e ceva putred in rezultatele bune din campionat
"Daca" baba avea roate ... se numea tramvai :D

superchumbo
26th October 2006, 10:24
Va rog !!! Ii deranjatzi !!! Oricum cupa UEFA e a lor!!!! O echipa de perspectiva (N&D&G=100 ani) ce va zgudui Europa 5 ani de-acum incolo !!! Facetzi loc !!!

Mario Di Lazi
26th October 2006, 10:30
Lasa vrajeala asta ieftina ... Este de prost gust ...
Ce o sa faca Dinamo in UEFA ? Vom vedea ... Asta nu-tzi da dreptul tzie (un neavizat) sa-tzi dai cu parerea aiurea si la caterinca ...
Caterinca asta sa o muti in Ghencea ...

pytzy
26th October 2006, 12:27
Eu zic ca-i bate pe turci. Nici nu tre sa va ganditi la alt rezultat decat la victorie. Succes in meciul cu Besiktas si luati-le cele trei puncte.

superchumbo
27th October 2006, 10:14
Lasa vrajeala asta ieftina ... Este de prost gust ...
Ce o sa faca Dinamo in UEFA ? Vom vedea ... Asta nu-tzi da dreptul tzie (un neavizat) sa-tzi dai cu parerea aiurea si la caterinca ...



Pai avand in vedere ca avem deja multe sezoane in UEFA sunt prea avizat ..................... dar dreptul la libera exprimare e exact esenta acestui forum ................ sau DOAR VOI aveti dreptul sa poluati forumul, sustinand echipe ca Boro sau Rosenborg ?????? Trist e ca din frustrare va declarati fanii lor pe cand lor li se rupe de echipe ca Dinamo, habar au ca existati. Prea trist pentru o existenta de aproape 50 sa te lauzi cu contraperformantele adversarilor ..... prea putin ...... cu atitudinea asta n-o sa fiti niciodata sinonimi cu europa ..... dar buteliile lui borcea si frustratii de pe forum nu pot face nimic in privinta asta :jerk:

Mario Di Lazi
27th October 2006, 10:17
Esti de belea ... :D Eu vorbeam despre ceva si tu batzi campii in alta parte ... Dar nu ma mira ...

Aurel.D
27th October 2006, 11:59
Invidie, frustrare, slabiciune, rautate, aveti de ce sa fiti mandre!!
Numele voastre sunt reprezentate cu succes de cateva persoane pe acest forum!:D Tineti-o tot asa, ne distrati!

on topic: Besiktas nu are cum sa castige la Bucuresti! Se va ocupa trio-ul!:ok:

superchumbo
27th October 2006, 15:27
Esti de belea ... :D Eu vorbeam despre ceva si tu batzi campii in alta parte ... Dar nu ma mira ...

m-ai rupt cu argumentele astea :ok:

Red-Castorryy
27th October 2006, 15:54
Doar 1000 de turci

Besiktas va fi sustinuta la Bucuresti de 1000 de suporteri turci, care au primit 750 de bilete la Tribuna 1 si 250 de bilete la Tribuna 0. Initial, conducatorii lui Besiktas solicitasera 7500 de bilete pentru fanii echipei turce.

SAMM
27th October 2006, 16:31
meciul in care se intalnesc cele mai slabe echipe din grupa
ramane de vazut cine va termina pe locul 5

la meci vor fi mai putini suporteri pe stadion decat au fost la Steaua-Forex, asa de iubita e militia


[B] Besiktas nu are cum sa castige la Bucuresti! Se va ocupa trio-ul!:ok:

borcea-sandu-corpodean ???

greu de crezut astia doar la intern au putere

apercele
27th October 2006, 16:52
haha stelistii se trezesc pe la 3 dimineata plini de sudoare cu cosmare despre corpodean

o sa il pomeniti saracu' si in 2047

SAMM
27th October 2006, 17:15
pai si voi la fel - v-a dat ultimul titlu, si anul asta a pus umarul decisiv

corpodene sa te feresti de noi, mai ales ca e si mic si prost nu m-as mira sa ii rupa vreunul picioarele ca asa ar merita panarama asta de om

Seldon
27th October 2006, 21:54
Pai avand in vedere ca avem deja multe sezoane in UEFA sunt prea avizat ..................... dar dreptul la libera exprimare e exact esenta acestui forum ................
Corecta constatarea cu esenta forumului. In privinta stabilirii cat de avizat este fiecare sa isi dea cu parerea, un om avizat se recunoaste din ceea ce posteaza, nu din ce performante are echipa favorita.

Despre meci, cred ca va castiga Dinamo. Daca nu castiga meciul asta, sansele de calificare, care sunt si asa mici, devin minuscule.

Red-Castorryy
28th October 2006, 13:00
Cupei Turciei
Bucaspor - Besiktas 1 - 5

danpuric78
28th October 2006, 16:05
Corecta constatarea cu esenta forumului. In privinta stabilirii cat de avizat este fiecare sa isi dea cu parerea, un om avizat se recunoaste din ceea ce posteaza, nu din ce performante are echipa favorita.

Despre meci, cred ca va castiga Dinamo. Daca nu castiga meciul asta, sansele de calificare, care sunt si asa mici, devin minuscule.
din pacate esenta pe acest forum e cine abereaza mai tare pe tema steaua - dinamo. Si bineinteles ca cei care o fac "sunt foarte avizati".

despre meci. un principiu de baza al fotbalului spune ca nici un meci nu seamana cu altul. Adica un meci cu besiktas poate fi mai greu decat unul cu Barcelona de exemplu. Pentru necunoscatori pare o aberatie, dar microbistii adevarati stiu ca poate fi adevarat.
De ce e meciul foarte greu? tocmai pentru ca e cu besiktas. Daca dinamo ar fi jucat cu manchester sau cu barcelona, am fi stat linistiti si am fi urmarit specatacolul. Jucatorii ar fi profitat de o ocazie unica in viata, si probabil ar fi facut fel de fel de pariuri. Punctele slabe din timpul jocului ar fi trecut neobservate. ca doar ne-a batut o mare echipa.
In schimb dinamo nu joaca cu manchester sau cu barca ci cu besiktas. Ghinion. Besiktas poate fi batuta. Besiktas merge rau atat in campionat cat si in uefa. dinamo are in fata o echipa de batut, iar foame de rezultate europene in stefan cel mare e extraordinara. Mai mutl, steaua a invins besiktas acum 2 nani. Toate acestea fac ca presiunea pe dinamo sa fie imensa acum, mult mai mare decat daca ar fi jucat cu manchester sau barca.
In al doilea rand, mai conteaza si moivatia adversarului in timpul meciului. Hai sa recunoastem ca marile echipe din europa au acordat o importanta secundara meciurilor cu echipele romanesti. (de exemplu real madrid a repetat in ghencea schemele pentru derby cu barca). In schimb besiktas isi joaca la bucuresti intregul sezon. Echipa a mers foarte prost, iar o infrangere cu dinamo ar insemna practic eliminarea practic din cupa uefa. iar turcia e o tara unde presiunea pe antrenori si echipa e imensa si atunci cand au rezultate. Nu e greu de imaginat cat de montati vor fi turcii la bucuresti.
Pe langa astea, mai sunt multe alte motive pentru care meciul e foarte greu.
Bineinteles vor sari superficialii sa spuna: ce ba tu compari OL si real cu Besiktas. Nu tocmai asta e . In fotbal nu se compara echipele si nici meciurile. Numai rezultatele si punctele in clasament.

Red-Castorryy
28th October 2006, 21:37
o sa avem un meci infernal cu Besiktas care joaca la Bucuresti poate ultima lor sansa de calificare

Red-Castorryy
28th October 2006, 22:30
Mircea Rednic: "Trebuie să confirmăm şi în UEFA"

La finalul partidei cu Poli Iaşi, Mircea Rednic a vorbit şi despre următoarea partidă a echipei sale, meciul cu Beşiktaş, din Cupa UEFA:
"Le-am zis băieţilor să sărbătorească cu bun-simţ, e păcat să nu confirmăm şi pe plan internaţional. Îmi doresc să vină cât mai mulţi suporteri la meciul cu turcii."

Rossi
29th October 2006, 05:31
Sa demonstrati c'aveti valoare ! Calcati'i pe turci in picioare !

FORZA DINAMO !

Dinamo - Besiktas 3-1

Rossi
29th October 2006, 06:01
pe voi va apuca vremuri grele, nu prea mai primiti jucatori moca, urmeaza declinul :D
0-3


uite cum arata biletele din Cupa Uefa ...
cred ca trebuie sa te mai nasti o data , ca sa ne poti arata biletele Universitatii din Cupa Uefa ...


http://img182.imageshack.us/img182/9286/cupauefadinamolg9.jpg

JJ
29th October 2006, 11:58
Multam biancorossi, printez si eu doua-trei sute si le vand inainte de meci. Pe spate scrie ceva? :D
Acum serios: Cele de la Rapid sunt mai frumoase.

Red-Castorryy
30th October 2006, 00:38
Rednic: "Sa vina cat mai multi suporteri!"

Antrenorul "cainilor" a facut un apel catre suporteri. Rednic viseaza la un stadion plin joi, atunci cand Dinamo va intalni pe Besiktas Istanbul. Va fi primul meci al ros-albilor in grupele Cupei UEFA iar Rednic mizeaza pe aportul publicului. "Imi doresc sa vina cat mai multi suporteri la meciul cu Besiktas. Este foarte important cum incepem in UEFA. Este pacat sa nu confirmam si pe plan international".

remy
30th October 2006, 03:08
Munteanu e OK, Ze poate fi titular

Mijlocaşul Cătălin Munteanu a ieşit de pe teren sîmbătă în minutul 59, acuzînd dureri la glezna dreaptă. Dinamoviştii erau destul de îngrijoraţi, însă staff-ul medical a dat asigurări că fotbalistul va fi apt de joc pentru meciul cu Beşiktaş de joi. Mircea Rednic a ţinut să-l introducă pe gazon şi pe angolezul Ze Kalanga. Revenit după două săptămîni de pauză, deşi se preconizase cel puţin o lună de stat pe tuşă, din cauza unei entorse la piciorul drept, africanul a rezistat bine în cele 30 de minute jucate, iar joi ar putea fi titular.
Chiar daca, sa zicem, printr-un ghinion imens, sa nu bata Dinamo, Grupa asta e un bun prilej sa vada cum vor remedia greselile pt. Ch. League.
Dar, totusi, eu zic ca Dinamo e o familie adevarata, care face totul sa castige, chiar la scor mare ! Sa speram ca va fi ca si cu Everton, ca Dinamo e in foame de performante !

Rossi
30th October 2006, 09:23
/hello /hello /hello

Apelul lui Rednic

Mircea Rednic i-a rugat pe suporteri să umple joi, cu Beşiktaş, tribunele arenei din Ştefan cel Mare: "Mi-aş dori un stadion plin, să n-ai unde să arunci un ac! Este foarte important cum începem în grupele Cupei UEFA. Ar fi păcat să nu confirmăm şi pe plan internaţional".

Pînă ieri s-au vîndut 40 la sută din biletele exclusiv pentru meciul cu turcii. În schimb, conform afirmaţiilor reprezentanţilor clubului, cel mai bine s-au vîndut pachetele pentru ambele partide de acasă, şi cu BJK, şi cu Bayer Leverkusen. Mai bine de jumătate au fost deja achiziţionate, iar casele de bilete sînt în continuare deschise zilnic, după prînz.

superchumbo
30th October 2006, 11:56
[COLOR=black]
Chiar daca, sa zicem, printr-un ghinion imens, sa nu bata Dinamo, Grupa asta e un bun prilej sa vada cum vor remedia greselile pt. Ch. League.
Dar, totusi, eu zic ca Dinamo e o familie adevarata, care face totul sa castige, chiar la scor mare ! Sa speram ca va fi ca si cu Everton, ca Dinamo e in foame de performante !

1. Besiktas nu e lanterna rosie in Turcia
2. Besiktas = prezenta constanta europa (CL, UEFA)
3. Te pregatesti de CL facandu-te de ras in UEFA ???!?!?!?!?!?!?! ALO!!!!!!!
4. Ghinion imens, arbitri, ...... si lista poate continua ..... iata adevaratele ingrediente ale mentalitatii de succes in europa

:ok:

csaby
30th October 2006, 13:06
2-0 ;)

Mai bine comentam dupa meci!
Bafta!

Zax
30th October 2006, 14:31
cred ca va fi un meci nul, 2-2

Luis Garcia10
30th October 2006, 16:38
Bianco-Rossi alea sunt bilete? Sa vezi la mine bilete de Champions League! :ok:
Despre meci.. e echipa usoara Besiktas, nu mai e sperietoarea de acu cativa ani (vezi infrangerea cu 2-0 de la Sofia cu Cska)

kitguyy
30th October 2006, 16:56
O sa vedem adevarata valoare a lui Dinamo. Pronostic, 2-1

Red-Castorryy
30th October 2006, 18:09
Tigana: "Dinamo e o echipa eficienta"

Jean Tigana consideră că Besiktas a avut o seară proastă, deoarece a terminat la egalitate meciul cu Sakaryaspor si l-a pierdut pe Nobre, accidentat: "A fost o seară proastă pentru noi. Am pierdut două puncte si pe Nobre. Nu poți fi fericit dacă termini la egalitate un meci pe teren propriu, în care joci 11 la 10 oameni. Îmi pare rău", a afirmat tehnicianul.

Antrenorul francez a precizat că a urmărit meciul dintre Dinamo si Poli Iasi, scor 5-0, din Liga I. "Am urmărit meciul disputat ieri de Dinamo Bucuresti în campionat. Ei au câstigat toate cele 13 partide disputate în campionatul intern. Este o echipă foarte eficientă. Mâine vom începe pregătirile pentru meciul cu Dinamo", a spus Tigana.

Red-Castorryy
31st October 2006, 00:13
"Formaţia Beşiktaş va face deplasarea la Bucureşti, în vederea meciului cu Dinamo, programat joi, în grupa B a Cupei UEFA, fără jucătorii Ali Guneş, Kleberson şi Mert Nobre.

Medicul grupării Beşiktaş, Ayhan Optur, a anunţat că Ali Guneş şi Kleberson nu sunt refăcuţi total în urma unor accidentări, iar Nobre a suferit, duminică, la meciul cu Sakaryaspor, o ruptură fibrilară la piciorul stâng, în urma căreia va fi indisponibil între trei şi patru săptămâni. În schimb, mijlocaşul Koray Avci, refăcut în urma unei accidentări mai vechi, va fi inclus în lotul pentru meciul de joi.

La antrenamentul de luni fundaşul Gokhan Zan s-a pregătit separat, el acuzând dureri uşoare." - prosport

eddy_27
31st October 2006, 00:30
Besiktas nu mai e echipa de pe vremea lui Mircea Lucescu....dar totusi are experienta meciurilor europene si meciul va fi unul disputat..dar Dinamo are forta sa invinga..mai ales ca suntem acasa...Asa putem sa le inchidem gura la toti...Forza Dinamo!!!

Red-Castorryy
31st October 2006, 03:23
Besiktas nu mai e echipa de pe vremea lui Mircea Lucescu....dar totusi are experienta meciurilor europene si meciul va fi unul disputat..dar Dinamo are forta sa invinga..mai ales ca suntem acasa...Asa putem sa le inchidem gura la toti...Forza Dinamo!!!

:ok: .Forza Dinamo !!!

Aurel.D
31st October 2006, 10:17
Fara nici o indoiala ca un meci in Europa difera de meciurile din campionatele nationale; echipele se mobilizeaza si se concentreaza diferit, sunt atatea exemple din anii trecuti.
Va fi un meci greu, dar important este ca Dinamo sa castige. Abia astept sa merg la meci...si prevad o victorie cu 2-0.
Sunt in stare sa pariez ca turcii nu vor marca.

MariusTR
31st October 2006, 10:19
Bate Besiktas fara probleme.
Cainii vor primi o lectie de neuitat.

0 - 2.

dede
31st October 2006, 10:39
dinamovistii se asteapta sa castige usor meciul cu turcii deoarece sunt in forma in campionat, insa uefa nu seamana cu liga 1...

dinamo va avea probleme in acest meci...

MariusTR
31st October 2006, 10:43
Asta asa e d3d3 amice, o sa-i astepte o surpriza şoc.
O sa vada ca Liga lu' Mitica este departe fata de ce inseamna Europa in fotbal. Si cand ma gandesc ca de ani buni au stat cu capul la cutie si incearca sa si-l scoata sezonul asta, bazandu-se pe ciclul de evolutii norocoase si in unele fiind clar si pe fata ajutati de cavalerii in negru.

Sabia turcilor capul plecat al cainilor nu taie ... pe pariu ? :ras-plans:

Sper insa sa nu si-o ia prea crunt de la turci.

Brian
31st October 2006, 10:48
Besiktas nu mai e echipa de pe vremea lui Mircea Lucescu....dar totusi are experienta meciurilor europene si meciul va fi unul disputat..dar Dinamo are forta sa invinga..mai ales ca suntem acasa...Asa putem sa le inchidem gura la toti...Forza Dinamo!!!

Cui sa inchidetzi gura?
Eu cred ca toata lumea a cazut deja de acord ca Dinamo este cea mai in forma echipa din campionat si ca a castigat toate meciurile pe bune. Nu a facut nimeni gura in ultima vreme, ca nu a avut de ce.
Dupa cum joaca Dinamo si dupa jucatorii ofensivi pe care ii are eu cred ca o sa faca scor cu Besiktas, fara sa primeasca gol.
Tin cu Steaua dar sper sa batetzi cam tot in grupa asta, care este destul de grea totusi... dar eu cred ca Dinamo poate sa castige grupa chiar...

Bafta!

dede
31st October 2006, 10:49
O sa vada ca Liga lu' Mitica este departe fata de ce inseamna Europa in fotbal. Si cand ma gandesc ca de ani buni au stat cu capul la cutie si incearca sa si-l scoata sezonul asta, bazandu-se pe ciclul de evolutii norocoase si in unele fiind clar si pe fata ajutati de cavalerii in negru.


nu neaparat ca este departe liga de uefa, insa dinamovistii prea s-au obisnuit sa castige toate meciurile (si alea castigate cine stie cum) si deja se cred mari si tari...au impresia ca daca in campionat castiga tot, si in Europa este la fel de usor...
doar ca la final ar putea fi dezamagiti, la fel cum au fost de fiecare data cand au jucat in Europa...

Brian
31st October 2006, 10:55
As ruga totzi stelistii care intra pe acest forum sa nu fie rautaciosi, si sa nu fie k frustratzii care intrau pe forumuri legate de Steaua si vorbeau aiurea. Eu cred ca aici este loc doar de comentarii constructive fiindca Dinamo nu prea a clacat sezonul asta. Chiar daca a avut meciuri mai slabe, le-a castigat tottusi pe bune si asta spune multe... Tin cu Dinamo si cu Rapid in UEFA fiindca daca fac multe puncte ii facem pe portughezi la puncte si in felul asta vom avea 2 echipe calificate direct in Liga in 2008 si una in turul 3 preliminar. Fiti si voi(stelisti, dinamovisti, rapidisti) romani.

delaparis
31st October 2006, 10:59
Sallam: :ok: corect

MariusTR
31st October 2006, 11:17
Oameni buni, nimeni nu e rautacios aici. Fiecare are dreptul sa-si spuna parerea daca parerea aia nu presupune injurii si jigniri. Sunt unii stelisti care cred sincer ca Dinamo nu o sa faca nimic in grupa ei din UEFA sezonul asta, sansele ei fiind infime. Fiecare are dreptul la o opinie, domnilor.
Daca voi, dinamovistii veniti si va bateti cu pumnul in piept ca luati Cupa anul asta in UEFA, dupa cum vad ca visati cu ochii deschisi, trebuie sa vina altii care sa va trezeasca.

In Europa luptele se duc ( ati ghicit ) pe teren si nu in culise.
Numai bine.

SAMM
31st October 2006, 14:04
besiktas nu vine cu cele mai importante nume la Bucuresti

nu pt ca ar fi accidentati sau suspendati ci pur si simplu pt ca se vrea ca acestia sa fie menajati

iata faima dinamo in Europa, de altfel si Manchester a venit cu multi juniori la Bucuresti

rusinos

superchumbo
31st October 2006, 15:00
Cele 13 victorii in campionat ii confera lui dinamo aceiasi euforie balcanica ca anul trecut dupa meciul cu everton, sau ca Steaua anul acesta dupa meciul cu Kiev. Mai tineti minte pe ce loc in campionat era Metz sezonul trecut ?
Nu pot sa cred ca sunt unii oameni care continua sa induca acesta stare echipelor din nevoia de subiecte in presa. Contraexemplul perfect e PSG : care s-au dat cu sansa a zecea, dar au plecat cu 1 pct. Sau si de data asta vom indica ghinionul/autobaza ca scuze ?

Universal
31st October 2006, 15:03
Mult succes Dinamo :ok:

Sa speram ca formatiile romanesti vor avea din nou succes in Europa :ok:

Curaj si succes :ok:

Red-Castorryy
31st October 2006, 15:19
Ganea: "Trebuie sa luptam pentru imaginea clubului!"

Golgeterul campionatului, Ionel Ganea, considera ca ros-albii trebuie sa lupte in partidele din CUPA UEFA in primul rand pentru imaginea clubului, sifonata in ultimul timp de atatea scandaluri. "Jucatorii vor rezultate si performanta, pentru a spala imaginea sezonului trecut. Toate cele patru partide din Grupa B sunt foarte dificile, dar trebuie sa facem tot posibilul si sa luptam pentru imaginea clubului!"

Red-Castorryy
31st October 2006, 15:34
Lotul echipei Besiktas pentru meciul cu Dinamo


Tehnicianul echipei Besiktas Istanbul, Jean Tigana, a anuntat, marti, lotul de 20 de jucatori pentru meciul cu formatia Dinamo, care va avea loc, joi, la Bucuresti, de la ora 20.30, în grupa B a Cupei UEFA.

Lista anuntata de Tigana îl include sI pe mijlocasul brazilian Kleberson, despre care medicul Ayhan Optur a afirmat, luni, ca nu va face deplasarea la Bucuresti.

Lotul echipei Besiktas pentru partida cu Dinamo este urmatorul:
1.Vedran Runje, 29.Murat Sahin - portari
58.Ibrahim Toraman, 5.Gokhan Zan, 8.Baki Mercimek, 2.Serdar Kurtulus, 4.Mustafa Dogan, 19.Ibrahim Uzulmez - fundasi
22.Ali Tandogan, 3.Mehmet Sedef, 53.Fahri Tatan, 10.Matias Delgado, 41.Koray Avci, 15.Kleberson, 55.Ibrahim Akin, 7.Burak Yilmaz, 6.Serdar Ozkan, 17.Ricardinho - mijlocasi
9.Gokhan Gulec, 13. Deivson Rogerio Da Silva "Bobo" - atacanti

Echipa Besiktas se va deplasa la Bucuresti miercuri, cu un avion ce va decola de la Istanbul la ora 12:10.

JJ
31st October 2006, 15:54
Mai tineti minte pe ce loc in campionat era Metz sezonul trecut ?
Care-i legatura cu Metz?

dragos_popa17
31st October 2006, 16:15
Eu zic ca Dinamo trece lejer de Besiktas. Chiar la scor.

apercele
31st October 2006, 16:53
Cui sa inchidetzi gura?
Eu cred ca toata lumea a cazut deja de acord ca Dinamo este cea mai in forma echipa din campionat si ca a castigat toate meciurile pe bune. Nu a facut nimeni gura in ultima vreme, ca nu a avut de ce.


din pacate, putini gandesc ca tine...eu zic sa ii intrebi ce parere au si SAMM, GUEVARAX, MAN US, ICEBLUE....cred ca vei fi putin socat

YodaRo
31st October 2006, 17:09
Lotul echipei Besiktas pentru meciul cu Dinamo

Lotul echipei Besiktas pentru partida cu Dinamo este urmatorul:
1.Vedran Runje, 29.Murat Sahin - portari
58.Ibrahim Toraman, 5.Gokhan Zan, 8.Baki Mercimek, 2.Serdar Kurtulus, 4.Mustafa Dogan, 19.Ibrahim Uzulmez - fundasi
22.Ali Tandogan, 3.Mehmet Sedef, 53.Fahri Tatan, 10.Matias Delgado, 41.Koray Avci, 15.Kleberson, 55.Ibrahim Akin, 7.Burak Yilmaz, 6.Serdar Ozkan, 17.Ricardinho - mijlocasi
9.Gokhan Gulec, 13. Deivson Rogerio Da Silva "Bobo" - atacanti


Mari vedete dom'le la turci...astia alde Mehmet si Mustafa sau Bobo. :)

JJ
31st October 2006, 18:31
Delgado asta a fost la mondiale cu Ecuadorul? In afara de el si Kleberson nu mi-a mai sarit nimeni in ochi.
@Man_Us: Nu te lua de nume, ca si Dinamo il are pe Kalanga.

YodaRo
31st October 2006, 18:47
Kalanga e angolez? Unde e Angola pe harta? Asa si togo a fost la World Cup si cred ca e mai buna decat Angola.
Sincer nu am auzit de nici unul de la Besiktas. In afara de antrenor Jean Tigana component al echipei Bordeaux de pe vremea cand juca cu U Craiova in UEFA.
Intalniti o echipa de toata jena...care ar fi si culmea sa va si bata.

chinezu
31st October 2006, 19:20
Kalanga e angolez? Unde e Angola pe harta? Asa si togo a fost la World Cup si cred ca e mai buna decat Angola.
Sincer nu am auzit de nici unul de la Besiktas. In afara de antrenor Jean Tigana component al echipei Bordeaux de pe vremea cand juca cu U Craiova in UEFA.
Intalniti o echipa de toata jena...care ar fi si culmea sa va si bata.

De toata jena esti tu ignorantule! Kalanga e din Congo! De acolo deunde vinzi tu mititei.

YodaRo
31st October 2006, 19:29
vand mititei? n-am mai mancat de o juma de an...
OT besiktas e o echipa de toata jena si joaca cu una la fel...dinamo

georg40
31st October 2006, 19:37
Pentru Dinamo "iesirea" de joi pe arena internationala europeana este o incercare in care ea poate confirma traiectoria dominanata din campionatul intern.Orice alt rezultat decat o victorie ar ridica semne de intrebare atat in ce priveste valoarea lui Dinamo cat si a campionatului romanesc.

duru2000
31st October 2006, 19:38
Tin cu Dinamo si cu Rapid in UEFA fiindca daca fac multe puncte ii facem pe portughezi la puncte si in felul asta vom avea 2 echipe calificate direct in Liga in 2008 si una in turul 3 preliminar. Fiti si voi(stelisti, dinamovisti, rapidisti) romani.
Jos palaria ! Si eu sper ca toate cele 3 echipe romanesti sa termine neinvinse saptamana asta europeana, Steaua are shanse la un egal, Rapid daca se concentreaza in atac poate invinge, iar Dinamo ... nu exista decat victorie, ca de aia avem atatzia atacantzi de valoare!
Daca Besiktas a venit, cum afirma unii, cu rezervele a facut o mare gresheala, fiindca desconsidera un adversar si asta costa orice echipa. Pe de alta parte, pierzand cu Tottenham acasa cred ca s-au lamurit si ei ca nu prea mai au sanse in UEFA.

duru2000
31st October 2006, 19:41
vand mititei? n-am mai mancat de o juma de an...
OT besiktas e o echipa de toata jena si joaca cu una la fel...dinamo

Nu ma pot rabda dar mi-ai ridicat-o la fileu : cred ca greva asta a foamei (chiar juma de an ai rezistat?) ti-a intunecat gandirea si negi ca Dinamo presteaza cel mai frumos fotbal momentan in Romania (repet ... in Romania!!!).
Poate ar trebui sa-ti scoti litera M din nickname !!!

SAMM
31st October 2006, 19:59
De toata jena esti tu ignorantule! Kalanga e din Congo! De acolo deunde vinzi tu mititei.

si tu la bowling ?

kalanga e angolez si cu asta basta

Pancujunior
31st October 2006, 20:43
Turcii sunt la pamant la ora actuala, au si jucatori imortanti indisponibili, ca sa nu mai vorbim de faptul ca ei au fost prezenti in grupele uefa cup si la ultimile 2 editii, dar nu s-au calificat mai departe. Deci nu va fi nimic special.

YodaRo
1st November 2006, 01:11
Poate ar trebui sa-ti scoti litera M din nickname !!!
vii cu kestii din astea ieftine. altfel si tu ai putea schimba "d" cu "c" in nick-name...
Mai bine convinge-ne cu ce echipa mare joaca dinamo...

apercele
1st November 2006, 01:47
ce lagatura au caterincile astea expirate cu meciul de joi, doar voi stiti

Ammadeus
1st November 2006, 09:23
chucky mai joaca sau e pe tzeava? scapatzi-va de rromul oltean, ca va face de kk peste tot cu mintea lui putzina, da' aprinsa rau! sa-l vanda porcea pe 1 metru cub de gaz metan in liga a 3-a engleza!

Celso
1st November 2006, 10:33
se asteapta victorie de la Dinamo, dar nu cred ca in eventualitatea unui egal, se poate spune sa Dinamo nu are valoare, sau ca rezultatele de pana acum nu sunt obtinute pe buna dreptate:) ....dar oricum,nici de data asta nu veti avea sansa sa sariti ca "sacalii" si sa carcotiti:D ...Victorie Dinamo 1-0

gheorghe
1st November 2006, 10:39
Catelusi, codita sus:VINE!:yeah:

Rossi
1st November 2006, 10:49
"La atac!"

Dinamoviştii spun că nu le convine egalul în confruntarea cu Beşiktaş, de mîine, de la ora 20:30, transmis în direct de TVR 1. Primul meci al lui Dinamo din grupele Cupei UEFA, contra lui Beşiktaş, se apropie cu paşi repezi.

Elevii lui Mircea Rednic sînt motivaţi la maximum, deoarece ştiu că un eventual rezultat negativ ar ruina tot ce au construit pînă acum. Dinamoviştii vor neapărat să învingă pe Beşiktaş !

grande
1st November 2006, 10:51
[B] Dinamoviştii vor neapărat să învingă pe Beşiktaş !

...si or sa o faca !

bafta !

georg40
1st November 2006, 11:49
Mi-aduc aminte de zicala cu "cum e turcul si pistolul" ,dar atentie, turcii au invatat sa joace fotbal , pe teren ei sunt cu totul altfel...

blizz4rd
1st November 2006, 12:14
Acasa trebuie luate 6p. Bafta!

Aurel.D
1st November 2006, 13:21
Mai oameni buni (?)....ce ar fi sa ne lasati pe noi sa jucam cu Besiktas, aceasta echipa amarata care vine fara doi jucatori (ooauuu, oare o fi vorba de Messi si Inzaghi?) si vedeti-va de meciurile echipei voastre.
Trebuie sa intelegeti ca pt. noi, orice meci pe care il joaca Dinamo conteaza, fie ca joaca cu Avantul Prabusirea sau cu River Plate. Am fost alaturi de echipa si cand era pe locul 14 prin 96-97 si cand a trecut prin cateva momente grele (unul din ele chiar acum cateva luni), si acum cand echipa merge foarte bine.
Chiar daca Dinamo nu va lua de acum inainte nici un campionat, nu va juca niciodata in Liga Campionilor sau nu va trece de grupa UEFA, noi tot vom iubi aceasta echipa.
O iubim nu pt. performante, victorii sau locul in clasament ca voi, ci pt. ceea ce reprezinta spiritul dinamovist.
Asta nu intelegeti multi dintre voi.

Lasati-ne sa ne bucuram de acest meci, indiferent ca Besiktas vine cu echipa a "n"-spea sau cu jumatate din nationala Turciei, pt. noi acest meci conteaza acum.

bob
1st November 2006, 14:56
ricardinho e periculos. restul nu prea cred. ii putem bate !

chinezu
1st November 2006, 17:09
si tu la bowling ?

kalanga e angolez si cu asta basta

ai muscat-o...

Luis Garcia10
1st November 2006, 17:23
sper sa bata Dinamo...

chinezu
1st November 2006, 17:28
Pentru Dinamo "iesirea" de joi pe arena internationala europeana este o incercare in care ea poate confirma traiectoria dominanata din campionatul intern.Orice alt rezultat decat o victorie ar ridica semne de intrebare atat in ce priveste valoarea lui Dinamo cat si a campionatului romanesc.

Si daca s-ar termina egal(2-2 de exemplu) asta ar insemna ca cele 13 victorii aledinamovistilor din campionat ar fi mincinoase? Totusi Dinamo a castigat cu Steaua,Rapid,Poli,Craiova,etc...Nu stiu cate din echipele enumerate mai sus ar fi chiar atat de sigure de victorie asupra otomanilor.

georg40
1st November 2006, 19:36
Si daca s-ar termina egal(2-2 de exemplu) asta ar insemna ca cele 13 victorii aledinamovistilor din campionat ar fi mincinoase? Totusi Dinamo a castigat cu Steaua,Rapid,Poli,Craiova,etc...Nu stiu cate din echipele enumerate mai sus ar fi chiar atat de sigure de victorie asupra otomanilor.


M-ai inteles gresit.Referirea mea nu priveste meciul de maine, ci intreaga comportare a dinamovistilor in Cupa UEFA. O echipa care domina atat de copios campionatul intern ar fi normal sa domine (castige) grupa si sa se califice in faza eliminatorie a competitiei. Daca acest lucru nu sa va produce, comentatorii nu vor prididi sa traga concluzii negative despre valoarea campionatului romanesc. Acesta a fost sensul cuvintelor mele. Pe mine, desi stelist, ma bucura orice succes international al unei echipe romanesti, dela fotbal si pana la rugby !

johny bravo
1st November 2006, 19:59
nu va mai stresati atata: le dam un 2-0 turcaletilor si incheiem discutia.

@ Quittaro: incerci sa explici in mod elegant unor inepti ca ar trebui sa isi vada de treaba lor. ma tem insa ca iti pierzi timpul de pomana cu ei. da-le ignore user ca nu merita altceva

YoYoyOi
1st November 2006, 21:31
Sper ca noul scandal cu Ganea protagonist, nu va afecta echipa in mecil de joi. Rednic zicea ca era rindul lui Ganea sa intre titular in acest meci, dar cred ca va ramine pe tusa, ca pedeapsa.
Ganea asta e un fel de GG ca nu-i tace gura. Si tare ma tem ca din iarna va pleca. E al doile scandal mare in sinul echipei in acest sezon, si tot el e actorul pricipal. Daca prima iesire a fost trecuta cu vederea, acum vor urma si sanctiuni. Mie imi pare rau pt el, ca e bun al dracu'

crissis
2nd November 2006, 00:23
Nu cred ca Ganea a facut cea facut daca nu ar fi fost calcat pe coada .
Bafta Dinamo ca aveti nevoie

Cra10veanu
2nd November 2006, 00:42
"Stefan cel Mare" impotriva turcilor, de data asta cred ca turcii vor razbi.

danpuric78
2nd November 2006, 00:44
"Stefan cel Mare" impotriva turcilor, de data asta cred ca turcii vor razbi.

Nici eu nu cred ca veti razbi "B"-ul fara blaturi, frf arbitrii si etc.
Meci greu, dar dinamo trebuie sa castige.

Cra10veanu
2nd November 2006, 00:47
ce legatura are B-u cu mine sau cu echipa mea ? :D
meci lejer...pentru turci.

danpuric78
2nd November 2006, 00:49
ce legatura are B-u cu mine sau cu echipa mea ? :D
meci lejer...pentru turci.
Pai are ca acolo e locul echipei tale.
Vezi-ti de caracalul vostru, lasa-i pe turci, ca de ei are grija dinamo.

apercele
2nd November 2006, 00:54
Pai are ca acolo e locul echipei tale.
Vezi-ti de caracalul vostru, lasa-i pe turci, ca de ei are grija dinamo.

cum a avut si de craiova :)

YodaRo
2nd November 2006, 01:31
lasa-i pe turci, ca de ei are grija dinamo.
...si fane babanu.
Se pare ca nea butelie iar va da foc la pravalie. Pai forta lui dinamo e data de concurenta pe posturi a atacantilor. pleaca ganea ....iar faceti ca anul trecut in retur.... nu de alta dar nu mai aduceti puncte romaniei... campionatul il puteti pierde n-ar fi mare paguba decat de banii dati pe blaturi de nea butelie. Si daca va pleaca si rednic parca vad ca il aduceti iar pe flocea :) solutia de rezerva...

apercele
2nd November 2006, 01:35
hehe cat ti-ai dori tu sa plece ganea si rednic.....poate asa ajungeti si voi mai aproape de titlu....dar uite ca nu o sa aveti aceasta placere...in timp ce voi cadeti pe locurile 3-4, rednic si ganea vor continua in stefan cel mare

maine, le-o dam turcilor rau....
3-1

danpuric78
2nd November 2006, 02:27
...si fane babanu.
Se pare ca nea butelie iar va da foc la pravalie. Pai forta lui dinamo e data de concurenta pe posturi a atacantilor. pleaca ganea ....iar faceti ca anul trecut in retur.... nu de alta dar nu mai aduceti puncte romaniei... campionatul il puteti pierde n-ar fi mare paguba decat de banii dati pe blaturi de nea butelie. Si daca va pleaca si rednic parca vad ca il aduceti iar pe flocea :) solutia de rezerva...
cand auzi de dinamo parca iti pierzi mintile. Pe cat de cu bun simt si pertinente au fost posturile tale pe Real Madrid -Steaua pe atat de deplasate devin cand e vorba de dinamo.
Sincer, meciul lui dinamo cu besiktas e mult mai greu decat cel al stelei cu real. Pe bernabeu au fost o echipa, steaua care nu mai avea nimic de pierdut si realul care a fost extrem de relaxata dupa o suita de meciuri importante in care totul i-a mers ca din plin.
Pe cand la dinamo, presiunea pentru rezultate in europa e foarte mare si tensiunea pe jucatori si antrenori e imensa. Iar turcii, ce mai isi joaca ultima sansa de a salva acest sezon. O infrangere si out din uefa, iar in campionat deja sunt la furat. Mai mult ca sigur tigana va plea in cazul unei infrangeri.
Meciul de pe bernabeu a fost un spectacol superb insa cu miza sportiva relativ mica, pe cand meciul din groapa, chiar daca nu are ca protagonista o super echipa are o miza mult mai mare pentru ca ambele echipe isi joaca ramanerea in europa.