PDA

View Full Version : Zenga inapoi la Steaua?



Q-Djyni
24th November 2009, 19:54
Pro Sport: Zenga,inapoi la Steaua?

Steaua a pierdut primul meci în campionat în era Stoichiță și Gigi Becali a izbucnit: Stoichiță ar trebui să coboare milităria din pod, altfel nu știu... Fostul antrenor al Stelei, Walter Zenga a fost concediat de Palermo chiar după meciul cu fosta sa echipă din Serie A, Catania. Italienii anunță că Zenga ar putea reveni în Ghencea

Italienii de la Mediterraneonline.it înaintează varianta ca Zenga să nu stea prea mult pe tușă și să revină la echipa care l-a lansat în fotbalul mare. Sursa citată nu dă mai multe amanunte, dar varianta are puține șanse de relizare.

Zenga a antrenat la Steaua în sezonul 2004-2005, când a fost dat afară cu trei etape înaintea finalului. Steaua a ieșit campioana cu Țiți Dumitriu și Dorinel Munteanu la timonă. Cea mai mare performanță a lui Zenga în Ghencea a fost eliminarea Valenciei din Cupa UEFA.

"Eu i-am spus lui Stoichiță la început să aducă milităria, dacă nu face, eu n-am ce face. Nu pot să fac eu milităria, eu îi spun antrenorului. Eu nu știu ce a făcut el, eu i-am spus să bage jucătorii în cantonament cu două nopți înainte. Când i-a băgat cu două nopți am câștigat meciurile. Aseară, spre final, când dominam, eram 1-1, și noi atacam cu trei, patru jucători. Erau patru, cinci, pe la mijloc. Păi cum să dai gol așa, se dă gol de la mijlocul terenului", a declarat Gigi Becali dupa meciul cu Astra!

Daca doriti sa comentati asupra aceste posibilitati.

dede
24th November 2009, 19:56
prefer sa nu-mi fac sperante aiurea :|

Q-Djyni
24th November 2009, 19:58
Nici eu,doar sa comentam :D

delaoltenia
24th November 2009, 19:59
Zenga sa stea in banca lui,n-are ce cauta acum la Steaua.

dede
24th November 2009, 20:05
pff... eu il prefer de 100 de ori mai mult pe Zenga decat pe Stoichita, Lacatus sau care'au mai fost
doar ca e greu de crezut ca se mai intoarce el in Romania... de ce ar mai face'o? :rolleyes:

delaoltenia
24th November 2009, 20:12
e ca si cum ai spune ca preferi berea...alta la rand barman. :D

Liviu
25th November 2009, 11:41
Zenga sa stea in banca lui,n-are ce cauta acum la Steaua.
Asa e, sa-l lasam pe nea Mihai sa ne readuca fotbalul-spectacol. :sleep:

El tot incearca dar nu-i reuseste, zic sa-i mai dam timp si incredere.

Parca si Protasov e liber...

Gontel
25th November 2009, 12:18
Pentru ce sa vina iar? Ca sa stea 5 etape si sa plece?

Snake_21
25th November 2009, 12:30
Nu vine Zenga inapoi la Steaua cat e ciobanu patron ...

Denis
25th November 2009, 12:34
Si vine cu tot cu gafeur.:D

Snake_21
25th November 2009, 12:53
Care ar fi ala?:P

dede
25th November 2009, 14:59
chiar, cine? :confused:

Marius
25th November 2009, 15:45
nu vine nimeni :D

connas
22nd December 2009, 13:31
Eu cred ca nu vine, fiind ca nu va mai veni in Romania. El a mai incercat, insa nu a fost agreat!