PDA

View Full Version : Cine v-a convins dupa "Marea Confruntare"?



Ulysses
20th November 2009, 20:36
Care dintre cei trei candidati la presedintia Romaniei a avut prestatia cea mai convingatoare la Dezbaterea Finala?
Argumentati.

Sorin Blaj
20th November 2009, 21:20
Traian Basescu, cu rezerve pentru turul doi. :ok:

El Pistolero
20th November 2009, 21:21
Crin Antonescu:ok:

JJ
20th November 2009, 21:21
Pai Basescu m-a convins sa nu-l votez pe Geoana, Geoana m-a convins sa nu-l votez pe Antonescu si Antonescu m-a convins sa nu-l votez pe Basescu. :D

Ulysses
20th November 2009, 21:24
Nu s-au "sfasiat" totusi asa cum ma asteptam.

Lordul
20th November 2009, 21:25
Traian Basescu....Geoana si Antonescu au fost pe langa :ok:

Celso
20th November 2009, 21:26
nici unul! consider totusi ca Antonescu nu a castigat mai nimic, iar Geoana nu a fost asa de praf pe cum se asteptau altii

Leo
20th November 2009, 21:28
Sincer, nici unul.

Ulysses
20th November 2009, 21:29
Parerea mea e ca aceasta confruntare nu va reusi sa schimbe mare lucru pentru duminica si batalia finala va fi Geoana-Basescu

resita
20th November 2009, 21:33
Nu stiu cine a castigat dar Antonescu a pierdut sigur

Sorin Blaj
20th November 2009, 21:36
Ramane cum am stabilit. :ok:

Ulysses
20th November 2009, 21:38
Si Basescu a parut in corzi. Singura data cand a lovit si cu stanga si cu dreapta a fost cand a vorbit despre guvernul facut la Grivco. Desi placa e deja erodata, el avea nevoie de ceva mai spectaculos ca sa ramana in picioare

J.Bond
20th November 2009, 21:38
La confruntarea din aceasta seara:

Cel mai bun de departe, concis si la obiect pe temele de discutie, cu probe aduse la incercarile esuate de contraatac ale celorlalti - Presedintele Romaniei, Traian Basescu. :ok:

Pe locul 2 - Crin Antonescu. Nu s-a miscat totusi rau.;)

Cel mai slab de departe, asa cum era de asteptat si anticipat, nicio surpriza in acest sens - Prostanacul Mircea Geoana. :)

Tyler Durden
20th November 2009, 21:42
Nici unul, e mai probabil sa ma convertesc la islam, decat sa ma las convins de vreun politician roman. Prestatia a aratat ca Geoana e pe locul 2 in sondaje (de unde si strategia lui putin ofensiva, ''constructiva''), in timp ce Crin a incercat sa recupereze procente atacand in stanga si-n dreapta (insa cred ca fara sa aiba mare impact).

resita
20th November 2009, 21:44
La confruntarea din aceasta seara:

Cel mai bun de departe, concis si la obiect pe temele de discutie, cu probe aduse la incercarile esuate de contraatac ale celorlalti - Presedintele Romaniei, Traian Basescu. :ok:

Pe locul 2 - Crin Antonescu. Nu s-a miscat totusi rau.;)

Cel mai slab de departe, asa cum era de asteptat si anticipat, nicio surpriza in acest sens - Prostanacul Mircea Geoana. :)

e clar, tu esti o cauza pierduta si nu intelegi nimic din politica asta :happy:happy:happy:happy:happy dar macar sa faci pe prostu' pe bani dat tare mi-e frica ca tu esti prost si nu faci pe prostu

hai la vot :D:D

Marius
20th November 2009, 21:51
m-a cam dezamagit antonescu... ma asteptam sa atace mult, dar in seara asta a parut in destul de multe momente pierdut undeva in spatiu, era incapabil sa revina pe subiect, a preferat sa arunce cu mizerii si ironii in loc sa pastreze linia care l-a consacrat.

geoana e slab rau de tot, daca ar fi candidat oprescu de la pesede castiga lejer de tot si-n primul tur si in al doilea.

baselu e din ce in ce mai disperat, are clipe in care nu stie ce sa faca. pare ca vrea sa dea de pamant cu toti ca in zilele bune, dar in acelasi timp este temator, parca se asteapta ca adversarii sa iasa in fata cu cine stie ce.

concluzia? votati remus cernea :D:cool:

Tyler Durden
20th November 2009, 21:52
Antonescu a atacat atat pe mult pentru ca isi juca ultima carte.

YoYoyOi
20th November 2009, 22:02
De convins nu m-a convins nimeni. Adica parerea imi era formata inainte de aceasta confruntare. Insa ca prestatie mi se pare ca Basescu a fost primul, desi el are avantajul functiei ca stie cele mai multe lucruri de actualitate. Geoana ar fi al doilea, chiar daca stilul lui badaran de a comenta aiurea ma scoate din sarite. E prostovan rau omul asta.
De la Antonescu ma asteptam la altceva. Il apreciam pentru bun-simt si tact in discutii, insa azi a fost pasta

Gabri3l
20th November 2009, 22:04
La confruntarea din aceasta seara:

Cel mai bun de departe, concis si la obiect pe temele de discutie, cu probe aduse la incercarile esuate de contraatac ale celorlalti - Presedintele Romaniei, Traian Basescu. :ok:

Pe locul 2 - Crin Antonescu. Nu s-a miscat totusi rau.;)

Cel mai slab de departe, asa cum era de asteptat si anticipat, nicio surpriza in acest sens - Prostanacul Mircea Geoana. :)

subscriu...

ps: resita, las-o mai moale ca deja devi si tu ridicol cu commenturi inutile pe aici la adresa altora... deja incercarile tale de trolling nu mai prind la nimeni, se pare ca nici macar la cel care ai facut referire mai sus.
si nu iti zic asta ca de la un fost moderator la un super moderator, ci poti s-o iei doar ca pe un sfat...toate bune.

pps: yoyo, Geoana al doilea?... nu pot sa cred:D

Gabri3l
20th November 2009, 22:14
concluzia? votati remus cernea :D:cool:

asta cine mai e?... nu am auzit deloc de el sau despre el pana acum:sleep:

El Pistolero
20th November 2009, 22:17
pai tu numai de basescu ai auzit:happy
nu pot sa cred ca inca mai exista oameni care sa voteze cu cheliosul ala,asta e va meritati soarta oricum pe 6 decembrie scapam de el:ok:

Marius
20th November 2009, 22:23
asta cine mai e?... nu am auzit deloc de el sau despre el pana acum:sleep:

inseamna ca esti la fel de informat cum e elena udrea in cazul convorbirilor telefonice ale procurorilor...


ah, pardon :D

Gabri3l
20th November 2009, 22:23
bine bah:sleep:...va meritati soarta.. lol

newcool
20th November 2009, 22:27
Fara sa forteze Basescu a punctat.Plus ca a stat intr-un fel neutru la lupta dintre ceilalti doi.Confruntarea asta mi-a aratat ca si Geoana si Antonescu sunt constienti ca doar unul dintre ei ramane sa intre-n turul 2.Sunt convins insa ca in confruntarea din turul 2 va fi altceva.Acu Basescu si-a facut doar incalzirea:D

Radu
21st November 2009, 04:28
Toti 3 praf...asa ca votati pentru o ROMANIE mai curata...VADIM TUDOR PRESEDINTE!

jo27
21st November 2009, 06:04
am votat Geoana, nu pt ca m-ar fi convins, insa m-a surprins.....ma asteptam la o prestatie penibila din partea sa, si dupa un inceput care parea sa-mi confirme asteptarile, si-a revenit si a reusit sa se pastreze intr-o linie care cred ca va prinde la multi romani....portretul impaciuitorului...multi s-au saturat de scandaluri, vor alt tip de conducator...cam in acest tipar cred ca a vrut sa se inscrie Geoana.

Antonescu, slab spre foarte slab. Ironiile sale fine au fost pe alocuri presarate cu grosolanii si in multe momente mi s-a parut incoerent, pe linga subiect. i-am inteles tactica, atacurile la persoana erau singura sa sansa de a atrage atentia, in contextul in care are citeva procente bune de recuperat, insa cred ca ar fi trebuit sa fie si mai virulent, si mult mai bine pregatit.

Basescu, plat, a prezentat cifre, a fost in general la obiect, nu mi-a displacut, insa mi s-a parut ca nu se forteaza, probabil asteapta turul 2 sa inceapa balacareala.


Cum pe Geoana n-am sa-l votez niciodata, cu Basescu am mari indoieli, si-l voi vota doar in turul 2 impotriva lui Geoana, iar Antonescu nu reuseste deloc sa ma convinga, am doua variante...stau acasa ( si-asa am o durere de spate aproape insuportabila :( ) sau, cum sugera si mai sus cineva, il votez pe Cernea.

penibili cei de la Antena3 la analiza de dupa, insa nu e nici o surpriza.... Ciutacu ala e cel mai mare idiot in viata....aaaa.....dupa Stan "Laptop"

Ulysses
21st November 2009, 11:07
Cu Basescu m-am linistit 5 ani, ce se mai poate intampla? Sa redescopere America si gaura de la covrig?Sunt satul de scandaluri si de smecherii si de ipocrizie.Si de o minidictatura in care toti din pdl stau cu gura cascata sorbindu-i cuvintele in pozitie sluj
Geoana a fost silitor, si-a invatat bine lectia, n-ar fi un presedinte rau, dar nasol e ca odata instalat acolo, vine gasca din partid cu facturierul ca l-au scos presedinte.
Si baiatul va avea de decontat la greu. De-aia mi-e frica, ca schimb smenarii de azi cu profesorii lor.Dar imi asum riscul.
Antonescu nu e inca pregatit, poate fi o solutie pentru viitorul indepartat, se mai coace pana atunci

Charon
21st November 2009, 11:29
sper si cred ca marea masa de nehotarati nu s-a lasat prostita de gargara televizata!
e grav daca neamul asta isi alege viitorul pe baza unui duel in vorbe ascutite,ironii de proasta calitate,sentimentalisme de birt comunal,planuri cincinale si teorii economice de pietar!
cine a invins?
stiu cu siguranta cine pierde din nou,poporul care nu deschide in sfarsit ochii,si care cuprinsi de febra asta civico-patriotica incinsa bine de mass media,merge din nou ca vita la taiere!

Radu
21st November 2009, 12:15
http://webtv.realitatea.net/actual/sustinatorii-lui-vadim-tudor-au-pichetat-palatul-parlamentului :ok:
Vadime,mare dreptate ai!

Tyler Durden
21st November 2009, 12:25
Bre, ai fost si tu acolo?:D

NTM
21st November 2009, 12:36
bine bah:sleep:...va meritati soarta.. lol

chiar asa.

Radu
21st November 2009, 12:38
Bre, ai fost si tu acolo?:D

Nu domnule!:D

delaoltenia
21st November 2009, 13:10
Am urmarit o mare confruntare mult mediatizata careia i-a lipsit ceva.....Crin Antonescu m-a dezamagit.

Sorin Blaj
21st November 2009, 13:14
Dar te-a convins. :)

delaoltenia
21st November 2009, 13:20
Am convingerile mele Sorine,nu mi le poate schimba nimeni. :mda:

Sorin Blaj
21st November 2009, 13:27
Cu asta sunt de acord. Cea mai potrivita atitudine. :ok:

delaoltenia
21st November 2009, 13:31
Te stiu ca fiind de stanga,sa nu zic psd-ist...ce crezi,sunteti in stare sa-l puneti cu botul pe labe pe marinar?

Sorin Blaj
21st November 2009, 13:32
Stii gresit. :)

M-as bucura ca turul doi sa fie intre Basescu si Antonescu. :ok:

delaoltenia
21st November 2009, 13:33
Posibil,din posturile citite asta am inteles.

michai
21st November 2009, 13:44
Eu o sa votez cu Basescu:)
eu nu prea scriu pe aici pt ca nu vrau sa ma bag in polemici inutile..sau cine stie sa fiu injurat:rolleyes:
Eu am convingerile mele si nimeni nu mi le poate lua sau schimba;)

miril
21st November 2009, 13:49
M-as bucura ca turul doi sa fie intre Basescu si Antonescu. :ok:

Si eu m-as bucura si asa ar fi si drept daca ne luam dupa duelurile electorale, chiar daca ele au fost superficiale.

delaoltenia
21st November 2009, 13:51
Drept si moral ar fi ca Antonescu sa castige din primul tur.

miril
21st November 2009, 13:55
De dorit mi-as dori sa se intalnesca cu Geoana dar intalnirea cu Basescu are alte...valente. Mi-e teama ca nu va fi valabila niciuna din variante.

Sorin Blaj
21st November 2009, 13:57
Din pacate, Antonescu nu prinde turul doi.

Sorin Blaj
21st November 2009, 13:57
Posibil,din posturile citite asta am inteles.

Poate imi arati si mie un astfel de post. :)

Adi Da Samraj
21st November 2009, 14:01
Mesajul lui Geoana pentru romani : " NEMERNICII DRACULUI !!! "

http://www.youtube.com/watch?v=LL0LgjWRJF4&feature=player_embedded

delaoltenia
21st November 2009, 14:01
Sa speram totusi,in Romania maine vremea se anunta a fi primavaratica,daca po****tia iese la vot vor fi date peste cap toate sondajele.

delaoltenia
21st November 2009, 14:01
Poate imi arati si mie un astfel de post. :)

am gresit,imi cer scuze.

Sorin Blaj
21st November 2009, 14:04
am gresit,imi cer scuze.N-ai de ce sa-ti ceri scuze.

Asa, ca idee, poate iti arunci o privire aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=181758

Bancaru
21st November 2009, 16:27
Cred ca, avand in vedere asteptrile, trebuia pusa si optiunea NICI UNUL. Personal nu am vazut confruntarea asta, adica am vazut putin de tot si semana izbitor cu ce a fost la Cluj. Cu mentiunea ca Geoana parea speriat. Asta nu o sa il impiedice sa intre in turul 2. Din pacate.
Ca dorinta - as vrea sa fie un tur 2 Geoana cu ANtonescu. Atunci sa vad electoratul de dreapta al PD. Mai ales pe politicienii PD. Daca Udrea e de dreapta... Ea nu e de nimic.

Ulysses
21st November 2009, 21:47
As fi pus si optinea "nici unul" dar probabil asta ar fi votat cei mai multi si nu ne mai edificam care-i "salvatorul natiunii"

resita
22nd November 2009, 09:10
Dezbaterea finală a candidaților a adus audiențe ridicate posturilor TV. Confruntarea dintre Traian Băsescu, Mircea Geoană și Crin Antonescu a fost, vineri, cel mai urmărit program în mediul urban.

La nivel urban, Realitatea TV a fost pe primul loc: 803.000 telespectatori din mediul urban au urmărit confruntarea pe postul de știri. A urmat Antena 3, cu 759.000 de persoane pe post.

În total, peste 4,1 milioane de români au urmărit pe TV dezbaterea moderată de Robert Turcescu, pe toate posturile care au difuzat-o. Dintre aceștia, 2,6 milioane au fost din mediul urban. Cifrele cumulează audiența TVR 1, Realitatea TV, Antena 3, B1 TV, OTV, Național TV și Etno.

Iată, în continuare audiențele detaliate ale posturilor TV:

Audiența posturilor TV care au transmis dezbaterea la nivel urban

Realitatea TV - 803.000 telespectatori (6,9 rating)
Antena 3 - 759.000 (6,5)
TVR 1 - 649.000 (5,6)
B1 - 132.000 (1,1)
OTV - 111.000 (1)
Național TV - 144.000 (1,2)
Etno – 32.000 (0,3)

Canalele de știri au fost în top la clasamentul general al posturilor TV în mediul urban vineri seara, pe intervalul dezbaterii. Realitatea a fost pe primul loc, urmată de Antena 3 și de Pro TV.

Clasamentul posturilor TV în intervalul dezbaterii, la nivel urban

1. Realitatea TV - 803.000 telespectatori (6,9 rating)
2. Antena 3 - 759.000 (6,5)
3. Pro TV - 694.000 (6 rating)
4. TVR 1 - 649.000 (5,6)
5. Antena 1 - 375.000 (3,2)
6. Acasă - 254.000 (2,2)
7. Prima TV - 175.000 (1,5)
8. Național TV - 144.000 (1,2)
9. Kanal D - 142.000 (1,2)
10. B1 - 132.000 (1,1)

Topul posturilor la nivel național: Pro TV, peste canalele de știri

La nivelul întregii țări, programele Pro TV au fost pe primul loc în timpul dezbaterii televizate. Postul a avut un mic avans (de câteva zeci de mii de persoane) în fața Realității, următorul clasat. Pe intervalul comun Dansez pentru tine - Dezbaterea prezidențiabililor (aprox. 45 de minute), Pro TV a fost detronat de TVR 1.

Audiența posturilor TV care au transmis dezbaterea, la nivel național

Realitatea TV - 1.223.000 de persoane
TVR 1 - 1.110.000
Antena 3 - 1.042.000
Național - 317.000
B1 -182.000
OTV -169.000
Etno - 93.000

Clasamentul posturilor TV în intervalul dezbaterii, la nivel național

1. Pro TV - 1.265.000 de telespectatori
2. Realitatea TV - 1.223.000
3. TVR 1 - 1.110.000
4. Antena 3 - 1.042.000
5. Antena 1 - 638.000
6. Prima TV - 384.000
7. Acasă - 332.000
8. Național - 317.000
9. Kanal D - 253.000
10. B1 -182.000

Urmuz
22nd November 2009, 11:19
Basescu- obosit, slab in prima parte, bun in a doua
Antonescu- cel mai ofensiv, gol de continut, imbatat de retorica sa
Geoana - populist, bun in oferta sociala, penibil in scena cu soacra

Hopshio
22nd November 2009, 11:32
http://www.youtube.com/watch?v=WADWFpRAYAU cel mai tare clip electoral:D