PDA

View Full Version : MAREA FINALA: Basescu vs. Geoana



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

resita
22nd November 2009, 21:12
Iata rezultatele date de cele 4 exit-poll-uri:

* CCSB/Antena 3: Traian Basescu 34,1%, Mircea Geoana 30,9 %, Crin Antonescu 22,1%
* CSOP si Ires/B1 - Vox News: Traian Basescu 33,2%, Mircea Geoana 30,3%, Crin Antonescu 22%
* CURS/TVR 1: Traian Basescu 33,72%, Mircea Geoana 31,44%, Crin Antonescu 21,53%
* Insomar/Realitatea TV: Traian Basescu 32,8%, Mircea Geoana 31,7%, Crin Antonescu 21,8%

Deci, pe 6 decembrie de Mos Nicolae avem de ales intre Traian Basescu si Mircea Geoana


Daca doriti sa comentati


http://img687.imageshack.us/img687/5706/traianbasescumirceageoa.png (http://img687.imageshack.us/i/traianbasescumirceageoa.png/)

Adi Da Samraj
22nd November 2009, 21:16
Simplu de votat : Traian Basescu



Geoană. E o regulă de aur: Niciodată PSD. Poate să vină și Iisus a doua oară, dacă vine din partea PSD-ului nu o să-l votez.

resita
22nd November 2009, 21:18
Votul negativ va conta enorm in turul al II-lea

Adi Da Samraj
22nd November 2009, 21:20
Votul negativ va fi majoritar in turul al II-lea :headbang:

Sorin Blaj
22nd November 2009, 21:20
Antonescu: Domnule Vantu, domnule Voiculescu, va bateti joc de cetatenii acestei tari. Apropo de datele exit-poll-urilor.

J.Bond
22nd November 2009, 21:22
Basescu castiga detasat, la o diferenta de 5-10% fata de Prostanacul de Geoana.:ok:

El Pistolero
22nd November 2009, 21:23
va fi strans eu il vad pe Geoana cu 1-2 procente peste marinar

krapulax
22nd November 2009, 21:23
nu stiu. habar nu am cine o sa castige.

Hingherul
22nd November 2009, 21:25
Antonescu: Domnule Vantu, domnule Voiculescu, va bateti joc de cetatenii acestei tari. Apropo de datele exit-poll-urilor.

o sa fie interesant maine cand o sa inceapa sa apara rezultate oficiale de la BEC.

resita
22nd November 2009, 21:25
sunt curios cu cine vor vota liberarii :happy:happy:happy

Sorin Blaj
22nd November 2009, 21:27
o sa fie interesant maine cand o sa inceapa sa apara rezultate oficiale de la BEC.

Mi se pare prea mica diferenta dintre Basescu si Geoana si prea mare cea dintre Geoana si Antonescu.

Cipri
22nd November 2009, 21:28
O sa fie tare stransa lupta .
Castigatorul ( Traian Basescu :D ) cred nu va avea mai mult de 53 % :)

J.Bond
22nd November 2009, 21:29
sunt curios cu cine vor vota liberarii :happy:happy:happy

Curiozitatea iti este inlaturata. Liberalii vor vota majoritar cu democrat-liberalii si pentru Traian Basescu.;) Niciodata pentru Geoana.:ok:

Dar mai presus de toate, pentru Basescu va vota majoritar cele aproximativ 7 milioane de romani care au votat DA ;la referendum si care l-au validat.;) Basescu va face 100% campanie din asta pentru turul 2.;)

Adi Da Samraj
22nd November 2009, 21:30
http://i46.tinypic.com/30s8u1y.jpg

Hingherul
22nd November 2009, 21:32
http://i46.tinypic.com/30s8u1y.jpg

asta e un bun exemplu. ca si la dinamo, cu atatia conducatori or sa se iste discutii si atentia de la problemele tarii o sa le fie distrasa :D
sa evitam retrogradarea :D

Gabri3l
22nd November 2009, 21:37
Geoana, contra-candidatul perfect de batut pentru Base in turul 2:)...

Hingherul
22nd November 2009, 21:39
sa sti... antonescu putea sa devina chiar periculos.
asa cu gioana totul o sa fie bucatica de tort (piece of cake) :D

Ulysses
22nd November 2009, 21:41
70% dintre romani au votat impotriva lui basescu. pe 6 decembrie marinarul va intra la apa.
ps drept sa va spun mie mi-a fost rusine cand l-am vazut pe basescu la summituri alaturi de marii conducatori ai lumii. parea un handicapat asa chiomb , chel si adus de spate , leit Quasimodo:sleep:daca mai adaugam la asta faptul ca e pus numai pe hartza, tradeaza fara sa clipeasca si se vrea un mic dictator ni se contureaza deja imaginea a ceea ce NU trebuie sa votam in turul II.

Hingherul
22nd November 2009, 21:41
sper ca va uitati pe antena voiculeasca3.
e pacat sa pierdeti bunatate de spume ;)

Ted
22nd November 2009, 21:41
e o regulă de aur: Niciodată psd. Poate să vină și iisus a doua oară, dacă vine din partea psd-ului nu o să-l votez.
+1

J.Bond
22nd November 2009, 21:45
Nastase avea in 2004 cu PSD vreo 40% in primul tur si tot a pierdut in fata lui Basescu care avea camt tot 33-35% cat are acum.;)

Deci va dati si voi seama ce sanse are acum Prostanacul de Geoana in fata lui Basescu.:)

TeBat
22nd November 2009, 21:47
sper ca va uitati pe antena voiculeasca3.
e pacat sa pierdeti bunatate de spume ;)

suntem pe receptie

este dureros/amuzant sa-i privesti:D

dede
22nd November 2009, 21:47
Dar mai presus de toate, pentru Basescu va vota majoritar cele aproximativ 7 milioane de romani care au votat DA ;la referendum si care l-au validat.;) Basescu va face 100% campanie din asta pentru turul 2.;)
nu cred ca 100%. Pe 1 decembrie vor sa dea drumul si la autostrada :rolleyes:

Gontel
22nd November 2009, 21:49
Sa ma pis pe autobuzele electorale ale lui basescu si geoana. La sectiile speciale erau cozi de sute de tineri si studenti care asteptau sa voteze cu Antonescu. Traim intr-o tara de *****.

Cipri
22nd November 2009, 21:49
sper ca va uitati pe antena voiculeasca3.
e pacat sa pierdeti bunatate de spume ;)
Exact ce vorbeam eu pe un alt thread in legatura cu atacaurile asupra lui Basescu in aceasta campanie .
Baietii astia mai au putin si fac pe ei .............. :yes:

Hingherul
22nd November 2009, 21:51
partea proasta pentru ei e ca trebuie sa mai treaca prin starea asta si in turul 2.
cine zicea ca antena3 nu da divertisment :D

Ferdininho
22nd November 2009, 21:51
Betivul vs Prostranacu. Electoratul roman se afla in aceeasi situatie ca si-n 2000 cand au ajuns in turul II criptocomunistul Iliescu si schizofrenicul Vadim Tudor. Practic oricare ar fi rezultatul tot rau picam. Pariez pe un absenteism masiv la turul II de scrutin.

P.S Mai puneti si a treia optiune in poll "nu are importanta".

TeBat
22nd November 2009, 21:52
Exact ce vorbeam eu pe un alt thread in legatura cu atacaurile asupra lui Basescu in aceasta campanie .
Baietii astia mai au putin si fac pe ei .............. :yes:

eu ma intreb cu ce isi mai fac emisiunea daca nu mai iese Base:thinkso:

Nilatac
22nd November 2009, 21:54
mai bine catiga crin antonescu si gata:( eram toti impacati..

Cristina
22nd November 2009, 21:56
Antonescu a zis vineri seara cand a motivat de ce candideaza:"In 2000 am votat cu Iliescu ca sa scapam de Vadim.In 2004 am votat cu Basescu ca sa sacapam de Nastase!"deci situatia se repeta a "n" mia oara!Intrebarea pe care mi-o pun acum: care e raul cel mai mic?Cine merita sa ne conduca inca 5 ani?

resita
22nd November 2009, 21:57
http://img687.imageshack.us/img687/5706/traianbasescumirceageoa.png (http://img687.imageshack.us/i/traianbasescumirceageoa.png/)

Nilatac
22nd November 2009, 21:59
=))) geoana e un pui de gaina:))) asa a zis vadim=))
ce cap patrat are basescu are in poza de sus...z

moty
22nd November 2009, 22:11
N-am cum sa votez Geoana!

Hingherul
22nd November 2009, 22:14
daca am adapta fraza cu "esti ce mananci" ar fi rusinos pentru votantii prostanacului :D

Hingherul
22nd November 2009, 22:21
Le Monde: In plina criza, Basescu il va infrunta in turul doi pe Geoana, sustinut de fostul partid comunist PSD
uite cum ne vad occidentalii.
tot cu prostanacu` votati?

Black_Mamba
22nd November 2009, 22:22
Simplu de votat : Traian Basescu



Geoană. E o regulă de aur: Niciodată PSD. Poate să vină și Iisus a doua oară, dacă vine din partea PSD-ului nu o să-l votez.

+1 !

Când aud PSD aud PDSR, aud iliescu-moscova, mischie, geoană-prostănacul politicii din Ro-fiul unui mare comunist-********, hrebenciuc, sechelariu(fratele), năstase 9 case, mitrea, vanghelie, etc !
CORUPȚIE/GOLĂNIE/MÂRLĂNIE/COMUNISM

Mi-e silă !

Respect celor cu mintea limpede care vor vota in turul II cu Băsescu !

Nilatac
22nd November 2009, 22:22
Becali a spus:Mi-e rusine sa fie la presedentie un mos cocosat si chelios:))

White Shadow
22nd November 2009, 22:25
aceasi mentalitate cretina...

votez cu ala ca sa nu iasa celalalt..

si ce castigati ma ?

acolo este un mecanism care functioneaza perfect...nu conteaza cine e presedinte.....mecanismul ala tot va functiona...

mecanismul trebuie schimbat...nu presedintele....

Hingherul
22nd November 2009, 22:27
ca sa schimbam mecanismul trebuie sa asteptam sa moara toti comunistii indoctrinati.
mai dureaza

resita
22nd November 2009, 22:29
ca sa schimbam mecanismul trebuie sa asteptam sa moara toti comunistii indoctrinati.
mai dureaza

din pacate asta ne este soarta, avem de ales intre doi frati http://img687.imageshack.us/img687/5706/traianbasescumirceageoa.png (http://img687.imageshack.us/i/traianbasescumirceageoa.png/)

Nilatac
22nd November 2009, 22:30
mai bine sa castige geoana...mai bine..dekt ciufulitul ala..X(

Charon
22nd November 2009, 22:31
ce tara superba,feerie,curcubee si zaibarul sa curga pentru ca romanul merge la vot!:yeah:
ultrasii de pe stadioane sunt minciuna pe langa cei politici,exemplu e aici pe forum unde oameni rationali devin casete prafuite si criminali colorati!
Uitati-va la voi,cata patima pentru nimic,sunteti 0,niste pisati in vant cu aere de salvatori ai neamului!

Cipri
22nd November 2009, 22:35
+1 !

Când aud psd aud pdsr, aud iliescu-moscova, mischie, geoană-prostănacul politicii din ro-fiul unui mare comunist-********, hrebenciuc, sechelariu(fratele), năstase 9 case, mitrea, vanghelie, etc !
Corupție/golănie/mârlănie/comunism

mi-e silă !

Respect celor cu mintea limpede care vor vota in turul ii cu băsescu !
Subscriu cu varf si indesat ! ! !

Charon
22nd November 2009, 22:38
romanul in momente decisive poarta ochelari de cal!

Hingherul
22nd November 2009, 22:40
tot marean vanghele il garanteaza pe prostanac si in turul 2? :D

Datenshi
22nd November 2009, 22:54
+1 !

năstase 9 case


Spre deosebire de Basescu cu celebrul caz, eu n-am auzit la Nastase de vreo casa obtinuta ilegal. Si Ioana Basescu de unde a avut bani de casa?

Lordul
22nd November 2009, 23:06
Traian Basescu bineinteles......cu PSD-ul nu voi vota indiferent de cine va candida din parte lui

luma
22nd November 2009, 23:11
Cum de unde? Din munca cinstita...doar a spus fata!

Black_Mamba
22nd November 2009, 23:12
Spre deosebire de Basescu cu celebrul caz, eu n-am auzit la Nastase de vreo casa obtinuta ilegal. Si Ioana Basescu de unde a avut bani de casa?

mda, stiu unde bați...la mătușa Tamara.

Ioana, a câștigat mulți bani de la Bodo :ok:...in urma divorțului ori au căzut la pace și a rămas cu apartamentul(casa) care te neliniștește.

PS Niciodată mafia psd nu va mai fi egalată in Romania.A avut dimensiuni cataclismice !

Datenshi
22nd November 2009, 23:12
Nu cred ca salariul dat de prietenii lui tacsu de la Luxten ii ajungea nici de avans.

Datenshi
22nd November 2009, 23:15
PS Niciodată mafia psd nu va mai fi egalată in Romania.A avut dimensiuni cataclismice !

Nu as baga mana in foc.

Sorin Blaj
22nd November 2009, 23:19
Inseamna ca "vorbesti din carti" si n-ai nicio conexiune cu realitatea.

Hingherul
22nd November 2009, 23:25
dane, faza cu antonescu imi aduce aminte de constantinescu.
am vrut prospetime, am avut cuvinte frumoase si a disparut din peisaj ca magarul in ceata.
iar cat a furat psd-ul se vede si in ziua de azi. inca nu ne-am revenit si nici nu cred ca o s-o facem curand. iliescu a crescut o adunatura de hoti mai mare chiar decat a facut ceausescu.

Datenshi
22nd November 2009, 23:27
Inseamna ca "vorbesti din carti" si n-ai nicio conexiune cu realitatea.

Spre deosebire de tine, eu nu vad doar ce imi convine. Daca iese Basescu maine si impusca oameni pe strada tu tot il votezi. Asa ca mai usor cu aprecierile astea jiginitoare, ca mai stim si noi ce se intampla prin tarisoara asta amarata. Si poate din surse mai bune.

rhadoo
22nd November 2009, 23:41
eu cred ca mafie ca in perioada basescu nu a mai fost si sper sa nu mai fie
din pacate ma vad nevoit sa aleg dintre 2 rele

Sorin Blaj
22nd November 2009, 23:41
Spre deosebire de tine, eu nu vad doar ce imi convine. Daca iese Basescu maine si impusca oameni pe strada tu tot il votezi. Asa ca mai usor cu aprecierile astea jiginitoare, ca mai stim si noi ce se intampla prin tarisoara asta amarata. Si poate din surse mai bune.

Mi-ai confirmat ca vorbesti din carti. Daca Basescu ar impusca maine oameni pe strada, pentru mine ar fi doar un criminal de rand, care ar trebui sa stea in puscarie pana la moarte. Dar vad ca pentru tine, cei ce au omorat deja oameni pe strada, merita sa revina la guvernare. Cu asta ti-ai dat masura valorii.

Unde vezi tu jigniri? Cateodata adevarul poate sa taie in carne vie.

Hingherul
22nd November 2009, 23:47
+1 !

Când aud PSD aud PDSR, aud iliescu-moscova, mischie, geoană-prostănacul politicii din Ro-fiul unui mare comunist-********, hrebenciuc, sechelariu(fratele), năstase 9 case, mitrea, vanghelie, etc !
CORUPȚIE/GOLĂNIE/MÂRLĂNIE/COMUNISM

Mi-e silă !

Respect celor cu mintea limpede care vor vota in turul II cu Băsescu !

bravo vere ai un fanion cu Steaua de la mine :ok:
daca n-ai tine cu aia cred ca ai fi chiar simpatic....uneori. :D

mblue
22nd November 2009, 23:52
Cand aud Base , ma gandesc la 5 ani de scandaluri si intrigi, de 5 ani in care oameni cel putin ciudati au fost promovati (eba,udrea,tipul cu afacerea de marmura, imi scapa acum). Imi e f greu sa ma decid cu cine votez in turul 2, daca beau 3,4 beri inainte poate am tupeul sa mai pun o data stampila pe psd, daca nu ma duc in excursie in ungaria in ziua votului.
Dupa 20 de ani alegem iar intre 2 comunisti, bleah!

Datenshi
22nd November 2009, 23:53
E jignitor sa-mi spui ca Basescu nu are un cerc de mafioti pe care ii sustine. Si daca tot s-a luptat cu coruptia 5 ani, unde sunt condamnarile?
E jignitor sa-mi spui ca nu votezi un comunist (Geoana), cand Basescu a avut o functie de conducere in strainatate pe vremea comunistilor. STim cu totii ce trebuia sa faci pentru asta.
E jignitor sa spui ca altii au omorat oamani pe strada, cand el i-a adus cu trenul.
E jignitor sa spuneti ca un om care a fost ministru de mai multe ori fara sa faca nimic, a fost primar si nu a a facut aproape nimic, a fost presedinte si principalele lui realizari au fost scandalurile si bunastarea apropiatilor, ne va face sa traim bine.

Tyler Durden
22nd November 2009, 23:53
Mi-ai confirmat ca vorbesti din carti.

Uneori e mai bine sa vorbesti din carti, decat sa ai acces la viata reala in calitate de sondor. No offence.;)

rhadoo
22nd November 2009, 23:53
sper ca era basescu,udrea,eba sa apuna la urmatorul tur de scrutin

Sorin Blaj
22nd November 2009, 23:57
Uneori e mai bine sa vorbesti din carti, decat sa ai acces la viata reala in calitate de sondor. No offence.;)

Ai mare dreptate. Din pacate, pe cei mai multi dintre noi, viata reala ne-a lovit din plin si ne va mai lovi.

Hingherul
22nd November 2009, 23:57
sper ca era basescu,udrea,eba sa apuna la urmatorul tur de scrutin

mai bine am spera sa avem alternative

rhadoo
23rd November 2009, 00:02
mai bine am spera sa avem alternative

eu cred ca noua ne trebuie un presedinte diplomat si nu unul care este mai mult la rubrica monden.in diplomatie geoana e cu 2 clase mai sus si poate il aduc pe johanis prim ministru
eu cred ca e momentul sa terminam cu acest....marinar

Charon
23rd November 2009, 00:30
si daca maine pun baietii de o noua alianta "Pentru ROmania":lol:, si vi-o trag la mumu?

Pana ieri ati fost o comoara,de maine veti fi statistica bei politrucilor,dupa 20 de ani credeam ca v-ati invatat lectia!

Tyler Durden
23rd November 2009, 00:31
Nu ma mai duc la vot, ma doare la scrot.

Hingherul
23rd November 2009, 00:32
cu crema de galbenele ai incercat? :D

Nightwish
23rd November 2009, 00:49
Curiozitatea iti este inlaturata. Liberalii vor vota majoritar cu democrat-liberalii si pentru Traian Basescu.;) Niciodata pentru Geoana.:ok:


Vai de mine, trebuia sa vina unul dintre politrucii portocalii ai forumurilor romanesti sa-mi spuna cu cine sa votez in turul 2.. Votez din 90 incoace tot cu liberalii iar in turul 2 te anunt ca voi vota cu Geoana... Nu ca mi-ar fi simpatic, insa nu vad vreun motiv sa-l votez pe nesimtitul care tine de 2 luni de zile Romania in criza, fara un guvern legitim, desi exista suport majoritar in parlament pentru un prim ministru care nu face parte din gasca portocalie...


Le Monde: In plina criza, Basescu il va infrunta in turul doi pe Geoana, sustinut de fostul partid comunist PSD
uite cum ne vad occidentalii.
tot cu prostanacu` votati?

Da, votez cu prostanacu... E prostanac, nu are cum sa faca la fel de mult rau ca ********ul ciocus...Uita-te in ce hal e tara asta, cu Udrea ministru la 2 ministere, cu un guvern al carui interimat nu se mai termina, pentru ca marinelu nu vrea sa scape guvernul din mana... Ce conteaza ca economia noastra e in buda, ca ne ducem cu toti dracului... Totdeauna am considerat ca functia de presedinte este ceva decorativ, insa dupa show-ul marinelului din ultimele luni, realizez ca m-am inselat... Acolo trebuie un prostanac, nu un ******** pervers... ca ********ul face prea mult rau...

Hingherul
23rd November 2009, 00:51
ai dreptate, e bun un iliescu acum sa rezolve problemele.
bafta la vot!

Charon
23rd November 2009, 00:57
In politica, prostia nu e un handicap.

Uitandu-ma la voi incep sa cred ca Napoleon avea dreptate!;)

delaparis
23rd November 2009, 01:27
Ce conteaza ca economia noastra e in buda, ca ne ducem cu toti dracului... ...

Nu e de buda si nici nu ne ducem toti dracului iar asta indiferent de cine va castiga. Sa nu exageram. Situatia economica mondiala este extrem de dificila iar perspectivele sunt preocupante. Dar asta nu inseamna sfarsitul lumii si nici ca in Romania trebuie sa ne uitam la buric si sa strigam "ajutor" ...

Alegerea presedintelui tarii reprezinta un moment important in istorie si trebuie tratat ca atare. Serios.
Ne gandim bine la consecinte, ne gandim calm si pragmatic, obiectiv si cinstit. Analizam in ansamblu si incercam sa gasim reper in istorie in caz ca suntem un pic dezorientati. Ne uitam si la tendinta mondiala si nu uitam ca trebuie sa traim impreuna cu ceilalti ... adica UE si restul lumii.

Nightwish
23rd November 2009, 08:42
Delaparis, celelalte natiuni au un guvern... Noi de 2 luni suntem fiii ploii, pe langa criza economica este una politica iar Basescu nu vrea sa-i puna capat decat in conditiile in care are ceva de castigat din asta... Daca ii pasa cat de cat de tara asta, il propunea pe Johannes prim ministru pentru ca avea sustinerea parlamentului si ar fi trecut... In schimb, a preferat 2 lingai de-ai lui despre care stia precis ca nu vor trece de parlament... Concluzia este ceea ce am scris mai sus, momentan il avantaja un guvern Boc interimar, astfel incat a zis " Da-i dracului de romani, popor de gaozari " ...

Urmuz
23rd November 2009, 08:50
Mai baiatule, calmeaza-te! Cehia a stat cu un guvern interimar 3 ani, intre 2005-2008, si nu a murit. Unii romani cugeta cu fundul, nu cu creierul. Simti enorm si vezi monstruos, parerea mea.

Ulysses
23rd November 2009, 08:54
Este clar ca Nightwish are dreptate. Cu mentiunea ca aceasta criza a fost declansata tot de basescu(sa fim seriosi, boc e o marioneta) destituindu-l cu buna stiinta pe nica de la interne si impingand astfel partenerii de coalitie afara din guvern.Acum are ce si-a dorit, propriul guvern care organizeaza alegerile. sper insa ca acelasi scenariu de prost gust al papusarului nu va mai fi inghitit iarasi de romani. as fi votat cu Antonescu, cu oprescu, cu aproape oricine ar fi ajuns in turul II cu bocciul asta. daca s-a intamplat sa fie geoana, asta e

Urmuz
23rd November 2009, 09:08
Si daca ar fi fost Mama Omida?:D

miril
23rd November 2009, 09:12
O finala previzibila. Cel care se va mobiliza mai bine va iesi primul. Nu spun la ce. De mobilizare-i vorba. Cat despre Romanika...Nu va trai mai bine, eufemistic vorbind.

resita
23rd November 2009, 09:16
As vrea sa stiu, daca se poate, ce vor face cei care au votat cu Crin Antonescu in primul tur, sunt multi aici pe forum si e aceea sunt curios.

miril
23rd November 2009, 09:24
Liberalii ar trebui sa voteze cum cred ei mai bine, fara recomandari. Daca ma intrebi, il votez pe Geoana ca sa piarda Basescu ca apoi PNL-ul sa-si aleaga partenerul de guvernare care i se potriveste, pe hartie, ideologic. Eu cred ca un PD-L fara Basescu este un partid in adevaratul sens al cuvantului, cu multi politiceni competenti, nu jucarie anexa pa mana unei singure persoane. Sper sa se inteleaga.

Gica Chioru
23rd November 2009, 09:28
Ce se vor face micii politruci de pe aici? Cum vor "masca" votul dat lui Geoana in bune intentii nationale, politice? Vi se umple gura, ba pentru fiscalitate, ba pentru democratie... pai, potrivit Constitutiei, Presedintele numeste Prim ministrul, ma! Parlamentul este cel care, din motive politice, se opune. Basescu este cel care sustine fiscalitatea redusa, Geoana a spus ca toate se vor schimba din 2011. samd Ce va faceti acum, hai, dati drumul la spume!
De fapt votul vostru este unul fanatic, sentimental, sunteti impotriva lui Basescu si gata! Spuneti asta! Spuneti ca alegeti PSD-ul lui Iliescu si al lui Hrebenciuc si ca va doare-n cot, doar sa piarda Basescu alegerile. fatarnici sunteti, ma!

miril
23rd November 2009, 09:33
Un presedinte normal alege un prim minsitru al majoritatii, majoritate care se stabileste dupa convorbiri intre partide, ea putand fi oricare. Asta se cheama democratie in spiritul Constitutiei nu in spirtul pohtei unei persoane care vrea garbirea spre unicameral si uninominal unde castigatorul ia totul, a se citi o Romanie impartita intre cele doua partide nascute din FSN, PSD si PD(-L). Baroni si moguli, cu alte cuvinte.

mblue
23rd November 2009, 09:56
As vrea sa stiu, daca se poate, ce vor face cei care au votat cu Crin Antonescu in primul tur, sunt multi aici pe forum si e aceea sunt curios.
Eu cred ca nu o sa merg la vot, daca totusi o sa merg nu pot vota inca 5 ani Basescu, nu pot uita ca a futut 3 guverne(Ciorbea, Tariceanu, Boc), nu pot uita ca in ultimii 5 ani au fost doar scandaluri, nu pot uita cand Tariceanu a zis ca nu is bani pt marirea cu 50% a salarilor profesorilor , marinarul a zis ca e o minciuna, nu pot uita ca a bagat in viata politica pe Udrea,Videanu, Eba. Oricat de bun orator ar fi nu pot uita ca a incercat sa politizeze totul, ca a purtat un razboi de 4 ani cu fostul guvern, un razboi de 5 ani cu parlamentul , totul in numele poporului, nu pot uita ca el se crede poporul iar acum vine sa spuna ca dreapta a invins, cand el cu gura lui a declarat ca isi cere scuze poporului roman ca l-a nominalizat pe Tariceanu prim ministru.:rosu::rosu::rosu::rosu:

Bumbescu
23rd November 2009, 10:03
Liberalii ar trebui sa voteze cum cred ei mai bine, fara recomandari. Daca ma intrebi, il votez pe Geoana ca sa piarda Basescu ca apoi PNL-ul sa-si aleaga partenerul de guvernare care i se potriveste, pe hartie, ideologic. Eu cred ca un PD-L fara Basescu este un partid in adevaratul sens al cuvantului, cu multi politiceni competenti, nu jucarie anexa pa mana unei singure persoane. Sper sa se inteleaga.

Ar trebui sa-ti fie jena.....

Vad ca isteria antibasescu continua, motivele fiind ca si pana acum inexistente sau fantasmagorice: e dictator(asa il "simt" diversi guru precum miril), e mitocan(de parca am trai intr-o tara de nobili), e betiv(ingrozitor, intr-o tara cu un numar apreciabil de alcoolisti), e conflictual(in sensul ca deranjeaza diverse categorii privilegiate, ce dupa mintea celor ce sunt impotriva sa ar trebui lasate sa-si duca mai departe traiul de huzur).
Suntem o tara minunata, precum Suedia lui Miril, avem nevoie de liniste, intr-adevar. Linistea e tot ce ne lipseste.
Nu vrem reforma, nu avem nevoie, noi vrem doar liniste.....

Sper ca basescu sa iasa in turul doi, cei ce l-au votat pe crin in turul 1(sau majoritatea celor ce l-au votat pe crin) nu asculta de ordine de partid.
Ura impotriva psd-ului si a ceea ce inseamna acest partid ticalos in istoria noastra este prea puternica pt ca geoana sa fie votat.
In mod normal, cel putin jumatate din voturile celor ce l-au votat pe Crin se vor duce la Basescu, cealalta jumatate impartindu-se intre cei ce nu vor mai vota(cei mai multi) si cativa ce vor vota cu prostanacul.

resita
23rd November 2009, 10:08
Eu cred ca nu o sa merg la vot, daca totusi o sa merg nu pot vota inca 5 ani Basescu, nu pot uita ca a futut 3 guverne(Ciorbea, Tariceanu, Boc), nu pot uita ca in ultimii 5 ani au fost doar scandaluri, nu pot uita cand Tariceanu a zis ca nu is bani pt marirea cu 50% a salarilor profesorilor , marinarul a zis ca e o minciuna, nu pot uita ca a bagat in viata politica pe Udrea,Videanu, Eba. Oricat de bun orator ar fi nu pot uita ca a incercat sa politizeze totul, ca a purtat un razboi de 4 ani cu fostul guvern, un razboi de 5 ani cu parlamentul , totul in numele poporului, nu pot uita ca el se crede poporul iar acum vine sa spuna ca dreapta a invins, cand el cu gura lui a declarat ca isi cere scuze poporului roman ca l-a nominalizat pe Tariceanu prim ministru.:rosu::rosu::rosu::rosu:

degeaba incerci sa le explici ca ei au lectia invatata, comunism, iliescu etc etc.

apropo, dar PDL de unde se trage, voi stiti istoria lui?

sincer, as fi preferat oricare finala mai putin asta, dar se pare ca ne meritam soarta, avem de ales intre doi ..................

Gica Chioru
23rd November 2009, 10:11
Un presedinte normal alege un prim minsitru al majoritatii, majoritate care se stabileste dupa convorbiri intre partide, ea putand fi oricare. Asta se cheama democratie in spiritul Constitutiei nu in spirtul pohtei unei persoane care vrea garbirea spre unicameral si uninominal unde castigatorul ia totul, a se citi o Romanie impartita intre cele doua partide nascute din FSN, PSD si PD(-L). Baroni si moguli, cu alte cuvinte.

:):):):)
Zau? Poate nu vrei sa-ti "amintesti" declaratiile celor doi, Geoana&Antonescu, care au anuntat electoratul despre guvernele pe care le vor face ei. Nu, bey, Prim ministrul este desemnat de catre Presedinte. Punct. Rolul Parlamentului este consultativ in ceea ce priveste desemnarea. Va vaitati ca nu este democratie? Taman voi, "liberalii"? cand a fost intrunirea NATO cateva zeci de oameni au fost saltati doar pentru ca Guvernul "credea" ca au ganduri necurate. Stii ce a spus atunci Tariceanu? Cica, "pentru binele public si pentru linistea po****tiei poti sa incalci din drepturile cetateanului"... D'aia suntem la curul Europei civilizate, pentru ca "intelegem" si suntem de acord cu guvernantii cand iau decizii abuzive, cand incalca nonsalant drepturile omului. Si ne mai miram de ce aia ne cred ciori pe toti sau ca Organizatii Europene, vezi-i pe aia de la Berlin, declara ca "nu ne-am dus sa protestam in Romania pentru ca acolo nu este democratie". Asta conteaza, respectarea drepturilor cetateanului, inainte de orice. Dar pe voi va doare-n cur, de fapt. Sunteti exact ca feseneii din 90, orice facea javra de Iliescu tot dupa curul lui mureau. orice s-ar intampla in tara asta, voi tot pe Basescu il veti considera vinovat.

Bumbescu
23rd November 2009, 10:13
Eu cred ca de la Iliescu au mostenit nebunia asta cu linistea.....

Gica Chioru
23rd November 2009, 10:16
Eu cred ca de la Iliescu au mostenit nebunia asta cu linistea.....

Isteria, de fapt, m-as minuna daca nu i-as intelege. este incredibil cum argumenteaza cu fapte pe care le interpreteaza 100% invers.

Bumbescu
23rd November 2009, 10:18
Cred ca la acesti mari adepti ai linistii, sloganul lui Iliescu din 90, "un presedinte pentru linistea noastra " ar prinde cel mai bine.....:D

miril
23rd November 2009, 10:22
Mblue a sintetizat mult mai bine decat mine de ce Geoana ar fi o alternativa. Rusine nu are de ce sa-mi fie caci imi spun parerea deschis. Rusinea este, mai degraba, cand nu respecti opinia altcuiva, chiar daca este contrara ideilor tale. In definitiv, am spus si pe cine as alege pentru liberali ca partener de guvernare, daca se face o alianta, PD-L fara Basescu.

Ulysses
23rd November 2009, 10:23
Bumbescule,(caz ipotetic) tu mai dai randament cand stii ca maine poate nu mai loc de munca sau ti se schimba iar seful, a 3 oara in ultima jumatate de an?De aia trebuie "liniste", ca pe fondul crizei asteia nenorocite, e nevoie de stabilitate, singura in masura sa permita elaborarea de strategii pe termen mediu macar, de iesire din marasm. Stiu sigur ca ai vazut si latura intunecata a lui basescu dar na, fiecare are interes sa scoata in fata ceea ce-i convine ca sa-si justifice votul dat unuia sau altuia. Cert e ca ne meritam soarta:sleep:

Bumbescu
23rd November 2009, 10:24
Nu , rusinos este atunci cand neimplicat direct, neinteresat direct, neatins in mod direct de rezultatul votului(de fapt neatins deloc) faci in continuu propaganda desantata....

Ullyses@ tocmai pt ca e criza, nu prea e timp de liniste....tocmai pt ca e criza, functionarii statului trebuie tinuti non-sop in priza, evaluati sistematic si eventual schimbati....imi pare rau, nu vreau sa sa fiu cinic pe subiectul asta, insa e timpul ca imensul aparat birocratic al statului sa intre intr-o restructurare totala.

miril
23rd November 2009, 10:33
Esti dezorientat politic si in plus faci confuzie de termeni, apropo de propaganda desantata. Resita a intrebat si eu am raspuns. In rest, repet ce am spus de prin 2005 doar nu o s-o dau intoarsa acum, atunci chiar ca as putea fi acuzat de lipsa de coloana vertebrala. Eu sunt critic fata de un om, nu fata de un partid, caci multi PD-L-isti imi plac si acest partid, fara Basescu, mi se pare mai apropiat de o coalitie cu liberalii decat PSD-ul.

Nightwish
23rd November 2009, 10:34
Bumbescule, eu sincer cred ca Basescu e cea mai proasta varianta posibila pentru pozitia de presedinte... Pe de alta parte, observ ca tu esti convins ca e o varianta mai buna decat Geoana... Nu inteleg de ce, daca parerile tale nu coincid cu ale altcuiva, consideri ca acea persoana este fie tampita, fie interesata...

Bumbescu
23rd November 2009, 10:42
Miril@ tu in schimb esti f bine orientat politic....in Suedia probabil.....
Evident ca e vorba de propaganda desantata din moment ce esti la al x-sutelea post impotriva lui basescu. Una e sa-ti spui parerea odata, de doua ori si alta e sa faci ceea ce faci tu. Tu chiar nu pricepi ca moral nu ai voie sa faci asta, atata timp cat consecintele nu te pot atinge...

Nightwish@ nu am facut pe nimeni tampit, insa tin sa te felicit pt ca reusesti sa-mi citesti gandurile.....si apropo de asta, am inteles(ai scris tu) ca lucrezi intr-o banca. Poate reusesti tu sa explici cum poate un functionar bancar sa-l sustina pe geoana...

Ulysses
23rd November 2009, 10:50
Nu , rusinos este atunci cand neimplicat direct, neinteresat direct, neatins in mod direct de rezultatul votului(de fapt neatins deloc) faci in continuu propaganda desantata....

Ullyses@ tocmai pt ca e criza, nu prea e timp de liniste....tocmai pt ca e criza, functionarii statului trebuie tinuti non-sop in priza, evaluati sistematic si eventual schimbati....imi pare rau, nu vreau sa sa fiu cinic pe subiectul asta, insa e timpul ca imensul aparat birocratic al statului sa intre intr-o restructurare totala.

100% de acord ca trebuie restructurare in sistemul bugetar.In multe institutii vezi 3 gagicute intr-un birou care-si fac unghiile sau discuta retete pentru slabit. si asta pe salarii peste ala mediu pe economie.
Eu vorbesc despre schimbarile la nivelul intregii tari, cand basescu s-a suparat si face un semn, toti prefectii, directorii de deconcentrate, patronii de intreprinderi mici si mijlocii intra in fibrilatii. Aia ca vor fi iarasi schimbati, ceilalti ca schimba destinatarul si marimea "donatiei". In loc sa se concentreze pe relansarea propriei afaceri sau a intreprinderii pe care o conduc, care va conta in final pe ansamblul economiei.Totul merge in virtutea inertiei pentru ca nu stii cum se va trezi maine dimineata basescu. si atunci pentru ce sa te mai zbati astazi?

Gica Chioru
23rd November 2009, 10:53
De aia trebuie "liniste", ca pe fondul crizei asteia nenorocite, e nevoie de stabilitate, singura in masura sa permita elaborarea de strategii pe termen mediu macar, de iesire din marasm.
Liniste ca sa ce? Dimpotriva, ar fi nevoie de "efervescenta" politica, ca sa alegem graul de neghina, teoretic, cel putin. Io am mai spus-o aici, nepotismul, ipocrizia si traficul de influenta nu se vor vindeca cu una cu doua, chestiile astea sunt cronice in Romania.

Mblue a sintetizat mult mai bine decat mine
Hai sa vedem ce a "sintetizat":


nu pot uita ca a futut 3 guverne(Ciorbea, Tariceanu, Boc)
Guvernul Ciorbea si-a semnat sentinta cand i-a numit ca responsabili in economie pe Ciumara si Spineanu. Tot ce au facut bun la finante si legislativ a sucombat economic, datorita incompetentei criminale a celor doi. Guvernul Ciorbea a cazut pentru ca s-a considerat, pe buna dreptate, ca daca nu restructureaza Guvernul se vor pierde la scor alegerile, ceea ce s-a si intamplat. Daca e vorba despre o tradare acolo atunci ea apartine de PNL.
Guvernul Tariceanu? Asa se numeste acum tradarea PNL-ista? Tariceanu&Patriciu nu au respectat protocolul aliantei DA. tariceanu trebuia sa-si dea demisia, trebuiau fortate alegeri anticipate, PSD-ul ar fi fost distrus, DA ar fi capatat majoritate de 2/3, ceea ce ar fi dat posibilitatea ca prin Parlament sa fie trecute Legi Organice, etc. Tariceanu a tradat si a facut pactul cu PSD. Restul este abureala d'a voastra.
Guvernul Boc? asta e prea crunta si n-o comentez.

nu pot uita cand Tariceanu a zis ca nu is bani pt marirea cu 50% a salarilor profesorilor , marinarul a zis ca e o minciuna,
Cu o luna inainte Basescu trimisese legea maririi pensiilor cu 50% inapoi in Parlament. La intrebarea "unde sunt banii" i s-a raspuns de catre ministrul de la finante ca "plata pensiilor marite este asigurata pana in 2011". Tariceanu a spus, printre altele, ca "economia Romaniei duduie!" si ca Basescu nu vrea sa promulge legea din rea credinta. In urma acestor asigurari basescu a promulgat legea. Intrat in vertijul maririlor salariale si a pensiilor, Guvernul tariceanu parea ca nu se mai poate opri, acest lucru a dus, de fapt, la santajul cu banii pentru profesori. Parlamentul a votat legea individual, fiecare deputat si senator votand pentru marire. Nu s-a inregistrat nici un vot impotriva! Si totusi basescu a retrimis legea in parlament! ce s-a intamplat apoi? a urmat un santaj mediatic, politic, ce mai conta ca Guvernul, in sfarsit, pus intr-o situatie imposibila, pe care a cauzat-o chiar iresponsabilitatea masurilor propagandistice luate, a spus ca nu sunt bani??? basescu a aruncat vina asupra Parlamentului si a promulgat Legea. A fost o miscare demagogica, sunt sigur ca a stiut ca greseste si a gresit calculul politic, nu a vrut sa se puna, iarasi, de-a curmezisul Parlamentului intr-o problema atat de po****ra.

nu pot uita ca a bagat in viata politica pe Udrea,Videanu, Eba. Oricat de bun orator ar fi nu pot uita ca a incercat sa politizeze totul, ca a purtat un razboi de 4 ani cu fostul guvern, un razboi de 5 ani cu parlamentul , totul in numele poporului, nu pot uita ca el se crede poporul iar acum vine sa spuna ca dreapta a invins, cand el cu gura lui a declarat ca isi cere scuze poporului roman ca l-a nominalizat pe Tariceanu prim ministru.
Astea sunt tampenii ce nu merita comentate.

J.Bond
23rd November 2009, 10:55
Revizuirea Constituției contra fraudării alegerilor

Înainte ca PSD să poată lansa ideea fraudării alegerilor de către PDL, Traian Băsescu i-a opus campaniei lui Mircea Geoană tema revizuirii Constituției pe valul referendumului.

“Imediat după validarea referendumului, voi cere să convocăm de urgență Comisia parlamentară pentru revizuirea Constituției. Poporul român a mai ales președinți, dar este pentru prima dată când din votul lui politicienii trebuie să revizuiască Constituția. Și nu oricum, s-o coafeze ca-n 2003, s-o revizuiască fundamental. Și să-i ferească Dumnezeu să facă vreo surpriză poporului român!”:ok:, a amenințat el.

MEDIAFAX

Black_Mamba
23rd November 2009, 10:58
bravo vere ai un fanion cu steaua de la mine :ok:
daca n-ai tine cu aia cred ca ai fi chiar simpatic....uneori. :D

nu uita de fanion...am nevoie de el să ți-l bag in cur !:ok:

http://img109.imageshack.us/img109/9016/pozaprima.jpg

Când ii văd fața comunistului ăluia...imi vine să-l impușc !

Votați fraților...Iliescu,Hrebenciuc, Vanghelie, Năstase ! Dacă as fi in locul vostru sincer...mi-ar fi rușine să spun public că-l votez pe Prostea.
De curiozitate...stie cineva ce mafie PCR/PDSR/PSD este in momentul ăsta in Constanța ? Dacă nu...si vrea detalii, voi reveni.Dar nu cred că are rost...in toate județele unde sunt primari + președinti de Consilii Locale PDSR-isti...e JALE.Și voi știți dar nu vreti să recunoașteți.

JJ
23rd November 2009, 10:58
Orice ar fi, nu pot sa votez Geoana si PSD. Nu vreau iar impozit progresiv pentru ca ma intereseaza buzunarul meu in primul rand. Sa-l voteze din partea mea pensionarii si bugetarii, precum si aia orbiti de ura contra lui Basescu.

Desi Basescu are o gramada de bube in cap, inclusiv ca aseara era aghezmuit bine la discurs, macar in treaba asta cu impozitele a fost consecvent.

Bumbescu
23rd November 2009, 11:01
100% de acord ca trebuie restructurare in sistemul bugetar.In multe institutii vezi 3 gagicute intr-un birou care-si fac unghiile sau discuta retete pentru slabit. si asta pe salarii peste ala mediu pe economie.
Eu vorbesc despre schimbarile la nivelul intregii tari, cand basescu s-a suparat si face un semn, toti prefectii, directorii de deconcentrate, patronii de intreprinderi mici si mijlocii intra in fibrilatii. Aia ca vor fi iarasi schimbati, ceilalti ca schimba destinatarul si marimea "donatiei". In loc sa se concentreze pe relansarea propriei afaceri sau a intreprinderii pe care o conduc, care va conta in final pe ansamblul economiei.Totul merge in virtutea inertiei pentru ca nu stii cum se va trezi maine dimineata basescu. si atunci pentru ce sa te mai zbati astazi?

Ullyses, pt ca nu vreau sa jignesc pe nimeni aici o sa ma abtin sa-mi spun parerea despre prefecti si directorii de deconcentrate din Romania(ca sa site toata lumea despre ce anume vorbim- inspectori judeteni, garda financiara, birouri vamale,directii finante publice....).
Deci mai bine sa lasam totul in starea de "intelegere" actuala, macar "donatia"e cunoscuta...
Toti astia de care spui tu, oricum ar trebui schimbati, problema e daca cei care sunt pusi in loc sunt la fel ca ei sau nu... si aici s-ar putea sa ai dreptate....

Ulysses
23rd November 2009, 11:01
Liniste ca sa ce? Dimpotriva, ar fi nevoie de "efervescenta" politica, ca sa alegem graul de neghina, teoretic, cel putin. Io am mai spus-o aici, nepotismul, ipocrizia si traficul de influenta nu se vor vindeca cu una cu doua, chestiile astea sunt cronice in Romania.



GIca, as fi de acord cu tine pana in panzele albe daca s-ar alege odata graul ala de neghina si sa ne punem pe treaba. Vreau insa parerea ta sincera cu cine ar fi basescu in stare sa se inteleaga un mandat intreg pentru ca e clar ca pdl-nu poate guverna singur.Despre asta e vorba.


Bumbescu , iti dau un singur exemplu. Lucrez in Regia Autonoma a Padurilor. Dupa ce a dat afara psd-ul de la guvernare, imediat s-a trecut la inlocuirea directorilor de directii silvice. Vrei sa-ti spun ca la o directie din tara(nu dau nume) au vrut sa puna un agent de paza in functia de director general doar pentru ca era colorat in portocaliu? Cum puii mei sa ma conduca (nu e cazul meu) pe mine un analfabet cu 10 clase daca le-o avea si pe alea? Cum naiba sa mai dai randament la servici? Si cred ca exemplul asta poate fi extrapolat la nivelul intregii tari. Desi am fost fan basescu inclusiv la razboiul cu cei 322. desfasurarea ulterioara a evenimentelor m-a scarbit profund.

Nightwish
23rd November 2009, 11:02
Miril@ tu in schimb esti f bine orientat politic....in Suedia probabil.....
Evident ca e vorba de propaganda desantata din moment ce esti la al x-sutelea post impotriva lui basescu. Una e sa-ti spui parerea odata, de doua ori si alta e sa faci ceea ce faci tu. Tu chiar nu pricepi ca moral nu ai voie sa faci asta, atata timp cat consecintele nu te pot atinge...

Nightwish@ nu am facut pe nimeni tampit, insa tin sa te felicit pt ca reusesti sa-mi citesti gandurile.....si apropo de asta, am inteles(ai scris tu) ca lucrezi intr-o banca. Poate reusesti tu sa explici cum poate un functionar bancar sa-l sustina pe geoana...

Bumbescu, nu ai facut pe nimeni tampit, insa cateodata mai reusesc sa citesc printre randuri.
Referitor la sustinerea mea pentru Geoana, parerea mea este ca, in acest caz, e raul mai mic... Prefer un prostanac unui dictator...

Bumbescu
23rd November 2009, 11:05
Bumbescu, nu ai facut pe nimeni tampit, insa cateodata mai reusesc sa citesc printre cuvinte.
Referitor la sustinerea mea pentru Geoana, parerea mea este ca, in acest caz, e raul mai mic... Prefer un prostanac unui dictator...

Nightwish, atunci cand preferi un candidat, o faci pe baza a doua componente(sau cel putin asa ar trebui sa fie): una generala si una personala(un interes personal-aici il felicit pe JJ, e f sincer).
Sa inteleg ca pt tine interesul personal nu exista. Atunci da-mi voie sa te felicit, asa cum am facut si cu un amic de-al lui Miril zilele trecute. E mare lucru sa vezi oameni "sacrificandu-se" pt un crez.....

Gica Chioru
23rd November 2009, 11:07
GIca, as fi de acord cu tine pana in panzele albe daca s-ar alege o data graul ala de neghina si sa ne punem pe treaba. Vreau insa parerea ta sincera cu cine ar fi basescu in stare sa se inteleaga un mandat intreg pentru ca e clar ca pdl-nu poate guverna singur.Despre asta e vorba.

Nu, Ulysses, nu e vorba despre asta. Este vorba despre alegeri. daca basescu va castiga din nou Presedentia si parlamentul nu va coopera cu prim Ministrul desemnat atunci Basescu trebuie sa distruga acest Parlament. referendumul a demonstrat ca po****tia detesta Parlamentul si parlamentarii, vina politica este acolo, nu la Presedentie.

illazio
23rd November 2009, 11:10
De fapt nu canditeaza Geoana si Basescu in turul doi, ci Ilici + Hrebe + Vantu + Voiculescu + Nastase + Vanghelie etc contra lui Basescu. Geoana recita din Hrebe ca un robotzel, nici macar discursul de ieri nu l-a sustinut fara sa citeasca dupa foaie .

Aceste fosile comuniste vor LINISTEA care sa le asigure monopolizarea si ultimelor resurse pe care le mai are o tara aflata in colaps dupa ce tot ei timp de 15 ani au instaurat acest sistem mafiot de tip comunist, ei au realizat marile privatizari frauduloase si au creat moguli si magnati din niste ********i si tortionari imputiti, din cauza lor sistemul sanitar, agricultura si invatamantul sunt la pamant si tot asa....iar acum au tupeul sa ceara "schimbare" si liniste ? Dumnezeule cum pot exista oameni care sa-i voteze pe astia, chiar uitati asa de usor trecutul ? Vreti liniste ? Ce s-ar fi intamplat oare daca si revolutionarii din 89 vroiau liniste ?



Referitor la sustinerea mea pentru Geoana, parerea mea este ca, in acest caz, e raul mai mic... Prefer un prostanac unui dictator...

ce dictator mai ai inebunit la cap ? Daca era dictator Base mai era injurat 24/7 de toate televiziunile fostilor ********i bolsevici ? Refuzarea cooperari cu ei il transforma in dictator ?In timpul lui Ilici s-au inchis televiziuni din cauza ca "supara" sistemul, nu in timpul lui Base...

Ulysses
23rd November 2009, 11:13
@ Gica De acord, cui nu-i vine sa verse cand vede parlamentari dormind sau scobindu-se in nas pe banii nostri? parlamentul se va restructura, Slava Domnului!
Vorba e cine conduce tara si ne scoate din criza ? basescu impreuna cu cine?:thinkso:

miril
23rd November 2009, 11:13
Bumbescu, poate ca e mai usor sa vezi lucrurile de...departe. Macar daca ar fi ales din nou Basescu care prin comportament sa dovedesca ca s-a schimbat in mod placut, democratic, chiar ca m-as bucura caci eu nu vreau decat binele natiunii. Dar sansa ca sa fie asa este cam aceeasi cu cea pe care o avea cineva care ar fi pariat ca Spurs va bate cu 9-1, Defoe va da cinci goluri iar scorul din repriza a doua va fi 8-1.

Celso
23rd November 2009, 11:14
<object width="445" height="364"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/eL_AiwmVXN0&hl=en_US&fs=1&border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/eL_AiwmVXN0&hl=en_US&fs=1&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="445" height="364"></embed></object>

Basescu spunea ca sotia lui este reper de moralitate pt el ...se observa si aici, ii spune sa elibereze scaunul pt a se aseza regele tiganilor, Cioaba:D

Bumbescu
23rd November 2009, 11:15
GIca, as fi de acord cu tine pana in panzele albe daca s-ar alege odata graul ala de neghina si sa ne punem pe treaba. Vreau insa parerea ta sincera cu cine ar fi basescu in stare sa se inteleaga un mandat intreg pentru ca e clar ca pdl-nu poate guverna singur.Despre asta e vorba.


Bumbescu , iti dau un singur exemplu. Lucrez in Regia Autonoma a Padurilor. Dupa ce a dat afara psd-ul de la guvernare, imediat s-a trecut la inlocuirea directorilor de directii silvice. Vrei sa-ti spun ca la o directie din tara(nu dau nume) au vrut sa puna un agent de paza in functia de director general doar pentru ca era colorat in portocaliu? Cum puii mei sa ma conduca (nu e cazul meu) pe mine un analfabet cu 10 clase daca le-o avea si pe alea? Cum naiba sa mai dai randament la servici? Si cred ca exemplul asta poate fi extrapolat la nivelul intregii tari. Desi am fost fan basescu inclusiv la razboiul cu cei 322. desfasurarea ulterioara a evenimentelor m-a scarbit profund.

Astea sunt situatiile pt care am spus ca s-ai putea sa ia dreptate....Insa nu asta inseamna reforma in Romania, nu asta vreau eu sa vad si nu asta astept de la Basescu.

Leo
23rd November 2009, 11:15
Nu ma intereseaza deloc turul 2. Nu voi vota pe nici unul dintre cei doi.

Bumbescu
23rd November 2009, 11:20
@ Gica De acord, cui nu-i vine sa verse cand vede parlamentari dormind sau scobindu-se in nas pe banii nostri? parlamentul se va restructura, Slava Domnului!
Vorba e cine conduce tara si ne scoate din criza ? basescu impreuna cu cine?:thinkso:

Basescu impreuna cu un guvern pdl-pnl sau.....dizolvarea parlamentului, alegeri anticipate si .....mai vedem. Nu cred insa ca se va ajunge acolo.

resita
23rd November 2009, 11:21
Sunt curios in aceste doua saptamani cate persoane vor fi cercetate pentru vot multiplu.

De ce credeti ca s-au "batut" pt. ciolanul de ministru al internelor.

Oricine poate face un program pt. aflarea celor care au votat de mai multe ori, dar problema este ca nu se doreste acest lucru.

resita
23rd November 2009, 11:24
Nu, Ulysses, nu e vorba despre asta. Este vorba despre alegeri. daca basescu va castiga din nou Presedentia si parlamentul nu va coopera cu prim Ministrul desemnat atunci Basescu trebuie sa distruga acest Parlament. referendumul a demonstrat ca po****tia detesta Parlamentul si parlamentarii, vina politica este acolo, nu la Presedentie.


Basescu impreuna cu un guvern pdl-pnl sau.....dizolvarea parlamentului, alegeri anticipate si .....mai vedem. Nu cred insa ca se va ajunge acolo.

Noi avem bani de alegeri anticipate?

Ne meritam soarta, noi in loc sa facem ceva constructiv pt. tara doar comentam si aratam cu degetul si facem alegeri, in fiecare an daca se poate.


ps. cred ca-s printre putinii care isi doresc alegeri in fiecare an (asta pe plan personal deoarece in aceasta perioada, cu 3 luni inainte de alegeri castigurile mele se tripleaza datorita serviciului meu) dar pentru bugetul tarii asta e o utopie deoarece alegerile mananca sume de bani nebanuite de nimeni

Ulysses
23rd November 2009, 11:24
Basescu impreuna cu un guvern pdl-pnl sau.....dizolvarea parlamentului, alegeri anticipate si .....mai vedem. Nu cred insa ca se va ajunge acolo.

Experientele anterioare demonstreaza ca nu poate coabita cu nimeni. Si nu cred ca Romania mai are timp de "mai vedem ce-o fi", ne trebuie strategii clare pe termen lung, altfel ne ducem pe garla.De aceea i-am spus fiului meu sa gandeasca bine la posibilitatea de a lucra in afara decat sa-si bata joc de munca lui un politician sau altul.Si este medaliat la nationala de matematica. Si ca mine vor face multi...Se va alege praful...

miril
23rd November 2009, 11:26
Eu zic ca merge foarte bine, pentru o mai mare siguranta, si cu un guvern PD-L cu PNL, fara Basescu. Geoana, fie el si PSD-ist, este un "Prostovan", a se citi este normal, inclusiv dupa cum defineste Constitutia prerogativele presedintelui Romaniei, si, in cel mai rau caz, va sfarsi precum Constantinescu, infrant. De data asta nu de securitate ci de un guvern eficient.

Gica Chioru
23rd November 2009, 11:30
@ Gica De acord, cui nu-i vine sa verse cand vede parlamentari dormind sau scobindu-se in nas pe banii nostri? parlamentul se va restructura, Slava Domnului!
Vorba e cine conduce tara si ne scoate din criza ? basescu impreuna cu cine?:thinkso:

Criza economiei noastre este structurala, Romania nu poate iesi din criza pentru ca Romania a fost dintotdeauna in criza. ceea ce se intampla in lume nu reprezinta decat factorul declansator pentru noi. Lucrez intr-un important sector bugetar, in plina criza financiara, cand se pune problema reducerilor salariale si de personal, 3 gagicute absolvente de Spiru Haret au fost promovate. Doua sunt nepoate de bastani, iar a treia este nora secretarei (lantul slabiciunilor, vere!!!) unui mare sef de la Uniunea Scriitorilor, deputat, sef la diverse comitete si comitii. Asa e peste tot, nu numai la noi, ceea ce s-a petrecut in guvernarea liberala nu a mai fost niciodata, nici macar pe timpul comunistilor sau al lui Iliescu In astia 4 ani s-au angajat peste 350 000 de oameni in sectorul bugetar, 90% dintre noile angajari s-au facut la varf, fiind vorba despre salarii peste medie. Chestia asta face parte din politica liberalilor nostri de a crea o clasa medie cu forcepsul si de a-si avea propria clientela politica. au reusit, au sarit de la 7% la 20... Au sacrificat pentru asta Bugetul National pentru o generatie, dar au reusit.

J.Bond
23rd November 2009, 11:33
Pentru ca in privinta noului Presedinte al Romaniei nu cred ca se mai pune cumva problema, ceea ce trebuie sa se stie este ca viitorul guvern va fi cu siguranta din nou sub conducere democrat-liberala(PDL-PNL - aici liberalii din teritoriu vor avea un cuvant greu de spus la urmatoare adunare a national-liberalilor de la centru) pentru continuarea reformelor. Daca nu, alegerile anticipate cu siguranta.;)

Bumbescu
23rd November 2009, 11:34
Eu zic ca merge foarte bine, pentru o mai mare siguranta, si cu un guvern PD-L cu PNL, fara Basescu. Geoana, fie el si PSD-ist, este un "Prostovan", a se citi este normal, inclusiv dupa cum defineste Constitutia prerogativele presedintelui Romaniei, si, in cel mai rau caz, va sfarsi precum Constantinescu, infrant. De data asta nu de securitate ci de un guvern eficient.

Asta e o gluma....geoana ar fi un presedinte prizonier, va dansa numai dupa cum ii vor canta hrebenciuc, mazare, oprisan, vanghelie, iliescu. Nu va desemna niciodata un premier non-psd.
Cu geoana presedinte am avea un guvern PSD-pnl(un pnl micut, cu cativa ministrii nesemnificativi si mereu pusi cu botul pe labe).

J.Bond
23rd November 2009, 11:38
De fapt nu canditeaza Geoana si Basescu in turul doi, ci Ilici + Hrebe + Vantu + Voiculescu + Nastase + Vanghelie etc contra lui Basescu. Geoana recita din Hrebe ca un robotzel, nici macar discursul de ieri nu l-a sustinut fara sa citeasca dupa foaie .

Aceste fosile comuniste vor LINISTEA care sa le asigure monopolizarea si ultimelor resurse pe care le mai are o tara aflata in colaps dupa ce tot ei timp de 15 ani au instaurat acest sistem mafiot de tip comunist, ei au realizat marile privatizari frauduloase si au creat moguli si magnati din niste ********i si tortionari imputiti, din cauza lor sistemul sanitar, agricultura si invatamantul sunt la pamant si tot asa....iar acum au tupeul sa ceara "schimbare" si liniste ? Dumnezeule cum pot exista oameni care sa-i voteze pe astia, chiar uitati asa de usor trecutul ? Vreti liniste ? Ce s-ar fi intamplat oare daca si revolutionarii din 89 vroiau liniste ?



ce dictator mai ai inebunit la cap ? Daca era dictator Base mai era injurat 24/7 de toate televiziunile fostilor ********i bolsevici ? Refuzarea cooperari cu ei il transforma in dictator ?In timpul lui Ilici s-au inchis televiziuni din cauza ca "supara" sistemul, nu in timpul lui Base...

Corect, UltraSlayer.;) Asa cum s-a mai zis, placa asta cu "dictatorul" poate sa prinda doar la cei mai naivi dintre romani si usor de mani****t de catre Mogulizatoare, in niciun caz la electoratul de dreapta.

Charon
23rd November 2009, 11:38
Asta e o gluma....geoana ar fi un presedinte prizonier, va dansa numai dupa cum ii vor canta hrebenciuc, mazare, oprisan, vanghelie, iliescu. Nu va desemna niciodata un premier non-psd.
Cu geoana presedinte am avea un guvern PSD-pnl(un pnl micut, cu cativa ministrii nesemnificativi si mereu pusi cu botul pe labe).

de ce nu incercati sa vedeti si cealalta parte?
de ce va inhamati ca vitele la o singura caruta?
de ce nu aveti o privire de ansamblu asupra fenomenului?

cum este posibil ca un eveniment sa va transforme si sa pierdeti pe drum ultima farama de rationalitate?:(

miril
23rd November 2009, 11:46
Bumbescu, asta a fost sub Basescu sau a incercat Basescu sa faca, blocand politic tara. Daca pana si UDMR-istii nu au mai prioritat ciolanul... Nu stiu cum va fi Geoana dar stiu cum a fost cu Basescu, un iresponsabil politic, a coabitat si cu PSD-ul, sa nu uitam, si caruia i-a venit timpul sa culeaga ce a semanat. O excursie pe mare, ca sa-l citez aproximativ. E vremea sa plece, in opinia mea.

Bumbescu
23rd November 2009, 11:57
Cioclule, de ce nu ne luminezi tu?
Poate ne si explici tu, Cioclu -voda cel cumplit, cum te inhami la 4 carute deodata....:D
Miril@ A coabitat cu psd-ul pt ca cel mai mare iresponsabil politic, tariceanu, a conditionat guvernul pnl-pdl de numirea sa ca prim ministru. Sper ca sub comanda lui Crin astfel de conditii penibile sa dispara....

Urmuz
23rd November 2009, 12:05
"Viziunea" mea: presedinte va fi Basescu, iar premier MR Ungureanu, Daniel Daianu sau Santa Klaus.

miril
23rd November 2009, 12:48
Miril@ A coabitat cu psd-ul pt ca cel mai mare iresponsabil politic, tariceanu, a conditionat guvernul pnl-pdl de numirea sa ca prim ministru. Sper ca sub comanda lui Crin astfel de conditii penibile sa dispara....

Apropo de dezorientare, una este o colaborare impusa de Presedintele tarii, lucru profund demagogic, plin de ipocrizie...ulterioara si alta este sa primesti sprijin la un guvern minoritar, lucru profund democratic. Bumbescu, este o diferenta uriasa.

Gica Chioru
23rd November 2009, 13:13
Concluzia nu este decat una singura: Jos tiranul! Sunteti gigisti si declamati gigisme.

Bancaru
23rd November 2009, 13:32
Antonescu tocmai a declarat ca e exclusa orice colaborare cu BT. Oamenii din teritoriu (!) depsre care spune Marker nu cred ca vor rupe barca in 2. Toti au experienta coabitarii cu BT. Daca vor neaparat la putere atunci se poate ajunge si in coalitia care a daramant guvernul Boc. Cred ca Antonescu ar trebui sa faca un soi de echilibristica politica si sa se antreneze pentru urmatorul scrutin prezidential. In opozitie in ziua de azi e greu, caci te plafonezi, noi numai opozitie nu avem, iar la putere te compromiti.
Basescu nu are nicio viziune pentur turul II. Faptul ca a inceput sa discute despre referendup iar apoi despre dreapta romaneasca, cea care a castigat alegerile, ma face sa cred ca la fel de bine se putea duce cu discursul ala la DEKO Cafe, la un show de improve.
Sunt adeptul unei proportionalitati politice, as vrea ca presedintele sa fie de partea cealalta fata de parlament. Sa ramana asta presedinte cu Johannis premier.
Daca vrea sa castige Geoana trebuie sa promita un premier sustinut atat de PSD cat si de PNL. PD va fi util in opozitie. Unde mai pui ca ii vor da si ceva flit lui Basescu, care i-a dus acolo.

resita
23rd November 2009, 13:32
Antonescu nu a uitat cum a fost tratat PNL de Basescu cand a fost sub comanda lui Tariceanu.

Bravo Antonescu pentru declaratia facuta, adica aceea de a nu-l sustine pe Basescu :ok:

Urmuz
23rd November 2009, 13:37
Stati, nu va precipitati, domnilor! N-ati vazut meciul de aseara de pe Antena 3?

Nightwish
23rd November 2009, 13:37
Antonescu nu a uitat cum a fost tratat PNL de Basescu cand a fost sub comanda lui Tariceanu.

Bravo Antonescu pentru declaratia facuta, adica aceea de a nu-l sustine pe Basescu :ok:


Nu prea avea de ales :)... Pentru el, sustinerea lui Basescu inseamna sinucidere politica IMO

Urmuz
23rd November 2009, 13:38
Sa lasam morala pentru preoti si specialisti in etica.

resita
23rd November 2009, 13:39
Nu prea avea de ales :)... Pentru el, sustinerea lui Basescu inseamna sinucidere politica IMO

Trebuie sa clarificam ca asta nu inseamna ca automat toti votantii lui Antonescu vor vota ccu Geoana dar a tras aratat directia.

Din nou se alege raul cel mai mic si de data asta raul cel mic este Geoana

Bancaru
23rd November 2009, 13:42
Exista 2 oameni la PD care au declarat ca vor disparitia PNL, unul este Basescu, iar modul in care Basescu a tratat membrii partidului care au influenta, cel putin deocamdata, iarasi nu se uita usor. Numai atunci cand a avu nevoie nesimtitul naibii a inceput sa se gudure. Consecventa la Basescu se traduce in incapatanare. Si nu de oricare, ci prosteasca. Orgoliul trece peste ratiune. Devenit de dreapta dintr-un socialist cu patalama, acum se bate cu caramida in piept ca cetatenii au votat cu dreapta. Cu mana... Din punctul meu de vedere dreapta este PNL, si ca o parere cred ca astazi nu mai conteaza orientarea si nici ideologia, adica nu prea s-a mai tinut cont. FSN (PSD) a fost startul nostru ratat in 89 iar Basescu a irosit imensa po****ritate pe care a avut-o incepand un razboi cu Tariceanu pentru ca asa a vrut muschiul lui (de pe dreapta).

Nightwish
23rd November 2009, 13:51
Presedintele PSD Mircea Geoana a declarat, luni, ca social-democratii cred in realizarea unei majoritati social-liberale, formata deja in jurul lui Klaus Iohannis, care poate functiona dupa 6 decembrie, cu actualul primar al Sibiului in functia de prim-ministru. ZF
Interesant... Daca-l baga pe Johannes la inaintare e foarte posibil sa castige turul 2...

resita
23rd November 2009, 13:52
ZF
Interesant... Daca-l baga pe Johannes la inaintare e foarte posibil sa castige turul 2...

Geoana a declarat ca a si discutat azi cu Johannes si este de acord cu propunerea facuta.

Urmuz
23rd November 2009, 13:53
Iar eu stiu un liberal sadea care a declarat in 2005 ca nu se va lasa pana nu-l striveste/distruge pe Basescu, iar acest om este Dinu Patriciu, adevaratul creier al PNL. Eu nu uit, Bancare, sursa adevarata a PNL, figura tutelara a liberalilor contemporani: Ghita Tatarascu. Exista atata legatura intre liderii PNL si Bratieni, cata exista intre Eva Kent si Elisabeta Rizea.

illazio
23rd November 2009, 14:01
Iliescu, Vantu, Voiculescu si acum Patriciu contra lui Base....plm trebuie sa fii cretin sa nu realizezi care-i raul mare si raul mic

Nightwish
23rd November 2009, 14:05
Iliescu, Vantu, Voiculescu si acum Patriciu contra lui Base....plm trebuie sa fii cretin sa nu realizezi care-i raul mare si raul mic

De acord cu tine.. Totusi, trebuie sa-ti spun ca parerea ta nu ma surprinde :rolleyes:

Datenshi
23rd November 2009, 14:10
As vrea sa stiu, daca se poate, ce vor face cei care au votat cu Crin Antonescu in primul tur, sunt multi aici pe forum si e aceea sunt curios.

Eu sunt tampit, asa ca o sa votez cu Geoana in turul urmator. :limba:

illazio
23rd November 2009, 14:18
De acord cu tine.. Totusi, trebuie sa-ti spun ca parerea ta nu ma surprinde :rolleyes:

ar fi trebuit ? cei care voteaza PSD-ul gandesc limitat, orizontul lor se limiteaza doar la a nu-l mai vedea pe Base presedinte si ii doare fix in cot ca lor le va fi infinit mai greu pe mana bolsevicilor de sorginte marxista care au creat acest sistem nenorocit de prima data.


Eu sunt tampit, asa ca o sa votez cu Geoana in turul urmator. :limba:

daca nu sunt indiscret pot sa aflu motivul ? vreau sa inteleg si eu cum gandesc cei ca tine :(

Datenshi
23rd November 2009, 14:21
In momentul asta Geoana mi se pare un rau mai mic decat Basescu. Detalii poti gasi in postarile de aseara.

illazio
23rd November 2009, 14:27
Exact ce spuneam acelasi orizont limitat fara sa gandeasca in perspectiva..nu am citit postarile tale de aseara dar tu gandesti doar pt moment ? Care-i diferenta dintre voi si cei care isi vand voturile pt un mic si-o bere ?

Bancaru
23rd November 2009, 14:35
Nu stiu cine este Eva Kent. Nu poti compara pe Antonescu cu Bratianu. Cum nici pe Basescu cu Carol I nu il poti compara. Ala a fost reformator. Eu inteleg sa faci reforme in bine. Comunistii au mai desfiintat o camera a parlamentului. Iar acum poporul roman de buna voie. Calul Traian. Ne daramam totul de dragul lui. O sa vedem. Urmuz, ca Bratianu sau Maniu nu se mai nasc astazi.
Legat de Patriciu si intentia lui de a-l distruge pe Basescu, personal nu am vazut declaratia. Este posibil ca tu sa o intuiesti. Daca exista aceasta declaratie as fi curios sa o plasez si in timp. Cand s-a rupt filmul asta Patriciu - Basescu? Din cate stiu eu Basescu s-a basicat cand a aflat ca Patriciu i-a dat bani si lui Geoana la alegerile locale. SI LUI Geoana. Dar nu asa fac toti? Fratii Paunescu nu au cotizat la toti? Vantu nu a dat si el la PD? Sau in alte tari are cineva senzatia ca oamenii de afaceri nu vor sa isi aranjeze un viitor frumos? De ce sa te certi cand poti sa faci afaceri? Basescu are pra mult orgoliu pentru un om politic.
Am despicat clasa politica in 2 de parca intr-o parte sunt toti bolsevicii iar in cealalta, adic ala Basescu, toti luptatorii din munti.
Ca veni vorba, tare as fi avut curiozitatea ce ar fi spus Elisabeta Rizea despre Basescu. Doina Cornea am vazut ce crede. Pentru mine ea este inca un reper din multe puncte de vedere.

Adi Da Samraj
23rd November 2009, 14:39
Mesajul lui Geoana pentru romani

http://www.youtube.com/watch?v=LL0LgjWRJF4&feature=player_embedded

Datenshi
23rd November 2009, 14:43
Exact ce spuneam acelasi orizont limitat fara sa gandeasca in perspectiva..nu am citit postarile tale de aseara dar tu gandesti doar pt moment ? Care-i diferenta dintre voi si cei care isi vand voturile pt un mic si-o bere ?

Gandesc pentru un moment de cinci ani. Si cum perspectiva a inca cinci ani cu Basescu mi se pare extrem de sumbra, o sa-l votez (cu un pic de lamaie) pe celalalt.

mblue
23rd November 2009, 14:46
ar fi trebuit ? cei care voteaza PSD-ul gandesc limitat, orizontul lor se limiteaza doar la a nu-l mai vedea pe Base presedinte si ii doare fix in cot ca lor le va fi infinit mai greu pe mana bolsevicilor de sorginte marxista care au creat acest sistem nenorocit de prima data.


Nu pot sa cred ce simplu putem sa decidem cine gandeste limitat si cine in perspectiva, te-ai gandit mult pana ai debitat asta.
Auzi , PDL-ul cum s-a format, nu tot din FSN?:rosu:

J.Bond
23rd November 2009, 14:56
Numai naivii national-liberali vor vota cu Geoana in turul 2. Sunt cativa si pe aici, membrii de partid ce-i drept.:)
Stiu deja cativa nationali liberali care au votat cu Antonescu dar care i-au dat deja cu flit dupa incercarea de a se alatura Prostanacului de Geoana in turul 2.:ok:

illazio
23rd November 2009, 15:03
Nu pot sa cred ce simplu putem sa decidem cine gandeste limitat si cine in perspectiva, te-ai gandit mult pana ai debitat asta.
Auzi , PDL-ul cum s-a format, nu tot din FSN?:rosu:


Cand spui ca PDL s-a format din FSN te referi la Basescu nu ? Aici e o mare diferenta. In timp ce psd-ul impreuna cu Ilici, Hrebe and co. au stat 12 ani la guvernare si sunt responsabili pt climatul politic dupa epoca Ceausista, Basescu a obtinut puterea mult mai tarziu si are sarcina ingrata de incerca sa distruga acest sistem bolnav . In plus el chiar decide in PDL deci e independent de moguli, magnati si alti ventriloci.

Remember ce-a zis tzapu asta infect de Constantinescu la final de mandat ? "Sistemul m-a invins" . Pai care sistem ? nu cel pe care il serveste de-a dreptul gretos acum in folosului lui Ilici ? Diferenta intre Base si constantinescu e ca primul n-a capitulat in fata masinatiunii bolsevice in timp ce tapu i s-a alaturat ulterior. Daca vreti liniste si pace, iubire and shit votati PSD pt ca astia au talentul de-a inrobi prostimea fara sa fie constienta.

Urmuz
23rd November 2009, 15:07
Iti reamintesc, Bancare: in noaptea de 26 spre 27 mai 2005, la iesirea de la mititica, a declarat: nu ma voi lasa pana nu il distrug pe acest om. Urmarea este scandalul pe care il stim: liberali vs Basescu, apropierea liberalilor de social-democrati, diabolizarea lui Basescu, nervozitatea lui Basescu, etc.

Datenshi
23rd November 2009, 15:18
Diferenta intre Base si constantinescu e ca primul n-a capitulat in fata masinatiunii bolsevice in timp ce tapu i s-a alaturat ulterior.

Vezi ca tapu e in PNL acum, nu in PSD.

illazio
23rd November 2009, 15:20
nu conteaza unde e, tocmai ce l-am vazut mai devreme cum il pupa in fund pe ilici

mblue
23rd November 2009, 15:21
Eu nu inteleg o chestie, anul trecut cand a fost PDL+PSD a fost ok, anul asta daca va fi PSD+PNL e alianta contra naturii, deci ce sa inteleg ideologic PDL si PSD e cam tot una?

Marius
23rd November 2009, 15:23
Desi era asteptat rezultatul asta, probabil cel mai tampit tur 2 din ultimii 20 de ani, ma asteptam totusi la o minune, la o trezire a romanului...


Din nou se alege raul cel mai mic si de data asta raul cel mic este Geoana

e pe dracu', daca sclavul gastii baietilor destepti din pesede ajunge presedinte, cred ca romanica va deveni un fel de argentina de acum 8-10 ani.


ZF
Interesant... Daca-l baga pe Johannes la inaintare e foarte posibil sa castige turul 2...

iohanis asta tre sa fie un tampit si jumatate sa accepte asa ceva. sa presupunem ca il lasa premier mai mult de 10 zile, dar orb sa fii si tot "vezi" ca viitorul va forta anticipatele. parlamentul e rupt in cur acum si nicio alianta nu va rezista mai mult de un an dupa care alt scandal, alte alegeri si tot asa.


Iliescu, Vantu, Voiculescu si acum Patriciu contra lui Base....plm trebuie sa fii cretin sa nu realizezi care-i raul mare si raul mic

nu credeam ca voi ajunge la concluzia asta niciodata... si totusi, in turul 2 cu marinerul... :headbang::headbang::headbang:

Marius
23rd November 2009, 15:24
Eu nu inteleg o chestie, anul trecut cand a fost PDL+PSD a fost ok, anul asta daca va fi PSD+PNL e alianta contra naturii, deci ce sa inteleg ideologic PDL si PSD e cam tot una?

binenteles, ideologia ambelor entitati neo-comuniste fiind jaful in forma nesimtita, in vazul tuturor.

mblue
23rd November 2009, 15:25
Cand spui ca PDL s-a format din FSN te referi la Basescu nu ? Aici e o mare diferenta. In timp ce psd-ul impreuna cu Ilici, Hrebe and co. au stat 12 ani la guvernare si sunt responsabili pt climatul politic dupa epoca Ceausista, Basescu a obtinut puterea mult mai tarziu si are sarcina ingrata de incerca sa distruga acest sistem bolnav . In plus el chiar decide in PDL deci e independent de moguli, magnati si alti ventriloci.

Remember ce-a zis tzapu asta infect de Constantinescu la final de mandat ? "Sistemul m-a invins" . Pai care sistem ? nu cel pe care il serveste de-a dreptul gretos acum in folosului lui Ilici ? Diferenta intre Base si constantinescu e ca primul n-a capitulat in fata masinatiunii bolsevice in timp ce tapu i s-a alaturat ulterior. Daca vreti liniste si pace, iubire and shit votati PSD pt ca astia au talentul de-a inrobi prostimea fara sa fie constienta.
Prietene, FSN s-a impartit in PDSR , PSDR, PD, si alte partidulete mai mic, corect corect.
Intre timp PDSR s-a unit cu PSDR si s-a format PSD.
PD s-a unit cu vechiul PLD si s-a format PDL.
Recunosti si tu ca actualul PLD e vechiul PD care a venit din FSN.
Care sistem l-a invins pe Constantinescu, clar PD-ul plus PDSR-ul ce nu ti clar, PD-ul tot timpul a jucat la cacealma, la scandal, pe toti aliatii i-a tradat, ce incredere sa mai ai in asemenea partid?

mblue
23rd November 2009, 15:27
Numai naivii national-liberali vor vota cu Geoana in turul 2. Sunt cativa si pe aici, membrii de partid ce-i drept.:)
Stiu deja cativa nationali liberali care au votat cu Antonescu dar care i-au dat deja cu flit dupa incercarea de a se alatura Prostanacului de Geoana in turul 2.:ok:

Alutl(Alta) care imparte lumea in 2 numai dupa ce voteaza, fi sigur,sigur(a) is multi oameni care au votat Crin si care nu suporta PSD_ul si nici PDL ca voteaza Geoana.
De ce , pentru ca atributile presedintelui in destul de mici in componenta economica.

illazio
23rd November 2009, 15:35
nu credeam ca voi ajunge la concluzia asta niciodata... si totusi, in turul 2 cu marinerul... :headbang::headbang::headbang:

si cred ca multi dintre votantii lui Crin vor rationaliza astfel pt ca astia se presupune ca-s mai inteligenti :D



Prietene, FSN s-a impartit in PDSR , PSDR, PD, si alte partidulete mai mic, corect corect.
Intre timp PDSR s-a unit cu PSDR si s-a format PSD.
PD s-a unit cu vechiul PLD si s-a format PDL.
Recunosti si tu ca actualul PLD e vechiul PD care a venit din FSN.
Care sistem l-a invins pe Constantinescu, clar PD-ul plus PDSR-ul ce nu ti clar, PD-ul tot timpul a jucat la cacealma, la scandal, pe toti aliatii i-a tradat, ce incredere sa mai ai in asemenea partid?

Care-s fsnistii din PDL ... Ridzi ? Udrea ? Chiar daca or fi au mult mai putina influenta decat fsn-istii din PSD . Ti-am zis, Basescu chiar conduce acel partid dupa propria constiinta ceea ce nu putem spune despre Geoana. Rationamentul e simplu nu face pe prostul... avem de ales intre un FSN-ist care vrea sa distruga sistemul si intre sistemul fsn-ist care incearca sa distruga disidentul .

Bancaru
23rd November 2009, 15:51
Iti reamintesc, Bancare: in noaptea de 26 spre 27 mai 2005, la iesirea de la mititica, a declarat: nu ma voi lasa pana nu il distrug pe acest om. Urmarea este scandalul pe care il stim: liberali vs Basescu, apropierea liberalilor de social-democrati, diabolizarea lui Basescu, nervozitatea lui Basescu, etc.

Urmuz, eu am spus sa il localizam in timp ca sa vedem de unde a pornit. Asta nu a pornit de aici. Sa fim seriosi. In continuare cred ca Patriciu nu este atat de tampit sa actioneze, ca Basescu, cu capul inainte. Basescu nu poate sa rumege (la figurat). De aici si dezinvoltura cu care ti-o intoarce rapid. Apoi tu nu pui pe fiecare la locul lui. Nu este scandal liberali vs Basescu ci invers. Iar de aici au decurs multe. Nu stiu daca si nervozitatea lui Basescu, dar stiu ca a reusit sa o trasmita fiecarui roman, indiferent cu cine voteaza.
Apoi noi nu stim, sau cel putin eu, care sunt motivele lui Patriciu pentru care ar vrea sa il distruga pe Basescu. Tu le stii? Tu stii de ce il uraste Basescu pe Patriciu? Din cate stiu eu, justitia lui Macovei i-a dat NUP. Omul fusese saltat in cel mai bolsevic tip posibil. Noaptea, cu mascati. Asa intelege Basescu sa faca cu cei care este posibil sa stie lucruri despre el si care l-au ajutat odata. Nu ar fi singurul.
Basescu vine din niste structuri unde disciplina dusa la extrem este in loc de lege, functia doboara gradul. El asta a invatat de mic asta vrea sa ne bage si noua pe gat. Nu este un om flexibil si nu sta la discutii. Nu vrea guvernul lui Joahannis pentru ca sunt Voiculescu si cu Vanghelie in spate, dar se multumea sa fie in continuare cel in alianta cu PSD unde erau aceiasi oameni in umbra. Care e diferenta? Singura diferenta e ca nu poate el sa controleze premierul, adica sunt liberalii in propozitie, pe care el ii uraste. Iar daca vrea sa distruga partidul asta cu ajutorul ********ilor care, din pacate au fost in partid infiltrati, Stoica si Stolojan, numai ca sa ii faca rau lui Patriciu inseamna ca e un cretin iar ca sa votezi cu Geoana in acest moment este musai. Eu traiesc cu senzatia ca dupa 5 ani de Geoana o sa fie o posibilitate sa il dau jos. Dupa 10 ani cu Basescu ma gandesc deja ca prin anul 7-8 ar trebui sa fiu deja in alta tara, cu casa si drept de munca. Nu vreau sa fiu condus de un soldatoi.
Ultraslayer, tu ce vrei sa insinuezi? Ca numai inteligentii voteaza cu Basescu? De ce nu se pune problema invers, in cazul lui Basescu - ca trebuie sa ai probleme grave la mansarda ca sa il mai pui pe asta inca 5 ani. A avut ce guvern a vrut, a avut majoritate in parlament si tot nu ii convine. Inseamna ca vrea si mai mult de atat, ceea ce e grav rau.

Datenshi
23rd November 2009, 16:01
Basescu a obtinut puterea mult mai tarziu

Asta e chiar tare. Uita-te la el in CV si o sa vezi ca e la putere inca de la inceputuri. Iar realizarile lui sunt infime in comparatie cu raul facut.

Bancaru
23rd November 2009, 16:04
Si-a trecut pe afise, cu mesaj clar catre bucuresteni, la realizari: pasajul Basarab. De 3 ani de zile se lucreaza la acel pasaj si nu am vazut sa se fi terminat. Pai asa imi anunt si eu intentia de a candida la primarie si ca vreau sa fac tot centrul vechi zona pietonala dupa care imi fac afise cu aceasta realizare mareata. Sau poate se referea la podul ala de fier, pasarela de peste sine, care lega Grivita cu Dinicu Golescu, zona Basarab.

illazio
23rd November 2009, 16:11
dar psd-ul ce realizari a avut ? Inchiderea televiziunilor care-l criticau pe ilici, mineriadele si privatizarile pe nimic a tuturor domeniilor strategice ? Decat asa realizari mai bine un pasaj neterminat.


Asta e chiar tare. Uita-te la el in CV si o sa vezi ca e la putere inca de la inceputuri. Iar realizarile lui sunt infime in comparatie cu raul facut.

adica Base a fost in PSD timp de 12 ani ?

Datenshi
23rd November 2009, 16:12
Pai sa vedem ce e pe afise:
- linia 41 - corect
- pasajul Basarab :D
- reabilitarea marilor bulevarde (astea se tot reabiliteaza, la strazi si borduri se inghesuie toata lumea, deci...)

Vezi ca la privatizarile alea pe nimic amicul Berceanu are niste pietre de moara tare grele.

Bancaru
23rd November 2009, 16:21
Linia 41 nu e chiar asa o mare realizare pe zona in care nu mai ai unde sa intorci peste sina de tramvai metrou usor. Sa nu imi aduc aminte de ce se spunea la vremea aia cu balustradele care au fost puse in scop sa .... ce? Ca in prima zi, cand s-a lansat, a foat omorat un copil si a apoi a luat foc. Nu zic ca e vina lui Basescu pentru aceste 2 nenorociri, dar balustradele alea numai de protectie nu au fost. Si-a facut unul safteaua cu comision la dom' primare.

resita
23rd November 2009, 16:43
OAUUUUUUUUUUU, Basescu si multi alti PDL-isti au pupat pana azi la ora 12:00 fundul lui Antonescu, doar doar pica ceva.

Teapa, au pupat degeaba :happy:happy:happy

Mai sunt 2 saptamani si scapam de el :cya::cya:

ps. dupa ora 12:00 striga ca strugurii sunt acri

UCV
23rd November 2009, 16:48
Geoana o sa aiba voturile lui Crin ... asa a zis si astazi asa ca Base fa-ne cu ochiu... pardon cu mana .

illazio
23rd November 2009, 16:58
http://img526.imageshack.us/img526/2260/capon.jpg

http://img211.imageshack.us/img211/9346/iliescumoarte.jpg

Lordliv
23rd November 2009, 20:39
Pentru ca in privinta noului Presedinte al Romaniei nu cred ca se mai pune cumva problema, ceea ce trebuie sa se stie este ca viitorul guvern va fi cu siguranta din nou sub conducere democrat-liberala(PDL-PNL - aici liberalii din teritoriu vor avea un cuvant greu de spus la urmatoare adunare a national-liberalilor de la centru) pentru continuarea reformelor. Daca nu, alegerile anticipate cu siguranta.;)

da, histrionule,se pare ca nu se mai pune problema noului presedinte al Romaniei ( cu R in cinstea parizianului,inca vexat de infrangerea...psg-ului;)),care va fi mircea geoana!

PS. PSD si PNL pregătesc o lege care să oblige administratia prezidentială să golească, rapid, pînă la turul doi, pivnitele palatului Cotroceni de sticlele cu alcool. Vor să fie siguri că Băsescu nu se baricadează în Palat,cand va pierde alegerile ! :)

YoYoyOi
23rd November 2009, 20:52
ma amuza la culme vrajelile astea cu n-ati voturile, da-mi voturile. De parca tanti Leana de la Dorohoi care a votat cu Crin, va vota cu Geoana sau Base doar pt ca asa a zis Floare-alba...

Datenshi
23rd November 2009, 20:58
Nici eu nu prea cred ca voteaza prea multi cu ala pe care il indica Antonescu, Oprescu, Vadim etc. doar pentru ca asa zice candidatul cu care au votat in primul tur. Dar discutiile despre un guvern de coalitie sunt in atu important in atragerea electoratului lui Crin.

Lordliv
23rd November 2009, 21:04
si pe mine ma amuza incercarile de autolinistire ale pedelistilor.;)

Sergiu
23rd November 2009, 21:05
Yoyo, nu așa se pune problema. Tanti Leana a votat cu Crin că așa i-a zis primarul că dacă iese nenea Crin problemele comunei/orașului ei vor fi mai repede rezolvate dacă iese nenea Crin.
Iar acuma le va spune că și dacă iese domnul Geoană e mai bine decât dacă iese badea Traian. Și votează în consecință.

Și la noi la Cluj nu crezi că mulți au votat portocaliu doar că e și primarul portocaliu și astfel orașul/județul va fi avantajat din acest punct de vedere? E un lucru destul de normal zic eu.

Lordliv
23rd November 2009, 21:10
probabil nu inteleg ca daca maine se bate palma ( oficial ) intre pnl si psd ,ambele stafuri de campaniei vor face campanie electorala impreuna pentru mircea geoana!

Urmuz
23rd November 2009, 21:15
Ai dreptate, discutiile legate de crearea Guvernului sunt decisive, iar liberalii si pesedeii au un avantaj mare in acest sens, si anume Klaus Johannis/majoritatea. Acest decalaj poate fi remontat doar daca Basescu face un sacrificiu mare, renuntarea la prim-ministrul pedelist. In momentul de fata, Geoana pare favorit al alegerilor. Sa vedem cum va plusa Basescu, caci sunt convins ca va risca mult/va juca la cacialma. In cazul unui esec , o regrupare in opozitie mi se pare cea mai buna strategie.

Marius
23rd November 2009, 21:22
liviule, eu am votat crin in primul tur si 99% voi vota baselu in turul 2 (daca merg la vot) indiferent de ce mi-ar spune staff-ul liberalilor. Pur si simplu nici nu vreau sa-mi inchipui ce fel de guvern va fi ala cu pesede vioara 1... :(:(:(:(

Sergiu
23rd November 2009, 21:29
Marius, stai liniștit că nu e problemă. Și dacă se scot 60% din voturile lui Antonescu și Hunor tot e suficient.

YoYoyOi
23rd November 2009, 21:29
Yoyo, nu așa se pune problema. Tanti Leana a votat cu Crin că așa i-a zis primarul că dacă iese nenea Crin problemele comunei/orașului ei vor fi mai repede rezolvate dacă iese nenea Crin.
Iar acuma le va spune că și dacă iese domnul Geoană e mai bine decât dacă iese badea Traian. Și votează în consecință.

Și la noi la Cluj nu crezi că mulți au votat portocaliu doar că e și primarul portocaliu și astfel orașul/județul va fi avantajat din acest punct de vedere? E un lucru destul de normal zic eu.

eu nu vorbesc de aia atat de incuiati sa voteze la comanda. Ci de cei care au avut optiunea lor in primul tur si cand e sa aleaga in al doilea voteaza dot dupa optiunea lor si nu dupa cum are chef cel pe care l-au votat in primul tur.

Cat priveste aliantele astea de guvern de coalitie, s-a vazut in ultimii ani cat de viabile sunt. Acum se pupa si maine se improasca cu kkt, iar poimaine se ling si se pupa iara.

Ca tot ziceai de Cluj, acum a fost prima data cand la Dej a iesit PDL-ul victorios. Oricat de portocaliu ar fi fost judetul in ultimii ani, la Dej tot rosu a fost. Si crede-ma ca alegerea nu a fost facuta in functie de avantaje sau dezavantajele pe care un presedinte portocaliu le poate aduce unui judet portocaliu. Pentru ca orasul nostru tot rosu ramane la primarie. Oamenii au votat Basescu pentru ca nu-l suporta pe Geoana

Datenshi
23rd November 2009, 21:30
Acest decalaj poate fi remontat doar daca Basescu face un sacrificiu mare, renuntarea la prim-ministrul pedelist.


Eu cred ca o va face, intrebarea e daca mai are cineva incredere in el.

Sergiu
23rd November 2009, 21:36
Bine yoyo. Deci recunoști că există unii care votează la comandă, dar tu ești sigură că cei care nu votează la comandă nu ascultă comenzile. Bine de știut.

rhadoo
23rd November 2009, 21:52
am vazut fel si fel de luari de pozitie,una mai tare decat alta si nu pot spune decat ca sunt surprins de cati analisti politici am vazut pe aici(nu ma mai mira vorba aia"la politica,fotbal si femei romanii sunt cei mai tari",problema la romani finnd eterna PUTUROSENIA si fuga de munca)
ce ma intriga e ca multi spun despre geoana ca e un "prostanac" de parca s-at culca cu el in dormitor sau ar bea cafeaua dimineata impreuna,mai mult sunt unii care stiu ei ca sigur este o marioneta condusa din umbra sau trasa de "ate",am si eu o intrebare pt cei care fac anumite afirmatii despre el,DE UNDE DRACU STITI VOI?este ca si cum eu as spune ca nevestele voastre fac trotuaru sau voi sunteti cersetori,DE UNDE STITI VOI CINE ESTE GEOANA?
basescu?ce a facut el pana acum?a vandut toata marina,ne-a aratat unde sunt banii nostrii,a facut o linie de tramvai si ala usor,a facut si un pod(poate cea mai mare realizare a lui,eu totusi consider cea mai mare realizare distrugerea marinei romane),a tras pe teava pe toate pdl-istele pe una a facut-o ministra in 2 ministere,probabil o sa intre in istorie,o curva in 2 ministere si multe scandaluri
ce pot sa spun ca agent economic ca daca nu esti membru pdl nu ai nici o sansa sa participi la o licitatie,unde eu in urma cu 2 saptamani am primit un raspuns care doar pdl poate sa il transmita"aveti un pret neobisnuit de scazut",unde intr-o tara unde nu sunt bani de salarii,bani de pensii si ajutoare sociale,o firma de stat imi trimite acest raspuns?!asta e ROMANIA pdl?eu nu vreau basescu si pe toti acolitii lui,toti fiind niste hoti
nu spun ca psd e mai bun,insa pot sa spun ca parca totul era facut cu putin bun simt(daca se poate spune asa),insa de a lui basescu,NU AU LIMITE!
nu imi place psd,insa sper ca macar acum sa inceapa si ei sa se puna pe treaba,pot spune ca in mandatul lui geoana ca ambasador in USA am intrat in NATO,poate asta e un atu pt el,mai mult colaborarea cu primarul Sibiului ma face sa am incredere ca vor sa faca ceva si PT NOI!

Bancaru
23rd November 2009, 21:58
Na! Na, yoyo ! Na-ti ! Asa e corect. Cu atat mai mult cu cat Antonescu nu a indemnat pe nimeni sa voteze cu cineva.
Urmuz, Basescu se pisa in capul tuturor. Ieri ii facea curte lui Antonescu iar azi, dupa ce asta a zis ca nu se baga cu Basescu (si atat, nu a zis nimic altceva), acesta a organizat o conferinta de presa numai ca sa il faca albie de porci pe Antonescu. Stiti aia cu vulpea si cu strugurii.
Basescu este disperat. Parerea mea ca greseste dand cu parul atat de repede. L-am vazut pe Bou Reanu periindu-l pe Tariceanu. Daca era in platou il si pupa sau ii stergea noroiul de pe genunchi cu cravata-i. La cat l-a injurat... ce magarie. Si nici muci in par nu avea...

Lordliv
23rd November 2009, 22:13
liviule, eu am votat crin in primul tur si 99% voi vota baselu in turul 2 (daca merg la vot) indiferent de ce mi-ar spune staff-ul liberalilor. Pur si simplu nici nu vreau sa-mi inchipui ce fel de guvern va fi ala cu pesede vioara 1... :(:(:(:(

mariuse,eu cunosc pe cineva (:D),care nu a votat in primul tur ( prea pretentios ) si care va vota in turul al 2-lea cu contracanditatul lui base,adica geoana...;)
sociologii o sa-ti spuna ca electoratul pnl-ului este situat undeva pe la 15% din intentiile de vot.
restul pana la 20-21%,obtinut de crin, este meritul exclusiv al lui.
acestia pot sa nu voteze pe 6 decembrie ceea ce le va cere crin ( cazul tau ),dar sunt sigur ca si pnl-ul are cel putin 10%, ( din cei 15 % ) un nucleu dur, care va vota conform indicatiilor de partid...
de fapt ei nu vor vota pentru geoana ci pentru un guvern pnl-psd ( probabil si udmr + minoritati ) condus de johannis;)
simplu,nu?:D
dar sa vedem ce se intampla maine...

ps. asa este bancare,basescii sunt disperati!:)

Lordliv
23rd November 2009, 22:19
yoyo,ce te face sa crezi ca " votantii la comanda " se afla doar in tabara adversa?!;)

@ rhadoo,se pare ca multi dintre sustinatorii basescului de pe forum sunt " suporteri de calculator ",habar nu au de viata reala.

Bancaru
23rd November 2009, 22:29
Am auzit ca multi de la PD isi fac bagajele, se duc catre fostii colegi din Internationala Socialista. Cade Basescu, se duce naibii si partidul.

Lordliv
23rd November 2009, 22:34
seful garzii financiare dolj,un taran din bailesti,pus acum vreo doua luni de pdl,si care a facut ravagii printre firmele craiovene ( pesediste si peneliste) si-a dat demisia,din motive personale...;)

YoYoyOi
23rd November 2009, 22:58
yoyo,ce te face sa crezi ca " votantii la comanda " se afla doar in tabara adversa?!;)

@ rhadoo,se pare ca multi dintre sustinatorii basescului de pe forum sunt " suporteri de calculator ",habar nu au de viata reala.

tu in ce carti de tarot ai citit ca am zis eu ca aia se afla in tabara adversa?

illazio
23rd November 2009, 22:59
ce fericire pe nostalgicii cominternisti ai lui Ilici c-au rapus balaurul nenorocit care a indraznit sa li se opuna.... sus partidu tovarasi !

tatucu vostru spiritual !

http://hultan.files.wordpress.com/2008/10/iliescu.jpg

Lordliv
23rd November 2009, 23:10
tu in ce carti de tarot ai citit ca am zis eu ca aia se afla in tabara adversa?

intuitia masculina,doamna! ( domnisoara );)

Tyler Durden
23rd November 2009, 23:42
Ma tin de nas si cred ca ma duc la vot pana la urma.

Ma felicit ca n-am votat Crin, mari șarle astia de la PNL, Fenechiu si apoi Norica ne-au vorbit azi la teveu despe la Ilici, intr-un mod ingretosator. Astia sunt gerontofili sigur.

delaparis
24th November 2009, 00:26
ps. asa este bancare,basescii sunt disperati!:)

Ce "disperati" mai ?!? ... avem voturi, avem bani, avem tara ... :D
Acum e momentul sa cam taci :)

Si sa vorbim serios, ajunge cu propaganda in paguba ... deja l-ai facut pierdut pe Antonescu, macar acum lasa-l pe Geoana sa-si joace sansele linistit. Macar alea pe care le are :D

OT: va rog frumos sa-l cititi atent pe Lordliv si sa tineti cont de ceea ce scrie pe forum. :)

Hingherul
24th November 2009, 00:55
ce nasol trebuie sa se simta cei DE DREAPTA care s-au crezut ANTICOMUNISTI.
poftim flacailor ca v-a vandut crinul direct COMUNISTILOR.
si ziceti ca sunteti cu prostanacul turul asta? :D

Lordliv
24th November 2009, 01:00
pana una alta "i-am" administrat cea mai severa infrangere marinarului,a pierdut cu 50 000 de voturi fata de geoana, in dolj.;), in ciuda turismului electoral asigurat de berceanu,solomon & co,cu peste 20.000 de bucati:P
iar antonescu a inregistrat 24% din voturile din craiova,alta mare victorie!:)

vad ca te ocupi personal de mine pariziene!
ti-e frica de mine?
sa-ti fie...:rolleyes:

vrei sa tac pariziene?
ti-am mai spus,pune cruce contului meu,pentru ca de altceva nu esti in stare!
poate decat sa perorezi impreuna cu domina ta...y...:)

ps. tara?
care tara pariziene?
a mea poate,a ta este printre straini:D

Hingherul
24th November 2009, 01:02
asa lordliv, forzza gioana.
pari unul din cei ce merita sa-i conduca un postanac.
o stii pe aia cu ......unde nu-i......vai de picioare?

Lordliv
24th November 2009, 01:07
ce nasol trebuie sa se simta cei DE DREAPTA care s-au crezut ANTICOMUNISTI.
poftim flacailor ca v-a vandut crinul direct COMUNISTILOR.
si ziceti ca sunteti cu prostanacul turul asta? :D


parca anul trecut,jigodia aia ********o-comunista care conduce pdl-ul va vanduse el COMUNISTILOR!
spuneti voi cum este sa fii cu geoana?
voi ati stat un an cu el!:D


ps. base este obisnuit cu semnalizarile,cand stanga,cand centru-stanga,cand centru dreapta...
dar cu mintea lui aburita de alcool ( precum a unui fan de-al sau ) ce mai conteaza?:rolleyes:

Hingherul
24th November 2009, 01:11
vai....dar m-ai inteles gresit.
abia astept un motiv serios sa plec din tara si sa sterg de pe harta romania!

pana atunci imi place sa cred ca mai am si compatrioti care nu voteaza sub influenta celor 50 ron sau stimulati de votka aia...de la rusi....

interesant e ca alegatorii sclavului antonescu au fost in mare majoritate tinerii...... chiar asa viitor fara sperante sa avem?

Lordliv
24th November 2009, 01:11
asa lordliv, forzza gioana.
pari unul din cei ce merita sa-i conduca un postanac.
o stii pe aia cu ......unde nu-i......vai de picioare?

nu,dar stiu ca esti prea prost si fudul ca sa nu-l votezi pe betivanul ala;)

Hingherul
24th November 2009, 01:16
vezi ca ai uitat si curvele..... cica si alea voteaza cu Basescu....

ce vrei ma, nu toti sunt asa democrati ca tatuca ilici...


tu esti destept tare ca faci rost de 50 ron nu-i asa? :D

delaparis
24th November 2009, 01:18
Asa cum ziceam mai sus ... cititi ce scrie Lordliv si tineti cont acolo :D
Lordliv:
Ce frica ? de cine ? De Dumnezeu ? DA
Apoi tendinta emfaza am citit de la bun inceput la tine pe acest forum :D
Nu concep nicio sanctiune nemeritata impotriva ta deoarece incerc sa fiu corect ca moderator ... esti surprins, este ? Nu cunosti astfel de atitudine nici macar acum cand nu mai esti albastru :D
In plus reprezinti cel mai bun argument pro-base ... cel mai bun :D

newcool
24th November 2009, 02:45
Cand ma gandesc ca am scris pe forum ca as vota fara probleme Crin Antonescu daca ar ajunge-n turul 2,mai ca-mi vine sa-mi foot una...
Unde-s asa zisele principii ale Crinului cu care se batea-n piept? Ca parca pana mai alaltaieri il facea cu ou si cu otet pe Geoana.
Nu ma asteptam sa-si indemne votantii sa puna stampila pe Base,era intr-un fel impotriva discursului de pana acum.Corect,moral si consecvent era sa zica"votati cu cine vreti,pentru mine si Geoana si Basescu-s la fel".
Dar nu fratioare,ciolanul e baza,asa ca degeaba o da-n lambada,tot un fripturist ramane.
Asa ca sa recapitulam optiunea: Prostila alaturi de Ilici mai rosu ca niciodata,de Hrebenciuc la fel de hot ca-ntodeauna,de Nastase ipocrizia intruchipata,de Vanghelie acest ucigas al limbii romane sprijiniti de Voiculescu,Vantu,Patriciu....faina adunatura.:(

Elvis81
24th November 2009, 07:05
\
tu esti destept tare ca faci rost de 50 ron nu-i asa? :D

oricum 50ron>3kile de faina+3 kile de zahar cat dadeau pedelistii:D

OT sper sa castige geoana...nu cred ca poate fi mai rau decat daca ia base inca un mandat..fara miza unui alt mandat asta baga tara in gard rau de tot.Si ca sa raspund celora ce isi imagineaza pe marean ca ministru,macar de ala sunt (aproape:D)sigur ca n-a supt chestii trestii ca sa ajunga in varful ierarhiei..asta e un hot cinstit:D

PS trebuie sa votez cu geoana:headbang::headbang::headbang:

Datenshi
24th November 2009, 08:08
Unde-s asa zisele principii ale Crinului cu care se batea-n piept? Ca parca pana mai alaltaieri il facea cu ou si cu otet pe Geoana.


De cand le pasa de principii sustinatorilor lui Basescu, care nu a avut niciodata nici mama nici tata? A fost si comunist de frunte inainte de revolutie, cu functie prin afara, a fost si FSN-ist de frunte, si-a aliat partidul cu PSD-ul si acum tipati de ce il voteaza cei care au votat cu Crin pe Geoana. Pentru ca, in comparatie cu o curva betiva ca Basescu, Geoana pare o femeie mai serioasa.
Hinghere, tocmai faptul ca tinerii nu au votat cu Basescu sau Geoana arata ca tara asta poate avea o sansa peste 5 ani.

Ce tremura portocalii de nervi, o iau cu pricipii, cu orientari politice, ei, sustinatorii unor derbedei ale caror singure orientari politice sunt ciolanul si vorbele stapanului.

Bumbescu
24th November 2009, 08:15
Povestea asta cu voturile liberalilor e senzationala. Se pare ca unii chiar cred ca cei ce au votat cu antonescu vor vota cu geoana in turul doi.....
Votantii lui antonescu sunt probabil cel mai greu de influentat dintre toti. Si ce e mai important, intr-o majoritate covarsitoare, sunt total anti psd si anti tot ce a insemnat si inseamna psd-ul in romania.
Pt orice om normal a vota psd-ul si candidatul sau inseamna o mare rusine, o degradare umana. Mai ales atata timp cat jivina stalinista ilici e inca vie si ranjeste in spatele lui geoana.
Pt ca tot s-a vorbit aici la modul "eu stiu pe cineva care a votat si va vota....", o sa spun si eu ca stiu f multe persoane ce au votat cu antonescu in turul 1 si care niciodata nu vor vota psd-ul. Eventual nu vor merge la vot, dar psd-ul nu vor vota.
Geoana va ramane cu electoratul actual al psd-ului, cu babele de peste 70 de ani, care acum 20 de ani se prezentau pe 20 mai in duminica orbului cu trandafiri in piept, cu fetele de la apaca, ajunsa babe stirbe si cu cei cu maxim 10 clase, sau scoala profesionala.

NTM
24th November 2009, 08:22
tocmai faptul ca tinerii nu au votat cu Basescu...arata ca tara asta poate avea o sansa peste 5 ani.

sansa porcului de Craciun.

daca iese Geoana se confirma inca o data, daca mai era nevoie, ca tarisoara asta isi merita soarta.

Datenshi
24th November 2009, 08:30
Votantii lui antonescu sunt probabil cel mai greu de influentat dintre toti. Si ce e mai important, intr-o majoritate covarsitoare, sunt total anti psd si anti tot ce a insemnat si inseamna psd-ul in romania.


Partid prin care a trecut si Basescu ani buni. Partid prin care au trecut si multi din PD-L. Deci care e diferenta intre a vota reprezentantul unei adunaturi de fosti membri FSN/PDSR/PSD, traseisti politici si cateva toape sau reprezentatul PSD. Moral vorbind, nu e nici cea mai mica diferenta.

Ulysses
24th November 2009, 08:52
Geoana va ramane cu electoratul actual al psd-ului, cu babele de peste 70 de ani, care acum 20 de ani se prezentau pe 20 mai in duminica orbului cu trandafiri in piept, cu fetele de la apaca, ajunsa babe stirbe si cu cei cu maxim 10 clase, sau scoala profesionala.

Eu nu indeplinesc nicio conditie din cele enumerate de tine si totusi vreau Geoana-presedinte:P
Au si facut baietii un studiu, cica din 4 votanti ai lui Crin, 2 voteaza Geoana, unul Basescu iar unul se abtine

NTM
24th November 2009, 09:05
Eu nu indeplinesc nicio conditie din cele enumerate de tine si totusi vreau Geoana-presedinte:P
Au si facut baietii un studiu, cica din 4 votanti ai lui Crin, 2 voteaza Geoana, unul Basescu iar unul se abtine

studiul e prezentat de Antena 3, Realitatea, tvr 1?

Bumbescu
24th November 2009, 09:10
Partid prin care a trecut si Basescu ani buni. Partid prin care au trecut si multi din PD-L. Deci care e diferenta intre a vota reprezentantul unei adunaturi de fosti membri FSN/PDSR/PSD, traseisti politici si cateva toape sau reprezentatul PSD. Moral vorbind, nu e nici cea mai mica diferenta.

Un an si jumatate nu inseamna ani buni. Basescu s-a desprins in 91 din fsn impreuna cu petre roman.

miril
24th November 2009, 10:03
Batalia se duce in Ardeal si Bucuresti, acolo unde PDL-ul este mai puternic iar Basescu are sustinere dar si unde PNL-ul are un cuvant de spus. Mare greseala lui Basescu este ca a refuzat un guvern Johhanis, macar a doua oara, acum acest lucru poate fi decisiv mai ales ca UDMR-ul cu judetele unde este majoritar va putea inclina balanta pentru acel Presedinte care vrea un guvern cu un primar german, al minoritatilor. In ceea ce-l priveste pe Geoana, are si el o ocazie unica, sa se arate mai putin "Prostanac" si sa marcheze independent de cadavrele din garderoba bine stiuta a PSD-ului, Iliescu, Hrebenciuc, Nastase, orientand partidul spre oameni cu alte viziuni decat cele care au adus minerii in 1990, unul fiind Cristian Diaconescu. In final, va fi interesant ce vor face si "procentele" lui Vadim si Becali, caci batalia se poate duce ca in 2004, pe cateva sute de mii de voturi, diferenta.

Adi Da Samraj
24th November 2009, 10:56
http://i49.tinypic.com/flx1qq.jpg

illazio
24th November 2009, 11:17
moldovenii si muntenii = retardati

Celso
24th November 2009, 11:29
si Oltenia e a lui Geoana:P

eu zic sa te stapanesti ...daca cineva are o anumita preferinta politica nu inseamna ca e retardat, ce naiba sunteti asa agitati? oricine ar iesi Presedinte nu se va intampla ceva in tara asta, ambii au in spate baieti pe care trebuie sa ii protejeze ..Basescu pe ai lui, Geoana pe ai lui

illazio
24th November 2009, 11:30
Partid prin care a trecut si Basescu ani buni. Partid prin care au trecut si multi din PD-L. Deci care e diferenta intre a vota reprezentantul unei adunaturi de fosti membri FSN/PDSR/PSD, traseisti politici si cateva toape sau reprezentatul PSD. Moral vorbind, nu e nici cea mai mica diferenta.

exista o diferenta uriasa intre un guvern controlat de Blaga, Basescu si Boc si unul controlat de Iliescu, Hrebenciuc, Mazare, Vanghelie, Vantu, Voiculescu, Dan Ioan Popescu si toate scursurile bolsevice care au stat 99 % din timp la guvernare dupa revolutie.




Ce tremura portocalii de nervi, o iau cu pricipii, cu orientari politice, ei, sustinatorii unor derbedei ale caror singure orientari politice sunt ciolanul si vorbele stapanului.

Presupun ca esti activist de partid al bolsevicilor de la psd de le folosesti sabloanele de ***** pentru ca orice om normal la cap prefera orice altceva decat jegurile psd-iste nu trebuie sa fii portocaliu sau mov sa urasti bolsevicii astia spurcati !

mblue
24th November 2009, 11:30
moldovenii si muntenii = retardati

Sa inteleg ca esti nascut din mama munteaca si tata moldovean?:rosu:
Ce geniu ascuns sta in tine si noi astia nu te intelegem:happy:happy:happy

mblue
24th November 2009, 11:31
exista o diferenta uriasa intre un guvern controlat de Blaga, Basescu si Boc si unul controlat de Iliescu, Hrebenciuc, Mazare, Vanghelie, Vantu, Voiculescu, Dan Ioan Popescu si toate scursurile bolsevice care au stat 99 % din timp la guvernare dupa revolutie.



Zi sa versi? Care e diferenta, ca unii is controlati de Base si ceilalti de moguli. Unde e inteligenta in postul tau ca nu sincer nu am gasit-o.

illazio
24th November 2009, 11:32
si Oltenia e a lui Geoana:P

eu zic sa te stapanesti ...daca cineva are o anumita preferinta politica nu inseamna ca e retardat, ce naiba sunteti asa agitati? oricine ar iesi Presedinte nu se va intampla ceva in tara asta, ambii au in spate baieti pe care trebuie sa ii protejeze ..Basescu pe ai lui, Geoana pe ai lui

da pai si aia sunt retardati si chiar asta inseamna, daca cineva te fura, te prosteste, te umileste 15 ani si tu tot pe ala il votezi inseamna ca ai o problema cu tine insuti inainte de toate.

Sorin Blaj
24th November 2009, 11:36
Povestea asta cu voturile liberalilor e senzationala. Se pare ca unii chiar cred ca cei ce au votat cu antonescu vor vota cu geoana in turul doi.....
Votantii lui antonescu sunt probabil cel mai greu de influentat dintre toti. Si ce e mai important, intr-o majoritate covarsitoare, sunt total anti psd si anti tot ce a insemnat si inseamna psd-ul in romania.
Pt orice om normal a vota psd-ul si candidatul sau inseamna o mare rusine, o degradare umana. Mai ales atata timp cat jivina stalinista ilici e inca vie si ranjeste in spatele lui geoana.
Pt ca tot s-a vorbit aici la modul "eu stiu pe cineva care a votat si va vota....", o sa spun si eu ca stiu f multe persoane ce au votat cu antonescu in turul 1 si care niciodata nu vor vota psd-ul. Eventual nu vor merge la vot, dar psd-ul nu vor vota.
Geoana va ramane cu electoratul actual al psd-ului, cu babele de peste 70 de ani, care acum 20 de ani se prezentau pe 20 mai in duminica orbului cu trandafiri in piept, cu fetele de la apaca, ajunsa babe stirbe si cu cei cu maxim 10 clase, sau scoala profesionala.

Si nu numai el:

Datenshi
24th November 2009, 11:38
Presupun ca esti activist de partid al bolsevicilor de la psd de le folosesti sabloanele de ***** pentru ca orice om normal la cap prefera orice altceva decat jegurile psd-iste nu trebuie sa fii portocaliu sau mov sa urasti bolsevicii astia spurcati !

Am votat Antonescu in primul tur... Si eu pot sa spun ca niciun om normal nu l-ar vota pe Basescu, dar ma abtin.

Oricum, se vede de ce il votezi dupa modul in care postezi pe aici. Amandurora vad ca va place datul la gioale.

Sorin Blaj
24th November 2009, 11:38
Batalia se duce in Ardeal si Bucuresti, acolo unde PDL-ul este mai puternic iar Basescu are sustinere dar si unde PNL-ul are un cuvant de spus. Mare greseala lui Basescu este ca a refuzat un guvern Johhanis, macar a doua oara, acum acest lucru poate fi decisiv mai ales ca UDMR-ul cu judetele unde este majoritar va putea inclina balanta pentru acel Presedinte care vrea un guvern cu un primar german, al minoritatilor. In ceea ce-l priveste pe Geoana, are si el o ocazie unica, sa se arate mai putin "Prostanac" si sa marcheze independent de cadavrele din garderoba bine stiuta a PSD-ului, Iliescu, Hrebenciuc, Nastase, orientand partidul spre oameni cu alte viziuni decat cele care au adus minerii in 1990, unul fiind Cristian Diaconescu. In final, va fi interesant ce vor face si "procentele" lui Vadim si Becali, caci batalia se poate duce ca in 2004, pe cateva sute de mii de voturi, diferenta.

Arunca-ti un ochi peste rezultatele din judetul Sibiu, poate te dumiresti cat le pasa de Geoana si de posibilitatea ca Johaniss sa ajunga premier.

4star
24th November 2009, 11:41
In ceea ce-l priveste pe Geoana, are si el o ocazie unica, sa se arate mai putin "Prostanac" si sa marcheze independent de cadavrele din garderoba bine stiuta a PSD-ului, Iliescu, Hrebenciuc, Nastase, orientand partidul spre oameni cu alte viziuni decat cele care au adus minerii in 1990, unul fiind Cristian Diaconescu.

Doar daca va fi lasat sau impins de la spate sa o faca, asa, ca strategie de campanie, adica praf in ochii alegatorilor. Altfel nu are cum sa miste. Nu are puterea de a conduce partidul. Este tributar sforarilor din partid. Ei l-au ridicat, ei il darama daca nu ii asculta..

Am o mare indoiala sa il votez pe base.. dar am o mare siguranta sa nu il votez pe geoana.

illazio
24th November 2009, 11:42
Sa inteleg ca esti nascut din mama munteaca si tata moldovean?:rosu:
Ce geniu ascuns sta in tine si noi astia nu te intelegem:happy:happy:happy

pesedist din cluj ? esti rusinea orasului :happy


Zi sa versi? Care e diferenta, ca unii is controlati de Base si ceilalti de moguli. Unde e inteligenta in postul tau ca nu sincer nu am gasit-o.

ai acelasi gen de exprimare ca El Fuhrer Vanghelie :D.

Deci compari niste oligarhi imputiti cu 5 televiziuni de propaganda bolsevica si miliarde de euro in cont furate de la popor cu un disident care n-a vrut sa intre in acest sistem imputit si drept consecinta e atacat 27/7 de sclavii oligarhilor ?

care-i asemenarea intre Basescu si aia ? gaseste-mi una pls.

miril
24th November 2009, 11:45
Sorine, nu schimba lucrurile, mai ales ca rosile vor devenii si mai rosii, judetele, iar cele portocale pot lua gust de lamaie si chiar si de rosie, asta-i problema lui Basescu. UltraSlayer, opinia ta o respect, respecta si tu opinia celorlalti fara generalizari si provocari si, mai ales, fara jigniri. Mblue, te rog si pe tine la fel, chiar daca ai fost provocat.

NTM
24th November 2009, 11:50
Sorine, nu schimba lucrurile, mai ales ca rosile vor devenii si mai rosii, judetele, iar cele portocale pot lua gust de lamaie si chiar si de rosie. Despre asta-i vorba. UltraSlayer, opinia ta o respect, respecta si tu opinia celorlalti fara generalizari si, mai ales, fara jigniri.

daca rosiile vor deveni si mai rosii, tara va deveni maro.

illazio
24th November 2009, 11:51
Am votat Antonescu in primul tur... Si eu pot sa spun ca niciun om normal nu l-ar vota pe Basescu, dar ma abtin.

Oricum, se vede de ce il votezi dupa modul in care postezi pe aici. Amandurora vad ca va place datul la gioale.

dar trebuie sa aduci si justificari concrete daca zici asta, de ce e rau Basescu ? ca face scandal si nu-i da posta romana lu vantu ? ca nu se baga la combinatii cu hrebe ? De de ?

Linistea la care ravnesc pesedeii atat seamana infiorator cu sloganul lui Vantu cand a reusit sa jefuiasca cateva miliarde de euro pe seama prostilor. "Dormiti linistiti cu FNI", pesedeilor ;)

Celso
24th November 2009, 11:55
http://img9.imageshack.us/img9/7174/capture1wx.jpg (http://img9.imageshack.us/i/capture1wx.jpg/)

Grecu_
24th November 2009, 11:56
...un disident care n-a vrut sa intre in acest sistem imputit si drept consecinta e atacat 27/7 de sclavii oligarhilor ?

:cry::cry::cry:


... ca nu se baga la combinatii cu hrebe ? ...

Cine a fost cu la guvernare cu PSD-ul 9 luni, dupa 2 ani de munca?

illazio
24th November 2009, 11:59
:cry::cry::cry:


ce e de ras in asta ? te-ai mai uitat pe antena 3 si realitatea de vreo cativa ani incoace sa vezi ce spectacol gretos se desfasoara acolo ?


Cine a fost cu la guvernare cu PSD-ul 9 luni, dupa 2 ani de munca?

argumentul asta se poate folosi si invers, cine a fost cu Basescu la guvernare 9 luni si acum il injura ?

miril
24th November 2009, 12:02
daca rosiile vor deveni si mai rosii, tara va deveni maro.

Si portocalele pot strica stomacul. Mai ales portocala...mecanica. Adevarul este ca ambele variante de presedinte sunt otravite, infectate, dar un lucru trebuie facut, tara trebuie deblocata politic, indiferent de numele presedintelui.

Grecu_
24th November 2009, 12:07
ce e de ras in asta ? te-ai mai uitat pe antena 3 si realitatea de vreo cativa ani incoace sa vezi ce spectacol gretos se desfasoara acolo ?

argumentul asta se poate folosi si invers, cine a fost cu Basescu la guvernare 9 luni si acum il injura ?

Disidentul care n-a vrut sa intre in sistemul imputit e de ras...

La partea a doua, cei care au ales sa plece de la guvernare...



Sa vedem ce au de spus unii dintre forumistii de marca:



Grupul Realitatea-Cațavencu, singurul grup de media integrat românesc și care promovează presa de calitate, include Realitatea TV, Academia Cațavencu, Cotidianul, Radio Guerrilla, Money Channel, Business Standard, Money Express, IQads, Romantica, 24FUN, Tabu, precum și agenția de presă NewsIN și rețelele de digital signage Monopoly TV și Zoom. Grupul de presă Realitatea-Cațavencu instaurează Codul Verde, devenind astfel primul trust media care se implică responsabil și programatic în politicile de mediu. Este rezultatul unei atitudini consecvente a grupului de presă de a promova un jurnalism de calitate, orientat tot timpul spre marile teme de pe agenda românilor care ne sunt telespectatori, cititori, ascultători. O dată pe lună, toate produsele jurnalistice ale grupului vor arbora culoarea verde, în diferite elemente grafice specifice și vor rezerva un spațiu editorial consistent temelor legate de împăduriri și oprirea defrișărilor, de reducera poluării și salvarea ariilor protejate, de surse alternative de energie și stoparea deșertificării României.

Codul Verde instaurat de Realitatea-Cațavencu îi va aduce alături pe jurnaliștii grupului și pe toți românii care se simt, la rândul lor, revoltați și responsabili, care vor și pot să preia inițiativa și să se constituie într-o comunitate a celor ce iubesc pur și simplu România. Zecile de mii de mesaje ale cititorilor, telespectatorilor sau ascultătorilor noștri dovedesc, în fiecare zi, că suntem foarte mulți cei cărora le pasă.

Codul Verde instaurat de Realitatea-Cațavencu va include și o serie de acțiuni publice de amploare, care exced statutul preocupărilor jurnalistice curente. Prima dintre ele este “România prinde rădăcini”, o campanie inițiată de Realitatea TV și susținută de Petrom. Pe 28, 29 și 30 octombrie, Realitatea TV împreună cu partenerii RNP Romsilva și MaiMultVerde și cu sprijinul Consiliilor Județene din Bacău, Neamț și Suceava vor împăduri 3 județe din Moldova, afectate de inundațiile din iulie din acest an. Va fi un efort uriaș, la care deja am avut sprijinul a mii de români care au contribuit la teledonul organizat de Realitatea TV in august.

http://www.gruprc.ro/res/logo-cod-verde.png





Tot Realitatea urmaresc mai mult. :ok:
Foarte bine faci. E singurul post de stiri mai apropiat de oameni prin emisiunile pe care le are zilnice. :)

mblue
24th November 2009, 12:13
Sorine, nu schimba lucrurile, mai ales ca rosile vor devenii si mai rosii, judetele, iar cele portocale pot lua gust de lamaie si chiar si de rosie, asta-i problema lui Basescu. UltraSlayer, opinia ta o respect, respecta si tu opinia celorlalti fara generalizari si provocari si, mai ales, fara jigniri. Mblue, te rog si pe tine la fel, chiar daca ai fost provocat.

Nu am sa ii mai raspund acestui user, dar in schimb zi-mi te rog unde l-am jignit? Asa mare jignire e sa ai mama dintr-o anumita zona a tarii si tatal din cealalta zona?

illazio
24th November 2009, 12:21
Disidentul care n-a vrut sa intre in sistemul imputit e de ras...

de ce, explica !




La partea a doua, cei care au ales sa plece de la guvernare...


cu 1 saptamana inainte de finalul mandatului, asta da verticalitate :happy:happy



Sa vedem ce au de spus unii dintre forumistii de marca:


tu daca ai avea o televiziune ai face numai propaganda sau si lucruri bune sa-i dai credibilitate ?

Realitatea = Vantu + Patriciu, e tot ce e nevoie sa stii pt a vedea tenta sub care guverneaza

"Elitele" de sorginte stangista de la academia catevancu sunt de fapt sunt activisti de partid care incearca sa creeze imaginea de elita intelectuala a Romaniei, astia stau sub papucul lui Vantu, Patriciu and Co. prietene nu-mi vorbi tu mie de impartialitate aici.

Datenshi
24th November 2009, 12:28
dar trebuie sa aduci si justificari concrete daca zici asta, de ce e rau Basescu ? ca face scandal si nu-i da posta romana lu vantu ? ca nu se baga la combinatii cu hrebe ? De de ?


Pai e inutil, am obosit sa tot repet. De ce nu ii da posta lui Vantu, da' spaga mai mica decat Luxten de pilda? :cool: Daca nu ar avea combinatiile lui, nenumarate, as zice. Cand vad insa ca incercati sa il scoateti fecioara Maria in lupta cu mafia imi vine sa vomit.

illazio
24th November 2009, 12:32
Basescu nu e fecioara Maria dar e infinit mai putin nociv decat oligarhia stangista care a pus labele pe Romania dupa revolutie. Unde Basescu fura cu 1 mana aia fura cu 1000 maini si inca ceva... Basescu spre deosebire de aia are o farama de umanitate in el.

miril
24th November 2009, 12:32
Basescu are si el "mogulii" lui, Popoviciu, Paunescu, spre exemplu, la fel de patati, Paunescu fiind condamnat si la puscarie, pentru Bancorex. In alte tari se vorbeste de lobby-sti, la noi, fiecare se lauda cu capra vecinului. Cica-i mai raioasa.

Celso
24th November 2009, 12:46
sa nu ii uitam pe Costel Casuneanu si Dorin Cocos ..cati si mai cati ..din fiecare tabara sunt o gramada

bai cine a dat denumirea asta tampita de mogul? ..

MOGÚL, -Ă, moguli, -e, s.m. și f., adj. 1. S.m. și f. Persoană care făcea parte din dinastia mongolă care a cucerit India. 2. Adj. Referitor la mogul (l), de mogul (1). 3. S.m. Fig. Persoană foarte importantă cu puteri discreționare

Bancaru
24th November 2009, 12:51
Eu traiesc senzatia ca singurele schimbari in bine s-au produs datorita mersului in gloata - adica intrarea in UE cu tot ce inseamna. Nu cred ca un guvern sau altul a dat pe branci, sau va da, de dragul boborului. Trecutul lui Iliescu este plin de pete dar ce va fi de acum inainte nu stiu in ce masura va mai fi influentat de viziunea lui cu privire la democratia cu fata umana. Ambele tabere, PD si PSD, sunt la fel de nenorociti. Cu mentiunea ca Basescu e cel mai nenorocit dintre cei care au ramas in cursa.

illazio
24th November 2009, 13:01
Da...asa e http://razvanserbu.files.wordpress.com/2008/10/tb_240_240943_0802_iliescu.jpg Pace :D

Romeo
24th November 2009, 13:03
Iata ca Base ofera o surpriza, nu as numi-o geniala, dar daca vrem sa gandim, este ceva interesant: el refuza negocierea scaunului, ca este evident acum ca nu este sustinut de mafia politica si se adreseaza poporului solicitandu-i reformarea mafiei statale. Anuleaza astfel electoratul lui Crin, care nu este incantat nici intr-o colaborare cu Geoana, fiind un electorat inteligent nu va fi incantat sa-si imparta bunastarea (relativa) cu sarantocii care il vor vota pe Geoana. Prostanacul propune locuri de munca, in concordanta cu doctrina SD, nu stie nici el cum le va inventa, dar nu spune nimic ce inseamna aceste locuri de munca, cat de bine vor trai daca vor capata aceste iluzorii joburi. Pentru cei situati cu salariul aproape de cel minim este mai avantajos sa stea in somaj, atat cat dureaza ajutorul, decat sa-si manance zilele lucrand pentru 500 lei lunar. Cei care sunt someri dupa ce au avut un salariu apropiat de cel mediu au de gandit la promisiunile lui Geoana, asa cum au incasat si cei 25.000 euro cei care au venit in tara sau le-a crescut salariile profilor cu 50 %.

Care este strategia lui Base, daca va castiga alegerile ? Iisi va impune primul ministru, sub santajul dizolvarii parlamentului prin respingerea celui de-al doilea prim ministru. Daca ipotetic se refuza la infinit votarea lui Negoita, in functie ramane Boc, adica omul ascultator al lui Base.

Intre timp s-a descoperit si ce a cautat Geoana la Moscova: cum NASA nu are misiune spatiala pentru astronautul propus de Prostanac, acesta a sperat ca va gasi un loc disponibil in misiunile Moscovei !

Gabri3l
24th November 2009, 13:04
Da...asa e [IMG]

Pace :D

bahh... nu mai pune poze cu bolsevicul ala pe forum ca n-o sa mai intru nici macar sa citesc pe aici:rolleyes:

Romeo
24th November 2009, 13:07
Basescu are si el "mogulii" lui, Popoviciu, Paunescu, spre exemplu, la fel de patati, Paunescu fiind condamnat si la puscarie, pentru Bancorex. In alte tari se vorbeste de lobby-sti, la noi, fiecare se lauda cu capra vecinului. Cica-i mai raioasa.

Fii sigur ca oricine ar apare, se va gasi repede si patatii lui, asa ca nu mai conteaza aceste acuze, oricui i se vor adresa. Oare Obama s-a bazat pe oameni saraci si cinstiti ? Numai ca acolo cei modesti nu-si pierd timpul, ca noi, sa-si gaseasac moguli. Aceia exista si presedintele ii asculta, oricum nu le poate provoica prejudicii si nici aceia nu pot fura statul.

Gabri3l
24th November 2009, 13:21
moldovenii si muntenii = retardati

poate vroiai sa zici moldovenii si oltenii:)):P...zonele mai sarace din tara in care bolsevicii sunt tot la putere si culmea, oamenii se pare ca tot pe ei ii voteaza

illazio
24th November 2009, 13:30
vrem Ardealul independent :D...si Dobrogea ca are iesire la mare si-s mai inteligenti observ :D

Jacob
24th November 2009, 13:40
Nu ma duc la vot :)
Pur si simplu nu ai pe cine alege dintre aceste 2 jigodii ramase in cursa...oricat de mult l-as dispretui pe basescu nu pot vota cu bolsevicii.

Bancaru
24th November 2009, 13:54
Acum electoratul lui Crin a inceput sa fie numit inteligent, parlamentarii liberali sunt si ei oameni cu care se poate discuta, Basescu nu e el un sfant dar e baiat bun, Tariceanu dincolo de "bubele" lui, cum avem cu totii, este un om de dreapta, ba chiar a fost in PM de isprava, oamenii din teritoriu ai liberalilor incep sa se revolte, tara freamata, Elena Udrea isi aminteste ca a fost la liberali si alte ispravi cu talc. Si totusi sondajele il dadeau pe Geoana castigator in confruntarea cu Basescu. Pe mine ma surprinde ce teren fertil gaseste orice, dar absolut ORICE, afirmatie a lui Basescu.
Se aliaza cu poporul? Pai daca nu vrea nimeni sa mai umble cu el ce sa mai zica? Noi pe margine comentam, dar chiar toti sunt tampiti dintre politicieni? UDMR sau PNL si chiar minoritatile? Toti din PSD sunt cretini? Basescu a dovedit aseara ca nu are pic de tact. Dar deloc. Daca Antonescu a spus ca nu vrea cu el, desi vorbea in nume personal, precizand ca la nivelul PNL nu s-a luat o decizie, asta s-a infuriat si la conferinta de presa mai ca nu s-a luat iar de nevasta decedata. Stie ca nu are de unde sa fie sustinut iar asta nu il face mai bun. Faptul ca e singur nu e un merit, e o povara. Asa e si in afara. Inca 5 ani cu el o sa fie un dezastru. Slabim cu totii si ne crizam. Geoana este un tip influentabil si inca de la inscaunarea in fruntea PSD era clar ca e omul marioneta. Nu stiu daca era al lui Vanghelie pentru ca pe vremea aia nu era (r)omu asa de tare in partid, dar probabil ca erau altii. Zic probabil pentru ca nu stiu cine. Iliescu nu a fost bine primit atunci, la acel congres, deci e posibil sa nu se numere printre oamenii din umbra, asta nu inseamna ca i se sterg pacatele. Problema lui Basescu este ca se bate cu oameni pe care nu ii vezi sa faca ceva. Ca se ia de trecutul lor este altceva, dar ma intreb de ce tocmai acum, la final de mandat, in campanie electorala, i-a casuneanu pe Iliescu. Pana acum nu l-a deranjat? Nu il ineca furia si acum 3 ani cand il vedea?
Cati dintre cei care il injura acum pe Geoana au votat in 2000 cu Iliescu? Dar atunci au fost sute de mii care au facut-o. De ce? Cu ce era mai bun Iliescu decat Vadim? Vadim a mancat *****, dar nu a omorat pe nimeni. Nu au fost alegeri, din 96 incoace, la care sa nu votam raul cel mic. De aici fiecare cum ii dicteaza constiinta.
Constiinta mea imi spune ca pentru viitor raul cel mic e Geoana, indiferent cine e in spatele lui. Caci nu imi imaginez ca in spatele lui Basescu e Sfantul Petru cu prietenii lui, apostolii. Lupta nu se da intre bine si rau ci intre cine sa ia ciolan.

Adi Da Samraj
24th November 2009, 14:08
Oameni buni cum a ajutat PSD-ul tara asta? in 20 de ani de la revolutie tara asta a inregistrat crestere economica numai o singura data: atunci cand au fost liberalii la putere (PNL+PD). De-a lungul istoriei liberalii au fost cei care au ridicat tara asta. PSD-ul este un partid in care oligarhii se inmultesc mai rau ca viermii intestinali. Cea mai buna varianta pentru tara asta amarata este o alianta intre PNL si PD-L, daca liderii PNL ar invata sa o ignore pe "inteligenta" doamna Udrea (a carei gura vorbeste fara cap) si bineinteles pe Base. Tot ce fac cei de la PNL este sa se lase influentati de sentimentele personale. Recunosc ca Traian Basescu nu este cel mai bun presedinte pe care il poate avea Romania, dar cu siguranta este mai bun decat Geoana.
Domnilor din PNL uitati de orgolii si faceti o alianta cu PD-L, pe Base lasati-l sa vorbeasca si ignorati-l cand spune ce nu trebuie. Ganditiva la binele tarii si nu aduceti PSD la putere, caci ei va vor distruge!!!

mblue
24th November 2009, 14:14
Ce alianta sa mai faci cu partidul marinelului care i-a futut pe toti partenerii avuti? Pana nu pleaca marinelul de la conducererea partidului e foarte greu sa convietuiesti cu ei:headbang:

illazio
24th November 2009, 14:23
cand partenerii aia reprezinta hotii care fac spume cu gandul ca Base mai sta 1 tura si ii fute inca odata atunci categoric inseamna ca Base face ceva bun . Fapt demonstrat si de televiziunile bolsevice care-l ataca 24/7

Datenshi
24th November 2009, 14:26
Oameni buni cum a ajutat PSD-ul tara asta? in 20 de ani de la revolutie tara asta a inregistrat crestere economica numai o singura data: atunci cand au fost liberalii la putere (PNL+PD).

Pe cuvantul tau? Mai bine te-ai uita si tu pe niste cifre, Romania inregistreaza crestere economica de prin 2000, cu un procent semnificativ in 2004 de pilda.

Bancaru
24th November 2009, 14:46
Eu nu am vazut nici un futut de catre Basescu. Poate doar pe Udrea, dar se poate sa fie doar glume si sa o fute doar cocos. Pardon, Cocos. Unde sunt tepele? Unde sunt castusele care cica vor zornai? Dar intrevederile din Piata Universitatii (cu cata marsavie si-a ales locul ala cu care nu are nimic in comun; daca venea acolo in 90 era huiduit si se scoteau cheile)?
Cresterea economica nu a fost numai cat a fost si PD la guvernare. Acum se baga la țâțică, "am fost si noi cand era bine".
Am auzit ca pe 1 sau pe 6 decembrie, nu stiu exact, recunosc, Berceanu o sa inaugureze un (1) kilometru de autostrada. Misto. Numai panglicile pe care o sa le sectioneze si vor costa mai mult.

illazio
24th November 2009, 14:58
Da PSD-ul cati km de autostrada au construit in 15 ani ? Cine a privatizat toate domeniile strategice ale tarii pe mana oligarhilor ?

Celso
24th November 2009, 15:00
iar dupa ce taie pamblica ,autostrada se inchide pt ca nu este functionala:headbang: ..Doamne ce tara

Datenshi
24th November 2009, 15:02
Da PSD-ul cati km de autostrada au construit in 15 ani ? Cine a privatizat toate domeniile strategice ale tarii pe mana oligarhilor ?

Berceanu? :D

Celso
24th November 2009, 15:03
Da PSD-ul cati km de autostrada au construit in 15 ani ? Cine a privatizat toate domeniile strategice ale tarii pe mana oligarhilor ?

parca si Base a fost pe la Transporturi:rolleyes::D

illazio
24th November 2009, 15:09
si ce putea face daca guvernu era pesedist si nu vroia sa aloce bani pt autostrada ? :rolleyes: